Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szazsa!
Szegény kisfiad még mindig nem jött helyre? Mi a nagyfiammal voltunk állandóan "ebben a cipőben".
Végig szenvettünk egy csomó antibiotikumos kúrát,szinte semmi nem volt jó neki.Úgyhogy most nagyon együtt tudok veled érezni!Mi a végén már a kórházban is voltunk mert azt mondtam,hogy nem vagyok hajlandó több gyógyszert beadni neki.
Egyébként a kórházban Dr.Antal... a másik nevét nem tudom ,kezelte ki.
Remélem mielőbb helyre jöttök!!!

Mongi!
Mi ujság nálatok? Régen írtál!A pici lányod jól van?

Elin!
Látom csak megvan még az interneted,egyébként minden oké?
A végén még Artúrnál fogsz szülni?!
Nagyon rendes doki drukkolok hogy nála szüljél.
Ahogy olvastam az üzidet szerintem nem igen kell majd aminoszkópiára menned.Igen csak a jóslófájásokat kezded érezni,meg a nyugtalansága a picurnak is egy jelzés.

Cleo!
Ha módod van rá sok ovit nézzetek meg a gyerkőccel.Játszócsoport vagy nyíltnap majdnem minden oviban van.

Anita!
Zozóka megkönnyebbült már hogy előtört a fogacskája?

Szió mindenkinek!

KépKép
diÁcska
 
 


Sziasztok!
Hi, Dia: Igen, április 12-ig még lesz net, utána csak e-mailezni tudok. Addig le akarok szedni sok-sok okosságot, receptet, babás dolgokat még. A címét mindenkinek leírtam már, akinek benne volt a profiljában.

Te Dia! Szerinted ezek jóslófájások voltak? Mindenesetre most este eszméletlen jót aludtam! Nem hiszem, hogy olyan szerencsém lenne, hogy pont Balogh legyen ügyeletben és pont ráérjen, hogy engem megszülesszen!

Szazsa, ha holnap látlak, majd szólok! Nekem 9-10 között kell jelentkeznem Balogh dokinál, hogy csináljon nekem uh-t, úgyhogy én már 9-kor ott leszek az nst-n. Hogy amazzal mikor végzek, nem tudom.

Cleo, gőzöm nincsen, milyen a méhszájam, nagyon régen nézte már a doki. Megmondta annak idején, hogy nem szereti piszkálni se az anyukát, se a babát már az utolsó hetekben. Azt hiszem, 28 hetesen nézte meg utoljára, akkor teljesen zárt volt.

Csajok! Én Takiorsit, Geromilot, Vandát és Petrit is régen láttam már itt.

Jó éjt!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok Lányok!
Dia!Köszönöm, jól van a kis rosszcsont. Kicsit elvesztem az utóbbi napokban. Sokat csavarogtunk és ez meg is látszik az itthoni dolgokon. Most egy kicsit maga alá temet a háztartás és Antónia is legszivesebben rajtam lóg. Hát ugye egy fenékkel nem lehet két lovat megülni.
És ti hogy vagytok? Elmúlt a széllel együtt a nyügösködés?

Szazsa! Nagyon sajnálom, hogy a kisfiad még mindig beteg. Gyors gyógyulást kivánok neki.

Tényleg a többiek hol vannak? Hát Petri? Mi lehet vele és a babával?
Sziasztok, jó éjszakát!

Kép
Kép
mongi
 
 

 
 

Sziasztok!
Elin mi ujság nálatok?Minden oké veletek?
Feltettem az e-mail címem,ha nem lesz már neted írjál nyugodtan nekem.Szivesen segítek amiben tudok!!!
Mongi!
Látom csak előkerültél,merre csavarogtatok?
Házimunkák hogy állnak?Tudod én a vasalással nem tudom magam utól érni,más hogy csinálja?
Diának megint nyűgös napja van,tudod semmi nem jó neki.Végül is az alvására ma nem panaszkodhatok nagyon jól aludt.

Szazsa!
HOGY VAN A LURKÓ,JAVULGAT MÁR?
Cleo!
Majd ha lesz este több időm leírom amit igértem.Azért 1 lépésként ha van időd csináld meg a fotóalbumot.Tudod ami itt van a képernyő jobb sarkában.Onnan lehet átteni képet a cat-re.
Szió mindenkinek!

KépKép
diÁcska
 
 


Szia Mindenki!
Szazsa, hát nem találkoztunk! 1/2 11-kor már itthon voltam, pedig gyalog jöttem haza a kórházból. Jót sétáltam.
Dia, köszi, az emil címedet elmentettem! Biztosan jelentkezem majd. Balogh dokinak ma is sikerült meglepnie. Mondta a szülésznő az nst-n, hogy szólt neki a Dr.úr, hogy ha én ott leszek, feltétlenül értesítse. Csak néztem ki a fejemből. Az Uh-on minden okés volt, Artúr megsaccolta azt is, hogy most kb. 3400gr-os Babirkám. Hétfőn újra megyek.
Házimunka: nem voltatok még úgy vele, hogy tojtok az egészre, és kivesztek 1 napot, mikor csak a lábatokat lógatjátok a gyerekkel együtt? Úgysem csinálja meg helyettetek senki.
Nekem is lett volna tegnap mit csinálni, még most, mikor megtehetném Mégis volt délután 2 óra hossza,mikor csak feküdtem, kezeim a hasamon és egymást szórakoztattuk Liliannával. Ezt viszont (ebben a formában) később már nem tudnám megtenni. Istenem, de fog hiányozni.....

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!
Dia! Szerdán a lovas felvonuláson voltunk, amit Antónia ügyesen végig aludt. Utána még egy nagy séta következett és fél 12-kor jutott az eszembe,hogy mi is lesz az ebéd???
A Ficánkában is voltam a napokban, nagyon jó meleg frotir harisnyát vettem a tavaszi nadrág alá.
Az a baj, hogy én egyébként nagyon szeretek tekeregni.
Hát a házimunkák haladgatnak, a vasalást mindig tologatom.
Nálunk is nagyon nyügös napok vannak mostanában. Remélem hamarosan javul a helyzet.De szerintem lassan új fogakkal is gazdagodunk mert egy hónapja nincs semmi újdonság.
Tényleg Diának hány foga van már? Milyen joghurtot szoktál neki venni? Lassan remélem én is adhatok Manókának.
Na most csak ennyi, mennem kell altatni.

Lányok! Tudja valaki, hogy babagrizt , ill. gluténmentes és nem tejalapú gabonapelyhet lehet-e valahol kapni?

Jó éjszakát!

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok Lányok!

Most 2 napig el voltam veszve.
Diácska, Mongi, Elin, köszi a jókívánságokat. Szabikával hétfőn megyek megint kontrollra, most már nem jön váladék a füléből, remélem teljesen kitisztult. Most már az orrából sem tudok semmit kiszívni. A kötőhártyája is úgy néz ki rendbe jött. De tényleg már félve írom le....
Diácska! Akkor ti is végigküszködtétek ezeket a dolgokat. Egyékbént amikor meggyógyult, utána voltak még problémák, vagy azóta nem jellemző???

Elin! Pénteken én is voltam, úgy fél 11 körül, de sajnos nem lett jó az nst-m, úgyhogy meg kellett ismételni. Az már jó lett, de így teljesen felborult a napon. Következőleg megint pénteken kell mennem. Egyébként már nekem is vannak jóslófájásaim néha, még az nst alatt is volt egy. A szülésznő mondta hogy látja a papíron, és hogy érzek-e valamit. Mondtam nem.

Én már úgy várom a jóidőt, még a kedvem is jobb lesz tőle.

Egyenlőre ennyit.

Sziasztok
Szazsa

[Kép
szazsanna
 
 


Sziasztok!
Elin!
Szerintem nem fogod kikerülni Balogh dokit,nagy a gyanúm hogy ő fog neked segíteni a szülésnél.Biztos szimpi vagy neki!De ez csak jó legalább lesz akiben megbízol.Vigyázz magadra meg Lilire!

Mongi!
Diának 7 foga van már neki is 1 hónapja semmi,állandóan rág vagy a kezét vagy játékot.
Danoninót szoktam neki adni,meg néha krémtúrót mostanában nem nagyon kéri egyiket sem.Lehet megunta?
Glutén mentes pépeket gyógyszertárban már láttam,na nem a Városmajoriban.Kinn a Széchenyin nézzétek meg!
Szazsa!
Remélem már megnyugodtál és minden oké Szabikával?
Hát nekünk Zolika nagyon beteges volt,sajnos bármilyen járvány felütötte a fejét mi biztos hogy elkaptuk.Gondolhatod mennyit jártunk dokinál.Most volt talán az első olyan évünk,hogy csak 1szer volt beteg.Nagyon remélem hogy most már vége lesz a beteges korszaknak.
Kismamák vigyázzatok magatokra!
Cleo27!
Látom próbálkoztál már a kicsi lányról is tegyél képet!

Sziasztok megyek fürdetni!

KépKép
diÁcska
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Dia! Köszi, meg fogom nézni a Széchenyin a pépet. Antóniának még csak 6 foga van, neki is minden a szájában landol.
Megnéztem Dius képét nagyon szép kislány és, hogy milyen rengeteg haja van.

Cleo! Zsoltika fényképét is láttam, nagyon édes kisfiú. Én is nagyon kiváncsi vagyok Sziszire is.

Sziasztok

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok.
Teljesen kiakaszt ez a fényképfeltöltés.Már vagy 4*nekiálltam, de a többit nem akarja (fél óra után sem)felrakni.Na most majd megint megpróbálom.

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Hajrá Cleo!!! Ne hagyd magad!!!

Ma megint annyian voltak az nst-n, hogy majdnem a folyosó végén volt még ülőhely is. 1/2 10-től 1/2 1-ig nem voltam ám ideges... Pedig mind a 3 gép ment, pénteken meg csak 2 volt jó, mégis uh-gal együtt végeztem 1 óra alatt.
Holnap reggel labor, szerdán tanácsadás+nst, csütörtök EGYENLÕRE SZABAD, péntek nst, szombat amnioszkópia. JAAAAAAJJJJJ!
Ti hason, avagy hanyatt fektettétek a picit?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szia Elin!
Van egy ismerösöm, aki nem szült meg a kiirt idöpontra, hanem kb. 1.5 hétre rá. Ment szegény minden reggel amnioszkópiára.
Én mindig a hátán altattam a kislányomat.Napközben mikor mellette voltam, akkor fektettem hasra, de nem nagyon szerette kb. fél óra elteltével már vissza kellett forditanom.
Kitartás Elin már nem sok van hátra.

Na végre megjött a meleg.
Sziasztok

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!
Hát, az jó lesz, ha minden reggel mennem kell! Az nem lenne baj, ha kicsit később jönne, csak ez a sok "zaklatás" ne lenne! Mondjuk mondta Dr.Artúr, ha megerőltető bejárogatnom, befektethet, erre persze hevesen tiltakoztam. Attól lennék még rosszul!

Én is elmentem napsugárvadászatra! Vettem 1 jégkrémet, elmentem a Gólya-parkba és napoztam. Isteni volt! Majd pattognak kifelé a szeplőim...

Kriszta, merre vagy? Itt a Baross soron a Dél-Amerikás boltban kérdeztem a rattan bútorokat, árulnak, de csak katalógusból. Van fogas is, csak nem tudom, neked milyen kell? Álló, vagy fali? De van mind a 2. Kicsi fali 12-15e. Ft, az álló meg 35 körül. De van többféle is.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin.
Azért annyira ne hord túl.Nekem anno Artúr azt mondta, hogy ha a 41.hétig nem szülök tente a kórházba.Mikor 33hetesen benntfeküdtem jópár túlhordós (volt 42 sőt 43hetes is) anyukával találkoztam.Minden nap NST+amnio+ "bemutató" (ilyenkor a főorvos v. valaki más pluszban vízsgál-legalább is ezt mesélték).Szegények már a parkban padot cipeltek kínjukban, hogy meglegyen a baba.volt akinek bejött.De Neked még van időd és amúgy is az amnió sokszor beindítja a szülést (nekem is).
Amúgy kicsi lányom lehet beteg lesz :-(( .hőemelkedése van + 2*hányt (az első a Panadol volt- minden kanalas gyógyit kihány).Szomi vagyok.Megyek is bújok hozzá.
Sziasztok. Valaki kukucs már meg hogy fenn van-e a Sziszi képe.Pusza lányok.

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok Lányok!

Ma voltam a gyerekekkel orvosnál, Szabikával kontrollon, a jobb füle rendbejött, a bal még nem az igazi, de újra csak 31.-én kell vinnen kontrollra. Remélem most már minden rendben lesz vele. Azért, hogy minden ne legyen tejföl a nagyobbik kisfiamat is vittem, mivel hétvégére belázasodott, köhög, szóval arcüreggyulladása van. Remélem időben elkaptuk még a betegséget. Úgyhogy most mind a ketten itthon vannak, úgyhogy a pihenésemnek annyi.....

Elin! Szurkolok neked. Biztos minden rendben lesz. Egyébként vannak már jóslófájásaid? Nekem pénteken kell mennem megint nst-re. Ma voltam (voltunk) tanácsadáson is, fogytam 1,5 kg. Gondolom a sok pihenéstől......
Hasrafektetés. Nekem mind a két gyerkőc elég hamar aludtak hason, eleinte éjszaka nem mertem, de később igen. Eléggé hasfájósak voltak, így gondolom kellemesebb volt nekik aludni. Ez a póz mostanáig megmaradt, mind a kettőjüknél. Egyébként van egy nagyon jó szer ami hasfájásra nekünk nagyon bevált. KAPORMAGOLAJ a neve, patikában lehet kapni, végül is ez egy gyógyvíz.


Jó éjszakát!!!

Szazsa

[Kép
szazsanna
 
 


Sziasztok!
Nem sokan írtok úgy láto mindenkinél "tavasz" van!Kép
Mongi!
Köszi hogy megnézted Diát,a te kislányod is nagyon aranyos.Jól látom rád hasonlít??

Cleo!
Elvagy veszve nem jársz catre?Kislányod hogy van?
Milyen néven mentetted el a képeket?Nem találtam meg eddig még!

Elin!
Hogy vagytok?
Látom nagyon sűrű a programod,szinte mindennapod foglalt.A picurnak megvettél már mindent?
Az altatásról annyit,hogy én mind a két gyerkőcöt először hanyatt próbáltam altatni,de nagyon nem szerették ezért áttértünk hasra.Zolika nagyon hasfájós volt ezért volt jobb neki hason.Úgy jobban távoznak a "szelek"!
De majd kitapasztalod,hogy nektek mi a jó.

Szazsa!
Nagyon örülök,hogy kezdetek javulni Szabival.Az viszont nem jó hogy most meg a nagy kezdi a betegeskedést.
De fel a fejjel lányok itt a tavasz!!!
szió midenkinek!

KépKép
diÁcska
 
 


Sziasztok Lányok!
Hát, hogy eltünt mindenki!

Dia! Látom tegnap nagyon egyedül maradtál.
Tegnap mi is csavarogtunk egy jó nagyot /2.5 órát/, biztos a többiek is ezt tették.
Én is úgy látom, hogy a kicsi lányom rám hasonlit, de azért az apját is látom már benne.
Dia is rád hasonlit szerintem, igaz az apukáját nem ismerem.

Cleo! Láttam Sziszit, édes kislányka. Zsoltika várja már az ovit? Hát neked nem lesz furcsa, hogy már nincs veled egész nap?
Én még nem szivesen gondolok arra, hogy egyszer ez a nap is eljön.

Szazsa! Most már biztos gyorsan kilábaltok a betegségekböl. A kis pocaklakóval mi újság?

Sziasztok

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok.
Diácska. Ha napközben leülök a géphez, rögtön jön a két kis "megszálló" : -).Az éjszakai műszakból meg mostanában túl sok volt, inkább alszok, ha engedik. Amelyik nap "beteg lett" Sziszi nem is aludtam, hogy nehogy hányjon álmában.Jól van egyébként már másnap semmi baja nem volt (0111111111111-}közben Sziszi megtámadott)Bár a hátán valami kiütések jelentek meg, nem tudom mitől?! érdekes mert csak a hátán van a derekáig és sehol máshol.remélem melegkiütés.nagyon izzadós a drágám, hátha elmúlik neki.
Mongi.Szerintem Sziszinek lesz a legfurcsább Zsolti nélkül.Igen várja már, nagyon szeret gyerekekkel lenni.Nekem is biztos furi lesz, de látom rajta sokszor, hogy itthon unatkozik már.én inkább attól félek, hogy gyakran lesz beteg mert alapban sem túl erős immunrendszerű... Amúgy is meg kell barátkozni a helyzettel, hogy nem láncolhatjuk magunkhoz őket.
Pedig néha de jó is lenne....
Szazsa.
Kitartás, hidd el vége lesz ennek a rossz időszaknak is.Az meg már nagyon jó, hogy Szabika javul. Kis pocilakó fiúcska lesz vagy csajszi?

Pá mki.

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!!
Lányok, teljesen be vagyok tojva!!
Ma voltam tanácsadáson, Jakab volt. Mint általában. Szokásos tere-fere, nem kell mennem már, jól vagyok, kakidoboz, stb. Kérdezi:
- Kinél szül?
- Hát az ügyeletesnél.
- Mikorra van kiírva?
- Vasárnap. - erre mondott volna valamit, de mondtam neki, hogy Balogh doktorral megbeszéltem, hogy szombaton bemegyek amniora.
- Igen, az jó, inkább előtte, mint utána. -(DE MIIIIT?)- Hozza a csomagját is.
Mire értette ez, hogy inkább előtte, mint utána? Remélem nem akarnak megszüleszteni!! Erre a hétre még nem terveztem ilyesmit!
Pénteken megkérdem Baloghot, hogy is legyen? Az az igazság, hogy nem fogok tudni mindig nagy pakkal berohangászni, úgyhogy lehet, mégis inkább befekszem??
Dia: megvan minden (mármint ami nagyon kell), kivéve a babakocsi, de azt szülés utánra terveztem mindig is. Bébihordozója úgyis van.

Csajok, én nem látok sehol képeket! Hova kattintsak? Kép

Szazsa: pénteken mikor mész nst-re? Én nem tudom, lehet felhívom holnap a dokit, mert vas-recept is kéne, nem tudom, azt ír-e ki a kórházban, vagy a magánrendelésére menjek el, megkérdem tőle?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Helloka!
Elin már nagyon közeledik a nagy nap.Kép
Hát sajna én nem tudom mire mondta neked Jakab amit mondott.Kép Nem lehet,hogy akinek már eléri a terhessége a 40.hetet azt befektetik? De tényleg nem tudom,és nem akarok neked hülyeségeket mondani.
Nekem hál'istennek előbb jöttek.Kép
Ha kórházban leszel e-mailt fogad a telefonod?Szivesen írok neked,ha nem zavaró hogy ne legyél annyira egyedül.Kép
A képeket a képernyő jobb sarkában lévő "fotoalbum"-ra kattintva tudod megnézni.
Ha gondolod az enyém Káplár Klaudia Lilla 1 éve cím alatt van.Kép
Szio vigyázz magatokra!

KépKép
diÁcska
 
 


Dia: Ha én arra az ikonra kattintok, hibaüzit ír a gép. Lehet azért, mert Opera böngészőt használok, nem az Explorert. De a mobiltelós internet-kapcsihoz ez passzol.
Tudok a telefonommal e-mailezni, úgyhogy jó lesz, ha nem engeded el a kis kezem!! Kép Köszi előre is!

Amúgy nagyon ficánkolt ma Babirkám, régen volt ilyen aktív bennem. Vasárnap óta csendesebb volt, de ma mindent beleadott. Olyan jó volt.

Hol vannak a többiek?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin.
Kitartás neked ne hagyd ám magad.és jó ötlet,hogy beszélsz Balogh-val.Szerintem azt fogja mondani, hogy ha bírod a bejárkálást nem kell befeküdni.Amúgy én sem értem igazán mit akart Jakab ezzel.Nekem egyszer Balogh mondta, hogy csomaggal menjek már az NST-ismétlésre (az első nem lett jó)de szerencsére hazavittük.
A legjobb otthonról indulni.tök jó az Apuciknak bejelenteni, hogy menet van.
Szülés megindításra meg csak azért, hogy betöltöd a 40.hetet nincs okuk/joguk

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!
Elin! Nem tudom, hogy sikerült-e megnézni a képeket? Mi Mongi- Antónia néven vagyunk kint, igaz még csak egy képet sikerült feltenni.
Majd nagyon szoritok neked, de úgy is minden rendben lesz. Azt nem tudom, hogy befektetnek-e. Nekem sajnos volt szerencsém 2* is élvezni a kórház vendégszeretetét szülés előtt, de csak pár napig/szerencsére/.
Azért szoktam fülelni a rádióban a baba müsort, Liliana megszületett-e már.

Jó éjszakát mindenkinek

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is elvesztem egy kicsit. De most itthon volt mind a 2 lurkóm, Ferkót is kúrálgattam. Szerdától ment iskolába, de csak fél napra.

Elin! Nem lesz semmi gond szerintem. Ne idegeskedj. Egyébként nekem Jakab a dokim, gondolom arra értette amit mondott, hogy a Balogh azért hívott be szombatra, mert akkor lesz bent, a cuccost úgy emlékszem én is vittem, hogyha valami gond van a magzatvizzel az amnión, akkor befektet és így ne kelljen érte szaladgálni. Szóval szerintem nincs semmi hiba. Gondolok rád, nemsokára én is a te cipődben járok.
NST-re pénteken még nem tudom mikor megyek, mert beszélnem kell a szülésznővel is, meg a dokim le vesz valami spectococus mokus lokus..... szűrést, úgyhogy még nincs lefikszálva.

Cleo27! A pocaklakó nem tudjuk fiú lesz-e vagy lány. Nem is akartuk. Teljesen mindegy csak egészséges legyen. Mondjuk jó lenne erősíteni a családban a lány vonalakat. Mondjuk 2 fiú után nem is tudom milyen lenne egy kislány, kibontom a pelenkát és nincs ott egy kuki???!! De teljesen mindegy, csak minden rendben legyen.

Na jók legyetek.
Elin!!! KITARTÁS!!!!

Szazsa

[Kép
szazsanna
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a biztatásokat! Megnyugodni csak akkor fogok (remélem), ha beszéltem Baloghgal. A járkálás még nem esik nehezemre(sőt, nem is tudok itthon lenni sokáig, mindig megyek), de azért a nagytáskát már nem tudnám nap mint nap behurcolni. Még kocsival is el tudnék menni, de ha bent kell maradnom, ki hozza haza a verdát? Erről mindig az a vicc jut eszembe, mikor öreganyám tolja a biciglit , megy a temetőbe. No de ki viszi vissza a biciglit?

Mongi, nem sikerül képeket nézegetnem Kép De ha elküldenétek a mailcímemre, minden O.K. lenne! Ez mindenkinek szól!!

Szazsa: van 1 ismim, aki szintén 2 fiú után szült 1 kislányt. Olyan furcsa volt neki is. Nem tudott neki olyan igazi édes kislányos dolgokat venni. A sógornőjével járt utána vásárolni, mert annak 2 lánya is volt.

Úgy veszem észre, most mindenfelé tombol valamilyen baci. Sorban hallom az anyukáktól, hogy hasmenés, nátha, köhögés.... szezon van.

Holnap beszámolok, mi volt.
Sziasztok

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok.
Elin erre a bacikra most rászóltál...
Zsoltika tegnap már reggel hőemelkedéssel ébredt és szegénykém egész nap csak feküdt és aludt -ez nagyon furi volt, mert a hőemelkedést észre se szokta venni.De végülis délutánra kiderült,hogy miért húzta az ágy- felment a láza 39,2-re-úgyhogy azonnal doki. Úgyhogy torokgyuszink van.De ma már (legálabb is most) jókedvű és most is itt ül az ölemben és segít nekem.

Mongi.Hátha kislány lesz.Még nekem is furcsa volt másodjára, hogy nincs meg a kuki.és bevallom tisztába tenni sem olyan egyszerű mint a fiúkat...
Ja még valami.képzelejétek.megkaptuk az üdülési csekkünket.olyan boldog vagyok-így legalább el tudunk menni valahova
Pusza.

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!
Hát nálunk is megjöttek a bacik.KépZolika úgy megfázott,hogy rossz hallgatni ahogy köhög.Kép
Délután viszem a dokihoz,szerintem neki is torokgyuszija van.

Elin!
Majd kereslek e-mailen "nem engedem el a kezed"!Kép

Mongi!
Hát én is élveztem a kórház szeretetét szülés előtt egy jó párszor,34 héttől hetente gondunk volt valamivel.Állandó görcsök,keményedések, jóslófájások.....stb.
Voltunk Diával felétek a játszótéren, hát az én kislányom nem igazán vágyott a hintára,lehet hogy kicsi még hozzá?Szerinted?Kép
Cleo!Eszemben van amit igértem hamarosan megírom neked.Egyébként nem írod be az e-mail cimed?Oda is elküldhetném ha gondolod!Kép
Voltál catelni mostanában?Egy kicsit furin éreztem magam tegnap a lányok nagyon elvoltak magukkalKép
Szió mindenkinek megyek főzniKép

KépKép
diÁcska
 
 


Cleo!
Honnan kaptátok az üd.csekket?Hol kell igényelni és egyátalán ki kaphat?Na jól rád zúdítottam a kérdéseket!Kép

KépKép
diÁcska
 
 


Diácska.hogy van nagyfiad, mit mondott a doki?Hogy "megnyugtassalak" Zsolti is elkezdett köhögni.+ megint van egy pici láz.Igaz fura lett volna ha 39fokos láz után rögtön semmi....:-(
Üdülési csekkről mindent megtudsz a WWW.udulesicsekk.hu oldalon, de nagyon jó mi négyünkre 120.000 ft-ot kaptunk (30000-at kell befizetni) De siess ha igényelni akarsz,mert ápr 30 a határidő és a kicsiknek adószámot kell csináltatni!!!!

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!
Na, lehet, hogy utoljára írok ide? Holnap reggel megyek amniora. A cuccot bepakoltam a kocsiba, hátha...
Ma meg kellett ismételni az nst-t, mert aludt az én drágám. Almát ettem -mert attól fel szokott gyorsulni- de semmi. Böködtük 4 oldalról, na akkor mocorgott, de amint abbahagytuk, megit szundi. 1 után visszamentem, az már jobb volt, de nem tökéletes.
Úgyhogy Artúr a holnapi amniotól teszi függővé a hétvégi programomat, de ha elérek a hétfői amnioig, akkor már valószínű benn is tart. Valahogy úgy mondta, "mert ha 22 éves lennék, meg a 3. gyereket várnám, de hát nem". Ilyen finoman se öregeztek még le Kép!
Mondtam neki Jakab "beszólását" is. Végül is annyi az egész, hogy vasárnap nem csinálnak amniot, de mivel vasárnapra vagyok kiírva, és azon a napon kéne megcsinálni az elsőt, ezért "inkább korábban, mint később". Erre értette. Uh-ot is csinált, "szép nagy feje van"- mondta. A belső méhnyak még teljesen zárt -emiatt nem csinált ma amniot, amúgy azon is túllennék.

Ma 1 ismeretlen szülésznő volt az nst-n. Hát elég érdekes volt. Biztosan őt is elkapta valami baci, mert állandóan az orrát szívta. Már majdnem rászóltam :/ Szazsa, te is találkoztál vele?

Gyógyuljon meg mindenki, azért szeretnék még a hétvégén jelentkezni - bár akkor itt nincsen nagy mocorgás Kép

Sziasztok

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!
Elin! Mi újság, mi volt ma?
A képeket még nem tudtam küldeni, mert valami miatt nem müködik az e-mail. Ahogy megjavul küldöm.
Cleo!Az üdülési csekk nagyon jó dolog, nekünk is volt, csak már év elején leüdültük. Nagyon sok jó szállodában elfogadják.
Hogy vannak a kis betegek?
Diácska!Sajnálom, hogy Zolika beteg lett, mielöbbi gyógyulást kivánok neki.
A hintát mi még nem próbáltuk, de nagyon szokták szeretni a gyerekek. Antónia hintát kap a szülinapjára, hát nem tudom mit fog szólni hozzá. Elég nagy a teraszunk ott lesz majd a helye.
Én a szánkóval voltam úgy, hogy nem voltam benne biztos, hogy élvezi, azért elvittük egy pár körre.
Remélem tudtok üdülési csekket szerezni.
Antónia ma kihagyta a délutáni alvást, 7-kor már el is vágódott. Szerintem 5-kor már kelünk.

A többiek hová lettek?
Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
Kép
mongi
 
 


Szia Elin!
Látom kb. egyszerre irtunk.
Nagyon szoritok neked!!!!

Kép
Kép
mongi
 
 


Tralla-la! Itthon vagyok, tiszta volt a magzatvíz.
De most összezavarodtam. Úgy emlékszem, mintha Balogh azt mondta volna, hogy vasárnap is nst, de Tornyi azt mondta nem kell, csak hétfőn reggel megint amnio. Most melyikre hallgassak már megint? Baoghot nem fogom felhívni emiatt. 2x mondta el és mégsem értettem meg?? Tiszta zizi vagyok - no meg szőke..
De itthon vagyoook... Kép !!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Először is a kis betegeknek gyógyulást, remélem a szép tavaszi idő elsöpri ezt a sok betegséget.

Elin! Örülök, hogy minden rendben volt az amnión. Én úgy emlékszem, hogy nekem kétnaponta kellett menni magzatvízvizsgálatra, tehát úgy gondolom hétfőn kell menned. Az nst-vel kapcsolatban nem tudom. Egyáltalán kell még oda is menni?!!!! Pénteken én is voltam nst-n, de végül is el tudtam kapni azt a szülésznőt, akit mondtam már, hogy találkoztam vele és szeretném ha benn lenne a szülésnél. Szóval felhívott a szülőszobára és ott csinálta meg az nst-t.Megmondom őszintén engem is elfogott egy kicsit a félelem, pedig már voltam ott.... Ez az érzés inkább a kiszolgáltatottság érzése, nem?! A dokim utána megcsinálta azt a specto.... szűrést, amit vittem az ÁNTSZ-be, úgyhogy elég mozgalmas volt a délelőttöm. Szabikára Anyukám vigyázott, lejött 2 napra Egerből.

Hétfőn megint megyek nst-re, lehet hogy összefutunk? Ha addig nem lesz esemény..... Kitartást, már nemsokára kezedben tarthatod a pici gyermekedet és ez a legcsodálatosabb dolog a világon. Ügyes leszel!!!

Jók legyetek.

Szazsa

[Kép
szazsanna
 
 


Köszi Szazsa! Az utolsó mondataidtól megint elbőgtem magam Kép Kép! Mostanában ez megy...

Ugye milyen egy ilyen az a szülőszoba?
Amúgy lakik itt a házban 1 kismama, aki 2 héttel fiatalabb terhes, mint én -akkor veled egyforma Szazsa?- és neki is Jakab a dokija. Neki csak a kezébe adták azt a specto-dobozt, de mondani nem mondott neki senki semmit. Õ meg tett bele székletmintát és bedobta. Ezen röhögtünk még jót! Ráadásul rendőr, még jó, hogy legalább ezt nem írta oda a papírra. De azért kielemezték.

Még nem tudom, bemegyek-e holnap nst-re. De tisztán emlékszem rá, hogy azt beszéltük, hogy szombaton amnio, vasárnap nst, ha szombaton minden oké volt, és hétfőn reggel megint amnio, de akkor már cuccal menjek, mert a baba érdekében KELL. Utálom, hogy ezzel zsarolnak. És aztán, míg meg nem lesz, egyik nap nst, másik nap amnio. Csak az a baj, hogy a péntek délutáni nst papír ottmaradt, pedig azon biztosan rajta van valami.

Remélem a te gyerkőceid is gyógyulgatnak, nem írtál róluk semmit!!!

Mongi, Diácska, láttam a képeket az albumban!!! Édes kis csajok!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szia Elin!
A bőgésről csak annyit, hogy én is így vagyok ezzel. Van úgy hogy csak ülök, és potyognak a könnyeim, a nagyfiam odajön és megkérdezi: Anya miért sírsz? Én meg csak annyit tudok kinyögni, hogy: Nem tudom. De olyan gyönyörűen tud nézni azzal a szép szemeivel, és még hozzáteszi: Nincs semmi baj, Anya.
A specto dobozos témán akkorát rögöhtem, hogy majdnem..... Lehet, hogy a rendőr-terhes ismerősöddel együtt szülök???!!! Április 10-re vagyok kiírva.

A gyerekek egyébként jól vannak, de azért nem írtam róluk, mert nem akaron elkiabálni.... Most kaptam egy "szabadnapot", a férjem elvitte őket a szüleihez, úgyhogy most magam vagyok. Furcsa, hogy ilyen csend van a lakásban. Gondoltam elkezdek ablakot pucolni, de a férjem azt, mondta, ha meg merem csinálni, akkor lesz nemulass. Szóval most éppen lógatom a lábam, el sem hiszem, hogy pihenhetek. Hülyén hangzik, tudom, de furcsa ez a semmitevés.

Egyébként mindenképpen maradjunk szülés után is kapcsolatban, leírtam az e-mail cimedet is.

Halihó többiek? A szép idő miatt lehet mindenki kint tölti az idejét, vagy éppen a beteg gyerkőcöket ápolgatjátok?

Szazsa

[Kép
szazsanna
 
 


Sziasztok lányok.

Szazsa.örülök, hogy jól vagytok.Mi még sajnos nem javulunk.Ma szinte egész nap lázas volt Zsoltika, ráadásul mindig felmegy 39-ig. :-(
Kezdem azt gondolni,hogy nem is torokgyuszi ez, hanem influenza.
Diácska.nagyfiad jobban van már?

Na már megyek is mert sír utánam.

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Szia Szazsa!

Lehet, ha ő is kibírja addig, bár ő azt mondja, hogy hamarabb meglesz>>>nem baj, én is ezt mondtam, aztán tessék.... Pedig mondtam neki, hogy ne siettesse, mert 9-én vizsgáznia kéne a fősulin, akkor hogy megy el? Kép

Én is leírtam a címed! A múltkor még nem volt benne, ugye?

Tornyi azt mondta, ne ijedjek meg, ha vérezgetek az amnio után. Nem ijedtem meg, de mégis meddig tart ez? Nem mondom, hogy hű-de-jól-vagyok, de fájások sincsennek. Furcsa rendszertelen húzódások azok igen, de ennyi. Ez lenne a jóslófájás? Ma lustább is voltam, örültem, ha fekhettem, pedig amúgy feszt megyek, mindig ott van a kukac a fenekemben. Babirkám is igen aktív, csak kihúzzuk már ezt a 2 napot!
De holnap bemegyek nst-re, legfeljebb elküldenek...

Én is kimostam a függönyöket a hét elején, csak nem bírtam magammal. De az ablakmosást már nem mertem bevállalni - szúrja is a szememetKép

Szióka!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szia Cleo, látom te is bekukk!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok lányok!
Teljesen kész vagyok nagyon fáradt és nyűgös vagyok.Kép Ma hozzáfogtam a tavaszi nagytakarításnak de Diától nem sokat haladtam.Kép
Állandóan jött és csinált valami "jó dolgot"Kép.

Cleo!
Köszi a címet hétfőn küldöm apát adószámért az apeh-hez.Már nagyvonalakban átnéztem a helyeket.Ti hová szeretnétek menni?Mi ha lehet olyant keresünk ahol van gyermek megőrző,legalább 1-2 órára úgy lennék szabad!De gondolom ezzel nem én vagyok egyedül így.Kép

Mongi!
Nekem a kisasszony ma délután egyszerűen nem akart lefeküdni,nem is tudtam elaltatni.5óra után meg jöttek a hisztik folyamatosan.Már 8kor kidőlt a drágám.Kép

Elin!
Nagyon örülök neki,hogy minden oké nálad.Kép
Jó volt a sztori a kismamárólKép)
Végül is hogy sikerült megnézni a lányokat?

Szazsa!
Rászóltam a múltkor,hogy régen volt beteg Zolika,ma egésznap feküdt az én nagy fiam.Pedig ha ő fekszik akkor tényleg beteg.Kép

Hol járnak a többiek???

Megyek pancsizni jó éjt mindenkinek!

KépKép
diÁcska
 
 


Sziasztok!
Elin, Szazsa! Lassan kezdem töletek megirigyelni a szülést, ahogy olvasom a leveleiteket. Mikor terhes voltam én is rengeteget sirtam miden kis apróság elég volt hozzá. Talán az utolsó hetek várakozása a legszebb. Vigyázzatok magatokra.
Cleo! jobbulást Zsoltikának!
Jó éjt!

Kép
Kép
mongi
 
 


Szia Dia!
Látom beelöztél. Nálunk is nehezen ment ma az elalvás, biztos van valami a levegöben.
Sajnálom, hogy beteg a fiad, úgy látszik most ennek van a szezonja.
Remélem a pici lányaink kimaradnak belőle.
Én is startolok a kádba.
Sziasztok.

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!

Cleo! Nagyon sajnálom, hogy Zsoltika beteg, remélem minél hamarabb jobban lesz. Nálunk Szabikánál a mandulagyulladásánál volt nagyon magas 39 fölötti láza, meg is voltam ijedve. Mondjuk ő gyorsan belázasodik, és általában nagyon magas is szokott lenni. Ferkókám pedig pont az ellentetje.
Diácska! Remélem a te nagyfiad is rendbe jön, egyébként szerintem ahogy egyre nagyobbak, egyre jobban letöri őket a betegség. Ferkó is ha beteg, akkor tényleg fekszik, és nem tud úgy ugra-bugrálni mint az öccse.

Elin! Lehet, hogy az amnio egy kicsit megpiszkálta a méhszájadat és amiatt vannak keményedéseid. Nekem is elég rendszertelenül kezdődtek a fájások, de arra határozottan emlékszem, hogy egyfolytában a WC-n ültem, mert hasmenésem volt. És ez mind a két gyerkőcnél lejátszódott. Az elsőnél még azt hittem, hogy sokat ettem a bundáskenyérből, Szabinál már gondoltam, hogy helyzet van.... Szóval múltkor be is voltam tojva, amikor egy napig a WC-re jártam, azt hittem itt az idő.

Na jók legyetek. Elin! Írj ha esemény van. Vigyázz magadra.

Szazsa

[Kép
szazsanna
 
 


Sziasztok lányok!
Hát bent voltam nst-n, de sorban csak a letolásokat kaptam. De nem érdelkel!
Először a szülésznő kérdezte olyan szemrehányón, hogy ki rendelt be? Utána vagy 1/2 óráig a gépen voltam, de a kisasszonka megint csak lustizott, mint pénteken. Mikor rázták a pocakomat, akkor ment csak a frekvencia 150 fölé, amúgy stabil 130-135-öt mutatott. Meg 2x volt fájás is.
Aztán a szülésznő leküldött Svédhez a 4.em-re. Na, attól megint kaptam! Ki küldött, miért ma? Aztán mikor mondtam, hogy mára vagyok kiírva, mondta, hogy akkor persze, jogos. Miért nem fekszek még bent? Mikor voltam laborba vérvételen? Mert ugye 37 éves vagyok (boldog szülinapot kívánt holnapraKép ), ilyenkor hamarabb nyúlnak szikéhez, kell a vérképem. A specto-micsodát is kérdezte, le van-e véve, mondtam nem, csak a székletmintát adtam le. Remélem nem ugyanaz a 2! Csak ült és nézett maga elé, gondolom káromkodott magában a beosztottjai miatt. Először Baloghot "szidta", utána mondtam neki, hogy Jakab volt a tanácsadó orvosom, ő nem küldött laborba.

Dia: nem tudom, de 1 olyan oldalra tévedtem, ahol felül volt az abc, onnan kellett kiválasztani, kit akarok megnézni a fotóalbumban. És azóta sem találom!!!! Pedig Sziszit még nem láttam.

Engem meg fog enni a penész odabent a kórházban!!

Sziasztok, este még benézek...

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok.

Elin.én az amnió után egész a szülésig vérezgettem.bár Sziszivel rá 12órára elkezdett a nyákdugo kifelé araszolni és Szazsa jó volt olvasni téged :-), mert én is hasmenéses voltam a csajszi születése előtti 2napon.Mikor bementünk szülni a doki csak nevetett és annyit mondott, hogy ő tudta szülést jelez a hasmars,csak nem akarta megmondani.köszi...

Diácska.
Én valami pancsi-helyben gondolkodom :-)) és igen, legyen bababarát... Balcsira nem hiszem,amilyen fázos Zsoltika lehet bele se menne.. Úgyhogy talán Gyula vagy Hajdúszoboszló

Egy tipp az adószámhoz.az igénylés után 1héttel csöri meg az APEH-ot és lediktálják az adószámokat.

Én tegnap csajszimat elküldtem Apával bevásárolni,cirka 2,5óra alatt sikerült is nekik :-)). de az éjszakája nem volt valami jó, sikoltozott annyira fájt a "fogacska".de nem akar még előbújni úgy látom.kentem neki Dentinox-val, de nem sokáig hatott.
Elin, Szazsa. vigyázzatok a pocilakókra.Én még nem is kérdeztem...babóknak mi lesz a neve?

Pusza mindenki.kellemes hétvégét.
Zsoltikáról most direkt nem írok....hátha.........

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!

Elin! Akkor nagyon "kellemes" volt a délelőttöd. Holnap akkor megint amnio, és bent is tartanak???!!
Svéddel szerintem ne foglalkozz, nekem ő a tanácsadós orvosom, de elég futószalagon foglalkozott velem. Elszámolta a hetemet, majdnem nem jókor mentem AFP-re emiatt, a vérképemre szinte rá sem nézett, azt mondta rendben, utána kiderült, hogy olyan vérszegény vagyok 20 hét körül, mint más szüléskor. Szóval nagyiramban elkezdtem szedni a vasat. Na mindegy.
Egyébként mit foglalkoznak vele annyit, hogy hány éves vagy? Rendben volt eddig a terhességeddel minden, nem? Lehet, hogy jobban oda kell figyelni, de nem értem, hogy mindig ezt kell hangoztatni. Főleg, mikor az ember ilyenkor sokkal érzékenyebb. Kitartás továbbra is!! Nézd milyen gyönyörű az idő!

Cleo27! A néven nagyon sokat gondolkodtunk, a nagyfiam is beszállt a névadásba. Van egy pár név a tarsolyban, de még majd most fogjuk lefikszálni. Elkezdünk már régen erről beszélgetni a családban, de mindenkinek volt valami javaslata (nagyszülők, stb.), úgyhogy most pihentettük a témát. Kicsit többet foglalkoztak vele, mint ahogy kellett volna. Elvégre mi leszünk a szülei, nem?
Zsoltikának pedig gyógyulást!!!

Szazsa

[Kép
szazsanna
 
 


Sziasztok Mindenkinek!

Régóta olvasom már ezt a "topicot", de sajnos hozzászólni még nem volt időm. A mi kisfiunk Vince már 14 hónapos lesz 31-én, de a várandóság és szülés életreszóló élmény marad. Balogh dokihoz jártam rendszeresen, amikor kiderült, hogy pici szív dobog a pocimban. Ilyenkor az ember fia boldog és tökéletes szülésről álmodik. Ezért csak a 20. héten kérdeztem rá Artúrnál, hogy vállal-e. Hímelt, hámolt és végül kinyögte, hogy természetes szülést nem... Kész voltam. Utána kerültem Jakab doktorhoz (anyósom beprotezsált...). Én max. elégedett voltam vele, mindent szájbarágósan elmagyarázott: vérvétel, vizsgálatok, amnió, stb. A szülés nem volt egyszerű, és sokat szenvedtünk mindketten (babó és én), de azt soha nem felejtem el mikor kibújt.

Szóval mindenkinek más-más a szimpatikus, kedves,stb..

Remélem minden kismama jól van, és így előre is nagyon szép szülést és jó egészséget kívánok babáknak és mamáknak egyáránt. A kis betegeknek pedig jobbulást ebben a szép tavaszi időben.

Tudtok-e arról, hogy Szolnokon működik-e baba-mama klub? Jó lenne, ha lenne egy hely, ahol babák és mamák tudnának találkozni, beszélgetni, játszani...

Bey
bey
 
 


Szia Bea, légy üdvözölve te is! Mi már nem nagyon fogunk "találkozni", mert nekem ápr.12-ig lesz netem, de a többiekkel jó dumcsizást!
Nekem Artúr már 3. éve a dokim, minden kínomat ismeri. Mikor oda jutottam, hogy marad a baba, kereken rákérdeeztem a tarifájára, úgyhogy én végig tisztában voltam vele, hogy az ügyinél fogok szülni. Mindig azt mondtam, hogy vagy Artúr, vagy az ügyeletes, mert számomra a többi egyforma.

Szazsa, igen, bent is maradok a kórházban Kép! Holnap reggel jön értem a barátnőm és majd ő istápol, míg el nem helyeznek.
Svéd megjegyzéseit amúgy nem vettem magamra, hisz tul.képpen nem nekem szóltak. Anyámnak elmeséltem, mire ő: Így vész el a sok bába közt a gyerek. De ha belegondolok, 10 hónapig ez ment. Mást mondott Artúr, mást a tanácsadó dokik. Mert ott is találkoztam Jakabbal, Emődivel, Zobokival, Faragóval.
Az, hogy már most óvatoskodnak a korom miatt...majd jól nyakon vágom őket ebben az érzékeny korszakomban Kép!
Az rosszul érintett, hogy Svéd most volt ügyeletes, így ő azt hiszem nem lesz bent az elkövetkezendő 1-2 napban Kép.
Szazsa, most este 1/2 9 van, és csak nézem, milyen szép az idő Kép.
Az afp-ről amúgy azt mondják, feleslegesen stresszelik vele a kismamákat, mert egyáltalán semmi biztosat nem jelentenek az értékek, csak arra jók, hogy felidegesítsék vele a szülőket. Nyugaton már nem is csinálják. Állítólag.

Cleo, szerintem a nyák már nekem is elment. Reggeli nagydolog után volt valami "érdekes" a wc-papíron, meg aztán délután is. Szerintem az volt. De ma alig mozgott már bennem Lilianna Kép. Készülődik kifelé?

Írjatok majd nekeeeem! Légyszi-légyszi-légysziKép.

Ma csináltam 1 cd-t is, azt mondják, azt is lehet bevinni. Kíváncsi leszek.

Megyek, mert még nem vacsiztam (tul.képpen étvágyam sincsen), meg még hajat is akarok mosni.

Sziasztok, ha itthon leszek és még lesz netem, természetesen jövök és élménybeszámolok!

Jók legyetek, vigyázzatok a babákra!

Nóri

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szia Elin!
Hiányozni fogsz a csapatból, ha tudsz majd irj.
Nagyon szoritok neked. A szülés ugyan nehéz, de az ember életében a legszebb dolog.
Minden jót neked és a picinek!!

Szia Bey!
Örülök, hogy te is csatlakoztál hozzánk.
Baba-mama klub a Városmajor út végén volt egy idöben. Amikor terhes voltam, akkor kismama klubként üzemelt. Van egy telefonszámom,ha beirod az e-mail cimed a profilodba szivesen elküldöm, ők a szervezök.
Jó éjt!

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!

19 hetes kismama vagyok, ahogy olvasom a topicot itt a "legfiatalabb". Decemberben költöztünk Szolnokra, úgyhogy senkit és semmit nem ismerek még itt. Pont ahogy átköltöztünk derült ki, hog terhes vagyok, azt se tudtam kihez menjek. Először az Erdődi nevét hallottam, meg neki tudtam meg, hol a magánrendelése és az első vizsgálat után nagyon szimpatikus volt, úgyhogy azóta is hozzá járok. Ti mit tudtok róla? Jó orvos?

Puszi Éva
ewa
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: