Új privát üzeneted érkezett!

Csajok!
Tegnap voltam a dokinál, és mindent rendben talált. Uh-ot is csinált, és aszerint is annyi idős vagyok, mint a menzesz kapcsolatos számításnál. Konkrétan ma 7 hetes. Nagyon remélem, hogy nem lesz semmi baj, és simán kihúzom a 12. hétig, addig nem vagyok teljesen nyugodt. Azt mondta a doki, hogy pihenjek minél többet (amire érzem, hogy szükségem is lenne, de ugye dolgozni muszáj menni, és Mátét sem "kapcsolhatom ki", úgyhogy a pihenésre marad az este, amikor van, hogy előbb elalszom, mint a törpe, és szinte úgy zuhanok az ágyba. Aztán hajnalban meg kukorékolok: ha rámmászik a törpe 4-5 óra körül, van, hogy 1 órán keresztül csak forgolódom (állítólag a boldogsághormonok miatt) ...
Nem mondtuk még el a szülőknek a jó hírt, de nem tudom, meddig lehet titkolni (mindennapos a kapcsolat), és már most úgy érzem, hogy nem a legkényelmesebbek a nadrágjaim. Vhol azt olvastam, hogy a 2-3, terhességnél már hamarabb nyúlnak a szalagok.
Majd ha már rákérdezenk muszáj lesz beszélni (szívem szerint persze elmondanám, de félek, hogy esetleg baj lesz ...)

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Ne félj Moncsi, nem lesz semmi baj. Jó, hogy a doki mindent rendben talált.
Nekünk nem jó a csütörtök két óra a sétára. :( Negyed négytől tanítványom van. Ha hamarabbra tennénk egy kicsivel, az jó lenne, de monjuk nektek meg akkor van kajaidő?
Egyébként ez a torna arra is jó, hogy közösségben legyenek a gyerekek, mert Dorka párszor elkeseredett :(
hát ez a fogas mizéria kikészít, mert annyira sajnálom szegénykét...Csak a Pál, Kata, Péter nyugtatja meg :D Már attól is herótom van. Ha nem énekeltem el 5 milliószor, akkor egyszer sem :)

Kép
roberta80
 
 


Csüt fél 10, vagy péntek fél10 vagy 2? Jó lenne ha mindenki tudna jönni. Nekünk 2 előtt nemigen jó, mert kb 1ig alszik Barnabás, aztán ebédel.
Olvastam tegnap egy homeos cikket fogzásról, megkeresem, ha tudom.
Móni, jó hogy minden ok. Szerintem mondd el nyugodtan, úgy kell hozzáállni hogy nem lesz semmi gond
Nekem a tornából a mama torna hiányzott :)

Kép
bernini
 
 

 
 


Kép
bernini
 
 


nekem is a mama torna hiányzott :) jó lett volna egy kis gerinc-torna, vagy valami.
Pénteken mindkét időpont jó, a csütörtök fél 10 is, legalábbis eddig úgy néz ki.

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok!
Lassan magamra találok ám :-)

Meg tudjátok mondani lesz-e a gépészben szombaton bababörze?
Régebben keringett ez a dátum itt a neten de azóta nem hallottam felőle. Köszi előre is.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


igen lesz, délután 2-6-ig. Hogy vagytok??Kezdesz már hozzászokni az új helyzethet??

Kép
roberta80
 
 


Kép legfrissebb :-)

Kép
bernini
 
 


Csajok, csak gyorsan annyi, hogy mi holnap 10re kórházba megyünk, pénteken meg megyünk Dombóvárra. Itt van anyukám, így sűrűek a progik. LEhet, mi nem megyünk.Holnap du lenne jó, de az meg Robertának nem az.

Ja amúgy a mi napirendünk olyan, hogy Noémi 10-12ig alszik. Úgy nagyjából, aztán valamikor 3-6 között még egyszer egy fél órát. Általában ezért a délutánok nekünk jobbak mindenre. Sokan tudjátok, hogy 10 10:30 között Noémi olyan nyűgös fáradt, hogy nem lehet vele mit kezdeni.

Puszika mindenkinek!

Kép
Kép
l.judy
 
 


Ha mindenkinek jó a holnap délután rajtunk kívül, akkor sétáljatok egyett nyugodtan, majd legközelebb csatlakozunk mi is. Csak lesz olyan időpont, ami mindenkinek jó :)
Miért mentek a kórházba, Judit?

Kép
roberta80
 
 


Du. a parkban voltunk, találkoztunk Gabiékkal, Ádám nagyon édes, szorgosan pakolta Ákos kezébe a leveleket, kavicsokat :D Nekik a holnap egyáltalán nem jó.
Jövő héten már csak hozzunk össze egy össznépit!
Holnap fél2kor jó lenne Roberta? Ma pl úgy keltünk, hogy már odaértünk volna simán. Tűzzük ki azt, ha akkor mindhármónknak jó, szólok Andinak is, ok?

Kép
bernini
 
 


KÖszi a kérdést Roberta!
Lassan de biztosan kezdek/kezdünk belerázódni a mindennapokban. Nórika ma volt 10 napos, de még olyan furcsa mikor ott van velem, mintha nem is velem történt volna mindez. Sajna a tejem nem akar rendesen megindulni :-( Próbálok én mindent, nyomatom a teát, az alkoholmentes sört, eszem iszom ezerrel de max a napi 100-120 ml ami kijön. MIvel befelé forduló a mellbimbóm és Nórika nem igazán díjazza a bimbóvédőt, ezért le kell fejnem és üvegből adnom neki, de ez max két étkezés neki....így el kellett kezdenem a mellétáplálást tápival. Jobb, mintha éhezne a kiscsaj de nagyon bánt, hogy nem tudok megadni neki mindent amit kéne. Egy nap 400-500 ml között eszik, így a nagyobb rész tápi. AMikor hazajöttünk a kórházból 3030 grammos volt Nórika, az azóta eltelt 6 napban most este a mérés után 3270 grammot mértem. Nem tudom ez jó-e. Mindig csak aggódok, de tudom ez így van rendjén, mert édesanya vagyok. Holnap megírom a szüléstörimet is, itthon lesz velünk Apa. Jó éjt mindenkinek!

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsi, ne aggódj, ez jó súlygyarapodás. És igenis mindent meg tudsz neki adni, mert amire szüksége van, az te vagy, a biztonság, a szeretet. Sajna nem értek a befelé forduló mellbimbóhoz, úgy nem lehet szoptatni hogy amig kiemelkedik, rajta van a bimbóvédő, és aztán leveszed? A védőnő biztos ellátott tanácsokkal. De próbáld minél többször mellre tenni, nekem is elég későn indult be a tejem. Jók legyetek!

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

nekünk ezen a héten már nem jó. Bocsi csajok, én vetettem fel a kérdeést és mi nem tudunk ott lenni. Szerda kivételével minden napra bejelentkezett egy-egy barátnő. Ez így szokott lenni, ha semmi program, egyedül sétálunk egész héten, ha lenne, akkor meg csőstöl jön. :D
Na igen, Berni férje (mostmár tudom, hogy Ákos) roppant szimpi volt Ádinak. Ja, tudja ám mondani, hogy tessék, ha vmit oda ad. Úgy mondja te, vagy tetté.
Tegnap egyébként tömve volt a park. Volt ott 1 kislány (2 év körüli). na, hát elég veszélyes volt. Odafutott egy kisfiúhoz és elkezdte emelgetni. Ádit meg félre lökte a csúzdától. Anyukájának égett a feje rendesen.
Jövő héten előre láthatólag kedd, v. szerda???
Tercsi: nyugodj meg, ez a legfontosabb! És felejtsd el az önmarcangolást!!!
Sajnos ismerem az érzést, ugyan így jártam én is. Kezdettől kellett a tápi is. 4 hós koráig szoptattam Ádit, de túlnyomórészt tápit kapott inkább. Fejjél minnél többet és rendületlenül próbálgassátok a cicizést. Lehet, hogy beindul a tejcsi! Ha meg nem, hát ez van. Közeli példa az én gyerekem, aki ha úgy nézzük majdnem csak tápin gyarapodott. És milyen szép nagy, értelmes, édes kisfiú!
Nórika súlya meg tökéletes.
A születési súlyúkat 2 hetes korára kell elérniük. Nektek az már megvan. MIlyen tápit és mennyit eszik Nóri? Éjszakák milyenek? Pihensz vele te is?

Kép
Kép
gabcii
 
 


Nekünk jó a fél 2 a sétára. A nagy parkban tervezitek?

Tercsi, nekem is nagyon későn indult be a tejem. Dorka szinte óránként cicin volt, aztán valahogy mégis megtanultuk ezt a szoptatást. Most meg...el sem merem mondani, hány kilo :D

Kép
roberta80
 
 


még annyit a befelé forduló mellbimbóhoz, hogy a sok fejés kiemeli.
Próbáld, hogy szopi elött fejsz és mikor kiemelkedik, mellre teszed Nórit.
Közepes fokkozatra állítsd a mellszívót. Ne fájjon, mert akkor meg kisebesedik.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Roberta!

Hány kiló Dorka??? :wink: :D

Kép
Kép
gabcii
 
 


Tegnap mértük a barátnőmnél, 11600g. :D

Kép
roberta80
 
 


Nekem 8, hogy sétáló vagy park. Judit, neked akkor jó igy???

Kép
bernini
 
 


Szasztok.Köszi a jó szavakat. Most ment el a védőnő és ő is ezt mondta, hogy a kevés anyatej is jobb mint a semmi. Most is éppen egy kézzel gépelek mert a másikban a fejőgép...a baj az, hogy nekem utána is csak egy picit van kint a mellbimbóm és húz is vissza mínuszba. _Bimbóvédőt nem szereti Nórika, bár amikor nyűgös akkor elfogadja. Amúgy Humana HA1-es tápit írt fel a Pavlovics doki bácsi, és eszi is szépen. Éjszaka általában nyűglődik 1-1,5 órát, nem akar visszaaludni, de azért nem mondanám, hogy rosszul alszik, van napközben többször is 4 óra, és múlt éjjel egyszer 5 óra egyhuzamban, el sem akartam hinni, hogy világos van :-)

Kép

Kép
tercsimama
 
 


na, most akkor mi lesz???

Kép
roberta80
 
 


No, akkor legyen valaki határozott :lol: Kossuth tér fél 2?

Kép
bernini
 
 


mi nem érünk oda addigra.A park közelebb lenne...Már 1 óra

Kép
roberta80
 
 


Csajok azt sem tudom hol áll a fejem. 10re mentünk kórházba, minden ok, legközelebb január közepén kell mennünk. Viszont Noémi elaludt a városban, ezért anyuval sétáltunk, nemrég értünk haza. Most megint alszik. Jó sétát mára, ha mentek, ettől függetlenül jövő kedden du. összejöhetnénk. akkor nincs anyu, és keddenként a torna miatt nálam lesz a kocsi.
JA! Roberta nem mondtam, de a könyvtárban hagytam a gatyót, most elhoztuk, úgyhogy minden oks! Még egyszer köszi!! :oops: :oops:

Kép
Kép
l.judy
 
 


na, akkor halasszuk a sétát keddre.
Örülök, hogy meglett a gatyó.

Kép
roberta80
 
 


Mit ne mondjak, nemhogy nyugodtabb lennék, hanem inkább egyre jobban aggódok. Ahányszor csak elmegyek wc-re, félek ...
Talán az is közrejátszik, hogy olvastam valahol, hogy a 7. héten 5 terhességből 2 vetéléssel végződik ... Jó lenne már a 12 heti uh-on túllenni ...
A dokinál egyébként már a baba is látszódott és a szíve is dobogott ... ez ugye jó!

Tercsimama!
Tökéletesen egyetértek az előttem szólókkal. Próbáld minél többször mellre tenni (Máté is kb. 1- másfél óránként szopizott)- olyan volt, mintha mindig enne :wink: . Ő is kapott 1 hós korától tápot (ez volt a több), aztán tessék, 26 hósan hagyta el a cicit - és ebben valószínű segített a tesó is. Ki tudja egyébként meddig kérte volna! Kitartás, és ne add fel! Aztán ha nem jön össze, nehogy emiatt emészd magad! Nem ez a lényeg, bár nagyon fontos!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!

Nekem is jó a kedd! nekünk a park jobb lenne, de a 2 óra korai.
15 óra?Hmm?
Moncsi: persze, hogy az jó, ha már van szívhang! :wink:
Ne parázz rá! Minden rendben lesz kistesóval!
Meddig szándékozol dolgozni?
Tercsi: az októberieknél olvastam a szüléstörténetedet.
Nagyon szépen írtad le. A varrás mondjuk elhiszem, hogy horror volt. Nekem is. :?
( egy volt topictársunk miatt meg szoktam kukkolni őket, így akadtam ott rád)
Csajok! Éjszaka azt álmodtam, hogy szültem. Olyan jó volt. Csodálkoztam rajta, hogy ez most nem fájt annyira, mint az első. :D
És a barátnőmmel együtt szültem ráadásul. Ennek az az előzménye, hogy a barátnőm 19 hetes terhes. Megkért, hogy én menyjek be vele szülni és napok ota ezen kattog az agyam, hogy fogom megoldani. Ő pécsi. Nagyon szeretnék ott lenni, csak fogalmam sincs Ádit hova teszem...

Kép
Kép
gabcii
 
 


Hinnye Roberta, nagyon szép súlyban van Dorka! Vmi extra jó tejed lehet! :wink:
Ádim nem hiszem, hogy van ekkora súlyban, de így is már tök ki vagyok izmosodva... akár egy NDK-s úszónő. :)

Kép
Kép
gabcii
 
 


Na még egy gondolat és lépek porszívózni.
Csináltam tökfőzeléket, natúr joghurtos habarással. Ádinak annyira ízlett, hogy 3x-i étkezésre az összeset befalta. Én meg csak megkóstolni tudtam. Akkora étvágya lett. Gondolom megint itt egy fejlődési ugrás.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Szüléstörténet

Kezdtem unni az állandó bizonytalanságot, amit a jóslófájások okoztak több estén keresztül. Így amikor szombat este tíz körül elkezdtem görcsölni, nem is igazán törődtem vele, lefeküdtem, gondolván úgyis elalszom és akkor bizony nem szülés lesz ebből csak pihi. Így aztán aludtam egy jót, érdekes módon egy pisivel megúsztam az éjszakát. Reggel mikor keltem, még mindig éreztem a görcsöket, de megszoktam, nekem mindig fájdalmas volt a vérzésem…Reggeli után kis fekvés, majd nekiálltam sütöttem húst meg krumplit ebédre, jól bekajáltunk Apával, nem tudtam még akkor, hogy kárba vész a sok finomság :-) Nagyon vártam az első éjszakai futamot a Forma-1 sorozatban, így mondtam Apának, hogy felhívom a szülésznőmet miket érzek, de bizony én most nem fogok szülni legalább négyig. A szülésznő azt mondta, esélyes vagyok egy szülésre, de várjak amíg rendszeres lesz a görcsös fájás, amikor együtt van minden: görcs, keményedés és derékfájdalom. Háromig tudtam nézni a versenyt, aztán mikor kimentem pisilni, láttam, hogy enyhén véres lett a bugyim, és tudtam, hogy eljött az idő, de szerettem volna még kicsit itthon vajúdni, így nem szóltam semmit, csak feküdtem az ágyon és néztem a versenyt. Négy óra előtt, amikor már majdnem vége volt a futamnak, mondtam Apának, hogy azt hiszem lezuhanyzom, legyen már kedves egy szőrtelenítést végezni rajtam. Még akkor sem értette, így mondtam neki, hogy amíg zuhanyzom, öltözzön fel mert megyünk. Lázba jött, össze-vissza pakolt mindent, felvett egy ruhát aztán le, teljesen megkeveredett. Aztán bementünk a kórházba, fél 6 körül értünk be a szülőszobára, ahol mondtam, hogy azt hiszem eljött az idő. A szülésznő hívta a dokit, az megvizsgált, és mondta, 3 ujjnyi a méhszáj és rövidül, itt ma szülés lesz, hívjam a szülésznőmet ők meg hívják a dokimat. Mire kitöltöttük a papírokat, átöltöztem és beöntést kaptam hat óra lett és felraktak gépre, de Apa legnagyobb örömére megérkezett a doki bácsi is a szülésznőmmel karöltve. Párom közben beöltözött, tiszta vicces volt a zöld műtősruhában :-)
Aztán elindult a buli.
Most már a saját dokim vizsgált meg, és nagyon elégedett lehetett az eredménnyel, mert azt mondta, itt az ideje a burokrepesztésnek. Megijedtem, de azt mondta nem fog fájni (honnan tudja?). Amikor sikerült neki, ömleni kezdett a majdnem forró víz, még el is csodálkoztam, milyen meleg. Aztán szinte azonnal kezdtek jönni a brutális erős fájások. AZ egyik után kérdeztem meg a szülésznőt, nem kaphatok-e valamiféle fájdalomcsillapítást, erre mondta, hogy összerakja a kéjgázt nekem. Őszinte leszek, ha azt mondom ez egy nagy átverésnek tűnik. Elkábultam és alig értettem mit beszélnek hozzám, de a fájdalmat ugyanúgy éreztem, csak kábán könnyebb volt elviselni. Apa keze már össze lett karmolva erre az időre, pedig még a java hátravolt. Fél nyolc körül megnézett a doki, és azt mondta itt még jó sok idő mire gyerek lesz, de azért majd szóljak, ha úgy érzem nyomnom kell. Aztán elsétált valamerre. Öt perc múlva szóltam, illetve kiabáltam, hogy nyomnom kell, a doki pont ott volt a folyosón, és bejött. Azt mondta, ne hülyéskedjek, hisz első babás vagyok, és még csak másfél órája vajúdok mindennel együtt, és ez lehetetlen. Mondtam neki, hogy azért legyen már kedves megnézni, hátha történik valami, mire nagy kegyesen odajött és aztán fel is pörögtek az események. Igazam volt, a tágulás tökéletes, a méhszáj elsimulóban de már nem tudtam megvárni, mert olyan erősen kellett nyomnom, hogy nem tudtunk mit csinálni. A doki bejelentette, akkor szülünk, mire a párom teljesen eksztázisba esett, szinte nem hitte el, hogy már ott tartunk.
Amikor mondták, hogy melyik lábam kire tegyem, lélekben már készültem a nagy találkozásra, éreztem, hogy ügyesnek kell lennem, hogy a kicsi lányom minél gyorsabban világra jöhessen és magamhoz ölelhessem végre majdnem tíz hónapnyi várakozás után.
Első nyomás-rosszul sikerült, nem tudtam jól megkapaszkodni a csőben az ágy végében. Második nyomásra a doki megjegyezte, hogy látja szép haja van a kisasszonynak, ez olyan erőt adott, hogy harmadik nyomásra egyben kicsusszant az én kicsi lányom! Vicces, mert nem éreztem, csak amikor mondta a doki bács, hogy szép nagy kislány, gratulál, akkor döbbentem rá, hogy anya lettem! Azonnal kérdeztem miért nem sír, mire mondták, hogy azonnal, türelem, minden rendben. És akkor meghallottam az édes kis sírását. Nem nagy hangon, inkább csak reklamálva, hogy miért kellett ez az egész :-) Megkaptam egy pillanatra a pocimra, hihetetlen volt, ahogy a kis meleg test odalapult a szívemhez és azonnal elhallgatott. Apa elvágta a köldökzsinórt, és elkísérte a kicsit élete első igazi fürdésére, amíg én egy következő nyomásra megszültem a méhlepényt is. Addigra visszaért Apa karjában a pici lányunkkal, na ekkor tört el nálam a mécses. Láttam, ahogy jönnek felém, és összeolvadunk mint egyigazi család, mi hárman. Ahogy a szülőszobában összefogtunk, és segítettük egymást, úgy fogjuk az életben is támogatni a mi közösségünket, ami felbonthatatlanul megalakult abban a pillanatban amikor 20:05-kor mindösszesen két óra alatt megérkezett a kis Nórika 3200 grammal és 55 centivel.
Utóirat: a szülés utáni varrás kezdetén a doki megjegyezte, hogy fel kéne vinni a műtőbe, de én ezt nem igazán hallottam, mert ahogy elkezdett varrni, majdnem eszemet veszítettem a fájdalomtól. Hívnia kellett egy második dokit, hogy segítsen neki feltárni a sérüléseimet. A dokim azt mondta 30 éve van a pályán, de ilyen csúnya eredményt mint az én szülésem után még nem látott. Megsérült a nyálkahártya, elpattant egy ér, megsérült a méh, a hüvely is. A varrás maga másfél órát tartott, és a fele környékén már zokogva kértem a dokit, hogy ne bántson :-( Iszonyat volt. Összesen 25! belső és 5 külső varratot kaptam ajándékba. Mindezt leszámítva a szülés csodálatos volt, és nem felejtem soha! Nórikám most 12 napos, és szépen lassan kezdek jobban lenni a fájdalmak után, de semmiért sem cserélném el az azóta eltelt időt. Csodálatos kislány, mint ahogy az Apukája is az, hogy végigcsinálta velem ezt az egészet, és a varrás alatt végig velem volt és tartotta bennem a lelket. Nélküle nem sikerült volna, így együtt születhettünk újra Anyává és Apává, azaz Családdá.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


pityeregtem... :cry: olyan meghatóan írtad le, aztán eszembe jutott a sajátom, és az érzések, meg minden...köszi, hogy leírtad.
Most hogy vagy???jobban azért egy kicsit?

Kép
roberta80
 
 


Kicsit jobb a helyzet, a gátsebem lassan de biztosan alakul, hála Isten a körömvirágkrémnek, az egy áldás. Viszont most éjszaka nem aludtunk...Éjféltől hajnali fél hétig vergődött, csak akkor nyugodott meg ha magamhoz vettem, de amikor le akartam rakni újra rázendített. Nem volt éhes, tiszta volt a pelus...áááá nehéz.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


én is a körömvirágkrémmel kentem, tényleg jó.Majd belejöttök mindenbe szépen lassan. Na, ezt úgy mondtam, mintha én mindent tudnék, pedig még én is csak tanulok :)

Kép
roberta80
 
 


Tényleg szép történet, és az élet irta (Na meg Tercsi :D )
Az alvás része (vagyis a nemalvás) az egésznek a legnehezebb, nekünk még sokszor most is.

Kép
bernini
 
 


MOst már harmadszor ébred fel 21 óra óta...Hasfájós a drágám, de az Infacol nagyon nem tetszik neki, viszont nem mindig tudunk büfizni. Pedig anya nagyon próbálja, dehát...

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Gyorsan pár kép, hátha kedvet kaptok egy újabb babához :-D

Kép Apával alszom

Kép Cumizom

Kép Vagány csaj

Kép Megszülettem

Kép Nórika alszik

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Gyönyörű ahogy alszik .
Szegény Nórika. Olyan sok baba hasfájós :( . Infacol pedig finom, és sokaknak segit is, nekünk sem jött be, sokáig adtam pedig. Aztán papaverines...vagy akármi szirup jött, az se, aztán a gripe water nevű gyógyviz segitett (szerintem, aztán lehet magától abbamaradt) de az majd csak 1 hónapos kor után adható.
De az is lehet hogy tápszert kellene cserélnetek és akkor jobb lenne, nem tudom , kérdezd meg a dokidat.

Kép
bernini
 
 


KIBÚJT A FOGA DORKÁNAK :D ma egész nap olyan nyügi volt, úszáson is :) és most vacsora után bekapta az ujjam, és éreztem, hogy recés :D a bal alsó metsző...Ma sem alszunk, azt hiszem :)

Kép
roberta80
 
 


Nagyon szép Nórika...Szép formás...

Kép
roberta80
 
 


Gyönyörű Nórika!
Tercsi: próbáld úgy böfiztetni Nórit, hogy a térdeden paciztatod.
Nálunk is gond volt vele, de ez valamelyest segített. Espumisan csepp,Infacol... hmm, nem sokat ért Ádinál sem. A Gripe Water jött be nekünk is, ahogy Berni is írta. Ha nagyon fel van fújódva a poci, akkor meg a szélcsövet ajánlom. Kitartást!
Roberta: Éljen az első fogacska! :D
Talira nem írtatok semmit. MI legyen akkor?
Jön vki úszni a következő turnusba?
Ha nem lesz náthás Ádika, mi beíratkozunk. Egyre jobban bejön nekünk és a merülés is szépen megy. Még magától is rakja bele a fejét a vízbe. Tök ügyes!

Kép
Kép
gabcii
 
 


Tercsi!
Tényleg nagyon meghatóan és szépen írtad le Nóri születését! És valóban gyönyörű kisbaba! Milyen csöpp, mégis az első képen hogy bújik az apukája felé! Nagyon édes! Látom, ő is szeret kint aludni!

Roberta!
Hajrá fogacskák! Én anno a Dm-ben vettem a Máténak 3 db-os fogkefekészletet (az egyik buzogányféle volt valami rugalmas anyagból, a másik ugyanolyan anyagból fogkefe alakú, a 3. pedig sötrés fogkefe) Máté nagyon szerette vele dögönyözni az ínyét. Talán még lehet kapni ...

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Huhú, mi is gratulálunk az első foghoz!
Találka akkor kedden lesz, nem? Torna de., séta du. csupa fittek leszünk :D Szerintem te is hozd el nyugodtan Ádit a mi csoportunkba 9.15kor, élvezni fogja, hiszen még ő sem megy egyedül.
Barnabás ma de. 2 órát aludt negyed2ig, néha meglep vele. És csomószor négykézlábra nyomta magát hasról, erőművész.

Kép
bernini
 
 


Nórika két hetesen vagánykodik :lol:

Kép Szieszta

Kép Halló

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Berni,így jó lesz a keddi menetrend :) Mi még közben beiktatunk egy tanácsadást is. Kíváncsi leszek, hány kiló Dorka.
Moncsi, köszi a fogkefés tippet. Valami ilyet kerestem, de még csak a tesco-ban néztem. Holnap megnézem a dm-ben is.

Kép
roberta80
 
 


Nekünk mam-os fogkefénk van, a 2 végén összesen 4 különböző felület van, reggelente együtt mosunk "fogat" Barnabással, de inkább ő is az enyém iránt érdeklődik. A dm-ben tuti van, meg asszem van babylove is hasonló.

Kép
bernini
 
 


Kép

Kép
bernini
 
 


aranyosak vagytok :D Ma megint extra nyűgös volt Dorka, jön a jobb oldali foga is...AAAAAAAAA :(
Akkor holnap tornán találkozunk.

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok!

Nem akarom erőltetni a sétát igazán. Konkrétan még mindig nem beszéltük meg, de nekünk amúgy is keresztülhúzta a tegnapi oltás(ok), mert Ádika belázasodott reggelre tőle.
Furcsa is volt, hogy 9.15-kor kelt. Nem ilyen 7alvó Ő.
Megkapta tegnap az elmaradt Meningitecet és a Prevenárt is.
Vki beadatta, vagy beadatja a Prevenárt, most, hogy ingyenes lett?

Kép
Kép
gabcii
 
 


Roberta!

Tegnap du-n asszem titeket láttalak a DM elött. Nem mertem rátok köszönni. :oops:

Kép
Kép
gabcii
 
 


Jaj, szegény Ádi. Beszéltük a tornán a csajokkal, hogy fél3 jó lenne mindenkinek a játszótérnél a parkbnan. Akkor ti nem jöttök? Hétha du-ra jobban lesz Ádám.
Mi már augusztusban elkezdtük a pneumot, a mostani már ingyen lesz :) jövő héten kapja.

Kép
bernini
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: