Új privát üzeneted érkezett!

Tavasz? Hol???-10 fok volt reggel és én is ilyen rémhíreket hallottam havazással kapcsolatban, mint amit manka írt.

Mi egész délelőtt az SZTK-ban ültünk. Tegnap Zorka rávágta az ominózus kocsim ajtaját a hüvelykujjára. Egész nap jegeltük, borogattuk, kétszer kapott fájdalomcsillapítót. Éjjel vagy tízszer ébredt fel, hogy fáj neki, mindig új borogatást raktam rá. A körme tök fekete és az ujjbegye is jó vörös, véraláfutásos meg minden. Közel 3 órát ültünk délelőtt a rendelőben, ráadásul feleslegesen, szerencsére nincs eltörve. Felkészítették, hogy valószínűleg az a körme le fog esni.

Emőke,

Hát Ábelnek is jó ötletei vannak, nem mondom:)
Vendég
 


Judit!

Szegény Zorka! Puszi neki!! Meg jobbulást..

Viki!
Elmarad a balett !!! A szülői nem!!

Emőke! Izgalmas lesz megcsinálni!!!
:lol:
Kartondobozból képzelném el..akár többől is..
:wink: Jó munkát!!!
mankalak
 
 


Judit:
Jobbulást Zorkának,szegény az nagyon fájhat.Tavaly anyukám csukta rá a kocsi ajtaját az ujjára,több hónap volt mire rendbe jött,és közben meg nagyon fájt neki.Pláne addig amíg a köröm nem esik le.Kitartás:)
Én is azt olvastam,hogy 30 éve nem látott havazás lesz a hétvégén...Szóval a tavasz még messze van...Sajnos
Nem baj végre elővehetjük a szánkót:))

Szép napot.

H

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 

 
 

Jaj ne is mondjátok. Irdatlanul fájt neki. Úgy üvöltött, mint még soha. Kis szünetekkel szinte egész nap. Majd' megszakadt a szívem. Természetesen a jobb kéz hüvelykujja, úgyhogy ennie is bal kézzel kell, meg az öltözésben is segíteni kell neki. :( :(
Vendég
 


Szegény Zorka :( jjaaajjj :( Én tegnap a kenyérvágó késsel mentem neki az ujjamnak, baromira fáj még mindig. De Zorkához képest kispista :S

MAnka,
Ildikó néni féle balett marad el? Klassz, megy a vita, Ancsi akar menni, én még nem engedném.

Zárt csopit szeretnék én is, ha beférek ;)

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Judit, jujj, szegény Zorka. Nagyon együtt érzek. 10 éve jártam így egy kevéske pezsgő meg még valami után :shock: A mutatóujjam bánta. Nagyon fájdalmas élmény volt, mondhatni kijózanító. Legrosszabb, amikor a körömágy is sérül. Nekem is megfeketedett, aztán ahogy nőtt le úgy vált egyre húzósabbá. Vigyázni kellett be ne akadjon. Hónapok alatt rendeződött. :? :cry:

Nálunk Atinak fogalma sincs a farsangról. Remélem kicsit ráhangolódik és előző nap kitalál valami lehetetlent. Ez lesz az első :D vagy még az sem :shock:

Évi, meg szeretném kérdezni, hogy Zéti ülése mennyire vált be nektek? Reggel láttam. Ugye ez már a 15-36-os kategória alatta? Nekünk ennek a kistesója van még, de éppen a hétvégén néztem a nagyobbat. Olyan nehezen tudom már beletuszakolni. Láttam, hogy kb. középáras kategória, nekem teljesen jónak tűnik. Meg tudsz erősíteni benne???? Nekem nem kellenek bele extrák, hangszóró ez-az. A lényeg, hogy dönthető legyen és biztonságos. A 9-18-ast nagyon szeretem.

Adri, Dóri jobban van?

Orsi, nagyon jó, hogy jók lettek az eredmények Levinél! Szegénykém, megértem, hogy Apa hiánya van :cry:
almi
 
 


Katus, vigyázz azzal a késsel!!! :shock:
almi
 
 


Sziasztok!

Tudom, most majd megköveztek, de én/mi örülünk/örülnénk a hónak :oops:

Judit!
Kitartást Zorkának, sajna tényleg hosszú folyamat:(... Uram 1x a nagylábujja körmét ütötte le...alig várta, hogy lenőjjön...pedig nyár volt. Most szombaton meg a 2. lábujját zúzta össze...egész nap szenved a cipőben, lévén hogy papucsban mégsem flangálhat a munkahelyén...

Reni!
Besafe. Ugye? A 9-18-as szupi, ezzel a 15-36-ossal már nem vagyunk annyira elégedettek. Sztem nem lehet eléggé előre csúsztatni az ülő részét, így Zétinek ha elalszik gyakran előre bukik a feje :? Persze lehet, hogy csak a mi ülésünk dőlésszöge nem jó... Ha gondolod odaadom és próbáljátok ki! Egyébként kényelmes, Zéti szereti, sztem elég nagy (még az én fenekem is belefér :lol: ), no és olyan 40e körül van az ára, ami még elfogadható. Viszont ha esetleg kocsit cserélünk mindenképpen lecseréljük isofix-esre...

A zárt topik úgy lesz, hogy csak én tudok majd oda írni és olvasni is csak én tudom majd :lol: Szóval ne aggódjatok :wink: Egyébként folyamatban, amint megkapom a szerkesztőktől az instrukciókat jelzem!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Reni.

Nekünk is már 15-36 os van,és teljesen jó,dönthető-igaz azt nem tudom,hogy hogyan,mert még sosem próbáltuk ki-,van benne pohártartó.Most láttam valahol,15000 ft-ért.A márkája most nem jut eszembe,és most nincs kedvem kimenni megnézni.Majd holnap megírom:))Viola nagyon szereti,lassan kell majd még egy a Diának is.

Évi:Ha csak te tudsz írni a zárt topikba,akkor velünk mi lesz?,:))))

H

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Évi, ne hari, de ha a Te hátsód belefér egy gyerekülésbe, az nem jelenti feltétlenül azt, hogy az a gyerekülés NAGY :D

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Manka!

Ha gondolod, megadom a férjem elérhetőségét, mert ő egy márkaszervízben dolgozik, és van használtautótelepük is. Valmint, ha elmondod, hogy mik az elképzeléseid, és mennyi a keret rá, akkor segít egy megfelelőt találni, valamint szükség esetén át is vizsgálják. Már sokaknak segített autót találni.
Egy biztos, hogy nem egyszerű, de jó autókat is ki lehet fogni.


A CC-s tali nagyon jól esett, még hacsak rövid ideig is voltam. Bár maradhattam is volna, mert akkor persze Kata drágám is aludt hajnal háromig.

Dóri szerencsére tegnap jobban lett. Egyszer csak felvidult, és elkezdett enni. Így ha minden oké marad csütörtökön mehet oviba, de még lehet, hogy itthon tartom a héten, hogy teljesen megerősödjön, mert eléggé legyengült. De egyébként már annyira unta ezt a betegséget, hogy most inkább oviba menne a barátaihoz! Napon 10x is megkérdezi, hogy ma van-e ovi, és ő mikor mehet már. Nem is gondoltam volna, hogy az idén eljutunk idáig is.

Viki!
Ha lehet akkor jövő héten mi is megnézzük a néptáncot. A tornaterembe kell menni?

A változatosság kedvéért most Katával van egy kis gondunk. Az elmúlt egy hónapban nem hízott csak 100g-ot, 3360g-mal született, és most 3 hónaposan még mindig csak 4430g. Csináltunk egy próba szopizást, megnézte a doktor néni is, és mindent jól csináltunk, és 130 ml-t evett. Igaz elég sokat ki is bukott, mert két ciciből etettem próbaként. Itthon ezért nem erőltettem a két cicit, ráadásul nem is viselkedik úgy egy után sem, mint akinek nem lenne elég, amit kap. Ha éhes lenne éjszaka se aludni 6-7 órákat, szerintem.
A lényeg most nutritont kell neki adnom minden szopizás előtt, hogy ne bukjon annyit a két cici után. De ez meg kész szenvedés, mivel nem csinálhatom meg előre, csak ha már éhes, mert 15 perc után teljesen megszilárdul a zselé, így viszont ha nem tudom elég pontosan belőni, hogy mikor akar enni, akkor elkezd üvölteni. Na így elég esélytelen beadni, mert attól félek, hogy üvöltés közben megfullad a zselétől. Víz helyett már anyatejjel csinálom neki, hát ha az jobban tetszene neki, de nem igazán. Már úgy is próbáltam, hogy előbb szoptatom egy kicsit, majd aztán próbálom beadni neki, de ezt se díjazza az első falat után.
Hát ez van hétfőn megint megyünk mérésre a doktor néihez, és aztán majd mondja, hogy hogyan tovább.
Remélem, nincs semmi komoly, hiszen olyan kis egészségesnek néz ki, ezért nem érti a doktor nénink se.

Reni!
Dórinak is megvan már a 15-36kg-os ülése (RECARO), de még csak többnyire akkor használjuk, ha Zétivel együtt hozom őket az oviból. Ekkor az egyikük a régiban ül, a másik az újban. Így van ez Éviék kocsijában is, amikor Atilla visz őket reggel. Nekünk a régi is jó 9-36 kg-ig (ez is RECARO), de a Kata miatt megvettünk Dórinak egy újat. Igazából én jobban szeretem, ha még mindig a régiben ül, mert abban tudom 5 pontos biztonsági övvel is rögzíteni, és szerintem az jobban tarja, mint amikor már a kocsi saját övével kell bekötni. Az egész sokkal stabilabb, mert a kocsi övével csak az ülést kell rögzíteni. Most a téli szezonban egy kicsit már szűkös neki a régi (igaz szét lehetne szedni, hogy az is nagy méretű legyen, de még nem akarom, mert még nem szól is érte, és én is csak a becsatolásnál érzem, hogy nehezebben megy), de tavasszal kevesebb ruhával, megint kényelmes lesz neki. Egészen addig, míg Kata is el nem éri a 9kg-t, ill. hosszában ki nem nővi a hordozót.
Én nem vagyok, szerintem, túl para anya, de a gyerekülés témában nagyon fontosnak tartjuk a biztonságot. Főleg, hogy elég sokat járunk a 4-esen, ami még sok helyen mindig kész életveszély a sok román és egyéb nemzetiségű (köztük sajna a magyar is) kamikáze autós miatt. El sem tudom képzelni, hogy a gyerekeim ülés nélkül, vagy bekötés nélkül utazanak akár 100 m-t is. Sajnos láttunk is már néhány szörnyűséget és hallottunk is párról. (Pl Zoliék egyik ismerőse és 1 másik utasa úgy halt meg, hogy még csak kitolattak a kapubeállóból, amikor egy teherautó (szabálytalanul) olyan erővel ment nekik, hogy mivel nem voltak bekötve, az egyikük ki is esett a kocsiból. Nem kötötték be magukat, mert csak kis boltba akartak menni, nem messze. Hát azóta különösen is igaznak tarjuk azt, hogy mindegy milyen hosszú útra mész, kösd be magad, mert a baj, akár pár méteren belül is elérhet.) Szerencsére a Dóri is nagyon ragaszkodik az öv bekötéshez. Még apára is rászól, ha hamarabb indul, mint hogy én is bekötném magam. Sőt a játék babáit is többnyire a játékhordozóban kell vinnünk, amit szintén szabályosan be kell kötnünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jul24 2012.01.31 20:19-kor.

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 



Csajok!

Találtam egy jó kis cikket:

" A hányós-hasmenéses betegségek pillanatok alatt vészes állapotba sodorhatják a gyereket. Ha nem tudjuk pótolni a folyadékot, akár órák alatt annyira kiszáradhat, hogy kórházba kell menni vele. A kulcs az itatás.


Riasztó, ha a gyerek egyik pillanatról a másikra egyszer csak hányni kezd. Pedig a dolgok gyakran így kezdődnek. Az egyik pillanatban még ugrált és jókedvűen játszott a barátnőjével, aki épp készült ott tölteni a péntek estét. De egyszer csak kétségbeesett kiabálást hallottam a másik szobából. - Anya, hánytam! - először eszembe se jutott, hogy ez egy komoly betegség kezdete lehet. Csak a sok ugrálás meg a lelkesedés, gondoltam, de a biztonság kedvéért felhívtam az ovistárs anyukáját. Talán jobb lenne, ha ma mégse aludnának itt. Mire megjöttek, a lányom már a fürdőszobában öklendezett a vécé fölött. És ez így ismétlődött félóránként.
A tünetek hevességét látva azonnal hívtam a gyerekorvosunkat, mit tehetnék. Ő biztos volt abban, hogy vírusról van szó, tehát nincs rá gyógyszer. De figyelmeztetett, ha nem tudom itatni a gyereket, mert nem marad meg benne semmit, akkor reggel irány a kórház. Vagy már hamarabb, ha romlik az állapota. Így hát aggodalommal néztünk az éjszaka elé. Először vizet adtam neki, de persze nem maradt meg benne. Szőlőlevet, mert az nagyon hasznos a magas cukortartalma miatt, de az is kijött belőle. Még szénsavmentes kólával is kínáltam, mert egy dietetikus ismerősöm szerint az nyugtatja a gyomrot, és sok benne az energia. De hiába. Most ez se segített.
Kortyok tízpercenként
Pedig lassan adagoltam, minden tíz percben egy evőkanálnyit. De bármit is tettem, minden ingerelte a pocakját. A félóránként érkező heves hányások összerántották a testét, és már fogta is a kisvödröt. Éjfél körül már rég nem volt mit hánynia, de az inger nem múlt, folyamatosan kínozta. Akkor jutott eszembe a homeopátia egyik gyakran adott szere, a Matto Grossó-i hánytatógyökér (Ipeca) amelyet kifejezetten olyan görcsös hányásra, köhögésre ajánlanak, aminek az ingere nem múlik. Az állandó hányás miatt nem akartam közvetlenül a szájába tenni a bogyókat, ezért feloldottam egy pohár vízben, és műanyag kanállal adtam neki pár cseppet. Majd tíz perc múlva egy újabb kis kortyot. Majd tíz perc múlva újabbat. Tudom, ez egyszerre kevésnek tűnik, és nagy az emberben a kísértés, hogy ha a gyerekből nem jön ki, nagyobb adaggal próbálkozzon, de én észben tartottam a doktor nénink tanácsot: nem szabad sietni. Kanalanként adva így egy óra alatt egy fél deci-deci vizet bele tudunk diktálni a gyerekbe, és az ha nem jön ki, már megmenti őt a kórháztól. A lényeg a folyamatosság és az önmérséklet.
Egész éjjel ott ültem mellette, adogattam lassan a fel-felkavart vizet, és hiába könyörgött, hogy szomjas, nem adtam többet neki. Az inger pedig szép lassan elmúlt, a hányás megállt, és a víz benn maradt. Három óra múlva már megihatott egy fél pohárral, megnyugodott, és szépen elaludt. Másnap reggel már a sima, gyógyszermentes víz és a gyümölcslé is jól fogyott, és hétvége után már olyan jól volt, hogy gond nélkül mehetett az oviba. Hogy milyen szerencsések is voltunk, csak akkor derült ki, mert az oviscsoport fele nem jött aznap, és többen kórházba is kerültek. A heves vírusfertőzés ugyanis végigsöpört az egész középsőn, hosszú hetekre kiürítve a csoportszobát. "

szandrakiss
 
 


Szandra, na igen :(

Adri,
én egy hónapi kisebb gyarapodás miatt nem aggódnék még. Mindig van hibahatár is, meg sokat nyúlt is Kata. Minden szopi után bukik? Sokszor? Sokat?

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Ó! Eltűnt az írásom :cry: :cry:

Szóval én is vagyok és akarok Évit olvasni! :lol: Még akkor is, ha nem válaszolhatok! :lol: :lol: :lol: Na, most akartam ide írni egy jelzőt.......de még nem zárt a topik :lol: :lol: :lol:


Ja, azt is írtam, hogy Évi szeretném, ha egyszer megmutatnád ezt a "kroászon" hajtogatást - nekem sem tűnt egyszerűnek!


Adri!

Nyugi!!! 3 hónapos növekedés ugrását éli a csajszi! Tessék gyakrabban szopiztatni, amikor ébren van kínáld a cicit és csak akkor tedd át a másikra, amikor az első kiürült (milyen színű a kakija???) Két cici között érdemes büfiztetni! tuti nem az a baj, hogy bukós! Én nem erőltetném ez a "zselét". Pisis pellusok száma? Nyugi, beindul újra a hízása! Önmagában a kevesebb hízás nem mérvadó, ha Kata alapvetően jól érzi magát és pisil eleget!!

Zorkának sok gyógypusszantás - szegényke!


Autós ülés - nekünk csak a legkisebb volt dönthető, mert a Sára abban még aludt (Mari abban sem), de később már nem tudtunk olyan hosszú útra menni, hogy aludjanak az autóban
:lol: :lol: , így nem hiányzott

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Katus, Gyöngyi!
Köszönöm a nyugtatást.
Bukás: Ha két ciciből szopizott, akkor 99%-ban előfordult, változó mennyiséggel, de szerintem legtöbbször nem vészes, Dórinál se volt sokkal kevesebb, eddig ezzel ezért nem is foglalkoztam, mert úgy gondoltam, simán belefér, ill. nem erőltettem a két cicit. De úgy tűnt, hogy nem is hiányolja.
Kaki: Igazi anyatejes aranysárga, nagyon ritkán kicsit, de tényleg csak nagyon halványan van egy kis zöldes beütése. Neki elég ritkán van kakija, általában 2-3 naponta, de múltkor előfordult, hogy nyolc napig nem volt semmi. (És ennek ellenére se hízott, akkor nem értem, hová tette azt a sok kaját, vagy lehet, hogy annyit mocorgott, hogy le is dolgozta a kalóriákat??? :P ) A végén már kissé nyűgös volt. De Dóri után a kaki mentes napokon sem csodálkoztam nagyon, mert ez nála is így volt, bár nála csak 5 nap volt a rekord.
Pisi: Annyi mint eddig, naponta általában 4-5-ször cseréljük a pelust, van hogy alig van benne, de többnyire jócskán tele van. Szerintem ez is teljesen rendben van.
Büfizés: Mivel a szopizás elején általában igen mohó a kis csajszi, van hogy pár perc után is megszoktam büfitetni, ha nagyon izeg-mozog vagy nyűglődik. Majd teljes nyugiban szopizik tovább. Este tíz körül többször előfordult, hogy két ciciből is szopizott (általában bukás nélkül), ilyenkor én is éreztem, hogy kevesebb a tejcsim. Utána viszont simán alszik min. 5-6 órát, de volt hogy 8-9-et is aludt. Ez esetekben mindig büfiztünk a kettő között.
Közérzet:Alapvetően, szerintem, jól érzi magát, egy édes, nyugis, mosolygos baba, és csak néha nyűglődik, vagy sír. Este szokott sírosabb lenni, de szerintem, ez is teljesen normális, hisz addigra már kellő mennyiségű inger éri, főleg Dóri mellett. Aztán békésen szunyokál hajnalig, ill. reggelig. Napközben egyre többet van ébren, de akkor is általában jó hangulatú, van hogy több, mint fél órát is elnézelődik, ill. játszik a kiságyában. Kézben extra jól érzi magát, főleg, ha kifelé nézhet. Ami érdekes volt eleinte számunkra, hogy pl: nem nem szeret rajtunk hason feküdni, valamint ébren hason lenni (de éjszaka úgy alszik), ill. ha magam felé fordítom, akkor legtöbbször nagyon feszeng, és hátra felé dobálja magát, kivéve, ha büfiztetem. Ha kifordítom, akkor újra teljes a nyugalom. Gondolom, ez se nagy gond, ő már csak így szereti
Hát ennyi. Habár én csak lajikus (ill. gyakorló) anyuka vagyok, de most hogy vissza olvasom, amit írtam se találok benne semmi olyat, ami valami nagyobb gondra utalna. Vagy még is?????

Szandra!
Tényleg durva ez a hányás-hasmenés, és szerintem mi is csak a kortyonkénti itatással vészeltük át a legrizikósabb időszakott, és úsztuk meg a kórházat.

Zorka!
Jobbulást!

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


mi is köszönjük, hogy ott lehettek a gyerekek Bogi szülinapján! Jól érezték magukat, Kinga még mindig büszkén mutatja a csillámtetkóját :) :)

ja és ha lehet a zárt topicban szeretnék bent lenni, még ha nem is tudok minden nap írni.

nálunk febr 14 lesz a farsang,
Van egy 1db rózsaszín koszorúslány ruhánk, 3-4 éves lánynak, ettől eltérő napon kölcsönkérhető :) valami koronát még készítünk hozzá. (privit írjon, akit lázba hoz.
julia23
 
 


Regisztrálnék egy olvasójegyre! Köszi :))

Anita
putyu
 
 


Ügyi, ügyi ADRI!! Nincs a csajszival semmi gond. Valóban több inger éri, mint Dórit anno, lehet néha el is felejtkezik az evésről. Vagy hamarabb abbahagyja, mert kíváncsi mi is történik körülötte.
Ez szokott lenni az az időszak, amikor inkább éjjel esznek a babák, mert akkor nyugi van (és éjjel zsírdúsabb a tej), ez Katánál kimaradt egyenlőre, talán ezért nem olyan intenzív a hízása.
Azt pedig felejtsd el, hogy este nincs elég tejed, hiszen a tej akkor termelődik, amikor szopik a baba. Csak nincs annyi tárolás már estére, de ha Kata szopik, akkor ugyanannyi termelődik mint reggel! :lol: :lol:
Ha tudod tedd gyakrabban mellre - ha elfogadja. Éjjel, ha még ébren vagy érdemes a mocorgások alkalmával is megetetni - így a hízása is megnyugtatóbb lehet.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Hello!

Nemsokára rendelek a pozsonyi pagonytól... http://www.pagony.hu/konyvek
Valakinek valamit?
:roll:

Manka
mankalak
 
 


Jaj, Zorkának sok gyógypuszi az ujjacskájára! Hogy volt ma?

Lányok, hol van Vecsésen méteráru bolt? köszi
Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Emőke, mi kéne?

A Telepi úton van egy, az Eötvös utca sarkán, Aranytű a neve. Nincs nagy választék és nem túl olcsó :) Aranytű a neve...

Ha valami extrábbat szeretnél, érdemes elmenni a Cservenák méteráruig, az Üllői útra.

http://www.textilkereskedelem.hu/?page_id=15

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Köszi Katus, elmegyek odáig.
Ábelnek vennék a sárga markoló jelmezhez sárga anyagot, gumit, fekete anyagot a keréknek :-)
Merthogy az egy dolog, hogy markoló, de egész nap abban lenne, szeretne lenni, lennének - és gyerek illetve ovibarát változat kell. Azt meg papírból nem lehet.
Azóta azt mondta, hogy traktor szeretne lenni, sikerült lebeszélni, mert arra végképp nincs ötletem :-)

E.

Kép


Kép
birdie
 
 


Gyerekülés akció:

BRENDON AKCIÓ, MELYRŐL CSAK A FACEBOOKON ÉRTESÜLHETSZ!
A Concord Lift Evo PT (15-36 kg) gyermekülést most két napig 39 990 Ft helyett 29 990 Ft-ért vásárolhatod meg nálunk! Az ülés a törésteszteken 4 csillagos minősítést szerzett. Vállvédő szárnyai együtt állíthatók a fejtámla magasságával, különleges Trizone huzata pedig a gyermek kényelmét biztosítja. Az akció a Chilli színre, február 2-3-án érvényes.

Adri, a kémia teremben van:)

Emőke, drukkolok... :D

KépKép
KépKép
wiki12
 
 


Manka, Neked még megvan a csillámtetkód? :)

KépKép
KépKép
wiki12
 
 


Emőke! Ilyenkor nem bánom, hogy nem fiaim vannak, bár inkább csak kreatív gyereknek, kreatív ügyes anyukája lehet!!! Hajrá!!
Bár még én sem tudom, hogy a chelsie baba mitől lesz az..ami..

Viki!
Igen Egy kicsit még látszik.. :lol:
mankalak
 
 


... és rózsaszín farka nincsen véletlenül valakinek? Rózsaszín párducnak állok, a szerelésem fekete lesz, de még kellene egy farok... :wink:
K.

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Van egy rózsaszín fehér csíkos sálam, kendőm. Csomó rá, övre rákötni és kész a farok :-)

E.

Kép


Kép
birdie
 
 


Késő este félálomban arra jövök, hogy nincs-e valakinek rózsaszín farka... :D :D Felébredtem :shock: :lol: :lol:
Vendég
 


Judit, az semmi. Remélem Kata a rózsaszín bilincset is felveszi hozzá :lol: - leánybúcsúra kapott tőlünk egyet :lol:

E.

Kép


Kép
birdie
 
 


Emő,
szerintem az évek alatt megkopott az már... ;)

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Hello Mindenkinek!!!
Nem erőltetem, de én szerintem ma adom le a rendelésem...

Nálunk most kezdődik a WEBES kiárusítás, tehát minden Pagony könyvet 30%-os kedvezménnyel, az összes többi kiadó könyveit pedig 25%-os kedvezménnyel rendelhetitek webboltunkban február 2-tól egészen 8-ig. Most igazán érdemes nálunk böngészni! :wink:
mankalak
 
 


http://www.minitoys.hu/index.php?cPath=370

Esetleg innen vki vmit? :wink:

Jelmezek is vannak! :roll:
mankalak
 
 


Köszi Manka, én most nem rendelek könyvet és játékot sem.

Még visszatérve a farsangi jelmezekre, elnosztalgiáztam, amikor hajdan hajadonként a baráti társaságból az egyik sráccal beöltöztünk Piroska és a Farkosnak :-) Piroska sem az a konszolidált mesehős volt, a kosarában sör volt és profin lepöccintette a kupakot róla :-)))

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 



Manka!
Én szeretnék kérni egy ilyet:

http://www.pagony.hu/a-kis-lo-tunderorszagban

első olvasmánynak jó lenne :)

köszi!

Pénzt bedobom, posta költség mennyi lesz rá? Nincs rá, mindig többet rendelek ilyenkor... :wink: jövőhéten érkezik.. majd jelzem..
mankalak
 
 


ÉVI!

Remélem szánkóztok már... :lol:
Apa remélem hoz vmi bob-ot, mert a padláson csak 1 kicsi szánkó van..., de én is örülök a hónak! ( amikor olvad azt már kevésbé szeretem...sár, latyak..pfujj!)

Mindenki ki a szabadba!!! :)
mankalak
 
 



Isten éltessen drága Villő! :-)

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Itt a hó, lehet szánkózni. És megjelentek az első (inkább nem minősítem) autóval szánkóztatók. Csak én tartom veszélyesnek, hogy az autó után kötik a szánkót, gyereket rá és úgy mennek vele? Nem csak az, hogy akár közvetlenül a kipufogóra is köthetnék így a gyereket, de megcsúszik, alá csúszik, másik autó alá csúszik.... De lehet, hogy csak én vagyok ilyen paramami :-(

E.

Kép


Kép
birdie
 
 


Itt a hó, lehet szánkózni. És megjelentek az első (inkább nem minősítem) autóval szánkóztatók. Csak én tartom veszélyesnek, hogy az autó után kötik a szánkót, gyereket rá és úgy mennek vele? Nem csak az, hogy akár közvetlenül a kipufogóra is köthetnék így a gyereket, de megcsúszik, alá csúszik, másik autó alá csúszik.... De lehet, hogy csak én vagyok ilyen paramami :-(

E

KISGYEREKET ÉN SEM KÖTNÉK RÁ!! dE NEM TAGADOM ÉN IS ÜLTEM MÁR ÍGY SZÁNKÓN ÉS BULI, HAVEROK, FANTA, DE MI INKÁBB A HATÁRBAN CSINÁLTUK, ESTE SÖTÉTBEN..ÉS AZÉRT FIGYELTÜNK EGYMÁSRA..
aMÚGY A KIPUFOGÓ MIATT NEM EGÉSZSÉGES... :x

VILLŐNEK mI IS SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNUNK SZÜLINAPJA ALKALAMÁBÓL!!!

a GYEREKEK SZERETIK A BOBOT, ELFÉRNEK RAJTA...
mankalak
 
 


Villő! boldog szülinapot kívánok! Kép


Itt a hó és én is idiótának tartok mindenkit, aki a gyerekét a kocsi után köti! Én is láttam :twisted: :twisted: Azt is, amikor egy idióta autós -mobillal a fülén - nagyobb gázzal s alakban cikázott az úton - na egy ilyen simán elkaszál egy szánkós gyereket, aki mellett nincs felnőtt :twisted: :twisted:
Emőke ez nem para - csak racionalitás!

Szandra! Tavasz, mi???? :lol: :lol:

Anikó! Autóztál szombaton??? :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Nálunk tavasz van. Tami azt varázsolt az Edónak az erkélyen (lesöpörte az összes havat amit tudott, Edó utálja a telet) mert jelen pillanatban Edó a legbetegebb. Irdatlan hurutos köhögés, folyamatos 38 fokos láz. Tegnap még a torka is fájt nagyon de a bioparox megint odavert nekik ;). Egyébként egész nap fekszik, pihen, alszik, nagyon leverte a lábáról. Következő a Zsolt, enyhén "borvirágos" az orra, szarul van és nem pihenéssel fog telni az éjszakája :( , Tamival mi ketten csak az orrunkat fújjuk, mi vagyunk az ellátó személyzet.

szandrakiss
 
 


Villő köszöni, aranyosak vagytok!

Szandra, jobbulást! Gyorsat.

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Villőnek BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

Szandra,

Jobbulást Nektek!!!

Épp tanakodom, hogy menjen-e Zorka oviba holnap...reggel bekruppolt, de semmi baja nincs. (máskor betegség első napjaiban szokott rájönni) Viszont éjszakára még 20 cm havat ígértek, és ha napközben is -10-15 fok lesz...az azért kemény. Többiek mennek?

Autós szánkózástól én is ki vagyok akadva. Még ha a balesetveszélyt nem is veszem, maga az hogy a kipufogógázt szívja a gyerek telibe elég durva. És a balesetveszélyt sem lehet nem figyelembe venni...akár másik autó is megcsúszhat és nekik mehet...

Felnőttként lakott területen kívűl megint más dolog...
Vendég
 



Sziasztok!

Villőt Isten éltesse sokáig! :-) Nagyon Boldog Szülinapot kívánok utólag!

Szánkózás.... Ati tegnap néhányszor fejre állt :roll: Nem jött be neki ez a rész, de hát ezzel jár, ha pörögni, forogni akar. Gondoltam is Zétire. Neki ez biztos meg sem kottyan :lol:

Eljutottunk az oviba. Kicsit nehezen ment az elválás. Lógott az ablakban, míg az autót látta. Remélem aztán elmúlt a pityergés hamar.

Voltam pénteken dokinál... Talán emlékeztek, írtam, hogy a kistesó miatt újra nekifutunk a dolgoknak. Ezzel kapcsolatban kérdeznék tőletek: itt Vecsésen csinálnak terheléses vércukor vizsgálatot? Konkrétan a szirupos verziót kellene megcsináltatnom a sok egyéb hormon mellett. Lövésem sincs, hogy hova kell menni, ha itt nem végzik el... A magán helyen megcsinálják, de 20E, ami elég sok... Íratok inkább beutalót...
Egyébként úgy néz ki, hogy a nődoki nem foglalkozott a magas pajzsmirigyhormonnal. Itt azt mondták, hogy azt le kell vinni a beágyazódáshoz. A többi dolog remélhetőleg rendben lesz...
almi
 
 


Reni,

Csinálnak itt is terheléses cukor vizsgálatot, azt nem tudom, hogy zsömléset vagy a cukorsziruposat, de azt hiszem a sziruposat. Viszont nagyon figyelj rá, hogy 7:00-ra már fent legyél a laborban, különben hazaküldenek. Egy ismerősömet háromszor küldték el, mert 7-kor még csak a kartonozóban volt. Szerintem fél7-re menj oda:( A dokid egyébként melyik kórházban dolgozik? Az enyém a MÁVban, én ott voltam terheléses cukor vizsgálaton.
Vendég
 


Villőnek kicsit megkésve,de mi is
NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!!!

Nálunk is nagyon élvezik a lányok a havat,a szánkózást.Fura módon a Dia jobban bírja...,Viola 1-2 óra után már nagyon fázik.
Most megint elkezdett esni,ami azért nem jó mert délután mennem kell szülői értekezletre....Utálok ilyen időben vezetni,gyalog meg ilyen dög hidegben nagyon messze van.....

Más:Anyukám megbízására vettem neki egy fekete tök jó meleg,csizmát.40-es méretben,ami a vastag bundabélés miatt csak 39 es lábra jó.Mivel nekem volt eddig nagyobb lábam,így megvettem neki úgy hogy engem kicsit szorít,de őt meg nagyon.Visszavittem ,hogy kicserélem,de nem volt belőle nagyobb,mást meg nem találtam helyette.Szóval ezt a csizmát szeretném eladni.Az ára 4500 ft,megpróbálok majd képet felrakni,de ha nem sikerül,és ha van akit érdekel,akkor e-mailben tudok képet küldeni.
Magas szárú,kicsit szőrös a teteje.Tök divatos,és kényelmes,mert nekem is hasonló van.Ebben a nagy hidegben sem fázott benne lában ,több órai kint lét után se..
Ha valakit érdekel,akkor légyszi szóljon.


Előre is köszi.

Kép

Hajni és
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szhajnal 2012.02.06 13:48-kor.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Judit, köszi. Időben oda tudok érni, ha így meg lehet oldani. Mert tényleg nem lenne mindegy, hogy magánban veszik-e le.
A nődokim, illetve az ex az Uzsokiban dolgozik. Itt volt gond ősszel, 5 év után, hogy nincs zuglói címem. Ha szülnék is végre egyszer, akkor sem hozzá mennék a kórházon belül sem. Nekem anno zsömis terheléses volt, de állítólag az nem olyan frankó, mert csak 1szer szúrnak.
Most a MensMentisben voltam belgyógyásznál. A Fehérvári úton van, oda is 6-ra kéne mennem vérvételre. Max. negyed7. Atival :shock: Nem egyszerű. Helyben könnyebb lenne.
almi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: