Új privát üzeneted érkezett!

Bocsi Lili, így nagybetűvel. Azért annyira nem haragszom, hogy kisbetűvel írjam a nevét. Meg különben is, vannak jobb pillanatai is...
bey78
 
 


Hello!

Rereni: ha kijön én szoktam neki ad...2-3 e-ret.De persze nem kell...ha meg várta, akkor szégyelje magát!:)

Gabi: Szegényke. Nem elég a pici, még a naggyal is gond van! Nekem is sok gondom volt anno Tildussal. Sokat hisztizett...féltékenység...Aztán, ahogy nőtt Tami abbahagyta. Most is kiakaszt néha, de próbálok türelmes lenni, más úgysem használ!:(

Bea: Kitartás! Tényleg a következetesség a legfontosabb. ha mondjuk beigérsz neki egy büntetést, akkor azt már muszály betartani, mert különben még rosszabb lesz!:( nekem néha nem megy... :cry:

mamiblue
 
 


Kép

Kép

Kép

mamiblue
 
 

 
 

Judit: Jó nagyot nőtt Sebike! És tök jó, hogy szereti a hintát. :)
Elképesztő a változás ebben a korban. Szinte naponta változnak. :wink: Bea
bey78
 
 


Sziasztok!

Judit:Sebi irtó nagy babának tűnik a képek alapján.Mekkora most?

Bea:Akkor valószínüleg a levegőben van vmi, mert Fanni egyszerűen katasztrófa.Ha Lackó véletlenül elaludna, akkor Fanni tesz róla pillanatokon belül arról,hogy felébredjen.Pedig ő aztán tényleg keveset alszik.
Este 11-kor aludt el,de már fél 2 előtt fent volt.Utána pedig 4 előtt.És utána már nem is akart aludni.5 után nagy nehezen sikerült elaltatnom, erre Fanni 7-kor keltette.Irtó hulla vagyok,és természetesen most se akarnak aludni.Párom ma jön haza, de pénteken vagy szombaton már megy is.

Megyek,mert Fanni már megint kajabál.

Sziasztok!
Gabi
taga
 
 


Hello!

Sebi le van maradva kilóilag...még "csak" 5500 gr...csajok ilyenkor már verték a 6000-et! Úgy látszik apjára üt, aki 185 cm magas és 60 kiló! De 59 cm egyébként.

Elkezdték burkolni a fürdőt! Olyan gyönyörű lesz!:)

mamiblue
 
 


Sziasztok,
csak egy gyors bekukk...
Homeopátiás gyógyinál van valami aranyszabály? A mentolos fogkrémet mellőzöm, de pl. lehet előtte-utána enni-inni? MIre figyeljek? Elkezdtem a tejszaporító bogyókat enni, mert a laktoherb már nem használ... :(
Szép hosszú hétvégét mindenkinek :)

ps. Bogi 6100 gr és 60 centi. Szerintem iszonyúan elmérték a kórházban, nem 57 centivel született, hanem talán 55-tel... :? Ja és annyira örülök, mert letesszük legkésőbb 10-kor (van amikor korábban elalszik) és fél7-ig meg sem mozdul!!!! Nem ébred fel sem éhségre, sem szomjúságra! Szerintetek mennyire aludtam ki magam az elmúl 2 hét alatt??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ahogy a nagy könyvben meg van írva! :)

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Sziasztok,

nálam megint kiesett ez a hét, vendégeink voltak még most értem ide csak a géphez.

Reni: gratulállok én is a kicsi fiadhoz tényleg nagyon formás baba.

Gabi: az én férjem Németo-ban dolgozik, mint hegesztő mindig máshol most is 4 helyre megy különböző palackozó gyárakba. Mikor hazajön legalább 4-5 napig itthon van, de ez is munka függő. Az biztos, hogy most 20-a előtt nem látjuk sajna, dehogy mil esz utána nem tudom.

Felur: köszi az együttérzést, voltál már eszembe párszor mikor a Zsombival felétek jártunk, azt hiszem tudom melyik házban laktok, ha jól emlékszem a leírásodra a talákozón.

Judit. a Sebi nagyon édes baba, pedig a képek alapján tényleg nagyobbank tűnik.

Jasmin hallottam kósza híreket, illetve a médián keresztül az jön le, hogy nov. végéig maradnak aztán ha nem találnak befektetőt bezárják a kórházt. Ennek nem örülök, mert szerettük volna a kistesót is ott szülni. De a reményt adom fel utóljára ugye. Ügyes a lányod a Zsombinak majdnem 7 hónaposan még egy átaludt éjszakája nem volt. Próbáld meg a tejcsire a Maci kávét a COOP-ban lehet kapni, nekem ez bevállt, az első hónapokban megittam egy litert is belőle.

Na megyek dolgomra, az van mindig, mindenkinek szép hétvégét továbbra is.
ritus28
 
 


Sziasztok!

Végig tanultam a hétvégét. Négy nap vagyis három, mert az egyik nap bevásárló körúton voltunk.

Az én kis babám jó fiú. Este 9 től alszik reggel 1/2 6 ig. És napközben is csendesenek mondható. Délután van egy nyügisebb időszaka. Pont, amikor együtt lenne a család. Lehetne beszélgetni társasozni a kicsi akkor éppen ordibál. Ennyi jár neki.

Szopi: Tejszaporítás egyetlen módja sok-sok szoptatás és fejés. Szerintem csodaszerek nincsenek.

Reni! Nagyon sok boldogságot kívánok a kicsi fiúhoz.

Talival mi lesz???? Sziszike mikor mehetünk???? Lassan itt a karácsony.

Szép napot!!!!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziszi
Szerencsére már nem csinálja, és a vérzés is elmúlt. Most csütörtökön megyek kontollra.
Újra tágult??? Olyan is van?? KépKép
Na a felfázást azt nagyon megérzem, azt már tudom milyen :( azt nem szoktam ilyen simán megúszni :(.

Reni
Szívből gratulálok a kis lurkóhoz!
Szerintem semmit. Ez tök normális, h. kimegy.

Bea
Kitartás...fúú ettől az időszaktól én is félek..:(

Mamiblue
Ezek szerint ti is fürcsiztek nagykádban, nem baj, ha a fülébe megy a víz?? Nekem ez az egyedüli parám, amúgy nagyon élvezi :)
Sebi nagyon édi :)

Jázmin
Fúú az tök jó, én még kelek 2 kor és 5 körül, de fél 9-9 körül már alszik. Azért mi is jó úton haladunk.
Pocak már ok?


Nekünk volt egy nagy utunk Egerbe az ünnepek alatt, apukámnak 50. szülinapja volt. :) Meglepik voltunk :) és nagyon örült nekünk :)
Lili már nagyon sokat fejlődött, ha jó kedve van kis mosolygós és már figyelgeti a játékait. A fej tartása is alakul és most leginkább hason szeret aludni :)
Egy friss kép

Kép

Ami a talit illeti tényleg egyezkedhetnénk..pocsék az idő :( ma sem tudtunk levegőzni :(

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Hello!

Pár napja írtam pár sot, de elveszett...:(

Fleur: Eddig egyszer ment bele nagyon picit a fülébe, nem vettem észre, hogy fájna neki. De egyébként vigyázok, hogy ne menjen bele, mert én is félek, hogy begyullad neki!

Mi a 4 nap alatt Balatonszemesen voltunk! Jól viselte Sebi. Amikor megérkeztünk, akkor volt sírosabb, gondolom ismeretlen volt neki a hely, de utánna nagyon édi volt végig. Kocsiban szinte mindig elalszik, ha meg nyügösködik, akkor pici szopi és már meg is nyugszik!

Nem tudom írtam-e, de nagyon jó ez a babamasszázs, igaz, hogy még nem tudja teljesen elengedni magát, de azért szépen haladunk! Tegnap csajok is masszírozták a drágámat, sajna nem készült fénykép róla!

Kép

Kép

Kép

Kép

néhány kép... :lol:

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Jöhettek, amikor kedvetek van, jhéten a csütörtök és a péntek szabad még.
Azutáni hétre nincs programunk.

Ha jó valamikor nektek, írjatok és összehozzuk.:)

A képek nagyon jók, már 5perce itt gyünyörködöm bennük.

Puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


gyünyörködöm=gyönyörködöm gyorsan írva.:)
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Judit! Nagyon édesek vagytok. Sebi így tud már fogni, vagy csak véletlen maradt a kezében. Az enyém néha megfog dolgokat. Nem akaratlagos, hanem véletlen, és hamar elengedi.

Sziszi! Nekem általában mindegy melyik nap. Mostanában nincs nagy pörgés erre felé. Nem tudom így, hogy hozzuk össze a talit.

Fleur! Ti is jól néztek ki. Az én fiam is a nagykádba fürdik. Igaz ő egyedül, na meg egyszer Bibi is mellé ült. Édesek volta.

Képzeljétek ma pont egyszerre alszanak. Ilyen még nem volt. Bius egykor feküdt le Bobo meg fél egykor és még mindig alszanak. A végén még sikerül összehangolni a két gyerkőcöt. Több idő jut majd magamra.
:D :D :D

Többiek???

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Irtó aranyosak a babák!!!

Lackó is szépen növöget.Már 66,5 cm és 7200g.Múlt héten megajándékozott pár nyugisabb éjszakával.Egyik nap pl.este 9-kor elaludt, és csak 2-kor evett,majd fél 8-kor kelt.
Szóval,megmutatta, hogy ilyet is tud.Az utóbbi pár nap viszont szörnyű volt.Lehet, hogy az állandó szél, de lehet, hogy a fogacskái miatt, de szinte semmit nem alszunk.Tegnap is éjjel fél 1-kor került ágyba.
Nektek nem nyügösebbek a gyerköcök?Mennyit szoktatok napközben sétálni?

Jó éjszakát!

Gabi
taga
 
 


Sziasztok!
Na megpróbálok visszaolvasni :)
Judit, ezt már énis kérdezni akartam, mármint ezt a fogásos dolgot... :) Bogi mostanában kezdett tudatosan fogni, de max naponta egyszer... Meg hát mindent, ami a keze ügyébe kerül, de ez csak véletlen, meg biztos ösztön. Ja és még nem is fordul... de legalább még egyedül tudom hagyni az ülőgarnitúrán :lol: :lol: Hogy áll a fürdő? Kész lett? :oops: :oops: kép? :oops: :oops:
Fleur: Nagyon kis husi lett Lili! Tök aranyosak vagytok! Éjszakázás még mindig tart?
Ritus, megy a kórház. A szülés továbbra is 150 marad.
Bebi, én 1 hete kb. 4 óránként fejek és estére így sincs elég. De hálistennek legalább már nem parázok rajta és nekem ez így jó. Másrészt nem eszem túl változatosan, úgyhogy az a napi 150-200 ml tápszer legalább lök belé egy kis vitamint...
Bea, mi a helyzet Lilivel? Normalizálódott a helyzet vagy még mindig a kinder pingvi a nyerő? :) :(
Gabi, oltás: Posta köz Kovács doktornőnél. Bár már nem aktuális :oops: :oops:

Valószínűleg eltűnök most egy hétre, mert para van. Ma voltam bent a fősulin is (többek közt), hogy aláírassam a szakdolihoz az egyik papírt, hogy érvényes legyen a jelentkezésem, ne kelljen felvennem újra a tárgyat és így ne kelljen beiratkoznom cirka 230ezerért. Erre a tanár (akivel hétfőn azaz tegnap) beszéltem, azt mondta, vigyek neki legalább egy bevezetést és egy fejezetet, hogy aláírja... SEMMIT nem írtam még, SEMMIT nem olvastam el. Szerintetek?

Bogi elkezdett éjszakánként felkelni, olyan 3 körül mindig jelentkezik enni, és viszonylag nehezen alszik vissza. :? :( :( Ráadásul ömlik (szó szerint) a nyál a szájából, napi 3-4 előke biztos átázik, ha nem vigyázok, a teljes ruházatát cserélni kell. De amúgy imádom (még mindig) :lol: :lol: A doki szerint a fogcsírák bántják, azért lehet a nyugtalanság meg a nyálzás-ököltömés-ujjrágcsálás...
Séta??? Kölcsönbabakocsihoz nincs esővédő és elég vékony is az oldalfala, úgyhogy csak a teraszon tologatom a babakocsit - már amikor nem fúj az orkánerejű szél és nem esik az eső... De nem baj, decemberben veszünk neki egyet - valami lecsatolható kerekűt, mert a lakásban tartjuk a kocsit és nem akarok babakocsinyomokat a nappaliban meg egyáltalán sehol...
Legyetek jók, szép álmokat, kevés kelést éjjelre :)
Egy kis néznivaló :)
Kép Kép Kép

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Hello!

Fogás: Elég tudatosan nyúl a dolgok után,de néha elvéti. Ezt a csörgőt elég sokáig szokta rázogatni, a szájába teszi meg felemeli nézegeti...

Jázmin: Nagyon édes a Bogi, tök jól üldögél:) Sebi még csak a hasraforsulásban menő, de abban nagyon!:)

Gabi: Mi 3/4 óránál többet nem szoktunk kint lenni mióta hidegebbek vannak! :( Én is fázós vagyok...

5680 gr ...:( nem vagyunk ducik az biztos!

mamiblue
 
 


Sziasztok,


nagyon édesek a babák s mennyit nőttek a tali óta.

Nos nekünk már egy hete szörnyű éjszakáink vannak a múlt héten Zsombi 3 napig azt csinálta, hogy hajnal 3-kor felkelt s elkezdett játszani, ez ment bő egy órán keresztül. Persze emelett még sokszor felkelt. Akkor azt hittem fogzásról van szó aztán hallottam a váltakozó front hatásokról. Hogy melyik bánthatja jo kérdés, lehet mindkettő. Más anyukák is panaszkodtak múlt héten itt nálunk.

Mi minden nap kimegyünk levegőzni s ezt tartani is akarom, ugye a kicsi fiam már 7 hónapos azt hiszem, ha jól felöltöztettem 30-40 perc alatt nem eshet semmi baja.

A fogás 2-3 hónapos korban aktuális emlékszem Zsombi is akkor kezdte el megfogdosni az egyik játékán lévő elefánt ormányát.

Judit ez a súly szerintem pont megfelelő egy ilyenkorú babának, nincs lemaradva semmiről sem Sebi.

Ritus
ritus28
 
 


Sziasztok!

Jasmin! Mostanában én is pont a tejhiánnyal tűzködöm. Nem nagyon akarom tápszerezni. Napi hatszor eszik 80-100ml-t, ha elveszem tőle a cicit akkor sírva fakad de pillanatok alatt megnyugszik. 20-30percet szoptatom általában, ha kell neki akár két ciciből is. Én úgy látom csak játszik vele legtöbbször. Születése óta cicifüggőnek tartom. Ami viszont aggasztó, hogy elég keveset hízik. Amúgy élénk, játékos, vidám, nem látszik rajta, hogy éhezik. Szóval most éppen én is nagy gondban vagyok, mit is csináljak.

Témát legalább már választottál? Nem irigyellek. Szurkolok, hogy összehozzál valamit ilyen rövid idő alatt.

Nyálzás: Nálunk még nincs. Bius volt nagyon nyálzós. Négy hós korától majdnem két éves koráig dőlt a szájából a nyál. De szó szerint, napi négy partedli lett lucskos.

Mamiblu! Botond 5200gramm. Nem kövér baba, bár szerintem azért van mit fogni rajta.

Ritus! Nálunk is volt ilyen időszak Biussal. Bár ő most sem egy jó alvó. Most is felkeltem korán, hogy tudjak egy kicsit gépezni erre mit csinál? Felkel ő is. Most itt ül mellettem és dumcsizik.

Szép napot!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Tali jövőhéten?

Kinek melyik nap lenne jó?

Voltam a Szigetszentmiklósi uszodában!
Nekem nagyon tetszett, nem voltak sokan és sztem higéniával sem vlt gond. Én járok egyenlőre sztem oda, így..bár a tökölit is meglesem, majd 1* talán.

Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Jázmin: Hogy haladsz? Hidd el csak elkezdeni nehéz, aztán, ha már nekiültél akkor menni fog!:)

Sziszik: Látom Te már rászántad magad a mozgásra!:)

Én hétfőn készülök lemenni tornára, de csak oylan lájtosan, nehogy elmenjen a tejcsi!

Tali: Nálam kérdéses...nagy rendrakásban és pakolásban vagyunk! Házikó nagyon készül..izgi, hogy be tudunk-e költözni karácsonyra.
elvileg jövőhét végére meglesznek a fürdők, a konyha a fűtés is menni fog már...de pld. még egyetlen kapcsoló, lámpa sincs bent...nagyon sokminden apróság van még...asszem a burkolatok is meglesznek, meg a lépcsőre korlát...inkább nem is folytatom....

mamiblue
 
 


Sziasztok!
Mi a véleményetek az agyhártya elleni védőoltásról, Nekünk ajánlotta a gyerekorvosunk, ki is váltottuk, kedden adja be a Lilinek. Csak kicsit tartok tőle, nehogy valami baja legyen tőle... :(
A kinder pinqui-t feljebb raktuk a hűtőben, így nincs szem előtt, most nincs is vele baj. :wink: Néha milyen kis dolgon múlik. :lol:
Volt férjem megint felcseszte az agyamat, mert egyszerre hívtak be minket a gyerekjólétisekhez, és szemrebbenés nélkül hazudott a gyerekről, hogy ő soha nem kapcsolja ki a telefonját, hogy ő meg sem rúgta a gyereket, sőt annak idején engem sem, és hogy ő megpanaszolta, hogy a nyomozónő lezárta a Bea ügyét, vizsgálják ki újra. Ez egy akkora kretén, hogy az már fáj. Ha tudom, hogy őt is hívták, el se mentem volna. Szó szerint hányingerem van tőle. :roll:
Pedig egy tök kemény nyomozónőt kaptunk, nem hiszem, hogy ne végzett volna jó munkát, ez csak időhúzás. Mondjuk a Bea nem vallott az apja ellen, mert megfenyegette, de remélem, ha újra kivizsgálják, elszólja magát, és akkor mehet ez a pondró a siittre. Csak ne félne tőle annyira a gyerek. :cry: Na mindegy, remélem mindenki azt kapja az Istentől, amit megérdemel. Ő is!
Aranyosak a képek, szépen és gyorsan fejlódnek a gyerekek.
Minden jót! Bea
bey78
 
 


No sziasztok!
Gyors leszek, mert mindjárt leborulok a székről, olyan fáradt vagyok... :(
Bea, én biztos beadatom majd. Egy életen át átkoznám magam, ha egy hülye kullancs miatt tönkremenne az egészsége :( A doktor sógornőm mondta, hogy minden második (laborba beküldött, kiszedett) kullancs hordoz magában valami kórságot (Lyme-ot vagy agyhártyát). Mondjuk pont ebből van most kicsi vitám a dokinénivel, mert konkrétan hülyének tart, hogy be akarom adatni Boginak a Rota-vírus elleni oltást. Azt se tudja, hogy kell beadni, majdnemhogy én többet tudtam a beadásáról, mint ő. (www.gyermekbetegsegek.hu) Bea, nézd meg, mert lehet hogy van ezen a weblapon valami infó! Sajnálom ami a gyermekjólétiseknél történt. Kitartás!! Lili miket csinál? Mesélj!
Judit, már 4 oldal készen van! Kedden kell bevinnem a suliba, most altatás után és a hajnali szoptatás után szoktam irogatni. Állva el tudnék aludni... :( :( Ráadásul a férjem úgy elkezdett horkolni, hogy amikor 1-2 óra körül melléfekszem, fél óra után a fáradtságtól idegbetegen kihurcolkodom az ülőgarnitúrára aludni 2-3 órát... :( mert hát Bogi felkel olyan 4-5 között enni, aztán visszaalszik, Laci mint a tej, csak én görnyedek a számítógép és a könyvek felett hajnalonként meg éjszakánként.
kicsit parázok, mert Bogi ugyan néz, meg egyre tudatosabban fog, de nem nagyon látom, hogy fordulni akarna, pedig lassan 4 hónapos. Hason nem nagyon szeret lenni, pedig erőltetem naponta többször is, ha kézben van, gyönyörűen tartja a hátát, és nézelődik, tehát gondolom szervi-izomzati baja nincs, de hát akkoris, NEM FORDUL :( tudom, hülye para :(
Sziszike nálam szinte biztos most nem fog menni, mert januárban szigorlatozom pszichológiából, és már most parázom tőle. De majd utána! :lol: :lol:
Bebi, most van a fejlődési ugrás Botondnál. A könyvek szerint 3 nap, amíg átáll a tejtermelés... (mondjuk nálam nem jött be) Az evés mennyiségéről meg azt hiszem az anyák lapjában volt egy mondat, ami nagyon megtetszett. valami ilyesmi: "Ha a gyerek 3 napig teát és ropit eszik, hagyni kell. A negyedik napon farkaséhes lesz" Ne aggódj! A kisfiad pont annyit eszik, amennyit szeretne! Majd lesz olyan hét, hogy dupla annyit fog hízni, és akkor azon fogsz agyalni! :lol: :lol: A szakdolgozati témám a nyomtatott sajtó fejlődéstörténete. Iszonyú mennyiségű szakirodalom van hozzá, nem győzöm letölteni és elolvasni... :(
Jut eszembe, nem tanult valaki szervezetpszichológiát? Jólenne, ha igen :lol: :lol:

Éjszakai felkelések: csatlakoznánk mi is! Másfél órákat fent szokott lenni és olyanokat kurjongat, hogy csak a szomszéd nem ébred fel tőle... :lol:

Gyors voltam, mi? :lol:
Legyetek jók, jót ne halljak rólatok! :lol:

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Sziasztok csajok!!!!!!!!!

Nálunk pár napja elmaradoznak a sokáig tartó felkelések, minek nagyon örülök, mert kissé kivoltam már bukva. Tegnap este megérkezett a harmadik fogacskánk is, úgyhogy mostmár bizti ezért voltak azok a bizonyos nem alvós esték.


Jázmin: szorítok, hogy sikerüljön a doli, aztán hogy szigorlatod
lesz, hát nem lennék őszintén mondom a helyedbe. Nem kis feladatok várnak rád még a babázáson kívűl a közeljövőben. Remélem már nálatok is vége a felkelős időszaknak.

Bea: neked is csak azt tudom írni, hogy jó nehéz napokat élhetsz át s remélem eléred azt amit leírtál fentebb. Kitartás majd minden megoldódik szépen rendjén.
Mi ma megyünk az agyhártya elleni 2. oltástért a dokihoz én ezt fontosnak tartom, ez nem volt benne régebben a kötelező oltások sorában???????

Többiek merre jártok???

Remélem mindenki jól van, sziasztok
ritus28
 
 


Sziasztok Anyukák!

Segítséget szeretnék kérni!
Tudtok itt Miklóson JÁTSZÓHÁZAT???
Sajnos a Narancsligetben megszűnt!:(

Köszönöm!
Várom a segítséget! :D
Kata[color=blue]
[/color]
katinka78
 
 


Sziasztok!

Ritus:Ha jól emlékszem,Ti itt laktok a Lakihegyi lakóparkban? Ha van kedved,egyszer összefuthatunk egy rövid séta erejéig,mert mi is itt lakunk nem messze.

Az éjszakáink nekünk irtó változatósak.Vmikor 1x kel a fiatalúr /ez a ritkább/,vmikor 3x.A nagyobb gond, hogy mostanában még Fanni is kezd leszokni a délutáni alvásról.Pedig legalább akkor volt egy kis nyugi.

Próbáltam már gyümit adni a nagylegénynek /lassan 5 hónapos lesz/, de nem kell neki a pép,viszont a normál banánt már harapná.Sőt,egyszer beleharapott az almáspitémbe is.És teljesen felháborodott,amikor a többit megettem,és én lelketlen anya nem adtam neki többet.

A fordulás miatt szerintem kár aggódni, Lackó,igaz már tud forogni,de van amikor napokig nem csinálja.Barátnőm kislánya 6 hónapos lesz,de ő se forog,viszont négykézláb áll.Szóval,ez minden gyereknél más.

Szép napot!
Gabi
taga
 
 


Jó reggelt!

Katinka78: én nem tudok itt Miklóson másik játszóházat, de a Camponába van az biztos. Innen oda szoktak járni az anyukák.

Gabi: én benne vagyok, örültem hogy írtad, nem is tudtam, hogy itt laktok nem messze, mondjuk biztos csak vissza kellett volna olvasni. Írj, hogy nektek milyen időpont az alkalmas. Mondjuk Zsombi nem sokat van el kocsiban, de megoldjuk az biztos.

Ritus
ritus28
 
 


Sziasztok!

Jó régen írtam már, de nem felejtkeztem ám el rólatok!! :)
Csak a vizsga után belekezdtem a nagytakarításba, és lassan 2 hete csinálom ahogy időm engedi, úgye gyerek mellett nem egyszerű. Közben Kittike is 2 éves lett, megtartottuk a szűlinapját is családostúl. Szóval eltelnek a napok mindig van valami tennivaló. Dec.1-én vizsgázom a másik képzésből, és akkor vége szerencsére a sok idegeskedésnek is. Vissza olvasni már nem tudok, hiszen elég sokat írtatokm így nem érdemes.
Viszont a képeket elnéztem és mindenkinek gyönyőrű a babája!
Remélem jövő ilyenkor már én is foghatom a mienket a kezembe! :)

További szép napot mindenkinek!

Barbara
kutasi kitti
 
 


Sziasztok!

Olyan jó lenne még miku előtt talizni.:)

Karácsra már készülődtök?????????

Én most kezdem.....

Szép napot: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Jasmin! Én tanulok szervezetszociológiát és munkapszichológiát. Éppen szervezet pszichológiát nem. Mi lenne a kérdés. Hátha tudok valamit segíteni. Nekem minden félévben van szigorlatom. De nem tanulok többet, mint a többire.
Szerintem sem jön majd be a tankönyvi 3nap. Szegényem inkább cici függő. Ha elveszem tőle sír akár jóllakott akár nem.

Sziszike! Én már vettem pár dolgot karia a gyerekeknek, meg az ötletek is kezdenek össze állni. Sőt a kézműves dolgokhoz is vettem már ezt-azt de még nem kezdtünk bele. Már időszerű lenne.

Barbi! Csak ne vidd túlzásba a takarítást. Inkább koncentrálj a babaprojektre. Boldog születésnapot Kittikének, utólag. El is felejtettem, bezzeg ha lenne csíkod. Habár lehet, hogy akkor is elfelejtem volna. Néha azt sem tudom, milyen nap van.

Ritus! Gratulálok a fogacskához. Én nagyon nem szeretek éjszakázni. Szerencse, hogy mostanában nem is nagyon kell. A nappali dolgok is úgy kifárasztanak, hulla vagyok minden este.

Üdv. Mindenkinek!!!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Nekem karira ajándékból pár apróság van a gyerekeknek, de a nagyobbakat nem tudom hogy megvenni, ígyis interneten böngészek bababoltok kínálatát...csúszdát keresek pl. nekik jó áron..de nagyobbat, ezek 25körül vannak már, de keresgélek még.

Mit csináltok kézműves dolgokat?

Én pár díszt, angyalkákat, télapót, aztán sütünk együtt...még alakulgat.:)

Puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Hello!

Gabi: :) Jót nevettem a pitén! Én is próbáltam már almalevet adni Sebinek...na mi lett a vége...hányás.:( Azóta nem próbálkoztam...

Katinka: Mi a Kikába szoktunk járni az M5-ös mellett. Bár, ha megörzésre vinnéd, az ugye nem jó...csak ha azért viszed, hogy ő játszon!

Én is kivagyok ám purcanva. Olyan sokat forgolódik hajnalban Sebike.:( Én meg nem tudok aludni tőle, meg fáj mindenem, mert ilyenkor sokat szopizik is...

Barbara: Úgy legyen! És 1 kalappal a vizsgáidhoz!
Tudnál nekem írni vmit a babausziról? Mi januárban akarjuk elkezdeni. A védőn azt mondta, hogy hiába van ott mind a 2 szülő, akkor is csak az egyik mehet be a medencébe! Igaz ez?

Én most elkezdtem fogyizni...szerencsére nem csökkent jelentősen a tejcsimennyiség és én sem vagyok éhes! Most vagyok az 5. napon és már lement 1,5 kg.:))) Heti 1-nek én bőven örülni fogok...ja és a nagy seggemet még meg sem mozdítottam, de tervben van a torna is!:)

Keddre kész a fűtés a házban!!!!:)) És valószínű a vakolás is!:)

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a jókivánságokat Kittike nevében is!! :)

Bebi: Sajnos én csíkot nem tudok felrakni valahogy nem akar sikerűlni, de ha összejőnne a második baba akkor biztos valakit megkérek majd, hogy rakja fel! :D

Judit! Mi hetente járunk az úszásra vasárnaponként. Szuper a hely, nagyon baba-mama barát, szoptatási lehetőség, járokák a babáknak, zuhanyzó szóval minden ami kell!! Az igaz viszont, hogy csak egy szűlő mehet be a babával, és ez csupán azért van mert így elkerűlhető a tumultus. Nállunk apa megy be Kittivel addig én meg kinn megvárom a medence szélén (padok, székek vannak így le lehet űlni) Váltó papucsot azt vinni kel! És király az oktató!!
Összeségébe véve nagyon jó!! :) :)

Barbara
kutasi kitti
 
 


Bebi, egy 15 oldalas szervezetpszichológia házidolgozat kellene :lol: :lol: :lol:

Csak bekukk, mert meg kell csinálnom Laci tűzvédelmi hd-át holnapra :( Meg hímeznem kell még az ajándékát is, Bogi meg kiájult a nagy kajabálásban, most tudom csinálni. (Szoktatjuk le arról, hogy egész nap karban legyen... lassan 7 kiló és már nem bírjuk egész nap :( :( ) Laci meg ma temeti a nagymamáját... :cry:

Később leszek, ígérem. :oops:

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Barbara: És víz alá is mennek?

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Judit: Csak akkor mennek a babák a víz alá ha a szűlő is akarja. Kitti olyan 1-2 alkalommal megy a víz alá. De volt olyan, hogy nem ment attól függ milyen a hangulata. Itt amúgy sem úszni tanulnak meg a babák hanem azt, hogy megszerssék a vízet. Mi Kittinél valószínű elértük mert ki sem lehet esténként robbantani a kádból! :D

Jó éjt mindenkinek!

Barbara
kutasi kitti
 
 


Hello!

Barbara: Értem!:) utólag is boldog szülinpot Kittikének! Jövőre meg kapjon a szülinapjára egy kistesót! Kép

Sebi láthatóan imádja a vizet!:) Csajok nem csípték, főleg Matilda nem! Lehet, hogy pont ezért kellett volna elmenni vele...mostmár mind1.:(

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Barbara:Mi is sok-sok szépet és jót kívánunk Kittikének utólag!Jövőre meg egy kistesót!

Judit:a védőnénink azt mondta, hogy Lackó lesz az, aki majd kiveszi egyszercsak az apja kezéből a kolbászt.Még nem mertem neki elmondani, hogy az anyjáéból már megpróbálta a pitét.

Anno Fannival én is szerettem volna bébiúszásra járni,de elmaradt.Szerencsémre így is imádja a vízet.Lackó pedig még nála is jobban.Bármilyen nyügi is napközben, a fürdés idejére jó kedve lesz.

Sziszike:Nem gondoltam volna, hogy egyszer elmondhatom majd még november végén, hogy az ajándékok nagy része megvan,Már csak pár apróság kell.A nagytakarítás már nem lesz ilyen egyszerű!Lackót szinte le se tudom tenni a kezemből.
Apósomék elvitték ma délelőtt Fannit,de tőle már lehetne haladni,csak Lackó ...Szóval majd vmi lesz!
Jövő hét végén már az ünnepi menühöz is szeretnék bevásárolni.Már most is elég nagy szokott lenni a tömeg,mi lesz még decemberben!

Ritus:Lackó sem nagyon csipi a babakocsit, de remélhetőleg egy rövid talit össze tudunk hozni a jövő héten,ha neked is jó.Ti mikor szoktatok sétálni?Mi mostanában inkább délelőtt,mivel az ebéd utáni alvás után már sötét van.Úgy 10 körül szoktam elindulni.


Szép estét mindenkinek!

Gabi
taga
 
 


Hello!

Gabi: takarítás...nekem kikapcsolódás lenne! Lassan kész a ház...mire én kitakarítom! illetve fogalmam sincs hogy hogyan fogom! :roll: Már 1 doboz játékot összepakoltam, költözésre készen, de érdekes módon a szobán nem látszik meg, hogy eltűnt belőle 1 nagy doboznyi játék! :cry:

Tegnap vettünk kanapét, gardrób szekrényt meg franciaágyat, csajoknak ruhásszekrényt...nem is mondom, hogy mennyit költöttünk. Kép
De lassan az összes berendezés meglesz a házba! Már csak vmi tuti könyvespolcot kéne találnom...

Sebi a fejébe vette, hogy neki most meg kell tanulnia kúszni! Persze 1 centit sem halad, de nagyon küzd! És közben sikerül neki hasról hátra fordulnia...na ennek nem szokott örülni! :lol:

Megyek auchanba...pocsék idő van, utálok esőben vezetni!

mamiblue
 
 


Gabi nagyon ügyes vagy, eddig nekem is mindig összejött, de most annyi volt a váratlan kiadás és a szabadidőm is kevés, amit manók nélkül tőlthetek, szóval nem egyszerű...

De még mikus csomit se állítottam össze...annyira szalad az idő!!!

Puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Jajj tudom nagyon eltűntem...na de most itt vagyok! :)

Mammiblue
azóta már nem hajlandó a kiskádban fürdeni :) de arra vigyázni kell, hogy a fejét ne tegyük teljesen hátra, mert azt nem szereti.
Nagyon édesek vagytok! :)
Örülök, h. szépen alakul a ház.

Sziszi
Na ezt sikerült összehozni :) mármint a talit :)

Bebi
Kösz.
Gondolom élveznéd, ha kicsit te is tudnál mit kezdeni magaddal...már látom a 2 gyerekesség örömeit :)

Taga
Mikor front van Lili határozottan nyűgösebb ..sajnos, de azért nem olyan vészes.
Remélem azóta már jobbak az éjszakák.

Jasmin
A fogásos dolgot én is :) nincs olyan sok idő a gyerkőceink közt. Bár azt hiszem minden gyerek más..Lili nagyon dumás...de azért már elkezdett nyúlkálni is, de még nem fog.
Fordulni???azt meg még nem is próbálta :)
Már nem éjszakázunk :) remélem 3 hónaposan nem lesz forduló :) de mostanában leteszem fél 9-9 körül és 2-5 közt ébred valamikor aztán csak reggel.
De most már inkább az 5 felé tendálunk. Csak pl. ma is nyüszögött 2 kor felkeltem, megigazítottam egy kicsit a takaróját megsimogattam, kimentem 2 betűsre, hogy majd meglátom mi lesz
és visszaaludt 4 ig :)
Szval így vagyunk.
Hát hatalmasat nőtt Bogi :) nagyon édes.
Szorítok a beadványhoz, sikerült összehozni?? Sztem ne aggódj, h. még nem fordult meg. Minden gyerek más...ő is meg fog, olyan gyerek még nem volt aki egyszer ne fordult volna át :)
Próbáld úgy tornáztatni, hogy játék közben, amikor hanyat fekszik a tőled távolabb eső kezét húzod magad felé, de csak enyhén. Szépen átfordul. Kicsit lehet a lábaira rá kell segíteni.
Meg a kezét kihúzni alóla. Nekem is javasolták és én tréningezem. Persze nem látom, h. próbálkozna magától, de mit vesztehetek. Mókázunk egyet. Ha játékból hasra fordítom Lili is hamar nyűglődni kezd, de azért
egy kicsit még szoktam hagyni, h. erőlködjön egy kicsit. Odafekszem a fejéhez és kicsit segítek a kezeit maga alá húzni.
Amúgy a képen tök szépen tartotta hason a fejét...nincs miért izgulnod.
Őszinte részvétem a nagymami miatt :(

Ami meg a fogzást illeti nekünk is folyik a nyálunk :schock: tegnap negyed óráig kellett masszírozni az alsó ínyét és csak úgy érezte magát jól, hogy rágcsálhatta a kezem.
Az a ciki, h. ő még nem fogja meg a tárgyakat, így addig én vagyok a rágóka. Szval valami elindult...én nem mondom, hogy most rögtön foga lesz, de az tuti, hogy egy kicsit elindultak azok az alsó fogak.
Én egy kicsit korainak tartom, na de mit csináljak :)

Séta:
Mi is szoktuk menni, ha nem esik az eső. Jól beöltöztetem és nekünk olyan kuckós a babakocsi, semmi baja nem lehet.

Bey
Hát amiket írsz az nagyon gáááz...remélem minden rendben lesz. El is hiszem, h. felzaklatott.

Ritus
Hát gratula a 3. foghoz is :) azért ez már nem semmi :)
Örülök, hogy rendezpdtek az esték.
Én is gondoltam már rá, hogy mi is összefuthatunk. Ha hideg van és téged nem zavar akár nálad vagy nálam is :)

Sziszike
Én is most kezdtem a karis készülődést. :)

Amúgy jól vagyunk, a múlt héten végre eljutottam fodrászhoz. 5 év után most mentem először máshoz. Olyan érzés volt kicsit mintha a férjem csalnám meg :)
mert nagyon jóban voltunk a fodrászommal, csak most gyerkőccel elég nehezen kivitelezhető és ez sokkal közelebb van.
Amúgy tök jó lett, csak nem akartam ennyire rövidet, de majd megnő. Persze hülye az aki fodrásznak nem tud rendesen mutogatni, mert a csajszi pont akkorára vágta amekkorát én
mutattam, csak nekem arról más volt az elképzelésem :)

Lili nagyon sokat fejlődött, kész kis dumagép :) járunk baba masszázsra és állandóan pasizik :).
Azt már írtam, hogy múlt héten kezdődött a őróbálkozás, hogy nyúlkáljon dolgokért, de a koordináció még közel sem tökéletes :)
és egy héttel korábban kezdte azt a tevékenységet, hogy időnként rácsodálkozik a bal öklére. Olyankor maga elé emeli és forgatja nagy csodálkozó szemekkel, h. ez meg mifene :)
ééédes.

Majd dobok képeket is kicsit később.

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Sziasztok!!!!!!


Nos hát nekem nagy takarítás az idén elmarad majd a tavaszi napsütésben remélem sikerülni fog. Egy kisebb rendezgetést tervezek a héten vagy jövő héten, de többet sajna a kicsi fiam nem enged. ezt is akkor ha alszik.

Ajándékok, hát a kicsi fiamnak nem is tudom mit vegyünk. Ötletek???

A többi is még beszerzésre vár, de legalább azokkal nagyobb szerencsénk van mivel a gyerkőcök a családban levelet írnak jézuskának. s nekem nem kell törni a buksit, hogy kinek mit is vegyek.

Gabi nekem talán a a szerda lenne jó, de majd este tudok biztosat, ugyanis a napokban ér haza a férjem, de még nem tudom, hogy melyik nap. Majd írok este is pár sort a pontosabb időpontért.

Na hív a kishercegem megyek.

Üdv.
ritus28
 
 


Sziasztok!
Nagyon felpörögtetek, ez már a közelgő karácsony miatt van talán.. :wink: Mindenki tervezget, készülődik. Mi is. Beussal csináltunk adventi koszorút hétvégén, szárítottunk gyümölcsöt a cserépkályhában, lassan díszítem a házat, tervezgetem a karácsonyi menüt. Na nem itthon, Anyuékhoz jön apu 4 testvére+ családja, és mivel a Zoli szakácsnak tanult, a hidegkonyhás részét bevállaltuk, a sajátunk mellé. Ha Anyu családja jönne, egyszerűbben megoldhatnánk, de Apué... :roll: túljátsszák magukat, és 1000 féle kaja kell nekik.
Lilu mostmár többször eljátsszik egyedül, vagy mesét néz, így több időm marad normális ételeket főzni. Ez mondjuk meg is látszik mindhármunkon. :wink: Mondjuk így is elő kell készítenem mindent, de sokszor jön, hogy segít, kever, pudingot csinálunk,... ezt vártam, nagyon jó. :lol:
Oltást megkapta, idáig semmi negatív, remélem nem is lesz. :roll:
Barbara: Isten éltesse Kittikét! És adja, hogy jövőre összejöjjön nektek is a kistesó! Őszintén kívánom nektek.
Láttátok kiragasztva mostanában a bababörzés plakátokat? Apósom a Sárgaházban dolgozik, és kérték, hogy hozzon képet az unokájáról, mert rá akarják tenni a plakátra. A szomszéd gyerekek mondták, hogy látták a Lilit. :)
Minden jót nektek: Bea
bey78
 
 


Sziasztok!

Örömmel írom, hogy a 4. fogacskánk is kibújt, remélem egy kicsit lazíthat a fiacskám a követekző fordulóig. Most pár napja nem is olyan nyűgi éjszaka, de azért még így is tartogat anyának pár felkelést.

Gabi hát a héten esetleg holnap tudunk össze futni, mert érkezik a férjem haza csütörtökön és sajna csak 1 hétig marad így minden időt vele szertnék tölteni.

Virág: én is gondoltam rá, hogy összehozhatnánk valamit, nekem jó akár nálunk is akár nálatok is. Csak ahogy fentebb írtam a jövő hét második felétől érnék rá jobban. Amugy a zsombi is nagyon korán elkezdett gagyogni, aztán egy időre lentebb hagyott nála, de most egy ideje ismét beindult.

Mennem kell mert beindult nagyon a gyermekem.

Sziasztok
ritus28
 
 


Sziasztok!

Judit:Sajnos, az éjszakáink még mindig irtó szörnyűek.Pedig holnap már 5 hónapos lesz a fiatalúr.De nappal se alszik.Szóval,így nekem is felüdülés lenne egy nyugodt kis takarítás.
A héten nekem is jön haza pár napra a párom,talán akkor le tudom passzolni a gyerköcöket egy hosszabb séta erejéig,és akkor elmerülhetek a takarítás gyönyöreiben.

Rita:szerintem maradjunk a jövő hétben inkább,mivel nálunk is jön haza apa,és én ilyenkor előre szoktam főzögetni egy kicsit neki.

Sziszike:van jó mézeskalácsrecepted???Fannival szeretnék alkotni vmit.Állandóan főzni meg sütni szeretne a csajszi.

Fleur:Anno Fanni is nagy pasizos volt.Már messziről kiszúrta a fiús babakocsikat,és állandóan letámadta a kismanókat.Most meg...-Irtó szégyenlős lett.

Ti hallottatok arról, hogy fél napra köteles az óvoda bevenni a gyerköcöket???Egy gyesen lévő óvonő mondta az egyik barátnőmnek.
Múlt héten voltunk egy ismerős kislányért Fannival az oviban,és drága kislányom kiverte a balhét, hogy ő bizony nem akar hazajönni,hanem ott szeretne maradni.

Szép estét Mindenkinek!
Gabi
taga
 
 


Hello!

Gabi: Sajna nálunk is csajokat csak fél napra veszik be! Illetve én nem is akarnám, hogy ott aludjanak, de ez tényleg így van.:(

Bea: Lilinek hogy tetszik a hó? Plakátot majd figyelem, még nem láttam...

mamiblue
 
 


Sziasztok :)
Sokat írtatok, látom ám!!! :) A konzulensem aláírta a papírt, úgyhogy a diplomakurzus c. tárgyam megvan! :) Halleluja! Ma adja le anyukám a szakmai gyakorlatról készített szakdolgozatomat, így az is meglesz, most pedig ötezerrel írom a szervezetpszichológiát - ettől kicsit félek, mert 15 oldalt kell összehoznom jövő hét csütörtökig. Ma kezdtem el, amennyire Bogi mellett tudom írni... :( Kb. 2 oldal megvan :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: De holnap jön a felmentősereg, jön anyukám és ittalszik, vigyáz egykicsit Bogira.
Ja, láttátok hogy vasárnap kirakodóvásár lesz a polgármesteri hivatalnál? Ha szép idő lesz és meglesz minimum 7 oldal a szakdolgozatból, mi kinézünk babakocsistól! Muszáj nézni egykis adventi koszorút (ez lesz az első közös kettesben(hármasban) töltött karácsonyunk :oops: :oops: ) ez van róla a neten:
Adventi vasárnap

2007. december 2. vasárnap 8.00-18.00
Adventi vasárnap a Kossuth Lajos utcában

Mindenkit szeretettel vár Szigetszentmiklós Város Önkormányzata és a Városi Könyvtár és Közösségi Ház!

8.00-13.00 Disznóvágás a Buga Iskolában, 10 órától hurka, kolbász kóstoló
9.00-13.00 Töltöttkáposzta főzés, 12.30-tól közös ebéd
9.00-13.00 Adventi kézműves-foglalkozások kicsiknek és nagyoknak a Bíró Lajos Általános Iskolában
9.00-18.00 Karácsonyi kirakodóvásár a Polgármesteri Hivatal előtt
13.00-17.30 A város iskoláinak, kórusainak, együtteseinek, csoportjainak bemutatkozása a Kossuth L. utcában felállított színpadon

15.30 Sztárvendég Delhusa Gjon

16.15 Adventi gyertyagyújtás
Ünnepi műsor a Battyhány Kázmér Gimnázium kórusának részvételével.
Köszöntőt mond:
Szabó József polgármester

A műsor után forralt borral és karácsonyi beiglivel várjuk Önöket!


Szerintem jól hangzik! :lol: mármint nem delhusa gjon-ra gondolok :( :oops: :oops:

Ritus, fogacskákhoz gratula! (én is mintha látnék valamiket az alsó ínyében! :oops: szerintem már látszik, hol vannak az ínye alatt, helyes az a két fehér körivecske :)

Fleur, forgatjuk mint a motollát. Hol a kezével, hol a lábával segítünk rá, de egyelőre a nagy vigyorgáson kívül nem nagyon akar mást csinálni. Ja, de igen! Tol mindent a szájába, a kedvence az ujjam :) :lol:

Judit, Gabi, ez aztán a kitolás az anyukákkal. Kiváncsi vagyok, ki szavazta ezt meg odafönt? Fogadjunk hogy egy pasikból álló bizottság, mint akik abortusz-kérdésben is döntnökök... :( Előre félek, hogy mi lesz mondjuk 2 év múlva, ha vissza kell mennem dolgozni, hova tudom vinni Bogit? :(

Mézeskalács? hm, jól hangzik! Csak lennék már túl a dolgozatokon! :( Van is valahol egy egyszerű receptem, de hogy merre... ????? :roll: :roll: :roll:

Na megyek
írogatok még egy kicsit :)

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Sziasztok!
Jázmin: lesz kirakodóvásár, a barátnőm is kinnt lesz, Ő kézműves foglalkozást tart gyerekeknek. Beának hívják és nagggyon jó fej. Ha esetleg Juditék odatévednének...vagy akinek oviskorú, kisiskoláskorú gyereke van.
Mi sajnos nem megyünk, a Lilu beteg lett. Azt mondta a dr.nő h lehet az oltás mellékhatása is. Elég nehezen viseli az orrszívózást, de sajnos muszály. Nem tudja kifújni rendesen még. :cry:
Kb. 2 hét múlva nyílik a butik amit anyósom bérel, majd nézzetek be hozzá alkalomadtán, jó cuccai vannak, amije mag nincs, azt meghozza-varratja. Csak úgy írtam, úgy izgul, 170 a vérnyomása. :oops:
Lili örült a hónak, csináltunk hóembert, tetszett neki, csak hideg volt a kezének...
Le a kalappal a gyerek mellett tanulók, vizsgázók előtt, tényleg!!!
Üdv: Bea
bey78
 
 


muszály: helyesen muszáj, bocsika
bey78
 
 


Bea: azt hiszem a muszály is helyes, én is mindig úgy írom!:)

mamiblue
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: