Új privát üzeneted érkezett!

Hát igen, sajna nem lehet bent látogatni. Az én szobatársamhoz bejöttek mert a konyhán dolgozott az apósa, protekció :x És akkor még látogatási tilalom is volt, mégis jött após anyós, élettárs. Még jó hogy nem hozták be az influenzát. Na jó, csak azért zavart mert hozzánk nem jöhetett apa :D
2 egyágyas van, asszem, 3 vagy 4 kettes és 2 nagy , de lehet már nem jól emlékszem.
Elvileg Jahra szült Vargánál, csak ő már régen nem irt. Lackó biztos leköti. De az se biztos hogy ő volt a dokija.
Nekem szerencsére végig ott volt Barnabás, hajnalban született igy csak pár órára kellett nélkülözni, ami akkor örökkévalóságnak tűnt.

Kép
bernini
 
 


Képzeljétek, képzeljétek, képzeljétek!!!!DORKA ÁTFORDULT HASRÓL HÁTRA!!!HURRRÁÁÁÁ :D :D :D Úgy örültem neki. Először csak néztem, hogy ez most mi is volt, aztán leesett, hogy átfordult. Erőlködnie kellett rendesen, de sikerült. Azóta már háromszor is. Már meg voltam ijedve, hogy nem fog tudni megfordulni, de sikerült neki...Úgy örülök :D Berni, lesz valami a találkozóból?

Kép
roberta80
 
 


Gratula Dorkának!!! Sajnálom nagyon, hogy itt ilyen szabályok vannak...Főleg egyágyasba miért nem jöhet be, csak mi hárman lennénk, nem bántanánk senkit...Na de mindegy, csak kibírja Apa azt a pár napot. Szegény már most tervezgeti, hogy akkor mégis bemegy dolgozni, ha úgyse jöhet egy nap 48*fél órára :-D Látogatásnál ha kimegyek akkor a babát a belső folyosóra ki lehet vinni, vagy mik ennek a szabályai? Apa csak megszületésekor látja aztán kész, ennyi volt amíg haza nem jövünk? Vannak új fotóim :-)
Ja és képzeljétek tegnap este jóslófájásaim voltak, tisztára meg voltam lepődve, majdnem bementem a kórházba :-)

Kép

Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 

 
 

Ja van egy fókás képem is, de nem röhögni :-D

Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Még mindig csak azt tudom mondani, hogy hatalmas a hasad...Nem is tudom,hogy hogy bírod...szerintem nekem a végén sem volt ekkora, és neked még jó pár hét van hátra...Kitartás

Kép
roberta80
 
 


sziasztok. Nagyon lekött bogika na meg ott van a nagylány is. Bogi is nagy baba volt még is simán szültem. Ill. kértem gázt, szerintem azt te is kiprobálhatod tercsimama. Az ember kicsitt elszáll tőle, ha nagyon fáj már csak akkor. 3960g-rol 3860g-al jöttünk haza és most kedden 4930g volt Bogika, a védőnő szerint ez jó. Mégis szinte hetente kell vinnem ebben a nagy melegben pont 13-15 óra között a tanácsadásra. hétfőn voltunk 6 hetes kontrolon Kaposváron a Szemereinél, minden ok, szépen huzodik visssza minden. Az endokrinologián nem ilyen jó a helyzett marad a gyógyszeradagom 3 honap mulva kontroll.
Nekem a sogornőm dolgozik a korházban aneszteziológus, ő pl . bejöhetett de csak köpenyben, civilben ö is kint állt a folyoson ha nem dolgozott, és mi 6 napig voltunk bent, már a nagy lány is nagyon hiányzott. Szerintem is jobb a 2 ágyas korterem, bár abban is voltam majd 2 napig egyedül.
Ha besárgul a baba elviszik, és neked kell menned 2 óránként , hogy kihozd megszoptatni.
EZ FONTOS TERCSIMAMA: 70% szaliciles alkoholt a köldök kezeléshez vigyél mert ott nem kapsz, és ha begyullad a kicsi köldöke akkor lápiszolják ami borzalom, és szintén nem engednek haza. Ha nemtudod hogy kell kezelni a köldököt inkább engem kérdezz meg, de ne a korháziakat. Ha a férjed agaszkodik ahozz hogy szülés után egyből együtt legyetek akkor kérdezd mega Seffer klinikát, talán ott megoldható, de nem lesz olcsó, az átszállítás meg ilyesmi.
Ezt csak azért írom mert engem a komám majdnem átszállítatott oda, mert az újszülötes nővérek nagyon trehányak, és a gyermekorvos sincs éppen a toppon.

A babák gyógyuljanak meg hamar ha még betegek. Dorka tényleg jó sulyban van.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Pont megyek 4D-re csütörtökön, azaz mához egy hétre a Sefferékhez, akkor majd rákérdezek, de a honlapjuk szerint csak nőgyógyászati műtéteket vállalnak, meg vizsgálatokat, nem hiszem, hogy csak úgy odavitethetem magam és fizethetem a szobánkat, pedig lehet jobb lenne. Én is sok rosszat hallottam a kaposvári csecsemős nővérekről sajnos, és félek, nem fogok tudni szoptatni majd ha nem segítenek, ugyanis befelé fordul a mellbimbóm, és azt külön tanulni kell...Félek, hogy nem foglalkoznak majd velünk. Abban az egyben bízom, hogy a szülésznőm majd benéz néha és segít, bár tudom neki más dolga van. Majd ha gondoljátok, a köldökápolást leírhatjátok, ha van időtök, szívom magamba az infókat ezerrel, bármi ami segít jöhet, és KÖSZÖNÖM!!!

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el vagyok! MOst csak gyorsan tercsimamának írok. Ne ess kétségbe, minden rendben lesz. nyugi az a legfontosabb. Ha befelé forduló a bimbód, azt még terhesen lehet korigálni, bimbókiemelővel. védőnő nem mondta???? Az ő dolga lenne. AMúgy én elégedett voltam a kórházban mindenkivel. A legjobbat velem a kórházi védőnéni tette: Anikó. Úgy bedurrant a mellem hogy ihaj, Roberta látta, és ez a nőci lefejte, meg megmutatott mindent. Amúgy a csecsemősők meg olyanok amilyenek, ha kéred őket hidd el segítenek. Csak kérd! Seffernél aki szül az is Nagyatádon, itt sajna nem lehet. (Bp-n vannak fizetős kórházak.)
De közben berakok neked egy linket ezen sok hasznos infó van. Egy ismerősöm csinálta. Ja és nyugodtan kérdezz. Ki a szülésznőd??? Ja és jók a pocakfotók!!!!

http://www.abbcenter.com/index.php?t=ki ... ontosabbak

Kép
Kép
l.judy
 
 


Ja közben olvasok vissza és látom, hogy Gyöngyvér a szülésznőd. Nekem is ő volt, csak ajánlani tudom. Pedig amikor én szültem, beteg volt, mégis mikor felhívtam hajnali fél2kor, hogy asszem szülni fogok megmondta mit tegyek és be is jött később a kórházba. Nagyon jó, hogy ott volt. Na megyek, mert megjött apa, majd este még írok.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Tercsimama!
Szerintem ne aggódj azon, hogy nem tudsz szoptatni. Sokfelé olvastam, hogya befelé forduló mellbimbó nem lehet akadály. Mintha azt írták volna, hogy könnyebb a babának, ha bimbóvédővel szopik ( www.kismama.hu. -n biztosan találsz a témával kapcsolatos cikket) Szerintem majd próbáld ki! Ha a csecsemős nővérek nem is, a kórházi védőnő nekem is sokat segített, megmutatta, hogy kell kézzel fejni, masszírozni, és a szoptatásra is odafigyelt. Csak merd kinyitni majd a szádat.

Dorkának gratula, ami késik nem múlik :wink: !

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Én is az Anikót akartam dicsérni, ő nagyon rendes és lelkiismeretesen jár végig segiteni akinek kell, csak hétvégén nincs bent, egyébként minden nap. A csecsemősökkel sem volt bajom.

Kép
bernini
 
 


Köszi csajok, olyan jó, hogy van aki megnyugtat a sok hülyeségem miatt...Holnap nagy front lesz, előre félek nehogy gond legyen, állítólag 15 fokot esik hirtelen a hőmérséklet, bízom benne minden ok lesz. Varga doki szabin van még egész jövő héten, utána már lesz. Szeptember elején kell legközelebb mennem hozzá, addig nem akarok szülni :-) Ha véletlenül megindulna a szülésem, akkor mi a teendő? Dokit kell hívni, vagy szülésznőt, vagy kórházat??? Jövő héten találkozom a Gyöngyvérrel szülésmegbeszélésre, biztosan sokat segít majd, miket kell vinnem, mire kell figyelnem. Amúgy van egy Chicco mellbimbó kiemelőm, ami olyasmi mint az orrszívó, vákuumot képez és kiemeli, remélem az segíteni fog, de nekem sajna senki sem mondott erről semmit.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


NA visszaolvastam! Nem volt egyszerű.

Látom meggyógyult mindenki, úgyhogy nem már nem kell jobbulást kívánnom! Nagyon helyes!
Fu Roberta ez az ujj dolog rosszul hangzik.Kinél voltatok a sebészeten??? Mert ugye mi is járunk a TBC nyirokcsomónkkal. Mi Völgyi dokihoz, de nekem ő szimpi!! Ja ha lesz ilyen babamasszázs az érdekel minket is.
Dorka édes a képeken és nem is kopasz. Az a barackos kép nagyon jó lett!!
Moncsi én egyszer adtam vért. 99-ben a szigeten. De rosszul lettem. Lenne egy kérdésem hozzád. Néztem az iwiwen: honnan ismered Rákos Andrást? Nemrég találkoztam vele. Keresztanyám főnöke.

Rólunk gyorsan: Megint elmegyünk. csak 10 nap múlva jövünk meg. Lehet megyünk Fonyódra is, ha igen hívlak Roberta, hátha ti is ott lesztek. Noémi 5nap múlva lesz fél éves, kizárólag szopizik. Ha megjöttünk megyünk a védőnénihez és akkor majd elkezdjük az egyebet! Még holnap írok, most nem tudom folytatni, hulla fáradt vagyok.

Tercsi! Küldök még egy linket: a befelé forduló bimbókról.A mi védőnénink már az első alkalommal kérdezte (8hetesen) hogy nem fordul e befelé. A szülésed nem fog megindulni ne aggódj! Ha bármi van Gyöngyvért hívd először. éjszaka is!!!

http://www.lll.hu/node/155

Olvasd el figyelmesen. nagyon hasznos.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Judit!
Hát igen, kicsi a világ ...
Rákos András az én unokatesóm. Nem tudom, miket hallhattál felőle, nem tudom, hogy főnöknek milyen, de unokatesónak nagyon jó, én nagyon szeretem!
Jó nyaralást, és jó időt!

Máté szépen halad a szobatisztaság felé vezető úton. Napközben egyáltalán nem kap pelust, és már balesetek sem fordulnak elő (kivéve amikor állásban lepisili magát) - már ami pisilés szintjén van. A kakilással is haladunk, bár az lassabban megy. Akkor is azt mondja, hogy pisilni kell : ha a házban vagyunk, nem gond, mert ráül a bilire, de az udvaron beáll pisiléshez - de onnan nem jön semmi.
Nem tudom, ki hogy van vele, de Mátét eléggé megviseli ez a mai idő, délután nagy keservesen aludt el, bár ebben az is közrejátszott, hogy szopizás után mondtam neki, hogy nincs több cici, fáj anyának. Ő meg csak hajtogatta: nem fáj, cici kell, cici kell. Majd egy órába telt mire elaludt, aztán meg 2 óra után úgy kellett neki segíteni az ébredésben ...

Képzeljétek! Az egyik kolléganőm most szült a héten, de nem volt egyszerű eset. Vasárnap éjjel elkezdett csordogálni a magzatvize (36 hetes volt), bementek a kórházba, ott a dokija (Bencze- akihez előtte is járt, és korábban tanította is), azt mondta neki, hogy szerdáig várnak, úgyis császár lesz, mert faros a baba.
Az ügyeletes doki kedd hajnalban úgy döntött, hogy mégsem lehet tovább várni, hívták a Benczét, de nem vette fel a telefonját. Az ügyeletes doki azt mondta, hogy mivel elég kicsi a baba, mindegy, hogy faros, simán szülje meg. Sikerült is, 2560 gramm lett a bébi. csak azért írtam, mert engem meglepett ez a fene nagy "összhang". Hogy ilyen könnyen császároznának, mikor a spontán szülés is gond nélkül megy ... furcsa. Nálam csak az utolsó pillanatban derült ki, hogy császár lesz a vége.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Máté ügyes fiú :D Érdekes, hogy a kisgyerekek még nem tudják pontosan mi is fog jönni és honnan, csak érzik, hogy dolguk van... egyik ismerősünk azt mondja, valami van!, keresztlányom is sokszor kakát mond és csak pukizik, vagy épp pisil.
Barnabás jól eszi már a gyümölcsöt, van egy kistányérja, azt be is vágja, lemértem abba 100 g fér, alma-barack-meggy, ezt szoktam vegyiteni, tök finom. Az ő kakája sem a régi már, most már nem fog kifolyni :oops: bocs a témáért.
Tegnap voltunk a strandon, még nem voltam én se a virágfürdőbe eddig. Jó volt, csak 4 után mentünk. A kismedence felett lehetne valami árnyékoló. Tetszett neki a pancsi.

Kép
bernini
 
 


Kép Kapott etetőszéket is

Kép
bernini
 
 


Már épp akartam írni, hogy mindenki hogy eltűnt :) Nagyon ügyes Barnabás, olyan nagyfiús a képen. Dorka még csak almát és baracklevet "eszik" de nem sokat, még inkább csak a szopi van.
Ügyesen ül az etetőszékben.
Máténak hajrá, hajrá a szobatisztaságban...Már nagyön ügyesen halad. :)

Kép
roberta80
 
 


Ma voltunk a 6 hónapos vizsgálaton. Dorka 10800 g és 72 cm. A fejkörfogat 43 cm a cickó 49 :D és kissé túltáplált :D ezt írta oda a doki, de örülök, mert most csak 30 dkg hízott két hét alatt. Ilyen még nem volt, talán most majd lelassul a hízás. Mostantól nekünk is már csak havonta kell menni tanácsadásra. A lábujja is szépen gyógyul, az egyik legalábbis, a másiknak kell még egy kis idő.

Kép
roberta80
 
 


Gratulálunk az első félévhez Dorkának és Noéminek!
Mi jövő kedden megyünk a 6 hónaposra, kiváncsi leszek. Mennyit nőtt Dorka cm-ben?

Kép
bernini
 
 


57 cm-rel született Dorka. a 3 hónaposon 64 cm. volt. Most 72.
Mi is gratulálunk Noéminek!

Kép
roberta80
 
 


Jelentem ma már bejött Barnabásnak a krumpli is, a 3.napon. Anyatejjel (frissen facsart :lol: , a fagyasztottakat kidobom, büdös), jó higra csinálom.

Kép
bernini
 
 


mi még csak az almánál és a baracknál tartunk. Mindkettőt szereti Dorka szerencsére. Barnabás már nagy fiú. Ügyes, hogy megeszi a krumplit.

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok...Csajok, ti már álmodtatok a szülésről? Én este tök furcsán éreztem magam, baby sem akart megnyugodni, és nyilallgattam alul, lehet elkezdtem nyílni?. . . Aztán egész éjszaka a szülésről álmodtam, érdekes. . . Asszem összepakolom a babasarkot rendesen mert eddig csak betettünk mindent a kiságyba, de úgy érzem nem marad bent a kicsikém szeptembernél tovább, lehet addig sem. . . pedig az első időpontom október 12, na az kizárt, ez tuti!!!

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Hú Tercsi, azért még tartsd benn a babót kicsit :) Igen, lehet nyilsz már. Pihenj sokat!

Kép
bernini
 
 


Roberta! A ti Dorkátok van bent a Story magazinban? :-)

Kép

Kép
tercsimama
 
 


nem :D Legalábbis nem tudok róla.

Kép
roberta80
 
 


gyébként én is álmodtam a szülésről. Volt, hogy egész éjjel, csak szültem :D Szerintem is jó lenne, ha még Nórika nem akarna kibújni egy jó darabig. Kivárhatja nyugodtan az októbert...Drukkolunk neki...

Kép
roberta80
 
 


Gyér a forgalom csajok :D Na jó, hétvége volt.
Tegnap a répa következett nálunk, bejött a picipocinak, finom édes volt, kicsi tejjel megspékelve.
Holnap megyünk dokihoz, naggggyon kiváncsi vagyok a súlyra, ez a sok zöldség-gyümölcs nem hiszem hogy pozitivan hatott eddig, mivel széklete már minden nap van, eddig heti 2-3 volt, szóval lehet hogy fogyott is :o

Kép
bernini
 
 


Nekünk ma fog jönni a répa. Remélem ízleni fog Dorkának. képzeljétek, napok óta este alig akar elaludni. Visít, mint egy kismalac, ha elmegyek az ágy mellől. Mintha félne. Tanultam régen valamit pszichológiából, hogy előjön a gyerekeknél ez a szeparációs szorongás. De ilyen korán?Ez már az lenne? Mit csináljak???Úgy sajnálom szegénykét, hogy ennyire visít... :cry:
A répát csak heti egyszer ajánlatos adni az elején, nehogy besárguljanak a babák tőle.

Kép
roberta80
 
 


Barnabás nagyon eszi, és ma is megevett 80g-ot, nem is tudtam erről a sárga dologról... holnap nem kap! És hasfogó is, ami ma már meglátszott a kakáján...szóval ezért sem kap.
Nekünk sem egyszerű már az esti alvás, elég ritka mikor szépen elalszik. Sir ő is, simogatni kell, duruzsolni, aztán egyszer csak beadja a derekát. Nappal szokott néha kismalacos visítás lenni, olyankor ölben alszik el csak, ringatva. Nem tudom mikor jön ez a pszicho dolog, én is hallottam. Amikor majd az idegenekre sem mosolyognak és csak anya kell.

Kép
bernini
 
 


akkor ez lehet, hogy az :( de mit lehet tenni?? türelem ,türelem és türelem???

Kép
roberta80
 
 


7 kg, 67 cm (50-nel született!!!!!!!, az már majdnem egy vonalzónyi plusz)), fej 45-ös :D

Kép
bernini
 
 


nagyobb Barnabás feje, mint Dorkáé :) jó sokat nyúlott, nem baj, hogy "csak" 7 kg. legalább nem fáj annyira a hátad, ha cipeled...bááár, a 7 is sok, legalábbis nekem :D Dorka 2 cm-rel le van maradva. Csak 15 cm-t nőtt :)

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a nyaralásból. Ma voltunk tanácsadáson: Noémi 8080 g, 71 centi, bár én 69nek mértem. fej: 45 mellkas ülve 43. (én 44 ill. 44,5öt mértem). Jó kis combos baba. hátrafelé már "tolat" és néha felhúzza a fenekét is. mint aki négykézláb akar állni. Még mindig csak szopik, holnap kezdjük az almát.

Roberta! Nincs kedvetek strandra jönni csütörtök délután 4 körül??? Berninek már szóltam.

Nem írok többet, eléggé kész vagyok, ugyanis eltűnt a sziámi cicánk, aki már 10 éve velem él. Nagyon hiányzik.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Megyünk csütörtökön a Balcsira, hosszú hétvégére, úgyhogy nekünk most nem jó a strand. De találkozhatnánk jövő héten valamikor, ha mindenkinek jó. Sajnálom a cicátokat, én is kitettem az üzenőfalra iwiw-en, hátha látta valaki.

Kép
roberta80
 
 


Köszi Roberta!

Találkozhatunk a jövő héten!!!

JA! Lesz baba-mama klub a könyvtárban jövő pénteken 10 kor!!! ha más nem, ott talizunk, aztán beszélünk. Eljöttök? Berni Ti?

Kép
Kép
l.judy
 
 


oda mindenképp szeretnék menni, tök jó.

Kép
roberta80
 
 


Hátha meglesz a cicó, sajnálom.
A tolatás nálunk is megy, meg a tengely körül forgás, és a lábát+fenekét is huzza már egy ideje. De még nem kuszik.
A strand akkor tuti holnap 4? Még beszéljünk előtte valamikor. Nekünk szerencsére itt van egy köpésre.
A könyvtárt majd meglátjuk, ébredés függvénye. 1-2 hétig elég jól kelt Barnabás 8-830 körül és akkor 11-ig simán birta, ma megint 7kor ( egy nagy trotty társaságában :D ).

Kép
bernini
 
 


Már elég régen voltam, hiába, látszik, hogy az én jó világomnak hamarosan vége. Foglalkozási tervet, tanmenetet kellett írnom, és hát a Törpe sem utolsó - vele is kellett foglalkozni. Már értekezleten is voltam tegnap, de pénteken ismétlés lesz. Úgy bőgött a kis Prücsök, mikor elmentem, majd a szívem szakadt, de aztán hamar abbahagyta.
Csajok, ez szörnyű érzés :cry: :cry: . Bár eddig is kérdezgették, hogy megyek-e vissza dolgozni, és hogy akkor kivel lesz Máté, amire én mindig nyugodtan feletem, hogy az apukájával ill. a mamával. Aztán tegnapelőtt rámtört tervezés közben a szívem szakad érte érzés, és ez tényleg borzasztó. Eddig nem kerített hatalmába ez az érzés, de most ... Még meg is bőgettem szegényt (mármint én bőgtem utána, miatta)
Aztán megkaptam, hogy lesz ez még így, amikor bekerül az oviba ... Szép remények.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!

Tudna valaki segíteni nekem? Szeretnék terhes tornára járni Kaposváron vagy a környékén, de a neten semmit nem találtam. Légyszíves ajánljatok valamit, ha tudtok!

Köszi!
em87
 
 


Sziasztok. Gondoltam írok pár sort rólunk is...Voltunk 4D-n kedden, ahol a kis Nóri végig az arca előtt tartotta a bal kezét, és egyszer még a lábát is bevitte a képbe, nehogy megláthassuk a pofiját. Próbáltuk mozgásra bírni de nem akaródzott neki. Igazi kis playmate amúgy, a nuniját egész végig mutizta, ki is terpesztett szépen :-D A méretei alapján még mindig nagyobb, sőt...9 centis a feje és még 7 hetünk van majdnem vissza...ehh az UH szerint 36 hetesnek felel meg. 2100 gramm a súlya. Voltunk Apával a kórházban is, beszélgettünk a szülésznőmmel, Gyöngyvérrel. Már csak egyszer talizunk a 36-37 hét környékén, ha kibírja addig az én kislányom. Nem tudom ki emlékszik STARLARK nevű fórumosunkra, akkoriban írogatott tavasszal amikor én is elkezdtem. Ő éppen betöltötte a 36. hetet, szeptember 20-ra volt kiírva erre mit csinál??? Reggel óta szül, bár lehet már meg is van a baby. Kicsit irigylem érte, hogy már ott tart, volt is nagy ijedtségem, gyorsan össze is pakoltam a kórházi csomagomat :-D Végezetül egy kép amin látszik miért is 110 centis a pocakméretem...

Kép Pocakom 33 hetesen

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Szia mindenki!

Moncsi hááát igen. Együttérzek Veled. Én már most aggódom mi lesz ha itt kell hagynom Noémit. Biztos írtad már korábban, de mit dolgozol??

BERNI!!!!

A barátnőmmel azt beszéltük, hogy kb. negyed5kor indulunk (akkorra ér haza apa a kocsival) ő is elindul és a bejárat előtt talizunk. Ha jó így egyet rádcsörgök, ha elindulunk és induljatok Ti is. (Amúgy ő jön csak másfél éves kisfiával, Andiék, Robertáék nem)

em87 Kismamatorna:
Kaposvár, kórház, fiziológia hétfő-szerda 15-től.
Elvileg kell egy beírás a kiskönyvbe a dokitól, hogy járhatsz tornázni. A csaj aki tartja (Gabi) nagyon jó fej.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Ok, de még az is lehet, mi kimegyünk előbb, majd meglátom. Ha igen, majd üzenek.

Kép
bernini
 
 


Sziasztok Lányok!

megint eltűntem...
Nyaralni voltunk, aztán szülinapoztunk és beteg volt az egész család.
Ádika náthás még mindig, a hasmenése viszont már megszűnt. Én még mindig köhögök és náthás vagyok, de lázam már nincs. Apa, is náthás, sőt anyósom is elkapta tőlünk. Hát, ez van.
Látom, eszegetnek szépen már a babák. Olyan nagyok már.
Dorka igazán szép méretekkel rendelkezik. Kissé túltáplált? hehe, hiszen eddig csak anyatejes volt. Ő tudja mennyi kell neki!
Tercsimama: a lányok már leírtak mindent a kérdéseidre. Annyit tennék hozzá, hogy befelé forduló mellbimbó esetén bimbóvédővel fogsz tudni szoptatni először. Aztán meg a mellszívó és Nórika majd úgyis rendezi a dolgot!
A mi anya és baba barát kórházunkról nekem sem jó a véleményem! Sőt, nagyon nem az, de kibírható az az 1 hét, otthon meg 24 órából 24 lehet a férjed veletek. Lesz időtök családdá kovácsolódni hidd el!
A pocakod meg óóóriási! nagyon szép kismama vagy! Nekem kb fele ekkora volt a 37. héten, mikor Ádika született.
Lányok! Babaúszásra mennyi idős korig lehet vinni a gyerekeket?
Ádikám nagy vizicsirke, lehet jó lenne elvinnem. Vagy nekünk már felejtős???

Kép
Kép
gabcii
 
 


Na és akkor rólunk:
Ádi szülinapja nagyon jól sikerült. Volt tüzijáték a tortán, ami nagyon tetszett neki. Túró tortája volt, amit megkóstolhatott, de nem ízlett neki, inkább csak mancsolta.
Ajándékokat is kapott dögivel. Triciklit, tanuló telefont, vmi pittyegős logikai játékot (amit persze még csak a hangja miatt nyomkod, de tetszik neki), tanuló barkács asztalt, csigát, amit ha húz, a házán lévő figurák forognak. Labdákat, mesekönyvet. És az én gyerekem ennyi érdekes játék mellett mivel játszik?
A tejgyűjtő kagylóval... :?
A nyaralás is jól sikerült, bár az első 2 nap olyan hisztikkel telt.
Az a földhöz vagdosom magam és ordítok típúsú hiszti volt.
Aztán megérkeztek Anyósék, és megnyugodott csöpp csibém.
Itthon már kezd vissza rázódni. Megy a macskák után, higgadtabb kicsit. Elvégre most kénytelen csak velem beérni!
Jön az 5. foga. Kicsit étvágytalanabb miatta, de jól viseli.
Beszélni csak hablaty nyelven, menni ha fogjuk a kezét, megy.
Voltunk tanácsadáson. Az 1 éves adatok: 80cm és 10200g. A súlya nagyon meglepett, mert itthon mi 11 kilónak mértük... ennyire nem csalhat a mérlegünk :?
Szép napot, mennem kell mert felébredt a drágám.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Judit!
Alsós tanító néni vagyok, szeptembertől 1-2. osztályosokkal leszek napköziben, és 3.-osoknak fogok rajzot és környezetet tanítani.
Hát, várom is, meg nem is ... Szeretek tanítani, de most ez a megszakad a szívem érzés egy kicsit erősebb. De azt mondják, az idő jó tanácsadó. Majd meglátjuk .
A múltkor kérdezted, honnan ismerem Rákos Andrást. Meg is írtam, de lehet, hogy addig nem olvastál vissza. Ő nekem az unokatesóm. Hiába, kicsi a világ ...

Gabci!
Jobbulást az egész családnak! Na de merre voltatok, hogy ilyen nyavaját össze bírtatok szedni ebben a nyári időben? Vagy ez független az időtől?

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


l.judy!

Köszönöm szépen! És ez azt jelenti, hogy csak délután 3-kor kezdődnek a foglakozások? Későbbi kezdés nincs? Mert a párom is szeretne elkísérni, de ötig dolgozik.

Mindenesetre köszönöm az információt!
em87
 
 


Moncsi!

Mindent visszaolvasok, csak nincs sok időm itt ülni, akartam is rá reagálni: nagyon szimpi (és nagyon helyeske:))) volt az unokatesód, és a párja is akinek már szépen kerekedett a pocija! A keresztanyám szerint nagyon jó főnök, ő szereti.

Gabci: gyere úszni, az ebihal csoport másfél éves korig van, úgyhogy velünk lennél együtt. Tök jó lenne. Jövő héten van a beiratkozás:
itt a link: http://lubicka.org/hirek.php

Ezen el tudod olvasni hol lehet. Mi valószínű a 14 órás csoportba mennénk. (Andiéknak ez a jó) Többiek???

em87 ez a torna apuka nélküli. Az apás foglalkozások 30. hét után lesznek, de Gabi majd elmondja. Ő tartja azt is.

Kép
Kép
l.judy
 
 


A 14-es úszócsoport nekünk is ok!

Kép
bernini
 
 


Köszi Judit!

Vagy én vagyok béna, vagy csak tájékoztatás van a beíratkozásról.
Mindenesetre ha szombaton van az nekünk is sokkal jobb lenne, mint a hétköznap. A 14 óra hmm, Ádika kb addig alszik, szal ez még képlékeny. Mindenesetre beszélek Apával róla.
És az nem gáz, hogy eddig mi nem jártunk baba úszásra? Teljesen képzetlenek vagyunk :oops:

Zenebölcsi érdekelne vkit???? Mert akkor utánna kérdezek

Kép
Kép
gabcii
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: