Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Orsi!
Gratulálok Zsezsének a szobatisztasághoz.
Ezen felbuzdulva újra megpróbáltam ma reggel Katicánál, hogy hogy áll a dolog, mert ő utálja a pelenkát, és mondogatja is, hogy pisi lesz, de nem pisilt soha a WC-be, egyszer-kétszer sikerült a bilibe, de legtöbbször a földre.
Aztán jött, hogy pisi lesz. Ráültettem a bilire, és láss csodát, kaki, pisi minden a bilibe ment.
Úgyhogy most én is próbálkozom nála megint.

Eszter!
Kanna baba nagyon cuki, és huncut.
Hát mi épp most szabadultunk meg minden gyerekholminktól. Még egy babakocsink van itthon, ami a sportkocsi és a nagy kocsi közötti, de ez nem téliesíthető. De ha belegondolok, hogy apa egy ismerősének a 42 ezerért vett babakocsit, ami olyan volt, mint az új 5000!!!! Ft-ért adtuk el, akkor felhúzom magam.

Ági!
Ma lesz a nagy nap (az egyik) :)
Már előre félek, hogy mennyire kell megnyitnom a pénztárcámat, hogy mit kell még beszerezni.
Majd elkukkantok abba a Wex helyén nyílt áruházba, hogy mik vannak.
Egyébként még annyira nem érzem rosszul magam, mert nem fogtam fel mi történik, majd amikor nem lesz körülöttem.

Piros!
Várom a tálamat tele finomsággal! :-)

Zsu!
Azért a rendszeres lovaglástól messze vagyunk.

Valaki kérdezte hova járunk :)
Ásványráró előtt van egy kereszteződés, ahol balra kanyarodva Tét felé lehet menni, jobbra pedig egy kis út van, azon kell menni olyan 100 m-t, és ott egy nagy farm. Vannak még juhok is, azt hiszem rackajuhok, meg kecskék, tyúkok, meg van azt hiszem olyan 10 ló. Most van egy kiscsikó is.

Na megyek ebédelni.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Lányok!

Biztos olvastátok már, de szombaton lesz az Aranyparton Gyermekparty jó programokkal.
17 órakor Vitéz László is lesz :-))


I. Aranyparti Gyermekparty
A Nefelejts Közhasznú Alapítvány szervezésében

08. 25., szombat
10.00 Rendőrségi bemutató
10.30 Az Asi Hara Karate Klub bemutatója
11.00 A Penderedő Egyesület néptáncbemutatója
14.00 Tűzoltósági bemutató
15.00 A „Gumimacik” táncbemutatója (Váci M.-iskola)
15.10 A Bolero együttes jazzbalett-bemutatója.
16.00 Játsszunk mesét! Drámajáték kicsiknek.
17.00 Vitéz László – bábelőadás (Budapest)
18.00 Boogie-woogie zenei bemutató
19.00 Albatrosz TSE társastánc-bemutató
19.30 Táncház
20.00 A Hard Groove együttes koncertje
21.00 A Jam együttes koncertje

08. 26., vasárnap
10.00 Etalon AMI Kiscserók néptáncbemutató
11.00 A Vaskakas Bábszínház előadása
14.00 Kacsahorgászat.
15.30 Kacsashow
17.00 Bojtorján-koncert
18.00 A Cseroquartett koncertje
19.00 A Rocket együttes koncertje
20.00 Roy és Ádám-koncert
21.00 Világítós ugrálókötél bemutató

A belépés ingyenes!

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Ja, Piros!

ma olyan 3/4 5-ig leszünk itthon, és szerintem 1 órás lesz a szülői.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

 
 

Bocs, Bogi, nem értem oda, vendégeink voltak. Vasárnap esetleg? majd hívlak. ha nem jön össze hozd magaddal hétfőn, please.

Jó éjt mindenkinek!

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Eszti!
De jó,hogy jöttél!
Anna kész nagylány.
Képzeld majdnem közelebb kerültünk Hozzátok. Szentpálon akartunk építkezni,de találtunk jobbat.

Képzeljétek Marcus végre kezd kicsit többet beszélni.na eddig beszélt csak nem értettük :lol: .
Ma reggel megörvendeztetett egy "komoly" mondattal:anya kérek még tejcit. Olyan édes volt.
Viszont a bilizés nekünk sajna nem megy. Arra gondoltam együtt veszünk neki bilit amit ő választ. Remélem nem rózsaszínt akar :roll:
Hátha így nagyobb lelkesedéssel ül majd rá.

Orsi!
Zselykén már látszik,hogy nőből van,szereti a szép bugyikat :wink:

Csajok!
Mi lesz a talival?
Ha Erzsinek nem jó akkor is találkozunk?
Nekem is jó a 30.-a.

Na mennem is kell.

Puszi!

Bea
beátab
 
 


Sziasztok

Szívesen csatlakoznék a társaságotokhoz, ha nem bánjátok!

Júliusban szültem meg első fiamat, Dávidot, lassan másfél hónapos és nagy szükségem lenne egy kis tapasztalatcserére :lol:
kokogirl
 
 


Sziasztok!

Piros!
Semmi gond, vasárnap itthon vagyunk úgy tűnik, majd dumáljunk, de ha nem jön össze, hétfőn viszem. Hoztam 3 méretet a biztonság kedvéért :) :)

Bea!
Hihi, nem adok tanácsot bili ügyben. Szerintem másfél évesen nincs lekésve semmiről Marcell, legfeljebb neked lenne kényelmesebb, ha nem kéne pelenkázni, bár ebben sem vagyok biztos, mert akkor meg a WC keresés lesz macera :)
Szerintem talizhatnánk mindenképp, csak hol?

Kokogirl!
Jó neved van :)
És Dávid már igazi nagylegény :) Hányadikán született? Nekem Katica 5-én, csak éppen két éve :)
Gyere nyugodtan, írj magadról egy kicsit többet. Merre laktok, milyen volt a szülés, stb.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Olvaslak ám Benneteket!
Ha lesz valami fejlemény, írok! :lol:

Puszi Mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Hú, Zsu, nagyon szégyellem magam hogy nem írtam: Krisznek nagyon boldog szülinapot utólag is!!!! Valahogy nagyon lemaradt, sajnálom... :oops: :oops: :oops: :oops: Úgy látom Krisz már jól felfogja a tesó dolgot! Hogy viseled a pocakodat? Neked is nagyon már mint anno?

Bogi, köszi, sajnálom hogy már eladtátok a babakocsitokat, de van még időm, előbb-utóbb úgyis találunk valamit, van még néhány hónapunk :D Katica nagyon-nagyon ügyi!!! Én is tartok egy kicsit a szobatisztaságtól, bár gondolom ez a legrosszabb, mert minek izgulok előre, tiszta zizi vagyok...

Szerintem sincs Marcell elkésve semmiről, legkésőbb jövő nyáron tuti összejön Bea!!! Mikor fogtok építkezni? És hol? Vagy nem építkeztek? Mi újság Kyrával? Olvastam hogy be fogjátok zárni a fotóshopot, lesz helyette máshol?

A találkozót hová tervezitek? Lehet hogy én is el tudnék menni, persze ez egyelőre nagyon kétséges.

Ne haragudjatok ha valakit kihagytam, de rohannom kell hajat mosni, anyuékhoz megyünk, szülinapja van! Sok puszi mindenkinek!!!

Kép
Kép
esther1000
 
 


Sziasztok!

Mielőtt elfelejtem,Erzsi hívott és kérte,hogy írjam meg Nektek,hogy jó lesz a csütörtök talinak a kávéházban. 5 órától szeretettel vár mindenkit. Kérése,hogy ne vigyünk semmit. Mondjuk van is ott minden finomság,még török süti is :wink:
Cím: Kaffa török kávézó-teázó, Bajcsy Zs. u. 3.
Remélem sokan összejövünk.

Luca!
Gyere Te is!!!!!

Eszti!
Veled is jó lenne talizni.
Az építkezés vagyis építtetés még csak terv,most áruljuk a lakást. Töltéstava a jelenlegi helyszín /bár ki tudja marad-e/,nagyon olcsón tudnánk ott telket venni,a cég aki építi jó áron adná.
Az üzletet nem áthelyezzük hanem sajnos végleg bezárjuk :(

Bogi!
A bilizést nem erőltetem,csak próbálkozom. És már 20 hónapos :)
Az a baj,hogy Marcell télen lesz 2 éves,és attól tartok,hogy a szobatisztaság áthúzódik a jövő nyárra,ezért gondoltam hátha.....
Ma délután megyünk az általad is említett Aranyparti gyerekpartira.
Ti voltatok már? Vagy nem jöttök?

Tegnap Alsóörsön voltunk. Este Udvarház nevű helyen vacsiztunk,remek volt. Állatok voltak az udvarban,gyerekjátszótér,szaladgálhattak a gyerekek,nem zavartak senkit, szóval nagyon jó volt. Ritkaság manapság olyan helyet találni ahonnan nem nézik ki a kisgyerekeseket,sőt még gondolnak is a szórakoztatásukra.

Szia Kokogirl!
Üdv.közöttünk. Gyere és kérdezz tőlünk bátran, bármit,remélhetőleg tudunk segíteni.

Na megyek,mert még ezer dolgom van,és megint jönnek lakásnézőbe fél 2-re :roll:

Puszi!
Bea
beátab
 
 


Sziasztok!
Hát a hétvégénk anyuéknál nem úgy sült el ahogy azt vártam, de sebaj. Kezdődött azzal, hogy a párom allergiás és most volt a legrosszabb, alig tudott aludni. A Zalánnak meg most valahogy nem tetszett az utazóságy, főleg mert abból látja, ha kimegyek miután beleraktam. Így mindannyiszor sírva aludt el, még este is. Viszont meglátogattuk unokatesómékat és viszonylag jól elvolt a két kis lurkójukkal. Egyik 1 éves lesz hétvégén, a másik 2 lesz október végén. Nagyon aranyosak voltak együtt a fiúk.

A talival kapcsolatban először néztem nagyot az 5 órával kapcsolatban, aztán rájöttem, hogy jobb nem is lehetne, mert addigra remélhetőleg hazaér apa, és a Zalán is meguzsonnázik, vagyis csak egy kis játék marad kettőjükre. Remélem nem kap frászt tőle, mert ő még nem tud róla csak annyit, hogy csütörtökön menni akarok valahova :D

Na megyek, mert ezer dolgom van, így hogy nem voltunk itthon.
Üdv

kancellárka
 
 


Sziasztok

Köszönöm a kedves fogadtatást :) Magamról röviden annyit, hogy márciusban voltam 30 éves és Dávid az első gyerekünk, de nagyon tervezgetünk egy kislányt is... Szociológusként végeztem Miskolcon, de szociológusként még nem dolgoztam :roll: , helyette a szociális szférában tevékenykedtem trénerként,meg pályázati koordinátorként.

Amúgy egy életvidám, nagyon jövős-menős csajszi vagyok, aki imádott terhes lenni :lol: Életem legjobb 9 hónapja volt, mert úgy érzem testileg - lelkileg "kikerekedtem" tőle. Anno nagyon féltem a szüléstől, de ahhoz képest egyáltalán nem volt szörnyű, kb 4 óra alatt sikerült világra hoznom a fiamat. Mondjuk az is igaz, hogy 9 hónapig készültem rá fizikailag is, de főleg lelkileg, és van egy olyan férjem akire lehetett számítani (nekem ez nagyon sokat jelentett) és szerencsére nagyon jó kis csapatot alkottunk. Csak szülésznőt fogadtam, dokihoz a terhesgondozóba jártam, úgyhogy így sikerült megvalósítanom amire vágytam: háborítatlan szülés kórházi körülmények között. Valószínűleg nagyon nagy mázlim volt az ügyeletes dokival, mert megengedte, hogy a kádban vajúdjak és mikor látta hogy nincs rá szükség, nem erőltette ránk magát.
A szülésről röviden ennyit, akit érdekel részletesebben szívesen írok még róla, mert nagyon nagy élményem volt, szemben utána a kórházban töltött napokkal, ami szintén "élmény" volt csak negatív előjellel.

Ma izotópos vizsgálaton voltunk Dáviddal (vesetágulata van és most kezdik el keresni hogy hol van a szűkület)....illetve elméletileg lettünk volna ha a doktornő aki beutalt nem keverte volna össze a napokat...holnapra szól az előjegyzés, de nekünk a mai napot írta rá a papírra, úgyhogy reggel 8ra bebumliztunk a megyei kórházba ott megszúrták, onnan át a Zrínyibe, ahol közölték velünk, hogy mehetünk vissza holnap :evil: Úgyhogy a holnapi napunk megint jól fog kezdődni ... Szorítsatok, hogy hamar megtalálják, hogy hol van az a fránya szűkület, hogy ne kelljen túl gyakran visszamenni, mert már elegem van abból, hogy összevissza szurkálják, meg vizsgálgatják jobbról balra...
kokogirl
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, pénteken, indított szüléssel megszületett férjem exnejének a kisfia, Bence. Jó nagy baba, 3,61 kg és 56 cm.

Csütörtökön akkor tali? Remélem mindannyian összejövünk!

Kokogirl!
Nagyon sajnálom a történteket, és persze, szorítunk nektek! Nem raksz fel fotót a kisfiadról?

Niki!
Még jó, hogy nem idegen helyen voltatok, és "csak" az alvással volt gond!! Medence megvan? Gyere mindenképpen csütörtökön, én pl még nem is ismerlek!

Bea!
Jó lehetett ez az alsóörsi étterem, kár hogy nem lehet csak úgy egy ebédre leruccanni, ahhoz elég messze van...

Viszont én is írok egy jó helyet, bár ez azoknak jó elsősorban, akik szeretik a hal ételeket. Szóval, a Vidra csárda, ami a szlovák határ innensó részén van, szintén nagyon jó. 2 horgásztó között van, szépen parkosítva van, van gyerekülés, és nagyon jól főznek. és nagyon kedvesek!

Eszti!
Igen, én is úgy látom, hogy most nagyobb a pocakom, mint Krisszel, és az idő is gyorsabban telik, hiszen már itt a 6.hónap!! Sajna kevesebb figyelem is jut erre a terhességre, de hát változnak a dolgok, és Krisz nagyon igényli a törődést! Remélem te is ott leszel a talin!!

Lányok! Még valami! Ámbár voltunk tegnap a Nefelejcs Alapítvány által szervezett gyerekpartyn, de nem tudom az elérhetőségüket kideríteni! Nem tudja valaki véletlenül?

Puszi, elkészült az ebéd, jók legyetek!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Kokogirl!

Zalán kisfiamnak is vesetágulata van. A te fiadat elég hamar izotóposra küldték. Olyan nagyon nagy a tágulata?
Nekünk először ugyebár kiszűrték az első "futószalagos" csípő és vese uh-n aztán 3 hónap múlva uh nélküli pisivizsgálatos tapogatós kontrollon voltunk, aztán arra 3 hónapra újra uh és mivel itt had ne meséljem milyen uh után de a lényeg, hogy kihozták, hogy nem tűnt el a tágulat, na ekkor akarták küldeni csak izotóposra, ez idén májusban volt, amikor a fiam már fél éves volt. De a férjem kiverte a hepajt és a kiharcolt még 3 hónap haladékot, amiből 4 lett a várólista miatt. Szóval mi még csak most fogunk megint menni szeptember elején újra uh-ra.

Zsu!
Nem vagy egyedül a nem ismernek engem táborából :D
Medence megvan, de nem tudom rávenni a férjem, hogy fel is állítsuk.

Üdv

kancellárka
 
 


Sziasztok!


Talira megyek én is, bár a biztos csak az, ha már ott leszek.

Niki
Sajnálom, hogy nem volt olyan jó a hétvége. Csütörtökre a fuvar áll még!

Kokogirl
Üdv köztünk. Biztos gyorsan megtalálják a szűkületet.

Bogi
Mi volt a szülőin?

Bea
a beszéd még nálunk se teljesen tökéletes. Ha nem értem, hogy mit mond, akkor egyre hangosabban mondja, ahelyett, hogy elmutogatná. Közben meg úgy tud nézni az emberre, hogy végül én érzem magam hülyének, amiért nem értem, hogy mit mond.

Luca
Jó lenne veled is csütörtökön találkozni.

Zsu
Voltunk kint mi is. Zsezsének tetszett a Bob és Bobek előadás, meg persze minden. Sajnos nem tudom az elérhetőségüket.

Lélekben már mi is készülünk a bölcsire. A mára tervezett koránkelés még elmaradt, de holnap újrapróbálkozunk. :)

Kép
sorsoly
 
 


Niki
Ha áthozod a medencét itt felállíthatjuk! :lol: Abból talán nem tudná Zsezse kiborítani a vizet, mert a sajátjából folyamatosan kiborítja.


Nem tudtok véletlenül valakit, aki kisgéppel földmunkát végez? És lehetőleg még az idén ide is érne.

Üdv: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!

Bea, Alsóörsön van a strandon gyerekeknek lassan mélyülő strandszakasz? Mi Szigligetre szoktunk járni, ott nagyon jó a strand, de a többit nem ismerjük...

Nagyon szeretnék csütörtökön elmenni a kávézóba, remélem összejön, már olyan régen nem találkoztunk!

Kokogirl, üdv közöttünk! Remélem Veled is találkozom csütörtökön!
Sajnálom a kisfiadat, de bizti kinövi még. Mi is járunk Anival a nephrológiára, neki vesegyulladása volt 3 hónaposan, és folyamatosan kontrollra kell vinni. Ti is oda jártok? Kancellárka, nem is tudtam hogy Zalán vesetágulattal küzd. Kihez jártok? Nagyon lassan őrölnek a nephrológia malmai, gondolom ti is oda jártok... :roll:

Orsi, nekem van olyan ismerősöm aki földmunkát is végez kigéppel, ha gondolod megadom neked a számát, hivatkozz rám. Nagyon megbízható és kedves a srác, és idén még kiérnek! A feleségének a nagyszülei is Szentivánon laknak :)

Bogi, mesélj, mi volt a bölcsis szülőin? Lili várja már? Nagy a készülődés? Mikor kezdődik?

Zsu, elmondom a férjemnek az halételes éttermet, imádja a halat! :D Én mondjuk nem, de sebaj, azért bizti van ott is valami finomság. Iszonyatosan kívánom az édességet, Te hogy vagy ezzel?

Na puszi lányok, vár Pankusz, annyira anyás lett, nem is értem hova ez a nagy imádat felém :D

Kép
Kép
esther1000
 
 


Sziasztok!

Csütörtök rendben!

Orsi!
Földmunkával kapcsolatban van két tényői ember Borsos Vilmos,tel.:06 20/414-87-99,a másik Lázár László 06 20/95-88-999 próbáld meg hátha...

Kokogirl!
Szerintem leírhatod részletessen a szülésed,meg a korházi tartózkodás kellemetlen napjait is!Hol szültél?Kinél...?Mi volt a baj a korházban?Minket minden érdekel! :oops:

Kancellárka!
Az egésségügyi dolgozók külön faj (remélem nem haragítok meg senkit :oops: )Árminnak csomó volt a hóna alatt késöbb mondták,hogy a bcg-től,ki akarták vágatni!Mire én váltogattam a szinem és érdeklődni mertem,hogy mégis miért?-Ja,hát nem muszály,lehet,hogy felszívódik magától!(felszívódott!!!)

Mára ennyi,puszi nektek Eszter'

seszter
samu eszter
 
 


Sziasztok!
Kedvesek vagytok, hogy engem is hívtok a találkozóra!
4-ig dolgozom, ha időben el tudok szabadulni, megpróbálok én is elmenni. :lol:
A címet leírtátok, de pontosan merre van a Bajcsy-n a 3-as szám?Melyik végén?
Az a baj, én egyikőtöket sem ismerem személyesen! :(
Vendég
 


Orsi!

Caterpillar kisgéppel volt nálunk is egy pali alapot ásni meg ilyesmiket. Őt is hívhatod.
Bagó Ákos
06-20 945 -5322

Eszter!

Mi az elmúlt 20 évben mindig Alsóőrsön nyaralunk anyumék nyaralójában. Nagyon jó a strand, mert időnként feltöltik a partot. Menjetek a játszótér utáni lejárókhoz, mert ott még nem járták ki a feltöltést. Kanna térdéig érő víz is van. Van un. élménypark is a strandon, ahol lehet trambulinozni is. Idén nekünk ez jött be a legjobban a kicsiknek.


Van még egy szuper játszótér a faluban, a művelődési ház mögött, illetve egy kisebb a fenti ABC (faluközpontbeli) hátánál. A strandon a pizzériát javaslom vagy a Fogas büfét, ha ott akartok enni. A Balaton büfét viszont kerüljétek el. Felsőőrsön van pónilovaglás is, ha unjátok a vizet. Ott készültek a képek Bogiékkal.


Kép

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Az előbb írtam egy jó hosszút, aztán kiírta, hogy az IE hibát észlelt, és elszállt az egész. Kezdem elölről:

Orsi, Ági, Eszti!
Az ovis szülői nem volt egy hatalmas katartikus élmény :)
Azért leírom mit mondtak el.
Az oviba 6,30-8,45-ig lehet vinni a gyerekeket, akörül reggeliznek, aztán játék, foglalkozás, 3/4 12-kor ebéd, 1/2 1-1 között szundi, kb. 3-ig. 3-kor uzsi. 3-tól 16,30-ig lehet elhozni őket.
Van az oviban logopédus, gyógytestnevelő, fejlesztő pedagógus, akik a gyerekekkel foglalkoznak szükség szerint.
Aztán megismerkedtük külön az óvónénikkel, megkaptuk a jeleket (napraforgó), és egy listát, hogy mit kell vinni, és mi az, amit megköszönnek, ha viszünk. Húzós lista :)
Még 5-én lesz egy szülői csak a csoportnak, mert a befizetést akkor mondják meg.
Ja és megbeszéltük, hogy milyen ütemben szoktatjuk be a gyerekeket. Ebben a csoportban lesz a legtöbb ovikezdő, most szeptemberben 10 kisgyerek kezd, és őket két ütemben szoktatják be. Mi szeptember 3-tól megyünk már.
Szerencse, hogy Lili ismeri az óvónénit, aki szembe szomszéd, de azért nem vagyok naív, amennyire ragaszkodó, biztos lesz vele elég gond.

Kakaóscsigánk!
Remélhetőleg már túl vagy a szülésen, ha lesz időd majd írj! Jó lenne tudni milyen nevet nézzünk az újságban :)

Kokogirl!
Gyere a talira. Szerintem nem lesz nehéz egy csapat felszabadult, gyerektelen anyukát felfedezni :)
Ahogy néztem a www.utvonalterv.hu oldalon, a 3. szám a Jókai utca felőli végén van, a Munkácsy Mihály utca felé.

Képzeljétek, szombaton esküvő, és persze nem mondanak jó időt. Brühüm. Pedig pőrén leszek öltözve :)
Ja, és a szememen is most kellett valami dagadt baromságnak megjelenni, bányarém leszek az esküvőre.

Piros!
KÖSZI MINDENT, SZUPER VOLT!


Na megyek, mielőtt elszáll!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Orsi!
Akkor a fuvart kihasználnám, de már csak egyedül, apa már hazaér időben, így fiatalúr itthon marad vele ELŐSZÖR anya nélkül! Hú kíváncsi leszek! Apja már most beszélgeti meg vele, hogy jó legyen, mert egész este nem ülhet majd a hintában.
Medencével az a gond, hogy még kb ugyanennyit rá kell majd költeni, hogy ne poshadjon, úgyhogy az marad jövőre.

Eszter!
Igen nephrológia, mi a Simon Edina doktornőhöz járunk. A várólista az csak egy dolog, de sajnos mi más miatt is rossz szájízzel megyünk oda.

S.Eszter!
Elvileg ez is kinőhető, Zalánnak nem is volt nagy, csak pl. azt nem veszik figyelembe, hogy ahogy nő a gyerek, nő a veséje is. Na mind1.


Luca!
A találkozó pont arra jó, hogy megismerjük egymást. Még én sem ismerek mindenkit.

Piros!
Erre az alsóörsi nyaralóra mindig irigykedem kicsit! Mi csak itt punnyadtunk a meleg lakásba medence nélkül!

Bogi!
És így is, hogy a kisebbikkel otthon vagy maradhat Lili egész napra? Itt nem nagyon szeretik, ha egésznaposak azok a gyerekek akinek otthon van az anyukájuk.

Na megyek, mert már sikoltozik az ágyból, végre jót aludt a drága.

ÜDv

kancellárka
 
 


Sziasztok!

Niki!
Igen, mert én dolgozom. Szülni is szabadság alatt mentem, és gyesen sem vagyok. Az egy dolog, hogy távmunkában dolgozom itthon, és ezért nem adtam be a gyerekeket semmilyen intézménybe, mert hát úgyis itthon vagyok, és én a gyerekeket nem azért szültem, hogy aztán beadjam őket minél előbb valahová.
Ne érts félre, én egyáltalán nem nézem rossz szemmel a bölcsit, és én aztán igazán látom, hogy egy anyukának SAJNOS nagyon hamar dolgoznia kell a gyerek mellett, ha meg akar élni, mert a gyes nem igazán elég semmire. De hallottam már olyan anyukáról is, aki azért adta be bölcsibe a gyereket, mert ő nyugodtan szeretett volna otthon lenni pár órát, utána meg bölcsipártivá vált, szült 3 gyereket, és mindet bölcsibe adta amint lehetett, utána meg minősíthetetlen hangnemben közölte velem, hogy hülye vagyok, ha itthon tartom a gyerekeket, a gyereknek az a jó, ha bölcsibe megy, mert ott fejlődik a legtöbbet, én nem tudom neki megadni amire szüksége van szellemi fejlődésben.
S lám, az én gyerekeim sem lettek alulfejlettek, legfeljebb van 1-2 vers, vagy ének, amit később fognak megtanulni.
Nekünk jó volt így, és nekem csak ez számít. Ja, meg az sem mellékes, hogy csak csanakon van bölcsi, és oda autó nélkül nehezen vittem volna el :) :)

Szóval beveszik egész napra, mert hivatalosan dolgozom, és még a vállalkozást is viszem a munka és a két gyerek mellett. Tény, hogy mostantól egy gyerekkel kicsit könnyebb lesz, de nem ez a lényeg.
Amúgy itt is azokat a gyerekeket, akinél van kisebb testvér, és az anyuka nem dolgozik, csak fél napra szeretik bevenni, de ahol az anyuka ragaszkodik hozzá, hogy egész napra menjen a gyerek, azért nem csinálnak belőle gondot. Külön indult egy fél napos csoport is, úgyhogy ők külön vannak teljesen.
Mondjuk én ezt nagyon nagy hülyeségnek tartom több okból is:
A kisebb testvér általában pont akkor aludna, mikor a nagyobbat el kell hozni az oviból, felborul az egész napirend, főleg ha még nagyon pici a kistesó. Ráadásul itt ugye semmilyen más közlekedési lehetőség nincs, mint a saját autó, a bicikli vagy a gyalogság, de túl nagy a falu ahhoz, hogy gyalog elinduljon az ember, nem elég biztonságos ahhoz, hogy két gyerekkel lavírozzon biciklivel, saját autója meg nincs mindenkinek. Persze megoldják a szülők, mert muszáj nekik, ha kell gyalogolnak 3-4 km-t babakocsival pár órán belül kétszer is.

Remélem akkor tudtok jönni Orsival, jó lesz végre dumálni Admirális asszony! :) :)

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok

Mi is a nephrológiára járkálunk, most már lassan hetente :evil: csak mi Berecky doktornőhöz... végtelenül lelkiismeretes, úgyhogy egyenlőre nagyon meg vagyok vele elégedve. Egyébként azért tartunk már az izotópos vizsgálatoknál, mert még a terhesség alatt kiszúrták, kb a 26 hét tájékán és majdnem úgy volt, hogy emiatt megindítják a szülést hamarabb....legalábbis az egyik szülészdoki rámijesztett rendesen az egyik uh-n, de szerencsére sikerült még időben leállítani, mert azt nagyon nem szerettem volna.

A tágulat önmagában egyébként nem probléma, a neten utánaolvastam és legalábbis nekem az jött le, hogy ezt vagy kinövi vagy egy kis beavatkozással megszüntethető.... a nagyobbik probléma, amin izgulok is rendesen, hogy a veseszövet nem károsodott e illetve hogy van e egyáltalán olyan mennyiségben (lesz e) hogy megfelelően tudja kiválasztani a méreganyagokat....a mai izotóposon elvileg ezt vizsgálták de csak egy hét múlva lesz eredmény :cry:

Nagyon köszönöm a meghívást és élni is fogok vele, de a csütörtök nem hiszem, hogy összejön, mert a szüleim most költöznek át az Alföldről ide Győr közelébe dédnagyszülőstől mindenestől, úgyhogy ott leszek valószínűleg egész nap teljes harckészültségben :x de ha lesz még tali nagyon szívesen csatlakoznék...

Képeket a www.freemail.hu Fotótárban találtok, a fotótár keresőjébe írjátok be hogy orsi7723.

üdv mindenkinek
kokogirl
 
 


Sziasztok!

Bogi! Ugye ezt a bölcsis dumát nem tőlem hallottad? :wink: Bár nekem is három van és mind járt/jár bölcsibe. Most rossz anya vagyok?

Ráadásul egyelőre úgy tűnik nincs kire hagyni a gyerekeket csütörtökön. Még próbálkozom, de anyum, apum elfoglalt, a párom pedig vidéken lesz ott-alvósan. Nagy gáz, ha jön a két kisebb? esetleg becsapom őket addig a játszóházba egy órácskára.

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Bogi!
Azt tudtam, hogy dolgozol, csak azt nem tudtam, hogy ez mennyire hivatalos vagy nem. És azt sem tudtam, hogy ha anyuka ugyan dolgozik, de otthon na akkor hogy nézik az ovit. Pont ezért kérdeztem. Mindig tanul az ember. AMúgy én is nagyon nagyot csodállkoztam mikor meghallottam a szomszédtól ezt a fél napos dolgot ráadásul úgy hogy mindez törvényben van előírva, na akkor állt a hajam az égnek.

Piros!
Szerintem az sem rossz anya aki bölcsibe adja, meg az sem aki nem. Csak az a rossz (nem anya, hanem nem tudom minek mondjam) aki mást "hülyéz le", mert az nem úgy csinál valamit amit ő.

Kokogirl!
Na most estem kétségbe!
Én már alapból nem olvasok utána semminek, mert akkor az összes hajamat kitéptem volna, annyiszor ilyesztegettek már. Nekünk ezt senki nem említette, hogy a tágulattól ilyen probléma is lehet. A házidokink sem mondta, pedig ő tényleg rendes volt mikor ez szóba került.
Végül mi volt a vizsgálaton, vagy ez majd csak később derül ki?

Üdv, Niki

kancellárka
 
 


Sziasztok!

Hihi Piros!
Nem tőled hallottam, de Te hallottad tőlem valaha, hogy rossz anyának tartalak amiért bölcsibe jártak a gyerekeid? Ja és tudtommal Te is dolgozol ezerrel a gyerekek mellett, vagy nem?
:)

Niki!
Igen, totál úgy van ahogy írtad. Bár engem annyira nem zaklatott fel ez a lehülyézős dolog (bár ma is megkaptam az egyik szomszédtól, hogy hülye vagyok, hogy nem altatom őket külön, és hiába magyaráztam el neki, hogy miért alakult így, akkor is azt szűrte le, hogy ez csak duma, és hülyeséget csinálok.)
Szóval nem zaklatott fel, mert látva az ő 3 gyerekét, meg azt ahogy ő viszonyult hozzájuk, inkább ezerszer is ezt csinálnám, amit most.

Az én munkám nagyon hivatalos :) Nem feketén dolgozom, hanem állományban vagyok a Kisalföld Volánnál. A munka volt előbb, aztán jöttek a gyerekek :), de nekem ez így nagyon jól jött ki.

Kokogirl!
Azért akárhogy is nézzük, nem lehet kellemes dolog a pici gyerekkel rohangálni orvoshoz, és izgulni.
Főleg a mai viszonyok között, mert én úgy érzem kicsit, hogy az új rendszerrel az orvosok is megújultak, de nem a jó irányban (tisztelet a kivételnek!).
Tali szokott lenni, azért olyan két havonta megpróbálunk összejönni, általában valamelyikünk bevállalja a társaságot, meg kisebb csapatokban azért össze szoktunk jönni, akik közelebb lakunk egymáshoz.
Te merre is laksz? Nem emlékszem, hogy írtad!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kokogirl!
Megnéztem a képeket, nagyon aranyos Dávid. Olyan picurkának tűnt a képeken, már el is felejtettem milyenek voltak a lányok picinek.
Ha érdekel: http://jaksy.different.hu

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!

Az ok, hogy hivatalos és nem fekete, csak elvileg valahogy úgy is lehetne, hogy részmunkaidős vagy -a távmunka simán lehet az- és mellette gyesen is vagy (na az ilyennel nem tudom mitkezdenek az óvodában). Mai hihetetlen logikus jogszabályok adta lehetőségek gyönyörei.
Én is szívesen dolgoznék távmunkában a gyeses évben, mert nem szeretném Zalánt bölcsibe íratni ha nem muszály, de valszeg az én munkahelyem fogja tudni ezt nekem nyújtani, így lehet marad a bölcsi. Majd addig még kiderül.

Jók legyetek.

kancellárka
 
 


Sziasztok Lányok!
Mi jól vagyunk, szépen kialakultak a dolgok, elég nyugissan telnek a napok, annak ellenére, hogy gyakorlatilag minden nap megyünk valahova. Részleteket majd a holnapi talin. Nagyon várom már, hogy kibeszélgessük magunkat. Apában most kezd tudatosulni, hogy egyedül lesz itthon a gyerekekkel, de volt már rá példa (mondjuk csak néhányszor), igy nem aggódom emiatt.

Bogi!
Én ma megyek újra ovi szülőire, egyszer már volt egy előzetes, de most lesz a csoportos is, majd beszámolók róla. A bölcsis elhelyezésről meg az a véleményem, hogy az anyák mindig a legjobbat akarják a gyereküknek (remélem), de sajnos vannak kényszerű helyzetek is amit meg kell oldani, lehetőleg úgy hogy a kicsi a legkisebb kárát lássa. Nos ez az amit csak később látja meg az ember, hogy sikerült-e vagy sem. Mindenesetre állandó dillema ez az embernek, hogy mi a legjobb a gyereknek. Hosszú időt tölteni együtt, miközben mást is csinálok, vagy kevesebb időt, de intenzívet, amikor csak rá figyelek. Mert ugye azt nem lehet megcsinálni, hogy állandóan csak a gyerekkel foglalkozom, a munkát leszámítva is ott van még a mosás (gyerekruhák is), vasalás (csak gyerek ruhák jóformán) tápláló kaja ( a gyerek érdekében) mindeközben nem vele foglalkozom, bár már Annát elég jól be lehet vonni ezekbe a tevékenységekbe igy ilyenkor is együtt vagyunk. De ott van Fanni aki már egyre többször kiköveteli a vele való foglalkozást az ellátásán kivül is. Aki meg kivülállóként véleményt alkot erről az csak okoskodik és én nem szoktam figyelembe venni, még olyan szinten sem hogy felhúzzam magam. Persze észrevételeket, tapasztalatokat meghallgatom és amit gondolok át is veszem. Kaptam már jó tanácsot tőletek is amit elfogadtam, meg hallottam véleményt amit nem. Ezzel együtt én nagyon örülök neki hogy van ez a fórum, hogy találkozunk és beszélgetünk az aktuális kétségeinkről, problémáinkról.

Piros!
A csúzda nagyon jó Anna imádja. Satoval megbeszéltem holnap fogadóképes még két-három gyerekre, nyugodtan beadhatod hozzánk őket mig mi elmegyünk. Szerintem Sáráék is jól el lesznek vele. Te is láttad hogyan foglalkozik a gyerekekkel, igy gondolom te sem aggódnál. Mit gondolsz?


Eü. problémák: szerencsére nálunk nem volt eddig gond egyikkel sem, bár most kaptunk levelet a pesti laborból, ahova a kórházi vérvételből küldték Fanni vérét, hogy nem megfelelő összetételű, valószinűleg kevés anyatejet evett előtte igy nem tudták kiértékelni, ujabb mintát kérnek. Igy megyünk a dokinkhoz emiatt. Kicsit furcsa a dolog, mert pont azért jöhettünk el két és fél nap után a kórházból, mert szépen gyarapodott a pici, igy gondolom evett elég anyatejet. No majd meglátjuk, előre nem parázok, főleg hogy látom szépen fejlődik.

Kakaóscsiga!
Remélem jól vagy (vagytok). Irtad, hogy megoldást keresel arra, hogy a picinyedre vigyázzon valaki amig neked dolgod van. Amikor aktuális keress meg nyugodtan aztán egyeztetünk. Én itthon vagyok a kis lányommal, igy biztos találunk megoldást számodra is.

Bocs hogy a többire nem reagálok, majd személyesen beszélgetünk.
Most csak ennyit a holnapi viszontlátás reményében.
Üdv. Ági
nicsi1
 
 


Sziasztok!

Ági!
Tudtam, hogy félreérthető amit írtam, és direkt oda is írtam, hogy azt aki munka miatt adja be bölcsibe a gyereket, azzal tökéletesen egyet értek.

SŐT! Ha nem lennék távmunkás, nekem valszeg 6 hónap után már bölcsibe kellett volna adnom a gyerekeket, mert annyi kölcsön van a nyakunkon, hogy mindenképp dolgoznom kellett volna.

Remélem jól éreztem az írásodból, hogy nem vetted magadra amit írtam, mert amúgy meg egyezik a véleményünk azzal kapcsolatban, hogy aki hobbiból adja be a gyereket bölcsibe, mert szabad órákat szeretne magának, és nem dolgozik, az nem biztos, hogy jól teszi.

Niki!
A gyes mellett 4 órában dolgozhatsz munkahelyen, az otthon végzett munka pedig korlátlan idejű. Emelett mehetsz gyesre. Gyed mellett ugye nem lehet dolgozni.
Na most. Én kipróbáltam, hogy a munka mellett nekem Lili 1 éves korától járt a gyes. Akkor változott a jogszabály, így én ezt nem is figyeltem, a munkahelyemen nem szóltak, így fél évvel később igényeltem csak, pár hónapnyitól elestem, de mindegy.
6 hónap volt még az évből amikor kaptam gyest, aztán csináltam az adóbevallást következő évben, és akkor koppantam egy nagyot.
A gyes hiába adómentes, megdobta az adóalapomat, átugrottam egy másik sávba miatta, és 1 teljes havi gyest vissza kellett fizetnem a különbözet miatt, mert a munkahelyem meg ugye nem vette figyelembe az adóelőleg levonásánál a gyest. Gondoltam magamban ezt jól kitalálták, hogy nem a nyugdíjjal vették egy kalap alá a gyest, mert ugye aki nyugdíj mellett dolgozik is, annak az adóalapját a nyugdíj nem emeli meg, tehát ő tényleg nem adózik a nyugdíja után, a gyeses meg adózik a gyes után.
Na akkor gondolkoztunk, hogy lehetne mégis kivenni a pénzt, ami jár úgy, hogy ne kelljen aztán egész év után 2 havi gyest befizetni az adóba.
Így aztán következő évtől a törvény adta lehetőséggel élve elküldtük anyósomat gyesre. Így teljes egészében jár a gyes, csakhogy így meg alá kellett írnom egy papírt, hogy nem adom be a gyerekeket nappali intézménybe, akkoris, ha dolgozom!
Úgyhogy ez meg nekem előirányozta, hogy ha kell a gyes, nem adhatom be a gyerekeket bölcsibe.
Nem tudom értetted-e amit leírtam :) :)

Te hol dolgozol? Mert amúgy a nagyobb cégek már nyitottabbak a távmunka irányában, ha olyan a munkaterület, amit lehet otthon végezni. Pl. az Audi totál nyitott ebben a témában, meg a Volán is.

Na dugulok.

Más
Képzeljétek az esküvő előtt egy ronda árpa lett a szememen. Olyan mérges vagyok. Tegnap voltam dokinál, és mondott valamit, amit nem értettem, valaki esetleg meg tudná magyarázni?

Azt mondta, ha nem javul a szemem, pénteken menjek el a szemészetre, ODA NEM KELL BEUTALÓ!
DE ha nem kell beutaló a szakrendelésre, akkor mennyit kell fizetnem?
Beutaló nélkül 1000 Ft-ot kérnek el egy szakrendelésen, beutalóval csak 300-at. Ebben az esetben mennyit kell fizetnem, ha ide NEM KELL! a beutaló?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Lányok!
Szerintetek ha valakitől kérek árajánlatot egy dologra, az ugye azt jelenti, hogy csak árat kérek, és nem azt hogy csinálja meg a dolgot, akármennyibe is kerül?

Ilyenkor mit lehet csinálni?

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
Értem, anyumék könyvelők :) Nálunk is ajánlotta apukám, hogy mivel ő nyugdíjas kérjük majd neki a gyest.
A munkahelyemet meg hogy mennyire nyitottak a távmunkára majd holnap, nem publikus, ahhoz túl sokan olvasnak netet anélkül, hogy írnának.
Na megyek, mert épp felsírt, vagyis már nem alszik sokáig. Mindenkinek szép napot.

kancellárka
 
 


Niki!

Értem, okés.

Na akkor anyukádék tudják milyen buta helyzetbe kerültem :)

Oké, akkor holnap!

Piros!
Jössz holnap? Szerintem nem gond, ha elhozod őket, két gyerekre ennyien csak tudunk figyelni.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

SÜRGŐS!
Ismer valamelyikőtök lakberendezőt?
A gyerekszobát szeretnénk megcsináltatni, mert a két gyereknek valahogy nincs ötletünk, hogy rendezzük be praktikusan a szobát, meg elég speckó formája van a szobának.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Bogi!
Nem értettelek félre.

A GYES mellett teljes időben is lehet dolgozni, a gyerkőc egy éves kora után. Ekkor nyugdíjjárulékot vonnak még belőle. Mondván munkaviszonynak számit. He he persze de ha még dolgozol is teljes időben amiből vonják ugyanúgy a nyugdijbiztosítást, akkor kétszeresen vonják az idő pedig szimpla, mivel nem vagy hadihajózó, vagy pilóta, na bum.

Ahova nem kell beutaló, oda általában időre kell menni (urológia) aztszem, de csak 300 Ft a vizitdíj. A Satonak megint veseköve van, múlt héten voltunk dokinál onnan tudom.

Üdv. Ági
nicsi1
 
 


Ági!
Ezer köszönet!
Na a vesekő is elég fájdalmas lehet.
Atinak is volt már, akkor azt mondta neki a doki, hogy ugye a karate után nagyon sok tejet ivott, és attól alakult ki neki. Azóta nem iszik nagyon tejet, sőt, állandóan hasmarsa van tőle, valszeg tejallergiás :) :)

Ja, igen, mondták nekem is, hogy a nagymama gyeséből nem vonnak semmit, azt teljes egészében megkapom.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
Én ismerek lakberendezőt, de bp-i. Viszont a babafalván a szakértők között ad tanácsot ha az elég.

http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... =1&thold=0

kancellárka
 
 


Sziasztok!

Sajnos holnap nem tudok menni. Nagyon rosszul jöttek össze a dolgaink, és tényleg nagyon sajnálom!!! :( :cry:

Orsi, én is a Bagó Ákost javasoltam földmunkára, csak nem írtam le a nevét meg a telefonszámát. Ha mellette döntesz (egyébként Á-Konstrukt Kft. illetve Sarokkő Kft. tulajdonosa) akkor tényleg hivatkozz rám, nagyon jóban vagyunk vele!

Hú, lányok, iszonyú bonyolult nekem amit írtok a GYES és munkaviszony témában. Egyelőre örülök hogy nem kell vele foglalkoznom...
Bea, mi újság, írd meg mindenképpen ha akad valami jó kis álláslehetőség és elvállalod!!! :D :D Nagyon szurkolunk!

Ági, én lemaradtam, nemrég óta tudok újra írni, mi volt Fannival? Miért voltatok kórházban? Remélem semmi komoly!

Egyébként az ovi témával foglalkozik a Nők Lapja is, elég elszomorító a helyzet országosan. Remélem nemsokára lesz valami javulás, főleg hogy vészesen fogy az ország lakossága.
Nézzétek este a Doktor House-t, új részek lesznek!!! :P

Puszi mindenkinek, jó szórakozást holnapra!!!!

Kép
Kép
esther1000
 
 


Sziasztok!
Szégyen de nagyon rég jelentkeztem már! (és most nem fogok fogadkozni, mint máskor mert úgysem tartom be)

Ezt most olvastam egy iwiw-es üzenetben:

"A múlt héten egy anyuka a kisgyerekével elment vásárolni a Pesti úti Tescoba. A gyerek a kocsiban ült, egyedül nem tudott kijönni. Az anyuka egy pillanatra arréb ment, levett valamit a polcról, mire viszajött, a gyerek sehol nem volt. Azonnal szólt a biztonsági őröknek, hogy nincs meg a kicsi. Erre az összes ajtót lezárták, se ki, se be nem mehetett senki. A gyereket a mosdóban találták meg, átöltöztetve, lenyírt hajjal! És nem ez volt az első eset, már máskor is történt ilyen! Valamelyik gazdag embernek vagy a gyerek kellett, vagy a szervei! Manapság ezek szerint már mindent megtehet, akinek pénze van? A kamerákat visszanézték, és csak annyit lehetett látni, hogy valaki odalépett a gyerekhez, és mintha az orrát akarta volna megtörölni, elkábította. MINÉL TÖBBEN ÍRJÁK EZT KI, HOGY AZ ÖSSZES KISGYERMEKES SZÜLŐ TUDJON RÓLA!"

Engem nagyon megdöbbentett, eddig eszemben sem jutott, hogy egy egyszerű bevásárlás közben ilyen veszély fenyegethet! Az tuti, hogy ezek után mindíg magamelőtt fogom tartani a bevásárlókocsit!

Az ovis témához óvónőként nem szólok hozzá, mert szerintem olajat öntenék a tűzre.

Remélem a talitok jól fog sikerülni. majd tegyetek fel képeket! Mindíg szívesen megnézegetem őket, akkor is ha magam nem tudok rajtuk részt venni!(és olvasok is)

Mi a héten kezdtük az ovodai beszokást, 2 hónap teljes bölcsiszünet után. Meglepően könnyen ment. holaptól már dolgoznom kell, de a manóim élvezték ezt a 3 napot az oviban, és már egyedül is maradtak, úgyhogy nem aggódom!
Egyenlőre csak délig lesznek, és hétfőtől töltik ott az egész napot. Még az a hét eleje lesz egy kicsit húzósabb.

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok!
Megint én.
Lehet, hogy az előbbi történet "csak" kamu, de szerintem akkor is elgondolkodtató!

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok!

Bogi!
A férjem szerint meg kell azt is kérdezni mielött árajánlatot kérsz,hogy az árajánlatért számolnak e fel valamit!
Viszont,ha árajánlatot adnak ahhoz tartani is kell magukat.
Inkább belsőépítészeti díszitőmunkákkal foglalkozunk,de adhatunk tanácsot,ötletet mi is,de van lakberendező ismerősünk is.

Kancellárka!
Úgy látszik én túl naiv vagyok!Meg nem fordult a fejemben,hogy más is olvassa az irományunkat mint mi.Remélem nem irtam semmi kompromittáló dolgot :oops: Sok embertől hallottam,hogy azért nem jelentkezik be az iwiw-re mert az veszélyes(mármint,túlságossan kiadja magát az ember).

Várom a holnapi találkozót,remélem sokan leszünk!Puszi mindenkinek!

seszter
samu eszter
 
 


Fúú, Nicsi, ez nagyon vonzó ajánlat! Hát ha Sato tényleg komolyan gondolja, akkor élnék a lehetőséggel. Arra gondoltam odavinném a kölyköket bölcsi/ovi után, úgy 4 óra felé és akkor kicsit lehetnénk együtt nálatok és mehetünk egy autóval a talira. Szerintem a kölykeim nagyon jól ellennének satoval, emrt a múltkor is sokáig emlegeték őt meg a japán zenés játékot.

Bogi, akkor Erzsinél találkozunk.

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Oké, Piros!
Semmi gond.

Eszter!
Akkor írok privit, és tanácsot kérek.

Az árajánlatos dolog megoldódott, dióhéjban arról volt szó, hogy kértem árajánlatot egy varrónőtől bizonyos dologra, és ő nem árajánlatot adott, hanem felhívott, hogy megvette az anyagot (amiről azt sem tudta milyen kell), és kiszabta az egész cuccost, és csak azért hívott fel, hogy megkérdezzen egy méretet.
De már megoldódott, tisztáztuk a helyzetet.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!


Márti
Ez elég döbbenetes. Én még mindig naiv vagyokm és úgy gondolom, hogy ilyen csak a filmekben van. :cry: Ráadásul Zsezse annyira barátságos és bizalmas mindenkivel, ha valaki szépen szól hozzá és nyújtja a kezét, simán elmenne vele. Múltkor két mosoly után egy kopaszodó faszinak még a motorját is kölcsönadta.

Eszti
Sajnálom, hogy nem jössz. Átküldtem a képet. Köszi a protekciót.

Samu Eszti
Köszi a számokat.

Piros
Neked is.

Bogi
Akkor Zsezse és Lili együtt kezdik a "taposómalmot". Ez anyukám kifejezése. Lakberendezőt nem ismerek, de ha átküldöd a szoba rajzát és, hogy kb mit szeretnétek, akkor adhatok ötleteket. A házunkat én találtam ki belülről. Ha ez megfelelő referencia?

Holnap megyek, igyekszem Nikit hamar felszedni, de nálam is gyerekelhelyezési gondok voltak. A szomszéd néni vigyáz rá, és ő fél 5 körül érkezik haza.

Jó Éjt!

Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Na most gondolhatjátok mit éltem át, amikor egyszer Lili tűnt el a Tescoban, egyszer meg Katica a strandon!
De szerintem ez a történet egy keringő levél, olyan, mint a minden évben aug. 27-i Mars közelség pl.
Mindjárt megkérdezem a Tescos gurukat, elvégre vannak kapcsolataim :)

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Márti!

Íme a hivatalos cáfolat!
Szóval nem kell mindent elhinni, amit olvasunk!!!!

"A bevásárlóközpontból ellopott, majd a mosdóban kopaszra nyírva, átöltöztetve talált kisgyerek meséje most a pesti úti Tesco áruházat sújtja. A lánclevélben és az üzenőfalán terjedő történet teljes egészében kamu, tavaly ugyanez a sztori különböző helyszínekkel (a Media Markttal, az Auchannal és a Corával ) több körben bejárta a magyar webet. A biztonság kedvéért most újra utánajártunk, hogy vajon a 17. kerületi, pesti úti Tescóban dúl-e a gyerekszerv-kereskedelem. Vagy talán mégsem?
A lánclevelet az előző üzenetben elolvashatjátok
A tények
Ha a lánclevélben leírtak szerint történt az eset, akkor a biztonsági őrök és a Tesco-személyzet bevonása miatt az illetékes rendőrkapitányságnak tudnia kell az esetről. Salgó László, a 17. kerületi rendőrfőkapitányság bűnügyi osztályvezetője az Indexnek elmondta, a pesti úti Tescóban történt minden bűncselekmény valóban az ő hatásköre alá tartozik, bárhol történik ezzel kapcsolatos bejelentés, azt főosztálya vizsgálná ki. Ilyen esettel kapcsolatos bejelentés azonban nem történt, ezért eljárást sem kezdeményeztek az ügyben.
Ráadásul ahogy azt korábban már megírtuk, a legendákkal és hoaxokkal foglalkozó Urbanlegends.hu szerzői egy kísértetiesen hasonló történetet ábrázoló belga képregényt is találtak, ami egy belga IKEA-áruházat jelöli meg helyszínként, és a magyar lánclevelekhez hasonló történetet ír le. A sztori tehát nem csak Magyarországon él, a hivatalos szervek viszont sehol sem tudnak hasonló, megtörtént esetről. A Fókusznak júniusban a Corás lánclevél terjedéskor a budaörsi rendőrkapitány azt mondta, kétévente ha egyszer eltűnik egy gyerek a Budaörs-környéki bevásárlóközpontokból, de rendszerint fél órán belül megtalálják."


Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Piros!
Várunk benneteket.
Üdv.Ági
nicsi1
 
 


S.Eszter!
Nem vagy túl naív, azért nem olyan gyakori, hogy viszont lehet hallani egy két dolgot, amit az ember a neten írt le. De én programozó vagyok, túl sokat kerülök netközelbe és így én több "esetet" hallok mikor képekkel infókkal élnek vissza. Az iwiw-re kb két év után kerültem fel, de csak úgy hogy nem barátkozom csak nézelődöm kivel mi lett (én a kis kukkoló :)).

Márti, Bogi!
Ez a tesco-s történet már csak azért is borzasztó, mert ha valaki aberrált olvassa, akkor ötletet meríthet. És amúgy tényleg kell figyelni, mert pl Katicát is ugyan jó szádékkal de elvitték.

Üdv

kancellárka
 
 


Niki!

Egyetértünk: kacsa vagy sem a sztori,a lényeg, hogy pillanatok alatt felfordulhat az életünk, így meg kell becsülnünk minden percet, amit együtt tölthetünk a szeretteinkkkel.

Ez akkor is így van, ha legszívesebben a hajam tépném néha a ygerekeim miatt. Mint tegnap a Kikában, amikor egy megtagadott sütivásárlás miatt Sárán végigordította az emeletről a kijáratig vezető utat. Persze nem kell ahhoz tragédia, hoyg előbb-utóbb leváljanak rólunk, önállósodjanak és magunkra hagyjanak.

Azért amikor a Csellengők című műsor intróját néztem még anno kamaszként,amiben a bolt előtt hagyott babakocsiból visz el egy öreg nő egy babát, mindig megfogadtam, hoyg én nem hagyom őrizetlenül őket soha. Persze a gyakorlatban ez nem oylan könnyű, hiszen pl. a strandon a hárommal egyedül, kénytelen voltam bevállalni a kockáazatit annak, ha Annám egyedül ment be a vízbe, amíg én a másik kettőt pesztráltam. Ez van.

Akkor a délutáni viszontlátásra!

Kép

Kép

Kép
piros
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?