Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Fiamette igaza van Annának.Ha tudsz előbb bevásárolni dolgokat,ne halaszt az utolsó pillanatra.Emlékszem régen anyukám is egy csomó mindent megvett előre:tornacucc,tornazsák,színes ceruzák, radír, kisolló, festékek, ecsetek, ragasztó, gyurma... Egész nyáron nem nyúlhattunk hozzá :roll: .
Régebben vigyáztam ubokahúgomra délutánonként,mikor ovis volt és a szülei dolgoztak.Vettem zsírkrétát,ilyen nevenincset.És alig fogott a papírra.Érdemes megnézni azt is,hogy milyen,mert csak könnyebben boldogul a lányka olyannal,ami fog is a papírra.(De ebben anyukád biztos tud segíteni :wink: :arrow: csak iwiwen leskelődtem,hogy óvónéni :D .)
Én sem szeretném az ovis dolgokat az utolsó pillanatra hagyni.Pedig oda nem sok minden kell szerintem.De biztos lesz olyan,ami kezdéskor lesz váratlan kiadás.Miért ne lenne?

Milánra rászóltam az előbb.Lerántotta az ágytakarót az ágyáról és levágta a földre... Erre megsértődött,bevágta a szobaajtót,és lefeküdt aludni :D .Most a nagy duzzogásában el is fog aludni.

Na megyek a vasalást befejezni!
Pussssssssszz:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Még valami eszembe jutott.Valami Disney-is előadás lesz vasárnap 17 órakor a Sportcsarnokban.Tud valaki többet róla mi az?Csak a kiplakátolásokat láttam,de azon sincs több.

Köszi!Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Köszi Edit hogy hiányoltál...
Megvagyunk,csak össze jöttek a dolgok és besokaltam,kicsit kiborultam idegileg,de már lenyugodtam...
ma viszem Márkót a 4 hós szurira,posta stb...
remélem nem fog esni az eső...holnap viszem vivikét az oviba nyiltnapa..már nagyon várom,remélem ő is... :lol:

sziasztok

anda-vivibaba
 
 

 
 

Sziasztok!

Anna! Sógornőm gyerekei is két hét eltéréssel lettek barik, úgyhogy a hétvége szerintem sincs veszélyben. :P Jó szórakozást, egyébként mit csináltok? :wink:
Alfikám jól van, köszönöm, elvileg nem kell menni vele kontrollra, de adódott egy kisebb probléma, ami ha nem múlik el, még várok pár napot, akkor úgyis rá kell kérdeznem, hogy ez normális-e, ettől most eltekintenék, hogy ide leírjam. :roll: De oltásra is kell vinni a zebeket, úgyhogy mindenképpen találkozunk orvossal.

Edit! Ha még csak a "kakond" (Kisvakond) lenne, de a Garfieldot már 600-szor láttuk. :P Van, hogy ott sincs a gépnél a csajszi, de ha kikapcsolom, akkor visít.
Ő is szeret homokozni, de leginkább most a csigabigák kötik le, azokat gyűjti, ezzel elvan, bár együtt kell őket néznünk. És a legjobb időtöltése a napokban a pocsolyajárás. Gumicsizmát adok rá, és irány a víz. Nagyon élvezi. :lol:

Melinda! Majd írd meg, hogy mit mondtak a bőrgyógyon. Ma mentek, ugye? Ja, tényleg le kell szedetni, mert ha még többször belekap...., na de majd úgyis megmondja az orvos. Szegénykémet egész héten piszkálják, nem elég a fogacska, még szemészet, bőrgyógyászat, stb.

Ma főzök. Csinálok tojásos nokit salátával, mert annyi tojás van itthon mint a rohadás, meg töltött kápit. Így legközelebb majd csak vasárnap kell főznöm. Mindjárt neki is állok, mert aztán sitty-sutty elmegy az idő, aztán mehetek a Cicáért a bölcsibe, aki az apjának reggel nem sír, csak nekem délután mikor meglát. :P Kis huncut. Reggel azt mondta, hogy nem öltözik, de aztán csak felöltöztünk. Utána már egy szava sem volt ment apával.
Megint folyik az orra, de egyenlőre nincsen más baja, jó lenne, ha nem is lenne, mert jövő héten van a Gyermekgála. De ha ki kell hagynunk, akkor így jártunk, ha esetleg megbetegedne. Bár a jegyeket már megvettem.

Na lépek is főzni, szép napot, ebben a fos időben. Már a tököm kivan az időtől.

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Andi!Ne idegeskedj,mert semmi értelme.Akkor a gyerekek is csak ingerültebbek...Fel a fejjel!!!!!Remélem a szuri nem lesz problémás.
Melyik oviba mentek?Biztos már írtad,bocs de nem emlékszem :oops: .

Móni azt hiszem nálatok fogok ebédelni.No nem a tojásos nokedli miatt. :D
Milánnak most új kedvence van dvd-én:Hófehérke.Most a Csodacsibét nézi takarékon.Jó lenne,ha elaludna!már fél 7-kor fent volt.Ideje lenne.
Nálunk a gumicsimma a nyerő.Imádja a Milán is!De szerintem azért tetszik nekik,mert azt hiszik a pocsolyaszétugrálás rosszalkodás :wink: .Ki tudja mi a vonzó benne...?

Tényleg elég ramaty idő van :? .Ma jön unokahugom,mert egyedül kéne otthon lennie,és még csak negyedikes.Se nem kicsi,se nem nagy.Itt tanyázik nálunk.Úgy volt délután viszem lovagolni, legalább mi is pacizunk.Csak az eső közbeszólt. :? Azért is lenne jó ha a Milán elaludna,mert akkor nem lesz nyűgös délután.Majd ha a kiscsaj tesójának vége a kosármeccs,viszem haza.Mikor kicsi volt,rengeteget aludt nálunk.Ő is és a tesója is.

Anna!Elhiszem,hogy jobb lenne most túlesni a bárányhimlőn.Nem betegállományba menni,mikor már visszamentél dolgozni.Most még túllenni rajta,aztán oviban már le van a gond róla.

Hétvégére be szerettem volna tervezni a Maciparkot Veresegyházán.Ha ilyen idő marad,nem tudunk elmenni.Akkor a B terv: Gyémántfürdő.Melinda!Ti egész napos belépőt szoktatok venni?Hogy érdemes?És mit szoktál vinni a Dávidnak?Nem voltunk még....

Üdv mindenkinek:Edit[/b]

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok !

Túl a bőrgyógyászaton és az kötelező oltáson, most alszik a drágaságom. Nehéz napja volt. :oops:

Anna ááááá valamit kérdezni akartam tőled, de most ha agyon is versz nem jut eszembe. :roll:
Megvan ….. a kisregény végén eszembe jutott. A bölcsiről semmi hír? Nem telefonáltak? :)

Móni sajnálom hogy Alfi kutyussal gondok vannak. :( Remélhetőleg semmi komoly. Huncut a kis csajod ám rendesen. :wink:

A bőrgyógyászaton pillanatok alatt végeztünk. Bejelentkeztünk, ép felértünk az emeletre és hívtak is minket. A doki azt mondta hogy valami vírusos szemölcs … Dávid nagy örömére egy csipesszel gyorsan eltávolította, remélem hogy teljesen mert mintha ott maradt volna egy kicsi darab. Legalább is mi úgy látjuk, majd kiderül ha eltűnik a seb. Gondolhatjátok hogy alig tudtuk megvigasztalni…. de legalább túl van rajta és remélem hogy nem kell megint menni. :?
Gyorsan a postára , aztán haza evés és mentünk oltásra. Most legalább nem voltak nagyon megcsúszva és hamar sorra kerültünk. Persze újabb adag sírás mert megnézte a doktor néni a torkunkat és aztán a szuri. Ha jól értettem a nagy sírástól 18 hónaposan kapja a következőt és majd 2 évesen is lesz valami emlékeztető szuri. :shock: Majd kiderül.

Edit mi egész naposat szoktunk venni. A különbség az egész napos és a 3 órás között 300 ft és nem kell figyelnem az órát hogy mikor telik le. De ha jól tudom úgy is lehet hogy veszel 3 órást és ha többet maradsz akkor kifele menete kifizeted a különbséget. Mi általában 4 órát szoktunk maradni, van hogy Dávid pancsi után elalszik. Van játszóház is, ott is el lehet ütni az időt. Dáviddal még nem voltunk ha elindul bepótoljuk.
Mindig evés után szoktunk menni ( pl. ebéd ) és akkor elég egy kis nasi ( banán, joghurt, keksz), 2-3 törölköző csak neki, fürdőpelus( 3-4) és valami játék ( kisautó, könyv…) . A harisnyát és a bodyt mindig rajta hagyom ( fürdőköntösben elvesztődik :twisted: ) és csak ott vetkőzettem le ahol letelepszünk. Mikor kihozom a vízből gyorsan megtörölöm és ráadom a harisnyát és a bodyt( legalább is eddig). Inkább elővigyázatos vagyok nem akarom hogy megfázón, egy kicsit hűvösnek szoktam érezni a levegőt mikor kijövünk a meleg vízből . De ezt majd eldöntöd, de szerintem jobb ha kéznél van valami amit rá tudsz adni és aztán szabadon jön megy a gyerek.
Amennyiben lehet ne valamelyik levegőbefújó mellé telepedjetek , ott hideg szokott lenni. Én még az ablak melletti székeket is kerülöm ha van rá lehetőség mert húznak , legalább is én úgy szoktam érezni. Talán ennyi, bocsi ha egy kicsit hosszú lett. :roll:

Andi sajnálom hogy rossz napjaid voltak. Fel a fejjel, csak pozitívan. Hogy viselte Márk a szurit? Érezzétek jól magatokat holnap az oviba nyíltnapján, várjuk az élmény beszámolót. :D

Dávid lassan 2 órája alszik :shock: … kihasználom ezt a kis időt és neki ugrók a vasalásnak. Hátha mire bemelegszik a vasaló felébred. :twisted: :twisted: :twisted:


Sziasztok.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Edit

„ Még valami eszembe jutott. Valami Disney-is előadás lesz vasárnap 17 órakor a Sportcsarnokban. Tud valaki többet róla mi az?Csak a kiplakátozásokat láttam,de azon sincs több. „

Nem tudok semmit róla, még a plakátot sem láttam. :roll: :D

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Legalábbis jobbat,mint ahogy nekem indult. :twisted: Jázminnak viszek cumisüveget.Este bent marad a kiságyba nála.Na hozom ki.A Milánnak felállítottam a sátrat,a babakocsi ott van mellette.Na a babakocsi becsatolóját kidobta a Milán a földre,én azon elcsúsztam,rá a babakocsira.Akkorát estem.A Milán megijedt,mert elestem,visít,mint állat :cry: .Mikor felkelek,látja,hogy élek,akkor már mérges volt rám,mert a hugi babakocsija szétesett :twisted: .A könyökömet vertem be!!!!!!!(=váratlan vendég?)Olyan ideges vagyok,a könyököm fáj.Mert curva nagy szükség van arra a sátorra is a tömbben!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Azt fogom először ollóval szétnyírni :twisted: :twisted: :twisted: !Szarul is aludtam,biztos mert bekajáltam rántott húsból este.Soká is feküdtünk le,mert a Milánnak nem lehetett bírni.Nem akart aludni.(4 órát aludt tegnap délután,ma tuti felkeltem :twisted: .)
Na mindegy....

Melinda!Jó,hogy kifejtetetted rendesen,hogy mit szoktatok vinni a fürdőbe.Én sem szívesen adok rájuk fürdőköpenyt.Milánnak anyukám vett egy tök aranyosan.Na a mama rá szerette volna adni a Balaton parton,és ez akkora hisztit lecsapott.Ordított,hogy az kicsi!!! :shock: Ez volt az első hisztije....Nem is nagyon hordja.Néha lát rajtam köntöst,na akkor őneki is kell.De tényleg jobban megvédi egy body,vagy én harisnya helyett melegítőnacira gondoltam.Meg kis gumiszandál.
Remélem,hogy Dávidkát nem kell visszavinnetek a bőrgyógyra!Szegénykém....Ha meglátja,hova viszed,előre fog sírni :cry: .Még jó hogy elvittétek.Ki tudja, lehet el is szaporodott volna.Te meg aztán,ha lúd legyen kövér,be is oltatod utána!A jó oldala,hogy egyszerre átesett az egészen.Nehéz éjszakátok volt?Vagy átaludta?

Móni!A gálára a böliben gyakorolnak?Azért aranyosak lehetnek!Kis pöttömkék!Egyszer én ovis gálát láttam.A kiscsoportosoknál én úgy tapsoltam!!!!!Olyan aranyosak voltak.Biztos Lauráék is tündériek lesznek!Irigy,irigy,irigy!!!!!Mamát is viszitek?Had olvadozzon!És még azt mondtad nem érdekli a Larát az ilyesmi.Milyen rejtett tartalékokat hoz elő az a böli! :D (És itt is hasznát veszitek a kopogósnak!!!!!!)

Megyek rendezni a lakást.Tegnap nem mostam,azelőtt sem :oops: .A szennyesláda tele. :twisted: És ELPAKOLOM A SÁTRAT,AMI CSAK ÚTBAN VAN!!!! :twisted: :twisted: :twisted: Ki nem állhatom,de mindig rá tud szedni a Milán,hogy tegyem össze!(Talán mert annyira szeretem őket és a Jázminnak is annyira tetszett múltkor,hogy bújócskázhat.)

A könyökömön akkora zúzódás van!!!!!!!Fáj,de megmaradok!

Szép napot mindenkinek!
Sziasztok:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Andi Nagyon Sok Boldog Születésnapot !!!

Kép

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok.

Edit nem semmi esésed volt. :shock: Gondolom legközelebb nem hagyod magad könnyen meggyőzni. Könyöködnek jobbulást.

Kicsi fiam ma egy kicsit zizi, enni nem akar ,már adtam neki Panadolt mert cumizik ezerrel, mert csak akkor szokta ilyen intenzíven használatba venni a cumit ha fáj a fogínye. :? Ma fodrásznál voltam vele, nem díjazta, volt sírás. Úgy látszik szegénykémnek ilyen síros hete van, meg gondolom ez a tuti idő is közrejátszik. :oops: :roll:
Apa elment melóba, Dávidnak megvolt a déli szieszta ,ugródhatok neki a lakásnak ágyneműt is le akarom húzni. Szóval megint mosás lesz……………. mondom én hogy megfertőztettek. :twisted:

További szép napot mindenkinek.
Puszi.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Andi! Mi is sok boldog születésnapot kívánunk!

Melinda szegény Dávid!Én is utálnám a helyében,ha egész héten csak b.szogatnának. :twisted: És még közben a foga is fáj :twisted: .A mosás csak több lesz!!!!!Főleg ahogy nőnek a gyerekek. :D
Az esésemen biztos jót röhögtetek volna.Nevetséges egy látvány lehettem :D .Puffantam akkorát :shock: .Fáj is még a kezem.Muterom csak annyit mondott,holnapra rondább lesz!(Köszi neki :D )

Itt van ma is unokahugom.Ki is maradt a Milán délutáni alvása.Kicsit pihengetett,de el nem aludt.Nem is bánom,ha kimarad.

Javul az idő!!!Jupijjjjjééééé!Lehet vasárnapra szép idő lesz?

Hol vannak a többiek?????

Puszi mindenkinek:Edit

(Móni jó múltkorában eltitkoltad a szülinapodat!Jó lenne,ha mindenki megemlítené mielőtt lesz neki.Nem kell szégyenlősködni!)

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok nagyon arik vagytok...

nekem is jól indult a napom.. :twisted: Márkó belázasodott éjjel,meg csak a kezemben aludt úgy fájt a lába,nem lett jól beadva az egyik szuri...igy a fotelban aludtam... :cry:
aztán reggel lement a láza,indultunk is oviba...nagyon jó volt,tök szupi minden...hétfön már iratom is be vivikét..
igaz mikor indultunk volna olyan hisztit levágott hogy csuda...papucsba akart hazajönni... :evil: de végül gyözött a csoki,így elhalgatott..lidl-ben vettem fellépőt igy tud egyedül kezet mosni meg wc-re ülni...gondolhatjátok,hogy a víz számlám nem lesz olcsobb...élvezi....ja elöször ő ugy gondolta hogy az bili és bele pisilt,anyám sírt a nevetéstől ahogy látta hogy ül benne..érdekes volt...

hát röviden ennyi...

szép napot

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Andi! Isten éltessen sokáig! Üdvözöllek a 34-esek klubjában. :P

Edit! Méghogy eltitkoltam? Te is köszöntöttél. :lol: De, elmondom Nektek, hogy az én szülinapom, mióta Lara van, nem számít. Ő is márciusi, én is. Ő a lényeg. De már a többieké sem számít, csakis Ő. Meg is beszéltük a családban, hogy csak a gyerekeket köszöntjük "komolyan". A felnőtteknek csak jelképes. És ez így van jól szerintem. Nekik viszont a lehetőségekhez mérten mindent.

Nem semmi lehetett az esésed. Vigyázz magadra, csajé! Kicsit ki vagy akadva a sátorra, ha jól olvasom. :lol: De a gyerekekért tényleg mindent. Mi meg sok mindent kibírunk. :roll:

A gálára a bölcsiben gyakorolnak, de nem tudom mit és hogyan, mert titok lengi körül, Ő meg még nem tudja elmesélni. De mond új mondókákat, úgyhogy lehet, hogy pont azok lesznek. Remélem fel tud lépni Ő is, mert megint betegek vagyunk.
Ma reggelre már nagyon szutyorgott és köhögött is, mondjuk nem sokat, de fel is ment a hője. Még nem láz, de hőemelkedés. Nem ment ma bölcsibe, elvittem dokihoz. Nekem is jól kezdődött a nap, mert nem volt doktornéni. :twisted: Helyettes orvos délután rendel, kurván értékeltem. Mindegy délután visszamentünk. Hát az én lányom még sosem sírt a Zsuzsa néninél, de ez a helyettes nő, ahogy ki akarta feszíteni a száját a spatulával, majdnem leb....sztam neki egyet, mert nagyon feldühített, a Lara annyira ordított, csak úgy potyogtak a könnyei. Azt mondja a vén rohadék, hogy, Te biztos már megijedtél itt, azért sírsz. Nem szóltam semmit. Lányok, ha én már nem szólok semmit, annak komoly oka van. Az "úrinői" mivoltomat akarom akkor megtartani. Mert ha mondtam volna valamit, abban nem lett volna köszönet. Soha nem ijedt meg a Lara, imádja a Zsuzsa nénit, mindig kinyitja neki a száját, megmutatja a torkát, csak éppen a Zsuzsa néni mondja neki, hogy mondjad szépen, áááááááá, meg a hangsúlya, meg minden, egész más. Komolyan őszintén sajnálom akinek ilyen genya gyerekorvosa van. Aztán röptében meghallgatta, kaptunk gyógyit, aztán szerdán mehet, ha nem durran be jobban, ha igen, akkor vissza kell vinni. Remélem többet nem lesz ez a p....csa. Bocsi, de kijött belőlem, mert nagyon kiakasztott. Már ahogy beléptünk a kislány rámnézett, hogy vegyem föl. Soha nem félt a dokitól, de ennek még a kisugárzása is rossz volt ezek szerint, mondjuk én is éreztem. Na, ennyit erről.
Most meg arany cicám alszik 3 óra óta. Nem tudom ebből hogy lesz este alvás, de attól is félek, hogy éppen megy fel a láza, mert múltkor akkor aludt ennyit.
Túl kell esnünk ezeken a nyavajákon, de úgy sajnálom szegényt. A férjem meg ki van akadva, hogy ő tudja, hogy kitől kapta el a gyerek, mert egy kisgyerek (ő tudja, hogy ki, ezt többször elmondta :lol: ), ugyanígy köhögött tegnap. Mondom igen, az a Botika, mert én is hallottam, ráadásul a Botika csíppanthatja a Larát, mert mindig hozza a Leót, ha a Lara elhagyja délutánra, mire megyek érte. :wink: Csajok itt valami alakul. A poén az, hogy én elég jól megtalálom a hangot az emberekkel, de valahogy a Botika nagymamáját nagyon nem bírom, mikor délután összefutunk az öltözőben. Na, nem is kell, hogy bírjam, de iszonyat egy nő. Tudom, ma nekem mindenkivel bajom van, de tényleg így van. Az az öreglány....... A Laura is mindig, ha sorolna a gyerekeket a Botikát sorolja elsőre. :roll: Úgyhogy apuka meg fenn van akadva, hogy minek viszik a beteg gyereket, így fertőződik meg a miénk, mikor ott az öreganyja, miért nem vigyáz rá. Mondom, oké Laci, igazad van, de nem minden szülő tudja megoldani, lehet, hogy az öreglány is dolgozik, mit tudom én. Persze, így körbefertőzik egymást, de majd megszokja a bacijaikat és már nem lesz ilyen gond, ezen át kell sajnos esni. Nem sok olyan gyereket hallottam, aki nem volt beteg a közösségbe kerülés után. Hát evvan, jól kifejtettem, ha untató, ugorjátok át.

Jaaaa, és a mamát nem lehetne otthontartani a gála idején. Természetesen jön, sőt a Bia is, mert látni akarja az uncsitesóját. És ez így természetes, legalábbis nálunk. Egyértelmű, hogy látni akarják. Sajnos már nagyon kicsi a család, pedig biztos többen is látni szeretnék, Ők már föntről nézik a kismanót. Ez elég fájdalmas, de mi már nagyon kevesen vagyunk. :cry:

Melinda! Sajnálom Dávidot, nagyon fájhat az a fogacska, ha így rácuppant a cumira. Meg hát a többi attrocitás, ami érte a héten, egyem meg. Ma még a haját is levágták, Te anyaaaaa......
Remélem jól kitakarítottad magad, ha végeztél, jöhetsz ide is. :P Szerintem én holnap fogok takarítgatni, a konyhát kéne teljesen rendbevágni meg a fürdőt. A porszívózást hagyom hétfőre, legalábbis így tervezem.
Alfi kutya is javuló tendenciát mutat, köszönöm az aggódó sorokat. A probléma, amit inkább nem írtam le, úgy néz ki megoldódott, nagyon örülök, ha így marad. Éssss, már fel tud ugrani a kanapéra, eddig a gerince miatt nem tudott. Legalábbis azt hittük. Már mi sem tudjuk, hogy most akkor mi van, de hétfő óta nem kap a gerincére gyógyszert és felugrál. :shock: Jó lenne, ha fiatalodna 10 évet! :roll:

Andi! Anyám, nem irigyellek az éjszakáért. De nekünk mindent ki kell bírni. Szegény kicsi Márkó. Hogy fájhat neki a lábija.
Elhiszem, hogy tetszett az ovi, egyik ismerősöm kisfia odajár (a Micimackóról van szó, ugye), és nagyon elégedettek. Ügyes lesz majd Vivike meglátod.
A WC-zéshez gratulálok, jó lenne már nekünk is ott tartani.
A pacsálás megmarad. Mióta Lara bölcsis, ő is pacsál a csapnál. Mert ott lehet, illetve hát kell mindig kezet mosni, önállóan csinálják, úgyhogy én megnézném a bölcsi vízszámláját. :D Ne tudjátok meg, imádják a vizezést. De már aranyos le és felhúzza a body ujját, tök édi, mondja, hogy szappant kér, stb.
Na, szóval Vivike is ellesz vele. :P

Ancsikám! Hol rendeled azt a tortát? Tadzsikisztánban? Mert azóta nem jöttél, mióta elmentetek tortáért, ha jól tudom. :oops: Ha nem, akkor bocsika. Milyen torta lesz? Remélem minden okés, Ro még nem barisodott be?

Nekem most sült meg a bociszeletem. Nagyon egyszerű, túrós süti, internetről szedte anyukám, Tündüs receptjeit, ha beírjátok a Googleba, akkor kiad egy honlapot és ott vannak tök egyszerű recipék. Csak egy tippnek írtam. Férjem meg virul, hogy sütök. Egy ügyfelétől annyit tojást hozott, hogy lehet, hogy holnap csinálok madártejet. Már kb. 5 éve nem csináltam.

Na, most lépek, kezdek már aggódni, hogy miért nem ébred a cica. Kiteregetek, aztán bemegyek mostmár, nehogy nagyon felszökjön esetleg a láza, vagy nem tudom mi lehet, de ennyit egyhuzamban még csecsemőkorában sem aludt.

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Larianyu!
köszi szépen,ari vagy....hú hogy hívták azt a dokit?elhiszem,hogy kiakadtál...
Vivike tényleg egyik napról a másikra mutat új dolgokat,néha csak lesek...most nagyon megy a wc-és is,remélem hamar elhagyjuk a pelust..
majd még jövök

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Andi!
Megkésve bár,de Nagyon Boldog Szülinapot kívánunk Neked!!!
Az tök jó,hogy Vivinek tetszik az ovi!Aranyos lehet,ahogy pancsol a csapnál!Hát igen,kicsit több lesz a vízszámla,de ez csak átmeneti állapot! 8)

Edit!
Nem semmi lehetett ez a borulás!Vigyázz magadra,nagyon könnyen lehetett volna rossz vége!!!Azt a sátrat nem lehet kirakni az erkélyre,most hogy jön a jóidő?
Mentek a macisparkba?Ha jól hallottam,teljesen jó időt mondanak holnapra!

Móni!
Már megint beteg Laura...De sajnos ez tényleg ilyen,ez a közösségbe szoktatás!Egymás után nyalja be a bacikat.Elhiszem,hogy Laci kiakadt...Nálunk sajnos nem az vitte sosem betegen a gyereket,aki nem tudta hová rakni,hanem az,aki otthon volt.Ezt a gondozónők mondták! :roll: Addig,amíg nem lázas a gyerek,nem tudnak mit csinálni...
Teeee,ki volt ez a doki?Szerintem meg legközelebb nyugodtan nyisd ki a szád,és szólj már be neki!!!Úrinő,úrinő...Hát akkor szép,kerek mondatokban,artikuláltan küldd el a rákba!!!Na,ilyenkor nem értem,hogy miért gyerekekkel foglalkozik az ilyen...
Ja,és utólag is Boldog Szülinapot Neked is!!!

A tortát a gesztiben rendeltem,párizsikrémes marcipános torta lesz.
A bárányhimlőnek még nincs nyoma eddig,ma már ne is legyen!Ja,és szülinapi meglepibuliba megyünk!

Melinda!
Szegény kissrác,tényleg kijutott neki a héten!De legalább egyszerre túl vagytok rajta!Azt mondta a doki a bőrgyógyon,hogy vírusos szemölcs,és lekapta?Nem terjedhet az tovább?Nem ijesztgetni szeretnélek,csak kérdem!
A bölcsiből még nem telefonáltak...Neked azt mondták,hogy fognak?Múltkor voltunk benn(márc. végén),akkor még nem tudták megmondani,hogy mi a helyzet.Mondta a vezetőnéni,hogy mikor kellene érdeklődni,de azt meg elfelejtettem... :oops: Azt hiszem úgy mondta,hogy csak az óvodai beíratás után tudja pontosan megmondani,mi a helyzet.


Na lépek is,mert nemsokára indulunk a fellépésre!Anna már be van zsongva teljesen!Édes szívem...
Kellemes hétvégét mindenkinek!!!

Pusszancs!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Jó estét!!!!

Anna!Az esésem inkább volt nevetségesen idétlen,mint veszélyes.Ha eltört volna valamim,a sátor most cafatokban a kukában lenne,pedig szeretem a gyerekeimet.
Milyen fellépésre mentetek?Népitánc?

Móni!Miért nem mondtad kedvesen,hogy a te lányod eddig senki orvostól nem fél,maga az első :shock: .Nézett volna mint a lukinyúl.Nálunk a dokinak a Milán nem mindig engedi.Még össze is szorítja az állkapcsát,de mindig alkudozik vele a doki,és a végén megmutatja.
Jól teszed,ha csinálsz madártejet!Az fincsi!!!!A piskótatekercset nem szeretitek?Lekvárral?
Azért durva,hogy ezek a kölkök pont azt tudják kiválasztani maguknak szerelmüknek,akit nem kéne :twisted: .De én azt hiszem nekünk sem lesz elég jó senki!!!!Ja és hogy lenne szimpi a kiskölyök öreganyja,ha maga a kiskölyök sem szimpatikus?!?!
El is hiszem,hogy apa ki van akadva a beteg bölisre.Én is ki lennék.De tényleg ettől a közösségbe kerüléstől sem tudjuk megvédeni és betegek lesznek hamar :( .És a gondi néni is biztos igazat mond azzal,hogy azt viszik,akivel otthon tudnának maradni.

Andi!Jól haladtok a pelussal.El is hiszem hogy kinevettétek a bilicsücsülés miatt a Vivikét.De tényleg néha érdekes dolgokra képesek. :D
Márknak pedig jobbulást!És remélem már jobb éjszakáitok lesznek!

Holnapi csavargás elmarad!rengeteg dolgom van itthon.Maradunk a valagunkon és így nem kell hétköznap utolérnem magam.

Mindenkinek jó éjt!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Még talán tudok írni, míg alszik a csimota. Nemrég ebédeltem megint betegre zabáltam magam. Húslevest főztem és kacsacombot sütöttem magamnak krumplipürével, apának petrezselymes krumplival, mert ő utálja a krumplipürét. Meg persze csináltam magamnak párolt kápit, Laci azt sem szereti. :twisted: Meg mostam, ennyi a mai napom. Majd ha a Lara felkel kimegyünk, leszedjük a kiteregetett ruhát, meg meg kell locsolnom kint a virágokat, hogy menjenek már valamire, mert elég szarul néznek ki.
Tegnap voltunk estefelé Majkon, felmentünk a kolostorhoz, utána meg lent az étteremben ettünk desszertet. Én gundel palcsit kértem, apa sült fagyit, Larának meg rendeltünk sima palacsintát, de nem ette meg. Viszont két deci őszilevet úgy bepuszilt együltő helyében, hogy így néztünk. :shock: Édesem, kifárasztotta a babakocsiban ülés. :P

Anna! Hogy sikerült a buli? Marha jól hangzott a torta, finom is lett? Milyen volt Annáék fellépése? Esetleg kép róla? :wink: Ro hogy van? Még van egy hetetek, hogy kijöjjön a bari.
Kivi vagyok mi lesz a helyzet bölcsi ügyben, de biztos felvesznek benneteket.

Edit! Botikát nem utálom, csak az öreganyját. A kisfiúval elvagyok, mert aranyos, hozza a Leót. Múltkor a pelenkázón oda ültette a vén k....va, ahol a Lara cuccai voltak, hogy ott öltöztetem. Azt mondja az öreglány, jajjj, rossz helyen öltözünk, mondom, folytassák nyugodtan (ide hányós hanglejtést képzeljetek), erre a kisfiúnak több esze volt, odébb ült a pelusozón és mutatta a Larának, hogy üljön mellé. Na, mondom a két éves gyerek értelmesebb.
Lányok! Nehogy azt higgyétek, hogy nekem senki se jó, de most, hogy intézményesedünk, most szembesülök vele, hogy micsoda szülők vannak. Tök sok köztük, aki egyszerűen........mondjuk úgy, tapló. Van, aki nem is köszön mikor bejön az öltözőbe. Van, hogy fel akarod vele venni a fonalat, aztán csak néz ki a fejéből. Van, aki nem érti meg, hogy például a belső folyosón nem lehet közlekedni, csakazértis arra megy befizetni a kaját. Mondtam is a gondozónőnek, hogy állítom a szülőkkel több baj van, mint a gyerekekkel. Szóval..... Nem csoda ám, hogy némelyik gyerek olyan, amilyen. Meg ugye a mostani fiatalok... Gondoljatok bele, ha olyan az anyja meg az apja mint itt egynémelyik. Nem csoda, ha ilyen bunkók a kölkök. Most itt a nagyobbakra gondolok. Elkeserítő, hogy Te normálisan neveled, aztán kintről meg ilyen ingereket kap. Persze azért vannak akik teljesen ott vannak. Nem akarok én senkivel bratyizni, félre ne értsetek, de azért a köszönés elemi, legalábbis nálam. Na, ezt jól kiveséztem.

Edit! Sikerült utolérned magad a házimunkával? Én is utálom, ha felgyülemlik, de még egyenlőre elképzelésem sincs, hogy mit hogy fogok megoldani, ha megyek dolgozni. De biztos kialakul majd. Szerintem, legalábbis, ahogy elképzelem tuti, hogy péntekenként pizzát fogok rendelni, mert addigra nem lesz energiám este még tök egyszerű dolgot sem összedobni. De nem is baj, a Don Pepések se mehetnek el kapálni. :P
Nem lesz egyszerű, de nehogymá' egy gyerekkel ne bírjak el még a házimunkával is, mikor mások több gyerekkel is megoldják. Igaz ott a gyerekek szórakoztatják egymást, vagy nem. :lol: Majd kiderül. A tél az más, mert akkor délután nem vagyunk kint, nade nyáron? Mindegy, mivel a Larát este 7-kor úgyis ágyba kell dugnom, egy tök egyszerű valamit utána is sitty-sutty összedobok, ha meg nem, nem, szerencsére ez nálunk nem vitatéma. Persze az a baj, hogy elég maximalista vagyok.

Megyek, mostmár lassan kel a bébi. Még jó, hogy a szomszéd nem most kezdett el füvet nyírni, mikor letettem, mert akkor kiakadtam volna. Tegnap azt csinálta. De csak kipróbálta szerintem a fűnyírót, hogy működik-e, mert ilyen 3 pálcás, jól meghúzkodta a gázt a gyerekszoba ablaka alatt (nem közvetlenül, de közel), erre a Lara mivel a köhögésből éppen aludt volna vissza, jól felébredt. Nem voltam ám kiakadva. Ezek azt hiszik, hogy a sötétítő dísznek van behúzva. Persze nem figyelhetnek mindenre, oké, én értem, de mikor tettem le a gyereket, nyitva volt a kisablak és mondtam a Larának, hogy mész tentizni. Na most mivel a nő ott teregetett, hallania kellett. Mert én is hallottam mit beszélnek, úgyhogy nekik is kellett, hacsak nem süketek. Na, látjátok, ez egy tök minimális valami, hogy figyelembe veszem a kisgyereket, mert nekik is van kicsi gyerekük, igaz nagyobb a Laránál, de hamar elfelejtették, hogy ez hogy működik.

Csajok! Bocsi, hogy túl negatívra sikeredtem, de mostanában annyi ilyen piszlicsáré ügy ér, hogy kezd a hócipőm tele lenni az emberek figyelmetlenségével, érdektelenségével. Valahogy változtatni kéne magamom, hogy ne vegyem fel ezeket a dolgokat! Majd talán a másik életemben. :roll:

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Andi!

Boldogságos névnapot kívánunk!

Móni, Laura, Laci

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Kicsit visszaolvasgattam, amennyire a rabszolgatartóm hagyott. :)

Fiamette: Nekünk az elsős könyvek 7.500 Ft-ba kerültek. Bencéék a Mozaik tankönyvkiadó könyveiből tanulnak, nem tudom a Kodály vajon melyiket használja, talán egy minimális eltérés adódhat abból, hogy ha másik kiadó könyvei, de szerintem kb. ennyire számíts.
Persze emellett még kaptunk a tanító néniktől egy A4-es oldalt TELEÍRVA, hogy mi kell még. Ceruzák, filcek, gyurmák, színeslapok, olló, matekhoz korongok, játékpénz, betűtartó, papírbetűk stb-stb... sorolhatnám, jó sok minden.


Mi is 3 gyereket tervezünk, de pont ahogy Edit is írta, ide a tömbbe biztosan nem. Ha sikerül a kertes ház, akkor már jöhet is hármaska. Én őszintén szólva már most várom.... :)

Egyébként jól vagyunk, csak kevés az időm (még mindig). Még mindig nem akar napirendünk lenni, ráadásul el lett kényeztetve ez a legény (nem tudom mi tehette??? :lol: ), nem nagyon akar magától szépen elaludni, ahogy én azt elképzelném. :)

Közben a nyaralást tervezzük-szervezzük, úgy néz ki megvan hova megyünk, jövő héten utalom a foglalót nekik.

Ti tervezgettek már ezügyben?

A héten hallásvizsgálaton is voltunk Ádámmal, minden rendben, legközelebb majd 6 hónaposan kell vinni.

A fiatalember szépen gyarapszik, már 4710 gramm. :)

Puszi

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Larianyu:köszönöm szépen,aranyos vagy...

hú,nem olvastam vissza mit irtatok,nagyon fáradt vagyok,csak bekukolta...
reggel megyek beiratom vivikét az oviba meg vásárolok...lehet márkónak jön a foga,este nagyon sírt és ahogy bekentem az inyét mintha recés lett volna..majd délelött megnézem...Amugy már jól van csak akkor egyszer ment fel a láza,már a lába sem fáj...
az istennek se akar hason lenni,meg nehezen megy a forulás is..anyám mondta biztos olyan lesz mint én,én is lusta voltam...nem ugy mint vivike,ő már ilyenkor majdnem kúszott.. :wink: na mindegy,csak beindul egyszer... :lol:
megyek bedobom magam az ágyikómba...


jó éjt mindenkinek..

anda-vivibaba
 
 


Jó reggelt!

Andi!Boldog névnapot kívánunk mi is!

Lányok én utolértem magam!

Larianyu!Még a múltkorihoz: nálunk is a gyerekek szülinapja a lényeg,és tényleg felköszöntöttelek!Miért nem emlékszem?(Néha kihagyok,úgy néz ki... :shock: )
Nem hiszem,hogy csak te fújod fel a dolgot a többi emberrel kapcsolatban.Hát igen illenék köszönni!!!!Itt nálunk is lakik olyan,aki nem köszön,és egymás mellett élünk évek óta.A férje tök közvetlen és ő mondta,hogy az asszony nem bratyizik senkivel,ami azt jelenti,hogy egy sziát sem tud odanyomni.Hát ilyenek vannak.Ennyire mások vagyunk.
A főzést majd megoldod.Én régen sokszor vettem főtt kaját pl az Obiban.Arra dolgoztam és ha nem volt időm főzni,hoztam haza két adag valamit.De tényleg nem nagy kunszt megfőzni este 7-kor.Én tegnap akkor csináltam sült krumplit (retro krumplit,édes volt :wink: ) meg volt a hűtőben rántott husi,azt átsütöttem.Hamar megvan.Régen anyukám is esténként főzött.Meló után ment a boltba,utána otthon felrakta a kaját,majd mosott,mikor végzett a főzéssel,teregetett.Mikor nagyobbak voltunk,kivasaltunk a tesómmal,meg kitakarítottunk szívesen.

Judit!Majd csak beáll az a fránya napirend.Ne sajnáld,ha el van kényeztetve a kisherceg!

Még jó,hogy tegnap mostam,mert meg is száradt estére.Ha tegnap csaviztunk volna,ma mehetene a szárítógép is. :twisted: Vasalni valóm viszont sok lett.3 szárító szárad le tegnap :shock: .
Azért nem ültünk itthon tegnap.-Lebicóztunk anyukámékhoz.És a hátsó felem egyre jobban bírja! :D Már nincs izomlázam sem.Visziont a gyerekek hazafelé elaludtak a bicósülésben.Milán reggelig egyszer kelt fel.(Éjjel egykor Mickey egeret szeretett volna nézni,nem engedtem,nyavajgott,de visszaaludt).
Szombaton meg voltunk fent a Turulnál és a Szelim barlangba is átsétáltunk.Milánnak nagyon tetszett.Jázmin is gyalog jött át a barlangba.Eszméletlen sokat tud sétálni a kiscsaj!

Még valami!Kislányom elkezdett szavakat mondani:body (azt hiszem Lara szerette ezt a szót),csüccs,bojóc(=bohóc)...Haladunk beszéd terén.

Ma már reggel lementem a Pennybe.Apa kolbászos szendvicset vitt,mert nem főztem tegnap.Most állok neki a kajának.Gulyásleves lesz meg palacsinta.Jönnek tesómék,nagy adaggal főzök.Amúgy ezt a gyerekek is szeretik!Amíg itt lesznek tesómék,én elugrok az oviba beíratni a Milánt.Mindenkinek dicsekszik,hogy ő ovis. :D Azt szeretné,ha kukásautó lenne a jele és a markoló csoportba járna.Ez felejtős.....Majd rájön az oviban!!!! :twisted:

Lépek főzni,majd még jövök!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Kivi leszek, hogy mindenkit felvesznek-e a kiválasztott oviba. De tutira. Mindenesetre sok sikert hozzá!

Tegnap itt már felszállhattak a gépek a kecskédi reptéren. Na, az én lányom olyan extázisba esett a repcsik láttán, hogy mikor apa hazaért bicózásból, elvittük a kisasszonyt a reptérre. Látnotok kéne azt az átszellemült pofát, ahogy nézi a repülőket. De mire odaértünk már éppen rakták el a vitorlázókat csak egyetlen sárkány repkedett ott, de azt is megnéztük. Legközelebb, amint meglátom, hogy repkednek irány a kocsiba és ki a reptérre, ha apa nincs itthon, ha itthon van akkor meg szerintem ez egy jó kis bicós útvonal lesz. Nem is nagy távolság, mégis megmozgat. És a Lara mindig mondja, hogy bicóval kell menni a reptérre, mert apja úgy szokta vinni. :P Milyen jó, hogy itt még az is van. :wink: És közvetlenül a reptér mellett megy a vonat, jupijjéééé. Úgy örült annak is, behalás ez a nő, tiszta járműfüggő. :lol:
Most épp az előbb vitték el a kukákat. Néztük a kukásautót, hogy ez a cica milyen boldog volt tőle. Integettünk neki. Azóta mondogatja, hogy a kukásautó elvitte a szemetet.

Egyre inkább Laurának, Larikának szólítja magát, nem babának. Olyan édi.
Elvileg szerdán mehetünk bölcsibe, kíváncsi leszek addigra hogy múlik neki az orrfolyása.

Edit! Nektek is jó kis túra, ha jól emlékszem anyukádék Kertiben laknak? Vagy Bánhidán?
Nekem is a valagamat töri a nyereg, pedig hiperszuper zselés ülésem van. De akkor is. Meg nekem a csuklóm szokott kikészülni, ahogy az egész felsőtest súlyát a karok viselik.
Mostmár tényleg neki kell durálnom magam a bicózásnak hétvégente, mert egyrészről nem ártana, másrészről meg akkor tök fölöslegesen van itt ez a bringa. Úgyis már mondta apa, hogy felteszi a netre, ha nem kell. :roll: Persze ezt mérgében mondta.
De Ő mindig megy bicózni a kollégákkal, én egyedül nem mászkálok. Főleg nem a gyerekkel. Őt is apa viszi hátul, mert én örülök, ha magamat tudom egyensúlyozni. Elég beszari vagyok e téren (is).

Előbb fejeztem be a porszívózást, még le kell törölgetnem. De kicsi lányom éppen a potpurikat szórja szanaszét, kurván értékelem. Tegnap egy egész pohár banánlevet öntött a szőnyegre. Már tiszta folt. De úgy döntöttem, amíg nem lesz szobatiszta nincs szőnyegvásárlás. Ki tudja mit kap még ez a szerencsétlen szőnyeg. De utána muszáj lesz, mert ez már igencsak kiszolgálta az idejét, 12 éves, vajszínű. Annak idején nagyon szép volt, de mostmár nem tudom rendesen kitisztítani és zavarnak a foltok.

Mindjárt megebédeltetem Larát, aztán meg csucsulni. Én addig letörölgetek, kiteregetek meg lehet, hogy megint összedobok egy bociszeletet. Lacinak annyira ízlik, hogy pénteken csináltam, szombaton elment a boltba túróért, hogy megint csináljak. Hát van ennél nagyobb dícséret? :P

Na jó, lelövöm magam, mert már összehordok itt Tolnát, Baranyát.

Szép napot!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Móni!Idefigyelj!Nekem ne emlegesd,hogy a kezed elfárad a bicózáskor,mert tegnap végig ez járt az agyamba miközben tekertünk (igen,tegnap is bicajoztunk :D ) és kezdett fájni az enyém is.Én is mondtam apának,hogy ruházzunk be egy hipermega zselés ülésre nekem,de azt mondta azon is fájna.Többet kell bicóznom és akkor meg se fog kottyanni.És tényleg....Már nem is fáj.És tök jó érzés bicózás után hazajönni 8) .
Anyumék Kertvárosban laknak.Negnap meg ott voltunk lent ahol régen laktunk,a régi szomszédunkkal kellett pár szót váltani,és cangával mentünk.Öregbánhidán keresztül és vissza meg Kossuth kert fele,mellékutakon.Mentünk vasárnap főúton is,de ott azért félek,mert könnyen megtörténhet a baj.
A kecskédi reptér nekünk is tervben van.Mi is voltunk párszor kint régebben.Milánnak is tetszik nagyon!De ott kocsival át tudsz menni Kecskédről?Nem csak Oroszlány felől?Van arra földút?Azt tudom,hogy bicóval könnyű arra közlekedni,úgyhogy édesem legközelebb te is csatlakozz a többiekhez!!!!Érdemes.Bár az első túra feltörő élmény lesz,később belejön a hátsód is! :wink:
A szőnyegben teljesen igazad van.Ha szobatiszta lesz a cicamica,ráér akkor az új.És tuti nem vajszínűt vagy fehéret fogsz akkor sem választani.

Ma vasalnom kell,mint mindig.Főzni nem,mert egy halom babgulyást csináltam tegnap.Tegnap a palacsinta elmaradt.Takarítottam helyette.Lehet ma csinálok palit.
Unokahugom ma nem ment suliba.Anyja ki volt akadva,mert múltkor is fájt a hasa és délutánra pikkpakk elmúlt.Azt mondta ha most is szórakozik,felrobban.Úgyhogy most itt tanyázik a nő.Szerintem kutya baja.Mondtam neki nem szabad így szórakozni,mert ha igazából fog fájni neki,nem fogja senki elhinni.

Na megyek....
Gyertek ám eltűntek!!!!!!

Pusza:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Jó reggelt lányok!

Szépen állunk...Haldoklik a topic.Merre vagytok?

Móni!Mentetek bölibe?Többiek?Hol jártok?

Mi tegnap lementünk anyumékhoz,Milán kapott kólát szívószálas pohárból.Lerakta az asztalra.Na a Hugi szépen odasomfordált,elvette,arrébb ment pár lépést és hátat fordítva itta.De olyan gyorsan,hogy a szeme is könnyezett.Mikor a Milán leugrott az ülőgarnitúráról,a Hugi eldobta a poharat és rohant oda apja ölébe,nehogy kapjon a bátyustól.Haláli volt!Ott röhögtünk rajta,milyen kis zsivány.De azt a tempót látnotok kellett volna,ahogy iszik :D .

Amúgy semmi érdemleges nem történt.Csináltam tegnap egy halom palacsintát,persze semmi nem maradt mára :roll: .Mai program:mosás,egy kis vasalás és felmosás.

Meghívtak minket lakodalomba!A nagy dilemma:vigyük-e a kölköket?Férjem szeretné.Én nem.Nem rokonokhoz megyünk,legalább mi is ki tudunk kapcsolódni.Még van egy hónapunk eldönteni...Vélemények?

szép napot aztán gyertek!!!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Megvolt a fellépés szombaton,nagyon ügyesek voltak a gyerekek!Próbálok majd képet rakni!
Megvolt a szülinapi buli is,háááát most egy darabig nem vágyom "dorbézolni"...
Rolcsinak még nincsenek pöttyei,szerintem most sem kapta el a bárányhimlőt.Viszont Anna is és Ro is meg vannak fázva,nem vészes szerencsére,remélem nem is lesz az!

Edit!
Nagyon ügyi vagy a bicózással!
Aztaaa,Jázmin nagy dumás lesz,de nagyon ügyes,hogy ennyi szót ilyen szépen tud mondani!
Turulhoz már tervezzük a sétát mi is (bár Gábor nem hajlandó lépcsőzni...),közeljövőben szerintem megejtjük.Most hogy Komáromban voltunk,rájöttem,hogy még az életben nem voltam a Monostori Erődben.Úgyhogy ez is tervben van,már utána is olvastam a neten.

Judit!
Mi már le is foglaltuk a nyaralást,augusztusban megyünk,Balcsira.A szokott baráti csapattal megyünk,meg Anciék jönnek még.
A napirendetek majd beáll,az (el)kényeztetés meg jáááár a bébinek! :lol:

Andi!
Utólag is Boldog Névnapot kívánok!!!

Móni!
Ismerős ez a nemköszönök-még akkor semhaelőreköszönsznekem-történet...Néha én is csak lesek,hogy milyen emberek vannak!

"Elkeserítő, hogy Te normálisan neveled, aztán kintről meg ilyen ingereket kap."
Azért ne búsúlj,mert a gyerekek nagyon nagy többségben az otthoni példát viszik tovább!Persze biztos lesznek majd próbálkozások,de ez szerintem normális.Mármint hogy próbálgatja majd a határokat-szabályokat.
Ment ma Laura bölibe már?

Lépek,vasalnom kell(milyen meglepő... :lol: ),meg ebédet főznöm.

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Kép

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


A színpad jobb szélén Anna

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára d.anna 2010.04.21 08:23-kor.

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Múltkor így aludt el Rolcsi... :lol:

Kép

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Kis gyűröttfejű...

Kép

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Gyönyörűségem...


Kép

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Most hogy rakom fel a képeket,Ro itt csücsül az ölemben,és mondja hogy Anna,Noend(Roland),Norbit meg Nundinak hívja... :lol:
Ja,új szavak is vannak még: addide,világos,autó,nem kell hamma ( bár ez már mondat inkább,nem?),kérem,köszi,szivi(szívesen),sziasztok,egy,kettő,hat,hét,kilenc... :lol: Gyakoroljuk már a számolást is... :lol: Most ennyi jut az eszembe.

Na lépek,mert így valamiért nem haladok... :lol:

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Ezek meg még a farsangi képek,amivel tartoztam...Ezek a legjobban sikerültek sajnos,de azért meg lehet rajta találni a lányzót...Mindkét képen középtájon,piros ruhában,szárnyakkal...



Kép Kép



Na de most már aztán elég is lesz a képeimből! :D

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Szia Anna!

Jó,hogy megvagy! :D És jobbulást a betegeskedőknek!Azért drukkolok,hogy a barihimlő még meló előtt kijöjjön!
Valamit félreérthettél.Kocsival mentünk fel a Turulhoz.Én nem lépcsőzök két gyerekkel.Szerintem párodnak is igaza van.Kocsival mentünk fel 8) .És csak a barlangig mentünk gyalog.Ha majd a Jázmin akkora lesz,mint a Milán,el szeretnék menni a kilátóhoz is velük.A Milánnak tetszett a Turul madár is.Mesélt a mamának is róla:fent van a hegytetőn,nagy szárnya van,és van kardja.Olyan szépen tud összefüggő mondatokban beszélni. :D

Na megyek én is a dolgomra,mert semmi nem lesz belőlem.Most ment el a védőnéni.Legózás közepén jött,de már nem érdekel mit gondol,ha esetleg kupi van.A vasalódeszka felállítva a lakás közepén,a tegnapi kivasalt ruhákat még nem pakoltam el.....
Na tényleg befogom...

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Még annyit Anna!

Hogy nagyon nagy lány lett Annácskád.Ez a fellépős képen látszik a legjobban.Hihetetlen,hogy öregszenek ezek a gyerekek........Azért farsangon a Pókemberből nem volt hiány.....

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Szia Edit!

Én azt hittem,hogy gyalog mentetek....Pedig veletek akartam példálózni Drágámnak,de akkor ez nem jött be... :D

A védőnőt nem hiszem,hogy a legó,meg a vasalt ruhák a vasalódeszkán zavarta volna...Ebből max. annyit vesz le,hogy kreatívak a gyerekek,meg tisztaság van,nem? :lol: Azért azt is megnézném,aki ezért szólna... :twisted:

Igen,a farsangin általában sokan öltöznek ugyanannak...Szerencsére ez nekik nem okoz gondot (legalábbis a nagy többségnek szerintem).Olyan kis lelkesek tudnak lenni! :D

Szia!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

De jó, előkerültél Anna. Először is neked írok: Annád gyönyörű. Nagyon nagy kislány, és olyan, de olyan szép. Roland meg huncut, de milyen édi, ahogy alszik. Úgy csípem rajtuk ezeket a csíkos harisnyákat, meg lehet zabálni a valagukat benne. :P
Szóval tök jók a képek. És az a kopogós cipő, haláli, meg a nejlonhari. Tegnap én is vettem mégegy fehér harisnyát a Linának, hogy szombaton, ha bármi baleset éri a másikat legyen tartalék. Azt mondja a nő, hogy nejlont kérek, vagy pamutot, hát mondom én egyenlőre pamutot. De van nekünk is nejlon, curva édi a kis stompi lábain.
Te nem bőgtél a fellépésen? Most ne nézz hülyének, de én szombatra tárazom a 100-as zsepit. :lol: Tuti elbőgöm magam, ha kijönnek a színpadra. Az én kis drágám, most volt a hasamban és már a színpadon van. Hihetetlen. Legalábbis remélem, hogy marad a csapatban, most hogy beteg volt. Majd kiderül.
Ma már ment bölcsibe. Reggel énekelt mikor öltöztettem, apának nem sírt egy cseppet sem, kivi leszek délután bömböl-e, ha meglát. :lol:
Annak örülök, hogy a gyerekek inkább az otthoni példát követik, így talán nem lesz hiábavaló a nevelés. :) Bár egyenlőre elég öntörvényű, de azért már lehet hatni rá, alakul a csajszi.
Ma reggel közöltem vele, hogy a cumit el fogja vinni a kukásautó, mert kettéharapta, erre mikor indultak apjával, mondta, hogy nem kell cumi, kukásautó. Na, mondom, nézdmá' még a végén le fog szokni?
A nyaralással kapcsolatban nagyon ügyi vagy, mi még azt sem tudjuk hová megyünk. Az időpontot meg meg kell majd beszélnem a kolléganőimmel, mármint, hogy ki hogyan megy szabira. Addig nem akarok lefoglalni semmit. Barátokkal mentek? Nekünk nem sok barátunk van, de én el sem tudom képzelni, hogy valakikkel menjünk (anyuékon kívül). Engem zavarna. Mondjuk én ilyen téren elég antiszoci vagyok. Hát evvan. :P

Edit! Jázmin tök édi lehet ahogy dumál. Igen, Laura kedvencedik szava volt és most is a body. Mostmár azt szokta mondani este fürcsi után, hogy bodykafölső. :shock: Mert ugyebár van pizsifölső, akkor miért ne lenne bodyfölső. És mostanában mindent kicsinyítőképzővel lát el. Pl.: Leóka, bodyka, dzsekike.
A lagzihoz annyit, hogy minket is meghívtak, de szeptemberre, és a curva messzire, Tompa mellé. Namármost, kérdezték, hogy a Lara lenne-e koszorúslány. Mondtuk, hogy persze. Úgyhogy mi visszük a dedet. Nem lesz kispiskóta maga az út sem, meg az egész hacacáré. Még nem tudom, hogy milyen ruhát kell neki bérelni, vagy egyformát akarnak, vagy hogyan lesz, majd még kiderül. Nekem nagyon jó lesz a buli, én este fekhetek a gyerekkel. :P Majd valahogy megoldjuk az éjszakát, még nem tudom hogy, állítólag valami panzióban lesz és ki lesznek véve a szobák. Egy volt kolléganőmék is jönnek a gyerekekkel (a férje a Laci főnöke) majd elleszünk a kölkökkel. :lol: De asszem előtte, utána szabit veszek ki, ki kell majd pihennem a szombatot.
Mi a kilátóhoz úgy mentünk, hogy a Larát babakocsiban toltuk. Fél éves volt, mikor először mentünk, azóta már voltunk többször. Dombnak felfelé, 40 fokban elég szar volt tolni, de azért odaértünk.
A védőnővel ne foglalkozz, az lenne szerintem a rosszabb, ha nem lenne elő gyerekjáték. Akkor mit gondolna? A vasalnivaló meg ott van, és? Meg kell csinálni a házimunkát is. Különben is bunkókám szóljon, ha menni akar. Engem ez még mindig felháborít, hogy csak úgy beállít. Én annyira utálom a váratlan látogatókat. :roll:

Megyek, mert be kell fejeznem a borsos tokányt, a rakott krumpli meg a sütőben. Még sütök sütit is. Aztán megyek a macskanőért a bölcsibe.

Szép napot!

Ui.: Anna tegnap láttalak este a Zuraddal beszéltetek valamit a kapuban, Gábor a kocsi elejénél állt. Pont jöttünk haza anyuéktól, ez kb. fél 6-kor volt. :P

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok.

Mi is jól vagyunk, kopp kopp, Dávid mintha kezdene megint taknyosodni. :? A héten azzal voltam többnyire elfoglalva hogy a videó kameráról letöltöttem a filmeket a gépre és dvd-re alakítottam át őket. Olyan jó volt egy kicsit nosztalgiázni: a pocakos és Dávid első három hónapja volt a kazettákon. 8)

Andi mi sem kapkodtuk el a fordulást, próbálkoztunk de inkább elvolt a hátán, így jobban érezte magát. A hason fekvés is utálta nagyon sokáig. Aztán minden bepótolt , úgy látszik a fiúk egy kicsit kényelmesebbek. :roll:

Móni teljesen megértelek hogy kiakadsz az emberek figyelmetlenségétől és érdektelenségétől. Sajnos sok gyereknek ez a szülői példa. :( Én már nem lepődők meg semmin. Remélem én is hogy Dávid majd azt fogja magával vinni amit itthon kap ahogy Anna írta. Biztos lesz kapkodás és idegeskedés az első melós napokban, legalább is én magamból indulok ki. De tuti hogy rövid idő alatt kialakul az új napirend , na majd azt a rövid időt kell majd átvészelni. :evil: Bölcsibe ment a kiscsaj? Minden okés?

Anna de helyesek a gyerekek. Haláli ahogy Ro elaludt, Anna meg gyönyörű a nagy szemeivel. :roll: :wink: Úgy emlékeztem hogy azt írtad hogy a bölcsiből fognak telefonálni hogy mi újság,de aztán leesett hogy nektek kell érdeklődni. :oops:

Nyaralás: ami biztos augusztusban megint 1 hét mamánál és lesz 1-2 alkalommal hosszú hétvége a balcsin. Balcsira ismerősökhöz megyünk, náluk laktunk albérletben jó pár éven keresztül és a mai nap is tartjuk a kapcsolatot. Családi ház hely van bővel, így szállás ingyen a kajába meg beszállunk. Volt olyan hogy lekellett titokban lépni mondva csinált sétára, hogy bevásároljunk. Volt is mit haljak a háziasszonytól. Nekünk legalább is nem fekszik hogy ott vagyunk 3-4 napot és ők tartsanak el. Na azt már nem…. az a minimum hogy mi is veszünk ezt azt. Rég voltunk lent, ha jól emlékszem tavaly nyáron. Már alig várják hogy lássák a fiút. Júniusra van betervezve egy út a Balcsira.

Judit majd csak kialakul az a napirend…. Kényeztetésről meg csak annyit hogy mindent bele. Amúgy azt olvastam valahol, hogy ilyen picin még nem is lehet őket elkényeztetni. Dávid is csak velem alszik el esténként. Én nem bánom, olyan édes pofi amikor felém fordult és vigyorogva ráteszi a kis kezét az arcomra , mintha simogatna. Na az a része már rázósabb amikor beteszem az ágyába. Most már jó kis súlya van a fiatal úrnak és nem egyszerű végre hajtani a műveletet anélkül hogy ne ébredjen fel. Szerencsére jó alvó és pillanatok alatt vissza alszik. :D

Edit nem semmi Jázmin. Gondolom a bátyus legközelebb megnézi hogy hova teszi le a finomságait. :twisted:
Dávid gyakorolja a „nem” –et és a „de” –t és a csingi lingi-t az a gingi. Ha kell neki valami akkor már azt mondja hogy : adjá és ránéz arra amit szeretne. A „nem” és a „de” onnantól kezdte hogy beszélgettem az apukájával és egy : hát nem ?- mel zártam a mondanivalómat. Dávid nagyon figyelt és egyszer csak tisztán mondta utánam hogy hát nem. Csak lestünk, gondoltam hogy kipróbálom azt hogy: hát de, és ezt is megismételte. Szép mi? Már tanítom a gyereket feleselni… :twisted: Próbálkozik egyedül enni, egyre jobban megy neki, most már hisztizik ha nem kap ő is kanalat. Szóval haladunk mi is , csak a járás menne már. A tegnap kint voltunk a játszótéren, végig mászót a homokozóban, mondanom se kell hogy hogy nézet ki a nacija. :roll: Mondtam is apának hogy egy nadrág / 1 alkalom a játszótéren. Vennem kell neki még nadrágokat, mert annyi mosás nem gyűl össze hogy minden nap benyomjak egyet. :oops:

Ma semmi különös nem lesz. Dávid most alszik, miután felkelt leugrunk a boltba. Lehet hogy délután megfőzőm a holnapi ebédet, mára van kaja. Holnap a Zuram szabadnapos és megyünk pancsolni, persze ha nem jön semmi közbe. Na csak ne jöjjön… tiszta depis hangulatom volt a múlt napokban , a párom délutános volt, ma meg a szabadnapján is bement oktatásra nyolctól négyig. :( Mondtam már hogy utálom??? Na, nem a Zuram utálom, hanem a délutános műszakját. :D

Sziasztok.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Apámmmmmmmmmmm ennyit írni. :shock: Még hogy haldoklik a topik…. :twisted: :D

Edit ne is törődj azzal hogy mit gondolt a védőnő. Nem fogja helyetted megcsinálni a házi munkát.
Ejnye ejnye hogy nem bringával vagy gyalog mentettek fel a Turulhoz. Na tessék most Annáék is mehetnek kocsival. :twisted: De igazad van… kicsi gyerekkel azért nem egyszerű dolog a túrázás. :wink: :roll:
Móni amilyen ügyes Laura biztos nem fog kimaradni a szombati buliból. :D Zsepiből táráz csak be nyugodtan, teljesen megértelek. Ennyi dicséret után meglestem a boci szelet receptjét, hétvégén kipróbálom.
Remélem nekem is finire sikerül,ilyen segítség mellett :D :
Kép

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Szia Mónika!

Le a kalappal a Larika előtt,ha most nem többé dudus.Nekünk nem tudom mi lesz :twisted: .Milán alszik egy órája :roll: .Legalább nem fog olyan sokáig aludni délután.
A védőnéni tényleg szólhatna előre.Dózsakertben is ilyen be nem jelentkezős védőnéni volt.Unokanővéremnek leveleket írt az ajtóra.De olyan stílusban,hogy én tuti leordítottam volna a fejét :twisted: .Hát evvan.Azért jött,hogy szóljon a kötelező oltásról.Minek?Mikor a doki minden egyes hónapban kijár,és oltáskor hozza magával a cuccost,mert az névre szól.Na mindegy....

Mi is ilyen antiszocik vagyunk.A férjemmel régen is kettesben jártunk nyaralni.Az egyik ilyen nyaraláson Görögországban összeismerkedtünk egy párral.Utána voltunk együtt nyaralni velük.Egész évben nem találkoztunk,csak nyaraláskor.Teljesen ugyanolyan igényeik voltak,mint nekünk.Na ez is ritka,ha valakik tényleg össze tudnak így "jönni".És az ő kisfiúk egy héttel idősebb a Milánnál.Na most idén ők mennek Görögországba kocsival.Hívtak minket is.Nem hinném,hogy mennénk.Szerintem messze van kocsival,két kisgyerekkel.....Marad nekünk a Balaton.Ha mennénk külföldre én olasz tengerpartra mennék,apartmanba.Siófokra megyünk szerintem idén is,oda mindig megyünk,és mindig tök jó! :D De még konkrétat nem is beszéltünk.
A baráti társaságban az a jó,ha vannak más gyerekek is,és akkor elvannak jobban a kölkök.Mert ugye ovis korig bőven elég egy nagymama,de szerintem egy iskolást már nem boldogít.Azok már jobban elvannak más gyerekekkel inkább.Mi sokat jártunk unokatesómékkal közösen.Két család,hasonló neveltetés,és mégsem a tesóval kellett csak játszani,hasonlóak az igények is.
Az biztos,hogy most nekem két gyerekkel az a legjobb,ha senkihez nem kell igazodnom.Egy másik barátnőm is hívott minket,hogy közösen menjünk Kehidára.Hát arra is nemet mondtam.Talán pár év múlva lehet jobb móka,mint most.Engem lefárasztana a másokhoz való alkalmazkodás.Elég a gyerekeimhez egyelőre.

Kivi leszek a fellépésetekre!Nekem anyukám kiscsoportban sírt az anyák napján,én meg azt hittem,hogy baj van és nekiálltam bömbölni.Soha többet nem sírt utána!

Anna!
Én el is felejtettem írni,az elalvós kép haláli Rolandról!Annyira fáradt volt mire kettőt fordultál elaludt állva :shock: .Van ilyen baleset.
Nem példálózhatsz velünk.Én sem mennék még fel a férjed helyében a gyerekkel a lépcsőn a Turulhoz.Rot biztos cipelni kéne,Annát is tuti.Fárasztó az még.
Nem is jutott eszembe,hogy a kilátóhoz babakocsival menjünk.Biztos el tudnánk tolni,mert mindenhol átmegy a kereke.Akkor nem is várunk,hamarosan betervezzük.

Na szép napot lányok!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Melinda!

Igazad van,hogy ahhoz tényleg pofa kéne,hogy ingyér tengilengizzetek az ismerősöknél.A mai világban tényleg nem lehet elvárni.Visszahívni te nem nagyon tudod,gondolom.Bár nem tudom mekkora lakásban éltek.A rezsi nekik is rezsi.Annak azért örüljetek,hogy olcsóbban meg tudjátok így úszni :wink: .

Jó uszizást holnapra!!!!!!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
köszönöm mindenkinek a névnapi köszöntést is..
Anna nagyon édesek a gyerekek....Márkónak érkezik az első két fogacskája,alul...aránylag jól viseli...
Edit:köszike,már rájöttem,hogy a fiuk lustábbak,sőt olyan lesz mint én,de biztos beindul majd,na akkor kapkodhatom a fejem.. :lol:

mi nem megyünk sehova nyaralni,az tuti.. :oops: bár én elmennék egy hétvégére kényeztető wellnesre,arra lehet rá tudom venni apát mikor végleg haza tér.. :oops: majd meglátjuk,hát csak megérdemlem,ha már itthagyott két gyerekkel.. :wink: de ezt én vállaltam na...

mi már voltunk sétálni,jól is tettük,mert most nagyon fúj már a szél...
Azon gondolkodom,hogy Márkót beiratom bölcsibe,mert kitudja lehet fogok melózni,és már most sokan vannak a listán...még apával konzultálok...
Márkó elaludt,lassan Vivike is fog,azt pihizek én is...
szép napot

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Jázmin elaludt.Lehet már fel sem fog kelni :shock: .Hát csajok meg sem fürdettem.Pakolásztam a játékokat és mire odanéztem, szunnyadt. Milán takarékon mesét néz. :shock: Még lehet nyugis esténk lesz? :wink: Apa még melózik :( .

Andi ne keseregj,ha nem mentek nyaralni!Majd kimentek a strandra!Különben mi egész évben nyaralunk!!!!! :wink: Itthon vagyunk,babázunk,sétálunk,játszózunk....Csupa móka és kacagás.Egész évben holiday van!
(Meg mosunk,mosunk,mosunk,azt kivasaljuk, takarítunk napjában többször is :shock: , főzni kell meg bevásárolni és minden olyanra nekünk kell figyelni,ha valami elfogy,legyen utánpótlás itthon.) :arrow: Na de ugyanennyit kell majd akkor is megcsinálnunk ha visszamegyünk dolgozni.Úgyhogy vehetjük azt,hogy nyaralunk, itthon.

Melinda!Tök ari a Dávid a sütős képen!Látom neki is muszáj mindenhol ott lenni!!!! :D Nagyon aranyos! :D

Puszi mindenkinek!Ma már nem jövök!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Mi ez a pangás,lyányok??? :shock:

Nem történt semmi különleges velünk.Ma unokahugom a suliban gyengélkedett (lehet tényleg beteg,csak én kételkedtem :oops: ).Anyja telefonál,hogy ha tudok,menjek érte.Apa Tatabányán volt és elhozta a kiscsajt a suliból.Megtanultunk,ebédelt,nem rég vitték el.Persze Milán nem akart aludni,ki szerette volna használni az újdonsült játszópajtást. :twisted: Most alszik,egy órája.Kivi leszek mikor kel majd fel.

Ma megyek "dolgozni".Megcsinálhatom a pedikűrösünknél anyukám lábát.A pedis fog segíteni,mit hogy csináljak.Fő a gyakorlás.....Nem ám megvágok valakit szombaton a gyakorlaton :roll: .

Móni nem hinném,hogy Laurát kidobják a fellépős csoportból.Ha már a kezdetén ügyike volt,nem hinném,hogy egy orrfolyás miatt gyengült volna a képessége :D .Tuti tag!!!!!!!!! :D

Anna!Melinda!Andi!Judit!Mi van veletek?

Edit

Ja Melinda wellnesel!!!!! :wink:

KépKép
nagyedit
 
 


Szia Edit!

Nálunk sincs semmi extra változás...délelött postára járok,holnap ha jó idö lesz elmegyek a bölcsikbe feliratom Márkót a listákra...ki tudja mi lesz 2 év mulva...
jaj,jó volt apával beszélni,de nem sokat,csak az adó bevallás miatt hívott,hogy nem csinálják meg neki,mert kapott gyest,igy önadozó lesz..azt kell elintéznem...

na majd még jövök...

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok csajok!

Utólag boldog névnapot Andi és persze Márkónak is előre.
csajok a legjobb hirt nem osztottam meg meg:
nyugodt szivvel kijelenthetem hogy Mia babanak vegre multhet szombat ota beallt a napi kaka es azota nincs hasfajas kop kop kop
talan vegre 5 honap szenvedes utan vege :D

REmelem mindenki jol van.
Beiratkoztunk a suliba

fiamette
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Andi!Örül9ök,hogy tudtál beszélni a pároddal.Még ha az APEH miatt is :? .Nem tudtok interneten akkor minden nap "találkozni"?Mikor is jön haza?

Anett!Mi a helyzet Mia pocakjával?
Beiratkoztatok Gvennel a suliba?Vagy oda mikor kell?Ott is mostanában van a beíratás,nem?Hogy döntöttél?Elkezditek gyűjteni a cuccokat már hamarabb vagy mindent megvesztek majd suli előtt?

Móni!Maradt Lara a csapatban,gondolom?Nem fogják kirúgni!Azért az elején hogy kiderült mekkora tehetség :D !

Tegnap megcsináltam anyukám lábát.Szép lett,de még van mit gyakorolnom bőven.Holnap barátosném jön el a gyakorlatra,vasárnap a tesóm.Jövő héten anyukámnál gyakorlok egyik ismerősünkön.

Csajok itt volt a postás és hozott pííííízet.APEH küldte :wink: .

Na megyek,mert ágyneműt húzok.(És mosok természetesen.)

Üdv mindenkinek!És gyertek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Bocs Anett!
Válaszoltál a kérdésemre,mire megírtam,már írtál.

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Na, ma semmi humorom semmihez. Ilyen fos időt. A tévé meg mondja, hogy 16 fok lesz, hol? Afrikában? Már reggel gyanús volt, hogy igen sötét volt 6-kor, máskor már be szokott sütni a napocska a hálónkba. Hát ma nem.
Laura nem szokott le a cumiról, bár aznap, mikor reggel nem kellett neki, Környén be kellett rakni a szájába. Délután meg anyukáméknál kidobta az ablakon a negyedikről. :shock: De megállt a párkányon, amit persze csak én láttam. Hát mondom neki nincs cumi, elfújta a szél, ez a kislány úgy elkezdett sírni, hogy a szél azon nyomban visszafújta a cumikát. :P
Benne van a csapatban, tegnap és ma is már a helyszínen, a Közműv Házban volt a gyakorlás, rögtön reggeli után. Ma reggel nem akart menni bölcsibe, mondom neki, mentek a színpadra gyakorolni. Azt mondja, tánciiiii. Úgyhogy vágja, hogy miről van szó. Tegnap a gondozónéni mondta, hogy egy darabig csinálta a dolgokat, utána meg állt csak. Hát mondom ez van. Mondom és mi van, ha szombaton is csak nézi a többieket, azt mondja a Marika, semmi, ne idegeskedjek, majd ők kezelik a helyzetet. Mondom, oki. :P

Andi! A forgolódáshoz nem írtam neked. Laura sem volt kevésbé lusta mint Márkó. :lol: Az én Cicám, 4 hónapig csak hanyatt volt hajlandó feküdni, hason nem. Egy kicsit el is laposodott a feje, hiába forgatta Ő is, meg mi is. De szépen kigömbölyödött újra. Ha nem kézben volt, vagy nem sétáltunk babakocsival, vagy éppen nem evett, akkor ordított. Úgyhogy a forgolódás nekünk is későn kezdődött, egy héttel a fél év betöltése előtt fordult meg, már nem tudom, hogy honnan hová, a másikat (tehát hogy hasról hátra asszem), azt meg kb. 3 héttel korábban csinálta. És itt van, egészséges, mozgékony gyerek. Semmi ok az aggodalomra. Ha meg esetleg ezért valaki szól (gondolok itt védőnőre, dokira), ne törődj vele, mert teljesen ráér még. Még pici. Nem kell forgolódniuk mint a ringlispíl. Ezen mindig úgy ki tudok akadni, mikor esetleg beparáztatják az embert. Minden gyerek máshogy fejlődik.
Viszont Lara már 5 hósan ült, na abból sincs semmi hátránya. Szóval.... nyugi, fogtok Ti is forogni, meg hason lenni. Laura úgy utált hason, hogy ordított. Mindig mondta a doktornő, hogy motíváljam színes játékokkal, oké, mondom, konkrétan le se szarta őket, csak üvöltött. Úgyhogy hagytam, és itt vagyunk. :lol: Majd megérik rá Márkó is, ennyi.
Örülök, hogy tudtál apájával beszélni, biztos nagyon jó volt hallani a hangját. Én azt is utáltam mikor a Laci katona volt és esetleg két hétig nem jöhetett haza (akkoriban még így működött), de hát túléltük azt is. Na, az sem ma volt, hanem a 90-es évek elején. :P

Melinda! És még hogy fogsz meglepődni, amikor esetleg egy káromkodást mond tök tisztán az úrfi. :P Nekünk már nagyon kell vigyázni, mert azt nagyon tisztán tudják utánozni. De általában nem hallom meg és ennyi, csak egyszer mondja el. Jót kell mosolyognom akkor, de nem lehet, ugyebár.
Nagyon jó a kép Rólatok az iwiwen. :D Jól sikerült a wellness-fitnessz? :P

Edit! A múltkor írtad az esküvőt, én leírtam a mi helyzetünket, de a véleményemet nem. Na szóval, én nem vinném a gyerekeket a helyedben. Ennyi kikapcsolódás kell már neked is. Igen, apa nálunk is mindenhová vinné, ami tök jó, hiszen Ők inkább csak hétvégente vannak velük többet, de volt már, hogy mondtam, hogy inkább most maradjon a mamánál, mert nekünk is kell egy kicsit lazítani, hogy ne csak a kisasszonyra kelljen figyelni. Szóval szerintem hagyd őket itthon, nem biztos, hogy díjazzák a nagy felhajtást sem, meg aztán még egy falatot sem tudsz nyugodtan megenni, mert állandóan figyelned kell. Nekem ez a véleményem. Én is előre félek a lagzitól, mert a Lara sem tud megülni egy helyben. Majd csak mindenki azt látja, hogy egy vörös nő állandóan futkos egy kislány után. :roll:

Ügyeskedjél csak a pedikűrrel. Jó is az, bár én nem csinálnám. Engem undorít az effajta tevékenység, de azt szeretem, ha nekem megcsinálják. :roll: Sajnos nyáron nekem is kell, mert a papucsaim igencsak tönkrevágják a sarkamat. Mindig a balt, úgyhogy a gerincferdülésem nem múlik el nyomtalanul a sarkamon sem. Ez van.
Azért nem semmi, hogy már élesben gyakorlod. És hol szeretnél majd dolgozni, mert elég sokan foglalkoznak ezzel? Itt a faluban is van egy, nemrég nyílt, de előtte nemsokkal zárt be egy körmös. Úgyhogy nem tudom itt mekkora rá a kereslet, de szerintem ennek a csajnak tök mindegy, szerintem csak hobbiból csinálja, gondolom van lóvéjuk. Már ahogy én ismerem a családot.

Pont tegnap beszéltünk apával a nyaralásról. Egy tök jó helyet talált ki, eszembe se jutott, de jól hangzik. Zalakaros. Nincs messze, van gyógyvíz (imádjuk), de van rendes strand is, ott a nagy szerelem a Balaton, lehet bicózni is. Elkezdtem szállások után nézni, egész jó áron vannak. Félpanzióst szeretnénk, napközben úgyis csavargunk, vagy fürdőzünk. Úgyhogy nyomon vagyunk. :P Még sosem voltunk ott, és pont a panaszainkra is jó. Még nem foglaltam szállást, mert még tudnom kell, hogy hogyan is lesz pontosan a bölcsiszünet. Mondjuk kéne foglalni, mert aztán elfogy. :evil:
Meg mi is Balcsit tervezünk néhány hétvégén. Olyan jó a lellei homokos strand. Nagyon tetszett tavaly. Úgyhogy csavizunk, ha minden úgy alakul, ahogy tervezzük. :lol:

Edit! Gratula az Apehos pénzhez, én még fel sem adtam a bevallásokat. :oops:
Én a takarítást hétfőre tervezem, mert ma akartam megpucolni a Lara ablakait, de ilyen szar időben még létezni sincs kedvem. Úgyhogy majd hétfőn.
Holnap megyünk ugyebár a buliba, vasárnap meg grillezünk végre itthon, imádok, jó időt mond, remélem úgy is lesz. Vettem pipicicit, azt fogom bepácolni, az lesz meggrillezve, meg vettem cukkinit, paprikát, paradicsomból meg uborkából meg csinálok salit. Nyami-nyami. Egész nap kint leszünk, ilyenkor úgy szeretek kint lenni, ha jó az idő.

Na, most lelövöm magam, rendberakom a csekkeket, papírokat, aztán ebédelek, majd kettő körül indulok a Cicmarekért.

Szép napot!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Először is köszi mindenkinek képdícséreteket!

Edit!
Akkor jól kezdődött a napod!Én is örülnék neki,ha lóvét is hozna már a postás,nem csak mindig csekket... :cry:
Ha nincs elég "próbababád",szólj,szívesen vállalkozom!
Ja,még a Turul-témához akartam írni!Azt hiszem,akkor én nagyon elvetemült vagyok,mert én gyalog akartam felmenni...Okés,Rolcsit még cipelni kéne,de szerintem Anna már simán bírná a kiképzést!Bennem mindig ott a hiányérzet,mikor felmegyünk autóval,és még csak nem is lihegek... :lol: :lol: :lol:

Fiamette!
Gratulálok,(már ha ehhez illik gratulálni),hogy végre megszünt a pocifájás!Változtattál valamin,vagy kinőtte?Bár a lényeget tekintve tulajdonképp mindegy! :D

Móni!
Nem,a mostani fellépésen nem bőgtem.Már megedződtem! 8) De az első néhányon bömbiztem,meg az összes anyáknapin (ami most évente kétszer van nekem ugye) !Dehogy nézlek ez miatt hülyének!Akkor néznék így : :shock: ha nem sírdogálnál...
Mit mondtak,nem rakják ki a csapatból kiscsajt,ugye?Miért is raknák,ügyes Laura,be tudja hamar pótolni ha lemaradt esetleg!

Cumit lenyúltad tőle?Vagy este visszakérte? :lol:

Nekünk sincs sok barátunk,de ugye mivel nem óccsó a nyaralás,így segítettünk egymáson,hogy összedobtuk az összes ü.csekket,amink volt.Aztán ez évről-évre így maradt.Igen,alkalmazkodni kell egymáshoz,de ugyanakkor jó buli is,mert a kölkök jól elvannak egymással,meg aztán minden évben történik valami,amit éveken keresztül emlegetünk.Persze,pont idén volt az az elhatározás,hogy csak mi megyünk,és max. 4 napra,de aztán így alakult.Az biztos,hogy unatkozni nem fogunk!!! :twisted:
Már megint lecsekkolsz minket,Te nő!!!Aztán már miért nem lehetett nyomni egy satuféket???Miiii???Komolyan,már sosem fogunk találkozni,pláne,ha így állsz hozzá!!! :P :lol:


Melinda!
NAgyon édi Dávid a képen!Hogy akar segíteni a lelkem!!! :lol: Milyen szép szöszi a haja!De egy közeli képet dobj már fel róla légyszi,mert már rég olvadtam el a szemétől!!! :D
Az tök jó,hogy a volt főbérlőkből barátok lettek!Az meg hogy beszálltok a kajába,szép dolog,még ha a barátaitok tiltakoznak is ellene!De mivel a szállás adott,logikus hogy a kajába szálltok bele!Pénzt csak nem tuszmákolhat oda nekik az ember lánya,hogy nézne már ki,nem?
Látom,beindult Dávid beszélőkéje is!Haláliak,ahogy elkezdik a dumát!Nálunk még helyeselés nincs,csak:NEM! :lol:


Andi!
Ezt most mondták csak meg párodnak,hogy neki kell megcsinálni az adóbevallást?Nem semmi!Mindjárt itt a leadási határidő...Hogy mindig adnak valami pluszt az embernek,nem?Mármint feladatot...Az helyett,hogy segítenének...Király...


Lépek,a változatosság kedvéért vasalni kéne(mostanában nem visz rá a lélek,hogy mi történhetett? :oops: ),ebéd kész.

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Szia Móni!

Azt felejtettem el még Neked írni,hogy mostanában nem raksz fel képeket!Ejnye-bejnye!De a szombati fellépésről feltétlenül kérünk ám!Rendben? :wink:

Szijjja!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: