Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Adél, jó hallani rólad!! Már biztos szépen gömbölyödsz :-)Egy barátnőm a 23-ik hétben jár,gondolom te is olyasforma lehetsz, már poci ügyileg. A babakocsi ügyében csatlakozom Mártihoz: nagy kerekeset vegyetek és ne bolygósíthatót! Mi ráfáztunk vele, minden göröngyben, latyakban -tél!- elakad, lépcsőn nem lehet levonszolni, brrr! Vettetek már baba holmit?
Én a gyomorégésre Renie-t szedtem, orvos, védőnő javaslatára. Bejött. Azt mondták az okosok azért ég a belem, mert nagy haja lesz a manónak. Haha, jó ha volt pár szál neki :-) Igaz azóta szép szőke herceg lett. Babaúszásról nem tudok itt Vácon. Minden út Pestre vezet :-( sajnos.
Sonia,én is üdvözöllek köreinkeben :-)
Jaj lányok,olyan jó lenne babát várni! Még két ciklus és lehet próbálkozni. 3 barátnőm gömbölyödik éppen és esz a fene engem is, de hogy miért? Ki tudja. Pedig Dani mostanában kettőt is kitesz :-) Jön a foga, náthás és atomkodik.
MÁRTI, megkaptam az esti mailedet is és az sms-t is, szerintem este válaszolok miután a mini szupermant letettük és elcsitul. Addig is puszi!!
Linda

UI: jön valaki okt.26-án a Kismamás babaruhabörzére Pestre?
bellana
 
 


Márti, Linda,
Köszi a babakocsis tanácsokat. Mi is ezt a Roan-t néztük egyébként, mert ennek még megfizethető az ára. Az olaszok nagyon drágák. Aztán ha bébike megnő, még mindig vehetünk pár ezerért egy kis kerekűt. Azt azért könnyebb bevágni a kocsiba vagy nyarláshoz is jobb.
A barátnőmtől kaptam már egy nagy zacskó babaruhát, vettem féláron egy Avent Isis mellszívót és már megvan a festék, a bordűr a babaszobához... November 30-ig tervezem a munkát.
A börzére gondolkozunk, hogy kimegyünk. Még a doki is javasolta, mert hozzá lehet jutni jó dolgokhoz. Ott bútorok, babakocsi forgalmazók is vannak vagy csak használt dolgok?
üdv
Adél
adél
 
 


Stia Adél!

Én úgy tudom nem csak használt dolgok vannak a bababörzén. Jól döntöttetek babakocsi ügyben. Mi is nemrég cseréltük le a többfunkciósat egy esernyő alakúra összecsukható kis kocsira. Könnyebb vele mióta Dani lábra kapott. Többnyire így is csak a kellékeket tologatom benne :-)
Nagyon izgi a készülődés ugye? Emlékszem mennyire be voltam sózva én is :-) Aztán milyen mókás volt -legalábbis utólag- hogy alig volt ruha ami ne lett volna kicsi Danira. Az itteni havi nagy piacon voltatok már?
Szia!
Linda
bellana
 
 

 
 

Szia Adél!

Én többször is jártam már a börzén, az ideit majd még meglátjuk.
Főleg 'használt' dolgokat lehet venni másodkézből de átláthatatlan mennyiségben, és főleg aprókra szinte minden teljesen új, amit árulnak. Vannak kinn cégek is, pelenkások, babafelszereléssel (Megatoys, Brendon) akik itt kedvezménnyel szoktak árusítani, de pelenkázónál nagyobb bútorokkal én még nem találkoztam.
Mindenesetre nagyon érdemes oda kinézni, de kényelmes cipőben, és felkészülni a nagy-nagy tömegre. Mondjuk én ezt gyerekkel szoktam bemutatni, mint attrakciót, és így is túléltük. Csak a belépő ne lenne olyan drága...bár az mostani árat még nem is tudom.

Sonia
Sonia
 


Sziasztok!
Igértem képet,de ide nem tudom berakni.A jelszót amit küldtek valamelyik fiú eltüntette ,azóta meg nem enged újra bejelentkezni a rendszer.Viszont van albumunk a babaneten.www.bababanet.hu Akit érdekel és megszeretné nézni Timike név alatt megtalál és szavazhat is ránk.Az albumban keressetek.Jelenleg a 40.helyen állunk.

Sonia!
Te Vác melyik részén laksz?Én Deákvári vagyok.

Márti
Márti
 


Na jó nagy hülyeséget írtam.Most vagyok a babaneten.A www.babaszoba.hu keressetek.
Márti
Márti
 


Földvári tér. No de mégsem Törökbálint :o)))
Sonia
 


Na akkor lehet,hogy Linda közelében laksz.Esetleg nap mint nap elmentek egymás mellett.Ő is Földváry téri.
Márti
 


Hát ez könnyen előfordulhat :o))
Volt egy hasonló sztorim másfél hete. Egyetemre járok, hát mentem az első napra. Valaki írt ott egy jelenléti ívet címekkel. Felfirkáltam magam a listára, meg sem néztema többieket. No egy óra múlva - totál ismeretlen emberek között - valki hangosan kérdi a társaságot, hogy ki az a N.W.Sonia. Mondom én vagyok, de el nem tudtam képzelni, mi baj lehet velem, még el sem kezdődött a szemeszter. Kiderült, hogy egyik csoporttársam váci, de ez még nem elég, ráadásul a mellettem lévő lépcsőházban lakó kismama :o)))) És az elmúlt két évben egyetlen egyszer sem botlottam még bele, pedig bóklásztam azért rendesen mindenfelé a lánykámmal. És amióta ezt tudjuk, azóta semtalálkoztun még össze az utcán. Szóval kicsi a világ.
Sonia
 


Sonia!
Tényleg kicsi a világ! Azt a kismamát nem véletlenül Krisztinának hívják? És nem az Elte német szakára jártok?? Ő mesélte ezt a sztorit, gondolom rólad van szó benne:-) Vele és a kislányával sétálunk majdnem mindennap. A kicsi lány neve Janka. A kismama pedig egy vékony kis nő.
Matek és német szakos tanár a kereskedelmiben. Ő az ugye?
Gondolom mi is láttuk már egymást, bár előfordul, hogy csak nézek ki a fejemből, vagy a Dani után rohanok.

Márti!
Hogy kell szavazni a képekre az albumon? Nem is találom az albumot. Hol van? Találtam egy "tibike" címűt ahol 1 kép van és 40-es szám van mellette, de gondolom az nem az.
bellana
 
 


Márti!
Nagy majom vagyok az tuti! Rájöttem ám, hogy nem a babanetes albumon van hanem a babaszobáson!
Emlékszem ezekre a képekre, mutattad őket mikor egyszer összefutottunk. Persze a maximális pontot adtam az albumra. Lehet, hogy Daniról oda is teszek majd fel képet. Egyenlőre csak a babanetes galériában vannak képek róla.
Puszi!
Linda
bellana
 
 


Na ennyit a naaaagy világról!! Hát persze, hogy a Krisztáról van szó!! :o))))
No akkor most már azt is elárulom - ha nem mesélte volna - hogy ő egy másik, amúgy internetről ismerős barátnőm (IRL barátság is) volt gimis osztálytársa.
Én vele még soha nem találkoztam itt a környéken...nem tudom, hogyan csináltuk.
Sonia
 


Szia Linda!
Köszi a szavazást én egész délelőtt magunkra szavaztam,mert lehet ám.Erre kicsit jobban elolvasva a lényeget az ám a nyerő aki épp azon a számon áll ami a heti ötös lottó akárhányadik száma.Ennyit a nagy igyekezetről.

Sonia!
Azért örülök ám hogy Lindávalígy egymásra találtatok.

Na megyek etetni,mert a lány nem bír magával.
Sziasztok.
Márti
 


No most sikerült visszaolvasnom egy oldalnyit. Látom, hogy Tökmag, te Kardos dokihoz szeretnél menni. Ha bármi részletesebbre kíváncsi vagy szólj, én nála szültem a nagyobbikat, akkor még Vácon, aztán a kicsit csak azért nem, mert elment 3 nap szabira, a lányom meg kihasználta, hogy nincs felügyelet alatt :o)) Úgyhogy egy másik, de nagyon szimpi doki volt benn szülésnél, akit a kibukkanás előtti fél órában láttam először. Neki adott át Kardos doki erre a három napra :o)) De a terhességeket végig ő kísérte, úgyhogy ha valami érdekel, kérdezz.
Sonia

ps: már amennyiben jársz még erre :o))
Sonia
 


Lányok,
Köszi a sok infót. Tényeleg nagyon izgi a készülődés. Már alig várom, hogy a fizetésünket megkapjuk... Nálunk Domi lesz az első unoka, úgyhogy a szüleim is teljesen be vannak sózva.

Most nagy a dilemma babakocsi ügyben, ugyanis kompletten tudnánk venni egy alig használt Cam 4 funkciós bolygókerekes babakocsit 60e Ft-ért (bolti ára 90-100e Ft), amiben már benne van hordozó is, meg minden tartozék (lábzsák,esővédő, ilyenek). Csakhát nem tudom, hogy elég jó-e a rugózása és figyelembe véve a tanácsaitokat lehet, hogy vidékre tényleg nagyobb kerekű kellene...
És Sződön nem lakik senki?
üdv
Adél
adél
 
 


Sziasztok!
Itt mindíg ilyen nagy a csend?? Vigyünk már egy kis életet Vác és környékébe...itt úgysem történik semmi. :o))
Babakocsi rugózásához annyit fűznék hozzá, hogy két gyerek utáni tapasztalataim azt mutatják, minnél kevésbbé rugózik a kocsi és minál jobban ráz, annál jobban alszik benne a bébi. Persze az vitathatatlan, hogy a nagykerekű kocsik sokkal könyebben tolhatóak mondjuk a tavalyi téli viszonyokban, meg egyébként is könyebb velük az élet. De az extra rugózásra az én meglátásaim szerint nincs szükség. A mi ex Cam Apollónk tökéletesen megfelelt minden célnak, nagykerekű, majdnem teljesen dönthető (ami az újszülöttet kicsit sem zavarta) és nem utolsó sorban csupán 7,5 kiló.
Nálunk most egyéb problémák divatosak, most, hogy kinőttünk a bébi korból és nagyban bölcsizünk. Szerintem gyerek nagyon megszokta, hogy ott folyamatosan ingerek érik és sok a gyerek és mindig van kivel játszani, mert azóta idehaza látványosan nyűglődik. És szombat-vasárnap is indulna a bölcsibe, ezért fel is kell minden áldott nap hajnali 6 órakor. No de majdcsak kinőjük ezt a korszakot is, mint az éjszakai hetvenkét szopizásos szakaszt...

további kellemes hétvégét mindenkiek, aki esetleg ma még erre téved..
Sonia
Sonia
 


Szia Sonia!
Ezt a fellendítést,hogy gondoltad?Van valami ötleted,hogy lehetne ide embereket toborozni?Csináljunk kis plakátokat?

Sziasztok Lányok!!

Én egyébként gondoltam már olyanra is,persze ez megfelelő látogatottságot igényelne,hogy itt a mi kis topikunkban lehetne a már feleslegessé vált holmijainkat hírdetni,mint egy másik babás fórumon teszik.Ez csak a miénk lenne és a váciak,illetve környékbeliek nem kellene,hogy Pestről,vagy messzebb eső helyről vegyék a holmikat.
Gondoltam olyanra is,hogy valamelyik suliban,vagy esetleg a MŰV-házban csinálhatnánk babaruha börzét.Nem tudom mennyi lenne az anyagi vonzata,hogy lehetne kivitelezni?Mindenesetre néhány aktiv vállalkozó szellemű anyuka kellene hozzá.

Babakocsi téma:
A nagykerekű mindenek előtt és valóban a rázástól jobban alszi a gyerek.Meg is látogatunk minden göröngyöt és hepe-hupát.Ezt a kis ide-oda bolygókkal szerintem nem lehet megcsinálni.

Adél!
Ha még nem vettél kocsit azért ajánlom nézz fel a www.babaszoba.hu -ra.A csere-berében,vagy az apróhírdetési részben rengeteg kocsit árulnak elfogadható árakon.

Tünde,Moncsi,Katica,Tökmag Veletek mi van?
Már csak 4-en tartjuk a frontot?
Sziasztok:Márti
pkismarti
 
 


Hát ez nem igaz!!!!!
Itt minden azonosítót és jelszót elfogad a gép albumot meg nem enged csinálni.Be sem enged oda,csak megnézni.
pkismarti
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi a tanácsokat babakocsi ügyben!
Sok jó tanácsotok ellenére vettünk egy Peg Pérego Milano XL kocsit... Még nem lett volna sürgős, hiszen bébike januárban születik, de a babaszoba.hu-n elkezdtük nézegetni a hirdetéseket. Féláron hirdették, megnéztük és tök újnak nézett ki (nem olyan volt, mint a boltokban a használt kocsik). A lány mindent bemutatott rajta (kétfunkciós) és nagyon hasznosnak tartottuk, strapabírónak. Könnyedén összecsukható, átalakítható, tök nagy a belső tere, két irányban tolható. Bár nincs nagy kereke sajna, de tömör gumi, független rugózásúak, mind a négy fékezhető és bolygósítható. Úgy voltunk vele, hogy megvesszük, ha nem jön be lecseréljük. Végülis tényleg mindegyiknek van előnye és hátránya.

Igazatok van, sok mindent nem érdemes újonnan venni, ez a bababörze jó ötlet, bizti lenne rá kereslet Vácon. Nekünk egyenlőre csak a babakocsink van meg és pár kis ruci a barátnőmtől...
Majd felhívom lehet a Váci uszodát babaúszás ügyben. Ti vittétek ilyenre a babát, mikor kicsi volt? Az én barátnőim azt mondják, hogy érdemes.

üdv
Adél
adél
 
 


Sziasztok!

Sonia, hogy megy a suli? Tök jó, hogy egymásra találtatok a Krisztivel. Együtt tudtok menni, jönni és a feladatokban is tudtok segíteni egymásnak. Nekem biztos nem lenne ilyen szerencsém. Nincs is :-( Fel sem vettek. Talán jövőre. Nekem mindenféleképpen olyan suli kell ahová havonta 1-2-szer kell bemennem, mert az idő alatt még talán eltudom intézni anyagi csőd nélkül a baba felügyeletet.
Más: A bababörze jó ötlet, bár nekünk nincs sok cuccunk és egyenlőre szeretném megtartani a leendő tesónak.
Márti! Köszi a hétfő délelőttöt. Esett az eső mikor haza értünk... Timi nagyon édi!!!!
Puszi:
Linda
bellana
 
 


Szia Adél!
Ugye Héditől vetted meg a kocsit?Én is vásároltam már tőle ,megkíméltek a cuccai.Szerintem meg is érte más 55 ezret kért hasonlóért.

Linda!
Nincs mit kár,hogy olyan gyorsan elmentetek akkor kezdtünk bemelegedni (Danin kívűl mi is)és egy csomó mindent nem is beszéltünk meg.Az eső meg fél óra múlva elállt.Tejföl??????

Sziasztok:Márti
pkismarti
 
 


Szia Márti!

Jelentem: a tejfölt nem felejtettem el, már bennt csücsül a krumplifőzelékben :-)
Legközelebb megpróbálunk maradni még, vagy az alvás ideje után menni. Dani nagyon nyűgi ha nem úgy megy a nap ahogy megszokta. Azért kezdetnek jókat derültönk, nem? Azóta nem volt bukfenc...
Kár, hogy a buszok ilyen sehogy nem járnak.
Remélhetem, hogy egyszer ti is eljöttök?
Ádi volt a Polgármesteriben a kommunális adó miatt. Kell késedelmi kamatot fizetni és elég sok pénzt vesznek most ki a zsebünkből... A jogsi megint ugrik..
Sok puszi:
Linda

ui. Ádi vett Daninak 1 új esőkabátot. Még egyben van:-)
bellana
 
 


Szia Linda!

Előre is köszi a meghívást,majd élünk vele ,egyeztetünk jó?
Nme tudtatok valami méltányosságot kérni,esetleg részlet fizetést ha már így alakult?Mondjuk a gyesre lehetett volna hivatkozni!!!!

A bukfenc tényleg jó volt meséltem Gabinak is és hiányolt benneteket,hogy már elmentetek.
A kis haramiácskára vigyázzatok ruházatban kárt ne tegyen.Ja!!! meg az órás dolog is tetszett mindenkinek.
Puszi:Márti
pkismarti
 
 


Sziasztok!

Megjöttem az egyetemről, hétfő az sulinap. No meg a péntek is, de az nekem extra bevállalás, kicsit áthallgatok másokhoz :o)

Adél, a váci uszodával ne is próbálkozzál! Itt nincsen babaúszás, a vizük nem, hogy nem megfelelő ehhez, de a nagyobb gyerekek is rendszeresen mindenféle bőrnyavaját kapnak tőle. Nem való babáknak, de nincs is ilyen foglalkozás itt. Talán Újpesten az usziban van ilyen, akkor az van a legközelebb hozzánk, ha nem akkor az Almássyn teljes bizonyossággal van. Mi oda akartunk járni, ott laktunk 3 saroknyira, csak aztán mire mehettünk volna, addigra elköltöztünk, akkor volt Liliom 4 hónapos. Szóval kimaradt...

Linda, a suli egész jó. Nem éppen könnyű, de érdekes és legalább valamivel frissen tartom az agyamat :o)) Éljen a nyelvészet és az irodalom. Nem tudom, milyen sulit fogsz találni, ahol ilyen keveset kell bemenned, talán valami távoktatást, de amit nyersz a réven elvesztheted a vámon, mert iszonyú magasak tudnak lenni a tandíjak. Persze ha babahegyek vesznek körül, ezt meg lehet úszni, csak akkor meg tanulni nehéz mellettük. A gyerekvigyázós történet engem most szerencsére nem dönt romlásba. Liliom bölcsizik - imádja - és csak hétfőn nem érek oda érte, a többi napon ez nem gond. Úgyhogy kizárólag hétfőn vigyáz rá egy néni két órát, óránként 500-ért. Pesten ez a minimum ár, de a legeslegalja. És ezért eteti, itatja a gyereket és játszik vele és mennek a játszótérre, szóval központban a gyerek. Van ott még egy kisfiú is, bár ő minden nap. Az azért már nekem sem menne a GYes mellett, pláne, hogy egyedülálló vagyok.

No, most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Sonia
Sonia
 


Szia Sonia
mi még nem is beszélgettünk. Én nem váci vagyok, a nagy budapesti civilizációtól még messzebb lakom (Balassagyarmaton). Megütötte a fülemet (vagyis a szememet) hogy egyedülálló vagy. Mi történt a gyerkőcök papájával?
A stílusod alapján nagyon vagány, kemény csajszinak tűnsz. Mennyi ideig voltál otthon Liliommal (mióta bölcsizik)? Mit dolgozol? Én azt tervezem hogy 9 hónap után visszajövök majd dolgozni, a kicsire a nagymamik, majd bölcsi, miniovi fog figyázni. Aztán persze majd az élet eldönti de azért kíváncsi vagyok a tapasztalataidra, mi történik a gyerekekkel ha nem maradok velük otthon két évig...? Külföldön 12 hét a szülési szabi, utána ha nem megy vissza az ember lánya dolgozni akár el is vesztheti a munkahelyét. És mégis felnőnek a gyerekek...
Kinek mi a véleménye erről?
(Szabad nekem egyáltalán vitát kezdeményeznem mikor azt sem tudom milyen dolog ha az embernek van gyereke?)

Linda, te meddig maradsz majd otthon? Bár tudom hogy nálad is most az "új baba projekt" fog hamarosan következni, mint nálam. Te amúgy mit dolgoztál előtte?

Tökmag,
hová tűntél, várom a beszámolódat Kép a Kardos-féle vizitről!

Adél,
elmúltak vagy enyhültek már a méhösszehúzódások?
Ugye már nem dolgozol!!!!

Mártikám,
megnéztelek téged és a picurkát a babaszobás albumodban, nagyon aranyosak vagytok. További sok örömet kívánok!

Nekem semmi új hírem nincsen, csak dolgozok és dolgozok. Már 4 és fél hónap letelt a kötelező várakozási időből de úgy érzem egyre jobban bírom és többet is képes leszek várni fél évnél.
Moncsi
Moncsi
 


Szia Moncsi, de jó, hogy megvagy!!!!!

Én mind a három évet ki szeretném használni hacsak nem jön közbe valami totális csőd. Igaz szeretnék valami másba is fogni, valamit tanulni, de amit szerettem volna és távoktatásos az nem jött össze. (Gödöllö: Humán erőforrás menedzser)Talán jövőre. Én azt gondolom, hogy ártani biztos nem árt ha a pici bölcsibe kerül, de ha valki megteheti az maradjon otthon a gyerekkel. Ez az idő nem jön vissza. Egyébként mi is a "kötelező" várakozási időnket töltjük mint ti. Januártól szabad a pálya :-) Nektek is a körül, ugye?

Munka: én itt a Zollnerben dolgoztam az IBM részlegen mint számítógépes tesztoperátor. Szóval nagy szerver gépeket teszteltem, javítottam. Amúgy voltam már sok minden Pl: könyvtáros, szociális munkás is. Te mivel foglalkozol?

Sonia!

Van távoktatásban is suli és hiába költságtérítéses a Gyed miatt alig kellene fizetnem valamit. Pl. ahová mentem volna 90 ezer helyett 20-at. Csak nem sikerült idén. Talán keresek valmi tanfolyamot. Meg jó lenne a jogsit is megszerezni, de egyenlőre nem fér bele a költségvetésbe.

Márti, mail ment.

Linda
bellana
 
 


Szia Linda! Igen, megvagyok Kép
Én a Delphi-nél dolgozom és vevő kapcsolattartó vagyok, logisztika osztály. És érvágás lenne már a max. GYED összeg is.... a GYESről nem is beszélve! +kiesne a megszerzett rutin, a gyakorlat, az idegen nyelveket csontra elfelejteném! Azon töröm a fejem hogy lehetne valami befektetést vagy előtakarékoskodást megejteni hogy a 24 hetes szülési szabi után még különösebb anyagi problémák nélkül otthon maradhassak. Vagy lehetne-e hatórás munkarendben dolgozni, az de jó lenne! Nálunk Leendőapa nem tudja az egész családot eltartani. (Az életmódunk is hibás ebben, rengeteg hiteltartozásunk van)
A cégnél egyébként sok fiatal lány-asszony dolgozik (az összeszerelő szobában és az irodában is) és előbb utóbb mindenki elvonul babázni, szerintem nem lesz lehetetlen a részidős foglalkoztatás.

Babaprojekt: Igen, igen, január!!!!! Most hívtam a családtervező szolgálatot, és jövö héten megyünk másodszor, most már tényleg el fogjuk kezdeni a három hónapos felkészülést. Rubeola ellen védett vagyok!!!

Katica nagyon eltünt, remélem nincs semmi gond vele. Otthonról vagy munkahelyről szokott netezni? Lehet hogy otthon kellett maradnia a keményedések miatt?

De jó nektek hogy személyesen is össze tudtok gyűlni, ha megint kismama leszek, én is csatlakozni fogok valami helyi kismama csapatba. Bár én továbbra sem szeretnék itt szülni. Indult egy kismamaklub a gyarmati szalézi plébánián, nekem is küldtek meghívót, milyen aranyosak, pedig én egy halotti anyakönyvi kivonattal együtt jelentettem be a kicsim születését.... de azért jól esett hogy gondolnak rám, hiszen majd nemsokára újra kismama leszek. el is fogok menni.

most megyek és dolgozok egy kicsit Kép
Moncsi
Moncsi
 


Ja, én kiszámoltam hogy Katica és Tünde is a 36. hétben vannak. Nemsokára babázhatnak Kép Kép Kép
De azért megnyugtató lenne ha személyesen is megerősítenétek, hogy jól számoltam-e és hogy egyben vagytok-e és jól vagytok-e!
Moncsi
Moncsi
 


Szia Moncsi!

Katica nem dolgozik, a kisfiával van otthon. Sajna nem válszolt én is csak remélem, hogy jól vannak.
Munkahely téma: Meglátásom szerint a munkahely milyenségétől is függ, hogy ki megy vissza és mikor. Speciel én nem szivesen mennék vissza a Zollnerbe. 3 müszak és jelenleg 300ft-os órabér vár. Szünet 2 óránként 10 perc. Semmibe vesznek, A kollegák állandóan cserélődnek, rabszolgamunka az egész. Nekem nincs diplomám, se nyelvtudásom. A mai felfogás szerint nem vagyok jó semmire. Nekem úgy alakult az életem, hogy nem volt módom befejezi a főiskolát -Bárczy Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző, Szociális munkás szak.- Halasztottam amíg tudtam aztán vége. 3 félévet végeztem el. 4-es átlaggal. Családi okok miatt. Mellette 2 helyen dolgoztam is és ápoltam a nagyszüleimet. 1 év különbséggel haltak meg. Hosszú lenne részletezni miért rám jutott ez a feladat. Helyesebben miért csak én rám.
Mióta összeszedtem magam és "elmenekültem" otthonról a Zollner az első munkahelyem és én még ennek is örültem, mert volt idő mikor egyikünk sem dolgozott. Sok szar -bocs- van mögöttünk.
Most itt tartok. Igazából szeretnék bölcsészszakra járni, irodalmat tanulni, de annyit felejtettem, hogy meg sem próbéáltam idén.
Ez van. És mindezt tudva ég a pofám, mert manapság a nyelv és a diploma minimum. Ha nincs lenéznek. Adósságunk nincs, Ádi viszonylag jól keres,van a csodaszép Danink, hát így élünk.
bellana
 
 


Ui: remélem nem bántottam meg senkit, de kicsit érzékenyen érint ez a munkahely dolog.

Puszi
Linda
bellana
 
 


Sziasztok mindenki!!

Moni: Balasagyarmat? A világ oly kicsi!! Ha most kitaláljátok itt nekem, hogy Linda Kriszta nevű barátnője, aki nekem csoptársam az ELTÉ-n esetleg neked is ismerősöd, valamint Vajda Kornélia barátném szomszédja vagy, akkor nem is tudom mit teszek :o)))
Igen, egyedülálló vagyok. Kicsit kacifántos előtörténettel. A nagyobbikoam apjától elvéltam, majd volt egy élettársam, akitől Lilianna született, de nagyon nem ment ez a kapcsolat, igy 4 hónapos bébivel és az elsős naggyal visszaköltöztem Pestről Vácra, a bibi ebben az, hogy kedves ex férjem is ebben a lakásban lakik még mindig. No de sebaj, úgy szép az élet, ha zajlik!! :oD
Liliannával tulajdonképpen még itthon vagyok, vagyis két évig szorosan, és augusztustól, a két éves szülinap utántól bölcsizik. Szóval egy jó hónapja. És imádja!! Sőt, mindenféle saját próbálkozsom elenére, eltanulta a többiektől a bilizés tudományát, de itthon bili hiján a wc-be intézi a dolgát. No azért pelusban van napközben állandóan, csak peluscserénél kéri a lehetőséget és él is vele. Szombaton és vasárnap is bölcsibe akar menni, ehhez mérten hajnali hatkot kiabál, hogy vegyem ki az ágyából, hozzam a kakóját, és öltözzünk már végre :o))
A munkakérdés nálam is sarkallatos pont. Ugyanis én még Gyesen vagyok, mellette ugye egyetemre járok, és csak 4 órás melót vállalhatnék, de olyan meg ugyan hol van? Nem találtam, bár nem törtem össze maga miatta, inkább a saját szakom mellett kicsit áthallgatok az angolra is a suliban, gyűjtök egy újabb nyelvtudást :o))
Amúgy a Gyarmati bölcsiről csupa jót hallottam, mert emlegetett Nelli barátném 3 éves kislánya (ő is egyedülálló) ott járta a tavalyi évet. És ő is szeretett járni, nem volt ezzel semmi gond. A nagyobbik lányommal (most 9,5 éves) 3 évig fullra idehaza voltam. Jó volt, de a végére sok volt már. A gyereknek én már nem voltam elég társaság, ő meg nekem nem volt igazán áz a végefelé, elfáradtunk egymással ennyi idő alatt. Úgyhogy nagyon vidáman és szoktatási idő nélkül ment oviba. Lilianna is nagyon rövid idő alatt beszokott. No ezzel azért nem azt akarom mondani, hogy egy kétéves gyerek mondjuk arra vágyik, hogy napi 8 órában gyerekek között legyen...de ha az ember lányának nincsen más lehetősége, akkor szerintem sokkal jobb ez, mint a méregdrága, esetleg nem is szakképzett bébiszittyóra bizva odahaza tartani a gyereket. Mert a bölcsiben meggyőződtem róla a beszoktatás alatt is, hogy a gondozónők nem csak megőrzik a gyerekeket, hanem még az elvárásaimnál is sokkal jobban figyelnek rájuk, ölelgetik, vigasztalják őket. Minden gyerek megkapja a szükséges odafigyelést. Még a vezetőnő, aki nincs is a csoportokban napközben, kívülről tudja a bébik nevét, szokásait, fel-felkaoja őket, elbeszélget velük...szóval nagyon családias és tényleg jó hangulat van nálunk. Én nagyon meg vagyok velük elégedve. Meg hát nem is nagyon volt más lehetőségem, igy is anyagilag iszonyúan borotvaélen táncolok. Van a Gyes, a gyerektartás és a családi...és szevasz...no jó, meg még a diákhitel, mert azért élni is kell valamiből. De ezt nem panasznak szántam, jól vagyunk, jól érzem magam, imádom a sulimat is...szóval kerek a világ.

Linda: Zollneres avverzióidat teljesen megértem. Volt szerencsém lehúzni egy időt náluk, bár én az irodaházban, Hr. Viktor Mitrovich mellett dolgoztam (no meg Hr. Vanek mellett, de rá gondolni sem szeretek). És felsőfokú nyelvvizsgával is fele annyit kerestem, mint elmenésem után Pesten. De a legnagyobb bajom az emberi oldallal, vagyis inkább az embertelenséggel volt...

No be is fejezem ma esti kisregényemet :o)))

Sonia
Sonia
 


Szia Sonia!

Kalandos egy életed lehet. És a lakás a tied, vagy a volt férjedé? Jól kijöttök?
A Dani még csak 15 hónapos (ma kapta a szurikat is szegénykém) és én sem adnám 2 éves kora előtt bölcsibe. Gondolom amikor a kicsid bölcsiben van akkor tanulsz meg éred utól magad ugye? A Zollnerbeli tapasztalataidat csak megerősíteni tudom, sajna. Sokmindent ellehet viselni ha emberségesek a körülmények és az emberek, de itt totális csőd. És a fizetés...már ha annak lehet nevezni azt az éhbérnek is kevés valamit. Azért gondoltam, hogy valamit ki kell találnom, hogy válthassak. És szeretnénk egy tesót is Daninak. Biztos olvastad, hogy ez sajnos még nem sikerült. Szóval a Zollner szóba sem jöhet, enyhén szólva nem családcentrikusak.
Tényleg jó lenne ha lennének 4 vagy 6 órás állások. Ebben is kéne az az EU-t utánozni nem csak az adókban és az egyéb költségekben. Ja igen és a fizetéseket is felhozhatnák EU-s szintre...
Na majd felébredek. Szia, jó éjt:
Linda
bellana
 
 


Linda!

Exemmel elvagyunk. Abszolute indiferens számomra, végülis 97 óta nem éltünk együtt. Olyan, mintha albérlő lenne. A legkisebb szobában lakik, csak oda és a közös helységekbe van bejárása, rajtunk nem kell átmászkálnia. Bp.-re jár dolgozni, folyamatos munkarendbe, vagyis a legritkább esetben szabadnapos hétvégén. Tulajdonképpen nem sok vizet zavar...no jó, azért mégsem ez az ideális, de hát nem akar innen menni. Én nem tudom kifizetni, ő meg valamiért nem lép, pedig anyagilag megtehetné.... ki érti ezt!
Liliom amikor bölcsiben van, akkor én hétfőn és pénteken egyetemen, a fennmaradó három nap a tanulás, ebből még egy tutira Bp, például könyvtár miatt, szóval marad két napom. Ilyenkor tanulgatok, meg olvasok, mert itt a halom 'kötelezö' is, amivel szeretnék valameddig eljutni, ha már ezt az évet az egyetemnek szentelem teljesen. Végülis az én döntésem volt, mehettem volna Gyes helyett 8 órába dolgozni is, de tanulni akartam...az meg meló mellett ugye már pénzért lett volna...meg hát tudom milyen az, az elsőt úgy csináltam...és ha nem muszáj, akkor most inkább nem. Egy évet nyerek igy is csak.
Egyébként a hétfő kivételével 8-ra viszem Liliannát a bölcsibe és alvás után, 3-kor megyek érte. A hétfő az egyetlen gázos nap.

Sonia
Sonia
 


A kalandos életemhez még:
az egész komolyan olyan, mint egy brazil szappanopera!! :o))) de csak aprólékosan adagolom, mert azt mondanátok, hogy ilyen a valóságban nincsen is :o))))
Sonia
 


Sziasztok Lányok!

De jó ,hogy ennyi sokat írtatok mióta nem látogattam ezt az oldalt!

Még Moncsi is előkerült.Jó volna,ha nem csak egyszer tudnál írni egy héten.Így olyan kevesen vagyunk.
Tanulni nekem is jó volna.Én angollal szeretnék próbálkozni.Tényleg kinek van valami tapasztalata a villám angollal?A párom ezért van megkeverdve nem tudom érdemes-e pénzt áldozni rá,vagy járjak inkább magántanárhoz?
Egy kis angol tudás annál is jobban jönne,mivel ugyan azt mondták,hogy visszavárnak a munkahelyemre nem biztos,hogy a belkereskedelmi részlegen meglesz a helyem.Én is ikább átkacsintgatok az exportosokhoz.
Na Zollnerről nekem is megvan a véleményem Az Öcsém pont ma számol le náluk.Nem volt hosszú pályafutása náluk.Kezdetben 135 ezret kapott ,aztán direkt úgy túrbózták a fizetésemelését,hogy az adó miatt 80-at kap már csak.Az 55 elrepült.Még szerencse,hogy nem kell neki családot eltartani megrögzött agglegény.
Én egyébként szeretném a teljes 3 évet itthon tölteni.A fiammal anno csak 2-őt voltam itthon.Bölcsizett a lelkem,a mami hozta-vitte,aztán egyszer csak azt vettem észre két anyja van a gyereknek.A mama nagyon élvezte,hogy őt is anyunak szólítja nem javította ki,engem meg a sárga fene evett,hogy azért már mégsem!

Sziasztok,puszi mindenkinek most megyek mailt gyártani azoknak akiknek adós vagyok vele.

Márti
pkismarti
 
 


Szia Lányok!

Sonia,kiváncsi vagyok a "szappanoperádra". Olyan romantikus is? :-)
Én is tudnék mesélni hihetetlen dolgokat, de ez már inkább thriller lenne. Nem lenne kedved egyszer személyesen is találkozni? Amúgy az jó ha lekötöd magad. A tanulás meg sosem árt.

Márti, megkaptad a mailt? Válaszoltál vajon? Még nem is néztem. Dani jobban van, lehet, hogy a dokinő haja megmarad...

Linda
bellana
 
 


Hahó mindenki!

Most csak úgy futtában, annak aki erre téved: szombatig a DM-ben minden de minden 10%-al olcsóbb, mert bezárnak egy jó hónapra valami átalakítás miatt. Ja, és az akciós árakból is lejön a 10%. No csak azért mondom, mert a Huggies éppen akciós náluk, ma láttam, de valami 'baba' termék is van akcióban. Én mondjuk mindíg Baby Love pelust használok, mivel a legolcsóbb és semmivel sem roszabb mint a többi. Most viszont ahogy néztem, a huggies akciósan (a 9-14 kilós csomag esetéig) nem drágább, mint a Baby love.
No és mégegyszer, mindez most szombatig, 4.-éig.

Sonia

ps: Linda, szivesen talizom, viszonylag sok ráérő időm van :o)) Küldj egy mailt, hogy mikor és hogyan gondoltad és kivitelezzük.
Sonia
 


Mi ez a naaaaagy csend? Gondoltam, hogy elmegyek suliba, és visszajövet olvashatok jóóóó sokat. Erre nézhetem saját magamat :o)))
Persze lehet, hogy jobb a helyzetem ha van olyan, aki modemezik, annak komplikáltabb...

Márti, multkor kérdezted, hogy miként lehetne életet vinni a társaságba. Hát erről most eszembe jutott valami. Én ugye Pesten szültem, ott is laktunk és neteztem már akkor is, a törzsasztalon. És a lányokkal, akik a terhességes topicba írogattak, elkezdtünk havonta egyszer talikat szervezni, volt egy 'törzshelyünk', mindíg időben szóltunk, hogy tali lesz, úgyhogy voltunk is alkalmanként szép számmal. És végül kialakult egy kemény mag. Mire bébi lett a dologból, már ismertük egymást személyesen is, sokkal jobb volt így még neten keresztül is beszélgetni, hogy tudtuk, ki lakik egyes nikek mögött. Aztán mikor kb fél évesek lettek a gyerekek (van azért köztük olykor 6 hónap különbség is) elkezdtünk babás talikat szervezni. Nagyjából ezt is havonta, és valaki meghívta a társaságot néhány órára. Összeeresztettük a gyerekeket, mimamák meg kidumáltuk magunkat. Emellett továbbvitte a nép a gyerekmentes mamatali hagyományát is, ezeken én objektív okokból nem tudok részt venni, de ezt is havonta szervezik a lányok, esti fürdetést/eltevést apára bízva, havi egy este a mamáké. Mondjuk két év alatt több helyen azóta már második utód is van, sőt egy helyen már harmadik is. A héten, ha nem potyognak cigánygyerekek az égből, megint megyek egy ilyen babás talira, s bár Pest túlsó végére kel mennem tömegközlekedéssel és gyerekkel, megéri.
No, szóval ennél mi sokkal inkább egy rakáson vagyunk, lehetne szervezni egy ilyen mamás, egy-két órás találkozót valahol (rossz idő esetén valakinél), ez mindenkinek változatosságot hoz a napjaiba (bár mondjuk nekem már nincs panaszkodnivalóm a suli miatt), meg hát jobban megismernénk egymást.
De persze ez csak egy opció, ha valakinek más jellegű ötlete van, akkor jelezze azt is :o)))

Sonia
Sonia
 


Szia Sonia!

Az ötleted csodás!!! Sőt, most, hogy jön a hideg, sötét tél sétálni sem lehet annyit mint eddig.
Lehetne mindig másnál a "buli" én benne vagyok.
Már sok volt ez a 15 hónap itthon. Jó lenne valami változatosság. Már mi is beszéltük a Krisztivel ezt az eshetőséget és van még 1 kismama akinek nincs otthon gépe, de sokszor sétálunk vele is. Ő is benne van. Akkor hajrá.
Persze ha nincs vizsgátok meg sok tanulnivalótok. Én egy mozit is nagyon bírnék már értékelni.

Szia:
Linda
bellana
 
 


Felőlem mehet. :o)))
A mozit azt részemről ki kell, hogy hagyjam, mert ugye nem tudom hol parkolni addig kisebbik gyermekemet. De attól ti még nyugodtan mozizhattok :o))
Sonia
 


Sonia,nagyszülőkkel hogy állsz? Vannak? Csak azért kérdezem mert írod nincs kire hagyni a kicsit. Nálunk fizikailag vannak, de amúgy nem nagyon. Még férjecském szülei csak-csak érdeklődnek az unokájuk után, de az enyémek...
Én se tudom kire hagyni a Danit,meg nem is merem. Bár jó lenne a férjemmel is kettesben már valami program. De nálunk a sógoromék a menők. A párom anyja inkább őket dajkálja.
Tali: Egyik hétköznap, ha nem sulizol, könyvtárazol és tanulsz, Dani délelőtti sétája idején összefuthatnánk. Persze ha nem fog szakadni az eső...
Szia, Linda
bellana
 
 


Anyámék itt laknak a szomszéd házban. A nagyobbikból anyám kiveszi a részét, hozza-viszi a suliba (útbaesik az ő sulijához), de a kicsit nem vállalja. Csak rövid időre és csak ha ő is indokoltnak ítélimeg a dolgot. Egy szilveszteri buli (még jó, hogy nem vagyok érdekelt) neki nem indok, de nem az egy mozi vagy színház sem. A szülői értekezlet már mehet :o))
Anyósom már akkor sem izgatta magát első és egyszem unokája miatt, amikor még Petsen laktunk és ő is. Ő most is ott van, így van oka, hogy miért is nem aktív. De azt buzgón elmesélte, hogy a férje (nem igazi após) déduokáira heti rendszerességgel vigyáz, pedig azok kisebbek, mint Lilianna. Enyim gyereket az első 4 hónapban összesen ha háromszor fél percre fogta a kezébe.
Szóval nincs kire hagyni a lányt, de ezt már megszokta, megszoktam. Iszonyú jól bírja ezért a Pestre buszozásokat egész napos programmal, APEH-nél TB-nél való sorbanállásokat, Banki időtöltést. Egyszer még egy kétórás szülőire is elvittem, persze még bébi volt és a kendőben rám kötve végigaludta az egészet.
De most itt vannekem Marika néni a szomszéd házból, aki nagy boldogan vállalta a lányt, mondjuk hetente csak egyszer, nekem nem kell több, a többit megoldom. De ő vállalt olyat is, tőle tudom, hogy csak esti, lakáson történő, színház/mozi idejére való megőrzés. De nekem ilyen most nincsen :o))
Tali részemről oké, de még nem tudom megmondani, miként alakul a hetem. Hétfő, szerda és péntek Pestnek néz ki (szerda még nem 100%) a fennmaradó kettő opcionális. Ha közelebbit tudok, majd irok.

Sonia
Sonia
 


Szia!

Fura nagyszülők vannak. Az ember azt hinné, hogy elolvadnak az unokától...ja a reklámokban meg a mesékben biztos :-( Ha én ilyen leszek inkább agyoncsapom magam. Bár nem hinném. Mármint, hogy ilyen közömbös legyek, vagy ne akarnék unokázni.
Jó tanulást hétfőre:

Linda
bellana
 
 


Sziasztok!
Úgy látszik én jól vagyok eleresztve nagyik terén.Anyukám imádja a kis csajt és bármikor kérem mindig szívesen vigyáz rá,ő olyan mesebeli olvadós mami.
Anyós is felajánlotta csak ő kicsit fél tőle nem igazán meri megfogni és hát őt még nem is kértem ilyesmire.Túlzásba viszi az aggodalmat.
Sonia!
Ez az összejövetel jó dolognak hangzik már csak össze kéne magunkat hangolni én is szívesen részt veszek benne csak nekem Timi még passzív nézelődő és szívesebben lóg a kezemben mintsem magától ellenne.Írtam neked mailt,remélem megkaptad.Kis cseles!A maradékot majd még nekünk is megmutathatod a ruhákból hátha minket is érdekel.A két póló nekem is tetszett.Na mindegy nem szemrehányás csak úgy mondtam.
Sziasztok:Márti
pkismarti
 
 


Áhhh, jogos, majd szólok nektek, ha lesz még valami, amire már nincs szükség, elnézést! :o(
Majd küldök neked egy olyan talizós képet a fennen említett társaságról, ahol világosan látszik, hogy ölben ülősek voltak a bébik, volt aki még csak a plédjén feküdt, az összes passziv nézelődő volt...talán két kivétellel.
Sonia
 


Jó lehetett az ilyen találkozó.Jó sokan összejöttetek.Na majd mi is beindítjuk a dolgot. Aranyos a picid.Téged így képről nem isnerlek azt hiszem még látásból sem.Majd személyesen.
pkismarti
 
 


Szia Lányok!

Szép kis idő volt, majd elrepültünk.
Mi újság felétek? Sonia, gondolom elég volt mára a suliból :-) Úgy vettem ki a szavaitokból, hogy van képed magatokról. Küldenél nekem is?
Márti: várom válaszod. Sikerült elintézni a keresztelőt?
Puszi:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok!!

Linda, küldök! Bár amit Mártinak küldtem, azon inkább sok gyerekés sok mama volt, mint mi :o))
Suliból mára elég volt, de bírnám többször is egy héten, csak a körülményeim nem bírnák. Ma pl megismerkedtünk az indogermán majd a germán hangzókkal, azok fel, le és kiosztásával :o))
A szerdai babás talim betegség miatt elhalasztva :o((
No megyek vacsizni...
Sonia
Sonia
 


Sziasztok!
Keresztelő jövő héten 19-én 11,45-kor a Fehérek templomában.
Tegnap voltunk mázsálódni oszt kiderült kevés a lánynak a tejcsi tápértéke 3 hét alatt csak 10dk-át hízott.Rálettünk állítva főzelékre.Ki is próbáltuk tegnap a sütőtököt,amit üvegből adtam neki.Semmi köpködés,meg hiszti 200ml úgy lement mintha csak ezt kapta volna rég.Persze azért marad a tejcsi,meg a gyümi,mert azt eddig is kapott.És jaj!!!!Jövő héten már megint oltás + Sabincsepp.Remélem ezután egy darabig már nem kap.
Most lekéne menni már a boltba ,de a lányka nem óhajt felébredni a fiúknak nem tudom,hogy lesz kaja.Ráadásul bablevest rendeltek ami nem lesz kész egy-kettőre.Na majd kitalálok valamit.
Márti
pkismarti
 
 


Sziasztok Lányok,
Jó sokat írtatok mostanában. Én is benne leszek mindenféle randiba később, szerintem jövő áprilistól. Most leszek 25 hetes, egyenlőre úgy tervezem, hogy nov. 30-ig dolgozok. Utána dec, jan-ban szerintem nagy hassal nem fogok autóba ülni, az első 3 hónapban meg gondolom lesz elég elfoglaltság... Viszont tervezünk otthonra internetet, úgyhogy remélhetőleg decemberre ez elintéződik.

Moncsi,
Köszi, jól vagyok, ilyen méhgörcs nincs, viszont rendesen kemény a hasam. Mivel ugye most vagyok először terhes, nem tudom megállapítani milyennek kellene lennie, de a doki szerint is kicsit kemény és napi 2 db Magnerot-ot írt fel. A leírásban az van, hogy orotsav tartalma segíti a baba fejlődését, úgyhogy nagyon remélem, hogy nem valami óriás babám lesz... Erre rákérdezek még a dokinál. Szedett valaki ilyet?
Mindenesetre a magnéziumhiánynak utánaolvastam és észnél kell lenni, mert sok fejlődési rendellenességet és koraszülést is okozhat...

PMárti,
Honnan találtad ki, hogy Héditől vettük a babakocsit? Tényeleg tőle. Olyan szép, most nézegetjük...

Bellana,
Ez a tanulás dolog érdekes. Szerintem mindenképpen kell majd otthon valamit tanulni és társaságba járni. Én is szeretnék 2-3 évig otthon maradni. Van adósságunk, de jelenleg a férjem elég jól keres, bár ki tudja addig mi lesz... Nekem nem lesz könnyű kitalálni, hogy mit tanuljak, mert van egy főisk. és egy egyetemi diplomám (közgazdász), 2-3 nyelven tudok, használom is a munkámban - gondolom ebből a gyes alatt ez ember sokat felejt... Arra gondoltam, hogy nyelvet/szaknyelvet tanulnék, de nem tudom, hogy azt fizeti-e az állam, vagy csak a másoddiplomákat... Erről tudtok valamit?? Szociológiát tanulnék még szívesen, de nem hiszem, hogy arra bébi mellett lenne türelmem és kedvem és nem is sokat érnék vele utána. Szerintem valami olyat érdemes tanulni, ami nem annyira megterhelő, hogy az embernek lelkiismeretfurdalása legyen, hogy nem foglalkozik a gyerekkel eleget.

Sajnos múlt héten meghalt a nagymamám, most lesz a temetés, pár napig nem jövök dolgozni. Nem könnyű ez most nekem, így babásan, de igyekszem összeszedni magam...
Jövő héten írok majd.
Üdv mindenkinek,
Adél
adél
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: