Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Anett:Köszi a névnapi köszöntést,előre is... :P

Apával ritkán tudunk msn-en beszélni,próbál 1 héten 1x,de már 1,5 hete nem láttam,mert olyan melója van,meg sokan vannak a gépre és felváltva használják...akkor beszélünk telón ha fontos a dolog,de smst szoktunk írni ha történik valami...
Amúgy a cége csinálná meg az adó bevallást,de mivel most Vivikére kapott gyest igy nekünk kell megcsinálni...nem értem így miért nem tudják megcsinálni...hát igen elöbb is szólhattak volna...majd ismerőssel megcsináltatom...én is azt hittem jó idő lesz,majd holnap sétálunk,ma takarítottam....

Móni:köszi hogy írtál a forgásról...nem aggódom mert Vivike is elég hamar csinált mindent,tudom hogy a fiuk lustábbak,meg elöbb vagy utobb ugy is megfordul...a dokival nem foglalkozom...a fogacska is alakulóban,most már lehet is látni egy picit... :wink:


szép napot

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok csajok.

A tegnapi wellness nagyon jó volt, már nagyon vártuk. Dávid alig bírt magával, csak vízben akart maradni. Amikor kint voltunk akkor egyfolytában evett. Őt óra után jöttünk el mert úgy láttam hogy a fiatal úr álmos, ja persze. Este 8 után kidőlt és reggel 7 –ig meg sem mozdult. Anyucija nagyon díjazta. :twisted:
Ennek örömére ma neki álltam ablakot pucolni, függönyök is már fent vannak . Most várom hogy ébredjen fel hogy tudjak porszívózni. :)

Móni köszi a dicséretet a képre, anyukádnak is. :D Ritka alkalom, mert általában én vagyok a fényképezőgép mögött és Dávid is nagyon izgága lett, most már nehéz lencsevégre kapni. Káromkodás hát igen…. apával most harcolok hogy ügyeljen már arra hogy mi csúszik ki a száján. De hát ugye mi hiába vigyázunk itthon mert máshol ezt nem tudjuk kivédeni. A múltkor mikor az angolkertben voltunk a játszótéren , volt ott egy jó pár fiatal gyerek. Olyan 12-15 év közöttiek lehetek. Hát hadd ne mondjam hogy minden második szavuk a f…. és a b…. volt. Nem sok hiányzott hogy ne szóljak oda nekik, megelőzött az egyik nagyobb gyerekes anyuka. Azt nem mondom hogy én nem szoktam káromkodni de azért ami sok az sok. :evil:

Edit a gyakorlás teszi a mestert. A postást ide is küldheted volna. Az esküvő témához … én is ha lehetséges gyerek nélkül mennék. Annyi kikapcsolódás nektek is kell, de ha hiányoznak a manók akkor hamarabb leléptek. Mi kétszobás lakásban élünk, nem nagy de a jó emberek kicsi helyen is elférnek. Ők inkább olyan otthon ülő típusúak ( ex főbérlők), főleg mióta az ismerősünk 90 éves apukája náluk lakik. Voltak már nálunk , reggel jöttek - este mentek. Általában a lányuk szobáját szálljuk meg, ez csak nekünk van megengedve, másnak szigorúan tilós. :D

Andi jó hogy nem szóltak május közepén. … :oops:

Fiamette végre ezen is túl vagytok. Kicsi Mia jól megszenvedett vele. :oops:

Anna a kérésed számomra parancs… :D
Kép

Megyek dolgomra, lejárt a mosógép és rakom be a következő adagot.

Szép napot mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Takarítás kész,de vasalni nem vasaltam :oops: .Majd a Barátok közt alatt.Voltam a kellékesnél masszázskrémet veni,meg körömkefét,meg ezt-azt.Meg a Postán.Jázmin keresztanyukája volt addig fent nálunk.Elintéztem mindent hamar,nem tökörésztem.Milán fel sem kelt :roll: .

Móni!Nem semmi a Lara,hogy kivágja a dudust az ablakon :shock: .És utána még igényt is tart rá!Édes.... :D Volt már hogy kidobott valamit?Nálunk egyszer leesett a cumi tavaly leesett az erkélyről,de más ilyen akció nem volt.
Ha Lara abbahagyta a táncot,biztos ő úgy gondolta az úgy jobb koreográfia lesz. 8) Ez még úgysem olyan precíz dolog lesz,szerintem nem csak egy gyerek fog ott "rögtönözni" valami újat,élesben. :D
Engem nem undorít,ha valakinek meg kell fogni a lábát,vagy ilyesmi.Mondjuk én azt nem szeretem,ha masszíroznak.Se pedikűrös,se fodrász,se senki.Pedig mennyien szeretik!!!!
Zalakaroson régen voltunk.És mi is átugrottunk Keszthelyre,meg Hévízre (na annak a városkának fííílingje van).Szóval nekünk jó emlékünk van onnan.Az volt az első közös nyaralásunk.Na szóval jó lesz az! :D
Grillezésre irigy-irigy-irigy!!!!!Imádom.Aztán egyél jó sokat.A pipicici egészséges meg a sali is. :D

Anna!A próbababáskodáson még szavadon foghatlak!!!!! :roll: Meg leszek szorulva aztán szólok :D .
Hát mi mást tanulna meg egy gyerek,mint a nemet először. :x
Hogy elkezdtél képeket követelni.Egyszer egy évben raksz fel,aztán rögtön követelőzöl!!!!! :D

Melinda!Gyere hozzánk is ablakot pucolni :wink: .Itt is esedékes lesz lassan.Lett volna eddig is :oops: .
Nálunk csak én káromkodok.Néha a férjem.És érdekes Milán engem egyszer nem utánoz.Na de ha apa mond valami olyat,azt emlegeti.Pl ő csak akkor alszik,ha kurva sötét van kint.Ezt napi szinten eljátssza.Nem szólok neki,mert akkor jobban emlegetné.Meg a fagyira mondta,hogy:kurva finom hideg.Vagy valami ilyesmit.Mostanában a rötyi szó tetszik neki.És a wc-ét így nevezik apával,meg olyat tanított neki,hogy brunyálni, :shock: És ezen röhögnek.Még idegen környezetben nem mondta.Még jó,hogy csak itthon bontakozik ki,máshol szégyenlős.

Esküvő:szerintem nem visszük a gyerekeket.Szeretünk táncolni,legalább fogunk is.És tényleg nyugodtan ehetjük meg a kajánkat.És nem hinném,hogy hamarabb jövünk el :D .Végre hivatalosan kimozdulunk!!!!!Kétszer is megyünk lagziba idén. 8) Nem rokon egyik sem,minket nem kért senki koszorúslánynak,nem lényeg,hogy vigyem őket.Milán persze akar jönni,mert az Anna peti könyvben is van egy fejezet,ami lakodalomról szól.

Na megyek Milánkával Legózni.

Jó hétvégét mindenkinek!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 

 
 

Szia Andi!

Márkbabát az Isten éltesse sokáig névnapja alkalmából!

Móni, Laura, Laci

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok Lányok!

Gyorsban jövök, mert tegnap is este 8-kor jöttünk be az udvarról, ma is kint fogjuk tölteni a napot, végre jó idő van.
Megvolt a fellépés, az én pici lányom állt a színpad közepén, nem sokat mozgott :P , csak a produkció vége felé csinálta a dolgokat. Olyan édik voltak, nem sírni kellett rajtuk, hanem mosolyogni. Megzabálom ezeket a piciket, annyira cukik voltak és le a kalappal a gondozónők előtt, nagyon ügyesen, lelkesen felkészítették őket. Aki ezt a munkát nem becsüli (gondolok itt az alulfizetésükre) az egy barom. Nagyon sok szeretettel, odafigyeléssel készültek, úgyhogy akinek ellenérzései vannak a bölcsődével kapcsolatban, a Módszertanit tudom ajánlani, nagyon jó helyen vannak ott a gyerekek.

Gyorsan dobok egy képet, aztán reggelizünk!

Kép

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Nagyon Sok Boldog Névnapot Márkbabának !!!!

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok csajok.

Szuper időnk van…. végre. :D :D :D

Móni de tündéri Lara a képen. Valóban ezeken a manókon csak is mosolyogni lehet, olyan édesek. Lara biztos a produkció végéig szemmel tartotta a többieket hogy mindent jól csinálnak-e, aztán mikor látta hogy itt már nem lesz gond akkor ő is beszállt a buliba. Jó munkát végzet. :D :wink:

Edit köszi a hsz a képhez. A tegnap fent voltunk a Turulnál. Nagyon sokan voltak, jól esett egy kicsit sétálni anélkül hogy be lettünk volna öltözve. Dávidról nem mertem levenni a vékony felsőt, szerintem neki még nem volt annyira jó az idő hogy csak rövid ujjúban maradjon. Remélem hogy délután is ilyen szuper idő lesz, megyünk sógorékhoz kidobjuk magunkat egy kicsit a kertbe.

Kellemes vasárnapot mindenkinek. :D

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok lányok!

köszönöm Márkó nevében is a névnapi köszöntöt...
Móni:nagyon édi Lara,már én is várok,hogy Vivike miket fog produkálni majd az oviban...
tényleg nagyon jó idő volt ma,én csak boltba mentem,de nagy kerülővel jöttünk haza hogy azért levegözzenek a gyerekek...remélem most már marad ilyen az idő...mától kikapcsolják a fütést is...

további szép napot...

anda-vivibaba
 
 


Márk babának boldogságos nevenapját!!!!!!

KépKép
nagyedit
 
 


Köszi Edit..:-)

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok! Én is tatabányai vagyok és van egy 3,5 éves kislányom! :)
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Éppen főzök. Cicamica bölcsiben. Tárkonyos ragulevest csinálok, grízes tésztát meg rizses husit uborkasalátával. Még hátul ki szeretném takarítani az egérszobát meg a kupis helységet, ahol biciklik, kinti gyerekjátékok vannak. Aztán megyek a Laráért.
Olyan jó, hogy ilyen király idő van. Tegnap a sógornőméknél voltunk bográcsozni. Jól elvoltunk, Lara még aludt is másfél órát az uncsitesó ágyában. :lol: Olyan édes volt ez a picurka abban a hatalmas ágyban. Azt hittem este gond lesz a lefektetés, mert jót aludt és 3/4 3-kor kelt fel, de hazajöttünk, még itthon is kint voltunk egy órát, úgyhogy hulla volt, végigüvöltötte a fürdést a fáradságtól, aztán 7-kor bezuhant az ágyba. Úgyhogy nem volt gond az elalvás. :P Reggel aranyosan felkelt és nem sírt a bölcsiben sem.

Melinda! Újfent nagyon jók a képek az iwiwen. Annyira szépek vagytok a puszizkodóson. Tényleg örök szerelem, ahogy Edit írta. Az anyaság semmihez sem fogható érzés, régen, mikor még nem volt gyerekem, mindig kérdezgettem anyukámat, hogy milyen érzés, de azt mondta, hogy nem lehet elmondani, majd megtudom. Mostmár tudom, hogy ilyen érzés nincs több, fantasztikus.
Jól sikerült a tegnapi kerti kiruccanás?
Megcsináltad a bociszeletet? Én tegnap is csináltam egyet, vittük a vendégsébe! :wink: Sikere volt ott is, le is írta sóginőm a receptet, a kislánya úgyis a túrós sütiket szereti.

Edit! Látod, milyen különbözőek vagyunk? :P Én meg a masszázst imádom, de csak és kizárólag női masszőrt. Aki most van, nagyon-nagyon ügyes, istenien masszíroz, ő gyógymasszőr, úgyhogy nem csak paskolgat, hanem valóban gyógyít vele. El nem tudom képzelni, hogy egy pasi masszírozzon, na azt már nem. :evil:
Így, hogy sógornőmék elhívtak minket vasárnapra bográcsbuliba, így félig meddig elmaradt a grillezés, de mivel már szobaton kiolvasztottam a husit, hogy be tudjam pácolni, így apa rögtönzött este egy pár szeletből gyors grillezést. Currrva finom lett, én meg csináltam hozzá picinyke salátát. Szóval azért az sem maradt el, Larának is nagyon bejött, úgy ette a pipihusit mint a gép.

Zsuzsi! Üdv. közöttünk. Írhatnál még magatokról valamit. Hová jár a kislányod? Bölcsi? Ovi? Merre laktok? Dolgozol már? Vagy esetleg lesz kistesó?
Én Móni vagyok, mi Kecskéden lakunk, de tatabányai vagyok eredetileg. Laura 2 éves a Módszertani bölcsibe jár, majdnem két hónapja. Egy hét múlva kezdem a munkát. Ennyit rólunk. :lol:

Többiek, írjatok!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok lányok!

Zsuzsi!Üdv közöttünk.Bővebben?Mit csinálsz,merre laksz,kislányod hogy hívják... stb?Írj magatokról bővebben!Szeretettel várunk.
Nekem két gyermekem van:Milán (két és fél éves),Jázmin 15 hónapos.Mi most kezdjük majd az ovit októberben, a Ságvárin lakunk, 28 éves vagyok.Röviden ennyi.

Móni!
Egyem azt a kis husis combikáját a Larának!Milyen kis érdeklődő.És itt volt az,hogy csak nézett gondolom,mert a többiek épp tapsolnak. :D Aranyosak nagyon.És tényleg biztos nagy meló betanítani őket.Mert ugyebár olyan érdekes gondolkodnak még ennyi idősen?És mégis sikerült a gondinéniknek. :D
Mikor mész dolgozni?Most lesz valamikor,mi?
A grillezés megvolt?Finom lett gondolom. :wink: Bekajáltál remélem!

Melinda!
Az öltözéssel én is gondban vagyok.Milán már nem fázik meg olyan könnyen,de Jázminra azért csak kell vigyázni még.Hosszú ujjú bodyban nyomta meg melegítőben és volt alatta harisnya is szombaton.Tegnap délelőtt volt alatta harisnya,mikor felkelt csak zokni,melegítőgatyesz meg rövid ujjú body.

Voltam most tegnap is suliban.Anyukámnál voltak a gyerekek.Olyan koszosak voltak délutánra.Homokoztak,epret ettek,kint az udvaron...Milán nem aludt,csak a Jázmin.Mikor jöttünk haza,elaludt a kocsiban,meg se fürdettem csak reggel.Most aztán nagytakarítás és ágypucera. :twisted: Na mindegy,egész éjjel meg se nyikkant.Egyszer kellett neki pisilnie.Reggel fürdött.

Anyák napjára készültök?Én nem nagyon.Fénykép a gyerekekről,egy virág azt ennyi.Nem fogom túlzásba vinni. :oops: A fényképhez valamilyen keretet is veszek persze....

Na megyek,mert lejárt a mosógép. :?

Írjatok!!!!!!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Móni!
Anyukám azt mondta,mikor a Milán született,hogy nagyon jó érzés anyukának lenni,de mikor unokád van,az sokkal különlegesebb! Mikor szültem,rosszabbul volt mint én.Úgyhogy várnak még miránk csodák,azt hiszem!Meg akinek egy gyereke van,el sem tudja képzelni,milyen jó,amikor kettő van.És a három is biztos teljesen más lehet....
Közben írtad,hogy egy hét múlva kezdesz :twisted: .Akkor tényleg takaríts,rámolj meg minden!!!!!!!!!!!! :roll:

Pusza!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


nagyedit írta:Sziasztok lányok!

Zsuzsi!Üdv közöttünk.Bővebben?Mit csinálsz,merre laksz,kislányod hogy hívják... stb?Írj magatokról bővebben!Szeretettel várunk.
Nekem két gyermekem van:Milán (két és fél éves),Jázmin 15 hónapos.Mi most kezdjük majd az ovit októberben, a Ságvárin lakunk, 28 éves vagyok.Röviden ennyi.

Móni!
Egyem azt a kis husis combikáját a Larának!Milyen kis érdeklődő.És itt volt az,hogy csak nézett gondolom,mert a többiek épp tapsolnak. :D Aranyosak nagyon.És tényleg biztos nagy meló betanítani őket.Mert ugyebár olyan érdekes gondolkodnak még ennyi idősen?És mégis sikerült a gondinéniknek. :D
Mikor mész dolgozni?Most lesz valamikor,mi?
A grillezés megvolt?Finom lett gondolom. :wink: Bekajáltál remélem!

Melinda!
Az öltözéssel én is gondban vagyok.Milán már nem fázik meg olyan könnyen,de Jázminra azért csak kell vigyázni még.Hosszú ujjú bodyban nyomta meg melegítőben és volt alatta harisnya is szombaton.Tegnap délelőtt volt alatta harisnya,mikor felkelt csak zokni,melegítőgatyesz meg rövid ujjú body.

Voltam most tegnap is suliban.Anyukámnál voltak a gyerekek.Olyan koszosak voltak délutánra.Homokoztak,epret ettek,kint az udvaron...Milán nem aludt,csak a Jázmin.Mikor jöttünk haza,elaludt a kocsiban,meg se fürdettem csak reggel.Most aztán nagytakarítás és ágypucera. :twisted: Na mindegy,egész éjjel meg se nyikkant.Egyszer kellett neki pisilnie.Reggel fürdött.

Anyák napjára készültök?Én nem nagyon.Fénykép a gyerekekről,egy virág azt ennyi.Nem fogom túlzásba vinni. :oops: A fényképhez valamilyen keretet is veszek persze....

Na megyek,mert lejárt a mosógép. :?

Írjatok!!!!!!!!
Edit


Szia!
Jelenleg sajna munkanélküli vagyok. Dózsakertben lakunk és 30 éves vagyok. A kislányomat Biankának hívják, ő most kezdte szeptemberbe az ovit.
zsuzsi2811
 
 


Haliho

Udv Zsuzsi!

CSajok mikor lesz a kov. tali?

fiamette
 
 


Sziasztok!

üdv Zsuzsa...képet ha tusz magatokról fel rakni,megnéznénk..:-)
Mi a régi buszvégállomásnál lakunk,34 éves vagyok,van egy 2 éves lányom ő oktoberben kezdi az ovit,és egy fiam 4 hónapos..
milyen munkád volt,hogy munkanélküli lettél?ha nem vagyok indiszkrét...

Fiamette:ha ilyen jó idök lesznek,lehetne talizni szerintem...elötte kipihenem magam és erőt veszek magamon,mert nehéz volt multkor is..

Már a nyitott babakocsiban fogom vinni márkót ö is had nézelödjön..
Amugy minden ok nálunk...

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Andi!
Megkésve bár,(ahogy szoktam... :P ) de:
NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT kívánunk Márknak!!!

Melinda!
Köszi a képet!Egyszerűen gyönyörű ez a bébi!!!

Edit!
Hát jóhogy követelek képeket!Most tiszta lelkiismerettel megtehetem! :lol:

Móni!
Nagyon tündéri Laura!Azok a combik,anyááám....
Már jövöhéten mész dolgozni?Hogy elrepült ez a két hónap,hihetetlen...

Zsuzsi!
Üdv közöttünk!Többiek szinte minden kérdést feltettek már....
Magamról: Annának hívnak,33 éves leszek,3 gyermekem van,Bánhidán lakunk.
Melyik oviba jártok dózsakertben?



Velünk semmi különös nem történt.Szombaton jól sikerült a bográcsozás,vasárnap egész nap kinn voltunk az udvaron.

Tegnap Norbi volt atlétikai versenyen (távolugrás,rövidtáv-futás,kislabda-dobás),a tanár szerint ügyi volt,ezért megy holnap is.Bár helyezést nem ért el,de nem is az a lényeg.Mondtam neki,hogy még gyakorolni kell,és versenyről-versenyre ügyesebb lesz!

Annáék meg fellépnek holnap az oviban meghívott vendégek előtt!Másik óvodából jönnek vendégek.
Zajlik az élet,na! :lol:

Félve kérdezem én is(mert múltkor ugye nem tudtam menni),nem lesz tali a héten valamikor?


Jók legyetek!
Pusszancs!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok lányok! Megpróbálok egyszerre válaszolni mindenkinek! Mi Dózsakertben az Arany János oviba járunk. Én az Alpine-ban dolgoztam amig nem mentem gyesre, de mivel apánk külföldön dolgozik, igy oda semmiképpen sem tudtam visszamenni, mivel a Biust egyedül kell megoldanom. Sajna túl sok segitsgéünk nincsen mert anyukám is 3 szakban dolgozik. Viszont már júniusba lejár a munkanélkülim is, de olyan munkát nem igazán találok ami 7-3-ig vagy 8-4-ig van. Kistesót egyenlőre nem tervezünk, bár a párom szeretne mégegyet. De igy egyedül nehéz ezzel az egyel is, nemhogy ha ketten lennének. :D
Ja a képről annyit, hogy próbáltam felrakni, de nem sikerült, azért még próbálkozni fogok. Azt hiszem nagyok a képeink, majd megpróbálom letömöriteni az egyiket és úgy felrakni, talán sikerül. De egyébként fent vagyok én is az iwiwen is meg a donnán is meg ilyen helyeken! :)
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Itt lennék.

Anna!Nem is tudtam,hogy ekkorák vagytok atlétikában.Azt írtad,hogy táncra jártok,de atlétikára nem emlékszem.Persze,hogy jobban megy,minél többet csinálja.Légy rá büszke!!!!!
Tali nekem most csütörtökön nem jó.De amúgy többi napokon igen.Akár délelőtt is.Ha nektek úgy jó.Nekem az is megfelel.

Zsuzsi ha privát üzenetben megírod,milyen néven vagy fent,én meglesnélek! :wink: Ide is kiírhatod,ha akarod.Melinda nagyon tud ám segíteni számítógépezésben!!!!!Ugye?
Tényleg nehéz így munkát keresni,hogy senki nem tud segíteni.A mai világban nekünk ez jutott,hogy a nagymamák még dolgoznak gőzerővel. :roll:

Csütörtökön jön barátnőm kisfia.Délután és csak másfél órára.Remélem utána még maradnak egy kicsit :wink: .
Nekem ma csak pakolásznom kell,de azt nagyon.Amit tegnap mostam,azt még tegnap ki is vasaltam (és nagyon büszke vagyok rá).Felmosok,mostanában majdnem hogy minden nap :twisted: .Főleg a homokozós időszakban.Így is volt olyan,hogy mosás után még a melegítő zsebében maradt homok :evil: .Jobban ki kell ráznom!!!! :roll:

Andi jók a képen,amit feltettél iwiwre.És nagyon sokat nőtt Márkó!Tényleg elég a kisbabakocsi.

Megyek is,mert semmi nem lesz belőlem.
Írjatok!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

köszi Edit,ide is akartam rakni,de most más rendszer van a gépemen és nem tudom lekicsinyiteni és ide fel rakni,ezért ott megnézhetitek...
igen Zsuzsa ird meg a neved aztán bejelölünk iwiwen...
majd még jövök...

Anna köszi szépen utolag is...

anda-vivibaba
 
 


Az jó ha valaki ért a számitógéphez. Nekem is kéne, de valahogy nem jön össze. :) Akkor lehet, hogy kérnék segitséget mert az istennek sem tudok ide képet felrakni, pedig már próbáltam összetömöritve is. :cry:

Anna! Ti a dózsakerti oviba jártok? Mert néztem a farsangi fényképeidet és mintha az unokatesónk is rajta lenne, csak épp háttal van pókemberes jelmezbe és igy nem nagyon ismertem fel.
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Tali:
Szerda délután nem jó,mert Norbinak verseny,Annának fellépés.De amúgy (legalábbis eddig) jó a többi nap délelőtt-délután is!

Edit!
Hát persze,hogy büszke vagyok rá!Ha egyből kiesik is büszke vagyok rá!Nem bánom,hogy sportol,szerintem neki ez segíteni fog megtanulni a kudarcok elviselését.(Már persze ha rendszeresen fog járni.) Mert alapból az nem nagyon megy neki,nagyon meg akar felelni mindenkinek,és ez nem mindig jó...
Amúgy nem is tudtam a versenyről,mert csak pénteken szóltak neki,hogy mehetne,Norbertó meg elfelejtett szólni...Az osztályfőnöke hívott fel,hogy mehet-e.
Ja,a táncot abbahagytuk,egyrészt mert nem tudtam mindig megoldani a kivitelét Tatára,másrészt alábbhagyott a lelkesedése...Most megint teniszre jár.
Nagyon ügyes vagy,hogy ennyi mindent megcsináltál!Lehet,hogy rajtam most jön ki a tavaszi fáradtág,mert olllyan nehezen állok neki a házimunkának...


Zsuzsi!
Nincs semmilyen átképzés-továbbképzés,amit csinálhatnál?Bár mondjuk azzal még nem sokra mész.Nem is tudom,hogy itt T.bányán milyen munkát lehetne találni,ami ilyen beosztásban megy.Párod merre dolgozik külföldön?Azon még nem gondolkoztatok,hogy kiköltözzetek hozzá?Az igaz,hogy segítséged ott sem lenne....Háááát,nem egyszerű,az biztos!



Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Zsuzsi!

Igen,a dózsakerti oviba jár Anna!Norbi a Váciba,Rolcsi meg (ha minden jól megy) a dózsakerti bölibe fog menni!

Szia!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok csajok.

Jövők én is gyorsan mert főznöm kell. Dávid most aludt el, reggel 6 óta szórakoztatott. Éjszaka felsír elég gyakran, fogacska még mindig. Ma engedte hogy bekenjem a fogínyét Dentinox-al , szinte karcolta az újamat a fogacskája. Nincs sok hátra és meglátja a napvilágot. :D
Új szavak: „alma” és a „gyeje ide”.
A tegnap délután látom hogy Dávid megint vészesen közeledik a dvd lejátszóhoz, indultam is felé a mérges arckifejezést felöltve hogy eltérítsem a szándékától és megint megmagyarázam hogy ez bizony nem játék. A gyerek megáll, rám néz és elkezdi haláli komolyan ütögetni a szekrényt és szemöldök összehúzással magyarázni. Apából és belőlem is úgy kibuggyant a röhögés hogy a gyerek csodálkozva nézte hogy most mi van. Olyan édes pofa volt …. :D :D

Zsuzsa üdv közöttünk. Magamról: Melinda vagyok, 33 éves ,Újvárosban lakunk és van egy 15 hónapos kisfiam. Sajnálom a munkanélkülis helyezetett és hogy nincs segítség. Meló területén sajnos nem valami rózsás a helyzet, de bízunk benne hogy jó lesz és adódik hamarosan valami megfelelő. Arra nem gondoltatok hogy esetleg követitek apát és kimentek ti is?
Kép lekicsinyítés: 500x500 vagy 600x 600 méretek már simán feltölthetők. Ha valami nem megy akkor írj és segítek / tünk . :D

Edit irulok pirulok, de ti is tudtok ám……. Ne is emlegesd a homokot. Annyit cipelünk haza hogy akár egy saját homokozója is lehetne az erkélyen belőle. Főleg hogy mi még négykézláb közlekedünk. :oops:

Anna milyen ügyesek vagytok. Gyakorlás, kitartás és akár még olimpikon is lehet a gyerekből. Büszke is lehetsz rá, nagyon. :D :wink: Én annyira örülök mikor olvasok arról hogy egy gyerek mással is foglalkozik, nem csak a számítógéppel vagy a Ps játékokkal. Remélem Dávid nem lesz majd számítógép függő, már most kérezkedik fel az ölömbe ha itt ülők és ezerrel üti a billentyűzetet. Ha nem engedem akkor meg jön a cirkusz. Újabban mikor fent van nem is ülők már le a gép elé. :?

Móni tényleg…… hogy eltelt az idő. :shock: Kíváncsi vagyok hogy milyennek lesznek az első napjaid odabent.
A sütit nem csináltam meg, a Zuramnak fánkra fájt a foga. De tutira kipróbálom, láttam képet is róla a neten és nagyon birizgálja a fantáziámat. :roll:

Andi haláli a kiscsaj ahogy pózol, szerintem te is nyúzod a gyerekeket … olyan nagy már Márk baba a képeken. Kis vigyori, ő is. Tessék kipihenni magad a talira. :!:

Holnaptól megint jó időt mondanak. A héten sajnos nem fog össze jönni hogy elmenjünk a talira. Na majd a következőre…

Lépek...

Szép napot mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Anna!

A munkaügyi által már próbálkoztam tanfolyamra menni, de a teszt iráson több mint 100-an voltunk és csak 14-et vettek fel. Egyébként nem tudom mi alapján döntik el, hogy ki kerül be egy tanfolyamra, de nekem sajna nem sikerült. Most még ha indul tanfolyam addig amig le nem telik a munkanélkülim, akkor jelentkezek, de sok reményt nem fűzök hozzá. Egyébként a párom Ausztriában dolgozik, vagyis most még egy pár hétig ő is munkanélkülin van kint mert megszűnt a munkahelyük, de nemsokára már lesz másik helye. Csak most ő német tanfolyamra jár ott kint és ha azt befejezte akkor tud már menni dolgozni. De azon még nem gondolkodtunk, hogy ki kéne menni utána. Én mondjuk nem is tudok semmit németül, itt meg itt van anyu akinek a Bius az egyetlen unokája. Ő azért sokat jön hozzánk, meg a párom is azért 2 hetente itthon van egy hétvégét. :)
zsuzsi2811
 
 


Andi nincs meg az email amit küldtem neked a képfeltöltésről??

Ha esetleg megvan, akkor átküldenéd Zsuzsinak?

Pont a napokban töröltem ki a doc.- ot amit csináltam ezzel kapcsolatban. :(

Ha nincs meg akkor megcsinálom újra.

Zsuzsi erre hétre nem ígérem , de jövő héten valamikor nekifekszem. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dávidbaba 2010.04.27 10:22-kor.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Szia Melinda!

Hát én is ebben reménykedem, hogy talán jobb lesz a helyzet és akkor talán találok én is valami melót. Már kezdek itthon egy kicsit begolyózni. :) Már lassan én is egész délelőtt itt ülök a gép előtt.
Majd még próbálkozom a képpel, és majd szólok ha nem jön össze semmi. Előre is köszi a segitséget. :)
Most én is megyek mert a párommal beszélgetünk skype-on, aztán meg megyek a csajsziért az oviba.

Sziasztok.
zsuzsi2811
 
 


:)

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Oké, köszi Melinda! :D
zsuzsi2811
 
 


Zsuzsi email címedre küldtem a „ segítséget” . Remélem hogy jó lesz és sikerül képet feltölteni . :)

Dávid lassan 3 órája alszik… :shock: ……. de már nem sokáig. Elkezdték a füvet nyírni előttünk és olyan hang zavar van … :twisted:

Kaja kész, várjuk apát hogy jöjjön haza melóból és aztán meglátjuk hogy mi a délutáni program. :D

Sziasztok.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Milán egyetlen hang nélkül,pontban délben elaludt.Nem kelt fel arra sem,hogy elpakolásztam a szobájukban.Előtte etettem meg a Jázmint.Aludt ő is,de ebéd után a kiságyba "bedobtam",mert fel kellett mosnom.És most ő is alszik :D .Kb 35 percet volt fent a két alvás között.A délelőtti alvása egyre hosszabb.Gondolom egybefolyik a délutánival lassan.

Melinda ne szégyenlősködj!Te szoktál itt mindenkinek segíteni.No meg Mónika is néha.Mi délután leugrunk a játszóra.Úgy tervezem legalább is.Ügyi vagy,hogy mindennel végeztél,mire apa hazamegy!Tietek a délután. :D

Zsuzsi meg is értem,ha egész délelőtt el tudsz ücsörögni a gép előtt.Néha én is úgy elszüttyögök itt. :D Nekem mikor a férjem Ausztriában volt,én könnyebbnek éreztem a dolgokat itthon.Könnyebben mennek az estéink is,ha esteleg apa nincs itthon.Gyorsabban tudok olyankor mindent csinálni.De hát nem mindenki egyforma.Ha nehéznek érzed egy gyerekkel,kettővel tényleg fárasztóbb.
A munkakeresés miatt nem irigyellek.Itt nálunk is lakik egy házaspár és csak az apuka talált olyan melót,ami 7-3-ig van.Az anyukának nem sikerült. :( Majd csak találsz valamit te is!Ne legyél elkeseredve,majd lesz valahogy.

Na lekapcsolom a gépet,és tanulok egy kicsit.

Szép délutánt mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Látom akkor nem kell már a segítség,elküldted Zsuzsának....
Én is beiratom már most Márkót a bölibe,ki tudja mi lesz itt 2 év mulva..holnap ha jó idő lesz el is megyek,legalább sétálunk egy kicsit,meg Márkó nézi a nagy világot...most le is viszem a babakocsit..
Márkó alszik Vivike is lassan beszunyál..hál égnek egyedül is bealszik,nem kell már mellé feküdni...este is van hogy egyedül alszik be,nézi a mesét az meg bealtatja..

anda-vivibaba
 
 


Szia Edit!
Abban tényleg igazad van, hogy gyorsabban mennek az esték ha apa nincs itthon. :) Nekünk is minden gyorsabban megy az biztos. Igazából teljesen felborul a napi rendünk ha ő is itthon van, de az elég kevéske idő. :cry: Ennyiből jó is, hogy külföldön van mert igy annyira nem gáz, legalábbis anyagi szempontból, hogy ha nem találok melót. Akkor már rosszabb lenne ha neki is itthon kellene dolgoznia sokkal kevesebb pénzért. De azért én nem szeretném ha mindig igy maradna, hogy ő külföldön mi meg itthon. Most jó, mert itthon amúgy sincs munkalehetőség. :) De hát majd csak lesz valahogy! Az egy gyerekkel meg végül is csak azért nehéz mert elég rövid a délelőtt ahhoz, hogy mindent eltudjak intézni és mivel nem aludhat ott az oviba, igy már nem alszik itthon sem délután. És estére egy kissé elfárad és elég nyűgös meg hisztis. És persze ha az ember fáradt akkor nem mindig van annyi türelme a gyerekhez mint kéne. Egyébként úgy nem lenne gond a kisasszonnyal. :)
zsuzsi2811
 
 


Szia Melinda!
Néztem az e-mailomat és nem kaptam tőled levelet! Pedig még a kukában is megnéztem még egyszer, hogy nem töröltem e ki véletlenül, de nem. Elküldenéd még egyszer?
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Lányok, ne is mondjátok, hogy mennyire elröpült az idő! :evil: Nem vagyok feldobva a munkakezdéstől, mivel olyan mintha új munkahelyre mennék, újak a közvetlen kollégák (egy kivétellel), újak a főnökök. :twisted: Nem tudom milyen lesz, majd kiderül. Még jó, hogy jön a nyár, így a reggeli ébredés könnyebb lesz.
Itthon még van jópár elintéznivalóm, mintha minden most jönne össze. Mondjuk jövő héten is lesz nap, de egyenlőre nem tudom, hogy hogyan fogom beosztani az időmet.
Ma takarítani szeretnék, meg főznöm kell. Egy csomó mindent el is kell pakolnom, mosni is kellene, úgyhogy megint nem fogok unatkozni. Hamar elrepül a nap, mire körülnézek, már mennem is kell a Nyusziért. Fasírtot csinálok petrezselymes krumplival meg ubisalival.

Anna! Köszi a képdícséretet, meg a combidícséretet. Ügyeskedjetek ám ma a fellépésen. :wink: Norbi is nagyon ügyes, ami az atlétikát illeti. Így igaz, ahogy írtad, akármit is csinálnak, mi büszkék vagyunk rájuk. Az én mellem is dagadt a fellépésen, pedig Laura csak állt, de annyira gyönyörű volt. :oops: :P

Melinda! Hogy sikerült a tegnap délután, mi lett a program? Mi is tavaly ilyenkor még négykézláb nyomtuk. :lol: Mindig húztam a kiscipőjére egy vastag zoknit, hogy ne nyúzza le az orrát, ahogy mászik. :oops: Mert anyukáméknál a játszótéren a betonon is mászott, meg mindenhol. Mire hazahoztam tiszta retek volt. Szerintem mindenki hülyének nézett, de nem érdekelt, így játszott. Nem vezetgettem soha kézenfogva, hogy kezdjen el járni, hagytam, hadd induljon el maga, addig meg másztunk. Aztán május 7-én indult el, na azóta lelőni se lehet ugyebár. Most meg állandóan fut, meg ugrál. Most tanult meg ugrálni és nagyon tetszik neki.

Andi! Melyik bölcsibe iratod fel Márkót? Meg is kell csinálni, hogy tuti legyen a helye. Ezt a világot éljük, és mivel lassan életbe lép a gyed/gyes rövidítés, így lehet, hogy két év múlva még hosszabb várólista lesz. Biztos fogja élvezni a fiatalúr a nyitott kocsit, Laura is nagyon szerette mikor már kilátott. :D Nagyon cuki Vivike az iwiwen, haláli azokkal a copfokkal, Márk meg annyit nőtt, hogy hihetetlen, de nagyon édi. :P

Edit! Amit írtál az apukamentes estével kapcsolatban, már én is észrevettem. Nekem is flottul megy minden, ha a Laci még dolgozik. Akkor a Lara is csinál mindent szép sorban, nincs apelláta, ha apa itthon van, akkor más a helyzet. Hogy ez miért van? :lol: De azért jó, ha itthon van, mert azért nekik is szar lehet, ha csak alvás közben látják a gyereket, de sajnos előfordul.
Jó tanulást, okosodj ám!

Na, megyek, reggelizek valamit, aztán nekiállok ténykedni. Megint süt a nap, hurrá!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Jó reggelt lányok!

Zsuzsi!
El is hiszem,hogy ha nem alszik a Bius,hisztizik estére,és az curva idegesítő.Persze,hogy te is idegesebb vagy miatta.Ettől félek én is,ha a Milán nem alszik ott az oviban,mert ugye itthon vagyok,leszokik az alvásról és mikor ott kell maradnia délután is az oviban,akkor meg már nem fog aludni.Most itthon nem szokott kihagyni alvást.Mamáknál,főleg anyukámnál,most is jött az uncsitesó,no nem is aludt egyik sem :evil: .Tegnap délben eludt el és negyed 5-kor kelt fel :shock: .Fent is volt 10-ig :twisted: .De ha felkeltem zizzent.

Melinda!Nálunk is sokáig mászott a Milán.Egy évesen elindult,de még hónapokig nem állt le arról,hogy másszon is.Jázmin érdekes.Mióta sétál,egyáltalán nem mászik.Szerintem sem kell erőltetni hogy menjen.Majd elindul a saját ritmusában.Nem ám később gerincferdülés,vagy bármi járásprobléma legyen....

Milán nálunk olyan apás,hogy éjjel hisztizik,ha átjön,hogy pisilnie kell és nem az apja viszi ki.Mindent csak apa csinálhat neki.De ha megy dolgozni,nem hisztizik.(Régen volt rá példa.)

Voltunk a játszón.Tiszta jó volt,hogy melegítőben voltunk.Nem volt dög meleg,és nem is kellet más kabát.De mi történt!!!!Jázmin a babakocsinál nyüglődött az italával,addig a Milán lelépett egy nagyobb kislánnyal.Én úgy megijedtem. :shock: Jöttek a kislány szülei,és eléjük rohant,hogy elmondja,hogy egy fiúval játszik.És ez a kis kuka ment utána.Pillanatok alatt történt,de akkor is.Ijesztő volt.Tavaly a méhecske csípte meg a játszón,ráadásul a száját belül.Még jó hogy ilyen helyzetekben a Jázmin tudja,hogy jókislánynak kell lennie.Tegnap is csak ült a homokozóban amíg a Milán után rohantam a háztömb oldalához.

Nagyon szép rend lett itthon tegnap.Most jönne a védőnő!!!Lehet le is megyünk most délelőtt is.Legalább nem kupizunk itthon,és az alvás pikkpakk menni fog.Bár akkor Jázminnak a délelőtti kimarad.(De lesz délutáni hosszabb.)

Szép napot mindenkinek ebben a szép időben!!!

Edit

Megint vannak eltűntek:Judit,Anett....?

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Edit!
Nemsokára vége lesz a tanfolyamnak,nem?Nagyon ügyes vagy,hogy a csemeték (plusz ugye a házimunka) mellett van energiád tanulni!

Zsuzsi!
Azért félnapos az oviban Bius,mert otthon vagy?Vagy így szeretted volna?
Ez komoly,hogy így működik,hogy tesztet íratnak egy tanfolyamra???És 100 emberből 14-et küldenek el rá????? :evil: Na,ez a nemsemmi!!!!Én azért megkérdeztem volna,hogy mi alapján szelektálnak... Most komolyan,ezzel miért nem foglalkozik senki a fejesek közül???Hihetetlen....

Móni!
Azt hittem,hogy maradt a régi csapat a közvetlen kollégáknál...Mintha azt írtad volna mikor most legutóbb voltatok azon az összeröffenésen.Aztán lehet,hogy csak az én buksimban állt össze így... :oops:

Andi!
Ro is kb.ennyi idős volt,mikor felírattam a bölibe.Inkább megyek jóval előbb beíratni,mint később,nem?Legalább Te is nyugodtabb leszel.

Melinda!
Merre jártatok végül tegnap?
Mi az ovi előtt összefutottunk barátnőmmel,úgyhogy elmentünk velük még sétálni,meg játszózni.Csemeték élvezték,ezért ha ma nem is,de a héten még biztos megyünk ismét.


Tegnap akartam még írni,csak kimaradt,hogy Annáék ma színházba mennek délelőtt.Elfelejtettem,hogy mit néznek meg... :oops: Olyan néha az agyam,mint a szita...
Most hívott a barátnőm,hogy holnap délután átjönnek.Ennek függvényében,ha lesz tali (lesz tali,lányok?) nekünk a holnap délelőtt jó,meg a péntek de-du.De persze bármikorra leszervezhetitek,nem lesz ám harag! :D

Na megyek a dolgomra!

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Szia Edit!

Ha otthon vagy el kell hozni délben a gyereket az oviból? Vagy csak Te szeretnéd így?
Szerintem azon ne aggódj, hogy le fog szokni az alvásról, és az oviban nem fog csucsuzni. A "csordaszellem" (értsd jól, nem rosszindulattal írom) csodákra képes. Ezt a saját lányomon látom. Én is izgultam, hogy hogy fog ott elaludni, mikor itthon sötétben, csöndben alszik délben. Simán. Addigra úgy kifáradnak, hogy pikk-pakk elalszik. Múlt héten már volt, hogy másfél órát is aludt, addig csak egyet. Viszont többször mesélik a gondozónők, hogy mikor ő megébred, elkezd dumálni, énekelni, zavarja így a többieket, és nem győzik csitítgatni. :P De simán kezelik ezeket a dolgokat, hidd el a Milánnal sem lesz semmi gond. Bár a Milán fél évvel idősebb a Laránál, de azért még Ő is pici, így neki is szüksége lesz az alvásra ebéd után, és mivel korábban is fog kelni (bár nem tudom mostanában hánykor kel), így délre ki is fog fáradni. Nem belepofázásként írom, de én a te helyedben hagynám, hogy ott aludjon, és alvás után mennék érte. Így megszokja azt a rendet és ha muszáj lesz ottmaradnia, akkor sincs gond.

Na, ezt a témát jól kiveséztem, de a saját tapasztalatom alapján írtam le.

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Szia Ancsi!

Neeeeeeem, az összeröfin nem közvetlen kollégákkal voltunk. Vagyis közvetlenek, de nem egy szobában voltam velük. Én így értem, hogy nem azokkal leszek, akikkel valamikor egy szobában voltam, sajnos. Mármint az sajnos, hogy nem azokkal leszek. Az egy jó kis csapat volt. Van aki már nincs is ott, vajon miért? :P
Na, ez van.

Megyek csajok, mert nem lesz belőlem semmi!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Itthon maradtunk,mert a Milán nagyon takarékon van.Háromnegyed 6-kor kelt ma :shock: .Nézte a tv-t és minden ötödik percben ráugrott az apjára,aki mérges volt rá.Megivott kb egy liter teát 8 óráig :shock: ,pisilt egész délelőtt.Úgyhogy most fekszik és remélem be is alszik.

Hát igen.Ha nem dolgozik valaki,nem aludhat ott a gyereke az oviban délután.Legalábbis nem nézik jó szemel.Néha megengedik,de haza kell vinned.Mintha nem lenne mindegy öregem.Uzsit úgyis kap.És mennék érte 3-kor.Majd még meglátjuk hogy lesz.
De tényleg szót tud fogadni egy 3-4 éves és ha azt mondják nekik,hogy csöndben kell lenni,úgyis elalszanak az unalomban.Na most már ezt a Larának még nem tudják mondani,hogy csöndben legyen.Még a Milánnak sem mindig.Kicsik még.De azért egy 4 évessel könnyebb ilyen téren.

Anna a tesztírással kapcsolatban biztos úgy bírálnak,hogy kinek a kije vagy :wink: .Ez a divat,tudod?Meg azért a leépítések miatt bizots amúgy is sok a munkanélküli :twisted: .

Móni!Lehet az új team is jó lesz.Ne így állj hozzá!Azért két év alatt mennyi minden megváltozott.Biztos te is sokat változtál :D .Teljesen más lesz most dolgozni,mint anno.Azért írd ám le,milyen.És tessék mindig jönni.Nem ám lelépsz :roll: !

Megyek vasalok egy kicsit.Nehogy sok legyen!Kaja:rántott husi,krumplipüré.

Zsuzsi!Már tegnap megtaláltalak!Gyönyörű szép kislányod van!A kiköltözéshez csak annyit,hogy hivatalosan azt hiszem az apának 18 hónapot kell kint lennie és akkor ti is hivatalosan kint lehettek.Ha kintre van bejelentve,kaptok onnan is családi pótlékot.(50 ezer egy gyerekre!)Nézz utána!
www.euvonal.hu

Pusza mindenkinek.Gép előtt leszek,ha ír valaki.

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Edit!

Köszi a teammel kapcsolatos pozitív elméletedet. Én is remélem, hogy jó lesz. Nem két év telt el, hanem 3. Mert én a terhesség első percétől itthon voltam. Tényleg sok minden változott, és igaz, hogy én is máshogy fogok állni mindenhez.
Végülis le tudják szerelni a Larát a gondozónénik, elhallgattatják :P , hiszen ezt tanulták. :wink:
Annyi, de annyi mindent tanult ezalatt a másfél hónap alatt, mióta közösségben van. Olyan kis okosak ezek a gyerekek.
Ne is bánd, ha a Milán korábban kel mint eddig. Legalább könnyű lesz amikor oviba megy, mert azért ott is ott kell lenni időben, hogy reggelizzen, stb. Lara is 6-negyed 7-kor kel, hogy simán megigya itthon a tejcit, felöltözzünk és 6.50-kor indulnak, így negyed 8-kor már öltözteti át az apja, és 3/4 8-kor reggeli. Azért is jó már negyed 8-kor ott lenni, mert akkor még nincs tumultus az öltözőben, el tudsz pakolni rendesen, nem kell kapkodni, lehet pár szót váltani a gondozónővel, és kell is, hogy milyen az udvari ruha, stb. Már apa is nagyon belejött a dedleadásba. :lol:
Mikor kezdődik az ovi? Augusztusban? Meglátod, tök jó lesz, ne izgulj. Két hónapja még Ti bíztattatok, most én foglak, mert azért nem lesz könnyű elengedned a kis csöppödet, de szüksége van már a gyerektársaságra.

Na, megyek, összedobom a fasírtot.

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!
Edit!
Attól nem kell félni egyáltalán, hogy az oviba nem fog aludni a gyerkőc, mert az enyém is itthon nem alszik, viszont az oviba mindig az elsők között volt, hogy elaludt. És ezt igy szokta meg! Hétvégén nem aludt mert itthon volt, de hétköznap mindig aludt az oviban. És persze igy nem is volt vele baj.
Köszönöm a dicséretet! :)
Nálunk már a 18 hónap az megvan mert a párom most májusban lesz 2 éve, hogy kint van. A családit már intézi, a papirok már be vannak adva, már csak azt várjuk, hogy kapja a pénzt. Egyébként ő teljesen kintre van bejelentve mindennel. Ott fizetnek utána adótól kezdve mindent, van kinti lakcim kártyája, taj kártyája meg ilyenek. Ő eleve úgy ment ki, hogy nem magyar cégtől.
zsuzsi2811
 
 


Anna!

Nem, én pont ezért szerettem ha ott alszik a Bius az oviban mert akkor alszik ebéd után. Én úgy gondolom, hogy azért 3,5 évesen még szüksége van a délutáni alvásra. Nálunk az óvónénik kértek meg, hogy ha már otthon van a szülő akkor haza kéne vinni a gyereket ebéd után mert sok az ott alvós gyerek és nem férnek el az ágyak. Akkor ugyanis össze kéne pakolni az asztalokat meg a székeket. Aztán mi járunk egy héten egyszer mozgáskottára és persze sokan mások is, de mivel haza kell mennünk ebéd után, igy már senki sem vitte vissza őket. Na ezért úgy döntöttek az óvónők, hogy akkor csütörtökönként megoldják, hogy mindenki ott aludhasson. Aminek én tök örültem mert igy legalább egyszer egy héten alszik ebéd után is. Na erre a héten elmarad a mozgáskotta, igy holnap is hozhatom el délben. :evil: És ráadásul a nyári szünetbe sem vihetjük oviba őket még fél napra sem mert akkor csak ügyelet van és ahol otthon a szülő, ott a gyerek is otthon tud maradni. Úgyhogy most a nyáron 3 hónapot itthon leszünk.
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Voltam beiratni márkót a bölcsibe...ami a sétálóba van böli,nem tudom a nevét.. :? Azt mondta a csaj hogy mivel dec.17-én tölti márkó a 2 évet lehet már ösztöl kéne járnia bölibe...de majd érdeklödjek tavasz vége fele,attól függ mennyi lesz a létszám...hát ennek nem örülök,lehet mégse fogom ide beadni...ez majd a melotól függ hogy találok itt valamit akkor..holnap elsétálok a módszertaniba ami a szentborbálán van..oda is fel iratom,aztán meglátom mi lesz...
de ez a nő elvette a kedvemet,nem akarok elöbb melózni menni,meg megszüntetni a gyedet..

mikor voltunk Vivikével a nyilt napon ott mondta az ovónő hogy nem mondhatja azt hogy vigyem haza a gyereket ebéd után,de mivel végül is alvás után ugy sincs foglalkozás felesleges ott lennie,de ha én azt akarom akkor ott aludhat így hogy itthon vagyok a picivel..megpróbálom,hogy mennyire akar vivike majd ott maradni,azt haza hozom ha nem alszik..csak jobb lenne ha megszokná mert ha meg megyek melózni akkor már ezzel se kell foglalkozni...jót sétáltunk,Márkó is élvezte a nyitott babakocsit,meg Vivi is mert fel tud rá állni és igy mindkettöt tudta tolni,így gyorsak is voltunk...
szép napot

anda-vivibaba
 
 


Szia Andi!

Ne keseredj el, tudom mit érzel. Mikor én is felirattam Larát, semmivel nem bíztattak, hogy felveszik-e, vagy nem, a dózsakertiből egy az egyben eltanácsoltak, stb. Én bőgtem miután végigjártam a bölcsiket.
Deeeee, írasd csak fel a Módszertaniba. Ott tőlem megkérdezték, hogy mi a legkorábbi időpont, amikor vinném Larát. Bediktáltam az idén áprilist. Februárban szóltak is. Úgyhogy van esélyed rá, hogy esetleg év közben is beveszik, ahogy minket is. Így megegyeztem velük, hogy nem szakítom meg a gyedet, megvárom míg Lara betölti a kettőt, így vittem a szülinapja után két nappal. Mivel decemberben ott vannak az ünnepek, a két ünnep között nincs bölcsi, így van esélyetek, hogy esetleg azt mondják, hogy kezdhettek januárban. Ha most is lehetett volna februárban kezdeni, szerintem ennek nem lesz akadálya. Úgyhogy holnap menj csak el oda is! Látod nekünk is szerencsénk volt!
Azért írtam így le, hogy bíztassalak, elhiszem, hogy még nem akarsz melózni menni. A szabadságod ideje alatt pedig be tudod szoktatni és mégsem kell már elválnod tőle szeptemberben. :evil: Na, azt én sem akarnám. Kitartás, minden okés lesz, csak ilyenkor olyan szarul esik az egész, tudom.

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Szia Melinda!
Köszi a segitséget, már ki is próbáltam, de nagyok a képeim, úgyhogy majd le kell kicsinyitenem. :) Ha sikerül megoldanom akkor ez a kép amit feltöltök megjelenik majd profil képként? Vagy ezzel csak ide tudok mellékletként csatolni?
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Hááát,lányok,csak nagyon halkan merem megjegyezni,hogy nekem Anna ottalvós...Mikor terhes lettem is megkérdeztem,hogy el kell-e hozni ebéd után,meg mikor Roland megszületett,akkor is rákérdeztem.

Zsuzsi!
Hallod,érdekes az ovi hozzáállása...Tudom,én sem szólnék,de azért szíjjjanak gázt...Hogy azért nem aludhat ott a gyerekem,mert össze kell pakolni aztalt-széket! :shock: Mi lenne,ha minden gyereknek dolgoznának a szülei?Sorsolnának? :twisted: Na jól van,nem hergelem magam...
Ja,a nyári szünetben nekem is itthon vannak a gyerekek,meg kb. minden szünetben.Legalábbis még idén,mert ugye szeptembertől indul a bölcsi,nem sokkal utána meg a meló... :?


Andi!
Szerintem ne mondd vissza a gyedet!Persze ez csak egy tanács,tudod,nem akarok okoskodni!De szerintem is reálisabb az,hogy ha dec.17-én tölti a kettőt,akkor januárban kezdetek,mint Móni is írta Neked!Ahogy olvasom,nem oda mennél vissza dolgozni,ahonnan eljöttél?Amúgy meg nyugodtan írasd fel több helyre fiatalembert,abból baj nem lehet!Ami a sétiben van bölcsi,az a dózsakerti bölcsi,Ro oda fog járni,ha minden igaz.

Edit!
Igazad lehet ezzel a tesztírással,hogy nagyon számít van-e protekciód...Vannak dolgok,amik sohasem változnak!(ez melyik reklámban is van??? :lol: )

Móni!
Hát tök igaza van Laurának!!!Ha Ő nem alszik már,senki sem aludjon! :twisted: :lol: Igazi kis "vezérhang" lesz ebből a csajsziból,meglásd!

Valamit még akartam írni,de nem jut eszembe! :oops:

Melinda,merre jársz?

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

köszi lányok,arik vagytok...hát nem elöbbre gondoltam,hogy mehet Márkó hanem késöbbre,legalábbis januártól..
mert elég jó gyedet kapok ahhoz hogy megszüntessem...majd meglátom...ja igen nem tudok vissza menni a cégemhez,itthon kell néznem valamit..majd akkor..
annyira nem leszek elkeseredve ha nem lesz hely a bölibe..majd lesz valami..

jó éjt

anda-vivibaba
 
 


Jó reggelt lányok!

Andi!Szerintem is írasd a módszertaniba.Ha már ennyire dícséri a Móni.Azért mert az első helyről elutasítottak...még máshol lehet szerencsések lesztek.

Az ottalvást tényleg nem értem.Az óvónők is tudhatják,hogy otthon nehezebben fog lefeküdni a gyerek,és mégsem engedik meg neki,hogy ott aludjon. :twisted: Mikor mi jártunk,mindig elpakolták a székeket,asztalokat.Most nehezükre esik ezek szerint.Azért 5 éves korig jó lenne,ha aludnának a gyerekek délutánonként.(Mondom én,aki egy éves korától nem alszik :oops: napközben.)

Móni!Mi csak októberben kezdjük az ovit,mert a Milán akkor tölti a 3-at,és előbb nem mehet.Itt a tömbben nagyon sok gyerek van,az egyiknek azt javasolták,mivel decemberben lesz csak három,akkor már ne vigyék.Vigyék bölcsibe.Hát azt hiszem kiakadtam volna!!!!Akkor miért kellett azokat beíratni,akik dec 31-ig töltik a 3-at?Lemaradva nem sokkal lesz,mert a kiscsopiban szerintem sokat betegesek.Na kíváncsi leszek,mi ott aludhatunk-e.Én szeretném.Mert akkor nem kocsival kéne a Milánért menni.Ha alvás előtt szeretnék vele hazasétálni,nem biztos,hogy haladni fogunk.Na de majd eldől.

Móni!Az ébredési énekhez csak annyit,nálunk a Jázmin ilyen kis kapitány.Ha ő fent van,mindenkit felkelt.Ha jövünk fel e lépcsőn és felveszem sikít,mert ő gyalog jön.És ha ki akar nézni az ablakon a Milánt ellöki.Oda is csap neki,ha nem tetszik valami.Erre mondta a dokink,hogy a nők már csak ilyen erőszakosak. :D Az biztos tényleg,hogy akaratunk az van...

Járt valaki közületek összevont csoportba?Én most hallottam először ilyenről.Vagyis hallottam már,de nem tudtam,hogy ott egyben van az összes korcsoport,azt hittem a nagycsopisok külön vannak.
Akkor a bölisektől is megkérdezném,hogy ott is így össze-vissza vannak a gyerekek,vagy nagyjából az azonos korúak egyben?Persze Lara a képen nagyobb,mint a többiek,mert őt etetik :D ,de a csopistársak vele egykorúak?Vagy hogy működik ez?És mekkora a legkisebb gyerek?Van olyan aki,egész picit is bead?
Azt vettem észre,hogy ahhoz képest,hogy mindenki azt mondogatja,hogy közösségbe kerüléskor betegszik a gyerek,Lara nem sokszor volt az.Szeretném,ha mi is így lennénk!Jó a tavaszi orrfolyás az átlagos meg ősz végén-tél elején.
Milánt én sem szeretném az utolsók közt vinni oviba.Tényleg reggelizzen meg ott.Na ez nem fog gondot jelenteni,mert eszik akárhol,hátha még körül van véve gyerekekkel.Ettől nem félek.Inkább csak azt fogja nehezen megérteni,hogy a játékokkal nem csak ő játszhat.De ez legyen az ovónéni gondja :wink: .
Mi úgy tervezzük apa viszi majd.8-ra jár dolgozni,előtte lerakja.Én meg majd megyek érte.Persze az első napokban még nem biztos.

Na megyek vasalni,mert tegnap mostam.Meg hajat és kéne mosnom.Délután jön barátnőm kisfia.

Szép napot mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: