Új privát üzeneted érkezett!

Szerintem megérkezett S. Lili...Gyanús ez a nagy csönd :wink: :lol: Edit felől...

KépKép
pedina
 
 


Na helló mindenkinek!
Még mindig egyben! :( Reggel NST-vel,és flowmetriával kezdtünk,azért nem voltam. Mivel szombatra vagyok kiírva,ha addig nem lesz baba akkor naponta kell menni. :( Még vasárnap is!

Edina,sokáig nem voltatok,már hiányoztak Liliről a mosolygós képek! :P

KépKép
editmaci
 
 


Orsiék ma mennek haza.De jó nekik! :lol: :lol: :lol:

Csajok,én már teljesen kész vagyok ettől az állandó készenléti állapttól. (Na meg a sok érdeklődő telefontól! :? ) Minden este úgy fekszem le, hogy lehet, hogy ma éjszaka történik valami......,aztán minden reggel így kezdeni a napot! :(
Vasárnap ha kell menni NST-re akkor ügyelni fog a dokim, hátha már nem enged haza. :shock:

KépKép
editmaci
 
 

 
 

Edit! Szilárd meggyőződésem volt, hogy szülsz...:) Tudod: gyerek bent még nem...Nem tudom neked sajna megmondani, hogy mit kell tenni, hogy jöjjön a baba. Tudom, ilyenkor lelkileg lesz, hogy soha nem tudod, hogy a következő pillanatban megindul-e a szülés, vagy még napok-hetek kérdése. Próbáld meg kiélvezni az utolsó pocakos napokat, nézz tévét, olvasgass akármi, mert hosszú ideig nem lesz rá alkalmad. :lol: Nekem is mondtak ilyen okosakat, persze, hogy nem tud már ilyenkor odakoncentrálni az ember. :? De az tény, hogy nem árt egy kicsit feltöltődni, rápihenni. Nézz meg valami jó filmet, mióta Lili megszületett én még egyet sem láttam egészben :wink: :lol: :lol:

KépKép
pedina
 
 


Már nem is nagyon bírok mást csinálni,csak tévézni meg olvasni! :D :D :D Már alíg bírom ezt a gyereket cipelni!

KépKép
editmaci
 
 


És ettől csak nehezbb lesz :!: :lol: . Lili szarrá röhögi magát, amikor szuszogok fel a negyedikre a következőképpen: Lili kenguruban rajtam a kis hétkilós valóságában, egyik kezemben a 8 kilós babakocsi, a vállamon a pelenkázótáska, közben a számban a félúton kiköpött cumija, a másik kezemben a napernyő ... :? Szóval gyalázatos. :lol: Emeletenként állok meg pihenni, Lili meg üdvözülten vigyorog a képembe, néha diszkréten felsikítozza az egész házat. :? Ők panaszkodtak, hogy a hangját se hallani a gyereknek... :lol: 8) :lol:

KépKép
pedina
 
 


Ez így leírva is izgalmas, de nem lehet könnyű! :P Melyik emeleten laktok,legalább a negyediken? A babakocsit nem tudjátok valahol lent hagyni? Nálunk az a jó, hogy van lift, de mostanság többször volt rossz,mint jó! :? :cry:

Hétfőn beszéltem egy csajszival az NST előtt, és ő mondta, hogy minden alkalommal amikor megmutatja a NSt-t a dokinak ad 2-3000 ft-ot neki:Én ezen teljesen meglepődtem, mert azért hetente 3x szerintem az már egy kicsit húzós! Én még NSt-k alkalmával nem adtam neki, de volt olyan, hogy a folyosón nézte meg. Igazándiból én úgy gondoltam, hogy majd a szülés után egyben adok neki egy nagyobb összeget,nem így elaprózva. Szerinted? Te adtál a dokidnak amikor már ilyen gyakran kellett járni? Nem tudom ez, hogy szokás.

KépKép
editmaci
 
 


Dehogy adtam. Nálam a havi 5000 volt a bevett ár. Amúgy korrekt volt, mert kontrollra nem a magánrendelőjébe hívott soha...NST-t nekem is szokszor csak a folyosón nézte meg. És aki egy NST megtekintésért 2000-et ad, az menniyta d szülésért?! Vagy ő apránként adja oda?!
Lili ma sikeresen aludt eddig másfél órát. De már megivott egy deci baracklevetés ha jól számolom 4-szer vagy ötször kért cicit (ebbe az éjjeli 2 is beletartozik...:-() NAgyon meleg van...Közben hulla álmos, de csak stikában dörszölgeti a szemét, nehogy észrevegyem. :?
Ja, negyediken lakunk. :wink: Az élet apró örömei. Na de inkább egy év kocsicipelés, mint dupla gázszámla a földszinten a pince miatt. Pincében meg nem hagyom lent a kocst, mert tök dohos...Babakocsitároló nincs.

KépKép
pedina
 
 


Már nekem sem a magánrendelőbe kell járnom. :) Igen,ahogy beszéltem vele, ő szülésnél fog kevesebbet adni neki. Én meg úgy vagyok vele, hogy én is jobban örülök egyben 20.000 ft-nak, mint hetente 2000-nek.

Van még tejcsid rendesen? Hányszor szopizik egy nap Lili? Én már úgy várom, hogy milyen szopiztatni először. Biztos sokat fogunk bénázni!
Tényleg,adtál mát fagyasztott tejet Lilinek?

KépKép
editmaci
 
 


Van még tejem szerencsére. A múlt héten ismét nagylány lettem, előtte elég gázos volt egy héttel, megcsappant a tejcsi mennyisége kicsit, de a hormonok tombolása után szerencsére visszaállt a rend. :shock: Amúgy minden imserősöm úgy járt, hogy megkapta a csomagot a betétmintákkal, kb. 2 héten belül megjött a mensije :roll: . Ja, mert majd egy csomó mindenből küldenek majd mintát.
Lili még mindig sokszor eszik, vagyis ebben a melegben inkább iszik. Átlag 3 óránként nappal, éjjel is minimum egyszer felkel. De volt már olyan, hogy vizet adtam neki, és azzal is továbbaludt, úgyhogy tényleg nem az éhség kelti fel, hanem szomjas. Nem csodálom, én is magamtól is felkelnék inni ebben a kánikulában.
A fagyasztott tejet egyszer itta meg, kétszer nem volt hajlandó. Úgyhogy már hosszú ideje nem is fejek, ami van, az meg jó lesz majd a püréket pépesíteni vele. De nem bánom, hogy fejtem, mert így nagyobb volt a biztonságérzetem, hogy van mihez nyúlni, meg a mennyiségre is jó hatással volt.
Az első szopi? Ha rám hallgatsz, nem hagyod magad a lusta csecsemősöknek lerázni, és minél hamarabb kéred a babát. Sajnos arról nem tudok, hogy bárki is megkapta volna a babát még a szülőszobán szoptatni, de reméljük nálad így lesz. Szülés után még két órát ott kell maradni, de én úgy tudom, hogy a babákat elviszik. Tényleg fárasztó először, de szerintem jobb, ha éjjel-nappal veled van, hamarabb összeszoktok.

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok! Hazaértünk végre! Majd visszaolvasgatok, és válaszolgatok mihelyst letelik az anya-műszak

Kép
tokajkincse
 
 


Szia Orsi!
Innen is mégegyszer óriási gratuláció nektek, és kívánunk minden jót!
Kép
Édes vagy, de az anya-műszak sosem telik le. :lol: Majd mesélj.

KépKép
pedina
 
 


Igen,ez a műszak mostmár nem fog letelni! :D
Jó nektek, hogy már otthon vagytok.

Látod,mégis csak betartjuk a sorrendet! :mrgreen:

KépKép
editmaci
 
 


Kép

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a gratulát! Nagyon boldog vagyok, de egy kicsit fáradt. Tegnap délután aludtam 1 órát, ami felért kb. 2 éjszakával. Nem tudom mennyi időm lesz írni, de próbálok majd.
Éjszakánk viszonylag nyugodt volt, most is alszik Marci.
Ha még otthon vagy Edit és kérdésed lenne írjál nyugodtan!
tokajkincse
 
 


Még itthon vagyok! :(
Tegnap délután és este már nagyon feszült a hasam,és elég sokszor voltak jóslófájásaim is.Azt hittem az éjszaka történik valami, de semmi!

Kérdéseim még lennének,de most egy sem jut eszembe,majd jelentkezem,ha eszembe jutnak! :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!
Üdv az anyák táborában Orsi!!!!

Jelentem megkaptuk tegnap a 3hós oltásunkat. Zsombor estére belázasodott... nem vagyok biztos benne hogy az oltástól, mert tegnap estére az orra is tele volt. Lehet, hogy megfázott? Ma eddig minden ok, ha nem lesz semmi nem is visszük orvoshoz szerintem.
Azért a tegnapi idegbajt nem kívánom senkinek..... az ember úgy be bír parázni, legalább is én ...... pedig nem vagyok egy tutyimutyi csaj.
A tejem is csökkent, lehet hogy én is nagylány leszek???

Ja, a dokinőnk mondta hogy meg van duzzadva Zsombor ínye. De ez még nem azt jelenti hogy jönni is fog a foga.... az jöhet majd később is. Leglább is nem most.

Edit, én még a szülőszobán mellre tehettem Zsombort, szerintem ragaszkodj hozzá!!! Velem ott is maradt , csak amikor vittek fel a kórterembe akkor vitték el.

KépKép
sz.szilvia
 
 


Nem tudom itt mi a szokás,de mintha Orsi is azt mondta volna, hogy ő is próbálta szopiztatni Marcit a szülőszobán.
Remélem nem lesz Zsombival semmi komoly. Én is szipogok állandóan,pedig halok meg a melegtől!
Ha tudnátok milyen sz@r napom van ma. :cry: Egyszerűen nem találom a helyem.Nem jó se fekve,se ülve.Az sem jó ha meleg van,a ventilátor is zavar ha megy! Lehet, hogy azért mert nem aludtam jól,és korán keltem? :shock:

Tudom már mit akartam kérdezni! Ha este vagy éjszaka megyünk be,akkor ott kinek kell szólni? A szülőszobára kell bekopogni?

KépKép
editmaci
 
 


A portás szól a szülőszobán, hogy van egy vendég.Onnan szólnak az ügyeletes orvosnak. nekünk pont a dokim volt a szülőszobai ügyeletes orvos. gondolom ő megnéz és intézi a továbbiakat.

Hát ha magad rá tudod tenni cicire, akkor ok, de senki nem segít. Nekem rossz a mellbimbóm, így nem tudtam.

simán szültem, gázzal csak. de tudva így milyen. nem is kérném, csak ha már nagyon meg akarnék halni a gerincbe.

Orsi

Kép
tokajkincse
 
 


Na erre gondoltam! Lehet, hogy én szeretném cicire tenni,lenne hozzá erőm is,de ha senki nem segít..... :cry: Még jó, hogy mindenhol azt szajkózzák, hogy minél hamarabb mellre kell tenni a picit,csak épp a kórházak nem úgy állnak hozzá! :x

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!
Reggel fél kilenckor Lilit elvittem sétálni, mert olyan rohadt meleg van, hogy tegnap is csak nyüglődött egész nap. :wink:
Szilvi, lehet, hogy Zsombit megcsapta egy kis szél, és le volt izzadva. Ilyenkor könnyen megfáznak sajnos. Lili egyszer a kocsiban izzadt meg, és annyi idő alatt fázott meg, hogy kivettem és felvittem a lakásba. Amúgy neki kb. 6-8 hetesen torokgyulladása volt, én se mertem szinte még aludni se... :cry:
Na, látod Edit, Orsi is azt mondja, hogy ki lehet bírni a szülést. :wink: Kibírnád te, csak már ott tartanál, igaz? :) Hátha ma, majd szorítok értetek.
Lili legújabb húzása: kinéz valamit, és odagördül érte. Addig forog hasról hátra és vissza, amíg oda nem ér hozzá. :mrgreen:

KépKép
pedina
 
 


Igen, a szülés fáj, de minden ok utána.

Edina, te tapasztaltál olyat, hogy Lili kakija az elején olyan volt, mintha kis magvak lennének benne? Védőnő szerint anyatej darabok, de elég jelentős van benne. Szerintem hasfájós lesz Pocok is.

Kép
tokajkincse
 
 


Hát remélem nem lesz semmi baja. Jobban kell vigyázni a klímával a kocsiban, pedig eddig sem vittük túlzásba + tegnap voltunk a Corába ott meg ezerrel nyomatják a klímát, pedig még be is takartam egy pelussal a lábát...

Orsi, azok anyatej darabok, amit nem tudott megemészteni. Nálunk is volt ilyen. Állítólag ezért nem nagyon ajánlatos 2 órás időközöknél hamarabb etetni, mert ennyi idő kell hogy megemésztődjön, + ugye a hasfájás miatt.
A hasfájásra már kezd el adni neki az Espumisant. Én mai fejjel már elkezdeném, ha szükséges nappal is. Ha nem jó, tovább kell próbálkozni, mi is végigvettük a kínálatot.... Igaz nálunk csak 4-5 ordítós éjszaka volt, de az is elég volt.... a szívem majd meg szakadt.
Tejcsid beindult? Gondolom most mást sem csinálsz csak fekszel Marci előtt és csak nézed, csak nézed, csak nézed......... és töprengsz hogy milyen hihetetlen és csodálatos az emberi test. Én legalább is így voltam vele. Még ma is.

Nekem segítettek a szülőszobán a mellre tételnél. Emlékszem rendesen fájt amikor szívta az üres mellet (ugye akkor még nem volt tejem) és akkor arra gondoltam, hogy ez így fog fájni??? Aztán minden ok lett.

KépKép
sz.szilvia
 
 


Nálunk abban a szobában ahol nem megy a venti 29 fok van!!! Szegény gyerek, hogy fog szenvedni!

Ezeket a gyógyszereket amik hasfájásra vannak,már újszülötteknek is lehet adni? Nektek az orvos mondta,vgy magatoktól kezdtétek el adni?

KépKép
editmaci
 
 


A lelkiállapotomat tükrözi, hogy megnéztem ma délelőtt két filmet,és mind a kettőnek bőgtem a végén. :cry: Egyébként vígjáték volt mind a kettő! :roll:

KépKép
editmaci
 
 


Nekem nem az orvos mondta, vagyis amikor kijött akkor én már adtam neki (2 hetes volt akkor Zsombor) és Ő is megemlítette ezeket. De nekem is tanácsolták, meg én ismertem is. Nekünk az Infacol nem jött be. Az Espumisant estére (régebben néha napközben is ) használjuk, + régebben napközben 1 hónapos kortól az angol vízet is adtam neki. Tiszta patika van már itthon.

Felébredt a gyerekem, megyünk fürdeni, és jó ötlet, azt hiszem én is nézek vmi filmet.
Edit a lelkiállapotról: sokkal érzékenyebb vagyok mióta van Zsombor... ha szülést látok a tévében elbőgöm magam, mert eszembe jut az enyém, beteg gyerekekről való filmet meg nem is bírok nézni... ahhhhh

KépKép
sz.szilvia
 
 


Olyanokat már rég nem nézek! :shock:

Az Espumisant ismerem,az Infacolról meg Ednától hallottam,viszont az angol víz új! :roll:

KépKép
editmaci
 
 


Bocsi! Edina akart lenni! :mrgreen:

KépKép
editmaci
 
 


Nekem a védőnő említette. De azt hiszem kérdeztem is sok dolgot. Már tegnap volt is kint, de jó, mert megmutatott olyan dolgokat, amiket a kórházban nem. Majd kiderül mi lesz. Tejem az van, de aszopással gondok vannak, mert bimbóvédővel kell szoptatnom. Nagyon ügyesen csinálja Marci, de az utóbbi alkalmakkor ( már a kórházban is) annyira türelmetlen és dühös, hogy kb. 45-50 percet küszködünk, mire végre szívja. Így tele megy a poci is levegővel, ami miatt utána sír. Így szarok én az új trendre és arra ki mit gondol ( senkit nem akarok ezzel megbántani), de fejem a tejet és üvegből kapja. Nem tudom mennyi van, de első elkalommal a az üveg alján volt csak kb. 10 ml. Na, azt megkapja üvegből és utána rögtön megkapja a cicit. Szívja is. Abszolút semmi zavar nincsen, nem ordít 50 percet, nem készülök ki én sem.Így eszik, utána büfi , sok puki és alvás vagy nézegetés. Büfi néha nem akar kijönni, de marad a karunkba (apa is büfiztet), akkor elalszik és nem tetszik neki az ágy. Ha egy kis büfi után visszatesszük az ágyba elalszik. Két szopi között pedit teát kap. Bababarát kórház lévén ott nem kapnak teát. Na, 4 csecsemős mondta, hogy teáztatják és Marci igényli, szereti. A főnővér persze nem tudja. Ja, és persze pohárból itatják őket.. A fiam egyből tudta mit kell a cumisüveggel csinálni. Mivel 29 fok van bent, levegő alig jár, így szomjas. Iszik 4-5 kortyot és elég neki. Szerintem nem árt. Úgy gondolom, ha eszik és iszik, utána kicsit vacakolunk a poci miatt, de alszik 3-4 órát, akkor csak nem lehet olyan rossz neki.

Na, megyek folytatom a szülési beszámolót! Vagy írjam a kórházról előbb, Edit? Amúgy most vagy 2 napig ne nagyon akarj szülni, mert bolondok háza van! Nem mintha ez Lilit érdekelhetné!

Kép
tokajkincse
 
 


Grippe Water? Van akinek az vált be. Sajnos sokszor többet is ki kell próbálni...
Én Infacolt adtam Lilinek minden szopi előtt. Hogy az jött-e be, vagy amúgy se lett volna hasfájós, soha nem tudjuk meg, de nekem két félórás ordítás elég volt, hogy megszakadjon a szívem.
Orsi, az anyatej. Még nem emésztette meg. Semmi gond, Lilinél mai napig van ilyen, ha mohón vagy sűrűn eszik. :wink:

KépKép
pedina
 
 


Orsi! Szard le a túlmisztifikált szoptatás-kérdést, én amondó vagyok. Sokkal rosszab az, ha rágörcsölsz, hogy neked nem úgy megy, mint a Kismama magazinban. Kb. egy hónapig Lili is inkább cumisüvegből evett, mint ciciből - de ezt tudjátok.
Nem akarok okoskodni, csak elmondom, hogy én hogy csináltam, hogy előbb-utóbb különösebb előkészületek nélkül menjen a szopi. Sajnos a kórházban hamar javasolják a bimbóvédőt, én is használtam vagy 2 hétig, de utána fokozatosan leépítettem. Mikor már Lili jól beszívta a cicit, levettem a bimbóvédőt, mert akkor jobban be tudta kapni. Meg én úgy etettem, hogy minden szopi után fejtem. Aztán a következő szopit a cicin kezdtük (kínlódás ezerrel, én a www.lll.hu -ról tanultam meg gyakorlatilag szoptatni vagy eg yhónap alatt), és amikor már nagyon nem ment, akkor jött a cumisüveg. Engem is mindenki ijesztgetett, hogy a bimbóvédő meg a cumisüveg miatt nem fog szopni, de már semmi gondunk nincs vele, röptében bekapja a cicit. :lol: Nem mondom, hogy egy gyereknél se okoz a cumi szopási zavart, de nálunk nem volt. Persze a cumisüveg mellett sem kívánok kampányolni, de inkább egy nyugodt anya, mint egy olyan, akinek elmegy a teje a folytonos stressztől. Én ismerek olyat, akinek 8 hónapos koráig anyatejen élt a babája, úgy, hogy szinte soha nem szopott, mindig csak lefejt tejet kapott. Szóval se pro, se kontra nem kívánok állást foglalni, de az én tapasztalatom tényleg az, hogy először az a fontos, hogy eleget egyen a gyerek, aztán, hogy az anyatej vagy tápszer, ciciből vagy üvegből... Persze, gondolom mindenki törekszik a szoptatásra, de ha nem megy egyszerűen, akkor meg kell találni a megoldást...Szóval nyugi...Komolyan.

KépKép
pedina
 
 


Gyerek alszik dél óta. Apja is! :lol: Várt minket haza, de nem erre számított, pedig csak 3 órát szenvedett Marci éjjel, azt is velem és a cicivel. Én is szopi után fejek, de az egyik mellem most kicsit fáj tőle, így most kihagytam egy fejést, megpróbálom Marcival kiszívatni. 6 csecsemős közül 6 hatfélét mondott. Mindent meghallgattam és a döntést magam hoztam meg. Azaz a gyerek. Azt javasolták, hogy 20 perc után vegyem le a ciciről, mert csak játszik. A többi tejet le kell fejni. Persze azt ki lehetett önteni. Marci 50 percig is elszopizik, de nem játkból, hanem pihen közben. Na, úgy is tettem. Eredmény: ordítás, mert éhes és üres cici. Ha 50 percet szopizott, akkor aludt 3-4 órát. Semmi gondom nem volt a csecsemősökkel, kivéve egyet. Nekem mindegyik segíten próbált a maga módján. Kiválogattam nekünk mi vált be és azt alkalmazzuk. Mi most Infacolt vettünk. Kipróbáljuk, remélem jó lesz. De nyílván, ha azt vesszük még most áll át a pocija, mit is várhatnék tőle? Viszont pelust nem kell olyan sűrűn cserélnünk. Elég 3-4 egy napra. Pisilni nem tudom mennyit pisil, mert azt nem látom rajta, de kakilni szokott keveset igaz, de vagy 3x-4x. Védőnő majd hoz nekünk mérleget, akkor kiderül, jó-e a módszerem. Ha eszik, alszik, fejlődik, akkor nem érdekel milyen a mai bababarát trend.

Kép
tokajkincse
 
 


Én amikor terhes lettem nem is gondoltam volna, hogy a szoptatás nem megy olyan egyszerűen.Aztán mindenhol azt olvastam, hogy komolyan "tanulni"kell. Remélem nekünk is fog majd menni.
Egyébként milyen teát kell adni az újszülötteknek? Kamillát,vagy van valami spéci?

Nekem abban a kórházban mindig úgy tünik, hogy bolondok háza van!!! :roll: :P
A beszámolókat várom!

KépKép
editmaci
 
 


Én kamillateát adtam Lilinek...És kb. 1,5 órát is szopizott az elején.
Meg abból a ciciből fejtem, amiből szopizott, és addig, amíg jött. A maradék tejet fagyasztottam. 24 órát nyugodtan lehet gyűjteni, és csak utána fagyasztani, ha nem fagyasztod 48 órát is eláll. :wink: Amúgy tényleg úgy van, hogy a más gyerekét mindenki jobban tudja nevelni, úgyhogy én is úgy csináltam mindent, hogy kérdeztem, tájékozódtam, aztán megnéztem, hogy nekünk mi válik be. És nem múlik ám el, ahogy nőnek, úgy lesz egyre több nevelési, táplálkozási, öltöztetési és egyéb tanácsadó körülöttetek. :? :lol:

KépKép
pedina
 
 


Ja, Orsi! Szerintem ha 3-4 kakis pelenkátok van egy nap, akkor tuti, hogy eleget eszik! Nekünk napi 1 vagy 2-3 napi 1 volt és van....Mérlegem volt, de csak idegesítettem magam vele, úgyhogy egy idő után nem mértem. Ahhoz képest Lili 4 hónapos korára megduplázta a születési súlyát...Amit ugye a hatodikra illik... :oops:

KépKép
pedina
 
 


Mi , azaz Robi a Tescoban lévő gyógyszertárban vette. Mecsek baby tea, édesköményes. A mellszívót itthon próbáltam ki, mert ott nem tudtam sterilizálni. De nagyon örülök, hogy megvettem. Csak cici ne gyulladjon be tőle nekem! Elég erősen szív.

Kórház:

Orvos: 10-ből ha lehet, akkor talán még 11-es is. 24 órás ügyelet után még maradt délutánig miattunk úgy, hogy kedden találkoztunk először. Minden nap bejött, megnézett. Varratszedés is simán ment, ott volt, amikor Marcit vizsgálta a főorvosnő, hogy jöhetünk-e. Szóval maximálisan elégedett vagyok vele!

Főorvosnő: érdekes személy. Nekem 2x nézte Marcit, semmi gond nem volt vele, de akinél talált valamit olyan idegesítő volt nem olyan orvosos. Szóval nem mondta el miért lehet, mit lehet tenni. Tök idegbe hagyta a kismamit. A mellettem lévőnek volt gondja, onnan tudom.

Osztályos nővérek: némelyik szarik mindenre, némelyik mindent betart. Mivel problémamentes voltam, így nekem cseppeket hoztak, lázt mértek és gátat tisztítottak. Szóval velük sem volt gondom, de néha kicsit ellentmondtak egymásnak. Egyik szerint ágytálat kellett kérnem pisihez szülés után ( fél 5 körül kerültem fel, ő volt a nappalos), erre az éjszakás kihívott gátkezelésre, majd elküldött zuhanyozni és sétálni, hogy ne legyen trombózisom. Na, nekem a zuhanyzóig elég volt elmenni sétának.

Csecsemősök: egy kivételével mindegyik kedves volt, de volt két különösen aranyos, így leginkább tőlük kértem segítséget. Tulajdonképpen az számít ki az éjszakás. Mi beadtuk a babákat éjjelre mindig. Így tudtam pihenni. Első éjjel ki sem adták. Nem bántam meg, mert valamikor neke mis aludni kellett. Utolsó nap nem vitték be, mert akkor volt 7 szülés + 3 császár. Mivel Marci 2 órát ordított a ciciért végül a csecsemős bevitte és megetette. Hajnalban hozta ki,hogy egyen még mérlegelés előtt, hogy engedjenek haza. Bár volt 4 hely 10 embernek, szóval minket szó szerint kidobtak szinte.

Amiket írtam neked, hogy tegyél külön, azt egy kicsi táskába tedd, mert nem lehet a nagy táskát a szülőszobára bevinni. Mindenképp vigyetek valami kekszet vagy csokit Iminek, mert ha elhúzódik, ő éhes lesz. És vizet mindenképp, mert nagy szükség van rá. eldobható bugyi pedig azért kell, mert az jó a sebnek. Jobban szellőzik, így nem gyullad be. állítólag felfelé mehet a gyulladás és akkor ciki van. Mindenkinek mondta a nő, de van aki továbbra is sima bugyiban ment. Én 700 ft-ot nem néztem már. Denem is lett semmi baj. A varratomat mindenki dícsérte milyen szép. Állítólag nekem volt a legszebb. Na? Ennyien nem dícsérték a seggem soha! :lol: Mondtam, hogy a doki érdeme, de állítólag csak jó anyagból lehet dolgozni! :wink:

Szóval az eljövetel előtti rohangálást leszámítva nekem semmi bajom nem volt a kórházzal.

Kép
tokajkincse
 
 


Igen, így van, majd kitapasztalod mi a jó neked.
Nekem szerencsém volt a szopival, mindketten ráéretünk a dologra egyből. Az elején nekem is sokat szopizott, talán egy órát is (lusti gyerek, noszogatni kellett közben, néha ma is) de nekem annyira felázott a mellbimbóm, hogy kirepedezett, és amikor hazajöttünk már nagyon fájt. Volt mikor bőgtem már szopi elején, mert akkor fájt a legjobban, de kibírtam, miután felpuhult jobb lett. Ja, Garmastan v. Bepanten kenőcs jó rá, ha szüksége lenne vkinek.
Aztán noszogattam szopi közben és kb. félórát hagytam neki. Egy jól szopó csecsemő 10-15 perc alatt megeszi a magáét - mondják. Ma már itt tartunk. Van amikor 10perc alatt letudja, de átlag 15 perc.
Szerintem a teából ha csak 4-5 kortyot iszik Marci akkor nem szomjas igazán, bizti elég neki az anyatejcsi, de nem akarok beleszólni. Zsombor ebben a melegben sem igényel többet az anyetejen kívül. És 3-4 óránként eszik. Jó, van amikor 2,5. És itt is 28 fok van. Ma is megkínáltam babvízzel, de 3 kortynál nem iszik többet, kilöki.
Nekem is keveset kakilt az elején Zsombor, de többször. Ma már 2x csak.

Orsi, pici Marciról foto???

KépKép
sz.szilvia
 
 


Én már most attól is parázok,hogy hogy fogom felemelni,,tisztába tenni,stb.
Évek óta nem volt kisgyerek a kezemben.

Miért tüntek el az aláírások :?: Így el fogom felejteni, hogy már csak egy nap van hátra :!: :!: :!:

KépKép
editmaci
 
 


Várfalvy főorvosnő? A drága. Ritka ellenszenves egy nő, nekem azért szólt, mert vizsgálat közben csuklott a gyerek. Mire közöltem vele, hogy ha a fegyverhordozója (csecsemős) nem tépte volna le a mellemről szopás közben a gyereket, mert "jön a főorvosnő" (mindezt olyan hangsúllyal, mintha a pápa jönne), és büfizett volna, akkor most nem csuklana. Szilvi! Írj már egy mailcímet priviben. A tiéd momentán nincs meg, amúgy Marciról jönnek a fotók, szerintem azért nem kapsz, mert nincs meg a címed Orsinak se... :wink:

KépKép
pedina
 
 


Edit! Mi is egymástól "lestünk". Amúgy elvileg megmutatják - ha kéred. :lol: Vagy ha épp rendesebb csecsemős van.

KépKép
pedina
 
 


Fogalmam sincsen hogy hívják. SZőke, szemüveges idősebb nő...

De új védőnő van, aki tündér!

Képek a kep.tar.hu/tokajkincse címen is vannak. De tényleg nincsen meg a címed Szilvi!

Már előkészültem a szopihoz. Csak az úrfinak kellene ébrednie. Ja, a főorvosnő szerint 2 óránként kellene szopnia, a csecsemősök szerint 3, a védőnő szerint legkésőbb 4. Szerintem meg amikor felkel és éhes! :lol: Az itteni védőnő szerint ha 5 órát alszik,akkor annyit alszik...

Kép
tokajkincse
 
 


Arról a főorvosnőről még nem sok jót hallottam! :(
A nővéreket meg szerintem 4-5 nap alatt mindet meg fogom ismerni!
Vettem én is egy csomag eldobható bugyit még a Tégelben; tök szexi!!!Azt is kell már a szülőszobás csomagba,vagy csak az osztályra?

KépKép
editmaci
 
 


Ő lesz az, Orsi! :x Embertől én még jót nem hallottam róla. Hétvégén az GYEK-ből volt egy ügyeletes doktornő, ő tök normális volt. Én azt hittem, hogy ő a főorvosnő, nem értettem, hogy mit fújolnak rá. Aztán rájöttem, hogy nem ő az "igazi" :lol: .
Orsi, velem is ébreszttették Lilit 2 óránként a kórházban. :roll: A védőnőm meg a 3 órát fújta. Én meg nyelvész vagyok, és úgy értelmezem, hogy az "igény szerint" az azt jelenti, hogy amikor éhes a gyerek. Marci nem koraszülött, és nem kis súlyú és nem sárga, hogy aluszékony legyen, és ébresztgetni kelljen.

KépKép
pedina
 
 


Milyen jó nagy haja van Marcinak is! És azok a csókos ajkak! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

KépKép
editmaci
 
 


Edina,Attől félek a legjobban, hogy kérni kell őket! :( :shock: :?

KépKép
editmaci
 
 


Azt én sem értem, hogy az igény szerint szoptatásnál miért határozzák meg az órákat. Ha 3 óránként szoptatnánk,akkor ugyanott tartunk,mint 20 éve :!: :?:

KépKép
editmaci
 
 


Hát, Edit, nem akarlak elkeseríteni, de maguktól keveset és kevesen segítenek. Pláne, ha problémás vagy. Én az voltam :wink: . Az istennek se tudtam belevarázsolni a cicimet abba a kis szájba. :? Erre jöttek, jól összeszorították és tömködték bele. Én meg éreztem, hogy ez valahogy így csak nem lesz jó. Erre: "akkor csinálja magának anyuka, ha jobban tudja". Szóval sajnos tényleg szólni kell nekik sok mindenért. De emiatt aztán ne legyen lelkifurdalásod: ezért vannak ott, ez a munkájuk.

KépKép
pedina
 
 


Hát igen,azért vannak ott,csak nekem az ilyen beszólásokkal a lelkembe tudnak ám tiporni,és inkább nem kérdezek többet. :shock:
Remélem lesz olyan szobatársam,aki kicsit tapasztaltabb lesz mint én! :roll:

KépKép
editmaci
 
 


Orsi! Megnéztem a tar.hu-s képeket. :). Az a borzasztó cucc, amibe bele kellett tekerni őket...Látom, nem változott az elmúlt 4 hónapban. És Lilinek is van ilyen lila plédes kórházi képe. :D. Edit, csináljatok ilyet ti is, már csak a hagyomány miatt. :mrgreen:
Nevezett kiskorú amúgy épp nagy erőkkel egy üres ásványvizes palackkal játszik. De tegnap egy zacskót kaparintott meg, ma reggel távirányítózott és már a cumisüvegét is kigördítette a folyosóra. :mrgreen: Nesze neked készségfejlesztő játék!

KépKép
pedina
 
 


Edit, kérdezni, kérni! Nem megy máshogy! Nem fognak tényleg segíteni! Az, hogy nekem nem volt gondom velük azt jelenti, hogy ha kérdezte, kértem segítettek, de maguktól ám annyira nem! A nagyon kedves csecsemős , aki minket megtanított szopizni idősebb, alacsony, kövérkés és kicsit mély hangja van. A többivel sem volt gondom, de ő tényleg egy tündér volt velünk! Este összeszedte az összes babát, amíg a mamik lezuhanyoztak, ettek és kiszellőztettek. Megmondtad mikor vigye vissza vagy esetleg azt,hogy ne hozza már ki. A többitől viszont kérdezni kellett, hogy be lehet-e adni. De be lehet. Majd meglátod. Én is úgy terveztem, hogy végig velem lesz, de én így is fáradtan jöttem haza, hát még úgy! Iszonyat mi meleg lesz! Arra készülj, mert ablakot nem lehet nyitni. Nálunk most nyitva van egész nap, de nem éri huzat Marcit.

Kép
tokajkincse
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?