Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jelentem még élünk,de mostanában netezni van a legkevesebb időm...annak ellenére,hogy normalizálódni látszik a helyzet.
Dávid kezd visszaváltozni (lekopogom....)a régi aranyos,szófogadó és kevesebbet nyafogó Dáviddá, vannak rosszabb napok,percek,de ez már haladás./Nekem/ És szerencsére nem tipikus "rossz"kezelhetetlen gyerek,beszéltem egy pár emberrel ez ügyben és kiderült,hogy ez mind semmi amiket művel,ettől szászor rosszabb gyerekek is vannak,sőt...úgyhogy teljesen megnyugodtam,mert normális. :D :D :D

Pár napja Réka nyűgősebb,ölbe nagyon szépen elvan,de amint leteszem,ordít. Elkiabáltam,hogy milyen nyugis baba...
Pár napja iszonyatos csúnya tejkiütéseink lettek,írt is fel a doki krémet rá,annyira csúnya :oops: még ez is...

Nagyon zsúfoltak a napjaink,észre se veszem már dél van,általában nem egyszerre alszanak/na az alvással is kinlódunk Dáviddal :( /,ha mégis összejön,akkor gyorsan az elmaradt házimunkát próbálom behozni,most is ;az előbb mosogattam el,amit délelőtt elkezdtünk a Dáviddal,de Réka felébredt,így befuccsoltunk,de közben meg nyakig vízes lett ,őt átöltöztetni,közben meg Réka ordít,mert éhes,kakis,nyűgős...szóval gondoljátok mi lehet itt néha és ez csak egy nyugis délelőtt...

De azért, ha tudok jövök,mint most is :wink: :D

Anett!
Örülök,hogy jelentkeztél :D jó tanulás és jó munkát kívánok,azért ha tudsz és lesz egy kis időd gyere és mesélj.!

Szandra!
Képzeld megrendeltem a Libritől a könyvet,amit mondtál. A Suttogó II. részét kerestem,de megláttam azt a könyvet és rögtön beraktam a kosárba,igaz még nem hozták,de kíváncsi vagyok rá nagyon.Hogy mikor olvasom ki azt nem tudom :D

Mi van Tami kiütéseivel? Tényleg az uszitól volt?

Nálunk is szopizott a Dávid a terhességem alatt,23 hónapos volt mikor abbahagyta nagy szenvedések árán,mert nagyon érzékenyek lettek a bimbóim és muszály volt,na jó,ha annyira nem akarta volna akkor tandem szopi lett volna decembertől :D ....

Kriszti!
Juj,de örülök neked is...
Már ezer éve nem dumáltunk...
Jó,hogy jöttél és köszi a jó tanácsokat!

Gyöngyi!
Hogy te milyen kedves vagy! még hogy én türelmes :D
Klassz lett a vonalzód!

Szeretnénk elmenni Cinire,de azt hiszem majd csak februárban,addig is kicsit erősödik a Réka :wink: majd az Andi mesél. :wink:

Kati!
Nagyon tündéri Levi baba a képeken!
Milyen kis ügyes,majd kiváncsi leszek nálunk hogy lesznek az oltások,Dávid végig ordított,sőt mikor nagyobb lett meglátta a dokit és már akkor rázendített :)

Én beadattam az oltást egy éves kora után rögtön,és a bárányhimlő ellenit is.
Kispesten bárányhimlő járvány van és a hugom két fia odajárnak oviba,bölcsibe. Mindketten elkapták,nagyon gyenge lefolyású volt nekik,úgyhogy szivom a fogam....lehet,hogy jobb lett volna,ha Dávid is most kapja el,igaz Réka miatt most nem lett volna szerencsés,de később sokkal roszabb. :cry:
Annak idején nagyon megijesztettek a szövődményekkel,erre tessék.... :evil:

Andi!
Köszi!Tényleg megy az idő!Nem akarsz pocakos képet felrakni nekünk? :oops: Olyan kiváncsi vagyok a pocakodra.......

Jutka!
De örülök,hogy végre előkerültél,már kezdtem aggódni..
akkor hivatalosan is nagy nagy gratula neked!
Milyen jó,hogy ilyen sokan vagytok egyszerre pocakosak,dekár,hogy én egyedül voltam,majdnem....

Nem semmi amin keresztül mentetek a Dórival,szegény kis menyasszonykánknak sok sok puszit küldünk!!!
Micsoda szókincse van,nem semmi a kisasszony :D

Nem is hallottam erről a G-esről :?: :?: :?: én Elevitet szedtem .
Ismerős ez a rosszulét a reggeli kávétól,ez megvolt nekem is,lemondani nem lehet az biztos,én is nagy kávés vagyok, a mai napig :D (Viktor,mikor megyünk a pékségbe capuccinozni? :D )
Na szóval, koncentrálj a túlélésre! :wink: :D

Kép

Mindenkinek sok pusza:Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Úgy látom akkor nem csak én nem érem magam utól mióta ketten vannak a drágák. Tényleg képtelenség így az elején úrrá lenni a káoszon de egyszer már csak belerázódunk a mindennapokba és akkor nem is fogjuk tudni, hogy mit "bénáztunk" ennyit. Én a Taminál is így voltam a kezdetekben, mindennel el voltam úszva aztán rájöttem, hogy a dolgok sokkal egyszerűbbek mint azt akkor láttam. :roll:
Örülök, hogy sikerült megrendelned a könyvet (na nem azért, hogy így akkor nem kell odaadnom) mert ez nagy segítség lesz ebben az amúgy is necces időszakban.
A Suttogó II.-t én a Bay Way-nél a DM melletti könyvesboltban vettem, ha esetleg jártok arra akkor ott meg tudod nézni ha gondolod.

Kati!
Ezek szerint Levi egy igazi stramm kissrác lesz ha ilyen jól tűri azt a fránya szurit. Csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz, nálunk is a Tami úgy fél az orvosoktól mint a tűztől. A régi gyerekorvosunk ha csak hozzáért, mit hozzáért csak ránézett már ordított. Aztán mikor váltottunk dokit akkor egy fokkal jobb lett a helyzet de most meg már amiatt parázik szerintem mert tudja, hogy a doki csak akkor jön ha "akar" valamit.
Hál istennek az Edó teljesen ellentéte a Taminak mert ő is csak mosolyogni szokott a dokikra mikor vizsgálják.

A kiütéseink szerintem az uszitól voltak mert mikor hazajöttek apával utána egy fél óra múlva már vakarózott a Tami. Gyorsan megfürdettük de addigra már pöttyös volt és estére meg már brutál módon olyan volt de csak a testén elől meg hátul. Azt mondta a dokinő, hogy szerinte valami új ruhanemű üthette ki, de nem volt semmi új cucc rajta már tök rég óta. Hát a fene se tudja..... :roll: :?

Az agyhártya gyulladás ellen mi is beoltattuk a Tamit és az Edónak is be fogjuk adatni. Szerintem érdemes elég csúnya egy betegség.

Ugyanebben a cipőben vagyunk a bárányhimlő elleni oltással mint az Ildi!
Mi is beoltattuk ez ellen is a Tamit az unokatesóm kislánya most kapta el az óvodában és kb 20 pötty volt rajta aztán ennyi. Viszont az Edó miatt pedig gáz lenne ha elkapná. Azért viszont valahol mégsem bántam meg mert egy életre szóló védettséget ad majd csak öreg korukban kell megismételni az oltást mikor kezd lepukkanni az immunrendszerük.

Gyöngyi!
Tényleg ha valakinél ilyen gyenge lefolyású a bárányhimlő akkor azért a szervezete megtermelte a maga védettségét vagy ha jön egy erősebb járvány akkor elkaphatja mégegyszer?
Most jövök rá, hogy mi már találkoztunk csak a gyerkőcök képét nem ismertem fel. A kis képedről jöttem rá, hogy te is jártál a baba mama klubba régen :lol: . Még csak akkor voltál terhes a második leányzóval, utánna mi már nem mentünk többször vagy legalábbis nem számottevő alkalommal.

Jutka!
Gratulálok a pindurkához :D :D :D .
Azt én sem tudom, hogy milyen az a vitamin amit szedsz. Én ferrofolgammát szedtem.
A kórházban is kell menned védőnőhöz?, vagy csak hülyén értettem amit írtál? :o
Én az itteni védőnőhöz vittem magammal a Tamit ha nem tudtam "lepasszolni" persze mondanom se kell, hogy ami volt ott játék egy dobozban tele apró pici mindenfélével azt a Tami egy laza mozdulattal kiborította a földre én meg szedegethettem össze miközben a védőnő kérdezgette a dolgait tőlem :oops: :roll: . Upsz. Hát igen nem egyszerű.

Andi!
Amint látom ma van a szülinapod!
ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG!!!!!!!! 88-->--- (ez egy virág akar lenni csak döntsd el balra a fejed)

Na jó most már megyek szundizni mert elég késő van.

Szandra

szandrakiss
 
 


sziasztok!!

Bárányhimlő: lehet a lefolyása teljesen egyszerű, pár pöttyel (előfordul nagyon ritkán, hogy annyira kevés a pötty, hogy nem is tudják a szülők, hogy átesett a gyerek), de akármennyi a pötty a védettség egyformán meglesz. Hogy mennyire "szörnyű" a lefolyása mindig az immunrendszer aktuális állapotától függ. Ha előtte épp beteg volt a gyerkőc, akkor nehezebben gyűri le az újabb betegséget.
Ha valaki volt bárányhimlős még nem nyügodhat meg, mert ua. a vírus okozhat - főleg felnőttkorban- övsömőr nevű betegséget, ami ugyanolyan kiütés mint a bárányhimlő, csak kizárólag derék-vonalban van. Ez egy klasszikus gyerekbetegség: a gyerekek könnyen átvészelik, de felnőttkorban elég tragikus. Hogy az oltás ad-e egész életre védettséget azt nem tudom, de utána nézek.

Ildi!!!

Az anyatejes kiütés baromi csúnya, de ártatlan! Szerintem kencékkel is hiába kened (nehogy rákenj Rékakbabára szteroidos krémet!!!!!!!!!). Nálunk is volt mindkét lánynál, de 3 hónapos korukra teljesen letisztultak. Légy büszeke a kiütésekre, mert azt jelenti, hogy szoptatsz!

Csatlakozom a rumlis kétgyermekes anyukák táborához!!!
Nem könnyű összeegyeztetni a gyerekeket a háztartással! de az a normális, ha inkább a lakás van elhanyagolva és nem a gyerek. Szerintem ezt senkinek nem megy tökéletesen bejárónő nélkül!
Nálunk nagyon sokszor volt sajtos tészta vagy sült virsli, stb. gyors kaják, mert a levegőzés is fontos és vagy sétálunk, vagy főzők!
A gyerekeket nem érdekli ha nincs portalanítva, ha nincs elmosogatva. Ez egy hülye belső kényszer mindenkinél, hogy csak akkor lehetek tökéletes anya, ha mindent megcsinálunk.
Nekem is nagyon nehéz volt elfogadnom, hogy a lakás sokszor szalad.
De amit még nehezebben viseltem, hogy egy vonyító kisbaba mellett kell baromi türelmesen válaszolgatnom a nagy 20. kérdésére is! És ez nagyon fontos, szerintem mindennél fontosabb, hogy a nagy érezze: nincs elhanyagolva és háttérbe szorítva!
Estére mindig annyira kimerültem a kezdetekben, hogy a szavakat összekevertem. De jobb lett hétről hétre.

Azt mondja mindenki, hogy nincs két egyforma terhesség és ez igaz is, hiszen én vagyok a kivétel, aki erősíti a szabályt. Nálam mindkét terhesség ugyanúgy zajlott, nagyon érdekes volt.
Ja.... a kávé, a megmentő, az első 3 hónapban én se bírtam, de nagyon hiányzott. Utána pedig a napi kettő tartott életben.

Második terhességemnél szerencsém volt, mert a doki magánrendelőjében fel voltak készülve, hogy az anyuka viszi a nagyobbat és voltak játékok egy külön szobába. Volt, hogy a Marietta el sem akart jönni. Szerintem kérezz rá Jutka, mert elég nyitottak rá a szülészek. A védőnő meg oldja meg, hiszen elméletileg ez a rendszer a leggyerekcentrikusabb!!! A legtermészetesebb dolog, hogy viszem magammal a nagyot. Csak a Hüvelyi vizsgálatoka gázosak. Sőt, képzeljétek én ide az sztk-ba jártam ctg-re és ide is vittem magammal a Mariettát, igaz szétbontotta a fali vezetéket, de nem morogtak, még a szájukat sem húzták (pedig nem tudják, hogy szakmabeli vagyok).

Na jó befejezem a litániát, pedig még tudnék mesélni, csak ömlik a szó belőlem és Sárának nem tetszik.

A pocakosoknak gratulálunk!!
Andinak boldog szülinapot!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 

 
 

Sziasztok!

Először is mindenkinek köszönöm a köszöntést, aranyosak vagytok!

Jutka, még egyszer gratula a kis pocaklakóhoz! Utánam nem sokkal majd Te következel! Mikorra is vagy kiírva?
Én sem ismerem azt a magzatvédő vitamint, az elevitet is csak szoptatás alatt szedtem, amúgy terhesség alatt nem.
Nekem ez a terhességem is ugyanolyan, mint anno Lőrinccel volt. Talán az elején kicsit erősebb volt az álmosság, fáradtság, sokszor már az ájulás kerülgetett, de nagyjából minden tünetem ugyanaz volt, mint elsőre.
A vizsgálatokra járás nekem sem egyszerű. Ha végképp nincs más megoldás, akkor a férjem munkahelyére szoktam bevinni Lőrincet, onnan irány a kórház, majd vissza Lőrincért. Jó kis út mindenkinek, de ez van, ha a nagyszülők 200 km-re laknak.
Miért kell a kórházba is menned védőnőhöz? - ezt nem értem. Nekem csak az ittenihez kell mennem, és Szandrához hasonlóan, oda én is viszem magammal Lőringert, nem tudom ennyiszer megoldani a "lepasszolását".

Szandra, elfordítottam a fejem.... köszi a virágot! :D
Biztos ugyanaz lehet a védőnőnk, mert mi is kaptunk egy doboznyi játékot, mikor ott voltunk. :D


Ildi, hihetetlen, de még nincs pocakom, nem tudom mikor fog látszani, most még nem lehet észrevenni a terhességemet. Pedig annyit, de annyit mocorog, már a férjem is érezte, pedig még csak a 17-18. héten járok.
A bárányhimlő mindenkinek más erősségű lehet. Egyik ismerősöm kisfia tavasszal volt bárányhimlős, de szegénynek nagyon durván kijött, és az anyukája bánta, hogy nem adatta be az oltást. Igazából eddig még én is vaciláltam, pont azért mert mindenki mást mondott, hogy életreszóló védettséget nyújt-e vagy sem. De most úgy hallottam, hogy igen.
Nekem megvan a Suttogó II., ha kell, kölcsön adom szívesen!

Gyöngyi, Te Marietta születése előtt dolgoztál, mint védőnő? Hol?
Jó leszel nekünk fórumos védőnéninek, tanácsért legalább van hova jönnünk. :D

Puszi Mindenkinek!
Andi
idna
 
 


Sziasztok!
Újból csak hébe-hóba tudok írni, mert az Internetünkkel állandóan problémák vannak.

A bárányhimlővel mi nem találkoztunk, a hányás-hasmenés vírus viszont már másodjára támad nálunk. Dec. elején Ábi kapta el nagyon egy hétig, mosz apa, aztán Emma is. Viszont ő 2 nap alatt túl lett rajta. Ábit pedig elkülönítettük a nagymamához néhány napra, így most "élvezzük" a "milyen lenne egy gyerekkel" életet.
Persze nem cserélném el a kettőt semmiért, sőt, néhány hét múlva azért már a harmadik is itt lesz.... Már nagyon várjuk. A harmadik terhesség még fárasztóbb, mint a többi, de szerencsére jól bírom a strapát, igaz, este 9- fél tíz között ágyba is bújok..

Az orvoshoz én is vinni szoktam Emmát, Ábi oviban van de., vagy Apa itthon marad reggel, és ő vigyáz rá. HA a kórházba kell menni (JAhn F.be) akkor pedig az esti ügyeletben megyünk nagycsaláddal, amikor nincs senki, csak mi zajongunk. Ábi kedvesen fecserészik a doktor bácsival, és érdeklődve figyeli, mit csinál, Emma viszont kétségbe szokott esni, ha lefekszem, de Apa ott van...
Emma még attól is sírni kezd, ha hajat mosok, és meglát vizes hajjal, gondolom ennyire utálja a saját hajmosását is... Sőt a múltkor sapkát vettem fel, és nem ismert meg az utcán, oda sem jött.

NA megyek, még főznöm kell, ha már a szélvihar miatt bentre ragadtunk.

Jó hétvégét mindenkinek!!

Judit
judi
 
 


Sziasztok!

Kedves Sára baba!

Névnapod alkalmából szeretettel köszöntünk és minden szépet és jót kívánunk!


Kép Kép

ildikóék



Szia Judi!Örülök,hogy jelentkeztél!

Jövök még! :wink:
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Sárának mi is nagyon boldog névnapot kívánunk

Ildi!
Csak nem új vonalzó?
Hogy vagytok? Mormon barátaink még időznek nálatok? Vagy kirúgtad már őket? :)

Judit!
Én is a JF-ben szültem. :) Neked ki a dokid? Mikorra vagy kiírva? Érdemes a JF topikot is olvasgatni mert az egyik doki pont most mondott új infókat a kórházról.

Most megyek mert ez a kis "büdös" ki akarja kapcsolni a gépet....

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok Lányok!

Sára nevében köszönöm a köszöntést!!!
A kis piszok már érti, hogy az övé az ajándék amit kap.
Sütöttem Neki fincsi csokitortát, és nagyon egyzserű, holnap apával is teszteltetem és leírom, ha valaki szereti a csokit (ki ne szeretné? bárcsak én!!!!).

hogy érem el a JF topikot? kíváncsi vagyok rá, bár már nem szándékozom szülni, de mindkét lányt ott sikerült világra hozni.

Andi!

6 évig voltam védőnő, de pesten,( elit helyen a Naphegyen). Szülni pedig biztosítótól jöttem el , átnyergeltem a piszkos anyagiak miatt.

Sára eddig bírta nélkülem!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 



Köszönöm Szandra!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm! Gratulációt különösen! :oops:
Kezdek felbátorodni, hogy elviszem én is dokihoz a tyúkom! :lol: Apának úgyis minnyá beindul a szezon, bár mostanában sem sokat látom....

Dórinál 2 védőnénink volt, mert a régi dokim nem adott semmi beutalót, hanem elküldött a Péterfys védőnénihez, aki egy tök ari mamó volt, így nem rombolódott le bennem a védőnőkről kialakult kép (BOCSI GYÖNGYI!!!!) és Ő intézte ezt a részét. De most ugye új dokink lesz és úgy néz ki megúszom a 2 védőnőt, mert úgy hallom itt mindent a doki csinál! :D A Péterfys védőnő lett volna a gázosabb Dóri miatt, mert az az SZTK-val egy épületben van. Ott volt, hogy a népek majdnem meglincselték az embert, ha a terheléses vérvétel miatt be akart menni hamarabb! Volt, hogy kémcsővel kellett átslatttyognom egyik épületből a másikba, mert ellenanyagra ott kellett leadnom a mintát! :lol: Monnyuk ez biztos így lesz most is! :lol:

Gravida-t kezdtem el szedni (az egyik topicban olvastam, hogy ebben van jód is), mert az Elevittől néha már remegtem! Nem akarom elkiabálni, de ezerszer jobban vagyok! Kopp-kopp-kopp! Majd megkérdem a dokit is, de oda csak 6-án megyünk.

Monnyuk jól összehoztuk ezt a törpét is, mert Dóri majdnem az én szülinapomra érkezett! (12 nap!) A második meg az Apa szülinapja előtt 3 nappal érkezne papírforma szerint! Itt nagyobb esély van azért, mint Dórinál! Már csak az volna mókás, ha fiú volna! Ja, augusztus 14-re vagyok kiírva! Itt amúgy is sok ünnep van a családban! Nagyim 15 szülinap, Apa 17 ugye, 18 meg Anyum és Nagyim névnapja!

Andi!
Azt hiszem nekünk is meg kell nézni ezt a vonalzósdit! :lol: :lol: Én be tudom dobni a közösbe a Suttogó III-t, vagyis A Suttogó mindent megold könyvet! :lol: :lol:

Ildi!
Dórin is volt ez a kiütés, nem toom emlékszel-e, de csak a fürdetőtől elmúlt! Persze azóta is vannak másfajta pötyik a pofiján (állítólag ilyen tííípusú a csaj), de a doki nekünk sem akart felírni szteroidos krémet! Ja még a Sudocremet mondta.
Az naon érdekel, hogy hogyan alakul Dávid, hogy Réka megérkezett, mert hasonló lesz a korkülönbség nálunk is!

Szandra!
Nálatok nincs gáz Edina miatt? Nálatok is (most számolgatom a vonalzóból :lol: ) kb. annyi a korkülönbség, mint nálunk (22 hónap)lesz! Picit aggódok, mert Dóri elég akaratos egy csajszi....

Gyöngyi!
A Lilla-Lili nálam is esélyes! :lol:

Agyhártyás szurit Dóri is megkapta, de csak egy éves kora után javasolta a doki. Sőt azt mondta felírja hamarabb, mert ha az első szülinapja előtt kiváltom még spórolok is vele 1-2 ezret.

Sára! Boldog névnapot kívánunk Neked! Ismeretlenül is! :D

Csajok!
Hétfőn játszóház Vki? Ha vezetésre alkalmas idő volna, persze csak akkor! :lol: :lol: :lol:

Mennem kell, Dóri felébredt! Apa sajna most sincs itthon! :(:(:(

Puszika, Dóra, Judit + Törpi 10+3
jatka
 
 


sziasztok!

játszóházba mi is mennénk a SÁruval, ha minden a terveim szerint alakul.

Judit!:
Ne szabadkozz, tisztában vagyok milyen védőnők vannak (és is összekaptam a mi védőnéninkkel!!). Mint minden szakmában itt is vannak akik szeretik amit csinálnak és vannak olyanok akik nem találnak jobbat.

Szerintem a terhes-vitaminok nagyjából egyformák, hiszen a megnövekedett igényen alapszik az összetételük és ez szabályozva is van. de azt kell szedni ami nem okoz semmilyen panaszt. Bár én nem szedtem semmit a terhesség alatt, mert van egy barátnőm, aki homeopátiával is foglalkozik, azt mondta, hogy a homeopátia szerint a terhesség alatti vasbevitel okozhatja, ha a gyermek hiperaktiv lesz. És elég nagy adag van minden vitaminban.
Viszont ha nagyon kell van homeopátiás vaskészítmény is én ezt szedtem a Sárával. Mindkét lánynál végig jó volt a laboreredményem. A szoptatás alatt viszont én is szedtem vitaminkészítményt.

Kívánok jobbulást VIKTORNAK, szegényeket elkapta a hányásos-hasmenéses betegség!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!
Talán még nem ébrednek fel,és tudok írni pár sort.....

Szandra!
Igazd lesz :wink: :D :D :D ami a "bénázást" illeti :wink: visszanézve a Dávid se volt olyan katasztrófális,mint akkor azt én éreztem....

Már előjegyeztettem a Suttogó II. t is az egyik netes könyváruházban,mostanában nekem ez egyszerűbb. :D
Az I. az megvan /beleolvastam a JF topikba és ott láttam,hogy keresed,azért gondoltam,hogy kell :oops: / igaz későn vettem meg és azóta sok rosszat is halottam róla,de nekem biztonságot ad,ha megvan és bele tudok néha olvasni :roll: nekem bejött,főleg első gyerekes anyukaként sok mindenben megerősített,arra jó volt. :D

Ti mikor mentetek társaságba először Edoval?
Én nagy dilemmábn vagyok...nem akarom még gyerekek közé vinni vagy emberek közé(Cini meg bevásárlás meg ilyenek/,legalábbis nem ebben az időszakban,mikor mindenki beteg,/a hűlye enyhe időjárás miatt/,de a hugomékhoz már úgy át mennék vagy anyukámékhoz....Az udvaron kivül még nem volt sehol...

Dávidot 4 hónaposan vittük el először emberek közé (a családon kivül) a FEHOVA kiállításra,össze is szedett egy olyan hurutos betegséget,hogy azt hittem sose gyógyulunk meg,na akkor mérges voltam a sok "anyatej megvéd mindentől" című dumára. :oops: Na jó azóta másképp gondolkodok...

eddig jutottam,bocs mindenkitől,de Dávid már felkelt,és Rékának is itt a szopitájm...

folyt köv.

Ildikó
ilgya1
 
 


Viktornak jobbulást!!!Sok sok gyógypuszikát küldünk!!!!



És Mindenkihez jövök,csak Szandra volt az első a nevem után,és általában sorba megyek...... :D

pusz
ilgya1
 
 


Sziastok!

Ildi!

Ne haragudj de nem tudtam megállni szó nélkül a levegőzésről írtakat!

Dávidnál ott rontottad el, hogy rögtön bedobtad a mélyvízbe. 4 hónapig senkivel és semmivel nem találkozik és utána tömegbe viszed?????!!!!
Lényeg a fokozatosság! Ha mindentől meg akarod védeni, akkor apáját sem lenne szabad dolgozni engedni, mert ő is hozza haza a bacikat! nyugodtan mehetsz szerintem a családtagokat látogatni, hiszen biztos fognak szólni hogy betegek. Megszokja a baba más emberek baciját is és erősődik az immunrendszere (az baj, ha nem tud "dolgozni" az immunrendszer), könnyebben vesz idegeneket és tömeget, és káros bacikat is.
Gondolj bele, hogy akinek iskolás gyereke mellé születik a pici, az nem tudja otthon tartani a nagyot, hogy ne hozzon haza betegségeket.

De én a cinit úgy gondoltam, hogy csak Dáviddal jönnél, hiszen Neki az hiányzik, hogy csak kettesben legyetek. Figyeld meg, mire hazaértek már neki is hiányozni fog a tesója!

abban persze igazad van, hogy rossz az idő a betegségeket tekintve. de jön a "jó" idő, a lehülés!

Vigyázzatok Magatokra!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Szandra!!

Beleolvastam a kórházas topikba és írigykedve vettem tudomásul milyen jól alszik Edina!!! Ezt a SÁránk 17 hónaposan nem tudja produkálni! 9 felé elalszik és fél egy az első kelése!!, majd még 2X kel reggel 7-ig, amikor jó reggelt van.
Igy már értem hogy lehet éjfélkor levelezni, én 10-kor bedőlök az ágyba.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Bárányhimlő:
Én lehet, hogy ezen a téren másképp gondolkodom, de nem bántam meg hogy a gyerekek átestek rajta. Én bízom a dokinőnkben nem mondom hogy nem ajánlotta , de minden oldalát elmondta. Ketrinnél még nem volt védőoltás eléggé kijött rajta anno pont újév napján meg is lepődtem na mondom jól kezdjük az évet, alig volt 2 éves, Kevin már az oviban kapta el , ő már nehezebben viselte nála csak a mentolos hintőpor segített.
Én úgy hallottam hogy ha nem jönnek ki eléggé a pöttyök a kkor később még elkaphatja és felnőtt korban a fiúknál nemzőképtelenséget okozhat mint szövődményt.

NA az idei betegség engem is megtalált 4 napig feküdtem lázasan már rég döntött le így a nátha, de túléltem, igaz nehezen. remélem itt senki nem beteg!

Ildi!

Egyetértek Gyöngyivel!
Ilyen szép időben nyugodtan vidd ki Rékát nem lesz semmi baja ha nem rögtön tömegbe viszed fokozatosan kell az emberekhez szoktatni.
Nekem Kevin novemberi és karácsonykor olyan náthás lett pedig a Ketrint is itthon tartottam és nem vittem oviba csak januárban, mégis elég volt hogy apa melóból hazahozza a bacikat olyan beteg lett alig 6 hetesen hogy már az orrszivót kellett használnom, eléggé rosszul nézett ki a gyerek már attól féltem sosem gyógyul meg. Januártól vittem őt is az oviba 20 perces séta és szinte semmit nem kapott el.






Sárának Boldog Névnapot!

KépKép
KépKép
krisztám
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Teljes mértékben egyet értek a Gyöngyivel. Mi a karácsonyi bevásárlást azt azért még mellőztük de a család már egy hetesen látta az Edinát csak mivel akkor volt a kalici vírus ezért mindenkinek nyomtam a kezébe egy "műtős" maszkot, szerencsére mindenki megértette a valamit valamiér "játék" lényegét. Már egy hetes korától kezdve szoktattam a levegőhöz előszőr csak rá nyitottam az ablakot (persze beölzöztettem) és kb 10 percig ott hagytam. Másnap majd 20 perc, harmadnap kb. 25p és a negyedik nap már sétáltunk is egy fél órát a lakóparkban.
Eszembe jutott, hogy kari előtt egyszer elmentünk vele az új Kika-ba mert annyira kevés ember volt bent, hogy simán bevállaltuk.
Karácsonykor már itt volt a párom egész családja (anyósomnál) ami nem kevés embert rejt magában (16-an voltunk összesen). Aztán mikor mentem a védőnőhöz (1 hónaposan) akkor bementünk a nagy CBA-ba, Edó végig aludta a babakocsiban a vásárlásomat én meg nagyon élveztem a helyzetet mert a Tamival képtelenség volt vásárólni mert ő mindíg ordított amint beértünk egy olyan helyre ahol pénzt akartam költeni :) .
Még nem volt két hónapos az Edó amikor elvittem már magammal nagybevásárlásra is.
Igaz már mi is túlvagyunk egy kisebb megfázáson de előtte a család összes tagján átment ezért akár tőlünk is elkaphatta.
Mondjuk nem szeretem ha beteg de amíg nem lázas és nem kell semmiféle gyógyszert adnom neki addig nem parázok egy megfázáson. A Taminak is volt ennyi idősen megfázása pedig "sterilebben" éltünk. Mondanom sem kell a két év alatt alig volt beteg a Tami. :)
Tanácsolni csak azt tudom, hogy bízz az ösztöneidben. Hidd el nem fogsz ártani a Rékának semmivel és ha valami mégsem úgy sül el (becsúszok egy kis megfázás) ahogy "tervezted" akkor sincs semmi baj max legközelebb egy kicsit elővigyázatosabb leszel.
:roll: Abban is igaza van a Gyöngyinek, hogy most mikor bejönnek az éjszakai mínuszok sőt akár nappal is lehet tök hideg attól még nyugodtan vidd ki mert csak a nagy szél és a köd na meg persze a mínusz 10 fok alatti idő nem alkalmas erre.
Társaság sem árthat ha megvan az átmenet. Nekem is volt már itt jó pár barátnőm (csoportosan) és mi is mentünk már vendégségbe csak mielőtt mennétek társaságba előtte kérdezgesd végig, hogy nem beteg-e valaki mert sajnos vannak olyan kevésbé jófej emberek akiknek mindennél fontosabb az, hogy találkozzon pl. veled mint, hogy a baba egészségét védje még akkor is ha az anyatej "védettséget" nyújt. Ez szerintem is hülyeség! Az anya nyújt védettséget mert figyel!!! Persze lehet benne valami de... :roll: . Úgyhogy szerintem a tesódékhoz meg anyukádhoz nyugodtan menjetek el aztán jöhet mindig egy kicsit nagyobb "falat".

A Suttogő I. részét én is inkább meg akarom venni és nem kölcsönkérni mert szeretek belelapozni mikor tanácstalan vagyok valamiben de azért köszi. :)

Gyöngyi!
Igen Edóval nagy szerencsém van. Vele tényleg megfogtam az Isten lábát csak el ne kiabáljam :D . Már most is alszik és reggel csak 6-fél7 felé szokott kelni és egy gyors kajcsi után alszunk is vissza reggel 9ig :lol: . Azért a történetemhez hozzátartozik, hogy a Tamival én is másfél éves koráig keltem éjszaka.
Párom is mindig mondja, hogy tiszta h vagyok amiért mindig fent vagyok tök sokáig de én ilyenkor élek 8) . Napközben csak olvasok ha van időm és este pedig írogatok.
Remélem ez így is marad és ez Edó ilyen jó alvó lesz. Igaz ebben is megvolt az átmenet mert az első időkben mindig éjfél felé (vagy még később) aludt el aztán mindig egy kicsit előrébb hoztuk az altatás idejét és most beállt erre a fél tíz-tíz közötti időre. Az éjszakát kb másfél - két hete alussza át :) :) remélem ez 18 éves koráig így is marad, utána már lehet egy két álmatlan éjszakája :) :) :)
Különben jó, hogy így leírod a szakmai tapasztalataidat mert sokszor jó egy megerősítés vagy akár egy rávilágítás olyan dolgokra amiknél azt hisszük, hogy teljesen jól cselekszünk aztán...

Puszi

Szandra

szandrakiss
 
 


na itt vok...

Gyöngyi!
Tudom,hogy igazad van,rögtön azért nem volt mélyvíz, előtte a sok látogató nem számít immunerősítőnek?A szopiról nem is beszélve.. Meg a családlátogatások,azért a családon belül mászkáltunk és van elég ovódáskorú- ill. iskoláskorú gyerkőc...?Csak vásárolni nem vittük például...
nem gondoltam,hogy rögtön benyal valamit,főleg,hogy szopizott....a másik,hogy ki akartam húzni,hogy minél később legyen az első "kereszttűz" ,mert egyszer át kell esnie az elsőn...
na ettől akarom megvédeni Rékát is,főleg,hogy most mindenki egyfolytában beteg...minél később legyen beteg először,erősödjön csak az immunrendszere a szopitól,majd tavasszal már jöhetnek a bacik... :wink:

Persze Cinire egyelőre csak Dáviddal mennék,én is úgy gondoltam...

Jaj, a kiütések tényleg nagyon csúnyák,és már a mellkasán is vannak ,meg a fején is. Dávidnak is sokáig volt,de nem ennyire sok és egybefüggő.... :(

Mondtam apának,hogy ne ijedjen meg,ha összekeverem a szavakat néha estére :wink: csak röhögött :D
Olyan jó olvasni amiket írsz,megnyugszik az ember,tényleg az a lényeg,hogy a gyerek ne legyen elhanyagolva. :wink:

És igen kérjük szépen azt a fincsi csokitortát,mármint a receptjét....ha már nem kaptunk belőle :wink:

Andi!
És milyen a könyv?(Suttogó II.)
Olyan jó neked/nektek...hogy érzitek a mozgásokat....akkor az én pocakom most nagyobb,mint a tiéd 17 -18 hetes terhesen.... :cry: akkor a gatyók nem is lesznek rád jók...
Hány kilónál tartasz?

Ja és hol a vonalzó?

Judi!
Szegénykék,akkor ti se usztátok meg ezt a csúnya vírust...azért biztos jó volt egy kicsit egy gyerekes-nek lenni :wink: én már akkor is feltöltödök picit,ha egyszerre alszanak egy órát,nekem az az egy-két óra kell,még ha nem csinálok semmit akkor is...

Na akkor az alvást is tárgyaljuk ki egy kicsit :D ,ha már ide jutottunk,lécci meséljetek,hogy alszanak el a gyerkőitek délben?MErt mi kínlódunk,amióta nincs szopi...Valamit marhára elbénáztam ismét!

Te is tehetnél már fel képet! :D

Jutka!
Ez a közös Suttogó naon jó vót!! Kép mostmár könyvtárat kéne alapítani :wink: hihihi
Kérdésedre válaszolva...
Képzeljétek,Dávid még mindig tök aranyos/már fáj az újjam,annyiszor lekopogtam :shock: /lehet,hogy érzi,hogy én is megnyugodtam,nem kapom fel a vízet rögtön,hanem számolok...vagy letelt a három hónap,persze én is megpróbálom megelőzni amennyire lehet :o például mostmár nem önti ki a vízet hirtelen/persze nem is hagyom bent számára elérhető helyen/de ha mégis,akkor megkérdezte egyik nap: "anya,kiöntsem?"-mondom neki ne öntsd ki,kincsem,vízes lesz a szőnyeg,erre ő: "jól van ,anya!"- és nézi tovább a mesét! Innen is látszik,hogy direkt rosszalkodott,tudja,hogy nem szabad kiönteni,csak mérgesíteni próbált,persze én rögtön felkaptam a vízet :D :oops: -bocs,hogy mindig a vízes dologggal példálozok,de eddig tényleg bejött. :?

ja és Szandra,már eltűnőben a mormonjaim :D de azért néha előbújnak a rejtett tartalékok :wink:

NÓRA!!!Asszonyság!!!!!!!!!Maga merre rejtőzik????????Fegyelmi naon érik.....


Szia Kriszti! Hogy vagytok???
Mikor jöttök megint?
A Cd-t Kép még nem írtam meg,de úgyse aktuális,majd jövő karácsonyra talán kész lesz. :wink:

Udvaron voltunk egy csomószor,csak máshol nem./És nem ebben a nagy szélbe,most elég a szellőztetés is neki/... Örülök,hogy nem kapta el a bárányhimlőt az unokatesóktól,igaz távoltartottuk őket :wink: most nem azt mondom,hogy nem kapjon el semmit,de ne pár hetesen...értitek a dilemmámat, igaz? :shock:
Ja meg a másik,hogy most igaz,hogy január van,de +10-14 /nem találom a fok jelzőt,bocsi/ C, na ez a nem mindegyj :oops:
persze tudom,hogy nem lehet mindenttől megóvni,és az ember akarat ellenére is.lsd. Kevin megbetegedhet,de legalább én mindent megtettem.... :?

Szegénykém,remélem jobban vagy!!!Sok sok gyógypuszi neked is!!!

Betti!!!Szilvi!!!Kati!!!Merre vagytok?
Anett! Jó tanulást!!!Azért néha beugorhatnál!!! :wink:

Mindenkinek megy a sok sok gyógypusszancs!!!Ildikó

És nincs új vonalzóm,hanem a rendszer szarakodik :oops: majd valamikor,csinálok valamit.......de most lecsukodnak a szemeim....pedig még imélkékre kellett volna válaszolnom :wink: de első a BABANET! :D

Jó éjt!!!
ilgya1
 
 


Szia Szandra!

Most látom,hogy írtál...válaszolni már nincs energiám,de egy aranyos kis köszikére futja Kép

pusz

u.i. Én is így csináltam,így szoktattam hozzá a levegőhöz,csak "tömegbe" nem vittem! :wink: anyukámék már tömeg :wink: a hugomék is :wink: :wink: :wink:
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Készülünk a játszóházba!
Vagyis előbb életet lehellllek magamba, majd felébresztem a Girl-t....

Előbb-utóbb csak ott leszünk! :lol: :lol:

Puszkó, Dóra, Jutka + Törpicsek 10+5
jatka
 
 


Sziasztok!

Most jöttem a dokitól holnap mehetek dolgozni :(

Ildi! a cd igazán ráér :D

KépKép
KépKép
krisztám
 
 


Sziasztok!

Alig tudtam visszaolvasni, olyan sokat írtatok, én meg nem voltam egyáltalán pár napja.
Lőrinc is beszerzett valami betegséget, hőemelkedése volt, és iszonyat rondán köhög. :(
Nem értem én ezt, eddig szinte sose volt beteg, most meg karácsony előtt is, most 1 hónappal később megint.... Vagy lehet, hogy ez az enyhe tél teszi??? Mindenesetre látom, sokan mások is betegek, jobbulást nektek is!!!
A mai játszóházat pont ezért kihagyjuk, a szerdai cinit még meglátom, nem tudom addigra hogy lesz Lőringer.
Én tegnap anyósomtól kaptam csomó fagyasztott gyümölcsöt (eper, szilva, barack, málna, meggy), ő csinálta nyáron, és persze mivel én nagy gyümölcsevő vagyok, nem is bírtam ellenállni neki, megettem egy doboz fagyasztott epret, félig kiolvadtan-félig fagyosan. Szerintetek mitől fáj reggel óta a torkom???!???! :roll: :oops:

Gyöngyi, és hova szeretnél majd visszamenni dolgozni? Biztosítóhoz vagy védőnőnek? Ez a védőnői szakma olyan szép szakma, legalábbis nekem nagyon tetszik. Persze, van köztük sok "furcsa" is, de én egyelőre meg vagyok elégedve az ittenivel, meg a pesti védőnénink is aranyos volt.
Ezt még nem is hallottam, hogy a vasbeviteltől lehet hiperaktív egy gyerek. Én őszintén szólva azért nem szedtem magzatvédő vitamint, mert azt hallottam, hogy attól születnek "óriásbébik", így csak ettem/eszem a sok gyümölcsöt, és még így is 4020 grammal szültem Lőrincet, most se ígérnek kisebbet. Viszont vasat a végén már kellett szednem, talán az utolsó 2-3 hónapban, de Lőrincre mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy hiperaktív. :D

Ildi, nem olvastam még a Suttogó II-t, mert elég soká kaptam, most karácsonykor, de az első nagyon tetszett és a 3.-at is szeretném majd beszerezni.
A vonalzót megcsináltam, csak valamiért nem látszik itt a babaneten. :cry: :cry: :cry: A Babafalvásat csináltam és ráadásul hiába csökkentettem le a fénykép méretet is, azt meg végképp nem teszi be a vonalzó mellé. :shock:
A pocakom épp most kezdett el nőni talán. Tegnap óta már van egy kis domborulatom. Kilókban még csak 1 kg-nál tartok. A végefelé már biztos jók lesznek a gatyák, azért csak nem lapos hassal, 1 kg plusszal megyek szülni a 9 hónapban! :)
Immunerősítő: az István kórház, ahol szültél (én is)! Nem tudom, Neked hogy volt, de én Lőringerrel 3 ágyas szobában voltam, és az egyik csajnál egész nap ott ültek a látogatók, és tömegesen! Talán egyszer ha kiküldte őket az egyik nővérke! Na, az kezdésnek elég egy 1-2-3-4 napos újszülöttnek!
Nem csak azért nem megy a délutáni alvás Dáviddal, mert megszokta, hogy szopitól alszik el? Nem tudom, nálunk ez hogy alakult ki, de Lőrinc szinte sose aludt bele a szopikba. Illetve újszülöttként pesze igen, de aztán már nem, és mikor mi betettük az ágyába, először csak nézegetett, aztán mikor elkezdett nyöszögni, hasra fordítottuk (hasonalvó volt és most is az) és rögtön el is aludt. Így ő ezt szokta meg, mai napig így mennek az alvások, beteszem a kiságyába (2 db autóval! :D), kb. 5 percet játszik, aztán hasra fekszik és elalszik.
Viszont azt nem tudom most még elképzelni se, hogy hogy fog átszokni a "rendes" gyerekágyba. Mert még a baba születése előtt venni akarunk neki gyerekágyat. És vajon érteni fogja, hogy miért kell neki másik ágyban aludnia, mikor van neki sajátja? Aztán persze lehet ezt is simán veszi.
Ezt ki hogy csinálta??? Érdekelne a több gyerekes anyukák tapasztalata!

Jutka, akkor ezt a babát tényleg nagyon jól időzítettétek, hogy ennyi családi ünnep közé fog érkezni augusztusban! :D
Az émelygős időszak nekem is a 9-10. hét körül kezdett enyhülni, a fáradtság-álmosság meg a 16. hét környékén, de az még most se 100%-os, szerintem sose tudnék annyit aludni, hogy elég legyen. :)

Majd igyekszem még jönni, lehet nem is mindenre válaszoltam, amire akartam, de annyit írtatok... :D

Puszi, Andi

Andi
idna
 
 


Látjátok, nem jeleníti meg a vonalzót! Miért? :(

Andi
idna
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi, de függő lettem és nem tudom magam leállítani!
Cserébe egy jó kis recept:

CSOKITORTA (csak csokifüggőknek!)
34 dkg csoki (lehet tortabevonó, de jó a maradék télapocsoki)
3/4 bögre cukor (a bögre 2 decis)
17 dkg darabolt vaj
5 tojás szétválasztva
1/3 bögre liszt
tetejére kakaópor díszítésnek

Cukrot, vajat, csokit gőz felett megolvasztjuk, majd ha kihült belekeverjük a tojássárgákat és a lisztet folyamatos keverés mellett. Végül a nem túl keményre felvert tojásfehérjéket is ovatosan beleforgatjuk. Kivajazott kapcsos tepsiben sütjük 45 percig 180 fokos sütőben.
ISTENI lett.

Ildi!

Sajnos bele kell törödni a második babák sokkal hamarabb lesznek betegek!!
Marietta 2 évesen volt először igazán beteg, és ovodásan kapta az első antibiotikumját. Sára már 2-3 hónaposan náthás lett, ahogy bejött a szmötty idő. És túl van egy középfül gyulladáson.
A szopi nem varázsszer, sokmindentől véd, de a lényeg, hogy ha virust is kap, a tejben mellékelve van rögtön az ellenanyag is amit az anya szervezete termel épp aktuálisan és korábban.
És hosszútávú előnyei vannak: kisebb az esély az allergiára, emésztőrendszeri betegségekre, beszédhibára, szabálytalan fogazatra! persze mindig van kivétel, aki mint tudjuk erősiti a szabályt. Ha csak azt a fantasztikus meghittséget nézzük ami szopi közben van anya és babája között már az megérte.
Én tudjátok mit utáltam!!! Hogy mindenki a csecsemő kezét puszilgatta, amit a szájába vesz!!


Andi!

Amikor írtam a vasbevitel és a hiperaktiv gyerekek közötti összefüggésről, rögtön Lőrinc jutott eszembe, mint ellenpélda. Na én nem szedtem vasat és nem mondhatni nyugodtnak egyik lányomat sem (jó hiperaktivnak sem). Csak egy plussz infó volt)

az álmom az, hogy ide Vecsésre jönnék dolgozni védőnőként, mert akkor nem kell sokat utazni (a bizosítóhoz semmi pénzért nem mennék vissza) ,nálunk nincs szülői segítség, így nem mindegy mikor viszem a lányokat oviba és meddig maradnak!

Mi az a SUttogó??????

Alvás!! Nálunk Marietta a 2. szülinapjára kapott ágyat akkor már látszott rég a hasam, tudta, hogy kistestvére lesz. De az új ágy nagylányos, még a huzatot is ő választotta. Meghagytuk a babágyat is, hogy választhasson (amúgy sem lett volna értelme már szétszedni), de az elejétől fogva az új ágyban aludt. Persze tudta, hogy ágyat kap és izgatottan várta amig elkészült, nagy feneket kerítettünk a dolognak és bejött.

Marietta 16 hónapig szintén csak a szopival aludt el. Aztán elhagytuk a szopit és helyette melléfeküdtem, vagy ültem és a hátát simogattam, így aludt el (Az új ágyba még mellé is feküdtem, amíg a hasam engedte, ezt nagyon élveztük mindketten). Aztán már csak feküdtem mellette. És amikor megszületett a Sáránk már nem tudtam melléfeküdni, mert őt szoptattam (ha apa itthon van ő fekszik a Mariettával)de, szerettem volna ha egyszerre alszanak el: Mariettát betakargattam szép álmokat kívántam és megszopiztattam a SÁrát, megígérve, hogy ha elaludt bemegyek hozzá és megölelem, velealszom. Ezt vagy kivárta, vagy belealudt. És ez igy van a mai napig.

Andi a vonalzót próbáld a másik kóddal megjeleníteni, nekem is azzal sikerült.

Befejezem, mert vasalnom kell

Ja, Nóra még mindig Viktort ápolja, de ő is nagyon rosszul van.
Jobbulást Nekik!
És minden betegeskedőnek!!

V

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Nagyon-nagyon örülünk, hogy megismerhettük Sárát és Gyöngyit!
Olyan édes Sára! Anyukája is!

Játszóházas „nénik” hiányolták Dávid Anyukát! :D Megsúgtam Nekik, hogy Rékáztok! :D:D:D

Dóri jól bealudt a kocsiban hazafelé. Az ugató (üvöltő) kutyáink mellett is be tudtam hozni és levetkőztetni. Na kíváncsi leszek mennyit alszik! :D:D:D

Hát ez naon fincsi csokitortának tűűűűnik! :oops: Gondban leszek, mert múlt héten 2x is gofri-partyztunk! Hát így jóval többet fogok felszedni! :lol: De érdekes, hogy amúgy nemigen kívánom az édességet... Csak én ne kezdjek el sütni! :lol: :lol:

Andi!
Akkor ez lehet nem is a vitamin?!?!?! :lol: Az alvás örök gond lesz nekem is! Bár hiába alszik a Dóri, én sosem akkor aludnék! :lol: Ja és szeretném a ribizlimet bedobni a "közösbe" egy kis málna-szilváért! :lol: :lol: :lol: Húúúú, most meg is kívántam!!! :oops: :oops:

Puszika, Dóra, Jutka + a Pocaktörpe 10+5
jatka
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek pussssz de csak egy gyors hozzászólás mert ma egy kicsit álmos vagyok :) :( .

Andi!
Mi úgy csináltuk az új ággyal, hogy mikor megvettük (Tami is ott volt de akkor nem nagyon érdekelte a dolog) és hazahoztuk össze kellett szerelni mert ilyen fenyő ágyat vettünk és akkor a Tami "segített" apának csavarozni meg beletenni a matracot és ez eszeveszett módon tetszett neki, hogy ő szereli a saját ágyát így a másik ágy egyből lehetett a tesó. Még úgy kb. 2x mondta a kiságyra, hogy az a Tamié de mikor felelevenítettük, hogy milyen jó is volt apával ágyat szerelni akkor egyre jobban tudatosult benne a dolog, hogy kié melyik ágy.

Na most tényleg csak ennyi mert kivételesen fáradt vagyok :roll: .

Szandra

szandrakiss
 
 


Andi!

Szerintem ilyenkor valahogy ráéreznek a gyerekek és nem kell nekik a megszokott "rácsos ágy" szerintem vonza őket az újdonság ezért hamar elfogadják az újat.
Nálunk Ketrin és Kevin között 5 év van ilyen gondom nem volt, de amikor át tettem a heverőre sem problémázott sőt örült mindenkinek mutogatta.

KépKép
KépKép
krisztám
 
 


Sziasztok!

Nem tudok írni senkinwek külön,mert még elolvasni sem tudtam a sok hozzászólást.Csak beleolvasgattam dolgokba.
Nekem vizsgaidőszak volt a suliba és még hátravan egy matek vizsga a jövő héten.Ezért nem nagyon volt időm jönni.Egyébként is mindig el vagyok maradva az itthoni dolgaimmal és a Milcsivel is kell foglalkoznom,mert igényli.Bocsi csajopk ha eltűnök,de sajna időhiányban szenvedek.
Közben megszült a barátnőm is pénteken :D

Gratulálok minden pocakosnak és akivel még nem találkoztam üdvözlöm itt a topicban.

Megyek is,mert reggel uszi és délután suli.

Puszi!

Betti
raczbetti
 
 


Sziasztok!

Betti!
Örülök,hogy hallunk rólatok végre,már azt hittem valami baj van. Máskor ilyet ne csinálj :D tessék bejelentkezni!!!!
Aztán ügyeskedjél,és sikerülni fognak a vizsgák,mi drukkolunk!!!
Akkor ezekszerint nem vagytok betegek se,hála a jó égnek!
Írj majd ha tudsz!

Szandra!
Köszike,hogy leírtad a tapsztalatod!
Én is viszem levegőre,sőt...csak olyan helyre nem akartam még,ahol sok az ember,azért olyankor nagyobb az esély is,hogy benyalunk valamit,és miért ne előzzem meg,ha tudom? :oops:

És Edo,hogy alszik el?/Jót röhögtem az álmatlan éjszakáin! :wink: /

Gyöngyi!
Ne is tedd velünk!Nem szeretnénk,ha leállítanád magad!/Ha már a barátnőd ennyire hanyagol minket :oops: /Csak vicc volt,gyógyuljanak meg minél előbb!!!!/
Én is függő vagyok..hhihihihi most is tudnék mit csinálni,ahelyett,hogy itt irogatok :shock: pedig hányszor megígértem magamnak,hogy nem jövök addig amig ez meg ez nincs megcsinálva,de nekem aztán beszélhetsz.... :shock: :x Kép

És igazad van szopi ügyben, azt a meghittséget szeretem benne a legjobban. :D
én nem engedem senkinek,hogy a kezét puszilgassák,de tényleg sokszor azt akarják...

köszi a csokitorta receptet!El kell menteni!!!!Mert ezt nem fogjuk így megtalálni később.

Andi!
Szerintem Lőri simán megfogja szokni a kiságyat!
Dávid egy hónappal a hugi érkezése előtt kapta az új ágyát emlékeztek :wink: ,...ő is segített összeszerelni aamúgy/, mi is nagy feneket kerítettünk neki,hogy milyen nagyfiú,és milyen szép ágy a van meg hasonlók...és az első perctől ott aludt. A kiságyat már nekünk se volt értelme szétszerelni,de Nóra javaslatára azért telipakoltam,hogy eszébe ne jusson odafeküdni,vagy ne érezze azt,hogy neki most két ágya van,az a babáé és kész. Mire megszületett a Réka,azt is elfelejtette,hogy valaha az az ő ágya volt,természetesnek vette,hogy a Réka fekszik bele.

Jutka!
Örülök,hogy jól éreztétek magatokat a játszóházban!
De aranyosak,hogy hiányoltak minket :D már mennék szívem szerint,de eszem szerint nem..


Ja és én is észrevettem a vas és a hiperaktivitás közötti összefüggést már a Dávidnál is,és most se szedem,csak az elevitet.
Egy pár napig szedtem majd figyeltem a hatást,és tényleg Réka sokkal nyűgibb volt aznap,majd abbahagytam,és visszaállt. Akkor megint szedtem,és tényleg olyan mintha köze lenne hozzá...nem tudom....

Én is bedobom a közösbe a málnámat, későn szóltatok! ami a kukába landolt vasárnap,mivel disznót vágtunk és nem fért már be a hűtőbe. :oops:

Kriszti!
Oké! :wink:

Most megyek aludni,én nem kívételesen,de fáradt vagyok :wink: egy csomó minden kimaradt,de amint tudom pótolom.

Puszi és jó éjt! Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Végre eljutottam ide is! :lol:
Nem volt egy darabig gépem,ugyanis nullszakadás volt a villanyóránál így túláram keletkezett és tönkretette a gépemet,a nyomtatót,2 tv-t stb... :cry: Úgy volt hogy dobhatom ki a gépet,ha annyira nagy áramot kapott,de végül mindent sikerült megcsinálni,már csak a nyomtatóm van szerelőnél! :?

Most nekem sincs időm vissza olvasni,mert nemsokára fürdetés! :D

Holnap viszem vissza Levit csípő uh kontrollra,remélhetőleg most már tényleg az utolsóra! :roll:
Nemsokára jövök bővebben!

Jó éjszakát Mindenkinek!

Kati&Levi

Kép
mano83
 
 


Szisztok!

Kati, nem akarlak elekseríteni, de nagy szerencsétek van, ugyanis az egyik rokonunknál így égett ki a lakás a keresztanyáméknál szintén de ott szerencsére otthon voltak és így csak az előszoba égett ki.

KépKép
KépKép
krisztám
 
 


Sziasztok!

Ma megkaptuk a 15 hós oltásunkat! Drukkoljatok már lécike, hogy ne legyen belőle semmi! Túl sokat voltunk betegek mostanság.... Jól esne pici nyugi.....

Ma voltunk Cinin is, meg ugye az oltás.... Hát Dóri akkor sem akar aludni! :lol: :lol: Hát nem toom mi lesz így velünk!

Ezt leszámítva jól vagyunk! Még vásárolni is elmerészkedtem! :lol:

Puszika, Dóra, Jutka + Törpicsek 11+2
jatka
 
 


Sziasztok!

Nyugi Jutka!! Gondolom a többiek is megerősítenek abban, hogy a 15 hónapos oltást gond nélkül vészelik át a gyerkők. A nem alváshóz pedig részvétem. Nálunk is ez volt Mariettával a legrosszabb korszak, aztán jobb lett.

Kati!!!!!

Hogy vagytok? Tényleg rég hallottunk Rólatok!! Mi volt a csipőuh-on?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Jutka,
Szorítok Nektek,hogy ne legyen semmi "mellékhatása" az oltásnak! :D

Gyöngyi,
szerencsére nem kell többé az ortopédiai klinikára mennünk,mert jó lett a csípő uh,már nem kell terpesz rugit hordanunk! Kép

Amúgy jól vagyunk,köszönjük,mind azt leszámítva,hogy jön a foga Levinek és eléggé nyűgős miatta! :?
De aztán az is lehet,hogy a szél miatt is szenved! :roll:

Kriszti,
hát igen,mondták már páran,hogy szerencsénk van,hogy ennyivel megúsztuk!
Még jó,hogy otthon voltunk és időben áramtalanítottunk mindent amit még lehetett és nem lett nagyobb baj!

Kép
mano83
 
 


Hahó Kati!

A fogzásra meg lehet próbálni homeopátiás szereket, ez Mariettánál bejött Sáránál kevésbé.
Ha sírós, "hisztis" nehezen vígasztalható akkor a Chamomilla.
Ha inkább csak bújos és ölben jól elvan akkor a Pulsatilla.
Amikor aktuális 3-4 golyót kell adni a szájába műanyag kanállal (ez fontos). Tárolni pedig a szert legalább egy méterre kell minden elektromos eszköztől (telefon, tv, hűtő, mikro) és aromás anyagoktól.

Ha a széltől nyűgös, akkor Neked javaslok nyugtatót (vicc volt).
Marietta julius elején született elég meleg volt, mindenki örült,hogy fúj a szél. Kivéve minket, mert Marietta nem bírta. Ő ezért sírta végig az első 3 hónapját, nem a hasfájás miatt.

Sok sikert és kitartást:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Gyöngyi,
köszönöm! :lol:
Sajnos a mai napunk is eléggé nyűgősnek indult,de most alszik,hátha jobb lesz! :wink:
Amúgy én nem szoktam természetgyógyászati szereket venni,mert nem igazán hiszek bennük. :oops:
Terhességem idején is felmerült 1-2× hogy vegyek ilyen meg olyan dolgokat,mert azoktól könnyebben fogok tágulni stb...stb..,de úgy gondoltam,hogy csak pénz kidobás!
Tényleg használnak ezek a szerek?
Amúgy ezt nem kötekedésképp írtam! :D

Képzeljétek!
Tegnap egész nap nem kellett a cici Levinek,ha meg akartam etetni,elfordult és üvöltött! :(
Viszont ettől az új tápszertől meg fáj a hasa! :?
Edddig a MILDIBÉ HA kapta,de azt nem akarta megenni az utóbbi időben,így tápszerváltásnál MILUMILL HA-t írtak föl.
Elképzelhető,hogy ezt is megszokja és elmúlik a hasfájása?
Vagy inkább irassak föl másikat,vagy térjek vissza a régihez?

Üdv:
Kati

Kép
mano83
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagy üdv!
Mostanság csak olvasni volt lelki erőm mert (apa szabin van a héten) és mindig mentünk valahova, tegnap már olyanok voltunk mint az élő halottak mert nem aludtunk napi 10 óra hosszát :lol: :lol: amit a drága kis szervezetecskénk megszokott :lol: a két durmizó gép (Tami, Edó) mellett. Nem gondoltam, hogy függőséget tud okozni az alvás :lol: .

Na jó nem dicsekszem ennyit!!! :lol: :oops:

Hétfőn lementünk Szolnok mellé a holt Tiszához mert kinéztünk ott egy telket. Kedden elmentünk a Lurdyba mert ott kértük ki a tulajdoni lapot és akkor legalább a Tami is tudott játszani az ottani játszóházban. Olyan szerencsém volt vele, hogy pont mire menni akartam megunta a játékokat és az első szóra már vette is a cipőjét és nem kellett vele küzdeni mint általában mindig.
Szerdán átmentünk anyukámhoz mert szabin volt egy napot ő is.
Csütörtökön meg elmentünk Vácra sajnos tök feleslegesen mert a suli ami miatt mentem nem ad olyan végzettséget ami ahoz kell, hogy újszülött osztályon dolgozhassak. Sajnos erre csak ott döbbentünk rá. Na mindegy jobb később mint soha.
Hát erre tegnap már du 6 kor majd megvesztünk apával a fáradtságtól.

Kati!
Nálunk is nagyon érzékeny az Edó a szélre. Mostanában mikor voltak ezek a nagy viharos szelek alig aludt szegénykém (talán 2x fél órát csak!
Úgy látszik amíg ilyen picik addig nagyon megviseli őket ez. Látom Levi is hamar megfogasodott :lol: . Gratulálunk neki!

Most megyek mert felébredt az Edó de ígérem majd jövök most már rendesen.

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Hát SZANDRA!!!: tényleg dicsekvésnek hangzik olyan anyák számára, akik a nyolc órát is három részletben tudják kialudni!! Írigyellek sok sorstársammal együtt!
Lányok szobájában tetőablak van, amin csak sötétítő-függöny van, mondták, hogy szereltessünk fel redőnyt, akkor biztos tovább alszanak. Na a Sára 6 és fél 7 között kel, amikor még éjszakai sötét van. És hiába veszem magam mellé az ágyba akkor sem hajlandó tovább aludni. Nála már reggel van. Tegnap 1 órát aludt napközben 11-12-ig, így már fél9-kor aludt.

KATI!

Szerintem a természetes gyógyhatású szerek hatása nem hit kérdése, ha gyereknek adod, hiszen ő még nem hisz egy szerben. Tuti szer nincs (látod a tápszerek sem egyformán jók a gyerekeknek). Azért írtam, hogy a Mariettánál nagyon bevált, Sáránál kevésbé, ő több Nurofent kapott. De nem lehet elvitatni a kamillatea, hársfatea és társai hatását.
Persze ezek csak lehetőségek és nem mindig drágábbak mint a receptes szerek.
A szopiról meg az jutott az eszembe, hogy nem lehet, hogy megjött a menszeszed? Akkor nem szívesen fogadják a tejet, mert kicsit másabb az íze. (Jutkától hallottam, hogy az ő lányzója a peteérést is érezte!!).
Tápszerben nem tudok tanácsot adni, mert mi nem ismerjük.
Én azt tanácsolnám Neked, hogy többet szopizzon a legény!!!
Főleg ha észre is veszed, hogy fáj a hasa.


Ja!!! SZANDRA!

Hol szeretnél dolgozni? Milyen sulit szeretnél elvégezni ? És milyen végzettséged van?
Hogy lesz erőd tanulni a gyerekek melett? (Ja, akit hagynak aludni a gyerekei.) Nem lesz egyszerű, de sok sikert kívánok hozzá!


Pusszantás Mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Csak életjelet adok magunkról :roll:

GYÖNGYINEK KÖSZÖNJÜK,hogy hírt adott rólunk,sőt azt is,hogy nap,mint nap tartja bennem a lelket és tanácsokkal lát el!!!!

Viktor múlt héten szombaton kezdett hányni,és ez sajnos a mai napig nem múlt el,igaz lecsökkent napi 1 alkalomra.Amellet viszonyleg jó kedvű és szegény állandóan éhes.
Hétfőre Tamás és én is elkaptuk,nálunk 1 napig tartott csak,de persze az tök egyszerre.
Tamara szerdán jött haza úgy a suliból,hogy fáj a hasa,de igazán ma tört ki rajta.

Kristóf még állja a sarat,igaz,őt ma átmenekítettem Anyukámhoz és ott fog hétvégézni.

Így virtuálisan puszilunk mindenkit(talán nem fertőz) és köszi mindenkinek,aki gondol ránk és érdeklődik felőlünk.

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!

Nóri!
Eszeveszetten sajnállak benneteket!!! :cry: :cry:
Nagyon sikerült beleesnetek ebbe a járványba. Hasmenés és láz társult a dologgal? Remélem, hogy nem mert állítólag most az is velejárója a hányásos vírusnak. :(
Minnél előbb gyógyuljatok meg!!!!!!!!!!!!!

Gyöngyi!
Szeretnék egy eszeveszetten jól fizető állást az egészségügyben :wink: . Jó vicc volt!!!! Ha-ha-ha.
Komolyra véve a figurát :shock: Újszülött osztályon szeretnék dolgozni és ebből adódóan kell elvégeznem csecsemő ápolói (elsőre) szakiskolát ami ad egy középfokú végzettséget majd egy diplomát. A baj csak az, hogy nem lehet egyből főiskolára menni ilyen képzésre mert nincs szakmai előmenetelem :roll: :( ezért le kell húznom 3 évet szakközép suliban.
Eddig az OTTO Katalógusáruháznál dolgoztam viszont nem szeretnék oda vissza menni mert minden képpen gyerekekkel, pontosabban újszülöttekkel szeretnék foglalkozni. A másik fele, hogy úgy értesülte, a munkahelyemen kirúgnak kb. 150 embert és marad úgy 20 fő a cégnél. Tudom, engem nem rughatnak ki de amint visszamegyek úgyis az lesz az első dolguk :roll: .

Eddig van egy ruhaipari technikusi végzettségem, valamint egy közgazdász diplomám. Sajnos ezek egyike sem felel meg semelyik eü fősulinak :( .
Most lehet, hogy ezt a Kanizsai Dorottya eü szakközepet kezdem el szeptemberben mert náluk a szakmai gyakorlat helye szabadon választható. Isten igazából onnan jött az ötlet, hogy most mikor szültem az Edót akkor már sokkal nyugodtabban áltam az egészhez és szemmel tudtam követni a csecsemősök munkáját is. Elég sok "fafejűséget" vettem észre és mivel nagyon tetszik ez a dolog így úgy gondoltam, hogy frissítem az "állományt".
Már csak azt nem tudom, hogy majd melyik kórházban próbáljak meg elhelyezkedni?! Van esetleg valami tapasztalatod ezzel kapcsolatban, vagy tanácsod?

Remélem, hogy könnyen fogok tudni tanulni. Mire kezdődik a suli addigra az Edó már 10 hónapos lesz, a Tamit meg szeptembertől szeretném oviba vinni mert annyira fejlett, hogy nem akarok még egy évet ezzel várni. Rengeteget beszél, eszméletlen nagy a szókincse, tízig számol, kívülről tud kb. 15 mondókát, ismeri az összes színt. Turbó agya van, igaz azt nem tudom, hogy más gyerkőc milyen szinten van ebben a korban de úgy gondolom, hogy nem érdemes várnom még egy évet mer akkor egy hónap híján már négy évesen menne oviba és az szerintem már elég késő lenne.

A suliba elvileg csak egyszer kell menni egy héten és ha minden igaz du 1-6ig tart a tanítás. Ez alatt meg ha minden igaz apa majd tartja a frontot.

Mondjuk sajnálok 3 évet elvesztegetni egy szakiskolában de csak így megy. Vagy tudsz esetleg más utat?

Szóval én is ezt a jól jövedelmező eszméletlen biztos talajon álló egészségügyet választom :roll: :wink: .

Ildi!
Visszatérve Réka pöttyeire, hogy vannak? Múladozik már? Vagy amint egy kicsit szebb akkor jönnek elő újabbak? Sajnos ezen mi is átestünk. Olyan volt mindkét manó feje mint egy jól megérett tini tele pattanással :) :cry: . Szegénykéknek rendesen kijárt belőle.
Na átmentetek anyukádékhoz vagy a hugodékhoz?

Andi!
Hogy van a pocak? Mit találtatok ki akkor az ágy "projektre"? Szerintem is minnél természetesebben kezelitek a dolgot annál könnyebb lesz.

Kati!
Még az jutott az eszembe nem lehet, hogy Levinek egyszerűen a foga miatt nem kell a cici? Nem pont ott kezdett el érzékeny lenni az ínye ahová hozzáér?

Na jó most már megyek aludni mert megint kóma leszek holnap.
Puszi mindenkinek

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Gyöngyi,Szandra,
KÖSZÖNÖM a segítséget! :lol:
Valóban megjött a mensim tegnapelőtt,szóval akkor valószínű azért nem kellett neki a cici! :roll:
De tegnap este már hajlandó volt enni ciciből is! :lol:

Szandra,
én is csecsemősnek szerettem volna tanulni,de aztán letettem róla akkor,amikor rádöbbentem arra,hogy ha belépek egy kórházba egyből rosszul leszek! :oops:
Így maradt a vendéglátóipari! :wink:

Tényleg,van olyan suli,amit gyes vagy gyed alatt ingyenesen,vagy minimális befizetéssel el lehetne végezni?
Vagy ilyen dolgok felől merre tudok érdeklődni?

Felétk is esik a hó?
Mert itt monoron meg is maradt és még mindíg esik! :lol:
Megyek lapátolni,míg Levi alszik! :lol:

Jó pihenést mindenkinek!
Kati és Levi
Kép

Kép
mano83
 
 


Sziasztok!

KATI!

Tüneményes ez a kép Leviről!!!!!!!!!!
Én úgy tudom, hogy gyes alatt minden súli ingyenes- ami államilag támogatott. Igaz?

Itt szállingózik a hó és csak arra jó, hogy felcsigázza szegény gyerekeket.

Én úgy emlékszem csecsemős nővér lehet az aki elvégzett egy eü sulit. pl:gyerekkórházban is. De sok szülészeten a szülésznők a csecsemős nővérek. és akkor ez csak egy ráképzés. Vagy már főiskola a szülésznői???? Szandra te jobban tudod biztos.

Az egészségügy egy nagy csapda: nagyon lehet szeretni (főleg a gyerekek miatt) , de meggazdagodni nem lehet belőle, Talán most már kicsit jobb a helyzet, mint amikor én elhagytam a pályát. Főiskolai végzettséggel, 6 év után, úgy hogy otthon laktam a szüleimnél, bizony mindennapos anyagi gondjaim voltak (volt, hogy harisnyára nem futotta). Bár a szívem szakadt meg amikor el kellett búcsúzni a családoktól. De pénz beszél. Persze gyerek mellett máshogy gondolom. És képzeljétek az iwiw-en megtaláltam azokat a gyerekeket akiket még pelenkáztam és gondoztam. Nagyon jó látni őket, de szomorú mennyit öregedtem, hiszen már 10-14 évesek.

Pusza mindenkinek, jó hólapátolást.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Mostanra sikerült rászánnom magam az írásra, és bocs, hogy nem szólok most mindenkihez, de csütörtök óta megváltozott minden körülöttem....
Csütörtök délelőtt voltam 18 hetes UH-on és bár a baba nagyon jól van és szépen fejlődik, és tulajdonképpen nekem sincs semmi bajom, az afp is jó lett, mégis elég nagy baj van. A méhlepényem a mellső falon tapad és FEDI A MÉHSZÁJAT, ami állítólag nagyon rossz! Szigorú fekvésre ítéltek, semmit nem emelhetek, mert bármikor bármelyik percben vérezni kezdhetek, ami akár olyan súlyos is lehet, hogy elvérzek. Ha ez bekövetkezik, természetesen az én életemet igyekeznek menteni, a babát kiveszik, hiába életképtelen. És sajnos innentől kezdve benne van a dologban, hogy ez a hátralevő 20-22 hétben bármikor bekövetkezhet. Lehet a babám koraszülött is, aki pár nap alatt meghal, vagy életben marad ugyan, de betegen, vagy szépen utóléri a kortársait, illetve legjobb esetben végig bírom hordani a terhességet és akkor megcsászároznak (önmagában ez is eléggé letaglózott, de még ez lenne a legkisebb rossz.)
Szóval most igyekszem feküdni, persze Lőrinctől azért nem mindig tehetem ezt meg, de még szerencsém van, hogy nem fektettek kórházba! Amúgy még ez is kilátásban van a terhesség vége felé, vagy ha valami probléma lép fel, de ezt sem tudni, hogy az utolsó 1-2 hét vagy akár az utolsó hónap is.
Először érzem azt életemben, hogy ez nem is velem történik és biztos hamarosan felébredek........ de nem. Gondolhatjátok, minden egyes wc-re menésnél, rettegve nézem, hogy nincs-e a bugyimban rózsaszínes, barnás vagy piros folt, mert akkor azonnal mennem kéne a kórházba. És azt se tudom, lesz-e nekem második gyerekem, vagy itt hagy bennünket idő előtt.
Eléggé le vagyok taglózva.
2 hét múlva csinálnak kontroll UH-ot, elvileg az is megeshet, hogy a kíméletes életmódtól "elvándorol" a méhszájról a lepény. Ebben bízok! Optimistább perceimben úgy gondolom, hogy így fog történni, és pár hét múlva már nem lesz ilyen veszély (ilyenről is olvastunk az interneten, most hogy utánanéztünk a dolgoknak), rosszabb pillanataimban meg rettegek, hogy beteg-koraszülött babám lesz, vagy még élni se fog.
A férjem minden házimunkát megtiltott, igyekszik is megcsinálni mindent, csak hát olyan szívesen csinálnám én is a dolgom, mert egyébként nincs semmi panaszom, jól érzem magam, persze a rettegéstől eltekintve. (Most is az ágyból fekve laptopon írok nektek).

Csütörtök délután a védőnőnél is voltam, nagyon kedves volt, nem ijesztgetett halálra, de mondta, hogy nagyon kíméljem magam és nehogy emeljek. És bíztatott, hogy elvándorolhat onnan a lepény..... BÁRCSAK!!!!!
Ő is és az orvosom is azt mondja, hogy ez egy teljesen véletlen dolog, nem lehet előre kiszámítani vagy védekezni ellene. :cry: Fel sem bírom igazán fogni, mindig az jár a fejemben, hogy fiatal vagyok és már mögöttem van egy teljesen egészséges és probléma-mentes terhesség és szülés, akkor miért pont most és miért pont velem???

Hogy elkerüljem Lőrinc emelgetését, csütörtök este villámgyorsan megvettük neki az új gyerekágyat, apukájával összeszerelték, és 2 napja abban alszik. Mondanom sem kell, hogy élvezte a barkácsolást és mintha mindig abban aludt volna, úgy feküdt le az az első perctől benne. Szépen elalszik ott is, és nem mászik le róla, ha felébred; kivárja, míg bemegyünk hozzá.
A pelenkázót is áthelyeztük, az etetőszéket meg teljesen eltettük, és kisszékről eszik. Jó sok újítás volt egyszerre, de semmi nem zavarta meg. Okos, ügyes nagyfiú! :lol:

Mot befejezem, nem szerettem volna senkit elkedvetleníteni a saját bajunkkal.
Gyöngyi, Te tudsz erről a dologról valamit? Javaslat?

Puszi mindenkinek!
Andi és Lőrinc
idna
 
 


Szia Andi!

Olvasom,amit írtál és nem tudom felfogni!

Ezer kérdés kavarog bennem is hirtelen:egydül vagy Lőrinccel hétközben vagy van veled valaki?Mi van,ha baj van és rohanni kell?
Egyátalán hogy lehet ehy kétévest nem felemelni????
Tök nagy szerencse,hogy Lőrinc egy kis angyal,de tényleg.És ennyire alkalmazkodó.

Remélem tudsz oihenni és nem lesz semmi baj!HALLOD?MERT NEM LEHET SEMMI!!!!

Puszi!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Szia ANDI!!

Nem akarom elbagatelizálni a dolgot (mert komoly), de sokszor előfordul és én valóban csak olyanról hallottam, hogy "elvándorolt" a méhszájról a lepény. Ez azért van, mert nő a méh szövete, a lepény meg marad ott ahol eredetileg, relative kerül messzebbre a méhszájtól. Figyeld meg, hónapról hónapra fogják mondani, hogy "mászik" el.
De most tényleg kímélni kell magad, óvakodj minden cipeléstől. És biztos vagyok benne, hogy úgyis érzed mit lehet és mit nem. Én hiszem, hogy ha már megfogant a kicsi, akkor ott is marad a jó melegben, amíg lehet.
Ez az első időszak a nehezebb és a veszélyesebb, ha nagyobb lesz a hasad és idősebb lesz a baba, akkor jobb lesz, mert nem lesz olyan közel a méhszájhoz a lepény.

Légy optimista és vigyázz magadra (a lelkedre is!), van egy tüneményes kisfiad (aki biztos sokat segít ebben a helyzetben, hiszen az ágynál sem volt semmi gond), jó ember és jó anya vagy, aki minden tőle telhetőt megtesz. A többit bízd a kis pocaklakóra. Biztos vagyok benne, hogy hozzátok akar születni és vigyáz magára ő is.

Kitartás, sokat gondolunk rád és szúrkolunk!
Lőrincnek gratula és puszi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Csajok köszönöm a bíztatást és az együtt érzést, olyan jól esik.

Gyöngyi, én is ebben bízok, amit Te is leírtál és mi is hasonló eshetőségekről olvastunk az interneten, meg a dokim, védőnőm is ezzel bíztatott, hogy "elmászhat" onnan a méhlepény, ahogy nő a baba és a lepény is. Ez tartja bennem a lelket, és ezért kényszerítem magam fekvésre, mert bízok benne, hogy lesz eredménye.
És én is azt gondolom, hogy ez a baba ide akar megszületni, azért is fogant meg, és remélem, hogy a miénk is marad!
Néha meg -ahogy írtam is- elfog a rettegés, és azon agyalok, hogy mi lesz, ha......
Ha elvándorol onnan a lepény, akkor már nem is fog visszamenni? Előfordul olyan is, hogy végig ott marad a méhszájat fedve, vagy minden esetben elmocorog onnan???
És ahogy nő a baba, az oké, hogy tágul a lepény is, és elhúzódik onnan, de a baba súlyánál fogva nem húzza vissza a méhszájra az egészet???

Nóri, hát eléggé elvonási tüneteim vannak, hogy nem emelhetem meg Lőrincet. A "muszáj-emeléseket" kikerültük az új ággyal, a pelenkázó áthelyezésével és az etetőszék elrakásával. És általában bújunk egymáshoz, ölelgetem, de ülve, és nem emelem fel.
Igen, sajna egyedül vagyok Lőrinccel. A péntekem (első napunk ketten, azóta hogy csüt.-ön kiderült a dolog) pont ezzel telt, hogy azt számolgattam, hány óra múlva érkezik haza Laci, és addig legalább ne legyen semmi baj.
Igykeszem nem is gondolni arra, hogy nagy baj történik, de gondolom, akkor mindenképp mentőt kéne hívnom, Lőrincet meg "lepasszolnám" a szomszédba vagy hozzád, vagy fogalmam sincs kit találnék, aki bármikor elérhető és riasztható. De nem lehet semmi baj, muszáj kibírnom végig! 4 tagú család szeretnénk lenni!
Most épp bizakodó vagyok. Meg sokat remélek a 2 hét múlva esedékes kontroll UH-tól is, bár...lehet nem kéne.

Szorítsatok!
idna
 
 


Gyöngyi, lehet hülyeségeket kérdezek, de annyira elképzelhetetlen az egész számomra.
A hasam egyébként pont most kezdett el nőni, most már látszik, hogy kismama vagyok.
Ha -tegyük fel- elvándorol a méhszájról a lepény, akkor akár rendesen, természetesen is beindulhat a szülés, kivárva az utolsó hetekig? Vagy emiatt végig veszélyezetetebb kategória leszek?
Néha azon gyötröm magam, hogy más is ki bírt hordani és szülni 2-3-4 gyereket, én mitől vagyok ilyen béna??? Lőrinccel olyan simán ment minden, és most lennék a terhesség legjobb szakaszában.
idna
 
 


Sziasztok!

Andi!
Hírtelen azt sem tudom mivel kezdjem.....
Az természetes, hogy semmi baj nem lesz hiszen mindenki tudja még a Tami is, hogy a Lőrincnek is lesz kistesója. :)
Ami eszembe jutott mikor írtad, hogy mivel itthon vagyok szinte minden nap és közel lakunk egymáshoz ezért nagyon szívesen segítek. Majd egyeztetünk és akkor elsétálunk felétek és megismertetjük egymással a "nagyokat" és amikor megszokott minket Lőrinc akkor néha áthozom nagyon szívesen és akkor tudsz egy kicsit többet pihizni amíg szeretnél. Sőt nagyon szívesen segítek abban is ha megyünk a kisboltba akkor majd mindig megkérdem, hogy kell e valami. Remélem nem veszed tolakodásnak, tényleg jószándékú a segédkezésem, de ha nem akarsz vele élni nyugodtan pattincs le :wink:
Elküldöm priviben a számom. Tényleg nyugodtan zargass!!!! Legalább a Taminak is lesz játszótársa.

Szandra

szandrakiss
 
 


Szia Andi!

Hát nem semmi ami veled történik. Teljesen együttérzek és teljes szívemből szorítok hiszen ez egy csodálatos érzés amikor egy nő a szíve alatt hordja gyermekét. És most beárnyékolja egy ilyen probléma.
Nehéz ilyenkor eldönteni mi a jó , mire mennyire figyeljünk, és mennyire legyünk óvatosak. Gyöngyi nyugtató szavai még nekem is jól jönnek pedig nem is vagyok kismama. :lol:
Egy 2 éves csemete mellett betartani az előírásokat nem könnyű feladat. A megszokott napi teendőkről lemondani, egy nő max: 2-3 napig bírja semmit tevés nélkül, legalábbis én. Teljesen együttérzek hiszen most én csak a láz miatt feküdtem, de borzasztó volt, már teljesen elgémberedtem mert a gyengeségtől nem tudtam felkelni utána meg kezdtem megszokni és nehéz a régi kerékvágásba visszatérni.
Szóval vigyázz magadra és mindent tarts be amit mondanak.
Kitartás!!

Nálunk is esett a hó a gyerekek nagyon élvezik, most jöttek be.
Hú, ezt már nagyon várták! Már teljesen kétségbe voltak esve hogy idén nem lesz hó!

Ildi!
Merre vagy?

KépKép
KépKép
krisztám
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?