Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

bocsi hogy eltüntem,de most olyan felfordulás volt nálam,hogy elfelejtettem belépni ide...a gépemet is újra töltötték és kimaradt ez a link.. :oops:
Amúgy minden rendben van nálunk,ma voltunk a 3 hónapos szurin,5800gr és 61cm Márkó...
Sajnos apa már messze van,de jól érzi magát a körülményekhez képest,mert hát ami a legfontosabb,hogy jó a kaja és az edzőterem.. :lol: és persze hogy meleg van és tudnak napozni...
idén Vivike is megy ovodába,ápr.19-én megyek beiratni..már nagyon várom...el kezdtem a wc-re szoktatni,remélem hamar elhagyja a pelust....
hát most ennyi jutott eszembe...próbálok töbet jelen lenni... :oops:
jó éjt

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok lányok!

Andi!Jó,hogy előkerültél.És örülök,hogy apa is jól érzi magát,már amennyire ez lehetséges.A szobatisztaság biztos meglesz hamar!Mire mentek oviba,tuti. :D Mi is egy hónap múlva megyünk beiratkozni. :D szépek Márkó baba méretei is.És remélem nem fog belázasodni vagy ilyesmi tőle.

Melinda!Dávid lehet azért karattyol hangosan,hogy apa felkeljen :D .Azért mert kicsik,még nem hülyék.

Mi tegnap elsétáltunk a DM-be Jázminnak pelust venni.A játszó tele volt gyerekekkel.Mondtam a Milánnak,ha jól viselkedik,hazafele játszózunk egyet.A DM-ben volt a nagy dobozos Pampers,meg volt bababónuszos kuponom is.No ekkor voltam gondban...Anyukám pont akkor végzett melóban,nem messze,felhívtam jöjjön arra és a nagy dobozos pelust vigye el ő,mert a babakocsi tárolóhelye korlátozott.Hívta a Milánt,már ült volna be,mire kérdezem,akkor nem jön a játszóra?Úgy pattant ki a kocsiból :shock: .A kisebbik csomag pelussal a babakocsi aljában mentünk a játszótérre. :D Jázmin végig nevette,ahogy csúsztak a nagyobbak a csúszdán.Milán már tavaly is egyedül csúszott.Anyukáméknál egy nagy csúszda van,azért ilyen merész.Én is csúsztam ölemben a Jázminnal.A rugós mérleghinta is tetszett neki.És azt vettem észre,ez a nyár sem arról fog szólni,hogy pletyizek a játszón a többi anyukával.Tavaly a Jázmin aludt a babakocsiban,szaladgálhattam a Milán után,most a Jázminnal lesz ez.De nem bánom!Majd jövőre én is pihizhetek!!!!!(Álmodik a nyomor....)

Ma reggel 6-kor keltek a gyerekek.tegnap kimaradt a délutáni alvás a Milánnál,így este 7-kor már nyomták a szunyát mindketten.9-ig kétszer bepisilt,de hogy mitől....Még 10-kor kivonszoltam pisilni,aztán reggelig nem volt gond.
Fél 9-kor lementünk a Tescoba.Kinder tojást vettem Húsvétra,meg Meggymárkát (az a Milán kedvence).Piros tojásfesték meg nem volt.Jó sok gyerekruha volt,ha valaki akar venni valamit.

Kinek mit hoz a Nyuszi?Nálunk a Milán darus autót akar.De amit az apja megígért neki,azt úgysem fogja megkapni,mert 8000Ft.Mondtam is nekik,hogy a Nyuszi csokit szokott hozni,nehogymá' elszálljon a gyerek. :twisted: Mi megyünk majd Húsvétkor nagybátyámmal pecázni és lehet veszünk egy spiccbotot a Milánnak.Van a horász boltban komplett kis szerelés:spiccbot,szűrős vödör,csalitartó doboz,zsebpeca....És akkor azt ki is tudja próbálni.A családból sokat pecáznak,mi nem,de apa türelemmel tanítgatná. :D Jázmin meg lehet kap babakocsit.De még semmi nem biztos.Csak a csoki. :D Elvileg elég kellene,hogy legyen az! :twisted: Amúgy is mennek a fiúk locsolkodni,az is élmény még neki.Mi meg anyukámnál leszünk,ott lesz a tesóm is,ott várjuk a locsolókat.

Melinda ti mentek haza Húsvétra?Nem ám utána eltűnsz te is,mint az Évi! :twisted:

Mai ebéd:krumplifőzi pörkölttel.Milán a pörköltet csak mártogatósnak hívja,mert kenyérrel eszi mártogatva.

Megyek,mert ágyneműt kell mosnom (Milánét) és délután megint le szeretnénk menni a játszótérre.

Szép napot lányok!Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok Lányok!

Edit, Melinda, köszönöm a születésnapi jókívánságokat.

Végre itt a tavasz. Tényleg mostmár lehet játszózni. Jójísaz.

Nálunk is kitavaszodott, ennek örömére tegnap elmentünk a Larának tavaszi cipőket venni. Anyukámék nyuszijától két pár cipőt kap. A mi nyuszinktól még nem tudjuk. Én is vettem neki két pár cipőt, de biztos, hogy fog kapni valami ajit is, meg kinder tojásokat akarok elrejteni neki a kertben, és az is biztos, hogy kap hozzá kis fonott kosárkát (olyat, mint a mi bevásárlókosarunk, csak piciben, biztos tudjátok mire gondolok), hogy abba tudja gyűjteni a tojikat.
De azt már meg kell kapnia előbb, mert április 2-án lesz a bölcsiben a tojásgyűjtéses rendezvény :lol: , ahová visszük a kosarat. Én is megyek a Cicával tojást gyűjteni.
Hadd dicsekedjek, ma egy hang sírás nem volt reggel, és majd csak uzsi után kell érte mennem. Annyira büszke vagyok Rá, imádom. Ma vittük a csinirucit az Anyák napi fotózáshoz, remélem rendben lezajlott, mert még lakk babacipőt is vettünk neki hozzá. :P Már otthon is emlegeti a gyerekeket, úgy néz ki, hogy kis barátnője is lesz, a Dórika. Egymás mellett ülnek az asztalnál és egymás mellett alszanak is. Már 3. napja alszik ott, eddig simán ment a dolog, el tudta altatni a gondozónő, remélem ma is okés lesz/volt a dolog, mert ma már oda se kellett mennem alvásidőre. Visszük a Leó oroszlánját és azzal alszik, de tegnap például nem is aludt vele a Leó, mert játék közben délelőtt tologatták a babakocsiban és bennemaradt. :P Vannak ám ilyen dolgok a böliben. :lol:

Hétvégére is ilyen jó időt mondanak, szerintem délutánonként kint leszünk az udvaron. Ki kellene takarítanom a kocsit, a lakást meg jövő héten kezdem rendbevágni, mert ha Lara nincs a seggemben, gyorsabban mennek a dolgok. :D
Kitettem tegnap a muskátlikat az ablakba, egy kicsit megsínylették az átültetést, de abban bízom, hogy a levegő meg a napfény segít rajtuk, egyenlőre kicsit ratyin néznek ki, de lesz ez még jobb is. :roll:

Mindenkinek jó játszózást, sétálást kívánok végre ebben a jó időben!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 

 
 

Sziasztok!

Először is:
Móni!
Bocsi,hogy megkésve,de nagyon-nagyon Boldog Szülinapot kívánunk Neked!!!
Olvasom,milyen jól veszi Laura a bölit!Annyira ügyes!Édesem,már barátnője is van?Nem semmi a lányzó!
Te hogy bírod a hétköznapokat "csöndesen"?Írod,hogy gyorsabban mennek a programok,de a napok is gyorsabban peregnek,nem?
A cipőröl jut eszembe,hogy múlt héten vettem Ro-nak egy kis vékony bakit,meg egy haláli sportcipőt a Menőmanóban.Már fel lett avatva mindkettő.

Edit!
Gratula Jázminnak a sétához!
A torkod hogy van?Jobb már?Segített Milus befújni? :D
Nálunk mit hoz a nyuszi?Szerintem csak csokit.Aztán hogy addig még mi lesz?!?
Nem tudod,hogy mit építenek ott a Müller mellett?Múltkor mikor beugrottunk a Müllerbe,volt ott egy kisfiú,aki nagyon nézte a gépeket ahogy dolgoznak.Árgus szemekkel figyeltem,nem-e esetleg Ti vagytok,de nem Ti voltatok!Oda szoktatok menni,ugye?


Andi!
Az jó,ha Apa a körülményekhez képest jól érzi magát!A melegért irigylem...
Annát mi is az ovi előtti tavasszal-nyáron szoktattuk le a pelusról.Biztos ügyes lesz Vivien!
Jó nagyot nőtt Márk!
A napirendetek beállt már?

Melinda!
Köszi,szerencsére nem lett semmi komolyabb bajom,de legközelebb ha megyünk cirkuszba,viszek párnát vagy valamit!
Édes lehet Dávid,mikor ugat a kutyának!A hangos karattyolás meg tényleg az miatt van,amit Edit is ír,hogy Apa felkeljen! :D Kis okos buksija! :D

A takarítással Te is nagyon ügyes vagy,és mindenki,aki már körbesuvickolta a lakást!!!




Ha tényleg jó idő lesz a hétvégén,megfűzöm Gábort,hogy menjünk ki a Máltai játszóra.Kiváncsian várom,hogy Ro mit fog szólni hozzá!

Annát ma levittem az orvoshoz,mert hasmenése van.De nem állandóan,hanem egy-két napig,aztán pár napig semmi,aztán megint egy-két napig van.A múltkori vírusos nyavaja nem ürült ki rendesen,most tejmentes diétát kell tartanunk,ha hétfőig nem javul,akkor széklettenyésztés.Remélem,hogy a diétával kikupálódik a lányzó!Nem is gondoltam volna,hogy mennyi mindenben van tej,vagy tejpor...Nem egyszerű a dolog,nem irigylem azokat,akiknek folyamatosan figyelni kell erre!
Ezen kívül szerencsére mindenkivel minden okés.
Roland is annyit beszél,hogy hihetetlen(Persze még többnyire halandzsa,de már érthető dolgokat is tök sokat mond!).Piszkosul utánozza a nagyokat! :lol:

Na,lelövöm magam!Egész héten nem jövök,most meg alig bírok pótolni!
Remélem,a rég eltűntek is jól vannak!

Jaj,míg el nem felejtem!
Nem tud valaki tej nélkül készülő palacsintatésztát?Nagyon megköszönném!!!

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Anna!Ott a kereső a recepthez.Mire használod a netet? :D
A párna tényleg jól jött volna a cirkuszban nekünk is!A torkom rendbe jött,este ittam egy Neocitrant és rögöt jobb lett.Hogy miért nem ezzel kezdtem?Apa még mondta is.Nem vagy terhes,nem szoptatsz ihattál volna.Ja,de az agyam se a régi.
Mára már a Milán is betaknyult.Dokit még mindig nem hívtam. Étvágyuk jó, inni isznak.Levegőzni azért voltunk lent.Ártani ez a tavasz nem fog.
Délutáni alvás elmaradt a Milánnál, a Jázminnál meg az első alvás későn kezdődött és így össze is folyt a délutánival.Úgyhogy már 6-kor feljöttünk és most már sunynak is. :D Én meg tanulok még egy kicsit,meg felhozom a kocsiból a cuccokat,amit vettünk.Csak a Kinder tojikat hoztam fel,nehogy megolvadjanak.A többi lent maradt és apa megint estig melózik.Ne neki kelljen...

Móni!Ez a kosár dolog nagyon aranyos!Nekünk az a bevásárlókosarunk van,ami még az enyém volt.Nem sok mindenünk maradt meg,de ez megvan.Ép és aranyos.Most a Jázmin kis kacatjai vannak benne,de már anyukám szólt,hogy ha megyünk boltba,hadd hozza,abba tenni a kiflijét,meg a túró rudit (mert én is azt csináltam).Én a bevásárlókosaramat most ürítettem ki,befőttes üvegek voltak benne.Nem is nagyon használom.A babakocsin nincs hely ilyen szállítására.
A Leó az a Rózsa Gyurkával egyenlő?Amit sikerült átfazonírozni? :D Látod,hogy szeretik a gyerekek?Le vagytok maradva!Egy-két hét és szerelmetek is lesz!Barátnőm kislánya ha semmire nem akar válaszolni,azt az egyet tudja mondani,hogy a szerelme a Bobó (Boldizsár) :D Olyan aranyosak!!!!!!!Nagggggggyyyyon hamar ment ez a beszoktatás!Le a kalappal előtted!Larában biztos voltam,de benned Móni!Azt hittem nehezebben fogod viselni.Ügyik vagytok!Én meg irigy az anyák napja miatt!!!!!!A fényképre a lakkcipőt ne bánd!Az a kép ott lesz száz év múlva is!Amúgy is,már négy pár cipő mellé az az ötödik......

Szép jó éjszakát mindenkinek!
Puszi:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Anna:igen végülis beállt,a 3 óránkénti evés megvan,és már többet van fent nappal,de a két evés között alszik 1 órát...most hogy jön a jó idő,fura lesz mert ugye játszóra kell menni,meg itthon is kell csinálni valamit....már most elfáradtam...de nem baj,majd csak vége lesz....

megyek takarítok,azt délután tudunk játszószni...

szép napot

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Edit!
Teljesen igazad van,csak lusta vagyok keresgélni! :oops: Meg hát azért jobb egy tuti bevált recit kipróbálni! 8) De majd ráállok a keresésre.
Sajnálom,hogy Milán is náthás lett!De a séta ilyen jó időben tényleg nem árt,sőt!
Ilyenkor ha kimarad a délutáni alvás Milánnál estére nem lesz túl nyűgös?

Andi!
Ha már beállt a menetrend,menni fog a játszózás beiktatása is.Így azért egyszerűbb már,nem?Persze hogy fáradt vagy,egyedül mindenre a két csemetével...Amikor csak tudsz,próbálj pihenni!

Móni!
Mi finomat főzől hétvégére?Dobnál egy-két ötletet nekem?


Annyira jó idő van!!!Végre!Remélem,miután Ro felkel,marad ugyanilyen!


Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!


Anna! Köszönöm a köszöntést. Egyenlőre még nem voltak "csöndesek" a hétköznapok, mert annyi futkosnivalóm van, hogy az üzemanyagom felét a városban a lámpáknál pöfögöm el. :twisted: Mondjuk igaz ami igaz, Tibi tud pöfögni rendesen. :roll: De a lényeg, hogy guruljon és vigyen el mindenhová.
Tej nélküli palacsintát úgy tudom elképzelni, hogy csak bubis vizet teszel hozzá. Most lehet, hogy curva nagy hülyeséget mondok, de szerintem a strandon a palacsintasütők nem igen használnak hozzá tejet, csak szódát. Legalábbis én így gondolom, mert ugyebár az egy kicsit másmilyen palacsinta mint amit mi sütünk. Na szóval szerintem így lehet kiküszöbölni a tejet. Remélem Annánál hamar elmúlik ez a nyavalya. Hát igen, szar lehet, ha valakinek a gyereke tejallergiás. Vagy bármilyen allergiás. Mert nem lehet egyszerű összeállítani az étrendet.
Én a cipőket a Hopplában vettem, az Ofotért mellett, pl. a kis sportcipő amit vettem neki 6 ezerről volt leárazva 3-ra, hát nehogymá, a hülyének is megéri! Na ezért is vettem! :P

Az nagyon cuki lehet, ahogy Ro utánozza a nagyokat. Na ezért lenne jó egy tesó, mert tök édik lehetnek együtt, de azért mégsem, hihi. :wink:

Edit! Nnaaaa, hát én is arra a kis bevásárlókosárra gondoltam. Olyat veszünk neki. Meg lehet, hogy lesz futóbicó. :oops: A motort kinőtte. Vagy egy számmal nagyobb motor. Még a futóbicó az anyagi lehetőségektől függ, mert ugyebár sok lesz most a kiadás, jön Alfikám műtétje is, úgyhogy nem tudom. Olyan bizonytalan vagyok, vagy mégsem? :P Meg hát elvileg kapunk bicót, pótkerekest. Múltkor már ezért beszéltem le magam a futóról. Nade, mégiscsak jó lenne. Na, majd kiderül addig.
Igen a Leo az a rózsagyurioroszlán. Hát most nagyon előkelő helyre került a kisasszony szívében, egy szeletke otthon a bölcsiben. Visszük hátizsákban reggelente. Ma reggel is mondta, hogy gyerekek, bölcsi, mondtuk neki, hogy ma nem megyünk. :)
A beszoktatásos érzésvilágomhoz annyit, hogy mivel láttam, hogy hogy bánnak velük, milyen rendesek, partnerként kezelnek, stb. egy kicsit meg is nyugodtam. De aztán amikor már reggel sem volt sírás, na akkor már minden oké volt. Egyetlenegyszer sírtam hazafelé, mikor először kellett reggeli előtt otthagynom, mert akkor ő is nagyon ordított. Határozottan oda kell adni olyankor a gondozónőnek, elmondani neki, hogy mikor jössz érte, és kimenni. Vártam-vártam és jöttek ki az anyukák és mondták, hogy semmi baja, játszik. Kijöttem a bölcsiből és Dózsakertig bőgtem. De ez az egy alkalom volt, semmi több. Így könnyű, hogy Ő is megkönnyíti a dolgomat. És mostmár úgy érzem, hogy nagyon jó választás volt ez a bölcsi. Pedig még csak két hete járunk, de az én lányom igazi nagylány lett. Persze hiányzik napközben, de tudom, hogy jó helyen van, jó kis programjaik vannak, ügyesen kezet kell mosni, megteríteni, visszavinni a tányért, fogat mosni, stb. ettől csak fejlődik. És szerintem nagyon gyorsan elszalad nekik a nap, mert mindig van mit csinálniuk. Úgyhogy nem bántam meg. A munkahely kérdés az más. :P Na, az nem hiányzik, de majd abba is belerázódunk. :roll:
A lakkcipő benne volt a négy párban. :wink: De nem lehetett otthagyni. :roll:

Editkém, remélem a gyerekek javulnak és Te sem esel vissza a torokfájásba. Nekem ma folyamatosan kevesebb hangom van, király! Pedig semmim nem fáj. Illetve a fejem, de az a melegfronttól, hogy dögölne meg ez a frontérzékenység. Már a faxom kivan vele!

Ancsikám!

Kajaötletek: lencseleves sonkával, palacsinta :wink:
borsófőzelék sült virslivel, bolognai (az van ma), sóbal sült csirkecombok, resztelt csirkemáj kukoricás rizzsel
Most ennyi jutott eszembe.

Na, csajok, ha lesz energiám, akkor majd leszedem a képeket a gépről, még nem tettem meg. :oops: Akkor rakok majd a szülinapról is, de egyenlőre még a gépen. Egyébként jól sikerült, torta isteni volt. Laurát csak a gyertya érdekelte a busz annyira nem. :oops: Még jó, hogy mi odavoltunk érte. A konyhával játszik aranyosan, meg a kispoharakból iszik. Jó játék, hatszázszor kell neki gyümölcslevet önteni, mert ugye az icipici pohár. Még jó, hogy mindent el lehet mosni a mosogatógépben. :wink: Egyébként a sütőre azt hiszi, hogy az mosogatógép, mert mindent oda bepakol, akkurátusan becsukja az ajtaját és közli, "na, kééééééész". Meg kell zabálni.
Sógornőmék még mindig nem köszöntötték, mert a kisfiú után a kislány is bárányhimlős lett, ma jöttek volna, ma meg telefonál, hogy a Marci egész éjjel hányt, fosik, lázas. Háááááát, mondom nem igaz, hogy nem jön már össze ez a találka. Laci már korán reggel kislagozta a buszt, mert még dzsuvás volt az alja, lemostuk a kerti bútorokat, hogy délután kint bandázunk a jó időben. Hát erre, tessék. Na mindegy, majd jönnek máskor, nem tudunk mit tenni, ahol gyerek van, ott meg lehet érteni, ha ilyesmi közbejön. Azért mi alvás után megyünk ki, mert már igazán ránkfér a kint levegő, megyünk a napra mint a gyíkok. :P

Na, lelövöm magam, szép délutánt!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Anna!Egy-két kaja ötlet: csülkös babaleves (vagy füstölt oldalassal vagy kolbásszal)+ palacsinta vagy tócsi, :arrow: nagy adagban több napra elég,gulyásleves, vadas ha nincs zsemlegombóchoz kedved sima spagettitésztával,paradicsomos húsgombóc, töltött kápi, ...stb.Á nem a kalóriadús magyar ételekről van szó.....Dehogyis!

Larianyu!Jól tettétek a kertipucit!Nem a vendégek miatt,magatok miatt is jó ha túl vagytok rajta! :D Azért én biztos többször elsírtam volna magam a helyedben.És egy csomó olyan ötlet is van a böliben/oviban,ami tényleg a gyereket fejleszti,tök egyszerű és tökre nem jut eszünkben itthon :lol: .Meg szokja a közösséget.De ha a helyedben lettem volna én tuti felkapom a gyerekem,és futok haza és legközelebb csak akkor viszem,mikor megyek dolgozni.Nagyon erős egy csaj vagy!Le a kalappal!!!!
A rokonokról meg annyit,hogy örülj,hogy szóltak!Legalább odafigyelnek a dolgokra.Mondjuk a bárányhimlő után egy ilyen rotavírusos nyavaja nem egyenlő egy sziszifuszi náthával.

Andi!Tényleg figyelj oda arra,hogy amikor tudsz,csak pihenj,ha ilyen fáradt vagy.Nehogy kiborulj!!!!Főzz egyszerű és gyors kajákat,ami több napra is jó!(Már ha kell főznöd.)Mi tavaly sokszor a Jázmin miatt nem mentünk le délelőtt,mire rájöttem,ha előző nap már kikészítem a ruhákat,összepakolom a babakocsiba a dolgokat,akkor szopi,tisztába tevés után hamar elkészülünk és nem is olyan rövid az idő a következő szopiig.
Nem ide tartozik,de mióta külön élek a szüleimtől,azóta kávézom.A kávéfőzőbe minden este bekészítem a kávét és a vizet,reggel csak le kell főzni és nem félkómásan kell a kávét bepakolni esetleg elmosni a kávéfőzőt :shock: .Ha megyünk valahova a ruhákat sokszor előző nap készítem ki és ami nem romlandó a táskában már benne van.Ezek nálam sok időspórolást jelentenek.Főleg két gyerekkel egyedül elindulni nem kis tortúra sokszor.(Hát még hárommal,ugye Anna?)

Na lelövöm magam,mert elkalandoztam.
Ja még annyit,ma a papámnak tartottuk a névnapját.Ott voltak anyukámék,unokatesóim gyerekekkel,nagybátyám felesége az unokahugaimmal,keresztanyámék....Jó kis délután volt.A takonykór még megvan,nekem tegnap semmi bajom,ma olyan érzésem van,mint akinek folyamatosan tüsszentenie kell :twisted: .de megmaradunk!!!!!!!!!!!!!!!!!

Judit blogját olvassátok!Nyomon tudjuk követni mi van vele!És a szüléstörténet is fent van.

Tényleg jó éjt mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

köszi Edit,próbálok azért sokat pihenni...bár hozzá vagyok szokva,mert a munkám miatt is keveset pihentem,így kemény fából faragtak,kibirom addig míg apa haza nem jön...meg elviszk majd Vivikét azt tudok napközben is aludni mikor Márkó,az is elég nekem..én is össze szoktam előre pakolni...meg én öltözöm fel elöször,aztán sorban a gyerekek..de jó lesz már a jó idő és nem kell ennyi ruha..
nagyon nem értem ezeket az oldalakat,ezét kérdezném,hogy irtad is hogy judit blogját olvassuk....hol találom én ezt a blogot?mi az a blog?hülye kérdés? :oops: ennyit értek hozzá,bocsi...
majd ha bejön a jobb idő elsétálunk a máltai játszóra,szoktatok oda menni?tavaly sokat voltunk ott... :lol:
na megyek én is elteszem magam..
jó éjt

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Andi!Ha a Judit üzenetét megkeresed,és az üzenet végén ott a 4 kis nem tudom mi:profil,pü,email,msmn.Na ott a profilra rákattintatsz,ott van egy olyan,hogy blogoldal címe.Arra a linkre rákattintasz és a napi kis bejegyzéseit el tudod olvasni.A blog az ilyen internetes napló féle,ha jól tudom.

Most én kérdezek hülyeséget:hol a máltai játszótér?Mi csak ide a Gálra szoktunk menni,mert az itt lakók is oda járnak,meg a Stophpz,ha fagyizni megyünk.

Szép napot és jó hétvégét mindenkinek!Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Lányok,annyira aranyosak vagytok!!!Mindig kapok tök jó ötleteket!!!A mai kaját Apa eldöntötte (paprikás krumpli),de legalább a következő napokra lesz ötletem!Tök rég volt már gulyásleves,töltöttkápi,resztelt máj,meg ezt a sóban sült csirkét is ki kéne próbálnom...

Móni!
Ismerős ez a bőgéses dolog!Amikor Anna már elvolt nélkülem a böliben(még azért volt reggeli sirdogálás,de már csak úgy mutatóba),na,én akkor borultam ki.Szegény gondozónénink vígasztalt.Akkor jöttem rá,hogy nekem nehezebb az elválás mint Annának...Mert ahogy írod is,nekik egy csomó új élmény,program stb. van.Nekem meg még akkor a szabim ment,nem dolgoztam...Nem volt pörgés...Tényleg sokat számít az,hogy ha látod hogy minden rendben van a gyerekkel,gondozónénikkel!Ez engem is nagyon megnyugtatott.
Múltkor mi is voltunk a Hopplában!Nénje kinézett egy topánkát Annának,4 ezerről volt leárazva 2 ezerre,meg találtunk neki egy tök cukicsajos bakancsot 990 ft-ért!Ha megjön a családi,megint megyünk,mert vannak jó dolgok!Az az egy bajom a bolttal,hogy Norbi méretében már nincs,Ro méretében meg még nincs cipő.
A kerti asztal-szék pucolás még vár rám is...Lehet hogy ma megcsinálom,kedvet kaptam Tőled! 8)

Edit!
A máltai játszó a bánhidai lakótelepen van,a régi plusz mögött.Mondjuk nem pont mögötte,de arrafelé.
A kávéfőzőbe én is mindig előző este bekészítem a kávét!Meg a ruhákkal is szintén így vagyok! :wink:
Sőőőt,nyaralás előtti héten már írom a listát mindenkinek,és előtte két nappal már csomagolom azokat a cuccokat,amit nem mindennap használunk.(Az már egy másik kérdés,hogy indulás előtti nap hányszor ellenőrzöm le magam... :oops: :lol: :lol: :lol: )

Ha már nyaralás,az első nyaralásunk emlékezetes volt...Mint ahogy írtam,előkészültem,lista szerint bepakoltam,Apa lecuccolta autóba,Norbi segített neki.Megérkeztünk a szállásra,kipakolás.Nnnna,akkor derült ki,hogy a fiúk annyira egymás keze alá dolgoztak,hogy Norbi összes cucca otthon maradt!!!Így utólag már jókat kuncogunk rajta,de akkor nem volt vicces...
Hehehe,én is jól elkalandoztam!Bocsi!


Tegnap jó sokat kinn voltunk az udvaron!Én az autót vágtam rendbe,Gábor a fákat csupaszította le,gyerekek meg játszottak.Annyira elfáradt estére a csapat,hogy kb. 10 percen belül horpasztott mindegyik csemete.
Ma nálunk van Zoli,úgyhogy a játszózás kimarad,helyette itthon tombolnak. :lol:


Lányok!
Az jutott eszembe,hogy nem hozunk össze egy találkozót?Mielőtt még Móni visszamenne dolgozni!Meg most már itt a jó (jobb) idő is!
Kinek lenne kedve hozzá?


Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!
most voltunk lent egy kicsit itt a kós Károlyi játszón,jó volt kicsit levegőzni...

Anna:én benne vagyok,tök jó lenne személyesen is talizni...én el tudok menni bánhidáig a máltai játszóra,messzebb nekem nem megy,ha esetleg nektek jó hogy ott talizzunk.. :oops:

Köszi Edit megnézem a blogot...

szép napot

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Nekem is jó a tali azon a játszón!Tudom melyik,csak azt nem tudtam,hogy így hívják!Egyedül a szombati nap nem jó a suli miatt.De hétköznap délután is,délelőtt is,vasárnap délelőtt,délután....


Milán alszik.Hát csajok előbb (fél órája tuti) kér kakaót a kiskrapek és egyszerűen nem találom a cumisüvegnem azt a csavaros részét,ami odafogja a dudirészt.Elmosogattam,arra emlékszem.És mikor pakolnám össze,nincs meg.Esküszöm bedilizek.Itt keresem összevissza.de már a gyerek szempontjából mindegy,mert elaludt.De ha felkel és a régi cumisüvege nem felel meg neki,mi lesz....Tiszta hülye vagyok.Kíváncsi leszek hol lesz majd.A szemét közt nincs.....

Akkor majd talival kapcsolatban gyertek!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

nekem mindegy mikor talizunk mindig ráérek.. :D nálunk nem probléma ha délután nem alszik a lányzó,délelött kb 10 fele tudok csak elindulni...és fél óra az ut nekem oda... :roll:
jövöhéten szerdától lesz jó idő....elméletileg...

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Nekem is jó a délelőtt is,meg a délután is!
Lányok,jó lenne mindenkinek a máltai játszó?Andi,nincs túl messze Tőletek?Edit,nektek sincs túl messze?Bár,Ti már írtátok,hogy nektek jó a máltai.
Többiek?Nem csatlakoztok?

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok.

Én is néztem az időjárás előrejelzést és a jövő hétre többnyire esőt mond. De ha össze jönne a tali akkor mi is kinéznénk , ha esetleg délután lenne akkor nagyobb esély lenne rá mert délelőtt futkosás lesz ide oda apával. Csütörtöktől már kezdek pakolászni az útra , előkészülni és rendbe rázni a lakást. Mindig frászom van hogy valami itthon marad. Én listát nem készítek de 3 nappal az indulás előtt lassan elkezdek pakolgatni és 20x átnézni a dolgokat. De hiába mindig van valami ami az úton ugrik be hogy kimaradt. Anna az oltári lehetett mikor Norbi cuccait itthon hagytátok. :twisted:
Deeeee ha esetleg nem jön össze nekünk hogy ott legyünk akkor majd a legközelebbi talin boldogítunk mi is titeket. :D
Végre a Zuram szabadnapjai hétvégére esett. A tegnap kint voltunk Tatán sétálni, ma névnapozni voltunk sogoréknál. Kihasználva a jó időt kint kajáltunk a kertben. Dávid felfedezte a füvet és előszeretettel gyomlált. Van egy farkas kutyájuk, meglepetésünkre teljesen jól fogadta a kutya Dávid jelenlétét és hagyta hogy simogassa is.
A levegőn nem kart elaludni, de persze mire itthon leparkoltam az én kicsikém elaludt. Sajnos mi sem tudjuk úgy kivarázsolni az ülésből hogy ne ébredne fel. Most alszik, kíváncsi vagyok meddig. Remélem hamarosan felébred mert ha nem akkor egy hamar nem fog elaludni, késő estig itt fog szórakoztatni minket. :oops:

Edit biztos előkerül az a fránya csavaros rész. Pörgesd vissza a filmet, hátha beugrik és szigorúan nyugalmi állapotban. Velem is megtörtént hogy valamit nem találtam és kerestem, kerestem, tiszta ideg voltam már. Mikor lehiggadtam és vissza gondoltam mikor mit csináltam vele akkor 99% -ban beugrott hogy hol találom.

Anna én is úgy tudom hogy a palacsinta tésztába tej helyett bubis vizet tesznek. Igaz hogy nem olyan finom, de a kicsi lány akkor nem kell lemondjon erről a finomságról. Ha jól emlékszem egy időben én is úgy csináltam,de egy kicsit száraz volt mert szép vékony palacsintát akartam csinálni. De úgy is megettük. Max több masszát teszel a serpenyőbe. Remélem Anna mihamarabb helyre jön. :oops:

Móni nagyon ügyesek voltatok a beszoktatással.

Andi én is gyors kajákra szavazok és legalább 2-3 napra főznék. Pihenj amikor csak tudsz. :D

Én is szoktam Judit blogját olvasni. :D :wink:

Most lépek a kicsikém felébredt és egy kicsit nyűgös. Itt figyeli hogy írogatok.
Jó estét mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Természetesen annyira nincs messze,tavaly már lejártam a lábam Vivikével,de a gyerekekért mindent...Így már járatos vagyok arra a játszóra...Edit remélem nem baj,hogy bejelöltelek az iwiwen... :oops: szép családod van,neked is...
a fiad mikor született?egyidös Vivikével,ha jól számolom.. :P
jó éjt mindenkinek.

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Szép időnk van ma is.

Andi nem baj.Itt már szinte mindenki bejelölte egymást. :D És megnéztem a képeidet.És értem apa miért örült a kondinak kint :D .És a Vivi keresztapukáját ismerem is.

Nekünk a játszó nincs messze.majd kocsival megyünk :wink: .Amúgy messze lenne,mert a Milán nem úgy halad,ahogy én.A Milánnal lebabakocsiztam régen Újvárosba, Bánhidára, a kenyérgyárhoz, jópárszor még Kertváros végére is :shock: .Jázmnnal most tudunk csak messzebb menni,mert a Milán most kezd haladni is a sétával.Nálunk sem gond ha a Milán nem alszik.Nem szokott nyűgös lenni, legalábbis nem jellemző.Egyedül akkor fürdetni nehéz,mert nem akar.Nem hagyja,hogy megtöröljem meg ilyesmi...

Andi!A Milán 2007 október 1-én született.Egyidős a Vivikével.3 nappal fiatalabbak vagyunk.

Melinda!Akkor lesz Húsvét Erdélyben! :D Egyre kevesebb cucc kell,ahogy nőnek.Én legalábbis azt veszem észre.Sokkal nagyobb pakkokkal mentünk mikor egy hónapos volt a Milán,mint most.Most még ami kell,az a csereruha,mert még fordulhat elő baleset. Lassan az is elmaradhat.Akkor meglesz a báránykád!!!!!! Meg a mama is örülni fog az unokának. :D Aztán nem lelépni!!!!!! :twisted:
Jó is volt ez a napsütés a hétvégén.Azért aranyos lehet a Dávidka, ahogy most fedezi fel a világot. Most már sokkal több minden érdekli,mint tavaly.Jázmin is már messziről észreveszi a kutyákat.És a teraszon akar állandóan lenni,mert onnan látott egyszer.Mutat ki,hogy:vu vu.

Anna azért én tuti felrobbantam volna a Norbi ruhái miatt.Ha elutaztunk én mindig úgy csomagoltam,hogy két bőröndbe,figyelve arra,hogy vegyesen legyenek a holmik,nehogy a reptéren elkavarogjon az egyik bőrönd és akkor egyikünknek nem lett volna ruhája.Mostanában ez a veszély nem fenyeget,nem megyünk repcsivel sehova. :(

Ma sem kell főznöm.Anyósom küldött csirkehúsleves,tett bele borsót és tésztát is.És rántott husit krumplival.Takarítanom kell és vasalni.A virágokat szeretném lassan átültetni.De földet még nem vettem.Apa hozott barkát tegnap,és ráakasztom a tojásokat.Ennyi tervem van.tegnap egész nap tanultam.A takonykór még megvan, de már nem vészes.Megmaradunk.

Sziasztok!!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok Lányok!

Itthon vagyok, ded a bölcsiben. Ma reggel mosolyogva ment be, adott puszit mindkettőnknek és ment a Leóval a csoportba. Imádom!!!! Uzsi után megyek érte! Én meg hazajöttem a következő busszal, mert ma apa vitt minket, hogy Ő is gyakoroljon, és most itt ülök az üres lakásban. Illetve nem üres, mert Alfikám megtölti élettel, jön-megy, ugat, hiányolja a "tesóját".
Ddddeeeee, most mindjárt nekiállok, megpucolom a nappali ablakait, ágyneműt húzok, és sütök egy sütit. Aztán majd a fél 2-essel megyek be Tbányára, úgy néz ki, hogy haza busszal jövünk, mert apának dolga van délután, legalább buszozik egyet a csöpplány, mert ugyebár a szerelem megmaradt. :P

A talihoz annyit, hogy köszönöm Anna, hogy gondoltál rám. Nekem csak délután fél 4 felé jó, a máltai okés, péntekre mondják a legjobb időt. Nekem a hétvége kilőve, hétvégén első a család. Csak ez a hét jöhet szóba, mert jövőhéten már Alfika műtétje a lényeg nekünk.
Miattam ne izguljatok, de komolyan, hiszen nektek jó a délelőtt, délután is, ha olyan időpontot találtok, ami nem egyezik az én elképzelésemmel, semmi gond, akkor jó talizást, majd megyünk legközelebb. :lol:

Megyek, mert senki nem akar helyettem ablakot pucolni. :P
Szép napot!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok csajok!

Mi is mennénk, csak mondjátok el melyik az a játszó, mert én nem tudom :(

fiamette
 
 


Sziasztok!

Hát ha pénteken lesz a legjobb idő akkor szerintem talizzunk akkor és legyen akkor délután....

Edit:na az tök jó hogy csak 3 nap van közöttük...nem taliztunk a kórházban?bár én a császáros oldalon voltam,nem tudom,hogy te esetleg rendesen szültél e....

Fiamette:a játszótér Bánhidán van a régi plusz mögött,most spar lett...el van keritve nagyon jó kis játszó,van mosdó pelenkázó is a kis házikóban...

Akkor irjatok,hogy kinek jó és kinek nem mert lehet máskor is..

anda-vivibaba
 
 


Remélem meggyógyul a nagylányom addig.
Szegény megfázott közben ma van a szülinapja :(

fiamette
 
 


Fiamette!

Isten éltesse Gvent! Gyógyuljon meg hamar!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


[/b]Isten éltesse Gvendolint!Boldog szülinapot neki!


KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Larianyu!Esőre áll!Majd az lemossa az ablakot :wink: .Még jó hogy miattad találta ki Annácska a talit! :D Gondolom senki nem csinál problémát,ha valaki nem ér rá.Nekem jó a péntek.Addigra szerintem meg is gyógyulunk.

A játszó,ha a Spartól (régi Plus) elindulsz a régi Bánhidai suli felé,a kék tízemeletes mellett van.A nagydomb mellett.A Spar melletti tízemeletes eltakarja,ha mögé mész,látni is fogod.Elég nagy :D .
Azért milyen rossz Gvennek így "ünnepelni".Azért az oviban meg lesz tartva?Mit fog kapni?Neki azért konkrét vágyai vannak már.

Azért ez a tali olyan,mint a filmekben a vakrandi.Csak meg fogjuk ismerni egymást.A gyerekeket tuti :D !

Andi!A kórházban akkor találkoztunk,ha Komáromban szültél.Bár nem hiszem,mert ott nincsenek elkülönítve a császárosok.És azt6 hiszem egyszer már kérdeztem,hol szültél.Pont ez miatt,hogy egyidős a két gyerkőc.Nekem már feltűnt.

Képzeljétek!!!!!Milán el tudja mondani a Zöld erőben jártamot.Ha megy locsolkodni,legalább a mamák olvadhatnak! :D

Na megyek nekiesek a vasalni valónak,azt hiszem.Helyettem meg azt nem csinálja meg senki.

Puszi:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Nagyon Sok Boldog Szülinapot Gven !!!

Kép

Gyógyulj meg mihamarabb !

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok.

Jobbulást a betegeskedőknek.

Péntek délután nekünk is jó. Ma a közelben jártunk és mondtam a páromnak hogy nézzük meg pontosan hogy hol is van a játszótér , mert még mi sem voltunk ott. Szerintem én is olyan ½ óra alatt kint leszek. Remélem nem jön közbe semmi.

Ma rizses húsit csináltam. Várom hogy a kis manóm felébredjen, lassan 1 ½ órája alszik. A boltban irtó nyűgös volt. Front van.

Fel is ébredt …. léptem.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Nagyon szégyenlem magam, hogy így eltűntem.
Talán mostanra már kezd kialakulni valami napirend-félénk, de még nagyon gyerekcipőben jár. :)

Az a helyzet, hogy Ádám nagyon hasfájós. Kipróbáltuk első körben az Infacolt, nem jött be, elment két teljes doboz és semmi hatás. Most a védőnő tanácsára a Gripe Water-rel próbálkozunk, illetve kevesebb szopis teát iszok, mert valahol olvastam, hogy attól is csikarhat neki, úgyhogy visszább fogtam. Meg persze próbálkozom pocak-simivel, masszázzsal, de nem nagyon mutatkozik javulás, szegénykém ugyanúgy üvölt olyankor tovább.

Visszaolvasgattam nagyjából, látom, hogy Larika már bölcsis kisasszony lett, gratulálok neki! :)
Egy új világ tárult most elé, néha lesznek benne rosszabb napok is, de alapvetően szerintem nagyon szeretni fogja.

Hallottam, hogy annyira sokan várnak bölcsire, hogy sokan már újszülöttként feliratkoznak, hogy mire odakerülnek legyen helyük. Beszéltünk erről a férjemmel, de még azt sem tudjuk, lesz-e vajon bölcsis Ádám? Ha igen, melyikbe fog járni? A munkahelyem miatt a módszertani lenne jobb, mert közvetlenül a bank mellett van, hamarabb érte tudnék menni. Viszont ha meg nem én megyek érte, apának meg messzebb lenne.
Szóba jött még a sárberki, viszont azt nem ismerem, mert Bence a módszertaniba járt, a sárberki mellett meg az szól, hogy Bencét úgyis a szemben lévő suliba visszük, bár nem tudom 2 év múlva kell-e még vajon őt vinni-hozni. Nem látok ennyire előre sajnos.

Mindenesetre azt hiszem várólistára vetetjük magunkat, az még nem kerül semmibe.

Most ennyi voltam, ígérem most már többet fogok jönni. Láttam, hogy írtátok, hogy néhányan nézitek a blogomat, egészen meghatódtam a kedves érdeklődésetektől. Néha ha van kis időm rászánom magam arra, hogy oda írjak, csak arra már nem volt eddig idő, hogy idejöjjek, végigolvassak, reagáljak stb. Ahhoz meg nem volt pofám, hogy mindig csak magunkról írjak, és másokat ne olvassak el.

Most megyek, ébredezik a picúr, meg nemsokára jönnek anyósék látogatóba, suli után meg megyünk Bencével az új szemüveg-lencsékért. Ott helyben be is rakják neki a régi keretébe.

Puszilok Mindenkit!

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Judit nagyon sajnálom, hidd el átérzem, mert nekünk is 1 hetes korunk óta van hasfájás :(

fiamette
 
 


Fiamette és Nektek bevált valami szer, vagy technika? Pedig Mia már 3 hónapos... azt hiszem nehéz hónapok előtt állunk.
És az éjszakáitok hogy telnek?
Nekünk hasfájás tekintetében a délután és az éjszaka a leghúzósabb.

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Boldog születésnapot kívánunk Gvennek!

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Szia Judit.

Bizony bizony olvasgatjuk a blogodat és gyere csak nyugodtan írogass ide is, még akkor is ha csak magatokról írsz. Majd ha jobb napjaitok lesznek akkor majd reagálsz a hsz -ra. :D
Nem tudom hogy te mennyi tejterméket fogyasztasz, de az egyik barátnőmnek az vált be hogy teljesen elhagyta a tejtermékeket. Ők is sok mindent kipróbáltak : Infacol,Gripe Water és társait de nem segített semmi. :oops:

Kitartás. :)

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Köszönjük a szülinapi jó kívánságokat :)

Sajnos nem vált be semmi, pedig mindent kipróbáltunk :(
masszírozom sokat a pocit, ringatjuk
szerencsére az éjszakák jók nekünk általában este 2 órát fáj neki, napközben már ritkább eddig sokszor fájt neki.

fiamette
 
 


Sziasztok!

Boldog szülinapot Gvendolinnak...

Márkó is hasfájós volt,én mindent abbahagytam a tejtermékeket,a szoptatós teát és már nem fáj a hasa...Igaz már tejcsim sincs,de ez legyen a legkevesebb...átalussza az éjszakát is nyugodtan...semmit nem adtam neki hasfájásra...ha adok neki teát,akkor a 4 hónapos kortól való Hipp-es gyermek teát adom..imádja mint a lányom... :lol:

Lányok leírjátok a rendes neveteket hogy megtaláljalak benneteket az iwiwen?Akkor a játszón is felismerlek benneteket.. :oops: köszi

anda-vivibaba
 
 


Andi bejelöltelek az iwiw-en. :)

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Dávid megfürdetve, megetetve és lefektetve….

Drágaságom már alszik. Gondoltam hogy hamar el fog aludni,de az is tuti hogy reggel 6-kor ébresztés lesz.

Edit húúúúúúúúúúú akkor lesz meglepi a nagyiknak. Milyen kis aranyos lesz. Tessék megörökiteni. :wink: :D
„Azért ez a tali olyan,mint a filmekben a vakrandi. Csak meg fogjuk ismerni egymást.A gyerekeket tuti !” .... :D :D :D ez jó
Igen húsvét Erdélyben és már alig várjuk. Szombat éjjel indulunk, egyet sajnálok csak hogy Dávidot ki kell ugrasztani az ágyból, valamikor 2-3 óra között akarunk indulni. Igyekszem nem le lépni, sőt majd megpróbálok onnan is helyzet jelenteni. De olvasni mindenképp foglak benneteket
Dávidnak egyenlőre minden négylábú ua ua ua és így tanulmányozza a természetet :

Kép

Megyek olvasgatok egy kicsit, kihasználom a nyugis estét.
Még benézek de ha mégsem ..... mindenkinek jó éjt.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Köszi Melinda,jók a képek..:-)
Hú már nagyon várom a pénteket...
na én is megyek,Márkó úgy bealudt 6 után hogy lehet már nem is kel fel...de át kell hoznom az ágyában,mert a másik szobában aludt el... :?
na mindegy...
j éjt

anda-vivibaba
 
 


Lemaradtam. Találkozó lesz? :) Majd készítsetek pár fotót a gyerekekről! :)

Remélem nálunk is hamar elmúlik a hasfájás. Igyekszem nagyon odafigyelni arra, hogy mit eszek, minden kicsit is gyanús dolgot megvonok magamtól, és mégis... lehet ezen tényleg csak az idő segít.

A férjem a szülés óta tegnap dolgozott először, jó sokáig itthon lehetett velünk, nagyon jó volt!
Nappalos volt, ilyenkor elmegy hajnali fél 5-kor, és csak este 8 felé ér haza. Úgyhogy rögtön volt egy egész napom egyedül a törpékkel, de meglepően jól boldogultam, még a végén belejövök ebbe a kétgyerekes anyuka létbe. :) Tudom, nem ördöngősség, sokan megtapasztalták, sokan közületek is, de nekem még szokni kell ezt, hogy úgy jövök fel a harmadikra mint a málhás szamár, babakocsiból ki-be, zsák ide és oda stb... :)
Igaz pont vasárnap volt, nem kellett suliba transzportálást megoldani, ennyiből könnyebb volt a dolgom, bár boltban voltunk, mert főzés közben vettem észre, hogy elfogyott az étolaj. Előtte este a férjem hamburgerhúst sütött, és elfelejtett a lelkem szólni, hogy elhasználta az utolsó cseppet is. Pasi. 8)

Ma meg éjszakás az uram, úgyhogy ma meg meglesz az első éjszakám egyedül a gyerkőcökkel, bár ez nem olyan tevékeny napszakom. :)

Már szépen alszanak a kis drágáim. A nagy reggelig, a kicsi talán még jó esetben egy félórát. Még nagyon nem érzi a kicsikém, hogy az éjszaka alvásra való, bár mondjuk nekem Bence nagyon sokára aludta át az éjszakát, már majdnem másfél éves volt.

Jelenleg az éjszakáim véget nem érő szopizásokról szólnak, inkább komfort-cici jelleggel, mint a valódi tápanyagért. Kvázi cuminak használ a gyerekem, de neki még ezt is megengedem, amilyen kis imádnivaló. :D

Ja, közben meglett az új autónk, bár lehet nem is írtam, hogy tervezzük venni, emiatt is sűrű napjaink voltak az elmúlt 1-2 hétben. Csudaszép, csudajó, bár én még nem vezettem, majd a napokban rá kell szánnom magam egy rövidebb útra, hogy ne ijedjek meg majd akkor sem, ha egyedül kell mennem vele valahova.

Nyugodt éjszakát, szép álmokat!

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Jó reggelt!

Én is szeretném ha bejelölnétek, ill. ha én is betudnálak titeket
Korcsmáros Anett néven megtaláltok az iwiwen

fiamette
 
 


Sziasztok!

Akkor a péntek délután a taliidőpont?Ki hánykor megy?Ha a Milán nem alszik,akkor fél 3 fele indulunk,ha alszik,akkor 4-kor.5 perc alatt ott vagyunk.

Ezeket a hasfájós dolgokat szerencsére nekem nem kellett megtapasztalnom.Én a babtól kezdve az erős dolgokon át MINDENT ehettem,és nem volt gond.(Pedig egy kis éjszakázástól a kilóim tuti lejjebb szaladtak volna :D .

Judit!Csak belejössz a két gyerekbe.Ha nem sem tudsz mást választani! :wink: Vissza nem adhatod és apának is kell dolgozni járni.Még jó,hogy Bence már nagy,így sok dolgot megért.Te is főzz több napra,akkor legalább azzal nem kell foglalkoznod annyit.Ha gondolod ti is gyertek a talira!Nem ám úgy érzed,hogy téged nem hívott senki!!!!

Melinda szerintem az éjjeli ébresztőt nem a Dávid fogja megsínyleni,hanem ti. :D Ő hamarabb visszaalszik,mint gondolnátok. :D

Tegnap mindent kivasaltam,bár mosnom kell,úgyhogy lesz utánpótlás! :twisted: A cumisüvegalkatrész meglett :D .Van egy kulacsunk és ahogy "teregettem" az elmosott cuccokat a kupakot ráraktam arra a csavarra.És mikor a kulcsot összeszereltem a cumisüveg csavarja bele volt tapadva.

Legyen szép napotok!Később még benézek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Szerintem legyen a péntek. :wink:
.én reggel tudom megírni hányra érek oda,mert attól függ Márkó hánykor eszik...de a 3-4 óra biztos jó nekünk is...
szép napot

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Fiamette!
Gvendolinnak nagyon Boldog Szülinapot kívánunk!
Jobban van már,elmúlt már a takonykór?
Sajnálom,hogy még nem múlik ez a fránya pocifájás Márkbabának!

Melinda!
Nagyon jó ez a vizsgálgatós kép!
Majd meséld ám el,hogy hogy bírta fiatalúr a hajnali (éjjeli) ébresztést,meg az utazást!Az meg pláne tök jó,hogy otthonról is tudsz majd jelentkezni!Ne tessék majd ám elfelejteni,jóóó? :D

Edit!
Na,csak előkerült az a cimisüvegtartozék!Nálunk kismanók jönnek mennek a házban,hoznak-visznek dolgokat... :lol: Aztán vagy előkerülnek a cuccok,vagy nem... :lol:
Jó nagy túrákat ejtettél meg akkor régebben Te is!Annával imádtam csavizni,de vele már nem tudtam annyit sétálni,mint annak idején Norbival.Majd nyáron újra kezdjük a gyalogolást.Kivi leszek,hogy a gyerekek mennyire fognak sztrájkolni! :?
Hehehe,a nyaralásnál én robbantam is,gondolhatod!Még jó,hogy volt nálunk iskolakezdési utalvány,úgyhogy túl nagy kiadás nem volt szerencsére.Csak a méreg ugye,meg a plusz rohangálás ruhák után.
Te,tök igazad van!Ez a tali tényleg olyan lesz,mint a vakrandi... :lol: Valahol poén,de azért az gáz lesz,ha vadidegenek közé ülök le! :lol: Látod,múltkor is láttalak az Obinál,aztán nem is Te voltál! :lol:

CJudit!
Sajnálom,hogy hasfájós Ádám!Remélem,hogy találtok valami csodaszert,és javulni fog a helyzet!Amúgy meg gyere nyugodtan,még akkor is,ha csak magatokról írsz egy pár sort!Szívesen olvasunk Rólatok ám! :wink: A napirendetek meg hamar ki fog alakulni úgy is,hogy nem lesz annyi segítséged.Ügyes,talpraesett csajszi vagy Te is! :wink:
Gratula az új autóhoz!

Móni!
Jól látom,hogy ma még nem voltál?Merre jártál,virágszálam? :D


Nekünk jó a péntek délután,fél 4-re megyek Annáért,utána megyünk a játszóra.Csak Őt meg Rolcsit viszem,Norbi nem szeretne jönni.Szóval ha nem dőlünk ki betegségben,vagy valami nagy gáz nem lesz,mindenképp megyünk!


Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Ma is szép napunk van.Már voltunk a Pennyben (nem mintha szükség lett volna lemenni,nem is vettünk semmi életbevágót).Utána még motoroztunk a ház előtt az egyik kisfiúval.Fél 12-kor jöttünk fel.Jázmin aludt a babkocsiban egy órát,mikor feljöttünk megevett egy nagy tál húsgombóc levest és egy nagy táj sárgaborsófőzit :shock: .Most alszik.Milán is kidőlt :D .Ő most nem evett csak levest :? .Ja meg lent egy zacskó burgonyaszirmot.

Délelőtt kiakadtam a lányomra.Megszárítottam a hajam,addig ő zsupsz be a kiságyba.Hát elvolt..... :? Levetkőzött meztelenre.Úgy hogy be volt kakilva :shock: .Egy óra elment azzal,hogy őt megfürdettem az ágyneműjét kidörzsöltem Vanishsel,letakarítottam a kiságy Domestossal. :twisted: Közben a Milán másfél literes üvegből ivott teát az apja ágyneműjén.Azt is moshatom ki :twisted: .Ennyit e gyerekeimről.A hajam égnek állt tőlük.

Anna!Az egész itthon hagyott cuccban az volt a legidegesítőbb,nem,hogy azt az utalványt olyanra is elkölthetted volna,ami kell.Nem nyári pólókra meg úszónadrágra :? .Azóta nem hiszem,hogy ilyen előfordult volna.Apátok is megtanulta biztos :D .

Ha valakit érint,a Tescoban az Ariel le lesz árazva.Az 5kg-os 2400Ft, a füstölt csülök meg 689Ft (annyi Húsvétig).Engem a második érint most.Mosóporból betankoltam múltkor. :D

Megyek vasalni meg összerakom a játékokat.
Kellemes délutánt mindenkinek!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


A Tescos akció péntektől lesz!

KépKép
nagyedit
 
 


Haliho!

Edit nekem erre az volt a megoldás, hogy csak a konyhában ehet ihat :)

fiamette
 
 


Sziasztok!

Fiamette!Majd pénteken meglátod,hogy az én fiam nem egy szófogadó kölyök.Dumálhatok neki.Akaratos,mint az apja :D .Vagy az anyja? :oops: Utána meg nyavalygott,hogy ráömlött a tea,kell új ruha.Pffff.........Mondt6am neki,meg is érdemli :D .

Voltunk délután is a játszón. :D Jázmin ülve szeretett volna homokozni,de nem hagytam.Utána már akart :shock: .Jöttünk inkább haza.De a jó jel,hogy nem érdekli a homok íze.A cigicsikket annál inkább gyűjtené :twisted: .

[/b]Melinda!Akkor ti is jöttök ugye pénteken?

Lépek zuhanyozni!
Eltűntek!!!!!Előjönni!!!!!!!!!!!!(Jucis is eltűnt az utazás után :twisted: )Mónika?Hol vagy?

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok csajok.

8 óra ( szóval már egy órája itt vegetálok :twisted: ) és a fiam alszik….. a tegnap majdnem tíz óra volt mire nagy nehezen elaludt. A délelőtti és a délutáni sziesztája után nem is lepődtem meg. De este 8 –tól szívatott, ahogy leszálltam az ágyról azonnal négykézláb volt és vigyorgott. :oops:
Ma voltunk mi is a játszótéren, ez volt az első alkalom. Nagyon élvezte , sikongatva hintázót , a homokozóból is alig tudtuk kiszedni. Nagyon el volt merülve a homok tanulmányozásba négykézláb , sokáig nem akartam ott hagyni mert hideg még a föld /homok . Nem díjazta, sikeresen bemutatta a hisztis oldalát. Na lesz ez jobb is…. :oops: :roll: :wink:

Edit nem semmi kicsi lányod alakítása. :twisted: Dávid sem próbálta megkóstolni a homokot,a füvet annál inkább. Igen, pénteken megyünk mi is , persze ha nem jön semmi közbe.
Köszi a mosószer akció infót, én is betankoltam a múltkor. Láttam hogy megint lesznek fehér bodyk 450 ft-ért. A múltkor vettem Dávidnak és szerintem jó minőségű. Ennyi pénzért nagyon is jó.
Dávid rucija már 80 % összekészítve, holnap elkezdem a miénket is előkészíteni. Sok mindent nem akarok vinni, bár ha jobban bele gondolok soha sem akarok és mindig alig tudom össze zárni a két nagy utazótáskát. :shock:

Anna nagyon kíváncsi leszek hogy most hogy fogja fogadni Dávid a korai kellést. Szilveszterkor nem itthon voltunk hanem sógoroknál . Ugyancsak 1-2 óra körül ébresztettem és nagyon keservesen sírt. Mikor kisebb volt és éjszaka is evett akkor evés után indultunk. Beraktam a hordozóba és aludt is, nem volt gond a lecipeléssel és a kocsiba bekötéssel, mintha misem történt volna. Na most már nem ilyen egyszerű a dolog. :oops: :?
Kintről jelentkezés csak akkor lesz lehetséges ha a tesoméknál vagyunk. Anyumnál van a bázis és onnan szoktunk lelépni egy egy napot. De amint tudok írok nektek. :D

Fiamatte Gven kis meglepet arcocskája mikor meglátta a tortát :D :D :D ….. olyan őszintén tudnak örülni.

Judit gratulálok én is az új autóhoz. Ha kedved van nézetek ki ti is a játszóra pénteken.
„Jelenleg az éjszakáim véget nem érő szopizásokról szólnak, inkább komfort-cici jelleggel, mint a valódi tápanyagért. Kvázi cuminak használ a gyerekem, de neki még ezt is megengedem, amilyen kis imádnivaló.” …… cumit nem akartok bevetni a kisdrágaságnál? A kétgyerekes anyuka létbe pedig nagyon gyorsan belejössz. Nekem egy gyerekkel időbe telt mire rutinos lettem és még mi vár ránk… :twisted:

Akkor a TALI pénteken ¼ 4 -4 óra, a Máltai játszótéren .

Jó éjt mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Melinda: Próbáltuk, de az nem nagyon kell neki. Mindig készenlétben van a cumi, de kiköpi. Úgy látszik én finomabb vagyok. :)

Jóéjt Mindenkinek, holnap jövök, ma kb. utolértem magam házimunkában.

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Hát nálunk ez a 6 órai kelés úgy látszik megmarad...pedig volt hogy 7-8 körül kelt fel,na mindegy,jó ez így,mert akkor 9-kor eszik legközelebb és utána tudok boltba menni... :lol: lányom se bírt tovább aludni,legalább ő is alszik majd délután és végre tudok majd vasalni,mindig azt hagyom utoljára... :oops:
most eléggé fúj a szél nálunk,remélem késöbb nem fog,nem szeretem meg Vivike is kikészül tőle...de a boltig eltudok gyorsan menni,csak a játszón nem maradok vele ilyen időben...
na megittam a kávémat,megyek össze pakolok...

szép napot

anda-vivibaba
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: