Új privát üzeneted érkezett!

Halihó!
Kata!
Nagyon szép kiscsaj Liza!!! Tegyél ide is képet! Tudod, melléklet feltöltése, tallózás, megnyit, v ilyesmi.... persze, nekem nem sikerült a múltkor Kép

Tegnap este nem tudtam belépni...
nem sumákoltam ám el a tornát, sőt..most nagyon izomlázam van, de jó volt Kép

Majd jövök, csak Zaz mindent leszed a polcról!!!

Pusz
Andi
messyke
 
 


Sziasztok!
Ezt nem hiszem el! Tegnap is, ma is így jártam: Megírtam nektek egy hosszú levelet, aztán nem sikerült elküldeni, eltűnt! Nagyon bosszantó.
Tegnap az oldallal volt valami gond, ma velem. Nem mentettem el, és ellapoztam erről az oldalról. Azt akartam megkeresni, hol kezdődik ennek a levelezésnek az eleje. A régi leveleket, nem lehet megnézni, csak azokat, amik ezen az oldalon vannak?
Mert éppen azt írtam Andinak és Katának, hogy én még azt sem tudom rólatok, milyen szakra jártok, és hol dolgoztatok mielőtt babázni kezdtetek. Pedig nagyon érdekelne.De gondoltam, hogy erről ti már biztos beszéltetek, csak akkor én még nem olvashattam. Ezt akartam megkeresni, de így jártam.
Liza nagyon szép baba, én is úgy szeretnék büszke lenni egy ilyen szép babára. Nekem is sokszor eszembe jut, ami Jucának, hogy vajon milyen lesz a mi kicsink. Remélem ilyen aranyos baba lesz.
Juca! Én holnap megyek a dokihoz, a vérvétel beutalót alá kell írnia, és akkor már beszélek vele. Nincs semmi panaszom, de azért nyugtasson meg, hogy minden rendben. Majd írok, hogy sikerült.
Most én is ki vagyok dőlve. Még egyedül vagyok, hosszúzok a héten. Ráadásul pénteken farsang, most arra készülünk. Nálunk az óvónénik is beöltöznek, én bohóc leszek.Kép Még a jelmezt is meg kell csinálnom. A gyerekek már nagyon várják, én most ezt szívesen kihagynám.
akkor így másodjára is elköszönök. Ez a levél már rövidebbre sikerült.
sziasztok:
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!

Zita, a régi leveleket is meg tudod nézni, ha rákattintasz az archívra. De előtte ezt mentsd ki valahová, mármint amit írtál, mert tényleg nagyon bosszantó, ha eltűnik. Tegnap én is így jártam. Kép

Okvetlenül írj majd, mi volt a dokinál!
Én a jövő héten megyek majd, szerintem kedden. Már én is nagyon várom, mert akkor lesz szívhangja! Kép

Lányok, lenne egy kérdésem, nem tudom, tudtok-e segíteni. Pistinek kijött a herpesze, amit én soha nem kaptam még el, mert nem volt nekem soha. De olvastam, hogy ilyenkor kerülni kell minden fertőzést és vírust. Az ajakherpeszt is ide kell érteni, kerüljük még a puszit is? Akkor is, ha én nem kapom el? Lehet veszélyes a babára? Nem szeretném, ha emiatt valami gond lenne, de feleslegesen aggódni sem akarok. Na meg hiányzik a puszi és a csók. Kép
Köszi a segítséget előre is!
Megyek, mert jött az öcsém. Ő is Ózd mellett lakik, és Gyöngyösre jár a fősulira( Kép ), most megy hazafelé, csak beszólt hozzánk. Biztos éhes a kolis kaja után! Sziasztok, puszi mindenkinek!
Vendég
 

 
 

Tegnap este nem az igazi volt a babanet!

Húúúúú!
Most veszem észre, micsoda véleményeket kaptam. Még jó, hogy nem azért írogatok, hogy barátokra leljek!!!

Juca!
A herpesszel valóban vigyázni kell, főleg az első 12 hétben, mert akkor még kenőcsöt (Hevizos, amivel a 12.hét után már kenegethetsz) sem használhatsz. Én úgy tudom, hogy maga a herpesz nem jelent semmi veszélyt, csak a kezelés módja nem mindegy. Az első 12 hétben csak cinpasztát lehet használni. Lehet, hogy nem pontosan így kell leírni, de meg van a pontos név is:
PASTA ZINCI OXYD SALIC. FOLBULL.DOST.
De, ha szükséged lesz rá, a gyógyszertárban biztos megértik a cinpasztát. Persze remélem nem kell majd használnod.
Ja, és a dokim H.Gy. Aki ismeri az itteni dokikat, annak elég ennyit írnom, aki nem, annak meg teljesen mindegy. Aki pedig nagyon ismeri az egri orvosokat, az ért ezekből: K.K., T.CS., F.V., K.S., H.L. stb,stb. Ja, és azért nem írom ki a nevet, mert máshol már adódott másnak ebből problémája.
Szóval engem nem izgat, hogy kinek mi a véleménye drága főorvosomról, a lényeg, hogy velem úgy viselkedik, ahogy én azt elvárom. Amúgy tudom, hogy V.Zs. már nem a kórházban dolgozik, de ezt a témát inkább hagyjuk.
Egyébként nem akarlak biztatni, de nekem is a 9. héttől kezdődött a hányinger, tehát még van rá esélyed.


Nahát, itt (szinte) mindenki a gyöngyösi fősulira jár?

Kata!
Ügyi vagy a képfeltétellel! Nagyon aranyos a kislányod. Ezen a képen milyen idős?

Na, mentem. Lehet, hogy még megzavarom köreiteket.

Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


B!

Nagyon tájékozott vagy személyiségi jogok terén...Némi szakmai féltékenység is vegyül abba, ahogy Varga dr-hoz sokan állnak. Szerintem lezárhatjuk ezt a témát.
Az ormótlan kismamanadrágot én még csak hírből sem ismerem, fantasztikus terhes-cuccokat hordtam végig, volt köztük neccharisnya, miniszoknya, pólók, kardigánok...A ti élőhelyeteken nyilván csak a kertészgatya a kismama-nadrág szinonimája.
És miután vagdalkoztál ezerrel, jól megsértődsz.

Szupertitkos K.
Vendég
 


Sziasztok!

Most tettem le Zazust alvózni kicsit, hát rohantam a géphez Kép Az éjjeleink megint érdekesek, asszem, jönnek a fogacskák. Szegény annyira dörzsöli mindennel, hogy már vérzett az ínye... Valami szuper fogzási bigyó kellene, mert az eddigiek nem arattak osztatlan sikert.

Még mindig nagyon izomlázam van, nem tudom, milyen lesz este Kép de azért megpróbálom jól csinálni, hogy hatásos legyen!

Judit! Herpesz ügyben szerintem hívd fel az orvost. És akkor tuti nem kell utána aggódni.

Zita! visszaolvasni csak a 2005 február nevezetű archívot kell, mert régen még mások voltak itt... amúgy gazdálkodási, Gyöngyös. Sz'al én vagyok az egyik mindenki, aki Gyöngyösre jár Kép
Nem irigyellek a farsangért, az elején én is mindig aludtam.
Mit mondott az orvos? Hogy éezi magát a kisbabó?

SzupertitkosK! Kép A jobb idős tali nagggyon jó 5let! Én is szeretnék Veletek találkozni!

Leginkább kismamák és kismanós anyukák társaságát kedvelem, mert ők ugyanúgy vigyáznak.
Így is minden kínom van, mert a férjem keresztfiának most lesz a névnapja, ő meg ugye ovis, ráadásul az a típus, aki sokszor beteg és az arcodba köhög... Ezt a dolgot már a terhesség elejétől fogva érdekesen kezeltem, pl. Zaz születése után, amikor még nem volt 40 fok, illetve ősszel -amikor pedig valahol járvány volt- nem engedtem látogatókat. A fél rokonság jól megsértődött.... most tavasszal kezdődik az engesztelés Kép

Pusz
Andi
messyke
 
 


Szupertitkos K!
1. Igen, tájékozott vagyok, és nem csak e téren.
2. Én már a témát lezártam 2005.02.08. 20:44-kor.
3. Az utolsó mondatod nem értem... Egyébként nem szoktam IDEGENEK megjegyzésein megsértődni. Ha megsértődnék, nem vittem volna addig, ahol most tartok.
4. Úgy látom, hogy most mindenbe megpróbáltok belekötni, amit írok. Szerintem én titeket nem bántottalak, de tudnék írni dolgokat, ahogy olvastam leveleiteket. De inkább hagyjuk ezt a témát is.

Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Brigó!

Ez a topik -ahogy a többi is a babaneten, NEM az egymás megbántásáról szól. Ha nem vetted volna észre, mi itt naponta beszélgetünk, elmondjuk egymásnak h mi történt velünk és remélhetőleg talizunk is. Megpróbálunk egymásnak segíteni, tanácsot adni. Nem mindig egyezik a véleményünk, de próbáljuk ezt kultúráltan elmondani! Nem bántjuk egymást!!! Nem abból indulunk ki, hogy ami az enyém az jó, minden más pedig hülyeség. Tudod, én itt barátokat akarok találni, nem ellenségeket.
Megint mi ez a duma, h Te milyen sokra vitted, meg h bármelyikünket megbánthatnád? Igen, talán megtehetnéd, de ennek mi értelme lenne.

Ne haragudj, de nem tudom elhinni, hogy egy várandós nőnek, aki nemsokára szülni fog, ez a legjobb elfoglaltsága, hogy másokat támadjon. Ilyenkor már a legtöbb pocaklakós átszellemülten készül a szülésre, hogy végre megismerhesse a kis csodát, akit eddig nem látott. De Téged ezek szerint ez a téma nem annyira érdekel?!

Mocskolódj csak, én lezártam és bármit írhatsz, nem fogok rá reagálni.

Az ittenieknek -talán beszélhetek a nevükben- pozitív gondolatok kellenek! Mi örülni akarunk egymás boldogságának!

Kellemes morgolódást!
Andi

Ui:tudod, az intelligenciát nem a diplomával adják!
messyke
 
 


Sziasztok!

Ezt jól megmondtátok! Kép Mondtuk. Kép Azt hiszem, nagyon egyetértettünk most mindannyian. Jobb, ha Brigó keres más topicot, azt hiszem... Az elején elszúrta, egy új közösségbe nem lehet így belépni. Talán nem így akarta ő sem, de így sült el. Magabiztos lány, annyi szent. Kép Na mindegy, azért mi maradunk, ugye? Kép

Zita, nagyon várjuk, hogy mit mondott a doki! Bár biztosan semmi gond, hiszen panaszod sem volt. Vigyázz magadra, a hosszúzást csak akkor vállald, ha jól bírod! Az ovisok tudják, hogy jön a pici?

Andi, az izomláz jó jel, dolgoztál jól, azt jelenti. Kép Barátnőmtől megkaptam most a Rubint Réka dvd-t. A terhestornát, biztosan hallottátok. Még nem néztem meg, de állítólag nagyon jó, a 3 trimeszterre le van osztva. Ha jó, akkor csinálom. Bár erről a Rékáról elég sok rosszat hallottam... De talán pletyka. Minden esetre megnézem, barátnőm csinálja, és azt mondta, 20 perc, és semmi megerőltetés.

Na megyek, mert a férjem honfoglalózni akar. Kép
Sziasztok!

Ja, egyébként ti tudtok Egerben terhestornát? Ti jártatok ill. Zita jársz? Apuci mehet? Kép
Vendég
 


Hello lányok!

Amit Andi megfodadott, megfogadtam én is!!

Ma annyira, de annyira jó idő volt, hogy hatalmasat sétáltunk. Liza már aludt egyet de., és utána indultunk. Kicsit izgultam, mert ha a babakocsiban nem alszik, akkor jön a visítós vegyél-ki-műsor. (Andi, ismerős...?)És akkor jött a korszakalkotó ötlet, hogy felültetem a kocsiban. Nagyon népszerű lettem ezzel a húzásommal, Lizucs tudományos arccal tekintgetett körbe, semmi sírás! Akartam venni csinos babaharisnyát, 3000 Ft/db-jól nem vettem..Kép
Tudjátok, a nővérem is babát vár, bementünk vele a védőnőhöz, meghallgatni Bumbika szívét, minden rendben volt! Ha lesz kedvünk, elmegyünk jövő héten baba-klubba.
Judit! Nekem is a Réka tornája van meg, tényleg nem megerőltető, korrekt, és ennyi mozgást még az én punya kis testem is igényeltKép Én tavaly egy terhestornát találtam a városban, de a tornatanár is pont terhes lett, csomószor elmaradt a torna, inkább otthon csináltam. Csabi mindig kényelmesen elhevert ezalatt, és RETTENTŐ büszke volt a totyorgásomra!!
De most felfedeztem a Szúnyog közben egy jónak ígérkező tornát, minden van, jóga, baba-mama torna, kismama torna, jövőre oda szeretnék járni Lizával mazsola-muzsikára. Andi, nem jöttök majd? 1 éves kortól lehet.

Én is térdelőrajtban vagyok mindig, hogy Lizát ki veszi kézbe, leköpi-e vmi bacival, hol puszilgatja, stb. Biztos fóbiás kissé. De szerencsére még nem volt beteg, az oltásokat is láz nélkül viselte.

Képzeljétek, Karácsonyra kaptunk egy ugráló repülőt, biztos ismeritek, egy nagy rugón lóg felakasztva, gyerek beleül, és ahogy tapos, úgy mozog, rugózik. Lizát ma tettük bele először, nagyon tepert a tappancsaival, és kacagott közben. Nagyon édes volt! Ez erősíti az izmait és fejleszti az egyensúlyérzékét is.

Zita, hány hetes is vagy? majd lassan már érezni fogod a manócskád mozgolódását! Vagy már érzed? Pocakod növekszik?

Judit, hányinger még mindig sehol? Diplomamunka?

Jó éjt!
Kata
Vendég
 


Jó reggelt!

Kata! Én is szeretném Zazt kicsik közé vinni, főleg amióta annyira lelkesedett a babákért a védőnőnél. Csak egyenlőre hideg van, várom a jobb időt.
Nekünk is van rugis hintánk, nagyon élvezi. Igazából 9kg. van ráírva, a boltban 15öt mondtak. Úgy látom, még jó lesz egy darabig.

Judit! Mi is Honfoglalózunk Kép Még mostanában bukkantunk rá, kezdők vagyunk, de nagyon élvezzük.
A tornát szerintem csináld nyugodtan, mindent lehet, amíg nem keményedik a hasad. Persze, nem tudom, az mikortól szokott lenni, mert nekem már a második trimeszter környékén kezdődött. Hatalmas mennyiségű magnéziumot fogyasztottam el Kép

Zitus! Mizújs???

Pusz
Andi
messyke
 
 


Kedves Judit, Kata és Zita!

Még muszáj valamit leírnom: nem hittem volna, hogy valaha is így beszélek majd egy várandós nővel, mint Brigóval. Amúgy mással sem igen szoktam így viselkedni, csak felhúzott, hogy leszólt mindenkit.... a másik topikjában teljesen normális, nem tudom, velünk miért kötözködött....
Tudom, téma lezár, csak szerettem volna ha tudjátok, hogy nem vok bunkó...
Kép
Pussza
Andi
messyke
 
 


Kedves Andika!

Szeretném ha tudnád, hogy nem te voltál bunkó. Én is benyeltem a felét annak amit Brigónak szántam, mert nem csak tapintatlan, de végtelenül öntelt is. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod emiatt, és vedd úgy, hogy úrinő maradtál!

Kata
Vendég
 


Sziasztok!
Tegnap voltam dokinál, és azóta nagyon boldog vagyok! Nagyon rendes volt, mindent megkérdeztem tőle, amit szerettem volna, ő nagyon segítőkész volt, mindent elmagyarázott. Mondtam neki, hogy az uh.-on milyen rossz tapasztalataim voltak. Azt mondta a kötelezően kiírt uh. vizsgálatokra sajnos muszáj továbbra is a kórházba menni, mert erről ő nem adhat leletet, de ha szeretnénk, szívesen megmutatja nekünk az új uh. gépén a picit!Persze, hogy szerettük volna! Kép
Úgyhogy láttunk tegnap a mi kis bébinket, nagyon cuki volt. Bár most kicsit lustább volt, nem mocorgott annyit, mint a 12 hetesen. Szépen növöget, már 10 cm az ülőmagassága, láttuk a kis kezecskéit, lábacskáit! Ja! és azt mondta a doki, hogy a lába között nem lát semmit! Így hát úgy tűnik kislány lesz! A fiú megérzésem nem jött be! De így is nagyon örültünk, főleg Roli! Szerintem ő titkon kislányt szeretett volna jobban. De ezt azért még nem veszem készpénznek. Nem szeretnék úgy járni, mint a nővérem, aki most 32 hetesen tudta meg, hogy Botond mégiscsak lány(miután a nagymamámmal egy csomó mindenbe belehímeztette már a B betűt. Most kezdheti kibontani.) Így elkezdhetjük a lányneveket is böngészni.
Úgyhogy nagyon megnyugodtam, a dokival minden rendben van. Egyébként ma kezdtük a 16. hetet. Majd 2 hét múlva kell visszamennem hozzá,a vérvétel és a 18. hetes uh. eredménnyel, akkor lesz v.mi vizsgálat. Ez is megnyugtatott.
Egyedül ez a várakozás szörnyű, rengeteg betege van. Odamentünk 1/2 7-kor, hogy 7-ig van rendelés, már biztos nem lesznek sokan. Ehhez képest vagy 8-an, 10-en voltak előttem, ennek majdnem fele kismama. 1/2 9-kor jutottunk be! Negyed 10-kor értünk haza. De megérte ez a hosszú várakozás is, hogy láthattuk.
Már van egy kis pocakom, és nagyon várom, hogy érezzem mozgolódni a picit. A 16.-20. hét közt mondják, hogy először lehet érezni. Lehet hogy már csak napok, de lehet, hogy hetek kérdése.
Tornára én is szeretnék majd járni. A doki tegnap be is írta a kiskönyvbe, hogy nincs ellenjavallat, mert a védőnők ezt kérik. Az a baj, hogy kora délutánonként van ez a védőnők vezette torna, így csak a délelőttös hetemen tudnék eljárni, az meg nem sok, kéthetente 1 alkalom. Most nemrég hallottam hogy a Minaretnél is van, ez szerintem az lehet amiről Kata ír, itt hetente 2-szer van du. 1/2 5-től. Ez már jobb időpont, de még mindig korai nekem, mert du.-s héten elvileg 5-ig dolgozom. Úgy látszik nem sok kismama dolgozik így, vagy csak rájuk nem gondoltak.
A Réka kazettát én is szerettem volna megnézni, kipróbálni, de eddig nem sikerült megszerezni.
Rolival megígértettem, hogy a vége felé elmegyünk az apás felkészítőre. Azt mondta a védőnőm, ez éppen az ilyen hezitáló apukáknak van. Rolival úgy beszéltük meg bejön majd velem a szülésre, de tudom, hogy csak az én kedvemért. Egyáltalán nem bírja a vért, az injekciót, a kórházat. De mondtam: neki nem kell ilyeneket látnia, csak legyen ott mellettem. Engem ez tudom, hogy nagyon meg fog nyugtatni, egyedül sokkal jobban félnék. És nem igazán hallottam még olyan apukát, aki megbánta volna, hogy bent volt.
Már az ovisaim is tudják, hogy babám lesz, nagyon aranyosak. Sokszor kérdezik, hogy van a kisbabám, mikor születik már meg. Az egyik kislány még ajándékot is hozott neki a kinder-figurái közül egy párat.
Ez a levél már megint jó hosszúra sikeredett. De már úgy vártam, hogy megoszthassam veletek a tegnapi napom. Este már túl fáradt voltam írni, de legszívesebben már akkor írtam volna, úgy fel voltam dobva.
Hát most bepótoltam. Jók legyetek!
Juca vigyázz magatokra! Üdv Lizának + Zéténynek!
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!

Kata! Köszi! Jól esett, amit írtál!

Zita! Gratula a kiscsajhoz Kép vagy kisfiúhoz KépLátod, Veled is rendes a doki, ez a legfontosabb, hogy bízz benne! A szülésről: a párod a fejednél fog állni, nem is mehet különösebben máshová, mert ott ugye az orvos és a szülésznő van. Szóval nem kell vért látnia. Béci sem vágta el a köldökzsinórt, de azt mondta, nem hagyta volna ki...
Bármikor ki lehet menni, senki nem kérdezné meg, hová megy és miért. A vajúdás alatt nincs vér, utána pedig már úgyis az lesz a lényeg, hogy meglássa a gyermekét! Kép Szerintem nekik fontos, hogy ott legyenek, mert úgyis az anyával van a babának "titkos szövetsége" (a másik minden rezdülését érzik) és az apák nem annyira tudnak mit kezdeni ezzel.

Judit! Megint rájöttem, milyen kicsike ez a város. B tegnap beszélt az egyik barátjával, hogy visszavinné a kölcsönkért egyetemi jegyzeteket és közben ennyit hallottam: "...és megismerkedett a neten...ott tanít...és ....Andika, hogy is hívják" Én meg teljesen bestresszeltem, hogy most mindenki megtudja, miattam, meg minden, de aztán a Zsolti mondta, hogy ő már tud a Nagy Titokról Kép Huh, megkönnyebbültem Kép

Pusz
Andi
messyke
 
 


Sziasztok!

Az jó lehetett, Andi! Ezek szerint Köböl Zsolt volt. A héten mondtam el neki, nagyon kedves kolléga. Kép)

Zita, nagyon örülök, hogy minden rendben volt! Kép
Mondtam, hogy rendes V. Zsolt. Brigóra nem hallgatunk! Kép Úgy látom, el is tűnt a színről. Kép Senki ne izgassa magát miatta, ha ki is jöttünk a sodrunkból, az azért volt, mert ő hergelt bennünket.
Apás felkészítő majd engem is érdekelne, gondolom, majd a védőnő ad felvilágosítást ezzel kapcsolatban. Szerintem Zsolt ezeket kedden mondja majd el, akkor kapok terheskönyvet is. Semmit nem tudok egyelőre, de biztosan elmondanak majd mindent. Kép
A szülésre Pisti is bejön, de ebben nálunk is nagy szerepe van annak, hogy én szeretném. De biztosan élmény lesz nekik szerintem.

Azt hittem, több időm lesz, de mennem kell. Mostantól fél ötig felügyelek, mert elkezdődtek az estis vizsgák. Én is tanítok ott, németet és magyart is. A nappali jobb, de ennek is megvan a maga szépsége, én szeretem őket nagyon. Kép

Majd este még benézek, vigyázzatok magatokra! Várok több képet! Magatokról is! Kép

Puszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Zita, tök jó, hogy minden rendben! A leveled olvasása után még órák múlva is mindig arra gondoltam, milyen is volt pocakosan, mikor milyen vizsgálat következik, miket éreztem, szóval nosztalgiáztam. Terhesnek lenni fantasztikus! Persze ezt nem így gondoltam, amikor a Cora parkolójában hánytam...Szegény tesóm már 21. hetes, és még mindig hányni szokott.

Judit! Minden nap a Gárdonyi felé sétálunk, ma is ingerem volt, hogy Rád rontsak meglepiből! De aztán győzött a józan ész, hogy dolgozol.
Kifogtuk azt a 40 percet, amikor nem esett a hó, de majdnem szétfagytam, úgyhogy csak egy rövidített sétát tettünk.
Andi, mit is használtok Zazus ínyére? Nyűgös még? Nálunk még mindig semmi fog, de Hápi-kacsa haj már növekszik!!!

Szerintem az apás szülés kihagyhatatlan, óriási összekovácsoló erő! Lelkileg is nagyon jó, de nekem Csabi fizikailag is segített sokat. Az elején azért- annak ellenére, hogy orvos- iszonyú megszeppent fejet vágott. Nem vághatta el a köldökzsinórt, mert meconiumos volt a magzatvíz, Liza bekakilt odabent, és nagy volt a sürgés-forgás mikor megszületett.

Na, én most fejezem be, mert azóta is állandóan "szülök" fejben, és nem tudom abbahagyni a mesélést...

Pusz,

Kata
Vendég
 


Sziasztok!

Andi, csak mesélj, örülünk neki! Kép
A Gárdonyiba bármikor meglephetsz, örülnék neki. Kép Mondjuk, ha óra van, akkor mindegy, de azért elég sok lyukas órám van, különösen hétfőn és kedden. Ti meg is ismernétek, de én csak Zitát, mert róla már láttam képeket! Andi, Kata, rólatok mikor látunk? Ideje a képfrissítésnek! Kép

Na megyek, mert filmet nézünk Pistivel, végre péntek van, és nem kell reggel kelni. Persze van egy csomó dolgozatom, na meg a szakdoli... Az estis vizsgák most kezdődtek, itt van 40 fogalmazás... Kép Mondjuk van, amelyiket nagyon könnyű javítani, mert beadta üresen. Kép Vagy inkább: Kép Van köztük egy-két nagyon gyenge, akik szerintem soha nem fognak leérettségizni. bár ki tudja, miből lesz a cserebogár. Ők még csak elsősök. Tavaly két levelezős osztályt érettségiztettem egyszerre. (Életem első érettségi éve!) A szüléstől nem félek annyira, mint attól a pár naptól féltem. Aztán olyan nagy élmény volt, és utána akkora boldogság! A 70 emberből 70 leérettségizett, 6 kitűnő lett. Képzeljétek, Biros Péter, a vizilabdázó olimpiai bajnok is nálam érettségizett! Olyan kedves volt, utána hozott ajándékot Athénból. Kép Persze volt mit köszönnie... Kép

Na most már tényleg megyek. Én meg a suliról vagyok képes rengeteget sztorizni. Mi lesz, ha egyszer összeülünk mi négyen? Kép

Sziasztok, mindenkinek jó éjt!

Puszi, Judit
Vendég
 


Juditka!

ÉN, ÉN, ÉN! Kata!!!Bár Andi is biztos meglátogatna...Kép

Próbálok új képet, nézzétek, hátha...

Biros Péter még csak most érettségizett? Na ne!!!

Puszi, pihenjetek a hétvégén, Liza is üdvözöl Titeket, itt ül az ölemben és vadul rág egy cd-tokot.

Kata
Vendég
 


Sziasztok!

Ne haragudj, Kata! Látjátok, ezt teszi, hogy nem tudok képet párosítani az arcotokhoz! Kép Egyébként valamiért az elejétől fogva Macskavatihoz tettem az Andit, a Messykéhez pedig a Katát. Kép De tudom a személyiségetek közti különbséget, ne aggódjatok! Kép

Biros 27 éves, nem volt érettségije eddig. A sportnak élt. Kép


Végre kép, most néztem! Olyan aranyosak vagytok! Várjuk a többit is.

Na megyek, mert vásárolni indulunk, csak beugrottam előtte. Sziasztok!
Kata, még egyszer bocs! A férjed milyen orvos? Nem emlékszem, hogy ezt már írtad volna. Valamiért úgy gondoltam, jogász.

Puszi!
Vendég
 


Sziasztok!
Szupertitkos K :p ez tetszett ;)
Ritkán nézek be hozzátok mostanában, el vagyok havazva - szó szerint (is). (tényleg őrült mennyiség tud egy nap alatt esni)

Ismertek a megyében női nőgyógyászt? Ha bármilyen információja van valakinek, nagyon szívesen venném!

- Adrien
sadrien
 
 


Sziasztok!

Bettinek hívnak,és én is egri vagyok. Szeretnék csatlakozni hozzátok. Van egy 3 éves kisfiam Bulcsú, és májusra várjuk a kistesót. 27 hetes és 1 napos vagyok. Nagyon várom a 32 hetes UH-ot, azt szeretném videóra vetetni. Bulcsúról is akkor készült.

Kata!
Szerintem múlt szerdán találkoztunk a védőnőnél, Ti voltatok utánam. Képzeld a kisfiam pénteken azt mondta, hogy ha kislány lesz a tesója, akkor Lizának nevezzük! Annyit gondolkodtam, hogy honnan hallhatta ezt a nevet. Aztán tegnap olvastalak itt a neten, mikor leesett, hogy a kislányod után akarja így hívni tesóját...

Bulcsú itt született Egerben, Vargánál, de most nem hozzá járok Kép

Zita!
Bulcsú épp oviválasztás előtt áll. Te mint szakmabeli, mit mondasz az egri óvihelyzetről?? Persze mindenki véleménye érdekel!

Köszi!
Üdv.: Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Betti, Isten hozott köztünk! Örülünk, hogy gyarapodik a csapat! Ráadásul kismama! Akkor te leszel az első köztünk, mármint a születendő gyerekek tekintetében. Minden rendben a terhességeddel? Tudjátok már, hogy milyen nemű lesz? Miért váltottál dokit?

Na lányok, a mai napom nem indult túl jól...
Szóval azt hittem, megúszom a rosszulléteket, de nem. . . Talán már
írtam is a műlt héten, hogy esténként elég rosszul voltam. De a
hétvégén. . . Szinte folyamatos émelygés. . . Kép Nem hánytam, de
reggel este rosszul voltam, ma reggel pedig majdnem összeestem. Úgy
feküdtem le a kőre a wc-n, és síri hangon szóltam 5 perc múlva
Pistineknek. . . Szegény nagyon megijedt. . . Addig nem bírtam
megszólalni sem. Utána jobban lettem kb. negyed óra múlva, de
azután jött a horror, mert ma mentem a laborba. . . A tűtől rettegek,
úgyhogy a váróban megfogadtam, hogy soha többet nem jövök
egyedül, mert már halálfélelmem volt. Képzeljétek el, várakozás közben
még pityeregtem is. Mint egy kis gyerekek... Aztán bent nagyon
kedvesek voltak, látták, hogy be vagyok tojva, és segítettek.
Túléltem. Kép Mondtam az ápolónőnek, hogy ezek a vérvételek nekem
nehezebbek lesznek, mint a szülés. Kinevetett. Kép

Mennem kell, majd még visszajövök. Kazinczy-versenyen kell zsűriznem. Kép

Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Betti! Légy üdvözölve közöttünk! Kép

Judit! Én is sírtam az első vérvételeknél (rettegek a tűtől) de a végére már annyira megszoktam, hogy csak egy kicsit izgultam! DE azért ügyesek, ugye?! Mert nekem nem is fájt meg nagyon aranyosak voltak. Milyen érdekes, hogy mennyi emberrel dolgoznak egy nap, mindenfélékkel, pénzt sem kapnak és mégis olyan rendesek!

Kata! Milyen babakocsitok van? Mindig arra gondolok, épp most mentünk el mellettetek Kép

Most voltunk mérekezni: 9,5 kg. és 77 cm. Mosolygott néhányat és a védőnénik már olvadoztak is az én huncut fiamtól Kép

Itt épp papírrágás közben látható - vendégségbe mentünk...
Kép

Sziasztok
Andi
messyke
 
 


Kata! Most jutott eszembe, hogy megnézzem az új képet a profilodban Kép asszem, ma nem taliztunk...
Mindketten nagyon szépek vagytok!!!

Andi
messyke
 
 


Sziasztok!
Én is örülök, hogy csatlakoztál hozzánk, Betti.
Most én is panaszkodni fogok, én sem érzem túl jól magam. Néhány napja fájdogál a hasam, és olyankor mintha keményedne is, de ezt már csak lehet, hogy csak beképzelem. A doki éppen a múlt héten kérdezte, hogy szokott-e keményedni, de akkor még semmi ilyen nem volt.
Várok pár napot, ha nem javul, felhívom a dokit. Ilyenkor azt hiszem magnéziumot kell szedni. Ha nem olyan vészes, akkor megvárom a 2 hetet, amikor menni kell hozzá. Nektek volt ilyen problémátok a terhesség alatt?
Sajnálom Juca, hogy te sem vagy jól.
Azért tudsz így is dolgozni?
Betti! Engem is nagyon érdekelne, hogy miért váltottál orvost! Nem voltál megelégedve V. Zs.-tal?
Örülök, hogy van egy leendő ovis is a gyerekcsapatban. Az oviválasztásról csak annyit, hogy szerintem az is fontos, hogy közel legyen hozzátok, főleg majd ha te hordod, a picivel. De a legfontosabb, hogy óvónénit kell választani, nem elsősorban óvodát . Olyat aki szimpatikus neked és Búlcsúnak is.Hiába a legszuperebb ovi, ha az óvónéni nem valami kedves, és ez fordítva is igaz. Érdeklődjél az óvódákban, mikor lesznek a nyílt napok(nálunk épp a héten), érdemes elmenni, ekkor meg lehet nézni, hogy telik el egy nap, megismerheted az óvónéniket, a csoportot.
Én vegyes csoportban dolgozok, szerintem ez sokkal jobb, mint a tiszta életkorú csoportok, sokan ez alapján választanak, így testvérek, ismerősök, rokonok járhatnak együtt. És emellett rengeteg előnye van. Merre laktok egyébként Egerben?
Rám is vérvétel vár holnap, megnézik az AFP-t. Én a vérvételt jól bírom, semmi bajom, én az eredményért aggódok, mert a védőnőm azt mondta gyakori a rossz eredmény. De ez persze nem jelent rendellenéget, csak az esetek nagyon kis %-ában. Csak ezért szólt előre, hogy ne aggódjak. De ezzel nem nyugtatott meg. ráadásul 1-1,5 hetet kell várni az eredményre. Ez a legrosszabb.
Most megyek, pihenek, hátha úgy nem fáj a hasam.
Sziasztok!
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!

Betti, igen, emlékszem, még meséltem is itthon, hogy Bulcsú már azt mondta, hogy ovis!!Nagyon édes, hogy így megragadt benne a Liza név. Tényleg, mi lesz a babuci neve?
A többieknek van már ötletük?

Adrien, Itt Egerben nőgyógyász Mikó Gabriella, Gyöngyösön Csépány Adrienn.

Zita, Judit, pihenni kötelező, sajnos csak átvészelni lehet a rosszulléteket. Úgy látom mindenkinek a tűszúrás a fóbiája, én a vérvételektől ugyan már meg sem rezdülök (sajnos az előző babánál rengetegszer szúrtak, + magzatvízvizsgálat) de a gátmetszés előtti érzéstelenítő szuritól rettegtem. Kérdeztem is még terhesen a dokimat, hogy fog-e fájni, de úgy nézett rám, mint egy UFO-ra. A gátmetszést megúsztam, 3 öltést varrni viszont kellett, mert Lizucs feltartott kézzel született, mint Superman...Kicsit belém könyökölt.

Andi, bár már láttad képemet, azért leírom, hogy örökölt, kicsit pukkant kék babakocsink van, én pedig karikás szemmel, cserepes szájjal, lenyalt hajjal álcázom magam.
Ma Liza csak 2x sírta ki magát a kocsiból, IGAZI könnyeket is préselt.
Zétény még mindig édeske!

Judit, a Ti fotótok hol készült?

Rohanás, Liza felébredt. Jön a babamasszázs.

Puszi

Kata
Vendég
 


Andi!
Nagyon cuki Zétény!Biztos tényleg furfangos kissrác lehet!

Judit, Zita!
Előző terhességem és szülésem kapcsán 100%-osan meg voltam elégedve V.Zs.-tal. Tulajdonképpen problémamantes volt a babavárás és szerencsére a szülés is.Életem legszebb emlékei közé tartozik.Kép

Most azonban terhességem elején, mikor problémám volt egyik alkalommal nem éreztem a segítségét, és emiatt a bizalom megingott.Kép Meg egyébként sincs 2-3 órám arra, hogy várjak a rendelőben. Ha nincs gond, bárki más is megfelel, ha baj van Egerből is el kell menni szerintem. Jelenlegi orvosom egy idősebb főorvos, akinél még fél óránál többet soha nem vártam, de általában még annyit sem. A kórházban is bármikor kereshetem, és ő segített rajtam, amikor ősszel bajban voltam, és V.Zs. "lerázott". Szóval tulajdonképpen én "megsértődtem" Rá, már ha lehet ilyet mondani. Pedig tényleg olyan közvetlen és rendes Varga, dehát a bizalom részemről elszállt.

Köszönöm a kimerírő választ az oviról. Melyik nap lehet bemenni Hozzátok? Vagy telefonon kell egyeztetni? Egyébként a Bethlen Gábor úton lakunk.

Zita a haskeményedésre tényleg Mg-ot kell szedni, meg pihengetni. (pl.:MagneB6) Jó a hányinger ellen is.
Nekem is szokott keményedni a hasamKép, de a 28. héten már ez nem véletlen. Bár azt mondják, hogy a 20. héttől már lehet érezni. Lényeg, hogy ne fájjon!
Ja, a nemét most nem kéredezzük, meglepetésnek tartogatjuk.KépKép
Jobbulást Nektek, bocs, ha hosszú voltam.

Betti+Kistesó

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!
Ma már szerencsére jobban vagyok, már sokkal ritkábban éreztem, hogy fájdogál a hasam.
Juca, te hogy vagy? Nem te sétáltál ma lefelé a Sertekapu utcán, úgy reggel 9 körül? A fényképed alapján hasonlított rád, de nem voltam benne biztos. Ráadásul nagyon sápadt volt az a lány, és olyan arcot vágott, mint aki nagyon rosszul érzi magát. Azért gondoltam, hogy még ez is stimmelhet.
Betti! nálunk csütörtök, péntek lesz a nyílt nap, 9 órától. Nem kell bejelentkezni, csak gyertek el, ha van kedvetek. Nem is laktok messze az ovitól, még lehet, hogy körzetileg is ide tartoznátok. Nem kaptatok meghívót? Mert a körzetbe tartozó gyerekeknek, akiknek a védőnőtől megkaptuk a címét, azoknak küldtünk meghívót.
Képzeljétek! Már van lánynevünk, sikerült közös nevezőre jutnunk Rolival.Ha tényleg kislány lesz, Jázmin lesz a neve. (Joó Jázmin)
Bár a kolléganőim szerint tuti fiú lesz, olyan fiús a pocakom. Hát majd kiderül.Akkor kezdhetjük előről a névválasztást, ami nem is olyan egyszerű.
Andi! Nektek honnan jött a Zétény név? Ezelőtt nem halottam, de nagyon tetszik. Volt ilyen ismerős, vagy csak véletlenül találtatok erre a névre?
Zita
anzizi
 
 


Betti!
Most néztem meg a fényképeiteket! Bulcsú nagyon aranyos, olyan talpraesett, eleven kiskölyöknek tűnik. Nektek hol csinálták az uh.felvételeket a babáról? Itt Egerben? Film is van, vagy ezek csak fényképek?
Zita
anzizi
 
 


Zita!

Örülök, hogy jobban vagy!Kép
Jázmin nagyon szép név, és a vezetéknévvel is JoólKép passzol!

Köszönjük a dicséretet, nagyon jól esik!
Meghívót nem kaptunk, pedig én is úgy tudom, hogy oda tartozunk.
Pénteken farsang van a bölcsiben, akkor nem tudunk menni, a csütörtök jöhet esetleg szóba.

Az uh képeket Gyöngyösön csinálták, film még nincs, a 32 hetesen tervezem a videót megcsináltatni.

Dr.Kovács Sándornak is van uh-ja a magánrendelésén, és bejelentkeztem hozzá, hétfőre kaptam időpontot.Nagyon várom!

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan szeretnék kérdezni, Betti, Andi, tudtok mondani vmit? Liza nem akar INNI!! Semmit! A vizet kicsorgatja a száján mosolyogva, a higított gyümölcslét eddig iszogatta langyosan, de most már ellökdösi a nyelvével. Az összes ízűt. Az utolsó reményem a babatea, de már kicsit izgulok.
A másik, hogy a ti gyereketek egyszer csak egyik pillanatról a másikra tudott felülni magától? Liza ma ült először uzsinál az etetőszékében, nagy peckes tartással, és szétcsapkodta a barackot. Később vettem észre, hogy a sarkán volt egy hatalmas adag kaja, amit precízen beledolgozott a szőnyegbe...

Köszi előre is a segítséget,

Kata
Vendég
 


Hello Csajok!

Kata! Zazus csak babavizet iszik tisztán és kavarós bébiteát (a piros dobozosat, a DMben szoktam venni).
Zétény először felállt és úgy pottyant fenékre, előtte nem ült. Ha félig felültettem (babakocsi, etetőszék), akkor húzta magát előre.

Zita! Előtte én sem hallottam a Zétényt. Születése előtt másfél évvel leültünk netezni és az utónévkönyv oldalára tévedtünk -ok, nem véletlenül Kép Először csak viccből mondtuk a Zétény, érdekes volt, aztán megszerettük. Persze, azt szokták hinni, hogy a sportoló modell miatt van (majd' pont egy modell után nevezném el a fiam Kép), de erről a pasiról is csak később hallottam.
Szerintem is nagyon szép a Jázmin és fontos, hogy összességében is jól hangozzon.

Pusz
Andi
messyke
 
 


Kata! Köszi szépen a neveket! Esetleg tudsz róluk valami közelebbit? Bármit?

Lizán jót rötyögtem, hogy kaja mindenhol. Biztos élvezte a csapkodást! A hó tetszik neki? (Most van, ugye?!)

Az ivásról nem engem kérdeztél, de Manó egyszer nem volt hajlandó inni, nyáron, így a nagy meleg miatt fontos lett volna. De szopizni legalább hajlandó volt valamennyit, bár abból is kevesebbet, mint máskor. Pici almalé meleg vízzel és fél kanál édesköménytea-porral volt a megoldás. Hátha Lizának is bejön.
sadrien
 
 


Kata !

Azóta már gondolom Liza 3-szor megszomjazott. Bulcsúnak is volt, hogy nem akart inni, ha erőltettem pláne! Aztán szomjas lett....
Bulcsú úgy tanult meg ülni, hogy négykézlábból letottyant a popsijára, aztán felegyenesedett. Majd hátravágódott, és üvöltött, ha beverte a fejét. Pár próbálkozás után már ment.

Kistesó még mindig keresztben van a hasamban. Mikor akar már megfordulni???
Zita!
Holnap megyek Hozzátok az oviba, de Bulcsút úgy döntöttem, hogy nem veszem ki a bölcsiből, egyedül megyek, könnyebb nekem most nélküle.

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!
Megint fáj a hasam, még jobban, mint eddig. És néha úgy érzem keményebb is a hasam, mint kellene. Az előbb hívtam fel a dokit. Azt mondta látni akar minél hamarabb, pihenjek, és szedjek magnéziumot. Most kicsit megijedtem.
Betti! Így valószínű holnap nem megyek a nyílt napra. Én délutános leszek, így délelőtt pihenek, csak 11 körül megyek be dolgozni. De azért menjél el, nézzél szét nálunk. (A Mackó csoport az enyém)
Zita
anzizi
 
 


Zita!

Pihenj sokat! Nem vagy mensi időben? Olyankor előfordul, hogy jobban fájdogál a poci.
Na látod nekem ezt nem mondta, mikor felhívtam, hogy vérezgetek!És mikor mész hozzá? Ezt hiányoltam belőle!Varga a dokid, ugye jól emlékszem?

Azt mondta egy tipikus vészmadár szomszéd, hogy skarlát járvány van nálatok az oviban. Kép Igaz ez????Ugye nem?Úgy vártam már a holnapot!

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Bejött a babatea, almásat vettem, nagy kegyesen megitta. Nagyon mókás dolgai vannak Lizának!
Adrien, a gyöngyösi drnőről nem sokat tudok, a férjem csoporttársa volt egyetemen. Egerben Mikó GAbriella, ő szerintem rendes, régebben voltam többször is nála, ha jól tudom eljött a kórházból, csak magánrendel. Lehet hogy néha szülést is vállal, nem biztos. Te most hol vagy? A napfényes Norvégiában? Megnéztem Manócskát, nagyon édes! Most mennyi idős?

Zita, nem jó hír a sok keményedés. Nem ártana akár táppénzre menni, ha megoldható. Tényleg pihend ki magad, tudod, Andinak is feküdni kellett!!

Judit, elvesztél!!Minden OK?

Kata
Vendég
 


Sziasztok!

Zita! Talán tényleg érdemes lenne otthon maradnod ill. maradnotok Kép Persze, az orvos úgyis mondani fogja. Inkább még most pihengess, minthogy fel sem kelhess! Mert az nem valami kellemes. Mikor mész vizsgálatra?
Ha keményedik a pocakod, feküdj le oldalt, nekem mindig attól múlt el!!!

Lizának gartula az almateához Kép

Pusz
Andi
messyke
 
 


Zita!

Örülök, hogy találkoztunk! Kép
Hogy vagy?

Gyönyörű az ovitok, és nekem a Te csoportod volt a legszimpatikusabb. A vezetőnő is nagyon kedves volt, és minden igényt kiélégítően bemutatta az ovit. Szinte már kellmetlenül éreztem magam, hogy mennyi idejét rám fordította.
Reggel felhívtam , és mondta, hogy nincs skarlát járvány.
Nehéz dolog ez az ovi választás, nekem a vegyes ill. homogén csoport közötti dilemmám taszi azzá.
Mondjuk most, hogy láttam a csoportokat, így nem tűnik olyan vészesnek.

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok, nem vesztem el, csak az előző 2-3 nap nagyon húzós volt. Kedden délután 7-ig vizsgáztattam az estiseket, nagyon fárasztó volt, jó volt a vége... Este még szerdára kellett készülnöm. Zita, kedden nem én lehettem, mert bár aznap gyalog mentem, de 8-ra. Kép Egyébként a Laktanya u. felé járok, és ebben a nyálkás időben inkább kocsival.
Szerdán aztán egész délelőtt óra, majd délután németből vizsgáztattam. Nem voltak sokan, de utána rohanás haza, mert mentünk a dokihoz. Kép
Hááát, csajok, ez aztán nagy élmény volt! Hallottuk és láttuk a szívét, most először! Kép
Így könnyebb elviselni a rosszulléteket is. Kép Szinte állandóan van egy kis hányingerem, ami nem olyan nagyon vészes, de ilyenkor mindentől undorodom... Zsolt azt mondta, örüljek neki, dolgozik a baba. Kép Egyébként úgy megy, mint a nagykönyvben. Október 4, ahogy számoltam, és Zsolt azt mondta, annyi idős vagyok, amennyit az utolsó mensi mutat, 7 hetes és 2 napos. Kép A hányinger is a hetedik héten jött, ahogy jósolták többen. Kép De megpróbálom optimistán nézni. zsolt azt mondta, ilyenkor egyek jégkrémet, ha szeretem. Kép

Zita, remélem, jobban vagy! Ha ma olvasod, akkor menj ma Zsolthoz, mert csütörtökön is rendel, és ez nyugisabb rendelés, mert nem tudják annyian. Örülök, hogy rendes volt, és rögtön hívott, hogy látni akar!

Kata, a férjed nőgyógyász? Kép

Bea, ez nem normál uh, amivel a képek készülnek, ugye? Gyöngyösre jársz vagy Kovács Sándorhoz? Az uh-ért kell fizetni, mennyit? Zita, te mennyit fizettél, ha meg szabad kérdeznem?

Mennem kell, de ma még jövök! Sziasztok!
Vendég
 


Judit!

Csabi reumatológus, illetve 2 hét múlva lesz a 2. szakvizsgája rehabilitációból. Mert hát vkinek okosnak is kell lenni a családban Kép
De apukám nőgyógyász...

Kata
Vendég
 


Judit!

A jégkrém jó ötlet, nekem is bejött.
Tényleg rendel már csütörtökön is Zsolt?Mennyiért csinálja az uh-t? 2D-s vagy 3D-s?
Dr.Kovácsnál 3 éve 3000Ft volt.
A profilomban lévő képeket Gyöngyösön kaptam, az 3D-s. Rendesek voltak, mindent elmagyaráztak, és nem kellett érte fizetni.
Egerbe járok orvoshoz, dr. Vörös Zoltánhoz.
Én is egész nap émelyegtem az elején. Nem könnyű időszak.Kép


Bulcsúéknál holnap farsang lesz a bölcsibenKép, és tigris lesz a kisfiú, ő választotta a jelmezt.
Tettem fel róla képet az albumba.

Hogy kell csökkenteni a kép méretét? Sehogy nem tudtam ide csatolni.

Kata!
Liza jól van? Folyadékot fogyaszt azóta rendesen?
Szerintem a bölcsiben nem sokat adnak inni a kicsiknek, Bulcsú olyan sokat iszik itthon. És még így nehezen kakil, 2 naponta, de van, hogy 3.

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Betti!

Csak akkor tudod csökkenteni a kép méretét, ha van ilyen programod. Én hetekig szenvedtem ezzel, míg kaptam egy site-címet, ahonnan letöltöttem, és azóta vadul átméretezek mindent.
Liza issza a teát, megkönnyebbültem.
Látom ám, hogy fölösleges más babákhoz mérni a tudását, Andival mindketten mást írtatok le a gyereketekről. És persze számtalan más sztorit hallok: "jaj, nehogy ültesd, amíg magától nem húzza fel magát", "ó, az enyémek 6 hónaposan már álltak", stb...
Liza szépen fejlődik, de sok dolgot máshogy csinál. Mászni, kúszni nem hajlandó, de egyedül ül. Néhány hetes kora óta kacag, és hallgat a nevére. Nappal 3x fél órát alszik, viszont éjjel végig (leszámítva néhány cumikéréses nyüsszögést, amire ő legtöbbször fel sem ébred).
Ma színházba akartunk menni, de Lizucs teljesen kiborult, amikor ezt megneszelte. Őszintén zokogott, azt gondolta, hogy őt most örökre elhagyjuk. Nem mentünk...Mondjuk nem is volt sok hangulatom, de bérletünk van.
Én terhesen jártam anya-magzat kapcsolatanalízisre, és már a pocakban tudtam milyen jelleme lesz a babának. Hihetetlen, de működött.

Kata
Vendég
 


Kata, nem szüléshez keresek nőgyógyászt, hanem hogy egyáltalán milyen eséllyel indulhatunk neki a kistestvérnek, vizsgálatok kellenének, de mindenképpen női nőgyógyászt keresek, és jó lenne ugyebár a közelben.
Most Norvégiában vagyunk, tettem fel egy frissebb képet Manóról. (26,5 hónapos most) Ez 1-2 hete készült, majd nemsokára lecserélem egy olyanra, ahol nem csak a ruha látszik a gyerekből... ;)
Jaj, most látom, Csabi a férjed, ugye? Na, lehet, hozzá (vagy ha nem is hozzá, de kollégájához) közöm lesz hamarosan. Erősen reumás tüneteim vannak. Láttam/látom anyumat eleget szenvedni vele, párom sürget, hogy találjunk valami kezelési módot, mielőtt rosszabbra fordul. Csak az a baj, hogy anyum dokija olyan bíztató a finom kis megjegyzéseivel: "Ezzel bizony meg kell tanulni együtt élni" Kép

Judit! A jégkrém statisztikát én is javítom, soha nem ettem annyit, mint várandósan! Kép

- Adrien
sadrien
 
 


Kata!

Tényleg - bár kicsit közhely, de igaz, hogy - minden gyerek más, mind fizikai fejlődésében, mind pedig személyiségében.Szerintem egy egészséges csecsemőnél semmit nem kell erőltetni a mozgásfejlődésben, tudják ők, hogy mit mikor akarnak, hajtja őket a kiváncsiság.Kép

Most nem jut eszembe, hogy ki a szerzője, de olvastam egy könyvet az anya magzat kapcsolat analízisről. Pestre jártál? Nagyon érdekes lehet.


Adri!
Nagyon vagány Manó, csuda jó sapeca van. Szép lehet ott Norvégiában a tél.
Itt Egerben én is csak dr.Mikó Gabit tudom.Kolléganőim a lányaikat szokták vinni hozzá. Szeretik.
Bár nem tudom, mik a problémáid, de az orvos nem javasolt gyógytornát vagy úszást?

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Köszi Betti, de a gyógytornához meg kéne pusztulni az embernek, hogy javasolják vagy műtét után legyen, magánban keresni gyógytornászt még nem hallottam. Masszőrt igen, de gyógytornászt még nem. Bár jártam régebben, még suliból otthon, azokat a gyakorlatokat csinálom is, de az a gerincferdülésemre volt, meg kismamatorna szintén gerinceseknek, de ez a reumagyanús kezemnek nem segít. Naplót már írunk, hogy milyen mozdulatokra "reagálok". Úszást nem javasolja, pontosabban a hideg uszodában nem, a fjord meg még hidegebb *brrr* Anyósom már húsvétkor belemegy! Itt akkor még sokszor hó van! Saját uszink sajna nincs.
Egyébként tényleg szép itt a tél Kép Főleg ilyenkor, amikor már világosabb van! A nov-dec-jan azért elég depis a sok sötétség miatt.
- Adrien
sadrien
 
 


Sziasztok!

Andi, Zita, most meg ti tűntetek el! Kép Zita, remélem, jobban vagy, mi van a keményedéssel? Mit mondott Zsolt, mikor voltál? Remélem, minden ok!

Hogy vannak a gyerkőcök, Zétény, Liza? Bulcsúnak milyen volt a farsang?

Adri, mikor jöttök majd haza? A férjed kint dolgozik? Mióta éltek kint? De ezt talán leírtad korábban, amikor még nem voltam itt, majd megnézem. Kép

Mi hazajöttünk a hétvégére a szüleimhez Borsodba, és ma reggel úgy ébredtem, hogy nagyon taknyos vagyok, és a fejem is fáj. Kép Ehhez jön még a szokásos émelygés, szóval nem vagyok valami fitt. Kép Hosszú lesz még ez az 5 hét, ami minimum hátravan az émelygés elmúlásáig... Már vigasztaltak, hogy van, akinek végigtart... Kép A Magne B mintha segítene valamit, most azt szedem.

Na megyek, mert anya kiabált, hogy kész a teám. Kép Vigyázzatok magatokra és szép hétvégét!

Puszi, Judit
Vendég
 


Judit, ha le is írtam, az már tavaly lehetett valamikor ;)
Igazándiból csak szeptemberben költöztünk, előtte ingázunk, és korábban max. 3 hónapot voltunk itt egyszerre. Mondjuk most is ingázni fogunk, mert megyünk haza húsvétra pár hétre, aztán május-júniusban is pár hétre, augusztusban is jó lenne...
Emberem norvég, most itt dolgozik a helyi egyetemen.
Néha nekem is jó lenne, ha anyum itt lenne és teát csinálna *hüpp-hüpp* Vigyázz magadra, nem hiányzik egy megfázás babásan! Csüccs a fotelba egy takaróval és hagysd, hogy kényeztessen a család. ;)
sadrien
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam a dokinál, szerencsére minden rendben. Megnézte a méhszájam, az rendben, a keményedések a magnéziumtól elmúltak. Néha fáj a hasam, főleg, amikor dolgozok, de próbálok pihenni. A doki is ezt javasolta.
Ma egész nap pihiztem, nem is volt semmi gond. Jövő hétre cseréltem a kolléganőmmel, megint délutános leszek, az nyugisabb, többet tudok pihenni. Aztán majd meglátom.
Mostanában inkább alul szokott így szurkálni a hasam, mint amikor sietek, és beleszúr, erre azt mondta a doki, hogy ez normális, attól van, hogy nő a méhem.
Megint ránézett uh.-on a babára, láthattam újra, magint azt mondta kislány lesz. Már egyre inkább kezdem elhinni.
Várom az AFP eredményt, utána megyünk a 18 hetes uh.-ra. Lehet, hogy már a jövő héten.
Betti!
Én is örülök, hogy találkoztunk, majd egyszer eljöhetnétek Bulcsúval is, ha én leszek a délelőttös.
Juca! Csütörtökön már túl későn olvastam a leveled, hogy aznap is rendel az orvos, pedig aznap még jobb lett volna elmennem. De nem tudtam erről a rendelésről, azért vártunk szombatig. Hétfőn, szerdán, szombaton kívül milyen napokon rendel még, és mikor? Tegnap ezt már elfelejtettem tőle megkérdezni.
Bár tegnap azt hallottam csütörtökön szüléshez hívták, így elmaradt a rendelés.
Legközelebb, ha nem lesz semmi gond, 24 hetesen kell mennem, addigra azt mondta, már valószínű, hogy felvételt is tud készíteni az uh.-ról!
Most megyek, és tényleg pihenek.
Sziasztok! Zita
anzizi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: