Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK ÉN IS MINDENKINEK!!!!
ritus28
 
 


Hello!

Olyan jó itthon!!!!

Bebi: Sogoromék nyaralójában voltunk. Szilveszter nem volt nagy szám, de csuszkáltunk 1-et a Balcsi jegén, az szuper volt. Meg persze nyugalom! Szerintem szomszédaink hajnalig buliztak.:( Persze egészségükre, csak ne nekem kelljen hallgatni!

Taga: :( akkor szerencsétek volt, hogy csak ennyi mindent vittek el! Szörnyű ez a dolog....hogy idegenek mászkálnak a saját házatokban! :evil: Mikor tesomékhoz betörtek, elvitték akocsikulcsukat, de mivel akkor még egy 10 éves citroenjük volt, otthagyták az utcán nyitva kulccsal a zárban!!!Meg elvittek 1 digitális fényképezőt, akkor még itthon nagyon drága volt, és ezt ők amerikából hozatták, és speciális töltő volt hozzá ezért nem is tudta használni akihez került!

Ember küzdj és bízva bízzál, futkározz, hogy el ne hízzál!!!
Egyél zsömlét szalonnával, ne törödjél semmi mással, ezt kívánom én tenéked, jó legyen a jövő éved!


Ezt egy sms-ből koppintottam!:)

mamiblue
 
 


Sziasztok!
Én is csatlakozom! Sok-sok locsolót mindenkinek! izé
Boldog Új Évet!
(Nálunk buli volt, Bogi anyósomnál - ez utóbbit megbántam :( )
puszi, majd még benézek, bár készülök gőzerővel a vizsgáimra
úgyhogy csodát (meg engem) ne várjatok :oops: :oops: :lol: :lol:

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 

 
 

Sziasztok!


MINDENKINEK BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK!!! :) :) :) :)


Barbara és családja
kutasi kitti
 
 


Sziasztok!

Gabi! Sajnálom ami történt. Amikor hozzánk betörtek a férjemmel jöttünk haza én azt hittem rossz emeleten szálltunk ki amikor tárva nyitva volt az ajtónk. El sem tudom mesélni milyen érzés volt. Vadidegenek jártak a te saját világodba. Borzalom. Szemét emberek vannak.

Judit! Szilveszter a bulikról szól. Mi is buliztunk. Két kis baba aludt Botonddal együtt a kisszobába mi meg banzájoztunk. Észre sem vették. Bius is bírta éjfélig. Bár módszeresen készítettem az éjszakázásra már napokkal előtte.
Rendesen befagyott a Balaton ? Mi is megyünk két hét múlva mintegy ünneplésként a vizsgák után. No meg kilenc éve vagyunk együtt az urammal. Megünnepeljük azt is.

Tudja, valaki merre lehet kapni Bius méretére való jégkorit? Esetleg nincs valakinek egy eladó. 27-es lába van.

Jasmin! Tanulj!!! Neked mennyi van még? Nekem már csak kettő. 11 és 15-én. Aztán pihi és lazítás. Már nagyon várom.

Barbi! Nem is kérdeztem, nektek tetszett a mikulás előadás? Szerintem förtelmes volt. Máskor is szoktatok a Ridegbe járni? Ismeritek az Anikót meg a Fecót? Vagy nem velük jöttetek együtt?

Fleur! Sajnos csak most olvastam, nem tudom késő, ha most nyitok neki ablakot??? Gondolom már elkéstem.

Ritus! Igen szűkszavú vagy az idén.

Puszika mindenkinek!!!! B.U.É.K!!!!!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Boldog Új Évet mindenkinek..majd igyekszem gyakrabban jönni!

Puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
maci1981
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!


Na végre van egy kis időm s a gép közelébe kerülhettem. Az elmúlt hetek sürüre sikerültek, itthon volt a drága férjecském s szinte minden napra akadt valami dolog. ha meg nem akkor örültem, hogy végre együtt a család.

Tegnap ismét elutazott a férjem így kicsit több időm jut, itt lenni.

Zsombinak megvan az 5-ik fogacskája is, ezt is megszenvedte szegénykéma múlt héten egyik éjszaka sem tudott nyugodtam aludni.

Nagyon édesek a gyerkőcök, Jázmin, Bebi jó tanulást nektek, lehet jövőre nekem ez lesz a sorosom, azt hiszem felvételizek az idén.

Gabi én is sajnálom ami veletek történt pont ünnepek előtt hát nem semmi lehetet nektek. Mikor hazaérek én is egyből az ablakokat, ajtókat figyelem, hogy nincs-e bajuk.

Sziszi ez a fürdős kép nagyon jó!!!!!

Ja és volt szó egy taliról, ki mit szól hozzá így 2008-ban!??

Képzeljétek Zsombinak vettünk egy ilyen esernyőre csukható sport kocsi, de az én drága fiam, ezt sem szereti. Már annyira fáj a derekam a cipelésétől, hogy néha mozdulni sem bírok. nem tudom meddig fogom ezt bírni, nincs valakinek valami jó ötlete, hogy miként szoktassam bele?
Kösz előre is a jó ötleteket.

Ritus,
ritus28
 
 


Sétáltam a 4 éves lányommal. Felvett valamit a földről, és elkezdte a szájába tömni. Elvettem tőle, és arra kértem ne tegyen ilyet. Miért? kérdezte. Mert ez a valami a földön volt, ki tudja honnan került oda, koszos, és valószinűleg bacilusok vannak rajta, válaszoltam. Ekkor a lányom csodálattal ránézett, és megkérdezte: Mama, te honnan tudsz ennyi mindet, Te olyan okos vagy!

Gondolkodás nélkül rávágtam: Ezeket minden anyuka tudja. Benne van az anyasági tesztben.Muszáj tudnod, különben nem engedik, hogy anyuka legyél. Két három percig némán sétáltunk tovább, amig az új információk birtokában a lányom a következőt vonta le: Rájöttem, kiáltotta lelkesen. Ha elbuksz a teszten, akkor Apuka leszel! fetrengve nevet

Pontosan!-válaszoltam egy hatalmas mosollyal az arcomon.Ördög Hi-hi Taps

Miután kiröhögted magad küld el ezt minden anyukának, és azoknak a férifaknak, akik rendelkeznek humorérzzékkel.

Kép
sziszike1000
 
 


:)

mamiblue
 
 


Sziszike!

Elöszőr azt hittem ez igaz, de aztán leesett.

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Bebi: Ti miket esztek már? Most néztem, hogy 5 hótól már vannak csirkehusis konzervek!

Ritus: Ti mikortól ettétek? Én ilyenekre lányoknál már nem emlékszem:)

mamiblue
 
 


Judit: hát mi a baromfi husit csak 7 hónapos kortól ettünk, én egy táblázat szerint nézem, hogy mit mikortól lehet adni. De ugye Zsombi 6 hónapos koráig szinte csak szopcsizott.

Más esetben szerintem biztos hamarabb is megkóstoltattam volna vele.

Ritus
ritus28
 
 


Sziasztok,
bekukk megint :)

Bebi, nekem is kettő van, egy "sima" írásbelim és egy szigorlatom. Ez utóbbitól nagyon tartok, mert egyik tárgy sem az esetem (pszichológia, szervezet pszicho és szociológia). :? 23-án írásbeli és 25-én pedig szigorlat. :cry:

Kaja: délben kóstolja az őszibarackot, estére pedig falja a HA tejpépet - úgy néz ki, ez megoldja az éjszakai felkeléseket :) 11 körül álmában felsír, de oldalra fordítom és 1 pillanattal később már úgy alszik tovább, mintha mi sem történt volna.

Szerdán voltam vele védőnéninél, 7400 gr és 65 centi. Én nem látom rajta, hogy kövér lenne... Na jó, a pofija igen, de a hurkák száma nem változott a combján :lol:

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Sziasztok!

Megint elért minket a beteghullám.Először Lackó és én döltem ki,mára viszont már Fanni is belázasodott.Még nem az influenza,hanem "csak torokgyulladás".Meglepő módon Lackó jobbanelvan a kiságyban most,mint akkor amikor semmi baja.

Jázmin:melyik az a HA tejpép?Mi Milupával és Nestlével próbálkoztunk,de szinte mindig én ettem meg.Most filózok a Jó éjszakát tápszeren.Ez ua,mint amit ti esztek???

Egyébként annak ellenére, hogy Lackó elmúlt már 6 hónapos,tőlem szinte semmit nem hajlandó elfogadni a cicin kívül.A szomszédban boldogan majszolja a babapiskotát,ebédel a nagyokkal,de nálam max.5-6 kanál és kész.Fanni is ilyen idős korában kezdett el mást is enni,de ő kapásból megevett egy banánt,almát...vele szépen lehetett haladni.Most már nem eszik olyan szépen,mint akkor.Régen rengeteg zöldséget,gyümit evett,de most mindig tésztát és rizst enne...
Spenótot mikortól lehet adni?Bébiételben már 6 hónaops kortól van,de ez még nem korai?Én azért filózok rajta,mert a fiatalúr még mindig ritkán kakil és nehezen,az meg talán segítene neki egy kicsit.

A vizsgázoknak jó tanulást!Mindenkinek kellemes hétvégét!

Gabi
taga
 
 


Sziasztok!

A bébiételek úgy vannak, hogy tök mindegy mi van rá írva az a lényeg hány hónaposnak való. A nevek nem pontosan azt takarják amit mi gondolunk, mert minden káros hatóanyagot kivonnak belőle. Szóval míg igazi csirkét nem adhatsz neki de bébiételest nyugodtan.

Az én kicsim többnyire anyatejet eszik. De adtam már neki banánt, almát, barackot. Ezeket szívesen is eszi. Csak akkor adom amikor úgy érzem keveset evett. Mostanában ugyanis nincs annyi tejem mint kéne. Vagyis nem mindig. Szerintem a sok idegeskedés miatt van (vizsgák) Remélem hamarosan helyre áll. Éjszakára ha kell megtoldom tápszerrel. Amikor volt lefejt tejem akkor azzal egészítettem ki. A vizsgaidőszak alatt azonban lefogyott a készletem. Jövő hétre terveztem az újra feltöltést.

Jasmin! szurkolok neked. A szociológiát nagyon nem szerettem. Az előző félévben nekem is volt. Nekem már csak egy van, ma számvitel zh-m volt. Szerintem sikerült. Kedden még egy utolsó, amire még egyáltalán nem készültem, de reménykedem.

Aztán pedig pénteken, amit már nagyon várok megyünk Siófokra welness-elni a családdal.

Mindenkinek kitartás!!! Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


(Igazából tanulok, úgyhogy nem is vagyok itt :lol: :lol: )
De azért sziasztok! :)

Taga, Milupa HA tejpépét eszi, de nála még mindig a tápszer a nyerő. Mondjuk nem tudom, mi izlik neki ezen annyira... :oops: :oops:

Igazából tőlem sem nagyon fogadja el az őszit, nálam a felét kiköpi, de Lacinál benyeli az egészet. Pont ma fogyott el az őszi, gondoltam elmegyek a DM-be venni még bébikajót, de csak egyig volt ma nyitva...
Hallottátok hogy januárban dupla pontokat lehet kapni a vásárlás után? Benne vagytok ti is a babaprogramban? Van ehhez (babaprogram) hasonló a rossmannban is?
Ja, és az Auchanban baba-hetek vannak! Holnap megyek és kikapcsolódásképpen körbenézek! :)

Ti hogyan csináljátok? Én úgy hallottam, hogy először gyümölcslé, aztán gyümipép, aztán zöldség és valamikor jóval később hús (csirke). Ezért kezdtem őszivel (ezt az elején csak hígítva volt hajlandó megkóstolni), aztán gondoltam, hogy még behozom mellé az almát és a körtét is, illetve ezek keverékét, és ha jól eszi, jöhet a krumpli és a sütőtök is. Tapasztalt anyukák, meséljetek! De úgy, mintha egy értelmi fogyatékosnak magyaráznátok!!! :lol: :lol:
Na szaladok, mielőtt még lebuknék, hogy nem tanulok :)
Betegeknek jobbulást!
Szép napot mindenkinek (ma olyan tavasz-fílingem volt... :))

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Ja, és Taga: próbáld meg többféle hígitásban adni, egyszer sűrűbben, egyszer hígabban... Hígan kezdtük és most már simán eszi sűrűbben is, na jó, nem áll meg benne a kanál :) 80 ml vízhez a tápszeres kanállal teszek 6-7 és így ízlik neki...

Sok sikert!

A szopiztatásért meg külön irigylek mindenkit! és le a kalappal előtted Bebi, vizsgák meg a két nagyobb gyerkőc mellett is megy... Drukk a másik vizsgához!

Na megyek nemsoká aludni :roll:

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Sziasztok!

Merre vagytok????

Szopi. Köszönöm. Tényleg nem könnyű dolog. Három gyerek meg a suli plusz a többi ez meg az. Nekem is eléggé lecsappant a vizsga időszak alatt. Holnap vége (remélem) És akkor helyre jön megint. Szeretném jó sokáig szoptatni. Bius másfél évig szopott. Úgy hogy az első négy hóban pótolnom kellett, mert nem volt elég. ÉS nagyon nehezen tornáztuk fel, hogy elég legyen. (állandó fejés)

Jasmin! Én is épp tanulok. (helyett nektek írogatok)

Szép napot!!! Vagyis estét!!!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Bocsi csajszik, h én is így eltűntem, de apa nálunk is hosszabb ideig itthon volt az ünnepek alatt és úgy élveztem. Hétközben a munka elragadja tőlem.

Bebi
Hát..:lol: szegény már biztosan felkenődött az ablakra...

Ritus
Fúú mennyi fog, gratula
Esteleg próbáld meg azt, hogy teszel egy játékot a babkocsira, amit nagyon szeret és amivel csak a kocsiban játszhat. Hát el is hiszem, h megfájdul a derekad. Nekem
Lillától is, pedig ő még 6 kg sincsen.

Sziszike
:lol: éddes

Mamiblue
A kismama januári számához van naptár és annak a végén van egy hozzátáplálási útmutató. Szerintem tök jó.
Gratula a házfűtéshez is :) akkor ezek szerint be is költözetek?
Ha még szükséged van rá, nekem van egy tutiii mézeskalács receptem. Puha marad és ez nekem is vééégre, mert eddig nem sikerült eccer sem.
Kérdésedre a válasz lent :) közösbe írtam

Szorítok Bebi és Jásmin

Jásmin
Ne viccelj 5 hónaposan szerintem tök ok ez a méret.
Van egy tök jó web oldal, itt nagyon sok mondóka van, meg vers is. Mi is nyomjuk már Lillussal és nagyon élvezi
http://marci.co-net.hu/mondokak.htm

Taga
:( de szerencse, h csak ennyi dolgot vittek el.

És mi:
62 cm 5880 gramm túl a 3 oltáson, az utolsó jól kifogott rajtunk, mert most először be is lázasodott. Nagyon sírt szegény. Egyre édesebb, sokat vigyorog, most már kacarászik is
meg tudnám zabálni olykor olykor. Persze, ha sírás van akkor az rögtön óriási és alig lehet megnyugtatni, de már általában sikerül kiatálni miért, így már nem aggódom annyira ilyenkor, mint
az elején.
A múltkor pl elég sokáig kerestük az okot-ajánlom lányos anyuk figyelmébe-és végül az volt, h a puncinál a két nagy ajak közt volt egy pici repedés és a pisi csípte neki.
Hát pár órán keresztül volt nagy üvöltés meg sikítozás :(. Végül azért az ügyeletre is levittük, h biztos ez e az ok.
Aztán már nyáladzás van ezerrel, persze azért fogat még nem várok ilyen hamar. Hozzátáplálást én csak 6 hónaposan szeretném kezdeni, addig anya tejci.
Forog már az oldalára. Időnként ha oldalra teszem sikerül neki hasra billenie, és egyszer már sikerült neki hasról hátra is :)
Szval kis ügyi.
Vettünk mi is egy könnyített babakocsit, mert a mostani túl nehéz és nagy ahhoz, h a városban csavarogjak vele és én biztos nem fogok tudni a fenekem ülni, ha itt lesz a tavasz és szerencsére Lilla
társaság kedvelő (csak 5,5 kg a kocsi, szval tényleg pille) Legalábbis eddig...kop..kop.
Ja és amiért még nem nagyon jöttem anyukámat műteni kell és jó párszor feljöttek Pestre és olyankor én vigyáztam öcsire is.
No meg van másik topik is amiben fórumozok és az nagyon pörög és mire végzek az átolvasással addig mindig van valami Lillával is :?
De azért nem szeretnék ennyire eltűnni a jövőben.
2008 januári taliban benne vagyunk :)

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Sziasztok!
segítsetek!!! Bogi olyan vacakul alszik mostanában, hogy nincs rá szavam... :( Kiájul este fél9 körül, és utána 1,5-2 óránként felsír, de azonnal vissza is ájul, ha megint oldalra fordítjuk. Úgy feszíti fel magát, mintha levegős lenne, ami az első felvételnél ki is jön alul-felül, de később is ugyanígy hídba feszíti magát, akkor már levegő nélkül. Tisztára holdkóros vagyok, ma 3-kor bementem hozzá, adtam neki vizet és :oops: :oops: :oops: rácsuktam az ajtót :oops: :oops: :oops: , hogy legalább 3-4 órát tudjak egyben aludni :cry: :cry: :cry:
Lehet hogy a délutáni gyümölcstől van? Pedig úgy falja, mint kacsa a nokedlit :(
A foga nem hiszem hogy zavarná, mert nem rág túl feltűnően, csak úgy ahogy eddig. A nyál mennyisége sem nőtt, sőt, szerintem kevesebb lett. Kicsit az az érzésem, hogy arra ébred fel, hogy nem oldalt fekszik. Hülyeség?
Ha van ötletetek, szívesen meghallgatnám... És így menjek vizsgázni szerdán és pénteken :( Teljesen kivagyok :cry: :cry:

Bocs, hogy nem reagálok, csak nagyon minimálisat, mert Laci most elvitte mindkét nagyszülőhöz Bogit, hogy tudjak tanulni.

Fleur, anyud remélem jobban van! Nálunk is babakocsi-projekt van, mert kinőtte azt, ami kölcsönben van itt. Lillának gyógypuszi, ne sírjon olyan vehemensen!!! :)

Bebi, hogy sikerült az utolsó vizsgád?

Mamiblue, beköltöztetek végre? Milyen az új kecó? Fogadjunk, még nincs bekötve az internet, meg el is vagy havazva, azért nem jössz... :(

Te jó ég, Bogi mindjárt fél éves lesz! Úristen, hogy rohan az idő!
Na mostmár befogomaszámat! :lol:
További szép napot, jó babázást!
Vizsgák után szerintem is találkozhatnánk... :) Akár nálunk is...

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


hi!

De van net! Csak az időm kevés!:( Mire elolvasom a topikokat, ahová szoktam írni...le is jár az időm:( Most is mosogatnom kéne, még ki sem próbáltam az új mosogatógépet...
A ház szuper...pedig még van vele munka...pakolás, takarítás...

Fleur: Szegény Lilla :( Mivel kentétek be végül neki? Sebi meg állandóan a kukiját húzogatja, én is gondoltam, hogy esetleg azért, mert csípi neki a pisi...de sírni nem sír szerencsére!

Jazmin: Viburcol kúp??? homeopátiás, nyugtató szerű, nekünk nagyon jó!

mamiblue
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!


Felur, köszi a tippet, ezt már próbálom, de hála az istenek azóta nagyon sokat ügyesedett s elég jól bírja az új kocsiját. No azért még van mit fejlődni, de haladunk szépen. Remélem Lilla jobban van azóta.

Judit, Zsombi is ezt csinálja pár hónapja, leginkább fürdés előtt. Irigyellek ám az új ház miatt, nekünk is ez az álmunk.

A vizsgázóknak sok szerencsét.

Nekünk is a Vibrucol kúp segített a gofzásnál, apropó, mi már a 6-nál járunk s nem soká kibújik a 7-ik is. Nagyon belehúzott a kicsi manókám.

Nálunk a jövő héten gyerekszoba festés, rendezgetés lesz, nem is tudom mikor lesz rend a lakásba, mivel Zsombitól takarítani nem lehet, csak mikor alszik.

Valaki nem tud esetleg a közelben fenyő bútor boltot, az RS-ben már voltunk. S jó kis gyerek csillár is érdekelne, akinek van tapasztalata várom szívesen.

Na most megyek mert a fiú már nem bírja, pussza: Ritus
ritus28
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk!!

Harmadikos lettem!!!! Gyorsan kipihentük magunkat egy Wellnessel. Amin én fáradtam el a leg jobban, a három gyerkőc mellet. Azért supi jó volt.

Most próbálom magam itthon utolérni.

Kellemes napokat!! Ma milyen szép idő volt.

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Hello!

Ritus: Jól belehúztatok fogügyileg! A ház jó!!!De takarítani!!!! Kivagyok, izomlázam van...:D De azért tényleg jó!

Mi most valószínű eladjuk a csúzdás magasított fenyőágyunkat, ha esetleg vkit érdekel...

jajj Sebe felébrddt!

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Gratula minden sikeres vizsgázónak!

Lackó ma megkapta az ismételt BCG oltást Ráckevén.Soha nem szoktam nyilvános helyen káromkodni,de most kicsúszott a számon! Abszolút nem vagyok ismerős Ráckevén.Arra nem képesek,hogy a romos ház falára kitegyék,hogy tüdőgondozó.Arról már ne is álmodjak,hogy kocsival meg lehet állni.Szóval,addig örüljetek,amíg oda nem kell menni.
Az egészet ellensúlyozza,hogy a dolgozok nagyon kedvesek voltak.

Egyébként a fiatalúr most már tőlem is kezdi elfogadni a dolgokat.Legszívesebben egész nap enne.Ennek ellenére az éjszakai alvás még várat magára.

Judit: Sebi kukihuzogatása állítólag tök természetes.Lackó is ezt csinálja.Nekem is furcsa volt Fanni után,de azt mondták,hogy ez nem baj.

Jó éjt!

Gabi
taga
 
 


Jasmin
Ez már simán lehet a fogzás miatt..., de hogy mit csinálj, hát nem tudom. Esetleg, ha nem nagyon sír. Próbáld meg, h nem mész be hozzá, hátha vissza tudja altatni magát.

Anyu végül is jól érzi magát, de a helyzet csak tovább bonyolódik. Szív rendellenességet találtak és még nem tudjunk pontosan, h ez most rossz vagy nem.
Még folynak a vizsgálatok. De csúszik a műtét és lehet nem lehet majd altatni :(
Szorítok a vizsgákhoz!
Tali én benne vagyok :)

Mammiblue
Sudocreme-el (remélem jól írtam), használt.

Ritus
Na ez azért jó hír. Azért gondolom már nem kicsi a súlya...
Fog :lol: az igen :)

Bebi
Gratula!!

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Sziasztok!

Egy kis jókedvet hoztam.:)
Minden betegnek jobbulást!
Jázmin, átgondolom és írok hamarosan.

Kép

Kép

Kép

Zsolti a király

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


házi praktikák

-Ha a gond az, hogy csak szopival (teával, tápszerrel) alszik vissza éjszaka a baba: szopi helyett adjunk vizet cumisüvegből, idővel rájön, hogy éjszaka nincs cici és nem kel fel
-Anya helyett apa fektesse le a kicsit és ő menjen be hozzá éjszaka, ha rájön, hogy éjjel nem lehet anyát zaklatni, akkor nem fog emiatt felkelni.
- Ha felkel, ne vegyük ki az ágyból, kapjon cumit (ha egyébként -Ha a fogzás miatt sírdogál, lefekvés előtt kapjon homeopátiás bogyót (pl. Chamomilla CH15-ből 5 golyócska) vagy homeopátiás - Ha felkel és játszani szeretne: a legtöbb babánál van ilyen korszak, főként 10-14 hónapos korban fordulhat elő. Általában beválik, hogy azt mondjuk neki, játszon nyugodtan a félhomályban (villanyt semmiképp ne kapcsoljunk), mi visszafekszünk aludni és feküdjünk is vissza.
-Ha este nem akar elaludni: feküdjünk le vele együtt, ha csend van és látja, hogy mi is alszunk, idővel ő is elalszik.
-Ha nem tudjuk, mitől kel fel, akkor érdemes kiszűrni a lehetséges rizikófaktorokat: nézzük meg a száját, jön-e a foga (a duzzadt íny, fehér csík az ínyen, esetleg véres íny erre utalhat), a következő éjszaka kapjon homeopátiás bogyót, ha javul a helyzet, akkor a foga volt a ludas a felkelésben, ha nem, akkor más lehet az ok.
-Léteznek úgynevezett alkati szerek is a homeopátiában, amik pl. a túlságosan szorongó, alvászavaros babáknál, kisgyerekeknél lehetnek hatásosak, érdemes erről egy homeopátiás orvostól tájékozódni, nem egy esetről hallottam, amikor egy ilyen szer hozta meg a javulást.
- Ha anya hiányzik neki éjszaka: adjuk neki oda a kispárnánkat, sok gyerek, ha érzi az anyukája illatát, visszaalszik magától
- A legdurvább módszer, amit hallottam, hogy a gyerkőcöt egy külön szobába tették és senki nem ment be hozzá éjszaka, idővel leszokott a sírásról.
- Ha eddig velünk egy szobában aludt: tegyük át másik szobába, lehet, hogy a mi mozgolódásunk miatt ébred fel
-Ha eddig külön szobában aludt: tegyük a kiságyát a mi szobánkba, hátha a közelségünk hiányzik neki

Hibák, amiket elkövethetünk

-Melléfekszünk, amíg elalszik, aztán meg kiosonunk. Általában ebből az szokott lenni, hogy félórákat kell mellette feküdnünk, mert nem akar elaludni. Akkor már jobb, ha a mi nagyágyunkon alszik el és onnan visszük át a saját ágyába.
- Tévé előtt alszik el: mi nem tudunk nyugodtan tévézni, mert a Teletubbies-t kell néznünk, aztán meg egy órát fekszik a tévé előtt, de nem alszik el.
-Cumisüveggel a kezében alszik el: tönkremennek a fogai a cukros lében áztatástól és éjszaka felkelvén követelni fogja a cumisüveget
-Minden este más módszerrel próbáljuk leszoktatni az éjszakai felkelésről: ez teljesen meg fogja zavarni
-Egyidőben több módszert próbálunk ki, így nem tudjuk, melyik oldotta meg a problémát, plusz a babát is összezavarhatjuk vele.

Amit érdemes a baba születésétől fogva betartani

-Legyen az estéknek egy adott menete. Nem muszáj mindig 8:00-kor ágyban lenni a kicsinek, inkább azt figyeljük meg, mikor álmosodik el és akkor álljunk neki fürdetni, fektetni.
-Az este lépései azonos sorrendben történjenek, például fürdés, babamasszázs, öltözés, etetés, esti mese, lefekvés
-Lefekvés után már ne égjen a villany a szobájában
-Ha éjszaka bemegyünk hozzá, ne szórakoztassuk, ne beszélgessünk vele, ne gyújtsunk, csak kis fényt, pelenkázni is csak akkor kell, ha bekakilt
-Lehetőleg éberen fektessük le, de ha bealszik a szopiba, az sem baj
-Lefekvés előtt már ne “gyorsítsuk fel” a babát, ne bírkózzunk, csiklandozzuk stb., ettől csak felpörög és nehezebben fog elaludni. A lefekvés körüli időszak legyen egyre csendesebb, nyugodtabb, hagyjunk rá bőven időt.
- Főként 8-10 hónapos kor után fontos, hogy akkor fektessük le este a babát, ha már tényleg álmos. Az előző felébredés után teljen el legalább 2-3 óra (8-10 hós korban)!
-Idővel rászoktathatjuk, hogy egy kispárnával vagy egy kabala állatkával aludjon el, ez megnyugtatja, és a nappali alvásnál is jól jöhet

Kép
sziszike1000
 
 


[size=24]Jázmin:

Én homeopátia híve vagyok!
Mi a Chamomilla CH15 nevű szert használjuk fogzásra. Amikor látom, hogy fogzik (nyűgös, rosszul alszik, állandóan rág) napközben kap 2*1 szemet és lefekvés előtt 1*5 szemet kis vízben feloldva és utána alszik, mint a bunda :)
A nagyfiamnál a Viburcol nevű kúp vált be, azt lefekvés előtt adtam neki.
Mellékhatása nincs!!!!!!!!!

A sírdogálás oka lehet a hasfájás is. A pocakmasszázsra a Gripe Water nagyon jó..vagy édeskömény, szirup(infacol).[/size]

Remélem hamar megoldódik...hírtelen ez jutott eszembe, remélem segít!

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Húúú, Sziszike, ez aztán a mindenre kiterjedő megoldáshalmaz!!! Aztamindenit! :wink: Nagyon köszönöm! Ez még a későbbiekben is tök hasznos lesz! 1-2 hibát eddig is elkövettem... :( Most meg is fogalmaztad! Ezekre megpróbálok jobban odafigyelni!
Jók ezek a képek! Ilyeneket még nem is láttam!!! :lol:

Ritus, tündéri lehet Zsombi a rengeteg fogával! Ideküldenéd a fogtündért, legyen végre Boginak is foga??? :lol: Ha kész a gyerkőcszoba, teszel róla képet? :) Meg hát természetesen Zsombiról is! Olyan sokat nőhetett...

Fleur, anyudnak továbbra is drukkolok! Neked pedig sok erőt kívánok hozzá! Lilla hogy van? Gurulgat? :lol:

Bebi, gratula! A pihenés miatt pedig irigy-irigy. merre voltatok? Kicsifiú hogy bírta a környezetváltozást?
Mi csak nyáron megyünk hármasban valahova, valamilyen bababarát szállót szeretnék kinézni.

Tegnap túlestem a szigorlaton, ami hatalmas mázlival és a vizsgáztató jóindulatával sikerült!!! Ne tudjátok, mennyire megkönnyebbültem! Még van a pénteki (azaz holnapi), de attól nem parázok annyira, mert az csak 16 oldal, nem 106. Utána meg szakdolgozat írás ötezerrel, és államvizsga júliusban. és aztán véééééége! már annyira várom... :)
Bogit meg úgylátszik teljesen túlreagálom :( Abbahagytam a délutáni gyümölcsöt, és megemeltem az esti tejpép adagját, és
Taga, ne haragudj,
de este 9-kor kiájul, és két, még éjfél előtti szomjas-vagyok-felsírással alszik reggel 9-ig. Persze engem már 7-kor kivet az ágy, de olyan jó egy kicsit lustizni... :wink: kihasználom, mert ha jön a következő, erre már nem lesz időm.... :lol: :lol:
Viszont itt a következő probléma: még most is alszik (9:25 van), tehát vagy a reggelit hagyom ki, vagy a tízórait. Általában a reggelit szoktam elhagyni, mert az csak tápszer, ellenben (jelenlegi állapot szerint) a tízórai 40-50 ml gyümölcs és 120 tápszer. Szerintetek melyiket hagyjam el?
Belinkeltem a januári képeinket :)
Szép napot mindenkinek...

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Sziasztok!

Sziszike:Néhány jó tanácsod lenne csaknem egyedül álló anyukának is az esti lefekvéshez?Hiszen én a páromra ebben nem számíthatok,csak én vagyok az,aki lefektethetem őket.
Ma sem aludtam semmit.
Nekünk az első perctől megvan az esti menetrendünk,hiszen Fannival ez már kialakult,ebbe próbáltam beépíteni Lackót is.De ő alvás szempontjából tiszta csőd.Már drasztikus módszerrel is próbálkoztam,hiszen Fanninak viszonylag jó alvókája van.Lackó pedig kitartó,és akár 2,5 órán keresztül is tud ordítani.Én már kevésbé bírom addig,és hiába megyek bárhova a lakásba,én hallom a sírását,és sajnálom.És nem csökken a kitartása egy perccel sem.
"jó gyerekorvosunk" a problémámra mindig azt mondja,hogy az ő fia 1 éves koráig óránként kelt.Ezzel én nem vagyok kisegítve,ettől én még nem tudok aludni.Lassan 7 hónapja nem aludtam 3 órát egyben.Újszülöttként jobb volt,mint most.
De nem kesergek.

Jázmin:már nem bosszant,ha hallom,hogy vannak ilyen jó alvó gyerköcök,a barátnőmmé is ilyen.Sőt a férjem fönökének a kislánya 1 hónappal fiatalabb Lackónál,és az első perctől átaludja az éjszakát.
De sok olyat ismerek,mint Lackó is.Egyszer csak elfáradnak ők is.


Szép napot mindenkinek!
Gabi
taga
 
 


Szia Gabi!

Én 3gyereket fektetek le egyedül, fürdetek vagyok velük egész nap, sőt este is én megyek 7köznap, ha ébrednek, hogy párom tudjon pihenni. Hidd el tudom miről beszélsz.
Sajnálom, hogy Lackó ilyen rosszul alszik, de tudok javasolni nekedis, természetesen.

Chamomilla vulgaris 15 CH 1-2*5 golyó 17órakkor és lefekvés előtt


Cofea tosta 15CH
napi 1-2*5 golyó
A gyermek nyugtalanul alszik, felriad hirtelen, apróbb zajokra érzékeny. Oka a napközbe átélt túl sok jó élmény.

Borax 15 CH
napi 1-2*5 golyó 17kor és lefekvés előtt

Ideges, nyugtalan labilis gyermek, az álmosága a lefekvést követően elmúlik. Ezért felkell az ágyból. Éjjel hirtelen ébredéskor kapaszkodik az ágyába anyuci ruhájába, fél..

Stramonium 15 CH
Adagolás ua.
A csecsemő és a gyermek fél sötétben és csak lámpafénynél tud aludni, enm akar egyedül lenni.

Jó éjszakát, nyugodt álmokat!

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Hello!

Tegnap olyan jó képeket sikerült csinálnom! Mindjárt fel is teszem őket!

Homeopátia tuti...nekünk jópárszor bejön! Köhögésre a stodal pld.

Jázmin: Jók a képek! Mosolygós Bogi, az látszik!:)

Kép

Kép

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Nahát, Sebi milyen ügyesen ül!!! Bogi is próbálkozik, a sok húzódzkodástól már rendesen kockás a hasa :lol:

Taga, sajnálom! Hátha az egyik homeós bogyó használ... drukkolok!

Szerdán (30-án) a sárga házban 56-158 méretekben angol minőségi gyerekruha turit rendeznek! Ma dobták be az újságot, hátha valakit érdekel... (Mondjuk én a Keletinél lévő turiba szoktam menni... múltkor 10ezerért hoztam 16 db. ruhát - bodykat, nadrágokat, rugikat vegyesen és 1 kabátot. Iszonyú jó állapotban vannak. Szerintem nem is látszik rajta, hogy használtak...)

Újra kell tanulnom az órát. :evil: :evil: Elaludtam a pénteki vizsgámat. Pontosabban azt hittem, hogy 9-kor kezdődik, és amikor reggel 7 után megnéztem a neten, hogy melyik teremben lesz, akkor láttam, hogy 8-kor kezdődik :( Bogi és Laci még aludtak, és nekem esélyem sem lett volna beérni. Úgyhogy csütörtökön megyek pótvizsgára a mulasztás miatt. :twisted: :twisted: :twisted:

Megyek takarítani, mert iszonyat mi van a kecóban :(
Szép napot mindenkinek!

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Hello!

Jazmin: Nehogy azt hidd már, hogy Sebi fel tud ülni!:) Csak megül hogyha mi felültetjük, de igazából állni mégjobban szeretne!

Jó, hogy írtad, ha anyukám jön akkor lehet kinézek! Sajna Sebi taknyos meg köhög is, remélem hamar rendbejön!

Judit

mamiblue
 
 


Tegnap tartottuk a csajok szülinapi zsúrját!

Kép

Tami tök édi volt, Tildus meg igazi nagylány:)

mamiblue
 
 


Judit nagyon boldog szletésnapot nektek.:)

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Bebi gratula, én is irigyelek a kis pihenésed miatt, dehát tényleg megérdemled.

Jázmin küldöm a fogtündért, Zsombinak 5 hónaposan jött ki az első két foga, úgyhogy hátha nálatok is aktuális lesz a dolog. remélem sikerülni fog még az a vizsgád is. Amugy én is a keleti turiba szoktam járni, nagyon-nagyon szép dolgok vannak ajánlom mindenki figyelmébe. Majd rakok fel képet nemrég lettünk kész, még a szekrény hiányzik, addig még marad velünk a fiatal úr.

Fleur: szurkolok én is anyukádnak, most anyósom is kivizsgálások halmazán van túl s áll még jó pár előtt. Van ám súlya Zsombinak az biztos hogy 8 kilótól már több.

Judit nagyon édesek a gyerekek, s boldog szülinapot utólag is a lányoknak.

Sziszike, köszi a sok-sok infot, tényleg hasznát tudja venni az ember, s kis is fogok próbálni egy-két bogyót fogzásra, mivel Zsombi akkor képes óránként kelni. Tegnap is úgy sírt szegény, hogy már nekem is potyogtak a könnyeim. Pedig most nem nagyon látszik még, hogy melyik fog jönne ki. Lehet a szemfoga azt mondják azzal szenvednek nagyon-nagyon.

Ja amugy már a7-ik is kibújt szombaton, 1 hónap alatt 3 fogunk lett hátha így halad ez a gyerek 1,5 koráig mind a 20 kibújik.

Na megyek, aztán mi lesz a talival??????????

Rita
ritus28
 
 


Drágáim, :lol:
szerintem csináljuk spontán ezt a tali-dolgot. Ha olyan "szép" idő lesz, mint mondjuk ma (volt), akkor találkozzunk akár a játszótéren is arra az 1-1,5 órára, szerintem egyik gyerkőcnek sem lesz baja... Aki úgy gondolja, hogy tali ott mondjuk 2 óra múlva, az tegye fel, hogy hol lesz sétálni, a többiek meg vagy tudnak csatlakozni, vagy nem. De ez csak egy ötlet.

Holnap 5-kor kelek, megyek vizsgázni. Nem parázok, mert ismerem az előző vizsgák hogyan zajlottak :) :)

Pápá

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Drágáim, :lol:
szerintem csináljuk spontán ezt a tali-dolgot. Ha olyan "szép" idő lesz, mint mondjuk ma (volt), akkor találkozzunk akár a játszótéren is arra az 1-1,5 órára, szerintem egyik gyerkőcnek sem lesz baja... Aki úgy gondolja, hogy tali ott mondjuk 2 óra múlva, az tegye fel, hogy hol lesz sétálni, a többiek meg vagy tudnak csatlakozni, vagy nem. De ez csak egy ötlet.

Holnap 5-kor kelek, megyek vizsgázni. Nem parázok, mert ismerem az előző vizsgák hogyan zajlottak :) :)

Pápá

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


bocsi a dupláért... :(

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Sziasztok!

Sziszike:Köszi a tanácsokat,de sajnos idáig ezek a homeós bogyók se jöttek be.
Eleinte még én is hajlottam arra,hogy 3 kismanó legyen,de Lackó után már semmiképpen nem megyek bele.Ezt a párom is belátja.Múlt héten itthon volt,és végre neki is feltűnt,hogy mit művel éjszakánként a fiacskája.Eddig túlnyumó részt átaludta az én kálváriámat.Csodállak,hogy így birsz a 3 gyerköccel.
Eddig a Chamomillt probáltam ki.1 x5 bogyó.Az alvásra nem használt,viszont jó volt az emésztésére.Eddig 3-4,gyakran 1 hétig nem volt kakija,most meg már napi 1-2 van.
Ma megpróbálom 2x adni neki,ha nem jön be pár nap után váltok.

Judit:én is gratulálok a csajoknak.

Ma voltunk védőnéninél.Így 7 hónaposan Lackó 8,3 kg és 72 cm.Fanni már igazi nagy lány.102 cm és 16 kg.
Kati néni el se hiszi,hogy egész nap be se áll a szája,mivel, ahogy bementünk a rendelőbe,megkukult a kisasszony.
Fogak tekintetében Lackó követi nővérkéjét.Még egy sincs.Fanni majdnem egy éves volt,amikor szinte egyszerre kibújt neki az első 4.Utána meg szép sorjába az összes.Vele szerencsések voltunk,mert szinte észre se vettük,hogy épp jön a foga.

Mindenkinek szép napot!

Gabi
taga
 
 


Szia Gabi!

Ezek jók alvásra, konkrétan a kamillát fogfájáskor vagy fájdalaomkor, gyulladásra jó.

Ezeket adhatod alváskor:

Cofea tosta 15CH
napi 1-2*5 golyó
A gyermek nyugtalanul alszik, felriad hirtelen, apróbb zajokra érzékeny. Oka a napközbe átélt túl sok jó élmény.

Borax 15 CH
napi 1-2*5 golyó 17kor és lefekvés előtt

Ideges, nyugtalan labilis gyermek, az álmosága a lefekvést követően elmúlik. Ezért felkell az ágyból. Éjjel hirtelen ébredéskor kapaszkodik az ágyába anyuci ruhájába, fél..

Stramonium 15 CH
Adagolás ua.
A csecsemő és a gyermek fél sötétben és csak lámpafénynél tud aludni, enm akar egyedül lenni.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Sziszike, ezt a cofea tosta-t mikor kell adni? Azt hiszem ma kipróbálom, mert hihetetlenül nagyon rossz (és ez enyhe kifejezés) éjszakánk volt. Olyannyira, hogy -bár soha nem szoktam, illetve akkor igen, amikor még szopizott - vele aludtam, és így is többször felkelt...

ja és ma reggel előrekúszott vagy 30 centit... nem láttam, hogy csinálta, mert amikor kijöttem tőle a szobából, még féloldalasan aludt, kb. 5 perccel később meg már az előtte lévő falnál volt, hason... :lol:

Ha most elmúlik a mensim, akkor babaprojektelünk :) Számoltunk, osztottunk, szoroztunk és végül az érzelmek alapján úgy döntöttünk, hogy idén jó lenne, ha kistesó jönne a szobába :) Remélem összejön. :lol:

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Kedves mindenki!


Érdi anyuka vagyok, és szeretném eladni a kislányom hordozóját ( Pierre Cardin) , amit 4X használtunk.

Ár: 10000,-Ft

tel: 30/3100056
Kép
g.erika
 
 


Sziasztok,
ígérem eldugulok már mára... Holnapi "ingyenes" állatkert érdekel valaki?
info itt:
http://www.mol.hu/hu/autozzon_velunk/te ... i_farsang/



EVO NEO Diesel Állatkerti farsang
Hozzon magával 2008. február 2-án egy MOL-os nyugtát, és mi 4 főre szóló ingyenes belépést biztosítunk Önnek a fergeteges farsangi mulatságra, a Fővárosi Állat- és Növénykertbe! Bármilyen MOL-os nyugtát elfogadunk, függetlenül a vásárlás időpontjától és a választott termékektől.

Programok:
Az Állatkert területén 9 és 15 óra között:
Állati kvíz, azaz 3 állomásos vetélkedő és rajzverseny a gyermekek számára

A Barlangterem színpadán
12 és 13 óra között: Jelmezverseny
13 órától: Makám koncert
14 óra 30 perctől: Alma koncert

Cím:

Fővárosi Állat- és Növénykert
1146 Budapest, Állatkerti krt. 6-12.

Nyitva tartás:
Állatkert: 09:00-16:00-ig
Állatházak: 10:00-15:30-ig

Önt is várjuk 2008. február 2-án, szombaton, az EVO NEO diesel farsangon, ahol szórakoztató műsorokban és játékokban sem lesz hiány.[url][/url][url][/url]

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Sziszike
Photo Fun :lol:
A praktikákat is kösz.

Jasmin
Most kezdte :) csak győzzem felszedni a földről :)A keletinél hol?? Engem is érdekelne
Hogy sikerült a pótvizsga?
Wow babaprojekt :) mi asszem megvárjuk míg Lili betölti az 1 éves kort. De korábbi nehézségeket tekintve szerintem mi sem várunk tovább.
Bogi hatalmasa nőt nagyon cuki.

Taga
:( kitartás

Alvás szempontjából Lillának vannak jobb és rosszabb időszakai, de olyan talán 1x volt, h átaludta az éjszakát. Azért a hajnali 1 kelést megtartotta és 7 körül már ébred. Szval mellette
nem nagyon lehet lustizni :) így ha visszaalszik 9 körül, ha nagyon fáradt vagyok én is megyek vele :)

Mamiblue
Nagyon édes Sebi.
Nagyon jó a csajszik sminkje :)

Tali én benne vagyok a spontánban. Bár mi szinte minden nap sétálunk.

Anyut holnap hozza fel apukám a kórházba. A műtét is a héten lesz. Szerencsére mint utóbb kiderült a szívével semmi gond. Nem emléxem ezt a kört írtam e. Öcsém bárányhimlős, így most én nem találkozhatom sem vele, sem apuval (mert ő sem volt és még nem tudjuk elkapta e és sajna én sem voltam) Szóval a héten anyu látogatása lesz a projekt.
Kiscica egy tündér forgolódik ezerrel, meg sokat vigyorog :) és alapvetően jó a természete. Persze nekünk is vannak rosszabb nyűgösebb napjaink.
Mondjuk egy estét kaphatnék ajándékba tőle, mert amikor nagyon korán ébred hajnalban alig tudok az ágyból kikelni. :)
No de majd. Végül is volt már olyan, h nem kelt a megszokott időben én akkor is keltem :lol:
Most taknyos és köhög picit. Nem vészes, de holnap inkább megnézetem a dokinénivel biztos ami fix.

Néhány kép
Fészkes fenevad
Kép

Na ügyes vagyok???
Kép

Bóódog
Kép

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Sziasztok!

Olyan jó volt látni a képeket!:)

Most rólunkis pár...

Kép

Kép

Farsangon Zsolti Teletabbies volt, ez a fejdísze és a tabija:)
Kép

Bence:

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


A homeos bogyót este 17kor és lefekvés előtt adjad neki.

Fisher price pihenőszékünk nekünk is volt, láttam az utsó képen.:) Viszont a hinta nekem jobban bejött, bár ki mire használja.:)

Tali: most, hogy jön a jó idő, remélem összehozzuk.
Nálunk bármikor lehet, de a séta se rossz 5let, de nekem ez nehézkes, inkább játszóterezést vállalnánk be babakocsi híjján.

Puszi.

Kép
sziszike1000
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: