Új privát üzeneted érkezett!

Hello!

Jázmin: hu, sok sikert a babaprojekthez! Bár ha ennyire kicsi lesz a korkülönbség, akkor nem irigyellek az első évért. De utánna nagyon jó lesz a kis korkülönbség!:)

Ildikó: Ha még szoktál erre jönni! Láttam átköltöztettétek a céget miklósra! Nagyon jól néz ki! Grat! Jöhetnél mesélni, hogy mi van veletek!

Bea: Te is el vagy tünve!

Tali: Mi most taknyosak vagyunk!:( Nem is emlékszem, hogy írtam-e ide, hogy lázgörcse volt Sebinek!:(
Még nem rendezkedtünk be teljesen! Szerdán jönnek megnézni a kertet, be kell parkosítanunk...minél elöbb játszóteret szeretnénk a lurkóknak!:)

mamiblue
 
 


Felur: Anyukádnak jobbulást!

Taga: Szerintem próbálkozz bátran a homeos bogyókkal, mert ha bejön az egyik, akkor nagyon meg fogja érni! :) Egyébként kitartás! Ne is tudom, hogy hogy bírod 2 gyerekkel olyan sokat egyedül:(
Nekem Sebi csak akkor ébred sokszor, ha éhes! Állandóan cicizne, de már nem elég neki! Mostanában a tejpépet meg a gyümiket sem nagyon eszi.:( Tápot meg soha nem is itta meg! Itt van vagy 3 féle, de egyik sem jött be neki:(

Köszi a gratulációkat! Hihetetlen, hogy Tildus már iskolás lesz!:)

mamiblue
 
 


Sziasztok csajok, csak egy gyors bekukk, kész a gyerekszoba, s szeretnéék képeket felrakni, de sehogy sem sikerül, mivel nagy a mérete. hiába kicsinyítem le.


Valaki tud segíteni??????

Köszi: Ritus
ritus28
 
 

 
 

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha nem bánjátok. Párommal négy és fél éve élünk Szigetszentmiklóson. Közös kisfiúnk - Barnabás - pont ma féléves.

Szívesen ismerkednék meg a környékünkön lakó anyukákkal, babákkal.

Linda

Kép
linda29
 
 


Sziasztok!

Én is beköszönnék hozzátok. Párommal, immár férjemmel 4. éve élünk Szigetszentmiklóson. Most várjuk első babánkat, aki várhatóan márciusban fog érkezni.

Linda 29-hez hasonlóan szerintem is jó lenne majd miklósi családos, kisgyermekes fiatalokkal megismerkedni, ezért majd ahogy tudok néha bekukkantok hozzátok.

Olvastam, hogy Gabinál az ünnepek közt betörtek. Hát, nálunk is. Elég sok miklósi betörés volt a mi kis rövid zsák utcánkban 3 házzal arrébb is. Mi nem voltunk olyan szerencsések. Elég sok mindent elvittek, minden szobát iszonyatosan felforgattak, mint a filmekben. Kb. 1,5 milliós a kárunk. :(

Másoknál is volt betörés? Ráadásul nálunk egyszer a kukát is elvitték a házunk elől, pedig nem lakunk egy rossz környéken. :( Rendezett, csendes, családi házas rész.

biribon
 
 


Szia Biribon!

Gratulálok a babához! Az egyik szomszédunk is márciusra várja a babáját!
Ti merre laktok? Mi a Petőfi úton.
Sajnálom a betöréseket! Nálunk szerencsére még nem fordult elő.

Linda

Kép
linda29
 
 


Csatolok néhány képet.

Kép Barnabás amikor megszületett Kép Kép Barnabás 6 hónaposan

Linda

Kép
linda29
 
 


Szia Linda!

Nagyon kedves Barnabás! Mi is nagyon várjuk már a kicsit!

Mi a Dobó utcából nyíló egyik zsák utcában lakunk.
Van még két miklósi ismerősöm, akik most február-márciusban várják a babájukat. :) Úgyhogy azért szerencsére dinamikusan változik Miklós népessége. :)

biribon
 
 


Sziasztok!

Húú, jó régen írtam de annyira depis korszak van rajtam, hogy az csak na! :( :(
Kittike elég sokat betegeskedett az utóbbi 1,5 hónapban de talán most már kilábal belőle! :(
Sajnos a baba projekt egyre távolibbnak tűnik, valahogy nem akar összejőnni. És ahogy múlik az idő úgy tőr rám ez a depis hangulat, olyan rossz érzés.

Üdvözlet az újjaknak!! :) :)

Bocsi ha nem olvastam vissza, de annyi mindent írtatok, hogy már nem érdemes! Igérem próbálok írogatni!! :)

Barbara
kutasi kitti
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak, szívessen olvasnánk rólatok többet is, gyertek gyakrabban.

Judit: zsolti is iskolás lesz.:) Májusban már 7éves a nagy fiam, hihetetlen mennyire szalad az idő.
Hogy vagytok? mitől volt a lázgörcs?

Barbara: Ne hagyd, hogy eluralkodjon rajtad ez a hangulat, tereld el a figyelmedet,hiszem, hogy valahol rád is vár egy baba, ne add fel!

Linda: nagyon aranyos a kicsid. Miket csinál már?

Biribon: mikorra várod a kicsit?

Ritus: 600*450 es képeket fogad el legnagyobbat.
Biztos szép lett a gyerekszoba..remélem sikerül felraknod.

Jobbulást a kis betegeknek!

Puszi: Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Na,nem tudom,mi történt,de elszállt az egész,amit az elmúlt negyedórában írtam.

Üdv. az újaknak!
Linda:Petőfi utca melyik részén laktok?Mi a Kinizsiben, egy zsákutcában.

Biribon:felénk is sok betörés volt mostanában.A szomszédunkba velünk egyidőben törtek be,mintha kifigyelték volna,hogy ki utazott el az ünnepek alatt.
Hol fogsz szülni?

Vidámabb téma:Na,még nem az alvás oldódott meg,de mászik előre a fiatalúr.Néha,amikor nem sikerül,nagyon el tud keseredni.
A camomilla nem vált be,ma /ha végre megjön a gyógyszertárba/ kipróbálom a coffea tosta-t.Már irtó hulla vagyok,időnként csodálkozok azon,hogy egyáltalán fel tudok kelni még.Sziszike,irigylem az erődet 3 gyerek mellett.

Tudjátok,azért az szomorú,hogy több biztatást kapok tőletek és a szomszédoktól,mint a gyerekek nagymamájától,az anyosomtól.Szerinte,még most is nekem kellene bemennem a gyerekekkel hozzájuk Kispestre.Pedig már félek a vezetéstől,és a szomszédnéni inkább vigyázz rájuk,de nem "engedi",hogy velük menjek vásárolni...ugyanis Lackó végigüvölti a kocsiútat is.
Egyébként egy imádnivaló kis srác,csak ezt a két dolgot nem szereti:alvás+kocsi
De bizok ezekben a bogyokban,mert másban már nem tudok.

Barbara:azért még korai feladni a reményt kistesó ügyben.Pihentessétek egy kicsit a dolgot,utazzatok el nyáron Görögországba.Az ottani levegő csodákra képes.Az amúgy meddönek vélt barátnőm,ott esett teherbe elég simán.

Judit:mitől volt a lázgörcse Sebinek?Mit csináltatok vele?

Képzeljétek,lassan fél éve járok gyökérkezelésre,mire tegnap arra az elhatározásra jutottam,hogy inkább húzza már ki a fogamat,mert megint nem tudta volna betömni a vérzés miatt.Erre közölte velem,hogy azt nem vállalja,mert beszakadhat az arcüregem,és kaptam beutalót a szájsebészetre.Tele a hóciőpm már azzal,hogy nekünk semmi nem megy simán./pár dolgot kivéve//

Szép napot mindenkinek!

Gabi
taga
 
 


Sziasztok!

Most beszéltem a patikával,hiánycikk a coffea tosta a nagykerekben.Nem tudtok esetleg olyan helyet,ahol van???

Előre is köszi!

Gabi
taga
 
 


SZIASZTOK, TALÁN MOST SIKERÜL. ITT A SZOBA S ZSOMBIKA

Kép


[img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 8.2968.jpg[/img]


Kép
ritus28
 
 


Na sikerült itt van még a lemaradt kép is.

Sziszike: köszi az infót ismét. Kérdésem feléd még, hogy a homeos gyolyókat meddig lehet egyfolytában adni a babának? Ja s nagyon édik a gyerkőcök.

Fleur: a Lilla egy tündér és jobbulást anyukádnak.

Gabi: mi a múlt hétvégén tudtunk az Auchanba lévő gyógyszertárban venni. Nem tudom, hogy nekünk ez segített-e, de Zsombi 2-3 szor kel mióta adom neki. Mondjuk külön is alszik már tőlünk lehet ez is segített.

Barbara: tudod a remény hal meg utóljára.

Üdv újak, Linda aranyos nagyon kisfiad. Mi is itt lakunk a Petőfi úton, ti melyik részén?

Rólunk Zsombi 11-én 10 hónapos lesz 8.7 kg s 73 cm. Ma egy hete,hogy elkezdett járni. Zabálni való, ahogy megy s napról napra ügyesedik. Mostmár bemegy a szobájába s kijön. Felveszi a nagy labdáját s azzal megy. Hihetetlen, hogy mennyit tud ügyesedni.
Nagyon szeret beszélgetni s kiabálni is, valamikor egy óráig be nem áll a szája.





Kép
ritus28
 
 


Sziasztok!

A betyárját de felpörgött a topic! :)

Linda, Biribon, üdv itt! Kíváncsiak vagyunk ám, úgyhogy meséljetek!

Linda, Barnabás gyönyörű nagyfiú! Közel egyidős a kislányommal :) Ő 29-én volt hat hónapos :lol:

Biribon, látom Sára lesz a jövevény! :) Vagy téged hívnak így? :oops: Merre fogsz szülni? Megvagytok már mindennel?

Judit, tudom, kicsit megkésve, de gyönyörűek a lányok! Jövőre iskola? Tildus már várja? Sebinek mitől volt lázgörcse? Remélem már jobban van a kis huncut!

Ritus, hát le a kalappal!!! Nagyon király lett a gyerekszoba! Hálistennek megoldódott az a probléma, hogy Zsombi cipelésétől leszakad a derekad... Édes lehet, ahogy járkál! Most már tényleg örökmozgód lesz, lehet utána szaladgálni! :lol:

Sziszike, Édesek a gyerkőcök! Anna fürtös haja olyan tündéri :)

Fleur, anyudnak drukk, meg persze neked is, nehogy baripöttyös legyél!

Gabi, kitartás! A fogadhoz sok erőt kívánok!

Barbara, jajj, fel a fejjel! Babóhoz türelem :) Jön ő amikor jönnie kell! Tavasszal és a napfénnyel együtt hidd el, a depis hangulat is elillan!

Na megyek, Bogi már megint illatozik... Asszem megérett a peluscsere!

Jajj, nem tudom, ki mit szokott adni a gyerkőcnek, de a Corában a baba-mama hetek keretében a Hippes kaják 189-309 Ft. között mozognak. Én ilyen olcsón még nem vettem sehol, úgyhogy most kb. 1,5 hónapra előre feltöltöttem a készleteket :)

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Sziasztok!

Ritus:Az itteni Auchanra gondolsz?Szombaton voltam bent,és nem volt.Tegnap végigjártam 3-4 miklósi patikát,de sehol nem volt,végül megrendeltettem,de a nagykerben sincs állítólag raktáron.Teljesen lelomboztak.
Mi egy szobában vagyunk még,mert nekem az lenne a kitételem, a gyerekszobába való költözéshez,hogy ne kelljen már 0,5-1 óránként átcaplatnom hozzá.

Jázmin:én egy rakás ruhát vettem a törökbálinti Corában.Irtó jó áron volt minden.3részes szabadidőt vettem Lackónak 600 ft-ért.Bodyt 300...

Szép napot!

Gabi
taga
 
 


Igen Gabi, mi itt tudtuk venni a miklósi Auchanba csütörtök körül.

Köszi a dícséretet Jázmin.
ritus28
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy így befogadtok minket! :D

Barbara: remélem hamar jó kedved lesz és beköltözik a pocidba a pici baba!

Sziszi: Barnabás örökmozgó, már átfordul mindkét irányba hasról is és hátról is és mostmár próbálkozik a mászással, mindeközben pedig sokat visít.

Gabi: Petőfi út 65. (lakópark). Mennyi idős a kisfiad?

Ritus: szép a babaszoba, Zsombor pedig nagyon édes!

Jázmin: klassz hogy közel egyidősek a gyerekeink!

Linda

Kép
linda29
 
 


Sziasztok!

Ritus:szerencsések vagytok.Nekünk most megrendelték újra,de lehet,hogy bemegyek Pestre,és próbálkozok néhány helyen ott is.

Linda:Lackó 7 hónapos volt jan.28-án,Fanni pedig 3 éves lesz március 14-én.
Mi közel lakunk a lakóparkhoz/színes házakhoz/,időnként arra szoktunk sétálni,főleg jó időben /tavasz-nyár-ősz/játszóterezés a csajszival.

Minden gyerköc irtó szép a képeken.Talán majd egyszer nekem is sikerül felvarázsolnom fotókat.

Szép estét !

Gabi
taga
 
 


Sziasztok!

Köszi tényleg aranyosak vagytok, mindenkinek köszönöm a biztató szavakat! :) Tudom a remény hal meg utoljára ahogy Gabi is mondta, de olyan régóta próbálkozunk már! :( Lassan 1 éve már és még mindig sehol semmi!

Ritus: Nagyon szép lett a gyerekszoba! :) Ti is Micimackó " örültek" vagytok? Kitti imádja, a micimackóból és a röfiből van minden fajta méret nállunk kicsi-nagy szóval minden! És a legszebb, hogy számon is tartja őket! :D :D

Jázmin: A baba-mama hetekről én is hallottam, de most a DM-ben is akciósak lesznek a bébiételek csütörtöktől.

Gabi: Ovóda kérdésben hogy áltok? Fanni fog menni oviba? Mikortól és hova??

Linda: Lakihegyi lakóparkban laktok? Mekkora lakásban??

Lassan megyek mert fürdetés van utána vacsi!

Barbara
kutasi kitti
 
 


Barbara: nekünk majd 2 év próbálkozás után fogant meg Barnabás. Úgyhogy ne adjátok fel!

A Petőfi úton egy zárt lakóparban lakunk, az utcáról nem nagyon látszik, csak a kapu előtti rész, ami viacoloros.

Hova jártok játszóterezni? Oda a Dujmós lakóparkba?

Képzeljétek ma babafarsangon voltunk. Mindjárt rakok is képeket Barnabásról, aki rockernek öltözött! :D
Fenn vagyok a nlc-n is a 2007. augusztusi babás topicban, velük tartottuk a farsangot. Néhány anyuka és tesó is beöltözött. Nagyon jól éreztük magunkat!

Kép

Linda

Kép
linda29
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!


Linda: köszi a szép szavakat, hát a te kis fiad is írtó szép, s ez a szerelés nagyon tuti. Nagyon jó ötlet a baba farsang.

Barbara: köszi neked is, hát igen szeretjük micimackót, nagyon vidám társaság az biztos, zsombi is mosolyogva nézi mikor mesélek róluk neki s mutogatom a szoba falán ki kicsoda. Amugy én lakom a Lakihegyi lakóparkban.

Gabi a tegnap esténk nagyon rossz volt már ami az estét illeti, nem tudtam neki adni a golyókat. mert volt egy kis fennforgás nálunk. Hát így nem is volt alvás. pláne nem a szobájában.
Ti szoktatok erre járni felénk?

Ja igen Fleur: A Blaha felől ha mész a Rákóczin még a keleti előtt lesz jobb oldalon van a turi a felüljáró előtt. Lent van a földsziten, tiszta üveg a kirakat, angol márkákkal feldíszítve.

Pussza: Ritus
ritus28
 
 


Sziasztok!

Nem volt ma valaki közületek fél 10 és fél 11 között tanácsadáson? Mert mi igen, talán találkoztam valamelyikötökkel.

Még valami: holnap délután 3-tól baba-mama jóga lesz a Sziget Fitnesszben. Kiss Kriszti tartja az órát, régebben szülésznőként dolgozott, hozzá jártam kismama jógára is, nagyon szerettem.

Szép napot Nektek!

Linda

Kép
linda29
 
 


Sziasztok!

Nem volt ma valaki közületek fél 10 és fél 11 között tanácsadáson? Mert mi igen, talán találkoztam valamelyikötökkel.

Még valami: holnap délután 3-tól baba-mama jóga lesz a Sziget Fitnesszben. Kiss Kriszti tartja az órát, régebben szülésznőként dolgozott, hozzá jártam kismama jógára is, nagyon szerettem.

Szép napot Nektek!

Linda

Kép
linda29
 
 


Bocsi a dupláért!

Linda

Kép
linda29
 
 


Hello!

Hu...jó sok volt itt a történés:)

Sziszike: Melyik suliba mentek? Taksonyiba? Arról még nem hallottam semmit? Lassan utána kéne néznem a beiratkozásnak, nehogy lemaradjunk:)

Ritus: Nagyon édes vigyorgós a ksifiad! És szép a sozba is!

Linda: Babafarsang:) Régen barátnőmmel mi is tartottunk csak így otthon magunknak!:)

Barbara: :( Doki? Hátha találnak vmit! Mert ugye általában csak próbálkoznak :evil: Próbáljatok meg elmenni egy kicsit kikapcsolódni...az is segíthet! Hugomnak egy homeopátiás bogyót ajánlott most a doki, azt mondta az rendbeteszi a női dolgokat...

Hugomék nyertek egy wellnes hétvégét! Nem tudom emlékeztek-e itt is írtam,. hogy szavaznátok-e rájuk!:)Nekik is jó fog jönni, mert szeretnének babát, de még nem sikerült:(

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Sajnos dokihoz járok már egy jó ideje, csomó bogyót kell szednem és inekciót is kapok havonta egyszer. Tudom, hogy előbb-utóbb úgyis lesz eredmény mert Kittike is így jőtt össze, de sajnos a tűrelem nem az erősségem! :( :(

Linda! Tudom melyik a Petőfi úton a zárt lakópark. Mekkora házban laktok? Melyik az a Sziget Fitnessz???

Ritus: Azt tudom, hogy ti a Lakihegyi lakóparkban laktok! :D :D

Judit: Bárcsak segítenének a homeos bogyók, hidd el örülnék neki. De sajnos nállam/nállunk más a próbléma! :( Reméljük a hugodéknak sikerűl! Kikapcsolódás: húsvétkor elmegyünk 3 napra a Mátrába, már nagyon várom!! :(

Barbara
kutasi kitti
 
 


Barbara: mi nagyobb típusúban lakunk, ami 130 nm körüli.

Sziget Fitness: ami az új templom mellett van. A Bajcsy út eleje vagy vége, attól függ honnan nézzük. Segítettem?

http://www.szigetfitness.hu/

Linda

Kép
linda29
 
 


Sziasztok!

Linda! Köszi az infót most már sikerűlt azonosítanom a helyet! Képben vagyok!! :) :) :) :)

Barbara
kutasi kitti
 
 


Sziasztok!

Nem akarom elkiabálni,de minden bogyó nélkül az elmúlt két napban csak 3-szor keltem éjjel Lackóhoz.Ez nálunk már haladásnak számít.
De azért,ha lesz coffea tosta, még beszerzem.Úgy érzem,csak átmeneti ez az állapot,de azért titkon bizakodok is.

Ritus:igen,mi szoktunk a lakópark fele sétálni,ha jó az idő.Így télen többnyire csak kisebb sétát teszünk itt a környéken,de szép időben rendszeresen jártunk arra.

Barbara:tavasszal lesz az óvodai beíratás,akkor megpróbálom pár helyre beíratni a csajszit szeptembertől.Sok esélyt nem látok,de jó lenne,ha legalább fél napra összejönne.Főleg az ő érdeke lenne,mert jelenleg igencsak megkukul,ha társaságba kerül.Pedig amúgy egész nap be se áll a szája.Időnként már könyörgök neki,hogy legalább 5 percre maradjon csendben.
Kittike beszél már?Miket csinál mostanában?Jó lenne megint összefutni.

Szép napot!
Gabi
taga
 
 


Sziasztok, itt vagyok!
Nagyon rég nem voltam, de visszaolvastam. Lezárta az ügyészség a nyomozást. Vége van. Remélem ez volt a volt férjem legboldogabb éve életében, hogy ennyit húzta-vonta az ügyet, holott Ő is tisztában volt vele, mi az igazság. Gondolom jól kiélvezkedte magát, mert remélem ennél nagyobb öröme soha nem lesz életében.
Üdvözlet az újaknak, bővül a csapat. :wink:
Lilunak annyit jár a szája,és sokszor annyira "tudományos" a gyerek, hogy el sem hiszem. 23 hónapos, de a Shrek a Hamupipőke,a Macskafogó a kedvence, ezenkívül bármiről el tudok vele beszélgetni. Ha neki van kedve, akkor mondja, hogy üljünk le és beszélgessünk. Múltkor felhívta a tesóját telefonon, és megkérdezte. -Ugye azért nem jössz át hozzám, mert a gonosz apukád nem enged. Jó, akkor menjél iskolába és majd szombaton jössz hozzánk! Lehidaltam. Majd megpróbálok rakni róla egy képet. Vagy kettőt. Sziasztok! Bea
bey78
 
 


Kép
bey78
 
 


Sziasztok!

Újra itt! Köszönöm a szívélyes fogadtatást! Úgy látom, elég sokan lakunk itt az Oázis-Lakihegy felőli oldalon! :))
Vannak itt kutyások is? Mert van 2 őrült, szeretetéhes, sétákért megőrülő ebünk. Jó lenne valakikkel öszeállni sétáltatni. Bár nem sok lehetőség van itt Miklóson. :(

Babara 1 év az nem olyan szörnyű idő. A barátnőméknek is több, mint egy évig kellett várni, hogy az első baba összejöjjön. Ez azért nem olyan ritka. Biztos előbb-utóbb, amikor nem is gondoltok rá össze fog jönni a kistesó.

Sziszike! Március 12-re vagyunk kiírva, így márciusban tulajdonképpen bármikor érkezhet.

Taga! A kútvölgyiben fogok szülni. A 12. kerületben laktam korábban, ott vannak a szüleim is, így hozzájuk közel van a kórház.

Ritus! Nagyon szép, kedves Zsombika és nagyon kellemes a szobája is! A bátyámék kisfia 1 év 3 hónapos, de még nem nagyon akar járni. :( 10-11 hónapos kora körül még mászni nem akart, hanem valakinek a kezét fogva masírozott állva. Aztán valamiért meggondolta magát és inkább 4 kézláb ereszkedett és azóta is úgy rohangál. Bár, asztal, ágy mellett feláll, sőt már néha magától is feláll. De elindulni nem akar...

Jasmin! Kislányunk Luca Sára lesz. Az én nevem is Sára egyébként. A Luca név mellé a páromnak ez a 2. név tetszett a legobban. Elsőnek semmiképpen nem akartam neki is Sárát. Másodiknak meg nem rossz szerintem sem. Hát, sok mindennel megvagyunk már. De közel sem mindennel. A kiságya, ágyneműk, babaruhák, fürdőlepedők, pelusok megvannak már. Van örökölt légzésfigyelőnk és vettünk már babakocsit is. Van Brevi fürdető állványunk káddal, pelenkázóval. Még jópár apróság hiányzik. Meg szeretnénk egy pelenkázós komódot venni és nem ártana egy bébiőr sem. A szobáját csak ősz körülre készítjük el, addig egy szobában leszünk. Eleve úgy terveztük, hogy minimum fél évig a mi szobánkban lesz. Én sem akarok éjszakánként állandóan átcaplatni. És a bölcsőhalál szempontjából is mindenhol azt írják, hogy így biztonságosabb.

Linda! Ha a lakihegyi lakóparkban laktok, akkor nem H. Reni az aki mellettetek szülni fog? Tetőtérben laknak, gyógyszertári asszisztens és védőnőnek tanul. Nekem ő volt az egyik akiről írtam. Egyébként vicces, mert a párom szereti nagyon az ilyen fejkendőket és a H and M-ben pont le volt ez a fejkendő értékelve. Így vett egy pont ilyet a kislányunknak! :o AZért érdekes lesz benne. :D

Bey gyönyörű a kép a kislányodról. Nem csak a kislány nagyon szép, hanem a fotó is nagyon jó minőségű. Ki csinálta? Te? Szeretsz fotózni? Én imádok! Milyen géppel készült? (Nekem volt jó gépem, de a betöréssel azt is elvitték egy nagyon profi objektívvel együtt. :( )

biribon
 
 


Sziasztok!
Remélem jól telik mindenkinek a hétvégéje!

Barbara: nagyon drukkolok, hogy hamar összejöjjön a tesó!

Bea: szia! Nagyon talpraesett és nagyon helyes csajszid van!

Biribon: nem a lakihegyi lakóparkban lakunk, hanem attól beljebb a körforgalom felé. Az én kismama-szomszédom neve Andrea, Renit nem ismerem.

Nagyon szép neve lesz a pici lányotoknak!

Nálunk első éjszakától fogva külön szobában alszik Barnabás és nagyon bevált. Az elején át kellett járnom hozzá szoptatni, de engem nem zavart. Nem hiszem, hogy sokkal kellemesebb lett volna, ha 5 lépéssel kevesebbet kellett volna mennem. De mindenkinek más válik be. Még valami: sokkal jobban tudtam aludni, úgy hogy behajtottuk az ajtáját is, mert amíg nyitva hagytuk, a leghalkabb nyöszörgésére is felébredtem és még amikor alhattam volna, akkor is folyton felébredtem. A légzésfigyelő pedig teljes biztonságot adott a bölcsőhalál ellen. 2-szer jelzett is, persze egyből odamentünk és láthatóan nagyon mélyen aludt, akkor kivettük és felébredés nélkül szuszogott egy nagyobbat. Azt nem tudom, hogy túl érzékeny volt-e a műszer vagy tényleg nem vett levegőt. De most már szerencsére minden rendben van. Egyébként mennyi idős korig célszerű használni a légzésfigyelőt?

Volt valaki közületek a pénteki baba-mama jógán?

Linda

Kép
linda29
 
 


Hello!

Barbara: Akkor sok sikert!:) Szerintem jó kezekben vagy!

Biribon: Kinél szülsz? Én is ott szültem a 2 nagylányomat Tóth dokinál:)

Bea: Remélem az idei évetek sokkal-sokkal jobb lesz! :) -nagyon szép Lili, büszke lehetsz rá :)

Sebi egyébként meg van őrülve a hintáért, néha annyira löki magát, hogy az egész szerkezet mozog! Gyorsan be kell szereznünk egy kinti hintát, mert ebben 1 fél pillanatra nem lehet egyedül hagyni:) (mondjuk abban sem lehet majd)

Linda: Én úgy tudom 1 éves korig kelhet a légzésfigyelő!

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Biribon:nagyon szép neve lesz a kislányotoknak.Ha a fiatalúr lány lett volna,akkor ő is Luca Sára lett volna.Nálunk az a megállapodás volt a férjemmel,hogy lány nevet én választhatok,ha fiú lesz,akkor viszont az apuci nevét kapja.

Bea:tényleg irtó ari a kisasszony.ugyanolyan cserfes lehet,mint Fanni.Végülis költözik haza a nagylány vagy marad az apukájánál???

Most jöttünk meg a sétából.Pont a Petőfi utcában jártunk.És képzeljétek az egyik házból kirontott egy nagy darab kutya, és lerohant egy kisebb kutyát sétáltató hölgyet.Hát,majdnem frászt kaptam,mert mi meg kb.5 méterre voltunk.Jobban megijedtem,mint a gyerekek.Ők fel se fogták,hogy mi történik.Szerencsére megjelent a nagy dög gazdája is,és bezavarta.

Jó éjszakát!
Gabi
taga
 
 


Sziasztok!

Olyan gyönyörű sétálós időnk volt szombaton és vasárnap is. Tegnap is 3 órát voltunk lenn a Duna parton sétálni. Kittinek mostanában az tetszik, hogy megetetjük a kacsákat és hattyukat. Ma itt volt a barátnőm és a családja nállunk vendégségbe, és most várja a második babáját. Olyan jó volt elnézni, hogy gömbölyödik a pocakja, ez is kislány lesz! :)

Gabi: Kitti is most már mondatokban beszél, ő is egésznap csak mondja a magáját. Folyton szalad mindenhova. Amire rákapott, hogy hisztizik és verekszik, sajnos ennek nem nagyon örülök, de valahogy kezelni kell. A hisztit még csak-csak kezeljük de a verekedéssel sokszor gondban vagyok, hogy mit csináljak vele. Rászoktam csapni, de agyon ütni nem tudom. Bízom benne, hogy

előbb-utóbb elhagyja ezt is. A gyerekeid tüneményesek, Fanni kész kisasszony már, Lackónak meg a szeme sem áll jól. :D

Biribon: Nagyon szép neve lesz a babátoknak. Gondolom már alig várjátok, hogy megszűlessen! :)

Bea: Lili is kész kishölgy lett, nagyon szép kislány. Beussal most mi lesz a helyzet, vissza költözik hozzátok??

Linda: Te jársz erre a jógára?? Milyen, mi a véleményed??

Judit: Sebivel nem jártok baba úszásra??

Megyek mert elég fáradt vagyok, jó éjt mindenkinek!!

Barbara
kutasi kitti
 
 


Sziasztok,


A hétvégén tényleg nagyon szép idő volt mi is kihasználtuk, decsak szombaton bírta Zsombi. Tegnap fájt a kuszókája s sehogy sem volt jó kint neki. Viszont a kinti hinta egyre jobban bejön neki, aminek nagyon örülök, mivel mióta Zsombi elkezdett járni nem szeret kint lenni. Beöltözve, illetve cipőbe nem szeret közlekedni.

Jut eszembe ti mikor adtatok a gyerekre cipőt. Egyből mikor járni kezdett? Kinek mi a véleménye?

Biribon: tényleg szép neve lesz a kis csajszinak, gondolom már tűkön ültök.

Bea: Lili egy tündér lányka :D :D

Gabi: mi is szoktunk sétálni a petőfi úton, de abba is maradt a sok kutya miatt. Ezen a végén ahol mi lakunk meg szinte minden házál van s a járda nagyon közel van, a kutyák meg elengedve.............
Ha jöttök erre írhatnál ha gondolod?????????????

Linda: én is kíváncsi lennék, hogy milyen ez a baba-mama jóga.

Na megyek, pápápá
ritus28
 
 


Gabi: örülök, hogy nem lett nagyobb zűr a kutyával. Ez nekem is parám, hogy ránk támad séta közben egy kutya!

Barbara, Ritus: én járok a jógára, már a terhesség alatt is jártam, sőt előtte is. Kriszta, aki tartja a jógát, nekem nagyon szimpi, régebben szülésznőként dolgozott, tehát ért a dologhoz. Bármit kérdeztem tőle, mindenre tudott válaszolni, sok mindenben segített nekem. Talán egy kicsit elfogult is vagyuk vele. Pl. Barnabás farfekvéses volt, sehogyan sem sikerült rávenni, hogy megforduljon, aztán ennek ellenére is vállaltam volna a szülést, mivel a szülésznőm mellettem állt és az orvosom sem zárkozott el a hüvelyi szüléstől. Aztán egy éjszaka elfolyt a magzatvíz, fájásaim viszont nemigen voltak és persze nem is tágultam. Ennek ellenére vártunk másnap délelőttig, amikor a kórházban az orvosok elmagyarázták, hogy mi történik és rám bízták a döntést, hogy várjunk-e még vagy megcsászározzanak. Ekkor hívtam fel őt, meg egy másik szülésznő ismerősömet és végül eldöntöttem, hogy nem kockáztathatok, így nagyon nehezen, de a császár mellett döntöttem. Nagyon sokat segített Kriszta, hogy ne fogjam fel csalódásként, hogy nem tudtam megszülni Barnabást. Útólag kiderült, hogy 3 kg fölött volt, illetve nem is a popsija volt alul, hanem a lába. Lehetetlenség lett volna megszülnöm, szerencsére jól döntöttem. Na így kaptatok egy kis szüléstörténetet is. :)
A lényeg, hogy milyen a baba-mama jóga: igazából baba-mama torna jóga elemekkel vegyítve, több gyakorlat van babákkal. Ja és fontos, bármit lehet csinálni az óra alatt, szopiztatni, pelenkát cserélni, mindent amit a baba szeretne. Szóval tök rugalmas. Én nagyon szeretem.

Linda

Kép
linda29
 
 


Sziasztok!

Annyit írtatok, de jó!!!!

Szokott valaki a miklósi usziba járni rajtam kívül????

Szombatonként jutok el.:) reggel.

Taksonyi oviba fogunk járni suliba, de annyi féle van, ma lesz a szülői, majd mesélek.

Ha valakit érdekel, rengeteg rucink van, lányos és fiús.
A kislány rucikat olyan 92-98as méretig a fiúsokat 80as méretig eladom. Annyi összegyűlt, mert mindig csak pakoltam és újabbakat vettünk...mivel már nem szeretnénk több babát és kell a hely, most felraktam pár hírdetést, hogy aki eljön megnézheti és kiválogathatja a neki tetszőt, remélem hamar elmennek, mert akkor lent is lesz hely a játékoknak.:)

Alig találtam meg az Apeh-et Miklóson, mert ugye Gyári út 9 csak azt nem mondták, hogy a páros oldalon van, 2* fél órát kerestem, de meg lett.:)

Elkezdtem szedni egy fogamzásgátlót, de vérezgetek tőle...:( most ezis aggaszt, tudom normális is lehet, mert a szervezetem, így áll a hormonhoz, ez 10%ban előfordulhat, én bele estem.

Homeopátia: 3-5nap után már azért kellene a változást érezned.
3hétig szeded 1 hét szünet tökéletes, de ezekel a szerekkel ártani nem tudsz, így, ha beválik és 2hónapig szedi az ember sem lesz következménye.:)
Lehet kúra szerüen is: kúra szerűen is (3 nap 3*5 golyó, 2 nap 2*5golyó, és 1 nap 1*5 golyó, aztán szünet, én így szedtem !)

Szép hetet: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike: hova jársz uszni? Oázisba?

Ezt az interneten találtam:

Kiss Krisztina: hivatásomat tekintve szülésznő vagyok, több éves szülőszobai, gyermekágyi, terhespatológiai és nőgyógyászati tapasztalatom van.

A jógával 7 éve ismerkedtem meg, és évek óta álmodozom arról, hogy a hivatásomat és a jóga iránti szeretetemet összekapcsoljam, és megosszam a mamákkal.

Úgy érzem, hogy eme két gyönyörű módszer összefonódásával a teljes fizikai és szellemi felkészítést adhatom a kismamáknak.

Tájékoztatás:
Ha kérdése van, hívja az oktatót:

Kiss Krisztina: Tel: 06 20 / 576 42 24

Linda

Kép
linda29
 
 


Sziasztok!

Ritus:melyik részén laktok a Petőfi u.-nak.Elméletileg minden nap sétálunk.Mostanában du.3-4 körül szoktunk kimenni ill.délelőtt is néha.
De ma jön haza a férjem,ilyenkor gyakran változik a programunk, mivel ebben a pár napban próbáljuk elintézni az összes hivatalos dolgunkat+barátok látogatása+nagyobb vásárlás...
Sziszike:mit csináltál az Apehnál?Én tavaly egyszer voltam bent náluk,de a csaj még annyira se volt tájékozott,mint én.Bőszen bólogatott mindenre,amit kérdeztem,szabályosan én adtam a szájába a szavakat.

Képzeljétek,most már Lackó szinte minden nap változik vmit.Kezd egyre szebben mászni előre,és mászásból le is ül.És kezdődnek a konfliktusai Fannival,mivel most már eléri ill.el tud menni a kisasszony játékaiért.Most épp a takarítószettjével játszik.
Pedig kellene menni sétálni.

További szép napot!

Gabi
taga
 
 


Sziasztok!
A fényképet a férjem csinálta, ez az Ő hobbija. Néha olyan fotókat csinál, azt sem tudom micsoda, valami bokornak látszi, közben meg egy makrofelvétel az udvaron lévő moháról, pici növényekről. És a hangyák, szúnyogok... sok érdekes dolgot tud majd mutatni a gyerekeknek.
Beus nem tudom haza jön-e, de szerintem nem.
3 gyerekpszichológus végzettségű emberrel beszéltem erről, akik beszélgettek vele, ill az egyik a saját pszichológusa akihez járnia kell, és egyöntetűen azt mondták, hogy a gyereknek jó ez az állapot az apjánál: - Évek óta nincs komoly kapcsolata, tehát neki csak a Bea van, úgy ugráltatja a gyerek ahogy Ő akarja, Nincsenek kötelezettségek, nem kell osztoszkodnia mert ott nincs testvére, stb... Mondjuk azt is hozzátették, hogy nem ez a normális élet egy gyerek számára, ja és 11 éves létére együtt alszik vele az apja. Szóval én inkább féltem tőle a gyereket mint bárki mástől. A gyerek tagadja, hogy molesztálta volna az apja valaha is, pedig erre gondoltam sokáig, hogy azért találta ki ezt az egészet, mert az apja bántotta, de a pszich. mondta, hogy az a gyerek akit valaha is molesztáltak, nem így viselkedne, mint a Bea. Ő egyszerűen,főnökösködő, zsarnok típus és így tudta h átkerülhet az apjához, mert rajtunk már nem tudott uralkodni. De azért szeret minket, csak egy pár évig hagyjuk had élje ki magát amíg fel nem tudja fogni, hogy mi a jó neki. Én meg ha fáj is a szívem érte, muszáj vagyok elengedni egy időre. Akarattal semmi értelme itthon tartani. Meg aztán attól is tartanak, hogy legközelebb durvább dologgal vádolná meg a férjemet ha valami nem tetszene neki,és az megint évekig elhúzódna, és nem hiányozna senkinek.
Jó hosszúra sikerült, de annyira bánt ez a dolog, hogy még magamnak is magyaráznom kell, amikor fellázadnak a gondolataim, hogy igenis jöjjön haza az anyjához az a gyerek!! Szóval szerintem marad. :roll: Bea
bey78
 
 


Bea: nagyon sajnálom ami veled illetve veletek történik. Nagyon nehéz lehet mindezt végigcsinálni. Szólj, ha bármiben segíthetek!

Linda

Kép
linda29
 
 


Hello!

Barbara: Nem merek elmenni vele, félek, hogy beteg lenne!:( Pedig imádná...de ha fürdés közben is belemegy a víz a fülébe, öltözéskor már rögtön odakapdos:(

Ritus: Mi az a kuszóka?:)

baba-mama torna, tudom, hogy már írtátok, de mikor is van ez? Ki kéne mozdulnunk Sebivel. Bár most ha minden igaz, akkor elkezdünk angolra járni. Klassz ez a ház, de azért nem akarok bezárkózni...

Bea: :( Azért szép, hogy így kiállsz a lányodért. Végülis elég sok szenvedést okozott már nektek, és még így is mindig szeretettel várjátok! :) Az a szomorú szerintem, hogy hiába kap meg mindent az apjától, ha tényeg ilyen természete van, akkor nem hiszem, hogy boldog. Ha mellettetek lenne, talán látná, hogy milyen egy családban élni, mi is szerez igazi örömöt az embernek...

mamiblue
 
 


Jó reggelt csak egy gyors bekukk,

Gabi: a Lakihegyi-lakópark felé, majd szólj ha aktuális lesz.

Judit: a kuszóka nálunk fogacskát jelent.


pussza
ritus28
 
 


Sziasztok csajok!

Tegnap szét dolgoztam az agyamat (tömény házimunka), szóval útálommmmmm!! :D De délután kárpotólt míg Kittike aludni próbált, hogy a Házibuli c. filmet megnéztem, végig nyúlva az ágyon. :)
Úhhh nem is tzdom mikor csináltam ilyet, ráadásul apa is későn jőtt, szóval tők jó érzés volt! :D

Ritus: Én Kittire már akkor adtam cipőt amikor próbálkozott a járással, szóval az elejétől. Lehet ezt más anyuka másképp látja, de mível Kittinek "gondok" vannak/voltak a lábával nekünk a Dévény Anna féle masszőr hölgy tanácsolta, ahova azóta is járunk havonta egyszer. Szóval passz! :)

Linda: Biztos, jó kikapcsolódás lehet ez a baba-mama jóga. Barnabás élvezi?? :)

Gabi: Akkor Lackó is beindul, megkezdődik a pakolós korszaka!! :)

Bea: Le a kalappal amit végig csináltatok, én nagyon bűszke vagyok rád! :) Szerintem én nem tudtam volna végig csinálni! De szerencsére vége van. Talán az most kárpotól, hogy Lili ott van nektek, és talán előbb-utóbb a nagy lányod is " észhez" tér
majd! :)

Judit: Sajnálom, hogy nem jártok úszni pedig nállunk Kitti nagyon élvezi. De persze ha Sebinek a fűlébe megy a víz és nem kedveli akkor én sem kockáztatnék! Talán majd később! :)

Most lépek mert főzés-mosás szóval a szokásos meló!

Barbara
kutasi kitti
 
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek nagyon aranyosak vagytok!!!(Köszi Linda, így ismeretlenül is :wink: )
Végigcsináltátok velem, hiszen valentin napon lesz egy éve, hogy elkezdődött... Még márciusban lesz gyerekelhelyezés megváltoztatása miatt per, ott kapok hazugságot bőven ahogy szoktam, (pl.: megrugdostam a gyereket, ilyesmit, amit a gyerek is tágra nyílt szemekkel hallgatott, hogy az apja miért mondott ilyet a bírónak?!) szóval ezt is ki fogjuk bírni, és én is azt kívánom magunknak, hogy mostmár legyen jobb! Meg mindenkinek! :lol:
Képzeljétek én már annyira várom a tavaszt, hogy elhatároztam, idén nem veszek palántákat a kertbe, hanem magról ültetek. Már kibújt a paradicsom, paprika, karalábé. :lol: A saláta, cékla padlizsán még nem, de várható, úgyhogy remélem sikerül mindegyik. Az egyik barátnőmet is "megfertőztem" aki soha nem csinált ilyesmit, én csinálok neki palántákat, és mindíg egy időben ültetjük vagy vetjük a többit. S.répa, retek stb. Szerencsém van a férjemmel, mert mi egész nyáron, ha akad egy kis szabadidőnk, kint vagyunk a kertben, és ebben is partner. :)
Most megyek, felébredt Lilu.
bey78
 
 


Sziasztok!

Bea:tényleg minden elismerésem a Tied és férjedé,hogy ezt végig tudjátok csinálni,és mellette még nevelgetitek a csemetéket.Nem tudom elképzelni,hogy egy ember,aki elvileg valamikor szerette a másikat,hogy tud ilyen ocsmány dolgokat csinálni később vele.Kitartást még a hátralévő tárgyaláshoz!

Rita:mindenképpen jelentkezem,ha legközelebb megyünk arrafele.

Barbara:reménykedem,hogy Lackó se lesz pakolos.Ebben szerencsém volt Fannival is.

Úgy tűnik,ezek a homeos bogyok sem hoznak álmot Lackónak.Már 3 napja adom a coffea tosta-t,de idáig még nem aludtunk 3órát egyben.Kezdek hozzászokni a gondolathoz,hogy az én fiam utál aludni.Egyszer majd csak kinövi ezt is.
Végül is már több,mint 7 hónapja bírom ezt a rendszert,lehet,hogy már én se tudnék egyben annyit aludni.

Na megyek,hátha megfőtt már az ebéd.

Szép napot!
Gabi
taga
 
 


Gabi!

Hogy zajlik egy estétek?
Mit eszik, mennyit?
A homeost meg adjad neki, mert lehet nálatok csak később hozza meg az eredményt...ártani meg nem ártasz.

Meleg kamillás teát próbáltál már neki estére adni?
Mi lenne, ha átjönnétek valamikor, tutti lefárasztanánk.:)

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: