Új privát üzeneted érkezett!

SZiasztokKép

MókuskaKép

Udv itt nálunk a csapatbanKép
Mostmár mi is 3 man vagyunkKép
Megnéztem a profilodban a nagy lányod tündéri!!
Dánielről nincs képed?
Milyen baba?
Az éjszakát végig aludja?
Szopozik még?
Én Vikimet 4 és fél hóig tudtam szopiztatni, utánna már kellet a pótlás a tápi!!
De mostmát szerncsére nagyon rákattant a kanalas kajákraKép
HA tudsz dobjál róla képet, hagy gyönyörködjünk benneKép
Majd át nézek a Starján topicba is!!


UserKép
Tégedis megnéztelek ám szépek vagytok így együttKép
Hová tüntél?
Mizus?
Remélem a mensi elkerülKép

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia Edinka!

Daniról is van fent kép a profilomban, csak görgetni kell jobbra az egészetKép
Dani elég jó baba, az elején egy picit hasfájós volt, de nem volt vészes, éjszaka aludt csak szopizni ébredt 2-szer. Dec. 27-től (egyik napról a másikra) átaludja az éjszakákatKép Volt olyan nap, hogy este 10-től reggel 1/4 9-ig egyfolytában aludtKép Az általános egyébként az, h leghamarabb 1/2 7 körül eszik. Ehhez mondjuk az is hozzájárult, h napközben alig alszik a drágám addig viszont órákat is.
Még szopizik -csak szopizik- és remélem legalább olyan sokáig sikerül majd mint Lilit.
Lilit 22 hós koráig szoptattam, akkor már terhes voltam Danival. Õ még szopizott volna tovább is, de az első terhesség alatt gond volt a cukrommal a másodiknál már automatice kellett diabétesz gondozásra járnom. Ehhez 2-3 napos kórház is szükséges 2-3 alkalommal. Szóval ezek tudatában ugy gondoltam, hogy szép volt, jó volt, de ha be kell feküdnöm mit kezdenek vele nélkülem -ráadásul addig csak itthon aludt, idegen helyen még nem! Mondjuk majd megszakadt a szivem, mikor ott sirt nekem és mondogatta, h cicit, cicit, de jobb volt igy. Szerencsére 1-2 nap hiányolta, aztán teljesen megfeledkezett róla.
Mostmár az ovira készülünk, olyan fura lesz, h nem fog egész nap csacsogni nekem.

Miket csinál már Viki? Kezd már beszélgetni? Végignéztem a képeket, igazán jó husban vanKép
Lili mindenevő volt, kiváncsi vagyok DaniraKép
Megyek, felszáradt a padló, befejezem a takaritást.

Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Nem vesztem el, most jöttünk haza a nagybevásárlárból. Sajnos a munkahelyemen nem tudok internetezni, csak itthon.
Olyan jó olvasgatni a gyerekeitekről. Még bennem is él azért a remény, hogy lakik bennem valaki. Ma vettem két tesztet is, biztos ami biztos.

Edinka!
Ma megkerestem a térképen Õrhalmot, annyira nem tűnik távolinak. A párommal nyáron voltunk kirándulni B.gyarmaton, biztosan átmentünk a Ti községeteken is. Hogy van a kislányod? Mit szólt a macinak karácsonykor?

Mókuska!
Köszi a kórházas topikba küldött infót. Lili és Danika nagyon aranyosak.

Most megyek, vár a párom.KépKépKép
User
user
 
 

 
 

Sziasztok!

Kinga
Remélem tudtam segiteni! Pozitiv teszthez drukkolok!+++++++++++
A barátnőmnek is 2 negativ teszt után lett pozitivKép ( negativ után pár nappal negativ, aztán még aznap egy másik pozitivKép)
Ha van vmi irj! Olyan jó igy másokért is izgulniKép

Puszi
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!
Ma is elszomorítottam magam egy negatív teszttelKép, de a párom megvígasztalt, hogy a következő hónapban ügyesebbek leszünk.Kép
Hányingerem hol van, hol nincs, kicsit idegesít, meg a hasfájásom is aggaszt. Azt hiszem ideje felkeresnem egy dokit.

Egyébként ti hogy vagytok? Minden o.k?

Olyan szép idő volt ma, szeretem amikor süt a nap. Már nagyon várom a tavaszt.

Na még tanulok egy kicsit, legyetek jók! User
user
 
 


Sziaszok!

Kinga
Küldtem mailt.
Sztem még ne add fel! Mikor Danival terhes lettem először semmi tünet nem volt, az alhasam fájt mintha meg akarna jönni. Utána jött csak az émelygés.
Na megyek aludni...

Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Jó reggeltKép

MókuskaKép
Vikim már szépen ül magától, mászik mint a
villámKép
És már szépen fel huzza magát pl az ágyasrkában, csak szegénykém néha akorákat esikKép
Szerintem nemsokára fel fog állni!!
De mikor sétáltatom akkor lábujhegyen jár!!
Szerinted ezt kinövi majd?

UserKép
Ne keseredj el, ha ez nem a ti hónapotok volt akkor bizti hogy a köv hónapban össze jön a bébiKép
A multkor kérdezted, nekünk Viki az első próbálkozásra össze jött!!

De még semmi sincs veszve ha nem jött meg akkor még reménykedj!!!!

dobok fel egy képet a kiscsajrólKép


Kép

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia Edinka!

Nagyon aranyos VikiKép
Azért lábujjhegyen lépked mert még nem áll magától stabilan. Akkor van gond, ha már önállóan megy és még akkor is lábujjhegyen.

Tegnap voltunk mérekezni.
Dani 66cm és 7940g, Lili 101cm és 16,2kg
Elégedett lehetek velük, szépen növöget mindkettő.
Danit vinnem kell ortopédiára. Egy kicsit balra tartja a fejét, tegnapelőtt vettem észre. Dokinéni szerint nem komoly hiszen csak most jött elő, figyelni kell merre fordul, hogy tartja és arra ösztönözni, h minél többet forogjon a másik irányba.

Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!
Mindkettőtöknek köszönöm a biztatást.
Mókuska köszi a mailt!
Még tényleg reménykedem, mert ma nem jött meg, és egy nagyon-nagyon halvány csík jelezte, hogy terhes vagyok. Kicsit elbizonytalanított, mert a kontrollcsík sokkal erősebb volt.
Hát várok, várok, várok...

Edinka!
Tündér a kislányod!Kép
A szülésről van kedved mesélni? Én olyan szívesen hallgatom (olvasom) az ilyen történeteket.

Átmegyek még az S.tarjános topikba is hátha van egy kis olvasnivaló.
Sziasztok, User.
user
 
 


Sziasztok!

User
Halvány csikKép
Akkor van még remény!!! Milyen érzékenységü tesztet vettél? Na és ugye attól is függ a ciklus melyik szakaszában volt esély a teherbe esésnek.

Délután v. este még jövök, most kicsit pakolni kell meg főzni vmit.
Puszi
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


SziasztokKép

Most sokra nincs ídőm így gyorsan megírom
hogy

UserKép
Szüléstörténetet szivesen mesélnék ha ugymond átéltem volna,de sajna nem így volt mert Viktória
programozott császárral születettKép

Ma délután 5 kor gondoljatok légyszi Vikire,
mert visszük őt dokihoz mert levan nőlve a nyelve és a nyelve alatti felvféket fel csípik nekiKép
Jaj én annyira féltem őt!!!!
A szívem fog megszakadni

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!

Edinka!
Mi a helyzet Vikivel? Mi volt a dokinál? Biztos nagyon rossz volt szegénykémnek.Kép
Ilyenről még nem is hallottam, hogy le van nőlve valakinek a nyelve. Hogy vettétek észre?

Nekem azóta sem jött meg, és a legutóbbi teszten már erősebb volt a t-csík is.Kép
Még azt nem tudom, hogy mikor menjek dokihoz.

Puszi, User.
user
 
 


Azt el is felejtettem írni, hogy tegnap kocsival balesetet szenvedtem.Kép Szerencsére senki nem sérült megKép, én kicsit meghúztam magam, remélem ez nem lesz kihatással a pocilakóra. (Remélem van pocilakó!!!)
User
user
 
 


Sziasztok!

Edinka
Na mi volt a dokinál? Ez még csak most derült ki Vikinél? Csakmert a sógornőm középső lányának is volt ilyen gondja, de nála a születése után nem sokkal felvágták mert nem tudott rendesen szopizni.
Biztos ügyesen tul lesztek rajta, ezek a picurkák még villámgyorsan regenerálódnakKép
Mi holnap megyünk Danival bőrgyógyászatra és én vérvételre.

Na megyek mert Lili állandóan szólongat....mert persze, h még nem alszik

User
Irtam a másik topicba

Sziasztok
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


HA őszinte akarok lenne azt kell hogy mondjam
hogy sokkal de sokkal rosszabra számítottam mint ahogyan ezt előadták.
Na, bementünk a doki nagyon kedves volt
Viki nagyon nézte őt, kapott egy kis lidokaint a nyelve alá és egy ollóval a nyelve alatti hártyát egy kicsit "bejebb" metcte:-(vágta)
Nem sírt annyira mint amire számítottam egy kicsit vérzett neki de már az is elmult!!!
Ugy örülök hogy ilyen bátor kis csajom van, én tuti bőgtem volna sokkal jobban:-)

UserKép
Uristen, remélem nincs semmi komoly?
Hogy történt?
Beléd rohant valami állat?

MókuskaKép
Ahol én szültem ott nem is szóltak hogy levan nőlve a nyelveKép
A gyerekdokink szólt de ő azt mondta hogy mivel Viki tudott rendesen szopizni így ráéünk 9-10 hósan megcsináltatni ezt a beavatkozást!!
De a lényeg hogy túl vagyunk rajta és tényleg nem volt olyan vészesKép
Mára már el is felejtette!

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!

Edinka
Ügyes kis hős VikiKép Az ijedtség biztos nagyobb volt mint a fájdalomKép
Felállt már? Én már alig várom, h Dani tudjon ülni, ugyanis sztem már nem nagyon szeret feküdni. Ugy nem lát mindent amit akarKép Az ölünkben is állandóan huzogatja fel magát.

User
Mi ujság? Jól vagy?

Sziasztok
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Köszi jól vagyok, hétfőn éreztem magam egy kicsit összetörve, biztosan meghúztam magam a nagy kapasztkodásbanKép. Úgy történt a baleset, hogy Gyöngyös felé rettentően jeges volt az út, és egy óvatlan pillanatban elkezdett csúszni a kocsi, át a másik sávba. Én ellenkormányoztam, de lehet, hogy túl sok volt, és megpörögtünk kb. háromszor. Aztán megálltunk egy árokbanKép. Az a szerencse, hogy nem mentem gyorsan, és így csak a kocsi tört össze, a benne ülők nem.Kép
Szóval az élethez kell egy nagy adag szerencse is!
A pocilakóval úgy érzem nem történt semmi baj, jól érzem magam egy kis hányingert és fáradtságot leszámítva. Már a cicim is érzékenyKép. Ezt már jó jelnek veszem. Úgy döntöttem, hogy jövő hét kedden megyek el a dokihoz, akkor kb. 5 vagy 6 hetes leszek.

Edinka!Kép
Nagyon örülök, hogy Viki szerencsésen túljutott a megpróbáltatáson. A gyerekek sokszor sokkal bátrabbak mint a felnőttek.Kép

Mókuska!Kép
Dani lehet hogy az öthónapos szülinapján meglep bennetek, hogy felül. Én azt hallottam, hogy kb. ilyen idős korban ülnek fel először. A kis Lilinek mikor sikerült? Emlékszel még rá?

Sziasztok, User.
user
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

User
Huuu már gondolom nagy izgalomban vagytok a pároddal!!!
Merre csusztál meg az autóval? Csak nem a püspöki völgyben? Nagyon jól ismerem az utat hisz gyöngyösi születésü vagyok és Gyöngyös mellett egy kis faluban éltemKép
Apa egyszer ott törte össze az autójukat, akkor még csak jártunk.
Lili mindent előbb csinált, éppen 1 hónapos volt mikor hátára fordult aztán 3 hónaposan vissza. 5 és fél hónaposan már stabilan ült.
Dani 1 hós és 6 napos volt mikor a hátára fordult, de hátról hasra még nem megy neki. Lehet, h ülni előbb fogKép
Ezek olyan emlékek mint a szülés, nem lehet elfelejteniKépKépKép
Vigyázz magatokraKép

Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Edinka merre vagy?

Mókuska! Pontosan ott csúsztam meg a püspöki völgyben.Kép Teljesen láthatatlan volt a jégpáncél az úton, még az a szerencse, hogy nem mentem túl gyorsan.
Egyébként tegnap lett kész a kocsi, elég jól helyrekalapálták.Kép

Jók legyetek, User.Kép
user
 
 


Sziasztok,
beköszönök én is nektek Kép. Látom, a régiek közül senki nem jár vissza, sokáig aludta téli álmát ez a topik.
Nem tudja vki, létezik Pásztón kismamatorna v. baba-mama torna?

üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Edinka
Mi ujság? Gondolom nem sok időd van Viki mellett!
Felállt már?

Zsóka
ÜdvKép A hugom Pásztón lakik, már küldtem is neki sms-t, h tud-e vmitKép
Kicsit visszaolvastam és látom, h Kutasón éltekKép
Tényleg szép hely! A barátnőmék Cserhátszentivánon vettek házat, szeretek hozzájuk menniKép
Birkák, tehenek, ló, macskák, kutya ...igazi gyerkőcöknek való helyKép

Sziasztok
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska,
hm, lehet, h ismerem is a barátnődet? Kép Van egy ovis korú kislányuk, Bogi? Mert ha igen, a lányommal együtt jár oviba Hollókőre Kép.
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Zsóka!

Igen, biztos, h ők azok!Kép
Megkérdeztem a hugomat, azt mondta kismama torna van, a kórházi védőnő tartja, nála kell érdeklődni v. esetleg a körzetis védőnők is tudnak segiteni mikor vannak foglalkozások. Baba-mama tornáról nem tud.

Szia
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska,
szentiváni barátnéd férjével ma reggel (is) összefutottam, na legközelebb elmondom nekik, h összefutottunk itt a bbneten Kép.

Sajna a kismamatorna nem aktuális nálam, ui. kiderült, h gerincsérvem van, így most gyógytornára járok. Majd összeállíttatok magamnak a gyógytornásszal egy komplex kismamatorna-gyógytorna gyakorlatsort Kép.

Ti hol laktok? (Lusta vagyok visszaolvasni a topikot...)
Itt most csodaszép a behavazott táj. Azért nem mondom, jobban örülnék már a zöldellő domboknak-erdőknek és egy kis madárcsivitelésnek... Kép

üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Zsóka!

Én is azt mondom gyöngyörü a havas táj, sőt ha tél akkor mindenképp legyen hó, de már jobban örülnék a tavasznakKép Egyébként is jobban szeretem a meleg évszakokat.
Mi Salgótarjánban élünk. Anno egy kis faluban, Gyöngyösorosziban éltem és nagyon furcsa volt ide költözni, pláne a 7. emeletre! Sokakanak sokkal kényelmesebb egy panelban lakni, de én nagyon vágyom vissza a kertes házba! A gyerkőcök is imádnak kint lenni, mikor anyuéknál vagyunk Lilit alig birom berángatni az udvarrólKép

Szia
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


El is hiszem, h vágysz vissza a kertes házba Kép. Én kerets házban nőttem fel (Pest, XVII. ker), aztán amikor férjhezmentem, a belvárosba kötlöztünk. Nagyon nem bírtam Kép. És hát gyereket ott nevelni bűn. Sajna arra nem volt lehetőségünk, h Pesten v Pest környékén vegyünk ekrtes házat, itt viszont sokkal jobbak az árak, így itt vettünk. Nem bántam meg Kép. Jó levegő, nagy kert, szuper óvoda-iskola, vadállatok, szóval szuper. Itt egész jó áron vannak még most is jó állapotban lévő házak. Sokan költöznek ide végleg Pestről, fiatalok is. Úgy látom, ez most tendencia, vidékre (messzire Pesttől) költözni. Sokan belefáradnak a pesti 'embertelen' életbe...
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


A vágyam, h egyszer kertesházat vegyünk. Egyenlőre elég távolinak tünik -legalábbis itt a városban. Kezdetnek jó lenne legalább egy nagyobb lakás a mostani 1+1/2 szobás helyett, ja és lehetőleg erkélyes. A baj nálunk az, h a páromat nem igazán lehetne rávenni, h Tarján vonzáskörzetéből elköltözzünk. (pedig Anitáék is mondogatni szokták hol vannak Szentivánban eladó házakKép) Na ebben anyósomnak is nagy szerepe van. Épp a multkor próbált meggyőzni, h nekünk nem lenne jó a kertes mert apa szinte semmihez sem ért és ott meg mindig van munka, meghogy kertesnél nem lehet megoldani, h az udvar és a lakás is rendben legyen....stb. Már nem is mondtam erre semmit.

Pesten én mindig frászt akarok kapni a nagy forgalomtól, dugóktól, rohanástól... Ha nagyon-nagyon muszáj lenne biztos tudnék ott élni, de megszokni..hááát.

Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!
Én Pásztóról szeretném szaporítani a nógrádiak táborát. Nekem kettő gyerkőcöm van Adrika 7 éves, Krisztián 2. A kicsit itt szültem Pásztón és nagyon meg voltam elégedve az orvossal is és a kórházzal is.

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Már nem is tudom, hogy mikor írtam utóljára. Lassan-lassan kezdem magam jobban érezni. Ma léptem a 12. hétbe. Az állandó fáradtság egyszerűen mindentől elvette a kedvem, csak vonszoltam magam.
Szerencsére a pocilakómmal minden rendeben, jövő héten megyek újra UH-ra. Sajnos a hasam nagyon sokat fáj, de a dokim azt mondta, hogy előfordul.

Kis-plutó! Én is Pásztóra járok Berze doktorhoz. Eddig jók a tapasztalataim Vele kapcsolatban.

Egyenlőre ennyi a bejelentkezésem, vigyázzatok magarokra.

User
user
 
 


Sziasztok!

Tesókám! Látom idetaláltálKép
Jól vagytok? Holnap megyünk le anyuékhoz és valószinüleg egy hetet maradok a gyerkőcökkel. Tibinek szakdolit kell irnia.

UserKép
Végre jelentkeztél!Kép Örülök, h minden rendben van! Vitamint szedsz? Egy kicsit az is segit a rosszulléten, fáradságon. Sztem lassan a hasfájásod is el fog mulni. Pihenj amennyit csak tudsz!

Sziasztok
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok,
lányxok, ezek szerint vannak Pásztón jó nőgy-ok is. Én kettőnél jártam, rémálmomban ne jöjjenek elő, olyan tapló volt mind2.

User,
majdnem egyidősek vagyunk Kép. Én vas. lépek a 12-be Kép. Pocakfájás: normális, azt mondják, h tágul a méh. Mondjuk rám a frészt hozza néha egy-egy görcs...

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

User! Én is Berze doktor úrnál szültem. Nekem semmi panaszom nincs rá. A hasam Adrival nekem is fájt, de nekem a hátrahajló méhem miatt, legalábbis ezt mondták. Kb. 14. hét környékére múlt el.

Zsóka! Te hol fogsz szülni? A lányod most mennyi idős?

Kis plutó

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Kis Plutó,
nekem 3 gyerekem van már Kép, F8, L5,5, f1,5.
Pesten szándékozom szülni a Sote I-en, ott szültetett a 2-3. gyerkőc is. És császár lesz ez is, mint mindegyik, szóval azért is Sote I, mert ott jobban fel vannak készülve a "különleges" esetekre...

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok. Most költöztünk Nógrád megyébe, Patakra és pár hetes kismama vagyok. Szülni Pesten fogok, de a környéken keresek védőnőt. Ha valaki tudna ajánlani egy megbízható kedves védőnőt a környéken (Nagyoroszi, Érsekvadkert, Rétság) annak nagyon örülnék!
batka_manó
 
 


Sziasztok!

Zsóka! Hát Te már igazi rutinos kismamának számítasz. Gratulálok a nagy családodhoz. Harmadik babát én is nagyon szeretnék, de sokat vacilálunk rajta. Ha lesz jó lenne még GYES alatt, mert ha visszamegyek dolgozni utána már nem igen fogok még egyszer belevági.

Kis plutó

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Batkamanó,
sajna arrafelé nem vagyok ismerős Kép. Pesten hol fogsz szülni? Ezek szerint Pestről költöztetek? Mi is Kép, egy éve Kép.

Kis plutó,
hát igen, a rutin már megvan Kép. Én csak biztatni tudlak, a nagycsalád nagyon jó dolog!

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Zsóka!
Pesten a Tétényiben fogok szülni, nagyon dicsérik és a dokim is nagyon jó fej! Ez az első babám, úgyhogy izgulok:-)
Mi is egy éve vettük a házat, de igazán csak most költöztünk és még most sincs teljesen kész, van mit szépítgetni rajta! :-)) Itt sokkal szebb és nyugodtabb az élet, és a babának is jobb lesz!
batka_manó
 
 


Batka,
hát igen, első babánál még nagy az izgalom Kép (mondjuk a többediknél is Kép).
MI 2001-ben vettük a házunkat, de csak két éve lett pénzünk a felújításra. Nagyon szeretek itt lakni, és a gyerekeknek egy paradicsom. Csak hát a munka... Mondjuk nekünk szerencsénk van, munkaügyben nem vagyunk helhyez kötve. De van aki szintén ideköltözött és naponta jár be Pestre dolgozni. Na én erre képtelen lennék.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Zsóka köszönöm a biztatást.mindig is nagy családot szerettem volna, de azért félek is tőle. A lányom eléggé olyan természetű, hogy egyedül szeret játszani, ami nem baj csak a tesót mindíg lerázza, pedig ő fiú létére lelkesen babázik. Hugit nagyon szeretne ő is. Mind a három gyerkőccel császáros voltál?

Batka manó segíteni én sem tudok neked.
Mikorra várod a babádat?

sziasztok Kis plutó

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Zsóka köszönöm a biztatást.mindig is nagy családot szerettem volna, de azért félek is tőle. A lányom eléggé olyan természetű, hogy egyedül szeret játszani, ami nem baj csak a tesót mindíg lerázza, pedig ő fiú létére lelkesen babázik. Hugit nagyon szeretne ő is. Mind a három gyerkőccel császáros voltál?

Batka manó segíteni én sem tudok neked.
Mikorra várod a babádat?

sziasztok Kis plutó

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Kis plutó,
igen, mind3 császáros volt. Azért izgulok ám rendesen Kép. És valószínűleg nem lesz már több babánk, 4 császár azért elég. Kép
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Lányok,
az isten óvjon mindenkit a pásztói kórháztól!
Nem akartam minden vizsgálatot Pesten végeztetni, macerás a felutazás, a szwervezés, ezért úgy gondoltam, h a labort meg az uh-okat Pásztón csináltatom.
Soha többet...
Odamentem kilencre, mikoris közötlék, h a rendelés 10-kor kezdődik, addig a privát betegeket fogsadják-nézik. Na jó. Fél tizenegykor (!) meg is jelent az uh-os orvos, fogadott két beteget, majd el, kávézni.
Én a másfél éves kisfiammal mentem, nem tudom őt kire bízni. Természetesen bevittem a vizsgálóba, nem hagyom kint vadidegenekre. Pesten soha egy szót nem szóltak, sőt!
Be,megyek, köszönök, doki nem köszön vissza, azt mondja,f eküdjek le. Mondom de a 12. heti uh az hüvelyi uh , nem? Nem, ő nem csinál úgy hüvelyi uh-ot, h ott a kisgyerek. Õ megmondta már, h ne hozzak gyereket ide (életemben nem voltam nála vizsgálaton.) Õ nem csinálja meg így, mire én: ha ennyire zavarja (gondoltam, biztos a gyerek lelkivilágát félti), akkor elfordítom a bbkocsit. Nem, ő nem csináélja. Csinált végül egy hasi uh-ot, nézte elmélyülten, vagy 5 percig, mire én persze betojtam, miért nézi annyira, és emgkérdeztem: vmi baj van, dr úr? Erre ahelyett, h normálisan válaszolt volna vmi oylasmit, h nem anyuka, csak alaposan emgnézem a kcisit, üvöltve kikelt az assziosztensnek: háét nem igaz, mit képzelnek ezek, ha rövid ideig nézem, az a baj, ha sokáéig nézem, az a baj.
Köpni-nyelni nem tudtam, és én marha, még én kértem elnézést...
A papírra ráírta, h a vizsgálatot nem tudta elvégezni, mert az anyuka kisgyerekkel érkezett... A gyerek közben tök csöndesen üldögélt a bbkcosiban...
Azért elgondolkodtam, h ha a gyerek lelkét félti, akkor emgfelelt volna neki, ha megfordítom. Akkor vajon miért nem tetszik neki??? Csak nem _másképp_ végzi a hüvelyi uh-ot???

Du. a férjem felhívta, és nagyon nyugodtan, higgadtan beszélt vele, elmondta neki, h az azért nem járja, h egy orvos úgy beszéljen a betegével, h az sírva jön ki tőle. Ezt egyí orvos nem engedheti meg magának, még akkor sem, ha urambocsá' igaza van. Perzse a do9kinak állt feljebb, kiabált, de a zuram továbbra is higgadt maradt, a doki is kénytelen volt vele níyugodtan beszélni, azt mondta, h ő szereti a nőket (na ja csak a theres nőket nem), és h őt szeretik a betegei (azóta nyomoztam utána, rengeteg panasz van rá), és ha nem tetszik, ne menjek hozzá. Nem is megy a feleségem, mondta a zuram.

Két doki uh-oz a pásztói kh-ban, a fent említett, és egy másik, aki szintén tapló, mikor emgtudta, h 3 császárom volt és nem köttettem el magam, azt mondta, "én elkötöttem volna". Az állam leesett - nertán meg sem kérdezett volna előtte??

Szóval lányok, a pásztói kh-ba inkább ne. Úgy viselkednek ott az orvosok, mintha ők lennének az istenek, mintha a beteg lenne értük, és nem fordítva. A birka nép meg tejel nekik, tűrik a mwegaláztatásokat (dokihoz elsőterhews anyuka megy ragyogó arccal, mire a doki: és, megtartja??).
Hú, de kiakadtam.

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Zsóka!
Leírásod alapján gondolom, hogy Takács dr.-úrnál voltál UH-on. Õ memberileg elég tapló szerintem is, viszont nagyon jó UH-os. Viszont a kismamáihoz nagyon rendes, dehát így nem fogja bővíteni a kliensei körét. Egyébként itt én is egyedül Berze dr- úrhoz mennék. Volt alkalmam megismerni "közelebbről" is az összes orvost. 97'-ben 10 hetet feküdtem bennt, végül a 1. sz. női klinikán kötöttem ki. Ezért is szültem Adrit Gyöngyösön, viszont gyerekkel nem akartam utazgatni, én vezetni nem tudok busszal meg már elég macerás lett volna. Viszont genetikára Pestre jártunk.
Na egyenlőre ennyi, szia.

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Takács volt aki azt mondta, h elkötött volna. Az uh-os a Khatib volt Kép.
Berzét nagyon dicsérik, de róla is hallottam, (és ez általános szvsz), h a saját kismamáiihoz rendes, (vagyis aki fizet neki ugye), a többiek meg le vannak ejtve...

Oké, h a páciensek nagy része olyan, amilyen Kép (Sok kisebbségi, iszonyú ápolatlanok, műveletlenek - utóbbian pl azt értem, h azt sem tudja, hány hetes terhes, csak h jún végén szül), és gyanítom, h az orvosok hozzájuk idomulnak, így ítálnek Kép.

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka!
Szörnyű, hogy tényleg mik vannak. Én Berzét nem pénzeltem "agyonra". Nem jártam magánrendelésre, hanem a rendelőbe. Terhesség alatt 2 alkalommal adtam neki pénzt.
Gyöngyösön jártam úgy, hogy pénzeltem egy orvost, majd 34 hetesen megharagudtam rá, és szülni az ügyeletes orvosnál szültem, akibe nagyon kellemesen "csalódtam." Ez az orvos naponta bejött hozzám ellenőrizni. Viszont a szobatársam annál szült akinél én is akartam, és úgy, hogy kolléganője volt nagy ívben tojt rá.

Mondjuk az Pásztóról tudni kell, hogy ha idő előtt valami gond adódik rögtön továbbküldik az 1. sz. Női-be, vagy Salgót-ba.
Na jó éjszakát!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Én az I nőiben szülök, ott szültem a 2-3-at is Kép.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok?

Zsóka, ha még mindig úgy gondolod a történtewk után, hogy a laborokat itt szeretnéd csináltatni Pásztón írj előtte és mi szívesen segítünk a kicsire vigyázni. Krisztivel sem szokott különösebb gond lenni ha várakozni kell.

Mókuska, hazaértetek már a "hetelésből".
A gyerekek már nagyon várják a hétvégét. Remélem addigra teljesen rendbejövünk. Most eddig csak Adri volt beteg, és úgy néz ki, hogy senki se kapta el. Most még itthon van mert tegnep meg a hasa ment.
Legyetek jók!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Kis plutó,
köszönöm, ez nagyon jólesett!!!!

A laborokat itt szeretném, igen. Ami húzós lesz, az a cukorterheléses, hisz az több óra. Akkor lehet, h igénybe veszem a segítségeteket. De háétha akkor itthon tud lenni a férjem, és ő vigyáz majd rá. Meglátjuk Kép.
Nekem sajna keményedéseim lettek, úgy néz ki, összefüggésben a szoptatással, úgyhogy erl kell választanom a kisfiamat... neház menet lesz,m de hát muszáj. És persze pihenek, amennyit tudok, és szedem a MagneB6-ot...
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Kis plutó
Halihó, már itthon vagyunk. Tegnap jöttünk, de Lili még maradni akartKép
Már Lili is nagyon várja a hétvégét, teljesen be van sózva. Ma is jó napja volt, itt voltak Fanniék és jól kitombolták magukat. Az alsó szomszéd biztos visszasirta a mult hetetKépKépKép

Zsóka
Gratulálok a 4. babáhozKép Az elválasztásért nem irigyellek, ezt én is átéltemKép Mondjuk Lili már 22 hónapos volt én pedig kb. 8-10 hetes terhes. A szivem majd megszakadt mikor sirva kérte a cicitKép

Itt Tarjánban ált. két szonográfus nő van az UH-on és sajna ők sem a kedvességükről hiresekKép

MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: