Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma voltam uh-n!Pici fiam nem is olyan pici már! :wink: :wink: A súlyát 3500 gramm-ra becsülték! :shock: :shock: :shock: És még van 2 hetünk! Kép Kép
A méhszájam teljesen zárt,úgyhogy a héten még tuti nem lesz szülés! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: A dokinőm úgy megvizsgált,hogy csillagokat láttam! :shock: :shock: :shock:
Placenta érettségi foka I.-es,magzatvíz mennyisége átlagos.Szóval minden okés.

Anett!
Ott voltam fél 8-tól 9-ig,de nem láttalak! :cry: :cry: :roll:
Nálatok is minden rendben? :roll: :roll:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Szia Sziszkó,

igen, minden ok velünk!
Kicsit később tudtam csak menni, mert a nagyfiamra csak úgy tudtak vigyázni.
Az osztályon voltam nst-n. A szülésznőmnek éppen szülése volt, a dokim műtött... így megcsinálták az nst-t, utána kijött a szülésznő. De Hrabár dokihoz visszamentem 11 körül.
Éjszaka eléggé fájt a derekam, ma is görcsölgettem... de ennyi, semmi komoly! :-(
Jövő héten már szeretnék szülni, vagyis jó lenne, dehát nem én döntök...
Durva az idő nagyon!

Szép súlyban van akkor a kisfiad! Hátha a vizsgálat hatására beindul valami...

peppisimo
 
 


Sziszi

A végén már nekem is fájtak a vizsgálatok, biztos azért mert akkor már a baba is nyom,meg az orvos is. :)

Picurka

Gratulálok a kislányhoz!

Fúú milyen idő van, brr, egy hete meg még milyen jó idő volt.

TÖBBIEK HOL VAGYTOK?

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 

 
 

Sziasztok!

Ez az időjárás borzalom! Majd meg fagytam kint. Még jó, hogy tegnap bekapcsoltattuk a fűtést, mert bent is megfagytunk volna.

Picurka! Gratula a kiscsajhoz! :)

Anett, Sziszi! Vágjátok már a centit? Kitartás! :)

Cini! Megkaptad az üzit? ;)

Melinda! Nagyon édes Pistike Melcsikével. :)

Ágota, Heni! Veletek mi újság? Hogy vannak a gyerkőcök?

Hetti! Nem látom a vonalzód! De attól még nagyon boldog szülinapot kívánok Artinak! :)
Kép

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziszi!
Én az UH-os súlybecslésre nem adnék. Nekem is 3500 gr-ra tippelték Lilit a 38. héten, ezzel szemben 2750 gr-al született. Most nem gonoszkodni akarok, de azért ne éld bele magad nagyon. :oops: Persze lehet a becsült súlytól nagyobb is a baba. Na azt nem kívánom, ha természetes úton akarsz szülni. :roll:
A vizsgálatok a vége felé már nekem is nagyon fájtak, még a könnyem is kicsordult. Ha a pici fiad ügyes lesz, akkor már nem sok ilyen élményben lesz részed. :wink:
Néztem iwiw-en képeket, nagyon szép a lakásotok.

Beus!
Köszönjük kérdésed, most már jobban. Lili beteg volt, ma már jobban érezte magát. Először csak lázas volt, majd hasmenése. Mindenért sírt, semmi sem volt jó neki. Engem ez az elmúlt 5 nap teljesen lefárasztott. Olyan jó volt, hogy ma már mosolygott, és a kedve is jobb volt.
Remélem ma nem fázott meg. Amikor hazaértünk a városból és levetettem a cipőjét, jéghideg volt a lába. Ideje lesz egy csizmát, vagy bakancsot venni neki. Nem gondoltam, hogy egy sportcipőben így fázhat a lába. :shock:
Vendég
 


Anett!
Örülök,hogy minden oké Veletek! :lol: :lol: :lol:

Beus!
Már tényleg a végét járom! :wink:
A fűtést mától hivatalosan is be kellett kapcsolniuk nem? :roll:

Ágota!
Nem gonoszkodsz! :lol: :wink: Sőt,én jobban kiegyeznék egy 3 kg körüli babával,mint egy 4 kg körülivel :lol: :lol: :wink:
Tudom,hogy Neked csaszi volt,de pontosan mikor szültél?Időben vagy túlhordtad? :roll:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Beus

Köszi, aranyos vagy. Átadom Artinak majd! :)

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziszi!
Aznap töltöttem a 39. hetet. Nem tudom, hogy ha nem császároznak meg, mikor akart volna kibújni a kisasszony. :shock: Bár aznap délelőtt elkezdett a nyákdugóm is elmenni, de az ugye eltarthat akár egy hétig is. Adriennt megkérdeztem amikor jöttünk haza, és azt mondta, ha nem szültem volna meg hétvégén, akkor hétfőn mindenképp megindították volna a szülést a kevés magzatvíz miatt.

Párod izgul már? Mi lesz, ha épp dolgozik, amikor megindul a szülés? Eljöhet a munkából? azt hiszem, Ti apás szülést szeretnétek.
Vendég
 


Ágota!
Ja,ja!Apás szülés lesz! :lol:
Nagyon várja már a Manót Tomi is,talán jobban izgul mint én! :lol:
Már szólt a főnökének,hogy ha szülünk,Ő mindenképp eljön a melóból,úgyhogy fel vannak rá készülve!
Ha én telefonálok neki,kb 15 perc alatt itthon van!Azalatt csak nem szülök meg! :roll: :wink: :wink:
Ja,akkor Neked kevés volt a magzatvized.A szerdapi uh-n jó volt a magzatvízmennyiségem,meg a mai NST eredményem is tökéletes lett!Vérnyomim is rendben,meg a vizelet is.Úgyhogy semmi nem indokolja,hogy megindítsák a szülést.Úgy látom,kivárjuk mi a 40.-ik hetet! :roll: :roll: :wink:
Jelenleg is vannak alhasi görcseim,de semmi rendszeresség nincs benne.Nyákdugó is megvan még! :roll:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Jó reggelt!

Csak bejelentkezek,hogy még egyben vagyunk! 8) :lol: 8) :lol:

Ha nem jönnék kellemes,hidegmentes hétvégét Nektek! 8) :lol: 8) :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!
Beus!
Megkaptam az üzenetet (ha arra gondolsz amit Király Tamás adott át), köszi, mi is puszilunk Titeket!

Hetti!

Artinak boldog szülinapot!


Ágota!
Jobbulást Lilinek, remélem nem fázott meg újból. Ez az idő tényleg ramaty.
Emma ma kapta meg a második Prevenárt. Ti adtok valami vitamint a gyerkőcöknek?
Lassan itt lesz az ideje, hogy én is adjak... Én is tüsszögök, meg fáj a torkom, remélem nem adom át Emmának.

Sziszi! Peppisimo!
Kitartás, és sok-sok pihenés! Már nem sok van hátra.

Picurka!
Grat. a kislányhoz! Mi lesz a neve?

Snooopy!
Veletek mizujs?

KépKép
Kép
cinix
 
 


Sziasztok!

A kislányunkat Nóra Annának fogják hivni, ezt már az előtt eldöntöttük hogy ő tervben lett volna. :lol:

Kép

Kép
picurka2
 
 


GRATULÁLOK SZISZINEK!!!
JÓ EGÉSZSÉGET ÉS SOK TEJET!!!

Kép
Kép

Kép
melinda1985
 
 


Sziasztok,

én is gratulálok Sziszkónak!!! Sok boldogságot, jó egészséget és sok-sok tejcit a kis Martinnak!!!

Császár volt, éjjel elfolyt a vize!

Mi még egyben, de tegnap este 10 perces fájásokig jutottunk, jó kis derékfájással, ami elég sokáig tartott. A fájások nem voltak túl durvák.
Ma reggel elment a nyákdugó 1 része, azt hiszem!
Ez semmit nem jelent, tudom, mert Pepével szülsé előtt kb két héttel ment el, de szerintem most nem lesz 2 hét...
Drukkoljatok!

peppisimo
 
 


Sziszi: Gratulálok!

Tud valaki valamit bővebben róluk?

KépKép
Kép
cinix
 
 


Sziasztok,

SZISZI, sok sok örömet a kis Martinnal. meg persze tejecskét. :D

mi megvagyunk, csak sok az intéznivaló...a lakás (mármint amiben lakunk) is romokban, ráférne egy takarítás...de úgy gondolom minek strapáljam magam ha 1 hónap múlva költözés. :oops: bár húgoméknak nem adhatom át ramaty állapotban.
amúgy holnap kezdik a burkolást! végre!!!
mi egész hétvégén bútornéző-beszerző körúton voltunk. ikea tegnap. ma kika, meg jysk. kicsit kezdek fáradni, elegem van belőle. de legalább már látjuk mit hol kéne megvenni.

Anett, drukkolok nektek! biztos hamar itt lesz a kislegény.

Cini, KOlos is épp tegnap kapta meg a prevenart. :lol: én d-vitamint adok (mivel még nincs 2 éves), meg cebiont. ha el nem felejtem.
snooopy
 
 


Sziszi!
Gratulálok a kis jövevényhez!

Kép

Kép
picurka2
 
 


A 2009.októberi fórumról idézem:

"Bardoczy Martin vagyok, ma reggel 7:28-kor csaszival születtem 3350 grammal és 55 cm-el! Én jól vagyok, anyát megkínozták! Puszilunk Mindenkit! Martin&Sziszkó "

Már egészen jól van, csak szegény jól megszenvedett, mert Martin túl magasan volt, nem akart leereszkedni. Aztán kiderült, hogy azért nem, mert nem tudott, mivel a köldökzsinór a vállára volt tekeredve, és az nem engedte. Állítólag picike haja van, de a körmei jó hosszúak.

peppisimo
 
 


Sok boldogságot Szisziéknek és jó egészséget! :)

Cini! Igen, arra gondoltam. :)

Picurka! Ez a két kedvenc lánynevem. Marci Nóra lett volna, ha nem kukival születik. :) Ha a második lány lesz Anna lesz.

Orsi! Jó vásárlást! De azért pihenj sokat!

Anett! Én drukkolok és várom az smst! :)

Szerintetek adjam már Marcinak a Vigantolt? Úgy emlékszem október végét mondta a dokinéni. És szerintetek a tavasszal megmaradt még jó vagy írassak újat?

Kép
Kép
beus.
 
 


Beus,szerintem jó!!Nagyon sokáig jó a szavatossága....én a Pistikéét adom Melcsinek,nekünk nem kell már azt adni....

Kép
Kép

Kép
melinda1985
 
 


Beus, én adom Kolosnak a vigantolt. nekem újat kellett irattatnom mert nem találtam a régit, de szerintem sincs semmi baja, nyugodtan használd.

Picurka, szerintem is szép neve lesz a kisasszonynak. :D
snooopy
 
 


Sziasztok!

Hát gratulálok Sziszkónak! Sok tejcsit és jóegészséget!

Sziszkó!
Velem is dettó ugyanez volt, nem erszkedett le, pedig fejvégű volt, s 6 órán keresztül csak szenvedtem, mígnem papp behívta Jenőt, ő meg gyorsan intézkedett, 15 perc múlva már a műtőben nem éreztem az alsó testem...:)
Pihenj sokat, aludj amikor Martin is alszik, s két hét után már simán tudsz mozogni rendesen!

Amúgy én is okt. 18-án születtem csak én 7-kor, Ti pedig fél nyolc körül! :)



Hát a költözködés nem egy leányálom, főleg egy gyerekkel, és egy nagy pocakkal...de a bútornézegetés, tervezgetés viszont nagyon jó dolog :)

Hettie!
Végül, hogy alakult a modellügyökséggel a munka? Hol van-ez, s hogy találtál rájuk? Én is vágytam rá mindig, de én azt hittem, hogy a mi magasságunk kevés a modellkedéshez (persze nem kifutóodellnek gondoltam...de mégis)
És megvan már az első munkád?

Dórikám múlt héten kicsit betegeskedett, köhögött, de dokinénink azt monda, hogy minden gyereket köhögéssel visznek, s ha nincs láza, akkor nem muszáj vinni, elég a rinatiol.

Beus!
Akartam már kérdezni, hogy hogy szuperál az új ágyban alvás Marcinak? Mióta is alszik benne?S millyen jelei voltak? Honnan tudtátok, hogy rácstalan ágy kell neki?

Cini!
Lánykád megérteti magát, ugye? Mert nekem Dóri 1,5 éves, és még csak most mondja néha hogy baba, meg apa. De ezenkívül eeeee, és öööööööö, és mutogat, meg odahúz, szóval megértjük egymást teljesen.
melissa83
 
 


Sziszi

Gratulálok Martinhoz! Egy hete még nálatok voltam. :)

Melissa

Még nem kaptam munkát, mert előbb a fotókat kell megcsináltatnom, holnap megyek a fotóssal beszélni. Igen a mi magasságunk kevés, de csak a kifutóra, máshová jó, pl arcmodell, vagy bármilyen katalógusba, stb. Mjadnem mindnehová jó, csak a kifutóra ugye kevés, mert minimum 170 cm kell.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziszi!
Gratulálok! Sok tejcsit, jó egészséget, és sok átaludt éjszakát kívánok! Szüléstörténetet majd írjál!
Vendég
 


Sziasztok!

Melissa!

Jó rég jártál erre :wink: . Igen Emma is nagyjából így kommunikál velünk. Még olyat is szokott, hogy ha valamit elakar tolni akkor erőlködve nyög. A bilizést, a wc-t meg úgy oldja meg, hogy levetkőzik, és ráül, elvégzi a dolgát, ha a nagy wc-n van lehúzza. Ha bilizik fogja a bilit és indul a wc felé, persze mindig odaérek mielőtt ki öntené. :lol:
Jobban van már Dóri?

Orsi!
Cebion multit adsz, vagy sima cebiont Kolosnak?
A vigantolt azt miért adjátok??? Nekünk azt mondta a doki, hogy már nem kell.

Pussz

KépKép
Kép
cinix
 
 


Melinda, Orsi! Köszi a választ!

Cini! 2 éves korig kell adni a Vigantolt. A doktornő azt mondta, hogy 1 éves korig minden nap, utána ősztől tavaszig még adjam. Ártani nem árt.

Melissa! Amikor Marci felállt, na onnantól nem bírta a rácsos ágyat. Éjjel ha felébredt elkezdte rázni. Gondolhatod milyen jó volt arra ébredni. :evil: Azóta köztünk alszik el és aztán átvisszük a saját ágyába, csak reggel jön át.

Marcinak tegnap folyt az orra. Este adtam neki Nurofent, ma meg már semmi baja. Szerencsére. :)

Kép
Kép
beus.
 
 


Vigantol téma

Nekünk a védőnőnk azt mondta, hogy 3 éves koráig ősztől tavaszig adjuk. A doki azt kifejezetten nem mondta, hogy hány éves korig, csak hogy most tavaszig adjuk neki, de majd rákérdezek nála, úgy is mennünk kellene már 18 hónapos oltásra.

Cini!
Igen, tényleg rég voltam...
jártam biorezonanciás kezelésre, mert candida gomba túltengésem lett a vékonybélben. Így oda jártam heti egyszer. Elkezdtem németre járni heti egyszer. Szeretném a némettudásomat visszahozni, hogyha majd el kell helyezkednem, akkor meg tudjak szólalni újra.
Na meg vérvételek....most elég zsúfolt hónapon vagyok túl. De még egy kis ideig az is lesz.

Beus!
Hát, igen, nálatok elég egyértelmű jele volt akkor. De egész jól bírjátok akkor, azóta veletek alszik el, s viszitek át. Elismerésem.
Nekünk múlt héten alig akart elaludni esténként, s napközben is keveset aludt Dóri. De este....mit este...éjjel :) 11 körül sikerült elaludnia köztünk. De talán a betegség miatt is. De most újra visszaállt a rend. délben alszik el, 2-3-ig. Este 9-kor lefektetjük, s rögtön el is alszik. Így most megnyugodtam, hogy még nem kell ágyat vennünk neki.
De már mi is kint alszunk a nappaliban. S most még töprengünk, hogy mi legyen a hálóval, mert a franciaágyunk még ott van, de a kanapén alszunk, viszont a nappaliba nem kéne franciaágyat betenni....szóval még képlékeny, azn is lehet, hogy visszaköltözünk... :)

Dóri jobban van már, de tegnap újra elkezdett köhögni. hát lehet nekünk köhögős lesz a tél. már 3 hete minden héten előjön, néha lázas is, de most 1 hete láztalan.
Ezért is nem tudtam elvinni oltásra, s most sem viszem, mert nem teljesen egészséges.

Hettie!
Hát igen, én a 152-mel nem egy kifutó 170cm... :) Sok sikert! S remélem hamar kapsz munkát is.
melissa83
 
 


Cini, még annyi, hogy a szobatisztasággal mi még sehogy sem állunk.
De már ott tartunk, hogy ha kakil, akkor elvonul. S utána szól, hogy cseréljük ki. Mindezt úgy hogy mutat a fenekére, uána a pelenkázóasztal felé, közben öööö, eeeee-zik.

amúgy ha pisil akkor is szól, de akkor elől mutatja a pelust.

S most nem tudom, hogy kezdjem-e el a szobatisztaságra szoktatást, vagy sem. Mert a bilire rá se mer nézni, teljes elutasítás.

Te hogy szoktattad? Bár neked nyáron ó volt gondolom az udvaron elszaladgált kisgatyókba, ugye?

Foggalmam sincs hogy kezdejem-e, ha igen, hogyan....

Szeretnétek amúgy kistesót?
melissa83
 
 


Sziasztok,

Cini, nekünk is így mondta a doki a vigantol adását ahogy Beus írta.
sima cebiont adok. igazából nem is tudtam, hogy van multi is. ez is csak azért van itthon, mert tavaly télen mikor megfáztunk akkor adtam neki.

Anett, veletek mizujs??

Hettie, voltál a fotósnál? rakhatnál majd fel képeket milyeneket csinál.

nálunk meg beindultak a dolgok, a konyha-előszoba le van burkolva. jövő héten jön a festő a nappaliba, felrakni a teapátát meg festeni. addig a kőművesek a lenti fürdőt csinálják. a fentinek még két hét mire megjön a csempéje.
snooopy
 
 


Orsi! Boldog névnapot! :)

Kép

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!
Már régen írtam ide, de most jutottam el arra a pontra hogy lemerem írni amivel a múlt héten kellett szembesülnöm.
Mint már fentebb írtam kislányunk lesz, viszont most vették észre hogy kétoldali ajakhasadékkal fog születni a babánk ami nekem kicsit rémisztő hisz nem erre számítottam.
Szeretnélek megkérni benneteket hogy ha van az ismeretségi körötökben olyan akinél ez esetleg már előfordult akkor segítsetek hogy felvehessem a kapcsolatot az illetővel.

Kép

Kép
picurka2
 
 


Sziasztok!

Picurka!
Annyira sajnálom :cry: :cry: , megértem, hogy rémisztő most neked, de tudom, hogy megbirkóztok majd ezzel.
Nagyon erősnek kell lenned, a picur érdekében.
De ne aggódj, nagyon fejlett már az orvostudomány, és a műtétek után szinte semmi nem fog látszani.
Van egy ismerősöm az iwiwen, Págyi Andreának hívják, és felsőtárkányi.
Az Ő kisfia is így született. Ha gondolod írj neki, nyugodtan hivatkozz rám. (Mond, hogy Cini ajánlott.)

Melissa!

Mennyi időt van pelus nélkül Dóri?
Lehet, hogy érdemes lenne már próbálkozni vele. Emma sem a bilibe pisilt legelőször, hanem a nagy wc-be.
Többször próbáltam ráültetni (wc szűkítővel), és tetszett is neki, de nem pisilt. Aztán mikor már sikerült, akkor örültem nagyon, hogy lássa. Hagytam, hogy lehúzza a wc-ét, és pápá-ztunk a pisinek.
Most már csinálok olyat is, hogy kicsit megnyitom a csapot, hogy ingerelje.
A tanácsom: 1.: Vedd le a pelusát és adj neki jó sokat inni.
2.: Ha már eltelt egy ki idő ültesd a wc-re, és magyarázd el neki, hogy szeretnéd ha oda pisilne.( Ki találhatsz valami sztorit is.)
3.: Az 1-2 pontot gyakran ismételgesd.

Biztos lesz olyan, hogy becsurog majd a pisi. Ne csinálj ügyet belőle, takaríts fel közben mond el neki, hogy hol a helye a pisinek.
Máshogy nem tudod csinálni( mindenképp le kell venni a pelusát), mert akkor nem tanulja meg.
Sok sikert!

Tervezünk még kistesót, de nem a közeljövőben. Egy ideig nagyon szerettem volna, de rájöttem, hogy úgy lesz a legjobb mindenkinek ha várunk még 1-2 évet.

Orsi!

Boldog névnapot kívánok!

KépKép
Kép
cinix
 
 


Picurka!

Helyesbítek. Bótáné Págyi Andrea ,és már Egerben lakik.

KépKép
Kép
cinix
 
 


Köszi Cini! Megtaláltam, de te sem voltál nekem bejelölve így ezt most pótoltam. Próbáltam neki levelet írni de ez a h... iwiw ledobál, így majd holnap zavarom! Tényleg nagyon szépen helyre hozták a kisfiu arcát.

Kép

Kép
picurka2
 
 


Cini!

Köszönöm a jó tanácsokat. Nekünk sajna nincs (még) wc-szűkítőnk, s igazából nem is tudom, hogy vegyünk-e. Azt érdemesebb venni?
Eddig a bili is teljes elutasítás volt, s egy hete többször ráül.
Mivel még most indult be a távfűtés, így még nemnagyon hagytam pelus nélkül szaladgálni, csak max 10-15 percig, amíg ráült, elszaladt, visszajött, megint ráült, s amikor már nem ült rá, felöltöztettem.
Este fürdéskor mindig pisil, de a bilibe még nem sikerült, amikor zuhanyzunk, megnyitom a csapot, s rögtön pisil. De bilizés közben hiába nyitottam meg a mosdón a csapot, akkor az nem hatott... :)
Akkor hagyjam többet pelus nélkül, ivás után kb mennyi idővel? Adjak rá kisbugyit? Vagy szerinted, hogyan?
Ezek egyértelmű jelei a szobatisztaságra való szoktatás elkezdésének?
- mutatja, hogy pisi vagy kaki van a pelusban az esemény után
- mostmár szeret a bilin ülni

Ha valakinek van még tanácsa szívesen veszem.
A védőnőnk annyit mondott, hogy amikor pisilni szokott, ha van ilyen időpont , nálunk pl reggel ébredés után és este fürdéskor tuti. Szóval akkor ültessem bilire, s dícsérni, dícsérni, dícsérni.

Mi is várunk még a kistesóval, bár én jelen pillanatban úgy érzem, nem szeretnék már több gyermeket, persze később lehet meggondolom magam, viszont a korkülönbség miatt aggódom.

Picurka, sajnálom, de tényleg a mai műtétek után semmi, vagy alig marad nyom, ráadásul ezeket a műtéteket már 3 hónapos korban is el lehet végezni (utánaolvastam). Remélem sikerül elérned minnél több tapasztalt szülőt, s hamar túljuttok rajta. Mindenesetre bíztasson a gondolat, hogy ez abszolút gyógyítható/műthető, és nem egy életre szóló születési rendellenesség!

Jó éjt mindenkinek!
melissa83
 
 


Melissa!

Nekünk van bilink, és Wc szűkítőnk is ( 2 bili és 3 wc szűkítőnk van mert anyósoméknál is van neki), mindenképpen érdemes venni wc szűkítőt, mert a sima wc tető még nagy nekik. Kényelmesebb lesz ha oda végzi a dolgát, mert nem kell ki önteni és takarítani a dolog után mint a bilit.
Másik dolog, hogy a szűkítőt el is tudod vinni magatokkal ha olyan helyre mentek (pl. védőnő stb.), és higiénikusabb mintha csak simán a wc-re ülne.
Nem kell a legdrágábbat meg venni, nekünk pl. itthon egy 900 Ft.-os van, és a célnak tökéletesen megfelel.

Szerintem, az hogy mutogatja, hogy van pisi, kaki egyértelműen azt jelenti, hogy itt az ideje elkezdeni a szoktatást. Persze még egy darabig légy türelmes, nem lesz olyan egyszerű, de sokat próbálgasd.

Én ivás után kb. fél órát vártam.

Sok sikert!

KépKép
Kép
cinix
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan bejelentkezek!Köszönjük szépen Mindenkinek a gratulációkat!Tegnap jöttünk haza!Még nagyon nem értem utól magam itthon,és még segítségem is van. :roll:
Amint lesz egy szabad órácskám,leírok mindent! :)
Az iwiw-re meg rakok holnap képet a fiatalemberről! :lol: :lol: :lol:

Puszi Nektek

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!

Sziszkó!

Gratulálok neked a nagylegényhez!Kívánok nektek sok boldogságot,Martinnak sok-sok tejecskét,neked pedig nyugodt éjszakákat!

Picurka!

Sajnálom,ami veletek történt,de biztos,hogy nagyon szépen rendbe tudják hozni kislányod arcát.Ismerősöm fia 15 éves,ma már nyoma sincs neki a műtéteknek.

A szobatisztaságról annyit szeretnék mondani,hogy a gyerekek jelzik,amikor már érettek rá.Én egy éve még hiába próbálkoztam a nagylányomnál,pedig már elmúlt két éves.Idén tavasszal szólt,hogy ő most már nem kér pelust.Még most is előfordulnak balesetek,főleg most,hogy fel volt fázva.Nem szégyenlem,visszaadtam rá éjszakára a pelenkát,mert nem volt értelme,hogy minden reggel ágyat kellett húznom.Ha elmúlik ez a megfázós időszak(ami már sajnos 6 hete tart nálunk),megint leveszem róla éjszakára a pelenkát.Nappal semmi gond.

Mona

l]
mona35
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltűnt mindenki :roll: .

Ma volt a rutin vizsgám, és sikerült is. 8)

Sziszi!

Martin gyönyörű. Biztos nagyon elfoglalt vagy mostanában....
Van tejcsi???

Szép napot mindenkinek!!!

KépKép
Kép
cinix
 
 


Sziasztok!

Cini! Gratula a rutin vizsgádhoz, s a forgalomban való vezetéshez is sok sikert!


Tök jó, hogy ilyen szép idő van most, csak kár, hogy nemsokáig fog tartani... :(

Dóri megkapta a 18 hós oltást, picit írt, de a dokinéni adott neki kukacot és még repetázott is :)

Az influenza elleni oltásról meg nem igazán mondta, hogy igen, vagy nem...de szerinte ha a gyerek nincs közösségben, akkor leginkább a szülőknek kel vigyázni, s talán szerencsésebb magunkat 1 szer megszúratni, mint őket kétszer.
Nem hiszem, hogy Dórit beoltatom, talán megússzuk...

Ti mit gondoltok?
melissa83
 
 


Melissa!

Én nem oltatom be Emmát sem, és mi sem adatjuk be magunknak.
Véleményem szerint, eléggé fel van fújva ez a dolog.
Azért megkérdeztem a gyerekorvosunkat is. Ő sem javasolta.
(Szerinte nincs rendesen letesztelve, kipróbálva.)
Ezért úgy gondolom, se mi, sem a gyerekünk ne legyen kísérleti nyúl...

Ügyes kislány volt Dóri :D .
Ti nem szoktatok Halász felé járni? Mert úgy gondoltam, ha lenne egy kis időtök, eljöhetnétek hozzánk. Szívesen megismernélek, és a csajszik is biztos örülnének egy kis gyerek társaságnak :wink: .

Ja! Az idő tényleg szuper, mindjárt megyünk is kifelé 8) .

KépKép
Kép
cinix
 
 


Sziasztok,

rég voltam, de sok dolgot kellet intézni.

oltás: nekünk sem javasolta senki. a gyerekdoki is azt mondta mint Ciniéké, hogy nincs rendesen letesztelve.

Sziszi, azért ha Martin engedi dobsz képeket??? kíváncsiak vagyunk. vagy iwiw-en vannak? én nem tudom mi az "igazi" neved, így nem tudlak megnézni.

de ha vlki elküldené priviben?? többiek, bejelölhetlek titeket? elkülditek a neveteket?? köszi szépen.

Picurka sokat gondolok rátok, hogy vagytok? tudtatok beszélni hasonló helyzetben lévő szülőkkel?
snooopy
 
 


Sziasztok!

Cini! Gratula a vizsgához! :)

Picurka! Fel a fejjel! Már régebben is tök jól orvosolták ezt. Nekem is van ismerősöm, akinek olyan jól megcsinálták, hogy nem is látszik.

Sziszi! Martin nagyon helyes kispasi! :)

Melissa! Én sem oltatom be Marcit. Apuék már megkapták, a férjem is majd beoltatja magát. Szerintem ennyi védekezés pont elég.

Orsi! Költöztök már? :)

Többiekkel mizujs?
Velünk semmi új. Általános nátha...Marci tüsszög, nekem a torkom kapar, Laci meg köhög. Megosztottuk. :D

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Köszi Lányok a bókokat Martin nevében! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:

Szüléstörténetem: Röviden csak annyit,hogy ugye este 8-kor elkezdett folyni a magzatvizem,de fájások nem voltak.Éjjel 2 -től reggel 7-ig megjártam a poklot!És nem vagyok egy nyápic csaj,de ez tényleg húzós volt!Reggel már 4 újjnyira voltam tágulva,meg 1 perces fájásaim voltak.A végén már én kértem volna a dokinőmet,hogy legyen császár,ha Ő nem mondja.Szegény Martin már nagyon meg akart születni,ott volt majdnem kinnt,csak a köldökzsinór a nyakán és vállán volt. :cry: :cry: Ezért hiába küzdött szegénykém!

Most csak ennyire futotta lányok!Ahogy tudok,jövök! :lol: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Orsi!
A nevem:Nyuzó Szilvia.Csak egy van belőlem Gyöngyösön! :wink:

Még annyit akarok írni,hogy sajna Martinnak nem kell a cici,ha rárakom,elkezd ordítani.Így nem is nyüstölöm szegényt.Viszont így elég kevés tejem van,kb 3 óránként fejek,és a két mellemből 25-30 milli van csak.Sajna tápszerhez kellett nyúlnunk,de nem volt más választásom. :cry: :roll:
Valamelyikőtök járt ilyen cipőben?????? :roll:

Picurka!
Most olvasom,hogy mi van a pici lányoddal! :cry: :cry: :cry:
őszintén sajnálom,de csak azt tudom mondani,fel a fejjel,állj pizitívan a dolghoz.Hisz ez a betegség abszolút műthető és rendbehozzák Neki a kis száját! :wink:
Egyébként még ezt is elfelejtettem leírni Nektek,de Martin dongalábbal született.Örökölte tőlem. :cry: És mikor megszületett,nagyon ki voltam bukva ezmiatt,de megnyugtattak,hogy 100%-ban helyre tudják Neki hozni.Végül is,31 éve,engem is helyrehoztak! :roll:
Szóval,voltunk a Heim Pálba hétfőn,megnézték Neki,és holnap kell visszamennünk.Begipszelik mind a két kislábát és ezentúl minden héten pénteken mennünk kell gipszeltetni.Lehet,hogy majd kell műteni,de nem biztos.Attól függ,hogy a gipsszel mennyit tudnak korrigálni rajta.De mire elkezd menni,addigra rendberakják Neki! :lol: Úgyhogy nagyon bizakodóak vagyunk!
Legyél Te is Picurka! :wink: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó!

Lenne egy tippem,lehet,hogy már próbáltad.Először adj Martinnak egy pici tápszert,hogy ne legyen túl éhes és türelmetlen,és utána tedd rá a cicire.talán akkor nyugodtabb lesz.A mellbimbód rendben van?Úgy értem,nincs befordulva,nem túl nagy neki....Esetleg bimbóvédővel megpróbálhatod.Megnézted nincs-e lenőve a nyelve?Az is okozhat szoptatási nehézséget.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe.
De akkor sincs itt a világvége,ha nem tudsz szoptatni,ne idegeskedj rajta!
Remélem Martinka lába gyorsan helyre jön és nem lesz szüksége műtétre!
Azt még nem írtad mekkora lett a nagylegény.

Mona

l]
mona35
 
 


Köszönöm a bíztató szavakat ez azért sok erőt ad!
Egy kicsit bizony elvagyok keseredve de nem amiatt hogy így születik a pici hanem inkább azért mert utána olvastam és rengetek küzdelem vár majd rá. Sajnos ezt 1 műtéttel nem lehet helyre hozni hanem csak műtétek sorozatával. Meg attól félek igazán hogy az emberek nem mind jóindulatúak, nagyon sok megjegyzés fogja érni szegénykémet amit valljuk be egy kislány nem veszi olyan könnyedén.

Sziszi!
Megnéztelek az iwiw-en, tündéri a kisfiad. Nagyon szép baba. Ne aggódj amiatt hogy nem kell neki a cici, próbáld ki a bimbóvédőt hátha az segít. Nekem anno a lányomnál 2 hét után elment a tejem és ő onnantól tápszert kapott, és most nézd meg a képeken hogy megnölt. :lol:
Hogy bírtad a császárt? Én még mindig félek egy kicsit tőle.

Orsi!
Engem is megtalálsz az iwiw-en: Kovácsné Matiny Eszter belőlem is csak 1 van! :lol:
Te hogy bírod mostanában? Sokat jársz te is a fejemben. Mikor voltál uh-n? Mekkora most a picikétek?

Kép

Kép
picurka2
 
 


Sziasztok,

köszi lányok a visszajelzést iwiw ügyben! :D

Sziszi, tényleg nagyon cuki Martin. és ne aggódj a cici miatt. ismerek egy több anyukát is akinek a gyereke nem akarta elfogadni az anyatejet csak a tápszert, pedig keményen próbálkoztak. majd a következő!!!

Beus, hogy vagytok?? remélem már jobban.
és nem költözünk még sajnos. de remélem 1 hónap múlva már igen.
snooopy
 
 


Szia Sziszi!
Sajnálom, ami a szülés körül történt. :( Akkor nem marad kellemes emlék számodra. :?
Rengeteg kérdésem van, ha nem baj. :oops:
Amíg nem döntöttetek a császár mellett, a párod bent volt veled? Amikor elfolyt a magzatvíz rögtön elindultatok a kórházba? Adriennel meg voltál elégedve? Sebed gyógyul? Hogy viseled a fájdalmat? Varratszedés gondolom már megvolt. Azért lesz Martinnak majd tesója!? Szülheted a másodikat spontán?

Azt nem értem, hogy ha jól emlékszem 2x is voltatok 4D UH-on. Nem vették észre a dongalábat, vagy észrevették de nem mondták el? Ahol anno mi voltunk, megkérdezték van-e olyan betegség a családban, amit örökölhet Lili, és mondtam, hogy az öcsém dongalábbal született, ill. a nővérem szívbillentyű zavarral. Erre külön kitértek az UH során. Persze gondolom, ha ott kiderül, akkor is megtartjátok picurt, de azért ez akkor is furcsa a számomra. Emlékszem, az öcsémnek is 1 hetes korától be volt gipszelve a lába, és neki is hetente cserélték. Olyan aranyos volt, ahogy combig begipszelt lábbal a kiságy rácsába kapaszkodva álldogált, meg utána ahogy kopogott a gipsz a földön, amikor járni tanult. Őt is megműtötték, és annyi maradt vissza, hogy lúdtalpas lett. Egy ideig gyógycipőt kellett hordania.
Úgyhogy búslakodásra tényleg semmi okod, biztosan szépen helyrehozzák neki a lábát. 30 év alatt sokat fejlődött az orvostudomány ezen a téren is. :)

Szoptatással kapcsolatban én is csak annyit tudok mondani, hogy próbáld meg bimbóvédővel. Igyál tejserkentő teát, és van homeopátiás tejserkentő is a gyógyszertárban, meg egyél sok gyümölcsöt, igyál rengeteg vizet. Az csak pluszban rásegít, ha le is fejed a tejet. A kórházban vagy a védőnő nem adott tanácsot?
Gyerekorvossal kapcsolatban minden ok? Milyen tápszert írt fel?

És hogy telnek a napjaitok? Hány óránként szopik Martin? Mennyit eszik egy evésre? Éjszakánként hogyan ébred?

Na befejezem, mert mire minden kérdésemet megválaszolod, belefáradsz az írásba. :)
Vendég
 


Picurka, neked elfelejtettem válaszolni. minden oké, köszi. :) UHm a 31 héten voltam tehát két hete, mindne rendben volt, 1900g a "kis" drága. :shock: :lol: ő sem lesz picurka mint a bátyja. bár remélem előbb jön és akkor nem kell egy 4 kilós gyereket kipréselnem magamból.

én vlhol lemaradtam asszem...Martin dongalábbal született?? :oops: és ezen lehet segíteni. bocsi, de tudatlan vagyok ezzel kapcsolatban nem volt még hozzá szerencsém.
snooopy
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: