Új privát üzeneted érkezett!

Kata!

1-2 hónapost nem is lehet vinni úszni. A 4 hónapos oltást meg kell kapnia...

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Remélem mindannyian jól töltöttétek a húsvétot, mert itt olyan szép idõ volt, hogy csak na Kép)

Én köszönöm szépen, már jobban vagyok. Nem is volt semmi gond, csak átadtam magam a szomorkodásnak a babink méretei miatt. Azóta kismostam, kivasaltam egy tucat babaholmit (pedig én utálok vasalni), és olyan jó volt, mert folyton a babán járt az agyam Kép) És itt volt a húsvét, kispapi végig velünk volt, voltak látogatóink a baráti körbõl, úgyhogy helyreállt a lelki békém.

Kata, hát szuper lehetett az a poroszlói kiruccanás. Én is mindig imádtam nagymamáméknál lenni, õk falun laknak. Sok állatot tartottak még régen, és olyan jó emlékezni arra, amikor a csirkéket együtt zártuk be este a nagyapámmal, vagy mikor etetés volt. Itt meg még parkot is nehéz találni, ahová ki lehet ülni levegõzni. Antidrukk a pöttyöknek, hátha most megússzátok a bárányhimlõt. Hogy álltok a háznézéssel?

Sasha, gratula a kibújt fogacskákhoz és kitartást a kibújandó fogacskákhoz. Nem egyszerû az élet, úgy látom. ja és drukk a babaprojekthez!

Sziszi, jó hogy írtál magadról kicsit bõvebben. Mi is imádunk a párommal kirándulni, mindig is szerettem hátizsákkal, bakancsban erdõtjárni. Kispapa nálunk már most tervezi, hogy hol fogunk majd a babával "kirándulni", azaz sétálni és piknikezni. Ami ugye nem túra, de azért jó lesz kiszabadulni a levegõre, és a babát is szoktatni a zöldhöz. Zene miatt irigyellek. Én régebben zongoráztam, de mióta elkerültem otthonról koleszba, majd Bp-re (kb 10év), és a zongora ugye nem jött velem, azóta szépen leépült amúgy sem magas szintû zenei képzettségem. Az se tett neki túl jót, hogy gondolkoztam, hogy a zongorát felszállítjuk vidékrõl, és akkor itt tudnék gyakorolni, csakhát panelban a szomszédok igencsak érzékenyek az ilyenre (egyszer az egyik azt mondta, hogy akkor õ vesz egy trombitát, és majd meglátjuk ki bírja tovább). Szóval a zongora azóta is anyukáméknál van, már mindent rápakolnak, szinte tárolóhelynek tekintik. Azért remélem a babink majd tud valamilyen zenét tanulni, mert az olyan jó hobbi.

Norcsi, köszi mindent, átgondoltam amiket írtál, és azt hiszem ilyen bölcsõhalál-vizsgálatot igenis fogok kérni. Most a kispapit próbálom rávenni, hogy ruházzunk be egy légzésfigyelõ masinába. Elég borsos áruk van, de engem úgy megnyugtatna. Remélem engedi, inkább máshol próbálok majd valamennyit megspórolni, ha lehet.

TÁgi, jól vagytok?

Kérdés: szerintem közületek többen is az István kórházban szülhettek, Sasha biztos. Ismeritek ott a szülésznõket? A dokinkat kérdeztem, de õ nem akart javasolni senkit, azt mondta, hogy az ügyeletes elég, de rám bízza. Viszont megint itt a nagy gond: senkirõl nem tudunk semmit. Lehet, hogy kifutunk ezzel az idõbõl, de azért hátha tudtok javasolni egy jóindulatú szülésznõt. Nagyon köszönöm.

Ma is olyan szép az idõ, hogy amikor sétáltam hazafelé, úgy tekergetem a nyakam, hogy hátha látom valamelyikõtöket, mert annyi anyuka sétáltatott babákat, hogy csak na.

Üdv,
BéOrsi
béorsi
 
 


Bocsi, a jelecskékkel még nem boldogulok. Természetesen nem szomorú jeleket akartam, hanem vigyorgósakat Kép, dehát elbénáztam. Ejnye no.
BéOrsi
béorsi
 
 

 
 

Orsi!

Tényleg elég furin jöttek ki a fejecskékKép

de majd belejösszKép

Ugyanígy érzek én is a falusi nagyszülõs nyaralásokkal kapcsolatban. Volt valami illata.....szerintem ezt már nem kapjuk vissza sohasem..........Kép

PuszI: Kata
LadányiKata (ladán
 


Orsi!

Igen az Istvánban szültem, de se választott orvosom, se választott szülésznõm nem volt. Böszörményi Beával szültem, mert õ volt az ügyeletes. Sokat nem tudok róla mondani, mert kicsit magamba fordultam, a kitolásnál meg arra koncentráltam, hogy rájöjjek, hogyan kell kinyomni a babát, mert persze nem tudtam hogy kell.Kép

Képzeljétek, ma fél 1-kor indulunk Maglódra egy esküvõreKép Annyira, de annyira nincs kedvem, mikor húsvét vasárnapi vendégeskedés óta a Gabival nem lehet bírniKép

sasha

Kép
sasha
 
 


Többiek !

mi történt?????

Norcsi, pedig érdekelne a véleményed a barihimlõrõlKép

Puuusz: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok! Olvastam folyamatosan, de írni már sosem volt idõm. Na csak pár mondat erejéig.

Kata, szerintem egyelõre nem érdemes idegeskedned a bárányhimlõ miatt, hiszen azzal a kislánnyal a Peti nem is került kontaktusba, amennyire a történetbõl kiderült, csak a kisebbikkel, akiben akkor még nem lappanghatott. A bárányhimlõ úgy terjed, hogy a kis hólyagocskák szétpukkadnak és a benne levõ trutyi terjeszti a kórt. Szóval a nagyobbik lány sem terjesztette még akkor mikor ott voltatok mivel csak pár nappal késõbb jött ki rajta. Vagy valamit félreértettem? Mindenesetre jobb félni mint megijedni alapon érdemes az Aloés First-öt beszerezni, 4-5000.- között mozoghat az ára, nem tudom, mi még februárban vettük, de mivel euróban van megállapítva az ára így naponta eltérõ lehet a forintösszeg amibe kerül. Mindenesetre jó ha van ilyen otthon mindenféle más baleset esetére is. Természetesen minden gyereknél más a bárányhimlõ lefolyása is, de az a jó ha jól kijönnek a kiütések akkor tuti a védelem, ellenkezõ esetben egyáltalán nem biztos hogy védettséget ad. Pont emiatt nem mehettünk ki akkor mert akkoriban voltak a nagy hidegek, amikben ez a kórokozó elpusztul, ergo nem jöttek volna ki jól a kiütések. A láz sem szükségszerû velejárója, de ha van, az szintén jó, az is jól kihozza a kiütéseket. Bánk olyan 2-3 napig volt magasabb lázas, és szintén 2-3 nap volt ami nagyon elviselhetetlen volt a vakaródzás miatt. De erre kapta a különféle szereket amik végülis segítettek. A doktornõ azt mondta hogy az elsõ három és az utolsó három hónapban levõ terhesekre lehet veszélyes, így én a helyedben megcsináltatnám a vizsgálatot hogy védett vagy-e a bárányhimlõ ellen, erre is van mód. Többet sajna e támában nem igazán tudok írni, de bízzunk benne hogy ezt most megússzátok, márcsak a leendõ baba miatt is!
A falusi "nyaralás" akkor ezek szerint bevált? Milyen volt a szállás? Kaját kaptatok, vagy csak amit vittetek azt ettétek?

Orsi. A légzésfigyelõt akkor érdemes megvenni (és abból is csak a Madarász u.-i kórház által ajánlottat, új ára 40.000.- körül van, de késõbb nem sokkal kevesebbért el tudod adni) ha tisztában vagy az újraélesztési fogásokkal, teendõkkel is. Anélkül önmagában nem ér túlságosan sokat. Úgy tudom a Madarász u.-i kórház ilyen tanfolyamokat is tart, egynaposak ha jól rémlik. Az ilyen légzésfigyelõ készülékek között is óriási különbségek vannak, van ami sok téves riasztást produkál, mertha lemászik róla a baba (márpedig lemászik, már néhány napos korában úgy odébbvackolódik hogy sosem gondoltam volna) akkor úgy jelez mintha leállt volna a baba légzése holott nem is fekszik rajta, azért jelez tévesen. Szóval itt is körültekintõen kell eljárni a vásárlásnál, hogy melyik milyen. Van errõl is egy topic ha jól rémlik... Én a vizsgálatot mindkét lányomnál 6 hónapos korukban végeztettem el, igazából a 2. hónaptól nõ meg a bölcsõhalál kockázata, hogy miért azt ne kérdezd...

Sasha. Na milyen volt az esküvõ? Megjött végül a kedved!Kép

Nálunk a Julcsi beteg most, már majd egy hete, de mindig úgy tûnik hogy elmúlt már, aztán megint hõemelkedése vagy kisebb láza lesz estére. Így holnap irány a dokinõ, szerencsére Anyukám itt lesz, így el tudunk menni csak vele, nem kell kihívni, mert az egy napos szobafogság, lutri hogy mikor ér ide!

Jó éjszakát, sziasztok:

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
tÁgi
 
 


Ági! Ezt jó bõ lére eresztetted!KépKépKépKépKépKép És bõvebben?Kép

Norcsi

u.i.: Kiderült hogy Julcsinak már két hete vírusos mandulagyuszija van, most már kezd lecsengeni. Marhajó, egy héttel ezelõttig semmi jele nem volt hogy valamilyen baja lett volna. Ment oviba, és rögtön összeszedte ezt!Kép Most még gyulladáscsökkentõt szed aztán remélem jövõ hétre teljesen rendbejön és egy: mehet oviba, kettõ: beadathatom a kullancs elleni oltást mindegyiknek!
norcsi
Lenti
 
 


Ismét sziasztok!

Tudok én többet is írni, de mindíg elszállt az irományom. Az elõzõ sziasztok-kal teszteltem le, hogy most már minden rendben van-e. Veletek is elõfordúlt már ilyen?

Szóval: én is rendszeresen olvasok, de mostanában hulla vagyok, mert a Gergõkém nem alszik rendesen. Vagy az éjszaka közepén felébred és nem tudom visszaaltatni, v. sikítozik ,kiabál, megnyugtatom visszaalszik és kb. 1 óra múlva megint kiabál. Csak ez a két fajta éjszaka létezik mostanában nekünk. Nem tudom, hogy mi a baj. Nappal aktív, jókedvû, az ebéd utáni alvással nincs gond.

Az ovival megint tele van a hócipõm! Kedden a Beni sírva jött ki a csoportból mert én elfelejtettem reggel locsoló kölnit adni neki és így nem tudta meglocsolni a lányokat és nem kapott tojást. Azt sem tudtam, hogy locsolkodni fognak! Mellesleg az ovónéninek lehetett volna annyi esze, hogy valameik gyerektõl kölcsönkéri az üvegét a Beninek és így nem maradt volna ki a gyerekem és nem sírt volna. Délután az egyik anyuka mesélte, hogy I.néni szólt neki, hogy szerdán lesz locsolkodás és annyi tojást hozzon a kislány, ahány fiú van a csoportban. Szerda reggel felszereltem locsoló kölnivel a fiamat, Tomi pedig megkérdezte a K.nénit, hogy mikor volt szó a locsolásról. Azt mondta, hogy a múlt héten megbeszélték a szülõkkel, hogy szerdán lesz. Tomi közölte vele, hogy akkor mi nem vagyunk szülõk, mert nekünk senki nem mondta ? Erre csak habogott. Jó kis szervezés, volt aki nem tudott róla, és szerda helyett kedden is volt locsolás. Nem lett volna egyszerûbb a havonta beszedett 500 Ft/ gyerek pénzbõl venni mindenkinek (lányoknak is) egy csoki nyulat? A locsolás elmaradhatott volna, mert a lányos anyukák azért nem vitték szerdán a gyereket az oviba, mert a húsvéti bûzt már lemosta egyszer a gyerekrõl, ill. vannak családok akiknek ez a 13 fiú, akinek tojást kellett vennie plussz költség.
Na megint morgok. Bocsi!

Az Üllõi úton (ahol volt a Profi közért, mögötte)a butik soron bezár a bababizományi. Mindent fél áron ad. Ja és van a börzére eladó asztaljegye.

Sasha! Szerdán esküvõ???? Legalább jó volt?

Orsi! Én is az Istvánban szültem, de nekem sem volt fogadott orvosom. Én sajna nem emlékszem a körülöttem lévõk nevére, de végül mindkét csemetémet császárral szültem, tehát nem nagyon volt szükségem szülésznõre. Viszont ha jól emlékszem van egy István kórházas topik, ott írtak a lányok egy két nevet.

Norcsi! Mi baja a Julcsinak?

Kata! Vannak már tünetek, vagy hála mégsem kaptátok el?

Sziszi! Merre vagy?
Puszi mindenkinek
TÁgi
tÁgi
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, itt vagyok, csak sûrûek voltak ezek a napok. Most is csak átfutottam a beszélgetést, mindjárt megyek ebédelni (majd éhen halok), még mielõtt Levi felébred.

Csak néhány szóban: Zebegény fantasztikusan jó volt, hétfõn még egy két órás biciklizésre is el tudtam menni a házigazda sráccal. TEljesen feltötõdtem tõle!
LEvinek úgy tûnik, hogy bujjank ki az alsó, elsõ fogai! És már úgy nyeli a fõziket, mint kacsa a nokedlit. PErsze utána még jön a szopi. Remélem mindig ilyen jó evõ lesz!

Ági, drukkolok, hogy Gergõvel ne legyenek sokáig ilyen éjszakák, és ki tudd pihenni magadat. EGyébként lehet tudni, hogy mi okozza ezt? Ill. honnan lehet rájönni?

Kata, én igazából azóta nem hallottam Csilla nénirõl, de szerintem sem szabadna ilyen kis babákat úszni tanítani. Biztos, hogy nem fogom hozzá vinni Levit, majd csak talán sulis korában. Esetleg írsz bõvebben errõl a szállásról? És az elérhetõségüket elküldöd az email címemre?
Bárányhimlõ témához nem tudok még hozzászolni (remélem még jó darabig a még-en van a hangsúly :-) ), de próbálom elraktározni a tapasztalatokat, okosságokat, amiket írtok. Még jól jöhet.

Osri, én is az Istvánban szültem, a szülésznõm Józsa Kata volt. Nagyon kedves, odafigyelõ volt. A következõ gyereket is vele fogjuk szülni, ha már majd ott tartunk. :-) De persze azért legtöbbet a párom segített. Én is ajánlom az Istvános topicot, nézd meg azt is.

Sasha, hogy sikerült az esküvõ?

Norcsi, remélem Julcsi gyorsan meggyógyul. Hogy tudod megoldani, ilyenkor, ha vele otthon kell vele maradni, Bánkkal a sétát? (hu, nem biztos, hogy ez értelmesre sikeredett, de remélem megérted, mit akartam kérdezni :-) )

Most már tényleg vár a spenót.
Hali sziszi
levus
 
 


Szisztok Lányok!

Bocs, ha kicsit off leszek.
Ha vlakit érdekel, vannak új nyári ruhácskáim 56-98-ig kedvezõ áron (nagyker ár alatt) Nemrég hoztam el, ugyhogy még viszonylag gazdag a kinálat. Pólók, napozók, kantáros rövidnacik, garnitúrák (polo+rövidnaci ) stb.
Ha érdekel, bõvebb tájékoztatást a gitike@freemail cimen kaphattok. Tavaszi rucik is vannak, azokról néhány kép feltéve a kep.tar.hu/gitike alatt.

Köszi és bocsi, hogy belopóztam hozzátok! :-)
Giti
 


Sziasztok!

Ági, véleményemet ovi-ügyben inkább hagyjuk, mi látod készültünk tojással, ez a két lánynak 21 csokitojást jelentett, erre lebetegedett Julcsi, így egyik sem ment, ez a csoki-állomány is a már meglevõt gyarapítja. Több kiló csokink van itthon!Kép Nálunk már két héttel elõtte mondta Anna hogy náluk szerdán lesz locsolkodás, nem is értettem miért húsvét elõtt, majd tisztáztuk hogy ezen a héten. Julcsiéknál meg keddrõl volt szó, így én igazából úgy készültem hogy kedden és szerdán is vitte volna a csaj a tojásokat. Hát a szervezés nem tartozik a csoportotok erõsségei közé!Kép

Sziszi. Klassz lehetett a húsvétotok! Nálunk ugye közbekavart a Julcsi betegsége, meg hogy a vasárnap kivételével folyt az építkezés, muszáj belegyorsítani, minden nap számít! Ilyenkor sehogy nem viszem a másik kettõt is. Pont emiatt mondtam le Annának is az ovit, hogy legalább akkor a kis beteg reggel aludhassa ki magát, na meg Bánk is, ne kelljen reggel is meg délben is ráncigálni õket az oviba. Ha betegek pont emiatt szoktam kihívni mindig a doktornõt, most ez egy kivételes eset volt, mivel úgyis jött az Anyukám, így meg tudtuk oldani hogy csak Julcsival menjünk. Egyébként úgy mentünk hogy eljöttünk volna ha sok beteg van, fõleg ha köhögõsök akiktõl még másféle nyavalyát is összeszedhet. Nagyon tetszik a rendelõnek a beteg-váró része (eddig ugye csak egyszer jártunk ott) azóta kialakítottak egy játszó szobát, van mérleghinta, játszósátor, meg egy bebújós csõ is!Kép Nagyon jó ötlet a várakozás idejére. Ami szintén nagyon tetszik az az, hogy a kiütéses, gyanús kis betegeknek egy teljesen szeparált rész van hogy ne fertõzzék a többit (ez a régi doki rendelõjében úgy néz ki hogy a fertõzõ rész nem szeparált, azon keresztül jut az ember a normál beteg-váróbaKép) és amint végez a doki a vizsgálatával fertõtlenítõszerrel az EGÉSZ helyiséges fertõtlenítik! Ez nagyon szimpatikus szintén. Valamint van hangosbemondó és név szerint szólítják azt aki következik, így nincs vita hogy ki ki után jött. Szóval nekem pozitív "élmény" volt! Mindenesetre azért betegség idejére maradunk annál a verziónál hogy kihívjuk ilyenkor a dokinõt. Holnap meg közben már megbeszéltük hogy megyünk a homeopata dokihoz, remélem talál egy normális alkati szert ami az összes nyavalyájára hatásos lesz!

Mennem kell, sziasztok: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Ági ! Hát én nem tudom, mi a fene van ezzel az alvás-dologgal, de most már éjjel azt mondtam, ma elmegyek, és körülnézek bölcsi-ügyben, mert most fogyott el a türelmem. Nappal Neki sincs semmi baja, vidám, néha hisztizik csak, délben sincs gond az alvással, sõt van hogy sokat alszik, (de a Csabi is azt mondta ne hagyjam aludni, mert attól van az éjszakai cirkusz, de tegnap pl fél órát aludt napközben, mégis katasztrófa volt....)
De mi a fenétõl??????? Pont elõtte éjszaka után mondtuk, milyen jól aludt köztünk már napok óta....
Szóval, elalszik, és éjjel 25 x ébred nyafogva, dobálja magát egy jó ideig, semmi nem használ. (fogzási gél, Panadol, simogatás, versike, ablak kinyitás, kislámpa, be-ki takarás) és ez megy egész éjjel............Kép Nem sír, csak többnyire csukott szemmel nyûglõdik, nyafog. Meg lehet bolondulni tõleKép
Éjjel már nagyon pipa voltam.
Nem hinném, hogy beteg, mert akkor nappal miért nincs semmi baja? Vagy a bárányhimlõ így "lappang"?
Hát az tiszta jó, még két hétig ezért nyafog álló éjjel, utánna két hétig meg a vakaródzás miatt. Tiszta jó, megvan a program egy hónapraKép

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok Csajok!

Nincs idõm, hogy mindent elolvassak sajnos, csak beleolvasgatok. Kati utolsó hozzászólása ütötte meg a szememet és (csúnya dolog) nevettem egyet, mert lelki szemeimmel láttam saját magunkat - két évvel ezelõtt. Ugyanezt csináltuk végig, annyi különbséggel, hogy Kri csak cicit fogadott el, tea, víz szóba sem jöhetett, semmit nem ért a simi, a mese, az ének (különben is, alig bírtam megmukkanni éjjel kettõkor), szóval csak gyötrõdtünk...
Nem volt jó az sem, ha kihagytuk a nappali alvást, mert akkor túlpörgött, az estéket végigsírta, aludni mégsem tudott. A mai napig ragaszkodunk az ebéd utáni alváshoz és azt hiszem, nem tesszük rosszul, mert az oviban is kell majd.
Azért írtam, hogy nevettem, mert kétgyerekesként már eltörpül ez a probléma, hogy éjjel többször kelek Kép Már szinte észre sem veszem Kép
Értem, hogy sajnálod Petit is, mert fölébredni sem tud, csak hánykolódik. Nálunk ez a korszak két és fél évig tartott, egészen Bálint születéséig. Akkoriban múlt el, szinte varázsütésre, pedig nagyon fáztam tõle, hogy mi lesz, ha kettõ bõg egyszerre. Most már úgy durmol a kisasszony, hogy az öccse éjszakai 2-3 ébredésére/sírására meg se rebben Kép Igaz, egy órája fölült az ágyban és nyafogva kérte, hogy "Mamáék, hadd menjek!", de visszafeküdt és elaludt Kép álmodott valamit a nagyanyjával Kép

Norcsi, sajnálom, hogy megint rátok jár a rúd! Keveredjetek ki minél gyorsabban, hogy kijöhessetek ebben a csodaszép idõben Kép

Orsi, Böszörményi Beát nézd meg magadnak, szerintem õ a legjobb. Nem fogadtam fel, viszont végigmentem néhányuk keze alatt és õ volt a legemberibb, legkedvesebb. Van, aki ugyanezt állítja Böröndi Zsuzsáról is, de õt én az ellenségemnek sem ajánlanám. Hosszú történet, nem részletezem (meg ez amúgy is csak magánvélemény), másnak azért még lehetett jó.

most csak ennyi fért bele, pussz:

ildikó
ldildi
 
 


Sziasztok!
Köszön
öm mindenkinek az Istvános szülésznõkrõl az infokat. Közben átfutottam az Istvános topicot is, abból is szedegettem infokat, majd végül a doktornéninket is vallatóra fogtam, szokott-e valakivel együtt dolgozni. Igy mondott egy nevet, meg adott egy tel.számot(róla nem írt senki sem). Hát most vasárnap van ügyeletben, bemehetnénk megismerkedni, de most mégsem indulunk útra. Ha kitartunk keddig, akkor kedd este megismerkedünk vele, de még nem döntöttünk, hogy akarunk-e választott szülésznõt vagy sem. Egy dolog szól melette: az orvosunk minden pénteken vidéken van rendelésen, ezért ha pénteken szülünk akkor a helyettesítõ dokinál kell szülnünk, annak meg nem örülnék, a folyosón láttam és inkább ragaszkodnék a saját dokinéninkhez.

Norcsi: mi újság Julcsival? meggyógyult már? vagy esetleg már a védõoltást is beadattad a gyerkõcöknek? Hát ha minden igaz, és tényleg kislányunk lesz, mi is a Julianna nevet szeretnénk neki adni. Ez olyan klasszikus, örök név, és legalább nem minden gyereket hivnak ma Julcsinak. Egész pontosan: Julianna Sára, ezt választottuk.

Ági, Kata: Hú, hát nagyon nehéz lehet, ha ilyen gondok vannak az alvással Kép Csak drukkolni tudok, hogy mielõbb rendezõdjenek az alvási problémák, és végre tudjatok pihenni. Persze könnyû ezt írni, de majd hamarosan megtudom én is mit is jelentenek a hosszú éjszakák. Azért drukk!

Sasha: mi újság? az esküvõ óta nagyon eltüntél. jól vagytok ugye?

Sziszi: mióta irtad, hogy bicikliztél húsvétkor, azóta irigykedek Kép Hú de szuper lehetett! Hát én most ekkora pocakkal már olyan óvatos vagyok, hogy csak na. Fõleg, hogy csütörtökön a dokinéni megállapította hogy nyílik a méhszáj (2111), majd szombat reggel öltözködöm, és csak bámultam a pocakat. Lecsúszott. Szó szerint, látványosan lecsúszott. Azóta gyorsan összepakoltuk kispapival a kórházi csomagot, mert addig nem nyugodtam. Meg hajat is mostam rohamtempóban. Erre olyan békésen átaludtam az éjszakát, ami ritkaság mostanság. Tuti annak köszönhetõ, hogy most vasárnapra elment a melegfront, és hûvös az idõ. Holnap UH, kedden CTG + dokinõ, majdcsak kiderül, mi lesz már. Azért nem sürgetem, mert azért mégiscsak van még 2 hetünk a kiírásig. Viszont a nyílott méhszáj és lecsúszott pocak miatt azért már készenlétben állunk.

Ildi: köszi az infot. tényleg nem lehet kiszámítani a dolgot, mivel õk is emberbõl vannak. És mi kismamik a saját történetünk alapján véleményezünk, utólag. Hát remélem nem leszünk emberi mulasztás vagy gondatlanság áldozatai. Bele se merek gondolni ...

További szép hétvégét mindenkinek!

BéOrsi
béorsi
 
 


HaliKép

Igen eltüntem, de olvasok szorgalmasan.
Azt ugye tudod, hogy +két hét és -két hét a szülés várható idõpontjához képest semmi. Tehát ha 2 héttel elõbb jön a babó az is normális!! Tök jó, hogy ilyen közel jártok márKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Én is olvasgattam!KépIldihez csatlakozva nekem sem új amit Kata leírt, csakhogy én ezt már közel 7éve!!! játszom, azóta hogy Anna megszületett nem volt egy nyugis éjszakám! Hol õ ébred fel hol a Julcsi (most már õk az apjuk reszortjai) viszont a Bánk az enyém, aki úgy 2-3-szor minimum felébred az éjszaka, viszont cicizünk és szépen visszaalszik, nem is emlékszem hányszor keltett fel éjszaka. Ez már annyira természetes, meg lehet szokni, mint bármi mást is!

Orsi! Szép nevet választottatok! A mi Julcsink Júlia, mert Julianna nem igazán passzolt volna egy Anna nõvér mellé, meg mellesleg az a névnap az majdnem akkor van mint amikor a szülinapja, és elég volt szegény Annával már kiszúrni e témakörben, neki ugyanis a név-és a szülinapja között mindössze két hét van!Kép Ááááááá, semmi pozitív változás betegség téren, Julcsi ugyan meggyógyult már, viszont a másik kettõ beteg lett. Még tegnap is volt lázuk, Anna köhög is, Bánk meg iszonyú nyûgös!Kép Hát ez van, úgyhogy az oltás minimum a jövõ hétre csúszik!Kép Szerintem a szülésznõ sokkal fontosabb mint az orvos, ezért volt nekem fogadott szülésznõm harmadjára, az más téma hogy lekéste szegény a szülést!Kép De a második szülésznõm borzalom volt, így Bánknál nem akartam mégegyszer úgy járni! A két hét az már semmi, úgyhogy mindent bele, visszaszámlálás indul!Kép Nekem egyik gyereknél sem "szállt le" a pocakom, vagyis nem volt beilleszkedve a fejük, de azért szülés alatt mindegyik megoldotta a dolgot, bár Annánál a szülésznõ utólag mondta hogy kicsit izgultak hogy sikerül-e a babának beilleszkednie, mert egészen a végéig fent volt! Jön egy jó kis hidegfront majd valamikor és a babád már meg is lesz! De jó neked!Kép

Sasha tényleg eléggé eltûntél, milyen volt a lakodalom?

Puszi mindenkinek, sziasztok és tessék írogatni légyszi!!!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Mostanában csak olvasgatni bírtam, Levi egyszerre csak 30-40 perceket volt képes aludni napközben, ez meg ugye semmire sem elég.
Norcsi, ez a betegrendelõ amirõl írtál ugye nem a kispesti? Bár én még nem voltam a beteg részen.
KAta kapcsán jutott eszembe, hogy megkérdezzelek Titeket (bár az eddigiek alapján nagyjából sejtem a választ :-)), hogy mi a véleményetek az éjszakai szopiról. Nálunk ez még sokszor kétszer is van naponta. Anyukám szerint már nem kéne lennie, és le kéne róla szoktatni LEvit, de egyébként nem szól bele. (Csak elmondja a véleményét, aztán csinálunk amit akarunk. És szerencsére minden dologban azt csinálja, amit mi kérünk és nem a saját feje után megy. Azt hiszem szerencsénk van vele. Na ez volt a kitérõ) Szóval én még bírom, de azért nem lenne gond végig aludni az éjszakát. Bár ha jól értem ez igazából még senkinek sem megy. Gyerek mérettõl függetlenül.Szóval hagyjam a maga útján a dolgokat? (Bár így elég nehéz estére kimaradni)
ORsi, még néhány hónap és Te is mehetsz bicajozni! Legutoljára én 7,5 hónaposan voltam. Hát mit ne mondjak, elég mókás látvány lehettem, mert a térdeimet mindig beleütöttem a pocakomba, úgyhogy így kifelé kellett õket fordítani (Persze nem volt nagy túra, csak 12 km). Most menjei volt, hogy minden szabályosan elfért.
Mi volt a vizsgálatokon? Ti csináltattatok 3D-s ultrahangot? (Nekünk ez kimaradt, de kíváncsi vagyok a véleményekre ezzel kapcsolatban). A két hét már sity-suty eltelik, és nem is biztos, hogy két hét lesz. Egyébként megjegyzem a gyerekkel még gyorsabban telik az idõ.
A terhességgel-szüléssel kapcsolatban annyi mindent lehet olvasni, de valahogy a kórházról az utána következõ néhány hétrõl nem sokat. Ill. lehet, hogy mivel Te már most rendszeres babanetezõ vagy, ezért sokkal több az infod, mint nekem volt.
Felébred a fiatalúr, bocsi, de most abba hagyom.
Amire gondolok, csak gyorsan azért még a legfontosabb. A csecsemõsök az Istvánban nagyon rendesek. Mindenben segítenek, de csak ha kérdezel! Azt senkitõl ne várd, hogy maguktól elmondják a dolgokat. Kérdezz tõlük, a gyerekorvostól, mindenki szépen válaszolni fog. (A mamákkal foglalkozókról inkább nem beszélek, nem Te vagy a fontos, márminthogy én így éreztem) pl. kispapa nyugodtan mehet és kérhet tõlük. pl forró vizet, és akkor mindig lesz laktoherb teád. De maguktól természetesen nem hoznak. Kispapa nyugodtan bent lehet veled amennyit csak tud, nagyon sokat tud segíteni. Elõször nem lesz könnyõ se WC-re menni, se zuhanyozni. Nem árt a segítség. Nyugodtan meg lehet kérni a szomszéd ágyon lévõket, hogy figyeljenek a babóra, amíg kiszaladsz a mosdóba. Fürdetésnél legyetek ott, ha nem világos valami a pelenkázásnál, kérjétek meg hogy mutassák meg mégegyszer. Vérzés lesz sokáig, a kimarad 9 hónapot be fogod pótolni. ÉS még biztos van egy csomó minden, de most mennem kell. Ha érdekel még maj megpróbálok írni. (Persze, ha már tájékozott vagy, szólj.)
hali sziszi
levus
 
 


Hellló!

Na talán van idõm!Kép
Tegnapi napomat sétával töltöttem. Egy-két anyuka lehívott sétálni, tök jó volt, jó idõ. A babóik 5 ill 6 hónaposak, szóval majdnem egykorúak a Gabival. Ugye Gabi lassan 7 hónapos. Szóval jól eldumálgattunk meg minden. Aztán mire feljöttem 4 körül a fiam felébredt. Ilyenkor mellette semmit sem lehet csinálni. Párom befutott kb 6 felé. A fiam elvittem fürdetni, merthogy este mentünk szalonnát sütni. A gyereket megfürdetve, megetetetve, egy üveg teával leadtam anyósnak ahol kis ringatással el is aludt. 11-re értünk hazaKép Jó volt, csak ne lettem volna olyan hulla fáradt.

Sziszi!
Az éjszakai szopi nálunk is megvan. kb 2-4-ig terjed a száma, attól függ mennyire nyügös. Ha jön a foga akkor kb óránkét van fent, de szerencsére a cici mindig megnyugtatja. Ha semmi baja, akkor csak 1x kel, de ez a legritkább változatKép És így is ki tudunk mozdulni estére. Látod, 3 órát távol voltunk. Sõt a gyereket felszállítmányoztuk, de nem akárhogy. Az ágyról a babakocsiba (egy lépcsõházban lakunk, igy könnyebb, de mégjobb, ha a felvigyázó jön a házhozKép), a babakocsival be a liftbe, utána babakocsiból az ágyába. Nem ébredt fel csak éjjel 2-kor. Szóval lehet tudni, hogy mennyit alszik a gyerek éjjel lefektetés után és úgy lehet kombinálni. Én tudom, hogy ha Gábor este fürcsi után elalszik akkor alszik legalább éjfélig! Ebbe meg egy mozi is simán belefér.

Norcsi!
Jobbulûst a gyerkõcöknek.Kép

Kata!
Nagyon csinos voltál szombaton?! Azt hiszem szombat voltKép Mindegy, de tényleg nagyon csinik voltatok a pároddal együttKép Hogy sikerült az anyósra bizom a gyereket sztori??

Orsi!
István k.-ról csak azt tudom irni mint a Sziszi!
Kérdezz és mindent elmondanak. Néma gyerekenek annya se érti a szavátKép alapon. Én este fél 6-kor szültem, 8 óra volt mire az osztályra felkerültem, éjjel meg még semmi nem volt. Aztán másnap jött az hogy bekakált a gyerekKép Hát tisztába kéne tenni... meg a köldökcsonkot is le kellene kezelni... DE HOGYANIS? És MIVELIS?Kép Szépen elslattyogtam a babával a csecsemõsosztályra és közöltem, hogy bekakált és kértem mutassanak meg mindent. HOgyan kell lekezelni a csonkot meg minent. És onnantól már mondta magától, hogy mit hogyan. Pl hogy a kisfiúk kukijára figyelni kell, hogy a pelusban mindig lefelé nézzen. Na nem azért mert fáj neki, ha felfelé néz, csak akkor felfelé pisil és igy kifolyhat a pelusból...Kép Tényleg jó fejek a csecsemõsök. Egy nem volt szimpatikus és az az összes kismamának sem . Nagyon magas rövid göngyi-böngyi haja van, sötét arca mégis hullára emlékeztetKép Meg van egy volt kispesti is. Az úgy örült nekemKép FöldijénekKép

na megyek mert elvileg rengeteg dolgom van.
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!


Képzeljétek ma jött anyukám délelõtt és mondta, hogy menjünk ki mára hozzájuk. Gyömrõ és Üllõ közötti részre. A fõút jó messze van, elõttük egy enyhe emelkedõn búza van vetve ami olyan hatású, mint a növekvõ fû és az emelkedõnek hála ameddig a szem ellát sehol egy ház, csak a "dombtetõn" van egy ósdi "kastély". A hátulsó részeken meg vikkendházikók. Nyugi, sok állat, jó levegõ, napsütés. Nagyon élveztük.

Ti miben altatjátok a gyerkõcöket? A Gabin most csak egy pizsi van aminek nincs lábfej része és derékig van csak betakarva egy vékoyabb takaróval. Emellett sarkig nyitva az erkély ajtó (az erkély nincs beépítve). Megpróbáltam hogy csak az ablak van nyitva, de mivel bukóablakról van szó, az max 10-15 cm-re nyilik, így nem sok levegõ jött be. A gyerek kitakarva és még így is 1 órán át dobálta magát jobbra, balra és közben gyöngyözött a homloka, nem gyõztem törölgetni neki. A kis teste is kezdett ragadni az izzadtságtól, úgyhogy letörölgettem és kinyitottam az ajtót. Láss csodát a gyerek 2 perc múlva aludtKép Csakhát addig nem mertem kinyitni. Addig viszont be se takartam amig rendesen el nem aludt. Nem hiába elsõ gyerek. Még a széltõl és naptól is elzárnám, ha nem lenne ott a józanabbik eszem, hogy talán egy kis szellõtõl mégse kéne félteni... De úgy bennem van az a hörghurut, meg a kórház, meg Bánk fülgyulladása és én meg midig a gyerek fülével vagyok elfoglalva. Jaj csak a füle meg ne fázzon, jaj csak le ne égjen, jaj, jaj, jaj... Tiszta agyrém!Kép

Ja, igen. 3 naja külök a gyekõccel a Wekerlei Koós K. Térre a fák árnyékába. És akármit csinálok a nap a kis karját, és pofiját megkapta. Nem piros inkább barnás, de úgy félek, hogy fáj neki, bár nem érzékeny. Ma meg tök frászban voltam, mert anyuéknál ritkásak a fák, mert még kicsik és a gyerek egy szál napozóban volt, meg a sapkájában. De megint megfogta kicsit a nap. Naptejjet meg még nem vettem neki, csak a körömvirág krémmel kenegetem, mert az jól hámosit, meg elvileg az idõjárás viszontagságai ellen védi a bõrt, gondolom akkor abba a verõfényes napsütés is beletartozik. De nem panaszkodott a Gabi, hogy fájna. Remélem nem olyan érzékeny bõrû mint az anyjaKép
Az elmúlt héten nagyot fejlõdött mozgás téren. Forog. Simán a hasáról a hátára, pillanatok alatt. Ülésbõl tudatosan a tárgyakfelé nyúl ésúgy egyensúlyozik, hogy ne essen hasra, hogy még. Megtalálta a lábát és azokat fogdossa, és be akarja kapniKép Hason a popóját emelgeti és kúszik hátra, de elõre akarKép (bár ezt mintha már irtam volna) Ülésbõl próbál négykézlábra állni, csak még nem tudja magát megtartani, de azt hiszem akkor lesz jaj nekem, ha elkezd mászniKép, bár amúg nem ül fel magától addig szerintem ez a veszély nem fenyeget.Kép Állandóan állni akar. Ha fel akarom húzni ülésbe fekvésbõl, hogy az ujjamat fogja (merthogy õ húzza fel magát) akkor befeszíti a lábát és feláll. A felállást persze csak és kizárólag a fürdõkádban akarja gyakorolni, ahol mindig kicsúszik a lába alól a talaj peszre. Kiságyban meg nincs csak aludni rakom be, akkor is úgy, hogy már elaludt. Nagyokat kacag. Ma pl. anyu szedett egy hatalmas csokor orgonát. Ahogy rázta le róla azt a néhány bogarat a gyerek olyan hangosan elkezdett nevetni, hogy szinte a könnye is kicsordult. Aztán ott ráztuk neki az orgona csokrot és úgy röhögötünk. A gyerek az izgõ-mozgó orgonát, mi meg õtKép Betermelt nagyon sokat a kajcsijából. Répa, bugonya, kis karfiol. Villával nyomogattam össze, hogy apró darabok legyenek benne. Érdekes módon igy megeszi! Sõt mi több, egy darabkát sem bukott vissza belõle!!! Sõt, ma nem is bukottKépKépKép De jó, erre most jöttem ráKép

Na megyek leviszem még a kutyát és megyek aludni én is.
puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Gondolom most mindannyian élvezitek a 4 napos hosszú hétvégét, talán el is utaztatok valamerre. Szép az idõ, úgyhogy a gyerkõcök biztos élvezik a szabad levegõt.

Mi még egyben vagyunk. Ahogy egy héttel ezelõtt beindulni látszottak a dolgok (méhszáj nyit, pocak lecsúsz), most úgy megállt minden, mondhatni a helyzet változatlan. Nem türelmetlenkedem (na jó, egy picit), hisz van még egy hetünk a kiírásig. Azért már jó lenne túllenni a szülésen, mert már megint kezdek rémeket látni, és ez csak fokozódik.

További szép hétvégét mindenkinek!
BéOrsi
béorsi
 
 


Sziasztok!

Sasha, köszi, talán már túl vagyunk rajta, még én is! Úgy látszik jót tesz a cementpor, meg az egyebek ami az építkezésen található!Kép Tegnap én is kint voltam melózni, ma is mentem volna, csak anyósom rádöbbent az utolsó pillanatban, hogy korábbi nagymellényes kijelentése ellenére õ bizony nem tud ennyi gyerekre figyelni meg fõzni is, így maradtam és hallgattam a sok badarságát, meg rohangásztam a gyerekeim után ha nem akartam hogy oltári nagy balesetek érjék õket!Kép

Orsi, hajrá, kitartás, nincs már sok hátra!

Mennem kell, késõ van, jó pihenést, nekünk ez sajna még vagy évig nem adatik megKép, de a végeredmény remélhetõleg kárpótol majd minket!Kép

Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Jajj, az még lemaradt, hogy Sasha, én bady, és ahon egy lábnélküli pizsi, és õ egyáltalán nem is engedi magát betakarni, sosem engedte, úgyhogy így alszik egész éjjel! A másik hogy nagyon ügyi a fiad, csak így tovább, hadd tudjad meg hamarosan Te is mi a magyarok istene! Mert ha megindul a mászással, onnantól kezdve nincs megállás, pláne nyugi!KépKépKép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Orsi!

Drukk hegyek!Kép Úgyis kijön amikor itt az idejeKép Mondom ezt én, aki már a 38. héten szülni akartKép Idõsebbnek jósolták a babát és én úgy gondoltam, hogy nem várja meg a kiirást, de még túl is hordtam 5 nappal. De milyen hosszú 5 nap volt...KépKép Aztán mégis kijött.

Norcsi!
Igen, gondolom, hogy nem lesz nyugtom, még ennyi sem, de talán annyiból könnyebb (gondolom én kis naívKép) lesz, hogy ha látni akar utánam jön, mert most ott tartunk, hogy ha nem lát, legyen akárkivel akkor már görbít. Amint meglát elkezd vigyorogni, nyujtogatja a kezecskéit és dõl elõre, hogy jönKép

Most olvastam mit irtamKép
3 napja kiülök a gyerkõccel a wekerlére- akart lenni, a 3 naja külök helyett. KépKépKép

KATA!
Mi újság van??????

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Vagyunk, vagyunk, múlik a bárányveszély, már vágom a centit, még négy nap van hátra.....
Mert ugye 17. napja voltunk a Dóriéknál. Érdekes, Dóri se pöttyös még, pedig Õ együtt fürdött evett aludt két napig a Kislánnyal, sõt, már pöttyösen is találkoztak mindegy már alapon. A máaik kölök, aki a pöttyök kijövetele napján (mi még elõtte nap) találkozott vele, Õrajta pénteken kijöttek a pöttyök. Igaz, Õ már 2,5 éves, állítólag 2 év felett könnyebb elkapni. Na, Hátha megússzuk, bár nem bizakodom.
Apu sajnos beteg. Nem tudom, mennyit írtam még róla.
Na, röviden:
Infulenzás volt, nem feküdte ki ronda tüdõgyuszija lett. ami sehogyse gyógyult. Korányiba küldték, ott volt egy hétig. Ott kivizsgálták, hogy a szövettan negatív, de találtak valami kitenyészett bacit ami miatt átküldték a Lászlóba. Most ott van. Kap szumetrolimot infúzióban, moat már étvágya is van. De még tenyésztgetik a bacit, meg vizsgálgatják. Nagyjából azt tudom (mert anyu aztán nem egy információforrás) hogy ez a tüdõgyuszinak ey ronda vírosos formája.
Anyósék azon paráznak, mi van, ha mi is elkaptuk. Igaz, már apu elsõ köhögéseinél nem találkoztunk. Csak Anyuval. Vele is csak 2-3 szor, akkor is csak azóta, hogy APU korházban van. de anu simán bejárhat hozzá, nameg a nõvérkék se maszkban járnak. meg anyu rákérdezett, hogy Õ kiviheti e a bacit, azt mondták nem. Remélem.....Kép

na, ennyit most, mert fiúk nem tudnak egyedül fürdeni.

Puszi: Kata

ui: Természetesen a férjem megfeledkezett az Anyák napjáról.....Kép
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt a négy napos hosszú hétvége. Mi csak pénteken voltunk itthon, a többi napon kirándúlgattunk. Nagyon jól érezték magukat a fiúk.
Ma reggel beiratta az oviba a párom a Gergõt. Nagyon furcsa, hogy még 4 hónap és már beállunk a malomkerékbe. Nagyon hamar elment az idõ!!!!! Most érzem nagyon, hogy szeretnék még egy gyerkõcöt.

Kata! A párod az anyukájáról nem feledkezett meg!? Remélem nem hagytad szó nélkûl a dolgot!!!!!!

Norcsi! Épüljetek, szépüljetek! Hétköznap is halad az építkezés, vagy csak hétvégén?
Többek között azért is szánjuk rá magunkat nehezen a harmadik csemetére, mert kettõre sem vigyáz senki, hát még háromra. (lásd a saját példádat anyósoddal)

Orsi! Kitartás, már a célegyenesben vagy!! Nekem Bencém 2 hetet ráhúzott, Gergõ 2 héttel korábban jött. Ezek a gyerkõcök kiszámíthatatlanok.

Sasha! Gabó nagyon ügyes! Csak gyõzzed késõbb utolérni! Lehet, hogy Te sem úszod meg egyszerûen ezt az "anya mániát". Én most tartok kiképzõ tábort a Gergõnek, mert õ is elég anyás. Egyre többet hagyom anyósomnál,anyámnál, vagy ha leszaladok a kisközértbe, akkor a szomszédnál, hogy hátha így nem lesz szeptemberben akkora sírás az oviban. Még nem túl sokat vagyok távol tõle, de már nem mindíg sír, de elég sokszor kérdezi meg, hogy anya hol van.

Nem tudom, hogy mi van a levegõben, de mostanában elég sok öngyilkosságról hallok. Két hete ketten is kiugrottak a Kazinczy u.-ból, most hétvégén hárman ugrottak a metró alá. Pedig már végre elmúlt a hosszú ,depis tél.

Puszi mindenkinek és vigyázzatok a napozással!
TÁgi
tÁgi
 
 


Sziasztok!

Sasha. Hát lehet hogy könnyebb lesz, nekem nem lett,mert mindenhol a nyomomban van, jön velem vécére, nincs tõle egy szabad percem sem, nem beszélve a rosszaságairól. Fel tud mászni az ablakba (gyerekzáras), úgyhogy csak résnyire tud kinyílni, de arra elég hogy kidobáljon ezt-azt,a múltkor is csomó mindent szedtem össze hátul az ablak alól az utcán.Kép

Kata, apukádnak tényleg eléggé összejött, szerintem ilyesmi lehet ez a rettegett atípusos tüdõgyuszi is, csak gondolom az durvább fajta. Viszont legalább már van ellene gyógyszer! Állítólag, már amíg nem fogy el, mint pl. a napokban Kínában!Kép Gyors gyógyulást apukádnak. Lehet hogy akkor a bárányhimlõt is megússzátok, majd az oviban beszerzitek!Kép

Ági, köszi, alakulunk, a szuterén fala már a napokban kész lesz teljesen, és jöhet a födém-elõkészítés majd a födém! De ilyen melegben rohadt nehéz ám dolgozni!Kép Természetesen minden nap van munka, mert egyébként tudod hogy haladnánk, hát lassan! Mi a május elsejét is munkával ünnepeltük, pedig az nálunk most kettõs ünnep volt, mert Bánk aznap lett 18 hónapos! Olyan nagyfiú lett már!Kép
Hát igen, nekem is nagy segítség az Anyukám, meg most már a sógornõm is, egy napot õ vigyázott a két kicsire, de mindenképpen szerette volna ha mindhárom marad, de azért én úgy gondoltam hogy bemelegítésnek elég lesz neki a kettõ is!Kép Hát voltak is kalandok, Julcsika az óvatlanul elölhagyott pálinkás üvegbõl töltött egy vizespohárnyit, de színültig ámKép, majd miután belekortyolt rohant a sógornõmhöz sírva hogy csípõs vizet ivott!Kép Nem lett gond, úgyhogy minden jó ha jó a vége!KépDe akkor azért még végérvényesen nem mondtatok le a harmadikról? Mondjuk ha a bébiszittelés megoldódna akkor lehet hogy belevágnátok?
Szóval akkor maradtok emellett az ovi mellett?!Azt gondolom az igazgatónõ nem mondta meg melyik csoportok lesznek kiscsoportok, ugye? És pláne hogy kik lesznek az ovónõk?!

Nem is hallottam a Kazinczy utcai öngyilkosságokat, a metrósat is csak fél füllel! Nem tudom mi lehet az oka, de szörnyû!Kép

Napozással mi is vigyázunk, volt is nagy veszekedés a hétvégén emiatt anyósommal, mivel én kentem a gyerekeket, persze szerinte tök fölösleges, csakúgy mint a kicsinek a sapi a nagyoknak meg a haj bevizezése mert szerinte úgysem kapnának napszúrást!Kép Nem a fenéket nem, kaptak is már többszöris nála napszúrást, pont emiatt, de persze õ ezt tagadta, mindig valamilyen vírusra fogta a nyilvánvaló tüneteket. Csak tudnám miért kell ezt tagadni, mert miért kell ebben kötözködni? Na pont emiatt nem is bánom hogy nem akart rájuk vigyázni!Kép Így legalább nem én vagyok a hibás hogy nem akarom õket rábízni!Kép

Puszi, megyek, mert Bánk felébredt, nagyon ügyesen aludt, hosszút, naná, kimerítette a délelõtti játszóterezés!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok !

Na, ma reggelre a Dóri is bárányhimlõs lett. Mondjuk, én azon lepõdtem volna meg, ha nem lett volna, mert csütörtök reggeltõl szombat délig együtt volt a "vírusgazda" kislánnyal, és hát Õk ugye unokatestvérek, hát vele nem bvolt olyan távolságtartó, mint Petivel, ráadásul együtt fürödtek, aludtak is. Szombaton elment a kislány, de az azt követõ hétfõn (húsvétkor) nyakig pötyösen (már minden mindegy alapon) egész nap megint együtt voltak. Szóval, azon lepõdtem volna meg, ha nem kapja el. Hát még reménykedem, hogy megússzuk. Most vagyunk a 18. - 19. napon. Norcsi, meddig is lappang ez???? Mi a maximum?

Ja, Norcsi! Te profi vagy sajnos középfülgyulladásban. A szomszéd kisfiú itt volt megõrzésen délután, tök jól elvolt, pont amikor jöttek érte, akkor állt neki sírni (istem bizony elõtte tök jól játszottak) és valahogy én kérdeztem: nem a füle? Nyomd meg - mondom az anyjának. Hát, sírt, ha megnyomták, meg hõemelkedése is volt. Elvitték az ügyeletre: középfülgyulladás. Ez fertõzõ???
Melyik játszóra jártok?

Puszi, mert Csabi kéri a gépet.


Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Kata, ez olyan két hetet lappang általában, persze gondolom van ettõl eltérés, de szerintem Ti már talán megúsztátok!
A középfülgyuszi nem fertõz, és irtó hamar kialakulhat, akár pár óra leforgása alatt is!Kép Bánk meg azért különös eset e témakörben, mert a fülproblémáinak csak a legeslegelején fáj a füle, vagyis mikor még a mélyben nekiáll rombolni a baci vagy vírus, és mire kiteljesedik nála addigra már nem fáj neki pl. nyomásra a kis füle. Szóval nem egy könnyû dolog ez!Kép

Játszótér: a szokásos, ahol régebben is sokszor találkoztunk. Nincs kedvem messzire kirándulni, neki még ez is bõven megteszi!Kép

Puszi, szép napot nektek!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Jó lenne ebben a gyönyörû idõben nem bebarisodniKépRáadásul Apa ígért egy pénteki szabit, hogy menjünk strandra kipróbálni, hogy bírja, mert talán nincsenek annyian.
Szegény Olivér Nagyon sírt tegnap, Andi maga alatt is volt, mert Õ 1,5-2 hete lábalt ki az infulenzából, és úgy gondolta Tõle kapta el, és a fülére húzódott. Mondtam Neki, hogy azért annak más jele is lett volna, láz, étvágytalanság stb. Igaz, a nózija folyt az Olinak, de csak picit, és átlátszót. Szerintem azért lett beteg, mert szombaton Hajdúszoboszlón voltak strandon. Emlékszem, nagyon nagy szél volt.
Mi a "nagy" játszótérre járunk, mert az be van kerítve. petivel muszály, errõl a játszótérrõl mindig kiszaladna mindkét irányba az autókhoz. Kicsi neki a terület. Nameg már nem egyszer pottyant le a csúszda alsó fokairól, és itt pont a betonszegélyt fejelte volna le. Ott meg legalább a homokban landolt. Bár az a játszótér sem felele meg az én igényeimnek, mert elvitték pont az autóút felöli kapuját (naná, hogy peti állandóan kiszalad), a másik halálom, hogy jó sok lépcsõ vezet le a focipályához, és ott semmi kapu, kerítés nincs. Természetesen motorral nameg gyalog is egy pillanat alatt lenn lenne, ha nem figyelném. Még mindig az van, nmás anyukák üldögélnek, beszélgetnek, én meg rohangálok a peti utánKép

Megyek, mert hiányol.

Pusz: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!
Egy kicsit eltüntem. Hétvégén Zebegényben voltunk megint a barátainknál. Most már kétszer is el tudtam menni bicajozni. Néhol gyönyörû kilátás volt a Börzsöny dombjaira, ill. a Dunára. Volt egy olyan rét, ahol körben! csak dombok voltak, házakat csak a távolban lehetett látni. És a fûbõl kicsi madarak szálltak fel, hangos csivitelés mellett. Elõször nem is értettem, hogy hol vannak, hiszen a közelben egyáltalán nem voltak fák.
Sasha, én is azt hiszem sokszor, hogy most már kiszámítható, hogy mikro kel LEvi éjjel, de aztán mindig meghazuttol. Amikor rábízzuk éjszaka valakire, tuti, hogy jóval elõbb ébred, mint az elõzõ héten. De azért lassan én is be fogok nevezni egy mozira. Szerintetek mit érdemes mostanában megnézni? Már teljesen kiestem a mozi-témából. Persze ez azért nehéz kérdés, mert én nem szeretem a piff-puff dirr-durr filmeket, viszont a férjem...
Gratulálok Gabó produkcióihoz. Levinek is megy már a hátról hasra fordulás, utána viszont jön az üvöltés, hogy anyaaa, fordíts vissza. Majd a következõ pillnatban megint hason van. Szóval ez egy jó játék.
És örömmel jelenthetem, hogy kibújt az elsõ két foga! Egész jól megúsztuk, szinte alig fájt neki.
Sasha, mikor szoktál a Kós Károly térre menni? Mi minden szerdán de. vagyunk ott. kb. 1/2 12-tõl
Lányok, szerintetek kis sapkát mindig adjak a gyerekre? Valaki azt mondta nekem. De azért néha elbizonytalanodok. Az egyértelmû, hogy ha elkerülhetetlne, hogy napon legyen, akkor rá adom a sapit. De árnyékban, és ha nem fúj a szél akkor talán nem muszáj. ??
Mennem kell, szólítva vagyok :-))
Hali sziszi
levus
 
 


Sziasztok!

Kata! Ha jól értettem, akkor az elöttünk lévõ játszóra jártok. Mikor szoktatok jönni? Mi délelõtt nem mindíg vagyunk lent, mert nem igen van árnyék, de ha megírod, hogy mikor vagytok lent, lemegyünk.

Norcsi! Még nem tudom, hogy meik csoport indúl a kicsikkel. Gondolom az 1-es és az 5-ös. Azt sem tudta megmondani, hogy mini csoport indúl-e, mert minket az fog érdekelni (novemberi a Gergõ). Annyit ráírt a lapjára, hogy szeretnénk megkapni a létra jelet, mert a Bencének is az a jele, így nem kell a ruhákban átírni. Szóval egyenlõre nem túl sokat tudunk az oviról. Nálatok is ma van az Anyák napja? Én teleraktam a táskámat zsebkendõkkel! Ti elszoktátok hívni a nagymamákat is? Én önzõ módon nem hívtam õket, mert úgy gondoltam, hogy ez a kis versike nekem szól és nem nekik. Szerintem egy kicsit megsértõdtek, de utólag megnézhetik videón, illetve õk is elég bõgõmasinák, mint én és elég ha csak én zokogok nem kellünk oda hárman. A terem is kicsi, nem lehet oda bezsúfolni mindenkit, és hát ez az elsõ "fellépése" a picurkámnak, lehet hogy zavarában meg sem szólal.

Ma is rettentõ meleg lesz.
Puszi
TÁgi
tÁgi
 
 


Sziasztok!

Bi-bi-bi, mi találkoztunk ma Sashával.Kép Ildit meg láttam, de messzirõl, így sajna nem tudtam üdvözölni, anyukájával volt meg az összes két gyerekével!Kép

Szóval voltunk ma is játszóterezni, tök jól bevált ez hogy korán megyünk és a nagy melegre már nem vagyunk lent, ma 3/4 9-tõl 1/2 11-ig voltunk lent. A hátulütõje, hogy a kölök kidõl utána mint akit fejbevágnak, ami nem is volna baj, ha nem kéne a lányokért menni az oviba délben!Kép De kell. Nomármost vagy alszik az úton, vagy nem, most helyzeti elõnyöm van mert a babakocsiban elaludt, így talán kibekkeljük hogy majd alszik az úton is! (Elkiabáltam, most kelt fel!Kép)Nyûgös!Kép

Szóval hogy folytassam, most lesz az anyáknapja úgyhogy egy vagyont hagytam a virágosnál, mindegy, legfeljebb majd a ballagáskor veszünk vissza kicsit, úgyis csak Anna ballag!Kép
Ági, nálunk az Anyukám mindig jön, õt hívja is Anna, meg nálunk a nagymamák is kapnak ajándékot. Anyóst nem is hívjuk már, néhányszor hívta Anna, de mindig halaszthatatlanul fontos dolga akadt, így most már nem is hívjuk, még csak az kéne hogy jöjjön! De nekem kell is hogy Anyu ott legyen, mert jön a Bánk is, õvele is el kell szórakozni, pláne hogy rohamtempóban megyünk egyik ünnepségrõl a másikra!

Kata. Mikor Julcsi ekkora volt mint Bánk, mi is arra a játszótérre jártunk, de megmondom õszintén, hogy az anyukák összetétele nagyon nem tetszett. Volt jópár sznob, kivagyi anyuka, aki a gyerekével egyáltalán nem is foglalkozott, így abból eléggé elegem lett. Nem beszélve arról hogy a két kapu közül általában mindkettõ rossz, nagy kutyák is beszabadultak, a csap állandóan rossz volt, folyt, loholni kellett hogy a gyerek ne legyen csupa lucsok, meg persze az árnyék hiánya. RÖhej volt hogy az egyszem fa árnyékában tülekedtünk, és nyáron iszonyat milyen meleg tud lenni. A focipályára levezetõ lépcsõ meg kissé életveszélyes, le-letöredezett a széle, stb. Tudom, nekem semmi sem jó, de ez a játszó közel van, és árnyékos!!! Ez nekem nagyon fontos, Bánknak meg tulajdonképpen tökmindegy, hogy van-e vár amin mászkálhat, meg az az egyszem rugós állat is elég ahhoz hogy néha lengedezzen, a mérleghinta sem vonzza, így maradunk itt.


Sziszi. Jó lehetett a hétvégétek, irigylet érte. Sapka téma nálam eléggé kulcskérdés, fõleg mert anyósom sapka-ellenes, én viszont nem. Én mivel ki-kirohan a napra adok rá vékony sapit, illetve mostanában kendõt a napszúrás miatt. Nekem voltak napszúrásosak a gyerekeim, na hol kapták? Anyósnál persze aki váltig tagadta még késõbb is hogy az volt a bajuk!Kép. És mivel az én gyerekeim közül kettõ füles, így elég gyakran kapnak sapit, fõleg ha szél van. Ha nem vesznek olyankor sapkát, irtó hamar ráhúzódik a fülükre, a múltkor még a jóidõ kezdetén Annáról levettem a sapit, délutánra már fájt a füle!Kép Hát ez alkati dolog, ahogy jónak látod úgy csináld, de ilyen kicsinél szerintem még kell a sapka (márcsak a kutacsuk miatt is), majd egy éves kor után lehet igazából elhagyni. Szerintem.

Na megyek, nemsokára már megyünk az oviba is, rohadt meleg van, már az volt reggel is, de nem bírom én ezt!Kép Egy kis lehûlést akaroooooook!

Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Ismét én!Kép Megvolt az anyáknapi ünnepség, nagyon aranyosak voltak a gyerekek, mindkét anyáknapjára simán odaértem, és ami kellemes meglepetés volt, annak ellenére hogy ugye az Annáéra ippeg beestem mert a Julcsiék ünnepségérõl rohantam oda, de külön helyek voltak az elsõ sorban az anyukáknak (eddig ilyen nem volt) így gond nélkül tudtam fényképezni is. Mindkét csoport tényleg nagyon színvonalas mûsort adott, a kicsik is, le a kalappal az ovónõk elõtt. Most Anna ovónõi is kitettek magukért, talán mert ez az utolsó alkalom?! Szép és aranyos kis ajándékokat kaptunk, szóval tényleg tetszett. És Bánk is tök nyugisan végigülte az egészet annak ellenére hogy az Anyu ölében ült, ágált ellene eleinte, de aztán megszokta a helyzetet, egy szava sem volt, el sem aludt, szóval tényleg jó volt!Kép

Mondjuk nagy rohanás volt az ünnepség elõtt mert a két lány naná hogy nem aludt, és Bánk sem (délelõtt 3/4 órát aludt összesen, mindjárt összeesik itt mellettem a fáradtságtólKép), viszont a két lány még rosszalkodott is!Kép Alvás helyett a játék smink-készletükkel úgy kisminkelték magukat, hogy tiszta hupilila színben pompázott mindkettõ, és nemcsak az arcán,a köldökén, a cicijén, meg úgy amblok mindenhol, így azon kívül hogy én is készülõdtem õket is tusolhattam le, és ez a fránya festék nem olyan ám mint a rendes sminkfesték hogy simán lejön, ááááá. Ott csutakoltam õket nehogy úgy nézzenek ki mint akinek bemostak egyet!

Na megyek, puszi, tessék jelentkezni, írni, stb!Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Nekünk is megvolt tegnap életünk elsõ ovodai ünnepsége. Igazából nem nagyon tudom felidézni a mûsort, mert már akkor elkezdtem bõgni, amikor bejöttek a terembe. Annyira aranyosak voltak!!! Sok kis törpe és mindegyik mosojgott. Készítettek ajándékot a nagymamáknak is. Bár Bence nagyok nehezen akarta odaadni a mamának, azt mondta, hogy nekem készítette mindet. Végül mégis megkapta a mama. Tomi kamerázott és este megnéztük, de azt is végig bõgtem. Nem baj, talán egyszer végig tudom úgy nézni, hogy nem bõgök.
Az ünnepség után felmentünk anyósomékhoz, mert a papa vigyázott a Gergõre. A Bence egy óvatlan pillanatban megnyomta két oldalról anyósom száját (szeretetbõl) és kiugrott anyósom fogsora. A gyerek nagyon meglepõdött, összecsapta a két kezét és felkiáltott, hogy ÚR ISTEN MAMA MI EZ! Mindenki annyira nevetett, hogy alig tudtuk elmagyarázni a gyereknek, hogy mi történt. Még este a lefekvés elõtt is azt kérdezgette, hogy miért esik ki a mama foga. Tomi még ekkor is annyira röhögött, hogy ki kellett küldenek a szobából, mert a gyerek ezt nagyon komolyan kérdezte. Meg kellett mutatnom neki, hogy nekem nem esik ki a fogam, sõtt neki sem és meg is számoltuk a fogait. Amien finnyás lehet, hogy soha többé nem ad a mamának puszit.

Más. Szégyen ide vagy oda, de pénteken van Gergõm névnapja és még nem vettünk neki semmit. Fogalmam sincs mit vegyek, mert ami ötletem volt, azt szétosztottam a rokonoknak. Mindíg így járok. Tudtok segíteni? Hol szoktatok ajándékot beszerezni a gyerekeknek?

Puszi
TÁgi
tÁgi
 
 


tÁgi!

Nagyon tetszett a fogas sztoritok!Kép Gondolom hogy meglepõdött a gyerek!Kép

Ajándékra nem sok ötletem van, fõleg hogy én is igyekszem már nem játékokban gondolkodni mert azzal már tele van a lakás. Mivel a lányaim szerencsére szeretnek sokat kreativizni (fõleg Anna) így húsvétra pl. csupa festék-zsírkréta, különleges ceruza, ilyesmi volt az ajándék, és nagyon örültek neki!

Mennem kell, puszi:

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Tudom hogy lassan már nem kéne egyben lennem, de mi mégis egyben vagyunk. Pedig már 2 hete beindultam, hogy akkor mi most szülünk, hát nem. Babócánk jól elvan a mami pocakjában, és nem tudjuk kicsalogatni onnan (pedig a kispapi annyira reklámozza neki, hogy idekint várjuk nagyon, de nem hatja meg). Szombaton lejár az albérlete, oszt onnan számolhatjuk mennyivel hordom túl. Hú de kemény! (nem panaszként, mert olvastam Sasha és tÁgi is hordta túl a babákat, kezdem érteni mit érezhettetek). A kórházba már kétnaponta járogatok, tehát a program megvan. A kispapát már megkértem, hogyha megérkezik a babink, akkor szóljon be hozzátok, remélem nem felejti el.
Norcsi, hajrá építkezés!!! az anyák napi mûsorok klasszak lehettek.
tÁgi, az anyós fogsoros sztoriján akkorát nevettem, jó lehetett nagyon Kép Úgy látom, lesz mit emlegetnetek évek múltával is, ezek lesznek a családi legendás történetek. Az anyák napi ünnepségen pedig gondolom a boldogságtól sirtál, ami szuper! Jelenleg én még egy olyan reklámon is el tudok kezdeni sírni, amiben szerepel egy pillanatra egy baba. A Béres cseppet reklámban szereplõ baba a kedvencem, azon folyton bõgök. Hát igen, a hormonok meg a babavárás. Alig várom már hogy normális legyek újra (ha lehetséges ilyen).
Kata, nos a bárányhimlõ kikerült benneteket? ha igen, jó szórakozást a strandoláshoz!
Sziszi, újra irigység Zebegény és a bringázás miatt Kép és gratula a Levi produkciójához és a fogacskákhoz, ez igen!

Üdv mindenkinek,
BéOrsi
béorsi
 
 


Orsi!

Hajrá, hajrá, hajrá!Kép Várjuk a kispapa bejelentkezését, és nagy drukk továbbra is!

Kép


Puszi mindenkinek: Norcsi

u.i.: Szerencsésen megkaptuk ma a kullancsos oltás elsõ adagját, eddig semmi, ne is legyen!!!
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!Tudom hogy Én csak ritkán tünök fel köztetek de lenne egy kérdésem.
Nem tud valamelyikötök Budapesten egy másfél szobás albérletett nagyon gyorsan?(1-2napon belül).
Leinformálhatóak vagyunk,pontosan fizetnénk és hosszú távra kéne.Sajnos max.45000ft+rezsit tudunk fizetni+1havi kauciót.
Ha tud valaki valamit légyszi irjon.
Köszönöm Hadi Orsolya (lucky079)
Email lucky079@freemail.hu

Ui.Norcsi bevált az etetõszék.
sziasztok
Névtelen
 


Szia Orsi!

Örülök az etetõszék miatt!Kép Albérletet sajnos nem tudok!Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok nem tüntem el, csak kb fé 10-ig mindig sétálok a gyerkõccel, aztán gyorsan olvasok netet és megyek mosogatni, mert 11 körül ébred, utána meg nem lehet. GYerek nem birja, ha netezek, aztán meg fél 4-ig séta, utána alszik én meg fõzök. Aztán talán, ha 1 órát alszik.... Szóval el vagyok foglalvaKép De Norcsival néha összefutok a játszón. Ma is láttam, csak beugrottam aközértbe és mire kijöttem elfelejtettem, hogy láttamKép és feljöttemKép

Na megyek is
sasha

Kép
sasha
 
 


SziasztokKép

Hát nálunk semmi sincs rendben. Apu nagyon beteg. A Peti talán a barihimlõt megúszta, (kopp kopp) mert ma már a 22. nap van, de tegnap délutánra - estére meleg lett. Mondjuk, popsiban mértem este 37,9-et, de reggel is 37,6-ot, aztán két perc múlva 38,1-et (grrrr). Megkapta a bizti kedvéért a kúpot (Tudom Norcsi, nem kéne, de én annyira nem tudom megítélni lázas-e vagy sem, és olyan hamar be tudnak lázasodni), na, a kúp után az Andinál hónaljban mértem 37,8-at, frászt is kaptam. Na, itthon akkor 38,1- volt popsiban. Mondom, mi a fene miért nem megy le?????? Aztán nemrég mértem, most 37,7 popsiban. De valamiért én iszonyú melegnek érzem. Nameg hol vidám, hol el akar aludni. De várjuk a dokit, nem kéne elaludni. Aztán ki tudja, 6-tól rendel, lehet, csak ötre ér ideKép Mondjuk, korábban kellt mint szokott (1/2 7-kor) ezért jogos az álmosság......
De se nátha, se köhögés. Mondjuk enni nem igen akar. (de én sem ebben a melegben)...

Na, szorítsatok, hogy csak valami átfutó nyavaja legyen, mert nem hiányzik most nekem semmi egyébb aggódás.

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Na széééééééép!Kép Tök jó idõ lett mára, bár kissé szeles, de legalább nincs az a dög meleg. Jót játszótereztünk, ki is fáradt a kölök, úgyhogy alszik szépen, a gond csak az hogy nemsokára ugye indulhatunk az oviba!Kép Sasha, láttad a hatalmas ívben vizet köpõ kutat a játszón? Nem semmi árvizet produkált, míg végre valaki beszólhatott mert elzárták! De addigra már a fél játszótéren állt a víz!

Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Kata, most olvasom hogy közben írtál!

Sajnálom ami apukáddal van, nameg Petit is!Kép A kúp nem mindig hat pikkpakkra, van hogy 1-2 óra is eltelik míg végre leviszi pár tizedet a hõt. Ekkor jön nálunk a homeopátia meg a Panadol, a kúppal köztesben, bár a homeos bogyókat a kúppal együtt is szoktam adni. Úgy már jó szokott lenni. Drukk, hogy ne legyen semmi komoly. Egyre többektõl hallom hogy bárányhimlõ járvány van, ebbõl a szempontból örülök hogy már túlvagyunk rajta, mert melegben plusz kín lehet ez a fránya himlõ!Kép

Gyógyulást és írd majd meg mit mondott a doki!

Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Na, volt a Doktor néni azt mondta, piros a torka, kaptunk Ospamoxot. Mondjuk a hõje továbbra is ugyanúgy 38 popsiban, de nem megy le.Kép Most vettem Nurofen szirupot, hátha hat. Bár eddig kúpoztam, ébredés után panadolt kapott, és most (bár nem mértem) elég hûvösnek tûnik. De hihetetlenül hisztis. Nem úgy, mintha fájna valamije, inkább, csak úgy..ha nem ugrunk elsõre, ha valami nem sikerül....
Na, de jó, hogy barijárvány van!! Egyébként a homokozóban "csak úgy együtt játszva" el lehet kapni???
Bár az ovodai csoport ott volt a múltkor, és a Petinek van egy homokmalma, hát persze, hogy egybõl odajött mind, hogy:"Játszhatunk veletek?" persze a malom azért jobban érdekelte ÕketKépKépKép Na, és ott egy lányzó akorát tüsszentett csak úgy körbe-körbe, hogy az ovónõ, amikor megtörölte az orrát megkérdezte: "Ez a gyomrodból jött?" Úgyhogy jó lesz vigyázni. Nem hiányozna a barisságKép most különösenKép
Na megyek, mert toporzékolKépKépKép Nameg már köhög is "szerencsére"

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Orsi !

Tessék ám mostantól naponta jelentkezni, akár csak annyit is: -"Még egyben" hogy drukkolhassunk, ha gyanús a csönd............KépKépKép

Puszi és drukk drukk, egészséges gyönyörû babát kívánok !!!!!!!

Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!
kedves Kata, a helyzet ma is változatlan Kép Pedig mára vagyok kiírva!!! És semmi! Ha még hetekig túlhordom a babócát, azt hiszem az agyatokra fogok itt menni. Köszi a drukkokat, nagyon ari vagy. Ma, a kiírás napján is bevándoroltunk a kórházba, ahol doktinéni megállapította hogy sehol semmi, és a lényeg, minden rendben. A CTG már mutatott gyanúsnak tûnõ dolgokat, de az még nem jelent semmit. Aztán beszélgettünk a dokinénivel, és kiadta a kispapának, hogy kocsikázzunk macskaköves úton úgy fél órát, hogy rázkódjak, az lehet hogy jót tesz. Erre mi a Nagyvárad tér és Orczy tér között mentünk úgy 3 kört, a macskakõ már kirázta a szuszt is belõlem, de a babának meg se koccant. Elég hülyének éreztük magunkat, hogy csak úgy körözgetünk ott oda-vissza, röhögtünk mint fakutya, szóval jó volt Kép Bár nem jött be, más praktikát kell bevetnem.
Ötleteiteket az "Õrült ötleteket is szívesen fogadok, csak eredményes legyen!" jeligére várom.
Jó hétvégét mindannyiotoknak!
Pusz: BéOrsi
béorsi
 
 


Kata gyors gyógyulást Petinek! Tényleg, ezt el is felejtettem a múltkor a negatívumoknál felsorolni hogy fõleg nyár tájékán állandóan dugig van a nagy játszó (ahova jártok) iskolásokkal meg ovisokkal. Nagyon brutális játékokat szoktak játszani, vizes lufival dobálás meg hasonlók, persze a velük levõ tanerõk ilyenkor a fülük botják sem mozdítják egészen addig amíg mi anyukák ki nem nyitottuk a szánkat. Na szóval újabb érv hogy továbbra se járjunk oda!Kép

Orsi, nálunk Anna a kiírás elõtt 3 nappal apai segédlettel (ha érted mire gondolok) született meg! Érdemes próbálkozni, tényleg könnyû, gyors, és fõleg kellemes megoldás!KépKépKép
Hátha most már beindítja majd egy front, addigis mindent bele, és "kéz és lábtörést"! Mondjuk nekem az mindigis fura volt hogy a kiírás után nem fektetik be a kismamákat máshol, az én kórházamban legkésõbb már a következõ naptól kényszerû kórházasdi a baba érdekében, és nemcsak CTG hanem rendszeres flowmetriai vizsgálat is hogy tényleg jól van-e a baba és hogy a lepény sem öregedett-e még el. Hát ez van, kórházak meg orvosok nagyon különbözõek...

Sziasztok, jó hétvégét, és írjatok!!!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Kedves "õrült Ötleteket Váró Hirdetõ" !

Az én szülésznõm több dolgot javasolt:

1.) Jó meleg vizecskében nagyot fürdõzni.
2.) Egy pohár borocskát már megihatsz (bár én ezt kihagytam)a kádban.
3.) Apuci levadászása (utánna se idõd se energiád nem lesz egy ideig)
4.) Jó nagy kajázás. Sok ismerõsömnek egy jó nagy kaja "indította" meg.
5.) Nem kell "ezerrel" befelé figyelni, hogy na, jön-e?
6Kép Lazíts, pihenj, aludj nagyokat, menjetek akár minden nap moziba, esetleg színházba, vacsizni, vagy csak ha este 10-kor van kedvetek, menjetek le sétálni. Mindezt hosszú ideig nem teheted megKép

Na,ennyi jutott eszembe elsõreKép

Puszi, jelentkezni esténként is !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kata
LadányiKata (ladán
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: