Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok csajok.

Nagyon nagy a csend . :shock: :?

Remélem minden okés. :oops:

Jó éjt és szép álmokat mindenkinek. :D

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok Lányok!

Anna Norbiját hattttalmassss gratula!!!! Nagyon ügyes nagyfiú!
Remélem a kicsik már jól vannak!

Minden háztartási gépnek gyors gyógyulást! Az én szárítógépem mire kijött kedden a szerelő, meggyógyult. Alig nézett hülyének a hapsi. De nem érdekel tényleg kattogott, hogy mitől múlt el, nem tudom. :shock: Nem poénból telefonálgatok a szervíznek, hát megjavult a lelkem, de nem is baj, ha nem kell hozzányúlni. Azt mondja a hapsi a Candy gépekkel nagyon sok baj szokott lenni, hát köccciiiiiii. De lesza-lehu, mert vettünk rá 3 év garanciát! Még jó, hogy előrelátók vagyunk!

Köszönöm az érdeklődést az egészségi állapotommal kapcsolatban, de megmaradok :P . Kedden voltam emlőUH-n, mert fájt a bal cicim, és régóta volt benne egy ciszta. Na most se ciszta, semmi egyéb sem hála égnek, viszont azt mondta a nő, hogy sokmindentől fájhat. Hát ez jó. De amióta voltam, alig fáj. :lol: Na, de legalább megnézték. Vérvételen még nem voltam, mert máshogy alakult az életünk, de jövő héten meg kell ejtenem a szokásos koleszterinszint néző vérvételt. Mit csináljak, ez a háziorvosom mániája. :evil:

Tegnap voltunk a bölcsiben babaklubban. Lara nagyon elvolt. Lehetett kérni ebédet, borsófőzelék volt tojáspörkölttel. Á, mondom, nem kérek, Laura nem nagyon szereti a borsófőzeléket. Erre mikor hozták a többi kisgyereknek (3-an kértek), elkezdett kiabálni, hogy ebéd, ebéd, ebéd. Így én is befizettem neki, és megette mindet. :shock: Édes cicám, olyan okos. Utána kaptak gyümölcsöt, majd a Lara kérte a cumiját, és a sarokban volt egy kis heverő, odafeküdt, és közölte, hogy tentiiiiiiii. Na, akkor már majdnem dél volt, hívtam az apját, hogy jöjjön értünk, mert még elalszik itt nekem. :lol: Mert ugye nagyon korán kelt, 3/4 7-kor, mert busszal mentünk be Tbányára, de arany cicám szó nélkül felkelt.
Egyébként még 10 óra előtt átvittek minket a leendő csoportunkba, megismerkedtem a gondinénivel, jópár dolgot sikerült megkérdeznem. Pont tízóraiztak a gyerekek, a Laura odaült a kisszékre a gondozónéni mellé és kért gyümölcsöt. :lol: Utána meglátta a gyümilevet, és közölte, hogy inni, inni. Azt is kapott. :P Utána kimehettünk az öltözőbe ott nagyon tetszett neki a kiscsap, többször kezet mosott egymás után. Szív lesz a jele. Hát kivi leszek, hogy hogy fog viselkedni, ha már én nem leszek ott vele, most nagyon elvolt.
Tegnap este nem tudom mi ütött a lányomba, talán a sok inger, ami érte napközben, vagy a foga, vagy a kutyagumi tudja, hogy mi, de este 8-10-ig aludt, utána felébredt, és ordított, ha vissza akartam tenni az ágyába. A vége az lett, hogy életében harmadszor magunk közé vettük, de mégha ott elaludt volna, oké, de nem, dumált. Na, fél 1-kor már hullán visszvittem az ágyába, de annyira sírt, hogy nem bírtam hallgatni, visszatettem közénk. Apja kiköltözött a nappaliba, mert akkor már picinykét idegesek voltunk, én már szédültem a fáradtságtól, mert egész nap fájt a fejem is, de csak nem aludt el. Bakker 3-kor aludt el. :twisted: Akkor átvittem a helyére és aludt reggel 9-ig. Hát ilyet még sose csinált. Nem tudom mi volt ez a műsor, remélem ma elmarad.

Ma voltunk Tardoson a Kemencés Fogadóban. Nagyon jó kis hely. Fokhagymalevest ettünk cipóban, apa grill fatálast kért, én meg libamájas bélszínt zöldborsos vadasmártásban. Finom volt. Kicsit kikapcsolódtunk. A torkos csütörtökre tekintettel a lefoglalt asztalhoz ültettek mellénk egy párt, mert így volt hely. Kérdezték nem baj-e. Hát mondtuk, hogy nem, nem vagyunk szégyenlősek, nem is csámcsogunk, úgyhogy jöjjön, aminek jönnie kell. Na jöttek is, erre kiderült a hapsit a Laci ismeri, régi ügyfele. Na, olyan jót beszélgettünk velük, micsoda véletlen. Tök elvoltunk. Úgyhogy jó kis este volt. Aztán mentünk a Laráért a mamához és haza.

Sajnos Alfikutya két napja szarul van, nem tudom mi baja, úgy nézem a hasa fáj, de semmi több tünet nincs, csak nagyon rossz nézni, ahogy szenved. Ha holnap is rosszul lesz muszáj lesz elvinnem orvoshoz, mert már aggódom érte. Pisil, kakil, de mégse az igazi. Az ágyra nem tud felugrani, nem tudom nem-e a háta fáj, vagy csak a hasa miatt nem ugrál, szóval sajnálom. Jó lenne, ha rendbe jönne magától. Adunk neki No-spa-t, meg Algopyrint, remélem használ.

Ennyi történt velünk a napokban!

Jó éjszakát mindenkinek!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

köszönöm szépen,jól vagyunk...túl éltük az oltást...bár én igen jobban szenvedtem...hál égnek nincs láz eddig,sokat alszik manókám...este 6 után hajnali fél 1-kor kelt majd reggel fél 7-kor...és most megint alszik...legalább kipiheni a fájdalmat...de csak addig sírt amíg adták a szúrit utána bealudt...remélem marad ez a jó szokása...lányom is így viselte...

anda-vivibaba
 
 

 
 

Sziasztok csajok!

Na mosógép jó.Apa megcsináltatja a panelt a mosogatógépbe valami elektroműszerész haverjával.Ne kelljen venni újat bele.(21 ezerrel beljebb vagyunk,ha meg nem lesz jó,akkor ráérünk később is kifizetni azt a pénzt.)Most viszont moshatok egész nap,mert összegyűlt ugyebár.

A vonalzóim meghülyültek,de nem csak nekem ugyebár... :twisted:

Tegnap este polcokat fúrt apa a gyerekszobába.Két gyerek mellett hát halljátok úgy kell figyelni!Mindegyik ment a csavaros dobozra,a fúróra...Még a keresztelő után vettük a polcokat,de csak most lett felfúrva.No nem mindegyik,mert egyik polcot 16 csavar fogja. :shock: És még boltba mentem fúrás után.Nem jutott idő két polcra.Az lesz ma.

Móni!Itt mosolygok Larán.Annyira édes lehet!!!!!!Ilyen sok lesz (családban is minden gyerek csinálja),hogy otthon nem eszi meg,oviban (nálatok böliben) meg mindet.De ez nem baj.Had egyen!Kisszive!!!!Szívecske lesz a jele!Az nagyon szép jel.....Igazi kislányos!(Irigykedem a jeletekre.)
Remélem cickód rendbejön magától.Ezen annyit röhögök.Minden megjavul magától nálatok!!!!!A kuttymorgó is javuljon meg magától!
A Kemencés Fogadó is torkoscsütörtökös volt?Én még nem voltam ott,de szívesen kipróbálnám.Van olyan,hogy nem nagyon vagyunk éhesek és akkor elég egy ilyen cipós leves!!!Imádom.Régen volt,hogy vettünk karácsonyra cipót,és abba tálaltuk az ünnepi levest.Vagyis anyukám csinálta.Verem itt máséval a csalánt :D .De azért a cipós leves után még benyomni a kaját,az az igazi.Tele voltál még reggel is,mi?Megnyugtató,hogy nem csak mi vagyunk zabálósak! :D A Mc-ben mindig ott hagyunk egy csomó lóvét,mert ha megyünk ugyebár,itthon a kutya nem akar még vacsit készíteni!

Csajok!Csinálhatok ma is palacsintát :shock: .Könyökömön jön ki,de hát ha ez a kérés....

Andi!Ahogy olvastam így utólag a szuritól inkább te féltél!! :D Márkocskát meg sem viselte.Nem is baj,ha nem lesz hőemelkedése tőle!Kis puha bőrét szurkálják!!! :twisted: Szegényke!De látod,hős volt!Apa nálatok mikor megy?Biztos írtad,bocs! :oops:

Na megyek palitésztát keverni!Most csak lekváros lesz és kakaós.

Tesóm azt mondta,tegnap őrültek háza volt mindenhol!!!!Sógorom még 2-kor nyomta!!!!! :shock: :D

Szép napot mindenkinek!
Üdv:Edtit

KépKép
nagyedit
 
 


Halihó Juditok!

Merre vagytok?
Jucis már bizti hazajött,csak lehet nem tud utánaolvasni!!! :D
Judit!Te sem jelentkeztél egész nap :shock: .voltatok tegnap vhol?Mi volt?Hol vagy?

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltunk NST-n, meg is vizsgáltak, bő két ujjnyira vagyok tágulva. Ma is távozott egy nagyobb darab nyákdugó (már napok óta kisebb darabok jöttek, de ma egy egész nagy). Bocsi, remélem senki sem evett miközben ezt olvasta. :)

Szóval várunk-várunk, de egyelőre még semmi...
Nagyon nem is történik semmi más említésre méltó, a napjaink és a gondolataink már a szülés körül forognak, hogy hátha ma, hátha holnap jön el a mi időnk... :)

Edit, Andi: Mi történt a vonalzótokkal? Direkt ilyen egyforma? Ez az új trend? :)

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Kép Tegnapi pocak :)

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Sziasztok!

én nem csináltam semmit a vonalzóval,magától lett ilyen...

Edit:párom március 2-án indul ki...ma benne vannak a 24 órában a lap elején,hogy tegnap elbucsuztatták őket...hát sajna már nem sok van hátra,de hát el kell engedni...

márkó igen jól birta az oltást,alszik is tőle rendesen...

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok.

Senkinél semmi izgalmas??? :evil: Remélem mindenki jól van.

Ma voltunk a manóval koraszülött gondozáson. Nem történt semmi extra , megmérték 9100g és a doki néni megalapította hogy a gyereknek még a szeme se áll jól. Dávid elvolt a játékokkal és hódította a nővérkét és a doktor nénit is, elővette a huncut mosolyát. Legközelebb már csak akkor kell menünk ha Dávid elkezd járni és az lesz az utolsó alkalom is. Már ideje volt, csak az időpocsékolás az egész herce-hurca.
Találkoztam egy ismerősömmel és nem fogjátok ki találni hogy mindjárt szülés után mi lett a gyerekkel. Tüdőgyulladást kapott. Azért egy kicsit fura nem? Komolyan mondom hogy nem igaz hogy senkit nem izgat vagy nem tűnik fel hogy a gyerekek sorba tüdőgyulladást kapnak az osztályon. Hihetetlen. :oops:

CJudit szép poci. Gondolom hogy már tűkön ültők és jó volna már túl lenni az egészen. Van egy jó hírem: nincs sok hátra. :wink: :D

Andi , Edit ez van a Nagyonbaba.hu oldalán infóként:
„Kedves Felhasználóink!2010. február 19-től megszüntettük általános vonalzóinkat. Mostantól kizárólag egyedi vonalzókat készítünk nektek, természetesen továbbra is ingyenesen és a jövőben sem kell érte fizetni!Küldjétek el saját választott képeteket e-mailben, az info@nagyonbaba.hu e-mail címre, és hamarosan saját, egyedi vonalzóra tudjátok cserélni a most látható átmeneti vonalzókat. Megértéseteket köszönjük!”
Valószínű ezért kattantak meg a vonalzóitok. :roll:

Móni mi újság Alfi kutyával? Jobban van? Lara meg nagyon ügyi kiscsaj, feltalálja magát. Nem lesz gond a beszoktatásnál. Szív jel szerintem a legaranyosabb, tele tele sok sok szeretettel. Jó ómen. :wink: :D

Mindjárt megsülök, rajtam van a szauna öv. Hiába ….. a fogyásér most már mindent. Nem akarom elkiabálni de lement 2 kg 2 hét alatt. Hívogat az ágyikó is, lehet hogy ez a hülye idő miatt, egész nap olyan álmos voltam.Lépek, elteszem magam a fiam mellé. :D Apa éjszakás. :cry:

Sziasztok. Jó éjt mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Jó reggelt lányok!

Melinda néztem én is a cikket a vonalzóról.És csak fényképeset lehet kérni.Nem foglalkoztam vele....

Egyik ismerősünk is járt koraszülött gondozásra és ott is szépen fejlődött a gyerek.Én kérdeztem tőle,hogy miért viszi akkor.Szemmel látható volt,hogy a Zoé kicsattan az egészségtől,fejlődik,okosodik...Kötelező és ha nem viszed,talán a gyámügyet hívják. :twisted: Kössz szépen!Tényleg nagy marhaság.Háziorvosok is el tudják szerintem dönteni,hogy szükséges-e ez az egész hercehurca.Ott várakoztok,és mi van ha összeszedtek addig valamit a kórházban?Még jó,hogy nem kell többet mennetek!!!!(Ja de csak egyszer...)

Judit!Szép nagy kerek pocid van!!!Azért pihengess sokat.Ki tudja,lehet éjjel vajúdsz majd és akkor ne legyél fáradt hajnalra!Itt vártam éjjel az sms-t,hogy tuti írsz.De nem...Éjjel is szólhatsz természetesen. :D És akkor gép bekapcs és tájékoztatom a topicot! :D Azon izgulok,mi van,ha pont akkor szülsz,ha mi Győrben vagyunk a kórházban! :shock: Bár ha nyákdugót láttál,csak nem húzod ki addig!Meglesz ez a hétvégén!!!!!Kipipálhatod a szülést is hamarosan!!! :D

Olyan izomlázam van.Tegnap tegnapelőtt tornáztam.Rubint Réka :? .És még csak nem is 2*30 percet,a második 30 percnek a felét tudtam,mert a gyerekek nem hagytak.De ezek szerint az is hatásos volt. :shock:
Én ilyen szauna övet nem használok.Nekem nincs.De biztos úgy hatásosabb!!!!

Ma elmarad a suli.Pont be kellett mennie apának dolgozni,és variáltunk ki vigyázzon a gyerekekre.Anyukám dolgozik.Úgy volt nagybátyámék jönnek át.Milán el van az unokahugommal,Jázmin meg csak a saját helyén alszik addig.Apa meg délben már jönne haza.Megbeszéltük mi hogy legyen,mikor szólnak a suliból,hogy el marad az oktatás. :D Jól is jött ki így.Az elmaradt órát egy bőrgyógyász tartja,fog még adni oktatást 3szor,és majd akkor leadja a tananyagot három részletben. :?

Na megyek vasalni.Mostanában el is szoktam tőle :D .

Szép hétvégét!!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Csak tegnapelőtt tornáztam.Tegnap helyett pediget szerettem volna írni!!!! :oops:

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Edit!
Az jó akkor,hogy elmarad a suli,legalább nem kell sakkoznotok a gyermekfelügyelettel!
Tornáznom kéne nekem is,de egyszerűen nincs lelkierőm... :oops: Annyira gáz,hogy rinyálok hogy mekkora vagyok,de tenni nem teszek érte...
Na,tök jó hogy sikerül megcsinálni a mosógépeteket olcsóbban!Remélem,a mosogatógép javítása sem lesz horror áru!

Melinda!
Az jó,hogy mindenrendben volt a koragondozáson!És az is,hogy már csak egyszer kell mennetek!

CJudit!
Gyönyörű szép a pocakod!

Andrea!
Na látod,hogy minden rendben volt!Nagyon ügyes volt a kissrác!

Móni!
Az emlőuh-ra kell beutaló?Vagy csak időpont kell?Egyből van időpont,vagy csak hetekkel későbbre?Azért érdekelne,mert fájdogál a cicim,jó lenne megnézetni.De ugye a kötelező szűrésbe még nem esek bele.
Édes LAura,milyen jól elvolt a böliben!És milyen jól ebédelt!Igaza van Editnek,annyi olyan dolog van-lesz,amit a böliben-oviban megesznek-megcsinálnak,amit otthon nem...
Alfikutyussal mi újság?Meggyógyult?Vagy el kellett vinni orvoshoz?



Norbi nevében köszönöm a gratulákat!
Anna-Rolcsi páros meggyógyult,Anna hétfőn megy oviba már!(remélem,nem csak megint egy napra... :twisted: )
Bőrgyógyon rendben volt Norbival minden,és ha már ott voltunk,én is megnézettem habtestemen az anyajegyeket,nálam is okés minden.

Valami ebédötletet kérnék lányok... :roll: Köszi a segítséget! :D

Később igyekszem jönni még!
Pusszancs!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Majd jövök később, csak most néhány ebédötlet Annának:

- spenót, krumpli, tükitoji
- sült kacsacomb (kaptam!!!! :P ), krumplipüré, párolt kápi
- gombaleves, sajtos tészta
- lecsós virsli, tarhonya
- meggyszósz, főtt husi, dara
- rakott krumpli
- bolognai

Majd írok még, de ma takarítanom kell!

Sziasztok!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Szépjóreggelt Mindenkinek!

Köszönöm a bókokat pocit illetően! :)

Még mindig semmi. Persze olvastam, hogy a nyákdugó kicsusszanása és a baba tényleges megszületése között akár 1 hét is eltelhet, szóval ebből még nem tudunk messzemenő következtetéseket levonni.
Bence születésekor úgy volt, hogy keddi nap délután 1-kor eltávozott a dugó, és másnap délben lett meg a kismanóm, szóval hozzávetőlegesen épp 1 nap telt el.
Na ez már biztosan megdőlt, mert most nekem tegnap du. 3-kor csusszant ki, és hát ebből még délutánra biztosan nem lesz baba, lévén, hogy semmit nem érzek. :))

Edit: Én is szeretném, ha 24-re már kint lenne a baba, de ha mégsem így lesz, se aggódj, aranyos vagy, hogy így készülsz a tájékoztatásra. :)

Nagyon fogok drukkolni Milánnak és persze Neked is, hogy könnyen átvészeljétek ezt a műtétet. Bencével mi is voltunk párszor kórházban (egész pontosan 3-szor), ebből kettő a tatabányai gyerekosztály volt, ez mindkettő úgy, hogy nem is tudtunk rá felkészülni, sürgősséggel utaltak be minket, a harmadik pedig Svábhegyen volt egy asztmás kivizsgálás. Az annyiból "jobb" volt, hogy előre tudtuk mikor kell menni, rendesen mellette biztosítottak ágyat (itt Tatabányán volt, hogy csak az orr-fül-gégén tudtak nekem egy ágyat adni, bár én mondtam, hogy én akár egy székkel is megelégszem, mert akkor még nagyon pici volt, semmiképp nem akartam egyedül hagyni). Szóval a svábhegyinek azért más jellege volt, mint amikor a 40 fokos lázas, befulladó gyerekkel rohantunk be... hú, hát senkinek se kívánom, mai napig kiráz a hideg. :(

Bencémért ma délután feljön az apukája, és este hozza vissza, elviszi egy pár órára. A férjem meg dolgozik, úgyhogy magányos délutánom lesz. :)

Szép napot Mindenkinek!

Puszi

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Sziasztok!

Móni!
Nagyon szépen köszönöm az ötleteket!A párolt káposztát hogyan csinálod?Egyszer álltam neki,akkor is sikerült leégetnem... :oops: Van valami trükkje?Vagy csak simán én vagyok a béna??? :lol:
A mai ebéd rapidkaja lesz,sütök hurkát-kolbászt,törtkrumpli lesz mellé.

CJudit!
Ha nem lesz meg esetleg a bébi,mire Editék mennek a kórházba,(bár szerintem meglesz! :wink: )ha gondolod,szívesen átveszem a hírhozó szerepét!
Húúú,ez a sürgősségi kórházba való beutalás nem hangzik jól!!!Bocsi,lehet hogy már írtad,de elfelejtettem,az asztma "megmaradt" Bencénél?
Ha már így alakult a délutánod,pihenj sokat!Hátha a mai nap lesz AZ a nap!


Megyek,ebédelünk,aztán Norbi megy táncra.

Pusszancs!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Anna: Igen, sajnos megmaradt az asztma. Azóta kap egy megelőző szert, amit minden reggel és este kell belélegeznie, és van egy sürgősségink, a Ventolin, amit Ti is használtatok, ez hörgőtágító.
Ezen kívül félévente kell járnunk kontrollra, most már a Heim Pálba, miután a Svábhegyi Klinika ezen része bezárt pár éve.

Az lesz, pihengetek, egy nagyon kevés vasalnivalóm van, de azzal megleszek fél óra alatt szerintem, csak pár póló.

Nem hiszem, hogy ez az a nap, sajnos. :( Na de most már valamelyik napnak annak kell lennie! :)

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Sziasztok Lányok!

Már csak a törölgetés van hátra, meg a rucik elpakolása, amiket kiszedtem a szárítóból. Persze a mosógép non-stop megy, ez van. Laurát letettem aludni, már fél egykor ebédeltem, mert majdnem elájultam az éhségtől. Pedig reggeliztem is, igaz nem sokat. Délután fánkot akarok sütni, meg a holnapi levest kellene odaraknom. Szerintem ki nem fogunk menni, mert ez a marha szél borzasztó. De legalább felszárítja a vizet, amitől az udvar olyan sáros mint az állat. De én akkor is a füvet szeretem, mégha ebben az időben sár van, minthogy mindent lebetonozzak. Nem azért jöttem ki a tömbből, hogy betonban éljek továbbra is.

Edit! Igen a Kemencés is torkos csütörtökös volt, de sehol nem volt hirdetve. Mi a Laci egyik kolléganőjétől tudtuk meg, Laci rögtön akkor telefonált és foglaltatott asztalt. Nagyon jó kis hely, jó a kaja, végre mégegy a megyében, ahol kultúráltan lehet étkezni, ugyebár a Barátok Asztala után. Nagyon flottul megoldották a "tömeget", és nem kellett kapkodnunk, nem zavartak el minket, szóval jó volt.

Mindenkinek köszönöm az Alfikára vonatkozó kérdéseket. Szerencsére jobban van, mivel én már végzett állatorvos is vagyok, úgy néz ki. Ha valami baja volt régebben és kaptunk gyógyszert rá, akkor mindig ráírtam a gyógyis dobozra, hogy mire kaptuk, mennyit szedett belőle. Tudtam, hogy ilyen gyomorhurut szerűségre is van itthon gyógyszer, mivel diagnosztizáltam a kutyát :roll: , és adtam neki a gyógyszerből, plusz Algopirint fájdalomcsillapítónak. Úgyhogy hála Istennek jobban van, remélem nem fogtam mellé a "kezeléssel". Még föl kell rakosgatni az ágyra, ide-oda, mert még nem mer ugrani, úgyhogy végülis az sincs kizárva, hogy a lábával is van valami, de szerintem csak a hasát félti, mert tiszta feszes volt neki, de mostmár délelőtt is volt kint, mászkált, úgyhogy egészséges képe van a kutyának.
Még holnap kap gyógyit, és megfigyelés alatt tartom. :lol:

Anna! Az emlőUH-ra kell beutaló. Nem tudom Tbányán mennyi a várakozás, Oroszlányba mentem, mert körzetileg oda tartozom, és ott mindig mindenhol jóval előbb van időpont mint Tbányán. Csütörtökön telefonáltam múlt héten, és e hét keddre már kaptam is időpontot. Meg is lepődtem. Ott csak kedden van emlőUH mint ahogy most láttam kiírva, de nem tudtam róla. Nézesd meg, ha fáj, a cici nem játék :P . De most komolyan.
Szívesen a kajaötleteket, a párolt kápit szerintem elszúrtad, mert nekem sosem ég le. Úgy csinálom, hogy olajra rakom az összevágott káposztát, erre teszek sót, cukrot, ecetet, köménymagot, vizet és ezt párolom addig míg a víz el nem megy róla, illetve puha nem lesz. Többször kóstolom, ha még kell ízesítem, van, hogy még vizet is kell ráönteni. Nagyon egyszerű dolog, biztos sikerülne mostmár. Van aki karamellizálja előtte a cukrot, na én ilyet nem játszok, így együtt összekavarom, felöntöm, aztán sanyi. Ugyanolyan mint másé, aki karamellizál, és nagyon fincsi, én imádom, de a Laci nem szereti, de az engem nem izgat, ő majd eszik ubit. :lol:

Jucus! Jelentkezz! Már meglestem a képeiteket iwiwen, nagyon jók!!!!!

Na, megyek, amíg alszik a kishölgy, letörölgetek meg pakolászok!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Anna: Én jópár éve (talán 5) Tatán voltam az emlőcentrumban ultrahangon, akkor oda kb. másfél-két hónapra előre adtak időpontot, és kellett beutaló.
Nem tudom, az vajon működik még???

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Sziasztok!

Én is tatán voltam az emlőcentrumban és 1-2 hónapot kell várni..

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Lányok,köszönöm szépen az infót az emlőuh-val kapcsolatban!Még annyit szeretnék kérdezni,hogy a nőgyógyász ad beutalót,vagy kérhetek a háziorvostól is?

Móni!
Köszi,szerintem majd valamikor veszem a bátorságot,és megint megpróbálkozom ezzel a párolással...
Örülök,hogy Alfival minden rendben!Teeeee,kis Doktor Bubónéni! :lol:
Hallod,most nem bántásból,de áruld már el,hogy a fenébe van ennyi mosnivalód?!? :shock: Most már tök kiváncsi vagyok! :lol:
A szelet ne is mondd,nagyon fúúúúj!Utálom! :evil: De legalább a hó nem esik már...És a sár is felszárad,ahogy mondod!Iszonyat,milyen dagonya lett itt előttünk a sok hólétől...

CJudit!
Nem is fogja kinőni Bence az asztmát?Mondtak erről valamit az orvosok?Vagy ezt majd csak akkor tudjátok meg,ha már kinőtte?Ugye nem baj,hogy kérdezgetlek erről?Ha igen,szólj ám,lelövöm magam! :wink: :lol:



Megyünk át a Dédihez,átmegyünk csavizni a plázában,aztán majd jövünk haza.A mai napunk elég mozgalmasra sikerült,de néha ilyen is kell! :D
Pusszancs!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Anna: Hát, azt mondták, hogy van rá esély, hogy kinövi, de egyelőre ez még nem történt meg. Szerencsére sok gondunk nincs vele, még kisovis korában 3-4 évesen voltak leginkább befulladásai, mostanra kezelhetőbb a dolog. Kérdezz nyugodtan, egyáltalán nem zavar. :)

Beutalót nekem anno a háziorvos adott.

Jó csavargást!

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Sziasztok jányok!

Anna én megértem Mónika sok mosnivalóját.Én is mindig mosok. :roll: Tegnap mivel sok volt,nem szárítottam,kiteregettem és mára megszáradt.Ja,de a negyedik :shock: adagot a szőárítógép szárította.Az volt az utsó.Ma csak egyet mostam.Lehetett volna többet is,de nincs kedvem hozzá. fehérek, ágyneműk, sötétek, világosak, rózsaszín, és van hogy van egy semleges se nem sötét se nem világos.Jaaa meg apa melósa,ha maszekol!Így hamar összegyűlik! Hidd el!Örülj neki,hogy nincs nektek annyi!!!!! :D

Anyukámnak 40 évesen volt melldaganata.Rosszindulatú.Senki nem volt a családban soha rákos.Tényleg nem szabad elhanyagolni a dolgokat.Ő is időben ment.Egy év kemoterápia,mellette sugárkezelés jó pár hónapig,minden nap Győrben :shock: ,szőrzete elhullott minden,se haja,se szempilla....Mindenből a legerősebbet kapta,mert fiatal szervezet volt.Azóta teljesen tünetmentes!!!! :D Elvették a nyugdíját is.Sokat mondták neki,miért nem harcol érte (havi 30 valamennyi :? ).Ő azt mondja,hogy beteg ne legyen inkább soha,kakkant a kis nyugdíjára!!!!!

Judit az asztmát kinőheti Bence,nem?Én hallottam olyat,hogy gyerekkorban megvolt és utána soha többet!!!!Így legyen!!!Ágyat Győrben is kapunk.Én is ágyat,nem széket.És a doki hozzátette,hogy természetesen.(Már ahol... :? )Aggódok a kórház miatt nagyon.És még azt beszéltük,hogy inkább bent maradunk,mint hogy rohanni kelljen később.A doki meg is nyugtatott,hogy ők is inkább bent tartanak,ha a Milán kicsit hány műtét után,akkor is.A másik,hogy este kaphat még kaját-kakaót utána reggelig semmit!!!Annyira nehéz lesz azt mondani neki,hogy nem adhatok :cry: :cry: :cry: !!!

Anna a rapid akkor lett volna,ha nem pucolsz krumplit hozzá!Csak kenyér :D !Én is úgy csinálom a káposztát,ahogy Móni,én is csak magamnak.Egyszer elbaszarintottam,mert karamellizáltam.Minek?

Kajaötlet még:lencsefőzi,paradicsomos húsgombóc, babaleves, rakott krumpli, rakott kel, babfőzelék, a tejszínes rakott burgonyát a Knorrtól azt nagyon szeretem,az is jó szerinetm, chillis bab (előtte gyümileves :arrow: gyerekek miatt)....

Milán ma délután sem aludt :twisted: !Persze Jázmin sem sokat,mert felkeltette. :twisted: :twisted:

Jó pihit mindenkinek!!!!Jó plázázást Anna!!!!
Edit
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Házi orvos is és a nőgyógyász is ír beutalót...márkó ma nemsokat aludt az evések között...remélem éjjel fog aludni...

jó éjt

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Ancsi! Leírom az e heti mosásaimat, talán így a legegyszerűbb:
Kedden: 1 adag törölköző, 1 adag melós
Ma: 1 adag világos, 1 adag sötét, 1 adag farmer, 1 adag ágynemű (minden héten lehúzom Alfika miatt, mert velünk alszik), 1 adag drapp
Holnap: 2 adag melós, 1 adag törcsi, Laura ruhái szín szerint adagokra válogatva, általában van egy fehér, egy rózsaszín-piros, 1 sárgás-zöldes és 1 sötét adag.

Az adagok általában nem töltik ki teljesen a mosógépet, de nem is 5 szál ruha, tehát mondjuk több mint a felét kitöltik, az ágynemű mondjuk teljesen, de mivel súlyautomatikás, így tök mindegy mennyit rakok bele, optimális vizet és villanyt fog felhasználni.
Nos, így jön össze a mosás, tehát ma 5 adagot mostam, reggel mire felkeltem egy már kész volt, és este fél 7-kor kapcsoltam ki a mosógépet. Persze közben volt egyszer-egyszer fél órás szünet.

A cicészetre háziorvosi beutaló elég. A tati Emlőcentrumhoz ne fűzz sok reményt, most még megy a huzavona, hogy kiket tudnak ott ellátni, ki jelentkezhet be oda, stb. Régen én is odajártam, de most inkább elmentem Olányba, mivel most fájt, így nem várhatok 2 hónapot, amikor csak kontrollra jártam Tatára, akkor tökmindegy volt, hogy mennyit várok. Anyukám pl. január közepén bejelentkezett, őt még fogadták, de március 31-re kapott időpontot.

Picilányom most estére úgy felélénkült, hogy egyszerűen nem tudtunk mit kezdeni vele, akármit mondtunk neki, az ellenkezőjét csinálta. Én már olyan fáradt vagyok mint az állat, mert öltöztetni se hagyta magát fürdés után, de ha erélyesen rászólunk, majomkodik valamit, és annyira, de annyira kellett koncentrálnom, hogy el ne röhögjem magam. Ma kiakasztott egy párszor, de imádom. Apja elvitte lefektetni, erre kiabál anya, anya. Bemegyek hozzá, azt mondja nekem, anya, csüccs, hogy üljek le a fotelba és vegyem ki az ágyból, nagy franc. De nem vettem ki, megpuszikáltam lefektettem és kijöttem. Most csönd van, remélem elaludt a kis hétördög.
Csináltam tök fincsi fánkot, 10 perces fánk a neve, tényleg annyi összekeverni + sütési idő, betegre ettük magunkat.
Most még be kellene pakolnom a mosogatógépbe meg fürödnöm kell. Asszem megyek is!

Jó éjszakát mindenkinek!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Jó estét!

Mónika!Kár volt elkiabálnod a szélfelfújtaszáraz udvart :D .Vagy titeket elkerül ez a ramaty,ami esik?Ha le lenne az udvar betonozva,tavasztól őszig akkora por lenne még a lakásban is :shock: .Akkor meg ki a lóf..... akar bent port törölni,mikor henyélhetsz az udvaron is???!!!Igazad van csaj!Inkább dagonyázzatok!Egy hónapig ki lehet bírni :wink: .Én kibírnám... :roll:

Andi!Remélem nyugtotok lesz Márkótól éjszakára!Ha már nappal nem aludt annyit...Most már egyre többet van fent,mi?

Képzeljétek!Elértünk oda,hogy a gyerekek eljátszanak együtt :D .Legoztak délután.Még jó,hogy ebben a Duploban nincs olyan,amit lenyelne a kisasszony.Olyan aranyosak voltak!Bár a Milán sokszor irigykedik,izmoskodik a Hugival,de nem mindig hagyom rá.Nem mintha a Jázmin védelemre szorulna!Néha olyan akaratos a tesóval szemben,mintha nem is ő lenne a kisebb :shock: .A doki azt mondta rá,nőből van,azért ilyen erőszakos :D .

A férjemnek ma palacsintát kellett sütnöm este!Esküszöm ez az ember palacsintamérgezést fog kapni!!!! :shock:

Üdv mindenkinek!
Edit
nagyedit
 
 


Ja Mónika!

Ari lehet a Lara,ahogy majomkodik!!!!!Szórakoztató jelenség lesz a böliben is!Én sosem bírom ki röhögés nélkül!Az az igazság nem is akarom.
Jujjj egyik nap a mosógépszerelőt kiröhögte a Milán.Még jó,hogy nem ilyen beskatulyázott fapofa a pasi.Sokszor olyan hangszínben beszél,mikor bohóckodik...Na és ezzel a hangnemmel elkezdett röhögni a pasin,hogy "szerelőbácsinak milyen vicces a bajusza!!!(Majd megszakadt a röhögéstől.)Apával mindig ilyet szoktunk gyurmázni."Még jó hogy a pasi családi ismerős és vette a lapot,jót röhögött rajta! :D

Nekünk Móni nincs kutyánk és sokszor egy hétig sem bírja ki az ágynemű,mert a Milán kiönti a kakaót,vagy én a kávét...... :oops: Na kb én is ennyit mosok!Össze is tud gyűlni,na....Jöhetne a nyár,csak kevesebb ruha lenne.Kispóló nem annyi,mint egy pulóver vagy egy kabát! :twisted:

Pussza!!!!
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Edit:köszi,igaz 1-szer keltünk fel éjjel,de sajna sokat evett és nehezen aludt vissza,mert vissza jött a kaja...de utána aludt 4 órát..
Igen most már kezd jobban érdeklődni,így nem sokat alszik,de nem baj,csak ne sírjon..lányom szórakoztatja...
szép napot Kép 9 hetes

anda-vivibaba
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!!!!

Azta de vagány valaki a képen!!!!Andi!Egyre jobban hasonlítanak-szerintem egymásra a Vivikével (aki tiszta apukája :D ).Még jó,hogy szórakoztatják egymást! :D Testvérek!!!! :wink:

Üdv minenkinek:Edit
nagyedit
 
 


Edit.köszike...igen nagyon hasonlítanak egymásra,és persze mindegyik tiszta apja...örülök neki,hogy rá hasonlítanak.. :lol:

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Andi!Én is szerettem volna,ha a Milán az apjára hasonlított volna.Tök ari lenne,ha ő lenne piciben.Aztán nem így lett.Na mindegy....

Ma nem kellett főznöm.Volt egy csomó kaja itthon.Apa tesóm kocsiján cserélt olajat.Én meg a gyerekekkel itthon.Takarítgattam,átnéztem a cipőket.Milán kinőtt egy csomó cipőt.A kedvence egy elkopott Adidas.Már kopottan örököltük.Úgy nevezte munkás.(Mert arra nem kellett vigyázni.)Itt szomorkodott,hogy az még jó.Felvette és sántikált benne,annyira szorította a lábát. :D :shock: Déltután voltunk lent motorozni.Apa a Milánra sportcipőt akart adni.Még jó,hogy csizmit vett fel,mert ez a napsütés csak átvágás.Nincs kint jó idő egyáltalán.Elmotoroztunk a Stopba.Milán egy marcipánhalat választott süti helyett :shock: .Most értünk haza.

Na írjatok!!!!!
Edit
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Mi is csavarogtunk ma, elmentünk a Csónakázó-tóhoz kacsákat etetni, meg körbejártuk a tavat, aztán hazasétáltunk. Utána pedig kocsival fel a Turulhoz (ezt azért gyalog nem vállaltam be :lol: ), de ott már eléggé fáztunk, úgyhogy gyorsan csak kikukkantottunk a városra és már jöttünk is haza. :)

Én ma a húsleves mellé egy csirkét sütöttem krumplival, a férjem pedig palacsintát sütött, ha már úgyis az itt a menő. :)
Megyek is, bekapok egy párat. :)

Szép estét Mindenkinek!

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Jó éjt mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

ma elviszi a lányomat a keresztapja,így élvezhetem páromat egy kicsit... :oops: meg megyünk nézünk neki motort mert tegnap a barátnője motorozott és sírt hogy ő is akar...

szép napot...

anda-vivibaba
 
 


Szép napot lányok!

Milán tegnap nem aludt délután.5-kor aludt,felkelt 9-kor,mert kellett neki a takaró,aludt tovább,felkelt 11 fele,mert kakaó kellett neki.Aztán hat után átjött hozzánk a hálóba és rámászott a fenekével az apja fejére :shock: .Kicsit lustálkodott.Elég érdekes egy póz volt.És apa nem kelt fel rá :D :shock: .No de aztán negyed hét óta tartja a frontot!Valahogy jó volt,hogy este nem nyüzsgött ott körülöttünk,tudtunk nyugodtan kajálni (hihetetlen,hogy ez a legfontosabb :oops: ),fürdeni,beszélgetni.Reggel lerohantam a Pennybe,10 perc volt gyalog!Siettem,nehogy apa miattam késsen el melóból.Csak nézett,hogy milyen hamar megjártam! :shock: Ránézett az órára és mondta siessek,nehogy elkéssen.Mikor megjöttem ő mondta,hogy 10 perce mentem el. :shock:

Andi!Nektek nem volt tavaly mocitok?Vagy kinőtte a leányzó?Ahogy olvastam,először azt hittem apának néztek motort,kétszer olvastam el.Még csodálkoztam is hogy apa barátnője miatt vesztek neki motort.... :roll: Tiszta hülye vagyok....

Van egy kis vadasunk,ahhoz főzök ma spagettit.Nagy meló,mi?Vasalnivalóm viszont sok van.Mostam is tegnap,meg most is megy (már az lenne a fura,ha nem menne....),lesz még vasalnivaló.Meg apa hozott haza a Jázminnak ruhákat anyósoméktól,amiket a Milán kinőtt.Csak rövid ujjú bodykat kell neki venni.Hosszú ujjúak vannak.Sok benne a fehér.Hosszú ujjú pólókat sokat kapott a szülinapjára,meg kispulcsikat és farmert is.Majd vmi menci kiscipő kell neki tavaszra.Milánnak is átnéztem a ruhatárát.Egyedül farmerhoz való cipi kell,ami zárt.Elmenősnek.Sportcipőket örököltünk.Két hónapig hordottakat és abból egy olyan amit játszihoz hordtak,a többi karcolásmentes!!!Dzsekik,mellények,pulcsik,gatyák töménytelen mennyiségben tornyosodnak.

Ma már azt hiszem összekészítem a kórházi cuccokat is.Ha valami hiányzik,akkor még holnap vagy délután meg tudom venni.A Móciba azt hiszem le is megyünk mindjárt.A cumisüvegre kell új dudi.

Sziasztok!!!!
Edit
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Úgy döntöttem elmegyek kozmetikushoz, de csak egy gyors szemöldök-gyantára. Eléggé kibokrosodott, aztán az meg mégse járja, hogy Kiszeltündés szemöldökkel lásson meg a kisfiam, ugyebár... :)

Délután megyünk NST-re, holnap meg dokihoz...
Olyan jó lenne már ezeket a köröket kihagyni...

Majd jövök! :)

Puszi

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Sziasztok csajok!

Ismét csak beugortam :(
tegnap este megint iszonyat hasfájása volt a kicsimnek, ma folytatta, szóval képtelen vagyok visszaolvasni és végre normális fórumozó lenni.
Tudjátok miért változnak meg a vonalzók?

fiamette
 
 


Sziasztok!

Fiamette:
A nagyonbaba már csak fényképes vonalzókat ad!!!
Sajnállak a hasfájás miatt!Vagyis Miababát. :( Rossz neki is biztos.

Judit:
Teljes mértékben igazad van a szemöldököddel kapcsolatban!Le vele!!!! :twisted: Meg ki tudja mikor mehetsz legközelebb. :wink:
Ja!Mi lett a torkos csütörtökkel?Voltatok vmerre?

Milánka ma sem aludt eddig.Most már nem is fog.De arra nagyon kell vigyázni,hogy ne keltse fel a Hugit!Most itt sepregetett :shock: .Kivette a partvist a szekrényből,felsepert és visszatette. :D Ha leszokik nekem a délutáni alvásról,mindent csinálhatok vele.Eddig olyankor csináltam a dolgaimat,mikor aludtak.Most mi lesz?Tuti,ha megy oviba,akkor fog aludni délután.
Csajok!Én egyre jobban félek a műtéttől!!!!Be vagyok parázva! Nagyon féltem a Milánt!!!!!Biztos fájni fog neki utána! :cry: Ráadásul egy hétig nem fürödhet! :shock: Mit fogok neki mondani,ha be akar szállni a kádba?ÁÁÁÁÁÁÁááááá!!!!!

Mónika mi a helyzet a futóbringával?Megvettétek már?Lassan itt a szülinap!Torta,kaja.......Mi lesz a menü?Mi lesz a tortával?Milyen lesz?Nem szoktatok Larával tortát gyurmázni?Mi a Milánnal azt csináltuk,és tök jól ráhangolódott a szülinapra....
Kutty?Jó volt az állatorvosa? :wink:
Úúúúúhhhh!Lassan kezdidek kicsiszívvel a bölit!!!!Aztán mindenről beszámolni!!!!!Ez a hét is rohanás lesz nektek?Gondolom a bölibe is kell ezt-azt összeszedni.

Melinda!Semmi említésre méltó nem történt veletek?Mi újság?Dávid megtette az első lépéseket már?Nálunk Jázmin 5-6 lépést már tök sokszor megtesz!Lassan menni fog.Úgy már sétál,ha az egyik kezét fogjuk!Milán ilyen idősen már ment.

Anna!!!!Timi!!!!!Előbújni!!!!!!

Üdv mindenkinek:Edit
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, mert pörgök, ezer dolgom lett hirtelenjében.
Voltam NST-n, aztán megvizsgáltak, aztán hümmögött-hammogott, nem akart már hazaengedni.

Nem a szívhang miatt, hanem mert megvizsgált, a baba feje nagyon lent van, azt mondta, hogy "boltos" a burok, annyira ki van nyomódva a burokból a feje, csak valamiért nem akar megpattanni. Azt mondták ilyen nyitott méhszájjal már nem szabad tovább húzni, mert egy felszálló fertőzés csúnya dolgokat okozhat.

Felhívta a dokimat, hosszasan tanácskoztak telefonban, és végül arra jutottak, hogy amennyiben éjszaka nem indul be, reggel 7-re be kell mennem a szülőszobára és megrepesztik a burkomat, és megszülöm a babát.

Mióta hazajöttem kicsit vérezgetek, de azt mondta ez így normális.

Úgyhogy úgy néz ki, a holnapi nap lesz a mi napunk!

Most pakolom össze a maradék cuccokat, amik még hiányoztak a kórházas pakkból, Bencének is készítettem egy pakkot, megy a nagyszülőkhöz, mert nem tudom mikorra tud eljönni a férjem a kórházból, és nincs más ki menjen érte. Úgyhogy kap holnapra egy szabit, még úgysem igazoltam neki egy napot sem, most jobb lesz így, úgy érzem.

Nagyon drukkoljatok!

Editnek megy az sms, ha történés van!

Puszi

Judit
Kép
Kép
cinderella_
 
 


Hello Judit!!!!!

ÜGYES LEGYÉL,CSAJÓCA ÉS NE IZGULJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SÉTÁLGASS ÉS MEGINDUL MAGÁTÓL!!!!!HOLNAP MÁR KÉTGYERMEKES ANYUKA LESZEL!!!!!!

PUSSSSSZZZZAAA!!!!!
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Edit!
Érdekes éjjeletek volt...Nem semmi,milyen pózokban alszik Milán,de az sem,hogy Apa nem ébredt fel rá... :lol:
Persze,hogy egyre jobban parázol,de hidd el,hogy rendben lesz minden!Fájni fog utána szegénykémnek,az biztos... :cry: De bízzunk benne,hogy hamar el fog múlni a fájdalom!
Tusolni sem lehet majd neki?Vagy azt lehet,csak óvatosan?Téged ismerve ügyesen meg fogod oldani a felmerülő kérdéseket-problémákat! :wink:

Fiamette!
Sajnálom,hogy nem múlik az a fránya pocakfájás...Mégsem használ neki az a bigyó?(Elfelejtettem a nevét... :oops: )

CJudit!
Ezek szerint ez a kismanó még mindig nem akar kibújni!Nehogy a végén tényleg úgy kelljen kifüstölni! :lol:
Jajj,most olvasom,hogy felgyorsultak a dolgok!Már teljesen a célegyenesben vagytok!
Drukkolok ezerrel!!!

Móni!
Így már értem,hogy miért mosol ilyen rengeteget!!!
Megkaphatom azt a gyorsfánk receptet?Lécci-lécci!!! :D
Arany LAura,hogy bohóckodik...Én sem mindig tudom megállni,hogy el ne vigyorogjam magam,mikor csinálják a "balhét"...
Mikor is kezditek a bölcsödét?


Köszi mindenkinek mégegyszer az emlőszűréses infót!Azért első körben Tatát fogom megpróbálni,hátha fogadnak még.De először akkor a házidokihoz kell eljutnom...

Megyek vacsiztatni,aztán fürdetés.
Jók legyetek!
Jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

kitartás judit sok erőt kívánunk....

Edit,nem volt Vivikének motorja,nem vettünk mert volt a játszótéren és még kicsi volt ahhoz,hogy tudja hajtani...most se nagyon megy még neki,de örült neki nagyon...jól érezte magát a keresztapjáékkal,úgy hogy jó napja volt...

jó éjt

anda-vivibaba
 
 


Andi!

Én el voltam keseredve tavaly,mert Milán nyárra tanult meg motorozni.Mindenki körülöttünk már tudott.Csak azért kérdeztem,mert Vivike egyidős a Milánnal.Volt olyan,hogy fiatalabbak sokkal hamarabb motoroztak,mint mi.Egyszer ráérez aztán majd rohanhatsz utána!!!!!!!!Ha tavaly vettetek volna,már bizti nagyobb méret kéne.Mi úgy nézzük kinőttük. :?
Remélem azért ti is lazultatok,amíg nem volt otthon a kiscsaj :wink: !

Üdv:Edit
nagyedit
 
 


Sziasztok Lányok!

Cjudit! Könnyű szülést kívánok!

Edit! Próbálj megnyugodni, tudom könnyű mondani, én már tuti egyirányba fosnék egy hete, ha a gyerekemet műtenék. Minden okés lesz, ügyesek vagytok. Hááááááát a fürdéstéma izgi lesz, de már csak ott tartanátok, ügyes csaj vagy, meg fogod oldani, én tudom. :P Mi meg szorítunk ezerrel, hogy minden a legnagyobb rendben legyen. Miért a Móciba mész cumikáért? A Müllerben nincs? Vagy ez valami spéci cucc? :lol:
Úgy néz ki futóbringa nem lesz, pedig hogy beharangoztam. Dddeeee, még jó a motorja, valamint van neki egy Skoda Roomster bébitaxija, ami nem is annyira bébi, mert tavaly még nagy volt neki. Apa vette neki melóban, mikor még kb. 4 hónapos terhes voltam, még azt sem tudtuk, hogy fiú vagy lány van a pocakban, de már autója volt. :P Namármost azt is még idén kéne használni. Tudom nem futóbringa, de még egy ok van, ami miatt mégsem veszünk, ugyanis sógornőm szólt, hogy a fia biciklijét odaadják, mert a Marci már kinőtte, úgyhogy lesz bicónk. Tehát a futóbringa előnyeit vagy hátrányait úgy néz ki nem fogjuk élvezni, dehát fenti indokok miatt fölösleges kiadásnak tartanám, pedig nekem nagyon bejön. Úgyhogy most megy az agyalás az ajándékon. A tortát még nem tudom, hogy busz legyen vagy akár kisvakond, félek, hogyha a buszt felvágjuk, sírni fog. Nem tudom. Pedig igazi piros-fehér csuklóst szeretnék, Kecskéd-Tatabánya felirattal, hiába, szakmai ártalom. :roll:
A bölcsibe való cuccokat majd ráérek beszerezni, ha már szokunk be, egyenlőre az ágynemű méretét kértem el, mert sógornőm varrja. Pár szóval már elmondták, hogy mit kell majd vinni, pl.: folyékony szappan, Szilvia, fogkefe, de olyan nyugodt volt a gondinő, hogy majd úgyis megbeszéljük, hogy akkor én sem izgatom nagyon magam, lesz időm megvenni. Az ágyneművarrás pedig már folyamatban van.
Larával egyáltalán nem szoktunk még gyurmázni, talán most majd elkezdi érdekelni, főleg ha a bölcsiben is fognak. Eddig az ilyesmi még nem kötötte le, tehát így tortát se gyurmáztunk. :lol:
Mi is rengeteg rucit örökölünk, így csak néha kell vásárolnom, az is inkább body, harisnya, ilyesmi, mert iszonyat mennyiségű ruha van itthon. És annyira cukik, és jók, hogy tökre nem látszik, hogy már volt másik gyereken. Nekünk is majd szandi kell, meg tavaszra valami kiscipő. A bölcsibe benti szandija van, majd rendes bejárós kell, de szerintem itt fogom venni Környén, van egy gyógyászati segédeszköz bolt, ott ahol a fogászat van, na én ott veszek szandikat. 3-4 E Ft-osak, és betétes, fogja a bokát. Egy nyárra bőven jó, mivel simán kinövi nyár végére. Azt hiszem Dr. Punto a neve, mármint a szandinak.
Alfikám úgy-ahogy megvan. Ma elbőgtem magam, mert alig tudott lábra állni, mostmár biztos, hogy a hasfájása elmúlt, de tutira valami izületi problémája van. A hátsó lábain a "térde", csánkja be vagy dagadva az izületnél. Most estére adtunk neki negyed Algopirynt, most alukál. Nem tud felugrani sehová, úgy tesszük fel. Remélem, ha jön a melegebb idő, jobban lesz. A poén az, hogy két hete még semmi, de semmi baja nem volt. Hirtelen jött. Orvos még nem látta, ha romlik, muszáj lesz megmutatni, csak én már nem szeretem kitenni ilyen macerának, szegénykém nagyon fél. Úgyhogy a szívem sajog, rossz látni, ahogy fáj neki, de próbálunk segíteni neki. Már a Laura is mondja, hogy : "Attti fáj bábija", ez azt jelenti, hogy Alfinak fáj a lábija. Mert mondtam neki, hogy vigyázni kell a kutyusra, mert fáj a lába.
Laura másfél évesen motorozott mint állat. Tényleg igaz, hogy ráérez és utol sem lehet érni. Főleg lejtőn, életveszély, de imádja. :P

Anna!
Március 8-án kezdjük a bölcsit. A héten szerintem elmarad számunkra a baba-mama klub, mert Lara betaknyosodott. Elég jól folyik az orra, 37,4 a hője. Nem tudom, hogy mitől, még az is lehet, hogy a fogától. Mindenesetre ugyanazt csinálom vele, mint amikor Karácsony előtt náthás volt. Ha rosszabbodik, úgyis el kell vinnem dokinénihez.
A fánk recipe:
3 doboz natúr joghurt
másfél csomag sütőpor
másfél csomag vaníliáscukor
45 dkg liszt
3 evőkanál cukor
csiptenyi só
olaj a sütéshez (közepesen forró olajban sütjük)
Mindent összekeversz, és kanállal szaggatod az olajba. Hagyd jó barnára megsülni mindkét felét, hogy a közepe is jól átsüljön. Ha kész van, akkor porcukor rá, plusz mi lekit is tettünk rá. Tényleg 10 perc összeállítani, meg kb. fél óra kisütni. Ebből szerintem olyan 30 darab kis formás fánkica lesz. Sok sikert hozzá.

Na, lelövöm magam, mert én sem vagyok a helyzet magaslatán, fáj a fejem megint, holnap reggel meg megyek vérvételre, aztán meg a melóhelyre aláíratni a bölcsis papírt.

Jó éjt mindenkinek!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok csajok.

Vagyogatok én is csak olvasni volt időm, írni már nem igazán volt energiám. Manó az utolsó két éjszaka elég nyugtalanul aludt, hajnalban volt hogy arra ébredtem hogy a gyerek sír pedig nem, aludt. :shock: Szegénykém vagy rosszat álmodott vagy a fogacska lehet, felül már elég szépen meg van duzzadva a fogíny. Minden reggel ½ 7 –kor kell és délben alszik 1- 1 ½ órát és estig megint buli van.
Remélem reggel 8-ig ácsika lesz. :oops:

CJudit na tessék egy gyors gyanta hiányzott hogy a manó kibújón. :D Könnyű szülést , ügyes legyél….

Edit minden rendben lesz , mi itt nagyon foguk nektek szorítani és majd küldünk sok sok +++++ energiát. A fürdetést 100 % hogy megoldod, nem olyan fából faragtak téged aki ilyenen fen akad. :wink: :D
Dávid még nem akar magától elindulni, felmászni mindenhova annál inkább. Viszont egyre jobban, gyakrabban tologatja maga előtt a járássegítőt, remélem hogy így a bátorságát is összeszedi és hamarosan elindul. Amúgy nem egy kapkodós típus, a forgolódást sem siette el. Így is kész duracell, nem ül nyugton egy percet sem, mi lesz ha majd elindul.
Ruci vásárlást ne is mondjátok. Nekem vásárolnom kell Dávidnak, már van egy két dolog de attól félek hogy megint elszalad velem a ló és bevásárolok neki megint mint télre. Van olyan cucc ami nem is volt rajta csak 1x 2x. Ha látok valami aranyosat akkor addig forgok jobbra balra amíg meg veszem neki. Sajnos az apja is ilyen, csak forgolódás nélkül. Mi az hogy egy fia van…. ez a szlogenje.

Móni de jó lesz nekem mire a manó bölibe megy addigra már képbe leszek hogy mi, hogy, hány méter. :) Szegény Alfi kutyi, lehet hogy mégis jobb volna mihamarabb dokihoz vinni nehogy valami komolyabb baja legyen. :? Kopp kopp inkább ne legyen. Szerintem van abban valami hogy ha busz lesz Laura tortája nem fogja engedni felvágni vagy sírni fog . Majd tehetitek a polcra… De ha két kicsi busz lesz ??? Egyik : Kecskéd – Tatabánya, a másik Tatabánya – Kecskéd felirattal. :wink: :D

Fiamette nem baj ha nem tudsz normális fórumozó lenni, gyere csak és adj helyzetjelentést rólatok. Csak elmúlik a pocifájos időszak…. :oops:

Andi jó is néha csak kettesben lenni. Edit szavaival élve: „Remélem azért ti is lazultatok,amíg nem volt otthon a kiscsaj !” :wink: :D

Anna minden rendben lesz veled is. De az biztos hogy jobb minél hamarabb utánajárni a dolognak. :oops: Anna ma már ment oviba? Roli hogy halad a járással?

Jaj Edit amíg el nem felejtem: nagyon aranyos a kép amit nemrég tettél fel az iwiw –re, nagyon helyesek a gyerkőcök. Number ONE. :wink:

Megyek elteszem magam, lehet már jön ki rajtam a tavaszi fáradság és még itt sincs a tavasz. :shock: Olyan álmos vagyok az utóbbi napokban, nem tudom kipihenni magam. Se tv , se könyv esténként…. :cry:

Jó éjt mindenkinek.

Holnap nagy nap lesz….. Judit gondolatban veled leszünk. :D

Puszi.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Na Judit éjjel nem írt.Most már napközben tuti lesz sms :D .Istenem de pici babája lesz a mi nagy lovascsendőrjeinkhez képest!!!!(Egy-két picuri azért van akinek kijut-Mia,Márk)

Móni mi is csak a szülinapja előtti napokban gyurmáztunk. Azelőtt mi sem.Mondjuk az apukák a gyurmások.Apa nálunk bobcatet, markolót,platósat....stb gyúrmázik.Anya csak csigát, almát, körtét,tortát........Ja a Milán meg bajuszt,mert az vicces!!!És ijesztően hahotázik mellé!Még annak is akinek van bajusza :D .
Nekem mindkét tortaötlet tetszik.Mi is azt hittük,hogy a Milán a tűzoltóautót el fogja rakni.Aha....Megette :shock: .Olyan volt a 2.szülinapjára,ami egy téglalap alakú csokitorta,keresztbe ment rajta egy út (krémből),mellette fű díszítés olyasmiből,mint a kókusz,be volt színezve zöldre,virágok színes krémből,középen a tűzoltóautó(=létrás nínó) menteiránnyal szemben! :shock:
Én a vakondosra szavaznék!Azt ha úgy tartja kedve a kisasszonynak, elrakja!
Motortémában igazad van!Mi örököltünk egy ütött kopott kék bicót.Na azt anyukámhoz vittük,hogy ott is legyen.A nagyobbak már használhatják.Meg egy zsír új canga is van,ami rózsaszín.Így a Jázmin nem hiszem,hogy kap majd.Meg a Milántól örököl.Nekünk a futóbrici pénteken derül ki,hogy eladják vagy sem és mikor.Ha nem lesz meg tavaszra,a nyuszi olyat hoz!Dechatlonost,mert az pici és akkor majd jó lesz a Jázminnak is jövőre.
A nagy bicósülés is örökölt.Vagyis visszaadom,ha nekünk nem kell.Minden nap nem használjuk,nem fog tönkremenni.
A harisnyák kopóalkatrészek,azért kell azt mindig venni.Hamar kibolyhosodnak, megkopnak....
A Móciban van csak a Milán cumisüvegére dudi.Tupperes a cumisüveg,akármilyen nem jó rá.Már mondtam neki,vegyünk új cumisüveget,de neki nem kell :twisted: .

Tegnap este gyertyafényes vacsoránk volt.Elment az áram kb 30-40 percre.Mécseseket gyújtottam,úgy fürödtünk,ettünk.Mire végeztünk,pont visszajött :twisted: .Na mindegy csak azért sem mosogattam el!!!!! :roll: A mosogatógépnél apa segít kiszedni azt a panelt a szerelőnek,mert kéteberes,annyi mindent kell egyszerre nyomni,és azt mondta a szerelőnek,ráér.A kórház miatt most nem idegesítem magam ilyennel.Lesz....om.

Melinda próbáld megemberelni magad a gyerekosztályon!!!! Gondolj arra,inkább nagyilátogatás Húsvétkor.(Gondolj a báránysültre! :wink: :arrow: Na már megint a kaja.)Bár egy éves kora után már fél évig jók a méretek!Már nem növi ki olyan hamar,mint eddig!De az is lehet,hogy a tavaszi kabátot nem fogod ősszel ráadni (tuti),mert kilóg a csuklója :D .

A fürdetés miatt csak azért aggódom,hogy hogy mondjam meg neki!Hogy nem szabad!Imád fürdeni,sokszor nap közben mondja, hogy Milán akar fürdeni nagyon!Bár apa szerint tuti nyugton fog maradni,mert fájni fog neki.Egy hétig lesz rajta kötés! :shock: És ha bepisil?Tuti akkor átkötöztetem.Nem fog nekem itt pisiszagban játszani!Pl már nagyon régóta nem pisilt be.Erre tegnap este,és éjjel is bepisilt!Ilyenkor nem csak ágyneműhuzat, de takarómosás is van!Már mindig felhúzva rakom be neki a tárolójába,hogy ha éjjel kell cserélni (pl most) ne a felhúzással kelljen töltenem az időt!
A kórházat szépen adagoltam neki.Ma mondta az apjának,hogy apa nem dolgozik,viszi Milánt Győrbe.És a doktor bácsira megkérdeztem milyen?Azt mondta,:"Hát vizsgálós doktor bácsi!" :D Az egyik Anna Peti könyvet megkapja ott.És pont holnap lesz a Jázmin névnapja is!Érdekes,hogy nem nagy ügyet csinálunk belőle.Azt hiszem kap egy pár bodyt.Aki meg pénzt ad neki,majd kap belőle cipit.Ha eljön az ideje....Még hideg van!!!!Csizmije van!

Mostanában lehet valami a levegőben,mert én is fáradtabb vagyok!Nincs kedvem semmit sem csinálni.

Na megyek,rendezem a lakást!

Szép napot mindenkinek!!!!!
Edit

Írok,ha esemény van a Judittal!!!!
nagyedit
 
 


Sziasztok csajok!

Juditkám remélem már megvan a picikéd, Sok sikert!

Levolac annyit segít, hogy talán 2 naponta kiürül a kicsikém annyira, hogy fürdünk :)
Most még nincs túl rajta, úgyhogy még mindig fáj a poco.

fiamette
 
 


Sziasztok!

Most írom a diplomámat a csecsemők táplálkozásáról. A szakdolgozatom megírásához szükségem van kutatásra, ezért szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek nekem azzal, hogy a kérdőívet kitöltitek és visszakülditek nekem.

Itt megtekintheti a közzétett űrlapot: https://spreadsheets.google.com/viewfor ... blI0WVE6MA

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gazsi Krisztiánné Kosicsár Ágnes
gigike22
 
 


Fiamette reméljük hamarosan megtanulja az a kislány,hogy kell nyomnia!!!És akkor nem kell aggódni!Ezt a Levolacot nem lehet neki naponta adni?Vagy naponta kapja csak kétnaponta van hátközépig?!

Judit még mindig nem írt!!!!Lehet kapott reggelire egy kis oxitocint és csak délutánra jön meg a jótékony hatása! :wink: Esküszöm izgulok, hogy mi lesz már!!!!!

Edit
nagyedit
 
 


Sziasztok.

Én is izgulok ám Juditért, remélem hamarosan jön az sms. Éjjel álmomban én is szültem …. kislány lett. :shock: :lol:

Pici fiam szót fogadott és reggel ¼ 9-ig aludt. Most megint alszik…. lehet hogy a levegőben van valami hogy ennyire kivan ütve ő is és én is. :roll:
Ma zöldségleves lesz és csirke pöri tésztával.

Fiamette ha minden igaz akkor még egy hét ,betölti a kiscsaj a három hónapot és talán jobb lesz. :)

Edit biztos vagyok benne hogy a kabátok és az overáll nem lesznek jók neki őszre – télre. Már most pont jó az úja pedig elég nagyot vettünk neki, tavaszig kihúzzuk. Úgy van a korház miatt nem idegeskedni, de amint haza jöttök és tudsz majd gyere írd meg hogy mi újság. :)

Móni rákerestem a Dr Punto kiscipőre az interneten, nagyon tetszik lehet hogy majd rendelek tőlük kiscipőt, jó árban van. Azt szeretném kérdezni, hogy a cipő/ szandi talpa mennyire merev, könnyen hajlítható ?

További szép napot mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Na lányok most jött az sms:

11.45-kor megszületett a Kicsi Kincsünk Ádám 3300 grammal és 52 cm-rel.Még friss és gyűrött, ámde gyönyörű szőkésbarna legény.Mindeketten jól vagyunk!Judit
nagyedit
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: