Új privát üzeneted érkezett!

Bessy!Biztos nagyon szép a babaszoba!!:D
Aranyos lehet apa,ahogy segít felhúzni a harisnyát! :lol:
Gratula a fogyáshoz,ügyes vagy!

Mégegyszer jóccakát!!
Vendég
 


Sziasztok!

Anna nagyon sajnálom édesanyádat!Kitartás!!!

Nati: jó hogy megoldódott ez a tejcsi kérdés.

Én is remélem hogy haza tud jönni.Minden nap fél négyig lesz órája pénteken meg fél egyig.Azért ki lehet ezt bírni.Főleg ha haza is ér a szülésre.Mert ő eddig úgy volt hogy nem jön be velem de mostmár rábeszéltem és bejön.Mondtam hogy ha nem birja akkor bármikor kimehet.Ha nem lesz itthon mikor mennem kell akkor Orsiékra is meg ("sógoromékra") is tudok számítani.Ők itt vannak a közelben.

Enikö:izgulok értetek!!!Hajrá!Kibujt éjjel a manóka??? :D :lol:

Akiknek nem irtam bocsi de nem sok időm van.

Tegnap voltunk vásárolni szeintem már csak a gyógyszertári szerek vannak ami a kezdéshez kell.Meg hát a többi ami esetleg elmaradt azt menet közben megvesszük.Biztosan lesz még mit venni ami még nincsen de én úgy látom egyenlőre most megvan minden.

Remélem ma szép időnk lesz mert már régen láttam a barátnőmet(Orsit) és hiányoznak.Tegnap is sétálgattak Luca babával de nem volt időm talizni velük. :( Majd ma!!! Rermélem!! :D



vikcy6
Pákozd
 
 


Hahó, még mindig egyben.
Ma egész gyorsak voltunk, már itthon is vagyunk.
A fájdogálások meg elmúltak :? Pedig úgy reménykedtem...

Eszter és Enikő

Kép

11.11. anya 6 hetes kontroll
11.20. Eszti csípőszűrés
s.eniko
 
 

 
 

Jó reggelt!

Nati, jó volt a torna :) Igen csak 4-en voltunk :D Kiderült hogy ismerjük egymást mert Timi is és én is mondtuk a tanárnéninek (nem tudom hogy hívják) hogy nem tudtok jönni. Timi el is mondta milyen kapcsolatba vagytok. Irok majd neked privit. Jah és csak kicsit van izomlázam. Örülök hogy Bence jól fogadta a tejecskét, biztos szépen fog gyarapodni, már csak abból gondolva hogy Kristóf is milyen szép nagy baba. Tudtad hogy már 7,5 kg? Igaz 4250-el született (remélem jól emlékszem), de 1 kgval több mint Roni de csak fele annyi idős. Timi meg is lepődött amikor mondtam hogy Roni már 4 hónapos.

Enikő, sajnálom hogy nem lett a fájdogálásból semmi.

Alexa, nagyon örülök hogy már jobban vagytok.

Viki, mára nagyon jó időt jósoltak. Jó sétát Orsiékkal, pusziljuk őket.

madiani
 
 


Enikő,
azt hittem mára megszülsz.... de most már egyre közelebb kerülsz a nagy találkozáshoz, ne búsulj.
Igen, ahogy Alexa is írta a direkt lépcsőzés neszes méhlepénynél és a vizesedésnél nem javasolt, mert csökkenti a keringést és ezzel rontja a baba szívhangját. de ha nem járkálsz fel s alá egész nap, nem árthat, ahol laktok. mi is emeletes házban lakunk, jártam anno a pincét ésa tetőteret is, mégsem lett meg előbb Bence. de persze nem direkt, csak amit a hétköznapi élet megkövetelt..

Ani,
nehogy rossz érzéseid támadjanak, amiatt, amit Timi mondott!!!! Roni szerintem egy gyönyörű, édes kis manó. Olyan, amilyennek lennie kell - azért mert Kristóf 7.5 kiló még nem jelenti azt, hogy minden babának ilyennek kellene lennie - sőőőt!!!!
Várom nagyon a privit!!!!
Milyen volt a lecsófesztivál? Vagy holnap mentek?

Alexa,
örülök, hogy már jobban vagytok!!! ez megfázás vagy vírus??? mert elég sokan betegek mostanában... remélem mi megússzuk!!!

Vikcy,
ez a tanfolyam nem is hangzik olyan rosszul - szinte olyan, mintha dolgozna, nem?
Jó érzés, igaz, hogy már szinte minden megvan??? Kérünk képeket!!!!!! még ha jól emlékszem nem hoztál a babaszobáról!!!
Puszi Orsiéknak, nagyon várom már, hogy jöjjenek és leírja a nagy találkozás történetét!!!

Ildi, Alíz,
a tietekére is kíváncsiak vagyunk ám!!!!!

Mi a déli evés után kimentünk a szüretre, már végeztek, csak a "szórakozás" volt hátra. Manóval jót sétáltam, azóta is alszik, pedig már haza is jöttünk, de nem ébredt fel - pedig a mózesból beraktam a hordozóba, majd itthon vissza a mózesba, s ki a teraszra a hüsire :wink: . úgy tűnik ez bejön neki :P

Jó pihenést mindenkinek!!!
Vendég
 


Húúú, de szombat van. :shock:

Nati, dehogy érzem rosszúl magam. Sztem (is) Roni úgy tökéletes ahogy van. Így is sokan ámulkodnak hogy csak anyatejet kap és hogy ilyen "sokáig" szoptatom. Na azon meg aztán teljesen el vannak szálva hogy addig akarom is szoptatni amíg csak van tejecske.

Jó volt a lecsófőző, de sajna nem láttam egyikőtöket se :( Vikikéékkel taliztunk csak. Jah és képzeljétek az elsősegély sátorba szopiztattam. Jó kis sátor rendes paddal, se füst se tömeg (senki nem volt bent), tökéletes volt.

Vikkantyom, tessék sokat pihizni!!! Eléggé lent van a pocakod!

Ronimnak ma annyira jó kedve volt, nagyokat kiíbált itthon, sokat kacagott. Úgy imádom. A fürcsinél olyan ügyes volt, hasra fordítottam és rendesen rugta a vízet a lábával (nagykádba). Élvezte nagyon. Úgy sajnálom hogy ilyen beszari vagyok és nem viszem babaúszásra. Na de majd ha nagyobb lesz. Biztos van olyan úszóoktató aki gyerekeket tanít iskolán, ovin kívül. Én elviszem és amíg úszik olvasok kicsit. Remélem van ilyen mert már nagyon elképzeltem.

Na megyek fürcsizni, hajat mosni. Joccakát

madiani
 
 


Hű, tényleg nagyon hétvége van :shock: :shock: :shock:

Enikő, Vikcy hogy vagytok????

Ani,
biztos van nagyobb babáknak úszás!!! én szoktam látni szülőket az uszoda kispadján, ahogy csodálják a gyerkőcüket!!!!!
Gratula Roni 4 hónaposságához!!!! egyébként úgy tudom, pont 4 hónapos kortól lehet úszni hordani!!!!
Roni már "csak" :wink: nagykádban fürdik??? De jó nektek!!! S veled, vagy a pároddal vagy egyedül???

Klassz az új avatarod és a vonalzód!!!!

no én is megyek, ma korán le akarok feküdni, nagyon fáradt vagyok!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Tényleg nagyon hétvége van.Alig vagyunk itt hétvégén.

Nati:igen nem olyan rossz ez a tanfolyam így jobb is mintha dolgozna a párom mert minden este itthon lesz.Három hétig utánna meg eljön szabadságra. :D
Rakok majd fel képet a babaszobáról csak nem jó a fényképezőgépünk.Meg még van mit csinálni rajta. :oops:
Orsiék nagyon jól vannak.Tegnap voltak nálunk. :lol: Mindenkit puszilnak.

Enikö:???mi újság?nem bújt még ki a kis manó??

Én jól vagyok.Néha fájdogál a hasam de semmi extra.Keményedni sokat szoktam de az sem vészes.Lehet mi is ráhúzunk majd de azért még van 10 napunk a kiírt időpontig.Mostmár minden este a szülésről meg a babázásról álmodok. :D Egyszer fiú egyszer lány az álmaimban ez a kis titokzatos pocaklakóm.
Ja képzeljétek már én is vizesedek kezem lábam meg az arcom is olyan pufók lett. :oops: de csak egy két napja.

Na megyek.Párom alszik mert most jött haza a munkából én meg főzök valami finomat neki. :lol:

Majd azért belesek még hogy mi van Enikővel.

Mindenkinek további kellemes hétvégét.



vikcy6
Pákozd
 
 


Sziasztok!


Húú, azt hittem, már babás hírekre jövök... :D
Remélem Enikő, már tényleg nem várat sokat magára a kismanó :wink: :D

Nati
Örülök, hogy Bencus elfogadta a tejcit. El is fogy, amit visztek neki? Így mennyivel eszik többet?

Ani
Köszi a segítséget, mindjárt küldök a csajszinak emilt :D

Mi Siófokra mentünk el tegnap sétálni. Olyan szép a Balcsi és nagyon szép tiszta a víz.

Ti milyen hasszorítót (vagy hogy hívják :roll: ) használtatok szülés után? Hol lehet venni?
bessy76
 
 


Sziasztok!

Hoooooll van a beigért jó idő??????

Nati, nagyon köszike. Olyan hiehetetlenül gyorsan megy az idő. Néha még fürdik a kiskádba is, de már nem sokáig, amint megszületik Andriska adjuk vissza a kiskádat. Velem még nem fürdött mert van egy kis folyásom amit tisztázni szeretnék a doktorbácsival (holnap megyek). Egyedül még nem fürdött a nagykádba, mindig csak apácskával.

Viki, nagyon kíváncsi vagyok már hogy milyen nemű babótok lesz, én tuti beleörültem volna hogy nem tudom. A vizesedés és a pufók arc jó jel, közeledsz a szüléshez.Képzeld én nagyon keveset álmodtam Roniról a szülésről meg egyszer se. Mondjuk álmomba is olyan szép volt mint most. :D

Enikő?????


Képzeljétek, Roni még abszolult nem forgolódik, viszont ülésbe huzza magát és ha hasra fordítom kúszik. Lehet kimarad neki a forgolódás? Pont azon röhögtünk Gáborral hogy ha majd mászni akar de háton fekszik, sír majd hogy fórdítsam meg. :lol: :lol: :lol:
A lábával meg úgy rugdalózik hogy bojhosak lesznek a zoknijai és a rugijai. Na de nem siettetem, nekem is jobb míg nem fordul meg.
Megyünk anyósomékhoz enni, aztán ebéd után meg Vikiékkel Pákozdra az arborétumba, úgyhogy csak késő délután jövök. Pusz mindenkinek.

madiani
 
 


Bessy, én Ágicától kaptam kölcsön a hasszorítót. Ha jön kérdezd meg hogy hol vette. Kb. 1 hétig viseltem, de nekem nagyon jó volt, nincs is semmi hasam. Na jó hazudok mert egy kis hájci van, de az nem a szüléstől. :wink:

madiani
 
 


Ani
Ok, majd megkérdem tőle, csak olyan ritkán jön...
Gratulálok Roni hófordulójához! Hihetetlen, hogy már 4 hónapos :shock: :D :D
bessy76
 
 


Sziasztok!

Csak egy villámlátogatásra jöttem. :( Anyósnál vagyunk szülinapozáson, nemsokára megyünk is. :(
Az APEHhel hadakozunk illetékügyileg. Ameddig nem zongoráztuk őket le, addig nem merünk új gépbe és netbe nyúlni. Húzós lenne majdnem 700 rugót egyben kifizetni. :?
A házzal megvagyunk, kiderült, hogy 50 cm-es falai vannak :shock: Alig kapcsol be a kazán, pedig még a tetőtér le sincs zárva. Festés jövőre el van napolva. Még mindig nagy a felfordulás, de már úgy néz ki, mintha lakna ott valaki. :D
Titababa jól van, az esős idő beköszöntével nő, mint a gomba. Sokat vigyorog és hangosan kacarászik. Meg kell zabálni. :D
Van egy csomó kép is róla, majd teszek fel. Jó lenne minél hamarabb dűlőre jutni az APEHhel és végre vissza tudnék térni a régi kerékvágásba.
Puszi mindenkinek!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Bessy, nagyon köszi.

Szilvi, szia, de jó hogy jöttél. Remélem mihamarabb rendeződik az APEH-es dolog és tudsz jönni közénk. Nagyon várom Levibaba képeit.

Enikő????? Most már kezdek izgulni.

Na és akkor pár képet kaptok a mai kirándulásról. Nagyon jó volt.
Kép Levi csúszdázik
Kép Mi meg hintázunk
Kép Kép Kép Mi is csúszdázunk

madiani
 
 


rossz gombot nyomtam és eltűnt amit írtam :twisted: :evil:

Szilvi,
gyere majd, várunk nagyon!!!

Vikcy,
a vizesedés és a keményedés már a vég jele :P . A gépet tessék gyorsan megcsináltatni, nehogy ne tudjátok fotózni a kis jövevényt!!!

Ani,
nem videózod le Ronit fürcsi közben? Olyan kíváncsi lennék rá!!!
Timinek tetszett a torna? Vett bérletet? Jön csütörtökön?

Bessy,
a tejcsi mind elfogy, nincs túl sok Timinek se (ő a tejcsis néni). általában 220 ml körül hozunk, de ma csak 150-et volt. Bence 40-60ml-t kér szopi után, de van hogy többet, de olyan is hogy kevesebbet-eléggé kiszámíthatatlan. este tízkor még én is fejek, hogy legyen még tartalék.
tudod már használni a harisnyát????? :wink:

Enikő???? Hgy vagy??? Ma ki vizsált? Drukk!!!!
Vendég
 


Ani,
nagyon jóóók a képek, látom jól éreztétek magatokat!!! Tetszik a hajad, csini lettél!!!

Vikike, hogy neked mennyire lent van a pocód!!!! De nagyon jól nézel ki!!!!!
Vendég
 


Szia Nati :)
Ugye hogy tényleg lent van a pocakja Vikinek? Azt hittem csak én látom úgy. Még nem videóztam le, de igérem megteszem. Azaz megkérem apácskát mert ugye tartanom kell manót és közbe nem megy a kamerázás.
Köszi a frizkó dícséretet, de azért nem olyan nagy szám, különben is most csak épp ösze volt fogva (muszáj mert Roni tépi).
Timi azt mondta hogy jö csütörtökön, azt nem tudom hogy vett-e bérletet.

madiani
 
 


Sziasztok!

Még mindig beteg Bencus, ezért nem tudok jönni. Apácska már jól van, ment már dolgozni, én is jól vagyok(de én nem megyek dolgozni :) ). Remélem mostmár Bencus is kikeveredik. Lázasnak szerencsére nem lázas, csak a nóziját kell porszizni. bár mostmár ilyen sárgás a váaldék, remélem ez már a végét jelenti.
Amúgy édesen tűri a porszizást, szerintem érzi, hogy ez neki jó. Meg a gyógyijait is szépen lenyeli.
Étvágya az szerencsére van, már 5 kg-ok vagyunk!!!!!

Nem tudok most senkinek írni, csak jelentkeztem.

Puszilok minden kicsit és nagyot!

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-36-7-2012_09_12-Man4cska.jpg
n.k.ildi
 
 


Sziasztok! :)

Tand: Hát eseménydús ez a pár hét számotokra az tuti. Remélem Gréti azóta már meggyógyult és jól van.

Enikő: Kezem nincs jól még miindig. Azt mondanám hogy az jelent meg a fehérvérsejtszámba, de ez a vérvétel után volt, de fáj. A másik is, nem tudok tenyéren támaszkodni. :(

Bessy: Gratulálok a -2 kg-hoz! Ügyes vagy! :)

Nati: Ma megholnap aztán kész. Azt sem tudom mit fogok otthon csinálni. Fáj mindenem, félek hogy akkor felkelni sem lesz kedvem ami nem lenne jó épp...
Még elpakolászok délelőtt szépen óvatosan, de hogy utána mi lesz.. Azt nem tudom :(
Irigyellek hogy ti tudjátok honnan hozni a tejciut. Nekem anno nem tudtak (vagy nem akartak) szerezni :(
Örülök hogy Bence ilyen jókat alszik afriss levegőn. Ez a baj nálunk hogy még erkély sincs :(

Alexa: Barni is sírt aztán báboztam neki az orrszívóval, hogy ő egy aranyos kis Szívócska aki a csúnya manókat a nózijából eltávolítja. És szomorú, mert bár jót akar és nem is fáj, minden Kisangyalka fél tőle és sír.
Meg odatettem az én nózimhoz, és utána már először csak jobban elfogadta, aztán volt olyan is, hogy ő tette a nózijához. És simán ment a dolog. Meg után amegmuztattam hogy milyen szépen veszi a levegőt és mennyivel jobb nei hog ylám a Szívócska segített.
Nem tudom hátha beválna nálatok is.

Ani: Amennyi a pocidon lehet az azt hiszem elenyésző. Nagyob jók a képek a játszóterezésről, édesek a gyerekek nagyon, ti meg milyen fitt anyukák vagytok! Vikike is. Nekem meg fáj mindenem :(

Ildi: Jobbulást a Manócskának!!! :)

Lányok4 Szóval írtam hogy sajna nekem mindenem fáj, nem tudom miért mert Barnival ilyen nem volt :(
Fura hogy meg sem bírok mozdulni, nem tudom mi lesz velem főleg majd aszülésnél ha az egyszerű járás is megterhel... Ma megyek dokihoz majd beszélek vele.
Ja! Néhány kép, mégcsak a konyha nappaliról és a pocimról :

Kép
Kép Kép
Kép

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Szép napocskás délelőttöt mindenkinek! Bár látom, ma is pangás van.

Jelentem, még mindig egyben vagyunk. :roll: Pedig én nagyon szeretnék szeptemberi babát! :D
Vasárnap Csetényi vizsgált, hááááát, és és föld volt a különbség a péntekihez képest! Továbbra sem tágultam semmit, kíváncsi vagyok, holnap mi lesz... De legalább a szívhang jó és a vérnyomásom sem magas. (tegnap pont bentfogtak egy kismamát, mert sokadszori mérésre is 160/100 volt a vérnyomása - na onnantól kezdve próbáltam tudatosan nyugodt lenni, nehogy én is így járjak)

Tündi, gyönyörű lett a konyhátok és a nappali. Tényleg jó nagy pocakod van. Ezt a két napot már fél lábon is kibírod a munkahelyen, otthon meg sokat pihizel és minden rendben lesz.

Ildi, örülök, hogy Bencus már jobban van, remélem hamar kikeveredik belőle.

Alexa, Martinka gyógyulgat? Vagy még neki is kell szívni a nóziját?

Ani, Vikike, nagyon jók a képek. Merre voltatok kirándulni?

Vikike, tényleg lent van a pocakod! :shock: :shock: :shock:

Vikcy, ha így haladunk, még az is lehet, hogy együtt leszünk a kórházban. Bár akkor neked sietni kell, mert én maximum péntekig kaptam haladékot. Látom, holnap mész NST-re. Mikorra? Lehet, hogy összefutunk. Én olyan fél-3/4 12 körül találkozok ott Sch-val.

Szilvi, örülök, hogy végre tudtál kicsit jönni és adtál hírt magatokról.

Bessy, gratulálok a fogyáshoz. Jó gyorsan sikerült elérned, biztos pontosan betartasz mindent. Én tuti nem tudnám! Csináltatok hétvégén képet Siófokon?

Nati, örülök, hogy Bence baba elfogadja a tejecskét.

Puszilok mindenkit!

Eszter és Enikő

Kép

11.11. anya 6 hetes kontroll
11.20. Eszti csípőszűrés
s.eniko
 
 


Anyukák,
egy ismerősömnek nagyon hasfájós a babája (2,5 hetes). Tudnátok tanácsot adni, kinek mi vált be? Ők édeskömény teát és infactol-t adnak neki, de nem igazán használ.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Eszter és Enikő

Kép

11.11. anya 6 hetes kontroll
11.20. Eszti csípőszűrés
s.eniko
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek most.
Megyek főzni, később megpróbálok jönni. Megint zsúfolt volt a 7vége. Szombaton suli, aztán apával voltunk moziba meg este elmentünk kicsit kikapcsolódni. Vasárnap is voltunk moziba, meg itt volt anyu és a dédi is. Estére már fáradt voltam és nem tudtam jelentkezni.
Mi is benáthásodtunk mindhárman. Martinka nem nagyon engedi porszívózni az orrát, de muszáj, mert nagyon tortyog. Mi meg kifújjuk. :lol: :lol:

Tegnap elhozta anyu a tortareceptet, íme:



Gesztenyés torta

3 dl tej és 1 vanília puding-ezt megfőzni
10dkg Rama és 7.5 dkg porcukrot jól kikeverni.
Ha a főzött krém kihűlt, a kettőt összekeverjük.
25dkg gesztenyemasszát és 10 dkg darált kekszet, csapott evőkanál porcukrot és kevés rumot összegyúrni( ha szükséges, kevés tejet lehet hozzáadni).
Kapcsos tortaformát kivajazzuk és darált keksszel megszórjuk, belenyomkodjuk a gesztenyés masszát és a krém felét ráöntjük.
Langyos rumos tejbe áztatunk babapiskótát és a krémre rakjuk, majd erre a krém másik felét simítjuk.
Hulala (tejszín 2.5 dl) habot felverünk 2 evőkanál cukorral és 1 vaníliás cukorral. A krémre simítjuk. Tortadarával megszórjuk a tetejét.
Vendég
 


Sziasztok! Jobb reggelt!

Enikő, te még 2 in 1? Nagyon várom már hogy szülj :) Pákozdon az arborétumba voltunk tegnap.

Ildi, remélem mihamarabb gógyúl Bence baba. Gratula a szép gyarapodáshoz.

Tündi, nagyon szép lett a lakásotok :roll: Sajnálom hogy mindened fáj, de már nem kell sokat kibirnod.

Hát az estém nagyon szar volt. Roni felkelt 11-kor, 2-kor, 4-kor 5-kor 6-tól meg fenn volt. Hulla vagyok. 8-ra mentünk a nőgyógyimhoz. Amíg én bent voltam anycimmal sétáltak Roniék. Persze akkor aludt. Hát a cisztám sajna nem hogy felszívódott hanem inkább még nőt is. :cry: Nagyon nem jó, 7,5 cm már. A doki azt mondta hogy várjunk még ha nincs semmi panaszom és fájdalmam. Úgyanis lehet hogy szoptatás után felszívódik (akkor olyan hormonok termelődnek ami segiti). Na meg akkor már olyan fogigátlót kapok ami pluszba rásegít. Amenyiben 3 havi tabletta után sincs semmi változás akkor meg kell műteni. :cry: Ami azt jelenti hogy 1 petefészekkel kevesebb lesz. :( :( :( Mondt hogy ne aggódjak nem lesz semmi gond, csak hát szegény sógornőm jut mindig eszembe, majdnem elvérzet egy ilyen kifakadt ciszta miatt (nem tudták kideríteni mi baja). Végül abba maradtunk hogy amíg nincs alhasi fájdalmam semmi okom az aggódásra. Ha viszont valami van (állítólag olyan fájdalom mint a vakbél) és ő nem tud fogadni (esetleg éjszaka van gond) akkor mondjam az orvosnak hogy van egy cisztám és akkor azzal kezdik a vizsgálatot.
Mondta anycim hogy neki is volt, és hogy ne aggódjak ha műteni is kell melletem lesznek. Tényleg csak amiatt aggódok hogy nehogy addig legyen gond amíg Roni szopik. Mondtam férjcskémnek is, őt is jól beparáztattam. Kicsit én is félek. :(

Csinált a doki rákszűrést is. Na meg megbeszéltük a fogigátlót is, megint injekciót kaptam, mert azt mondta a doki hogy ez most legjobb és hogy nagyon kicsi az esély hogy vérezni fogok megint. Kaptam a folyásra is gyógyit, valószínű hüvely gyulladás. Jah és egy jó hír is van: fürödhetek Ronival :) :) :)

És a pont az i-re: fáj a torkom (remélem nem fertőzöm meg a drágám)

Na asszem elég lesz mára belőlem mert csak panaszkodni tudok.
Puszi mindenkinek

madiani
 
 


Sziasztok!

Enikö:én reggel megyek NST-re.ugyhogy sajna nem talizunk bár amilyen sokan vannak ott lehet hogy még délben is ott fogok ülni
Az jó hogy pénteken már tuti lesz baba.Legalábbis gondolom azért addig kaptál haladékot mert akkor meginditják.

Jó lenne ha a héten már én is babás lennék.Jó lenne találkozni a kórházban.Még elő fordulhat.Tegnap is olyan nagyot sétáltunk Orsival hogy csak na.Ma is lehet megyünk. :lol:

Ani:jók a képek aranyosak vagytok rajta.



vikcy6
Pákozd
 
 


Enikő! Még az Espumisan ami jó, meg az angol víz. Pedig az édeskömény teának jónak kéne lennie. Meg a masszírozás.
Hirtelen más nem jut eszembe. Ja, és ha szopizik, ne tegye túl sűrűn mellre, mert attól is lehet hasfájós, hogy nem tudja megemészteni.
Vendég
 


Sziasztok
Már jó rég voltam erre de mentségemre szóljon, hogy nem volt jó a gépünk. Látom Enikő még mindig egyben van mikorra van kiírva?

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
csuszka
 
 


Szia Csuszka!

Azt hiszem én még nem üdvözöltelek. Nagyon aranyos kislányod van.
Enikő 26-ra volt kiírva.
Nem tudtam visszaolvasni, mesélnél magadról?
Vendég
 


Enikő: Megdrukk megy neked ezerrel. Türelmetlen vagy már? Sok buta SMS-t és hívást kapsz már? :)

Ani: Remélem nem lesz semmi gond. És drukkolok hogy az a fránya ciszta magától felszívódjon!!!!
Roni ezek szerint bulizott az éjjel. Remélem ma este már aludni fog akis huncutka!

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Enikő!Az Espumisan és az Infacol ugyanazt tartalmazza,csak más a neve,mert más cég gyártja. Az angol víz állítólag még jó lehet.A kömény valóban még hasfájósabbá is teheti a babákat.
Nekem azt mondta annó a védőnő,hogy sajnos ezek a szerek sem tudnak csodát tenni,egyszerűen még fejletlen ilyenkor az emésztőrendszer,kitartás,kb. 3 hósan megszűnik a pocifájás.
(Csak addig is az ember szíve majd megszakad)

Kriszti
!Majd én is kipróbálom ezt a tortareceptet,én sem vagyok ugyanis egy nagy sütőzseni.Ez azért csak sikerül!:D :oops:

Ani!Szomorúan olvasom amit írtál!Csak a cisztát kivenni nem lehet,vagy szétdurrantani?Ilyenkor csak így lehet,hogy a petefészket is ki kell venni?Kár,hogy nincs rá más megoldás!!Szorítok,hogy eltűnjön!!!!!
Nagyon jók a képek,látszik,hogy jól éreztétek magatokat!!Vikikének tényleg lent van a hasa,nekem is mindíg ilyen volt! :wink:

Tündi
!Húú,nagyon jól néz ki a konyhátok,nappalitok!!:D
A régi konyha lett a hálótok?Köszi ma porszívó-orrszívózós tippet!:wink:

Minden betegeskedőnek jobbulást!

Mi már kifelé jövünk belőle,Martinkának már nem kell szívni az orrát.
Vírus okozta,a doki mondta.Viszont így megúsztuk az antibiotikumot.


Szép napot mindenkinek!
Vendég
 


Most tudok egy picit jönni.

Mindent nem tudtam végigolvasni, majd pótolom.

Drága Alíz! Fogadd őszinte részvétemet, nagyon sajnálom apósod.
Hogy tellnek a napok Hunorral? Jut eszembe, boldog első hófordulót nektek. Tegnap volt. Hány kg most Hunor baba?
Tehetnél róla képeket!!

Anna! Neked is őszinte részvétem.
Nagyon szép baba Szófika, és Te is szép vagy.

Chrissy! Martinka nemsokára egy éves lesz. Milyen meglepije lesz?
Hű, gyorsan megy az idő nem?

Csuszka! mostmár ha jó a gépetek, gyere sűrűrn. Hogy van Lili?

Enikő! Még mindig 2in1? Hehetetlen. A titokzatos Manócska nagyon jól érzi magát a pocakodban. Biztos jó dolga van. D akkor ahogy olvasom, a 7en tuti babázol.
Azért drukkolok, hogy ma este történjen valami, és lehessen szeptemberi babád.

Vicky! Látom, Te is mindent megteszel, hogy a 7en babás legyél. Apácskával bújjatok össze, hátha.... :oops:

Nati! De jó, hogy Bencus kap tejcit. Nagyon örülök. A szüléstörténetemmel ...hát valóban még adós vagyok. A héten megpróbálom összeszedni a gondolataimat.

Ani! De aranyosak ezek a képek. De jó, hogy ilyen fittek vagytok. Viki és Te is jól néztek ki, a fiúk meg egyenesen tündériek.

Gabi! Köszönjük a gyógypuszikat! Hogy van Noel baba?

Tündi! Sajnálom, hogy ennyi mindened fáj, de már tényleg nincs sok hátra.
Aranyos lehetett ahogy az orrszívóval bábozol. Nagyon találó.
Én is beszéltem így Bencushoz, bár Ő nem félt, jól türte, meg mondjuk nem is értette mit mondok, de nekem ez a véremben van, mivel óvónéni vagyok, hogy ilyenmódon közelítsek a gyerkőcökhöz.

Egyik ovisom anyukájával találkoztam, és Ő mondta, hogy a Nikike otthon mondta, hogy miért nem az anyukám vagy a férjem marad itthon a babával, mert akkor én mehetnék dolgozni. Olyan kis aranyos.
Tündi! Nagyon szép a szoba-konyha is, meg apocód is. Csak pocód van, semmi más.
Andesz! Máris nemsokára vizsga?! Hű! Megy az idő. Sikerülni fog, én tudom.

Bessy! Szerintem is csodálatos ilyenkor is a Balcsi. Fényképeztetek? Ha igen, légyszi tegyél fel.

Teszek fel egy képet. A sapit pénteken kapta Bence a tesómtól. Kép

Mindenkinek puszi!

Enikő, Vicky! Drukk hegyek!

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-36-7-2012_09_12-Man4cska.jpg
n.k.ildi
 
 


Ani! Sajnálom ezt a ciszta dolgot. Tiszta szívből kívánom, hogy eltűnjön!!!!!!!

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-36-7-2012_09_12-Man4cska.jpg
n.k.ildi
 
 


Sziasztok! :D
Ani,nagyon sajnálom a ciszta dolgot,remélem felszívódik,és nem lesz műtét :? !
Nagyon szupik a képek,Vikikének tényleg lent van a pocakja :)
De vannak olyan kismamik,akiknek végig ilyen :)
Tündi!
Nagyon szupi lett a lakás,és nagyon szép a pocakod :D
Sajnálom,hogy fáj mindened,de már csak pár hét.... :D
Alexa!
Örülök,hogy Martinka jobban van :D
Enikő!
Nagyon jól érzi magát ottbent ez a kisLurkó
Ildi!
Nagyon édes a kép Bencéről,hihetetlen,mennyire apukája
:D
Chrissy!
Tök jó,hogy ilyen jó hétvégétek volt :D
Mit néztetek?Tegnap Mi is voltunk moziba! :D
Hétfőn 8 kor megyek vizsgázni,nem kaptunk elöbbre időpontot,ma is voltam vezetni,és elég jól ment :D
Remélem a vizsga is így fog majd :roll: :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Sziasztok
hát Lilike náthás lett ezért elvittem dokihoz ma délelőtt ahol a dokinéni beutalt minket kardiológiára, mert valami zörejt hallott a Lilike szívénél :o
Remélem semmi komoly és csak a nátha miatt van.

crissy: tegnap voltunk 5 hósak a Schw. dokinál születtünk Székesfehérváron lakunk az elhagyatott forgalommal zsúfolt Új Csórin :twisted: (annyira utálok itt lakni)

A szemünk nagyjából rendbe jött.
VAlaki kérdezte mit lehet hasfájásra: mi próbáltunk egy csomó sz@rt de tényleg szerintem a szélcső is elég kíméletes és jó dolog

andesz: milyen az új oktatód? (lusta vagyok visszaolvasni :lol: )

ani: a ciszta miatt ezerrel szurkolok
most egyenlőre ennyi majd most már tényleg jövök
pusza mindenkinek
vár a mosogatás :?

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
csuszka
 
 


Alexa: Igen. Ami a konyha volt az lett a háló. Épp befér az ágy :)
Örülök hogy Martinka jobban van és nem kellett az antibiotikum :)
Én ma megyek dokihoz és kiderül vajon nekem kell-e.

Ildi: Ez nagyon édes volt a kisgyermektől :) Ennyire hiányzol a Manóknak... Ez biztos neked is nagyon jól esett. :)
Nagyon szép Bence baba, egy tüneményke. A sapi is édes ...

Andesz: Egy kalappal majd már most a vizsgára :) Rutin vizsga?

Lányok: Kösznöm a lakástdícséretet, bár még be kell lakni mert olyan üresnek tallom még. Majd a gyerekek! :)
Bár mióta megvan a gyerekszoba azóta Barnika maga után elpakolo. Nem győzök ámulni :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Tündi!
Igen,ez még csak a rutin lesz :D
A konyhabútort is most csináltattátok?
Anikó!
Húúú,nagyon remélem nem lesz semmi gond!
Mikor mentek kardiológushoz? :roll:
Az új oktatóm amúgy,egy 25 éves fiatal srác,és nagyon rendi,és szerintem nagyon jól tanít! :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Jaj,Lányok,ezt el kell mesélnem......
Tegnap ugye mentünk moziba,Patrik nagyon készülődött....bezselézte a haját,beparfümözte magát! :D :D :D
Barátnőm meg is jegyezte:ejha,Patrik,milyen jól nézel ki...az iskolába is így szoktál menni????
Erre az én kisfiam:ÁÁÁÁÁÁÁ,hát akkor le sem tudnám magamról vakarni a csajokat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
De ezt,holt komolyan adta elő :D :D :D
Hát,nem semmi mi?Jót nevettünk! :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Sziasztok.

Csajok, nagyon köszönöm mindenkinek az együttérzést és drukkokat. Anyciméknál tudtam kicsit végre pihizni, bár többször felébredtem ahogy Roni sírt (ő se aludt jól).

Viki, jó sétát nektek Orsiékkal. Köszi a dícséretet.

Tündi, nagyon köszike. Remélem nem azért kelt sokszor Roni mert neki is fáj a torka.

Alexa, nagyon köszi, sajna kidurrantani nem lehet ahoz már túl nagy. Örülök hogy már jól vagytok.

Ildi, nagyon köszike. Fantasztikus ez a sapi. Az ovisod meg milyen kis drága, nagyon megható.

Andesz, már csak 1 hét és vizsga. Ejha. :) :) :) ez a csajozos duma, behalok.

Anikó, nagyon drukkolok hogy a kis Lilinek ne legyen semmi baja.

madiani
 
 


Tündi!Ne izgulj a gyógyszer miatt,biztos penicillint ír fel a doki,ha kell,terhesen azt lehet szedni,én 2x is kaptam.Lehet,hogy többet ártana a baci mint a gyógyszer,ha nem lenne kiírtva.Majd írj,hogy mi volt!!Nagyon sok lett a baci?
Ja,légyszi írd meg priviben a mesterembereket!!Ha nem probléma,a konyhabútor árát is,légysziiii!!:D

Andesz
!Még apának is felolvastam,hogy mit mondott Patrik,hát nem semmi kissrác!! :lol: :lol:

Anikó!Drukk,hogy minden oké legyen Lilivel!

Ildi
!Nagyon édi Bence a sapiban!:D (meg amúgy is:D)
Vendég
 


Andesz: Nem a konyhabútort az 4-5 éve csináltattuk.
Édes Patrik nagyon :) És gondolom tényleg így is van :)

Alexa: Penicilin érzékeny vagyok :)
Egyébként voltam dokinál. A vérben kimutatott fehérvérsejtszám ami igazán a gyulladást mutatja az 10,59 nálam. Max 10 lehet szóval nem gáz.
A vizeletben kimutatott f.vérsejtszám 30 (ami 7 a max) az a folyástól is lehet ami nekem azért van, szóval antibiotikum ugrott kúpat viszont kaptam :)
A baci kb 5200 ami egész jó ahoz képest is hogy a Távirdán adtam mintát az ottani mosdóba. Szóval az rendben van.
Méhszáj: 2110 :) YEAH!!! :)

Mestreembereket összeszedem azt a kemény 2 emberkét :) + Villanyszerelő akkor 3

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Tündi!Akkor mostmár ne izgulj!!Biztos segít a kúp! :wink: :D
Ne is mondd,ezeket a mosdókat,katasztrófálisak!!:shock:Egyszer én is betévedtem oda,na azóta inkább itthonról viszem a mintát.
Dejóóó!Nyílik a méhszáj!!Gondolom örülsz!! :D :D
Vendég
 


Alexa: Nagyon!!! Végre a méhszáj is úgy akarja :) Barninál az istennek sem akart nyílni.
Miben viszed a mintát ha megkérdezhetem? Nincs ötletem és jövő héten vinnem kell.

Megy valaki jövő hét szerdán nst-re?

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Tündike!
Gratula! :D
Látod?Minden rendben lesz,szépen tágulsz majd :wink: :D
Én a védőnőtől kaptam ilyen müanyag lezárhatós kémcső szerüt,abban hordtam a pisit!
De ha nem tud adni,akármilyen lezárhatós orvosi üveg megteszi,ami már nem kell,csak a lényeg,hogy azért főzd ki!
Azt nem tudom,lehet hogy a patikában is kapsz :roll: meg kéne kérdezni! :D
Ani!
Akkor legalább sikerült egy kicsit pihenned :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Nekem meg a szülésznő adott kémcsövet. :D Aztán minden alkalommal kifőztem. :D Jó ötlet amit Andesz írt,hátha a gyógyitárban is lehet kapni!!:D
Vendég
 


Halihó, csak gyorsan a pisis témára.

A Távirda utcai SZTK-ba ha viszitek a pisit és mondjátok hogy kértek kémcsövet (műanyag és kupakja is van) adnak legközelebbre. Sztem ha simán oda mész és mondod hogy szeretnél kérni, biztos adnak.

Pusszantás

madiani
 
 


sziasztok,

Ani,
hát ez elég rosszul hangzik, de bízzunk benne, hogy felszívódik!!! S mindenképpen ki kell venni az egyik petefészked? Nem lehet leszedni róla???
Roni már kipihente magát? Jobban vagytok?? Remélem a mai éjszakátok azért jobb lesz!!!

Tündi,
nagyon szép a lakásotok és a pocid is termetes már :P . NO és hát a nyíló méhszájat pedig ne is említsem!!!! Látod, minden rendben lesz, tejcsid is lesz elég!!!!! Csak bízz magadban!!!!

Andesz,
Patrik dumája haláli, nem semmi a kissrác!!!!! Pelust lehet még rendelni?

Enikő,
örülök, hogy Csetényi kíméletesebb volt!!! Bár már az lenne a legjobb, ha Sch a szülőszobán vizsgálgatna!!!!! Nagyon drukkolok!!!!

Vikcy,
te is mindjárt babázol, az tuti!!! Puszilom Orsiékat!!!

Kriszti,
köszi a meghívót!!! Már Apa gondolkodik, hogyan csinálja a miénket!! Klassz hétvégétek lehetett!!! Suli milyen volt?

Alexa,
nagyon örülök, hogy már jobban vagytok!!! KÉpzelem milyen szőrnyű lehetett Martinkának szívni az orrát...

Ildi,
nektek is örülök!!! S milyen édes Bence!!!! csúcs ez a sapi!!!
Vendég
 


Rólunk:
Bence egyre édesebb!!!! Nagyokat mosolyog - úgy imádom!!!!!! :P :P igyekeztem levideózni, már győzködöm Apát, hogy tegye fel :wink:
Október 25-én lesz a keresztelő, ma majdnem mindent sikerült megszervezem, márcsak a keresztszülők (tesóm és a felesége) papírjai kellenek :P

Ibi,
hogy sikerült a Ti keresztelőtök? Képek??

jó éjt mindenkinek!!

Kata,
hogy vagytok? Gyerekszoba????
Vendég
 


Megkérdezhetem, hogy valamelyikőtök nyitott-e valamilyen számlát vagy megtakarítást a kis utódnak?? Ha igen, akkor milyet??
Vagy van aki elkezdte a Babakötvényt?
Priviben is jöhetnek a válaszok!!!
Köszönöm!!!!
Vendég
 


ááááááááá tündi most nézem kúpot kaptál a bacidra?
én is kaptam olyat vasárnap reggel írta fel anno a Schw. este 7 kor felraktam magamnak és olyan este 10 kor mentünk be a kórházba mert kizúdult belőlem a magzatvíz :P :P :P :P :P :P :P

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
csuszka
 
 


Sziasztok.

nincs netünk, betojt a routerünk, most mobilnetről netezek.

Aninak szeretném csak írni, rákerestem a cisztafelszívódás elősegítésére, ezeket találtam. egy barátnőmnek volt 5-6 cm-es cisztája, és 1-2 hónap alatt eltűnt. (nem tudom, hogy ezektől-e, de elűnt) Hátha neked is segít.

Cisztazsugorítás tápanyagokkal

Azok az antioxidánsok, amelyek a petefészekben felgyorsítják a szövetek regenerálódását, elősegíthetik a kisebb ciszták felszívódását. Ajánlott bevitel: napi 50 mg karotin (többféle, természetes forrásból pl. sütőtök, répa, piros. ill. narancs színû termények) 2 g C-vitamin (ekkora mennyiségû C-vitamin hasmenést okozhat, ez esetben csökkentse az adagot), 2 mg természetes E-vitamin (d-alpha tocopherol, pl élesztőből, tökmagból, lencséből) és 200 mcg (milicentigramm) szelén egészen addig, amíg a ciszta el nem tûnik. (Ezt orvosának is meg kell erősítenie.)

Hódzsírolajos (kasztóreum) pakolás

A has hódzsírolajos borogatása 5 centiméternél is kisebbre csökkentheti a ciszta átmérőjét, és a ciszták okozta fájdalom megszüntetésében is szerepet játszhat. A holisztikus gyógyítók már évtizedek óta használják ezt a módszert, bár még nem derült ki, minek köszönhető a jótékony hatás. A borogatáshoz készítsen elő 30 x 90 centiméter méretû pamut vagy flanel anyagot, hódzsírolajat, mûanyag bevásárlótáskát, egy meleg vízzel teli palackot vagy melegítő párnácskát. Az anyagot áztassa be a hódzsírba és addig hajtogassa harmadokra, amíg négyzet alakú nem lesz. A borogatást helyezze a hasára, tegye rá a mûanyag bevásárlótáskát és a melegvizes palackot. Hetente háromszor egy órát feküdjön a pakolással, az anyagot természetesen újra és újra felhasználhatja. Krónikus fájdalmak esetén három hónapon belül javulásnak kell mutatkoznia. Innentől kezdve hetente csak egyszer használja a pakolást, amíg a ciszta el nem tûnik.

CICKAFARK:
Az egyik legfontosabb gyógynövényünk. De beszéljünk csak rólunk, nőkről, hogy számunkra, szinte nélkülözhetetlen ez a növény. A cickafark nagyon igénytelen, bárhol megterem. Biztosan már mindenki találkozott vele, és el is ment mellette, nem gondolván csodálatos gyógyerejére. 50 cm magasra is megnőhet, virágja kis fehér felfelé álló fészkekből áll össze. A fehér szín néha pirosba színeződik.

Hatóanyaga: csersav, keserű anyag, klór, vas, kén, kálium, magnézium.

Erre a növényre tízen éves korunktól kezdve szükségünk van egészen a klimaxos korunk végéig.

Mire használjuk a teáját: kiváló hatással van a menstruációs görcsök csillapítására, a rendszertelen menzeszre, a klimaxos rossz lelki állapotra és az ebből adódó betegségekre, cisztára, petefészek gyulladásra, miómára, minden női problémára./ a tapasztalatok szerint csodákra képes/

Mire jó még?: fejfájásra, reumatikus fájdalmakra, aranyeres problémákra és Kiváló vértisztító A régi füves könyvek szerint a cickafark minden bajok gyógyítója.

Tea készítés: Egy kávéskanál teafüvet 2 dl forrásban lévő vízzel leforrázunk és rövid ideig állni hagyjuk. Ha kihűlt leszűrjük, és kortyolva isszuk. Napi két csésze ajánlott.

A petefészek gyulladás, mióma, ciszta és egyéb női problémákra, készítsünk ülőfürdőt. Nagyon hatásos!!

Fürdő készítés: 10dk tea füvet éjszakára beáztatunk, másnap felforraljuk és a fürdővízbe, öntjük.

Mindenki számára ajánlatos lenne ilyenkor tavasszal egy hathetes ivókúrát tartani, hogy szervezetünk új erőre kapjon, és az esetleges betegségekkel szemben felvegye a harcot. Akinek rossz a vérkeringése, az ne késlekedjen és próbálja ki a teát. A cickafark közvetlenül a csontvelőre hat, és így nagy hatással van vérképzésre.


Remélem segít!

Enikő, Vicky, figyelek azért, mi újság veletek!! Enikő, nincs mese, cegy-két nap és KÉNYTELEN :wink: leszel babázni :lol:

Nati, majd teszek fel képeket a szobáról, de még mindig nincs meg a hármas osztású szekrény, tegnap telefonált a hapsi....

Na sziasztok

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Úúúúúúúúú, azért még csak nem lesz tesója Gerinek :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: