Új privát üzeneted érkezett!

Itt a gyereksereg:

Kép
Kép
Kép Kép
heno
 
 


Heni! Nagyon szépek a gyerekeid, irigy vagyok kicsit, már ilyen nagy családod van!:)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!
Heni!tényleg gyönyörűek a gyerekeid!

Karmen!
örülök hogy jók a tapasztalod a a bölcsiről.remélem,hogy nem ártok neki azzal hogy 14 hónaposan már bölcsibe fog járni...

ma van a fiam első névanapja.ma nagy ünnep van itthon.megyek is

jó éjt mkinek!

Kép
papp tünde
 
 

 
 

BOLDOG NÉVNAPOT GERGŐNEK!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Heni!
Gratula! Nagyon szépek a gyerekeid! Jó egészséget!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia Zsu!!!

Köszi a jókívánságot!
Ábelnek mikor van?
nagyon aranyos a rucija!
nem néztétek meg a bababoltot?az ékszerbolt mellett van.
mikor készültök nagyobb útra?mi jövő hónap elején megyünk Pestre,egy éjszakát ott alszunk anyósomnál.szted nem lesz baj,hogy nem a saját ágyában alszik?
van vmi újdonság Ábel körül?
te mikor mész vissza dolgozni?

sok a kérdés,remélem nem baj.
jó éjt nektek!!! :wink: :wink: :wink:

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Tündi!
Ábel névnapja: január 2.
A ruci nekünk is nagyon tetszett, igazi "Kispasi" :D Nem voltunk a bababoltban, mert reggel 7 óra úton voltunk és akkor már 15 óra is elmúlt, Ábel pedig nyügösködött. Mához egy hétre szombaton megyünk megint, akkor lehet, h benézek oda.
Nagyobb útra nem megyünk, esetleg karácsonykor Békéssámsonba anyóshoz. Most már jobban elvan Ábel a kocsiban, de aludni nem igazán tud és ez bosszantja.
Én ha ottalvós utra mennék, mindenképpen vinném az ágyneműjét, kedven játékait, h ne érezze idegenül magát.
Munkahely: visszavárnak, de még kérdés mi lesz. Apuci szeretne egy kislányt- Tirzust, de Én félek a jelen anyagi helyzetünkben még egy babát válalni felelőtlenség. Ha anyagilag rendben leszünk, akkor úgy szeretném, hogy ne kapjak már GYES-t (23 ezer ft az nulla), hanem mire lejár a GYED addigra ismét táppénz. Még nem tudom mi lesz, majd alakul.
Ujdonság? Mászni próbál, de a hülyevédőnőm szerint ezt csak majd 8 hónaposan fogja tudni...no comment.... Hátrafelé nagyon ügyesen halad, a fordulást nem gyakorolja. Mindent megfog és a szájába töm. Nyáladzik, de még nem bújt ki a foga. Kaki csak akkor van, ha mérem a hőjét. :( :( Összebarátkozott a játékaival, a csörgőt a karjára huzza, de igényli, h szórakoztassam .
Örülök a kérdéseidnek!

Te hogy állsz a mensivel????????


Ti szoktátok a saját ágyatokba tenni a babákat??????? Ábel nem igazán szeret köztünk lenni, ha ott van akkor mindig szopizna :D


Szép 7végét!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sza Zsu!

képzeld már 2 napja lázas Gergő!tegnap volt37,7 a láza...ez már nem a szuri.hétfőn megint doki.a panadol szirupot nem szereti,gondoltam a torka miatt adok neki.(pirosas volt szerdán)
szóval hülyére aggódom miatta.
te kivinnéd ha hőemelkedése van???
más téma:
vettem egy könyvet vmi penelope a szerzője az a címe hogy Picik és kicsik.nagyon jó könyv szopizás közben szoktam olvasni,a babák szemszögéből mutatja be,hogy mit miért és mikor csinál.egészen iskolás korig.olyan mint egy gyereklélektan.ismered esetleg???
Gergő is ugyanazokat csinálja mint Ábel,de ő nem akar tolatni...se gurulni...viszont emeli a kis fejével a törzsét mintha ülni akarna.ha az ölembe ültetem, akkor nagyon szépen ül.nagyon ügyesen fog már,megtanulta hogy a könyveknek sok oldala van,és lapozgatja ha a feje fölött tartom.az oldalt levő játékért nyúl és maga fölé emeli.
A kakivak kapcsolatban:mit mondott a dokotorod erre a problémára?nekünk a laveolac jól bevált.próbáld ki.anyatejbe keverd bele ha Ábel nem szereti a teát.vigyázz mert nagyon édes neki.
képzeld Gergő 1 hónap alatt csak fél kilót hízott,szerdán viszem megméreni, mert ha nem megy feljebb a súlya akkor megpróbáljuk a kiegészítést.remélem csak a cumi okozta,amit egyébként már nem fogad el.kb1hétig volt hawaii itthon,már megint csak szopi és szigorúan anya kezében alszik el. :cry:
az ágyunkba beviszem ha már nem birom tartogatni éjszaka.képes 3x v. 6x is felkelni.nagyon anyás.
a menstruációval úgy állok hogy szedek mini pill-t és attól nem is jön meg.nálad?

befejezem.remélem mindenre válaszoltam.

küldök pár képet.a lenti gondolom ismerős,ő párom anyukája(nem anyós,meg amúgy sem szeretem ezt használni,mert negatív szó sztem.

vigyázzatok egymásra! :wink: :wink: :wink:
Kép Kép

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Tündi!
Igen ismerős kicsit a párod édesanyja! Látom Gergőnek is kevés haja van . Ábelnek is, kevés és ami van az is nagyon vékony. Annyira nem bánom, láttam már szőke, göndör loknis kisfiút, akit mindenki lánymak nézett :-) A mi fiainkat tutira nem nézik lánynak! :-)

JOBBULÁST GERGŐNEK!!!!!!!! Többen mondják, h lappang valami vírus, de az hasmenéssel is jár. Lehet a szuri miatt, hiszen valahol leküzd egy betegséget a védőoltással. Ne aggódj, bár csütörtökön én is remegtem, mikor Ábel lázas volt és hívtam a kedvesvédőnénimet, irtam a netre, msn, emil.....szóval kapkodtam fűhöz-fához..... Amikor gyerekekre vigyáztam volt lázas baba, de a saját teljesen más.

Nekem azt mondta a védőnénim, h amíg jó a kedve, bátran vigyem ki, az csak jót tesz. Persze rendesen felöltöztetve, de nem túlbebugyolálva. A friss, tiszta levegő segít, de ne a koszos főuton sétáljatok.

Nem ismerem az említett könyvet.

Laevorac: nekem erre azt mondta a dokink, h ne használjam, inkább glicerines kúp. Még nincs kaki, -pénteken egy gondolatnyi volt, azóta semmi- de lehet, h annyira hasznosítja ábel az anyatejet, h nincs melléktermék. Pisi van bőven. Hétfőn veszek kúpot és meglátjuk. A pocakja puha.

Gergőnek amikor szélcsövet kellett használnod kemény volt a pocakja???


Súly: szerintem ne aggódj, de ha tartósan nem gyarapszik, akkor mindenképp utánna kell járni. Beszélgettem egy édesanyával, nálunk egy éves kor után derült ki, h gond van, és már fél éve küszködnek, de alig gyarapszik. Esetleg valakitől nem tudtok anyatejet kapni? Anyatejgyűjtő? A gy.doki segíthet ebben. A TB fizet a leadott anyatejért és olyanoknak irják fel, akiknek szükséges.

HOzzátáplálás én krupmlival kezdem majd, de ha lehet csak félévesen. Az alma a legsavasabb gyümi és gondold el az anyatej után mennyire megterhelheti a gyomrukat. Én almalevet sem adnék, csak 7-8 hónaposan. Inni talán forralt vizet.

mensi: mi az a "mini pill."?? Nekem megjött már szept. végén és most nov. közepén is. Most nagyon sokat véreztem, legalábbis úgy tűnt számomra. A hasam is fájt. Ha a köv. alkalommal is ilyen lesz, kénytelen leszek dokihoz menni, mert Bence szerint ez nem normális.

elalvás: Ábel legtöbbször cicin alszik el és ha szerencsém van sikerül becsempészni az ágyába. ha nem, akkor nyüglődik kicsit az ágyban és úgy alszik el. Szoktuk hagyni kicsit sírni, de amikor már folyik róla a víz, akkor felvesszük. Szerencsére Ő elvan apával is. Mostanában előszeretettel "szopizza" apuci szőrős karját....Ő tudja mi a jó neki :-)

Pár napja ha bőg, akkor a hull a pelyhes fehér hó c. dalt énekelem neki és elhallgat. Bence ugyanezt fütyüli....... Édes egy Kölök, imádom! :-)

Volt nagy névnapi ünnepség?????????

Mikor mentek pestre?????????

Szombaton esetleg ha sétáltok összefuthanánk egy puszira????? :-) Mi valamikor délelőtt megyünk át.

Na eldugulok. :-)

Sziasztok!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Ábel ül...........


Kép

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Én nagyon ellenzem a felnöttek ágyába tenni a gyerekeket, beszoktatni, de nem mindenki gondolja igy. Én sosem engedtem, még szoptatni sem, szépen el is fogadta mindig hogy neki van saját ágya, helye.

Tündi! Remélem már elmult a höemelkedés!
Nem lesz gond a másutt alvás szerintem, mi 5 hósan voltunk nyaralni, még külföldre is mentünk 2 napra, semmi gond nem volt. Igaz itthon üres ágyban aludt, vagyis amig kicsi volt én soha semmilyen állatot, diszt nem engedtem az ágyába tenni, igy nem volt furcsa neki hogy másutt sem volt. Csak 2 éves kora után vihetett be játékokat az ágyba.
Voltam ma a bölcsiben Morán, hát Orsi biztos marad Szegeden azt beszéltük. 2 csoport van egy szobában, Orsié hasonló koruak, 3 évesek, de a másik csoport másfél évesek kb. Az meg nagyon nem jo igy akkor. Nincs is olyan program hogy melyik nap, milyen fejlesztések vannak, mint a mostani bölcsiben (megvan melyik nap a festés, ragasztás, gyurmázás, zene, tánc stb.) ott meg amikor ugy gondolják akkor csinálják. Szoval sokkal jobban jár ha marad a mostani helyen, fejleszteni itt jobban tudják és még kisgyerekektöl sem tanul butaságokat, meg rosszul beszélni (mert unokahugom igy járt, szépen beszélt és most már nem tud sok szot jol kiejteni 4 évesen sem). Ja Morán a bölcsit a 3. utbaigazitás után találtam meg, ha érdekel leirom hogy jutsz oda könnyen.
Házunk végre nagyon megindult, a mesterek megjelentek hosszu könyörgés után. Pár hét és költözünk.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!

betegek vagyunk.most nem tudok többet írni...

sziasztok

Kép
papp tünde
 
 


JOBBULÁST :!: :!: :!: :!: :!: GYÓGYULJATOK MEG HAMAR :!: :!: :!:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Tündi! Remélem már jobban vagytok!! Jelentkezz majd!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Gyorsan irok, kicsit zűrös napjaink vannak. Ábel 3 napig nem kakilt és a 4.nap adtam glicerines kúpot. Hát ez valami borzalom. CSAVARTA MAGÁT ÉS ORDÍTOTT miközben telerakta a pelust: Hirtelen nem tudtam, h magamhozöleljem, cicivel nyugtassam, vagy peluscsere. Bőgtem vele együtt annyira sajnáltam. Kincsem még be is rekedt. (lehet, h a nyirkos levegőtől, amikor sétáltunk). Szóval én nem adok kúpot többet hanem megvárom míg kakil. A kamillát és a Laevorac szirupot a dokink nem javasolta. Nem értem miért kéne naponta kalilniuk, amikor sokkal mozgékonyabbak már így 4 hónaposan. Ábel is majdnem mászik, ügyesen húzza maga alá a térdeit. Hátrafelé profi. :D

Tündi?????????????????????

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi! Nekünk nem volt székletgond, söt naponta volt 3-4x nagyon hig, ritka volt az olyan nap, ha nem folyt ki a pelusbol.

Tud valaki Morahalomra ebéd házhoz szállitást? Most 500 ft-ot fizetek de ezek csak Szegeden hozzák a menüt, sajnálom mert nagyon finom. De Morán is ilyet keresnék, csereéthordoban.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Elnézést,hogy nem írtam, de a feje tetején áll a családom pár napja...történt egy kis balhé és még nem hevertük ki a párommal.
holnap megyünk Pestre, nem írok még a 7végéig biztos.
Gergőnek piros a torka,semmi komoly baja.oldalra fordulgat már.
Kármen!
én csak az "étrend"-et ill van egy másik hasonló aminek nem jut eszembe a neve.régen a Norbi reklámozta,remélem beugrik Neked.amúgy éttermekből lehet hozni napi menüs kaját ételhordót kell vinni.asszem az is vmi 500.-körül van,de ők nem viszik házhoz.
Kármen!segíts kérlek mert teljesen bizonytalan vagyok!egy hét alatt Gergő csak 90 grammot evett és nem tudom hogy kire hallagassak.a védőnő szerint kevés,adjak neki almát.a dokinő pedig ezt is mondott meg azt is.lehet,hogy a betegségtől,de lehet hogy nem elég tápláló a tejem.de lehet hogy lemozogja és az agya is sokkal fejlettebb annak is kell energia...tegnap próbáltunk adni almát,hát nem sokat evett,egy borsónyit.szted cukor helyett jobb a szőlőcukor???
help!!!! :o :o
Zsu!
Teljesen átérzem a szenvedésed,de arra gondolj ,hogy úgysemmarad benne.ha nagyon sír akkor szélcső....vagyis én így csináltam.de jó a laveolac szirup,az én dokim azt ajánlotta.szépen meglazítja és csak úgy recseg a gatya... :lol: nem tud rászokni ez tuti.mi már rendben vagyunk kaki ügyben, lehet hogy a laveolac hatása.

most ennyi, majd írok a jövő 7en.
vigyázzatok magatokra!!!

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!Carmen te kérdezted az ebéd házhozszállítást? Én tudok kettőt itt a link http://www.gastroyal.hu/ vagy www.ettrend.hu nézd meg a neten őket.Én a gastroyalost ettem eddig a másikat még nem próbáltam.Nem volt valami nagy adag.Annyi hogy az első rendelést elkell faxolni utána tudnak csak házhoz szállítani.Mi jól vagyunk Arabella is nyugodt még mindig,úgyhogy nagy szerencsém van.Lassan jön a Mikulás ti mit vesztek a gyerekeknek? Ja és Karácsonyra?Mi már bevásároltunk Athinának egy mp3 lejátszót, a Daninak pedig egy szintetizátort, kicsit húztam a számat,mert 30000ft-ba került de jár zenesuliba úgyhogy muszáj neki gyakorolni valamin.Zsuzsu nem mindig vagyok bejelentkezve MSN-en mert már a gép rabja lettem.Ismeritek az iwiwet?Esetleg valaki fennt is van közületek?
heno
 
 


Sziasztok!

Heni!

Én iwiwezek időnként. Sokat vagyok a neten, de egy kis kikapcsolódás kell. Na meg ha bármi van, apucival is könnyebb kapcsolatba lépni.

Nálunk nem lesz nagy ajándékozás, a szeretet a fontos és az nem kerül semmibe. Egy szép fát szeretnék, békességet, egészséget. Ábelnek karfás szánkó és etetőszék a terv. Majd meglátjuk mire futja.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Heni! Én rajta vagyok az iwiw-en. Csak más néven, majd priviben megirom.

Tündi! Nem tudom mit mondjak, engem halálra nyaggattak ezzel a nem eszik eleget-tel, én nem adtam neki tényleg semmit, fél éves korig. De én tudtam hogy elég a tejem, még sok is volt, de neki nem kellett több. Ha igy van akkor szerintem nálatok is csak étvágy gond van, ha lehet hogy mégsem elég a tejed akkor valoban adnék potlást! Szölöcukorrol nem tudok semmit, én 1 éves korig amikor már hozzátápláltam sem adtam édesitöt, sót semmihez, mégis megette.

Mikulás csokit nem hoz, az biztos, elég amit a nagyik adnak, azokat is kértem keveset. Karácsonyra meg kap zenélö orát, játékokat, hintát stb. Szintije Orsinak is van, de ez gyerekszinti, imádja. Van igazi szintim is, meg zongoránk de azokat csak felügyelettel használhatja.
Étrendet ismerem, jól föznek csak keveset adnak és nekem sok gondom volt akkor velük. Ez a mostani cég sokat ad az éthordoba. Elmenni nem akarok érte, mert sétálni nem birok terhesen, kocsival meg nyüg azért ki-be állni, kényelmesebb lenne ha ott is találnék aki kihozza. Akkor lehet marad mégis ez a 2 cég, amit irtatok.
Norbi nem tudom melyiket ajánlotta.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Tündi!!
Mesélj, ha tudsz hogy vagytok!

Rólunk: a tegnapi Ábelem 3 szor töltötte meg a pelusát minden segítség nélkül. Tanulság: hagyd a természetre, tudja a dolgát. Semmi sírás, jókedv, vigyor, csak tele pelus.
Mászni próbál, de a fordulás nem érdekli még mindig. A hasán-hátán körbe forog. Nagyon okos, igyekszik megtámaszkodni és ellöki magát. Csuda aranyos, imádom! Pár napja mintha "anyásodna" :-( Ha apával marad sír, ha ott vagyok, akkor nem. Kicsit elszomorít a dolog.


Szép napot, jó egészséget Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!
Nincs Sok Időm Sajnos, ezért most nem tudok sokat írni.
Zsu! Örülök,hogy Ábel jól van.
Mindenkinek jó egészséget kívánunk.
Kép :wink:

Kép
papp tünde
 
 


Tündi! örülök hogy meggyógyultatok!

Mi 9-én költözünk!!!:):)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!Szia Karmen merre költöztök 9-én?Építkeztetek?Küldtem neked privibe valamit megkaptad? :lol:
heno
 
 


Heno! nem kaptam privit töled, de a babaneten nekem is gondom volt ezzel pár napja. Igen, épitkeztünk a Zákányszéki uton az új osztásban. Már nagyon várjuk ott lakjunk!!!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!
Karmen!megkaptad a telefon számom,priviben küldtem el.nem irigyellek a költözés miatt.remélem tudnak nektek segíteni.én is mondanám, hogy ha vmiben tudok segíteni akkor segítek,de Gergő mellett másra nem jut időm.talizhatnánk ha egyenesbe jöttök.
Zsu!
mi van veletek?
Gergő a 90gramm helyett már 180grammot hízott 7nap alatt,mert elkezdtem neki bébiételt adni .nem elég neki a tejcsi.így is egész nap szopizik szinte.nem győzöm...
jövő héten elkezdem a napi két bébiételes etetést.nagyon szereti és meglepően ügyesen evett már elsőre is.kicsit lelkiismeret furdalásom volt emiatt, de meggyőzött a józan ész.
már oldalra fordul magától.hason nem szeret így a mászás még odébb lesz.
sikerült az ékszer amit megrendeltetek???izgulsz?sztem életed második legszebb napja lesz.és nem a körítés meg a felhajtás a fontos hanem hogy mi van belül.

írjatok!!!

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!

Igen kész lett az ékszer, örömmel viseljük. Lelkiekben készülök, remélem Ábel is jól viselkedik. Mondtam Apának, lehet, h a fiunk a kezemben lesz, de ez boldogság, nem ciki. Kicsit zavar, h pont gyásznap lesz, de nekünk másról lesz emlékezetes.

Ábel: jól van, tegnap 4 nap után volt kaki , ma pedig megint. A szomszéd anyuka mondta, h adjak sütőtök levet neki, nehogy aranyere legyen. Kedvesen meghallgattam és megyek a saját fejem után. Pár napig este 21-től reggel 5-6 óráig aludt. Kellemes, bár én felébredek többször is. Ma viszont egész nap 40 percet aludt 10 perces részletekben. Most hazaért apa és elaltatta. Ma felfedeztem a "babababa és mamamama" szavakat és nagyon örültem. Sokat mozog, elvan a járókában, de visszazártuk. Mindent megrág az inyével. Forog ha kedve van hozzá, kúszik ha olyanja van. Sokszor csak fekszik a hátán, rág és dumál. :D :D

Milyen volt Bp-n???????????????? Ne legyen furdalásod, Ábel egyik mennyasszonya is kap már gyümit. Ami van tejcsi azt kapja meg, de az rosszabb, ha tönkreteszed magad. :evil:

Csatolok két képet.


Menetkészen
Kép

Elgondolkodtam

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi! még mindig nagyon aranyos!

Tündi! Nem kaptam meg azt a privit, sajnos. Talit én is szeretném majd.

Este voltam 4D, nem hittem már ilyenkor ilyen formás az arca, én torz valamire számitottam, de tényeg formás volt, szoval csodáltuk rendesen. Csak az arcát vette fel, azt UH-ozta a doki, 2D-vel kértem és megnézte hogy amugy minden más is rendben van-e, persze igen.
És megint nem fogadott el semmit, szoval imádom, már csak az lenne jo ha szülhetnék a korházban mégis.
Ja a baba már harántfekvéses, igaz erre számitottunk is, nem meglepö.

Rossz hirem is van, sajna a mikros netet nem lehet fogni ahol lakunk majd, ADSL meg nincs ott, szoval nem tudom mikor lesz netem, ahogy tudok jelentkezek!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kellene nekem sürgösen elérhetösége valakinek aki az ajtóinkat be tudná üvegezni, tudtok ilyet? Mórán persze, mert Szegedröl sokkal drágább lenne kijönnie

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Tündi!

Életjelet lécci!

pusz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia Zsu!
NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KIVÁNUNK NEKTEK!!!!!!!
mesélj milyen volt és milyen feleségnek lenni????

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!

Nagyon köszönjük, de még nem tudok válaszolni a kérdésedre. Van egy ismerős anyakönyvvezető aki összead minket, de megcserélték a beosztását. Így 16-án lesz a mi esküvőnk. Kicsit izgulok, de nem hinném, h sok változás lenne. A szerelem nem papírfüggő :-)

Képzeld Ábel mondja, h baba, mama, mámmá, mamamaammmmmmaaaa, bababbbbbbbbbbaaaaaa, bamamma...:-) Imádom, csúcs egy kölök! Most már hempereg, nem okoz gondot a forgás. Viszont a kakibajok megvannak :-(
Szerdán már 5 hónaposak lesznek a fiaink, hihetetlen...


Voltam bennt a klinikán, megmutattam a szülésznőnknek Ábelt. Meggyömöszkélte, nagyon elcsodálkozott milyen szép, ügyes a kisfiam. Összefutottunk a gyerekorvossal is, Ő is megdicsérte. Büszke vagyok rá! :D


Írj hogy vagytok! Karácsony?

Millió puszi :-)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia Zsu!

jaj akkor nem kívánok előre semmit!jobb is így nem a gyásznapon lett...

Nagyon ügyes Ábel!
Gergő is magyaráz mikor olyanja van.semmi különöseket nem csinál.szeret a kezében tartott játékot nézegetni.rászokott arra hogy nem sír hanem azt mondja hangosan.:hmmmmmm
már 200g-t hízott 1hét alatt így már biztos hogy a tejem nem elég neki.7,8kg már alig bírom kivenni a járókából.
mi is jövő 7en megyünk a dokinénihez,most kapja meg az agyhártya gyull.elleni oltást ami 2500-as,amit már Ábel is megkapott.
ne hari hogy nem írtam,de nem sok kedvem volt azok után ami itt történt.nagyon depi voltam,mostmár minden rendben van.nem kaptál pü-t?abban leírtam mindent.de sztem nem mert akkor írtál volna vissza.
karácsony:csak3an.egyszerű csendes és meghitt.semmi különös.
nálatok?

Kép
papp tünde
 
 


Tündi!

Nem kaptam meg a pü-t :-( Elküldenéd ha megvan még?

irok később, most ebéd

pussz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Tündi!

Nem vagyok babonás :-), jöhet a jókívánság, de én is örülök, h nem gyásznapon mondtuk ki az igent.

Köszönjük a dicséretet, lassan "elszállok" annyit kapunk :D :D Persze jólesik valamennyi. Ma délig kapott Ábel haladékot apától és mivel nem volt kaki, kúp lett a vége. A 2g-osat elharmadoltam. Gond nélkül kakilt immár harmadszor. (amikor előszőr kapott kúpot iszonyatos sírás volt így egyedül nem, mertem adni neki) . Rengeteget mozog, mindig attól félek, h beveri a fejét a járókába.

Karácsony: csendes, meghitt..egy szép fát szeretnék, tele csillogó fényekkel, díszekkel, halk zene és MI HÁRMAN. :-)

hívattunk elő képeket, csináltam egy albumot magunknak és Bence édesanyjának is.

Remélem most már jobban van Gergő és megnyugodtál. Mindenképp mesélj mi volt, jó dolog tanulni másoktól!

Puszi!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Két friss kép

Kép

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia Zsu!

nagyon nagy már Ábel!szépen gyarapszik,még a járókában múltkor még kissebbnek látszott.
Ma doki,14 órára megyünk.Gergő űj szokása hogy csabkod a kezével.engem is már arcon vágott,de úgy hogy mad' besz.rtam...
nagyon nincs sok időm írni ,mert a párom a gépnél van egész nap.
tényleg nem tudsz vmi munkát,ami szaktudást nem igényel?a páromnak kellenne.a pü-ben írtam le mi történt,de nem kaptad meg.majd ha ráérek újra megírom.

Kármen hol van?

mikuláskor készült fotók

Kép Kép Kép

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!

Boldog 5 hónapot a fiainknak!

Mi már most megyünk Szegedre, 13-kor doki.

Kármenék Mórahalmon laknak és ott még nincs netje.

Irok este!

GYÖNYÖRŰ GERGŐ!

puszi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia!

túléltük a dokit,Gergő hős volt a szurinál csak akkor sírt mikor beadták.68cm és kereken 8kg.
nálatok mi volt?
Ábelt mennyire ülteted?mondjuk mikor az öledben van és támaszkodik mennyi időt szabad így tartani?ameddig el nem fárad?
még mindig csak anyatejet kap?
megyek mert Gergő márnem bírja az ölemben.

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!

Szépek Gergő méretei:-)

Nálunk minden rendben van, 7300g és 66cm a fiatalúr. Néha bukik és az orrán jön ki az anyatej. Ha nem változik januárig akkor kénytelenek leszünk valami anyatejsűrítőt használni. Egyenlőre 100% anyatej. Ha minden rendben lesz, akkor Ábel 8-9 hónapos koráig csak anyatejet kap. Amíg van elég az a legjobb neki. Most 500g-ot hízott, a dokink elégedett vele. Mozgása nagyon jó, ügyes, megdicsérték.

Ültetés: a babakocsiban félülőbe rakom . Ábel még nyeklik-nyaklik, szóval egyenlőre a fordulás, kúszás, mászás foglalkoztatja az ülés kevésbé. Azt mondta a doki nem szabad erőltetni az ülést. Ábel is ül az ölemben, de tartom a hátát és gyakran fordítom más poziciókba. Ezt érzed magad, h meddig mehetsz el, Te vagy az édesanyja, kárt nem tehetsz a fiadba!!! Ábel már inkább állna, szokszor alig tudom lefektetni a pelenkázóra.

Gergőnél hogy megy a pelenkázás??? Ábel forog, már többször a pelenkázó szélén kaptam el. Ő úgy fordul, h szinte dobja magát és félek, h baja lesz. Ma a dokinál is simán fordult amikor vizsgálta.
Lábával játszik? mi pár napja igen. Csuda aranyos :-)

Ma voltunk az esküvőszervezőnél. Az alapszolgáltatás 9600ft ebben van az anyakönyvvezető díjja, 5 fő részére pezsgő, teremdíszek, gyűrűknek díszített tálca, zene van. Ha szeretnél pld. verset akkor az külön pénz. RABLÁS!! Ha nem fizeted ki nincs esküvő.... Azon viszont jót nevettem, h az esküvőszervező iroda mellett zálogház van... :D :D

Ábel nem csapkod, de karmol és ha hozzáfér a hajamhoz komoly erővel tépi. Vágom a körmét, de a sok vágással csak erősödik.

munka: nincs igazából ötletem, ami eszembe jutott az az árúfeltöltés a boltokban. Bocsi, de nem tudok segíteni.

Várom az írásod, ha ráérsz.

Puszilunk!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia Zsu

miért vársz 8hónapos koráig a rendes étel bevezetésével?
Gergő nem mozgolódik csak akkor ha levetkőztetem fürdés előtt akkor fordul az oldalára.amúgy csak fekszik és dobálgatja a lábát.Ábel nagyon ügyes ha már ilyen sok mindent csinál.
Ábel mennyire van meg egyedül?Gergő nem sokáig úgy negyed óra a max.aztán játszani kell vele.
Gerfő is szanaszét szabdalta a kicsi fejét,alig akar begyógyulni.direkt marja a kicsi fejét ha szopizik.nem tudom miért van ez.
karácsonyra mit főzől?én nem tudom,ami gyors és kiadós...
ruhát sikerült kerítemed a nagy napra?
befejezem,mert Gergő nem bírja tovább...

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!

Ábelem visszaaludt a 6 órás ébredés után, így most leosontam gépezni.

szopi: amíg van elég anyatej, addig kapjon csak azt, talán megúszhatjuk még majd a tavaszi influenzás-náthás időszakot. Ehet egész életében elég szilárd ételt.
Én hagyhatom egyedül Ábelt úgy, h lát engem. Ha főzök jön velem a konyhába, együtt vasalunk, teregetünk....

a fiam rengetegat mozog "sajtkukac" már nagyon kell figyelni, mert szinte dobálja magát úgy fordul-halad és félő, h megüti magát.

Minden gyerek más, ne izgulj, semmi baja Gergőnek!!!!!!

karácsony: apuci is jól főz, így majd együtt kitalálunk valami menüt, de nem jön vendég, nekünk meg mindegy, nem vagyunk válogatósok. Sütni is kéne, muffint tervezek.

szopikor Ábel is kalimpál, én simizem a kezét vagy játékot teszek bele. Ő is egyre erőszakosabb, de igyekszem megfogni :-)

Szedsz vitamint? én elkezdtem a gravida (olyan mint az elevit), mert berepedezett a szám széle, állítólag ez vitamihiányra utal. Ma hozza el apa a vérképem, majd kiderül

ruha: bordó kosztüm, lila inggel. semmi extra. Kicsi bosszant a köd, szerettem volna Tisza-parti képeket, de majd tavasszal csinálunk. APa ma intézi a dolgokat, személyikleadása, étteremfoglalás, csokor... izgalmas :-)

szaladok, ránézek Ábelre. Csinálok ma képet , teszek fel később

puszi!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Tündi!

Jót nevettem, mert tegnap megírtam a barátnőmnek (aki a tanum lesz), h milyen cipőt vettem a fiamnak. Erre most irja, h pont ilyet (még a szine is egyforma) vett Ábelnek ajcsiba :D :D Nem gond, jó lesz a lányának. :)


Íme a csörgőscipős, 5 hónapos kisfiam :D

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia Zsu!
Nagyon szép Ábel és a cipője is szép.nekünk is van ugyanez csak a színe más.igen tényleg nagyon érdekes az hogy pont ugyanazt vettétek,pedig így karácsonykor sok a játék.
elevitet és gravidát szedek,amire éppen futja.de én már mióta terhes voltam azóta szedem a bogyókat.
mennyi vendéget hívtatok?nagyon izgulsz?
képeket még a füvészkertben is szoktak készíteni,ha jó az idő.
milyen lett a vérképed?én is csináltattam a hajhullás miatt,minden rendben
ti mikor szoktatok fürdeni?

na megyek Gergőt fürdetni.

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!

Mi 7 kor fürdünk. Ábel imádja, úszunk rendesen, annyira pancsol. Előfotdul, h víz megy az orrába-szájába, de ennyi kell, nem tudom kivédeni.

Esküvő: 2 tanu, egy fotós, és mi. Ennyi. Egyszerű ünnepség, majd ha lesz pénzünk, akkor csinálunk egy kerti bográcsozást az ismerősöknek. Foglaltunk asztalt egy étterembe, oda meghívtuk az anyakönyvvezetőt is, aki örömmel elfogadta a meghívást. Kicsit félek, h a fiam kiabálni fog, de ez van, imádom, h van nekünk és nem cserélném el semmi pénzért. Ha üvölthetnékje van, akkor üvölt és kész.
Lesz csokrom is, egyszerűt kértem, de meglepetés milyen lesz.
Biztosan lesz fotó, a mai gépeknek már nem számít talán annyira az időjárás.

vérkép: elég pocsék :evil: a süllyedésem 3-10 helyett 41.. és szinte biztos az epeprobléma. 32 helyett 57 az én értékem...... valamikor el kéne mennem házidokihoz, de nem tudom eljutok-e az idén. A vasam hála a gravidának és a sok vasszurinak elfogadható, vagyis kicsit több mint az alsó érték. Tegnap mondta a gy.doki, h vigyázzak a vitaminnal, mert hízhatok tőle, így minden másnap veszek csak be. Így tovább is tart :)

miket csinál Gergő??? Ábel ma elkezdett hagosan nevetni, még csak kicsiket, de ez is valami. Az önálló ülés nem érdekli, de mindig állna. Ma egész nap a lábát rázta, rajta van a csipőcske :-)

Nekünk is fürcsi! :-)

Puszik

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia Zsu!

ha ráérsz beszámolsz mi volt????
nagyon kiváncsi vagyok!!!!

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!

Itt vagyok, immár feleség :D

Nagyon vidám, könnyed, kedves volt az egész. Mindkét baba jól viselkedett. A házasságkötőtermben lekötötték őket a fények, meg se nyikkantak. Az étterembe kicsit bőgtek-egymást túlkiabálva-de egy kis anyatej és elaludtak. Az ebéd végén ébredtek fel, így nyugalomban telt az egész ünnepség. Ábel folyamatosan dumál, mama, baba, ama és ezek keverékei.
A bevonulás alatt röhögtünk, mert Bence szólt, h "asszony, lépjünk egyszerre" , én persze elnevettem magam. Amikor alá kellett irni az anyakönyvet szóltak, h Nagyné ként irjam alá. Furcsa volt, de nagyon jó érzés. Volt egy olyan , h égett két gyertya, meggyújtottunk egy harmadikat és elfújtuk a a kettőt. Naná, h a forró viasz a kezünkre ment. Naná, h nevettünk :D Készült sok fotó, majd valamikor a hét elején mutatok. Az étteremben külön termünk volt így teljes szabadságban beszélgethettünk.

Kaptunk egy bársonyba burkolt gratulációt, amit a polgármester irt alá. Olyan, mint egy diploma, nagyon szép meglepetés volt. Nem tudtam, h itt ez a szokás, de jólesett.

Ti hogy vagytok???????????????

puszik

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Zsu!


fogadd gratulációmat a házasságkötésetek alkalmából!!!!!!
gondoltam Rád egész nap.reméltem,hogy Ábel bírni fogja,nagyon büszke lehetsz rá hogy "megengedte"hogy összeházasodjatok nyugodtan.
biztos szép emlék marad amit a polgármesteretek írt alá.
szép gesztus.
velünk mi van?
Gergő jó baba, elvan a játékaival, nagyon szereti a kezét eszegetni.mintha már nem folyna annyira a nyála.jókat nevetgélünk,ha pl az apját meglátja akkorát nevet...kukucs játékot is szereti,hangosan nevet ha előbújok.már jól viseli az autózást is.ha van kedve az oldalára fordul.ma egész nap beszélt,de egyik nap se egyforma,vmikor csak alig beszél.
néztedvéletlenül a fókuszt?benne voltam.egy régi felvételen99 körül forgatott az rtl egy szegedi discóban és pont Sterbinszky mögött látszunk.egyszer már leadták és most újra...nagyon jó volt látni!
párom lehet hogy a corában fog dolgozni de ez még nem 100.
jövő 7en kiderül ,remélem sikerül.
küldök pü-t a múltkorit újraírom,remélem átmegy

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!

Pü. megjött, válaszolok is rá.

Köszönöm a gratulációt, aranyos vagy! Kicsit azt érzem Te is házasodtál velem, annyira együttérzel :-)

Ábelem csúcs, imádom. Be nem áll a szája, vigyorogva ismétli a szavakat, szótagokat és nagyon élvez. Az "Uram" :D :D tátogott neki mamát erre Ábel is tátog, mint egy halacska és úgy mamázik . Csúcs kiskölök. Ami még nagy szó, h a fotósunk (bence tanujának a kedvese és Ő is munkatárs) szóval a Bea egy igazi szingli csaj, együtt van a Sanyival, de őrzi a függetlenségét. SZóval Beus azt mondta, ha tudná, h neki is ilyen kisbabája lenne mint Ábel, akkor szülne....ez nagy szó, mert Ő messze nem anyatipus. Mondtam, h a szerelemgyerekek ilyenek :D

Azért estére alaposan felhúztam magam. A barátnőmtől kaptunk egy képeslapot néhány kedves gratulálo mondattal és két fotó volt benne a kislányáról. Ezt a borítékot nem találom. Nagyon bosszant, eszmei értéke számomra hatalmas. Az étteremben adta oda, felhívtam őket, de azt állítják nem hagytuk ott. MÁshol pedig nem lehet. EGész éjjel alig aludtam : Dinka vagyok szerinted???

Fókuszt nem láttam, akkor már evett az ideg :)

Gergő is nagyon ügyes, láthatod mindennap történik valami és mindennap lehet örülni.

VIgyázzatok Magatokra!

Puszi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Zsu!

elég kevés időm van írni.
a pü-re reagálva:nagyon kedves és aranyos vagy.olyan jó hogy el tudtam mondani.
sohasem jöttünk ki vele amúgy már 14évesen el költöztem otthonról.mindig csak rajtam veszekedtek,és engem sem hagyott békén.teljesen tönkretett lelkileg, talán soha nem is jövök helyre.ezt nem azért írom le hogy sajnáltassam magam csak azért hogy értsd miért történt ez a múltkori dolog.azért mert engem ki nem állhat,talán még Gergőt se veszi ember számba,de ez nem igazán érdekel.az a lényeg hogy imádom a fiamat és ha egy rossz szót is szól hozzá nem kell sok és behúzok neki én egyet.
amit írtál a Beáról,hát pont én is ugyanez voltam.soha nem akartam gyereket!azt gondoltam nincs az a férfi akiért én a függetlenségemet feláldoznám és még hogy gyereket is szüljek neki...hát kizárt.addig őrizzük igazán a függetlenségünket amíg meg nem találjuk az igazit.dobhatjuk az elveinket a szemétbe.

megvan már a boríték?
remélem előkerült már.nem vagydinka,mióta Gergő megvan alap dolgokat felejtek el.pl.múltkor mutattam neki egy játék kiskacsát és azt mondtam neki hogy :látod milyen szép kishalad van Gergő?a gyerek lefoglalja a fél agyam ,mégha alszik is akkor se vagyok képbe a házimunkával v.bevásárlással kapcsolatban.mindent írni kell.
több sikerült mint gondoltam...
ja!a gyerekorvosodnál mennyit szoktál várni????mi egy óránál hamarabb nem szoktuk megúszni...

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!

Állok rendelkezésedre, bármikor, bármiben! Sokszor az is segít, ha valaki meghallgat. Itt vagyok és nem vagy a terhemre. :-)

Én óvónőnek készültem, de másképp alakult viszont a gyerekeket nagyon szeretetm. 10 év gyernekvigyázás után viszont kicsit elegem lett és amikor megismertem Bencét mondtam neki, h Én nem szeretnék gyereket. Aztán a szerlme meggyőzött és természetes volt, h lesz kisbabánk. Nem bántam meg, hiszen van egy csodás "kispasim" aki az édesapjával teljesen kitölti az életem. Így kerek az egész. Én csak édesanyád viselkedését nem értem, igaz neki a lánya és az élettársa között kellene igazságot tenni.

ELŐKERÜLT A KÉP!!!!! abban a zacsiban volt amiben az ajándékot kaptuk . Átnéztem többször is, de végül a FÉRJEM találta meg nemrég. Megnyugottam, aludtam is 20 percet. :D :D

gyerekorvos: mint mondtam, mi még nem voltunk. Tanácsadásra időpontra megyünk, ott ,meg csak annyi,h levetkőztetem , kicserélem a pelust (mégse csupa pisisen vizsgálja meg a doki) és már méri a védőnő és pár perc után mehetünk be. Volt amikor kicsit késtünk, akkor sietősen mentünk be.

Ábel ma is kúppal kakilt, de ez van. Gondolkozom, h adjak sütőtököt, de nem tudom hogy kezdjek hozzá.

puszi és kitartás!!!!!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: