Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Hajrá, Judit, pusztuljanak a csokikKép!!! Drukkolok nektek, hogy ne baris legyen Noel, bár egy ismerősömnek a 2 hónapos!!! babája is elkapta, igaz, a nagyobb tesóktól. Vigaszként csak annyi, hogy a kicsi vészelte át a legkönnyebben. Kiderült már pontosan, hogy tényleg bárányhimlő-e? Ezek szerint a Molnár doki mondta, hogy az? Mi is hozzá járunk. Miért váltottazok orvost?
Noel súlya miatt ne keseredj el, az én makkegészséges Rékám 1 évesen volt 6910, Balázs kereken 8 kiló (na jó, én is csak 7100Kép).

Anna, Janikovszkyt és Fekete Istvánt Balázs is olvas, nagyon szereti. Az Olvasni jó-t nem mindenhol lehet kapni, de ha jöttök az erzsébeti piacra, ott van a Jakab Könyvesbolt, ott biztosan van. Tudom, mi "rendeltük meg" ott tavaly nyáron, vettünk vagy 20 kötetet (úgy 500Ft körül vannak), a többit, ahogy látom, a kutya nem veszi. Egyébként nagyon szeretjük ezt a boltot, bármit megszereznek, ha kéred.
Ha mosógépszerelőt keresel, sürgősen kezdj el tévé- és hűtőszerelőt is felkutatni, tudod, ezek mindig együtt mennek tönkreKép! Na jó, azért mélységesen együttérzek veled (bár szerelőt sajnos nem tudok), mostam én keverőtárcsás mosógéppel+ centrifugával eleget ahhoz, hogy értékelni tudjam az automata mosógép áldásait!Kép
A párod hova utazott?
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!
Judit,
Olyan szűkszavú vagy mostanában. Kép Én még mindig nem értem ezt a bárányhimlő dolgot. Az orvos azt mondta, hogy az, de Te bízol benne, hogy nem az? Vagy az orvos sem mondta biztosra?
Az engem is érdekel, hogy miért váltottál orvost. Én az Acherboni doktornőről is jókat hallottam. Bár nem ismerem személyesen, nem is láttam soha. Csak azt tudom, hogy egy szobában rendel a Lancsár doktornővel.
A nagyok hol vannak pontosan? Úgy értem, hogy az ország melyik részén. Noelnek hogy megy az evés? A közérzete, hangulata jó? Mert akkor biztos, hogy nincs nagy baj. Kép

Tünde,
A párom evezős túrára ment Kristóffal és egy nagyobb társasággal. Azt hiszem ezt írtam a nagy számú hozzászólásom valamelyikében. (De lehet, hogy csak valamelyik elszállt verzióban?) Persze nagyon hiányoznak meg aggódom is egy kicsit (mint mindig mindenen Kép), de ők nagyon élvezik. Rajkától Győrig mennek a Mosoni Dunán.
Köszi a könyvesboltos tippet, mindenképpen megnézem. De pontosan hol van a piachoz képest?
Szombaton jön vissza a mosógép-szerelő szabiról, már csak addig kell kihúzni a szennyes kupac tetején. Még jó, hogy most csak hárman vagyunk. A gond csak az, hogy Kristófék vasárnap este jönnek meg, hétfőn pedig én utazom el Kristóffal és Lilivel, így vasárnap este már mindenképpen mosnom kellene. Kép

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Anna, lehet, hogy én felejtettem el ezt az evezős túra dolgotKép, rémlik, hogy írtad már, bocsi! Lehet, hogy az zavart meg, hogy úgy írtad, A PÁROD elutazik, és nem állt össze, hogy ez ugyanaz a dolog. Biztos én is aggódnék a helyedben, de hát én is úgy vagyok összerakva, hogy folyton SMS-t kérek az öcséméktől is, ha vhova kocsival mennek.
Tényleg! Kristóf megy már egyedül vhova? Úgy értem, kilép a kapun, és elmegy iskolába, boltba, stb.? Mi idén nyáron kezdtük Balázst kicsit önállósítani: a férjem szüleihez (ez még nyár elején volt) engedtük el először, szoros telefonkapcsolatot fenntartva ("Balázs indul...Balázs megérkezett..."Kép). Igaz, ők egy utcában laknak velünk, de kétszer át kell menni az úttesten. A következő egy kicsit távolabbi ABC volt, ehhez a Mártírok és a Kossuth L. utcán is át kell menni, de lámpás kereszteződésnél. Azért hülyére aggódtam magam, míg hazaértKép. Gondolom, Heni már elég önálló. A Radnótiba is egyedül fog járni?
A könyvesbolt a piacON van, az új, U alakú részen, nem bent a folyosón, hanem kívül (a piacra nyílik a bolt). Ha háttal állsz a régi csarnoknak, jobb oldalon. Mellette edényeket árulnak, meg van egy zöldséges is.
A mosógéped egyáltalán semmit nem csinál? Szép nagy halom ruhán ülhetsz márKép. Még jó, hogy nem esős-sáros idő van, én legalábbis fürdőgatya-póló összeállításokat mosok a kölykökre leginkább, ami azért kisebb terjedelmű. Bár az evezőstúra után hazahozott ruhamennyiségért (és azok állapotáért) ismét nem irigyellek!
Heni most van az állatkerti táborban, vagy annak már vége van? Mit csináltak pontosan? Minden évben szokott lenni? Hogy lehet jelentkezni? Balázst is biztos nagyon érdekelné, és gondolom, ez napközis tábor jellgű lehet, oda pedig szívesen el is menne jövőre.
Úgy tűnik, az aug. 20-ás hosszú hétvégén le tudunk menni mi is Fonyódra, anyósom vagy velünk jön, vagy apósom egyik testvéréhez utazik el akkor. Ő azt mondta, itt marad akár egyedül is, de ezt nem akarjuk. Ti hova utaztok hétfőn, és mennyi időre? Heni hogyhogy nem megy veletek?
Tünde

Tünde
tünde28
 
 

 
 

Szia Tünde,
Kristóf teljesen egyedül nem nagyon megy sehova, de Henivel kettesben szoktak boltba menni. Meg biciklizni kiengedem egyedül is, mert egy kicsi földes utcában lakunk (Szamos u.). De minden kör után jelentkeznie kell Kép. Máshova nálunk nem is nagyon merül fel, hogy el lehetne menni. Az egyik barátja szemben lakik velünk, oda persze egyedül "megy", a másikok (ikrek) viszont elég messze, oda kocsival kell vinni. Jövőre talán az iskolából is hazajöhetne már egyedül, de mivel olyan közel van, semmiből nem tart elmenni érte. Ő meg ezt egyelőre szereti, hál' istennek még nem ciki neki Kép.
Heni a környéken már önállóan mozog, de legkisebb távolságra is csak mobiltelefonnal engedem el, hogy bármikor el tudjam érni. Sajnos a férjem halála óta betegesen aggódós vagyok Kép. A suliból persze egyedül jött haza, reggel viszont elkísértem őket, hiszen Kristóf miatt úgyis kellett. Haza nem egyszerre jártak, mert Kristóf napközis volt, ő pedig nem. Harmadikban már a Nagy Lászlóból is egyedül akart hazajárni, de eleinte (jó sokáig) a párom titokban követte Kép (persze az én kérésemre, mert én akkor dolgoztam). De a Radnótiba nem fog tudni egyedül menni, mert tömegközlekedéssel nagyon bonyolult lenne. Még nem is tudom, hogy melyikünk fogja vinni, az függ a párom órarendjétől is. De az biztos, hogy szerintem 1/2 7 körül el kell majd indulni Kép. Így persze legkésőbb 7-kor bent lesz. Viszont ha csak 7-kor indulnánk, akkor nem biztos, hogy odaérnénk 3/4 8-ra Kép. Majd ki kell találni, hogy hogyan töltse el az időt becsengetésig.
A könyvesboltos infót köszi! Kép
A mosógépnek valószínűleg a programkapcsolója rossz, mert időnként leáll és nem megy tovább. Elvileg működik az, hogy kézzel tovább tekergetem, így már egyszer mostam is, amióta elmentek a fiúk. De egyszer olyan helyen állt le, amikor éppen vizet nyomott a gépbe, ezt későn vettem észre és elárasztotta az egész fürdőszobát Kép. Ezen esetleg még lehetne is segíteni azzal, hogy jobban figyelek, de olyan furcsa hangokat is ad ki a gép, nem merek még egy mosást elindítani, nehogy még jobban tönkre menjen. Kristófék elutazása előtt egyébként háromszor is volt kint a szerelő és nem hitte el, hogy a programkapcsoló a rossz, már két másik alkatrészt kicserélt. De legalább megígérte, hogy ha mégis a kapcsolót is ki kell cserélni, akkor ezeknek az árát beszámítja. De most ő is elutazott, nekem meg nincs gépem. Kép Próbáltam hívni a Siemens márkaszervízt, de azok vagy foglaltak vagy nem veszik fel, már órákat próbálkoztam. Más "amatőr" szerelővel meg nem akarok ismeretlenül kísérletezni, mert nem valószínű, hogy jobb lenne, mint a mostani. Aki holnapután már úgyis itthon lesz. Egyébként a jövő heti útra főleg a Lili és az én cuccaimnak a kimosása kritikus. A fiúk tavaly is három pólóban és két fürdőgatyában csinálták végig a kilencnapos túrát Kép. És a legtöbb ruhát tisztán hozták haza.
Mindjárt folytatom!
Anna
tinalila
 
 


Tünde,
Bocsi, de mióta a múltkor elszálltak a cuccaim, óvatosabb vagyok. Inkább két részletben írok, pláne ha olyan hosszadalmas vagyok, mint most is Kép.
Heni múlt héten volt Állatkerti Táborban és tetszett neki, bár már harmadszor volt, így sok újdonságot már nem látott. De egyszer mindenképpen érdemes kipróbálni. Ebben a topikban május 15-én 21:34-kor írtam a telefonszámokról, amiken tavaly lehetett érdeklődni.
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/69090/94793.html?1086164253
Idén a párom intézte és nem emlékszem, hogy említett volna, hogy változtak ezek a számok. Nem túl olcsó, erre sem emlékszem pontosan, de kb. 22.000 Ft, de egyszer mindenképpen érdemes kipróbálni szerintem. És persze napközis jellegű, reggel 8-tól fél 5-ig tart.
Mi egy gyerektáborba utazunk hétfőn, Nyíregyháza mellé. Egy tanítónő ismerősöm szervezi. Van olyan szálláslehetőség is, ami nekem Lilivel is megfelel, Kristóf pedig megy a gyerekek közé. Heni pedig azért nem jön, mert nincs kedve társaságban lenni. Kép Pedig közben a párom lakást fog festeni, ezért is utazunk el, de ő inkább itthon marad és segít neki. Egyébként írtam Heninek erről a magányos farkasságáról a Kiskamaszok, kamaszok topikba. Láttam, hogy Te is megfordultál már ott. Nincs kedved benézni, hátha van valamilyen ötleted Henivel kapcsolatban? Eddig nem sokan válaszoltak ott nekem.
Szia!
Anna

U.i.: Ti melyik utcában laktok?
tinalila
 
 


Sziasztok Tündi, Anna!!! Hát lányok elmegyek doktornéninekKép. Mostmár teljes biztonsággal állíthatom,hogy nem bárányhimlőnk van!!!!!!!!!Kép))) Hogy mitől vannak kiütései Noelnek-fogggalmam sincs!!!Semmi új ételt nem evett,nem váltottunk mosószert,öblítőt.Semmi változás nem történt!!A kérdésetekre válaszolva: Mi azért járunk a Molnár dokihoz mert ő az egyetlen akiben megbízom!!!-Most szabin van és a Csabai doktorbácsi volt helyette,ő mondta ,hogy barisak vagyunk!-Nekem gyerekkoromban meghalt a húgom,mert az akkori "gyermekorvosunk" félrekezelte!!!!!Anyuék mint az akkori még müködő Délpesti KH. gyermekosztály főorvosát kérték meg a Molnár Dr.bácsit hogy jöjjön ki hozzánk ha betegek vagyunk!Lelkiismeretesen jött minden hónapban szürővizsgálatok,lúdtalp,gerinc, minden volt!Miután férjhezmentem sokáig a XI.ker.ben laktunk. Ott nézeteltérésem volt a védőnővel-nagy a baba,egészséges,minek jöjjek ki?-és az orvos engem tolt le mit képzelek!Kislányom 3 hónapos volt mikor találtam egy igazi gyerekbarát,tündérien aranyos és minden kérdésemre válaszoló doktornénit!!!!Őt Dr.Takács Juditnak hívják és a Krisztina körúton van a körzeti rendelője.Sokáig hozzá jártunk és Ő mindíg szeretettel fogadott minket. Mikor ideköltöztünk fájó szívvel elköszöntünk tőle,de felajánlotta,hogyha bármi gondunk van szívesen lát!Martin-a középsőKép- nagyon beteges volt kicsibabának,sűrűn jártunk az Acherboni doktornőhöz.Amikor már másfél hónapja volt egyfolytában beteg a Martinka ,visszamentünk a régi doktornéninkhez.A fiam 1hét alatt meggyógyult!!!!!KépKépÍgy maradtunk nálaKép.Mielőtt a Noel megszületet újra a kerületben kezdtem orvost keresni.Kocsink nincs és három gyerkőccel,főleg ha az egyik beteg,hosszadalmas,nehéz átvergődni a városon!Örültem hogy negláttam a Molnár doktor nevét az orvosok között a Vas Gereben utcában.Megkérdeztem elvállal-e minket? Igy lett Újra Megbízható orvosunk! Ne értsétek félre nem az Acherbóni doktornő ellen beszélek,csak nekünk nem jött Ő be.Noel már egy kicsit jobban eszeget,és a kedve is jó! Nemtudom mi van ma a levegőben de idáig csak enni kelt fel ma.Eszik és egyből elalszik.?????Zsaniék nem mentek messze nyaralni a kerimamához, csak ide a Szászváros utcábaKépKépNem a távolság a fontosKépKép. Lassan megyek mert mindjárt itthon lesznek!!!KépKépKép. Úgy várom márKép Sziasztok lányokKép:Judit
judit007
 
 


Kép
judit007
 
 


Ugye tetszik? Tisztára kiköpött másomKépKépKép
judit007
 
 


Szia Judit,
Örülök, hogy nem bárányhimlős Noel! Mi is voltunk a héten a Csabai doktorbácsinál helyettesítésen. Mert Heni (a legnagyobb), aki soha nem beteg, most a doktor nénink szabadsága idején elkezdett köhögni. És mivel két hétig abba sem hagyta, már el kellett vinni orvoshoz. De szerencsére csak hörghurut.
Örülök, hogy jobb kedved van: gondolom amiatt, hogy a gyerekek jönnek haza. Meg hogy Noel újra eszik. Nálunk Lili nagyon nyűgös, amióta a "fiúk" (Apa és Kristóf) nincsenek itthon. De vasárnap szerencsére már jönnek haza. Bár hétfőn meg mi utazunk el, úgyhogy az apukáját már teljesen el fogja felejteni.
Tudod, hogy mi gyalog két percre lakunk a Szászváros utcától?
Nagyon aranyos a kép! (Szép hosszú füled van Kép.)

Tünde,
Ma reggel elaludtál? Kép Kép Kép Már úgy megszoktam, hogy minden reggel vár a hozzászólásod! Kép

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Szia Anna! Tudom hogy közel voltak hozzátok a gyerekeim,mert megnéztem merre van a Szamos utcaKépKépKép) Talán még a hangjukat is hallottad:állítólag hagyon hangosak voltakKépKép Merrefelé utaztok?? Drukkolok hogy jó időtök legyen!!!Kép Szia:Judit
judit007
 
 


Sziasztok!
Nem, nem aludtam el, csak anyósom itt aludt nálunk, és a dolgozószobában van a vendégágy és a számítógép is. Ma sem leszek szerintem túl hosszú, mert már hallottam Réka hangját, mindjárt megjelenik!
Judit, örülök, hogy Noel nem bárányhimlős, érdekes, hogy ezt egy gyerekorvos eltéveszti. Nem kapott gyógyszert/vitaminkészítményt sem? Az öcsémék kislányának az Infacol nevű hasfájás elleni sziruptól lettek irtózatosan ronda kiütései, amire az orvosuk közölte, hogy ekcéma, és 2-3 éves koráig így marad a gyerekKép! Szerencsére nem hagyták annyiban, elvitték egy nagyon jó bőrgyógyászhoz, aki kiderítette a valódi okot, és azóta Bogi szebb mint valahaKép!
Azért az döbbenetes, hogy egy "nagy" babához nem jár ki a védőnő meg az orvos, főleg, ha a szülő is kéri!!!
Anna, az aggodalmaidat teljesen megértem. Balázs csak a járdán biciklizhet az utcánkban, mert 2 éve leaszfaltozták, és időnként végigszáguld itt 1-1 őrült, aki nem veszi figyelembe, hogy gyerekek is játszanak kint. Épp a mi házunk előt szoktak focizni a nagyfiúk-lányok (mind idősebb Balázsnál minimum 3-4 évvel, de van köztük 18-20 évs is). Balázst is hívják, álljon be, és aranyosak, mert nem cikizik amiatt, hogy ő csak a járdán mozogva vehet részt a meccsben. Írtam már, hogy a fiam elvarázsolt kis figura, félek, ha jön egy autó, nem a megfelelő irányba mozdulna, hanem befutna a kocsi alá. Ha megijed, kiszámíthatatlan, mit lépKép.
Jó, hogy Kristófnak nem ciki, ha kíséred! Balázsnak sem, szerencsére, de van olyan osztálytársa, akinek az anyukája azért nem jön a suli elé, mert a lánya megkérte rá...Henit a párod autóval viszi majd?
Éljen a festésKép!!! De jó neked, te kimaradsz a sűrűjébőlKép! Vagy a takarításra pont hazaértek? Nálunk még mindez párosul az idén egy kisebb lakásárendezéssel, na nem valami nagy dolog, csak épp a legnehezebb bútordarabunkat, egy tömör fa nagy könyvespolcot kellene a konyhából felhozni a hálószobába. A frissen festett lépcsőházon átKép. Azután, ha a férjemnek lesz ideje (meg pénzünk alapanyagra)csinál majd egy ruhásszekrényt, meg egy tálaló is kellene, valamint szeretnénk lambériázni 1-2 helyen...De azt hiszem, boldog leszek, ha a ruhásszekrény elkészül.
Köszi az Állatkertes telefonszámokat, mindjárt leírom, és jövőre felhívom. Ti mikor jelentkeztetek?
A Kiskamaszok, kamaszok topik eléggé leállt mostanában, de majd utánanézek, mit írtál ott.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!

Tünde,
Hogyhogy Nálatok aludt anyósod, ha egy utcában laktok? Mondjuk megértem, ha nincs kedve egyedül aludni, de ez az idősebbekre nem szokott jellemző lenni. Mármint hogy máshol alszanak, ha nem muszáj.
Tényleg jó fejek az utcátokban lakó nagyfiúk, hogy így beveszik Balázst a játékba! Kép
Hát igen, ez a "ciki" dolog a lányoknál sokkal hamarabb jelentkezik, mint a fiúknál. Ezt más nagyobb lányos szülőktől is tudom.
Valóban: éljen a festés Kép! Ti is Magatok csináltátok? Vagy "mesterekkel" csináltattátok? Nálunk olyan jó, hogy a párom minden ilyesmit el el tud végezni. Persze a takarításra már hazaérünk, de ígéri, hogy nagyon tisztán fog dolgozni, így az nem lesz akkora munka. Az ablakpucolás lesz a legnagyobb falat, amit már karácsonykor is azért nem csináltunk meg, mert nyáron úgyis festünk. Kép
A bútorcipelésért a frissen festett lépcsőházon kereszetül nem irigyellek! Engem mindig megüt a guta, ha valamilyen frissen elkészült dolgot sikerül gyorsan tönkretenni. De nem akarlak ijesztgetni! Csak nálunk olyan szűk a lépcsőház, hogy bármilyen bútort cipelünk rajta kertesztül, biztos, hogy sérül valami.
Egyébként visszaolvastam a topikunkat - legalábbis az archiválás óta, mert máshol rájöttem, hogy kezdem isméltelni magam. Így észrevettem, hogy két kérdésedre még nem válaszoltam:
Hogy Heni mi akar lenni: Saját szavaival élve: "matematikus mindenképpen, de emellett még vagy énekesnő vagy divattervező". És ez az ő korában jól is van így. Kép.
És hogy hány éves vagyok: hát igen, már 35 is elmúltam. Néha én is 25-nek érzem magam, de olyan is van, hogy 50-nek. Kép
A galambokon sikerült túladni?
Az öcsédék hol laknak? Ők is a kerületben? Van több testvéred is? (Gondolom nincs, mert amilyen családcentrikusnak ismertelek meg, már biztosan írtál volna róla. Kép.)
A férjed mivel foglalkozik? Írtad, hogy ő is pedagógus, de remlik, mintha nem tanítana. De lehet, hogy ezt már keverem.
Láttam, hogy írtál a kiskamaszos topikba is, majd jelentkezem ott is még ma.

Judit,
Még nem írtam, hogy mennyire sajnálom, ami a húgoddal történt Kép. Rettenetes lehetett. Kép Kép Kép Mennyi idős volt? Van még testvéred? A Kerimama valamelyikőtök testvére?
Írtad, hogy jövő héten meg a telekre mennek a gyerekek. Az hol van és kivel mennek?

Képzeljétek, tegnap este magától felhívott mosógép szerelő, hogy akkor ma jön. Ez sok országban nem lenne hír, de én Magyarországon mindig meglepődök azon, ha valaki visszahív, ha megígéri. Kép

Sziasztok!
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Úgy látszik nem kellett volna élcelődnöm a magyar szerelők visszahívási morálján. Kép Az enyém valószínűleg ezt megérezte, megsértődött és mégsem jön. Kép Persze nem ő hívott, hogy ezt közölje, hanem én őt, hogy mi van már, azt ígérte, hogy délig ideér.
Pedig már beleéltem magam, hogy ma egész délután mosni fogok. Na, mindegy, de ezt muszáj volt elpanaszolnom valakinek.
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok! Kedves Anna ! Te majdnem úgy jártál a mosógép szerelővel mint én a számítógép szerelővel. Én is kihívtam mert valami nem volt jó a gépen.Péntek helyett hétfőn jött.Azóta mégegyszer kihívtam mert még most se jó a gép!19ezer forintom bánta idáig de még most is csinál furcsa dolgokat!!! Több mint 2évig spóroltunk hogy meg tudjuk venniKépKép Ilyenkor olyan pipa vagyok,hogy majdnem füstölgök!!!!!! Keresnem kell sürgősen egy MEGBÍZHATÓ szerelőt!!!! Nem tudtok véletlenül egyet??????????????????????? A kishúgom és köztem két év volt úgyhogy sajnos nemigazán emlékszem ráKép Hat hetes volt amikor meghaltKépSzegény szüleimet nagyon megrázta! Két évvel késöbb édesanyám újra szült.Négyévesen kaptam egy kisöcsitKépKépKép.Nagyon-nagyon szeretem,és nemcsak hogy a testvérem az egyik legjobb barátom isKépKépGyerekkorunkban a kapcsolatunk nem volt éppen viharmentes,de ez így van rendjénKép A gyerkőcök Kerimamája az én szívbéli barátnőmKép. Egy osztályba jártunk ált.oskolábaKépHolnap jön anyósom a gyerekekért és délután mennek Bicskére.Szombaton megyünk le értük.Remélem jól fogják érezni magukat a rengeteg állat közöttKépAnna sajnálom a szerelöt!! Hogy lesz így tiszta ruhátok?? Sziasztok :Judit
judit007
 
 


Sziasztok!
Anna, anyósom azért aludt nálunk, mert még nyár elején megbeszélték egy ablakossal, hogy a szobájuk régi ablakait kicseréli. Ez most lett esedékes, és el is készült, de olyan ragasztószag terjengett a szobában, hogy végül beleegyezett, hogy nálunk alszik. Persze hívtuk eddig is, hogy ne legyen egyedül, aludjon itt, de ragaszkodott a megszokott kis fészkéhez.
A galambokat apósom barátainak adtuk oda, szerencsére tegnap elvitték az utolsót is. Azért elég szívszorító volt.
A mi falainkhoz most nyúlt először szakember, eddig mindig magunk meszeltünk. Idén úgy döntöttünk, nem árt, ha valaki rendesen megcsinálja végre a glettelést is, na meg sikerült rábeszélnem a férjemet, hogy ne ragaszkodjon a fehér falakhoz.Kép Így a mester diszperzittel festett, és lett egy szép, pasztellszínű, meleget sugárzó - alsó szintünk. Sajnos a fenti szobákat már nem tudta idén elvállalni, így májusban újrakezdjük!Kép A párod tanulta valahol a festést, vagy "csak úgy" ért hozzá? Ő is ezermester ezek szerint? Ti milyenre festitek a falakat?
Az ablakpucolással ugyanúgy jártam, mint teKép! Csak azt nem tudom, most megpucoljam májusig még a fenti szobák ablakait, vagy várjak vele?!Kép Sajnos muszáj lesz megcsinálnom, már rém cikiKép!
Jópofa dolog Heni pályaválasztása, tényleg tipikus. Balázs most leginkább orvos akar lenni, de mellette tervező a Lego gyárban, dinoszaurusz-kutató és feltaláló is. Kép
Öcsémék (ő az egyedüli testvérem) Csepelen laknak, a lakásvásárláskor az is szempont volt náluk, hogy ne kerüljenek túl messze tőlünk. Előtte Erzsébeten, a Vág utcában laktak albérletben, aztán 2-3 hónapig nálunk, amíg a lakásukat felújították.
A férjem valóban nem tanít már, az iskolák számára fenntartott ún. Központi Műhely vezetőhelyetteseként dolgozik. Ők látják el a kerületi sulikat a technika órákon használt alapanyagokkal, meg karbantartási munkákat is végeznek. A te párod mit tanít? És pontosan hol?
Judit, szörnyű lehetett a kishúgod halála! Mi volt vele pontosan a baj? Írtad, hogy félrekezelte az orvos, de nem részletezted.
Szerencse, hogy az öcséddel ilyen jó a kapcsolatod, rengeteg pluszt adhat az embernek egy jó testvéri viszony!Kép Neki van családja? Ha igen, mi a helyzet sógornő-fronton? Gyerekkori veszekedések a legjobb testvéreknél is előfordulnak, én is ezzel vigasztalom, amikor a kölykeim marják egymástKép. A tieid mennyire tartanak össze?
Lányok! A magyar szerelőkre úgy látszik, ez jellemző! Egy megoldás van: vissza a jó öreg önellátáshoz, tanuljunk ki mindenféle mesterséget a szobafestéstől a számítógépszerelésigKép.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!

Judit,
Hát, igen a szerelők úgy látszik egyformák, mindegy, hogy mit szerelnek. Kép. Sajnos nem tudok számítógépszerelőt. Én munkahelyi laptop-ot használok, mivel dolgozni is szoktam rajta. És ha valami gond van, hívom a rendszergazdánkat. (Akinek általában szintén nem sikerül elsőre megoldani a problémát.)
Az öcséd merre lakik? A barátnődnek is vannak gyerekei? Hogy érezték magukat a Te gyerekeid náluk?

Tünde,
A párom nem tanulta a festést, de tényleg ezermester típus. Szó szerint aranyat ér. Kép Három éve vagyunk eggyütt, azóta már rengeteg pénzt spórolt meg nekem. Kép
Most egyébként "csak" két helyiséget fest ki, de abból egyik egy hatalmas amerikai konyha-nappali-ebédlő. Az biztos, hogy fehér marad. A másik a hálószobánk, ami eddig fehér volt, de most lehet, hogy kék lesz, ha találunk hozzá elég meleg árnyalatot. A gyerekek szobáit egyébként már Lilike születése előtt megcsinálta, ott színesek a falak.
A párom egyébként mérnök-tanár, egy műszaki szakközépiskolában tanít szakmai tárgyakat (elektronika, számítástechnika és hasonlók). Mielőtt összekötöttük az életünket hangmérnökként dolgozott. De mivel van tanári diplomája is, úgy döntöttünk, hogy az én hektikus munkám mellett jó lenne, ha valaki egy kicsit "gyerekbarátabb" időbeosztásban dolgozna. De ha nekem hosszabb távon is működne a félállás (amiben sajnos egyáltalán nem vagyok biztos), akkor lehet, hogy visszamegy hangmérnöknek.
Te mióta laksz Erzsébeten? (Mert ha jól értem, a férjed mindig is itt lakott.) Egyből abba a házba költöztetek, ahol most laktok?


Képzeljétek, tegnap váratlanul mégis beállított a mosógépszerelő. Gondolom hallotta a telefonban a hangomon, hogy enyhén szólva is neheztelek rá. Kép De megcsinálni megint nem tudta gépet. Kép Most végig ment a program, de négy órahossza alatt! De mindegy, ma már hazajönnek a fiúk és a párom felügyelete alatt valahogy le kell hogy zavarjunk két mosást még ma. Jövő héten pedig a festés mellett szegény még a szerelővel is küzdhet.

Sziasztok!
Anna
tinalila
 
 


Ja, és az elutazás előtt ma este meg holnap reggel még benézek, úgyhogy írjatok! Kép
Anna
tinalila
 
 


KépKépKépKép Sziasztok lányok! KépKépKépKép Hát tényleg vannak még csodákKépKépKépKép!!! Képzeljétek el ,hogy tegnap fél órát küzdöttem mire fel tudtam menni a babanet chet oldalára Kép. Nagynehezen sikerült,és akkor feltettem a költői kérdést-TUD VALAKI EGY JÓ SZERELŐT? Ketten siettek segítségemre!! Ma volt kint az egyiknek a bátyja,és többé.kevésbé helyrehozta a gépetKépKépKépKép Du.három órától fél hétig itt volt és nem kért csak egy ezrest!! Teljesen le vagyok döbbenve!! Az előző "szerelő"első körben 15000 ft-ot kértKépAmikor újra kihívtam,mert nem volt jó,szemrebbenés nélkül kért ujabb 4000ret. Elvit tőlünk rengeteg pénzt és cserébe feltöltött néhány programot.Kép Hát nem volt jó üzletKép Tesókám is megígérte hogy jön ma ,de úgylátszik elfelejtetteKép. Tegnap vidéki lagziban volt,úgyhogy megbocsájtok nekiKép.Egyik barátjának egy erdőszéli vadászházban volt ez esküvője.Szép lehetett. Ő szegény nem gondol még a nősülésre.Azt mondja: a mai lányok csak azt nézik, mid van?mennyit keresel? milyen kocsid van? A gyerekek kerije is hajadon gyereke sincs. Az édesanyja imádja az én gyerkőceimet,majdnem annyira mindha a saját unokái lennének. Nagyon jó érzésKépKép Tudom hogy bármikor számíthatok rájuk!!KépKép Az én családomban mindenki Erzsébeten lakikKépNagymamám,édesapám,Tesókám,Kerimama. Páromnak van még két tesója.Ő a középső.Mindkettő nős úgyhogy van elég sógornő isKépMindkettőnek 2-2 lánya van.Csak nekünk jött össze a 2 fiú,egy lány KépKépKép.Irigykedik is az öccse,azt mondta nem adja fel míg fia nem leszKép.Tündi:te a Hajósban tanítottál????? Szerinted milyen a suli,milyenek a tanárok? Felébredt a cseppem,megyek megetetem!! Sziasztok!!!!!
judit007
 
 


Drága Anna !! Nagyon jó pihenést,jó kikapcsolódást,és meleg napokat kívánok nektek!! Legyen szép és kellemes utatok,érezzétek jól magatokat...........................................Még sorolhatnámKép Két szóval:vigyázzatok magatokra!Kép Puszi:Judit
judit007
 
 


Sziasztok!
Csak beköszönni van időm, mert indulni kell. A világ végére megyünk, az ukrán határ mellé, Fülesdre. (A döcögő mosógéppel azort kimostuk este, amit nagyon muszáj volt Kép) A fiúk rendben megjöttek és nagyon jól érezték magukat!

Judit,
Nagyon köszi a jókívánságokat! Kép

Ti is vigyázzatok Magatokra, jövő héten jelentkezem!

Puszi: Anna
tinalila
 
 


Sziasztok, így utólag én is jó nyaralást kívánok, Anna, majd elolvasod, ha visszajöttetek...
A férjem valóban már itt született, mindig is ebben az utcában lakott, ami szerintem manapság nem egy gyakori dolog. Annyit költözött csak élete során, hogy az utca egyik végében lakó szüleitől átköltözött az utca másik végében felépített saját házába. 1992-ben ismerkedtünk meg, 1993-ban költöztem ide (ebbe a házba, ahol most is lakunk). '94-ben házasodtunk össze, úgyhogy idén voltunk 10 éves házasokKép!
Miért nem biztos az állásod? Eddig úgy vettem ki a szavaidból, hogy jól mennek a dolgok. Mit fogsz csinálni, ha mégsem valósíthatók meg az elképzeléseid?
Judit, ez a számítógépes történet visszaadta az emberekbe vetett hitemetKép! Hihetetlen, amit írtál, főleg ebben a mai világban! Sajnos inkább az tekinthető tipikusnak, amit az első szerelő műveltKép. Ha jól értettem, vírus volt a gépeden? Mit csinált pontosan a géppel?
Megértem, ha az öcséd nem akart a lagzi után sehová sem menniKép. Szerintem azért előbb-utóbb megtalálja ő is az igazit. Gondolom, nem lehet túl idős, te is elég fiatal vagy (megnéztemKép).
Szerintem is szuper, ha az embernek van fia és lánya is, ránk is sokan irigykednek emiatt. Most már megírom: ELINDULT NÁLUNK A GYEREK-PROJECT!!! Mostantól kezdve bármikor jöhet a harmadik bébi!!!
A Hajós tanári kara (különösen az alsós) elég jó, azt hiszem, írtam már erről valamikor. Persze mindenhol vannak jó és kevésbé jó tanárok, ki lehet fogni ilyet is, olyat is. Az osztályok összetétele már rizikósabb, szerintem, de ha jól emlékszem, Martint sport tagozatra akarjátok íratni, az pedig mindig jó osztály szokott lenni. Majd megkérdezek valakit, hogy kik lesznek jövő szeptemberben elsős tanító nénik, bár ez ilyenkor még nem derül ki, csak a második félév során valamikor. Csepelre nem akarod vinni, hogy egy iskolába járjanak Zsanival? Már csak gyakorlati szempontól is: nem kell kétfelé hurcolni a két nagyot. Vagy Zsanit a párod viszi? Balázst reggelente az apukája hordja suliba, tanítás végén pedig én megyek érte. Nálatok ez hogy működik?
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!
A hugom nevében kérnék segitséget Tőletek.Most költöztek erzsébetre,és keres maszek gyermekorvost.4 hónapos babája van.Tudnátok ajánlani? A nagyobb lánya meg fogszabályzót hord,van ott valamerre fogklinika,vagy valami hasonló?Előre is köszönöm a segitséget!Éva
garameva@freemail.hu
garam
 
 


Szia Tündi!
Azt hiszem félreértettél!Kép. Zsanikánk a Hajós iskolába jár. Most volt másodikos,és szeptembertől fog a tornatagozatra járniKép. Martinka még csak most fog középsőbe menniKép.Azért kérdeztem mi a véleményed a suliról mert kíváncsi voltam a te véleményedre is -mint egykori tanáruk.Szerencsére nálunk nem gond az iskolába menetel. Itt van közvetlen mellettünkKép. Reggelente álltalában azért együtt megyünk,mert Martinkát is akkor szoktam az oviba vinni.Hazafelé egyedül jön a kisasszonyKép.
A "drága " sz.gépszerelő jött ,feltelepítette a Panda vírusírtót,és még egy programot.Ja és persze elállított néhány dolgot:elsődleges képernyőt megtette másodlagosnak,megszüntette a tv és a sz.gép közötti kapcsolatot,elállította a beállításainkat. Nagyon nagyon örültünk nekiKépKép Könnyü minket átverni-nem értünk a sz.géphezKép.Ez a helyzet gyökeresen változni fog! Ebben is önellátonak kell lenniKép.
Írtad hogy idén volt a 10. házassági évfordulótok. KépKépGratulálok nektek,és még sok sok boldog évet!!KépKép
Mi jövőre leszünk 10 évesekKép.
Gyorsan elszaladt az időKép.
Nagyon sok szerencsét és jó egészséget kívánok a Baba hadművelethez!Kép.
Már megint 11óra és már megint babát kell etetnemKépKép.Sajna mennem kellKép
Szia :Judit
judit007
 
 


Sziasztok!
Judit, bocsi, nem tudom, miért emlékeztem így! Ki Zsani osztályfőnöke? Harmadiktól bontják most szét az osztályokat tagozatokra? Rémlik, mintha beszéltünk volna ilyesmiről, de akkor ez távlati terv volt csupán. Mit tesz ez a pár év!Kép (én a 2001/2002-es tanévet már nem kezdtem el, mert veszélyeztetett terhes voltam Rékával.)
Hazafelé egyedül megy? Át kell mennie valahol forgalmas úton? Máshová is elengeditek már így? Talán olvastad: Balázs nem igazán önálló még e téren, de próbáljuk szoktatniKép.
Hja, ha az ember meg akarja spórolni a sok átverést, mindenhez értenie kell! Szerencsére nálunk ritka vendég a szerelő, a férjem sok mindent megcsinál: villanyt szerel (én meg izgulok, ugyanis babonásan tisztelem az áramot!), asztalosmunkát végez, hegeszt, a régi autónkat(20 éves Zastava volt a drágaKép)meg is szerelte, ha kellett, stb.Igaz, lehet, hogy tovább tart, mintha egy szakember látna hozzá, és csak a harmadik (vagy tizedikKép)próbálkozásra találja meg a baj okát, de ingyen van és nem ver átKép.
10 éves házasok lesztek? Akkor te elég fiatalon mentél férjhez, nem? Úgy rémlik, bőven 30 alatt vagy még (de lehet, hogy ugyanúgy tévedek, mint Zsani iskoláját illetőenKép).
Köszi a drukkot a babához!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Anna!
Most látom, hogy az egyik kérdésedre ősidők óta nem válaszoltam, szerintem észre sem vettem: mi a Báthory utcában lakunk, nem messze a Kossuth Lajos u. és a Mártírok kereszteződésétől.

Éva, írtam neked e-mailt.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Hali Csajok!

De jól felpörgettétek a topikot!Kép Megpróbálom magam útolérni, és jövök én is hozzászólniKép

Addig is Pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Hajrá, Zsófi, gyere!Kép Várunk!
Megtennéd, hogy írsz magadról (újra) pár sort? Csak azért, mert amikor én idecsöppentem, a neveddel már mint régi levélíróéval találkoztam, így számomra biztos tudsz újat mondani. Köszi!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!

Véletlenül csöppentem ide, márciustól lakunk Erzsébeten (Mediterrán lakópark), szeptemberre várjuk az első babánkat, a II-es női klinikára (de az is lehet, hogy a Soroksári úton bújik ki, ha éppen dugó lesz Kép).

Mik a tapasztalataitok gyrekorvost illetően? Teljesen tanácstalan vagyok.

Előre is köszi: zsófi
papzso
 
 


Sziasztok!
Egy kicsit eltünök mert leugrunk a telekre!Kép Mindenkinek minden jót!
Ha hazajövünk igérem jövökKép.
SziasztokKépKép
judit007
 
 


Sziasztok!
Judit, jó pihenést, majd jelentkezz, ha megjöttetek!
Zsófi, én a Závodszky doktorról elég jókat hallottam, de biztosat nem igazán tudok. Egyszer, amikor a mi orvosunk (dr Molnár Imre)szabin volt, ő jött ki a beteg fiamhoz, akkor rendes volt és szimpatikus. A mi orvosunkról megoszlanak a vélemények, Judit pl. esküszik rá, mi nem vagyunk vele ennyire megelégedve.
Ki az orvosod a II-es klinikán? (Az a Baross utca, ugye? A fiam ott született.)
Kisfiút vagy kislányt vártok? Mik az esélyes nevek? Írj magatokról, mit lehet tudni rólatok?
Nekem 2 lurkóm van,Balázs 9, Réka 2,5 éves, jelenleg GYES-en vagyok, és remélem, nemsokára újra kismama leszek!
Anna! Nem jöttetek még haza? Milyen volt a tábor? Kristóf élvezte a társaságot/programokat? Lilivel minden rendben volt?
Úgy néz ki, sikerül elmennünk szüleimhez egy hosszú hétvégére, anyósomat közben elvisszük Révfülöpre, ahol az egyik sógornőjének van nyaralója. Így ő sem lesz itthon egyedül, mi pedig ott tudunk lenni anyukám 60. szülinapján! Nagy meglepi készül, majd elmesélem!
Tünde

Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok lányok!
Nem tűntem el, csak hirtelen minden összejött. A számítógépünk elromlott, aztán festés és amikor végre jó lett a gép, a párom átvette a terepet. Szerdán pedig kivették a lányom manduláját, úgyhogy ez a hét kicsit fárasztó volt. Most végre ide van egy kis időm, és a párom sincs itthon.
Szóval. A fiam harmadikos volt, most megy negyedikbe, a lányom pedig elsőbe. Csepelen a Montessori Oktatási Centrumba járnak. A Dorka és Ákos is a Bíró Mihály oviba járt. Én elégedett voltam vele, bár az nem tetszett, hogy rengeteget változtak az óvónők. Egy állandó volt, de minden évben valaki újat kaptunk. Most pedig jön az iskola. A Ákos nagyon jól érzi magát itt, és a Dorkának is nagyon tetszett, amikor néha elvittem. Családias kis iskola, kevés tanuló, csendes, jó levegőjű hely. A vezetéssel néha vannak gondok, de szerencsére a tanító néni nagyon jó, a gyerekek imádják.
Én a Hajósba jártam iskolába, mi voltunk az első negyedikesek, és be kell, hogy valljam nagyon nem szerettem. Mi körzetileg is ide tartozunk, de eszem ágában sem volt ide hozni a gyerekeimet. Bár a Dorkánál meginogtunk (a sporttagozat miatt)egy szülőire el is mentem, de a nyár végére mégiscsak a Montessori mellett döntöttünk. Most megyünk kiiratkozni. Nagyon sok embertől hallottam, hogy az alsó az jó (Tünde is azt írta), de ha már beiratom a gyereket akkor ne csak négy osztályt járjon ott. A másik gondom a Hajóssal, hogy kihallatszik az utcára, ahogy a tanárok kiabálnak, és néha elég durva dolgokat.
A gyerekorvos kérdése szerintem elég nehéz dolog. MIndenkinek más a jó, és mást vár az orvostól is. Mi Ákos születése óta a Lancsár doktornőhöz tartozunk és én nagyon meg vagyok elégedve vele. Az én gyerekeimet még soha nem kezelte félre, nem volt türelmetlen, elutasító és amikor hívtuk mindig kijött. De a zsúfolt rendelőben már hallottam elégedetlenkedő hangokat. Rokonszenves volt még az Acherboni (remélem így kell írni) doktornő, amikor szabadság miatt hozzá mentünk. A többieket én sem nagyon ismerem.
Sajnos most mennem kell, pépeset kell gyártanom a friss mandulátlan lányomnak.
Sziasztok Anikó
aanikó
 
 


Szia Anikó!
Örülök, hogy megoldódott az iskolaválasztás, szerintem jól döntöttetek.KépA Montessoriról elég sok jót hallottam, mint módszerről, sportolni meg lehet úgy is, ha az nem iskolai keretek között történik. Egyébként Balázs fiamnál (ő most megy harmadikba) bennünk is felmerült, hogy tesi tagozatra íratjuk, de szerencsére letettünk róla.
Kik tanítottak téged a Hajósban? Ha gondolod, megírhatod magánban is.
Idén nyáron mindenki fest??? Anna talán már takarítja a romokat, azért nem ír Kép. Mi még mindig nem rendeztük vissza teljesen a bútorokat, de a falaink szépek.Kép
A kislányodnak hol vették ki a manduláját? Melyiket? Miért volt szükséges? Balázsnak 2 évesen ki kellett már venni az orrmanduláját, mert nagyon nagyok voltak (már így született), de annak rendje és módja szerint vissza is nőttek. Aztán torokmandula műtét 3 évesen, újabb orrmandula 6 évesen, a fülét pedig elsős korában műtötték. Rékánál (2,5 éves) talán megússzuk, eddig nem volt vele gond. Remélem, nálatok egyszerűbb a helyzet! Addig is jobbulást kívánok a kis lábadozónak, egyen sok fagyit!

Judit! Olvastad? Nekem most esett le, hogy Anikó kérdezett a Hajósról régebben, nem pedig te! Megoldódott a rejtély: vele kevertelek össze múltkor benneteket, bocsi!Kép Kép
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!
Most csak egy rövid jelentkezés, hogy megjöttünk tegnap este 10 körül, de akkor már nem jöttem fel a Babanetre. A párom mondta is, hogy nagyon fáradt lehetek Kép.

Gyerekorvost keresőknek: a Lancsár doktornőre én is esküszöm. Aki viszont nekem nagyon nem jött be, az Molnár Magdolna.

A táborozás egyébként szuperül sikerült, majd írok még róla.
Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Na, akkor egy gyors élménybeszámoló a nyaralásról:
Egy gyerektáborban voltunk, amit egy tanítónő barátnőm szervezett. Kristóffal és Lilivel mentem, Heninek nem volt kedve jönni, így itthon maradt a párommal. Elvileg a páromnak "segített" festeni. Az odautat Lili szerencsére majdnem végigaludta, így megállás nélkül lenyomtuk a 320 km-t. A tábor elég kultúrált volt, a tanárok szállása (ahol én is laktam Lilivel) megütötte egy panzió színvonalát. De a gyerekek is jó körülmények között laktak a magyar táborok átlagához képest. Kristóf természetesen a gyerekekkel aludt és volt egész nap. Volt pár ismerőse, ugyanis az előző heti vizitúrát is ez az iskola szervezte. Kristófnak nagyon tetszett minden: volt lovaglás, kocsikázás, íjászkodás, vizitúra, gyógynövény-túra, lángossütés kemencében, tábortűz, stb.. Lili is nagyon élvezte, semmi baj nem volt vele. Imádta, hogy a többi felnőtt (tanítónők és szülők) és a nagy lányok egyfolytában vele foglalkoztak. A felnőttek nagyon irigyeltek, mert tényleg kétszer ha sírt a hat nap alatt. Nem hitték el, hogy nem mindig ilyen, csak ott kimondottan jól érezte magát. Bár tényleg nincs okom panaszkodni vele kapcsolatban. Kép
A tegnapi hazaút kicsit kalandosra sikeredett. Először ugyanis a szüleimhez mentünk Bács-Kiskunba, mert a nagyok most ott nyaralnak egy hétig. (A párom vonattal vitte le Henit tegnap.) Ez szintén 320 km-es út volt, de nem volt benne autópálya így 5 órahossza volt. Ráadásul kicsit megfáztam, így betegen vezettem le a távot. Meg fél úton az ablaktörlő is elromlott és végig esőre állt az idő. De végül nem eredt el hál' istennek. A szüleimtől este 10-re értünk haza, én annyira kimerülve és betegen, hogy még babanetezni sem volt kedvem. Kép De ma már sokkal jobban vagyok. A festés persze nem lett készen, így nekem is jut belőle. Kép De ami megvan, az nagyon szép.
Majd írok még más témákban is, de ezt most elküldöm.
Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Akkor folytatom:

Tünde,
Nem a munkahelyem bizonytalan, hanem az, hogy hosszútávon tudok félállásban maradni. Kép Pedig három gyerek mellett már nagyon szeretnék egy kicsit lazítani a tempón. Úgy érzem, hogy az üzleti életben lehúzott 12 év után szívesen foglalkoznék más dolgokkal is. Hát majd meglátjuk, hogy hogy jön össze.

Örülök, hogy el tudtok utazni és várom a beszámolót a szülinapi buliról. Kép

Én is drukkolok a baba-projekttel kapcsolatban. Kép (Egyébként én megcsináltattam a vérvételes genetikai vizsgálatot, ha érdekel írok róla. Olvastam a beszélgetésedet a Délpesti-s topikban.)

Anikó,
A Montessoriba hány évig járhatnak a gyerekek?
Mi körzetileg nem a Lancsár doktornőhöz tartoztunk. De a körzetivel nem voltam elégedett és ajánlás alapján kértem fel a doktornőt már nyolc éve. Azóta nagyon meg vagyunk vele elégedve, szóról szóra azt tudnám írni róla, amit Te is írtál. Kép

Zsófi (Papzso),
Üdv köztünk! Kép Melyik a Mediterrán Lakópark? Azelőtt hol laktatok?

Zsófi (Csucsuka),
Várunk, mint "ősi" topiktagot! Kép

Judit,
Jó pihenést (már ha pihenni mész Kép) és jelentkezz, ha megjöttél!

Anitabori,
Ha erre jársz, nagyon érdekel, hogy Te is a Mészáros doktornőnél szültél-e és hogy mik voltak a tapasztalataid!

Sziasztok!

Anna

U.i.: Tök jó, hogy már ennyi mindenkinek "kell" írni! Kép
tinalila
 
 


Tünde,
Azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy a kiskamaszos topikba írt válaszomat olvastad? Tudsz esetleg elérhetőséget szerezni a pszichológushoz? Előre is köszi! Kép

Ja, és még a mosógép történetet is be akartam fejezni: úgy néz ki, hogy veszünk egy újat! Kép vagy inkább Kép Felháborítónak tartom, hogy a meglehetősen drága Siemens gép hat év után tönkrement. Kép De miután a szerelő mindent kicserélt benne, amit tudott és továbbra sem működik, azt javasolta, hogy vegyünk egy újat. Kép
Persze a programkapcsolót - ami szerintünk a rossz - azóta sem cserélte ki. De mivel az 30.000 Ft, már én is hajlok arra, hogy inkább veszek 60.000 Ft-ért egy új gépet. Miután ezt elhatároztuk, a párom ma szétszedte az egész gépet (eddig nem merte, hátha nem tudja összerakni Kép) és megpróbálja megcsinálni. Ha mégsem sikerül, akkor holnap irány egy műszaki bolt.
Na, most már tényleg eldugulok mára. Kép

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok, szia Anna!
Örülök, hogy jól sikerült a táborozás, meg annak is, hogy már jobban vagyKép.
Azt, hogy félállásban akarsz dolgozni, teljesen megértem, én is a gyerekek miatt döntöttem úgy, hogy itthon dolgozom inkább, és nem megyek vissza a suliba. Nagyon élvezem, hogy a magam ura vagyok, és nem kell a főnökhöz és a kollegákhoz menni egy szabadnapot kisírni, ha pl. a gyerekeket épp délelőtt kell orvoshoz vinni, vagy el szeretnék menni egy nyílt napra az oviban/suliban. Persze így nincs fizetett szabadság, akkor keresek, ha dolgozom, de hát valamit valamiért... Vannak konkrét terveid, hogy mivel szeretnél foglalkozni, ha nem maradhatsz félállásban?
A vérvételes vizsgálat is érdekelne (információéhségben szenvedekKép), de azt hiszem, elég aggódós vagyok ahhoz, hogy amniocentézist is csináltassak, ha majd ott tartok.
Mit tudsz a tankönyvvásárlásról a Stromfeldben? Úgy emlékszem, a harmadikosoknak 24-én lesz, de abban nem vagyok biztos, hogy délelőtt és délután is lehet-e menni.
Írd majd meg, milyen gépet vettetek (már ha a párod végül nem tudta jobb belátásra bírni)!
Most megyek a kiskamaszos topikba, a válaszodat már rég olvastam, csak odáig nem jutottam el, hogy én is írjak...
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Dorka manduláját a Heim Pálban vették ki. Az orvos szerint elég volt a torokmandulát. Majd meglátjuk mennyire volt igaza... Azért kellett kivenni, mert a télen kéthetente volt tüszős mandulagyulladása. Tavasszal már nem is volt lázas, a doktornő azt mondta, hogy ilyet még nem is látott. De ami velünk történt az jellemző a mai egészségügyre. A doktornővel megbeszéltük, hogy a nyári szünetben kivetetem a mandulát. Beutaló, gégészet-Heim Pál. Az orvos szerint nem kell kivenni, nem ronda, nem nagy, várjunk még. Én megnyugszom; a dolog várhat. Dorka elment az ovis táborba, olyan mandulagyulladása volt, hogy rögtön hazahozták, du. a doktornő legszivesebben kórházba küldte volna, de mondtam, hogy nem tudom megoldani a törpét. Így maradt a vérvétel és a legerősebb antibiotikum. Az eredmény: a gyereknek olyan magas volt a süllyedése, hogy egy hétig az ágyból sem kelhetett fel. Ezt a leletet megmutattam a gégésznek, aki rögtön nyitotta a műtéti előjegyzést. Egy hét múlva a lánynak nem volt mandulája. De a kórházról is oldalakat tudnék írni. Talán majd máskor.
Nagyon sajnálom Balázst, hogy ezt a tortúrát ennyiszer kellett elviselnie.
Hogy kik tanítottak a Hajósban? Nagyon rég volt, többségüket már el is felejtettem. A matekot, fizikát Rády Laci bácsi, a tornatanár a mostani igazgató (már akkor sem szerettem), az énektanár és hatodiktól az oszt. főnk. Leel-Őssy Zoli bácsi, a Tomsó is tanított, a technika tanárnak a neve nem ugrik be, de előttem van az arca - nagy alkoholista volt. Az orosztanárnőnek nem tudom a nevét, nagyon utáltam, egy fiata nő volt, szőke hajjal. A rajztanárnő Julika néni volt.
A többi kérdésre csak később tudok válaszolni, mert a párom már zaklatottan járkál körülöttem, hogy a géphez jöhessen.
Anikó
aanikó
 
 


Hali Böskefalvi Csajok!

Tünde, mit is írjak?Kép Van két manóm - Dani 2001.06.24., Zsófi 2003.03.31. - egy tőzsgyökeres erzsébeti zuram, pár hónappal a babanet indulása után kezdtem itt is dumcsizni, no meg persze a chat-en is... Inkább kérdezz konkrétatKép! Amióta van frissbabák, oda irogatok főleg, néha próbáljuk éltetni ezt a topikot is, idáig nem túl nagy sikerrel, no de látom most ezzel nincs nagy gondKép
1-2 hónapja az is kiderült, hogy Anitabori itt lakik a szomszédban, sőt azóta már 2x is láttam, nagypocakkalKép

Nekünk Csabai a dokibácsink, már apának is Ő volt, ráadásul velem nagyon megtalálta a megfelelő hullámhosszt. Szerintem érdemes megkérdezni a védőnőt is - már ha megbízol benne - általában mindegyik dokiról tudnak jót is rosszat is...

Na menek, pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Tünde,
Munka: Az első évben (februártól egy évig) mindenképpen félállásban leszek. Ezt már megbeszéltem a főnökömmel. Csak ő még nem tudja, hogy hosszabb távon is úgy szeretnék maradni. Kép Ha ez nem fog menni, akkor majd meglátom, hogy vállalom az egész állást vagy keresek valami mást. Az még másfél év, ezen egyelőre nem gondolkozom.

Genetikai vizsgálat: Nálam az volt a helyzet, hogy a terhességem legvégén töltöttem be a 35-öt (én is januári vagyok, mint Lili és egyébként Kristóf is Kép), ezért nem volt egyértelmű, hogy kell-e vagy nem. Így az orvosom tanácsára kértem egy időpontot a Baross utcai genetikai tanácsadóba. Vittem az AFP leletemet, ami az orvosom szerint normális (0,8) volt. A tanácsadóban 3 órahossza várakozás után két perc alatt elintéztek azzal, hogy a 0,8-as AFP egy kicsit alacsony, így a koromat is figyelembe véve javasolják az amniocentézist. Kaptam egy időpontot meg egy csomó papírt, hogy otthon olvassam el és aláírva hozzam vissza a megbeszélt időpontban. Az egész túlzás nélkül nem volt több öt percnél. A papírok persze arról szóltak, hogy engem kimerítően tájékoztattak, minden kérdésemre válaszoltak és a kockázatokat vállalva, saját kérésemre végzik el a beavatkozást. Ami ha negatív, akkor sem biztos, hogy egészséges a baba. Én ezt felháborítónak tartottam, mert a valóságban semmilyen tájékoztatást nem kaptam, azt leszámítva, hogy a vetélés kockázta 1%, amit addig is tudtam. (Bár van aki 1,5%-ot, van aki 0,5 %-ot mond.) Én meg persze már éreztem Lilike mozgását, egyre szorosabb kapcsolatban voltunk, el sem tudtam képzelni, hogy elveszítsem. Végül arra jutottam, hogy még akkor sem lennék hajlandó megválni tőle, ha beteg lenne. Pláne kb. 22 hetesen, amikorra az eredmény meg lett volna. Egyébként meg - bár abszolút materialista vagyok Kép - valahogy teljes biztonsággal éreztem, hogy semmi baja a babának. Úgy éreztem, hogy csak feleslegesen kockáztatnék. De azért, hogy még jobban megnyugodjak elmentem a Bolgárkerék utcába a Czeizelhez és megkérdeztem, hogy mi a véleménye. Ő azt mondta, hogy szerinte semmi szükség az amniocentézisre, az AFP-m normális, és más kockázati tényezőt sem lát. De ha egészen meg akarok nyugodni (és pénzem is van rá), csináltassam meg azt a bizonyos vérvizsgálatot, aminek semmilyen kockázata nincs és két napon belül megvan az eredménye. Ugyanott a Bolgárkerék utcában (az Optimális Családtervezési Központtal egy épületben, de attól függetlenül) le is vették a vért és két nap múlva meg is telefonálták az eredményt, hogy 1:7000-hez a Down-kór esélye. (Persze később írásban is megkaptam.) Mert ez a vizsgálat nem mond biztosat, csak egy valószínűséget a betegségre. Ha van 12. héten készült UH-os nyaki redő lelet is (nekünk volt), akkor még biztosabb a teszt. Ott nekem 40.000 Ft-ba került a vizsgálat, a "délpestis" topikban olvastam, hogy van ahol jóval olcsóbb. Én akkor nem is tudtam, hogy máshol is csinálják. Egyébként azt szeretném hagsúlyozni, hogy ez az én szubjektív hülyeségem, hogy minden orvosi beavatkozástól iszonyatosan félek. Tehát véletlenül sem akarok senkit lebeszélni az amniocentézisről. Rengeteg ismerősömnek megcsinálták, soha senkinek nem lett tőle semmi baja. Az orvosom is azt mondta, hogy az ő praxisában még soha nem fordult elő amniocentézis miatti vetélés. Pedig feltehetően ezres nagyságrendű terhességet gondozott már. Nálam a végső érv az volt, hogyha úgysem szakíttatnám meg a terhességet, akkor tényleg felesleges az egész. Ezzel a dokim is egyetértett. De a Baross utcai eljárás azért mindezek ellenére felháborító szerintem.

Sajnos tankönyv ügyben nem tudok segíteni. Ugyanis Kristóf tanítónénije a tankönyv-felelős a suliban, ezért ők mindig az első napon megkapják a könyveket, nem kell külön bemennünk értük. Kép De ha a suli felé járok (és ki van írva), megnézem Neked. Kép

Mosógép: Persze a párom nem tudta megcsinálni, így ma vettünk egyet. Whirlpool, mivel az összes konyhagépem az, és velük még soha nem volt semmi gondom. A Siemens mosógéppel pedig folyamatosan gondok voltak és hat év után be is adta a kulcsot. Szóval Siemens-et soha többet nem veszek. Peidg elvileg sokkal nagyobb márka, mint a Whirlpool (kibújt belőlem a piackutató Kép). Nemrég hoztuk fel a gépet szomszédi segítséggel az emeletre, a párom épp most üzemeli be.

Anikó,
Én is sajnálom a kislányodat. Kép De végre legalább túl van rajta. Kép Mik voltak a "heimpálos" tapasztalataid?
Te mivel foglalkoztál a gyerekek előtt / között?

Sziasztok!

Anna
tinalila
 
 


Csucsuka,
Ennyira hosszan írogattam volna az előző hozzászólásomat? Amikor elkezdtem, a Tiéd még nem volt ott. Kép
Te hol laktál, mielőtt pesterzsébeti lettél? És most merre laktok? (Ezt biztosan tudnom kellene már, de nagyon sokat kellene visszaolvasni. Kép)
Aranyosak a lurkóid. Kép
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Anikó, amit írtál, az -sajnos-megerősítette a Heim Pálos rossz tapasztalataimatKép. Nem tudom, egy gyerekkórház hogy lehet ennyire lélektelen és bürokrata! Ha csak lehet, én máshova viszem orvoshoz a gyerekeimet, az egyedüli kivétel a gyerekkardiológia (Rékának van egy kis szívzöreje, állítólag kinövi majd, kontroll félévenként), mert ebből nincs túl sok más lehetőség, azt hiszem.Mindenesetre jó, hogy túl vagytok már rajta! Milyen rossz tapasztalataid voltak még a kórházban?
Csucsuka, látom, a te gyerekeid is nyúzzák az ősök cipőit! Mintha a lányomat látnám...
Anna! Na ezért nem akarok én visszamenni a Barossba szülniKép. Ez egy nagyüzem, te csak egy szám vagy a sok közül a statisztikában...
Most készülök dokihoz, tud valaki valamit Dr Fekete Károlyról? Ő a Dél-pestiben van, egy ismerősöm ajánlotta, ő nála szülte a lombikos babáját, és állítólag nagyon odafigyelt rá. Azt hiszem, őt is meg fogom kérdezni, mit javasol, most tartok ott, hogy teljesen elbizonytalanodtam. Csak tudnám, miért nem lehet ezeket elvégezni előbb?! Végül is az, hogy van-e genetikai betegsége a babának, már a fogamzáskor eldől...Bár biztosan van -vagy legalábbis lehet -oka. (Arra nem is gondolok, mert csöpögök a jóindulattól, hogy azért nem végzik korábban, mert ki kell várni, amíg elmúlik a vetéléssel leginkább fenyegető első 3 hónap, és csak utána végzik ezt a-gondolom-költséges vizsgálatotKép).
Hogy a mi tanító nénink miért nem foglalkozik tankönyvárusítással, biztosítva ezzel a protekciót az osztályának?!!Kép Köszi, ha megnézed az időpontot, ha arra jársz, de lehet, hogy a hét második felében én is elsétálok arra, legalább fagyizunk egyet a kölkekkel. Állítólag múlt héten még nem írták ki, tegnap beszéltem Balázs egyik osztálytársának az anyukájával.
Na, milyen az új mosógép?Kép Befogtátok már?
Kis adalék Réka lányom gondolatvilágához:megvolt az első "regisztrált" álma. Tegnap éjjel őrült sírásra ébredtünk, átrohantam a gyerekszobába, Rékát felkaptam, próbáltam nyugtatni. A gyerek meg üvöltött: "Ebédem! Elfogyott ebédem!" Nem tudtuk kiszedni belőle, pontosan ki is vette el/ette meg a (2 és fél évesen nem egészen 11 kilósKép)lányom ebédjét, de igen nehéz volt megállni, hogy ne hangosan röhögjük ki szegényemet.Reggelre persze elfelejtette az egészet, azt is letagadta, hogy sírt volna. Egyébként ez a mentalitás abszolút jellemző rá, iszonyú mennyiségű kaját képes igen nagy gyakorisággal magához venniKép
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!

Nekem eddig csak jó tapasztalataim vannak a Heim Pállal. Bár szerencsére nem vagyunk ott gyakori vendégek. Kép De velünk mindig kedvesek voltak. (Mondjuk az is igaz, hogy én mindent a magyar egészségügy általános színvonalához viszonyítok és már egyetlen emberi szótól is meghatódom.)

Tünde,
Kardiológiára én is hordom Kristófot féléves kora óta. Enyhe tüdő-verőér szűkülete van, de nincs vele teendő. Eleinte félévente, most már csak élvente járunk kontrollra. Kiss Andráshoz járunk, mi őt is nagyon szeretjük.
Nekem rémlik, hogy valamilyen tudományos oka van annak, hogy az amniocentézist nem lehet hamarabb megcsinálni. (Azért talán annyira még a magyar egészségügy sem elvetemült, hogy az legyen az elv, amit írtál. Kép)
Jártam ma a suli felé és a 3.-4. osztályosok 24-én, kedden délelőtt 8 és 12 óra között mehetnek a könyvekért. És füzetcsomagot nem kell venni, mert azt az Önkormányzat megveszi a kerületi állandó lakosoknak. Kép
Az új mosógép eddig szuper! Persze, hogy befogtuk, már három hete csak annyit mostam a régi döcögősön, amennyit nagyon muszáj volt.
Nálunk egyébként most teljes a felfordulás, ma kezdett hozzá a párom a nappali kifestéséhez. Kép De állítólag holnap már készen lesz. Kép Szerencsére egy barátja is eljött segíteni. Így persze függönyt is mosunk ezerrel.
Réka nagyon aranyos lehetett ezzel a "rémálommal"! Kép

Képzejétek, ma megjelent Lili első foga! El sem akartam hinni, mert a nagyoknak csak 10 hónaposan jött ki az első.

Jó éjt!

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Anna, Kristófnak mit mondtak a tüdő-verőér szűkületről, nem okozhat később ez problémát? Mi Juhász doktornőhöz járunk, de nem vagyunk annyira elájulva tőle. Aki egy ilyen pici gyerekkel ilyen lélektelenül, mosolytalanul foglalkozik, szerintem ne menjen gyerekorvosnak! Ráadásul semmit nem mond, amikor kérdezem, hogy egyáltalán mi okozza Réka szívzörejét.
Ellenpélda a magyar egészségügyben az Amerikai úti idegsebészet. Rékával (talán írtam már) 3 hónapos korától 1 éves koráig havonta jártunk kontrollra, mert úgy született, hogy nem volt kutacsa. Ez a gyerekorvosnak nem tűnt fel, mi búvárkodtunk utána az interneten, itt találtunk rá az Amerikai útra, ahova végül elvittük. A sok súlyosan sérült gyerek közül Réka szerencsére nagyon kilógott, de iszonyú nyomasztó volt. Dr Gyorsok Zsuzsanna viszont mindezt nem éreztette, számára Réka ugyanolyan fontos volt, mint a mozgássérült vagy vak gyerekek. Legközelebb 3 évesen megyünk, remélem, csak kontrollra!
Köszi az infót a tankönyvekről, bár picit reménykedtem, hogy du. is lehet menni. Mindegy, majd átvariálom az óráimat (na ezért maradok itthon tanítaniKép). A füzetcsomagról már hallottam én is, de addigra már bevásároltunkKép. Nem baj, nálunk úgyis folyamatosan papírhiány van, rengeteget rajzol mindkét gyerek. Képzeld, Réka tegnap, fél órával a 2 és feledik szülinapja betöltése utánKép rajzolt egy teljesen kivehető emberi fejet, igaz a fülek nem érintették a fej körvonalát, de a szemek, az orr és a száj a helyén voltak. Alatta még 2 láb is volt, cipővel a végén! Nem tudom, "normális" gyerekek mikor rajzolnak ilyesmit, Balázs 4 éves koráig nemigen rajzolt (azóta viszont naponta több órát, most pótoljaKép). Mindenesetre én el vagyok ájulva a lányomtól, el is tettem a "műalkotást"! Neked mi a tapasztalatod e téren?
Gratula az első fogacskához! Most fél éves Lili, ha jól számolom, ugye? Nálunk mindkét gyereknek ilyentájt jött ki az első. Nagyon megkínlódott vele?
Heni és Kristóf hogy állnak most a sulihoz? Balázs VÁRJA! Na nem a tanulást, hanem az osztálytársakkal való találkozást.
Mire ezt olvasod, valószínűleg már túl leszel a takarítás nehezénKép. Szépek lettetek?
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!

Tehát a kórház. Hozzá kell tennem, hogy a Dorkának 6 éve volt egy sérvműtétje, akkor jók voltak a tapasztalataim. Ezt vártam most is. Reggel 7-re kellett bemennünk éhgyomorra, az utolsó pohár vizet 6-kor ihatta a gyerek. Aztán vártunk. Fél óra múlva hívták a Dorkát, az orvos kérdéseket tett fel (gyógyszerérzékenység, allergia, hányszor volt mandulagyulladás stb.), azután ismét kiültünk a folyosóra és vártunk. Újabb 20 perc múlva bejutottunk egy szobába, újabb kérdések, végül instrukció: fel az emeletre Ági nővért keresni ő megmutatja az ágyat. Ez is megvolt, majd átküldtek a nagy kórházba bejelentkezni. A gyerek? Maradhat vagy jöhet velem. Dorka maradni akart, mert tetszett neki a rácsos!! ágy, egy 7 éves gyereknek. Alig fért el benne. Az altatóorvos kedves volt, elmondott mindent. Majd jött a nővér, és újra kérdezett (gyógyszerérzékenyésg, allergia, stb.) , ja ezt még az altatóorvos is megkérdezte. Ekkor volt kb. 10 óra. Aztán vártunk, és vártunk. Közben volt egy nagyműtét, egy szájpadhasadékos kisfiú. És még mindig vártunk. Dorka közben éhtlen-szomjan, én is vele együtt. Ekkor a gyereknek W. C.-re kellett mennie. Kb. 20 gyerek és csak 1 wc. Az is rossz. Ha valaki mondja el sem hiszem! Az emeleten csak a gyerekek mehettek wc-re, a szülőknek le kellett menni a földszintre. Velünk egy szobában volt egy 4 éves kisfiú. egy ideig jól bírta, de aztán! A dolog lényege, hogy a gyereket 2-kor vitték el a műtőbe, 3/4 3-kor hozták ki. A papírjára ráírták, hogy kiszáradás miatt 2 adag infúziót kapjon. Miért nem tudtak 10-kor v. 11-kor adni egy pohár vizet a gyerekenek? 2-ig simán kiürült volna. Ébredés után volt egy nagy cirkusz, mire a nővér ránk szólt, hogy ne kiabáljon a gyerek, mert a többiek nem tudnak pihenni. Ez az ébredés utáni nyugtalanság volt, az altató utóhatása. Tehát sem én, sem a gyerek nem tehetett róla. Ha elvitték volna 10-kor már nem kiabálna! Nem gondolom, hogy érzéketlen vagyok, de miért nem a mandulásokat műtötték meg előbb? A szájpados kisfiú másnap, sőt harmadnap is ott lesz.
Amikor másodszor is fölébredt nem tudott nyelni, akkor láttam, hogy elvágták a nyelvét, ráadásul az ajka is meg van dagadva. Szerintem az orvos nagyon sietett, vagy ki tudja? Este derült ki, hogy a kisfiúnak is el vágták a nyelvét. Ezek után a gyerek se enni, se inni nem akart. Estére egy adag hányáscsillapító után már jobban volt, akkor kezdődött el az "igyon, mert infúziót kap" játék. A gyerekbe akarata ellenére kellett tölteni a teát, annyit amennyi már megfelelő mennyiségű. A Dorka már régen aludni akart, de nem engedtem, mert még nem ivott eleget. Hát ennyi. Másnap hazaengedték, pedig elég rosszul nézett ki. Nem is bántam.Mármint, hogy hazajöttünk.
Még valami a nővérekről. Annó jó tapasztalataim voltak, most kevésbbé. Amikor a Dorkának be volt kötve az infúzió, pisilnie kellett. Szóltam a nővérnek, gondoltam van ágytál. Azt mondta az egyik, van a fürdő mellett bili, keressem meg és hozzam be a gyereknek. Én! A másik erre azt mondta, hogy majd ő hoz. Mit mondjak erre?
Hacsak nem volt probléma a kötelezőn kívül nem jöttek be megnézni a gyereket. Szinte egész nap beszélgettek. Az éjszakás nővér panaszkodott a társának, hogy a tegnapi teák vannak a szobákban, sőt az egyik nővér tea helyett levest vitt be.
Egy kis adalék a nővérek hozzáállásához. Volt a szobában egy 18 hónapos kislány, aki már előző nap is ott volt. A baba ordított, ezért 11-kor szóltak az anyjának, hogy adja már oda az apjának, mert a kislány szopizni szeretne, és az apjánál talán megnyugszik. Ez így leírva jól hangzik, de a hanghordozás vérforraló volt (a baba hajnali 4 óta semmit nem kapott.)Ezt a kislányt délben vitték el műteni.
Azért voltak jó pillanatok, és kedves emberek is, de én mást vártam egy gyermekkórháztól. Hát ennyi a mi történetünk. Így leírva talán nem olyan szörnyű, de átélni az volt.
Tünde! Balázst hol műtötték, és Neked milyen tapasztalataid vannak?
Anna! Nem felejtettem el válaszolni Neked, de egy kicsit elúsztam. Ezt a hozzászólást is 3 részben írtam, úgyhogy bocs.
Sziasztok és jó éjszakát!
Anikó
aanikó
 
 


Sziasztok!
Most csak rövid bejelentkezésre van erőm.

Tünde,
Sajnos még nincs rend. És egy darabig nem is lesz, de majd holnap leírom, hogy miért Kép De most zuhanok az ágyba.

Sziasztok!

Anna
tinalila
 
 


Tünde!
Megirnád a fogszabályzó klinika számát,ahova a gyermekedet hordod?A hugom sem talált semmit,akkor elhordja az V.ker-be.Mennyi a várakozási idő?Ha most bejelentkezik,szerinted mikor kap időpontot?
Éva
garam
 
 


Sziasztok!
Na, itt vagyok. Szóval a festés még mindig nincs kész, viszont most két napra fel is kellett függesztenünk. Ma a páromnak temetésre kellett utaznia Miskolcra Kép, így itt hagyott bennünket Lilivel. Dícséretére legyen mondva, hogy tegnap éjszaka még egészen rendbe tette a lakást, hogy ma lakható legyen. Kép Holnap pedig megyünk a szüleimhez a nagyokért. Hétvégén pedig újra fel kell túrnunk a lakást, mert a nappali egy része még mindig nincs készen. Kép Viszont ami készen van, az nagyon szép! Kép Majd csak túlleszünk rajta!

Egyébként a hosszú hétvégére el akartunk utazni (Ausztriába, hogy vissza tudjunk menni abba a klassz víziparkba is), de az erre tervezett pénzt elköltöttük mosógépre. Kép Most viszont látszik, hogy a festés miatt is jobban tettük, hogy nem megyünk sehova. Kép

Tünde,
Kristóf problémájáról eleinte azt mondta a doktor úr, hogy az eltérés a normálistól nagyon enyhe, és bármi történhet vele: rosszabbodhat és javulhat is. Azt mondta, hogy kamaszkorára akár ki is nőheti, de az is lehet, hogy meg kell műteni. Kép Mostanában azt mondja, hogy egy kicsit javult (az egyébként is nagyon enyhe eltérés) és szinte biztos, hogy semmi teendő nem lesz vele, de azért járjunk évente kontrollra. Egy-két éve egyébként elküldtem a leleteket egy ismerős gyermek-kardiológusnak - több szem többet lát alapon -, aki azt mondta, hogy szerinte teljesen normálisak az értékek. Úgy látszik, hogy a mi doktor bácsink egy kicsit óvatosabb típus. De saját magam megnyugtatására azért évente elmegyünk a kontrollra. Az végülis sosem árt.

Anikó,
Tényleg szörnyű, amiket a kórházról írtál. Mi a kórházban tulajdonképpen csak egyszer voltunk, annak is már hét éve, Kristóf egyéves korában. Kruppos rohammal került be (hál' istennek csak akkor az egyszer volt neki), és akkor nagyon kedves volt velünk mindenki. Persze egész nap bent voltam vele és kizárólag én gondoztam, de ezt nem is bántam. Mindenféle vizsgálatra is én hordtam el a kórházon belül. Gondolom, ez kényelmes volt a nővéreknek és Kristóf meg én is kimondottan örültünk neki. Mivel (akkor már Kép) igen jó alvó volt, éjszaka nem maradtam bent vele. Miután elaludt hazamentem, de reggelente mindig nagyon jókedvűen fogadott. Szóval a távollétemben sem érték traumák szerencsére. De lehet, hogy hét év alatt hátrányára változott a kórház. Vagy osztályfüggő az emberiesség. Na, mindegy, Nektek tényleg szörnyű lehetett, még így olvasva is. Kép
Kedvező tapasztalataim ezen kívül a Szakrandelőben voltak. Ott a várakozáson kívül más panaszra még soha nem volt okom. Szerencsére.

Várom a válaszokat a többi kérdésre! Kép

Tünde,
Réka kutacs nélkül született?!? És ez csak háromhónapos korában derült ki?!? (Még nem írtad.) És ezt nem vette észre a gyerekorvos?!? Ez mitől lehetett? És semmilyen problémát nem okozott? Mit mondtak az Amerikai úton?

Rékának gratulálok a rajzhoz! Szerintem olyan korán Heni sem rajzolt még felismerhető dolgokat. Igaziból óvodás kora óta teszem el a rajzait. Majdnem négyéves volt, amikor oviba ment, de akkor már jobban rajzolt, mint én. Kép

Lili lassan már héthónapos lesz (27-én). Szerintem egyáltalán nem kínlódott meg a fogacskával, nekem legalábbis nem tűnt fel. Kép A nyála az ömlik már öt hónapja, de én mást nem vettem észre. A nagyok is kéthónapos koruktól nyáladzottak, de csak tízhónapos korukban jött ki az első foguk. Tegnapelőtt egyébként a párom vette észre, hogy már van valami szúrós az ínyén. De én, a "tapasztalt háromgyerekes" még le is hurrogtam, hogy á még korai az. Kép Azután megnéztem és hát önkritikát kellett gyakorolnom. Kép

Nálunk is várják már a gyerekek a sulit, persze csak egészséges mértékben. Kép Heniben van egy adag szorongás is, de azért nagyon kíváncsi a gimire.

Szoktam ám szinte naponta elmenni a Báthory utca mellett! Kép (Kocsival a Mártírok útján.)

Írtam választ a Kiskamaszos topic-ba is, nem tudom, olvastad-e. Egyébként ide is áthozhatjuk a témát, hiszen most már abba torkollott, hogy ha tudsz egy jó gyerekpszichológust a kerületben, akkor szóljál már légy szíves!

Lányok,
Ha Ti tudtok ilyet, Ti is szóljatok már! Jó?

Előre is nagyon köszi mindenkinek! Kép

Tünde,
Jó hosszú hétvégét és szülinapozást! Kép

És mindenkinek, aki elutazik! Kép De aki itthon lesz az írjon! Én is jövök majd festés és takarítás közben pihenni. Kép

Sziasztok!

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Anikó, ez a kórház-dolog elég szörnyű! Külön felháborító, hogy ez épp egy gyerekekre specializálódott kórházban történt!
Balázst a Bethesda kórházba vittük, ahol a nővérek-orvosok rendesek voltak ugyan, de a 2. alkalommal kiábrándultunk kicsit belőle. A szobában volt ugyanis egy anyuka a hányós-lázas gyerekével(!), akit azért nem vittek el onnan, mert kolléga volt. Későn derült ki, sajnos, hogy ugyanabba a pohárba tették az összes használt lázmérőt, így a műtét után pár nappal, már itthon, Balázs is hányni kezdett, sőt, egy másik erzsébeti kisfiú is, akivel egy szobában voltunk. Harmadszor a Klinikán műtötték, egy ismerős ajánlotta Szirmay doktornőt, aki egy tündér, bár nem gyerekorvos. Ott Balázs volt a legkisebb lakója az osztálynak, ennek megfelelően ő volt a kedvenc is.
Anna! Közeli hozzátartozó temetésére kellett a párodnak elutaznia? Remélem, nem!
Nem tudom, Réka kutacsa miért záródott idő előtt (az orvosok sem tudják), mindenesetre így utólag már tudom, hogy ezért volt fájdalmasabb a 2. szülés (nagyobbat is kellett vágni), ui. a fejecskéje nem tudott képlékenyen formálódni, mint más babáké. A gyerekorvosnak mi szóltunk, nem tudom, hogy nem vette észre, de azt mondta, nincs vele teendő. Mi nyomoztuk ki, hova vihetnénk, írattunk beutalót, és megvizsgáltattuk. A doktornő azt mondta, azt kell figyelemmel kísérnünk, hogy nem csontosodik-e be idő előtt a koponya is, mert még csak a szövetek zárultak. Reflexeket vizsgált ő is minden alkalommal, nekünk pedig hetente kellett mérni a fej körfogatát. Mivel megnőtte a havi 1 cm-t, mindent rendben találtak. Ha ez nem történt volna meg, egy koponyaműtéttel beillesztettek volna egy lapocskát, ami nem engedte volna becsontosodni ezt a részt... Remélem, később is minden rendben lesz!
Ma utazunk el, majd elmesélem, milyen volt a szülinap. Hosszú út lesz, mert anyósomat elvisszük Révfülöpre, az pedig szemben van Fonyóddal, így megkerüljük az egész Balatont. Mindegy, végül is nagyon szép út, fenn az északi parton, csak Réka lesz nyűgös, ekkora utat biztos nem fog átaludni. Majd énekelünk, azzal szoktuk ilyenkor megnyugtatni. Ez elég vicces lenne, ha vki hallaná, ui. a férjemnél hamisabban senki nem énekel, és hát Balázsnak is sikerült ezt örökölnie...(Kisebb korában poénkodtunk is vele, hogy mi lesz, ha az apja énekhangját és az anyja kézügyességét örökliKép. Szerencsére már jobban rajzol, mint én, ami persze nem komoly teljesítmény, hiszen ezt bármelyik 5éves megteszi...Az énekhangja edig, hála a tavalyi sok ének leckének, magához képest sokat fejlődött. Elég sokat foglalkoztam vele énekből, bár a csúcs az volt, amikor az apja állt neki éneket tanulni veleKép)
Éva! A Zoltán utcába mi októberre kaptunk most, augusztusba röntgen- és lenyomatvétel időpontot, de vizsgálatra első alkalommal nem kell bejelentkezni. Nagyon aranyos doktor bácsit fogtunk ki, és nem is kellett sokat várnunk. A későbbiekben pedig időpontra megyünk, ami elég jól hangzik. Mindjárt elküldöm azt a levelet, azán megkeresem a telefonszámot, és megírom másikban. (Tegnapelőtt elszállt, amit egy másik topikba írtam, azért vagyok ilyen óvatos.)
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Éva! A telefonszám 312-9204, a cím pedig V. kerület, Zoltán utca 18.
Jó hétvégét kívánok mindenkinek!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: