Új privát üzeneted érkezett!

Tündér, nagyon szép a kislányod!Kép Mennyi idős?
manóci
 
 


OFF: Szia Tündér!
olvastam, hogy már jobban van Ilang Kép örülök neki. most már jobban mozoghat?

a biai bölcsiben ha most rögtön-azonnal-máris hívod őket, akkor még talán egy hely van, ami ilyen 1-2-3 napos. 20-9233120 ez a bölcsivezető hölgy tel.száma. ha gondolod, írok priviben részleteket.

nem tudom, megyünk-e majd úszásra. én minden második szombaton dolgozom, ami ugye, nemsokára Biáról még nehézkesebb lesz. a költözés másfél hónap múlva biztos, mert a mostani helyünkön már felmondtunk, nov. 1-i határidővel.

ti mentek úszni újra? dolgozni mennél vissza? és a suli?

ON: Manóci, mentek kirándulni a hétvégén? ajánlom még a szintén nem messze lévő Budakeszi Vadasparkot, gyerekeknek nagyon jó. bár azt nem tudom, az időjárás hogyan alakul Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok,

Panu, ajánlást köszi!KépVadasparkon már gondolkoztunk mi is, csak még nem jutottunk elKép
De oda lehet menni így ősszel is hűvösebb időben, szóval valamelyik hétvégén szerintem beiktatjuk!
Most nem voltunk sehol, mert szombaton ömlött az eső, igaz du-ra jobb lett, de apa szülinapját ünnepeltükKépKép
vasárnap pedig csak séta volt, meg egy kis játszóterezésKépAnióta sürübben kiviszem a játszóra mindíg amikor babakocsiba ültetem egyből az első szava nta,nta,/hinta/Persze amikor meg már látja a játszót hangosan örül a gyerekek láttánKép
Gondolom már várjátok a költözéstKép

Manó
manóci
 
 

 
 

Manó, gondolom, már megszokta Eszter a helyet, és azért is örül annyira Kép apának boldog szülinapot Kép

igen, készülünk ezerrel. most nyitott szombaton a bnv, ahol 2 nagy pavilonban lakberendezési és házépítési kiállítók vannak. megnéztük, de csak végigfutottuk. most már nagyjából mindent eldöntöttünk, de azért pár címet felírtunk és sóhajtoztunk, hogy a köv. lakásba még mi mident szeretnék, pl. egy szaunát, de annak most nincs hely.

panu
panu
 
 


Kedves biatorbágyi Szülők!

Októbertől Önöket is várjuk a
SZÜLÕK HÁZA

Kamaraerdei Közösségi Házban induló programjaira!


A SZÜLÕK HÁZA Program szolgáltatásai pontos, korszerű, orvosi szempontból is megbízható információt és tanácsadást nyújtanak a családdá szerveződés korai szakaszában felmerülő kérdésekre, problémákra, egyben lehetőséget is biztosítanak a kisgyermekes családok és a kisgyermekek számára, hogy szabadidejüket aktívan és hasznosan tölthessék el.

Fonó – Családi koncert és csoportos, tematikus beszélgetések szülők és leendő szülők számára, szakértők bevonásával ( Szülés, szoptatás, alvás, evés, nevelés kérdései )


Terhesrelaxáció

A csoportos foglalkozások egy 30 perces irányított relaxációval kezdődnek, amely alatt a várandósoknak módjuk nyílik arra, hogy érzelmi betekintést nyerjenek a méhen belüli életre. A testi-lelki ellazulás alkalmával a magzat és mamája között olyan érzelmi csatorna nyílhat, amelyen keresztül a kismamák és magzataik között, aktív kommunikáció indulhat, amely egész későbbi kapcsolatukra építő hatást gyakorol majd. A relaxációt minden alkalommal kb. 1 órás csoportos élményfeldolgozás kíséri. Akár az 5. héttől el lehet kezdeni, de a 16. héttől ajánlott.

Mozgás, torna lehetőségek

A kismamák számára rendkívül fontos a jó erőnlét és közérzet, valamint nagy szerepe van annak is, hogy mielőbb visszanyerhessék kedvező testképüket, a mozgás, egészségmegőrzés és alakformálás terén is foglalkozhassanak magukkal. Szeretnénk olyan órákat biztosítani, ahol a mozgás nehézsége és intenzitása összhangban van a kismamák szükségleteivel és terhelhetőségével, és ahol szívesen látott nézelődők a babák is, akik tölthetnek időt a játszócsoportban is, de közelről szemmel tarthatják a mamát, beszállhatnak a tornába, vagy éppen megakaszthatják azt, ha arra van szükségük.

- Várandóstorna
- Szülés utáni regeneráló torna
- Baba-mama torna
- Manótorna gyerekeknek

Manómuzsika

Versek, dalok, játékok a legkisebb korosztály számára (fél év-3)
Játékformák: kézjátékok, ritualizáló, ismétlődő mozgások,„mintha” játék, höcögtetés, lovaglás, felelgetés, körtánc, ének

Egyéni konzultációs lehetőség


Jelentkezni lehet:
Személyesen: a Kamaraerdei Közösségi Házban, cím: 2040 Budaörs, Kismartoni u. 45
Telefonon: 06-30/ 942-3699-es számon
Emailben: regosjudit@chello.hu
julcus
 
 


Sziasztok!

Kátyuska! a védőnőnél a "hirdető táblán" Ki van téve egy nagy A4-es papírra alul hogy szakképzett babiszitter...! Csak persze mikor jöttem el már elfelejtettem felírni neked a számát!

Megyek is! Üdv mindekinek!

Anide

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


Sziasztok!

Semmi élet?? Na mi van itt? Kép

Kátyuska! (ismét) A biai kábeltévén megint hírdet a nagymama aki alkalmanként vállal gyermekfelügyeletet!


Remélem mindenki jól van! Kép

Üdv

Anide

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


Gyertek el a Szülők Háza októbertől, Budaörs-Kamaraerdőn induló programjaira!Első foglalkozás október 7.-én pénteken, 11 órakor lesz. Tartja: Takáts Rita drámapedagógus, színész

A SZÜLÕK HÁZA Program szolgáltatásai pontos, korszerű, orvosi szempontból is megbízható információt és tanácsadást nyújtanak a családdá szerveződés korai szakaszában felmerülő kérdésekre, problémákra, egyben lehetőséget is biztosítanak a kisgyermekes családok és a kisgyermekek számára, hogy szabadidejüket aktívan és hasznosan tölthessék el.

Programok:
Hétfő, szerda: 9.30-10.15
Manómuzsika, Manótorna
Versek, dalok, tánc, mozgás, játékok a legkisebb korosztály számára (fél év-3)
Kedd, csütörtök
Várandóstorna, 9.30 - 10,30
Szülés utáni regeneráló torna 10.30 - 11.30
Baba-mama torna + Babamasszázs 11.30 - 12.30
Minden hónap utolsó szerda: 17 órától-19 óráig
Fonó – Családi koncert és csoportos, tematikus beszélgetések szülők és leendő szülők számára, szakértők bevonásával ( Szülés, szoptatás, alvás, evés, nevelés kérdései )
Egyéni konzultációs lehetőség

Jelentkezni lehet:
Személyesen: a Kamaraerdei Közösségi Házban, cím: 2040 Budaörs, Kismartoni u. 45
Telefonon: 06-30/ 942-3699-es számon
Emailben: regosjudit@chello.hu

Megközelíthető: Kosztolányi Dezső térről a 87-es és a 87/a buszokkal, a Batthyányi tértől a 41-es villamossal. Mindenkit szeretettel várok!, üdv: Judit
julcus
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a topikra. Pár hónapja lakunk Torbágyon és nem igazán tudom mit hol találok. Az egyik legégetőbb kérdésem, amiben a segítségeteket kérem a gyerekorvos. Olvastam, hogy sokan jártok a Száray doktornőhoz. Mindenki meg van vele elégedve? Mi a véleményetek a Juhász doktornéniről? Nekünk eddig egy homeopatias dokinénik volt, nagyon meg vagyok vele elégedve, de egyre nehezebb lesz nekem visszajárni hozzá Csepelre. A Száray foglalkozik homeopátiával? Meg olvastam valami orosz doktornőről Budakeszin.
Õ nincs túl messze? Jár valaki hozzá?
Privi mail: kovzo@freemail.hu
Előre is köszi a tanácsokat

Kép

Kép
Kép
mincso
 
 


Sziasztok,

Ez tényleg hihetetlen, hogy itt mennyire nincs élet!!!!KépKépKépAzért remélem a rossz idő beálltával majd csak beindul!

Panu, már jól fest a házatokKépugyanis beszínezték!
Bútornézegetősdi az jó dolog, főleg új pecóbaKépAmúgy menjetek el a Max-Citybe mert nagyon jó!!És itt van közelKép

Mincso,Száray a tuti befutó, ez egyértelmű!KépRégebben írtunk a Juhászról, hogy kinek mért nem jön be, majd olvass vissza, és eldöntöd, hogy te azért kipróbálod-e! Azt nem tudom, hogy foglalkozik-e természetgyógyászati dolgokkal ill. homeopátiával, mert én annyira nem gerjedek erre a fajta "orvoslásra"/jobban bízom a hagyományosban/így én sose kértem tőle tanácsot ezen a téren!
Amúgy sajna pont betegek vagyunk, először én lettem, de már 1 hónapja, és most a kislányom is elkapta!Nagyon csúnyán köhögünk, szóval pont 2 napja látogattuk meg a szeretett doktornénit!Kép
Az orosz dokinőről Budakeszin pedig semmit nem hallottam! Hát, bocsi de én csak ennyit tudtam segíteni!

Dina, mit szólsz, hogy van netünk???Óriási nem?!KépÉs te már ezt az új gépen olvasod???Kép

Kingus, hogy vagytok?Remélem a fiúk nem betegek!
Mi messze próbáljuk kerülni a játszót, pedig szép idő van még, de mivel betegek vagyunk nem akarok konfliktust senkivel!Mondjuk néha muszáj arra menni, és meg is őrülök, mert olyankor Eszti mindíg ki akar mászni a babakocsiból, és kezdődik a hiszti!Kép
Viszont olyan ügyike, már rendszeresen ő tologatja hazafelé a babakocsit, és egész hazáig bírja is!Jó sok erő van benne, és itthon úgy kell már leállítani, hogy hazaértünk. Õ még tolnáKépKép
Remélem majd csak meggyógyulunk, és talizunk,mindenkivel!:9
Kátyuska veletek isKép
Manó
manóci
 
 


Hát már teljesen lemondtam róla, hogy valaki válaszol, íhy most nagyon megörültem a válaszodnak Manóci.
Bevallom az archiv dolgokat nem olvastam, csak ezt az oldalt, de akkor elolvasom azokat is.
En szeretnek homeopata doktornenit, mert nalunk a családba eléggé bejött. A lányom most kezdte az ovit (3 éves) és még nem volt beteg, pedig mindneki mondta, hogy 1 hét ovi,2 otthon, lesz az első évben a felállás. (Csak el ne kiabáljam Kép )
Hát ez tényleg nem jó, hogy így lebetegedtetek. Gyógyuljatok minél gyorsabban.
NO, meg remélem a topic is feléled egy kicsit.
Üdv Mincső

Kép

Kép
Kép
mincso
 
 


Manóci!


Igeeeen! Már az új gépen!! Kép

üdv mindenkinek


Anide

Anide Bence Gergő

Kép

Kép
anide
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastam a hozzászólásokat, így valószínüleg mi is a Szaray doktor nénit fogjuk választani. Meg tudja valaki írni nekem, hogy mikor rendel, esetleg egy tel számot?
Ugyanakkor érdekelne a Mara (fodrász) telefonszáma, mert azt is nagyon dícsértétek és már igen jó lenne, ha betévednék egy fodrászhoz.
Csak azt nem tudom, hogy melyik fodrászatban dolgozik a Mara, amelyik a fényképész mellett van vagy vele szemben, a zöldséges oldalán?

Üdv mindenkinek

Kép

Kép
Kép
mincso
 
 


Sziasztok!

Manóci! megvagyunk, csak nem igen jutok gépközelbe, nem tudom utolérni magam a házimunkával, amennyit tudunk kint vagyunk kihasználjuk az utolsó napokat! csak valami izgi azért, Levi hatalmasat esett kedden és megmozdult a metszőfoga, lefele befel, rohanás fogdokihoz, baromi rendes volt itt a faluban, előrevett mondta hogy menjek amint tudok , abszolut norma volt a gyerekkel, pedig homokozóból mentünk véresen melegítősen! Szóval megvan a foga és vissza is áll elég rendesen, holnap megyünk vissza! GYÓGYULJATOK!

Száray doktornő! 30-9210209 23-310 164
betegrendelés
H 2-4 vagy 5
K 2-4
SZ 8-11
CS 2-4
P 8-11
tanácsadás
cs 10-12
lehet de ez nekem át van húzva K 1-2

pusz mindenkinek!
Edina! Mennyi van még vissz?

Kinga
döngy
 
 


sziasztok,
mi is megvagyunk.
Kinga, ez elég rosszul hangzik, de örülök, hogy nem lett nagy a baj.
mi is Száray doktornőhöz megyünk majd, de a mostani dokink hívja majd fel (ő kérte ezt), merthogy évfolyamtársak voltak Kép kicsi a világ Kép

Edina, hagyd, hadd tolja a kocsit, hidd el van benne szufla rendesen Kép egyébként én vettem neki 1 évesen gyerekbabakocsit (játék), olyant, ami nem dől fel könnyen, és azt imádta tolni, főleg, hogy aztán látta nagyobbaknál is Kép az nekivaló, és a kevésbé biztos mozgását segíti.

Mincso, én nem tudok segíteni, mint azt olvasod, még nem lakunk ott, csak készülünk rá Kép Budakeszire rákérdezek, mert lakik ott ismerős. remélem, nem felejtem el.

a ház készülget, de, mint látszik, a szept. végi határidőt nem tartották. talán okt. vége, de már nem merek reménykedni sem. a csajos elvileg novembertől járhat a bölcsibe, majd meglátjuk, mikor leszünk ott.

panu
panu
 
 


Sziasztok,

Kinga,Levit nagyon sajnálomKépKépaz fájhatott neki rendesen!De örülök, hogy megmaradt a fogacska szépen a helyénKép
HázimunkaKép,tudom én is így vagyok, hogy sokszor azért nem tudok géphez jönni du. mert amíg alvás van addig teszek-veszek!Neked meg ráadásul kettőKépKépMa is kint kertészkedtem még így tél előtt, bár annyira jó idő van még szerencse, hogy a muskátlik még maradhatnak is!

Mi is szerdán megyünk vissza a Szárayhoz, mert még eléggé köhögünk, és így nem engedem beoltani!(csütörtökön lenne az oltás)Pedig már jó lenne ezen túl lenni, de nem így!

Mincso, szerdán megkérdezhetem neked a dokinénit erről a homeos hozzáállásáról,ha gondolod?!
Amúgy én nem a Marához járok, de én is azt hittem, hogy abban a fodrászatban dolgozik ahova régebben jártam!A Mara a zöldséges mellettiben van. Én meg a Púderbe járok az Erikához.Nekem egy kicsit elszúrták a hajam a fotós melletti boltban, vagyis nem azt csinálta amit kértem, ezért váltottam! De az Erika szuper, ő bejöttKépKép

Dina, látom az időből, hogy már az új gépnél nyomultok(BencussalKép)

Panu, a babakocsis sztorit én írtam, de nem baj;))én is szoktam keverni néha az emberkéketKép
Esztinek is van játék babakocsija is, de azzal csak a lakásban nyomulKépkint feltétlen a naggyal kellKépKép Bár ő szíve szerint a lakásban is tologatná a nagyot, de a kereke néha sáros, így nem engedem az előszobában sem, le van fékezve, azóta már mondja, hogy nem nem!Tudja a kis majom, hogy azt itt nem szabadKépKép
Amúgy tényleg sokat bír, ma pl. több mint egy órán keresztül sétáltunk, ő persze a saját lábán, meg néha tolta is ő a kocsit.Mostanában, hogy így rájött a mehetnékKépide megyünk az új részre, mert ott még alíg van forgalom, és az van a legközelebb is nekünkKépKép
Házatokkal nemtom mi lehetett a csúszás, pedig dolgoznak, ma is ment a munkaKép

Na mára ennyit, mert már álmos vagyok, így fél egyreKép
puszi, mindenkinek
manóci
 
 


Manóci, ezer bocs Kép, remélem, nem bántottalak meg. én nagyon szerettem az ilyen sétákat, és most is megyünk gyakran. jobbulást nektek!

panu
panu
 
 


Sziasztok,

A tegnap írtam nektek és most látom, hogy nem jelent meg. Valamit elbénáztam, nagyon rossz napom volt, nagyon nehezen rázódunk bele ebbe az ovi dologba. Kép
Manóci arra szerettelek volna kérni, hogy kérdezd meg a doktor nénit a homeopátiáról, de akkor úgy látom ez kútba ugrott. Majd talán legközelebb.

sziasztok

Kép

Kép
Kép
mincso
 
 


Sziasztok,

Panu, dehogy bántottál meg!Nem is tudom mivel bánthattál volna meg,mire gondolsz?Kép
Kicsit már jobban vagyunk, de még köhécselünk!Szerintem még nem engedek oltani!Kép

mincso, szerdán megint visszamegyünk a dokinénihez, kérdezem a homeot nekedKép,és utána jelentek!
Mi a gond az ovival?Nem veszik be, vagy nem tudod melyik legyen, vagy nem akar ott maradni?Kép

Kinga, mizu?Levike foga?Remélem rendbe jött teljesen?

Titike, és Nagymacsek, veletek mi van?Szoktatok még olvasgatni??
ELTÛNTETEK!!!

Manó
manóci
 
 


Sziasztok!
Manóci, csak most olvastam a leveled, mert egyre ritkábban nézek be, hisz úgy is elég kihalt a topic. De azért nem adom fel.
Azt hittem már meggyógyultatok. Jól elhúzódik ez a dolog. Igen kérlek szépen, ha még mentek kérdezd meg a doki nénit a homeos kezelésről. Most pont én vagyok beteg és mivel szintetikus gyógyszert nem szedhetek, így az aktuális doki néni adott 3 bogyót, úgy néz ki bejön. Nem is gondoltam volna, hogy nekem is ad, hisz nem az én orvosom, hanem a gyereké, de tök rendes volt, mikor felhívtam egyből mondta, hogy ezt, ezt meg ezt szedjem és hétvégén jelentkezzem. No, valami pozitívum.
Hát mi elég nagy bajban vagyuk az ovival. Az első hónap még csak-csak elment a dolog, de a múlt héten végig sírt. Már itthon is és benn még jobban. Napközben is.
Az óvónők nem a legsegítőkészebbek, de a dadussal szót lehet érteni. Sokszor elgondolkozom, hogy az akinek szintén van gyereke és lehet hasonló problémákkal küszködik, az hogy nem tudja átérezni a probléma súlyát és miért nem segít? Főleg, hogy ez a szakmája is!!!
MI lesz az ilyennel majd 20 év múlva mikor tényleg belefásulnak már a dolgokba? Na, de csak magamnak bosszankodom, panaszt tenni kész öngyilkosság, saját magunk alatt vágnám el a fát.

Sok vesződés után, ma felcsillant a remény, hogy talán valamikor megszokja az ovit, mert csak egy picit sírt. Azzal a feltétellel nem sír, ha alvás után rögtön ott vagyok és itthon olvassuk a Pöttyös Pannit.

Sziasztok és gyógyulást

Kép

Kép
Kép
mincso
 
 


Szia Mincso,

Hát igen a topik elg kihaltKépKépÉn próbálok ellene tenni, mert akárhányszor itt vagyok szinte mindíg keresgélek embereket, de hiába!Arról nem is beszélve, hogy vannak emberek akik másik topikokban igencsak aktívan működnek közre, ugyhogy még időhiányra sem hivatkozhatnának!!!De mindegy ez van, nem szeretnek ide írni, és készKép

Voltunk dokinéninél, és már azért jobban vagyunk. Gyógyszert nem is kaptunk már, mert ez a köhögés majd elmúlik ez sajna ilyen!Amúgy én is több hete csak köhögök már, de ez most valami új vírusKép
Most már tuti, hogy jöv héten megkapjuk az oltást!De legalább túl leszünk már végre rajta!
Homeoval kapcsolatban azt mondta a dokinéni, hogy bizonyos mértékig ő is pártolja a dolgokat!Pont most megy egy homeos tanfolyamra, hogy kicsit többet tudjon a dologról!A Budakeszin rendelő homeos dokinéniről akiről te is írtál, ő is hallott!Állítólag elég sok betege is van!
Ennyi, ahogy gondolod dönts belátásod szerintKép

Ovival kapcsolatban ez azért elég gáz, hogy amúgy is hiány van belőle, és akkor még nem is olyan rendesek.....!Reméljük azért a kisfiad szegényke csak megszokja majd!
Lehet tudni, hogy melyik ovi ez?Bár nekünk még odébb van az ovis idő, de azért gyűjtöm már az infókat, hogy melyik milyen!

Manó
manóci
 
 


jó reggelt a kitartóknak!

nem túl jók a híreitek Kép jobbulást kívánok!

Mincső, próbálj azért pozitívan állni az ovihoz, mármint a tényhez, hogy odajár a gyermek, mert ő is pontosan érzi a kis ösztöneivel, hogy te miként viszonyulsz az intézményhez. egyszóval ecseteld az előnyeit magadnak és neki is, mármint a sok gyereket, akik közül biztosan akad majd barát is. fel a fejjel!
persze, én könnyen beszélek, mert még nincs ilyenről szó. még nem kezdtük el a bölcsit, mivel még nem költözünk.

Manóci, szép tőled, hogy életben tartod a topikot Kép sétáltok mostanában is sokat? egyre hűvösebb van, bár ez a gyerkőcöket egyáltalán nem zavarja.

mi újabban holdat nézünk esténként, nagy könyörgések közepette legalább 3x kell kimenni az udvarra, hogy megnézzük a holdat, és persze minden alkalommal másik kedvencet viszünk, akik szintén nagyon szeretnék látni a holdat Kép Kép

költözésről: a munkások úgy tudják, hogy nov. elsején nincs hová mennünk, ehhez képest mozognak, de még így sem túl látványos a dolog. na, azért belehúztak egy kicsit. valszeg maradunk még egy napot a mostani helyen, sikerült lebeszélni, úgy tűnik belemennek. persze, közben már költöznénk.

megyek a dolgomra, jók legyetek Kép Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Na, azért hátha lassan feléled a dolog. Kép
Manóci, köszi az infókat. Sajnálom, hogy Száray nem igazán foglalkozik a témával, de még januárig gondolkozhatok. Lehet majd azt csinálom, hogy a picivel hozzá, a nagylánnyal meg maradunk a régi doki néninél. Nem tudom, hogy lehet majd ezt kivitelezni és mennyire fog tetszenik a doktor néniknek.

Képzeljétek a tegnap írtam, hogy csak egy kicsit sírt, ma meg már semmit. Nagyon boldog vagyok. Kép Ma is vittünk rajzokat, meg hímes tojást meg a barbit és ott kell hagynom a hátizsákomat is, de úgy néz ki talán működni fog a dolog. Amúgy kislányom van, 3 éves volt májusba és jan végére várjuk a második számú leányzót (??). Azt hiszem írtam is, hogy Piroskával szinte egyszerre kell szüljünk. Kép

Biatorbágyon csak egy ovi van, de 3 épületbe működik. Mi a Fő utcaiba járunk. Általában vegyes csoportok vannak és az lesz az óvó nénid akihez beosztanak. Választási lehetőség NINCS. Legalábbis, most nekem azt mondták.
Szerintem pont azért nem törik kezüket-lábukat, mert gyerek mint a tenger. ha csak ülnek és semmit nem csinálnak, akkor is túljelentkezés lesz. Kép

Panu. Ne haragudj, visszaolvastam réggebben a hozzászólásokat, de már elfelejtettem, hogy melyik házba is fogtok költözni?

Láttátok, hogy készül a dombtetőn a játszi? KépNagyon örültünk neki, de most annyira leálltak vele, pedig úgy nézem csak a hintákat kéne felszerelni. Jó lenne, ha nem kéne bemenni a központba. NO meg az is jó lenne, ha több hinta lenne. De ne legyünk elégedetlenek.

Sziasztok

Kép

Kép
Kép
mincso
 
 


Sziasztok,

igyekszemKép

Panu, szoktunk sétálni persze, meg mostanság a motor a nagy slágerKépLe se lehet szedni rólaKépLáttuk a házat, és gondoltam is rátok, hogy majd megírom, hogy már kész a lábazata is,hurrrrráKépKépElőbb-utóbb lesz itt költözés!

Mincsó, nem is tudtam, hogy az a 3 ovi ami van az igazából1!Kép Én azt hittem, hogy az teljesen külön 3!De nem is ez a lényeg! Örülök, hogy a lánykád belejön a dolgokbaKépMire a mikulás jön már várja, hogy mehessen a csomagértKépKép
Hol épül új játszó?LemaradtamKép
Tök jó, hogy babás vagy, és ez a 3 év??Mi is így szeretnénk majd a tesótKép
Nem is tudjátok, hogy mi a neme?
Te hol laksz,merre?
Na, megyek mert nem tudok írni, a lánykám kűzd!Õ is gépezni akarKépKép
Manó
manóci
 
 


nem láttam még a játszót, de nagyon örülök Kép
hol lesz pontosan?
a házunk az új részen épül, hamarosan átadják (nagyon remélem!!), nagyjából középtájt, sárga, halványbarna színre festett, 4 lakásos sorház.

Manóci, jó, hogy szereti a "bicajozást", az enyémet nem érdekelte, tudja használni, de jobb neki a lábát használni Kép így szereti.

ovi: nem értem az önkormányzatot Kép fejleszt, tudja, látja, hogy jórészt fiatalok költöznek a faluba és nem épít új óvodát, nem bővíti a régit (már ez is hülyeség, hogy 3 épület, de 1 intézmény), nincs bölcsi Kép pedig biztos nem rágják a küszöböt Kép, ennyi fejlesztés (ipari is!!) csak hoz pénzt a konyhára... és még azon dühöngök, hogy nem építettek járdát a mi domboldalunkra, ha jól láttam, akkor csak az első etap alján van, aztán feljebb már nem láttam. nem túl biztonságos, még akkor is, ha nincs átmenő forgalom, meg vannak lassítók.

ne haragudjatok, hogy itt mérgelődök ezen, csak ez az ovitörténet kihozta belőlem, grrrr Kép

kinéztem kirándulóhelyeket a környéken, leteszteljük gyermekkel és majd adom a tippeket Kép Kép
ha holnap nem esik, megyünk is!

panu
panu
 
 


Panu, voltatok ma a házikónál??,Csak azért mert mi természetesen ebben a jó időben voltunk motorozni, és láttam egy csomó embert ott nézelődtek, meg járkálták körbe a házatokatKép
Én azt az infót hallottam, hogy itt az új részen már biztos, hogy lesz 1 oviKépBölcsiről nem tudokKépEgyébként teljesen igazad van.Mennek azért itt a fejlesztések, színház stb. ovi is igazán lehetne már egy új, hogy ne kelljen az anyukáknak azt mondani, hogy nem vesszük be a gyerekét, mert nincs hely!!!Oldja meg, vigye máshová!Én pl. nem szeretném elvinni majd máshova oviba, ugyhogy remélem mire mi oda jutunk beveszik!
Hallottam tanuszoda tervekről is, nemtom lesz-e belőle valami, de én annak is örülnék!Gondolom nem vagyok egyedül??!!!
Na, késő van,Jó éjszakát!

Ja, majd elfeledtem Kinga megjöttetek,minden oké volt?Hátha napokig nem futunk összeKép

Manó
manóci
 
 


Sziasztok!

Mi is a lakóparkba vagyunk a Rosenbach utcába, a vasút felőli oldalon. Én már hamarabb szerettem volna tesót, de sajnos a nagy természet így akarta. Nem is olyan baj, mert ha hamarabb lett volna akkor a leányzót nem veszik be az oviba.
A tesó valószínűleg leányzó lesz szintén, de úgy néz ki hogy névtelen lesz, mert nem tudunk közös nevezőre jutni a férjemmel ebben a témában. Kép
Különben most megint padlót fogtam, ma alig akart Kincső bemenni az oviba, a csoportból meg kiszaladt. Pedig már annyira reménykedtem. Kép
Nem tudom mi lesz így velünk. Kép(

Jó hír. Ma olvastam az önkormányzati híradót és állítólag építenek egy 100 férőhelyes ovit. Az előkészítő munkára a határidő szept 30 volt, de igazából én még semmit nem hallottam, hogy hol lesz és mikorára fejezik majd be. De mire ti oda kerültök, hátha jobb lesz a helyzet. Kép

Pár napja meg aláírásgyűjtés volt, hogy a MÁV védőfalat szereljen fel a sínek mellé, hogy ne hallatszodjon annyira a vonat. Éjjel elég zavaró, főleg nyáron. Télen nem. Szóval tényleg fejlődik a falu, csak ez az ovi meg a bölcsi a fájó pont. Meg az önkormányzat kérte, hogy a Sasfészek pihenőig legyen díjmentes az M1-es.

Az uszival kapcsolatban, pedig már lehet menni most is a Pontisba, de pontosabbat nem tudok. Lehte, hogy csak a Vass alapítványon keresztűl, ezt még nem tudom, de az oviból a nagyobbakat viszik úszni az biztos és szerintem ide a faluba.

Melyik utcába van a házatok Panu, mert nem tudom minek a közepét kell venni. Kép A játszik pedig fenn a dombtetőn a Tavasz utca folytatásában, a nagy téren van. Nem olyan nagy, de lesz hinta, csúszda, homokozó és ami nagyon fontos, be van már kerítve. Legalább a sok kutya, macska nem piszkít majd a homokozóba. No, meg 3 pad is van és lehet , hogy még fákat is ültetnek, ha jók leszünk. Kép)

Különben a Pöttyös tigris is jó, pont ma néztem, elég sok foglalkozás van, csak BAROMI drága. 900/alkalom és 45 perc. Azért ez nem semmi.

Na, mára ennyi, sziasztok.

Kép

Kép
Kép
mincso
 
 


sziasztok,
jó hírek ezek az oviról, meg a bővülő szolgáltatásokról Kép

Manóci, vasárnap nem voltunk a háznál, mert Liza beteg lett Kép (most már jobban van, egy kis láz, meg nátha). valszeg azért voltak ott sokan, mert a 4 lakás közül egyet megint eladnak, mostanában várható a szerződés aláírás, és azt hiszem a maradék kettőre is van jelentkező. és persze, ezerrel dolgoznak, hogy minél előbb készen legyenek, mert már sok a csúszás.

Mincső, a pontos cím: Hámori Imre u. 20. ez az új, tavasszal felparcellázott részen van, a dombtetőtől a herceghalmi tavak felé. a miénk egy kívül sárga-drapp színű sorház (már nincs felállványozva), most rendezik a kertet, és belül is dolgoznak még.
névtelen tesó Kép Kép, írjatok mindketten listát (minden szóbajöhető névről) mindennap beszéljetek meg egy-egy variációt innen is, onnan is, a végére csak kettő marad Kép jobb esetben Kép

panu
panu
 
 


Végre valami normális utcanév. Nem Rosenbach meg Ritsmann meg stb, ki sem lehet ejteni őket. MInidg betűzni kell a hivatalokba.
A II ütem fele nem is nagyon szoktunk járni, de akkor most majd elsétálunk lássuk, hogy haladnak ott a munkálatok. Kép
Képzeljétek ma még rosszabb volt mint eddig. Kincső ma reggel hányt is ovi előtt. Nem tudom, hogy az ellenállás vagy valami betegség miatt. Láza nincs, mondtam az óvó néninek, hogy figyeljék. Sokan mondják, hogy ezek a pöttömök mindenre képesek.
A lista jó ötlet én már rég írtam, de férjemuram csak az enyémet fikázza. Õ végig sem nézi az utónévkönyvet. Mindegy a szülőszobán így is tőlem kédezik majd a nevet, nem tőle. Kép

Sziasztok

Kép

Kép
Kép
mincso
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk! Manóci! Túlvagyunk a temetésen, rendben minden!
Érdekes hogy Ti nem hallottatok az oviról,régi téma, valahol a 2. ütem területén tervezik és elvileg 1 év múlva működik, a védőnők ezt terjesztik!

A pontisba bazi hideg a víz én nem vittem bele a gyerkeimet, egyszer voltunk 28 fok körül van!

Különben most szerintem kezdődik a "parasztvakítás" a jövő évi választások miatt, ezésrt lesz játszó meg ovi ígéret és hasonlók.
Az ősszel a lakóparkban elég paprikás volt a hangulat, volt valami gyűlés is, a járdák a az ovi majd a suli és hasonló kérdések miatt.
Különban az ovinál külön kezelik a lakóparkot, az elutasítottaknál is ki volt emelve hogy ennyi a lakóparkból, ez is az önkor-i híradóban jelent meg! Hallottam olyan hangokat hogy aki itt lakik az megengedheti magának az magánovit!
Szóval az önkor. lenyúlta a nagy pénzt a telkekért és ennyi nagyjából sz... a többire!!!!

Ez a nagy helyzet, nem olyan fényes mint reméltük, de ez van!
Én a Szent László utcai oviról jobakkat hallottam!

Na megyek Üdv nektek

Kinga
döngy
 
 


Edinával mi van? Mikor jön a baba? vagy már túlvagyunk a dolgon?

Kinga
döngy
 
 


sziasztok,
lehet, hogy ma délután 5 körül Manóci láttam??? Kép Kép akkor vittem haza dolgos apánkat és a háztól lekanyarodva egy anyuka és egy motorozó baba nézett ránk Kép mi egy fekete seattal voltunk.

Mincső, nekem is úgy sikerült annak idején kiszorítani a nevet apából, hogy egy hosszú listával a kezemben leültem vele és végigdumáltuk (igaz, első gyermeknél nagyobb a lelkesedés Kép), végül 2 keresztnevet kapott Kép
sajnálom, hogy Kincső ilyen rosszul viseli az ovit Kép nincs is ötletem arra, mit lehetne még kipróbálni Kép óvónénik mit mondanak? napközben nincs ilyen probléma? csak reggel, érkezéskor teszi ezt? a testvér születése nem zavarja vajon? (biztosan feltetted magadnak már ezt a kérdést, bocsi)

Kinga, sajnos, van igazság abban, amit írsz, még ha hallani nem is olyan jó Kép mindenesetre mind az oviügy, mind pedig a járda felháborító, még gondolkozom, mit lehet tenni Kép nem adom fel egykönnyen Kép

ma voltunk a reptér melletti repülőgép emlékparkban, nagyon élvezték a csajok, nagy hely volt rohangálni és közelről megnézni, megtapogatni, amit eddig jószerivel csak a levegőben láttak, hát az sem utolsó élmény Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Minden estre kíváncsi vagyok, hogy jövőre tényleg beindul-e az ovi és elég lesz-e az a 100 hely?

Ma megint boldog vagyok, mert nem volt sírás. KépMegígértem, hogy du megyünk a régi kis barátjához Csepelre, mivel dokihoz kell mennem és akkor egyúttal mind a kettőt elintézzük. Sajnos ezt nem lehet minden nap eljátszani. Kép

Természetesen gondoltam már én is rá, hogy a tesó megszületése csak visszaveti a dolgokat, sőt az óvóv nénik is "kedvesen" minidg megjegyzik, : "hogy akkor lesz majd igazán cirkusz".
Úgy néz ki, hogy a névvel is lassan dűlőre jutunk apával, valószínűleg a picurnak is 2 keresztneve lesz, mivel Kincsőnek is meg nekem is kettő van.

Hallottátok hogy ma a Pontisba lesz valami gyűlés a közlekedéssel kapcsolatban. Jó lenne ha valami busz a lakóparkba vagy közelébe is megállna. Természetesen anno, mikor még a telket vettük erre is volt ígéret úgy mint az ovira meg játszira. Azért remélem lassan minden megoldódik.

Sziasztok

Kép

Kép
Kép
mincso
 
 


Sziasztok Csajok!

Na, nem vagyok pár napig és mekkora élet lett ittKépKép De örülök, hogy volt mit visszaolvasni!

Kinga, örülök, hogy túl vagytok a nehezénKépFiúk, hogy viselték?
Én most hallottam a múlt héten a védőnőtől, hogy itt lesz az új lakóparkban az ovi!Biztos választási fogás, de mindegy is csak legyen, és maradjon is!Lehetne minden évben választás,nem???KépKép Hátha így több dolog válna valóra.Az aszfaltról én nem is nyilatkozom! Nálunk az utca katasztrófa. Mondjuk állítólag jövőre csinálják.
Edinának még 1 hete vanKépKépMár naon várja a babát, és türelmetlen, de mi ugyebár ismerjük már ezt az érzéstKépKépMajd tudósítok, ha lesz fejlemény!

Mincso, sajnálom Kincsőt!Kép Igazán nem tudom miért csinálja ezt, de valami oka biztos van.Egy gyerek azért semmit sem ok nélkül csinál!Nem viszed át másik oviba?Nem akarlak "vígasztalni" de én arról az oviról hallottam a legrosszabbakat!A Szt. László, meg a másik nemtom milyen utca, a régi trafiknál kellett bemenni, az sokkal jobb azt mondjákKép
Rosenbach u. az tudom melyik;))
És a minap sétáltunk az új játszó fele is! Egész jó lesz tényleg, de mért nincs még befejezve??Még a járda sincsKép

Panu,Ne mérgelődj, lesz még minKépKépMég hátra van a költözés és miegymás!
Amúgy minket láttálKépKépÁllandóan kint vagyunk. Tudod amíg jó idő van!Aztán lehet Pöttyös Tigrisezni! Bár ahogy hallom itt az árakat.....hát nem occcsó az már biztos! De egyszer-kétszer azért biztos elmegyünk majd!
Szerintem azért tuti lesz majd buszjárat a lakóparkban is!A főút baromi messze van onnan,még nekünk is pont 1 km-er, de onnan???Kép

Képzeljétek, ma voltunk oltásonKépKépSzegénykém végre megkapta, de már hetek óta húztuk, mert beteg volt!Úgy sírt, én is majdnemKépDe aztán megvígasztalódott, kapott a doktornénitől Mildibé nyuszis matricát! Egész du. azzal volt elfoglalva, nagyon tetszett neki!Kép

Ja, panu akartam még írni neked, hogy ugyanaz lesz a védőnénitek mint nekünk!Jól fogsz vele járniKépKépMost tudtam meg.

Most enny, mert már késő van.Jó éjt mindenkinek, manó
manóci
 
 


hello, látom mindenki hosszú hétvégét tartott Kép

Manóci, melyik főútra gondolsz? a pátyira? mert nekünk, úgy láttam, közelebb van a községháza utcájában járó busz, és van a tüzépnél egy megálló (bár még nem voltam busszal sosem), az nincs közelebb?
hogy eltaláltam, hogy ti voltatok? láttam, hogy nagyon néztél Kép biztos gondoltad, hogy mi vagyunk, nemde??

Mincső, remélem, egyre jobb lesz az ovizás, és tényleg nincs jobb ötletem Kép

most nem voltunk itthon pár napig. jövő héten muszáj beszélnem a bölcsisekkel, aztán kezdjük Lizával a beszoktatást, megyünk többet is.

panu
panu
 
 


Sziasztok,

Panu, én az 1 km-er távolságra a fő uti buszmegállót értettem! Szerencs igen, hogy itt is van egy megálló a Tüzépnél!Ez nekünk 5'seKépÁltalában ha gyalog, vagyis busszal megyek vhova akkor mindíg úgy intézem a dolgokat, hogy ne kelljen kigyalogolni, hanem ezzel a busszal tudjak jönni-menni! Bár sajna ez elég ritkásan jár, de legalább minden napszkban vanKép
Persze a kocsitokra emléxem, de rátok nemKépKép
Ti amúgy most hol laktok?Mármint amíg nem tudtok beköltözni, itt Bián?
Csak mert, hogy mondod a bölcsit, hogy lassan el is kezditek.És hová fog járni Liza?
manóci
 
 


Manóci,
még Bp-en lakunk, igaz, Kelenföldön, így aránylag közel vagyunk, ha ugrani kell a mestereknek, vagy a szállítóknak Kép
persze, már nov. 1-től az új lakásban kellene lennünk, de hát fűtés, villany híján ez elég nehéz. szerencsére, az utánunk költöző megengedte, hogy még maradjunk 3 hétig, de 20-ig muszáj kiköltöznünk. Liza ott Bián, a Bébihotelbe fog járni, hei 2 napra. tegnap beszéltem is az egyik "óvónénivel", szerinte elég akkor elkezdeni a beszoktatást, amikor már ottvagyunk, és úgyis elég egy hét (szerinte). így december 1-től már semmi akadálya, hogy élesben is a bölcsihez szervezzük a munkát, a beosztásunkat.

gondolom, neked még nincs napirenden a visszatérés a munkába, főleg, ha másodikat is akartok (??)

panu
panu
 
 


Sziasztok Lányok!

Régen jártam erre, de a munka mellett már csak éppen olvasni marad időm, meg néhány régi topikba beírni.

Már a 30. hetet kezdtük el, talán már írtam, hogy kisfiú lesz Zsombi tesója és Szabolcsnak fogjuk hívni. Nekünk még van a tarsolyban pár név, így ha jön majd a hármaska neki is jut belőle.Kép

Érdekes ez az ovi téma. Még valamelyik helyi lapban lehett olvasni szó szerint mi történt azon az ominózus lakóparki gyűlésen. Amúgy én is hallottam, hogy oviba előbb veszik be ugyanarra a helyre azt, aki nem 'bevándorló' gyermeke, mint aki a lakóparkból jön. Gusztustalan és én még sehol nem tapasztaltam ilyen szintű kirekesztést, mint itt. Bezzeg a pénz, amit itt elköltünk az üzletekben és a szolgáltatásokra azt persze szívesen veszik. Én is aláírtam a zajvédelmi kérvényt, de azt sem az önkormányzat, hanem helyi emberkék kezdeményezték.
Egyébként meg milyen szöveg az, hogy aki itt lakik, annak van pénze magánovira, én úgy tudom, hogy minden lakost ugyanazok a jogok és kötelességek illetnek meg.
Mincso, a Ti utcátok a Káp.kert folytatása? Csak mert mi ott lakunk a végében, egészen a pataknál.Kép

Panu, akkor lassan találkozni is fogunk személyesen, mert én mindennap viszem Zsombit. Szerencsére szeret ott lenni és jóformán esélyünk sincsen, hogy felvegyék az önkoris oviba, mert halmozottan 'hátrányos' helyzetből indulunk.Kép

Csajok, én még mindig nem voltam a háziorvosnál pecsételni. Az nagyon muszáj? Megmondom őszintén, hogy ebben a fránya vírusos időszakban nincs kedvem elmenni és a váróban összeszedni valami kórságot. Ja és már azt is elfelejtettem, hogy 4 pecsét kell a védőnőtől (aki melleselg még egyszer sem becsételt, csak beírt) vagy a dokitól, Ti emlékeztek?

Viszont az szuper lenne, ha a Sasfészekig ingyenes lenne az M1.Kép Apa mondja, hogy gyakran 10-15 perc mire a Rynartnál ki tud evickélni a körforgalomból, amikor jön haza. Én is lesek nagyokat, amikor korán reggel megyek a kórházba valamilyen vizsgálatra és a lámpánál is alig lehet kikanyarodni az 1-esre.

Mindezt leszámítva jó itt lakniKép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok,

Panu,XI.-ik kerületKépKépaz jó hely! Én ott nőttem fölKépBár nem Kelenföldön, hanem a Bornemissza térnél.
Örülök, hogy siekrül az ovi v inkább bölcsi?azt hiszem oda minden korút lehet vinni,ugye?Kép
Remljük a legjobbakat nektek, hogy ki tudtok már költözni mire el kell hagynotok a lakást!Majd drukkolunkKép
Hát igen, számomra még van egy pár év itthonKépCsak jövőre indulna az "új" baba projekt, és akkor onnan ugye 9 hónap+ még 3 év!
De én most nagyon élvezem ezt a babázást, és egyenlőre nem vágyom vissza dolgozni! Lehet, hogy a kettő mellett majd már megváltás lesz a munkaKépKépMeg most itthon is annyi a teendő a gyereknevelés mellett, hogy este így is hulla fáradtan dőlök ágyba. Ha még dolgoznom is kéne????!!!!Ez így most még elég, sose tudok valahogy unatkozniKépKépháztartásban mindíg van mit tenni-venniKépha nem lenne akkor találnék valamit, mert nem vagyok egy nagyon egyhelyben ülőKép

Pirus, Jó, hogy már hallunk róladKép
Lassan már finiselsz, de milyen fura, hogy így telik az idő!Emlékszem amikor még csak írtad "halkan", hogy valószínű babás lettélKép
Én úgy tudom a háziorvosos dolgot, hogy ha alkalmazott vagy ha vállalkozó az uccsó hónapban már tilos melózni, és akkor igen fontos a háziorvoshoz 1* legalább elmenni! De nem kell már várni a betegek között, mivel új rendszer van,/legalább is ahova én járok/hogy időpontot kell kérni, és ha pontosan mész oda téged szólítanak! Nem igen szokott csúszás lenni, és betartják az időpontokat!
A 4 pecsét pedig szintén nagyon fontos, mert a nélkül nem kapod meg az egyszeri anyaságit, azt az 50-akárhányezret!De az nem a védőnőtől kell, hanem az orvosod 4 pecsétje, én úgy emlékszem, mivel a kórházi zárójelentéssel együtt adta ki a Doki!!!
Remélem tudtam segíteniKép

manó
manóci
 
 


Szia Manó!

Igen, szerintem is röpül az időKép Sokkal gyosrabban telnek a hetek, mint Zsombival. Mindig azon kapom magamat, hogy Te jó ég, még mi mindent el kell intéznem, lesz-e időm rá! A 24 héttől beilleszkedett fejfekvésbe a kicsi, ráadásul nagyon lent helyezkedik el, ahogy nő úgy fogja nyomni a méhszájat a súly, így esélyem van újra egy 36-38. hét körüli szülésre. Azt megbeszéltük, hogy Karácsonyig nem bújik elő! Rendes kisfiú lesz!Kép

Én egy Réka nevű dokinőhöz adtam be a papírom, már voltam nála egyszer, de akkor elfelejtettem vinni a kiskönyvemet. Majd jövő héten telefonálok akkor. Na, az én dokim nem áll a helyzet magaslatán, ami a pecsételést illeti. Még csak 2 van, pedig többet voltam nála. Kedden megyek, akkor beszerzem a 3.-at.

Köszi!

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


sziasztok,
Pirus, én is úgy tudom, hogy a doki 4 pecsétje kell az egyszeri anyaságihoz, a védőnő nem annyira fontos. Szabolcs már most engedelmes gyermek Kép Kép
a kirekesztésről: én faluban nőttem fel, ott csak 1-2 "idegen" alias "bevándorló" érkezett, de tényleg mindenki furcsán nézett rájuk elelinte. itt viszont más a helyzet, mert a település maga döntött úgy, hogy bővíti a "keretszámot", így aztán nemcsak jogai, hanem kötelességei is vannak. és a főváros közelsége miatt biztosan volt eddig is szép számú itt letelepedő, igazán fel lehetne hagyni ezzel az idegenellenességgel. remélem, egyre kevesebbszer tapasztaljuk majd.

Manóci, igazából mi is a Bornemisszától Albertfalva felé eső részen lakunk. Kelenvölgynek az a csücske, ami a vasútvonalon innen (Bornemissza felé eső) részén van. így most virtuális földik lettünk?? Kép Kép

munka: engem hívtak vissza, és mivel már akkor terveztük, hogy végre sajátba költöznénk, így vállaltam is. most is csak félidőben dolgozom, egyszóval nem szakadok meg. ráadásul nem is mindennap, csak heti 3 alkalom. viszont jólesik egy kis családnélküliség, már ha jó ez a szó rá.

a költözést már nagyon várom. apa most hétvégén szereli a konyhát az öccsével, és jön szaki is segíteni, talán Kép

panu
panu
 
 


Hú micsoda élet lett!!! Kép
A héten szünet volt az oviba, így nem volt annyi időm olvasgatni/írni. Kincső minden nap kérdezi, hogy: Ugye nem megyünk oviba? De sajnos hétfőn eljön ismét a nagy nap.
Piroska: Igen a Káposztás utca folytatása a Rosenbach, ott lakunk a 20-ba. Azt hiszem pont most írtam neked levelet a másik topikba a budakeszis homeos dokinénivel kapcsolatban.

MIlyen a bébihotel?Egyszer jártam ott meg találkoztam az Andival, a tulajdonossal, de nem volt valami megnyerő. Kincsővel voltunk egyszer ovis tornán ő tartotta, de még a nevét sem kérdezte meg. Igaz, hogy járunk az ovijába, de ha már elmentünk az órájára lehetett volna egy kicsit kedvesebb.
Pénteken voltunk zeneoviba a játszóházba. Elég jó volt. Csak egy kicsit mellbevágott a dolog, mert 30 percre 900 Ft volt. Nem semmi. Azt hittem ezért legalább 1 órát játszanak, énekelnek, mondókáznak majd. Kedden lesz a következő, nem tudom, hogy megyünk-e attól függ hogy viseli Kincső majd az ovit. Képzeljétek nem ment volna be egyedül az óvó nénihez a játszóházba, csak velem. Nagyon fél, hogy elveszít. Nem tudom, hogy hogyan győzhetem meg arról, hogy én SOHA nem hagyom el. Az ovinál is az a baj, hogy fél.

Pirus én is úgy tudom, hogy a dokid pecsétje kell, nem a háziorvosé. Kincsővel is így volt. Én is a Fehér Rékánál vagyok és ha csak recept vagy valami más papír kell, akkor azt a nővér (Csilla) intézi, nem kell sorbaállnod. Én a táppénzes papíromat is kb 2 perc alatt szoktam elintézni. Nem gáz. Úgy vettem észre, ha hét közepén mész (szerda) 11 előtt, akkor nincsenek olyan sokan.

Panu: A héten mi is jártunk felétek. Kívülről már tök beköltözhető állapotban van a ház. Nagyon szépek lesztek.

Sziasztok

Kép

Kép
Kép
mincso
 
 


Sziasztok!
Én még teljesen új vagyok itt, de remélem hamarosan sokszor " beszéhetek " veletek.
Egyébként én az Ürgehegyen lakom, mint Pirus mondaná " bevándorló " vagyok, bár nem panaszkodhatom mert az 1* anyasági támogatást én is ugyanúgy megkaptam az önkormányzattól, mint aki a faluban él, igaz 3 hónap múlva a házadóval vissza is fizettem.Kép
November 1-jén volt 3 éve, hogy itt lakunk. Ja, és ami a legfontosabb!!! van egy 7 hónapos kicsi fiam, Bendegúz.Kép
Sajnos napközben nem igazán tudok a gép elé ülni Tőle, de ha este tehetem, és még nem ájultam el a fáradtságtól, akkor rám is számíthattok!
Üdv Mindenkinek: szilvis
szilvis
 
 


Sziasztok,

Panu, ez a virtuális földi jó duma voltKépKépde igaz!Akkor már belül is kezd összeállni a kép, ha a konyhát csináljátokKép
így ok. a munka amit írtál, csökkentett tempóban és mennyiségbenKépDe képzeld ezt el teljes erőbedobással??!!Kép Na neeee!De azért jó, hogy így meg tudod oldani, kis lightosanKép

Pirus, akkor egy dokihoz járunk! De most emlékszem vissza, hogy még tavasz körül, talán te érdeklődtél, hogy kihez lehetne menni,igaz? Mert akkor én ajánlottam neked ezt a dokit. Kép Vagyis ez a Tanka dr.-nő rendelője a Réka most helyettesíti amíg ő is babázik még!
Panu jól írta, ha csak papírmunka van akkor nem is kell bemenned. Én már a 6.-ik hónapban betegácsiba mentem, és a szülés végéig nekem 2 hetente kellett járni azért az un. kutyanyelvért!De mindíg csak a Csillához kellett mennem és ő pikk-pakk kihoztaKépHa a dokinőhöz kell menned, akkor pedig az időpontkérés áll amit írtam a múltkor.
A dokid meg pecsétügyileg jó lustaKép Azért azt a maradék kettőt még hajtsd ám be rajta! Bár szülésig még min. 2* tuti menned kellKép
Amúgy szerintem te se bánnád, ha meglenne a babád már előbb, nem? Én az enyémet 5 nappal túlhordtam, és már a végét naon nehezen viseltem!A kiírt időpontomíg türelmesebb voltam, de utána???

Mincso, játszóház árak szerintem isKépKépÁltalában sehol se olcsó, és viszonylag rövid időre vannak. Itt a Pötyi tigris is hasonló!
Mondjuk van egy-két játszóház ami INGYEN van, de az ritka!

Szilvis, Üdv itt köztünkKépés persze a kisfiadat isKépNem túl nagy ő sem, így neked is van teendődKép
Az egyszeri anyasági Biai változatát szerncsére én is kaptamKép Nagyon boldog is voltam, és jólesett, hogy itt így támogatják, hogy itt élsz és ide szülsz!Mondjuk én úgy tudom, hogy annak jár csak aki min. 2 éve bejelentett Biai lakos, vagy a házastársa legyen bejelentve!

Manó
manóci
 
 


Mi ez a Pangáás?
Jó híreket hoztam!
Ma du. kb. egy órája megszületett spontán Edina /Anide/ kisfia Bence. 3850g-al és 59 cm-el! Nem is kicsi a legényKép
Régebben írt ő ide, de Kinga pl. ismeriKép Csak gondoltam megosztom veletek!
Manó
manóci
 
 


Ez tényleg jó hír. Kép
Gratulálunk Nekik. Jó nagy, hosszú baba. Jól vannak mind a ketten?

Nem jelentkeztem, mert semmi különös nincs.
Oviba járunk. Apa viszi Kincsőt én meg addig elbujok. Így még eddig nem sírt.

No, meg rossz hír is van. Tegnap voltam UH-n és sajnas farfekvéses a babóca. Kép
Nagyon elkeseredtem. Ebból már nem igazán lesz hüvelyi szülés. Kép Amúgy már 1540 g, meg minden OK, csak a buksiját hordja igen magasan.
Lehet megkérdezem Piroskát is, hogy neki mit mondtak, mert úgy olvastam az ő fiának sem akaródzik a befordulás.

Sziasztok

Kép

Kép
Kép
mincso
 
 


Sziasztok!

Én is sok szeretettel gratulálok Edinának és családjának ehhez a szép nagy legénykéhez!

Mincso, igen, Szabolcs fogta magát és farfekvésbe fordult, de én még bizakodó vagyokKép Elvileg az elkövetkező pár hétben még van helye, hogy a helyes irányt megtalálja. Nagyon nem szeretnék császárt, remélem sikerül elkerülnünk.

Most rohannom kell, de próbálok jönni még később!

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Piroska, megnéztem az oldalt. Jó ötletek vannak, csak azt nem tudom merre kéne megfordulnia. Merre simogassam? A homeos dologra gondoltam már. Lehet fel is hívom a doki néninket, hogy mit szól hozzá, csak kicsit ciki, hogy az utóbbi időben minidg magam miatt és nem a gyerek miatt hívom. Kép

Mincso

Kép

Kép
Kép
mincso
 
 


sziasztok,
nagy gratula Edinának Kép jó egészéget kívánok az egész családnak!

Mincső, tényleg van még egy kis idő megfordulni a kis tökmagnak a pocakban, bízzál benne, hogy így lesz, ahogy Pirus is teszi Kép

Szilvi, üdv itt, jó, hogy bővül a társaság Kép

a bölcsiről: a tulajdonos csaj tényleg kemény nőnek tűnt elsőre, ez azonban nem jelenti feltétlenül azt, hogy nem kedves a gyerekekkel. bár való igaz, hogy a túl erős határozottságot nem sokan kedvelik. viszont én találkoztam ott egy óvónővel/gondozónővel egy szőke termetesebb fiatal hölgy, aki maximálisan szimpatikus, pedig ő is határozott típus. bízom benne, hogy minden rendben lesz.
most ennyi futok tovább a dolgomra, panu
panu
 
 


Sziasztok!

Andi nekem is elsőre mufurcnak tűnt, de végtelenül kedves, ha jobban megismered és Zsombi pl. Õt nagyon szereti. Mondjuk mindhármukat szeretiKép Én azt szeretem, hogy nem csupán gyerekmegörzőként funkcionálnak, hanem tényleg fogalalkoznak a gyerekekkel, a nagyobbaknak szuper jó kis fogalkozásokat találnak ki, rengeteget énekelnek, mondókáznak, kirándulnak. Jövő héten pedig egy kis bábszínházi társulat jön hozzájuk. Azt hiszem nem véletlen, hogy Zsombi minden reggel vigyorogva indul oviba.

Mincso, a sárga házban laktok? Ma előttetek mentem elKép A homeos bogyeszt én is ki fogom próbálni meg a többi praktikát is. Aztán lesz, ahogy lesz, felkészülök minden eshetőségre.

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: