Új privát üzeneted érkezett!

Felmentem egy kicsit a lap teteje fele es latom h PEtinek ma van a szulinapja?!

:D BOLDOG SZULINAPOT PETI!!! :D
mrsnoname
 
 


Szia Berni!

Koszi az eleszto infot, most a noverem kuld egy par tasak szaritott elesztot, de elteszem az infodat biztos szuksegem lesz meg ra :lol:
Es igen fel kell futtatni mielott bekeverjuk a tesztaba.

Sulit en februarban tervezem kezdeni,remelem sikrul elintezni, most a parommal angolul sms-zunk,meg van egy ismerose, olyan mintha a gyerekek nagyanyja lenne, vele szoktunk meg sms-t valtani.Megdicserte az angolom en meg irtam neki,hogy koszi, de meg szotar kell :lol: Bakker a szorenddel nagy bajban vagyok.Adj valami tippet legyszives,hogyan tudnam fejben konnyebben rendbetenni a szavakat :shock:

Viszont mar Marko fiam is tarsalog az osztalytarsaival, elmennek egyutt focizni, jatszani :lol: Ugyhogy alakul a tarsasagi eletuk.

Rima! A mak es dio tema is egyenlore megoldott, kuldenek szinten otthonrol ledaralva :lol: De viszont ha mar itthon lesz a ferjem, bemegyek a Lengyel boltba mar en is vegre,veszem a batorsagot :oops: Itt meg turot is lehet kapni, az egyik ismeros srac abbol sutott isteni turos sutit. :roll:

Nah mentem mert a legkisebbe belekoltozott az ordogmostanaba, es mindent szetszed,ramol,firkal.De megmutatja hogy mit csinal, jon es szol. Pl,hogy tollal osszefirkalta a falat.Na ilyenkor hogy lehet ra haragudni?
Otlet, hogy szedjem le a tollat a tapetarol?tapetazni nem akarok.mas otlet? :wink:

Szep hetet mindenkinek!


Kép
thomaildi
 
 


Sziasztok!
Berni!
Köszi a jókívánságot, igen már 5 éves a pici fiam! :)
Vissza kéne olvasnom, ezer éve nem jártam erre! :oops:
Puszi!
Andi
andi68
 
 

 
 

Andi!

Nagyon Boldog Szuletesnapot Petinek


Bocsanat :oops:
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Ibi vagyok,25 éves és van egy kisfiam,Marcel,aki hétfőn lesz 2:-).
Régebben(jó régen)én is írtam ebbe a topikba,csak aztán abbamaradt sajna.Remélem nem baj, ha csatlakozom hozzátok.
Mi is laktunk kint Angliában,de tavaly hazajöttünk.Viszont vissza szeretnénk menni ezévben.
Itthon tényleg nagyon gáz a helyzet és munkát se lehet találni,főleg itt ahol én lakom...Bár attól tartok,hogy kint se könnyű most.
A sógornőmék ezen a héten fognak kiutazni Farnborough-ba és mi is megyünk utánuk,csak még nem tudom pontosan mikor...Vki lakik arrafele?
Én a munkatalálástól nem is félek annyira kint,annál inkább a nursery találástól,ami ugye minden tekintetben megfelelne,főleg árban :oops: Tud itt vki bővebb infot arról,hogy milyen árban vannak a nurseryk?vagy a pre-school-ok?vagy egyáltalán mennyi idős kortól vihetem a kisfiamat pre-schoolba?

Ki mivel foglalkozik kint?Vagy itt minden anyuka még otthon van a gyerkőcökkel?

Bocs a sok szövegért.
Ibi
ibigirl
 
 


Sziasztok!

Ibi vagyok,25 éves és van egy kisfiam,Marcel,aki hétfőn lesz 2:-).
Régebben(jó régen)én is írtam ebbe a topikba,csak aztán abbamaradt sajna.Remélem nem baj, ha csatlakozom hozzátok.
Mi is laktunk kint Angliában,de tavaly hazajöttünk.Viszont vissza szeretnénk menni ezévben.
Itthon tényleg nagyon gáz a helyzet és munkát se lehet találni,főleg itt ahol én lakom...Bár attól tartok,hogy kint se könnyű most.
A sógornőmék ezen a héten fognak kiutazni Farnborough-ba és mi is megyünk utánuk,csak még nem tudom pontosan mikor...Vki lakik arrafele?
Én a munkatalálástól nem is félek annyira kint,annál inkább a nursery találástól,ami ugye minden tekintetben megfelelne,főleg árban :oops: Tud itt vki bővebb infot arról,hogy milyen árban vannak a nurseryk?vagy a pre-school-ok?vagy egyáltalán mennyi idős kortól vihetem a kisfiamat pre-schoolba?

Ki mivel foglalkozik kint?Vagy itt minden anyuka még otthon van a gyerkőcökkel?

Bocs a sok szövegért.
Ibi
ibigirl
 
 


Sziasztok!

Andi! En is nagyon boldog szuletesnapot kivanok Petinek! Hihetetlen hogy repul az ido :) !

Berni! Oszinte leszek, van makdaralom(vagy orolo :oops: ) es diora is van, igy konnyu nekem :wink: ! En is gondoltam mar arra, h jo lenne egyszer egy tali.
Mikor iratattok be Antoniat abba a pre schoolba?
Fantasztikus volt otthon, Leon meg egy kis huncut, meg sem all, izeg mozog. Ma holnap elindul egyedul, mindenbe kapaszkodik es ugy megy es mindig dumal.

Ildi! Aranyos lehet a pici fiad es igy tenyleg nem lehet ra haragudni :) ! Lengyel uzletben tenyleg jo dolgokat lehet beszerezni, en is ott vasarolom a turot :wink: .

Ibi! en nagyon jol emlekszem rad es nagyon sokszor hianyoltalak. Mi van veled? Meselj! Marcel miket csinal?

Szep napot!

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!

Most csak egy gyors bekukk. Megprobalok kepeket feltenni. En mar masfel hete beteg vagyok, nem birok kikecmeregni a nathabol. Szerencsere a csalad tobbi tagja nem kapta el tolem. Ezert is tuntem igy el, mert nagyon vacakul ereztem magam.

Kép Bambulok ki az ablakon... Kép Kép Unokatesommal... Kép Kép Kép Kép Anyaval...

KépKép
olive
 
 


hello ujra

Andi:happy birthday to Peti! :)

Rima:igen én is emlékszem rád,sajna akkoriban elmaradtam a topiktól,elég sok minden történt velem.látom azóta már te is javában anyuka lettél és így utólag is nagy gratula a kisfiadhoz!
Marcus már nagy kópé,elég hyper-gyerkőcke,állandóan megy,kb. 6-8 mp-ig bírja ki a popóján.szeptember vége óta jár bölcsibe.az első másfél hó szörnyű volt,mert elég sírós időszak volt és enni se nagyon akart ott,csak otthon.de már nagyon szereti,és a szókincse is sokat gyarapodott.ügyesen beszél, 2 vagy 3 szót össze tud rakni és nemrég megfigyeltem,hogy már egyre jobban ragozza is a szavakat és helyesen.és ti hogy vagytok?otthon vagy a picivel,nem dolgozol még ugye?mi is pontosan a kisfiad neve?

Olive:mi is betegek vagyunk már 2 hete,Marcel meg én is taknyosak vagyunk és nem tudunk kilábalni :( ráadásul hallottam ma a rádióban,hogy jön a nagy influenzajárvány ide is.)
Tényleg,Angliában járvány van?jobbulást!!!

Valaki írt a diórol meg a mákról még fentebb.Emlékszem mikor még kint laktunk Angliában,én láttam darált mákot a Tescoban.nincs már?

na mentem,fürdünk Marcival :) pussz nektek
ibigirl
 
 


Sziasztok!



Minden betegnek jobbulast kivanunk!


Vegre egy kis mozgas a topicban. :lol:

Szia Ibi mi meg nem "talakoztunk" :)szomszedok nem leszunk,megneztem a terkepen.325 mf a tavolsag. A Te Marciddal egyutt mar 3 Marci van a topicban.A nursery temahoz nem tudok meg sokmindent szolni, Marcit majd szeptemberben szeretnenk beiratni.Itt van lehetoseg heti otszor fel naposra is beadni ,es nem kell fizetni.Ezt a beszedterapeutank mondta, de lehet h csak Marci miatt?tenyleg nem tudom.A pre-school az az iskolaelokeszito? Az talan 5 eves kortol van?vagom a temat mi?
En nem talaltam a Tescoban daralt makot.De ha kijossz,es talalsz, szolj.En kerestem.
:wink:



Olive,nagyon edes a kislanyod az ajandekhalmazban :) ha az utolso kephez nem irod,hogy anyaval... akkor max a tesonak nezem :wink:

Rima,jo eroben van a fiad,ha mar nemsoka elindul :lol: Lehet majd teperni utana.Elvezte o is a magyarorszagi kirandulast gondolom :)


Jo ejt mindenkinek!



Kép
thomaildi
 
 


Hali!

Mindenkinek nagyon köszönjük! Megpróbálok majd egy újabb képet betenni róla!

Üdv. az újaknak meg a visszatérteknek! :) Ibi, persze hogy emlékszünk rád! Én sem írtam túl sokat, mióta te sem írtál. :oops:
Mentségem, sok a munkám + még egy fősulira (egyetem?) is jelentkeztem! Öreg fejjel tanulásra adom magam, bár lehet hogy nem vesznek fel. Meglátjuk.

Na, kedvenc témám az ovi!!!!!!!! :lol:

Szóval, van nursery, oda már pár hónapos gyereket is felvesznek. Jó drága, kb. 140 font per hét, ha egész nap bent van a gyerkőc. De fél napokra meg 3x egy hétre is lehet, nem biztos hogy jobban jössz ki anyagilag. (vagyis majdnem ugyanannyi, mint ha full time lenne) Az még az átverős benne, hogy ha beteg a gyerek és nem megy, vagy elutaztok nyaralni, akkor is ki kell fizetni. (esetleg csak a felét)
Na, akkor most jöhet a kérdés, hogy minek dolgozni, ha az ovira megy el az összes kereseted? Azért mert ha heti legalább 16 órát dolgozik mindkét szülő, akkor ennek az oviköltségnek a 80%-át megkapod (kifizetik neked) és csak a maradék 20%-ot kell zsebből fizetni. Ami a legnehezebb, ki kell számolni hogy mennyit fogtok előre egész évben az ovira költeni. (ez két gyereknél már nem is olyan egyszerű) és azt elosztani 52-vel. Annyi a heti költségetek és annak a 80%-át fogják utalni nektek hetente. Az összes ovi számlát el kell tenni, mert év végén kérhetik, hogy leelenőrizzék, hogy tényleg kifizettétek.
Ez az egész azért van, és szerintem nagyon is jól megvan csinálva, hogy aki nem dolgozik annak jóval drágább legyen az ovi, mint annak aki dolgozik. Magyarul, megéri dolgozni! :)
Pre school 3 év után jár. Heti 15 óra ingyen. De ezt a Nursery-kben is lehet érvényesíteni, tehát 3 éves kor után jóval olcsóbb lesz az ovi. Kb. 80 font per hét, de ez csak akkor annyi amikor suli van, (term time) amikor nyári szünet van, (aug.) akkor teljes árat kell fizetni. Viszont ha nyaralni mentek akkor is ki kell fizetni legalább a felét, úgyhogy az aug. az egy ilyen hónap. (meg a december is talán?)
Még annyi, hogy sok oviban várólista van, de pl. mi bementünk 3-ba és egyikben sem volt, de itt a világvégén nincs is olyan tömeg mint felétek! :)

Na, jó bő lére eresztettem magam!!!!
Puszi!
Sziasztok!

Andi Kép Kép Karácsonyi készülődés!
andi68
 
 


UI. Egy teljesn off téma!
Légyszi mondjátok meg őszintén, hogy Peti hosszú vagy rövid hajjal néz-e ki jobban?
Mert családi egyet nemértés van a férjemmel!
Most nem mondom meg direkt, ki melyik oldalon áll! :)
Köszike!
Andi
Kép Peti hajvágás előtt! (dec. közepe?)
andi68
 
 


Sziasztok!
Uj vagyok itt.Szivesen ismerkednék olyan kismamákkal akik Londonban élnek.21 hetes vagyok.Nagyon szeretnék beszélgetni,ismerkedni mivel elsö babám lesz jol esne ha valaki hasonlo hetekben jároval tudnék dumcsizni a babákrol,ruhákrol.......Irhatok privátban is!!!!
Dori
picizoe
 
 


Sziasztok!

Andi,szerintem a rovid haj jobban all Petinek.Meg az nagyfiusabb is.
Nem rovid haj parti vagyok,a kozepso fiam most noveszti a hajat
:lol:

A reszletes ovodai informacioert pedig orok hala, elmentettem jegyzetnek, es ha odakerul a sor, tuti jo lesz utmutatonak :)
Annyit szeretnek meg kerdezni Toled, hogy merre laktok, ha nem titok?
Merthogy irtad hogy a vilag vegen.csak azt nem melyik iranyban :wink:

Picizoe itt kismamak nincsenek, egyenlore,gyakorlo anyukak inkabb.Ha mi is jok leszunk,akkor csatlakozz hozzank.Habar pont en irom aki fenyevekre lakik Londontol :lol:

Tobbiek merre vagytok?Ebi,Ancsi?Teljesen eltuntetek...
Olive,Ibi gyogyultok?



Ildi


Kép
thomaildi
 
 


sziasztok!

Először is köszi Andi a nursery-ről írtakat,én is hasznosítani fogom az biztos!csak még egy kérdés ezzel kapcsolatban.: :) a kérdés a következő:írtad,hogy mind2 szülőnek min. 16-16 órát kell ahhoz dolgozni per hét,hogy kapjunk 80 százalékos nurserytámogatást az államtól.ez a working tax credites papírral összefügg?

A hajjal kapcsolatban meg én is a rövidebbre szavazok,mint Ildi.Az tetszik egy kisfiúnál, ha a fejtetőn kicsit hosszabbra van hagyva körbe meg rövidebb és a határok meg össze vannak mosva.Marcinak is elkelne egy hajvágás,de nem igazán tűri.Nyáron öcsém ledúrta neki géppel 3-assal :lol: véletlenül...(Öcsikém skin :shock: )Azóta nem nyíratkoztunk :lol:

Üdv Ildi,kár,hogy nem fogunk közel lakni...tipikus :D A te kisfiad Marcell?És miket csinál már?Sokat beszél már?Marcus most lesz 2 éves 26-án,látom ti egy kicsivel idősebbek vagytok.Mikor mentetek ki Angliába?Hol szültél?És te mikor szeretnéd nurserybe vinni a kicsidet?Bocs a sok kérdésért,de kíváncsi fáncsi vagyok :lol:
Még kicsit taknyos Marcus,de már alakul!

Olive.szia.Nagyon édes a kis bébid,ti is látom nemsoká 2évesek lesztek.Merre fele laktok?És te hol szültél?Szerettek kint élni?

Picizoe.Grat a babához!Nekem már 2 éves a kisfiam,de ha bármi kérdésed van és tudok,válaszolok.te tudod már a baba nemét?
Mi se fogunk Londontól messze lakni,kb 1 órára.Csak jussunk ki egyszer :)

Pussz mindenkinek
ibigirl
 
 


Sziasztok! Most regisztraltam :lol: ,meg uj vagyok az oldalon.Manchesterben elunk,most varjuk az elso babankat-20hetesek vagyunk.Szeretnek beszelgetni,ismerkedni es minel tobbet megtudni az itteni korulmenyekrol.Minden infot szivesen fogadok!! Ti hogy viselteteka terhesseget(en nagyon jol-eddig :P ),es milyen elmenyeitek vannak szulessel kapcsolatban??

Udv es pusza mindenkinek!!

Bye-bye, Livvy
livvy
 
 


Szia picizoe!!
Latom meg te is uj vagy itt!! :lol:
Voltal mar a 2.ik uh-on? Mi jovo heten megyunk,12hetesen voltam az elson.Szerencsere nagyon jol viselem,abszolut nem voltak rosszulleteim.Te hogy viseled?Tudod mar hogy kislany v kisfiu?Dolgozol meg?

Bye-bye, Livvy
livvy
 
 


Sziasztok!


Na gyorsan irok,mig a fiamat lelbuvoli a Night Garden.

Szia Livvy!
Nahat valaki 200merfoldes korzeten belul lakik :lol: Marmint hozzank kepest.Udv a csapatban :D kerdezz batran,barmirol, en is azt teszem,mindenki szivesen segit :lol:
3 fiam van, es mindegyik terhesseg es szules mas-mas volt.Ugyhogy ezt en nem reszletezem,de ha konkret dologra vagy kivancsi,akkor ne habozz,kerdezz. :wink: Miota eltek Manchesterben?Majdnem egyidosek vagytok Picizoeval :lol: Picizoe Ti miota eltek kint?


Ibi!
A legkisebb fiam Marcell igen :lol: .Kb 3 honapja kezdett el beszelni,nagy megkonnyebbulesemre.Ha picit visszaolvasol,akkor ott leirtam,hogy mi volt a problemank. Egyre szebben tisztabban beszel szerencsere, kicsit meg le van maradva a korosztalyatol,meg egy picit lassabban mgy a tanulas, de mar szerencsere a nehezen tul vagyunk.csak meg a fizikoterapeutahoz nem sikerult eljutnunk.A nurseyt szeptemberben kezdenenk, a beszedterapeuta ezt javasolta, mondvan hogy tanulja meg a magyart eloszor.Ezt itt angliaban mondtak mar.27-en lesz 5 honapja, hogy itt elunk.A ferjem mar 2 eve itt dolgozik, es tavaly cuccoltunk ki utanna.|Szoval a szulest meg otthon inteztem. :wink: Egyebkent Szolnokrol jottunk.
Es lasd fentebb harom fiam van.

Ha nem tul pofatlan a kerdes,miert mentetek vissza Magyarorszagra?A baba miatt?

Na menek, holnap jon vegre apank haza, ossze kene meg addig szedni a lakast :lol:

Kivancsi vagyok Andi,Te melyik hajra szavazol
:lol:

Szep hetveget mindenkinek!



Kép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

gyorsan dobok fel kepet a fiukrol.



Kép

Martin es Marci

Kép

Marko


Kép

Marci
thomaildi
 
 


hello bello :D

üdv mindenkinek!

Csak gyors válaszolok Ildi a kérdésedre.
Azért jöttem én és Marcel haza,mert végetért a kapcsolatom a kisfiam apukájával(English :) ) és nem akartam nagyon kiskorában nurserybe adni a gyerkőcöt,hogy elmenjek dolgozni kint.jobbnak láttam itthon élni,míg egy kicsit cseperedik.Ráadásul megtaláltam a mostani páromat pár hónappal késöbb,miután hazajöttünk,aki imád mind2ket :) és mi is őt!kicsit bonyolult,de mostmár boldog vagyok.sajna is meg nem is sajna,van, hogy így alakul.
Várom már,hogy újra kimenjünk!

Olyan szép szemei vannak a kisfiaidnak!

A nagyobbaknak milyen kint?szeretik a sulit?és a nyelv,hogy megy?
Férjed mit csinál kint?És te mikor szeretnél dolgozni menni?
na ennyit most.
puszi pá
ibigirl
 
 


Marcel and me :lol:

Kép mi2en [/img]
ibigirl
 
 


Kép Marcel
ibigirl
 
 


Sziaszotk!

Hú, micsoda termés, üdv. az újaknak! :)

Ildi!
Mi Cornwall-ban lakunk, annak is a közepén, Truro-ban. Ennél messzebb szerintem már csak a "Lands End" van! :) És ti merre is?

Ibi!
Igen, de szerintem inkább Child Tax Credit a neve és az ovi rész az "childcare element".
Mi nem kapunk WTC-et, nem is tudom miért....

Most rohanásban vagyok, kóros alváshiány miatt. :(

Ja, a képek! Köszönöm a válaszokat, én is a rövid hajú Petire szavazok, de apja ragaszkodik a hosszú hajához, mert egyszer készült róla egy tényleg fantasztikus jó kép, (oviban) be kéne szkenneljem hogy lássátok, ott tényleg nagyon szuperül áll neki a hosszú haj, de soha többet nem sikerült ugyanilyet kihozni belőle! :)
Nekem jó rövid hajjal is!

Puszókák!
Andi

Ui. Jók a képek!!!!!!!!
andi68
 
 


Sziasztok!

Rég jelentkeztem.
Közben elszállt a gépünk a fényképekkel együtt. :(

Most már jó és tudok netezni,de kell rá keriteni otthon egy valamire való programot.

Február elején megyünk haza.
A férjem intézi szeptemberre a fősulit.

Én meg keresek egy szupi angoltanárt.

Szeretnénk tesót is Ádinak.

Aztán pár év múlva lehet,hogy vissza.
:D

Papírjaink megvannak talán könnyebb ide vissza jönni ,mint Finnországba.

Messze még a jövő,remélem 3 év múlva is élni fog még a topik

Persze helyzetjelentésre vissza-vissza nézek.

Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Haho,
Ibigirl - udv megint koztunk! amikor eloszor meglattam a neved rogton ismeros volt, de bevallom, nem tudtam hova tenni. Aztan amikor irtal kicsit tobbet magatokrol jottem ra, h ki vagy. Nagyon edes Marcel nagyfiu :D !
Ez nagyon pozitiv sztori, h ratalaltal odahaza egy megerto parra!! Es Marcel ver szerinti apukajaval tartjatok a kapcsolatot? Most hogy visszajottok a UK-ba, o is visszakerul a kepbe? Bocsi, ha tul bizalmasak a kerdeseim - nem kell am valaszolni!!

picizoe es livvy- hello nektek is! Gratula a majdnem egykoru babaitokhoz! Ne tunjetek am el! Epp kifogytunk a kismamakbol :wink: . Kar hogy nem egy varosban laktok.
picizoe, en is londoni vagyok, igaz mar nem kismama, hanem egy 3 es egy majdnem masfel eves anyukaja - ti merre laktok?

Ildi - hamar eljon az a februar meglasd es johet a diak-elet :wink:!
A szorendre fokent akkor fogsz raerezni amikor mar jobban fogod a nyelvet hasznalni es az ertesed is jobb lesz. Szted az ertesed milyen szintu jelenleg? Sztem mielott suliba mesz, ragd kicsit at magad az alap-nyelvtanon. Ne gondolj am semmi komolyra mint peldaul igeidok :shock: ....hanem inkabb ilyenekre gondolok, h legyel tisztaban azzal h mi a fonev, ige, melleknev es tsaik. Ha ezeket igy atveszed, akkor konnyebb lesz a mondatelemzes. Bar sajnos ne szamits arra h fogtok ezzel reszletesen foglalkozni, de legalabb a te fejedben rendben lesznek az alapok, ami segithet majd a kezdeti mondatkepzesben. Igaz, en velem h a jo oreg mondatelemzo technikaval nem lehet angolt tanulni. Meglasd te is raerzel majd hamarosan es jonnek majd azok a szavak helyesen egymas utan maguktol is!

Jaj, annyira jok a kepek mindenkirol - olyan jo h ilyen sokat raktatok fel!
Majd jovok mar en is parral hamarosan, csak legyen idom kicsinyitgetni.

Olive - nagyon bajos kislanyotok van, es latom hamarosan nalatok is unneples lesz :wink: .

Andi - en is a rovid hajra szavazok :wink:, bar en is nagyon szeretem a fiuknal a sarmos hosszu fazonu frizkot - lasd Ildiek Markoja is micsoda vagesz srac :D !
Bar sztem a hosszu frizura fokent akkor all jol fiuknak ha dus es fokent nem tokegyenes a hajuk, hanem van benne egy kis hullam (vagy csak kunkor a vegen) ami tartast ad a frizuranak (lasd Marko). Nemtom PEtinek milyen fajta haja van ugy alapbol?
En is nagyon szeretnem a Viggo hajat noveszteni, mert olyan szep kis szoke feje van es a buksija is eleg picike ...de egyenlore ugy latom, h szalegyenes a haja, mint most az anyjanak :? ...pedig ilyenidos koromban nekem is hullamos volt a hajam, a ferjeme pedig meg mindig az (mar ami meg maradt neki belole) :shock: .
Amugy Petinek mikor volt pontosan a szulinapja?...merthogy ugy latom kozben beragadt a szamlalo :lol:.

Rima – felenk ugy van h 3 eves koruk utan kezdhetnek csak preschool-ban a gyerkok, igy mi most kezdtunk csak januarban. Eddig hihetetlenul meg vagyunk a hellyel elegedve, egyaltalan nem bantuk meg h kivettuk Antoniat a maganovibol es athoztuk ide. Raadasul holnap/holnaputan Ofsted inspection lesz naluk – nagyon kivancsi vagyok! Bar mar az elozo riportjuk is jo lett. A legjobb az egeszben, h a fiunkat a novere utan automatikusan felveszik majd ide, ugyhogy legalabb miatta mar nem kell izgulnunk. Az iden ev vegen viszont jon az altalanos suliba valo jelentkezes – na az lesz meg csak egy tortura es komoly idegeskedes!!! De szerencsere ev-vesztes a csaj, igy o ide fog jarni meg majd masfel evet, es meg nem az iskolapadot fogja koptatni.
Viggoval mar mas a helyzet, o sajnos a legfiatalabb lesz majd az evfolyaman.

Ancsi – na akkor mar ti sem lesztek itt tul sokaig :(. De legalabb tele vagytok tervekkel es tennivaloval odahaza! Ezek szerint visszajottok meg ide kesobb es nem Finnorszag lesz az uticel?

Szeretnelek meg titeket untatni, de sajnos oltarian faj a jobb kezem, abba kell hagynom a gepelest! Mar tobb mint egy hete h folyamatosan faj a huvelykujjam, sokszor egeszen fel a vallamig nyilallik. Mar nagyon neki vagyok keseredve, mert hihetetlenul meg tudja benitani az embert ez a fajdalom, pedig extra erossegu gyulladascsokkentot es fajdalomcsillapitot szedek. Persze eddig a doki sem mondott semmi okosat. Esetleg volt itt masnak is ilyen? En mar tisztara ugy erzem magam mint egy 80 eves nenike.
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Berni így a tünetek alapján nagyon inhüvelygyulladásra hajaz.
A gyulladáscsökkentő mellett be kéne fáslizni és bizony nagymértékben pihentetni,esetleg helyileg is kenheted gyulladáscsökkentő krémmel.
Otthon ezzel táppénz egyből.
Hát egy- két hét kímélés kell neki mire megyógyul.

Már elersztettük a második csomag szállítmányt haza. :D
Az egyik szemem sír másik nevet.
Annyira várom már az otthoni légkört,de itt tényleg egyszrűbb az élet és az embereken is látszik,hogy felszabadultabbak.

Igen lehet, hogy ide jövünk vissza,ebben az is közre játszik,hogy szeretném ha pöttyöm anyanyelvi szinten beszélné az angolt.
Ha már én is felfejlesztem magam merőben könnyebb lesz majd, mint a mostani helyzet.
Bár melepő,de így is ragadt rám ,nem is kicsi.
:D

Kismamák írjatok ám,remélem hamarosan én is beállok közétek a sorba,
és aztán szeretnék minden tapasztalatot megosztani veletek.

Üdv:Anita

Kép
ancsi1979
 
 


Szia Livvy!!
Igen tul vagyok már az uh-on sajna szégyellös a picur nem mutatta magát.De most péntetken megyünk a párommal 4d-re.Akkor leszünk 22 hetesek.Nagyon bizom benne hogy ott már megmutatja magát.De mindenki azt mondja kisfiu lesz!Én egyedül vagyok vele ugy hogy kislány! :lol:
Én is nagyon jol érzem magam!!!!Kis fáradságon kivül semmi.(Eddig hál istennek!!!)
Mondjuk a kilok jönnek föl de nem tudok mit tenni vele.Te hogy vagy ezzel?Most jelenleg itthon vagyok Magyar országon de feb.-ban megyünk vissza ki.Kicsit tartok a kinti szüléstöl!Te kint fogsz szülni?Nem dolgozok a párom nem engedi mivel tavaj husvétkor sajnos elvesztettük az elsö babánkat!!!!Igy pihenek,olvasok......Te mit csinálsz?


Szia mrsnoname!Köszönöm!Én is sajnálom hogy nem találok olyan kismamákat sehol akik közel laknak hozzánk.Pedig jo lenne!!!!!Ugy könnyebb lenne sétálgatni,beszélgetni a szülésröl,babát sétáltatni.....Mi NW londonban lakunk Colindale-ben jelenleg.De a baba miadt költözünk majd 1 településsel arrébb!Te mikor jöttél ki?Mit csinálsz?Itt szültél?

Mindenkinek jo pihenöt!!!!!!!
UT. Hogy lehet képet kicsinyiteni hogy föl tudjam tenni?Már probáltam de 120kb de 1000*800 valahanyas!
picizoe
 
 


sziasztok
Na vagyok újra én is :) . Bocsi, hogy eltűntem, de csomó minden volt, sajna volt pár hét, amikor visszatért a szomorkás hangulatom is, de már rendben vagyok. Suli már megvan (Berni, pont olyan suli, amiről te beszéltél :) ), Hounslow-ban, csak sajna még nem írták ki a kezdés időpontját. Írtunk már nekik, várjuk a választ. Borzalmasan várom, addig is itthon tanulgatok...

Üdv az újaknak, kismamáknak. Picizoe, Livvy, ti mióta vagytok kint? Lehet rólatok kicsit többet megtudni? Apuka angol, magyar?
Ibigirl nagyon helyesek vagytok kisfiaddal. Szaporodnak a Marcell-ek :lol: . Várhatóan mikor jöttök ki?

Andy ovis infókat köszönjük, nagyon örültem az általad leírtaknak, ezt a 20-80%-os dolgot eddig nem tudtam. Milyen suliba jelentkeztél? (Petinél egyébként én is a rövid hajra szavazok :) )

Hú, Ancsi, akkor ti meg mindjárt indultok haza. Remélem, ha pár év múlva visszajöttök, akkor már errefelé veszitek az irányt :). Neked is biztos jóval könnyebb lesz nyelvtudással.

Berni, múltkor mondtad, hogy van vaníliás cukor, én azóta is lelkesen keresem és sehol nem találok. Viszont volt valami, amitől majdnem dobtam egy hátast: ti találkoztatok itt már a sós cukorral?... Három sütit dobtam ki, először vajra gyanakodtam, aztán a végén jöttem rá, hogy bakker, a cukor a sós :shock: . Azóta nagyon megnézem, hogy mit veszek...

Eh, mennem kell, Marci szokásos módján pont most ébredt fel (mindig akkor, amikor végre leülök :lol: )

Kép
ebinc
 
 


Sziasztok!

Eloszor is gyorsan Ibi Marcijanak Boldog Szulinapot! :)

Szia Ancsi,Ebi!
Jo hogy megint itt vagytok.
Ancsi,hogyhogy ide es nem Finnorszagba jottok vegulis? Gondolom nem Belfast lesz a cel ismet.Az iden mar kismama is akarsz lenni? Varjuk a fejlemenyeket :lol: Es tok jo,hogy ennyi tervetek van.

Ebi!
Az uram is mostansag fog racsorogni a college-ra, hogy mikor is lehet menni tanfolyamra.Aztan majd ha egyszerre indulunk netan, akar meg huzhatjukis egymast, hogy minel jobban menjen.Azert az egesz pozitiv dolog lenne.Szerinted?Berni meg tudja nekunk a sok hasznos infot adni.Ha mar itt tartunk, Berni koszi a tanacsot, ezekbe mar belenezegettem egyebkent, nem teljesen idegen a szamomra, de igy hogy mondtad, jobban figyelek :lol:

Ibi!

Az angol pasikrol annyit, hogy en meg nem lattam itt meg valamire valo pasit egyet se :wink: Bocs azoktol akinek angol a parjuk, mint tudjuk kivetelek mindig vannak. De tok jo, hogy igy rendezodtek a dolgaitok, es egyutt nekivagtok Anglianak :lol:
Mikortol dolgoznek?Mostmar fogalmam nincs, mert apankat athelyeztek , es van mikor hetvegen is dolgoznia kell,Marcit szeptembertol szeretnem beadni.Itt nem tudom hogy viszonyulnak a melohelyen ahhoz, ha beteg a gyerek.|Mert harom gyereknel ez razosabb.Es igy, hogy apanknak dolgozni kell hetvegen is, a hetvegi melonak lottek.Dolgozo nok, Ti ezt hogy oldjatok meg?Segitsetek please :)
Es Te hogy tervezed egyebkent?Kijotok es akkor Te is mesz dolgozni,mihelyst Marci beszokott a nurserybe?vagy picit egy szoktok egyutt a kinti lethez?Nagyon aranyosak vagytok a kepen.
Ja az uram raktaros lett :lol: Mar most papiron is.Mosogatofiukent kezdte egyebkent.


Andi,megneztem a helyet ahol laktok, hat onnan mar tenyleg arrebb nem tudtok menni.Aze mi meg a Skotokhoz femaszhatunk.Carlisle-ban lakunk Cumbria megyeben. :lol:
Tegnapelott vagta Marko fiam hajabol, kinezett a neten egy frizurat, de nem lett rovid,nem akar rovid hajat.Imadom a hajat en is, es en is ilyet akarok.Nekem szogegyenes vekonyszalu fos hajam van :?

na mentem mert felebredt Mano.

Ebi! A tescoba van a lengyel reszen vaniliascukor, en is ott vetem a mult heten.nem tudom feletek a Tescoban van-e lengyel resz.De en most hozattam apaval otthonrol vaniliarudat,amit beleteszek finomitott kristalycukorba, es kesz is a vanilias cukrom :lol:
Sos cukorral nem talakoztam.Milyen kekszet vettel?

Berni hogy van a kezed?

Kismamak hogy vagytok?

csinaljatok vonalzot Ti is :lol:

Kép

Szep napot mindenkinek!
thomaildi
 
 


Picizoe!

Addig kicsinyitsd, mig mindket ertek 800 vagy az ala nem kerul.Milyen kepnezot hasznaltok? Ha infranwiew,akkor ha megnyitod a kepet, ott felul kiirja a meretet h mekkora, aztan van egy ablak, ahol be lehet loni, h az eredeti meret hany %-a legyen a kicsinyites, es kiirja, h kicsinyites utan mekkora lesz.Es azt utana mentheted is.Ezutan pedig mar lehet is feltolteni.

Ildi
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Ildi!

Szerencsére tele vagyunk tervekkel.
Igen jó lenne egy tesó Ádinak,már gyártjuk. :D

A te férjednek,hogy sikerült a raktáros állás?
Az enyém is kereste ő is szeretett volna elhelyezkedni itt kint ,mert otthon 5 évig raktárban dolgozott legutóbb raktárvezető helyettesként.
Hiába a sok angol nyelvű referencia semmit sem kapott,pedig még targonca jogsija is van. :(
Ráadásul olyan gyárban ,ami Európában mindenhol ismert Nokia,DHL Exel és ráadásul a SAP rendszert kívül-belül ismeri.

A fősulit is ilyen vonalon szeretné folytatni.
Ha majd három év múlva lesz felvétel szólj ránk! :D

Nem utolsó szempont megyünk mi is. :D

Finnországba is szeretnék eljutni egyszer,de itt már tudjuk milyen az élet nemutolsó sorban nem kell újra papírokért folyamodni.
Bankártya, NI, Home office megvan
Meg jó lenne ,ha a kölykök nyomnák az angolt izomból 8)


Ebi!

:D
Jó lesz veletek egyszer talizni valahol.
Biztos arrafelé vesszük az irányt.

Belfastot kihagynám már legközelebb.

Berni hogy van a kezed?

Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Van egy-két elírás bocsi. :oops:
Szép napot mindenkinek!
Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Te atyaúristen!!! :lol: :lol: :lol: ti aztán írtok.elolvastam,de már azt se tudom ki mit írt,úgyhogy nézem vissza megint az egészet részenként :lol:

thanks Andi mégegyszer az infot!xxx

MrsNoname szia neked is itt újra!Kérdezted,hogy tartom e a kapcsit Marcel vérszerinti faterjával :? Nem tartom.vagyis ő nem tartja,mert nem akar gyerektartást fizetni!!!csak küld szülinapra meg Karácsonyra egy képeslapot.én sose voltam ellene,hogy lássák egymást a gyerekkel,de ő nem erőlteti,pedig ,mennyire szerette mikor kicsi volt...Tartom viszot az exanyósommal meg az exem hugával.ők már voltak is itt látogatóban.meg levelezünk néha stb...úgyhogy ha visszamegyünk az Ukba nem tudm még,hogy legyen,mivel ha eddig nem látogatta most se kell,hogy a nyakunkra járjon,mert "közelben" lakunk. nem tudom,hogy majd kint engedjem e vagy sem....vagy,hogy egyáltalán jönne e :) .
bonyolult história.

Picizoe:Nem kell tartani a kinti szüléstől,én kint szültem Angliában és ha minden jól megy és még szopizik is a gyerek,akkor még lehet aznap hazaengednek.de 1-3 napon belül biztos.mi azért aludtunk bent 2 éjjelt mert nem akart szopizni Marcel és mindig jöttek és próbáltak segítkezni a nővérkék,bár akkor kicsit rossz volt,hogy ott sündörögtek,de így visszagondolva csak a javunkat akarták.Kíváncsi vagyok mitek lesz,majd mesélj!!!

Ebnic:Hello.Mi várhatóan tuti ezévben,de azonbelül még nem tudom pontosan. :? Ti merre laktok?

Thomaildi:Köszi a köszöntőt.Marcel úgy ette a tortáját,mint egy kismalac :lol: A párom cukrász és ő csinálta neki,én is degeszrezab......tam magam :lol:
ha mi kimegyünk,valszeg először a páromnak kell melót keríteni,mert kell ugye 1 biztos pont.majd ezután vagy közben megyek Marcussal egy pár közeli nurserybe és kikérdezem az árakról,órákról stb...őket.beregizünk egy pár helyre,mert tuti lesz lista.aztán ha már biztos helyen lesz a gyerkőc igénylek child tax creditet és eközben kerítek maganak is egy melót,vagy 4 vagy 6vagy 8 órában.és utána meglátjuk,csak a betegeskedéstól félek,reméljük nem lesz sok,és én is kiváncsi vagyok h tolerálják ezt a kinti munkáltatók.Andi???te biztos tudod.

bocsi rohannom kell majd mégjövök
kiss kiss
ibigirl
 
 


Te atyaúristen!!! :lol: :lol: :lol: ti aztán írtok.elolvastam,de már azt se tudom ki mit írt,úgyhogy nézem vissza megint az egészet részenként :lol:

thanks Andi mégegyszer az infot!xxx

MrsNoname szia neked is itt újra!Kérdezted,hogy tartom e a kapcsit Marcel vérszerinti faterjával :? Nem tartom.vagyis ő nem tartja,mert nem akar gyerektartást fizetni!!!csak küld szülinapra meg Karácsonyra egy képeslapot.én sose voltam ellene,hogy lássák egymást a gyerekkel,de ő nem erőlteti,pedig ,mennyire szerette mikor kicsi volt...Tartom viszot az exanyósommal meg az exem hugával.ők már voltak is itt látogatóban.meg levelezünk néha stb...úgyhogy ha visszamegyünk az Ukba nem tudm még,hogy legyen,mivel ha eddig nem látogatta most se kell,hogy a nyakunkra járjon,mert "közelben" lakunk. nem tudom,hogy majd kint engedjem e vagy sem....vagy,hogy egyáltalán jönne e :) .
bonyolult história.

Picizoe:Nem kell tartani a kinti szüléstől,én kint szültem Angliában és ha minden jól megy és még szopizik is a gyerek,akkor még lehet aznap hazaengednek.de 1-3 napon belül biztos.mi azért aludtunk bent 2 éjjelt mert nem akart szopizni Marcel és mindig jöttek és próbáltak segítkezni a nővérkék,bár akkor kicsit rossz volt,hogy ott sündörögtek,de így visszagondolva csak a javunkat akarták.Kíváncsi vagyok mitek lesz,majd mesélj!!!

Ebnic:Hello.Mi várhatóan tuti ezévben,de azonbelül még nem tudom pontosan. :? Ti merre laktok?

Thomaildi:Köszi a köszöntőt.Marcel úgy ette a tortáját,mint egy kismalac :lol: A párom cukrász és ő csinálta neki,én is degeszrezab......tam magam :lol:
ha mi kimegyünk,valszeg először a páromnak kell melót keríteni,mert kell ugye 1 biztos pont.majd ezután vagy közben megyek Marcussal egy pár közeli nurserybe és kikérdezem az árakról,órákról stb...őket.beregizünk egy pár helyre,mert tuti lesz lista.aztán ha már biztos helyen lesz a gyerkőc igénylek child tax creditet és eközben kerítek maganak is egy melót,vagy 4 vagy 6vagy 8 órában.és utána meglátjuk,csak a betegeskedéstól félek,reméljük nem lesz sok,és én is kiváncsi vagyok h tolerálják ezt a kinti munkáltatók.Andi???te biztos tudod.

bocsi rohannom kell majd mégjövök
kiss kiss
ibigirl
 
 


Sziasztok!

Most is csak egy par sorra tudok bekukkantani. Tenyleg sokat irtatok, ugyhogy most nehez lenne mindenkinek valaszolgatni, foleg, hogy nagyon kaba a fejem. 2 hetig voltam beteg, aztan 1 napig jol voltam, utana, ismet beteg. Azt hiszem ugy tortenhetett, hogy az elso csak egy sima megfazas volt, amit apa es Lolli nem kaptak el, viszont mivel beteg voltam, Lolli apaval jart "partykba" meg babaklubbokba es ok meg ott osszeszedtek valamit, amit meg eppen, ahogy kezdtem felepulni elkaptam toluk. Szoval, egyszeruen hihetetlen, hogy en, aki evekig nem volt beteg, december ota mar a 3. nyavalyanal tartok. :(

Ibigirl, pont tegnap lattam a tv-ben, hogy be akarnak szigoritani gyerektartas teren, mivel rengetegen nem fizetik. Uj torvenyt fognak hozni es az a lenyege, hogyha valaki nem fizet, akkor elveszik az jogsijat vagy az utlevelet. Ez szerintem nagyon jo otlet, mert itt jogsi nelkul egy ferfi nem tud letezni, szoval, kenytelen lesz fizetni. Szoval, meg remenykedhetsz, hogy jora fordul nalatok is a helyzet.
En meg azt szeretnem megkerdezni toled, hogy beszelsz angolul is a pici fiadhoz? Vannak angol nyelvu gyerek dvd-tek, cd-tek? Meg lehet, hogy valahol szerencsed, hogy nem ragaszkodik az apja a fiahoz, mivel ha ragaszkodna, azt hiszem a torveny szerint nem koltozhettel volna haza vele. Bar, ezt csak hallomasbol tudom, tehat nem 100%.

Utolag en is szeretnek sok boldog szulinapot kivanni Andi Petijenek es Ibi Marceljanak!

Ibi nagyon aranyosak vagytok a kisfiaddal.

Andi, utolag en is a rovidhajra szavazok. Nekem is az a velemnyem, hogy fiuknak akkor all jol a hosszu, ha van benne hullam vagy gondor. Lanyoknal hosszuhaju parti vaygok, bar ennek ellenere karacsony korul ledurtuk Lolli hajat geppel. Azert ne gondoljatok semmi drasztikusra, a legnagyobb hosszusagra allitottuk a gepet, ugyhogy nem kopasz. Lassan kezd surusodni a haja, ezert szavaztunk a vagasra, hogy erosodjon.

Thomaildi a te fiaid is nagyon helyesek!

Ebinc, Ancsi, orulok, hogy ti is elokerultetek.

Berni
, igen, hamarosan nalunk is unneples lesz. Mar gondolkozom a reszleteken. :) A tortat nem tudom eldonteni, hogy milyen legyen. Nem szeretnem venni, mert nem szeretem az angol tortakat. En szeretnek sutni, de egyenlore meg nem tudom, milyet. Cica alakut szeretnek, ugyanis Lolli meg van orulve a cicakert, csak nem tudom, hol szerezzek be viszonylag olcson cica alaku tortaformat.

Ebinc
, en eddig otthonrol hordtam a vanilias cukrot, de karacsonyra kaptam egy Nigella Lawson szakacskonyvet es abban van ez az otlet, hogy caster sugar-hez rakjal vanilia rudat es zard le monduk egy befottes uvegben! Azt hiszem ki is fogom probalni, mivel en eleg sok vanilias cukrot hasznalok.

Lolli felebredt, ugyhogy mennem kell.

Olive

KépKép
olive
 
 


ciao bellas :lol:

Olive:Köszi neked is a köszöntőt!Neked meg jobbulást kívánok,igyál sok folyadékot!

Jogsi elvesztés nélkül is köteles lesz fizetni,csak intézkednem kell egy kicsit többet még!

Mikor kint éltünk, mindig angolul beszéltem Marcel-hoz,ha volt körülöttünk vki,aki angol.Amúgy magyarul.
Itthon nem beszélek hozzá angolul,de úgy tudom nem is nagy kár érte,hiszen ugyebár nekem már van akcentusom :( Kint meg fogja ő tanulni az angoloktól a helyes kiejtést,az igazán angolos angolt.
Néha szoktam neki angolul mesétolvasni.vannak Thomas and friends angolnyelvű mesekönyveink vagy van az In the night garden foglalkoztatós könyv.dvd,cd nincs,de szinte minden nap néz Marcus Elmo-t vagy Thomas-t a Youtube-on.Ajánlom mert jó kis mesék is vannak,mint pl.a Vuk angolul meg persze magyarul is.Mi imádjuk Vuk-ot nézni,ez az 1 mese, ami leköti kicsit hosszabb ideig Marcust és érdekli is.
Valamint tudom ajánlani szintén a Youtube-on a különféle angolnyelvű dalocskákat,mint pl.:Old Mcdonald had a farm
vagy a Wheels on the bus
vagy Five little ducks
vagy Twinkle twinkle little star és stb......
soknak van szöveg is aláírva.Vagy csak írd be egyszerűen,hogy nursery rhyme és kidob párat,válogass ami tetszik.
ti szoktatok ilyesmiket hallgatni vagy nézni v mesélni és miket szerettek?
ibigirl
 
 


ja és a tortához még:párom cukrász és ők ugy szokták ha nincs pl cica alakú tortaforma,hogy betöltik a tortalapokat a kívánt töltelékkel,de általában a vajkrémes a legjobb formákhoz,mert "ki lehet fagyasztani" rendes hűtőben!!!!ott a vaj megkeményedik,ráteszik a papirsablont,a te esetedben a cicaformat,mondjuk egy kifestőből kivágottat akár...és késsel kelkezdik a formáraszabást.majd marcipánt nyujtanak és bevonják v. nyomozsákbol tejszinnel csillagcsővel díszitik meg ami szem-szájnak ingere :D

na eltűntem,night night xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
ibigirl
 
 


Sziasztok!


De jo sokat irtatok!

Olive jobbulast neked, alaposan osszeszedted ezt a nyavajat.A vaniliarudas tortenetet, Nigella musorabol lestem el en is :wink:


Ebi neked is ugy mukodik a tanfolyamos tortenet, hogy jelentkezesi lapot visszakuldesz, es majd hivan interjura?Nekem most ezt mondta a parom, ma beszelt a College-val es mar ma postara adtak a jelentkezesi lapot :) Kezdek izgulni.



Ancsi a raktarosi allas ugy tortent, hogy masodallasban dolgozott a raktarnal "yard boy"-kent, tehat az udvart tartotta rendben, foaalasban mosogatott.Aztan felajanlottak neki, hogy menjen foallasba a raktarba dolgozni, ez igy is tortent.Aztan egyre tobbet vett at arut,ment szallitani, es most papiron is atkerult hivatalosan.Mostmar "desk boy" :lol:

Ibi nem semmi tortenet. Marcus emlekszik az apjara?igazandibol o meg fel se fogja, hogy mi az hogy igazi apa.
vagy tudja?Mert irtad, hogy a mostani parodat teljesen elfogadta. Koszi a tippet foleg a Five llittle ducks-ra, parszor hallottuk a Tv-ben Cbeebies :lol: es Marcinak tetszett. Es sehol se talatam a szoveget es ennek az adonak nem jon be a subtitle.A Thomas meg egyertelmuen favorit, bar azt csak magyar nyelven hajlando megnezni, de az In The Night Gardent zabalja angolul :lol:Az enekekkel nincs gond, ha megtalalom ezeket az angol enekeket is, szeretni fogja,mert imadja ha enekelnek a tv-ben vagy en eneklek neki, vagy mondokazunk. A parod is tud angol?

Berni hogy van a kezed? Csendben vagy nagyon, remelem nem lett komolyabb baj.


Kismamak hol vagytok,hogy vagytok?

Andi? Merre jarsz?Nekunk most jar a child tax credit,meg a working is, legalabbis amig en munkaba nem allok, ebben a helyzetben is van tamogatas az ovik felol? Es a Disability Liwing Allowance is folyamatban van Marcinak. Epp tegnap hivtak a paromat ezzel kapcsolatban.

Tegnap jott a tulaja a haznak, szetszedtek a halonk padlojat,mert vezeteket kellett cserelniuk, a mult heten elszallt a nappali es a konyha mennyezeti vilagitas.Mint kiderult sorba vannak kotve mint a karacsonyfaegok, es a biztositekos,vagy elosztos doboz az emeleti szobak padloja alatt van .Hat eleg erdekes megoldas.De ugy megcsinalta a ket srac, hogy nyoma se maradt.Meg ki is porszivoztak
:lol: es egy par szot meg "beszelgettunk "is :wink:

Na dugultam good night! :)

Ildi


Kép
thomaildi
 
 


szép jó reggelt mindenkinek!

voltunk tegnap szurin Marcussal,beadattam neki a Pneumococcus-t v. lehet nem így kell írni :oops: .itthon ingyenes!nagy szó!
és képzeljétek olyan ügyi volt Marcel,hogy észre se vette,nézegette a doki néni plüssfiguráit a polcon és már kész is volt,nem is sírt. :D
meg ma reggel is sikerült neki bilibe pisilnie.még ő nem szobatiszta,mondta a védőnéni tegnap,hogy biliztessem sűrűbben,úgyhogy minden reggel kelés után,meg du alvás után és este fürcsi után mostmár bilizni fogunk,és remélem hamar rákap a kacsás bilijére :D .többi anyukák ti,hogy csináljátok?
viszont egy vmi aggaszt...az,hogy fitymaszűkületes,de a doki azt mondta,hogy várjunk vele míg 6-7 éves lesz!!!ez nem sok várakozás?

Ildi:Nem hinném,hogy Marcus felfogja még,hogy a mostani párom nem az ő vérszerinti apja,de az az egy biztos,hogy őt fogja annak tekinteni és apás is és úgy is szólítja,hogy apa.parázik is a párom,hogy később majd rossz lesz neki,ha megtudja és nehogy elforduljon tőle/lünk...bár nem hiszem.nagyon szeretjük,lehet néha túlságosan is :oops:
Amúgy most tanítom angolul,nem tud csak keveset :( mindig veszünk egy kis leckét,ami kell az élethez,melóhoz stb...

Többiek,merre vagytok?Írjatok ti is jó sokat!Meséljetek vmi jót!!!

Pusssssszzzzzzzz
ibigirl
 
 


fürcsi előtt bocsiiiiiiiiii
ibigirl
 
 


Sziasztok!

Ibi.Köszi youtube-os ötlet.
Nálunk is a BB2 délelötti meseműsora a csúcs az In the night gardennel.
Szerencsére bejön a neten az élő adás,úgyhogy otthon is nézhető lesz.

Fú hát mi nagyon le leszünk hordva otthon,mert Ádikám mindjárt két éves és nem hajlandó bilizni.
Tudja miről beszélünk,de amikor szóba hozzuk nem hajlandó a témával foglalkozni.
Igazából nem akarom erőltetni,majd egyszer megtetszik a dolog.
A kukit huzogassátok minden este szorgalmasan és szerintem előbb-utóbb fel kell, hogy válljon.
Nálunk most jött fel egyszerre az egész,be is gyulladt szegénykémnek,de inkább ,mint a műtét.

Az oltást is szeretném megejteni nála még februárban,hogy benne legyünk az ingyen oltásban.
Bár már nem bízok benne,midegy beadatom mindenféleképpen.


Ildi.Akkor nagy mázlija volt a férjednek. :D
Hát igen kitartás,szorgalom és egy jónagy adag szerencse ez a kulcsa.
Ha netán három év múlva raktárvezető lesz a párod számítunk ám egy kis protekcióra :wink:

Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Sziasztok!



Ancsi!
Hat persze hogy szolok , ha raktarvezeto lesz belole.Egyebkent ez a hely ahol dolgozik,meg van egy par Angliaban.
Itt a linkje, nezzetek mega paroddal:
http://www.centerparcs.co.uk/villages/w ... /index.jsp
Gyonyoru hely.

Marcival mi mar wc-be pisilunk, tavaly nyaron kezdtem el a szoktatast.Lassan ment, de mar o kerte, hogy a wc-be pisiljen, viszont kakilni csak es szigoruan este a pelenkaba hajlando furdes,vacsi utan :roll: Es az istennek nem hajlando a wc-be.nem eroltetem, de nyaron hatha sikerul majd ez is.Napkozben csak akkor van pelus, ha megyunk valahova hosszab tavra, mert mire levetkoztetnem osszepisilne magat.De olyankor is szol, hogy pisil.Es ejszakara kell meg a pelus.Nekunk is van letapadas, huzogatjuk, nemigen enged ,de mivel szukulet nincs, raerunk.Marko fiamnak 4 evesen csinaltak meg.Martinnak 1 evesen.Mindharomnal problema volt.Vagy lehet hogy en vagyok bena :(
Egyebkent Marci is ugy allt a dologhoz,hogy tudta mit kene csinalni a bilibe, de csakazertse volt hajlando.Ugyhogy kitartas csajok,minden nap tobbszor, elobb-utobb jobb belatasra ternek :lol:

Na mentem szep napot mindenkinek!

Kép
thomaildi
 
 


Hello mindenkinek!

Ebic-Már 7 éve élünk kint.Éltünk több részén Angliának.De az utobbi egy évben Londonban Colindale-ben NW9 lakunk.8 éve vagyok már a párommal.Nagyon várjuk a babát mivel egyet sajnos már elveszitettünk husvétkor!De már a 22 hétben vagyunk és minden rendben!Holnap megyünk 4d-re és ott remélem megmutatja a gyerköc milye van!Jelenleg Magyarországon vagyunk és február végén megyünk vissza Londonba.A párom magyar.26 éves vagyok.Hirtelen ennyi jutott eszembe!

thomaildi-Köszi a tanácsot.Megprobálom kicsinyiteni a képet és teszek majd föl.Sajnos ez a tesom gépe és neki teljesen más programjai vannak!De probálkozok! :lol:




ibigirl-Köszi a biztatást!De azért nagyon tartok a szüléstöl!Remélem jo kezekben leszek és könnyü ,gyors lesz majd.Holnap megyünk a 4d-re nagyon remélem ott fogja már magát mutogatni!! :lol:
Irok ha tudom hogy mi lett!!!! :o De mindenki fiut josol!!!!Én bizok a lányban!De fö az egészség!!!


Ti mennyit szedtetek föl terhesség alatt?Mi a22 hétben vagyunk és kb.12 kg-nál tartunk!De inkább rá sem állok a mérlegre!!:-)Nagyon vacakul érzem emiadt magam!!!!Igaz hogy terhesség után hamar leugranak a kg-ok?Vagy ott is csak az olyan alkatuaknál?
Tornáztatok terhesség alatt?Mik a tapasztalatok?

Mindenkinek szép napot!!!! :)
picizoe
 
 


Sziasztok!

Ibigirl, a bilis temarol lehetne sokat regelni. :wink: Nekunk is van bilink, de csak a baba ul rajta, meg a kisautot, hutomagneseket pakolja bele Lolli. :roll: En egyenlore nem eroltetem. Decemberben, amikor itt voltak a szuleim, ok probalkoztak, mert szerintuk egy ekkora es ilyen okos kislanynak mar nem kene pelusoznia, de jot mosolyogtam, amikor rajottek, hogy tenyleg nincs ertelme. Erre en mar hamarabb is rajottem. Szegeny csak ult fel orakat a bilin, kiolvasott minden konyvet es csak a laba fajdult meg, ugy elulte, a biliben meg semmi. En ugy gondoltam, hogy megvarjuk a tavaszt, akkor mar 2 eves lesz es az ido is enyhebb, kevesebb reteg ruha lesz rajta, konnyebb lesz vetkozni is. Mivel sokat ul a foldon, most telen adok ra harisnyat es nadragot is. Bar, ma ruhastul rault a bilire, eddig inkabb a babaera akart raulni. :lol:

Picizoe, szoritok, hogy megmutassa magat a babotok. En is korulbelul a 22. het korul voltam otthon 4d-s UH-n. Ott derult ki, hogy lanyunk lesz. :) Itt Angliaban nem akartak megmondani, mivel olyan reszen laktunk akkoriban, ahol sok volt a muszlim es miattuk a korhaz szabalyzataban azt szerepelt, hogy nem arulhatjak el a baba nemet. En inkabb nem irok semmit az angol egeszsegugyrol, mert nekem nagyon nem jon be. Persze, sok olyan magyar lany van, aki itt szult es ok meg voltak elegedve. En hazamentem szulni es utolag nagyon orulok, hogy igy tettem, mert igy rendben volt velunk minden. Itt nem vettek eszre, hogy faros a baba, nem ismertek be, hogy a szemem miatt csaszarral kell, hogy szuljek. A vicces az, hogy megvizsgalni nem vizsgaltak meg a szemem, csak kaptam egy levelet a nogyogyasztol, hogy o beszelt a szemesz kollegajaval es nem indokolt a csaszar. A ferjem ekkor azt mondta, hogy akkor irany Magyarorszag, mert o nem kockaztat, hogy megvakulok-e vagy sem. Az otthoni nogyogyaszom meg gyerekkorom ota ismer es a szemem tortenetevel is tisztaban van, ugyhogy o meg szemeszhez se kuldott, egybol mondta, hogy marha nagy a riziko, na meg elso szulott faros baba startbol csaszar. Nagyon szerettem volna siman szulni, de mivel voltam mar vak par napig eletemben szemmutet utan, iszonyuan feltem a szemeim, ugyhogy nem mertem volna kockaztatni. Pedig, ha csak a farfekves lett volna a gond, akkor bevetettem volna mindent, hogy megforduljon. Egy itteni ismerosunk meselte, hogy az o babaja is faros volt es valami termeszetgyogyasz talpmasszazzsal megforditotta a babot, igy sima szulese volt.

A terhesseg alatti hizasnal se vagyok mervado, mivel en az indulo sulyomhoz kepest csak 8 kilot hiztam. Viszont 4-5 kilo fogyassal inditottam. 16 hetig szinte ra se birtam nezni a kajara, egesz nap agyban voltam. Amint megmozdultam, hanytam. Meg csoda, hogy csak ennyit fogytam. A korhazbol ugy jottem, ki, hogy a terhesseg elotti sulyomnal csak 2 kiloval voltam tobb, viszont a szoptatas alatt bepotoltam. Csak ugy ugraltak fel ram a kilok. Tavaly tavasszal kezdtem egy fogyokurat (90 napos dieta) es ezzel 13 kilot leadtam es azota is tartom.
Viszont azok a baratnoim, akik meg terhesseg alatt hiztak meg (van aki 22 kilot hizott), a szoptatas alatt le is adtak. Szoval, mindenkinel maskepp van. Te valoszinuleg pont ebbe a kategoriaba tartozol. Szerintem ez a szerencsesebb. En is inkabb a terhesseg alatt hiztam volna el es szoptatassal mentek volna le a kilok! :wink:

A "kukacos" temahoz nem tudok hozzaszolni, mivel ez en csemetemen mas szerkentyu van. :wink:

Ibigirl, koszi a tortaval kapcsolatos tippet, de meg mindig nem tudom, hogy mi legyen, mert nem nagyon szeretnek vajkremes tortat, mert az angolok attol rosszul vannak. A marcipant meg mi nem szeretjuk (marmint apa, meg en). Vanilias-turokremesre gondoltam, bar lehet, hogy az angoloknak ez se fog tetszeni, viszont Lolli ezt imadja. Az elso szulinapjara is ilyet csinaltam, csak akkor babapiskotaval. Azert meg agyalok. Viszont az a papirsablonos-kivagos otlet nagyon jo. Lehet, hogy kiprobalom. Nyomozsakom meg van, de ahhoz tenyleg vajas krem kene. :roll:

Na, megyek, bedontok meg egy nagy bogre bodzavirag teat. Valahogy nem megy ez a jobbulas. En meg sose voltam ilyen sokaig beteg. Azt mondja anyukam, hogy fekudnom kene. Jofej, es akkor ki vigyaz Lollira, meg ki foz, mos, takarit? Sokat segit a ferjem, de o sincs mindig itthon.

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Berni, mi a helyzet kezeddel? Remélem nem lett még rosszabb. Egyébként szülés után nálam is történt kezeimmel tök érdekes dolog, azóta hol erősebben, hol gyengébben, de megmaradt: valamilyen oknál fogva borzasztóan zsibbadni kezdtek az ujjaim, ami később átterjedt könyékbe, aztán vállba is. Elég hüjjje érzés, sokszor egyáltalán nem is tudok vele "érzékelni" semmit, amit megfogok. Meg hát fájdalmas...

Ildi, gratula férjednek az előléptetéshez :). Azt figyelem, hogy tök ügyesen tájékozódtok már ebben a kinti világban :).
Nekem tanfolyammal gebasz van, válaszolt a suli, hogy persze lesz, meg minden, de majd csak szeptembertől :(. Úgyhogy most kereshetünk másikat...
Sós cukor: nem sütit vettem, hanem itthon sütöttem és összes borzalmasan sós lett...

Ibi, mi Felthamban (TW13) lakunk, nekem tetszik a hely, mert nyugis, csendes környék, kedvesek a szomszédok.

Olive, jobbulást, gondolom gyerkőc mellett nem tudtad a betegséget rendesen kikúrálni, ezért eshetsz folyamatosan vissza (nah, ilyenkor érzi az ember, hogy de jó lenne, ha itt lenne egy nagymama, aki tud segíteni...).
Vaníliás cukor ötletet köszönöm, valószínű ez lesz.

Látom, In The Night Garden mindenkinél befigyel, nálunk is nagy kedvenc. Én is jókat vigyorgok rajta, Petyát már sokszor "Metyapetyá"-nak, Marcust meg "Marcipájn"-nak hívjuk. Amin óriásiakat szoktunk röhögni, az az össznépi tánc: Makka Pakka teljesen úgy táncol, mint Lagzi Lajcsi :lol: ...

Picizoe, akkor nem is laktok tőlünk olyan hűűű, de messze... Hét éve már? Eddig mit dolgoztál itt kint? Párod mivel foglalkozik?
Terhesség alatt én nem tornáztam, időm és kedvem se volt hozzá, egészen a 36. hétig dolgoztam, rohangáltam, teljesen aktív életet éltem (azt mondták pl., hogy húúú, terhesség vége felé már nem szabad vezetni, hát én az utolsó pillanatig vezettem nem is keveset). Mondjuk a legmókásabb mégis az volt, amikor beindult a szülés... Péntek éjjel indult, szombaton délelőtt mentünk el megvenni a babacuccokat (merhogy addig az elmaradt... :oops: ), Eladónő kérdezte kedvesen, hogy: mikor jön a baba? Mondom ma (éjjel meg is született). Tök mókás volt, két fájás között mutogattam, hogy azt, meg azt meg azt... Oszt utána mentünk be kórházba szülni, addig nem voltam hajlandó, míg meg nem veszünk mindent.
Írd majd meg, hogy mi lett a 4D eredménye :). Kilók miatt meg ne stresszelj, majd szülés után szép lassan ledolgozod a felesleget :).

Na megyek, jóccccakát mindenkinek!

Kép
ebinc
 
 


Sziasztok!

Tegnap olyan jo ido volt, hogy Marcival kerteszkedtunk :D Itt most van olyan ido ,mint otthon februar vege-marcius eleje.Vettem par viragot, ki is ultettuk.Meg reggel jol neztek ki :wink: Es a tulipanjaim is elkezdtek kibujni.A legjobb az egeszben az volt, hogy Marci beult az agyas kozepere, lapat hijan evokanallal kezdte durni a foldet :lol: Igazi kis varacskos diszno lett belole mire vegzett :D kar,hogy erre nincs homokozo.Meg egy jatszoteren se lattam.

Ebi!Igazandibol apank boldogul, nelkule igen bajban lennek meg.De sokat segitettek-segitenek az angol ismerosei,hogy mit,hol lehet intezni. Kivancsi vagyok en is, mit ajanlanak majd a tanfolyammal kapcsolatba.Hat nem semmi csaj vagy, a szulest is kicifraztad.

Picizoe, mindharom fiammal a 20kilot felszedtem. 77 kiloval startoltam a szuleshez :lol: Mos 62-63 vagyok Marci utan keservesen mennek le a kilok.Meg hat mar nem a huszonevesek koze tartozom :roll:Es sajna egyik gyerkoccel se volt sok tejem, igy azt nem tudom hogy szoptatas alatt hiztam volna-e meg,vagy sem. Kivancsi vagyok en is,megmutatja e a pocaklako magat :D csinalj vonalzot pliiiiz, hogy tudjunk veled visszaszamolni :wink:

Olive, ha apa otthon lesz hetvegen fekudj mindket nap.A takaritas megvar( bagoly mondja verebnek mondana ezt a parom ha olvasna :wink: )

Szep hetveget mindenkinek !

Irjatok tobbiek!




Kép
thomaildi
 
 


Sziasztok! Udv mindenkinek!!
Ma voltunk uh-on!! Minden rendben a babaval,nem volt szegyenlos sem,megmutatta a futykost is,ide-oda mozgott,nevetett is. Az uh-s holgy meg is jegyezte h nagyon mozgekony baba. Nagyon rulunk h minden ok!!

Bovebben rolunk: en 28,a parom 25 eves. 3,5 eve elunk kint. En 1 pub konyhajan dolgozom,a parom pedig felszolgalo 1 etteremben.

Picizoe: remelem ti is megtudtatok a babatok nemet :shock: .En eddig 5-6kg hiztam,pedig hajlamos vagyok a hizasra.Abszolut nem voltam hanyos es megse jonnek fel nagyon a kilok,pedig eleg sokat eszem,meg este is.Majd lehet hogy ezutan. :lol:

Igen kint szeretnek szulni,eddig semmi gondom az angol egeszseguggyel,habar az elejen furcsa volt hogy a 12.ik hetig nem nez meg az orvos! Csak a jopar terhessegi teszt volt a bizonyitek terhessegemrol,de azt csinaltam hetente :roll:


Roviden ennyi! Mindjart megyek dolgozni :cry:
Mindenkinek szep hetveget!! Puszi

Bye-bye, Livvy
livvy
 
 


hello mindenkinek!

Ancsi:szívesen. jó Makka Pakkázást :D !

nem lesztek leszidva szerintem a bili miatt.azt mondta a védőnőnk,hogy végülis nem olyan nagy gond,hogy még nem szobatiszta,lehet,hogy most azért sincs annyira kedvük bilizni,mert még hidegebb van és nem jó ilyenkor levetkőzni,még ha meleg is van bent...azt mondta ráérünk kezdeni,ha tavaszodik és lehet már nyárra szobatiszta lesz.de én már elkezdtem vele.és ma reggel is belepisilt egy nagycsomót meg tegnap délután is,este semmi.kitartás, mindenkinek menni fog a kellő időben!a lényeg,h mire 3 lesz szobatiszta legyen az ovira.

a kukis témára visszatérve,mi húzogatjuk addig míg engedi,de neki szerintem nem letapadt,hanem szűk a bőr a végén,épp,h kikandikál a fütykös pici végének a hegye :D szerintetek menjek vele sebészhez?mert a mi gyermekorvosunk azt mondja,h várjunk vele 6-7 éves koráig?lehet műteni kell az ilyet?vagy a természet megoldhatja ezt még?

Ildi:de ügyes Marcika,hogy már így szól és tök jó,h nem fogy ugye annyi pelus sem :lol:
most olvasom,h írod,h Márkónak 4 éves korában "megcsinálták" a fütyijét.szűk volt neki v letapadt?és fájt utána sokáig neki?v h volt ez?

Picizoe:drukkolok nektek,h minden jól alakuljon most már babaügyileg,mert igazán megérdemlitek ennyi bánat után.
megvan már,hogy fiú e v csajszi?
én terhességem elején az első hónapban 69kg-nak lettem mérve.a 9.hónap végén voltam 80kg :lol: (kimondani is sok),de miután megszültem lement minden,sőt még minuszba is mentem2-3 kg-mal.azóta se voltam még 69 kg eddig.most kb.63-65kg között ingázok.a sok fejéstől is fogytam szerintem kicsit( Marcel sajna nem szopizott).Ha tudsz mindenféleképp szoptass,mert nagyon jóhatással van a fogyásra és jó méhösszehúzó hatása is van,meg úgy hallottam,azok közt a nők között,akik szoptattak,kisebb a méh-és emlőrák kialakulássának a veszélye.
a szülés nem lesz egy leányálom,de a baba mindenért kárpótolni fog.egy hétig szülés után azt mondtam,h soha többet,de ma már másként gondolom,még 1et szeretnék!
ja és én nem tornáztam,csak párszor voltam úszni mialatt terhes voltam,ezt ajánlom!!tök jó!!!

Olive:Jobbulást neked!hát igen gyerkőc mellett már nem úgy pihen az ember,mint régen.
A bilizéssel ti még ráértek bőven!Nem is tudom,h tudták öreganyáink belenevelni a szobatisztaságot a gyerekekbe,mire azok 1 évesek lettek... :shock:
Amúgy mennyit alszik Lolli napközben?Mi ebéd után szoktunk egy másfél v. 2 órát.utána csak este 8-9-től reggel fél7-ig alszik Marcus.

Ebnic:te aztán nem semmi vagy,h az uccsó nap leszervezted a baba holmikat,elképzeltem a sztorit,mókás lehetett :lol:

Livvy:Gratula a kis úrfihoz! :D
Jó neked,hogy nem vagy hányós,én az első három hónapot végirókáztam :lol: SORRY!alig tudtam vmit megenni,meg idegesítettek a különféle szagok,illatok is.Én is melóztam a 9.hóm elejéig,igaz délutánonként szunyókáltam sokat a vége felé,de szerintem,jobb volt így,mint otthon unatkozni és állandóan figyelni,hogy mennyit híztam már. :D amíg tudsz foglald le magad,persze vigyázz azért a konyhán meg ne erőltesd magad!ja és nekem is az 5.hótól kezdődött látványosan nőni a pocakom,úgyhogy eljön az is majd ne aggódj!

sok pusza nektek!írjatok,hogy vannak a kiscsemeték!
ibigirl
 
 


Sziasztok!

Livvy ujabb kukacossal bovul a csapat :D
Folenyben lesznek a kispasik. Vigyazzatok dolgozo kismamak magatokra .

Ibi! Markonak nem fajt annyira,mint martinnak(neki 1 evesen csinaltak meg) nem volt szukulete egyikojuknek sem, vissza lehetett huzni jobban a bort, mint a Ti esetetekben. 1 het alatt rendbejon, persze fog fajni neki, hiszen nagyon erzekeny lesz, de utanna nem lesz gond.Csak nagyon kell figyelni, hogy minden nap mozgatva legyen mert visszatapad konnyen.Szerencsere ez nekunk nem tortent meg. Lehet massal is konzultalni kene
:shock:


Ebi, en is megkaptam a jelentkezesi lapot, szinten szeptembernbe kezdodik a dolog :cry: mindenesetre a jelentkezesi lapot visszakuldom, mert vegig szeretnem csinalni, de addig is valami athidalo megoldas kell, mert meg 7 honapig tuti bedilizek :roll:

Na most ennyit szep hetveget mindenkinek!



Kép
thomaildi
 
 


Sziasztok!



Ildi szép helyen laktok. :D

Lányok négy nap és megyünk haza!!!!

Pont benáthásodott a kisvcsávó,és természetesen már úton van az orrszívó. :(

Apa csinált neki törpkoktélt
Hozzávaló:
Langyos víz
kicsi szörp szigorúan cukormentes
pár csepp citrom leve
kk méz

mindezt látványosan gyerek felügyelete alatt elkészítve. :D

Garantált a siker.

Találtam egy olyan oldalt ma ami a magyar nevek mellé angol megfelelőjét is feltünteti.

Szeretnék a második gyereknek olyan nevet adni ,amit angolul és magyarul is egyformán írnak.

Én ezeket találtam:
Roland
Simon

Laura
Emilia
Barbara
Vivien

Ha van valakinek még a tarsolyban írja már le légyszi.

Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: