Új privát üzeneted érkezett!

Szép jó reggelt mindenkinek!

Melinda!Nem jobb lenne egy esti indulás,és a kocsiban aludna Dávid?És ha kiértek,ott még egy kis tejcivel tovább aludna.Szólsz a mamának,hogy addigra a helyetek legyen meg,és csak zsupsz bele.Milánt éjjel fel tudom úgy öltöztetni,hogy nem ébred meg.Pl mikor bepisil,szinte alszik,mikor átöltözünk.(Nehéz is.)Bár ha este felöltözteted body+harisnya+pulcsi,már csak egy nadrágot kabáttal kell ráadni,főleg ha olyat választasz,amit egyszerű felvenni,lehet nem fog felébredni.Azért éjjel ők mélyebben alszanak.

Andi a vasalás nálunk is mindig utolsó helyen van.Ez van.Mostanában a Milán is alszik minden délután,és könnyen el is alszik,időben.És az esti lefekvéssel sincs gondunk.Kelés viszont itt is 6-kor :shock: .Jó ez így!Főleg ha mentek most boltba,talán a sétában egy kicsit elfárad a Vivike,könnyebben ledől ebéd után.

Judit örülj neki,ha nem kell cumi.Mi a Milántól nem tudom mikor fogjuk elvenni.Most már el kéne...Ádika ilyen "cicista".Igazi pasi! :D A cumi nem olyan.......

Mindenkinek gyönyörű napsütéses délelőttöt!!!!!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Na, mit fogok mindjárt csinálni? Igen, talált-süllyedt, vasalni! :lol:

Elsőszülöttem suliban, másodszülöttem elaludt hálistennek, mert már elég nyűgös volt.

Edit: Nem bánom amúgy én sem, hogy nem lesz cumis (eddig legalábbis úgy néz ki, aztán ki tudja...), mert Bence helyette is cumizott bőven. :) Akkor hagyta el, mikor bölcsibe került. Emlékszem hányszor volt, hogy belökte éjszaka a kiságy mögé, mi meg ott másztunk, mert anélkül nem volt hajlandó visszaaludni. Azután már volt bekészítve mindig pót-cumi. :)

Andi: Mi is korán kelünk a suli miatt, 6-tól fél 7-ig szopizik Ádám, aztán ébresztem Bencét, reggelit adok neki, tízórait csomagolok stb, aztán mindannyian felöltözünk és megyünk a suliba. Persze ha a férjem itthon van, akkor elviszi ő, mi meg itthon hentergünk addig. :)

Na, fel is ébredt, jó hosszú alvás volt, tartott vagy 7 percig is!

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Sziasztok!

Az előző félévhez hasonlóan újra lesz babaruha (és más egyéb) börze Bicskén a Petőfi Művelődési házban 8-13 óráig.
A belépés INGYENES!!!
Asztal jegy ha árulni szeretnél CSAK 200 Ft.

Információ és asztal foglalás szalma Eszternél: szalmaeszter@csabdinet.hu

GYERTEK MINÉL TÖBBEN!!!!!!!!
dabraka-abra
 
 

 
 

Sziasztok!

hát lányok,ha ilyen idő lesz holnap én nem tudok elmenni...nagyon fúj a szél és ráadásul eltörött a babakocsim teteje,és ha fúj a szél szart se érek vele.. :twisted: .elő vettem a másikat,de annak nincs teteje és mivel még nem ül márkó nem merem belerakni,de most ha felkel kipróbálom,hogy viseli benne magát...holnap délutánra már mond esőt is..igaz nem mindig jön be amit mondanak,de majd meglátjuk..
kivagyok most ettől a babakocsitól,kénytelen leszek használni a másikat ha jó idő lesz..ha meg rossz idő van akkor kengurut kell szereznem..
valakinek esetleg nincs felesleges,kölcsönbe? :oops:
bár elméletileg kapok csak nem tudom mikor ér ide...
na megyek tombolok még egy kicsit...ja és vasalok,hátha lenyugszom...

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Andi!Ha nem nyugodtál le,gyere át hozzánk!itt is vasalhatsz :wink: .

Ma voltunk zenebölcsin,utána dédinél,majd bejelentkeztem a fodrászhoz,elmentem a bankkártyámért apa munkahelyére.Majd a Jázminnak vettünk egy cipőt.Addig apa vigyázott a Milánra,így gyorsabban megjártuk. 8) Sötét rózsaszín-fehér Adidas.Nagyon menő.A Milán ennyi idősen egy fekete Niket hordott,de az ilyenkor a lábon.Meg nyáron...pf....Láttam ezervalamennyiért vászoncipőt a Belláriában.Tavaly a Milus onnan kapott és meg voltam elégedve vele nagyon.

Nekünk nincs kengurunk.Volt egy kölcsönben,de visszaadtuk már.Azért vigyázz nagyon Márkóra ebben a szélben!Elhiszem,hogy idegesíti,én is kivagyok tőle. :twisted:

Délután anyukám el akarná vinni a Milánt homokozni meg hintázni magukhoz.Hááááát nem tudom.ez az idő....De ha fel van öltöztetve kint lehet,csak ne üljön le a homokban,mert még hideg.

Csajok!Ma a Milán egy csavart lenyelt. :shock: A hintaló ami a hintáztatóra van felfogatva,azt.Ilyen zárt anya.Szól,hogy szedjem ki a szájából a paci csavarját. :shock: Hívtam a gyerekorvost.Azt mondja ki fogja kakilni,ne röntgeneztessük meg,ha nem fáj neki.Ha még a Jázmin vette volna a szájába,de őőőőőő.Két és fél éves!!!!!Tudhatná!!!!

Na megyek tanulni,közben vasalok.A vasalódeszka szélén ott a kidolgozott tétel és ahogy vasalok,mondom fel magamnak.

Sziasztok!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


képzeljétek,nem is irtam,hogy Vivike már belepisil a wc-be... :lol: :wink: de jó sokáig ül rajta,néha agyamra megy... :evil:
na mindegy,eljárok még ezzel a szakadt babakocsival,amíg Márkó nem tud ülni...remélem nem lesz nagyon szeles idő...

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok .

Edit hátttttttttttttttttttt a gyerekeid aztán tudnak. :shock: Remélem hogy mihamarabb távozik a csavar. Figyeled ??? Én biztos hogy igen, mert csak akkor nyugodnék meg teljesen ha saját szemmel látom hogy kint van és nem odabent. :?
Én is úgy terveztem hogy Dávidot félig felöltöztetve fektetem le.
Milyen ügyes vagy a tanulással. :D Én csak a vizsga időszakban tanultam, de akkor alig aludtam. Ja persze az 10-15 évvel ezelőtt volt és nem volt gyerek. A mostani helyzetben én sem csinálnám másképp.

Andi sajnálom a babakocsis dolgot. Nekünk van hordozónk , jobban mondva egy kötős kengurunk és nagyon szívesen kölcsön adnám ha nem utaznánk ki. Sajnos mamánál nincs babakocsi, mikor kint vagyunk akkor magunkra szoktuk kötni. Nagyon szeretem használni, hamarabb magamra kötöttem a kicsit mint hogy tologassam a babakocsit. Most már nem bírom, nagyon nehéz Dávid, de apa jó kondiban van. Még bírja a kiképzést. Gratulálunk Vivinek nagyon ügyes, fog ez menni. :D

Dávid nagyon sokáig reggel 6-kor kelt , mostanában kapok még 1 óra szunyát tőle. De anya kis telhetetlen és nagyon örülne ha kitolódna 8 órára az ébredés. :D

Holnap remélem nem lesz nagy szél. Ma kimentünk a játszóra és nem volt valami kellemes. :oops:

Szép álmokat.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Jó reggelt!
Ezek a gyerekek nem akarnak sokáig aludni.. :twisted:
Nem rám ütöttek,pedig Vivike régen 8-9-ig is aludt...na mindegy,hozzá kel szokni...
Köszi Melinda aranyos vagy...valahogy megoldom,bár már nem érdekel,hogy hogy néz ki a babakocsi..a gyerek kényelmesen fekszik benne,az a lényeg,ezt a 1-2 hónapot kíhuzzuk valahogy,vagy kengurut használok...csak azt se bírom sokáig,mert nem jó a gerincem és persze már Márkónak is van súlya,így az se fog sokáig tartani...de az ügyintézésemet azzal úgy fogom intézni,könnyebb lesz...
hú ilyen se volt még hogy reggel 6-kor hajat mostam...katasztrófa,mi lesz itt óra átálitással?
na majd még jövök... :P

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Nos,Anna köhög,hőemelkedése van,és nagyon be van rekedve.10-re megyek vele orvoshoz...Annyira tudtam!!! :evil:
Szívem szerint mennék Rolcsival,mert úgy néz ki neki semmi baja,de az a legbiztosabb,ha kihagyjuk a talit,mert senkit sem szeretnénk esetleg megfertőzni....
Komolyan mondom,nem hiszem el!!!!Nagyon bosszant a dolog...

Hát lányok,ez van,ne haragudjatok!!!!

Képeket csináljatok majd,jó?

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Jó reggelt!

Nálunk a gyerekek fél 7-kor még nem voltak fent.Én keltem korán.Lementem a Tescoba.Mire hazajöttem fent voltak. :D Nem is kérdeztem apát mikor keltek fel.És mikor indultam,szélcsend volt.Most meg elkezd fújni. :twisted: Remélem délutánra tökéletes tavasz lesz 8) .

Andi!Én szarnám le,hogy el van szakadva a babakocsi.Szerintem max. egy hónap múlva simán beleteheted az ernyőkocsiba Márkót.(De lehet már most is.)Milán három hónapos múlt,mikor sírt a mózesben,áttettük a babakocsira a sportrészt,és abban meg elvolt.3 és fél hónapos volt.Elég furán ült benne,de legalább nem ordított és szerette.A gerince meg érdekes,nem ferde.Nem egész nap feküdt abban.Erre a pár hétre még megcsináltatni sem érdemes,Andikám!Hát még újat venni.....Jázmin is valahogy 3-4 hónaposan került át a sportrészbe.És anyukámnál és anyósomnál esernyőre csukható babakocsi van.Becsatoltuk benne és szerette mindkettő gyerek.Elég felháborító,hogy egy babakocsi nem bír ki kér-három gyereket (vagy még többet) javítás nélkül :twisted: .Ha meg kibír az drágább mint egy autó.

Milánt tegnap anyukám elvitte.Addig Jázminnal elmentünk a Müllerbe babakocsival,megvenni a Milán húsvéti ajiját.Caterpillar homlokrakodó.Olyan,mint a bobcat.Vannak Bruder játékai (kukásautó,markolók,tűzoltó).Ez is a gyűjteményébe mehet.Imád velük játszani.És néztem egyet,ami egy markológépet szállító tréleres teherautó villogóval.Kb egy méter hosszú.(15 rongy)Lesz majd megint az a 35%-kal olcsóbb minden hét,mint karácsony előtt.Akkor megveszem neki,mert májusban lesz a névnapja.Kap még csokit,egy verses könyvet,kölnit,meg vettem neki két harisnyát.(sima törtfehér,lányharisnya elvileg,de most nem kaptam a Tescoban fiút és úgy gondolom jó lesz az.)
Jázminnak babakocsit szeretnék,de a Tescost ma néztem és az nekem nem tetszett.Mélybabakocsi.Szegény leány bele sem tudja tenni a babát.Majd megnézem a Schenkbe vagy a dózsakerti játékboltban.Jázmin mást nem kap,mert tegnap kapta még a cipőt.Meg mellény szeretnék neki,pinket.De ha nem kapok sehol,kénytelen lesz felnőni a kékben :D .

Melinda!A doki azt mondta figyeljem a kakiját.(Kb két nap múlva jön ki.)Tegnap kakilt.Háááááát nem is tudom....Nem tartom valószínűnek,hogy kiszedem a wc-ből és passzírozgatom gumikesztyűben.Nem érdekel.Még biztos lesz ilyen balesetünk párszor.Nem idegesít már.(Aludtam rá egyet.)

Na szép napot mindenkinek!!!!!!Akkor délután megyünk! :wink:

Puszi:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Ancsikám! Ezt nem hiszem el! Pedig már úgy vártam, hogy találkozzunk, na mindegy, sajnálom Annát, gyógyuljon meg mihamarabb.

Edit! Nagyon jó kis nyuszi jön nálatok! A kukásautót szerintem előbb utóbb mi is beszerezzük Larának, mert imádja, lehet, a névnapjára kap, neki júniusban lesz. Mennyibe kerül, nem tudod? És mikor lesz a 35%-kal olcsóbb hét?
Hááááááát, a Schenkbe ne nézd meg, mert bezárt, én úgy tudom!
A lányharisnyára rá se ránts, nehogymá valaki megmondja, hogy az lány, jó az! A rózsaszínes "Adkó" cipő tuti lehet. Na meg hát tényleg pink mellény kéne hozzá, de ha nincs, nincs.

Andi! Tegnap láttalak Benneteket a Lidl-ben, csak épp a fülemen volt a telefon, mert különben leszólítottalak volna! :lol: Mire meg leraktam, már a joghurtoknál voltatok, úgyhogy így jártam, és hamar el is tűntetek. Na mindegy, deeeee, felismertelek, igazándiból Vivikét, ahogy mocizott a boltban. :lol:

Mi is pinkesedtünk, kapott a csajszi a nyuszitól (már megjött, majd még Húsvétkor hoz kindertojást a kertbe) futóbrinyeszt, pinket. Zabálnivaló. Tegnap este ismerkedett vele. De még az ismerkedésnél tartunk csak. Hát evvan, én jobban be voltam sózva mint a gyerek. Mondtuk, hogy hozta a nyuszi, ő meg a nyuszit kereste, édes szerelmem! :P A bicóra rá se nézett, csak hogy hol a nyuszi. Na mindegy, majd később megérti!
Ma reggel apa vitte egyedül, hát ordított, nem akart bemenni a csopiba. De általában hamar elhallgat. Ez van. Napközben jól elvan, tegnap meglestük a Budapest Banktól, hogy mit csinál az udvaron, olyan édin futkosott, motorozott, csúszdázott. Ma reggel már látszott, hogy hétvége van, álmos volt, kedvetlen, gondoltam, hogy sírás lesz. Majdcsak beleszokunk. Pedig első 3 reggel nem volt gond.
Kész vannak az Anyáknapi képek, annyira gyönyörű rajtuk. (áááááááááá, nem vagyok ám elfogult).

Délutánra viharos erejű szelet mond, de én már nem hiszek el semmit, mert tegnapra is jó időt mondott, aztán.... Na mindegy, megyünk azért, nem tudom mennyit maradunk, mert mostanában a játszón kipróbálja a lányom a játékokat, aztán bele akar ülni a babakocsiba, hogy menjünk sétálni. Érdekes, mert kb. fél éve nem használtuk a babakocsit, csak nagyritkán, most lehet, hogy délutánra fáradtabb és szeret ülni benne és nézelődni. Na meg hát én állandóan futok utána, mert kis széltoló, de lehet, hogy viszek babyszittert magammal. :wink:
Kb. fél 4 felé érünk oda, majdcsak meglátlak Benneteket.

Most megyek porszittyázni!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Editkém, mégis milyen az a homlokrakodó? :) Konkrétan érdekel, próbálom elképzelni. :)

Mi ma a barátnőmnél voltunk délelőtt, aki mindjárt szül. :) Még pár napja van hátra... :)

Hopp, bővebbre terveztem, de felébredt a rabszolgatartóm!

Még jövök!

Délutánról képeket készítsetek ám!!!

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Szia Judit!

Mikor kicsik voltunk,unokaöcsém játszott a homokozóban egy markolóval a mamánál.A szomszéd lánynak elmondta,hogy az egy lánctalpas homlokrakodó.Mire ő:Látom egy homokrakodó.Balázs:Neeeem homokrakodó,hanem homlokrakodó.Kislány:Igen,homokrakodó.Balázskának felment az agyvize az értetlen kislánytól és megverte. :D

Nálunk mindent meg kell különböztetni.Nem mindegy mikor kimegyünk az építkezésre,hogy milyen a betonkeverő.Azok betonpumpásak,amik itt a Müller mellett vannak.Ki vagyok ám javítva,ha valamit rosszul mondok.Milán egyik kedvence a haszongépjármű magazin.Nagyjából ismeri őket név szerint.

Amit kap az egy Caterpillar.Olyan mint egy Bobcat,amivel a járdákat szokták csinálni.Pici markológép.Volt hogy azzal tolták el a havat itt a ház előtt a járdán.Azon tolólapát volt.

Semmi ilyet nem tudtam megkülönböztetni még egy éve.Meg kellett tanulnom a gyerek miatt.

Mennyivel egyszerűbb a lányoknak a vasalót,a porszívót, az edényeket,babakellékeket tanítani.

Majd ha másfél év múlva Ádika a motoros magazint lapozgatva fog kioktatni :shock: .Hamar itt lesz!!!!Nem lesz mindegy túramotor vagy chopper.(Bár halvány fogalmam sincs van e köztük különbség :oops: )De ő majd tudni fogja!!!!!!!

Ha sétáltok,akkor is fáj a picipocitok?Lehet a babakocsizás lenne rá a jó megoldás!

Pusza:
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

2 fele eszik Márkó utána én indulok is,szerintem 3-ra oda érünk a játszóra...ha nagy szél lesz én se leszek sokáig,de megvárok mindekit azért,ha már egyszer elmegyek...

Larianyu:én is figyeltelek,de nem voltam biztos abban hogy te vagy... :oops: na majd délután... :lol:

Akkor délután talizunk...

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok csajok!

Sajnos úgy néz ki ma nem jön össze a tali, sajnos Mia 2 napja üvölt a hasa miatt :( szóval nem igazán merek most hosszú útra menni vele.
Esedékes a kaka is, szóval nyakig olyan ilyenkor.
Nagyon remélem, hogy legközelebb már tényleg eltudunk menni.
Érezzétek jól magatokat.

fiamette
 
 


hú ha Miának is jóbulást....akkor hányan leszünk lányok?

baszus elaludt Vivien is.... :P ritka mikor magától elalszik,dehát mikor volt már reggel 5 óra...nemcsodálom,hogy elfáradt...akkor lehet 3 után indulok... :wink:

anda-vivibaba
 
 


én vittem volna gépet,csak persze most merült le az elem,és nincs több itthon...

anda-vivibaba
 
 


Hali!

Én nem hoztam gépet otthonról, és már itt vagyok a mamánál. :roll: Úgyhogy részemről nem tudok fotókat csinálni, sajna.
Mindjárt megyünk a Tescoba mosóport venni, amit Edit írt egyik nap, utána megyün a dedért a bölcsibe, aztán megyünk. A szél faszán fúj, de még az a jó, hogy nem hideg. Egyenlőre.... Na mindegy, majd érkezünk. Mamástól, gyerekestől!

Csááááááá!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok.

Én meg itt küszködök egy jó órája a gyerekkel hogy aludjon el, hisztis volt és enni is alig evett. Feladom …. csak azt remélem nem sz…t meg és ölbe keljen visszafele hoznom mert össze marom magam. :? :evil:

Sajnálom hogy nem tudtok jönni csajok. :(

Lassan készülünk . Én majd viszek gépet. :wink:

Puszi.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Hát a gyerekeim kipurcantak.
Jó,hogy találkoztunk élőben.Ez a játszó....Jó nagy lett mióta nem voltam,kb 8 éve.Csoda ha nem veszik el az ember kölyke.Milánnak mostanában elég egy homokozó és egy markoló.

Hazafele beugrottunk anyukámékhoz.Hát "nővéremék" hozták a kutyájukat.Boxer.Még nincs egy éves,de akkor :shock: .Milán messziről kiabált neki,közelről meg félt tőle.Jázmin szintén.Én messziről is be voltam tojva,de nem majréztam,be mertem menni.

Móni!Laura nagyon szépen beszél!!!!!Tök úgy néz ki,mint barátnőm kislánya.(Neki is szív a jele a böliben.)
Anyukád nagyon jó fej!!!Tuti,hogy sokat lehet vele röhögni.Alapból egy vidám,jókedvű nőci.

Andi!Márk még icipici!Tényleg ne tedd át még a kisbabakocsiba! Vivien nagyon csöndes kislány.(Gondolom nem mindig :D )Hogy eljátszott mindennel.Ahhoz képest,hogy egyidősek a Milánnal,nem nagyon foglalkoztak egymással.Na majd később.....

Meli!Dávid nagyon kis ari.Hogy telerakta a babakocsinkat kaviccsal :D .Nem is szóródott ki belőle,ahogy beraktam a kocsiba!Mert ugyebár annyi eszem nem volt,hogy kiszórjam,mielőtt összecsukom.Jó kis munkát végzett :lol: .Jázminnal tetszettek egymásnak.Ha a többi gyerekkel nem is foglalkoztak.Együtt röhögtek kicsit.

Anna!Azért ha ide lejössz 3 gyerekkel a hajad égnek állhat,gondolom! :shock: Folyamatosan figyelni rájuk!

Nyugodalmas jó éjszakát kívánok és örülök,hogy élőben is találkoztunk,még ha nagyon nem is tudtunk beszélgetni!!!!!!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok csajok.

Örülök hogy sikerült talizni és hogy személyesen is megismertelek titeket. A gyerekek élőben ugyanolyan aranyosak tündériek és szépek mint a képeken. :wink: :D

Aki nem tudott jönni ne búsuljon, majd a következő össze röffenésen ott lesztek ti is. Még csak most kezdődik a jó idő. :D

Móni anyukádtól nem köszöntem el, azt hittem hogy kifele menet a játszótérről össze futok vele. Most ég a képem, várhattam volna még egy kicsit. :">

Hát nem martam össze magam, de a buszmegállótól Dávid nem akart a babakocsiban maradni. Szerencsére a hídon sikerült mégis rávenni hogy ott jobb helye van. Már nagyon fáradt volt, mire a lépcsőházhoz értünk teljesen szét volt folyva a babakocsiban. Fürdés és evés után pillanatok alatt el aludt. :D

Vár a vasalás és elkezdek csomagolni .

Jó éjt mindenkinek.

Képek a taliról:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Edit bocsi hogy telerakta a babakocsitokat kaviccsal. :oops:
Bár itthon ilyen lelkesen pakolná vissza a dobozba, a helyére a játékait.
Kis huncutok, jól elvoltak. :D :wink:

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Én is örülök,hogy találoztunk..tényleg nem tudtunk sokat beszélni,dehát ezek a gyerekek nem maradnak egyhelyben akik már tudnak szaladni...
Hát igen,nem csendes Vivike,de ő nagyon el tud játszani egyedül új játékokkal..olyan mint én voltam.. :oops: nagyon jók a képek.. :P
Alig vártam hogy hazaérjünk..fél 7 után megérkeztünk,gyorsan Márkót lemosdattam etetés és alvás volt,bár hazafele nagynehezen elaludt a drága... :?
Vivike is elfáradt most fél 9-kor aludt be...
Megyek én is hátha szerencsém lesz és reggel nem kell korán kelni...
jó volt találkozni veletek.....
A többiek tényleg ne szomorkodjanak,lesz még jó idő... :P

jó éjt

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy találkoztunk, tök jó, hogy mostmár ismerjük igazándiból egymást. Annyira cukik a gyerekek. Márkó olyan kis picurka, Vivike nagyon cukin elvolt, nagyon aranyos kislány. Jázmin is egy kis tündérke, Milán, a nagyfiú, aki elvan a homokban, de milyen kis édi volt mikor lefittyedt a szája. Na és hát Dávid a gyönyörű szemeivel, meg kell zabálni, ahogy komolyan pakolta a kavicsot. Tényleg mindenki nagyon aranyos, és ez vonatkozik az anyukákra is. :P Laura meg most ezt a korszakát éli, hogy "henyél" a babakocsiban. Édesem, délutánra kifárad azért. Pedig ő is egy kis energiabomba, kis futkosógép, de valahogy ma ez nem látszott, na majd legközelebb.
Én hülye, megmutathattam volna az Anyák napi képeket, ott volt a táskámban, de én is mindenre figyeltem, csak a lényegre nem, hogy dicsekedjek. :wink: Arra gondoltam, hogy a Zuram beszkenelhetné melóban és akkor fel tudnám ide rakni, a szülinapi képekkel együtt. :oops: Na jó, mostmár szakítok időt rá, mert ég a fejem.
Laura is nagyon elfáradt, még felmentünk anyuékhoz kelkápifőzeléket enni, evés után kérte a cumit és közölte, hogy tenti. Bement a kanapéra, lefeküdt, és mondta anyukámnak, hogy mama, ide, tehát, hogy a mama feküdjön mellé. Mondom, oké kislányom, de anya megy haza, na így el tudtam hozni. :lol: Hazajöttünk, nem akart fürödni, hanem tenti. De nem hagyhattam úgy, mert a bölcsiben homokozott és még a pelusa is homokos volt mikor mentem érte, úgyhogy ma nem lehetett elbliccelni a fürdést, nehogy elkapjon valami fertőzést. Tehát gyors fürcsi, tejci és ment az ágyba, de egy nyikk nélkül elaludt.
Anyuéknál a lépcsőház előtt egy ismerős szólt hozzá, Lara meg már menni akart és elkezdett sírni. Azt mondja a nő, milyen hisztis. Hát majdnem mondtam neki, hogy az anyád hisztis, te kelnél bakker reggel 6-kor, egész nap az a sok-sok inger érne, asszem estére te is hisztis lennél. Jaj, úgy utálom az ilyen beszólásokat, de mondom, nem szólok, mert ha kijön belőlem a bányászlány, abból csak a vita lesz. Felkaptam a gyereket, aztán húztunk fel, de mégegy beszólás és nem fogok disztingválni, mert már unom a gyerekem összehasonlítgatását más gyerekekkel, meg az ilyen beszólásokat. Ugyanis van ott egy kislány, aki fél évvel idősebb a Laránál, ennek a nőnek, aki szerint a Lara hisztis, az a kislány a favorit, mindig mondja, hogy a Lara hogy futkos, a Barbika meg milyen nyugodt, stb. Hát inkáb futkosson mint nézzen mint a borjú az új kapura. Egyszer ezt már mondtam neki, de úgy látszik nem értett belőle. Na mindegy, csak ez most kijött belőlem, úgy utálom az ilyet. Hisztis az anyja p.....csája.
Lányok, tényleg bocs, hogy ezt leírtam, de nem bírtam magamban tartani.

Na, most, hogy kipanaszkodtam magam, elköszönök! :lol:
Jól éreztem magam, tök jók a képek, lehetne még tali, hogy a többiek is el tudjanak jönni!

Jó éjt mindenkinek!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Még annyit, hogy köszi Edit az anyukámról alkotott véleményt, jól elvagyunk, tényleg, szoktunk röhögni.

Melinda! Ne égjen a képed :P, hogy nem tudtál elköszönni anyutól, semmi gond, hát ugyebár Ő is futkosott a Lara után, hol itt volt, hol ott, nem számít! :lol:

Na, tényleg dobom magam az ágyba!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Jó reggelt!

hát most is a szokásos 6 órai kelés volt Márkó részéről.. :roll:
Vivike kicsivel tovább bírta fél 7-ig.. :P
én még aludtam volna dehát ezt dobták a gyerekek...
Márkó most alszik vissza.. :wink:

Szerintetek jók ezek a puhatalpú cipők amiket itt irt a csajszi?jól néznek ki,úgy rendelnék Márkónak..meg szerintem nem drága,vagy igen? :oops:

jó hétvégét mindenkinek,szép napot

anda-vivibaba
 
 


Larianyu:ne hagyd magad,én is utálom ha össze hasonlitják más gyerekkel az én gyerekemet...és nyugodtan ird le ami nyomaszt enged ki a gőzt.szívesen olvassuk és orvosoljuk a dolgot.. :wink:

anda-vivibaba
 
 


Jó reggelt.

Nekünk ma jó reggelünk volt. Dávid felkelt 4:50 –kor mikor az apukája készült menni melóba. Megitta a tejecskéjét , vissza is aludt és 8:45 –ig szunyókált. Éljen éljen éljen…… eltudtam viselni. :D :D :D

Móni ne is hagyd magad és ha nem vette a lapot ideje újra megmondani neki hogy maradjon a háza táján. :evil: Tessék csak szépen leírni ha valami bánt ,így legalább kiengeded egy kicsit a gőzt. :wink:

Andi én itt rendeltem a kiscipőt Dávidnak.

http://www.babaszoba.hu/csevego/temak/P ... C-EA2E3D82

2200 ft darabja . Én egy kiscipőt rendeltem és 2550 ft-t fizettem postaköltséggel együtt. Megrendeltem, egy hétre rá meg is érkeztek a cipők Angliából ,utaltam neki a pénzt és az nap postázta is a kiscipőt. Szerintem ha itt rendeled akkor 800- 900 ft spórolsz két darabnál. Ha azt veszem hogy én fizettem 2550 ft -tegy cipőért, a két kiscipő 5100 ft-re jön ki és ebben benne van a postaköltség is. De ahogy gondolod, ez csak egy tipp. :) Amúgy mi nagyon szeretjük, csak itthon használjuk mert a talpa nagyon vékony. Márknak a babakocsiba tökéletes.

Mindenkinek elküldtem az email címére a tegnapi képeket.
Andi nagyon szívesen, gondoltam hogy örülnétek neki. :D :wink:

Lépek takarítani , vasalni mert a tegnap nem lett belőle semmi. Skype-on rám rabolt a sógornőm és eldumáltuk az időt. Most nagyon bele kell húznom hogy mindennel meglegyek. :roll:

Szép napot mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Köszi Melinda...próbáltam regisztrálni,de nem enged tovább,mikor kitöltöm az első oldalt...
ha lesz időd tudnál nekem rendelni?ha még lehet?amúgy ugyan azokról a cipökröl van szó...de az a pár száz forint is számit főleg most nekem...

előre is köszi ha tudsz akkor majd megírom hogy melyiket kérem,addig megnézem..
ma ebéd után elviszik Vivikét,így tudok vasalni,meg egy kicsit takarítani...legalább egy kicsit csend lesz a házban.. :roll:

anda-vivibaba
 
 


Andi aktiváltad a regisztrációt?

Regisztráció után egy üzenet jelenik meg : „A belépéshez szükséges aktivációs adatokat e-mail-ben küldtük el!”

Biztos kaptál egy emailt amiben szerepel egy ilyen :
„Mit kell tennem a regisztrációm aktiválásához?

1. módszer:
Kérünk, hogy kattints az alábbi linkre:

http://www.babaszoba.hu/reg/confirm?oug ... eytdWo1s4p

erre kell rákattintani és akkor lesz aktiválva , ezután fogsz tudni belépni a honlapra és mekeresni a fórumot, rendelni.

Ha nem sikerül akkor ha vissza jöttem Erdélyből vissza térünk rá.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Félig kész a takarítás , most pihentem egyet, végre megittam a reggeli kávémat. :D Dávid elaludt, jobb is mert legalább haladni fogok a tennivalókkal. Délutánra bejelentkeztek sógoromék , utána megpróbálunk piheni. A Zuram azt mondta hogy nincs kizárva hogy hamarabb indulunk, én meg nem tiltakozok. :twisted: Hiába ilyenkor már mehetnékünk van. :D :D

Nem tudom hogy ma sikerül-e jönni még vagy hogy kint hogy alakulnak a dolgok, ezért most:

Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánunk !!!

Kép

Vigyázzatok magatokra és pindurikra. 10 nap múlva ugyan itt.

Puszi.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


köszi melinda most már sikerült belépnem...azaz igazság nem adta tovább az oldalt a gépem,aztán inkább vártam egy kicsit,így már sikerült...
kértem is cipőt a lányzótól.remélem sikerül kapni... :P

nektek jó utat,vigyázzatok magatokra,és nektek is kellemes húsvéti ünnepeket...

anda-vivibaba
 
 


jó reggelt mindenkinek!

Így óraátállással 7-kor kelt fel Márkó,én meg 6-kor...este nagyon nem volt jó,mert Márkó 4-kor evett és 5-től ugy sírt mint a csuda..ökle a szájában,biztos kezdődik a fogzási időszak...bekentem neki csillapitóval el is aludt,úgy hogy hajnali 1-kor kelt fel...nem mertem este felkelteni...Vivikét este 7 után hozták haza,jól érezte magát,édes volt... :P
ma jön anyám így örülök neki.. :evil: de lehet apával tudunk beszélni és látni is fogjuk ha tud géphez kerülni,már kora reggel irt,legalább ez vigasztal.. :P
na iszom tovább a kávémat és olvasgatom a híreket...

szép napot mindenkinek

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Mindjárt megyek teregetni, addig, míg centrizik a mosóka, írok Nektek!

Andi! Sajnálom Márk sírását, ilyen hamar fogzana? Ámbár lehet. Laura két hónaposan nyálzott eléggé, mondták, biztos fogzik, aztán egy éves elmúlt mikor kijött az első foga! :P Ha viszont használt neki a zsibbasztó, akkor lehet, hogy tényleg az.

Tegnap nem tudtam jönni, mert délelőtt rétest sütöttem, mert du jöttek sógornőmék a gyerekekkel. Laura kicsit meg volt illetődve az ajándék átadáskor, most kezdődik nála a szégyenlősködős időszak szerintem, de olyan édin mosolygott azért.
Az unokatesók tegnap nem voltak formában, úgyhogy nem volt valami mega-giga játék, de mindegy, az én kis csimotám jól elvolt a saját kis portáján. Már egész ügyesen fel tud ülni és menni a futóbicóval, igaz még nem hosszú távokat, de gyakorlunk.
Kapott ágyat a babájának, este azt hurcolta, babástól, ki-be takargatta a babáját, aranyos volt. Meg kapott egy kis sámlit, hogy arra ráülve tudja felvenni a cipőjét, mert sógornőméknek van és mikor ott vagyunk, arra ül rá, na ezért vették neki. Nem hagyományos sámli, hanem kerek az ülőfelülete és egy elefánt van belevésve, nagyon szép.

Ma a teregetés után odarakom a husilevest, meg rántott csirke lesz, kockakrumplival. Múlt héten is kockakrumplit csináltam, és képzeljétek a Lidl-ben vettem 5 kg-ós zsákos krumplit, és olyan isteni finom édes íze van, amikor megsüti az ember, hogy nem igaz! Nagyon finom. Na, olyan lesz ma is. Asszem megint adunk a koleszterinnek. :roll: :P
Szerintem délután kint leszünk, szegény gyerek a benti játékaival nem is nagyon játszik mostanában, mert állandóan kint vagyunk. Múlt héten el akartunk bicózni a repülőtérre, de nem jött össze, ha délelőtt nem viszi el az apja, akkor lehet, hogy délutánra beiktatjuk ezt a programot. Imádja a repülőteret, mondjuk én is repülőmániás vagyok, úgyhogy a genetika.......

Jaaaa, Edit, amit meséltél, Omega húzást, már rájöttem, hogy az mikor és hogy volt. Azt valóban tőlünk húzták, de az nem a miénk volt, hanem a Laci egyik ügyfeléé, csak kottára ugyanolyan, mint a miénk. És nem zöld, hanem sötétkék, ugyanúgy. Csak én azért mondtam, hogy zöld, mert én egy másikra gondoltam. :roll: Még jó, hogy ennyi Omega megfordul itt. :wink: Úgyhogy tiszta véletlen, hogy ezek alapján beazonosítottatok minket, mert nem a mi kocsink. Hahhaaa, tök jó. :P

Anna! Ugye jól vagytok! Életjelet!!!!!!

Na, megyek a dolgomra, már a cicát is hallottam nyekeregni, de úgy látszik visszasunyt.

Szép napot!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Larianyu:hát Vivikének 6 hónaposan jöttek ki az első fogacskái alul..mondjuk még nem látom hogy be lenne durranva az inye...majd hétfön megmondja a védőnéni...

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!
Örülök neki,hogy jól sikerült a találkozó!

Annának vírusfertőzése van,én is sikeresen összeszedtem valami torokgyulladásos kutyafülét...Megint antibiotikum-kúra vár... :cry:

Az éjjeleink meg megint katasztrófálisak napok óta...Tök sokszor felébred Rolcsi,sirdogál,akkor a cumit bevarázsolom a szájába,és visszaalszik.Hogy ez megint mi lehet?Mert az ínye nincs bedagadva,tehát nem fogzik.Nem köhög,nincs bedugulva az orra....Fogalmam nincs...

Meg szinte minden hajnalban kiabálja,hogy nem-nem-nem!De tök hangerővel,mintha fenn lenne,és közben meg alszik.A kiabálás oké,gondolom én,hogy sok inger éri napközben,és álmodhat...Vagy rosszul gondolom?Norbi a mai napig beszél álmában,de Ő rendesen dumál,nem úgy mint Ro...



Melinda!
Remélem,sikeresen odaértetek!Azért ha tudsz,jelentkezz!
Jók lettek a képek!

Andi!
Az frankó,ha már most bántja a foga Márkot!Szerintem attól,hogy nincs bedurranva az ínye,fájhat neki,nem?

Edit!
Ez a kutyás sztori jó! :D
Ha sikerült volna eljutnunk,csak 2 gyerekkel mentem volna,közülük meg Ro után kellett volna rohangálnom,mert Anna alapból egy nagyon nyugis csajszi!Persze van,hogy Ő is megkergül, :lol: de ez szerencsére ritkán fordul elő! :D

Móni!
Jövök ám,írok! :lol: Csak megint ez a nyavaja...
Te,áruld el nekem,hány cm magas vagy?A képek alapján simán 180 felett...Vagy csalóka a kép? :roll:

Nem szóltál be annak a nőnek???Még ha úgy is lenne,hogy alapból hisztis lenne a gyerekem,mi a lóf.sz köze van hozzá????Anyukáját! :evil: Nem csodálom,hogy bánt a dolog,engem is bántana,de a következő alkalommal ha beugat,NE fogd vissza magad! :twisted:
Én még nem is voltam a repülőtéren!Egyszer el akarok már menni!Norbiék voltak annak idején az oviból,de nekem ez kimaradt.
Elfelejtettem,mikor kezded a melót?


Jók legyetek!
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Melinda!
Szóval sikeresen hazaértetek-et akartam írni!Bocsi!

Ki hogy járt az óraátállítással?Mi a régi idő szerint fél 6-körül keltünk...Király,nem?


Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Anna! De jó, hogy jöttél. Sajnálom a nyavaját. Csak elmúlik hamar. Nem tudom velünk is mi lesz, mert a Lara köhög, tegnap óta adok neki Mucoprontot. Egyébként semmi más baja nincs. Se hőemelkedés, se semmi. Azért ha nem múlik el egyik nap elviszem, hogy hallgassa meg a doktornéni a tüdejét. Nem sokat krahácsol, de azért köhög, naaaa. Bár ilyen időben nem is csoda, ha mindent elkapnak a gyerekek, hol hideg van, hol meleg, fúj a szél mint az állat, na mindegy, remélem nem súlyosbodik.
172 cm vagyok. Azért durva lenne 180 fölött. :P Pont szép arányos testalkatom van, hahhhaaaaaaaaha. :shock: Csak az a 85 kg nem kéne hozzá.
Ne aggódj, mégegy beszólás a nőtől, és neki reszeltek. Elszánt vagyok. Majd megtudják, hogy kultúrált Mónika mégse az. Meglepi lesz nekik, mert alapból elég tisztelettudó vagyok, főleg, hogy ott nőttem föl, de mostmár elég, és nem ez volt az első, mert nekik ugyebár az a másik kislány a top. Mondjuk leszarom azt, hogy ő a top, csak az enyémre ne mondjon semmit, ennyi. Pedig hát, zongorázni lehet a két gyerek között a különbséget, ügyességben és szellemi képességeket illetően is, persze a Lara javára, pedig az a gyerek fél évvel idősebb. És most nem az elfogultság beszél belőlem, ezek tények. Nem szoktam ilyet mondani, de még mindig elszáll az agyam, ha visszagondolok. Na, most jó hülye p...csának gondoltok, de ez van. A gyerekemért ölni tudnék. :twisted:
És a poén az, hogy anyukám is, úgyhogy már ő is fel van készülve. :P Na mostmár abbahagyom ezt a témát, csak hogy most Anna írta, megint eszembe jutott. Azon meg jót röhögtem, hogy a nő :P "beugat". :P Hát ja, tényleg csak ugat, jól fogalmaztál. Na, lelőttem magam.

A melót május 3-án kezdem. :evil:

Délelőtt voltak apával a reptéren. Nagy repcsi nem volt, csak több kicsi, de őt inkább a cicák és a kutyák érdekelték. Mikor indultak, nem akarta felvenni a biciklis sisakját, sírt nagyon, de hát anélkül ugyebár nem lehet menni. Mikor jöttek vissza, már ő mondta apjának, hogy sisak, kell. Olyan okos, édes drágám.

A reggeli alvás jól sikeredett, 8-kor kelt a kisasszony, viszont a délutáni kudarcba fulladt, mert köhögött, arra felkelt és már nem aludt vissza, hiába vittük be magunkhoz, ott sem. Ugyanis ma ebéd után lefeküdtünk pihenni mi is. Tegnap két órát aludt a Lara délután, nem aludtunk, ma mikor rákészültünk, akkor jól kicseszett velünk a 40 perces alvásával. Na mindegy, ez van, talán este így hamar eldobja magát, de ha éjjel köhögni fog, az gáz. De reménykedjünk, hogy nem.
Így mivel délelőtt voltak levegőn, délután ki sem mentünk/megyünk mert ez az állat szél megint hogy fúj.

Megyek, összepakolok, meg leszedem a száraz ruhákat, meg még mosok is, meg ki kell vasalnom a bölcsis ágyneműjét.

Edit! Mostmár Te is jöhetnél, mert aggódom.

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok csajok!

Ne aggódjatok!Rossz pénz nem vész el.

Anna!Gyógyuljatok meg!Ez miatt az idő miatt vagytok ti is biztos ilyen állapotban.Tényleg van amikor fúj,van amikor süt a nap,van,hogy felhős...Ma csak elmentem egy általános iskolai osztálytársnőm házukat megkukkolni :D .Egyik utcában akkor szél,lerepül a fejem,másikban nem fúj semmi,süt a nap.Azt találd ki mit adj a gyerekre.Gyógyuljatok meg mihamarabb!!!!!

Móni!Én a helyedben elintéztem volna a nyekergős szomszédasszonyt! :twisted: Semmi köze a gyerekedhez,nem kérdeztük a véleményét.És nem is fogjuk!!!!! :twisted: Ha meg hisztis a Lara,akkor hisztis.Nálunk apa hisztis,én hisztis,a gyerekek mitől nem lennének azok???? :shock: És akkor mi van?Ha van akarata legalább sok mindent el fog érni!!!!A nyafka szomszédasszony meg BEKAPHATJA!(Most képzeljetek ide egy hányós szmájlit :arrow: na az az én véleményem róla.)

Melinda!Remélem jól fogjátok érezni magatokat odahaza!Nektek is kellemes húsvéti ünnepeket!

Andi!Remélem tudtatok apával beszélni!Nálunk a fog a Milánnál három hónaposan jött ki és nem fájt neki,Jázminnak 7 hónaposan és szenvedett vele.De ha hatott a nyugizselé,kenegesd csak neki!!!!(Ha nem nő a foga,nem nő.Nem számít,csak kenegesd!)

Én úgy tudom a megfagyott krumpli az édes.Muteromnak és tesómnak is az a kedvence.Muternál is kockakrumpli volt,meg brassói,rántott csirkemáj,ubisali,palócleves,tejszínes gesztenyetorta (díszítés nélkül :( )

Gyerekeim már szunnyadnak....Reggel új idő szerint 9-ig aludtak.Milán délután nem aludt,Jázmin is csak délelőtt.

Nyugodt éjszakát mindenkinek!!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

köszi Edit,Vivikénél is 6 hósan jött ki a foga,nem fájt neki,csak mikor a rágó fogak jöttek...remélem az inye miatt ilyen...ma nem igazán sírt..Vivike éjjel sírt,szerintem most is fog,mert nyafis volt egész nap,aludt délután 2 órát...
igen beszéltünk apával és láttuk is..tök jó volt.. :wink: :oops:
ő nagyon jól van hál égnek,minden ok nála...

délelött jön majd a védönő,azt kérdezek 1-2 dolgot tőle...Vivikének a bordáját ismegmutatom,mert a baloldali kiáll egy kicsit,megkérdem mennyire normális ez...mert nekem nem tetszik.. :evil:
na megyek én is bedobom magam az ágyba,mert ki tudja hátha éjjel fel kell kelni.

jó éjt mindenkinek

anda-vivibaba
 
 


jó reggelt mindenkinek!

hát Márkó babám 3/4 5-kor ébredt majd 7 után...azért jól aludtam...de nem indul jól a reggelem..a qurva bank szivat engem,most a párom hitelkeretét vissza állitották egy 100 ezerrel kevesebbre,most még jobban nem lesz pénzem.. :twisted: :twisted: :twisted:
irtam páromnak hogy még jó hogy kiment melózni.. :wink: már nyúlhatok is hozzá a devizához,amit nem akartunk...dehát ez van...bemegyek a bankba hogy most ilyenkor mi van,hogy igy is fel van használva a teljes összeg hogy állitják vissza?jó mi?
na megyek össze pakolok mert jön a védönö 9után,aztán megyek is a bankba okoskodni.. :roll:
szép napot nektek

anda-vivibaba
 
 


Jó reggelt!

Este hogy a gyerekek hamar elaludtak.Futhatnékom volt.(Utálok futni amúgy.)De lementem egy fél órás körre kocogni,majd itthon egy kis hasizom.(Nem biztos,hogy minden napos lesz,sőt tuti nem lesz az,de jól esett.)

Az éjszak Milán nagyon sokszor felsírt.Hogy mi lelte?Fene tudja.Oda kellett mellé feküdni.A végén már úgy voltam vele közénk veszem.Aztán reggel jót pihentünk.Észre sem vettem,mikor apa elment melóba.

Nem sok dolgom van.Egy icipici vasalni való,hűtőt szeretném kitakarítani,meg eltenni a téli cipőket és elővenni a tavaszit.Lehet kipakolom a beépített szekrényt is,a cipők miatt amúgy is kicsit ki kell.Meg akkor már eltehetem a téli kabátokat és a tavaszit meg elő.

Andi!Akkor óvatosan a költekezéssel!!!!!!!Ha már a bank is megszorításokra kényszerít. :twisted:

Sziasztok!Gyorsan elvégzem a dolgaimat...aztán lenézek a ház elé bicajozni.motorozni a gyerekekkel.

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Andi! Bár ezt a hitelkeret dolgot nem értem, főleg azt, hogy miért csökkentik, de remélem sikerült a bankkal tisztázni a dolgokat. Azért nem mindegy mennyi pénzből kell gazdálkodnod.
Mit mondott a védőnő Márkó fogacskáira? És Vivike bordájára?

Edit! Hát nehogymá fussá'! Hát szabad ilyet? Még a végén tiszta fitnesszböbe lesz belőled, mi meg csak irigykedhetünk. :P
Remélem a mai éjszakátok jobb lesz mint az előző. A nagyőrlői már kint vannak Milánnak? Nem esetleg az bántja éjjel?

Nálunk sajna betegség van. Laura bealakult, hiába, elkezdődött a bölcsi, 3 hetet járt és máris beteg. Az is lehet, hogy enélkül is beteg lenne, de azért tuti a közösség hatványozza ezt. Na mindegy végülis ezeken át kell esnünk. Illetve hát nem mindegy, mert elég szarul van szegénykém! :cry:
Tegnap éjjel 1 órakor sikerült visszatennem az ágyába, alvás céljából, mert este 7-10-ig aludt, és utána állandóan felébredt a köhögésre, majd egyszercsak közölte, hogy nálunk akar tentizni. Mivel apa éppen elment menteni, mert ügyeletes volt (ha itthon lett volna akkor is átviszem), ezért átvittem hozzánk. Hát ott minden volt, csak alvás nem, főleg mikor apja is hazaért. Na, éjjel 1-kor közöltem vele, hogy visszamegy a saját ágyába, azt mondta jó. Még néhányszor hallottam, hogy köhög, de aztán szegénykém elaludt. Így reggel nem is mentünk a bölcsibe, hanem vittem orvoshoz. Hörghurutja van. Néha úgy erőlteti a köhögést, hogy rossz hallgatni. Láza nem volt még reggel, most estére ment fel neki 38,1-re. Ha így marad, vagy jobban belázasodik, akkor elkezdjük az antibikát, ha leküzdi a kis szervezete a kórt, akkor megúszhatjuk antibigyó nélkül, köhögéscsillapítóval, tantum verdével, nurofennel, kálciummal. Délután már azért sírt nagyon, mert ahogy köhög, nagyon fájhat a torka, ahogy erőlködik. Úgyhogy így állunk. Ennek ellenére, mivel nagyon jó volt az idő, délután fél 3-tól este 7-ig kint voltunk a levegőn. Tatabányán játszóztunk, aztán itthon folytattuk viráglocsolással, hintázással, csúszdázással, cicafogdosással. Alig akart bejönni. Úgyhogy nem a legjobban vagyunk, de remélem a ma éjjel már jobb lesz, mert tegnap összesen sikerült aludnom 4 órát, ahhoz képest még egész jól vagyok. :P De nem érdekel, csak a Laura gyógyuljon meg. Édesem, olyan kis anyás lett. Király lesz megint jövőhéten a bölcsibe menni. :roll: Na, ez van.

Anna! Jobban vagytok?

Melindának bunkó módon elfelejtettem megköszönni a húsvéti köszöntést, mi is kellemes ünnepeket kívánunk, remélem rendben hazaértetek!

Mindenkinek betegség, nyűgösségmentes jó éjszakát kívánok!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Jó reggelt!

Móni!Azért nézd a jobb oldalát.Ti három hetet jártatok.Vannak olyan gyerekek,akik első hét után összeszednek valami nyavaját.Ti három hétig egészségesen bírtátok!!!Én SOHA nem voltam beteg.Egyszer két évesen mumpsz (fél oldalon csak),bárányhimlő,később rózsahimlő.Oszt ennyi.Lázas soha.Megfázás nagy ritkán.Mióta a Milán megszületett 3-szor volt takonykórom.Nem is vagyok hozzászokva.Nekem egy százas papírzsepi két évig bírja.Tesóm viszont annál inkább beteges volt.Úgyhogy csak sajnálni tudom Larát,mert szegény biztos nem kap olyan könnyen levegőt sem,a torka miatt.A napsütés biztos jót tesz neki.Adhatsz neki mézes teát?Mikor múltkor fájt a torkom én a Jázminnak is azt adtam.
A Milán fogai rég kinőttek.Egy évesen 16 volt neki,nem tudjuk mikor nőtt ki a maradék 4,de ott volt mire másfél éves lett.Leányzó viszont nem kapkodja el.Nyolc foggal nyomulunk,abból az egyik (az utolsó) még kisebb,mint a többi.Milán nem szenvedett egyáltalán.(Egyszerre jött neki vagy nyolc,és akkor ment a hasa,aztán ennyi.))Fájni nem fájt neki.
Nagyon jó idő volt tegnap tényleg Larianyu.Mi is lent nyomattuk.De csak a ház előtt az egyik lépis kislánnyal.Futóbiciztünk.Hát nagyon lassan haladunk,de már ráteszi a kis seggét az ülésre.(Tényleg úgy néz ki,hogy ez nekünk tetszik igazán...)

Tegnap jól elmaradt a cipőpakolás,kabátpakolás. :D (Senki nem csinálta meg helyettem. :( ,megvárt és még vátni is fog.)A hűtőt kipuceráltam,meg a fürdőszobát is.

Ma meg megyünk Környére csavarogni.Mama otthon van.Legalább nem este kell kimenni,mert akkor tuti nyűgösen jövünk el.

Milán este itt akart nálunk aludni.Nem tudott elhelyezkedni,össze vissza rúgkapált,és rászóltam,hogy akkor húzhat a szobájába,itt nincs helye.Ment is szegénykém,ott meg nekiállt ordítani,hogy apa itt vagyok szobámban,gyere át!Mondtam Iminek,ne menjen,de nem hallgatott rám. :roll:

Melinda iwiwre fellépett tegnap,ide nem írt,hogy megérkeztek volna!!! :twisted: (Lehet sok mesélni valója lenne,na...)

Szép napot mindenkinek!Megyek készülődni mamához!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Nálam is kimaradt! :oops:
Melinda!Köszönjük,és Nektek is kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!

Andi!
Védőnő mit mondott?Hallod,nem semmi ez a bank...Sikerült intézned valamit?

Edit!
Sajnálom a nem túl jó éjjeleket!Jázmin ilyenkor nem ébred fel?
Ügyi vagy a futással-hasizommal!Néha rám is rátör a futkorászás,de egyedül sose visz rá a lélek...

Móni!
Sajnálom Laura betegségét!Édes szívem,biztos nagyon megviseli... :cry: Kell adnod végül az antibiotikumot?Az éjjeletek hogy telt?
A levegőzés szerintem ilyen jó időben kell is,pláne ha nem lázas.

Köszi a kérdésed,Anna már megy holnap oviba,én szedem a gyógyszert,szóval minden okés!

Ma főznöm kell,és vasalnom.Mióta itt a jó idő,annyira el vagyok maradva a házimunkával ,mint állat.Szinte egész nap az udvaron vagyunk.Pedig már ildomos lenne a nagytakarítás! :roll:

Lányok,tejport hol lehet kapni?Tesco,Interspar?Én még nem láttam sehol...
Na lépek,nekiugrok az ebédnek.

Pusszancs!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


jó reggelt mindenkinek!

hát én okosabb voltam a nőnél,nem tudom ilyenek miért ülnek ott,akik nem tudnak semmit... :evil:
az a lényeg,hogy azért vették lejebb a keretet mert most kevesebb pénz megy rá...és ezt a különbözetet majd be kell fizetnem...mondtam neki,hogy azért az embert jó lenne ha megkérdeznék hogy egyáltalán akarjuk a hitel keret megemelését,vagy nem...amúgy jó volt hogy adták,mert el is költöttük.. :oops: de azért jó lenne ha kommunikálnának az emberrel...na mindegy,mondtam páromnak,hogy most több pénzt veszek le a devizáról,mint amennyit szerettünk volna... :x ez van...

a védönő azt mondta,bár nem nézte meg az inyét,hogy nem a fogacskája...így ismerkedik a világgal...mondjuk úgy is észre veszem ha már be van durranva az inye...meg azért nyáladzik ennyire,mert még nem képes a normális nyelésre,vagy alami lyesmit mondott.. :?
Vivike bordája normális,ilyen genetikáju,mondta,hogy 4-5 évesen vihetem úszni...

nekem is kéne hasaznom,most nagyon megnőtt a hasam.. :oops: mondtam is páromnak,aztán mondta,hogy mire haza jön szeretné látni,hogy olyan kocka hasam lesz mint amilyen az ővé.. :wink:
mondtam neki felejcse el,mert addigra biztos nem lesz olyan,nekem is kéne hasaznom,de egyedül olyan rossz... :twisted:

jó bulást a betegeknek,gyógyuljatok meg....

én most délelött pihizek,mert föztem tegnap,délután meg megyünk a játszóra,talizunk Vivike barátnőjével,mert ma még jó idő lesz.. :wink:

szép napot mindenkinek..

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Edit! Futóbicóztunk mi is. Már egész ügyesen megy, ha rászólok már ráül a nyeregre. De tudod miért van ez. Mert szerintem azt a pózt veszik föl, legalábbis Lara, amit a motoron kell, vagyis nincs nyújtva a keze, közel ül a kormányhoz. De szólok neki és akkor ráül az ülésre és hajtja. Aranyosan megy vele, bár még nem sokat. De nekem baromira bejön. Szerintem egyszer ráéreznek az ízére és menni fog, úgy mint a motor.
Az igen, hogy Milánnak egy évesen 16 foga volt. :shock: Larának egy sem. :P De jó úton haladunk.

Anna! Ma elkezdtük az antibigyót. Este 38,1 volt neki, reggel 37,9, tehát pengeélen táncoltunk. Felhívtam a doktornőt, azt mondta, hogy akkor ne várjunk. Úgyhogy most jövő héten szerdán kell visszavinnem kontrollra, tehát leghamarabb csütörtökön megyünk bölcsibe. Ma rosszabbul van mint tegnap, még a tejet se itta meg reggel, nyűgös, leül a földre és néz csak nagy kerek szemekkel, almalevet és vizet iszik felváltva :shock: , most ez van. Mostmár lement a láza, nem meleg a feje, de amint kimegy a Nurofen hatása, lehet, hogy megint felmegy. Majd meglátjuk. Éjjelünk jó volt, este köhécselt, de éjjel aludt, néha hallottam, hogy nyiszog, de nem kellett bemenni hozzá.
Örülök, hogy Anna jól van már és mehet oviba. Te is alakulsz lassan.
Tejport nem tudom rendes boltokban, de szerintem a MÁV szálló aljában levő Marcipán Shopban biztos van, ott nézd meg, ha máshol nem találsz.
Házimunkával kapcsolatban ugyanezt érzem, mert mikor délután hazajövünk még kint kell lenni, és csak fürdésre jövünk be. Úgyhogy ha visszamegyek dolgozni szerintem valahonnan rendelni fogjuk a kaját, mert nyáron egyszerűen nem fogom tudni berángatni az udvarról a Larát, hogy főzni tudjak. Úgyhogy majd ez is kialakul, még nem tudom hogy lesz, de imád kint lenni, aminek én örülök, legalább nem lesz sápadt, karikás szemű gyerek, mert ismerek olyat és családi házban laknak. :twisted:

Andi! Hát igen, van olyan, hogy az ember homályosítja fel az ügyintézőt, hogy mi hogy működik. Már jártam így én is. A lényeg az, hogy van mihez nyúlni és nem vagy pénz nélkül a gyerekekkel.
Érdekes akkor Vivike bordája, de a lényeg, hogy nincs baj. Szeretnéd vinni úszni?
Ne viccelj már, hogy neked nagy hasad van. Akkor én mit szóljak. Pont mint 4 hónapos terhesen. :roll: Kockahasról én már lemondtam, valaha volt, kb. 15 éve. Szerintem ez a terhességtől nekem már így marad, de ez van. Igaz a Rubint Rékának se maradt úgy. :P Bár úgy sem szeretnék kinézni, ahogy az a nő, abban már szerintem semmi természetes nincs. Ez csak az én véleményem, és nem az irigység beszél belőlem. :lol:

Na, csajok én is lépek, szép napot, bár itt most borult az ég!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok csajok!

Jobbulást a betegeknek.
SAjna nincs idom visszaolvasni, csak átfutottam.
Mikor lesz a köv tali?
Mius is eszi az öklét ezerrel, amugy Andi nekünk is vissza vették a keretünket tök pipa vagyok miatta.

fiamette
 
 


Sziasztok!

nem mentünk mégse játszóra,nagyon fúj a szél,meg vivike fáradt volt mikor indultam volna...így lefeküdt aludni,legalább én is pihizek...öcsémet elküldtem a tápszerért,mert talán elfogy ma..

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Na meg volt a mamalátogatás.Szerettem volna hazajönni ebéd után,de a Milán a papával nézte a tv-t és elaludt.No így már maradtunk estig :D .Délután jött haza az unokatesó (egyidős a Milánnal).Szegény kislány cipője még nem nagyon koptatta az udvar betonját,mert kézben viszik fel az emeletre (Ott laknak a felső szinten.Ez egy kertes ház.)Milán-Jázmin talicskával földet hord,bringázik,motorozik,hintázik.No Luca két percet lent maradt,mert a papa hátrahozta az udvarba,de az apja hívatta is fel rögtön.Nem élvezhette az udvar előnyeit.Mondta is a frankót apjának rendesen.

Az én fiam még unokatesómhoz akart menni,mikor jöttünk(ő is arra lakik.)Nos én meg haza,és azt hiszem én vagyok a főnök (nem mindig).

Ja!És elmentünk egy "játékboltba" ott Környén.Jázminnak olyan olcsó kis műanyag babakocsit szerettem volna,amit a homokozóba is tud tolni és elég letörölni,nem lesz tiszta rutya két nap alatt.És kaptam is.990Ft-ért.Nem gond,ő kapott cipit is múlt héten.Különben is,jövőre már ő fogja mondani mit szeretne.Nem kivételezés,nehogy azt higgyétek!!!!Anyósomnak Milán meg,utatta mit hozzon a nyuszi.Egy bazi nagy betonkeverő a homokozóba. Jázminnak műanyag bevásárlókocsit.No ezek maradnak is Környén Húsvét után.Nem szeretném hazahozni.Ezt anyósom elrakatta,nem hozta haza,majd holnap.Meg kapott a Milán egy talicskát tőlem,mamától meg egy ásót.Ne üres kézzel jöjjünk el.Bár nem szoktam neki semmit sem "csak úgy venni",most kivétel volt.1500Ft-tal lettem szegényebb a gyerekem miatt.(Nem bűn.)Jázmin olyan kis ügyesen sétált a mamával.Nem is akart a babakocsiba beleülni.(Azon cipeltük az ő babakocsiját meg a talicskát,mert mindkettőt a Milán nem tudta vinni,mert mindig kiesett az ásó :D )

Anna!Az udvar miatt megértelek.Én is kint dekkolnék egész nap.Nos egyszer kell(ene) bent kipucerálni,aztán nem is lenne kupi :D .Csak vigyázni kellene rá.
Jó,hogy meggyógyultatok!

Hát lányok a kockás hasról annyit,hogy az enyémet a Milán vágta gatyára,de ez van.Attól még felnevelem és IMÁDOM.Azért jó lenne még valamikor,de nem minden áron.Egy 10 alkalmas tornabérlet 8000Ft.Nos annyit inkább a gyerekeimre költök!Azért az Andit is meg lehet érteni.Neki a férjéhez hoznia kell magát.Az én férjem nem sportember.Soha nem volt kockás hasa :D .Annyit sportol,amennyit a gyerekekkel bicózik.Pedig futni tudna....mert bírja.

Na lépek,mert Milán azt szeretné feküdjek mellé,mert álmos.Mire képes a friss levegő.......

Jó éjszakát lányok!!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: