Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hát mindenkinek egy tünemény a gyerkőckéje!
Tudjátok mit, csatlakozom, és én is teszek róluk képet!Kép
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Van netunk.Csak nem lehet tudni meddig.Lopjuk valahonan... :lol: 8) Remelem hamarosan mar hozzank is csak bekotik.Csak jelezni akartam,h.velunk minden ok.Meg nem vagyunk teljesen berendezkedve,mert nincs nagyon hova pakolni.Varunk egy szekrenyt,es abba egy csomo dolgot bele tudunk majd gyurni... :lol: Atticy no,mint a gomba,es mar eszik babakajat is,mert kezdte megunni a csak tejcsit.Eszik babakajat es utana meg szopizik is.Nagy etvagya van. :wink: Mar nagyon nagy figura.Ordit,h.figyeljek ra,meg kacag,nagy kope. 8)
Teljesen mas ember lettem itt.nagyon jol erzem magam,es Atticy is.
Katom mindenki bazik mar.Huuu,de sokat fejlodtek a babok.
Az ujdonsult anyuciknak nagy gratula es sok sok tejcsit es rengeteg erot meg turelmet kivanunk!!!
Puszi mindenkinek!!!!


KépKép


Kép

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok lányok!

De eltűnt mindenki! HOgy vannak a babócák?
Mogyoland és Honey, otthon vagytok már?
Enn: Hogy van Berci?
Mi jól vagyunk, Bence szülinapját most szombaton fogjuk megünnepelni.
Dani ma megevett egy gerezd almát, és nagyon ízlett neki! Annyira édes volt!
Írjatok, ha van időtök!
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Köszönjük jól vagyunk ( ugye mihez képest....). Még gyűrjük az eszegetés projektet, de nem adom fel. Megtanuljuk egyszer. A súlya szépen növöget, azzal nincs semmi baj. :)
Mogyó, Honey, jó volt titeket "megismerni". Tudom már találkoztunk, de a héten mégis többet tudtunk beszélgetni, és élőben ugye :)
Borsika, nem tudok elég hálás lenni neked. Mikor dolgozol majd???
Gyönyörűek a babák :D
Puszi mindenkinek!!!!

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Szia Enn!

Örülök, hogy jól vagytok! Ezek szerint kismanó még bent van a kórházban. Remélem mihamarabb hazamehet hozzátok!
Ez evésbe biztosan hamarosan belejön, és azzal sem lesz semmi gond.
Továbbra is kitartást kívánok!
Vendég
 


Sziasztok!

Timcike, de jó újra hallani Rólatok! :D

Nagbri, édesek a gyerkőcök a kádban! :D Dani már almát eszik?? Ez igen! :D

Ennn, de jó, hogy nálatok is kezd alakulni a helyzet! Az etetést pedig ne add fel! :)

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


Enn !

Hétfőn dolgozok egésznap, meg csütörtökön is egésznap.

Kép
Kép
Kép
borsika33
 
 


Sziasztok!

Manó, Falevél! Nagyon szépek a babókák! Sára nagyon bájos kislány, Bende meg le sem tagadhatná, hogy fiú, már most olyan "férfiasak" a vonásai. :D
Nagbri a te legénykéid is csuda helyesek! Bencének utólag is boldogságos szülinapot kívánunk :D !

Enn! Nagyon örülök, hogy gyarapszik a legényke! Biztos nem lesz gond az evéssel,majd belerázódik. Ádámnál biztosan ügyibb lesz Berci. Ádinak sajnos nagyon nem akart menni, mert állandóan megsértődött ha nem sikerült jól bevennie a cicit és föladta. Szóval remélem nektek majd jobban megy. :wink:

Borsika! Hogy van a lánykád? Remélem már teljesen rendben van a füle!

Timci! Örülök, hogy van neted! Megkukkantottam Atticy szobáját a másik topikon, gyönyörű lett! :D Küldtem mailt. :wink:

Kép
Kép
mandula82
 
 


Szia Manófalvi!

Köszi, szerintem is nagyon tuti a kép, főleg azért, mert utána kacagott életében először Dani, és pont a bátyjának! Kamera meg pont a kézben volt, így fel is vettem!
Alma, hát igen. Ez olyan dolog, hogy nem szeretnék pórul járni az etetéssel. Bencénél is ilyenkor kezdtük, és szerencse is volt, mert 7 hónaposan egyik pillanatról a másikra abbahagyta a szopit, tápszert pedig nem fogadott el! (4 félét is próbáltunk) Így szerencse volt, hogy addigra már kapta a kajcsikat korának megfelelően szopi után. Ha a védőnőre hallgatok, és fél éves koráig csak szoptatom, nem is tudom mi lett volna.
Szóval ezért van az, hogy kap egy kis almát! Ja, és nagyon ízlett neki! Édesen cuppogta befelé! :D
Vendég
 


Mandula82: Köszönöm Bence nevében is!
Vendég
 


Sziasztok,

Honey,

Először is Neked nagy-nagy gratula a nem éppen pici jövevényhez. Sok boldogságot, meg minden jót az elkövetkező időkre (min. 25 év :lol: ).

Csajok,

a képek szuperek, és egyáltalán nem sok. Jöhetnek bármikor. Döbbenet, hogy az :lol: elején milyen gyorsan nőnek ezek a babák, pedig csak 2 éve volt Gergő újszülött, mégis egy csomó mindent elfelejtettem már. B.lin, hatalmasat nőtt ez a csajszika. És, nagyon ügyi. Sára is sokat változott, szerintem.

BABAUSZI:

Láttam többen szeretnétek járni babaúszásra. Én 3 hónapos kora óta hordom Gergőt úszni.
1. a Refiben már 2 éve megszűnt a babauszi, ha jól tudom, nem is láttam most sem hirdetve, ahogy voltam úszni.
2. A babauszit ugyanaz a csajszi tartja Ballószögön, a Metamorfban és Lakiteleken is. Nagyon kedves csaj.
3. A metamorfban 1500/alkalom (mama/papa+baba), egy szülő mehet be a vízbe, illetve okt. 1-től +300 forint a kísérő jegy. Az uszi fél óra, de ez a fél óra aktív. a víz kb. 29 fokos. Gyorsan hozzászoknak a babák. Most is elég sok pici van. Ja, és hétfő-csüt.-szombat du. a babauszi napja itt.
4. Ballószögön a legutóbbi infóim szerint, 2000/alkalom/fő. Ezzel a jeggyel 9-12ig lehet ott lenni az usziban, de ha ketten mentek, az már 4000. A babauszi 1 óra, de itt mivel sokan vannak, általában a szülők csinálják a gyakorlatokat a babákkal, két oktató van, akik körbe-körbe járnak és nézik minden oké-e. A víz közel 32 fokos.
Az egyetlen hátránya, annak idején az volt, hogy az Idősek otthonának lakói nem értették meg, hogy a babauszi idejére ne jöjjenek be a vízbe. Azt mondták, ők nem zavarnak, de a fertőzéseket nem voltak képesek megérteni. Mi Ballószögön kezdtünk, de aztán átjöttem ide a Metamorfba. Igaz kint, gyönyörű a környezet. Napok, a vas. reggel tuti, szerdát nem tudom van-e még, de rákérdezhetek.
5. FONTOS: 3 hónapos kortól lehet vinni úszni a babákat, kell hozzá orvosi igazolás, hogy ő is javasolja, azaz akadálya nincsen az uszinak.
6. Ne féljetek a téltől, mi november végén kezdtük és egész télen egyszer volt csak megfázva Gergő. Bárhová mentek is, van idő megvárni, hogy a baba teljesen megszáradjon. az sztk-ban ott a büfé, aki Ballószögöt választja, az is talál magának programot, amíg a baba kissé megszárad.
7. Ez a csajszi Lakiteleken a Népfőiskolán is tart uszit, szombat délelőtt, erről többet nem tudok.

Bocs, ha sok lettem, remélem segítettem valamennyit.

geli08
 
 


mandula-jo Adikara a kis ruci?Keszits rolla kepet es tedd fol,jo?
Velunk minden ok.Szerdan 17 en megyunk be.Ha gondolod ujra randizhatunk.Soaig kell megint bennt lennem,csak nem tudom mivel fogom 2 tol elutn i az idot,mert kell keso delutan mennem meh naykrakszuresre.Te nem tudod mibol all az?Faj? :roll:
Puszi nektek!


KépKép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Mandula, köszi! :) Rossz hallani, hogy Ádám feladta... :( BÁr nekem is csak az egyik bimbót hajlandó bekapni, de a másikat már nem is adnám neki oda, mert állandóan sebes. Szerintem azt rosszul kapja be. De nem értem, miért. :roll:

Nagbi, ez nagyon klassz! Pont akkor nevetett a bátyjára! :D :D
Lehet, hogy akkor én is elkezdem 2-3 hónapos korától egyéb ételekkel is megkóstoltatni. De majd meglátom, hogy mennyi a tej, és mennyire laktató Bendének.

Geli, remélem jól vagytok! :D Már jó régen nem hallottam Rólad sem! Lánykátok növekszik szépen???? :D
Köszi a babauszis infót. Hát akkor lehet fontolóra vesszük már télire is az úszást. De valószínűleg akkor is csak január lesz belőle, és akkor már 4 hónapos lesz Bende! :D Ahogy leírtad, marad a Metamorf szerintem. Illetve időpont függő is. Ez viszont elég közel van, és akár gyalogosan is megközelíthető. :D

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


Figyu csajok.Akiknek megsertodik a babojuk a bimbora,ajanlom melegen a bimbovedot.En is a szopi felet bimbovedovel teszem,ugy sikerul neki megennieaz adagjat.Ezt en fedeztem fel.Az elejen issza issza,aztan vagy megunja vagy nem tudom,de a bimbovedovel megissza utana a tobbit.Probaljatok ki.Nallam ol.kaphattok Aventet olcson.1100 Ft es 2 van benne.Marmint 1 par. :wink: Ha erdekli valakit szoljon.Vadi uj,eredeti csomagolasban van,nincs folbontva sem.


KépKép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timcike! Küldtem neked privit! Remélem megkaptad.

Manófalvi: Én 4 hós koráig csak az almát adom neki, és csak utána más kajcsit. De onnantól kezdve amit csak lehet, és kitapasztaljuk majd mit is szeret! Bence a sütőtökös kajákat imádta! :D

Én is érdeklődtem a babauszival kapcsolatban. A Metamorfoshoz mindig be kell jelentkezni, mert elég sokan vannak. Viszont a Sport hotelben is tartanak babauszit. Ott fél óra 1000 Ft. + 500 Ft a szülő belépője a hotelbe.
Vendég
 


nagbri-sajnos nem.De kuldheted a timcike81@yahoo.com-ra is,ha gondolod,az a biztos.
Eppen most akartam irni neked,h.milyen gyonyoru fiajid vannak.Bence nem feltekeny a kicsire?Csak azert kerdezem,mert en is kb 3 ev mulva szeretnek neki egy kishugit,csak felek ettol a feltekenykedesi menettol.Igaz neveles kerdese is,mert ha egyforman foglalkozunk mind2 vel,akkor minden ok.Csak tudom,h.egy pici tobb torodest igenyel...szoval...Nallatok mi a hejzet? :roll:


KépKép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timcike!

Elküldtem az e-mail-t!
Szerencsére valahogy kimaradt a féltékenység, bár az is igaz, hogy rögtön az elejétől bevontuk a terhességbe, és már előtte is beszéltünk arról, hogy szeretnénk kistesót!
Egyedül a dédnagyapjuk nem mehet a Dani közelébe, mert őt teljesen kisajátította Bence!
Vendég
 


Sziasztok!

Timcike, én is bimbóvédővel szoptatok. Néha próbálkozom nélküle, de annyira megnyomorgatja, hogy utána 2 napig sírok, amikor bekapja. szóval szinte állandóan használom. Pedig nagyon szerettem volna ezek nélkül, mert sokszor leveri a kicsi kezével, ha nagyon hadonászik, és mindig főzögetni is macera. Persze egyszerűbb lenne, ha csak a mellemet kellene lemosni előtte és kész... De azért nem vagyok telhetetlen, nagyon örülök, hogy egyáltalán szoptatni tudom! :D :D :D

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


Sziasztok!

Timcike
! Ide is felteszem a rucis képeket! :D Mindjárt válaszolok a mailedre is! A méhnyakrákszűrés nem fáj csak egy picit kellemetlen, ahogy ott kotomásznak. De mi az a szüléshez képest?! :wink: Már tudom is mit fogsz csinálni olyan sokáig, nálunk lesztek! Majd főzök valami fincsit. :D

Manó! Kicsit félre érthető voltam. :oops: Nem végérvényesen adta fel, csak egy-egy próbálkozás után, és olyankor nagyon sűrűn kellett próbálkozni, hogy valamennyit egyen. Többek között ezért sem akart beindulni a tejci kezdetben szerintem. Mostmár amúgy minden rendben, 1 hónap kellett hozzá, hogy elsajátítsa ezt a "mesterséget". Ádám is csak a jobból tudott enni normálisan, a másikból csak bimbóvédővel. Aztán elhagytuk azt is és addig próbálkoztunk, hogy sikerült is bekapnia rendesen. De én is féltem a balcicis szopiktól. Nekem viszont nem volt kisebesedve csak nagyon fájt. :(

Szóval itt vannak a képek Ádiról a Timcitől származó szépséges új rucijában:

Kép

Kép

Kép

További szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
mandula82
 
 


Hát ez az Ádibaba igazán gyönyörű! És a rucija is nagyon szép!

Timci: A rákszürés tényleg nem fáj, csak inkább kellemetlen. És persze fontos. Én is mindig nehezen szánom rá magam, de azért évente egyszer elmegyek. ( a szüléstől sokkal jobb, leszámítva a végeredményt! :D )
Vendég
 


Brigi-megvan a mail,mar valaszoltam is ra. :wink: Szuper jo akkor nektek,en is igy kepzeltem majd el,a tesokara valo varast. :wink:

mano-hat figyelj,most sem keso megprobalni,h.az elejen mig jol jon atejcsi addig bimbovedo nelkul szopiztasd,aztan mikor latod,h.valami nem stimmel akkor tedd fol a bimbovedot csak. :wink:

Mandula-n :wink: m is igaz mennyire hejes benne a kis Adi baba.ha nem tudnam,h.Adika az azt hinnem az en fiam. :lol: Annyira hasonlitanak.Kicsi draga.Majd hivlak 17-en. :wink: Mert meg Agi is szeretne velunk randizni,megoldom valahogy,mert nem hagynalak ki benneteket semmi penzert. :wink:

KépKép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timci: Ment a válasz, kétszer is!
IGen, ez tényleg jó így. Bár néha nem könnyű, mert Bence olyan mint a sajtkukac, egy pillanatra nem áll meg! Nem mindig lehet a kedvére tenni, és éppen azt csinálni amit akar. De tagadhatatlan, hogy nagyon szereti az öccsét! És azt hiszem ez a legfontosabb!
Egyébként Te ruhákat is szerzel be? Erről kaphatnék bővebb infót? Érdekelne!
Vendég
 


nagbri-ruhakat meg nem de idovel fogok.Te leszel az elso,akit ertesitek rola,ok? :wink: Ment a valasz.Teljesen igazat adok neked. :wink:

KépKép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Egy par fris kep a ket legenyrol.

Kép Kép Kép
KépKép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timci!

Édes ez a kisfiú, és nagyon aranyosak apukájával! Én is imádom őket együtt nézni, meg fényképezni is! A 3 pasim! :-)
Vendég
 


nagbri-koszike. :wink: Ment a mail. 8)

KépKép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Szia Timcike! Nem kaptam még meg, remélem ezután még megjön.

Honey, Mogyoland, Enn: HOgy vagytok, hogy vannak a babócák?

Borsika: Nem tudom Te mennyire értesz hozzá, de mi a véleményed arról, hogy már adok almát a picinek? Érdekelne, Te mint 3 gyermekes anyuka mit gondolsz erről?
Tényleg, milyen 3 gyerkőcöt nevelni? Ezt azért kérdezem, mert mi is tervezzük! Hátha lenne egy kiscsajszink is!
Vendég
 


nagri

régebben 3 hónaposkórtól adtunk almát, de most az a trendi hogy 4 hónapos kórtól.Az én gyerkóceim 3 hótl kaptak, ha szivesen eszi nincs szórulása akkor nagy baja nem lehet.
3 gyerkőc nem egyszerű, de egész jól bírom már megedződtem.

Kép
Kép
Kép
borsika33
 
 


nagbri-elment meg egyszer. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Borsika: Szerencsére nem okozott semmi gondot, teljesen normális a kakija! Ma viszont nem kapott, valahogy most ez elmaradt, de holnap bepótoljuk!
Szerintem egy kicsit túl van már reagálva ez a baba dolog, ne adjunk neki semmit, kapjon egy halom oltást pluszba, stb. Aztán meg kikészülnek az anyukák, hogy nem tudnak szoptatni, és megszólja őket a társadalom a tápszerért. De ez fordítva is így van! Szóval kész őrület!
Régebben jobb volt! Így adom is neki a hamikat! Most még csak almát, de egy hónap múlva, ami csak jöhet!
Gondolom bele lehet tényleg rázódni! Én már előre azon nevetek, hogy lehet, 4 pasival kell majd az életem megosztani! Milyen buli lenne! Nagyon szeretnénk egy csajszit, de ha fiú lesz, én annak is örülni fogok! :D
Vendég
 


nagbri-ment a pu.

KépKép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Mandula!
Tündéri a kisfiad a kék ruciban! :-)))

Ennn!
Én is szorítok! Mi most a helyzet?


Borsika!!
Már százszor és százszor akartam írni, hogy nagyon-nagyon köszönöm, hogy a kórházban megmutattad, hogy kell mellre tenni a babát, mert azóta is úgy csinálom és minden oké!!! Még egyszer köszönöm!

Nagbri!
Egyébként mi tápszert is eszünk az anyatej mellé, mert nincs elég. És én is szoktam olyan kérdésekkel találkozni, hogy dehát miért? Azért, mert különben üvöltene a gyerek az éhségtől és három nap alatt mind a hárman megbolondulnánk! Rengeteget iszom, szedem a homeopátiás bogyót, iszom a szoptatós teát. Mindent megteszek érte, de ennyi van. Nem hiszem, hogy bármi rosszat tennék azzal, hogy nem éheztetem... :-))) Szóval, tényleg klassz, hogy a társadalom csak az anyatejet élteti. És akinek meg egyáltalán nincs?!
A lényeg, hogy egyetértek Veled!

Manófalvi és Falevél!
Tündériek a gyerkőcök! :-)))

Ezer puszi Mindenkinek!
Noémi

KépKép
Kép
pálfinoémi
 
 


Sziasztok!

Lányok, tündériek a gyerkőcök! :D :D

Most hogy Borsika is megerősítette, tuti megkóstoltatom vele majd az almát 3 hónaposan! :D Ilyenkor egyébként csak almát adtok neki, vagy a tej mellé ízlelgetésnek??? Még nem jártam utána ennek, és TI már elég tapasztaltok vagytok... :wink:

Szoptatás kontra tápszer:
akinek van teje, az jó, hogy tud szoptatni, akinek meg nincs (vagy nem elég) az meg tápszert ad. A lényeg: a BABA MINDENT MEGKAPJON ÉS NŐJJÖN NAGYRA!!!!! :D :D :D

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


Csajok.En nem csak almat adok,hisz a Hipp-be van barack is,meg neha banan meg ananasz.De en inkab az alma-barack,alma-baban,sutotok-alma,itokaba meg csak a barackot adom.Es jol van koszoni szepen. :wink: Nodogel es nem ehes. :lol: 8) Tapit meg nem kap.
Latom nonek az uj babocak is rendesen.Kerek kepeket.


KépKép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk pénteken jöttünk haza a kórházból!
köszönjük szépen a gratulációkat!

Borsika: neked külön köszönöm szépen a segítséget!

Hát majd elmesélem a szülésem történetét később mikor lesz egy kis időm !

A babucika jól van most már ,sajnos mikor megszületett akkor csináltak nálla gyomormosást és rá két napra meg infuzion volt mert felső légcsőhurutja volt és két napig ment, meg bukott is valszeg mert piros volt a torka és nem birta szegénykém a kajcsit!
Kap nálunk is tápszert mert nem sok tejcsim van még de én is iszom a szoptatós teát!
Hát egyenlőre ennyi majd rakunk fel képeket a babucikáról!

Honey: te otthon vagy már?

Jaj nagyon jók a fotok a babákról mindenkinek nagyon édi babája van!IMÁDNI valóak!
mogyoland
 
 


Noémi. mogyó

Szivesen segítettem.


Pocaksok ha jöttök szülni nyugodta szóljatok rám ti hamarabb megísmertek, mint én titeket. Most vár névtáblám is. így biztos egyszerűbb lesz.

Kép
Kép
Kép
borsika33
 
 


Sziasztok!

Mogyoland, örülök, hogy otthon vagytok! Majd meséld el mi történt, bár tényleg az a lényeg, hogy minden rendben mostmár!

Manófalvi: Én is csak símán almát adok neki egyelőre. Nagyon tetszik neki! De már megvettem a DM-es tejpépet, kb. 3 hét múlva megkóstoltatom vele azt is!
Az almát egyelőre úgy adom neki, hogy két szopi között. MÉg jól úgysem lakik vele, csak kóstolgatás szinten, de napról-napra növelem a mennyiséget. De akkor is csak szopik között adom majd, így egy kicsit kitolja a következőt!

Pálfinoémi: Igazad van, a baba nem maradhat éhesen. Az én környezetemben, most én vagyok az egyetlen, aki tudja szoptatni a babáját. Sajnos például a barátnőmnek az idegeskedés miatt ment el (kórházba kerültek). Szóval senki nem önszántából választja ezt. De ha ez kell, akkor ez kell. Én meg örülhetek, hogy egyelőre van, de ugye én se tudhatom meddig. És hát a baba is dönthet úgy, hogy neki nem kell! Az én nagyobbikam ezt tette 7 hónaposan. Szóval NEM ÉHEZTETÜNK! Ugye lányok?
Vendég
 


nagbri-pu ment. :wink:

KépKép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok,

Csak gyorsan beleolvastam abba, amit írtatok, remélem jövő héten, ha már minden dokit körbe jártunk lesz időm rendesen ideülni.

Látom kaja téma van terítéken. A saját tapasztalatom: Gergő 18 hós koráig szopizott, nekem sem volt elég, így ha éhes maradt kapott tápszert. 5 hónapos kora után a Kismama naptár hátoldalán lévő lista szerint próbálgattam a gyümiket. Banán-ananász déligyümi lévén allergizáló lehet, illetve saját káromon magtanulva a TEJ is. Barátnőm 6 hós korától adott a lányának tejpépet és 2 éves korára olyan allergiás lett, hogy marhahússal keresztallergiás. Szóval szerintem a tejes dolgokat nyugodtan 1éves kora utánra hagyhatjátok. Van egy gyönyörű kis listám, arról, mit nem ehet a már lassan 26 hónapos fiam: TEJ, SZÓJA, MANDULA, KAKAÓ, HAL, ASZKORBINSAV, SZORBINSAV ÉS JELENLEG A SZALICILSAV. Szép, de valahol magamnak köszönhetem, sajnos. Mivel a tejallergiája kiderült, így szójával pótoltam főzésnél, illetve jóval egyéves kora előtt kapott felvágottakat. Most a 10 perces bevásárlást legalább fél óra alatt intézem el, mire megtalálom azt, amit ehet.
No, de valahol mindenkinek mérlegelnie kell. Én is ezt tettem, de tudom, most mit fogok másképp csinálni.


Manófalvi,

Jól vagyunk, ma voltam 25+6-os babamozin, jól van a csajszika. Tuti az. 888g a becs. súlya,BPD:66mm. már nem olyan óriási a bátyjához képest. Az egyik veséjéban van egy kis tágulat.

Jövök, ha tudok.

Szép napot Nektek!

geli08
 
 


Szia Geli!

Hát biztosan nem könnyű ez a kaja dolog, de szerintem gyerkőce is válogatja. Bence amikor abbahagyta hét hósan a szopit, már javában kapott tejtermékeket, sőt utána tápszer helyett tejet kapott felesben vízzel hígítva. Semmi baja, a mai napig imádja a teje!
Én úgy gondolom, hogy lehet, ha nem adod olyan korán, akkor is allergiás lett volna a pici.
Nálunk 8 hós kora óta a párizsi a sláger! Valószínűleg szerencse is, hogy ilyen, de mivel tápszert nem fogadott el, nem nagyon tudtam volna mit tenni. Most a picivel is el fogom majd kezdeni 4 hós kortól a tejpépet, amit lehet, természetesen. Reméljük nem lesz allergiás! De én tudok olyat, aki az anyatejre lett allergiás. A barátnőm kislánya. Szóval ez teljesen gyerekfüggő. Sajnos nem tudhatjuk előre!
Reméljük nálatok a kiscsajszival nem lesz semmi ilyen probléma, és Gergő is kinőheti, nem?
Vendég
 


sziasztok!

Hát ha így alakul a tejcsim akkor nálunk is hamarabb ki lesznek probálva a kajcsik!

Éppen apa babázik de lassan éhes lesz!

Majd jövök!


Kép
mogyoland
 
 


Megvolt az etetés.
Szerintem nekem is pont az idegeskedéstől ment el a tejem vagy is nincs annyi !
De inkább adom neki a tápszert minthogy "éhezzen" meg sok gyerek felnőtt rajta!

Remélem jól vagytok mindannyian!
Nagbri:Bencének utólag is boldog szülinapot!

lányok nállatok,hogy van ,mert nálunk nem igazából alszik Ági nappal csak keveset de éjszaka meg kétszer kel fel enni így éjszaka alszik!
Ja és velem alszik az ágyban egyszerűen nem alszik este a kiságyában ! :oops:
Mintha tudná ,hogy este van lefekvés és ha átrakom akkor csicsika!




Kép

Kép
mogyoland
 
 


Kép
mogyoland
 
 


Mogyoland: Bence nevében is köszönöm szépen!
Ági nagyon aranyos!!!
Azon ne izgulj, hogy ott alszik veled! Bence ugyanezt csinálta, kb. két hétig miután hazakerültünk. Mi úgy oldottuk meg, hogy csak akkor vettük ki az ágyából ha nagyon sírt. Mindig egyre később kezdett el sírni, így este egyre többet aludt az ágyában. Egyszercsak végigaludta ott az éjszakát!
A tejcsi, ha nem idegeskedsz, visszajön, visszajöhet! Nekem is lelkiállapottól függ mennyi van! De éheztetni nem szabad! Borsika biztosan jobban ért hozzá, de nekem bevált, hogy gyakrabban tettem cicire, akár egy-két óránként, ha kérte! Utána beindult a tejcsi! De az is lehet, csak szerencsém volt! (nem akarok ám okoskodni, nehogy úgy vedd! :D )
Vendég
 


Sziasztok!

Mogyo, de jó hogy már otthon vagytok!!!!! És mi is várjuk a képeket!!!!!! :D
A tejecske meg még beindulhat! Csak ne idegeskedj rajta! Én is gyakrabban teszem cicire, amikor Bende étvágya nő, és akkor hozzá idomul a mennyiség is... Csak türelem... :)

Borsika, mi is biztos találkoztunk, de iszonyú az arc memóriám... :roll:

Nagbri, éheztetés kizárva! :D

Geli, rossz olvasni, hogy milyen allergiát okozhatnak ezek a kajás dolgok! És a legszörnyűbb, hogy nem tehetsz utólag semmit. Ezt kinőheti még Gergő????
Örülök, hogy a kiscsajszi jól van! Te hogy bírod Gergő mellett?? Névválasztással hogy álltok?

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


Manófalvi: Na az tuti! :D Én is kíváncsi vagyok, meddiglesz elég a tejcsim ennek a kis zabagépnek! :D Rengeteget eszik! Furi, hogy mennyire más a két gyerek.
Vendég
 


mandula-nem megyek mehnyakrakszuresre,majd odahaza.Mert it tuti kellene egy csomot fizenem,otthon meg nem. :wink: Ugyis egy honapra megyek,lesz ra idom.Es akkor nem kell Atticy-t magammal cipelnek,anyum vigyaz addig ra.Csak meg ne szokjam egy honap aladt azt a kenyelmet. :lol:

KépKép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Kepzeljetek el,Atticy ma szinte megevett 2 uveg babakajcsit,+ meg szopizott is utana. :shock: Majd kiakadtam,ennyit kellene ennie egy 4 honapos kisfiunak????? :roll: Borsikam szolj hozza legy olyan kedves.Szabad ennyit ennie?Vagy fogjam rovidebre?De ha nem adom,sir,koveteli. :roll: Hmmmm...tanacstalan vagyok,felek nehogy megfekudje a kis pocakjat vagy legyen valami baja. :roll:

KépKép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Geli-rossz olvasni,amiket irtal.Es ez mind a babakaja? :shock:
Ha tul sok tejcsit adsz,az a baj,ha nem az,szoval nem talalok szavakat.De ha nem eleg a tejcsink,akkor mit a fraszt lehet adni nekik,h.ne legyen ez a barom allergia?Erdekes regeben nem volt ilyensmi,meg a zsiroskenyeret is tomtek egyesek a gyerekbe,azt semmi baja,szoval,nem ertem...ha van sapkaja a nyuszinak az a baj,ha nincs akkor meg az a baj.Rohadt egy vilagban elunk.Es ez mind az embereknek koszonheto,tonkreteszik a sajat kornyezetuket. Geli kivanom,h.a kisfiad mihamarabb kinoje ezt a sok allergiat.:twisted:


KépKép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timci

Szerintem a két üveg kajcsi az egy kicsit sok, egy ekkora babának.

Kép
Kép
Kép
borsika33
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?