Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Képzeljétek eddig nem volt jó a netem.Betelefonáltam,és csak mostanra lett jó.

Akíra nem írtad,hogy mi volt az UHn!!!

Odod:Legalább tudjuk,hogy mit lenne jó elkerülni.Mármint nem fogom mindíg babakocsiban altatni.Azt olvastam én is,hogy a babunak meg kell tanulnia,hogy hogy kell egyedül elaludnia és hogy az nem könnyű feladat.
Én amikor pici voltam, és 3 évesen lett egy külön szobám,akkor egy egész hetet végig bőgtem kitartóan,mire megszoktam.
Remélem nálatok azért nem tart majd ennyi ideig.Drukkolunk :D

Képzeljétek tökre vizesedik a kezem :? .Amikor behajlítom fáj+feszül+egy kicsit piri is .Remélem ez normális.Mértem a vérnyomásomat hátha toxémia vagy mi,de rendben van.Sőt: 112/66.

Tök happy vagyok :D ,mert uram vett tegnap egy új autót (fél 11re ért haza :( ) és közli,hogy ja úgy gondolta,hogy a régi "5éves" autóját tartsam meg,hogy legyen mivel babut szállítani.
Csak pislogtam.Nagyon örülök neki :D :D :D :D .
Van egy autóm :D :D :D .Azt mondta,hogy még kitakarítja és valamelyik nap a héten és ünnepélyesen átadja. :D :D :D .



Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok:)

Hát Dóri remélem sikerül az ágyba való visszaszoktatás!
Drukkolok nektek, és kitartás, azt mondják, hogy egy hét alatt rá lehet szoktatni a gyereket ha eléggé kitartóak vagytok, és nem hagyjátok, hogy a sírás meghasson...Bár tudom ez nehéz, nekem öcsémmel volt ilyen, és megszakadt a szívem úgy tudott sírni szegénykém!
De drukkolok nektek!

A tegnapi ultrahang jól sikerült, minden rendben van, 3300grammra becsülte a súlyát, és jövőhétre várható körülbelül, azt mondta, túlhordani nem fogom szerinte, szépen be van állva fejjel lefelé, szóval nincs keresztbe hálistennek :lol:
A méhszáj még majdnem teljesen zárt, ahogy ő fogalmazott még csak egy ceruzányira nyílt ki, tehát nincs még egy újnyira se nyitva, ugyhogy jövőheti baba lesz valószínűleg, már alig várom :)
A CTG egész jól sikerült, most 20 perc alatt megvolt a 10 perces görbe, ugyhogy teljesen meg lettünk dícsérve :D
Jövőhéten már a korházba kell menni, ott vizsgál meg a doki, meg az ultrahangot, és a CTG-t is ott csinálja meg, kiváncsi vagyok mennyiért :roll:
Persze ha jövőhét keddig bent marad :)
Énnekem az a vágyam, hogy férjem szülinapján szülessen (március 8.án) vagy már most vasárnap megszülessen és 8.án itthon lehessünk ünnepelni őket :)
Majd meglássuk mi lesz, de remélem valahogy jól össze tudjuk hozni a szülinapját :)
Minden Kirucin múlik :P

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Hát Timi gratula akkor az új autódhoz :)
Akkor meg lesz oldva a dolog, majd te jössz hozzánk Pátyra, mert neked van autód :D

A vizesedés miatt ne aggódj, amíg a vérnyomás és a vizeletben lévő fehérje nem magas addig no para :)
Méregesd gyakran!

Bocs, hogy csak most írtam, de férjem itthon van betegen és így nem annyira érek rá itt lenni!
Ugyhogy szerintem már csak holnap írok!
Legyetek jók és szép napot nektek :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 

 
 

Sziasztok!

Gratula az autótulajdonosnak!!!! Nekem kb. 6 éve van jogsim, de a budapesti vezetést annyira utáltam, hogy inkább nem vezettem, így jól elfelejtettem az egészet. Most kell újra belejönnöm, úgyhogy apjukkal megyek vezetgetni, ha jobb lesz az idő. Hátha olyan jól fog menni, hogy ő is odaadja a kocsit ajándékba. :lol:
Bár akkor neki nem lesz. :D
Olyan izgi, hogy mindjárt jönnek a babák!!!! Az utolsó napok a legnehezebbek, úgyhogy kitartás!
Az ágyba szoktatásról: már kevesebbet sír, de még mindig elég rossz a helyzet. Nem adjuk fel!!!! Ugyan még nem értem, hogy akkor hogy fogom kivinni a kertbe aludni, ha szépen beszoktatom az ágyába... :roll:
pussz, lányok
Kép[/img]
odod01
 
 


Sziasztok!

Dóri:
A belvárost én is nagy ívben elkerülöm vezetés ügyileg mert rühellem azt az idegbajt,de a környéken már egész jól boldogulok.
A legnagyobb kihívás az volt amikor multkor Dunaharasztiba kellet eljutnom a nulláson falfestékért ráadásul egyedül ,de megoldottam.Vezettem már Siófokra is :D .
Majd te is belejössz :D .
Boldi ma 8 hónapos.Gratulálok :D .Már ha jó a volalzód :D .

Akíra:Férjuradnak jobbulást.Annyira édesek amikor betegek.Annyira tudnak szenvedni :D .

Holnap UH+CTG ,és majd délután jelentkezem, hogy mi volt.

Pusssz

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Hát ez a mai nap...
9körül értünk a kórházba és 3/4 1-kor jöttünk ki.
Azt hittem megegeresedek már.
Még soha nem vártam ennyit.A multkor is ennyien voltak, de akkor 2 óra alatt végeztem,ez a mai orvos annyit szüttyögött.
Lényeg: CTG-o.k.
UH-o.k. kivéve,hogy tényleg faros még mindíg a kisasszony :? .
Dóri : Szerinted meg fog még fordulni?Nem tudom hogy csinálják a császárt.Gondolom az utolsó UH eredménye alapján kiírnak egy időpontot császárra?Vagy megvárják amíg beindul a szülés?VAgy császár előtt azért még ránéznek UHval?Neked hogy volt?Én már ott tartok,hogy jobb is így.Ezt így akarják az égiek is.

Na pusza
Kép

Timi
tftimi
 
 


Dóri:

Akíra ma egyik topikon sem jelent meg :? !
Csak nem eljött a nagy nap?!
Izgi
[/img]

Timi
tftimi
 
 


Ide is bejelentkezek :)

Még egybe vagyunk, csak költöztek ki anyámék Pátyra és nekik segítettünk, párom hulla betegen, szegénykém, de hát jönni kellett, nem volt mese...ezért nem voltam egész nap!
Szólnék ha baba lenne :)

Tegnap beszéltem vele, hogy a mai napot ne akarj magának, és jó kislány volt, még ott maradt, modtam, hogy holnaptól várjuk kint szeretettel :D

Bár apám szeretné ha bent maradna még egy két kétig, hogy ők teljesen be tudjanak költözködni, meg rendetrakni meg minden, de mondtam, hogy már bocsi, de az engem nem igen érdekel már, a mai nap ok, de hogy ezután mi lesz engem nem érdekel, énfelőlem jöhet, ő könnyen beszl, nem ő cipeli ezt a kis sózsákot a nap 24 órájába :roll: :lol:

Dóri, nincs egy utazóágyatok? Mert abba simán kint lehetne altatni...legalábbis öcsém mindig abba aludt kint amikor kicsi volt és a telken voltunk! Egy szunyogháló rá és már jó is...az legalább ágy, nem lesz nehéz a szoktatás...persze ez csak ötlet!

Hát szerintem jobb ha nem fordul már meg a csajszi neked, jobb lesz neked a császár! Bár ez szerény véleményem, de majd ő ugyis tudja hogy mit akar :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Na jól van!Már izgultam,hogy mi van veled,de látom még 2in1 vagytok :D .Remélem azért nem rohangáltál sokat!Most már sok pihi kell!
Az utazóágy jó ötlet!Nekem ez nem is jutott eszembe.
Mi is vettünk,mert kell ha megyünk a telekre vagy anyósomékhoz.
Csak szúnyogháló nincs hozzá szerintem.Még ki se bontottuk.
De nagyon jót vettünk megmutizom:

http://www.babaholmiolcson.hu/termek.php?ID=224
Most látom,hogy van hozzá szúnyogháló is.Szupi!

Na jók legyetek!
Puszi

Nézzétek csak!Nekem is már ,,Ayának már nagy pocakja van"vonalzóm van.Bibibi :D

Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Köszi az utazóágyas tippet, én a járókával gondoltam ugyanezt, csak amíg 10 fok van, ez nem nagyon kivitelezhető... Mindegy, már megszokta az ágyat, szerencsére, vagyis már csak 5-10 percet sír, aztán szépen elalszik. Köszi a drukkolást!!! :lol:
Szegénykémnek viszont 3 napja szorulása van, és annyira erőlködik, meg nyomakszik, hogy teljesen leizzad. Utána úgy kifárad, hogy el is alszik. Hiába próbálkoztam már mindennel (hasmasszázs, narancslé, hőmérővel birizga a popsiban), nem használt, úgyhogy jön a glicerines kúp...
Timi: Nekem úgy volt, hogy jún. 28-ára voltam kiírva, és aznap meg is csinálta volna a doki a császárt, ha nem indul be 1 nappal előbb hajnalban a szülés. Otthon elfolyt a magzatvíz, úgyhogy rohantunk be a kórházba. Ott az ügyeletes doki megvizsgált (kéz+UH), ami nem volt egy élmény, nem finomkodott... Aztán hívták is az altatóbrigádot, meg az én dokimat. Beadták az infúziót, és toltak is be a műtőbe. Onnantól kezdve, hogy beadták a gerincközelit (amit meg sem éreztem) 15perc volt az egész műtét.
Ami fontos lehet, bár biztos fogják mondani: amit egy picit is érzed, hogy megy ki az érzéstelenítő hatása, kérj egy fájdalomcsilapító szurit, mert ha megvárod, amíg tényleg fáj, akkor durva lesz... Bár valószínűleg nem fogsz tudni mozogni, kérd, hogy rakják a melledre a picit 1-2 órán belül!!! És idd a szoptatós teát ezerrel: Laktoherb vagy Fitolak néven is árulnak ilyet!!! A műtét után úgyis kell a rengeteg folyadék.
Nem hinném, hogy megfordulna a babó, de bármi megtörténhet! Tényleg!
Te hogy fogadtad először, amikor megtudtad, hogy császár lesz?

Babás szobában lesztek?

Orsi: hová költöztek a szüleid? Közel a házatokhoz? Múltkor elsétáltunk az "új részére" a falunak (Körtés), hát olyan házak vannak, hogy leesett az állunk.
Lesz szülésznőd? Választottál?

Vigyázzatok magatokra, meg a babákra! Aztán mostmár kifelé, porontyok! 8)
pussz

Kép

Kép
odod01
 
 


Sziasztok!

Dóri: Köszi az ifókat.Magyarul én elvileg március 31.-re vagyok kiírva,tehát a császárt is akkora fogják tenni?Szerinted nem tudok 1 napot csalni az orvosnál?Mert 30.-án van apuci szülinapja is, és jó lenne ha egy napra esne a kettő :D .Ez az orvos (nemrég vett át) nem tudja mikor volt az utolsó menstruációm első napja.
Hát a császármetszést egész jól fogadom.A műtéttől talán nem is félek annyira,mintha rendesen szülnék.
Csak a szövődményektől tartok,mert császárnál több a szövődmény esélye.A visszereim miatt meg trombózis veszély is előfordulhat.Mondjuk direkt ezt elkerülendő , fogok kapni injekciót.
Örülök,hogy az átszoktatós procedúra már egyre jobb nálatok :D .Szerintem még 1-2 nap és megszokja szegénykém.Kitartás!

Akíra: Hogy vagytok?Költözés?

Pussz

Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Timi: lehet, hogy Orsinál szülés van????
Szerintem az az egy nap nem számít, úgyhogy talán meg tudod beszélni a dokival. Hogyhogy most mentél át egy másik dokihoz?
Nekem a császár után semmi komplikáció nem volt, de tényleg fontos a 3-4 liter folyadék!!! Meg amint tudsz, mozogj sokat (nehéz lesz), mert ez is fontos a regenerálódáshoz!
De van még egy hónapod, addig még meg is fordulhat, aztán jól kiszúr veled. :D Szülheted meg "rendesen". :lol:
Szép hétvégét!

Kép

Kép
odod01
 
 


Szia Dóri!

Orsi nem hiszem ,hogy szül csak mostanában sok a dolguk.Költöznek a szülei meg ilyenek.Azt mondta,hogy üzen, ha történne valami.
Orvosom azért adott át ,mert ő a Szabolcs utcai kórházban főigazgató-helyettes és mostanában sok a dolog (átszervezések),de így is a főosztályvezető orvos vett át,ráadásul az anesztesek vezetője lesz ott a szülésnél,úgyhogy a legjobb kezekben leszünk.

Na pussz

Kép

Timi
tftimi
 
 


Kedves Édesanyák!

Pátyon minden pénteken 9:30-tól játékos mozgásfejlesztő tornát tartunk 3 év alatti csemetéknek a Művelődési Házban.
Részleteket itt találtok: www.gyerektorna.hu

Az internetes regisztráció egyszeri ingyenes részvételt biztosít!

Szeretettel várunk Benneteket!

Üdvözlettel:
Bartuschek Mónika
http://gyerektorna.hu/
bamo
 
 


Na szép jó reggelt!

Sajnos még nem szülünk, pedig már nagyon szeretnék :)
Férjem is minden nap kérdi, hogy na szülünk ma? :lol:
Hát honnan tudnám én azt :D
De remélem csak eljön mostmár az a nap amikor kelthetem hajnalba, hogy mehetünk :lol:
Anyumék a végállomáshoz költöztek, föl a Zsámbéki kanyarba egy nagyon szép kis házba a Tulipán utcába...ott is rengeteg új ház van, egyik szebb mint a másik...gazdag negyed (kivéve anyámékat :lol: )
Igen, Timinek igaza van, költözködünk meg pakolunk meg csinálják a konyhámat, meg ilyenek, ugyhogy alig van időm ide ülni. Férjem is itthon van ugyhogy inkább vele vagyok, meg neki segítek, meg hagyom őt, hogy ha van ideje ő netezzen, neki kevesebb lehetősége van mikor dolgozik :)
De azért jövök néha és nézlek titeket meg írok is amikor csak tudok :)
Timi 2in1 vagyok...ez aranyos volt :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mi van velem de tiszta depis vagyok :( .Gondolom szülés előtti búúú.Már a kutyám is csak néz rám szomorúan és próbál vigasztalni pacsikkal :) .
Pedig olyan szépidő van és inkább vidámkodni kéne.
Na azért nem akarlak titeket is lehúzni.

Egyébkét valamelyik nap jutott eszembe,hogy először mi is Pátyon néztünk házat (6éve),csak nem találtunk megfelelőt,így kerültem Budakeszire.Majdnem szomszédok lettünk :) .

Kép

Timi
tftimi
 
 


No depi, Timi!!!

Képzeljétek, Boldi 1 hét alatt behozta az elmaradásait: elkezdett forogni, mint a villám, tegnap felült, azóta állandóan ücsörög és mászik is néhány "lépést" előre. Ez nagy szó, mert eddig csak tolatott, meg négykézláb "állt"... :shock:
Ahogy ismerem, most így marad 3 hónapig, aztán elkezd 2 nap alatt szaladni... :lol:

Timi: használd ki az utolsó heteket és olvass romcsi regényeket, vagy nézz vidám, gyerkőcös filmeket, vagy napozz (szerencsére előbújt a nap), depizni ráérsz szülés után is. :cry:

Orsi: férjed még mindig dögrováson? Sokáig tudnak szenvedni a kis drágák. :lol:
Drukkolok, hogy bújjon ki a kis leányzó!

puszi

Kép

Kép
odod01
 
 


SZiasztok!

Annyira jó lehet látni,hogy hogyan fejlődik egy kicsi baba.Tündér lehet.
Pont ma olvastam a hírekben,hogy egy fél éves baba elkezdett járni :shock: .Nagyon durva.Állítólag nem túl egészséges az ilyen,mert eldeformálódik a csontja (lábija).

Köszi már vége a depinek :D :D :D :D :D .Remélem nem lesz sok ilyen napom.


Kép

Timi
tftimi
 
 


Na szép jó reggelt :)

Nem, párocskám már jól van, csak anyáméknál serénykedett minden nap én meg vele mentem, bár egy papírgalacsint se emelhetek fel, de azért ott voltam vele :)
Szóval ő csak első nap fetrengett, a többit keményen végigdolgozta, ma meg már a melóhelyén újra, szóval pihenni nem sokat tudott a kis drága!
Hát a kiscsaj marha jól érzi magát odabenn, nem akaródzik neki kijönni...
Folyamatosan keményedik a hasam, de rendszerességet nem vélek felfedezni egyenlőre, meg hát ki tudja pontosan mit is kéne éreznem...jó lenne szimplán elfolyatni a magzatvizet az már biztos jel...
Komolyan rettegek tőle, hogy nem tudom majd, hogy ez már az e... :roll:
Na de holnap lesz apa szülinapja, ugyhogy remélem kibújik most már, ajándéknak :)

Hát csodás lehet, hogy ott fejlődik elötted nap mint nap...már én is nagyon várom, hogy lássam fejlődni a kis hercegnőnket :)
Kiváncsi vagyok a kis Boldira, alig várom, hogy együtt sétálgassunk, és fogadok addigra már ő fogja tolni a kis babakocsiját és cammog mellettünk...zabálnivalóak olyankor...jajj de jó lesz :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


SZiasztok!

Boldog szülinapot előre is apának.Milyen jó lenne ha kapna ajándékba egy babát :D .
Az én vőlegényemnek március 30.-án lesz a szülinapja.Próbálok úgy időzíteni én is, hogy a Réka legyen az ajándék,mert nem lehetett belőle kihúzni semmi ötletet mit szeretne.Csak annyit mondott,hogy egy kisbabát kér :D .

Ma voltam a dokinál.Azt mondta meg lehet próbálkozni a megfordítással ha gondolom.Hát én mondtam,hogy inkább ne.Ő is mondta,hogy nem veszélytelen,és nem túl kellemes a dolog.
Két hét mulva vár.Azt mondta, hogy addig nem valószínű hogy történne valami.Még tök zárt a méhszáj és nem is rövidült.
A CTGt már nem vártam végig,mert vagy 6an lettek volna előttem.A mult héten elég volt az a 4óra köszönöm.
Lehet hogy a jövő hétre sumákolom.Úgyis a doki ma meghallgatta a szívhangot és rendben volt.

Olyan jó idő van.Szerintem annyira jó amikor tavasszal jön egy baba :D .

Na puszi mindenkinek

Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Én is sok boldog szülinapot kívánok a férjednek! És köszi a jópofa e-maileket, nagyon aranyosak voltak.

Ne féljetek, tudni fogjátok, hogy mikor van itt a nagy pillanat... :shock:
Addig meg már csak néhány nap/hét. Tényleg gyönyörű ez a tavaszias idő, remélem, már vége a télnek!
Nagy szerencsétek volt, hogy nagy pocakkal nem kellett végigcsúszkálni a telet, mert alig volt hó meg jég. És a tavaszi babaáldás marha jó dolog. :lol:
Boldi nyári, de az is csúcsszuper volt. 8)

Jó napozást! :D

Kép

Kép
odod01
 
 


Dori!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogy megy az anyakönyvezés?
Mármint, hogy amikor bemegyek szülni megkérdezik mi lesz a neve? Vagy amikor kijön akkor kérdezik meg és írják rá a karperecére? Vagy hogy van ez? És a hivatalos anyakönyveztetés? Mert hallottam olyat, hogy bejön a korházba egy csajszi és elintézi az anyakönyveztetést, és az apának már csak be kell majd menni a papírért x nappal később...vagy hogy van ez?
Csak mert te ott szültél a Schöpfibe, és nem is olyan rég :)
Mert tudod, mi bepróbálkozunk a Kyrával, tehát y-al és hogy ezt hol is kell majd intéznünk azért kérdem!

Egyébként a jég mentes tél miatt én is pont a napokba adtam hálát a fentieknek, mert én híres vagyok a nagy eséseimről, és most nem lett volna jó! Meg hogy most ilyen jó idő van azért is hálás vagyok, mert mi csak egy kis overált vettünk neki, és örülnék ha nem kéne egy nagyobb méretet is venni neki :lol:

Na most megyek alukálni, legyetek jók, holnap jövök :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok lányok!

Akíra:
Láttam a másik fórumon,hogy tegnap egész nap takarítottál.Biztos csilli-villi minden.Pár napja nekem is takarítási késztetésem van.Tegnap neki is kezdtem.Minden nap csinálok valamit.Mára a fürdőszobát tettem az összes kisszekrénnyel együtt.
Holnap még nem tudom.

Elszóltam magam a jó időről :( .

Na pussz
Kép

Timi
tftimi
 
 


Nah szép jó reggelt:)
Igen tegnap teljesen megszállt a fészekrakó ösztön, de ma láblógatást tervezek :)
Jó dolog mindent kitakarítan, csak az a baj, hogy nem tart sokáig...
Amint végigér az ember a lakáson már kezdhetné is előről....de remélem arra már nem lesz időm :wink:
Bár nem igen akar kijönni, de hát ki tudja, egyszer csak meggondolja magát :lol:

Te se nagyon iceregj mocorogj már, pihizz inkább sokat, nemsokára Réka is ki akar már majd jönni :wink:
Na megyek pihizni, majd még jövök :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Orsi: a nevét még szülés előtt megkérdezik a babának (vagyis kérnek egy fiú és egy lány nevet, mert bármi lehet, amíg ki nem bújik...), azt beírják valami füzetbe maguknak, és mikor felöltöztetik a kicsit, ráadják a karperecet, sőt, a ruhájára is ragasztanak egy nagy leukoplaszt darabot, amin ott a neve, meg a szobád száma. Én nem nagyon voltam képben az anyakönyvezéssel kapcsolatban, azt mindig a pasik intézik, de megkérdeztem férjuramat, aki azt mondta, hogy a lakcímkártyát, meg az anyakönyvi kivonatot ott a IX. kerületi Okmányirodában kell átvenni (Bakáts tér, a kórház mellett van), mert az adatokat a kórház továbbítja nekik. A lakcímkártyát 4-5 nap múlva lehet felvenni, az anyakönyvire 8-10 napot is lehet számolni, a "tömegtől" függően. (Ne aggódj, mindent szájbarágósan elmondanak a kórházban is.)
Próbáljátok meg a y-t, de úgy tudom, Magyarországon csak a magyar helyesírás szerint lehet a neveket írni, ezért is van annyi Dzsesszika, meg Dzsenifer... :roll:

Hajrá, csajok, csillogjon a kecó! Többet úgysem lesz időtök ilyen alapos takarításra. :lol:
Mi Gáborral azóta is ezen röhögünk, hogy a baba születése előtt sterilre sikáltuk a lakást, aztán utána meg belefulladtunk a koszba. Ennyit a sterilitásról. :shock:
Mondjuk, állítólag nem is jó az immunrendszernek, ha túl nagy a tisztaság, legalábbis ezzel vigasztaljuk magunkat. :?

Pussz a hétvégére

Kép

Kép
odod01
 
 


Hát ezen már én is sokat gondolkoztam, hogy mi lesz a tiszta lakásunkkal, de ezt hallom mindenhonnan, hogy jobban fog hasonlítani egy atombomba becsapodása utáni helyszínhez mintsem egy szép tiszta lakáshoz... :shock:
Szóval nem álltatom magam, hogy én majd megmutatom hogy lehet ezt csinálni baba mellett is....meggyőztetek, hogy nem lehet :roll:
Bár szerintem mire mi hazajövünk a korházból már kupi lesz, hisz párom nem hinném hogy rendet fog nagyon rakni, szerintem reggel felkel, dolgozik, rohan be hozzánk és utána este 9kor hazazuhan max a fürdőbe és az ágyba...
Még jó hogy van mosogatógépünk és legalább azzal nem kell majd vesződnöm :D
Az anyakönyvezéssel kapcsolatosan köszönöm az információkat, hát mindent megpróbálunk aztán ha nem, hát nem és marad Kira :) Lényeg, hogy most már jöjjön ki és legyen itt velem, had ölelgessem :)
Timi te hova tűntél?
Remélem nincs semmi baj...ugye jól vagy? És a baba is!

Szép hétvégét nektek!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Semmi baj még egyben vagyunk.Tegnap jól lefárasztottam magamat a fürdőszobával.Még a csempéket is lemostam :D .
Nekem is mondják hogy mikor akarsz te majd futni járni a baba mellett?Meg ilyenek.De én akkor is fogok nem érdekel.Nekem ez létfontosság!Már alig várom.Jó először biztos csak séta lesz.
Tök furi,hogy előre kérdezik a nevet.Én ezt úgy képzeltem el,hogy amikor megszületik akkor kell mondani vm.t.Te nem félsz,hogy összekeverik?Nekem ez a parám.Te mit fogsz mondani fiú névnek?Én Gergelyt de a másodikat még nem tudom.
Úgy örülök ma jön két kollégám is meglátogatni,utánna meg megyek a féltesómhoz (hugom) köszönteni szülinapjára.Ma nem fogok unatkozni :D .Szegény apjuk meg csak dolgozik-dolgozik :( .
Na pussz mindenkinek


Kép

Timi
tftimi
 
 


Timi, hát igen a filmekbe mindig az van, hogy ott kell mondani nevet miután megszületett, de hát a filmek már csak ilyenek :D
Nekünk ha fiu lett volna apuci nevét kapja, ugyhogy Iván lenne, szerencsére ezen nem kell gondolkoznom :D
Bár második nevet nem tudnék neki adni, de nem is fog kelleni, mert ugyis kislány lesz :)
És most már megvan a Kiruci második neve is, Kira Luca lesz :)
Aranyos kis huncut nevek :)
Én párocskám is dolgozik, de már csak négy óra és jön haza :)

Én is szeretnék valamit csinálni szülés után, bár még nem találtam ki, hogy mit, de szeretném minnél hamarabb visszanyerni az alakomat és a kondimat, mert barátnőmnek júniusba lesz az esküvője és addigra ki kell néznem valahogy, meg különben is, apának is végre egy nő kell, nem egy bálna :lol:
Szóval én is mindent meg fogok tenni ennek érdekébe, majd apa vigyáz esténként egy-egy órát a lányára amíg én elmegyek tornászni valahova! :P

Na, ne vidd túlzásba te se a takarítást :)
Jó szórakozást délutánra!

Jó hétvégét nektek :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok :D !

Szép napos időnk van :D.Orsi ti még egyben? Apa megint itt hagyott minket, elment autószerelés ügyben :( .
Nem baj a jövő héten csütörtöktől lesz egy kis pihi.
Ma bedöglött a mosógépünk pedig majdnem 20 évig bírta.Most már muszály volt venni egy újat.Holnap már ki is hozzák.
Gondolhatjátok pont most mennyire hiányzott ez a kiadás :( .
Ma volt 2x is a méhnyaknál szúró-görcsölő érzés.Elég kellemetlen volt.Szerintetek ez a jóslófájás?
Mostanában nagyon feléledt a kisasszony :D .

További szép napot mindenkinek!

Kép

Timi
tftimi
 
 


Na szép jó napot :)
Mi még mindig egybe, és lehet ez így is marad :D
Nagyon nem akaródzik kijönni a kicsi lánynak! Hiába a szép idő, meg se kottyan neki :D
Komolyan már azon gondolkoztam, hogy lehet nem is gyerek hanem kiselefánt és akkor meg ugye 24 hónapig kell hordani, tehát még van jó pár hónapunk így együtt :lol:
Ne aggódj Timi, mi is egy hónapja vettünk új mosógépet, mert a régi (20 éves ) bedöglött :D
Baromi jókor jött nekünk is ez a kiadás :D
De hát még mindig jobb mintha akkor jön amikor épp megszületett és folyamatosan mosni kell a kis dolgait :D
Szóval ez Murphy, hogy a lehető legrosszabbkor jön mindig az ilyen!
Hát ilyen idősen már bőve lehetnek jósló fájásaid, nekem előbb is voltak, ugyhogy no para, ez már jelzi, hogy lassan itt a szétvállás napja :wink:
Dóri veletek minden ok?
Gondolom, most hogy ilyen szép idő van rengeteget vagytok kint a kertbe a lurkóval :)
Irigyellek már nagyon :)
De nemsokára együtt csámpázunk majd mindhárman...vagyis hatan :)
Szép napot nektek! 8)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Hát mosógép még nem jött.Mondjuk kiszállítás reggel 9 és d.u.5 között.Kedvesek mi?Mit csinál aki dolgozik?Hi-hi-hi.
Holnap megyek CTGre.
Orsi:
Neked mikor kell orvoshoz menni?
Most tulajdonképpen mit nevezünk jósló fájásnak?Mert keményedésem már régóta van,de most este is 1X beszúrt alul(tegnap 2X).A keményedés a jósló?Szegény zaklatlak a hülyeségeimmel,de tényleg nem tudom :D

Dóri:Merre tüntél el?Csatlakozom Orsihoz irigyellek,hogy már sétálhatsz a jó időben a picivel.Én is szeretnék. :D
Tényleg lenne 1 kérdésem:azt hallottam,hogy császár után alig lehet enni és akkor is csak pépeset,igaz ez?Neked aműtőbe oda tették a babát a mellkasodra,vagy csak megmutatták?Utánna kivitték az apjához is?

További szépnapot :D
Kép

Timi
tftimi
 
 


Timi, hát a jóslófájás én ugy tudom, hogy a keményedést is meg a menzi szerűt is annak mondják !
De van akinek csak keményedése volt, van akinek csak menziszerű, nekem meg mindkettő!
De leírom szakszerűen egy könyv szerint!
Az állapotos méh a terhesség második felétől mintegy gyakorolja a vajúdást. A jóslófájások hozzájárulnak ahhoz, hogy a magzat elöl fekvő része a medencebemnetbe illeszkedjék. Ezeket az összehúzódásokat a kismama a méh fenn kezdődő, aztán fokozatosan szétterülő fájdalommentes de valószínűleg kellemetlen összehúzódásának, görcsének érzi majd. Az összehúzódások rendszerint harminc másodpercig tartanak de előfordulhat hogy két percig vagy esetleg még tovább is elhúzódnak. Ezek az összehúzódások a kilencedik hónapban egyre gyakoribbá, erőteljesebbé, egyre fájdalmasabbá vállnak!

Nah, szóval ezt írja róla a könyv :)

Orvoshoz konkrétan nem kell mennem, vagyis holnap megye ctgre, és ott majd meglátjuk mit mondd a dokim, de ma én még felhívom, hogy megkérdezzem nem mehetek-e délután és nem reggel, igy nem kéne kivennie szabit a páromnak, mert ha mostantól minden nap mennem kell ctgre akkor nem fogjuk győzni szabival...szóval jó lenne valami kompromisszum!
Meg félek én attól, hogy március 15.én akar megszületni Kirus és akkor nem jutunk be a korházba...szóval nem tudom már gondolkoztam a befekvésen vagy a szülésmegindításon is...

Nem tudom mi legyen...délután 2 körül hívom a dokimat!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia!

Hát köszi az infót.Nekem olyan még nem volt ami fentről kezdődött volna.Eddig csak keményedés volt+szúró érzés alul,de az utóbbi csak 2mp.
Na mindegy.
Hát reméljük,hogy egyikünkre sem jön rá a szülés 15.-én.Valamelyik nap azt álmodtam,hogy sétafikáltam a városban egyszer csak ott termettek a rendőrök egy csomóan.Gumilövedékek+könnygáz minden fele repült...én meg menekültem nehogy azt higgyék,hogy tüntetek(pocakkal :D ).Szőrnyű volt.De azt hallottad,hogy aki csak kimegy az utcára akkor azt 50.000ft-ra bűntethetik?Röhej.Ez már nem demokrácia.Majd az lesz mint régen.Négynél több ember nem tartózkodhat az utcán,mert azt csoportosulásnak számít és bevisznek :D .Hi-hi.
Nálunk szegény anyukám cipel állandóan a Szabololcs u.-ba,mert ő nem minden nap dolgozik.Apát alig engedik el néha.Remélem a szülési szabiját azért csak kiveheti,mert ha nem nagyon bepipulok.
Megjött a mosógép :D .
Lehet kérni hogy beindítsák a szülést?Vagy hogy van ez?Akkor holnap mind a ketten CTGzünk.
Na pussz
Kép

Timi
tftimi
 
 


Hát jó kis álom :lol: Bár az a baj, hogy tényleg, lehet valóság is, nem tartalmazott nagyon olyan dolgot ami miatt ne lehetne... :shock:
Holnap megyek CTG-re és ott mindent megbeszélek a dokimmal, hogy akkor mi legyen, de most beszéltem vele telefonon és megnyugtatott, hogy nem kell minden nap CTG-re mennem, de dolga volt, hallottam a hangján, ugyhogy holnap beszéljük majd meg!
Hát a szülésmegindítás az azért nem ugy megy, hogy kérhető, de én beszéltem már erről vele, mármint a túlhordásról és tudom, hogy nem híve a túlhordásnak, mert lehetnek szövődményei, és az ugye senkinek nem jó, szóval ezért lehet, hogy meg lehet győzni, hogy indítsa meg, de majd meglátjuk.
De ha más nem lehet azt meg tudom vele beszélni, hogy fektessen be szerdán, és ha nem indul meg csütörtökön akkor pénteken kijövök, vagy valami hasonló, csak mert, hogy nehogy tényleg pont 15.én akarjon kijönni!
Na mindegy, nem ragozom tovább, majd holnap minden kiderül aztán jövök és megírom!
Addig is jó mosást neked, és napozzatok sokat :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Orsi:
Hát olvastam a másik fórumon hogy jártál.Teljesen átérzem a bánatod.Nekem már most tele a hócipőm a vizsgálatokkal hát még neked.Gondolom.Én is most nemrég értem haza.Hulla vagyok.
De egy vígasztaljon.Bent tuti nem marad az a baba :D .Legalább megúszod a március 15-.ét.

Midjárt átmegyek és megmondom annak a babának a magamét.Hogy mostmár aztán tessék kijönni! :D

Képzeld megismerkedtem egy Budakeszis kismamával,aki szintén a Szabolcsban fog szülni,csak egy héttel előbbre van kiírva mint én.
Úgyhogy már 4en leszünk sétáltatók ha nem baj.De nekik még nincs internetük.Most intézik.
Na inkább örülj hogy süt a napocska és mindjárt csütörtök és akkor együtt tudunk lenni apákkal!!!
Na pusssz

Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Hát pont most akartam ide is leirni a storymat, de te már olvastad, ugyhogy Dóri kedvéért azért leirom összefoglalva, rövöden, hogy ugy néz ki, hogy nem akar kijönni...pénteken is mennem kell ctgre meg vasárnap is meg jövőhét kedden is! Jövőhét kedden találkozom legközelebb a dokimmal, akkor vizsgál meg megint!
Igazából ugyanugy van mint multhéten, azóta egy kicsit se jött lejebb... :cry:
Hát én nem tudom mi lesz ebből...bár nem híve a dokim a túlhordásnak, de ugy látszik, most még se aggódik!
Persze, tudom, hogy nem kell aggódni, mert, hogy ugye a peteérés mikor volt, meg igazából mikor fogant meg azt senki nem tudja, de azért akkor is, ugy számít rá az ember, hogy legalább a kiirt időre meglesz, ha előbb nem is...hát szóval rövöden ennyi...el vagyok kenődve, de majd összeszedem magam!
Hát igen igy már nem kell aggódnom a március 15 miatt...hát mindennek megvan a pozitív oldala...
Csak a végén ugy járok, hogy bezár a Schöpfi mire megszülnék...akkor meg hova megyek? :shock:
Timi, egyáltalán nem baj, ha négyen leszünk, vagyis nyolcan...a lényeg a jó társaság :)
De szerintem ti elöbb megszültök mint én...
Alig várom a hosszú hétvégét...lehet el kéne menni valahova kirándulni egyet apával...majd meglássuk!
Szép napot nektek! 8)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!
Hú, megint lemaradtam... Boldi ezerrel mászik, én a nyomában, az útból el kell valakinek távolítani a "nem szabad"-cuccokat...
Ma szörnyű napunk volt, éjjel 2 óránként ébredt keserves sírással, alig lehetett megnyugtatni, napközben is pocsék volt a kedve, szinte végig pityergett. :cry:
Én is a végét járom már, alig állok a lábamon. Főleg, hogy ma felástam a virágoskertemet is. Mondjuk nagyon élveztem ezt a kis mozgást a szép napsütésben.
Orsi, drukkolok, hogy kijöjjön a babóca végre! Olvastam, hogy van Primatorna a pátyi közösségi házban. Tudsz róla valamit? Oda járhatnánk együtt majd, ha egyszer mozogni támad kedved. :lol:
Timi, te hol fogsz futni? Arra felétek elég meredek részek vannak, nem? Vagy bírod?

Tartsatok ki, mindjárt jön az "új fejezet" az anyaságban.

Kép

Kép
odod01
 
 


Napsütéses szép időt mindenkinek :D !

Orsi: Jól vagytok :D ?Köszi a majd akkor keresek 1-2képet amit le kéne kicsinyíteni ha megtennéd,és elküldöm emailen.

Dóri:Hát nem irigyellek.Miért ilyen sírós a kicsi?A foga lehet nem?
Futni én oda jártam ahova a párom gyúrni.Ott van 4 futópad+lépcsőző+bicikli+sífutógép.De az túl messze van (Bp.Egér út),úgyhogy körülnéztem a neten és találtam Kesizn most nyílt egy új hely,az Erdő utcában (Fő úttal párhuzamos).Ja és oda csak csajok járnak :D .
http://www.evolucio-fittnes.hu/index.php?n=old&kod=13
Eleinte itt futottam az erdőben,de igazad van valóban szar a terep.Általában lefelé nyomultam,de az meg a térdemet készítette ki.Sajnos a tornát nem szeretem meg az aerobikot sem,mert ott nem tudom úgy beosztani az energiámat ahogy én szeretném.A edző egyből beszól, hogy gyerünk-gyerünk.Azt meg utálom.
Vettem is utoljára a profi futócipőt (futógépre valót),de sajnos nem sok alkalmam volt azóta használni.Egyébként nekem van itthon egy sífutógépem.Az azért jó.mert minden izmot megmozgat és kíméli az izületeket.Eleinte szerintem azon fogok kezdeni.Ha lesz rá időm meg erőm :D .
Remélem majd tudunk együtt járni valahová.Ha tudtok Pátyon valamilyen fitness termet én oda is szívesen átmegyek.

Na puszi
Kép

Timi
tftimi
 
 


Na sziaszotk :)

Pátyi fitness terem...van!
Egy családi ház alsó két szintje van megcsinálva edzőteremnek, mindenféle géppel! Orák nincsenek, mármint ilyen aerobic meg ilyenek, szóval csak gépek és azon annyit amennyit akarsz! Oda jártam sokáig, csak miután veszélyeztetett terhes lettem abbahagytam! De majd újra akarom kezdeni! Ugyhogy ha van kedvetek majd egyeztethetünk :)
Viszont a Művházba van baba-mama torna! Arra gondolsz Dóri? Mert azt én mindenféle képpen szeretném! Persze tudom nem lehet rögtön, azt hiszem fél évesen lehet elkezdeni, de jó lenne menni, ha neked is van kedved! Timi te is jöhetnél! Nekünk ugyis kb. egy idős lesz a babónk! Szóval ha megvársz minket Dóri, akkor mehetünk együtt :)
Ha nem akkor meg majd később csatlakozunk! De a védőnőknél is szokott lenni foglalkozás hétfőnként! Oda szoktál járni? Azt mondta a nőci, hogy jó szokott lenni, sok kis babóval :)
Kiváncsi leszek! Én mindenfelé szeretném hordani ahova csak lehet, szeretném ha jó társasági lény válna belőle, nem egy otthonülő anyukához ragaszkodó kis nebáncsvirág! :lol:
Szóval én minden jóba benne vagyok! Veletek meg tök jó lesz, hogy nem vadidegenekkel kell majd lenni :)
Alig várom már :)

Tényleg, miért sír ennyit Boldi? Fogacska? Vagy mi lehet? Nem tudom te mennyire hiszel benne, de van egy olyan nyaklánc ami elvileg fogzásra van, szóval felteszed a babónak és nem fog neki fájni, vagy legalábbis nem annyira! Unokatesómnak van, és dicsőíti! Azt mondta ők sokat szenvedtek a fogával, utána kapta egy ismerősétől, és onnantól kezdve egy nyik nem volt, és kijöttek a fogacskái szépen sorba...szóval lehet érdemes!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Na tök jó :D !Akkor azt a pátyi fitness dolgot bevizsgáljuk majd.
Csak attól félek,hogy elég nehéz lesz előről kezdeni.Na mindegy majd együtt szenvedünk :D .

Pussz
Kép

Timi
tftimi
 
 


Hát hidd el nekem is lesz miből, és nekem is előről kell majd kezdeni :D
Szóval mi (akkor már) ex. pocakosok majd összefogunk és menni fog meglásd 8)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Ma egész nap a kertben voltunk, szuper volt!
Én is a fogára gyanakszom, de ma például nem nyűgösködött, úgyhogy nem egészen értem... Milyen az a nyaklánc és hol lehet kapni? Bár lehet ám, hogy csak front volt. :lol:
A Pátyi Kurir nevű örökbecsű újságban olvastam a tornáról a Művházban, de az nem baba-mama torna volt, hanem Prímatorna, az egy olyan erősítős edzés zenére.
Nekem a konditerem nem nagyon jön be, mert én pont azt szeretem, ha valaki macerál, hogy "ne állj le", "gyerünk, bírod még". Biztos, mert versenyszerűen tornáztam, és megszoktam a hajtást. Vagy csak mazo vagyok. :D
Orsi: rokonaid Ihász Szilvi és Alexandra? Csak mert olasz szakon az évfolyamtársaim voltak az ELTÉn, ha ismered őket.

Hogy bírjátok a meleget?
A hétvégi hidegfront tuti kicsalja a babákat!!! :D
Hajrá kiscsajok a pocakban!

Kép

Kép
odod01
 
 


Sziasztok :D !

Na mindegy majd kitalálunk valamit torna ügyben.
Tegnap annyit kajáltam én nem tudom mi volt velem.Reggeltől-estig.Csak majd győzzem leadni :( .
Megmosdattuk a kutyámat is :D ,egész jól bírta,de a hajszárító már nem annyira tetszett neki :D .Most van egy illatos magyar vizslám :D .
Felkészítettük őt is a babavárásra.Nehogy már csutakossan mutatkozzon be :D .
Ma már sajnos nincs olyan jó idő.
Boldi már jobban van?
Orsi:Engem is hívogatnak,hogy na megvan már az a baba?Meg, hogy szóljak egyből,de ne akkor amikor már megvan,hanem amikor elkezdődik.Na persze majd ha elkezdek vajjúdni az lesz az első dolgom,hogy mindenkinek körtelefonálok :D .Már az agyamra mennek.Tudom,hogy csak aggódnak,de akkor is zavaró.
Na pussz

Kép

Timi
tftimi
 
 


Na sziasztok!
Nem hallottam még erről a tornáról, de majd utánaérdeklődök :)
Én szeretem az erősítéseket is (gépeken) meg a zenés tornákat is :)
Lényeg a jó társaság :)
A Szilvi és az Alexa a nővéreim :)
Milyen kicsi a világ :P
Majd megkeresem neked a neten azt a nyakláncot, és akkor megnézhetedmit tud, mit irnak róla :)
Kicsit nehezebb így a melegbe, de imádja a kiscsaj mikor süti a pocim a nap és gondolom neki is meglegszik odabenn, és olyankor tökre felélénkül :)
Ilyenkor próbálom győzködni, hogy jobb lenne idekinn, sokkal jobb a napocska is, de hát nem hat rá...de remélem valami front most már beindítja, vagy a hétfői újhold :D
Nekem mindegy mi indítja be, csak már jöjjön :D
Nem tudjátok mikor szokták megindítani a szülést? Egy hetet vagy kettőt szoktak várni? Mert nekünk lassan egy hét túlhordás van...kedden ha megyek ctg-re meg dokihoz talán megindítja? :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Timi, hát engem is baromira bosszantanak már...komolyan, még meg se született, de már elküldtem 100smst...mi lesz ha megszületik? Azt hiszik milliomos vagyok, hogy telefonálgatok mindenkinek naponta, hogy nincs még meg, nincs még meg...hát miért nem hiszik el, hogy szólunk ha megérkezett?
Ja és nekünk is a fél család smst kér ha elindulunk a kórházba...sőt apórom be is akar jönni, hogy majd együtt izgulhasson a fiával (mert nálunk a végén nem lesz benn párom)...
Hát nekem ne legyen ott az após mert én azt nem akarom...mi köze hozzá? :shock:
Sajnos a Schöfibe ugy van a szülészet, hogy egy lengőajtó válassza el onnan, ahol még mászkálhat mindenki, tehát totál lehet mindent hallani! Hát nekem ne hallgassa végig azt, hogy én hogyan szülök... :shock:
Nem komplettek az emberek! Túl sok amerikai filmet néznek, ahol ugye az a szokás, hogy az egész család végigüli az egészet...hát de ez nem amerika könyörgöm! :evil:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sikerült :D .
Köszi Orsi :D .
Képzeld tegnap este 10körül kaptam egy smst.Azt hittem te vagy az és beindult a szülés,de sajna nem.Valami baromság jött.Úgy megijedtem :D .

Kép

Timi
tftimi
 
 


Nagyon szívesen :)
Bármikor küldhetsz, szívesen megcsinálom :)
Hát szeretném már smst küldeni...nem is tudod mennyire :)
De remélem már hamarosan küldhetem!
Nem tudom meddig szokott várni a dokim a szülés indítással, meg a befektetéssel, de remélem most már hamarosan sor kerül rá!
Holnap megyek dokihoz reggel, és remélem már haza se enged!...Majd meglátjuk!
Lehetmég te is beelőzöl? :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Orsi:
Én úgy hallottam, hogy 1 hétnél tovább nem nagyon szokták benthagyni a babát,úgyhogy szerintem mostmár kapsz egy konkrét időpontot még a hétre.
Na pussz
Kép

Timi
tftimi
 
 


Hát Timi, nagyon remélem, hogy igazad lesz, az már jobb lenne egy fokkal, ha lenne egy dátum amikor már tuti a karjaim közt tarthatom a lányom :(
Mert ez igy elég rémes...szóvl remélem igazad lesz!
Jajj egy kérdés, te mikor csináltad meg a terhességi tesztet? Tudod a dátumot?
Csak mert nekem van az a kismama öröknaptáram, az a kerek amit a doki is forgatgat állandóan, és ott be van jelölve, hogy a terhességi teszt mikor mutat pozitívat...na mindegy bonyolult elmagyarázni, de ha tudod a dátumot hogy neked mikor volt pozitv akkor megirod nekem, meg azt is hogy az utolsó menzid első napja?
Csak mert nekem annyira nem stimmel a dolog :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Csak próbálkozom :D

Kép

Timi
tftimi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: