Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Érdekes ez az alvás dolog. Tegnap délután Laura is nagyon sokat aludt, több mint két órát. Na, de este megvolt a böjtje. Nem akart elaludni, még egy fél órát fogtuk a sötét szobában, és dumáltunk vele. Nem győzte mondani, esik eső, fúj a szél. :P Aztán nagynehezen elaludt. Még mindig szunyál. Én elég fosul aludtam.
Ma viszem Alfikát orvoshoz. Mintha egy varrata elrepedt volna, nem tudom, furcsa, megmutatom a dokinak. Ha ezért megint kérnek pénzt, levadászom őket. Igaz, ha az lenne ott, aki műtötte, Ő tuti nem, de ha a kis fiatal dokkernő, Ő meg biztosan. Na, mindegy, így nem maradhat, lehet, hogy nem okozna gondot, de mit tudom én.

Edit! Dehogy haragszom, pont én fogalmaztam hülyén. Az meg hogy máshogy gondolkodunk, teljesen rendben van. :P Az viszont tényleg érdekes, hogy idősebben szülni főleg ilyen előzményekkel megváltoztatja az embert. Én régebben egy tök életvidám, jókedvű csajszi voltam. Mostmár megint kezdek alakulni, de a szülés után tele voltam szorongással, pedig várva várt babát szültem, de mégis. Ez is tuti a kor miatt volt. Ha 20 évesen szültem volna, szerintem fele ennyi lelki bajom nem lenne. De ez van, így alakult, így fogadom el a helyzetet. Érdekes, hogy mennyire megváltoztatta az életemet a gyerek, szinte Ő előtti időszak nem létezik. Talán, ha visszamegyek dolgozni. Visszazökkenek a valóságba. Na, jó, most jól elvagyok, de biztos értitek mit akarok, ha nem, akkor bocsi. :roll: Rámtört a filozofálgatás.

Mitől lett rosszul Milán? Csak szimplán a kocsikázástól? Volt már ilyen?
Édi lehetett Jázmin, ahogy ózott. Hát micsoda érdekességeket látott! :lol:
Elhiszem, hogy elfáradtatok, én sokszor nap végére olyan vagyok mint a hulla, ha a kisasszonnyal sétálni, játszózni, itthon játszózni kell.

Andi! Jó ügyintézést, ebben a szép időben. :wink: Nekem is kell postára mennem. Melyik oviba fogtok menni? A Micimackóba, oda az öregpiachoz? Azt hiszem az a neve. Vivike tuti élvezni fogja, a játszón is aranyosan elvolt.

Megyek a dolgomra. Szép napot!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


hát nem megyek ma sehová... :twisted: nem érkezett meg a deviza.. :cry: kivagyok már,hogy semmi nem jön össze...még jó hogy a családit megkaptam,mert most éheznénk...mindig ez a curva pénz.... :oops: pedig az unokatesója megkapta...na mindegy irtam jocónak gondolom melózik azt majd délután ir hogy mi van...

azért nektek szép napot

anda-vivibaba
 
 


Igen Larianyu a Micimackóba,ez van közel meg ide tartozunk...biztos élvezni fogja majd...utcán meg a boltban is ha lát gyerekeket már megy is hozzájuk azt dumál nekik...meghát a sok új játék... :wink:

anda-vivibaba
 
 

 
 

Sziasztok!

Andi!Ne idegeskedj a pénz miatt!!!!Majd csak lesz valahogy.Megkapjátok ti is biztos a fizut.

Én a bank miatt azért vagyok ki,mert kértem sms-szolgáltatást. Kapom is.De csak akkor értesít bank,ha utalás van.Kifele vagy befele az mindegy.De pl ha kártyával fizetek,nem jön sms,vagy ha automatából veszünk le pénzt.Tudom,hogy ez csak egy telefon lenne elintézni,de a két gyerek mellett nem telefonálgatok, mert tuti pont akkor lenne nyűgjük-bajuk.Mikor meg alszanak nem jut eszembe. :roll: A lakáshitelt is erről a számláról vonják,és arról sem jön sms. :twisted: Na most úgy felhúztam magam,mindjárt fel is hívom őket!!!!

Majd jövök!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Na el is intéztem.Milánnak persze kakilni kellett :roll: .Mikor máskor,ha az ügyintézővel beszélgetek,na mindegy,ez is megvan....

Na megyek,mert dolgom az még van :oops: .

Szép délutánt és jó étvágyat az ebédhez!!!!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Edit!
Nagyon klasszul viselte Ro a locsolást,azt mondta Gábor,hogy nagyon jól elvolt mindenhol!Dél után nem sokkal értek haza úgy,hogy 8-kor indultak... :shock: Nem gyengén volt kipurcanva kisszívem! :D
Szegény Milán,nem lehetett kellemes ez a hányós dolog...De hálistennek,utána minden rendben volt!Édesem,jobban érdekelték a gépek?Hiába na,pasi...Ráadásul ahogy olvasom,Apájától tanulja rendesen!Jázminnak mennyire tetszett az állatkert!Édi lehetett,ahogy csodálkozott... :D
Anyááám,6 órán keresztül nyomultatok???Nem semmi,le a kalappal előtetek!

Andi!
Mostanában Rolcsi is 6-fél 7 körül kel.Néha sikerül visszaaltatni,néha nem.Ráadásul az éjjelek sem javultak még mindig,úgyhogy ki vagyok már purcanva eléggé...
Sajnálom ezt a pénz dolgot..Azért tök rossz,hogy mindig akkor van valami gubanc,mikor nagyon nem kéne.Ugyanannál a banknál van az unokatesó is?Mert szerintem bank és bank között is van utalási különbség...Remélem,hamar meg fog oldódni ez a dolog!

Móni!

Hogy van Alfi,mit mondott a doki?

Alvás:én azt vettem észre,hogy most még (általában) mindegy mennyit alszik Ro,este legkésőbb 9-kor kidől...De pont tegnapelőtt jártunk úgy,hogy korán kelt reggel,kb. 1-1.5 órát aludt délután,ennek ellenére este 10-kor még ugrált az ágyban...Mondjuk az igaz,hogy a nagyok is fenn voltak még,lehet hogy azért.
Anna viszont ha alszik délután,este lefeküdni lefekszik ugyan,de hogy 3x-4x kijön úgy éjfélig,az tuti! :shock: Kérdeztem dokinénit,hogy kell-e neki még du. aludnia,azt modta hogy elképzelhető hogy nincs már rá szüksége,erőltetni nem kell.Érdekes,mert Norbi még a suli előtti nyáron aludt minden délután.Mennyire nem egyforma igényük van...

Szülés/gyerek:Teljesen értem,miről beszélsz...
Norbit ugye 20 évesen szültem.Tök ösztönből csináltam mindent,segítségem(mármint szülői) nem igazán volt.Annánál rengeteget aggódtam már a terhesség alatt,mondjuk sajnos volt is miért,és ez megmaradt a szülés után is.Na de aztán Rolcsinál!Komolyan,olyan dolgoktól ijedtem-rémültem meg,ami két gyerek után már röhejes...De ez van sajnos... :oops: Minnél többedik gyermek,(és minnél idősebb vagyok én),annál jobban aggódom.
Szóval csak azt akarom mondani,hogy szerintem van ebben a kor-dologban valami,legalábbis én saját magamon is így tapasztaltam meg.


Voltunk ma oltáson,most kapta meg a 18 hónaposat.Úúúgy sírt szegénykém...Megnézte dokinéni,azt mondta hogy jönnek a szemfogai,ezért vannak a cudar éjjelek.Nagyon remélem,hogy nemsokára kinn lesznek,mert már tiszta zombi vagyok.A délutáni alvások meg mostanában kilőve,mert mindig van mit csinálni.Vagy jön valaki.Ez van,most ezt kell szeretni!
Megyek,még vasalnom kellene...


Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Anna! Örülök, hogy érted a vénséggel összefüggő aggódás dolgot. :P Meg, hogy Te is 3. gyerek ellenére így viseled. :wink: Szegény Rolcsi sirukált az oltásnál, hát igen, de katonadolog. Este nem adsz neki egy kis (3 ml) Nurofent? Én fogzás idején szoktam adni este és jók az éjszakáink. Csak egy ötlet. Persze gyerek és gyerek között is van különbség. Nekünk lassan kint a 3. szemfogunk. Aztán már csak a nagyőrlők lesznek, azok nem tudom mikor jönnek ki Larának, mert Ő a későn fogzó típus.

Köszönöm Alfikámra vonatkozó kérdésedet. Jól van, nem öltötték össze, valóban hiányzik egy varrat, lehet, hogy ahogy kint leült tegnap, (mert mikor bejött, csupa sár volt a segge), elszakadhatott, ezt már sosem tudjuk meg. Na, de ott tátong egy lyuk, azt kell kezelnünk Hyperollal és kristálycukrot szórni bele. Érdekes, hogy a cukor sebgyógyító, de fantasztikus jó dolog, mert hamar gyógyít, ezt már kitapasztaltuk egyik macskánknál. Csakhogy bele kell a sebbe fecskendezni a folyadékot, köccciiiiii. Csináltam már ilyet, de őszintén, nem a kedvenc elfoglaltságaim egyike. Szegény kutya megszenved, de mi is. Ez kétemberes dolog, ráadásul be kell kötni a kis száját, mert ilyenkor harap is. Na, ez van. Jól elleszünk vasárnapig, akkor van varratszedés.

Edit! Ügyi vagy az ügyintézéssel. Egyébként én is utálok akkor telefonálni, ha a Lara körülöttem van, mert nem hallom tőle, hogy mit mondanak. :lol: Tavaly éppen a polgármesterrel beszéltem óvoda ügyben, kisasszony meg mellettem kiabált. Mondom a faszinak, elnézést mondja mégegyszer. Ő meg elkezdte tagolva mondani. :shock: Majdnem mondtam neki, hogy nem hülye vagyok, csak Livornónál légnyomást kaptam. :P Na mindegy, azért zöldágra vergődtünk! :D

Andi! Sajnálom ezt a pénz dolgot, nem egyszerű az biztos. Hát csak ideér már az a curva deviza. :evil:

Nemrég értünk haza a mamánál voltunk állatorvos után, Lara most vacsizik Croissant joghurttal. Aztán irány fürödni, mert a délutáni alvás kimaradt, mert reggel fél 10-kor kelt. Nem is bántam, mert így hamar le tudom tenni, mert reggel megyünk doktornénihez. Meg nem árt visszaállni a rendre, mert szerintem csütörtökön már megy bölcsibe, akkor meg ugyebár korán kell feküdni, kelni.

További kellemes időtöltést Mindenkinek!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Móni,este adtam neki 5 ml Nuro-t,így csak egyszer kelt fel.Nem szeretném állandóan (mármint a fogzás ideje alatt) adni neki,most is az oltás miatt kapott csak,mert estére hőemelkedése volt.Amúgy csak akkor adok neki-nekik lázcsillapítót,ha 38C-nál jár a hőjük.Persze nem azt mondom,hogy nem voltak-lesznek kivételes esetek,mint pl. most is!Csak ha nem muszáj,nem adok gyógyszert,így is elég sokat kapnak,mert mindig benyalunk valamit...

Kezdődik a suli-ovi ismét!Anna úgy várta már,mert ma locsolkodnak még az oviban is,csiniruhában nyomulnak megint!Kellett vinni sütikét,hogy meg tudják a fiúkat kínálni.

Mit mondott az orvos csajszira?Remélem,minden rendben van vele!

Nem is hallottam ilyet még,hogy kristálycukrot kell a sebbe rakni...Mindig tanul valamit az ember lánya!


Többiek,merre jártok?
Melindáék mikor is jönnek haza?

Pusszancs!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Jó reggelt!

Anna!Lehet nem kell aludni Annának.Én egy éves korom óta reggel hattól este 7-ig fent :shock: .Na ott valamit nagyon elrontottak nálam.Esetleg csak arra kell figyelned,hogy lehet fél 6 fele már használhatatlan lesz a leányzó.Én is úgy lennék vele,hogy inkább ne aludjon délután,és nincs fent éjfélig :shock: .

Ez a hányós dolog nem tudom mi volt nálunk.Nem fordult még elő.Ráadásul nagyobb távokat is kibírt már a kocsiban.Hazafele figyeltünk is arra,mindig legyen bent friss levegő.Utána nem volt gond,hál'Istennek.

Anna kötelező oltás van 18hósan?Én nem emlékszem rá,de attól még lehet.Nekünk most lesz majd legközelebb a 15 hós.

A kor dolog tényleg így van.Bár én a másodiknál nem aggódom annyit.De azért6 annak is meg van az előnye,ha valaki idősebben szül.Sokkal felelősségteljesebb.(A sok aggódás miatt :D )Móni amúgy nem te akartál ilyenkor szülni,csak előbb nem jött össze. :( Ezek ellen a dolgok ellen meg amúgy sincs mit tenni.Én azt "bírtam" még mikor terhesség alatt azzal jöttek,mekkora hasam van... :twisted: Akkora...Nem tudok kisebbet vagy nagyobbat csinálni belőle.Rajtam is ugyanakkora has volt,mint egy 170cm magason csak nekem kevesebb helyem volt rá :D .Örültem,hogy az összes eredményem jó volt és én sem voltam rosszul.Nem csináltam abból problémát,mennyit hízok. :oops:

Nálunk a Jázmin későn fogzós.Aggódom is amiatt,hogy szenvedni fog vele!

Móni gondolj bele Alfika helyzetébe.A helyébe én is harapnék. :twisted: Én nem merném beadni.Sírnék a helyetekben.

Andi!Gondolom ha apa itthon lenne,megnyugtatna,hogy nem kell aggódni a pénz miatt.De még a helyzetet tetézi,hogy messze van.És onnan mit tud tenni?Max annyit mondd ne aggódj!Meg fogjátok kapni.

Na megyek,mert elpakolom a tegnapi vasalt ruhákat,és a gyerekek az összes játékdobozt kiborították. :shock: :twisted: Ilyenkor arra gondolok az én gyerekeim miért nem tudnak az asztalnál színezni????Vagy gyurmázni másfél órán keresztül?Miért kell két darab játékkal úgy játszani,hogy minden ki van ömlesztve???? :twisted:

Szép napot!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Anna!
A gyógyszerekkel én is úgy vagyok.Most a Milán műtétje után vettem életemben először Nurofent.Ha nem muszáj nem kell.Az homeopátiásokat is megvettem,amit oltások után kéne adni,ha esetleg belázasodnának.De nekünk még nem volt utána gond.Csomó fel sincs bontva.Eddig Milán azt hiszem 3x,Jázmin egyszer volt lázas.Először a Milánnál hűtő fürdőztem.Nem lett jobb.Csak a kúp viszi le.A későbbiekben nem volt fürdő.Végig sírta a Milán az elsőt,és értelmét nem láttam utána.

na tényleg lépek....

KépKép
nagyedit
 
 


jó reggelt!

Edit:köszi szépen,de kivagyok ettől a pénztől..még mindig nincs rajta..azt mondja a csaj vagy nem lett jól megadva a számlaszám,vagy késöbb lesz rajta...mondtam neki,hogy az lett leadva amit ők adtak papirt,meg mi az hogy 1 hetet kell várni az utalásra?hülye bunkó volt a csaj :twisted:
érdekes más bankok átutalták...na mindegy...tombolok tovább...azért nem kevés pénzről van szó,azért idegeskedem..

amúgy a 18 hónapos oltás kötelező...
Vivikének a kúp jött be mint lázcsillapitó,a szirup azért nem tetszik,mert drága és ha kibontod 3 hónap után már nem jó..na most csak erre a rövid lázcsillapitásra olcsobb a kúp...nekem ez a véleményem..Vivikének nem tudtam kicsi korába szirupot adni,öklendezett tőle..de most már mindent lenyel..

oltások után mindig fél kupot adok Márkónak is,de jövöhéten kettőt kap így 3/4 kúpot fog kapni...eddig jól bírta...

megyek sétálunk egyet ebben a szép időben,kiszellőztetem az agyam hogy lenyugodjak...

bocsi mindenkitől,ha untatlak benneteket a pénz problémámmal...

szép napot

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Már megint jól eltűntem.

Na, a légzésfigyelő úgy nézem megoldódott. Valószínűleg az volt a baj, hogy az érzékelőlap és a matrac közé beszorult a zsinór ami összeköti a tápegységgel a lapokat. Remélem nem túl bonyolultan írtam le. :)

Az Angelcare meg azt írta a 45-50 másodpercre, hogy az lehetett a baj, hogy előtte nagyon keveset volt benne a gyerek, nem volt még ideje "bemérni" a légzéseket. Ami tényleg így volt, mert mikor teszteltem akkor betettem Ádámot, egy-két légvétel után ki is vettem és vártam a riasztást. Állítólag a bekapcsolás utáni első percben még nem érzékel, csak azután. Addig beállítja magát, méri a légvételeket. Ezt írták.
Most újra teszteltem, és most tényleg jó, betartja a 15 mp utáni csippantást és 20 után riaszt.
Volt azóta még egyszer egy csippanás, de aztán riasztani már nem kezdett el. Visszaállítottam 3-as érzékenységre. Remélem több bajom nem lesz vele.

Bencénél még nekünk sem volt ilyen ketyerénk, lestem mindig. Bár az az igazság, hogy én most a légzésfigyelőtől függetlenül is lesek mindig. :) Nem mondanám, hogy sokkal nyugodtabb vagyok, de azért használjuk, nehogy tényleg valami baj legyen és nem veszem észre.

A bébiőrt nagyon jó dolognak tartom, bár itt nálunk a panelben nem sok értelme van, hallom én kifogástalanul, ha nekiáll sírni. :) De ha becsukjuk az ajtót, akkor én is bekapcsolom, bár talán erre egyszer került sor. :)

Most viszont áthoztuk a szobánkba a kiságyat. A mózesben már nem volt el, este pedig elég sokat sírdogál mielőtt elalszik, hiába altatom el, beteszem a kiságyba és egyből elkezd sírni. Általában elaltatja magát egy 20 perc alatt, de Bencétől nem várhatom el, hogy emiatt később aludjon el. Éjszaka meg pláne ne ébredjen fel rá, nehogy emiatt ne legyen kipihent, és ne tudjon figyelni a suliban.
Úgyhogy most egy pár hónapig ez lesz, remélem aztán át tudjuk költöztetni. Ha nem, hát akkor sem dobjuk ki a lakásból a lépcsőházba. :)

A húsvét eltelt nálunk is, vasárnap itthon voltunk, hétfőn meg rokonlátogató napot tartottunk, anyóséknál voltunk, a férjem nagymamájánál, és a tesóméknál, Győrben.

Tegnap voltam a 6 hetes nőgyógyászati kontrollon. Minden oké volt, fel is írta a doki a fogamzásgátlót. Egész fura, hogy megint ilyesmiről kell gondoskodnunk. :)

Legyen szép napotok, ma remélem lesz időm ide-idenézni. :)

Puszi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cinderella_ 2010.04.07 09:10-kor.

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Andi: Ha devizautalást vársz (úgy emlékszem igen), akkor az tényleg nem a fogadó bankon múlik, hogy mikor kerül jóváírásra. Ezt most nem azért mondom, mert én is bankos vagyok és védem őket, de valóban így van. Nálam is számtalanszor ültek már ügyfelek kérdően ilyen ügyben, és hidd el, ők nem tudnak mit csinálni. Ha nem jött a pénz, akkor nem jött. Reggel egy rendszer automatikusan "átlöki" az érkezett tételeket, a fogadó banknak ezzel semmit nem kell csinálnia.

Az indító banknál kéne ellenőrizni, hogy a SWIFT kód és az IBAN szám is jól lett-e megadva. Mikor utalták el? Bocs, ha már írtad, nem volt időm alaposan visszaolvasni, csak átfutottam a hozzászólásaitokat.
Változó, hogy mikor kerül egy devizautalás a számlára, mi úgy szoktuk mondani, hogy ha beér az országba, onnantól kezdve 3 nap általában mire az adott számlára kerül.

Nagyon drukkolok, hogy oldódjon meg a probléma hamar, és kapd meg végre a pénzt!

Melyik bank ez? Bár a hitelkeretes bejegyzésedből gyanítom, hogy OTP, ők szórakoznak így a folyószámlahitelekkel, hogy visszaveszik, megnövelik stb.... :(

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Szia Judit!

Kiságy ügyben teljesen megértelek.Szegény Bence nehogymá' az öcsi miatt aludjon el órán :twisted: .Lesz egy hosszú hétvége (jön még Pünkösd...) és Ádika hipp-hopp beszokik az új szobába.Még jó hogy ők rugalmasabbak.Ha az első pár nap nem lenne zökkenőmentes,Bencének is van ideje másnap aludni.
Amúgy gondolod felkelne rá:Éberen alszik?Én a Milán mellett a mai napig tudok porszívózni,és múltkor valaki fúrt a lépcsőházban és ő meg se nyikkant.

Na látod,visszazökkenhetsz a munkába :wink: .

Pusssz mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Szia Judit!

Köszi szépen,aranyos vagy...Az otp az aki a hitelkeretet visszavette...A deviza számla az mkb banknál van...most délelött megkaptam a pénzt..megyek is ebéd után aztán kiveszem amennyi kell,meg a nődokimat is kifizetem,meg az otpt is kifizetem...aztán pénteken jön az ujjabb csodálkozás majd mikor a fizumat fogom megkapni... :shock: biztos megint nem annyit fogok kapni mint amire számítok...
Amugy a többi társa tegnap kapták meg a pénzt....

na megyek intézkedek...

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Most csak a Nurofen témához, majd később jövök bővebben. Nem lázcsillapításra írtam Annának, hanem fájdalomcsillapításra. Nem hetekig adom Larának, hanem csak pár napig, mikor kínlódik a fogzással, esetleg éjjel többször felsír. Nem napi 3x5 ml (ennyit lehet ebben a korban), hanem egyszer este 3,5 ml-t, hogy nyugodtabban aludjon. Felbontás után fél évig jó, nem 3 hónapig. Szerintem jobb, mintha egész éjjel kínlódna szegény a fájdalomtól, nekünk bevált, ezért ajánlottam, nem szeretem én sem gyógyszerezni a gyereket, de a muszáj nagy úr. Nem a magam nyugalmára, elsősorban az övére.

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Milán háromkor aludt el :shock: .Nem tudom mi lesz este.Bár tegnap még fél hatkor aludt (egytől) és sima ügy volt fél tízkor letenni.

Mi a Milán műtétje után adtuk neki a Nurofent.Ha szólt,hogy fáj a kötése.Talán kétszer egy nap.A doki aki műtötte,ő javasolta.Én semmi ilyen recept nélküli csodaszert azelőtt nem vettem.Ja de!Egyszer használtuk a Canestent mi is.A popsikrémtől kezdve a fürdetőn át minden gyógyszertári.Milánnak nagyon érzékeny a bőre.Kell kenni neki testápolóval is,ami szerintem curva büdi és a kezemmel utána bármihez hozzáérni......áááááááá.Szegény gyerek.Még jó,hogy hamar felszívódik.A többi testápolótól ekzemás kiütése van,hála a Nivea naptejnek,amit kifejezetten gyerekeknek terveztek.Jázminnak nem olyan érzékeny a bőrkéje,de már megszoktuk a gyógyszertári fürdetőt.Egy dolgot ezzel kapcsolatban a védőnők elfelejtenek említeni,hogy azt száraz bőrre kell kenni fürdés előtt,és úgy lemosni a vízben.Nem a vizes testen vacakolni vele,mert úgy semmit nem ér.

Még Móni annyit!Ne szorítsd háttérbe a saját nyugodalmadat,csak akkor lesz egy baba nyugodt,ha az anyukája is az!Lássátok nálunk a műtét előtti időszakban a Milán milyen nyugtalanul aludt.Vajon miért...

Képzeljétek a lányom tegnap egyedül evett!!!!!El is felejtettem mondani.Ette a krumplit egyedül műanyag villával,a kacsahusit meg kézzel. :D Olyan ügyes volt.De a savanyú uborkát csak szopogatja,nem eszi meg.

Na megyek,mert felkelt a Milus és lemegyünk egy kicsit motorozni.

Üdv:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Móni drága,tudtam én,hogy félre fogsz érteni!!!Nem bántásból írtam,hogy ha nem muszáj,nem adok neki...Csak leírtam,hogy én hogy csinálom!Az igaz,hogy végig csak lázcsillapítót emlegetek...De szerintem ugyanarról beszéltünk.Nem mondtam olyat,hogy hetekig nyomod a csajsziba a gyógyit!!!És igen,a muszáj nagy úr,ezt mondom én is!Szóval ne haragudj,ha félreérthetően írtam!!!Bocsiiii!
Szerintem amúgy Ti álltok a legjobban gyógyszermentesség terén.Anna ennyi idősen már tök sokszor kapott antibiotikumot,meg egyébb gyógyszereket.

Edit!
Igen,kötelező oltás volt most 18 hónaposan.Valamit variáltak megint,mert azt hiszem talán aki októberben született,már másképp kapja a kötelezőket.

Andi!
Na végre,hogy megjött ez a fránya pénz!Remélem,most már nyugodtabb vagy!Nem untatsz a problémáddal,tudod,azért vagyunk! :wink:

Judit!
Átköltözött Ádi a szobátokba?De tényleg inkább költözzön,mint hogy a nagytesó ne tudjon pihenni miatta!Tényleg,milyen Bence alvókája?


Délután tiszta bolondokháza volt...Ma én hoztam el barátnőm kisfiát is a suliból.Kettőkor hív Norbi,hogy nagyon fáj a hasa.Gábor már melóba,Ro még alszik.Nem tudok érte menni.Erre hív Nénje,hogy jönnének át,fél 3-ra itt is voltak.Téptem Norbiért a suliba.(Persze amint hazaértünk,már nem fájt annyira az a pocak... :twisted: )
Közben Ro felkelt,jól elvoltak kinn az udvaron.Fél 4-re mentem Márkért a suliba,utána Annáért oviba,4 után végzett mert népitánc volt.Egész mostanáig felváltva csörgött a matáv és a mobil.Nem tudom,mi a túró van,de egy kicsit besokalltam,úgy érzem...Ezt a hsz-t 2 egész órája írom!Hihetetlen...Na,nem panaszkodom tovább!Megyünk vacsizni,utána fürdés.Aztán gyors fekvés!(Álom,álom,édes álom... :lol: )

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Szia Anna!

Írtam privit! :P Ha nem kaptad esetleg meg, azért elküldtem iwiwre is, hogy tuti legyen! :lol:

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Szia!
Megkaptam,írtam is már!
De akkor fellépek a wiwre is,és oda is válaszolok!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Móni értem,hogy mire mondtad a fájdalomcsillapítót és hogy a szirup vált be...és az tök jó...én a fogzásra kenőcsőt használtam Vivinek és Márkónál is kipróbálom...

Délután elintéztem a bankokat,meg a dokinál is voltam..mivel Vivike így nem aludt,már 7-kor be is szunyokált...Márkó is alszik de elég nyugtalan...biztos nem volt jó neki a buszozás... :?

jó éjt mindenkinek

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok csajok.

A tegnap délután érkeztünk vissza, hulla fáradtan. Nagyon jó volt, csak mint mindig nagyon hamar eltelt. :oops:
Ma volt rohangálás rendesen. :roll:
Dáviddal dokinál voltunk a reggel, szegénykém már 5 napja szenved mert a nózija nem akart kidugulni, hiába a csepegtetés és az orrszívás. Persze hogy már ma délutánra jobb lett a helyzet. Egy kicsit köhög még, a múlt éjszakát is szerencsére már végigaludta. Holnapra betervezett oltás elmarad, majd jövő héten betoljuk. Ja és hogy nehogy lemaradjak sikerül t nekem is benyelni valami bacit. Éjszakák nagyon carok voltak mert Dávid gyakran felsírt mikor azért mert nem találta a cumiját, mikor azért mert szegénykém nem tudott levegőt venni a száján és cumizni is egyszerre. :cry:
A délelőtt elment a vásárlással, aztán főzés, délután mást sem csináltam csak a mosógépbe ki- be pakoltam a cuccokat. Kész vagyok. :evil:
Holnapi nap már nyugisabb lesz,vissza olvasok… . Remélem, nagyon remélem.

Jó éjt mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Jobbulást Dávidéknak!!!Ezek az évszakváltások mindig ilyen fránya náthával kezdődnek...Mesélj ám a kinti időszakról!Mi volt,milyen volt...

Hát Anna nem vagy semmi négy gyerekkel.Unokatesómnak is három van.Ott is egy suliban,egy oviban,egy otthon.Ő is egész nap rohangál.Mert különböző időpontban végeznek.Közben a legkisebbnek sokszor azért marad el egy alvás,mert a nagyokért menni kell,vagy a kocsiban alszik el...Én is sokszor belegondolok,hogy a Jázminra sokkal kevesebb időm jut,mint a Milánra anno.Gondolom barátnőd csak a végső esetekben szokott ilyenkor szólni,mikor neki sincs már más.De azért jól jártál most a rokonokkal. :wink:
Emlegetted itt az antibogyókat.Mi még soha nem szedtük.Félek is,hogy ősztől szükség lesz rá,ha kezdjük az ovit :cry: .És nem csak a Milánnak,hanem a Jázminnak is adni kell.Azt tudom,hogy alig van a dobozban belőle,és erős,és az egész levelet végig kell szedni,ha a gyerek már jobban van akkor is.De én kivagyok ha egy kisgyerek beteg,annál rosszabb nincs.És már most stresszelem magam,mi lesz később...

Mi ma kihagyjuk a zenebölit.Tegnapelőtt takarítottam ki az egész lakást,azt hiszitek meglátszik?Akkora a kupi....És megint fel kell mosni,mert tegnap a gyerekek kekszet majszoltak :? .Én meg reggel kiöntöttem a kakaóját a Milánnak :twisted: .(Általában felmosás után közvetlenül szoktam ilyen balf.... lenni.Csoda,hogy most nem úgy volt.Ágyneműt kell húznom ( :arrow: meg mosnom is),egy kis vasalnivaló.És múltkor nem pakoltam át a téli kabátokat tavaszira.Az előszobaszekrényben tömegnyomor van,mert azért a tavaszi holmikból már kint van,az összes télivel együtt. :roll: El kéne mennem a fodrászkellékeshez,mert a suliban gyakorlat lesz most már,és egy-két holmit kell vinni...Lehet azzal kezdem.Ebben a szép időben elsétálunk.Itt van a közelben.A munka itthon sajnos megvár. :twisted:

Móni mikor mentek bölibe?Larának hiányoznak a gyerekek?

Szép napot mindenkinek!
Üdv:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Melinda!
Az jó,ha jól telt otthon az idő,kár hogy Dávid közben lebetegedett!Na meg az sem jó,hogy Te is kidőltél!
Nem csodálom,hogy az egész napod elment a mosással-pakolással,és a többivel!Ha hazaérünk nyaralásból,mi is mindig így járunk...Általában 2-3 nap,mire minden cucc a helyére kerül.
Ha szusszantál,gyere ám mesélni,jó?

Edit!
Igen,barátnőm már csak akkor szól,ha nincs semmi más megoldása.Amíg itthon vagyok,addig tudok neki ilyenben segíteni,utána már nem...
Alvást még nem hagytam ki Rolcsinak ez miatt sosem,max csúszott egy kicsit a napunk.Inkább később megyek egy picit a nagyokért,vagy elhozom őket már ebéd után(ilyenkor csúszik egy picit a nap,mert később fekszik aprótalpú),de Ro napirendjét nem borítom meg.Persze kivételek itt is lehetnek,sőt lesznek is valószínűleg,de ezt próbálom mindig betartani.
Antibigyóból mi eddig csak szirupot kaptunk,a tablettát Anna még nem veszi be.De úgy van ahogy írod,hogy az egészet be kell szedni.
Én is úgy vagyok vele,hogy csak egészségesek legyenek,aztán a többit (bármit) meg megoldjuk.
Jajj,most hogy írod,a kabátokat már nekem is szelektálnom kéne,mert nem férünk el a fogason.


Reggel megint eksön volt...Tegnap valamelyik gyermek nem jól csukta be az autó ajtaját,én meg nem vettem észre... :? Csumára lemerült az aksi.Gábort sikerült jóóóól felhúznom a bénaságommal.Ez van.Gyorsan eltrappoltam velük suliba-oviba,Norbi nem késett el szerencsére,Anna meg ugye ráér beérni.Ez még a tegnapi nap folytatása,kivi vagyok,ma megint mit fogok alkotni... :lol:

Megyünk boltba,aztán még vasalni kéne....

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Kérdeztétek többen is, hogy milyen Bence alvókája.

Szerencsére elég jó. Ha már alszik, akkor nem ébred fel Ádám sírására, ha itt a mi szobánkban sír. Persze más az, ha a szobájában teli torokból üvöltenek. :)

Egyik este még az átköltöztetés előtt kipróbáltam, hogy hagyom őket elaludni együtt, de nem működik.
Ádámot sem akarom arra rászoktatni, hogy csak a karomban lévő altatással aludjon el, mert napközben látom, hogy működik ez magától is, csak előtte sírdogál egy kicsit. Elég ritka mondjuk az a csecsemő, akit leteszel aztán szép csendben elalszik. :)

De ez idő, mire elalszik, és Bencétől nem várhatom el, hogy kivárja amíg a tesó "megunja" a sírdogálást.
És éjszaka még ugye felébred Ádám sokszor, nem akarom ennek kitenni Bencét.
Majd ha éjszakai ébredések kb. 1-re korlátozódnak, és az esti elalvás is előrébb lesz akkor alszanak együtt.
Most még nincs az, hogy fürdés után alvás, mert elalszik ugyan Ádám (bár nem mindig), de ő már 22 óra körül újra fenn van.
Messzebb van még az az időszak amikor fürdés után már egy hosszú, igazi éjszakai alvás jön neki. Ő még csak max. 3 órát alszik egy huzamban, ennél többet még sosem aludt, csak inkább kevesebbet. Olyan átlag 1,5-2 órákat alszik, ha alszik, legyen akár nappal vagy éjjel.

Így egy éjszaka még átlag 4-szer ébred. Annak meg nem sok értelmét látom, hogy egy éjjel 4-szer rongyoljak át a gyerekszobába érte, hogy aztán szopi után karban elaltassam, nehogy felébressze a Bencét.

Jobb ez most így, nyugisabb mindenkinek.

Megyek is, mert felébredt.

Ja, és igen,én is vasalok ma, jó sokat. :cry:

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Szép jó reggelt!

Megint eltűntem de most itt vagyok :)
Jó idő van sokat kint vagyunk, keveset a gép előtt :)
Remélem jól teltek az ünnepek mindenkinél.
Képzeljétek 13 kg fogytam, Mia mindent leszív rólam.
Most az új szokása hogy sikit meg BRRRRR ezt mondja közben meg köpköd :D mert ugye a BRRR vel kijön egy csomó nyál.
Lehet a fogzás miatt van neki ennyi nem tudom.
Oltásról lemaradtunk, mivel a doktornéninknek balesete volt így csak jövőhéten kapja meg. Hasa még mindig fáj de már tűrhető...
Röviden ennyi történés van :)

fiamette
 
 


Sziasztok!

Tényleg jó idő van mostanában.Csak el ne kiabáljuk.

Azért aranyos lehet a Mius,ahogy köpköd :D .Biztos még nem tudja lenyelni rendesen a nyálát,azért jön kifelé.Pocakja nem fáj már?
A súlyoddal kapcsolatban ügyik vagytok.Én is adok pár kilót,nem vagyok irigy :wink: .6-ot 8-at......

Tegnap Milán nem akart aludni délután.Így már lementünk háromkor a játszóra.Ahhoz képest,hogy délután nem volt szunya,Fent maradt 9-ig :twisted: .

Ma Postára megyünk délelőtt.Csekkekkel..... :twisted: Meg valami gyors ebédet kell kitalálnom.De mit :?: Ötletek?

Na megyek....Szép napot mindenkinek!!!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


nagyon sokat pukizik :(
nem tudom ez mitől van, sokat szenved miatta
erre nincs valami megoldás?
csak a tornától jön ki neki, magától nehezen

fiamette
 
 


Sziasztok!

Hol vagytok?

Fiamette én hallottam egy olyanról,hogy szélcső,vagy valami hasonló.Ez indít meg szeleket.Nem tudom mi a tapasztalat...De ha könnyítene rajta.Kérdezz rá a gyerekorvosnál!A baracklé sem segít,vagy az összeturmixolt őszibarack befőtt?Nálunk az mindig bejött hashajtónak.....

Mi megjártuk a Postát és a fodrászkellékest.Milán el is fáradt.Fél 12-kor aludt el.Délután elviszi anyukám,mert megyünk a Müllerbe megvenni majd a névnapi ajándékát.Így nem kell dugdosni előle.Mert ugyebár csak májusban ünneplünk,nem kaphatja meg most.

Gyertek elő eltűntek!!!!
Anna,Melinda,Móni,Judit,Andi,hát Timinek már nem is merek szólni.....

Üdv:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Szélcsövet már a kezdetek óta használjuk

fiamette
 
 


Sziasztok.

Ide értem én is , nemrég végeztem a vasalással. Na ilyen is rég hogy este 10-kor vasaljak, de most nagyon sok volt. Holnapra takarítás és főzés, ez már nem fért volna bele. Ma kihasználtuk a jó időt, holnaptól már esőt mondanak. Délelőtt itt voltunk a királyon, délután átmentünk apával az angol parkba. :D Dávid jól elfáradt, de nagyon jól érezte magát. Sikerült neki egy párszor betemetnie magát félig a homokba. Gyűl egy újabb adag mosás. :evil:

Anna ilyen eksőn bárkivel megtörténhet. Az én uram se díjazta volna, de azért 4 gyerek után rohangálni és még minden egyébre is oda figyelni…… szuper maminak kell lenned. Le a kalappal előtted, aksi meg töltődj fel. :!:

Edit mit kap Milán névnapjára? Bocsi ha már írtad…. Mi lett a gyors ebéd? Jó volna nekem is valami gyorsat kitalálni mert apa éjszakás, ilyenkor nincs sok időm konyhatündérkedni. Bár.. holnapra beterveztem egy fini húslevest és csirkepörit krumplival. Anyukám felpakolt házi csirkével, holnap azt vettem be. :twisted:

Cjudit ráér Ádám átszokni a másik szobába, főleg hogy éjjel 4 x ébred. Neked is egyszerűbb ahogy írtad. Dávid még mindig mellettünk alszik, egyenlőre még itt is fog. Nálunk csak a cumit keresi álmában vagy iszik, de nekem így a jó mert csak lenyúlok a tartalék cumiért, oda adom neki és alszunk tovább. Nem kell átrongyolni a másik szobába, mert ha nem találja a cumit akkor gáz van. Nem tudom meddig…. nyárra tervezetem hogy beköltöztettem a kicsi szobába és a cumiról való leszoktatást is, de majd meglátjuk. :?

Fiamette sajnálom hogy Mia babának még mindig fáj a pocija. Sajnos én sem tudok mást taktikát. :oops:

Andi sajnálom hogy ilyen gondjaid voltak, deee minden jó ha a vége jó. :wink:

Móni nagyok jók a képek. Nagyon tuti Lara kiskonyhája. Alfi kutyus gyógyulgat? :oops:

Szerdán a doki néninél a kicsi fiam nem volt hajlandó kinyitni a száját hogy megnézzék a torkát, ugy kellett lefogni. Úgy sajnáltam szegényt, volt ám visítás- sírás. :o Most már jobban van, egy kicsit még folyik az nózija. Ja és képzeljétek előbb utóbb szerintem ő fogja magának kiszívni a nózijából a trutyit. Ma próbálkozott egy párszor, olyan pofi volt. :shock:
Tegnap bevásároltam neki rövid ujjú bodyból és nyárra is találtam neki cipőt, most egy játszós cipőt vadászok.

Röviden a kinti kiruccanás: Szombat éjjel indultunk éjfél körül, minden szép és jó volt, Dávid végig aludta az utat, a vámban ellenőrzéskor jött a hideg zuhany: a párom személyi igazolványa pár nappal az előtt lejárt. Fordulhatunk vissza, 400 km oda és 400 km vissza. Nagyon fáradtak voltunk, vissza fele is felváltva vezetünk és nagyon elkeseredve hogy 90 km –re voltunk a céltól. Annyira vártuk már hogy együtt legyen az egész család és egy ilyenen elcsúszik minden. Szóval nagy volt a csalódás.
Vissza érkeztünk Tatabányára valamikor délután, a fiúk elaludtak én nem tudtam aludni, több mint 30 órája fent voltam de nem éreztem a fáradságot, kipakoltam. A Zurammal abban maradtunk hogy 2 hét múlva újra neki futunk. Másnap elment intézkedni. Ja, közben kiderült az is hogy a jogsija is lejárt, de ez lett volna a legkisebb gond, vezettem volna én. Szóval hétfő reggel irány a dokihoz alkalmasságit megcsinálni és az okmányiroda . Nem telt el egy óra sem és már itthon volt. Nagyon bánatosan hogy a személyi két hét, a jogsi három hét de szedjem össze a cuccokat indulunk. MI VAN?????? - kérdeztem. Elvigyorogta magát és el kezdte lengetni az orrom előtt az ideiglenes szem. ig. Az okmányirodában azt mondták hogy ezzel is kiengednek a határon. Király – gondoltam- pakolhatok megint. Gyorsan ment, 2 óra múlva már utón voltunk. Dávid nem igazán díjazta és nem is csodálkoztam rajta, néha kivettem a gyerekülésből és az ölömben elég jól elvolt egy egy kicsit. Nem tudtunk nyugodtak lenni, valami legbelül mind azt mondta hogy gond lesz az átlépésnél. Az egyik autópálya rendőrségnél megálltunk, megkértük őket hogy hívják fel a vámosokat és kérdezek meg tutira hogy az ideiglenes szem ig. átengednek-e. Nagyon rendesek voltak meg is kérdezték,a válasz igen volt.
Beérünk a vámba, a magyar vámos telefonál, érdeklődik hogy most mi van ilyenkor, közben a román vámosok mondják neki hogy jó az, integetnek neki engedjen hogy menjünk. Hát csajok egy pillanat alatt leizzadtunk, hogy újabb 800 km és 20000 ft kidobva az ablakon. Átengedtek….. repültünk mamához.
Nagyon jó volt csak a sok készülődés az ünnepre. Meg is fogadtam hogy legközelebb úgy megyünk hogy ünnep után maradunk egy hetet és nem előtte. De jó volt mindenkivel talizni és beszélgetni egy kicsit.
Vissza jövet megint a vámban….. nézi a román vámos a Zuram ideig. szem. ig –t kijelenti : Ez nem jó. A magyar vámos meg vigyorog. Mondtuk nekik hogy már egy hete hogy kint vagyunk és kilépésnél azt mondták hogy jó. Akkor most mi van??? Mondja a magyar vámos: hát ez külföldön nem érvényes, határ átlépésre nem alkalmas és csak méltányosságból engedtek át. Mit bánjuk mi …. az a lényeg hogy kiengedtek.
Szóval az információ áramlás működik….. Így jártunk, kemény lecke volt de megtanultuk. Év elején átnyalom minden okmányt hogy mikor van a lejárati idejük és feljegyzem a naptárba.

Éjfél… szép már két órája írogatom a kisregényt. :shock: :shock: :shock: Igaz közben Dávid is felébredt, de attól még kisregény lett a hsz-om. Bocsi érte.

Szép álmokat. Kellemes hétvégét mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok lányok!

Csend volt hétvégén....

Mi tegnap délután anyósoméknál voltunk.Milán egy órácskát aludt csak,így este nem kellett szenvedni az altatással.Apa felszerelte az én bicómra a nagyobbik gyerekülést,és ma azzal mentünk le muteromékhoz.Mikor megérkeztünk,éreztem,hogy feltörte a seggem az ülés :twisted: .Hazafele nem is volt könnyű így tekerni.Hát altatni engem sem kell ma.De hogy a Milánnal mi lesz.Még mindig fent van,pedig nem aludt délután :roll: .Jól esne,ha ágynak dőlne....

Holnap jövök,mindenkinek nyugodalmas éjszakát!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Na Melinda,tegnap nem is reagáltam a kisregényedre.Én a hajamat téptem volna a helyedben.Nem csoda,hogy szegény Dávid is kivolt.Érthető....Örökre tanultatok belőle,gondolom.
Igazad van az ünnep utáni ottléttel kapcsolatban. :D Nem is rossz ötlet....
Dávid mit szólt a mamához?És a mama mit szólt,mikor megtudta,hogy jártatok?Ezt is írd le,engem érdekel!

Anna!Minden rendben?Nem jelentkeztél hétvégén!

Móni!Lara meggyógyult?Gondolom milyen jó,hogy betegség után van ez a nyál idő.Csak vissza ne essen!
Kuttymorgó?Rendbejött a feneke?

Andi!Bevásárlás megvolt?Tényleg jó ötlet lenne tápit felraktározni,ahogy a Móni írta.Főleg amíg jár a támogatás rá!!!!Spájzolj be!!!!Nekünk is van még itthon,ha esetleg úgy járunk,hogy elfogy a tej,a Milán is abból kakaózik :D .Én is sok mindent felpakolok itthonra,azért ha valami miatt nem tudnánk kimozdulni (lehet anyagi probléma is),enni legalább tudjunk. :D (Móni és anyukám intésére vettem konzervbabot is :wink: .)Tészták,szárazáruk mindig vannak,meg konzervdolgok is,dobozos tejszín...Jó az ám sokszor.No meg mosópor és öblítő is van a beépített szekrényben mindig.Na nem beleugatni akartam,csak tanácsnak szántam.

Kaja?Ki mit főz?Nekem a múltkori gyorskaja a lebbencsleves kolbásszal,és a grízes tészta volt.Ma paradicsomos káposzta+sült hús.

Hétvégén nem szoktam mosni,mert nem nagyon vagyunk itthon és nem szeretek azzal vacakolni.Úgyhogy megyek Vanishezni,meg foltokat átnézni,intézni a mosást.Ide hányós szmájlit képzeljetek!!!!

Szép napot és gyertek!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok Lányok!

Megvagyunk mi is. Csütörtök óta jár Lara bölcsibe. A csütörtök-péntek reggel elég húzós volt, nagyon sírt, de csak amíg beadtam. Csütörtök este 10-kor telehányta az ágyát. Fasza volt. Szegénykém úgy remegett, meg sírt, nagyon sajnáltam. Valószínű elrontotta a kis gyomrát. Utána már semmi nem volt, se hányás, se láz, szerintem a bölcsiben bekajálhatott, vagy nem tudom. Még sosem hányt, kivéve a csecsemőkori bukásokat, úgyhogy nekem is újszerű volt az ügy. Így ágyneműhúzás, gyerekátöltöztetés, kiöblítettem az ágyneműt, betettem a gépbe, reggel fél 6-ra állítottam be, hogy mossa ki, így mire mentünk a bölcsibe meg is tudtam szárítani, hogy ne kelljen reggel tökölni a teregetéssel. Úgyhogy fain kis program volt. De hát édes cicám semmiről nem tehetett. Velünk akart aludni mindezek után, el is aludt, persze én csak felületesen hunytam, gondoltam, ha elalszik, visszaviszem a helyére. Egyszercsak rámmászott. A hasamon feküdt, a vállamra tette a kis fejét és mondta, hogy anya-anya. Nagynehezen éjjel 1-kor került át az ágyába, úgyhogy péntekre virradóra csúcson aludtam 4 órát, mert 5,30-kor már kelek. Na, de ezt is túléltük, meg még mennyi mindent fogunk. :roll:

Ma reggel az apja vitte, ma csak könnyezett, reggel mikor öltöztünk nagyon jó kedve volt. Mikor mentem érte, elnézelődött a csopiban, de már várt, mert közel volt az ajtóhoz, mikor meglátott sírt, de nem sokáig. Aranyos, remélem mostmár tényleg alakulunk. A gondozónők azt mondják egész nap elvan, néha emleget, de ma pl. a cumi is csak az alváshoz kellett, a Leó is a többi állattal volt az állatos kosárban, nem a kezében. Fejlődünk. :P
Alfikám popija javulóban, kiszedték a varratokat, hős volt az én kis-nagyfiam. :roll: Lara úgy figyelte, hogy mit csinál vele a doktorbácsi, ma is emlegette. Még fertőtlenítenünk kell, de nagyon szép, ahhoz képest, amilyen volt. Már ha sebre lehet olyat mondani, hogy szép.
Egyre közeledik a munkába állás, ez egyre jobban aggaszt, de majdcsak kialakul minden. Egyenlőre nem sok kedvem van hozzá....

Anna! Az akksis témához annyit, hogy nekem ez a rémálmom. Hogy úgy hagyok valamit és lemerül. Mármint mondjuk egy bolt előtt vagy ilyesmi. Még nem fordult elő, de szar lehet, naaaa. Érdekes, ha Tibimre (ő a kocsim) úgy esik a fény, akkor tök úgy látszik mintha égne a lámpája, de nem ég. Már többször szóltak bolt előtt, vissza is mentem, de semmi, tényleg úgy nézett ki. Apa meg kiakadt? Hááát, van ilyen pedig. Ha vele fordult volna elő, akkor mi lenne, nem? Most ezt nem rosszindulattal írom, de a pasik ilyenek, ha mi ba...unk el valamit, akkor jajjaj, de ha ők, akkor el van sikálva. :P

Melinda! Nem semmi tortúrán mentetek keresztül. Mi is megnéztük a jogsikat most. Lacié lejárt. :P Meg kell csináltatni. Jó, hogy írtad. Mi mindig csak azt figyeljük, hogy a kocsik műszakija mikor jár le. Tavalyelőtt 3 hetet jártam lejárt zöldkártyával. Egyik reggel szó szerint belémhasított a tudat, hogy jesszus, a zöldkártya, megnéztem és le volt járva. Na, apának teló, hogy azonnal intézkedjen. Lett is délutánra. Na, de én nem mentem 400 km-t előtte.... Nagyon durva lehetett, szerintem ott bőgtem volna el magamat. Azért örülök, hogy végül jó sikerült az otthon töltött idő. Egyébként én amit a legjobban utálok az a hazaérés nyaralásból, innen-onnan. Mire mindent kipakolok, kimosok, helyére rakok, az egy rémálom. Főleg kisgyerekkel. Lara 5 hónapos volt mikor először nyaraltunk vele. A bepakolás konkrétan egy napot vett igénybe, mert mire etettem, pelenkáztam, lefoglaltam a még se ülni, semmit nem tudó gyereket, aki mellesleg ha nem volt kézben sírt, fasza volt. De sikerült. :lol: Érdekes a kipakolás flottul ment, pedig egy hétig kézről kézre járt a gyerek, féltem is, hogy hogy lesz, ha hazajövünk, mert anyukámékkal voltunk egy hetet. De semmi gáz nem volt. Most hogy írom, úgy, de úgy visszamennék az időben. Olyan jó volt az a nyaralás. Is. Az idei is jó lesz. :wink:

Edit! Megvettétek az ajándékot a Müllerben?
Én egész hétvégén mostam. Eszembe jutott szombat reggel, hogy lefényképezem az adagokat (8), mert annyi volt, pedig még hét közben is mostam melóst meg ágyneműt. Ezek a mi alsóneműink, farmereink és a Cica ruhái voltak, meg egy adag törölköző. Alfika ágyneműjét ma mostam külön. Úgyhogy kurvára nem tudom, hogy ki hogy csinálja, de nekem ennyi gyűlik össze, szerintem ez már kóros. Az Ariel és a Silan gyár belőlünk él.

Na, elteszem magam holnapra, jó éjszakát!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok.

Végre kibújt a 9 –es számú fogacskánk, ennyivel előrébb vagyunk, csak már bújna ki a másik oldalon is mert iszonyatosan néz ki , úgy be van durranva a kicsikémnek. :shock: De ahhoz képest jól viseli.
Ma itthon hagytam a fiúkat és elmentem egyedül vásárolni , nézelődni. Hazudnék ha azt mondanám hogy nem volt jó egy kicsit egyedül lenni. :roll: Vettem Dávidnak egy spotcipőt. Olyan jól áll a lábán a kis tökösnek, hogy erősen foglalkoztat a gondolat, hogy a játszóra beszerzek egy másikat. Jól elvoltak, mire haza értem apa próbálta elaltatni … nem sok sikerrel. :twisted:
A másik új dolog nála,hogy elkezdet puszit küldeni. Igen ám , de nem mindenkinek, csak a kereszt mamijának az interneten keresztül. Megzabálom…. :D
Holnap megyünk vissza a szemészetre. Lehet hogy 6 hónappal ezelőtt elsiettem a dolgot, hiába mondták hogy majd kinövi a kancsalságot, nem tudtam megnyugodni. Találtak is nála egy kis eltérést szemfenéken,de szerencsére szemüveg nem szükséges.

Edit nem volt egyszerű mamának a bejelentés hogy itt vagyunk 100 km –re ,de vissza kell menni. Itthonról felhívtam és akkor eltörött nála mécses. :cry: Na nekem sem kellett több ….. Annyira várt és készült szegénykém. De szerencsére nem kellett sokat várni a talira. Mamát általában az interneten keresztül hívom, van egy – két program amivel kb 2x5 percet ingyen beszélünk, na akkor Dávid betelepszik az ölömbe hogy traccsoljon mamával. Ha telefonon hívom akkor meg sem szólal, de ha az interneten akkor nem lehet lelőni a gyereket. :D :D A Zurammal beszéltük is hogy ideje lesz befizetni 10 eurót három hónapra és akkor heti 300 percünk lenne dumálásra.
Érdekes volt hogy mikor meglátta a keresztszüleit akkor elpityeregte magát. Pedig velük beszélünk a skypon elég gyakran, szinte 2-3 naponta és látja is őket. :shock:
A be spájzolós dologgal én is egyetértek. Én is szeretem ha tele van a kamara meg a hűtő. Van is mi t haljak érte a Zuramtól, ő nem díjazza a dolgot. Éhen mi sem halnánk ha úgy hozná a helyzet.
Ügyes Jázmin az egyedül evéssel. Dáviddal is próbálkozunk, hát……………. remélem majd alakul. :?
Milán ajándéka megvan? Sikerült megvenni? Mit gyakoroltatok a hétvégén? ÁÁÁ én sem vagyok kíváncsi…. :D

Móni szegény Laura , lehet hogy bekajált a bölcsibe. Unokaöcsém mikor kicsi volt elég sokáig nem tudta hogy mikor elég, főleg ha a kedvence volt főzve. Sok kedvence volt, szereti a hasát. Jellemző a család férfitagjaira. :roll: Csak evett, evett ….. estére poci fájás és kipakolás . Remélhetőleg csak erről volt szó. Örülök hogy Alfi kutyus is jobban van. A munkába állás menni fog olyan simán mint Larának a beszoktatás. Vissza szoksz te is pillanatok alatt majd meglátod. :D
ÁÁÁÁÁÁÁÁ megfertőztetek a mosással , már megint tele a szennyes tartó. Pedig szombaton mostam két adagot, előtte ugye ment 4 adag. :shock: :shock: :shock:

Lépek aludni, reggel a manó várja az apját melóból, szerintem bele van építve egy radar. :roll: Szerencsére a ma estével végez az éjszakás műszakjával és tudunk egy kicsit tovább aludni reggelente. :)

Jó éjt mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Jo reggelt lányok!

Párom mar honapok ota mondogatja, hogy milyen jo lenne megegy baba.
Megmondom oszinten en is egyre jobban szeretnek megegyet.
Kérdésem az lenne aki tud valamit a juttatasokrol irja meg nekem mire szamithatunk 3 gyereknel.
Koszonom

fiamette
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Na de jó,hogy megvagytok!Anna!Te merre kóricálsz?Nincs betegség,ugye?

Móni lara még picike.Azért pityergi el magát a böliben.De majd milyen hamar megtanulja a kis dolgait.KI tudja milyen dolgok kavarognak a fejükben.Múltkor mentünk át Tatára és mondtam a férjemnek,hogy ha a tesóm dolgozik,benézünk a Kristályba is.Erre menet közben negyed órával az említés után mondja a Milán,hogy megyünk a Vízipókhoz.És nem értettük mit mond :shock: .És kitárja a karjait és elrebegi,hogy hát a vízipókhoz a kristálypalotába!!!! :D Mert a mesében úgy volt,hogy ott él,és ő ezt rakta össze belőle.Lehet mikor Lara az ajtóhoz ül közel,azt hiszi,hamarabb jössz.Biztos van egy időérzéke is (miért ne lenne),és azzal hogy odasasszézik a kijárathoz, még jobban vár :D .
Munka terén megértelek.Én sem várnám.Olyan jól eltöltöm a napjaimat itthon évek óta.Kinek hiányzik a rohanás meg ilyesmi....
A mosnivaló nekem is mindig sok.Én is külön mosok mindent: fehér,ágynemű,világos,sötét,rózsaszín,farmer (azokhoz hozzárakom a se nem sötét se nem világost is néha),melós (mióta apánk az autósboltban dolgozik nem sok van),és külön rakom be a Milánnak azt a lepedőféléjét,aminek az egyik fele flanel,a másik vízhatlan,mert ha beteszem a fehérekkel és akkor ha úgy helyezkedik el a mosógépben,a mellette lévő ruhákat nem centrizi ki.Na jó sokat szenteltem itt a mosásra.Nekem ma csak fehér van meg rózsaszín :D .Ja a törölközőket is van hogy külön kell mosni,mert nem fér el a fehérekkel,megtömni nem szoktam a gépet soha!
A hányástól én is megijedtem.Milán sem hányt azelőtt (Múltkor Húsvétkor).És este jöttünk csak haza és még nehezen is jött ki a ruhájából.Itt hozzátenném az Ariel-Silan listához a Vanish-t is.

Megvan a Milán ajándéka.Ezt szerette volna Húsvétra.Darus autó rajta egy terepjáróval.Nagyon szereti ezeket a nagy autókat.Sokáig eljátszik velük.Beleültet egy Lego Duplos emberkét is. :D

Melinda ettől félek én is,hogy ha a Jázminnak most nőni fog még foga,lehet fájni fog neki.Nekünk még csak 8 van,nem kapkodjuk el mi sem.
Azt akartam kérdezni,hogy anyukádnál nem lehet Skype vagy Msn?És akkor ingyen lenne,vagy nála nincs internet,mi?(ez most esett le itt menet közben,hogy ti hívjátok interneten és ő a vezetékest veszi fel :oops: .)
A gyakorlaton az eszközöket kaptuk meg és szappanon kellett gyakorolni.Azon próbáltuk ki a késeket,tyúkszemkiszedőket...Ezen a szombaton gépi pedikűrözni fogunk.Most már élő emberen.

Fiamette a juttatásokról Anna biztosan többet tud,mint mi.Én is olvastam hasonló dolgokat fórumokon.A kaja a suliban-oviban talán féláras,a könyv az jóval olcsóbb,a családi pótlék nem jóval több :twisted: .Ott a fórumon a háromgyerekeseket azt írták,hogy egyik sem bánta meg a harmadikat,mert imádja,de aki anyagi könnyebbség miatt szeretné csak és a támogatások miatt,az miatt ne tegye.Én szerintem három gyerek nem olcsóbb,mint kettő.Biztos több rezsi,több kaja,több ruhanemű.Annyival szerintem több támogatás nem jár.De az biztos jó érzés,mikor öten ültök az asztalhoz,és hasonlók.Én szeretnék egyszer harmadikat,de ide a tömbbe biztosan nem.És nem minden áron ragaszkodok a három gyerekhez.Biztos,hogy nagycsaládosnak lenni nagyon jó érzés.Anna véleményére hallgass leginkább itt közülünk!!!!!Ő a legokosabb itt. :D

Tegnap voltunk Győrben a Milánt megmutatni a dokinak.Egy kis öltés még benne volt a herezacskójában.Azt kiszedte a doki,és azt mondta minden rendben van. :D

Még annyit!Tegnapelőtt a Jázmin szólt,hogy kaka,mikor bekakilt! :shock: Még a Milán is büszke volt rá.Úgy megdicsértük :D .Alig neszél,mindent megért,én nem gondoltam volna,hogy ilyenkor mondja.(Biztos zavarta :D )

Mindenkinek jó délelőttöt,kellemes időtöltést meg minden....
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


persze igazad van, az anyagi juttatasok miatt en sem akarnam
csak kivancsi vagyok mi az ami jar
nem azért akarok gyereket mert ennyi meg annyi pénzt kapok rájuk

fiamette
 
 


Fiamette!

Gondolom a sok gyerek sok örömöt is ad.Jó volt amíg a Milán egyedül volt,de az jobb hogy kettő gyermekünk van.Teljesen más érzés.És a három biztos még jobb lehet.Mi a tesómmal régen szerettük volna,ha lenne még egy tesónk.De ehhez mi ketten édes kevesek voltunk. :D

Ha most várnál babát,Miával nagyon jól ellenne a kistesó! :wink: Ha mindketten szeretnétek és Gven is örülne neki,akkor sok sikert a próbálkozáshoz :wink: .

Pussz:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Edit!

Ez még csak beszédtéma nálunk, félünk azért az anyagiak miatt.
A mai világban meg kell minden lépést gondolni...

fiamette
 
 


Az tuti,hogy jól át kell gondolni!Mert mi biztos a mai világban?

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok csajok.

Edit úgy van anyukámnak nincs internete, néha a tesómék kiviszik hozzájuk és akkor látjuk is egymást. :D De jó hogy Milán túl van a dolgon. Jázmin egy kis tündérke hogy szólt. Hamar megy majd a leszokás a pelusról. Nem csodálom hogy a bátyus is büszke volt rá.

Letudtuk a szemészeti vizsgálatot. Fél év múlva megyünk vissza akkor lesz még egy tágítás és eldönti a doktor néni hogy kell –e szemüveg. Reggel ¾ 9 –kor már ott voltunk (1/2 9 –tól van rendelés) és 11-kor jöttünk ki. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ nem voltam ideges, minek kell akkor előre telefonálni időpontért. ½ 11-kor a manó már álmos volt, ráadásul tömködte a szájába a kis kezét , valószínű fájt a fogínye. Ülni nem tudtam vele mert mehetnékje volt , amikor elfáradt akkor mászni akart. Szinte a teljes két órát a karomban tartottam , sétáltam vele és dúdoltam a kedvenceit. Legszívesebben eljöttem volna. :( Na mindegy ezen is túlvagyunk. Most alszik a drágaságom.
Csütörtökön megyünk a bőrgyógyászatra vele, kíváncsi vagyok hogy mit mondanak a szemölcs szerűségre ami a kisszája felett van. A múlt nap sikeresen bele mart, vérzett elég rendesen. Ha le lehet szedetni akkor megejtjük a dolgot, mert nagyon rossz helyen van. :?

Fiamette sajnos én nem tudok semmit a 3 gyerekek után járó juttatásokról. Anna biztos megírja neked.
Most rákerestem és ezt írta az egyik anyuka :
„2008-ban három gyerek után fejenként 17000ft-ot kapsz családi pótlékként. Oktatási intézményekben 50 % kedvezményt kapsz az étkezésekből.
A harmadik babával ugyanúgy kaphatsz tgyást, gyedet, gyest. Utána a legkisebb gyermek 8 éves koráig kapsz gyet-t, ami a gyessel megegyezik, 2008-ban 28500 ft.
Amikor a harmadik babával vagy állapotos, akkor a terhesség 91. napjától 4000Ft adókedvezményre vagy jogosult.
3 gyermek után járó pótszabadság a párodnak-mivel te otthon-vagy összesen 7 nap.
Hát hirtelen ennyit sikerült találnom.
Egy 27 hetes kismami, aki a harmadik gyermekét várja.”
Ez egy 2008- as beírás szerintem azóta nem változott semmi.

Lépek, össze dobok valami kaját.

További szép napot mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Hát Melinda jó kis délelőtti programotok volt,mondhatom.És még időpontotok is volt! :twisted: Ennyit az egészségügyről.Az embert az ilyen dolgok kényszerítik rá a magánrendelőkre.De akkor ugyebár minek is fizetjük a tb-ét?Azért remélem a bőrgyógyi gyorsabban megy majd!Szegény Dávid és szegény te!!!!

Gondolom most kibukott a délelőttől és alszik....

Milán nagy nehezen elaludt.Jázminnal együtt horpasztanak. :D

Annnaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!Hol vagyol?

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Melinda! Elhiszem, hogy jó volt egy kicsit egyedül vásárolgatni. Hiába szeretjük őket mindennél jobban, néha kell a kikapcsolódás. Tök furcsa, hogy nem kell mindig azt figyelni, hogy hol futkos, nem? Igaz Dávid még nem futkos, de akkor se kell mindig az Ő igényeit figyelni, hanem nyugodtan lehet nézelődni.
Szerintem is vegyél másik cipőt a játszóra, főleg, ha jól áll neki. :wink: Nekünk is van külön cipőnk a bölcsibe az udvarra, meg otthonra is az udvarra, játszóra. Muszáj, mert a szép cipőket is tönkrevágja, úgyhogy kell a játszós, amit végképp nem sajnálok.
A szemészetes ügymenet miatt sajnállak benneteket, nem semmi a magyar egészségügy valóban. Én azon is ki tudok akadni, hogy egy k....va szűrővizsgálatra 3 hónapot kell várni, mármint itt Tatabányán. Szerencsére Oroszlányban csak egy-két hét a várakozási idő, ezért én oda szoktam menni, igaz oda is tartozunk körzetileg.

Edit! Haláli a kristálypalotás szöveg. Hát igen, ki tudja mi játszódik le az agyukban. De annyira okosak, hogy nem igaz. Jó kis ajándékot kap Milán. Főleg, ha így el tud vele játszani. Laura nem nagyon játszik el egyedül, de Ő sohasem volt meg magában. Ez van. :lol:

Ma Laura nem sírt se reggel sem amikor mentem érte. :P Juppijééé! Sőt mosolygott. Mikor felvettem, majdnem lefittyedt a szája, de aztán rötyögött. Édesem, maradhatna így a dolog.
Mindjárt megyünk haza a mamától mert még akarok csináni rizskókot. Az lesz a vacsi. Tegnap is akartam, de elmaradt, ma remélem nem fog. :lol:
Tegnap apa hozott isteni, akkor kisütött töpörtyűt egy ügyfelétől, háztól. Hát csajok, este 10-kor zabáltam. Annyira finom volt. Vajon mitől hízok? :roll:

Na, megyek, öltöztetem a csajét, aztán húzunk Kecsire.

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Jövök már,jövök már... :lol: Kicsit megkésve bár,de törve nem! :lol:

Fiamette!
Melinda jól leírta,hogy milyen támogatások járnak,ebből nekünk a pótszabi,a családi pótlék,meg a kedvezményes kaja,és ingyenes tankönyv jár.Ja,meg az adókedvezmény 12 ezer ft.Szóval nem halmoznak el azért,mert nagycsaládosok vagyunk(bár azért lényeges a különbség a második,illetve a harmadik gyerek után járó juttatásoknál...),de ugye az ember nem is azért vállalja be a harmadik-többedik gyerkőcöt.

Móni!
Nem volt akkor egyszerű a betegség után visszarázódni a bölibe...Édes kiscsaj,ráadásul még hányt is!Nagyon valószínű,hogy valami ilyen túlevéses dolog lehetett ez,mert ha vírus lett volna,akkor még hányt volna.Most hogy írod ezt a plüssállatos kosarat,elkapott a nosztalgia...Nemsokára kezdjük megint a bölit...Repül az idő!
Ügyi volt Laura,hogy ma nem sirdogált!
Örülök,hogy Alfi már sokkal jobban van!Kell majd mennetek vele még kontrollra?
Akksira ezt mondtam Gábornak pont,hogy ha ez nála fordul elő,akkor csak egy vállvonás...De mondjuk nála NEM fordulhat ám elő!!! :lol:

Melinda!
Nem semmi a hazajutásotok története!De szerencsére jól végződött!Az meg egy okos ötlet,hogy nem ünnepek előtt mentek,hanem tovább maradtok inkább!
Hol jön most a foga Dávidnak?Nagyon megviseli szegénykémet?
Jól tetted,hogy kicsit elmentél egyedül vásárolgatni!Néha kell is ám!
Ügyesek voltatok a szemészettel,az jó hogy nem talált semmi elváltozást a doki!Ahhoz meg nem is fűzök semmit,hogy fél napot ott voltatok!!!Hihetetlen!!!
Bőrgyógyon most voltunk nemrég,elvileg ott nem kell ennyit várni.Remélem,nálatok is így lesz!

Edit!
"Anna véleményére hallgass leginkább itt közülünk!!!!!Ő a legokosabb itt. "
Hát,köszi a megtiszteltetést,de szerencsére vannak nálam sokkal okosabbak itt!Szerencsére... :lol:
Örülök,hogy minden rendben volt Milussal Győrben!Nem fájt neki a varratszedés?Van még valami tennivalótok fütyi ügyben,vagy minden rendben van,és most már nem kell ezzel foglakozni?


Velünk minden okés,remélem így is marad!!!!
Pénteken Anna nem megy oviba,nevelés nélküli valami lesz.Ja,szombaton megyünk Szőlősre,mert fellépnek a népitánc-csoporttal!
Megyek,fürdésidő van!

Pusszancs!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Móni,írtam,megkaptad?

Kora reggel hívott barátnőm,hogy úgy néz ki bárányhimlős a fia.Ebben az a szép,hogy szombaton egész délután össze voltak eresztve a gyerekek.Nem is lenne baj,ha elkapná most Rolcsi,( a többiek már túlestek rajta),csak hétvégére gyermekmentes programunk lenne...Hát,majd kiderül hogy mi lesz.

Ma főznöm kell (resztelt máj krumplival),mosni-vasalni,elmenni tortát rendelni barátnőmnek.Szóval ma sem fogok unatkozni szerintem! :lol:

Többiek,ki mit csinál ma?
Lépek is,mert ha itt ülök,valahogy nem haladnak a dolgok... :lol:

Pusszancs!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Jó reggelt csajok!

Anna jó,hogy megvagy.Itt három gyerekben TE vagy a legokosabb!!!!!!!Neked az a GYET nem jár?Miért nem,ha nem?
Milánnal már nem nagyon kell foglalkozni fütyi témában.Minden oks,már így marad. :D A varratszedés nem fáj neki,de nem akart hátára feküdni,mert akkor nem látja mit csinálnak vele,de egy szem kis öltés volt,ami bent ragadt,nagyon gyorsan végzett a doki.

Melinda amúgy hogy vizsgálják meg az ilyen pici gyerekeket?Milánnál ahogy én látom jó a szeme.De majd ha nagyobb lesz egy picit,el szeretném vinni orvoshoz.Ha már együttműködőbb.
A sportcipő meg a melegítő tényleg nagyon vagány a gyerekeken.És még kényelmes is nekik.Mi tavaly a Milánnak amit vettünk tavasszal sportcipőt,az kicsi lett rá szeptemberben.Meg motorozni szerettem a sportcipőt ráadni,nehogy megsérüljön a körme a lábán vagy ilyesmi.Volt egy vászoncipőnk.Kék,halas,a sétálóban vettem neki a cipőboltban.Na az nagy kedvence volt.A mai napig emlegeti,hogy halas cipőmet már kinőttem,szorítja lábam.
A szeptemberi cipők most megint kicsik.
Tényleg sok kell nekik.Külön játszós,otthoni,elmenős,később ünneplős,tornacucc.......És nem csak cipőben,ruhában is.
Kapott Jázmin egy fekete kis ünneplős cipőt keresztanyjától.Még nagy rá,de ahogy számolom,pont Karácsonyra lesz jó,majd ünneplősnek.Eszembe is jutott róla Lara kis kopogósa :D .

Móni Milán sem régóta játszik el egyedül.És nem törvényszerű,hogy elvan minden esetben.Sokszor elég vele leülni elkezdeni játszani,és utána ott is lehet hagyni.Napról napra lehet látni rajtuk most,hogy mennyit fejlődnek.Ezen szoktunk apával csodálkozni.Hihetetlen.Egyre bővül a szókincsük,egyre tisztábban beszél,olyan kis okosak.Kíváncsi leszek majd Jázmin milyen lesz.Milán annyi idősen sokkal több mindent mondott.Ő még nem nagyon akar,de mindent megért.Ha meg rászólok (na ettől kivagyok),hogy nem szabad,legörbül a szája,lehajtja a fejét,a szemeivel les felfelé és elbőgi magát.De azért,mert ő ilyen színésznő,nem fogok neki mindent megengedni.Látod Lara sem nézte régen a tv-t,most meg ez a Kisvakond :D .Nemsokára biztos ő is eljátszik egyedül is jobban,lehet.Homokozni szeret?Nálunk az a nagy kedvenc.Milán akár egy órát elvan a homokozóban :shock: .

Andi!!!!!!Hol vagy?Most meg te tűntél el!!!!!

Megyek rendbekapom a lakást és szokás szerint vasalok :? .Később még benézek.
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.
GYET a legkisebb gyerek 8 eves koraig jar?
Amugy mennyibe kerulnek a konyvek?
Most megyunk suliba kivancsi vagyok, meg ugye a tobbi dolog is?
KB mennyire szamitsak?
Mi ma oltason voltunk, Mia 6510 g 65 cm, meg sem mukkant a draga.

fiamette
 
 


Sziasztok.

Manó játszik, én lassan neki ugrok szilvás gombócot csinálni.

Edit nem könnyű egy ilyen vizsgálat a kicsiknél. :oops: Dávid nem tud egy helyben sokáig ülni anélkül hogy ne járna a keze -lába, ha fáradt kész szenvedés. Végül is megnézik hogy párhuzamos a szemállás (Dávid a bal szemével kezdet el bandzsítani) és hogy a szemfenéken mi a helyzet. Na ez az utóbbi egy kicsit necces, ott kéne nekik nyugisan ülni amíg a doki néni egy világító kütyüvel megnézi a szemfeneket. Az asszisztensnő próbálkozott egy zenélő játékkal, nem sok sikerrel mert Dávidot ez már nem köti le, de azt a világító micsodát annál inkább meg akarta szerezni. :twisted: Én is azt mondom ha nem szükséges akkor Milánt később vidd el egy ilyen vizsgálatra.
Dávid ha olyat akar csinálni amit nem szabad és rászólok el vigyorogja magát és nyúl a cucc után. A dvd lejátszó a kedvence. :evil:

Anna Dávidnak a bal alsó őrlőfogacskája bújt ki. A másik oldal is elég rendesen meg van duzzadva, szerintem arra sem kell várni túl sokat. Szerencsére elég jól viseli, mikor már nagyon nyűgös és ezerrel tömi a kis szájába a kezét akkor szoktam adni neki Panadolt. Az éjszakáink nyugisak, végig alussza, de ez így volt az első fogacskáknál is. :D :D A bárányhimlő lappangási ide olyan 2 hét, ha jól tudom, a gyerekmentes program csak nem lesz veszélyben. :D :wink:

Eltűntek bújjatok elő.
Szép napot.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Edit!
Járna majd ez a GYET,ha kérném.Ezt ha jól tudom,a főállású anyák kérhetik.Miután lejárt a gyes.Az a bibi vele,hogy max. 4 órát dolgozhatnék mellette,az meg sajna édeskevés... :(
Édes lehet Jázmin,ahogy előadja a "nagy halált"! :lol: Ilyenkor olyan zabálnivalóak!!!

Fiamette!
Igen,a legkisebb gyermek 8 éves koráig jár,3 éves kortól lehet igényelni.
Könyvekről talán Judit tudna pontosabb árat mondani,de szerintem 10 ezer körül mozoghat.Ha elfogadsz egy jótanácsot,ne hagyjátok az utolsó pillanatra a táska-ceruza-füzetek stb. vásárlását,hanem apránként,minden hónapban vegyetek valamit meg,és így talán nem lesz olyan megterhelő a családi kassza számára a sok kiadás.
Viszont most jut eszembe,hogy olyan júli vége-augusztus elején szoktak akciózni pl. tesco-interspár az iskolakezdéses cuccokkal.Lehet hogy azt érdemesebb megvárni,ha úgy látod hogy az egyszeri nagyobb kiadás nem megterhelő a számotokra!
De persze nem az észt szeretném osztani,ez csak javaslat! :wink: Ha bemész a suliba,biztos tudnak mondani egy jó pár mindent,hogy mi kell majd...
Az biztos,hogy egy kisebb vagyont fogtok elkölteni,bármennyire ügyesen próbál is az ember lánya vásárolni....


Ebédünk kész,elugrunk megrendelni a torát.
Most hívott barátnőm,hogy bárányhimlős Márk.Kiváncsi vagyok,Ro elkapta-e...

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: