Új privát üzeneted érkezett!

Moncsi: jajj, de jó! Akkor még csak fél hivatalosan gratulálok a tesóhoz! :D
Ezt már több helyről hallottam, hogy megváltozik az anyatej íze, terhesség alatt. Úgy látszik Máté is észre vette. legalább nem kellett szenvedni a leszoktatással.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Kell is a vonalzó, indulhat a visszaszámlálás :) Jó lett mind a kettő.
Mi nem voltunk úszni Roberta, mert szombat reggel még tudtam kiszivni az orrából. Nem kockáztattam, ezek szerint jól is tettem. Egyébként napközben meg éjszaka nem taknyos, csak reggel mindig van egy kis "termés", ami régen kemény volt most meg nem. Lehet ez már nem is nátha csak simán ki kell minden nap tisztitani mint ahogy mi is fújjuk minden nap?
Gabi, ti már meggyógyultatok? Holnap mi lehet elnézünk a zenebölcsibe.

Kép
bernini
 
 


MEGSZÜLETETT NÓRIKA!!!!!Most írt Tercsi, hogy megszült. 55 cm és 3200g Fekete Nóra Dorina. Nagyon szép neve van a babusnak :D Mindketten jól vannak.

Kép
roberta80
 
 

 
 

Visszaolvastam, mert nem emlékeztem pontosan, hogy mit írt, mikor nem lesz a dokija elérhető. Nórika jól időzített, legalábbis remélem, mert a doki elvileg tegnap jött haza a továbbképzésről...De jó, azért kihúzta Tercsi a 38. hétig.

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok.csak pár szó aztán otthonról majd irok.a körülményekhez képest jól vagyok,ugyanis a kiscsaj mindenemet széttrancsirozta.legalább 20 belsö és 5 külsö varratom van.gyönyörü baba,szép formás.20:05kor meg is született,pedig 6 körül értünk be.igaz a varrás majdnem tizig tartott...ha minden ok csütörtökön megyünk haza,majd jelentkezem!

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Gratulálok Tercsi, ügyes voltál. Én is repedtem szanaszét, de Dorka mindenért kárpótol. Próbálj pihenni amennyit csak tudsz, otthon szükség lesz az energiáidra :)

Kép
roberta80
 
 


Tercsi: gratulálok Nórikához!!!Sok tejcsit és gyors felépülést kívánok nektek!
Nekem is volt részem belső varratokban is. Mikor az ember lánya először tud ráülni a fenekére, micsoda felüdülés is. :wink:
De ahogy Roberta írta, Nórika mindenért kárpótol!
Voltunk zenebölcsiben. Találkoztunk Berniékkel. Csuda édes Barnabás. Olyan kis nyugodt baba.
Berni: egyébként Ádika sem ilyen kis sírós ám. Csak vhogy nem kapta el ezt a mai napot. 6-kor kelt, nyűgös volt.
Egyébként nekem tetszett, bár ugye a feladatokba nem nagyon tudtunk bekapcsolódni...

Kép
Kép
gabcii
 
 


Ja, Berni!

Nem fogzik Barnabás? Attól is lehet náthás.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Lányok!


Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos infókat! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Most tudtam meg, hogy terhes vagyok és szeretném megtudni tőletek, ha tudtok rá válaszolni, hogy mi a szokás ilyenkor?
Mármint én nem akarok magándokihoz járni, hanem a tb által finanszírozott ellátást szeretném igénybe venni. De nem tudom, hogy mi a szokás ezzel kapcsolatban! Azt tudom, hogy havonta 1szer meg kell jelenni a körzetileg kirendelt nőgyógyásznál és tőle kell begyűjteni a 4 pecsétet. De akkor vizsgálni is ő fog havonta a kórházban, vagy teljesen mindegy, hogy kihez megy az ember, épp aki bent van? És én úgy tudom, hogy van külön terhesgondozó és nőgyógyászati ambulancia a kórházban. Amikor megyünk regisztrálni akkor hova kell regisztrálni? A terhesgondozóba? És ott is mindig van egy orvos, aki megvizsgálja az olyanokat akinek nincs saját orvosa?
Lehet kicsit bonyolultan fogalmaztam! Bocsi érte! Légyszi írjátok meg , ha ezzel kapcsolatosan tudtok valamit, mert én nem tiudom mi a szokás! :shock:
Vendég
 


HATALMAS GRATULA TERCSINEK ÉS NÓRIKÁNAK VALAMINT SOK-SOK TEJCI!!!!

MONCSI! Ez csodálatos, hogy ilyen hamar sikerült. Majd akkor gratulálok, ha megszületik a pici. Olyan csudijó most Neked újra! Speciel én imádtam pocakosnak lenni!

Berni milyen volt a bölcsi?? Jövő hétenkezdődik a baba-mama torna a Szent Imrében. Jön valaki??? Mi tuti megyünk! kedd 9:15 2-12 hóig.

yellowrose: Üdv közöttünk! Mennyi idős terhes vagy??? Szerintem menj el a kórházba, ha még nem tetted, hogy legyen egy papírod a terhesség bizonyosságáról. (Érdemes 6. terhességi hét után menni, mert akkor már van szívhang is.)Ha ez megvan, akkor már el tudsz menni a terhesgondozóba. Én felhívtam először őket: 06/82/511-852
és ott megmondják, hogy melyik körzetbe tartozol és milyen napokon tudsz menni. Ott nagyon kedves mindenki. Kiállítják a kiskönyvet a leletedre, és a védőnőd tájékoztat mindenről. Nem muszáj orvost választani, ha nem akarsz, akkor ott a TERHESGONDOZÓBAN fog a körzeti orvos vizsgálni, kb. havonta, vagy ha kéred. A dokik csak olyan 10től vannak ott egy-két órát. A 36. héttől majd a kórházba kell már menned, a terhesambulanciára, de ez még arrébb van. De a védőnő mindent elmond.

Röviden ennyi. Remélem tudtam segíteni!

Kép
Kép
l.judy
 
 


Szia yellowrose!
Judit már válaszolt a kérdéseidre. :wink:
Tök "jó", hogy baba-mama tornára 1 éves korig lehet menni. :?
Most érzem, azt, hogy némely foglalkozásokhoz Ádika már túl nagy, vagy túl kicsi. Mert ugye, menni még nem tud önállóan, csak annyit, amennyit az egy lendülettel elbír. Szal, ez még nem igazi járás. Várom már, hogy elinduljon, bár mindenkitől azt hallom, hogy az lesz csak a szép világ, rohanhatok utánna. :D
Emlékeztek még Lolababára? Régebben írt ide. Mi lehet vele/velük?
Megszült már vajon?
Megyek, mert csöpp csibész nagyon magyaráz. Pelenkariadó van.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabci!

Van 1-3 évig is torna, az 10 órakor kezdődik szintén keddenként, a mi tornánk után!! Gyertek el, és akkor találkozunk! Amúgy az iwiw-en a Szent Imre Játszóházra, ha rákerestek ott vannak az infók.
Ja és van gerinctorna is valamikor, úgy hogy addig figyelnek a babákra. Nem tudom ki hogy van ezzel, de nekem oltárian fája gerincem, amióta Noémi megszületett.
Amúgy tegnap megettünk fél üveg banán-őszibarack rizs bébiételt! Ma házilag csináltam, banán-barackot, ez nem jön be annyira, de rájöttem, a barack "szálai" zavarják, attól picit most is öklendezett.
Kis helyzetjelentés: fogunk nincs, és nem is tűnik úgy, hogy lesz. Noncsi már szabályosan kúszik, és néhány mp-re négykézlábra áll. Egész nap gügyög, nagyon beszédes baba. Az idegenekre mosolyog. Néha úgy látom kezdődik nála a szeparációs szorongás időszaka, mert van, hogy sír, ha kimegyek a látóköréből, de ez még csak akkor van, ha fáradt. Már rövid ideig 2 játékkal is játszik.
Ennyi. Többiek? hol tartotok a fejlődésben? Ha már a témánál vagyunk ki mikor szeretne kistesót??

Tercsi várjuk a beszámolót!

Kép
Kép
l.judy
 
 


Tetszett nekünk a zenebölcsi, bár én kicsit másnak képzeltem. Nem voltunk még a könyvtárban, de ott is hasonló lehet, mondókák , dalok. Mi még kicsit kicsik vagyunk ide, mert sok a mozgás is, de azért jó.
Ma voltunk tanácsadáson, Barnabás újra belehúzott, fél kilót hizott 1 hónap alatt, nem hiába eszik hatalmas adagokat tizóraira és ebédre is, plusz 5ször szopik. Na ennek nagyon örülök, most 7500 g.
Ő még nem kúszik,, csak hátrafelé közlekedik, de azt gyorsan :D Megmarad négykézláb és ülve is rövid ideig, és állandóan talpon lenne, rakja a kis lábait. Nagyon erősen tartja magát.
A baba-mama torna szerintem nekünk is jó jövő héten, jó az időpont is hogy nem túl későn van.
Judit, szerintem erőltesd a házi gyümit, sokkal több a vitamin benne és nem főzött. én botmixerrel csinálok mindent (almát is) és akkor nincs benne szálegészben. Amúgy van még finom barack? Én már csak aszottakat kaptam mostanában, semmi leve. Vagy fagyasztottál?

Kép
bernini
 
 


Berni! Na! Ez tök jó, hogy hízik a nagyfiú. A bébiételt én sem preferálom annyira, csak néha a lustaság győz! :D Itt Toponáron a CBA -ban általában nagyon finom a gyümi, itt vettem a barackot és nagyon finom. Amúgy van a mélyhűtőben is, de nem sok. Meggyel meg csersznyével van tele. Csütörtöktől kezdem a meggyet...de sajna a zöldségek- gyümölcsök vitamintartalma az elmúlt 30 évben megcsappant. Magyar agrármérnökök is kutattak (Gödöllőn) a témában. Bár az igaz, hogy még mindig több van benne, mint a bébiételben, főleg, ha azt hőkezelik.
Képzeljétek, ma simogattunk pónilovat! és nemsokára fel is fogunk rá ülni! Én lovagoltam évekig, és szeretném ha Noémi is kipróbálná. Persze erőltetni semmit sem fogok.
A zenebölcsit lehet akkor hanyagoljuk, majd kicsit később elkezdjük. Gabci Ti mikor kezdtétek?...és hogy tetszett Ádinak?
Roberta! Pénteken ha jössz a baba-mama klubba, utána nem jössz el velünk megint bérletért?? ha nem esik az eső?
Na megyek mert mindjárt elalszom.

Kép
Kép
l.judy
 
 


l.judy: Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Most már egy kicsit megnyugodtam, mert féltem hogy majd a kórházba kell menni vizsgálatokra! Azt utáltam volna, mert nekem eddig csak rossz tapasztalatom van az ambulancián dolgozó asszisztensnőkkel kapcsolatban!!!! :D
Mégegyszer köszönöm!
Vendég
 


Én az üveg almareszelőn szoktam a barackot is lereszelni, kicsit keményebbet veszek, és prímán tudom reszelni. Amúgy a match-ban még lehet kapni jó barackot.
Elmegyünk veled szívesen, Judit pénteken.Ja, ma kaptam csomagot az egyik barátnőmtől. A tesójának lánya van, és elküldött egy pár ruhát. Van benne egy kordbársony gatyó, ami Dorkára már combban nem jó, ha jó lenne Noémire és elfogadnád, nektek adnám. Majd akkor elviszem pénteken és megnézheted.
A torna nekünk is jó kedden. Remélem addigra Dorkának kinő a foga és nem lesz ilyen nyűgös. Tényleg, "fogasok" , mit lehet tenni ilyenkor???Tegnap előtt éjszaka 2 óránként keltünk, tegnap éjjel csak 3 óránként, de annyira keservesen sírt szegénykém, hogy az csak na. Kenem az ínyét Dologellel, de nem tudom, hogy még mit tehetnék...Olyan rossz látni, ahogy potyognak a könnyei.
Hallottam a borostyán láncról, hogy az talán segít a fogzásban. Van valakinek ilyen tapasztalata?
Azt hiszem vége a jó világnak :D Dorka nem alussza most át az éjszakákat egy darabig. Tomi azt mondta, hogy milyen jó lenne, ha mind a 20 kibújna egyszerre :)

Kép
roberta80
 
 


A kistesó: megvárjuk még Dorka 2 éves lesz, akkor elmegyek dolgozni (már, ha lesz hol), aztán fél év múlva nekilátunk a kistesónak. Kb. úgy, mint Móniék. Ez a terv, aztán majd meglátjuk, Dorka sem terv szerint jött :)

Kép
roberta80
 
 


Judit: Mi is csak most kezdtük a zenebölcsit. Hétfőn voltunk először.
Én még próbálkozom vele, bár még Ádika is kicsi hozzá. Illetve csak az a gond, hogy nem tud önállóan járni még.
Van olyan feladat, hogy énekelve át kell bújni hullahopp karikán.
Nagyon szeretné csinálni, csak kicsit bonyesz ez még neki...
Igazán nem tudom, hogy tetszett-e neki. Nem mászhatott, sétálhatott velem kedvére és ezen kiakadt. Neki az a játék, hogy mászik, kapaszkodva sétál, vagy az én kezemet fogva és közben felfedez.
Fejlődésben mi itt tartunk. Mostmár rövid ideig eljátszik a játékaival is. Beszédben le vagyunk maradva. A nemet tisztán és helyesen használja, ha kutyát lát mondja, hogy vavava, ha mondom neki, hogy mondjad: anya, azt feleli nem! :D
Naggyából mindent megért, felszólításra oda hozza a megnevezett tárgyakat.
Evésben: vegyesen kap bébi kaját és a mi ételeinket. A tehéntejet még hanyagoljuk. Úgy viszont, ha azzal vagy tejföllel habarom a főzeléket, már adtam neki belőle.

Kép
Kép
gabcii
 
 


A gyümölcsöket annó én is botmixerrel készítettem. Nagyon simára lehet vele csinálni.
Tesó: mi nem tervezünk...
Roberta: fogzásra a Chamomilla Ch 9 és 15. Homeopátiás szer.
de Dorka is nagylány már, sztem mehet neki nyugodtan a 15-s.
Egyszerre 5 golyót feloldani, de passzolom, hányszor lehet 1 nap adni. A gyógyszertárban meg tudják mondani. Ha nem elég és nagyon megviseli a babát a fogzás, Panadol baby szirupot is kaphat.
Csajok! Nem lenne kedvetek vmikor egy össznépi sétáláshoz?

Kép
Kép
gabcii
 
 


huuu!
Ádám ma pont 1 éves 1 hónapos 1 hetes és 1 napos! Gratulálok ehhez!

A találkozó tök jó ötlet! Minél előbb kellene, amíg nincs rossz idő! Roberta a homeos bogyókra sokan esküsznek, amit Gabci is írt. Ha ez nem segít, van egy homeós végbélkúp is babáknak. Az állítólag tuti hat. Mi Nurofen-t vettünk, amikor azt hittük jön a foga, és üvöltött éjjel 2 órát. (A védőnőnk javasolta) de még nem adtam neki. HA lehet akkor nem is adok fájdalomcsillapítót.
Csajok! Noémi ma extra nyűgős. Leszívta az össze energiámat. Sikít, üvölt, sokszor ha felveszem le akar menni hídba, eltol. ááááááááááááVégre elaludt kint séta közben, és most a kutyussal pihennek az ablak alatt. Persze gyakran kikukkantok. Ha szél van mindig ilyen.

Roberta oksa megnézem a gatyót. De a kistesónak nem lenne jó? majd egyszer?
Gabci Ti merre laktok?

Kép
Kép
l.judy
 
 


Judit: Nálunk én vagyok extra nyűgös! :evil:
Ádika ma csak fél órát aludt és nincs is több kilátásban, mert ő napi 1x alszik csak. Eddig ez 2 óra volt.
Még mindig a rakottkrumplival bajlódok, a lakás szalad.
A Petőfi utcában lakunk. Mi a Berzsenyi parkba vagy a sétáló utcára szoktunk menni sétálni. Egyéb javaslat, vagy jó lesz helyszínnek?

Kép
Kép
gabcii
 
 


érdekes ez a vonalzó. Az anyatanyán nőivonalas voni van, az azt írja,hogy 1 éves, 1 hónapos, 2 napos.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Egy kicsit jobb éjszakánk volt, mielőtt lefeküdt Dorka kb. 5 percen keresztül maszíroztam az ínyét, ő meg vigyorgott, biztos jól esett neki. Csak egyszer ébredt fel, de az sem volt olyan vészes, mint a többi. Kíváncsi leszek a mai éjszakára. Beszerzek minden féle csodaszert, amit mondtatok, hátha valamelyik jó lesz.
Mi is benne vagyunk a taliban, a park jó helyszín.
Tényleg, Berni, megtaláltátok Barnabást az életfán? Én akkor mikor ott voltunk nem láttam, vasárnap kimentünk délután, aztán mikor már harmadszor körbementünk, mondta Tomi, hogy most már menjünk haza. Pont akkor találtam meg, szemmagasságban, pedgi háromszor elmentünk mellette. Barnabást is megtaláltuk :) Judit, válaszoltak a leveldre?Mi lesz a ti leveletekkel?

Kép
roberta80
 
 


Roberta! Te mit látsz, ha belenézel Dorka szájába? Úgy értem az ínyén. Mert Noéminek, semmi sem látszik, de tegnap szörnyű napunk volt. Amúgy a simizés biztos jó neki. A mi védőnőnk azt mondja, mártsunk be hideg vízbe egy gézlapot, tekerjük az egyik ujjunk köré és úgy masszírozzuk finoman.
Voltunk 2órát sétálni. Nagyon jó volt!

A levélre válaszolt a az művház igazgatónője. Megcsináltattják, és a portán átvehetjük.
:evil: :evil: Legalább postáznák ki! :evil: :evil: Nem lettem jobban tőle, egészen szűkszavúan írt. AMúgy most meg a rendőrségre írok kérelmet, hogy mérsékeljék a bírságot, amit gyorshajtásért kaptam. (30rongyocskát!) jájj. Ezért utálom, hogy megszűnt a helyszíni bírság. Eddig mindig megúsztam max. 5000 Ft-tal, vagy egy ejnye-bejnyével! Csak szépen kellet mosolyogni:)

Kép
Kép
l.judy
 
 


az egyetemnél kaptak el,mi?Olvastam az újságban,hogy telepítettek oda valami radart.

Kép
roberta80
 
 


Biztos lesz holnap baba-mama klub a könyvtárban?Mert nem láttam a honlapjukon.

Kép
roberta80
 
 


Egyébként találkozhatunk is, klub nélkül is :D

Kép
roberta80
 
 


Én kaptam e-mailt a könyvtáros csajtól: Lesz.
Nem az egyetemnél kaptak el, arról tudtam. Ez még júniusban volt és Toponár Magyaratád felöli végén a településjelző tábla előtt. 3 hó az átfutási idő. Feladtam a kérelmet, meglátjuk mi lesz.

Kép
Kép
l.judy
 
 


akkor holnap a könyvtárban.Hol van Berni?

Kép
roberta80
 
 


Még mindig nem jött meg a megismételt rákszűrésem eredménye. Már nagyon izgulok. Délután Dorcsi aludt, engem meg elkapott az aggódás, hogy nem fogom tudni felnevelni, és úgy bőgtem. Közben tudom, hogy nem lesz semmi komoly baj (legalábbis ebben bízom), de mégis úgy elszomorodtam... :cry:

Kép
roberta80
 
 


ROBERTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! EZT MEG SEM HALLOTTUK! MÁRMINT, HOGY NEM FOGOD FELNEVELNI DORKÁT! AMÚGY KICSIT UTÁNANÉZTEM A TÉMÁNAK. A legtöbb orvos szülés után 6 hónappal rendel vissza rákszűrésre. Itt Kaposváron a Fodor 9 hónapra, de a Szemerei azt mondja, egy év múlva menjünk, mert akkor lesz biztos. Mert: Szülés után iszonyatos hormonális változás megy végbe a szervezetedben, és amíg szoptatsz nem rendeződik.Ez befolyásolja a mintát. Ilyenkor NEM PONTOS!! Tehát. Az első eredményed azért nem lett az igazi, mert hamar levették. Ne aggódj, tudom, hogy nem lesz semmi baj. Mikor mentél másodjára???

Kép
Kép
l.judy
 
 


Sziasztok! Lolababa kb 1 héttel vagy kettővel előttem szült :-D

Kép

Kép
tercsimama
 
 


MEGÉRKEZTEM!

Kép Nórika

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsimama!
Mi is tiszta szívből gratulálunk Nóra megszületéséhez! Kívánunk sok erőt és sok-sok tejecskét!
Nagyon kis helyes a babóka!

Roberta!
teljesen egyetértek Judittal! tessék elhessegetni ezeket a szörnyű gondolatokat! (bár tudom, hogy egyébként is megfordul ilyen hülyeség az ember fejében. Pl. ha ketten vagyunk a Mátéval éjszaka, nekem is többsz9ör eszembe jutott, mi van, ha épp akkor történik velem valami. De aztán én is elkergetem ezeket a gondolatokat!) Pozitív gondolkodás, és nem lesz semmi baj!
Jó, hogy írtátok, hogy az egyetemnél vigyázni kell! Hétfőn megyünk a dokihoz, és a Zsolti sem éppen 60-nal szokott arrafelé közlekedni.

Judit!
Hát igen a bűntetések nem elhanyagolható összegekről szólnak. Nyáron mi is beleszaladtunk egybe, de nekünk nem gyorshajtás volt, hanem egy rendőri ellenőrzés (persze falun belül!) során derült ki, hogy lejárt a műszaki. a plusz procedúra mellett 15ezetbe került , de úgy, hogy ismerős intézkedett. Akár 50 e. is lehetett volna. Kb. 2 hétre rá, ugyanúgy, falun belül biciklivel is megbűntették a Zsoltit, de annak az ügynek (az ismeretség miatt) csak figyelmeztetés lett a vége. De akár az is fájhatott volna 30 e-re. Remélem, mostanában minket is hanyagolnak majd!

Fogzásra én csak a gélt használtam neki, meg ha nagyon belázasodott akkor kapott kúpot. De lehet, hogy a homeo-s bogyók segítenek.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!

Roberta: ne gondolj ilyeneket! Semmi baj nem lesz hidd el!!!
Tercsi: gyönyörű a lányod! ha lesz egy kis időd, mesélhetnél. Szüléstörténet, kórházi napok, első napok otthon. Engem érdekel!
Moncsi: bicajjal miért büntették meg a férjedet?
Hogy vagy egyébként? Hányinger, fáradtság?
Megjöttünk babaúszásról. Nagyon élvezte Ádika. És ami meglepett, pedig féltem tőle, a merülés is olyan jól sikerült! Tiszta ügyes volt az én nagyfiam! :D
Jövő héten akkor tali? Hmm???

Kép
Kép
gabcii
 
 


Itt vagyok, nem tűntem el, csak disszidáltunk pár napra Zágrábba, de páran már tudjátok. Férjem kint dolgozik, kint is éltünk 2.5 évet, mielőtt én terhes lettem, és már kicsit vágytam ki, vásárolgatni főleg, meg ismerősökkel akartunk találkozni, meg a kedvenc helyeinken enni :lol: Barnabás fel lett ruházva őszre.
Tercsi, én is nagyon gratulálok a kislányotokhoz, nagyon édes és engem is érdekel a sztori, de asszem adunk még pár nap haladékot hogy megird :P
Kedden tornára mi is jövünk ha nem jön közbe semmi.
Roberta, hát ne aggódj ilyen butaságokon tényleg!!! Én hétfőn voltam rákszűrésen, hááát , kihagytam volna szivesen. 1 hónap kb mire megjön azt mondta a Gyócsi. Dorka foga hogy áll? A borostyán lánc engem is érdekelne, ha kipróbáljátok Roberta, bár ez is olyan véleménymegosztó dolog, mint a málnalevél tea :D
Holnap megyünk az István a királyra, ha minden igaz, a Társulat előadásában, a matiné előadásra 3kor :lol: , anyósék felügyelnek addig. kicsit tartok tőle, de remélem minden ok lesz. A délutáni alvás pont beleesik.

Kép
bernini
 
 


Ja, a jövő heti parkos séta minket is érdekel.

Kép
bernini
 
 


Mi is megyünk majd a színházba, van bérletünk, Tomival megajándékoztuk egymást a szülinapunkra :) Kaposvár kártyával, meg diákkal egész tűrhető az ára.
Hánykor kezdődik a torna??
Tercsi, Nórika nagyon szép kislány...

Kép
roberta80
 
 


ja, a séta minket is érdekel :)

Kép
roberta80
 
 


SZiasztok!

Tercsi, gyönyörű, formás baba Nórika. Nem is látszik rajta a megpróbáltatás. Tényleg írd ám le a szüléstöridet. Amúgy az enyém is megvan elég részletesen, ha valakit érdekel, küldök linket.

Berni! Zágrábba milyen árban vannak a babarucik?? Itthoni viszonyokhoz képest. A séta nekünk is jó, kivéve a keddet. Itt lesz anyukám, úgyhogy kocsival is be tudunk menni. Az István a királyt én is megnéztem volna! Írd majd meg milyen volt. Nem csak részletek voltak a rock-operából???

Mocsi Ti nem tudtok eljönni? Te laksz a legmesszebb! De tényleg! Miért bűntették meg zsoltit bicajjal??????

Voltunk baba-expón. Kivételesen nagyon megérte, vettünk egy Brendonos 1*1m-es fa járókát, gurulós, fékezhető kerék, állítható magasság, összecsukható, 13e Ft-ért. Nagyon jóállapotban van. Vettünk még néhány rucit és egy szintén fa nyitható ajtórácsot.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Gabi!
A bicajos büntetés a mellény hiánya (állítólag lakott területen belül nem is kötelező) miatt volt, a kerekek között nem volt prizma ill. nem volt első világítás (35 fokban, nappal). Szerintem ha ugyanezzel a bicajjal egy öregasszony megy, tutira nem állították volna meg. De ez van.

Holnap megyek a dokihoz , már nagyon izgulok. Remélem minden rendben lesz. Kicsit aggódom mostanában, ahányszor csak elmegyek wc-re, mindig azon aggódok, nehogy valami baj legyen. Mostanában nagyon előjött az előző terhesség alatti vérzés miatti félelmem. De próbálom elhessegetni. Nem bánnám, ha már pár héttel előrébb lennék.
A múltkor pár napig úgy éreztem, hogy egész nap hányingerem van, aztán rájöttem, hogy csak éhes voltam (de egész naap a torkomban éreztem a gyomrom). Nem túl szerencsés a mostani étrendem: reggel muszáj ennem valamit, aztán ebéd helyett eszek egy szendvicset (de ugye a szaalámi nem a legideálisabb), aztán amikor hazaérek (fél 5), addigra farkaséhes vagyok. A múltkor ebédeltetés közben megkérdezték a gyerekek, hogy én mikor eszem. Mert ugye azt látják, hogy fél 12-től 4-ig nem eszem. Tuti ez bizergálja a gyomromat ...
A fáradtság az megvan. Minden este hullafáradtan dőlök az ágyba, aztán van, hogy én előbb elalszok, mint a Máté. És délután is tudnék aludni ... de az kiesik ...

Berni!
Ha most megyek a dokihoz, akkor ő mindenképpen csinál a magánrendelésén uh-ot a terhesség megállapítása végett, vagy azért külön kell majd bemenni a kórházhoz? Máténál még nem volt uh-gépe, de emlékszem, hogy a védőnőhöz doki és uh után kellett menni.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Judit!
Könnyen sétál az, aki nem dolgozik ... :wink: Persze ez csak vicc akart lenni. Mi tuti nem érünk oda bármikor lesz is a séta (gondolom délután). Én fél 5-nél előbb nem érek haza, mire meg beérnénk Kaposvárra szinte sötét van. De majd tavasszal összeegyeztethetünk egy időpontot, ha már nem dolgozom és újra jó idő lesz!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Hát, hogy meguh-oz e a Gyócsi, Móni, nemtudom. Ilyen korán nekem még a hasi gép nem mutatott semmit, hogy neki van-e hüvelyi, passz. És az elején még nem hozzá jártam.
Jó volt a szinház, ez a teljes előadás, nem csak részletek. Jó hangjuk van. Még nem késtél le róla Judit, adják még jópárszor. Mi tegnap találtuk ki hogy megyünk és pont volt is pár szabad hely bérletes napon. Hétvégenként du is van.
Zágráb elég drága hely, kicsit minden drágább mint itthon, a bérek is magasabbak. Viszont a kinálat pesti, nagyon jó boltok vannak.

Kép
bernini
 
 


Mikor lesz holnap a torna???
Borzalmas volt az éjszakánk, még mindig nincs kinn a foga Dorcsinak. Na, akkor visszaolvasok, hogy kiderítsem. Hol kell bemenni, Judit? Milyen ruha kell?

Kép
roberta80
 
 


9:15-10 Laza ruci kell, pl melegítő, amiben tudsz mozogni, ja és hozz egy pokrócot vagy valamit Dorkának, amire rárakod. Csak egyszer voltunk, de akkor asszem más nem kellett. Ja és valamennyi pénz. akkor 500 Ft volt, most lehet, hogy több. Mi tuti megyünk! és utána ott lehet maradni ameddig akartok!

Moncsi! Várjuk a beszámolót!!! Mit mondott a doki???

Kép
Kép
l.judy
 
 


Köszi, Judit, akkor holnap találkozunk.
Moncsi, engem is érdekel, hogy mi a helyzet a kettes számú bébivel :D

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok!

Roberta: Kitartást. Nálunk is elég gyöszösen jönnek a fogacskák. Sok idő kell nekik. Most 6 van, egyszerre bújt ki a 2 metszőfog, de tuti valahol bújik megint, mert folyik Ádika nyála és reggel 1 órával elöbb kel, mint szokott.
Tegnap este szegény akkorát esett. Van egy kis piros csík a homlokán, alatta pici pukli. :?
Moncsi: mi volt a dokinál?
Csajok! Vki legyen szíves világosítson fel a pénteki baba-mama klubbról. Helyileg hol van, mennyi pénz, mit csinálnak ott a babák??? Szal, hogy is megy ez?
A zenebölcsit hanyagoljuk, míg Ádika biztonsággal megtanul menni, de azért vhova szeretném vinni.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Ez a torna is azért majd később lesz jó, mikor biztosan másznak a babák, milyen jó kis akadálypálya volt a nagyobbacskáknak :-)
Én jó kis ajándékot kaptam a sorstól a 8 hónapos fordulóra, megjött :cry: persze jó hogy eddig is kimaradt.
Csajok, akkor séta, első ajánlat: szerda vagy csütörtök du 2???
Várom a többi ötletet

Kép
bernini
 
 


CSÜTÖRTÖK!!!!!

Nekünk közben nem jó a holnap!!

Babab-mama klub: Megyei Könyvtár, ingyenes. http://www.mvkkvar.hu/rendezvenyek.php

Berni amikor én voltam egyszer teljesen más gyakorlatokat csináltunk. Mondjuk akkor 3an voltunk +3 baba

megyek mert sírás van!

Kép
Kép
l.judy
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: