Új privát üzeneted érkezett!

Nahát, ma is tanult vmit az ember :-) Ha hamarabb írjátok ezeket a saját tapasztalatokat péntek hajnalban lehet, hogy csak éjfélig és nem hajnal 4-ig rohangáltam volna a wc-re. Magamon tuti kipróbáltam volna, kerül néha már olyan állapotban az ember...

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Jobbulást a betegeskedőknek!

Én nagy Coca cola fan vagyok, de tudom, hogy nem egészséges, sőt csak cukor.. ahogy a férjem mondja.. ( vegyész kolléganői a gyárban dolgoztak és ők mondták miből készül..) de én is hallottam, illetve tapasztaltam a cola jótékony hatását.. svájcban egy orvos (állat) házaspárnál dolgoztam és ők mondták amikor nagon rosszul voltam.. , hogy muszály, hogy hányjak, igyak colát és jobban leszek.. ez így is volt! Nem vagyok hányós tipus, de múltkor megint rossz volt a gyomrom és csak ez vált be!
Anyósom szerint meg jó lefolyótisztító..., ő havonta 2 litert nyom a mosogatóba..állítólag! :roll:
mankalak
 
 


Manka!

Jó ha a mézet holnap télapó előtt/után intézzük? Bocsi, de nem jutottunk el arra...tudod, nálam problémás a logisztika :oops:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 

 
 

Szia Évi!

Semmi gond megvan még! Holnap viszem!


Más!
HA valakinek van kedve szívesen várom most vasárnap egy újabb tupperes találkozó keretében.
Helyszín: gyerekkönyvtár különterme, időpont: 15óra
Lesz sok finomság, recept, és vásárolni is lehet helyben! Tehát nem kell megvárni a rendelést, ami készleten van abból vihetsz! Ez amolyan karácsonyi vásár jellegű! :lol:
mankalak
 
 


Szandra!
Nagyon édesek a csajok!

Cola: Nem vagyok nagy cola fan, de a terhességeim elején (első 16-20 hétben) csak ezzel (napi 1-2 dl) bírtam túl élni a sok hányást. Nekem is védőnök, valamint a dokijaim asszisztensei ajánlották, majd kibróbáltuk a hányos, és hasmenéses vírosoknál is, és bevált. Szerencsére Dórinak még nem volt rá szükség, de én is inkább adnék 1/2 dl colát, mint más gyógyszereket. Bár lehet, hogy nem inná meg, mert még a pezsgőtablettát se issza meg, mert "csíp".

Kata szerencsére jobban van, ma még nem is köhögött, és már az orra se folyik. Most csak a védőnők izgulnak (én nem nagyon), mert a heti minimum 10 dkg helyett csak 6-ot hízott, és épphogy meghízta a minimum fél kilót. Szerinte lehet, hogy tápszert kéne neki adni, de nem igazán szeretném, fóleg, hogy van elég tejcsim.

Dóri megint náthás, de nem vészes, csak megint el kezdett köhögni. Remélem, ezt a két hetet még valahogy kihúzzuk az oviban.

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Mi sajnos kimaradunk a miku buliból az oviban. Pedig olyan aranyos, ahogy énekel :-( Végig ezen voltam, hogy keddig kijöjjünk belőle, viszont mivel ma is volt kettő, így holnap biztos nem megy. Meg akkor már szerdán sem. Marad a péntek. Hátha legalább a pót fényképezés sikerül. A szülinapján nem engedte, az volt az első napja.

A Cola mint vízkőoldó - ez tényleg így van. Erősebb sav, mint az ecetsav. A legegyszerűbb kísérlet az iskolában, meglepődnek általában, hogy mit iszik az ember. "Jót tesz" a fogaknak, csontoknak :-) Viszont ha erősen savas, akkor tényleg kipusztíthat bacikat. Olvastam, hogy egy kanál cukorra ecetet cseppentve nagyon jó fertőtlenítőt kapunk... csak le kell nyelni. Na meg a pálinka, de az Atinál biztos nem megy :lol:

Adri, szerintem ez a nátha dolog kitart egész télen. A köhögés meg jön vele, gondolom :-( Ti szeditek a lekvárt??? A férjem számonkért, hogy az idén miért nem adtam Atinak, mert eddig biztos azért nem szedett össze ilyeneket :shock: Úgy tűnik ő nagyon hisz ebben a lekvárban :-) Ha esetleg rendeltek, akkor szolnál, mert én is kérnék.
almi
 
 


Na most már kipróbálom a colát vízkőoldónak. Én az ecetre esküdtem eddig, a vízforralót mindig azzal vízkő-mentesítettem. Azt hallottam már, hogy a baleseti helyszínelők előszeretettel használják vérnyomok eltüntetésére. De én ezt urban legend-nek gondoltam:) Én szeretem a kólát, néha rámjön és veszek egy üveggel, de mondjuk úgy havonta egyszer. Ilyenkor persze Zorka is issza. Tamara még nem szereti a "csípőset." Szerintem attól, ha alkalmanként megisznak egy pohárral nem lesz semmi bajuk. Ha rendszeresen víz helyett isszák akkor esetleg.
Vendég
 



Hát nem is gondoltam volna,hogy ez a Cola dolog így megmozgat mindenkit:))))))De jóóóóóóóóóóó

Évi:Megjött a csomag már ma délután.Igaz még a szomszédban van,mert épp nem voltunk itthon,és ő vette át,de holnap átmegyek érte.Elvigyem a miku buliba,vagy majd eljössz érte egyedűl?

Szép estét,megyek mert még segítenem kell kipakolni a mikulásnak:))))


Hajni és

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Hajni!

Hozd ha tudod, majd viszek jó nagy zacsit amiben elrejthetem.

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Hello Lányyok!

Azt lehet tudni, hogy pontban mikor jön a mikulás? Mert nekünk balettunk van ( Persze elfelejtettem) 5-ig, na mire felöltöztetem, meg még eljutunk valahogy a Juditékhoz az lehet, hogy már késő...
( Mondjuk Bogi nem is nagyon akar találkozni a Mikulással-azt mondta.., mert ma jön az oviba is... az otthoni csomagot meg megkapta...)

Amúgy meg teljesen kész vagyok mert 2 óta ( ja és a showder klub után feküdtem le) alig aludtam.. hol itt-hol ott feküdtem, sétáltam ..stb. :cry:
mankalak
 
 


Manka!

A mikulás 1/2 6-ra jön. Szerintem odaértek :) Amúgy is míg átadja minden gyereknek a csomit eltart egy ideig.

Zétiékhez is ma jön/jött az oviban a télapó...szombaton a barátnőmékhez jött...tegnap meg vártuk az utcán...előtte meg itt járt titokban:wink:...és még a nagyiékhoz is jön :lol: Elvégre 1x van ilyen egy évben :lol: igaz, jó pár napig eltart :wink:

Sztem még nem írtuk nektek, hogy 600Ft/gyerekszáj lett a vége :P A píííízt nekem adjátok, én majd intézem a nagyszakállúval...

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Ok!

Köszi Évi!
mankalak
 
 


manka,

Fél6-ra jön, de még rá kell csörögnöm előtte, úgyhogy majd megmondom neki, hogy nem kell sietnie:)

Valami gubanc van a mézekkel. Mindenkinek odaadtam, amit kért és maradt egy vegyes virág méz nálam. Nem hiányzik senkinek?:) Emőke csak egy akác mézet kért, Viki és Anikó 1-1-et én meg 2 vegyeset. Így maradt egy vegyes.

5-re várok mindenkit!
Vendég
 


Lányok!
Lenne egy olyan kérdésem,hogy nincs véletlenül valakinek egy felesleges jó állapotban lévő járókája?
Ha van,akkor nem akarná esetleg eladni-valami barátságos összegért- vagy kölcsön adni pár hónapra?
A szembe szomszédom szeretne egyet,de arra kis időre amíg kell nem nagyon akar vagyonokért venni egy újat.

Ha tud valaki segíteni,akkor légyszi nekem írjon,és összehozom vele.

Köszi előre is.
Este talizunk.

Hajni

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Eszter kihányta a 2 korty colát is egy hete...

Hajni, nekünk van, most épp játékokat tárolunk benne.. 1 x 1 méteres összecsukható fa járóka, ha érdekli.

jó Mikulás partyzást!

Viki

KépKép
KépKép
wiki12
 
 


Viki
Az árról is írnál valamit,hogy tudjak mondani neki valamit.

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!!

Köszi.

Hajni

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Lányok, van valakinek tapasztalata olyan ultrahangos párásítóval kapcsolatban, ami sóoldattal működik???

Évi, mégsem tudok takarót felajánlani, mert idén nem azt kaptunk :wink:

Lányok, ha ezt tudtam volna a múlt héten a kóláról... Bár nekünk szerintem szerencsénk volt, mert ez a fosós-hányós kórság 1 éjszakakán át tartott mindenkinél (bár azokat az 1-1 éjszakákat azért szivesen kihagytam volna, amikor gyerekenként 8-10 törölköző/takaró/lepedő ment a szennyesbe...). Most a változatosság kedvéért Marci lázas már két napja, úgyhogy most egy hónapon belül a 2. kör antib-t kapja. :evil:

Milyen volt a mikulásozás? Képek?
K.


KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Kata.

Jobbulást nektek.
Jól sikerült a Mikulás buli,fényképeztünk páran majd igyekszem képeket is küldeni.
Nem félt senki a Mikulástól,aranyosak voltak.Azt mondta,hogy jön jövőre is:)

Judit ismételten köszönjük a lehetőséget:!!!!!!!

Szép estét mindenkinek.

Hajni és

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Judit!

Köszönjük, hogy Nálatok talizhattunk a Mikulással!

Kata!
Én úgy tudom a legtöbb párásítóba lehet sós vizet tenni :roll: A miénkbe én simán tettem...persze nem mindig azzal megy. A kórházban is azt mondta az asszisztens mikor Boróval voltunk, hogy Ő is úgy használja általában...

Jobbulást Marcinak!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Sziasztok! Végre úgy tűnik rendbe jön Ati pocija. Ha jól számolom ez a 7. nap. Nagyon kitartó kórokozó volt, bár nem nagyon sikerült a diétát tartani. Lehet azzal rövidebb lett volna 1-2 nappal.

Kata, jobbulást Marcinak!
almi
 
 


Sziasztok.

Azt hiszem mi délután megyünk a játszóházba,a Sárkányba.Akinek van kedve az csatlakozzon....

Olyan f5 körül megyünk.

Szép napot.

Hajni és

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Kata,

Nekem azt mondta Ami néni, hogy ezt a sóoldatot nem kell semmilyen párologtatóba tenni, sima műanyag bödibe és párolog magától. Kétnaponta centi vastag sót kapargatok a bödi 1 méteres körzetén belül, úgyhogy igaznak tűnik:)
Vendég
 


Sziasztok!

Eszternek Boldog Szülinapot kívánunk mi is!

Judit! Köszi a lehetőséget, simán elfértünk... a Mikulás is kedves volt, bár hozzá tenném Bogi "félt" egy picit tőle...
Tényleg a Mikulásos bácsinak jövünk valamival? vagy ezt elintézte vki? - Köszönjük!

Ma kész lettem a karácsonyi vásárra készített dolgokkal, be is vittem az oviba, remélem majd elfogy...

Hajni! Mi most kihagyjuk a játszóházat, amúgy sem tudnám megoldani hogy, de néha itthon is kell -kellene valamit csinálni.. (takarítani, főzni, játszani...sütit sütni ..?!)
:wink:

Marcinak jobbulást!
Egyre többektől hallom hogy újra támad ez a hányásos vírus, remélem elkerül minket..

Manka
mankalak
 
 


Hát azt hiszem a mai játszóházat mi is kihagyjuk:((
Tegnap a Mikulás ránk fújt valami vírust:Kb 1 óra alatt lettem tiszta ta..ny,a Dia meg elkezdett köhögni.
Remélem amilyen gyorsan jött,olyan gyorsan is fog távozni .....
Szóval most gyógyulunk inkább.

Tegnap elfelejtettem mondani,és írni is,hogy Évinek és Orsinak is nagyon köszönjük a csomagokat.:))))


Szép napot.

Hajni és

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


A Mikulás honoráriuma (1 üveg pia és a krampuszoknak csoki) benne volt az árban:)

Jobbulást a betegeknek, remélem minket most is kikerül a hányós vírus:)
Vendég
 



Hajni, Szandra, jobbulást...

Judit, én is kiraktam 3 edényt a szekrények tetejére tele sóoldattal és azok is párolognak, de mivel a fiúk szobaajtója mindig nyitva van, szerintem még ez nem elég. Nézegettem a neten az UH-s párologtatókat, de egyikre se írja, h bele lehetne tölteni a sóoldatot, de akkor Évi, szerinted nem krepál be tőle a masina? Nektek milyen van?
K.

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Sziasztok,

Nálunk szerencsére bacik nincsenek, Levinek az orrmandulája van megduzzadva hetek óta, ettől sokszor van hőemelkedése.
Nekem megint beállt a derekam, ma voltam újra a reumán, rögtön kaptam is a gerincembe egy jó kis injekciót, hétfőn kapom a következőt :cry: ezenkívűl holnap megyek röntgenre, és + 10 fizikós kezelésem lesz még... mindez megint azért mert takarítottam...

Csajok,
jár még valamelyikőtök valamilyen tornára??? Talán ha elkezdenék egy kicsit mozogni, megerősödnének a gerinctartó izmaim, és nem jönne ki állandóan a lumbágóm. Ha nem jár senki, nem keresünk valamit, ahová mehetnénk???

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Orsi,
Sipos Rita tart gerinctornát, kedden fél6-tól. Adri tudja hol ;) Tök jó! De Bede Csillát is ajánlom, keress rá a FB-on: Fitt Vecsés.

Betegeknek gyógypuszik!

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Orsi.

Jobbulást neked.Nálam már amilyen gyorsan jött a vírus,olyan gyorsan el is ment.Úgy látszik használt a mézes fokhagyma:)
A Dia még nem javul,sőt már láza is van.....
A Ritát én is ismerem,egy jó kis gerinctorna rám is rám férne,már csak a gyerekmegőrzést kellene valahogy megoldani és mehetünk!

Drukkoljatok,mert ma sütöm a mézeskalácsot,remélem jól sikerül.:))

Szép napot.

Hajni és

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Szandra,

Nektek is jobbulást. Tiszta mázli, hogy Zorka nem ment a héten...szerinted tartsam itthon jövő héten is? Nagyon nem hiányzik egy ilyen hányós-fosós cukiság:)
Vendég
 


Jujj, Judit, ne is mondjátok! Éppen 1 hétig tartott, és esélyes újból???! Nekem ma már vinnem kellett, mert nagyon zötyögve megy a beszokás. Ilyen betegséggel meg teljesen kizökkenünk. Bízom benne, hogy a szünetig már kihúzzuk. A férjem benyalta Atival együtt, én még nem kaptam el.... de nem is vágyom rá :-(
almi
 
 


Sziasztok!

Nálunk is van valami, szerda este belázasodott Bogi, de másnap semmi baja nem volt.. legalábbis a viselkedésén nem látszott..( láza sem volt!) azt mondja nem fáj a torka, este megint hőemelkedés, így mivel péntek uszi, ma sem ment oviba...,
Picit köhög is, egész novemberben sószobáztunk, most meg megint köhög..., Nem eszeveszetten, csak néha éjszaka, meg nappal egyszer-kétszer, de olyan idegesítő..., ezt a sós lötyit én is kipróbálom hátha segít..
Nekem csak a torkom fáj..

Szandra! Meddig tart ez a beszoktatós időszak? Mármint arra gondolok, mikorra erősödik meg a szervezetük? ( Bár mi is elkapunk néha-ezt azt..többnyire tőlük..) Mondjuk ez így hülyén hangzik leírva, de remélem érted mire gondolok...

Hajni! Hajrá! Hogy sikerült?
Ma én is sütögettem, egy kis linzert, meg sachert a linzer fini, a sacher még várat magára..egyenlőre nem vagyok megelégedve vele..de ugye kóstolni kell..

Katus! Bocsi, majd küldöm a receptet, csak most még pörgés van...

Jobbulást a betegeskedőknek!
mankalak
 
 


manka, (és a többiek)

Nincs valami jó csokitorta recepted? Tamara szülinapjára össze kéne dobnom valamit...A tortás csaj ma hívott, hogy tuti biztos akarok-e tőle tortát, a fia ma nyolcszor hányt. Úgyhogy asszem nem akarok...Valami olyan brutál csokisat akarok, étcsokis-csokihabos vagy ilyesmi, nem olyan vajaskrémeset. Kutakodok a neten, eddig kettőt találtam, de nem lenne rossz, ha lenne valami kipróbált tuti recept:)
Vendég
 




Szandra,

Igen, mindkettő onnan van amit talonba raktam. Szerintem az egyiket megcsinálom a kettő közül:) Köszi:)
Vendég
 


Judit, Isten éltesse a kis Szépséget :-))))

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Judit!!

Nagyon Boldog Szülinapot kívánunk mi is a kicsi szépségnek!!!

Drukkolok,hogy fincsi legyen a torta.:)))

Manka:Köszi,egész jól sikerült,csak valahogy kevesebb lett mint szokott,így azt hiszem kell még egy adagot sütnöm..
Milyen lett a sacher?

Lehet,hogy buta kérdés ,de nekem még nem volt rá szügségem,és így nem vagyok képben annyira,de ti hogy csináljátok a sóoldatot?Csak sima sós víz,és hagyni párologni?
A Dia egyre csúnyábban köhög,azt hiszem hétfőn megyünk orvoshoz....

Szép napot.

Hát ebben hónapban úgy tűnik elmarad a CC buli......

Hajni és

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Hajni, az Árpád utcai sóbarlangban lehet kapni Somadrin sóoldatot, azt öntsd ki műanyag edényekbe és tedd be a szobába: htthttp://www.sobarlang-vecses.hu/galeria.htm

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 



Mi is pusziljuk Majácskát születésnapja alkalmából! :-)

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Drága Tamara és Maja!
Nagyon boldog szülinapot kívánunk!


Judit!
Neked pedig boldog névnapot kívánunk!

Én szerdán valószínüleg a gyógyszertárban összeszedtem egy jó kis influenzát. Izomfájdalom, láz, nátha, köhögés,..
Így sajnos Kata is vissza esett, de szerencsére ő nem lázasodott be, csak újra folyik az orra és köhög. Másmapra a Zoli is lerobbant, most a Dóri a legegészségesebb nálunk, de még néha ő is köhécsel, és fújjuk az orrát.

A többi kis és nagy betegeskedőnek is jobbulást kívánunk!

Reni!
A Zoli holnap megy lekvárért, és akkor hozunk nektek is!
Ha esetleg kell még valakinek szóljatok! (9000,-)

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Tamarának és Majának boldog szülinapot!
Kép

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Tamarának itt is boldog szülinapot kívánunk!
Kép

Maja köszöni a köszöntéseket:-)

Judit,
Nekem van jó receptem. Átdobjam a könyvet? Vagy már nem aktuális?
A mai torta is csokis, de még kipróbálásra vár (de ez a recept is nagyon jónak tűnik) :-)
Titokba rakom fel a képet, Maja még nem látta :wink:
Hercegnő érkezett a családba :lol:

Kép
Kép

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Majának mi is NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!!!!

Hajni és

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
szhajnal
Vecsés
 
 


Hello Judit!


Sajna én sem tudok tuti jó receptet, feketeerdőt már csináltam jót.., de igazi csokit még nem, de a no salty tényleg jó, de én még szeretem a dessszert.eu oldalt is... :)

Maja! Tamara!
Nagyon Boldog Születésnapot kívánunk mindkettőtöknek!
Nagyon szép a tortája Majának is! Szerintem Boginak én is megpróbálkozom valami ilyesmivel..hátha összejön...
A sacher sem lett rossz, de a tésztája nekem tömör lett, bár fogyóban van.. ( végül is ez is csokis, mert a tésztájába is Tibi csokit tettem 60%-osat, és a tetejére is! Csak ebben ugye nem csokikrém van, hanem lekvár. A múltkor a tesómnak sütöttem, spéci lisztből kávékrémes tortát,mert ő lisztérzékeny is..
:cry: és meglepően fiinom lett a tésztája is és a krémje nemcsak vajas, hanem pudingos is volt, jó volt a tartása emiatt. ( no saltys recept...)

Mostmár Liza is köhög és belázasodik, úgyhogy mi holnap délután dokihoz megyünk, szerintem ezen a héten még marad Bogi itthon... úgyhogy sajna megint egy csomó érdekes programból kimarad... ( ráadásul 18-án fellépnek a Mindenki karácsonyán..nemtudom, hogy fogja így megtanulni amit kell.. ) na mindegy... lehet, hogy oda se megyünk...

Manka
mankalak
 
 


Csak most jutottam géphez...

Maja,

NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!! Meggyógyult a szülinapos?
Hát Anikó a tortád csúcs!!!Tök ügyes vagy. Nagyon macerás volt? Mit szólt Maja? Végül melyik recept alapján csináltad?

Egészen jó lett a torta, amit csináltam. Szépségben biztos nem veheti fel a versenyt a barbissal, de ízre jó lett:)
Vendég
 


Anikó!

Hogy sikerült a buli? Kérünk képeket, főleg a tortára való rácsodálkozásról, egyem meg a szívét.

Húúú csajok, nagyon szép volt a torta, láttam élőben is ezentúl Anikóval csináltatom a tortáinkat :D (ezt buktad Anikó ;) )

szandrakiss
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: