Új privát üzeneted érkezett!

Beus,

köszönöm szépen az infót!
Beszéltem is a védőnői tanácsadóval. Meghagyták a védőnőnek a telefonszámomat, hívni fog.
Állítólag fiatal és van két gyereke.
Remélem normális lesz! :-)

peppisimo
 
 


Cini

Köszi már jobban vagyok. Ma voltam az orvosnál még írt fel gyógyszert amiatt hogy ráment a vesére is. De ez már gyengébb, de ez is antibiotikum, aminek nem örülök mert nem szeretek bevenni ilyeneket, mert mérgek. Legközelebb jobban vigyázok.
Mi az a keserűsó, mire jó?

Melinda

Szegény, sajnálom a kis Melcsit, de jobb hogy most végezték el, mig pici, mert nem fog rá emlékezni, nekem is azért fúrták ki a fülem még a kórházban.

Manó is most szünetel, mert pénteken bejégkrémezett, ugyhogy majd csak hétfőn megy oviba.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok,

Beus, köszi szépen az infót...de akkor hova is kell telefonálnom?? :oops:
Pepissima, Te kit hívtál fel ahol elérhető a védőnő?

Melinda, nekem is fel kellett vágni a nyelvem kicsinek, és semmi maradandó nyoma nem lett. nem lettem pösze vagy ilenek. :wink:

Hetti jobbulást nektek!!

Picurka, sajnálom, hogy nem szülhetsz simán. megkérdezhetem, h miért?

Sziszi, örülök, hogy már otthon és vigyázz magatokra!!! maradjon még benn az a pici.
snooopy
 
 

 
 

Sziasztok!

Hetti! A keserűsó nagyon "fincsi" hashajtó. Császározás után 24 órát feküdni kell és közben semmit nem lehet enni, csak inni, de azt rengeteget (én 5 litert ittam napközben). És azért kell, hogy beinduljon a bélmozgásod. Mint a neve is mondja só, vízben kell feloldani és egyszerre meginni, mert kortyolgatni nem is lehet, annyira keserű... nekem dupláznom kellett, mert elsőre nem használt. Na, de aztán...csak a vécén ülsz vagy jobb esetben fél óránként használod. :D És a tejen keresztül megkapja a baba, ugyanolyan tünetekkel...
Én amúgy nem szenvedtem semmit. Este császároztak, egész éjjel kaptam a fájdalomcsillapítót, nagyon jót aludtam. :) Következő este felkeltem 5 percre, de hogy ne kelljen kínlódni velem csak reggel vették ki a katétert. Csütörtökön szültem, hétfőn mentünk haza, de már akkor leguggoltam, mert leejtettem valamit. Szerdán már kutya bajom sem volt. Pénteken vissza varratszedés és végre fürödhettem rendesen. :)
Ja, szülés után kaptunk vagy 6 szurit + még egyet, mert Marci vércsoportja pozitív az enyém meg negatív, valami ellenanyag. Na, ettől voltam ki. :)
Cini! Bocsánat, hogy helyetted válaszoltam.

Kép
Kép
beus.
 
 


Orsi,
Gyöngyös, Védőnők Terhestanácsadó: 06-37-313-821
Mobil ez egy közös szám lehet: 06-70-931-59-44

peppisimo
 
 


sziasztok!
most a császárosoknak otthon kell szúrni magukat,talán 10 injekciót kell beadni,trombózis megelőzésére.vagy 5,de 10-re emlékszem.a keserű sótól a császáros anyuka mellettem fél óra alatt 6-szor ment wc-re,állványostól,mert közbe valamilyen infúzió ment neki,amit fejfájásra kapott...hát nem cseréltem volna vele semmi pénzért,nagyon fájt a feje,már sírt,hogy valaki vágja le a fejét,mert nem bírja ki....

Sziszi,mizujs?Többiek??

Kép
Kép

Kép
melinda1985
 
 


Sziasztok!

Melinda!
Itt vagyok,jól vagyunk! :lol:
Pontosabban Manóm jól van,de én egyre szarabbul.Mármint egyre terhesebb ez a terhesség.Már tényleg fáj mindenem.Úgy mozgok,mint egy lajhár! :lol:
Tényleg,Neked (vagy bármelyikőtöknek) szülés előtti hetekben nem fájt a lába között a csont?Nekem nagyon fáj pár napja.Azt mondják,kezd a baba feje beékelődni a szülőcsatornába. :roll:
Nem korai ez még?????
Veletek mizu?Melus jó kislány? :lol: :lol: :lol:

Tegnap kinnt voltunk a Fő téren a gulyásfőző versenyre minden évben benevezünk,most is így volt.Párom főzött,nagyon fini lett! :P
Igaz nagyon jó helyezést nem értünk el,de a lényeg,hogy nekünk jó volt a gulyás! :lol: 45 csapat indult,kb középmezőnybe végeztünk!
Találkoztam Beusékkal is!
Tényleg Beus,meddig voltatok kinnt?

Holnap reggel mehetek vérvételremnert pénteken voltam pajzsmirigy kontroll-on és elküldött a Kósa doktornő egy vérvételre. :?

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok,

Sziszi, örülök, h manód jól van...én is elég terhesnek érzem már most magam, pedig nekem még odébb van a szülés. :shock: lehet csak azért érzem fáradtabbnak magam, mert van Kolos, meg a sok utánajárás a ház körüli dolgoknak...kicsit kezd elegem lenni ebből. jó dolog az építkezés, de munkás dolog.

Anett, köszi szépen a tel.számot. :D

gyorsan elküldöm mielőtt elmegy a net...
snooopy
 
 


beszéltem a pesti dokinkkal, azt javasolta válasszak itt ( is) gyerekdokit, ti kit ajánlotok? emlegettetek vlmi Fister Katalint...vagy kit. az jó?? mehetek én vagyis baba is hozzá szerintetek ha nem vagyok gyöngyösi lakos? bár a párom ide van bejelentve ha ez számít.

rossz itt a net, ezért küldöm részenként.
snooopy
 
 


Orsi!
Én is Fister doktornőhöz fogom hordani Martint.És rajtam kívül még beus és Ágota is odahordja.Már voltam nála,fel is írta a recepteket Manónak.Tudom ajánlani,nagyon kedves nő.
A telefonszáma:06-37/313-162 vagy 06-30/9536-846
Rendelés ideje: Hétfő:8.30-11.00 és 16.00-17.00
Kedd:8.30-10.30
Szerda:8.30-11.00 és 16.00-17.00
Csütörtök:8.30-10.30
Péntek:8.30-11.00

A kórház mellett rendel,Dózsa György ú. 18.
Szerintem egy telefonhívást megér,hogy vállal e! :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


OrsI,
én is ajánlom Nektek Dr. Fister Katalint, nagyon aranyos!
Ért a gyerekek nyelvén!
Pepénél rögtön bevágódott, amikor adott neki kukit, meg matricát...pénteken voltunk nála, mert Pepe beteg lett, meg a kicsinek is felírta a recepteket.
Férjem és én is elkaptuk tőle, mi is betegeskedünk, torokfájás, nátha, köhögés

Nagyon sok oktőberi kisbabája lesz, azt mondta!

Szombaton mi is voltunk kinnt a szüreten! Pepe nagyon élvezte a tűzoltóautót. :-))) Imádja őket!

Jövő hét végén költözünk vissza véglegesen Gyöngyösre, most nagy pakolásban vagyunk!!

Sziszi,
szerintem tágulnak a csontok, baba csinálja a helyet és hát igen illeszkedik be a feje, Petinél nekem is volt.

peppisimo
 
 


Peppisimo!
Nahát!Akkor pénteken elkerültük egymást!Én is aznap voltam a Fister dokinőnél,elkértem a recepteket,amiket Martinnak írt fel.
És ezek szerint szombaton a Fő téren is elkerültük egymást! :cry:
Mi déltől este 8-ig kinnt voltunk! :lol:
Nyíregyházán a Te szüleid laknak?Te vagy eredetileg odavalósi?
Vagy csak odaköltöztetek annó? :roll:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!!
Nekem a feje a 36. héten illeszkedett be,Pityesszel nem emlékszem...
Pont mentem NST-re,szálltam le a buszról,és mikor leszálltam,úgy megtorpantam.Éreztem én,hogy mocorog,de nem gondoltam,hogy pont "belövi" magát!!!Na onnantól nem tudtam rendesen összezárni a lábam!!! :lol: :lol:
Építkezés,lakásátalakítás.....nekem is a hócipőm kivolt vele,39 hetesen festettünk,mondjuk én nem hagytam magam lerázni,nehogy már más fesse az én Babucim szobáját! :lol:
jA meg csempésztünk is,bár a férjem szerint inkább hátráltató voltam,mint segítség,de tudom én,hogy örült nekem a lelke mélyén... :lol:

Kép
Kép

Kép
melinda1985
 
 


Sziasztok!

Ma megyek a röntgen leletért, erre mondja a nő még be kell mennem az átvilágítóba. Ott vártam meddig. Bejutok, nézik, azt mondja el van törve a bordám :shock: Hogy hogy sikerült nem tudom. De nem sikerült összeforrnia a 2 hónap alatt, mert ugye nem is tudtam róla. Pihenni kellene, de sztem ez nemigen fog menni. Manó meg minden...

Manót most hamarabb el kellett hoznom az oviból mert bekakilt. Holnaptól pelus nélkül megyünk az oviba. Nagyon kiváncsi leszek....

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziszkó,

hát mi, Pepével kb. 10órától voltunk ott a Fister dokinéninél és 11-ig ott voltunk, mert jó sokan voltak, de Pepét is megvizsgálta, mert ugye kicsit beteg lett.

Szombaton meg este olyan 1/2 8 felé mentem ki anyukámmal, meg a húgommal. Pepe anyóséknál volt, ők délután voltak kinnt.
Az én szüleim és a férjem szülei is Gyöngyösön laknak ( Rigó és Pillangó utca, egymástól két utcányira). A férjem idejárt Nyíregyre fősuliba, itt kapott jó állást, amikor én követtem, Gyöngyösről Nyíregyre. A cégüknél most minden megszünik itt és Pestre helyeződik át, ezért költözünk vissza. Benne volt a tervben, csak későbbre számítottunk erre, jövőre. Ilyen hirtelen nem gondoltuk volna, még így szülés előtt... de így még jó is, mert úgyis ott szülök.
anyósékhoz fogunk költözni, mert anyáéknál nem igazán férünk el, mert ott vannak a mamák is. Anyóséknál lesz 3szobánk, meg egy fürdőszoba, az egész felső szint, kb. 80 m2.
A festés már megvan, nagyon szuper lett! Após csinálta, a héten még a lamináltat csinálják, aztán jövő hét végén pakolunk.
Nyíregyháza nekem idegen volt, de nagyon-nagyon megszerettem, mindent megtaláltam, felfedeztem. Nagyon fog hiányozni!
Olyan jó kis helyek vannak itt, a lakásunk környékén is, de kinnt Sóstón is, rendezvények... pedig komolyan először előitéletekkel költöztem ide, mert mindenki azt mondta, ohgy így kelet, meg úgy kelet... de, hogy ez a város mennyit fejlődött már azóta is, az 5 év alatt, amit itt éltem.
Na de ez van!
Végülis nem idegen helyre megyünk, meg hát van ott sok barátunk, meg a család is!

Melinda, akkor nektek is jó kis hajrá volt a vége! :(

peppisimo
 
 


Sziasztok!

Tudom Nicol már régen nem írogat ide,de hátha emlékeztek még rá.
Tegnap,szeptember 15.-én hajnali 5-kor megszületett a pici lánya :!: :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 53 cm és 3600 gramm! :wink: Igaz,szegényt császározták,tegnap beszéltem Vele,azt mondja jól van,csak nagyon gyenge még! :roll:
Holnap bemegyünk hozzájuk a kórházba,megkuksolni Elizabetet! :lol: :lol: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszi,
persze, hogy emlékszünk rá!
Gratulálunk Nekik és nagyon sok boldogságot, jó egészséget kívánunk! :) :D
Add át neki!

peppisimo
 
 


sziasztok,

köszönöm a tanácsokat doki ügyben. akkor hozzá fogok bejelentkezni. beszéltem a pesti dokinkkal is, ő is azt javasolta legyen egy dokink itt is, de őt (mivel családi barát) bármikor hívhatom ha úgy adódik.

Hetti, ez nem hangzik vlmi jó. akkor pihenj sokat. tudom nem egyszerű egy izgő-mozgó mellett, de nehogy nagyobb baj legyen.

Anett, akkor jó pakolást/költözést, és vigyázz magatokra.
snooopy
 
 


Sziasztok!

Sziszi! Nikinek nagy gratula és sok boldogságot kívánok! Add át légyszi! :) Mi is 8-ig voltunk. Eltörtem a poharat, amit a férjem vett és elvesztettem Marci cumiját...ez a szombati mérleg. :D

Hetti! Ez nagyon gáz...2 hónap? Még jó, hogy észrevették. Pihengess, ha tudsz, bár gondolom Arti mellett nem könnyű.

Melinda! Császáros fejfájás...Hatvanban szült ismerősöm és az unokahúgom is, félreszúrták nekik az EDÁT. Ismerősömnek 3 hét fejfájás + elment a teje. Unokahúgom megúszta 1 hét fejfájással.

Anett! Csak jobb lesz itt, nem? Lesznek segítő nagyik. :)

Fáj a torkom vasárnap óta, meg nagyon köhögök. Remélem, Marci nem kapja el. A férjem se alszik velem, mert nem tud a köhögésemtől... :roll: Megyek is teázni.

Szép estét!

Kép
Kép
beus.
 
 


Nikinek gratulálok a kislányához! Remélem képeket is látunk majd :) :)

Beus

Jobbulást Neked is!
Hát igen ez a 2 hónap hosszú. Azt hitték hogy csak valami húzódás, utána visszamentem , kaptam röntgenre beutalót, utána meg még átküldtek hétfőn az átvilágítóba is és ott mondták. 1 hónap múlva kontroll, hogy addig összeforr e nem tudom, de manó mellett tényleg nem egyszerű

Snoopy

Köszi, megpróbálok majd pihenni, de szerintem kevesebb sikerrel.

Képzeljétek tegnap óta manó wc be pisil, egyik pillanatról a másikra. Nem gondoltam volna. Igaz ha nagyon játszik be be ment ma, de éjjel sem volt rajta pelus, nem pisilt be. ESte elmentünk még pisilni. A kaki viszont ma bement 2x is. Na de most már majd alakul.
Oviba holnap már ebédre is maradhat.

Cini, többiek merre vagytok????

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Hettie,
gratulálok Artinak a szobatisztasághoz!
Már csak így van ez egyik-napról a másikra! :-) Nálunk is így volt! Kaki is menni fog hamarosan! Mondjuk nekünk a kaki hamarabb volt, mint a pisi, az néha még besikerült, mire rendesen szobatiszta lett.
Láttam iwiw-en, hogy volt gimis osztálytalákozó a Somoskeöy Dóraánál? Te is voltál?

Beus,
hát remélem, hogy lesz segítség és tudnak segíteni, bár napközben nem nagyon, majd hétvégén, mert mindenki aktívan dolgozik még.
Igyál sok teát!!
Mi is megfáztunk múlt héten, mi is így voltunk, de már jobb.
Pepe is, férjem is, én is megfáztam., ugyanez volt, köhögés, torokfájás, orrfolyás...

peppisimo
 
 


Pepissimo

Igen volt osztálytali, te ismered a Dórát?

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Megjöttem én is! :)
Bocsi hogy nem írtam, a lányom influenzás lett hétfőre de már jobban van. Amilyen szerencsém van én is kaptam belőle egy kicsit, de én gyorsan kikúráltam magam!
Képzeljétek! Elég nagy pocakom van és ma vittem a lányom szemészetre, erre a doki azt kérdezte hogy hány nap múlva szülök. Mikor elmondtam neki hogy mikorra vagyok kiírva teljesen ledöbbent! Én nagyon jót mosolyogtam rajta, mert nem ő volt az első aki így reagált! :lol: :lol: :lol:

Ti hogy bírjátok ezt a hűvösebb időt? Én nagyon élvezem mert már elég rosszul viseltem a meleget! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
picurka2
 
 


Picurka, örülök, hogy már jobban vagytok!
nekem is tök nagy hasam van,engem azzal húznak állandóan, h ketten vannak odabenn. :lol: :lol: hát, kemény lenne ha úgy lenne, egy gyerekkel is nehéz az elsó pár hónap nemhogy kettővel.
pocifotót nem raksz föl?? :D

Hetti, ügyik vagytok a szobatsiztasággal. bárcsak mi is már ott tartanánk.
snooopy
 
 


Hettie,
persze, hogy ismerem, meg több embert is onnan (Szabó Anikó), nekem általánosban voltak osztálytársaim és nekünk is lesz októberben osztálytalálkozónk.

Nekem is nagy a pocakom!
Nekem is mondták, hogy biztos, hogy 1 baba van?

Picurka,
én is örülök, hogy nincsen olyan meleg!

peppisimo
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is. Grat. Nicolnak!
Beus, Hetti: Jobbulást nektek!
Sziszi!

Szigorúan betartani az előírt pihenést!

Olyan irigy vagyok, mikor mindenki ilyeneket ír, hogy nagyon nagy már a hasam :lol: .

Mi jól vagyunk, voltunk védőnőnél, mert 2 évesen nem voltunk.
Emma már 92 cm. Azt mondta a védőnő, hogy úgy tanulták, hogy a 2 év körüli magasság 2 X-ese lesz a felnőtt magasság. Ha ez így van Emma 184 cm. lesz?????? Én meg 152 :shock: , elég gáz lesz, de örülnék neki ha magas lenne. Hízott is 1 kg.-t, így már 12,5 kg.

Artinak gratula! Ügyes kis legény!
Emma meg már a nagy WC-be végzi a dolgát. Megtanítottam, hogy elölről hátrafelé törölje ki pisi után, persze ha nagy dolog van, én csinálom.
Olyan kis ügyi mostanában, de még mindig nem beszél csak pár szót.

Pl. a köszönöm (tőle így hangzik:kooszönőmm) az napjában 1000 X elhangzik tőle. Mindent megköszön, ha valaki hapcizik arra is mondja, hogy köszönöm, mert ügye az egészségedre után ezt hallja.

Peppisimo!
Jól érzem, hogy nagyon sajnálod otthagyni Nyíregyet?

KépKép
Kép
cinix
 
 


Sziasztok!

Valamelyik nap megyünk Nikiékhez kicsit babázni! :lol: Már nagyon várom!És akkor átadom Neki a gratulációtokat! :lol: :lol: :lol:
Gondolom majd rak az iwiw-re képet Liziről,ha lesz fönnt szólok és ott meg tudjátok nézni!
Voltunk bennt náluk tegnap a kórházban pár percre,nagyon szép kiscsaja van! 8) 8) 8) 8) 8) Nagy és koromfekete haja van! :wink: :lol:
Már most össze is adtuk Martinnal Őket! :oops: :lol: :lol: :wink:

Hettie!
Nagyon gázul hangzik,amit írtál!És hogy hogy eddig nem vetted,vették észre? :roll: :shock: :shock:
Hogy,hol törhetted el a bordád?Azért az fájdalmas,nem?Érdekes,hogy nem éreztél semmit! :shock: :shock: :shock:

Cini!
Nyugi,nem hinném,hogy Emma 184 cm lesz! :shock: :shock: :lol:
te is alacsony vagy,és ahogy láttam párod se sokkal magasbb Nálad! :lol:

Picurka!
Tökéletes ez az időjárás nekem is! :lol: :lol: :lol:
Egy hátránya van,az hogy nem nagyon vannak hidegebb napokra olyan cuccaim,amit fel tudnék venni.Van két hosszúnacim,de egyik se konkrétan kismamanadrág.
Bízom benne,nem lesz nagy hideg október végéig! :roll:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!

Elnézést a betolakodásért.
Melindától szeretnék kérdezni valamit.
Májusban született a kisfiam,szintén a gyöngyösi kórházban.Utolsó napon vettem észre,hogy le van nőve a nyelve.De hiába szóltam a nővéreknek és a doktornőnek,azt a választ kaptam,hogy ők nem foglalkoznak vele,majd akkor megcsinálja meg egy fül-orr -gégész,ha akadályozza a beszédtanulásban.Szeretném megkérdezni,hogy kislányodnak hol és ki csinálta meg ezt a kis beavatkozást.
Válaszodat előre is köszönöm.

Mona

l]
mona35
 
 


SZiasztok!

Nemrég értünk haza Pestről. Nem is írtam hogy megyünk castingra a széfbe. Remélem összejön. Azt mondták jövő héten szólnak hogy mehetünk e a második fordulóra. Kis beszélgetés volt meg tett fel 2 kérdést de nem lett jó a válsz, de hhát ezekben a műsorokban nem ez számít.

Sziszi

Hát érdekes, de nem tudom, csak mikor már fájt. Eléggé fájdalmas volt az biztos, most már néha fáj csak. Pihenni kellene, de nagyon nem tudok..

Cini

Ne aggódj előbb utóbb fog beszélni rendesen. Ilyenkor olyan hamar változnak, fejlődnek, nekem is Arti egyik pillanatról a másikra csinált dolgokat.
Nagyon ügyes Emma. Akkor már ő kakil is? Arti azt még nem.

Többiek mi ujság?

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Szia Mona!
Én meg nagyon szégyellem magam,de nem vettem észre.Láttam,hogy sírásnál olyan idétlenül áll,de nem láttam rendesen alá,így nem tudtam,hogy ez a lenövés.
Szóval visszavittem 1 hetesen.Nekem se akarták felvágni,de azt mondták,hogy nem küldhetnek el onnan senkit.Kérdezték,hogy ki vette észre,mondtam,hogy a védőnő.Kérdezték,hogy a háziorvos miért nem metszette föl.Mondtam nekik,hogy oda nem is mentem,mert a védőnő azt mondta,hogy ezt még a kórházba meg kellett volna csinálni....Na hívták a dokit.(a hapsit valami j betűs) Kérdezte,hogy nem tud szopni?Mondtam neki,hogy nem,de maga szerint jó érzés lehet így lenni??Meg azt is mondtam,hogy essünk már rajta túl minél hamarabb,most,még nem emlékszik rá...Erre előre küldtek,és ott hátul a kezelőbe meg is csinálták neki.Vérzett neki,meg a kis bodyjának az ujja is véres lett,de mire lesétáltunk a földszintre,el is aludt,szóval túléltük,de szerintem minél hamarabb csináltasd meg...


A másik nem túl vicces esemény,hogy bennem hagyták a varratot. 2 héttel a szülés után a férjem szedte ki,a külsőt,meg a belsőt is.Ami a hüvelyembe volt,már kezdett begyulladni.Eszméletlen,hogy mi van.A pláne az,hogy visszamentem,nézzék már meg,legfeljebb potyogós cérnával varrtak,és én vagyok hülye....(de az az elsővel a 3. napon kipotyogott,barátnőmnek a 4 .-en) kértem is,miután bejelentkeztem,hogy szólítson már be,mert 1 hetes gyerek otthon,2 óránként szopik,és nem gyöngyösiek vagyunk.Másfél óra után otthagytam a rendelést...a cérnát elraktam....gondolkozom a peren....más ne járjon így...csak azért mert nem fogadtam orvost....

Amúgy kivel mizújs??Mi eszünk-alszunk,naggyon jó babám van,mindenkinek ilyet kívánok!!!!

Kép
Kép

Kép
melinda1985
 
 


Sziasztok!

Melinda, köszönöm,hogy válaszoltál!Én mondtam a kórházban is,a gyerekorvosunknak is,de mindenki csak hárított.Végül felhívtam a Balogh Marikát(fül-orr-gégész),és megbeszéltem vele,hogy fél éves korában elvisszük hozzá Áront,és megnézi mi a helyzet vele.De az az igazság,hogy egészen a hegyéig le van nőve a nyelve és szerintem már a kaja bevezetésénél nehézségei lennének.Most már határozott leszek és ragaszkodni fogok ahhoz,hogy fölvágják neki.

A kórházban tényleg egyre rosszabb állapotok uralkodnak.A nagyobb lányom 2006-ban,a kicsi 2007-ben született a kisfiam az idén.A nagynál még minden nagyon klassz volt.A kisebb leányzónál 2 napig nem kaptam tiszta ágyneműt,mert nem volt,azt mondták forgassuk úgy,hogy ne látszódjon,hogy véres.Ha-ha-ha.A lázmérés pedig úgy folyt,hogy bejött a nővér és megkérdezte ki érzi magát lázasnak.És ez teljesen komoly!Most pedig olyan kevés csecsemős volt,hogy 2 napig nem is vitték el tőlünk a kicsiket egy percre sem.Szerencsére ez már a múlt,a gyerekek egészségesek és túléltük azt a néhány szörnyű kórházi napot.

Mégegyszer köszi a választ !ha nem bánjátok én is írnék néhanapján,bár nem vagyok túl aktív fórumozó.
Legközelebb írok többet magamról,de most végre a lurkók alszanak és én is gyorsan ágyba bújok!

Mona

l]
mona35
 
 


Sziasztok!

Két hete nyitottunk egy bababoltot, ahol mindent megtaláltok, amire csak szüksége van a babának!Olcsóbban, mint máshol, hisz mi direkt a forgalmazótól vesszük.A székhely Nagykőrösön van, de postázunk is.

Nézzetek be hozzánk, nem bánjátok meg!

http://atibababoltpelenkadiskont.hupont.hu

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Hová tűnt mindenki :?: :?: :?: :shock:

Képzeljétek! Átrendeztük a lakást. A nagyszobába átcipeltük az ágyunkat, a kisszobát pedig megcsináltuk Marcinak. Ott az ágya, a játékai, a kis asztala meg komódja a ruháival. Ééééés ott alszik éjszaka! :D Köztünk alszik el, de Laci átviszi és csak reggel szokott átjönni. El sem hiszem, hogy ilyen gyorsan megszokta. Persze a játékok vándorolnak a két szoba között, de annyi belefér. :)

Októberben megint pakolhatunk...kicseréltetjük a konyhában és Marci szobájában az ablakokat. Alig várom az utána következő takarítást... :shock:

Veletek mi újság? Írjatok légyszi!

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok,

merre jártok??

Melinda, ez nagyon dúrva! szóhoz sem jutok. :x

Mona, üdv itt minálunk! :)
snooopy
 
 


Beus, most látom, h megelőztél...

tök jó, h Marci így megszokta az új helyét. én is kíváncsi leszek mi lesz költözés után, hogy fogja viselni ha egyedül lesz a szobában. (most velünk alszik, mert csak 1 hálónk van)

amúgy mi is jól. sok a meló.
snooopy
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, még :D . Képzeljétek, Emma már a nagy ágyában alszik, már szét is szedtük a kiságyát. Tök jó nagy hely lett így a szobájában. Most készül már a dekorációs falfestése is 8) , majd lefényképezem, és teszek képet.

Beus!
Ügyesek vagytok, így kell ezt csinálni! Nagy fiú már Marci, nem aludhat mindig köztetek. Biztos ő is örül neki, hogy van egy saját kis birodalma.
Emma amióta szét szedtük a kiságyát egyedül alszik el, nagyon büszke magára. Eddig úgy csináltuk, hogy fürdés, öltözés, tejcsi a kézbe, és jött velünk TV-zni a kanapéra. Most már nem jön, kap két puszit, betakarom, jó éjszakát kívánok, és kijövünk.

Hetti!

Remélem, bejuttok majd a Széfbe. Szorítok!

Mona!

Üdv. közöttünk!
Gratulálok a 3-om gyerekhez! Maradj légyszi köztünk, és láss el minket sok jó tanáccsal, mert jóval tapasztaltabb vagy mint mi, 1-2 gyerekesek. Máris teszek neked fel egy kérdést :idea: : Mikor kezdtek el beszélni a gyerkőceid? Köszi a választ!
Az a kórházas sztori elég gáz lehetett :roll:

Snooopy!

Meglásd Kolos is örülni, fog ha lesz külön szobája. Tudjátok már, hogy milyen nemű lesz a Kolos-tesó??? Nem emléxem,hogy írtad volna már :wink:

Na most már lelépek.

Puszi nektek!

KépKép
Kép
cinix
 
 


Véres lepedőforgatás most is van....a másik,volt olyan,hogy este fél 11-kor volt fürdetés....én értem,hogy nem érnek rá,de ennyire????
Megkérdeztük előtte,hogy mikor fürdetünk,cseréljünk-e pelust...ó,nem,mindjárt jövök,na nem is szoptattunk,gondoltuk,húzzuk az időt,ne teli hassal pancsizzanak....na ez volt 8-kor,mondom,fél 11kor jött,a gyerekek már jóllaktak,aludtak,jól kiverték az álmot a szemükből az éjszakai fürdéssel...

Kép
Kép

Kép
melinda1985
 
 


Sziasztok,

Cini, igen még a legelején írtam szerintem: fiú lesz ismét! :D és úgy néz ki Zsombor, de amíg még nem születik meg semmi sem biztos. Kolos az utolsó pillanatban lett Kolos addig Áron volt. :lol:

irigykedem az egyedül elalvó Emmára. bárcsak Kolos is tudna nélkülözni. tényleg ők még alszanak délután igaz? és akkor is egedül alszik el? mert Kolost ringatnom kell, és hát elég nehéz már, főleg a hasam is útban van. nem tudom higyan lehetne rávenni, h az ágyában aludjon el. már próbáltam sokszor, de mivel nem rácsos az égya simán lemászik, ha meg a rácsosba rakom akkor meg üvölt, h anya miért hagytál itt. és a szívem megszakad. leeht ő még pici az egyedül elalváshoz??

nagyon dúrvák ezek a kórházas storyk amiket írtatok. remélem soha nem kell ott szülnöm.
snooopy
 
 


Snooopy!

Lehet, sőt tuti, hogy még nem érett meg az egyedül alváshoz, biztonságosabb neki hogy ott vagy vele Te is ebben az időszakban.
Van aki már az elején megtanítja egyedül aludni a babát,de ez egy kicsit szívtelen szerintem...(Már a módszer.)
Úgy látom a Ti esetetekben a ringatáshoz szokott hozzá.
Milyen ágyban alszik? Mert ha Te is odatudsz feküdni mellé ameddig elalszik az jó lenne. Kis hátsimogatás, esetleg langyos tejcsi, plüssállat, vagy tettesd, hogy Te is alszol...ezek nálunk beváltak.
Mi így szoktuk napközben, bár lehet, hogy már erre sem lenne szüksége Emmának. ( De én szeretem így.)
Emma napközben 1X alszik és 3-om órát, déltől 3-ig kb.

A ringatásról szoktasd le minél hamarabb, mert nem jó ezt Te is tudod, neki sem,meg neked sem.
Próbáld meg azt, hogy mellé fekszel, ha nem az Ő ágyába akkor a tiétekbe, és ha elaludt átteheted.

Remélem, tudtam segíteni egy kicsit.

Mona!

Hol vagy? Válaszolj már :) még lenne egy csomó kérdésem.

Szép napot!

KépKép
Kép
cinix
 
 


Köszi Cini!

Mikor még nem volt 1 éves, akkor próbáltuk azt a módszert, h beraktam az ágyába, mondtam, h most alszunk, és kijöttem. persze egyből felült, és sírni kezdett. megint bementem, felvettem, mondtam hogy aludjon szépen, be a kiságyba és megint kimentem. sajnos nem voltam elég kitartó ehhez.
este pl. úgy alszunk el amit írsz, elég ha odafekszem mellé a mi ágyunkba és egyszer csak elalszik.
de du. ez nem megy. akkor világos van, vagy nem tudom, össze vissza forgolódik, nézelődik, rámnevet...stb. felül. akkor nem akar így aludni, csak ha bemegyek vele egy sötét helyre és ringatom a karomban. amúgy le szokta ülni, nem állok mindig.

vlki egyszer ezt mondta erre, ha az anya még nem elég elszánt hozzá (lehet ez tudat alatti is), azt a gyerek érzi és nem fog magától elaludni, leszokni a ringatásról.
lehet bennem van a hiba...majd a 2.nál okosabb leszek. :D
snooopy
 
 


Sziasztok!

Orsi! 2 szobás lakásban lakunk. És most a nappali is félig háló lett. :) Szeretnék egy térelválasztó polcot csináltatni az ágy mellé. Ha ismer valaki bútorasztalost, aki olcsón csinál nekem egyet, szóljon! :D Egyet már megkérdeztem, de drágábban csinálná, mint amennyiért a boltban megkapnám.
Maci is 3 órát alszik napközben, úgy mint Emma, csak épp a nagy babakocsijában. Ebéd után belerakom és el is alszik magától. Ha felébred kiabálni szokott, hogy ki akar jönni. Az esti nem altatás, hanem a fáradtságtól alszik el. De 10-nél előbb sosem. Addigra én is kidőlök. Pedig én is próbáltam már ezerszer lefeküdni vele hamarabb, de fölösleges. Majd változik, ha nagyobb lesz. :) Ja, ringatás sose volt. Most is utál ölben lenni.

Cini! Emma nagyon ügyes kislány. Majd elkezd beszélni ha akar, aztán majd abba sem hagyja. :D Marci is rengeteget dumál. Ma elmentünk sétálni délután és végig azt kiabálta, hogy dédi. Persze az ő nyelvén még "dídi"...gondolhatjátok. Alig röhögtek rajta.
Hogy megy a kresz? Mikor vizsgázol?
Nekem októberben lesz pénzügy vizsga...hűű de várom. :?

Melinda! Hagyjuk a gyöngyösi kórházat. A hátamon feláll a szőr, ha eszembe jut, nekem milyen volt bent. Meg ha arra gondolok, hogy "remélem" lesz még benne részem.

Mona! Üdv köztünk! Gratula a lurkókhoz! :)

Sziszi, Hetti, Anett, Picurka, meg aki kimaradt! Hol vagytok? Tessék jelentkezni!

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!
Megvagyok még én is! :D
Csak kicsit kapkodós volt az utóbbi pár napom. A lányom a multhéten beteg volt és elég nehéz bepótolni egy heti anyagot, mert hát legyünk őszinték a 6. osztály már nem olyan egyszerű!
Mellette én is tanulok és már kicsit nehézkesen fog az én agyam, már vagy 5 éve nem tanultam de most mindent bepótolok.
Ráadásul nem olyan egyszerű a páromnak sem elintézni a kinti munkahelyet. Ott is válság van és igen megbonyolították a kinti munkavállalást, de most már ez is sínen van.

A pocakom nől és már lassan nem férek tőle, pedig még nagyon sok van hátra. Kíváncsi vagyok mekkora is lesz az én kis pocaklakóm.

Olyan jó olvasni hogy milyen ügyesek már a gyerkőceitek. Most esik le hogy milyen régen is volt az én lánykám kicsi, hogy megy az idő! :D

Annyi rossz dolgot olvasok mostanában az itteni kórházról hogy én már előre félek hogy mi lesz ha én is bent leszek. Bár ha jobban belegondolok ez már évekkel ezelőtt is ilyen volt.

Kép

Kép
picurka2
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors helyzetjelentés rólunk! :lol:

Na,megvolt a 35.-ik heti uh! :lol:
Minden nagyon szuper! :lol: Pocaklakóm kb 2800 gramm! :wink: (És még van 5 hetünk! :shock: )bízom benne,hogy max 4 kg-nál megáll! :roll: :roll:
A méretei 36 hetesnek felelnek meg.Magzatvíz átlagos,fejvégű fekvés,méhlepény a hátsó falon tapad.A köldökzsinórban az áramlási viszonyok is jók. :lol: :wink:

Holnap NST-re kell mennem. :)

Nicol,rakott fel képeket Lizikéről az iwiw-re!Aki gondolja,nézze meg! :lol:

Picurka!
Tényleg sok rossz dolgot hallani a gyöngyösi kórházról,de én hogy most a múltkor bennt voltam,láttam azért nem olyan vészes! :roll: Biztos van ennél rosszabb is! :roll: Meg mindenki a saját tapasztalatáról tud csak nyilatkozni! :wink: Kitudja,lehet Neked vagy nekem jó véleményünk lesz szülés után! :roll: :roll:

Jó éjt lányok!

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!

Sziszi!

Gratulálok a szép eredményekhez :D .

Én is úgy gondolom, min Te. Igaz, hogy nekem is nagyon rossz volt a kórházban, de ki az aki jól érzi magát bármelyik kórházban is?
Azt a pár napot ki lehet bírni valahogy. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg olyan kórház van ahol jobbak a körülmények, de messzebb is vannak,meg hát a gyöngyösit legalább ismerjük.
A szülészet része nem olyan rossz, inkább az ott dolgozók hozzáállása az amin lehetne javítani.
Meg hogyha valami nem tetszik, lehet szólni. Ha azt akinek szóltál nem érdekli akkor a felettesének.
Tipikus magyar hozzáállás, hogy lenyeljük a békát.
Igen is nyissa ki az ember a száját, fizetünk eleget az egészségügybe, + ott van még a szükséges rossz a hálapénz is, jogunk van szólni.

KépKép
Kép
cinix
 
 


Sziasztok!

Manó egész jól halad az ovival. Ma már szólt ha pisilni kell, de most meg azt mondja az ovónő hogy köpköd :) Meg nagyon eleven. :lol:


Sziszi

Örülök a jó eredményeknek!

Melinda

Nagyon durva, és még hülyének is nézik az embert.

Nekem jó volt a kórházban ahol szültem, mondhatom hogy jól éreztem magam.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Hettie!
Ez most mit jelent pontosan,hogy Arti köpköd???? Az ovis társait? :lol: :lol: :lol: Bizti felbosszantották valamivel! :lol: :wink:

Cini!
Teljesen egyetértek Veled,amit az egészségügyről írtál! :)

Lányok!
Tápszert hol lehet venni,gyógyszertárban?Azt a gyerekorvos írja fel?Bár ne legyen rá szükségem! :roll:

Kellemes hétvégét mindenkinek! 8) 8) 8)

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó!
Én ugy tudom hogy tápszert már szinte bárhol tudsz venni, gyógyszertárban és üzletekben is! Reméljük nem lesz rá szükségetek.
Nekünk anno még a gyerekorvos irta fel!

Kellemes és élményekben gazdag hétvégét mindenkinek!

Kép

Kép
picurka2
 
 


Sziszi

POntosan nem tudom, de lehet. Mondjuk mikor mentem érte akkor is köpködött, de nem ugy hogy messzire, hanem csak a szájából folyatta ki. Na ezt jól leirtam, remélem érthető. :lol:
Tápszert a gyerekorvos ir fel. De reméljük nem fog kelleni.

Ma osztálytali van a férjeméknek, én még mit csinálok nem tudom...

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást!Igyekszem gyakrabban jönni,de sajnos nem mindig jön össze.Egyébként 4 gyermekem van,a nagyfiam már 15 éves.

Cinix!

Nem kell aggódnod,hogy Emma még nem kezdett el beszélni.Nagyon változó,hogy a gyerekek mikor kezdik el.A nagyfiam már 2,5 éves elmúlt mikor elkezdett beszélni,kb 3-4 hónap múlva már folyamatosan beszélt.A nagyobb lányom,Emma,2 évesen kezdte,de kellet fél év mikor már mondatokban beszélt.A kisebb lányom,Bori 28 hónapos,és azóta kezdett el szavakat mondani,mióta Emma Óvodába ment,és ő is szóhoz jut.Egyébként 3 éves koráig ráér,ha még akkor sem beszélget,akkor beszélhetünk megkésett beszédfejlődésről.Ilyen esetben érdemes elvinni logopédushoz,ahol néha 1-2 gyakorlat elég,hogy lökést adjon a gyerekeknek a beszéd beindulásához.Megnézik azt is nincs-e valamilyen szervi oka annak,hogy nem beszél a gyerek.PL.:Lenőtt nyelv,nyílt szájpad,esetleg a fogai rendellenesen nőttek...
Vagyis szerintem még semmi okod aggodalomra,meglátod,milyen váratlanul és gyorsan megtanul beszélni!

Sziszkó!

Előkapartam az uh-s leleteimet,a lányokét találtam meg.Emma 35 hetesen 3040 gramm volt,ő a 39.héten született 4400 grammal.Borika 2585g volt a 35. héten és 38.-on 3850 grammal született.Áron a 36.héten volt 3300 gramm és 41.héten született 4 kilóval.Csak azért untatlak,mert hasonlóak a számok és talán tudsz belőle következtetni.Tápszert a gyerekorvos írhat fel,de szerintem nem kell még ezzel foglalkoznod.Biztos menni fog a szoptatás,csak nem szabad feladni.

Remélem tudtam segíteni nektek,és igyekszem gyakrabban jönni.
Sziasztok!

Mona
mona35
 
 


Sziasztok,

gyorsan bejelentkezek... szombaton Gyöngyösre költöztünk!
Úgyhogy mostmár nem izgulok úgy a szülés miatt, mert itt vagyunk, itt a család, ha bármi van!
Még rendezkedünk, pakolgatunk, van mit...
Voltam ma a védőnőnél, nagyon aranyos!
Csütörtökön megyek nst-re és Uh-ra, meg a dokihoz is.
Kíváncsi vagyok mi a helyzet, mert a költözés alatt kicsit megerőltettem magamat és fájdogáltam is, volt jósló és csak sima alhasi fájdalom, keményedés, drékfájás is...
Na, majd kiderül!
Héten már iszom a málnalevélteát is.
Nekem anno semmi bajom nem volt a kórházzal, remélem most sem lesz! Azért arra is figyelnek kinek a beteg vagy, ki a választott dokid, van-e...
Tényleg gázosak a körülmények, de a szülészet nem rossz! Van jobb és rosszabb is.
Nem biztos, hogy az a jó, hogy hagynak természetesen szülni, mint a SZent Istvánban, aká két napig is, nem adnak semmit, csak nehogy császár legyen... barátnőm így járt és hát nem volt gátmetszése, de megbánta...ez most volt augusztusban!
Vagy a húgom, aki orvosnak készül, és gyakorlaton volt a SOTE-n és hát 1 éjszaka alatt 6 császáron vett részt, mert ott alapból rávágták, hogy ez nagy baba nem tudja megszülni, 3500 gramm felett, mert nem akartak kinlódni, nem volt idő, sietni kellett, mert túl sok kismama van nekik, nincsen idő ot vajúdgatni
Szóva el lehet dönteni mi a jobb!
Én inkább szülök, egy nem túl menő helyen, a válaszott dokimnál, akiben 100%-ban megbízok és ha ő azt mondja, hogy császár, akkor legyen, de mivel tudom, hogy a természetes szülés híve maximálisan, tudom, hogy segíteni fog, hogy az legyen!

peppisimo
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: