Új privát üzeneted érkezett!

Kriszta

Az én fiam 10 hónapig szopizott,utána rizstejet, meg zabtejet adtam neki. Sinlacot nem ette meg, tápinak meg nem vagyok a hive. Amugy Emi is ezeket kapta, csak ő 15 hónapig szopizott.

Tünde

Ez a tejbegrizszerű izé jól hangzik.:) Nyami. Fiam imádja a tejbegrizt. Meg én is.:)
Nekem mindkét gyereknek ekcémás volt a bőre kisebb korában. Néha még most is előjön. Apuci öröksége.:) Arra mit ajánlanál?
Amúgy nem ekcémára,hanem úgy általában a Sudocream miért nem jó, mi azt nagyon sok mindenre használjuk.

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Leovica: én is csak akkor használok popsikrémet, ha valamitől kipirosodik (BioBio baby cink-oxidos krémet vagy BBbaby körömvirág krém)

Sudocrem: csak akkor nem jó, ha valaki allergiás valamelyik összetevőjére:
lanolin: sajnos egyre többen allergiásak rá :(
benzil benzoat, benzil cinnamat: néha bőrérzékenységet okoz
sodium benzoat: tartósítószer, ez is allergizálhat
propylen glycol: nedvességpótló anyag, sok rá az allergia
paraffin: a bőrlégzést gátolja

A Sudocrem egyébként gátolja bizonyos baktériumok elszaporodását a kipirosodott (gyulladt) bőrön, úgyhogy inkább, mint a szteroidos krém (szerintem)

Mivel nem vagyok bőrgyógyász, azért minden kolyabb dologgal el kell menni

Az ekcéma mindig belülről jön, a bőr nem működik megfelelően, vagy olyan anyagok halmozódnak fel a szervezetben, amiknek a hatása a bőrön is látszik

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


kolyabb=komolyabb :oops: :)

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 

 
 

Tünde!

Köszönöm :wink: a homeos orvost már egy ideje fontolgatom a kis fejemben,tegnap el is kezdtem kutakodni :) Itt a környéken nem tudtok olyat?(mert pestnél hamarabb nem találtam :( )
Bőrgyógyász nem akarsz lenni :wink:

Leovica!
A tulajdonos fazon aki ott szokott lenni a boltban ő a Misi :) viszonteladója a cégnek ahol dolgozok,mikor nem szülök/gyeden vagyok :wink:

Sudocrem is helyrehozza Bálint popóját ,csak én azt hallottam,h. az nagyon erős szer és inkább most bepantenezek,a sudo jó lesz későbbre :)

KépKép
viranka
 
 


Sziasztok!

Babaposira mi a dokibácsink nagyon jó kis kencéjét használtuk kb. egy tégelyt egy évig....meg Bepanthent, az nagyon jó volt. sudocrem kipirosította a popójukat. A Neogranormon is jó volt, de jobban szerettem a Bepanthent illata miatt, meg állaga miatt is!

Tök jó ez a tojásos hajmosás, egyszer kipróbálom, már szemeztem vele régebben is, de hát mégiscsak a fejemre kell kenni...:)
Balzsam se kell utána? Nekem nagyon száraz a hajam vége, amúgy könnyen zsírosodik az egész!És van néha egy-két ősz hajszálam is!!!!:(

SZÉP HÚSVÉTOT MINDENKINEK!!! SOK LOCSOLÓT!!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Kellemes Húsvétot Mindenkinek!!!!
tünde_szõd
 
 


Leovica! eleinte én egy csomó popsikrémet használtam :oops: , s később hála anyukatársaim felvilágosítottak :lol: . én mostanság úgy vagyok, ha piros vagy ha az a megérzésem, akkor kenem.
bepanthen vált be nekünk.

Nyuszika! tudom nem engem kérdeztél, de az ekcéma legtöbbször pszichés. bár az öröklött az már biztos más téma
én szeretném kölcsönkérni a környezetbarátos könyvedet!!!
s kérhetnék gyerekangolost is? plííííz

Tünde! én ugyan nem tanultam olyan mélységű kémiát mint te, de amiket én olvastam + élet: én úgy látom, hogy fontosabb mit viszel be annál hogy mit használsz.
annyira ismersz, hogy tudd fontosnak tartom mit használunk.
s az is bene van a pakliban, hogy nagyon "jó" bőröm van :lol: 8) ,

Trapista! tökre tetszett amit írtál a biodeoról és a civilizáció ellentmondásairól :lol: 8)

remélem mindenkinél vidám volt a nyuszizás :lol: :lol: :lol: !

most csak ennyi megy

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Barbara :)
Szerencsére nyuszi nem volt, Patrícia túl nagy, a többi túl kicsi, hogy saját nyuszi eszükbe jusson, viszont nagyon szeretnek gilisztázni és hernyókat etetni (levéllel) a kertben :lol:
Órákig elvannak a kukacokkal... 8) :D

Mariannék szegények egyik betegségből a másikba lépnek, a múltkor Mátéval, most Dórival vannak kórházban :( :cry:

Dorina eddig megúszta az ovis bacikat, mondjuk most köhög, de hát ez semmi

jaa, halkan jegyzem meg, férjem áttért a tojás samponra, megirigyelte tőlem :lol:

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


hali

ekcéma sajnos öröklött nálunk, angol örökség...:) a párom a mai napig küzd vele. Nem hiszem, hogy az egész családban pszichés lenne.:)

Barbi

majd hozok be néhány gyerekkönyvet ide a boltba oksi? Sajna egész héten dógózok vagyis nem sajnos :), szóval csak hétvégén érnék rá. Az AL Gore könyvre gondolsz? Az angolt szeretnéd, vagy a magyart? Visszaolvastam, de nem láttam ki kérte még... sikitson az illető!:)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


kicsit visszaolvastam

Nyuszika! Nekem is volt egy angol ekcémás pasim 8) .
Al Gore könyvből az angolt kérném. S majd szólj mikor ugorhatok be érte (no hurry :wink: !).
Body shopot én nagyon bírtam :lol:

Tünde! Pedig még Húsvét előtt taliztunk Mariannékkal :? . Sok ++++++ nekik.
Ja és nem igazi nyuszira gondoltam ám, csak magára az ünnepre :lol:
Dorina nagyon ügyi :lol: ! az tényleg nem semmi, hogy még semmit nem szedett össze. jó immunja van a csajnak :D
Azt írtad, hogy a weleda napozó kuka, de ti mégis azt használjátok :?: . mi weledából kipróbáltuk a babatusfürdőt (nagyon jó :lol: csak drága), krémként a baby&kind-ot használjuk. én naaaaaaaaaagyon nem akartam semmit kenni rá, de sokx bepirosodott fürdés után. kipróbáltam dolgokat, de ez volt az egyetlen amin láttam, hogy erősíti, nyugtatja a bőrét (nagyon kis fehérke még mindig).
S azt hallottam, hogy szegény Ilcsi nénit be fogják tiltani, mert nem tudja EU szabványosan garantálni a lejárati időket. egy anyuka írta egy másik topikon, szóval nem tudom mennyire kompetens.

Viranka! Angi is kipirosodott a dokinéni krémjeitől (pedig párral próbálkoztunk :roll: ). DM-es pelus nekünk korábban nem jött be, de már igen. gondolom szokja a csaj a klímát :wink: 8) . hátha csak a kispasi is ilyen :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok!

Leovica! Köszi, megvagyunk, még egyben, de már csak két hét van hátra (elvileg) :) Esténként már nagyon bekeményedik a pocim és olyankor a pici mozgása kifejezetten kellemetlen. A múltkor a ctg-n eléggé rám ijesztett, mert épp aludt és meg kellett ismételni, megmozgatták a pocit és a második már jó lett. Amikor a Klinikán voltam ctg-n, ott sem volt túl élénk, úgyhogy áramlásvizsgálatra küldtek, amit mondanom sem kell, fogalmam sem volt, mit jelent és ráadásul a "kedves" asszisztens nő, mintha élvezné, hogy nem tudom, mi történik, semmit nem mondott el az egészből, úgy kellett kihúznom belőle, hogy akkor most mit fognak vizsgálni és ezt miért kell. Szerencsére ott is minden rendben volt.

Tünde! A tojásos hajmosás engem is megragadott, ki fogom próbálni! Nekem is nagyon zsírosodik a hajam, főleg mióta állapotos vagyok, én most a citrompakolást próbálgatom. Anyósom ajánlotta, neki nagyon bevált zsíros hajra, hajmosás után fél-egy citrom levével be kell dörzsölni a fejbőrt és nem kell lemosni. Én még tapasztalatokról nem nagyon tudok beszámolni, mert eddig egyszer csináltam, (mondjuk nagy változás nem történt :(), de lehet, hogy többször kell csinálni, hogy eredményes legyen, úgyhogy próbálkozom.

Nyuszika! Az ekcémával kapcsolatban: nekem egy kolléganőm szenvedett tőle, elment egy természetgyógyászhoz, azt mondta neki, egy fél évre hagyja abba a húsevést. Abbahagyta és neki teljesen elmúlt, azóta újra eszik húst és nem tért vissza. Lehet, hogy érdemes kipróbálni. Anyukám pl. kiütésekkel szenvedett több, mint 2 évig, kórházról-kórházra járt, az orvosok a mai napig nem tudják, mitől volt. A kolléganőm példáján okulva mondtam neki, ne egyen húst, főleg vörös húsokat ne, egy ideig ki is bírta és határozott javulás állt be. Sajnos azóta megint eszik húst, hát nem is tökéletes neki a bőre, de azért sokkal jobb, mint volt.

KépKép
szinagy
 
 


Barbara:
kétszer is azt írtam, hogy weledát használunk napozáshoz, egyszer sem írtam, hogy kuka... :? :!:

Szilvi:
Dukkolok, hogy minden rendben menjen, ilyenkor a keményedés teljesen normális!!!

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


sziasztok!!

egy kezzel! (Vera, kollegak vagyunk ilyen teren :wink:)

Tundi, de tok jo temakat dobtal fel!! szuper, h ilyeneket tanulsz!
nalunk Vince szuletese utan tortentek naaaagy valtozasok, mikor elkezdtem ilyenekrol tajekozodni. lesett az allam kb...
mostmar nagyjabol csak weledat es dr hauschkat hasznalunk, neha sunrider termekeket. de azok is minimalisan fogynak: arcborre nekem, sampon, fogkrem, novenyi szappan, Vincenek es Pironak popsikenocs es furdeto (ezutobbi evente 5x kerul elo kb :lol:).
en is ugy tudom, h a gyogyszertari furdetorol koolajszarmazekot tartalmaz.
van egy nagyon beavatott baratnom, kozmetikus az anyukaja es szerinte az ilcsi termekek sem annyira megbizhatoak (mintha arra is azt mondta volna, h koolajszarmazekot tartalmaz sok esetben :?: megkerdezzem?).

A masik fontos emellett sztem, h kornyezetbarat tisztitoszereket hasznaljon az ember, foleg, ha gyerekek vannak a haznal. pont az anyak es a gyerkocok vannak a legjobban kiteve ezeknek a veszelyeknek, mert sokat vannak a lakasban. legfrissito, domestos es tarsaik kifejezetten karosak pl.
A masik, h ezzel frankon szennyezzuk a vizet es a talajt es igy, indirekt modon, a sajat gyerkoceinket mergezzuk meg :(

ezt nagyon ajanlom, ha erdekel a tema!
http://www.tudatosvasarlo.hu/magazin/archivum?issue=7

en inkabb kritikusan allok ezekhez a dolgokhoz, megveszem a dragabb tisztitoszereket/kozmetikumokat es mason sporolunk (ne csodalkozzatok, ha szakadt ruhakban jarunk :lol: ). cegoriasok allnak ezek mogott, nagyon nagy lobby. az EU is evek ota akar vmi szabalyozast hozni ebben a temaban (a tisztitoszerek nagyon nagy resze egyaltalan nincs bevizsgalva, nem tudni hosszutavon milyen hatasa lehet emberekre, kornyezetre), de nagyon lassan megy a nagy lobbizas miatt.
mondjuk "szerencsere" naggyon erzekeny a borom. dove-tol, avon-tol es vichy-tol pl. viszket vagy eg... :roll:

de vannak tok olcso megoldasok is (pl.ecet oblito helyett, mikroszallas kendo - ismeritek?? tok jo!)

a tojast ki fogom probalni hajmosasra! :)
egyik baratnom egy idoben sorrel mosott hajat :lol:

Szinagy, drukkolok! :P
ki is az orvosod a klinikan?
elsore sztem is jobb az 5agyas szoba. igaz, van, aki nagyon rossz szobatarsakat fog ki, de ez ritkabb. Mi jokat rohogtunk, egyutt sirtunk, sokat segitettunk egymsnak es jo volt kibeszelni magunkbol a sok-sok elmenyt :)
vegulis csak nehany nap, ugy kell hozzaallni!
a klinikan tenyleg KERNI KELL a segitseget kulonben nem nagyon foglalkoznak veled, el vannak havazva a csecsemosok. ez talan duplan ervenyes a reformok ota.

most hulyenek fogtok nezni, de ugy szulnek megint!! :D :lol:

huu, ez jo hosszu lett, bocs! eltunok aztan jovok egy kis regennyel :lol:

a godi korkepben van egy cikk a nevelekrok, olvastatok? nem tul biztato :(

puszi: Sara

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


meg egy (bocsi :mrgreen:)
Trapista, ha nem akarsz meg textilpelusozni ki lehet probalni a moshato popsitorlot! lehet gyartani vagy venni (en vettem, a varras nem az erossegem :oops:)
http://www.monapel.hu/index.php?option= ... &Itemid=47
(a lap aljan van)

az arcomon leteszteltem a pampers popsitorlot (nem rohogni!), nagyon csipet! :!: :lol: emiatt, ha hasznalok mindig letorlom, egyszeruen nem tudom a gyerek feneken hagyni azt a kencet....

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


ekcéma

Nálunk ez már csecsemőként kezdődött... hol ettek még akkor húst!!!!.... meg most is 80%-ban csirkét eszünk és csak a többi disznó. AMúgy a lányom meg még a csirkéből is csak néha eszik. Nem egy nagy hús-zabáló.:):):)

popsitörlő

Mindig használtam a gyerkőknél, krémet csak ha piros volt a popsi. Arra sosem voltak érzékenyek. Gyógyszertári fürdetőt viszont sokáig használtunk.
Popsitörlőt amúgy a "nehéz napokon" én is szoktam használni és engem sem nem csip.:)

sörös hajmosás:)

És ki lehet úgy öbliteni, hogy utána ne legyen kocsma-szaga az embernek?:)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Tünde! 3x olvastam el, s most esett le, hogy az már külön sor. :? bocs!!! :oops:

Nyuszika! emléxem anyukám mesélt a sörről mint zseléről. s büdös kocsmaszagú, de kúl volt amikor még nem volt más 8) :lol:

Szia Saara :lol: !

Szinagy hajrá a finishben :lol: !

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sara: teljesen igazad van!! :)
Használta már valaki mosáshoz a mosódiót??

Én is a mikroszálas rongyomat használom mindenre, portörlés, felmosás...

A legjobb hajrögzítő a felvert tojásfehérje, a jampik is azzal lövik be a hajukat, olyan lesz mint a beton, persze másnap ki kell mosni :lol:

Barbara, Kriszta:
bocsi, hogy tegnap nem álltam meg a kocsival, de a lányaim elsárkányosodtak és alig vártam, hogy haza érjünk :roll: :)

Az ekcémára van egy régi módszer, ami elmulassza, de már le sem merem írni... :shock:

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde! :wink:
mosódió: vegyes dolgokat hallottam felőle. én hamarosan ki szeretném próbálni.
ja és miért nem mered leírni az ekcémát (egy barinőmnek én is továbbadnám) a "tojássamponod" is tetszést aratott :lol:

fogkrémre tennék javaslatot: weleda, homeodent.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Tünde!
írd le mi mulasztja el :) hagy álljon így a szemünk :shock: :wink:

Saara!
s mwekkorák ezek a popsitörlők és ha kakis akkor előbb vizes vatta aztán ezzel törlöd a fenekét Pirinek ?

mék mert kajabál :)

KépKép
viranka
 
 


Tünde én gondolom mire gondolsz :wink: . ( de én sem merem leírni)Egy barátnőmnek természetgyógyász ajánlotta borogatásként a térdére . Hát mi is jót nevettünk rajta .

Saara köszi a linket :lol: , anno beszereztem egykét Kushies törlökendőt, aztán kényelmes voltam és mellőztem a használatát. Most meg zsebkendőnek használjuk :oops: .
De majd a kovetkező babánál......
Azért az érdekelne milyen tisztitószereket használtok , ha nem titok. :wink: Pl a kritikus helyeken WC, füri ?

Ja és tud valaki segíteni abban , hogy homokozóba milyen homokot kell rakni és hol lehet beszerezni ?

KépKép
trapista
 
 


homok: mi kis zacsikban vettünk homokot a baumaxban, asszem 5kg-os volt egy zsák....mondták, hogy lehet lapátolni is nagy zsákba a melette levő kupacból, de nem garantálják a tisztaságát, ami viszont csomagolt, az fertőtlenített, meg ilyesmik....fene tudja. Jó homok amúgy, frankón lehet belőle várat építeni...:)
de van aki innen gödről rendelt homokot, az építanyagos cégtől, az is jó, házhoz viszik, nem drága.

JÓ 7végét!!!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Fotórestaurálás: http://www.photoretus.mlap.hu/
Nézz nálam körül! Ingyenes dolgokat is találsz!
Április végéig 50%-os kedvezmény montázskészítésre!

Kép

Kép
photoretus
 
 


Trapista! mi homokot 20kg-os zsákokban vettük. én úgy kértem hogy játszós homok, s tudták miről beszélek :mrgreen: fóti Cora melletti Bricoban. tavaly volt ezen esemény, s nem volt könnyű. 2 hétig szinte naponta telefonáltam, hogy megjött-e már, s nem kapkodták-é el.

én fürdőszobában épp tesztelem a Naturzone Probio fürdőtisztítóját. elégedett vagyok vele, s nem mellesleg főleg köli miatt rendkívül nyugodt is :lol: . De sajnos időnként a fugáknak kell egy kis erősebb anyag (s ezt a tapasztalatot máshonnan is hallottam). wc-ben én domestos-t vagy cillit bang-et vagy flóraszeptet használok.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Most biztos a kertben turkaltok mind, NAGYON irigy!! :) :lol:

Trapista, hogy lenne mar titok?!?
mi foleg ecover es almawin termekeket hasznalunk, ezek 100%-ban lebomlanak.
http://shop.unas.hu/shop_cat.php?shop_i ... cat=765852

itt meg tudod nezni, arakkal.

nem itt vesszuk, mostmar a legtobb bioboltban van.
mosashoz lehet mososzodat is tenni a ruhakhoz, ez lagyitja a vizet, emiatt kevesebb mososzer szukseges (van, aki csak szodat hasznal, tisztito es fertotlenito hatasa is van. ezt is sok bioboltban lehet kapni -pl. a csalogany utcai diszkontban is, par szaz forint 1 kg).

szinten jo, nem annyira tiszta, mint ecover, stb., de azert JOVAL tisztabb, mint ariel es tarsai: Frosch (bekas) termekek, DM-ben, praktikerben, auchan-ban es meg sok helyen kaphato. van pl. egy nagyon jo gyapju+kenyes ruhakra valo mososzeruk.

mosodiot nem probaltam, allitolag jo, de inkabb kenyes ruhakra.

Tunde, nekem is van egy tipptm, h mire gondolsz :lol: Sarga? :lol:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Most már átnevezhetjük a topicot gödi bio kismamák :D

erős idegzetűeknek: :lol:

Na jó, most hogy már mindenki kitalálta, az ekcémára a saját friss pisi a legjobb, kicsit rajtahagyni (borogatni) majd jól lemosni.
a vizelet teljesen steril (hisz a magzat azt is issza), a benne lévő urea nevű anyag gyógyít
"aki mer az nyer" :lol:

köszi a háztartási és fogkrém tippeket

Homokot viszont jól le kell takarni, nehogy arra járó kósza cicusok is használják... :?

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Mi letakartuk, és hogy ne legyen nehéz a teteje, ezért 2 részletet gyártott apa, a kóbor cicuka, aki a szomszédé, mégis beleltudott piszkítani a 2mm-es lyukon! el se hittem! úgyhogy most nehéz egybetetőnk lesz! Úgy jöttem rá, hogy láttam, hogy ott pisikél a tetőn! Ha nem takarom le azonnal, mikor a gyerekek befejezték a játszást, tuti benne turkál a drága nemkivánatos! hát kűzdünk!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!
Ovisoknak, leendő ovisoknak, érdeklődöknek ajánlom:

A Gödi Waldorf Óvoda

TAVASZKÖSZÖNTŐ JÁTÉKRA
hív minden érdeklődő családot

ÁPRILIS 12-ÉN 10-12 ÓRÁIG.

Kiállításra, beszélgetésre várjuk a szülőket, játékra, kézműveskedésre a gyermekeket.

"TAVASZ A TÉL UTCÁBAN"

Felsőgöd, Tél u.2.(bejárat a Terv utcából)
tel: 06 20 945-87-96


Mi ott leszünk! :wink:
leovica
 
 


Alább pedig a részletes program:



A Gödi Waldorf Óvoda közössége

TAVASZKÖSZÖNTŐ JÁTÉKRA
vár minden érdeklődő családot
ÁPRILIS 12-ÉN 9-12 ÓRÁIG.

A délelőtt programja:
9 óra : Szabadjáték, ismerkedős beszélgetés, csipegetés a bőségasztalról
10 óra : Zenés tavaszköszöntés
előadó: Murányi Anita-ének
Turányi Rita- fuvola
Köszöntőt mond: Pékné Pintér Krisztina
10.30 : Tekeredik a kígyó ... közös óvodabejárás, körjáték Mariann óvónénivel
10.50 : Szabad kézművestevékenységek
- halacskakészítés
-gyapjúzás
-festés
-viaszgyurmázás
12 óra : Búcsúmesét mondanak az óvónénik

Gödi Waldorf Óvoda 2132 Felsőgöd, Tél u. 2., (bejárat a Terv utca felöl), tel: 06 20 945-87-96, http://waldorf.god.hu
leovica
 
 


Sziasztok!

Vera, kicsit kesve reagalok :oops:
a popsitorlo 21 cm hosszu es 15 szeles.

Szinagy :?: :?: :?:

Homok: en sem szeretnem, h cica pisi/kaki keruljon a homokba, de ugy tudom a kutya kaka az igazan veszelyes, nem? Vaksagot okozhat, vmi ilyesmi.

Hogy vagytok???

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Saara!hogy áll a költözés? tesószerelem?

Szinagy! :?:

Leovica! lehet hogy benézünk a nyílt napra.

Nevelekiek! ki jön szemétgyűjtésre?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Gyertek, Barbi, szeretettel várunk. Az ovisok is részt vettek a készülődésben, olyan édesek voltak, igazi tavaszi zsongás volt ott ma is! Lehet jönni a délelőtt akármelyik részére, nyitva lesz a kapu!

Bizony, Szinagyéknál mostanában érkezik majd a pici! Remélem, nagyon jól vannak!
leovica
 
 


Barbara:
mi mennénk, a suliban viszont családi nap lesz, Patrícia is fellép, sütit is kell sütnöm a büfébe, úgyhogy össze kell egyeztetni a dolgokat, de remélem mindenhova eljutunk!!!

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde! mindig elfelejtek szólni :roll: :az emilcímedről mindent visszadob a gép.
s ha jól látom ma Bettina 222 :lol: :wink: :lol:

Leovica! köszönöm :D meglátjuk hogy alakul a holnap... :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok!!!! Végre itt a TAVASZ!!! Illatok, virágok, madarak, meleg és jóidő!!!!! Szóval jó végre! Megin dolgozok az Inceffyben kiegészítésként, de csak Péntek-Szomaton! Tök élmény így!
Andris felvételt nyert a Huzellába a német emelet szintűre!!!!Annyira örülünk! Ez azt jelenti, hogy teljesen iskolaérett, okos kis gyerekem van:)
Remélem mindenki hasonlóan jól érzi magát! Betegséget távol!!!
Jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Kép ha már éljen a tavasz ;) :D
gödibarbi
 
 


Verus! gratula Andrisnak :lol: !
azt hogy döntötték el, hogy emelet szintű németes legyen? csak kiváncsi, infógyűjtő vagyok. :wink: 8)
s majd akkor sasollak, ha Inciben járunk pénteken v szombaton :D .

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok!

Kell valakinek forever aloe termék????Most adnék le egy rendelést, és még gyűjtenék hozzá, nincs meg a minimum. Szóval ha kell valakinek valami szóljon!!!!!!

Gödibarbi! néztem, hogyan tanítják a németet, és nagyon tetszett, akik járnak imádják, nyelvtanulás fontos, német után minden más nyelvet könyebb megtanulni, a tanítónénit, aki azt az osztályt viszi ajánlotta az ovónénink.....hát ennyi nagyjából! Amúgy utálom a német nyelvet.:) De Andris majd megszereti, megtanulja, és egyvalaki legalább beszél majda a családból úgy is:)
aMÚGY A NEVELÉSI TANÁCSADÓBAN IGEN LEHŰTÖTTEK, ÉS MOST RETTENTŐ TANÁCSTALAN VAGYOK. Azt mondták, hogy retettentő okos, és mindenben iskolaérett, csak túl érzékeny, nem kommunikatív, és nem szeret magáról beszélni.....(egy idegen néninél, akit akkor látott először. ) ezt persze nagyon szakszerüen fogalmazták meg, és most nagyon utálom az egészet! Miért kell a gyerekeket, a szülőket szivatni???? Szeretne menni suliba, bírja a terhelést, imádja a feladatokat, tök okos, csak épp kicsit nyuszi. Ez miért baj? miért baj, ha nem akar a kocsi elött heverő kisfiús képről beszélni, ha nem mondja el mit tesz, ha elvágja a kezét, és egyáltalán miért kell szegényt hülye kérdésekkel bombázni, és mindenfélét belemagyarázni??????Na mindegy. Távol áll tőlem ez a szakma szerencsére, és nem is tartom sokra:):) De arra jó volt, hogy magamat hibáztassam, ha suliba engedem, és kudarc éri a gyereket, vagy ha nem engedem, és utál érte, meg unja magát az oviban.....szóval mindenhogy rossz. Van valakinek valami okos tanácsa?

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Verus:
hallgass nagyon jó anyai ösztöneidre!!!! :wink: :)

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Verus! csatlakozom Tündéhez :lol: :wink:
ugyan az is érdekel amit írtál, de lehet hogy nem jól fogalmaztam: arra voltam kiváncsi hogy állapítják meg hogy Julika emelt sportos Lacika pedig emelt angolos legyen?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a homokozós tanácsokat, sajna homok még mindig nincs pedig már két hete hajtom. :twisted: De talán holnap....

Barbara ,mi mindenképp megyünk szemetet szedni , remélem sokan leszünk és meglesz az eredménye. Most olvastam , hogy Gödön is 19-én lesz ilyen akció .... , így remélhetőleg egy ideig tiszta lesz a környék.

Saara, köszi a mosószeres tippeket. Már egy két dolgot lecseréletem. :wink:

Verus , gratula az ügyes fiacskádnak. Szerintem az a legjobb , ha több ember véleményét is kikéred a suli miatt. Én személy szerint az óvónők véleményére jobban adnék, mint a nevelesi tanácsadóéra. Szerintem nem lehet pontos következtetéseket levonni egy röpke tesztből . És azért fontos , hogy Andris mit szeretne....

Most hogy itt, a tavasz nem lenne kedvetek közös sportoláshoz ? Mondjuk valami csapatsportot lehetne esetleg szervezni , nálam a kosárlabda lenne az első helyen , de nagyon szívesen röpiznék vagy kéziznék .

pusz

KépKép
trapista
 
 


Nekem van olyan ismerősöm, aki volt a felvételin és szegény gyerek zavarában azt is eltévesztette, hogy melyik a jobb és bal oldal, pedig nagyon okos, aranyos...stb.
Szóval egy beszélgetésből vagy egy alkalomból egyáltalán nem lehet felmérni a gyerek személyiségét, képességeit.

Barbara:
Patrícia fellépése a suliban 14 órakkor lesz, úgyhogy előtte megyünk szemetezni!

Trapista:
jó ötlet, igaz, hogy én soha nem labdajátékoztam :oops: :) :roll:
Peti viszont 10 évig kézizett, úgyhogy apukák is hajrá!!! :lol:
Futni nekem nem lehet, mert nincs porc két csigolyám között, bicajozni viszont szeretek!! ja és úszni!!! :P
egyébként hova lehet járni "labdázni"?

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


köszönöm a sok melettem szólást! Én is így gondolom, és ovónénik is a melett vannak menjen suliba! Szóval nem kérdés. Nevelési izé meg nagy ívben....

Hogy honnan döntik el a tanítónénik és egyebek ki milyen tagozat, osztály elvégzésére alkalmas, azt én sem tudom, de nézték ki mennyire bírja a monotonitást, a csücsülést egy helyben, hogy viselkedik a gyerek, mocorog, vagy nyugton van hosszú távon, ismeri e az irányokat teljesen biztosan, tud e gyorsan reagálni....stb. szóval ilyen tesztek alapján döntenek. Szülők nem voltak ott az eseményen, de másfél -2 órás volt. A gyerekek amúgy nagyon élvezték(úgy tünt) Vannak teljesen elvont feladatmániás gyerekek, mint pl az én fiam, na ők sajnálták hogy vége lett....:) Az első 20 percben ott voltunk, és labirintusban kelett eltalálni a gyerekenek a kincshez egyesével, a tanítónéni vezetésével. Ezzel felmérték, tudja e a gyerek melyik a jobb és bal oldala, az előre-hátra, és tud e számolni...volt aki vacilált, volt akinek nem volt kérdés hova kell lépni. Volt aki szinte teljesen belezavarodott....:(Andris frankón végigcsinálta:) Bár nem jelentkezett és utolsóként ment végig.:) Általában azokat a gyerekeket javasolják emelt szintekre, akik képesek ülni a fenekükön, és csinálják a kiadott feladatot, és persze minden teszetet jól csinálnak meg. Nehéz ügy, főleg, hogy ennnyi rövid idő alatt mérik fel őket, és ha épp nem teljesít jól az amúgy tök okos nyugis gyerek(mer épp izgult), akkor szívás. Amúgy az ovisuliban megismert gyerekenek szerintem előnyük volt annyiból, hogy már ismerték őket a tanárok. De ez nem feltétlenül van így, csak szerintem. Egyébként ha nem vették volna fel, azt se sajnáltam volna, mert az általános osztályban is rettentő helyes tanítónénikkel indulnak. ...és az a fontos:)
Kosarazás, röpi jöhet mindenképp!!!! Én nagyon benne vagyok! Csak mikor, és hol??? Jelentkeztünk Fétisre a gyerekekkel, én is 5 km-re, de még sehol nem állok a napi futkosásban:) Áll. lesz röpi verseny, én szívesen neveznék ha lenne párom, és tudnák gyakorolni!!! Már régen volt...szóval ha indul valami közös sportdolog, benne vagyok!!!!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Verus! köszönöm!!! nagyon alaposan leírtad, s így már kezdem érteni mi történhet...

Tünde! szuper :lol: akkor jó sűrű napotok lesz

Trapista! én naaaaaaaaagyon benne lennék közös sportban :lol: . sokáig kéziztem, még klubban is, de már nem szeretném.
röpizni ellenben nagyon. egyik mhelyemen rendszeresen összejártunk strandröpizni. az nagyon szuper volt, s hiányzik is (a Pöttyös versenyen ugyan rögtön kiestünk, de kit érdekel :lol: ).
kosár: hát mókásan elrohangálnék a derekak körül :lol: .
a hol és mikor jó kérdés. no meg a gyerekvigyázó személye is (avagy épp meg tudom-é szervezni vagy sem)
férjem jófajta focira minden mennyiségben bevonható (csak vele állandó ip-t lehetetlen egyeztetni)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Kép
ági2
 
 


Röpi: írjatok privit, én tudok valamit!
Puszi!
leovica
 
 


Sziasztok ,

De jó hogy mindenki így ráugrott a sportolás témára :lol: :lol: :lol:
Akkor mindenképp összekell majd hoznunk valamit . Szerintem a suliban biztos lehetne termet bérelni mondjuk a labdajátékokhoz.....
Tünde szegény ez a porckopás nagyon fájdalmas tud lenni . Mióta van ? Nekem az úszás is jöhet , csak az egy kicsit unalmas . Pocakosként viszont nagyon sokat úsztam Vácon , aqua fitnessre is jártam és azt nagyon élveztem. Nyáron erre is lehetne járni . 2006-ban 2x volt hetente este hét körül , és az ára senm volt vészes.

Verus a fétis futáson én is gondolkodom , csak lehet hogy elutazunk így még nem biztos. Tavaly kinéztem magamnak a 14 km es távot ,de szerintem arra már nem lesz időm felkészülni. Pár hónapja elkezdtem futni , de most 2 hete nem futottam egyik nap sem . Talán majd jövőhéten , ha végre megtisztítjuk a környéket , nagyobb élvezet lesz :lol: , nem kell kerülgetnem a nagy szeméthegyeket. Te merre szoktál futni ?


Barbara, enyim férj ügyesebb volt , mint én. Neki már van heti 3 fix sportnapja. És a jégkorong a favorit , azt sosem hagyja ki ... Bár most már szenved , mert nyáron szünet van ,de focit nem nagyon szereti max a kosár vagy röpi jöhetne nála szóba.

Leovica köszi a tippet!

Többiek ? Szinagy ?
Remélem mindenki jól van !
Pusz

KépKép
trapista
 
 


Barbi, akartam írni, h nagyon édes a lánykád! Itt fórumon a képen és élőben is! :D

Ikverus, milyen röpiversenyt említettél? Én imádom, úgyhogy benne vagyok mindenféle gyakorlásban!
Olcastam, h dolgozol Inczeffyben is, akkor vszínű már nem érdekes, amit akartam írni, h az alsógödi patikába keresnek gyógyszerész asszisztenst.
Nagy grat a fiadnak! Hány órában és hogy tanulják majd a németet?

Tünde, visszatérve egy régebbi témához: milyen dezodort tudsz jó szívvel ajánlani (és azt hol lehet beszerezni)? Köszi!
leovica
 
 


sziasztok!

Futni a golfpálya melett a földúton az erdőig "szoktam".....
röpiverrseny nem tudom lesz e, de nem is tudom hol lehetne gyakszizni, és mikor.....:)de jó lenne

Andris heti 5 órában tanul majd németet, elsőben csak játékosan, és nem írnak, csak 2. osztálytól.....amúgy iskolaotthonos a suli,és így normálisan vannak elosztva az órák.:)

alsógödön már voltam még a dunakutatós munka előtt jelentkezni, de tök őszíntén nem volt szimpi, főleg az inceffy után....De most csak kiegészítő vagyok péntek-szombatra, dunakutató Csigavizsgálás maradt:) És amúgy imádok gyógyszertárazni így, hogy nem az a fő munkahelyem....nagyon jól feldob az uncsi napok után!hiányzott nagyon:)

amúgy nekem is porckopásom van(térdemben) szívtak is a térdemből 10en éves koromban, de ki törődik vele.....néha fáj, kenegetem, de imádok ugrabugrálni!!!!Nekem a síelés tett be:( Majd nyanyakoromra rokkant leszek:):)
na jó csak viccceltem, persze vigyáznom kéne rá....
na megyek alukálni! Jó éjt mindenkinek!!!!!:)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Csajok: tök jó volt a szemétszedés :D
Asszem 26-án lesz Gödön és akkor a patak partjára lehet összpontosítani :)

Leovica:
én a Biola-t használom, de tudni kell, hogy először büdi az ember, amúgy a legjobb www.neways.hu ezt hálózaton keresztül lehet, ezek tiszta termékek, én nem vagyok tag, de ha érdekel hozzá tudok jutni
aztán jó még a Logona, és http://www.biokozmetikum.com/testapolas.html


A múltkor FLP-st vettem, de a Propylen glikol és a Triclosan mérgező (utóbbi 4 éve betiltva az UNIO-ban :shock: ... )

Erről jut eszembe, ma voltam a kozmetikai szakkiállításon, ne tudjátok meg milyen dolgokat akarnak ránk sózni méregdrágán!!
Ahol ki volt írva, hogy naturkozmetikum, természetes anyagok...stb., elkértem a dobozt, az összetevők szörnyűek :(

Trapista:
annyira cuki volt Zsófi, hogy az összes pocsiba belegázolt, és milyen büszke volt magára... :lol:

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Leovica! köszönöm lánykám dícséreteit :lol: .
a röpire privi még él?

Sztem is szuper volt a szemétszedés :lol: ! úúúúúúúúúgy örülök, hogy tényleg megvalósulhat ilyen!!!

Pont én is deo-t szeretnék váltani! mondjuk én majd körbenézek a MediLine-ba, de köszi Tünde a tippeket.
S a betiltott terméket itt miért lehet megvásárolni? :twisted: tudom naiv vagyok :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: