Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mostanában kezdem megutálni az embereket. Utálom, hogy senki nem figyel a másikra, még a családtagjaim se.
Akkor most egy kicsit panaszkodnék, ha lehet.
A múlt héten ment 2 hónap után elõszõr oviba a Bence. Most már megint nem jár, mert az anyósom úgy döntött, hogy nátha ide-oda õ bizony látni akarja az unokáit. Anyósomról ennyit.
Anyám se jobb, mert a hétvégén náluk volt a Bence (akkor jött ki rajta a nátha, amit anyósomtól szedett össze). Egymás mellett lakunk és arra nem volt képes, hogy vagy átszoljon, v. áthozza a köhögõ, beteg gyereket. Este amikor érte mentünk akkor láttuk, hogy beteg. Lázas is lett éjszakára. Az idegesít, hogy anyám látta a gyerekemet a lázgörcs után az intenzíven kikötve, telis tele csövekkel. Miért csak én tudom felfogni, hogy nálunk komoly dolog a lázcsillapítás?
Pénteken azért sírtam, mert mint írtam 2 hónap után mentünk oviba és a K.néni egész héten úgy vette rá a gyerekemet az ebéd utáni alvásra, hogy megzsarolta. Azt mondta, ha nem alszik el, akkor az anyukája nem viszi haza pénteken ebéd után. Minden pénteken ebéd után csak azért hozom haza, mert év eleje óta mindíg megigéri a gyereknek a beleegyezésem nélkül. Már elmagyeráztam neki, hogy azért alszik bent a gyerek, mert nem szeretném, ha megszokná, hogy ebéd után hazahozom, mert õsztöl megyek dolgozni és akkor nem tudom ezt tartani.Hogy pénteken eltudjam hozni, sokszor a szomszéd vigyáz az alvó tesóra, mert 1/2 13-kor fejezik be az ebédet és Gergõ 1/2 12-12 között szokott elaludni. Szóval év eleje óta belekényszerít egy olyan helyzetbe, amit nem mindíg tudok normálisan megoldani. Pedig már sokszor beszéltem vele e miatt. Most pénteken újra elkaptam õt és szépen megint elmagyaráztam, de odahívtam a másik ovónénit is, mert más anyukáktól az a tapasztalat, hogy másként adja vissza a dolgokat a K.néni az I.néninekés I.néni nem egyszer emiatt letámadta az anyukákat. Mondanom sem kell, hogy K.néni meghazuttolt engem és azt mondta, hogy én kértem meg rá, hogy õ ezt mondja a gyereknek. Sõtt ha ez a problémám miért nem szóltam már hamarabb. Azt is letagadta, hogy év eleje óta többször beszéltünk e miatt. A hab a tortán, hogy a másik ovónéni arra sem méltatott, hogy (mivel vele is akartam beszélni)hogy meghalgasson. Neki roppant fontos volt a mozsdót feltörölni.
Szóval ennyit a családomról és az ovónénikrõl.
Norcsi! ezek után még felháborítóbbnak tartom azt az óvodai kérdõívet, amit kitöltettek velünk!

TÁgi
tÁgi
 
 


Sziasztok!

Megint itt vagyok. Ahogy abbahagytam az írást, befutott az anyósom. Kb. 10-15 percet volt itt,de ezalatt az idõ alatt sikerûlt jól felidegesítenie. Szerinte a Bencét túl öltöztettem, mikor indúltam a gyerekekkel az ebédért, akkor pedig szerinte a Gergõ fázni fog abban a kabátban, amit ráadtam. Azt is unom, hogy hiába tudja, hogy ebéd elõtt nem szoktam édességet adni a gyerekenek, õ most is csipszel és csokis sütivel állított be. A gyerekek persze, hogy hisztiztek velem, mert nem engedtem meg, hogy egyenek belõle. Ja a csipszet mostanában felbontva kapjuk, mert a másik unokája kiszedi belõle a játékot. Az én gyerekem pedig rajtam keresi, mert nem buta, tudja, hogy mindíg szokott benne lenni játék. Többek között ezért sem merek szólni. Kész tudathasadásos leszek, mert anyám szerint túl engedékeny vagyok a gyerekekkel és túl sok mindent veszek meg nekik,stb. anyósom pedig pont az ellenkezõjét mondja. És az egészben az a legrosszabb, hogy ha felidegesítenek, annyira bánt a dolog,hogy feszûlt leszek és türelmetlen a gyerekekkel, akik semmirõl nem tehetnek. Legszivesebben senkit nem engednék be a lakásba, az életünkbe, de nem tehetem. Az már mellékes, hogy a két gyerekre csak nagyon ritkán és rövid idõre vigyáznak a nagyszülõk. Most is adódott egy lehetõség, hogy Párizsba mehetnénk a Tomival 5 napra (kettõnknek 44.000 Ft! mert a többit a fõnöke fizeti), de nem tudunk menni, mert a gyerekeket senki nem vállalta. Egymást vígasztaltuk azzal, hogy nem baj, mert úgy sem éreznénk jól magunkat a gyerekek nélkül.

Bocsi mindenkinek, hogy itt morgok, de szétrobbannék, ha nem írhatnám le.
TÁgi
tÁgi
 
 


Sziasztok!
Olvastam, de írni csak most fogok!

Sasha. Drukkolok hogy holnap minden simán menjen! Szegény gyereknek miken kell keresztülmennie!!!
Homeos bogyó az nálunk alvásra nem kellett, de mint tudod a homeopátia fõleg személyreszabott gyógymód, így ami nálunk pl. használ lehet hogy nálatok nem használna. A fogzára való általános szereket tudom most csak leírni, a ChamomillaC30-as akkor ha ingerült, ideges, rúg-harap, így vezeti le a fogzás által okozta feszültséget, ha ennek ellentéte, bújós, ölelgetésre szorul, csendesen sírdogál, nyugtatgatásra vágyik, akkor meg a PulsatillaC30-as ajánlott. Ezen túlmenõen homeos dokival történõ megbeszélés segíthetne csak.

Kata. Azóta remélem már jobban vagytok! Szegény, jól benyaltátok akkot Ti is a vírust, + a fogzás! Egyébként az Aludj jól gyermekem könyv szerintem nagyon szuper (Julcsinál nagyon bevált, Bánknál meg majd az új házban próbáljuk csak ki) de csak akkor ha a gyerek EGÉSZSÉGES, beteg gyerek teljesen másképpen viselkedik, mint az egészséges, ne is csodálkozz hogy nem használt most ebben az idõszakban. Kitartás, és hidd el hogy csodákat fog tenni a módszer következetes betartása! Fõleg egy ekkora gyereknél mint amekkora Peti is.
Tesó projekt hajrá, ne csüggedj, majdcsak sikerül! Látod az ismerõsöd akkor ebben is melléfogott (olyasmit mondott hogy már terhes vagy,nem?), úgyhogy ha ennyire stimmel amit a Petivel kapcsolatban "jósolt" akkor már csak emiatt is megnyugodhatsz, nem?

tÁgi. Sajnállak hogy nem számíthatsz senkire a közelebbi családtagok közül sem! Ez az ár Párizsért semmi, csodálatos város, oda érdemes mindenáron eljutni, pláne ennyiért (mi ott voltunk nászúton, én 6 hónapos terhes voltam Annával de nagyon jó volt így isKép). Ovónõkkel ne foglalkozz, emlékszel hogy miket meséltem még a nyáron? Szóval itt jóra ne számíts, esetleg érdemes lenne õsztõl átkérned a Julcsi csoportjába mert ott fantasztikusak az ovónõk! Nekünk nagyon bevált. Mi is több mint két hónap után mentünk elõször tegnap, és semmi gond nem volt, ma kicsit rágta a körmét bemenetel helyett, de az ovónõ rögtön kijött, kedvesen bevitte. Az ilyet várná el az ember mindegyiktõl. Felmérés!Kép Na az egy vicc! Úgysem meri senki megírni amit valójában gondol, mert nem akar kiszúrni a gyerekével. Anonimitás na ez is vicc! Nálunk tavaly még azt is rá kellett írni hogy hány testvére van, összesen két háromgyerekes volt a csoportban, és mikor a gyerek simán, boríték nélkül odaadja a kitöltött ívet az ovónõnek, majd biztos hogy nem nézi meg, mi, áááááá! Errõl híresek!Kép Meg hgoy mondd meg a véleményedet az óvodavezetésrõl. Ha-ha. Szóval ezt nem is érdemes tovább ragozni, tedd túl magadat ezen a helyzeten, fõleg K. nénivel kapcsolatban! Õ ilyen! Sajnos. És nem is várhatsz tõle jobbat!Kép
Anyós nálunk is mindig jobban tudja hogy mit hogy kell csinálni, én is mindig túlöltöztetem, meg alulöltöztetem a gyerekeket, ez természetes ugye, és hogy ezért betegek "állandóan".Igen, biztos ezért lettek bárányhimlõsek is!KépKépKép

Na mentem, puszi, most van jópár tennivalóm, a Construmán múlattuk ma az idõt, és csak úgy csorgott a nyálunk a gyönyörû dolgok után. Brühühühü...

Puszi, írjatok, sziasztok: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 

 
 

Szegény Ági !

Én is néha leesem a padlóra hasonló okok miatt. peti sem véletlenül betegKép Utálom, hogy szelektív a hallásuk a felmenõknek, amit én mondok, meg se hallják. Ha a csabit kérem, hogy akkor õ szoljon ezért-azért, akkor is kiszûrik, mi jön tõlem. A gyerek száját másfél éve törölgetik ezzel-azzal, mi másfél éve kérjük, ne tegyék....
Most volt beteg az Após, nem is mennék bele a részletekbe, röviden: meg volt beszélve, hogy pár hete szombaton megyünk olajcserére. Pénteken jöttek unokanézõbe, jól összenyalták Petit, hazamentek. csabi jött haza fél hatkor (persze ilyenkor nincs itt, egyedül vagyok velük, néha kitéve a piszkálásnak, amit lehet nyíltan csinálni, mert a csabi nincs itt. - egyébként ha itt van, is annyira elvakult, hogy nem veszi észre a rejtett cseszegetéseket....
szóval Csabi valamiért felhívta õket péntek este fél hatkor, erre:-Apád alszik...egybõl mutogatom kézzel lábbal: BETEEEEG?????? Áh, nem csak sokat dolgozott, elfáradt....n ja, el is hittük. Másnap mentünk ebéd után, amikor odaértünk fél kettõkor, akkor támolyog ki tök bedagadt szemekkel a hálószobából......kimentek olajat cserélni Peti szerencsére aludt, így elkerülte az összenyalatást....addig én körülnéztem: a hálóban vagy négy használt ruhazsepi, mebucain, neocitran, amidozopheum (nem tudom, hgy kell írni) hegyek....jönnek be, mondom sutyiban Csabinak: - Na. mi baja? erre: áh, azt mondta, csak a nyaka fáj.......
felébredt a peti, összecsomagoltunk, és ghazajöttünk. Utánna egész héten nem dolgozott az Após, vérvételre járt, kapott egy csomó antibiotikumot.......nemkem azt mondta a telefonba az anyós, áh, nincs semmi baja, láza se semmi se....
csabinak: fáj a torka, lázas...........
Bírom, hogy képersek azért letagadni a betegséget, csak hogy lássák aPetit.
Visszatérve a kiindulóponthoz (jó, hogy rövid vagyokKép )
Ugye, csakazértis törölgetik a száját, mert hát nyáladzik szegény.....
Após kifújja jó alaposan az orrát a zsebkendõjébe, rá 3 percre letörli vele a gyerek nyálát. Ez volt szerdán....csütörtök éjjel belázasodott a gyerek.....
Direkt nem voltunk sehol, nem jöttek ide gyerekek.....na csak sikerült megbetegíteni.....................KépKépKép

Szóval nem értem én ezt........mitól lesznek ezek ennyire ilyenn...brrrr-k????????????
Ugye, Ági????
Sajnállak a Párizs miatt....nekem is fájna a szívem.........
Mi egy falusi turizmusos helyre készülünk petistül húsvétkor...hát remélem, addigra meggyógyul........

Szerintetek ebbõl mit lehet leszûrni tapasztaltabb anyukák:
Csütörtök éjjel láz, hányás
Péntek: majdnem láz, hányás
Szombat, vasárnap,hétfõ: semmi, napról-napra csökkenõ nyûgösség, éjjel jó alvás (feltûnõen)
Kedd: "recsegõs köhögés semmi láz
Szerda délelõtt, alvásidõ: köhögés (több) vizes orrfolyás
szerda délután: felébredés óta 2-3 köhögés, talán kevesebb orrfolyás, popsiban 37,6 (Peti átlaghõ: 37,2-37,4)

Ja, lázról: Megmértem déleéõtt popsiban: 37,6, hónaljban (figyeltem, biztos jó helyen legyen, továbbbenntartotam) 36,6 ????????? Hogyan lehet? Új a digit. hõmérõnk......

Puszi: Kata

Szerintetek, ha ez is betegség (újabb) lenne a köhögés-orrfolyás, már az elején lázasnak kéne lennie??????
LadányiKata (ladán
 


Ja, még valami: piszok jókedvûKépKépKépKép

Ja, és tudom elkiabálom megint, de végigaludta az éjt !!!!!!!!!! Igaz, köztünk:....

Mondtam a Csabinak, szerintem biztonságra vágyik....

Olyan ééédes volt ! Leraktuk az ágyába, csak kéredzkedett, csak kínlódott, beraktuk a mienkbe, melléfeküdtünk, hatalmas mosollyal hasrafordolt, megfogta a kezünket, és aludt isKépKépKépKép
Csabi még próbálkozik, hogy utánna vigyük a helyére, de így nekem jobb. Egyet nyüsszent, megsimizem, vagy megkapja az üvegét, és kész. Nem kell a jó meleg ágyból szédelegve rohangálni....Hányszor volt, hogy épp, hogy visszaértem, elvackolódtam, már nyafogott........Csak mi lesz a tesóval??? Nyugtattam a Csabit, hogy peti max fél év múlva úgyit kisheverõt kap, akkor úgyis átjön, minek kínlódni még fél évig?????? Lehet, hogy már rég végigaludná az éjszakát, ha kezdettõl köztünk aludnaKép

Pusz: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm, hogy Ti megértitek amiket leírtam! Már kezdtem azt hinni, hogy meghibbantam.

Norcsi! az ovi váltáson nagyon sokat gondolkodom, már azért is, mert most májusban kell a Gergõt is beiratnom. Az a baj, hogy Bence szeret ide járni. Õ eléggé ragaszkodik a megszokott dolgokhoz. A többi oviról sem tudok többet, mint annó errõl. Tehát több szempontból lutri lenne a váltás.
Más: gyüjtöttetek ötletet a kiállításon? Voltak akciók?

Kata! Megmondom õszintén, hogy amikor anyósom feldühít, Te jutsz az eszembe. Pontosan az a szitu nálunk is, mint nálatok. Csak akkor piszkál, ha Tomi nincs itthon (de akkor belead apait-anyait)és a Tomi sem veszi észre a burkolt célzásokat. Viszont, ha pattogok akkor utólag elkapja az annyát. Ma este is átment. Persze jött a : én nem úgy mondtam kisfiam, persze úgy lesz kisfiam, stb. Tudod, minden csoda három napig(se) tart!

Sasha! Holnapi naphoz sok sikert kívánok!!!!!! Az eredmények rögtön meglesznek?

Ma már nem jövök többet. Jó éjszakát!
TÁgi
tÁgi
 
 


Sziasztok!

Ági, Ági, hát nagyon egy cipõben járunk !!!!! Azzal a különbséggel, hogy Csabi nem kapja el az anyját, maximum a sokadik szemszikráztatásomra rászól. Amikor utólag mondom Neki: Látod, mitõl beteg a gyerek, letagadták a betegséget, akkor igazat ad, de nem csinál semmit. Megmondtam neki, hogy meglesz az elsõ összeveszés a családdal, ha nem áll a sarkára ha még egyszer odamegyünk, és betegek lesznek, mert ha Õ családostúl nem fordul vissza a küszöbrõl, akkor fogom a gyereket, és felszállok a buszraKépKép Abból jó kis balhé lesz, mert megint az lesz bebizonyítva, hogy én vagyok a dilis, mert áh, nem azért van elõl a fél patika, meg nem azért fújják az orrukat (Anyós már egy éve allergiás - na, ki tudja, mikor mitõl köhög? Érdekes, nyáron nem köhög).
Na, nem egyszerû.........

Peti ma még csak egyszer köhögött, szerintem akkor is zsarolási célzattal, mert nem adtam oda neki a cloroxot. (na, milyen ronda dög vagyok, mi?) éjjel sem köhögött egyet sem. Az orra picit fplyik még, hõemelkedése sincs azóta seKép
Kopp-kopp

Sasha! Írjál ám, mi volt!

Puszi mindenkinek: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Lányok köszi, hogy így drukkoltok, de írtam, hogy ma még csak a Fácán dokihoz megyünk vissza a gyerek sztk-ba!!! Visszakerestem a hozzászólást és abban írtam, hogy az I.sz gyerekklinikát lemondta és ad majd a Heim pálba kell menni, de beutaló nélkül nem megy ám!!!Kép Na mindegy, a lényeg, hogy voltunk a gyerek sztk-ba. Jól felidegeltem magam. Elõször is fel akart irni valami Simlac nevü tápszert... erre közöltem, hogy szopik... na jó akkor eszik e már mást is. Mondom igen, egyszer fõzi, v. gyümi. Jó akkor sûrítsem be neki azzal. De mondom igy is sürü, szinte megáll benne a kanál, és tápszer nélkül is tudom süriteni. Na jó azt nem irja fel, de nagyon örül, hogy már elkezdem az elválasztást... Néztem rá mint borjú az újkapura, és közöltem,hogy nem elválasztom, hanem hozzátáplálom, azaz a fõzi elõtt szopik. Ahha! Akkor ne csodálkozzam, hogy ennyit bukik, hiszen jól teleszívja magát anyatejjel és utána még meg is tömöm!?!?!? Ekkor elkezdte, hogy ne tömjem az a gyereket, mert a gyomra nem birja, hát hogy képzelem én ezt, és még jó dagadt kövér gyerekem lesz, ha így folytatom... Ne etessem túl a gyereket!!! Kérdezte mennyit eszik alkalmanként én meg nem tudtam megmondani, hiszen nem mérem... Ezen is elképedt!
Aztán modnta, hogy jó akkor próbáljuk meg úgy, hogy a déli fõzelék/gyüminél, elõbb a fõzelék és utána a szopi itatásra... Ezen vagy 5 percig vitáztunk, míg végül kibökte, hogy jó, ha nem tartom be az utasításait akkor nem kezeli tovább a gyereket és mehetünk a Heim pál gasztro osztályára....
Ja és még annyi, hogy nem kell se a Gyerekklinkiára menni, se a Heim pálba, mert valami lötyit kell innia 3x2-öt... Szóval nem vizsgáltatja ki mégsem, most gyógyizza és jövõ héten telefonálni kell neki javult e a gyerek hörgése pépes étel evése közben...

Ne tudjátok meg, hogy füstölögtem mig hazaértem! Most mi a lópikulát csinálja, mert nem akarom megkezdeni az elválasztást! Elvileg csinálhatom, azt is hogy ugyanígy táplálom és adom neki azt a lötyit és hátha igy is javul, vagy megfogadom az utasításait... ha nem javul sehogysem (bár szerintem nem súlyos a helyzet, és szerinte sem) akkor így is úgy is megszondázzák. Elvileg azért nem utalta be egyik kórházba sem mert gyomorszondázni akarják a gyerket...

na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok Amyukák!

Köszi a válaszokat a kérdéseimre, sokat segítettetek!
A Major doktornõvel majd 1-2 hét múlva találkozok, akkor állítólag felír majd mindenféle babaápolási cuccokat receptre. Ilyenkor sokmindent írnak fel a babának?

Hát, lehet hogy furit írok, de amíg Ti olyan kedvesen a pocakot "irigylitek", addig én meg Titeket, mert Ti már foghatjátok a babákat. Lehet hogy csak az utolsó hónapi pánikhangulat mondatja ezt velem, de én már úgy izgulok, hogy észre fogom-e venni mikor kell kórházba indulni, addigra mindent sikerül-e összepakolni, minden rendben lesz-e majd szüléskor stb. Jó, jó, olvasom ám azt is, hogy nem fenékigtejfel ám a gyerekekkel, fõleg ha gondok vannak (betegség, fogzik...) Hát jól fel fog fordulni az eddigi kis életünk, sebaj! :-)

Kata, Sasha: ti mennyi idõ után tervezitek a testvérkét? Kívánom, hogy mielõbb foganjanak meg a picurkák a pocakotokban!

szegény Ági! melyik oviban vannak ilyen ovónénik? azt hittem eddig, hogy csak a munkahelyen, ahol mindenki agresszívan nyomul, szóval hogy csak ott csinálnak ilyet az emberrel, hogy a szemébe hazudnak, letagadnak dolgokat. Nem semmi! Illzióim szerint aki gyerekekkel foglalkozik, annak türelmes, együttérzõ embernek kellene lennie.
A család pedig adottság, tudom közhely, de tényleg. A lényeg nem veled van a gond, én is tudnék cifrákat írni, pedig nálunk még unoka sincs (csak a pocakban).

Norcsi, az a homeos doki akit említettél, messze rendel innen? Melyik korosztállyal foglalkozik, csak gyerekekkel?

Minden beteg gyerkõcnek gyors gyógyulást kívánok!

BéOrsi
béorsi
 
 


Sziasztok!,

Sasha! Ez a doki nem hallott még a szoptatás fontosságáról? Most legyél okos, mi? Nekem fogalmam sincs, hogy mit kéne tenned. Ilyenkor szokták azt mondani, hogy több szem többet lát, tehát kérd ki egy másik doki véleményét is. (Szerintem)

Kata! Hát , ha megszakadunk, akkor sem leszünk jók mindenkinek. Most már lenyugodtam. Nagyon kilehettem mostanában borulva, mert Tomin úgy láttam, hogy egy-két dolgot megért abból, amit mindok. Megeggyeztünk, hogy ha valaki beszól nekem, ne fogjam vissza magamat. Csak a lényeg, hogy ne lássák rajtam, hogy felhúztak. Mosojogva is be lehet szólni valakinek. (az elhatározás könnyû, csak nem tudom, hogy élesben is fog e menni) A lényeg, hogy senki nem ér annyit, hogy fölöslegesen felidegesítsem magam.
Remélem mi tanulunk ezekbõl és mint fiús anyukák, nem fogjuk mi is kikészíteni a menyünket.

Orsi! A munkahelyem a másik fele lesz, ha visszamegyek. Egy nagy irodaházban dolgozom, ami tele van nõkkel. Minden napra jut egy-két klimaxos, menstruáló, hisztis. De irigylem a Norcsit és a többi anyukát, akik fõállású anyaként lesznek/vannak itthon. Inkább a gyerekeim legyenek a fõnökeim. Addig nem nagyon aggódom az ovi miatt, amíg Bence örömmel megy be. Szeptembertõl megy a Gergõ is, hát lesz velük gondja az ovónéniknek.
A pocaklakóddal kapcsolatban pedig semmi pánik. Szerintem az utolsó hónapokban szinte mindenkit ezek a kérdések foglalkoztatnak. Biztos minden rendben lesz. Az utolsó idõket csak a pihenésre szenteld, mert ennyit soha többé nem fogsz pihenni. Úgy kb. 30 év és utánna jönnek az unokák, tehát ez egy ördögi kör. No pihenés.

Puszi mindenkinek. Jön a jó idõ!!!
TÁgi
tÁgi
 
 


Tági! Kata!

Azt hiszem Ti már lekéstetek errõl, bár sosem késõ. Bár lehet, hogy jó anyós kell hozzá. Mindenesetre és megmondtam mindenkinek, még mikor Gábor a pocimban volt, hogy õ az én fiam, azt eszik, úgy eszik (hozzátáplálás kérdésre gondolva) ahogy én jónak látom, nincs beleszólásuk semmibe, a tanácsaikat viszont szivesn meghallgatom, mert csak neveltek már fel gyerket. Nem baszogatnak, bár néha amikor anyámmal együtt vannak, akkor mindkettõnek kinyilik a csipájaKép Pláne, hogy 2 hónapja együtt sétáltunk és még a védõnõbe is belebotlottunk. Képzelhetitek. Anyám, Anyós és a védõnõ próbált meggyõzni, hogy 4,5-5 hónaposan kezdjem el a hozzátáplálástKép A lényeg, hogy ne hadjátok magatokat!

Más! Amirõl írtam! Képzeljétek ma sem hörgött pépes kajálás közben és utána sem. Ez már 2 nap!!!! Úgy örülök nkei. Sõt ma direk nagyon figyeltem a bukásokra. Gábor fél 12-kor kelt. Evett tejcit és nem hagytam, hogy nagyon elõredõljön. Nem is bukott csak max 5 grammot vissza!!!!! És a fõzibõl sem bukott. Aztán aludt, felébredt evett, és beraktam a kocsiba, mert éppen fõztem. Na a kocsiba hajlongott jobbra balra, elõre hátra és erõlködött, hogy fel tudjon ülni amikor hátra dõlt. Hát jött vissza rendesen... Na ennyit a nagy bukásokról... és remélem a hörgés is megszünik.

Orsi!
Mikor vártam Gábort én nagyon sokat nyafogtam, hogy mikor születik már megKép Most meg olyan jó lenne megint pocakosnak lenni... A nõ már csak ilyen, semmi se jó nekiKép
Gábor fiam 6 hónapos, de nem szeretnék nagy korkülömbséget... lehet, hogy belezõdülök a két kicsibeKépKépKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


sziasztok kispesti anyukák!Nagyon tetszik ez az oldal,sajnálom,hogy hamarabb nem látogattam.Tanácsot szeretnék tõletek kérni.Kispesten a Jókai u.-ban laktunk a szüleimmel.Majd amikor terhes lettem a fiammal külön lakásba költöztünk Kõbányán.A gyerekorvosunk maradt a Láng doktornõ az SZTK-ban.A fiam decemberben töltötte be a 3.-ik életévét.A problémám a következõ:visszafordithatatlanul megromlott a kapcsolatunk a párommal(errõl máskor ha valakit érdekel).Megegyeztünk,hogy külön válunk.Tehát szeptembertõl az óvodát már kispesten kezdené a fiam,de nem ismerem az óvodákat.Tudnátok segitséget adni?Az még nem eldöntött tény,hogy a szülökhöz költözünk visza vagy albérletbe,de sok idõm nincs mert májusban van a beiratkozás az óvodákba.Remélem tudtok segitséget adni.Elõre is köszönöm!Mariann
Névtelen
 


Szia Mariann!

Üdv itt! Sajnálom, hogy megromlott a pároddal a kapcsolatotok. Ennyire komoly a helyzet, hogy visszafordíthatatlan? Azért még beszélõviszonyban vagytok, úgy vetem ki a soraidból.
Sajnos ovi ügyben nem tudok tanácsot adni, fiam még csak fél éves. De meglátásom szerint mindegyik ovi azon múlik, hogy a szülõ és a gondozó szimpatizál-e egymással. Lehet, hogy valakinek az egyik óvoda tökéletes, míg a másiknak meggyülik a baba az óvónõkkel. Vagy fordítva.

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok! Ez már igen!Kép Termeltetek rendesen, tök jó hogy így ÉL a topic!!! Kép

Szóval hol is kezdjem?

Kata! Azóta már gondolom minden rendben, igaz? Ilyen kicsiknél a hónaljban mérés tök fals eredményeket produkál, pláne digitális hõmérõvel, mi még Annának is csak akkor szoktuk ott mérni ha csak hozzávetõleges eredményre vagyunk kíváncsiak, és még utána megmérjük fenékben is.
Az együttalvás naná hogy megnyugtatja a babákat, nem véletlenül alszik a mienk is velünk! Bár Annánál még nem volt együttalvás, ott még zord szülõk voltunk, de Julcsinál már igen, most meg már más szóba sem került alternatívaként!Kép Hiába, no, öregszünk vagy mi?!

tÁgi. Nem ovi-váltást írtam, hanem csoportváltást. Ovi-váltással én is úgy vagyok hogy lehet hogy csöbörbõl vödörbe kerülne az ember. Viszont ha jövõre úgyis hozod a Gergõt, akkor viszont nagyon meggondolandó lenne az oviváltás, mert az Annáék csoportjáról meg a párhuzamos kiscsoportról hát jobb ha nem írok semmit!Kép

Sasha, én a helyedben nem mennék vissza ehhez a dokihoz, most sem és késõbb sem! Nem véletlenül nem oda járunk pl. fülészhez. Akivel ennyire különbözõek az elvi álláspontjaink, elõbb-utóbb úgyis nagyon összerugnánk a port így jobb azt megelõzni. Tehát én egy új orvosra voksolnék, és nehogy elkezdd elválasztani egy ilyen maradi doki miatt! Ez az én véleményem, tegyél belátásod szerint! Nem hiszem hogy rögtön gyomorszondázással kezdenék pl. az I. Gyerekklinika pulmonológiáján, az egy épületben van a fülészettel, mármint az ambulancia, és nagyon kedves dokik vannak ott, a fülészünk is mesélt róluk. Szerintem nem ártana ott megpróbálni esetleg a doki-keresést!

Szia Béorsi. A Soós (volt doki) pl. semmit nem írt fel egyik gyerek születése elõtt sem Kép így szépen megvehettük teljes áron az összes cuccot, mert mire kijött a kórházból való hazaérkezésünk után pár nappal mert nem ért rá, hát addig is kellett minden! Ezt HÁROMSZOR játszotta el!Kép Az elsõ gyerek elõtt akartam volna vele találkozni a szülés elõtt, sajnoooooos nem volt rá mód! Pedig lehet hogy már akkor nem mellette döntök! Major doktornõ nagyon kedves, láttam már nála szülés elõtt álló kismamát és jó sok dolgot írt fel neki receptre. Hát kell egypár dolog, de majd meglátod! Hát a legtöbb oviban van ilyen pedagógus sajnos!Kép
A homeos dokink felnõttekkel is foglalkozik, de fõként gyerekekkel. A Rózsadombon a lakásán rendel, nem kell dobni egy hátast, jártunk mi Csepelre is homeos gyerekdokihoz aki ráadásul rendes rendelõben rendelt, és még sorba is kellett állni, és többet fizettünk annál mint a mostaninál.

tÁgi. Én nem leszek fõállású anya, legalábbis ha úgy tízszeresére nem emelnék a járandóságát, ami ugye nem valószínû!Kép Már számolom hogy sajnos már csak két évem van itthon, mondjuk ha addig nem vállaljuk be a következõt, ez még kérdés, mármint hogy mikor legyen. A munkahelyem szokás szerint besózva, mindig így kezdik mikor valamelyik gyerek közelít a másfél évhez bombáznak hogy menjek már vissza! De én kitartok!Kép

Sasha. Az tök jó ha már nem bukik nagyokat, hátha megerõsödik majd az a gyomorszáj és nem lesznek ilyen gondok a jövõben! Belezöldülés garantáltan meglesz!KépKépKép

Szia Mariann! Üdv a topicban, gyere gyakrabban! Hát az óvodákról csak a legközelebbiekrõl van tapasztalatom, nálunk ugyanaz az ovi az egyik lánynál bevált, a másiknál nagyon nem! Ez a Dobó ovi, mármint a lakótelepi mert Wekerlén is van egy ugyanilyen nevû ovi. Ezt nem ajánlanám ha jövõre lesz kiscsoportos a fiad. A másikról, az Arany oviról rengeteg negatívumot hallottam szintén, csakúgy mint a Berzsenyirõl, így anno azértis maradtunk ennél. Ha megtehetitek akkor szerintem érdemes lenne wekerlei oviban gondolkodni, mert ott sok nagyon jó ovi van, csakhogy ott meg ugye a körzetiek élveznek elsõbbséget és sok már ezzel be is telik!Kép Melyik az a Jókai utca? Én is sajnálom a kapcsolatodat, de hátha egy kis különélés segít a dolgon!Kép Úgy legyen! Láng doktornõt nem ismerem, õ milyen, rendes? Gondolom ha egyszer nála maradtatok!Kép Még egy gondolat az ovi-választáshoz: az Anna egyik csoporttárának az anyukája nagyon precíz lévén, az összes kerületi ovit körüljárta mielõtt emellett döntöttek. Hát jól beleválasztott, szidja is magát emiatt azóta is!

Puszi, sziasztok, jó hétvégét mindenkinek!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok Anyukák!

Ági, mikor fogsz visszamenni dolgozni? mennyi idõ után? Én ettõl már elõre félek (bár most nem ezen eszem magam a legjobban), mert felvettek a helyemre valakit. Bár elõtte kérdõre vontak, hogy vagy visszamegyek szülés után két hónappal vagy betöltik a poziciót. Miután gyermeknevelésben nem vagyunk még tapasztaltak, meg különben is elég bizarul hangzott a "remek" ajánlat, hát most nagyon úgy tûnik, hogy nem lesz hova visszamennem. Hacsak csoda nem történik (pl.az utód akkor mond fel). Szóval érdekes lesz új munkát keresni majd kisbabával. Megjegyzem, amíg nem vártunk babát, a korom miatt is az interjúkon állandó kérdés volt a "és mikor akar gyereket?". Kívánom, hogy a legzökkenõmentesebben sikerüljön majd visszamenned!

Norcsi, igen, én is ettõl félek, hogy majd nem írnak fel receptre dolgokat a babának, pedig lehetne, és vehetjük majd teljes áron. De ha a Major drnõ tényleg ilyen rendes, akkor remélem nem lesz gond. Amíg nem találkozunk, addig nem is veszek semmi babaápolási cuccot.

Sasha, irigykedem hogy ilyen keményen ki tudtál/tudsz állni a saját álláspontod mellett a gyereket érintõ kérdésekben, legyen szó anyósról, anyáról, védõnõról. Én is gyüjtöm a muníciót, sajnos kisebb sértõdések már most vannak pl babakelengye, névválasztás ügyekben. Ezért szeretem a babanet-et. Itt meghallgatja az ember mások véleményét, és nincs sértõdés és folyamatos ellenõrzés hogy betartod-e. Van viszont mindkettõ a családon belül. Hú de nehéz.

Kata, Peti még mindig betegeskedik? Remélem csak az én figyelmemet kerülte el, hogy már gyógyulgattok.

Lehetne egy kérdésem? Az újszülött baba nálatok hol aludt? Nálunk a mi hálószobánk annyira picurka, hogy csak a mi ágyunk +a kiságy férne el benne, semmi más. Ezért talán praktikusabb lenne rögtön a másik szobácskában altatni, mert ott a pelenkázó dolgok, fotel is lenne. De akkor meg nincs velünk. Ez a dilemmánk. Megírnátok a véleményeteket? Nagyon köszönöm.

További jó hétvégét mindenkinek! (ma elvitt a kispapa moziba, csuda jó volt, és úgy örülök)

BéOrsi
béorsi
 
 


Béorsi!

Csak gyorsan mert kivan a kezem a sok melótól, egész nap építkeztünk!Kép De legalább haladunk!Kép

Szóval én (és szerintem az itteniek egyöntetûen) azt mondom hogy CSAKIS a babával EGYÜTT, egy helyiségben alvás az egyedül jó megoldás. Soha nem engedtem volna hogy a kicsim ne egy szobában, sõt a második harmadik ne egy ágyban aludjon velem. Nem rémísztgetésül, de a bölcsõhalálnál az egyik nagyon gyakori körülmény a baba külön szobában való altatása. Ismerõsünk is 9 hónapos korában rakta át a kisfiát másik szobába, és sajnos nem sokkal ezután meghalt bölcsõhalálban!Kép Lehet hogy nem ez volt az oka, de közrejátszott. Errõl egyébként érdemes elolvasni az idevágó írásokat hogy mik azok a körülmények amelyek veszélyeztetetté tehetnek ilyen szempontból egy csecsemõt. Én tehát teljes mellbedobással azt ajánlom hogy a babával egy éves koráig egy szobában aludjatok. A bébiõr meg egyéb nyavalyák nem a legjobb megoldások ilyen esetre, sokkal biztosabb az anya közelsége, hogy a baba is érezze ezt!

Na megyek is, Major doktornõ meg tényleg nagyon aranyos, majd meglátod!

Pussssssz mindenkinek: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Béorsi!

Köszi, de annyira nem kell irigykedniKép A határozottságom mellé társul még a konokság, önfejõség és egyéb tudlajdonságokKép Nem mindig jó.
Csak azt tudom irni mint Norcsi a baba altatását illetõen. Mikor várandós voltam külön akartam altatni a babát. Külön szobában. Aztán amint hazajöttünk az elsõ dolgom volt a hálószobánkba telepíteni a kicsi ágyátKép Sokkal egyszerübb minden. Este elaltatom és berakom az ágyába, és mikor éjjel felébred enni, akkor magam mellé kapom az ágyba, rácuppan a cicire és alszunk tovább. Így nem kell felébredni teljesen, mint amikor ülve szoptattam...
A bõlcsõhalálról: Egyes nézetek szerint azért elenyészõ az "együttalvós" babáknál a bõlcsõhalál, mert vannak bizonyos zajok. Anya szuszogása, apa (esetleg) horkolása...stb. Esetleg megy a tv. Így nem felejt el levegõt venni ami végülis a bõlcsõhalál. Hiszen az anyaméhben nem kell lélegezni és álmodhatnak arról az állapotról... viszont, ha hallják a ritmikus légzést akkor valamiért nem felejtenek el lélegezni.
Ez nem pontos szó szerinti fogalmazás volt, de a lényege bennem így ragadt meg.

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Hi!

A Kenguru Gold üzletekben törzsvásárlói akcó van. (10.000 ft feletti vásárlás esetén kapható törzsvásárlói kártya) Egyes termékek 24-50% kedvezmény. Mostani sláger árak:
- rövid ujjú póló: 198 ft-tól
- vászon nadrág, ruha: 498-tól
- pamut, vászon totyogó 598 -tól
- póló3short együttes: 698-tól
- napozó: 298-tól
Az akció ápr. 9-19-ig tart.

Szerintem ezek baromi jó árak!Kép Azt hiszem jövõ héten megyek vásárolniKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Jól vagyunk nagyon, (kopp kopp) köszönjük szépen. Petivel alig lehet bírni, olyan rosszcsontKép Lót-fut, be nem áll a szája, tegnap nagyon sokat evett anyóséknál, nameg jól elfáradtKép Ma megyünk valahová kirándulni.
A kínaiban vettem tegnap neki egy tök jó kis dzsekit, kívül vízlepergetõs és fekete, belül nagykockás (fekete fehér ) puha bolyhos bélése van, kapusnis, a kapucni is bélelt ezzel az anyaggal. Kapott egy tépõzáras (24 -es !!!! ) sportcipõt is. Na, egybõl rajta is hagytam az új szerzeményeket, nagyon nagyfiús volt. Aztán még a "babás" piros sál, sapka volt rajta, ami nagyon nem ment a többihez. (ja, meg kapott egy tök jó farmergatyát a nagy-nagynénitõl (Csabi nagynénje) az volt még rajta, egyszóval nagyon nagyfiús benyomást keltett. kellett a jó sapi. A kínaiban nem volt, a piacnál lévõ bababpoltban már majdnem megvettem egy gagyit, de meggyõztem magam, tovább mentem. A mini manóban vettem egy csúcs aranyos manó sapkát, ami megy színben is a többi cucchoz. Na, hát tündéri lett az összbenyomásKépKép
Ja, a lényeg: levágattuk a hajátKépKép Hát, a tündéri külsõ így eltûnt, most már külsõleg is egy rosszcsontnak néz ki a 2 cm-es hajával (12 cm volt)...Rádásul a sapka még hátra is nyomta neki, így égnek is álltKépKép

Az együttalvásról: Igen, Peti külön aludt (nem is alszik végig egy éjszakát sem) amióta beteg volt, velünk (sokkal jobban alszik), úgyhogy következõ kölök velünk alszik. Már megbeszéltem Apóssal, nagyítsa meg a franciaágyatKépKépKépKép

Sasha!!! Hol a kenguru gold??????? MÁr másfél éve keressük !!!! Hogyan van nyitva?????

Puszi, mert betojt valaki.....na, ki? Én nem........

Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Orsi! Én is az együttalvás mellett szavazok! Annó az egész család ellenem volt ebben a témában (kivéve a párom). Nekünk is kicsi a hálószobánk, így én költöztem a gyerekszobába. Engem is és Tomit is megnyugtatott és a Bence is nyugottan a ludt. Csak egy kicsit kényelmetlen volt a földön aludni, így a babával beköltöztem a francia ágyra. Az éjszakai szopi is könnyebb volt így. Se a babának, se nekem nem ment ki az álom a szemünkbõl. Aztán 21 hónap múlva megszületett Gergõ. Vettünk egy dupla fotelágyat a gyerekszobába, azon aludtam én a Bencével és mellettem a kiságyban szuszogott a Gergõ. Végül is csak a gyerekágy rácsa választott el a picitõl. 5 hónapos volt, amikor kórházba kerûlt, utánna már õ sem aludt a kiságyban, hanem velem és a Bencével a fotelágyon. Aztán eljött az idõ, amikor már kicsi lett hármunknak a fotelágy és vettünk két gyerek heverõt. Akkor megint a földre kényszerûltem a két kiságy közé. Én sem tudtam tõlük elszakadni és õk sem tõlem. Kb. karácsonykor költöztem vissza a francia ágyba a párom mellé. Ekkor a kicsi 2, a nagy majdnem 4 éves volt. Ha beteg valameik gyerek, akkor még a mai napig is a földön alszom mellettük. Engem ez megnyugtat. A rokonaim ellenvéleménye pedig nem érdekelt. Szerencsém volt, mert a Tomival egy véleményen voltunk, így vele nem kellett vitatkoznom.
Ahogy olvastam a lányok is ezen a véleményen vannak, de senki nem fog elitélni, ha te mésként döntessz.

Sasha! Most már órákat veszek tõled magabiztosságból, mert nekem valahogy nem megy. Az a baj, ha sokát piszkálnak valami miatt, akkor bevágom a kéziféket és már azér sem csinálom úgy, ahogy õk akarják. Ennek az a hátulütõje, hogy így nem veszem észre a jó tanácsokat sem. Amikor pedig utólag rájövök, hogy jó ötletet adtak (ez ritkán fordúl elõ!) csak én nem akartam meghallani, akkor jön az, hogy teljesen elbizonytalanodok. Így az eredmény a fejemben: totális káosz! Szóval most már 26 évesen megkéne tanulnom menni a saját fejem után és nem mindíg másoknak kéne megfelelnem.

Kata! Én csak egy kenguru gold-ot ismerek, a Mega Toys-ban van. A nyitvatartása megegyezik a mega toys-szal.
Peti akkor jól van már? Meik nagyszülõkhöz mentetek? A betegékhez? Jó nagy lába van a Petinek! Mi is most vettünk edzõcipõt a gyerekeknek a kínaiban, Bencének 28-ast Gergõnek 26-ost.

Norcsi! Nem lehetne egy kicsit bõvebben írnod a mi ovinkról? Most már másokat is érdekel, így nem kérhetek tõled tanácsot magánban. Hiába jár a Bence egy éve oda, akkor sem tudok róla semmit. Neked pedig már két lányod is oda jár, tehát van tapasztalatod már négy ovónénivel. Én csak a mi két ovónéninket ismerem. Az 5-ös és az 1-es csoport lesz szeptembertõl a kis csoport?

Orsi! Novemberben tölti be Gergõ a 3. évét, kiveszem az 5 év alatt felhalmozott szabimat és kb. 2004. februárban megyek vissza, ha még lesz munkahelyem! Ha jövõre belépünk az UNIO-ba, akkor nem lesz szükség ennyi vámosra és már most megkezték a tizedelést. Így csak reménykedni tudok, hogy nem rugnak ki.

Mariann! Jó lenne, ha Te is csatlakoznál hozzánk! Ovi ügyben én is Norcsi hozzászólását várom. Nekem a Bence szeret oviba járni (Norcsiékhoz hasonlóan mi is a Dobóba járunk). Az ovónõkkel volt egy-két problémám (régebbi hozzászólásokban megtalálod), de nem egetrengetõek. Nehéz az ovi választás, mert amíg nem jár oda a gyereked, addig nincs tapasztalatod, véleményed. Szintén nehéz olyan anyukát találni, akinek éppen ballag a gyerkõce az oviból és kellõ tapasztalattal rendelkezik arról az ovónénirõl, aki szeptembertõl újra kicsiket kap.

Bocsi, de elég hosszú lettem.
TÁgi
tÁgi
 
 


Sziasztok!

tÁgi. Oké, akkor írok itt, bár azért kicsit burkoltabban mintha másutt tenném. Szóval igen, az 5-ös és az 1-es lesz megint kiscsoport de hogy hol milyen ovónõk lesznek az kérdés. Nálunk ugye az egyik ovónõ akit idén kaptak csak erre az egy évre jött nyugdíj mellett, mert nem volt más megoldás. A másikat meg nem tudom hogy marad-e vagy sem, mindenesetre vannak vele kapcsolatban komoly kifogásaim. A másik csoport, az 5-ös, ott két fiatalabb ovónõ van, az egyik amelyik végig velük volt (hát hallottam én kiabálni nem egyszer) nekem nem túl szimpi csakúgy mint a másik sem, aki korábban a kettesben volt, idén ment oda át. De inkább errõl ottani gyerekek anyukái beszélhetnének, bõvebbet errõl nem tudok. A Julcsi csoportja viszont nagyon jó, csakúgy mint a 6-os is, és amennyi fenntartásom volt korábban a mi csoportunkkal szemben, mielõtt még ide kezdett volna járni a lány, annyira kellemesen csalódtam. Nagyon örülök hogy idejár, mert szeret járni, és nagyon sokmindent tanulnak (mondókák, énekek, versek) és sokmindent csinálnak ami a kézügyességet fejleszti szemben pl. Annáékkal. Ennyit tudnék most itt hirtelenjében mondani, de tudod hogy nekem K. nénivel is mennyi bajom volt, asszem jogosan. Hiába, mindig a tökéletesre törekszem, remélem nem szívom meg nagyon majd a tanító nénikkel sem!

Sasha, jól hangzik ez az akció, de mi most ezt kihagyjuk, már a nagy bababörzére spórolok!Kép

Kata. Jó hogy már gyógyultak vagytok, csak így tovább!

Jó hétvégét mindenkinek Kép
Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Kata!

Kenguru Gold üzletekbõl 6 db van Budapesten, de a Soroksári út 160 van a legközelebb. Ez a Mega Toys területén van, totál egybeépülve, nincs megkülönböztetõ felirat, csak egy külön terem. Nyitva tartás: H-P:10-19, SZ:9-18, V:9-16.

Ági!
Nem tudom honnan e határozottság, de néha azért én is megingok, de szerencsére nem más befolyása miatt, és én is szoktam töprengeni, hogy jól csinálom-e. Pl mostani. Anyámnak szerintem el sem fogom mondani, hogy nem tartom be a Gyerek SZTK-s doki utasításait, sõt még a gyógyszert sem váltottam ki, mert úgy ítélem, meg, hogy nincs rá szüksége. Kata Petije, és még egy csomó gyerek bukik/hányik és semmi baja, egyszerüen elevenek, mozognak és kibukják. Gábor is többet bukik, ha elevenebb. Sõt azóta sem hörög kajálás közben! Így a problémám megoldódott, hiszen a bukások nem, de a hörgés zavart!

Norcsi!
Én emlékszem az oviraKép Én is a 6-os csoportba jártam annóKép Most hogy irtad a csoportokat beugrott, de egyébként nem jutott volna eszembe. Hú de rég voltKép Sok minden nem maradt meg. Egy nagyon-nagyon hosszú hajú óvónõ, a medence, a jelem, és hogy csúfoltak a fiúkKép Jaaa meg az, hogy sarokbaállítottak és unalmamban leszedtem a tapétát azon a részenKép

puszi
sashaq

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Hát, én el vagyok hûlve, amit ez a gyerekorvos mondott.......még ilyet !!!!

Tényleg a Peti tudjátok, hetente 4-5 alkalommal és akkor aznap többször is jó nagyokat rókázott, és most múlt el, amióta csak felnõttkaját eszik, és a gyerektejet issza. Fõleg a gyerektej feltûnõ, talán van benn valami, ami helyrehozta a gyomorflóráját. Mert rájöttem, hogy akkor kezdõdött, és addig tartott, amíg a BEBA 2+-ot ette. A következõ gyerek nemhogy tápszert nem fog kapni, de üveges bébikaját sem !!!!!!!!!


Ránkjött a "költözzünk el kertes házba õrület", néztünk Pest környékén!! (ez Csabinál nagy szó) házakat. Hááát a szerkezetkész 11 milliónál kezdõdik, se belsõ falak, se gáz, se víz, a kulcsrakész (valljuk be ez lenne a jobb) 20 körül van. Volt egy, hát abba beleszerettünk, de drága volt irreálisan sajnos. Félig-meddig volt szerkezetkész, burkolni kellett a fürdõt, nappalit nem, fenn volt két szoba, egy fürdõ, lenn egy háló egy nappali, egy konyha, egy fürdõ....... üveges teraszajtó ki a kertbe.....hmmmmmmmmmmmmm szép volt na, de 22 millió !!!

Szóval nem tudom, hol lehetne nézni, ami gyerek szempontból is jó környék, esetleg hév-vonalon, és hát nem tudom, mennyiért....
Mert max 9 millióért elmegy ez a lakás, két gyerek után mennyit lehet kapni? 2,2 milliót? Aztán hát a többi kölcsön....... azt se tudom, hol a legkedvezõbb, meg hát így is alig jövünk ki, hát még úgy......
No, rángatnak, menekKép
Puszz: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok! Klassz idõ lett, bár reggel ebben nem lettem volna ennyire biztos!

Sasha, szép kis firma voltál mint kisóvodás!Kép

Kata. Akkor az a 22 milliós ház még olcsónak is mondható, persze nem tudom merrefelé néztétek. A helyzet az hogy már egy normális nagyságú üres telek is normálisabb helyeken 12 millió fölött van. A mienk is már legalább annyit megér ha nem többet. És akkor hol hozod ki 10 millióból a házat, fõleg ha nem Ti építitek? Mert mi mi magunk építjük a házunkat családi összefogással (ami a munka-részt illeti), így rengeteget spórolunk, de még így is legalább ennyibe belekerül csak az anyagár. A szocpol meg a róka fogta csuka esete, bonyolult, de a lényeg az jár jól akinek nincs a nevén semmije.KÉt gyerek után szerintem csak 1,6 millió jár, ugyanis az elsõ gyerekre nem jár csak 500.000.- Ft. Szóval nem könnyû az építkezés, de most már a telekhezjutás sem, és szinte lehetetlen lesz majd ha ténylegesen csatlakoztunk az EU-hoz!
Nem lelombozni akarlak, csak reálisabban láttatni veled a valóságot.

tÁgi. Jut eszembe, hogy most beszélgettünk az óvodáról, de nem Ti is költözni akartok? Vagy a környéken maradnátok?

Megyek, mert van még tennivalóm, és nemsokára indulunk a lányokért, egyelõre a kislegény még alszik szerencsére!Kép

Pusssssz: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Kata, az meg a másik hogy ahol a szerkezetkész 11 millió az naggggyon gyanús figyelembevéve a telekárakat. Láttunk mi már romákat úgy építkezni (utána szépen eladták) hogy lejtõs telekre (mint amilyen a mienk is) úgy ahogy volt rakták le lejtõsen az alapot! Na egy olyan házban sem laknék. Vagy a másik, ahova szar alapanyagokat építenek be azt nem tudod csak mikor már a fejedre omlott a ház. Vagy van olyanis hogy minél elõbb szerkezetkészre hozzanak egy házat nem várják meg hogy a beton kössön, így szépen megreped, ect. Úgyhogy nagyon meg kell nézni ha ilyenbe is vágtok bele, az olcsó egyáltalán nem biztos hogy jó is, sõõõõõõõt!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok Kispesti Anyukák!
Esetleg csatlakozhatnék hozzátok? Mi is Kispesten lakunk, néhány hónapja az Internetet is elérem itthonról és nem rég találtam rá a BabaNetre. Nem gyõzöm olvasgatni a rengeteg beszélgetést!
Fiam, Levente most volt 5 hónapos és csodaszép! - teszem hozzá gyorsan, hogy minden baba az, fõleg az édesanyukájának.
Mivel barátaink között még nem nagyon vannak gyerekesek, fõleg nem a közelben, néha jó lenne beszélgetni hasonló mamákkal.

Na és most felébredt a kicsi fiú. Úgyhogy késõbb folyt.köv
Hali sziszi
levus
 
 


Hali Sziszi!

Jó hogy idetaláltál!Kép Gratula a kicsi fiúhoz! És tényleg gyönyörü azokkal a hatalmas szemeivelKép Merrefelé laktok? Mi a Hunyadi u-ban a Kapitánysághoz közel. Az én fiam(biztos olvastadKép) most múlt 6 hónapos és forogni azt még nem tud. 1-2x fordult már oldalra, de eléggé nehéz neki mert nagy a fenekeKép (5 hónaposan volt 9040 g) Még foga sincs, felülni sem tud, de már stabilan ül. Legújabb hobbija a sikítás és a lábujjhegyen való ácsorgás. Fekvõ helyzetbõl (ha fogom a kezét és felhúzom) akkor ülés helyett inkbb felállKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Szia Sasha!
Köszi a dicséretet Levi nevében is. Most néztem meg Gabóról a képeket, helyes baba. Legjobban a piros nadrágos, bandzsítós(?) kép tetszett.
Egyébként a Jáhn F-ben lakunk.
Levi 6650 gr volt a múlt héten. A doki néni most már fõzeléket rendelt, mert két hétig nem nagyon ment a súlya. De még csak kóstolgatjuk az ízeket (alma,banán, répa - egyelõre itt tartunk). Ha meglátja a kiskanalat teljes az extázis. Úgyhogy azt hiszem nem lesz gond a szilárd kajával.
Levi is imád ülni, állandóan felhúzná magát - dehát ülve mégiscsak szebb a világ.
Most járunk babamasszázs tanfolyamra, meg megnéztük a baba-mama kört is. Ha lehet haszáljunk ki minden lehetõséget!

Egyébként lányok, Ti mit gondoltok a bébi úszásról? Tudtok a közelben ilyen lehetõséget?

Holnap nagy expedícióra megyünk, meglátogatjuk a belvárosban a kollegákat. - be kell vinnem néhány papírt. Eddig csak a szemközti közértig merészkedtünk önállóan (az is bezárt), de remélem jól fogjuk bírni. Levi is meg az én derekam is.

Lassan kihullanak a gondolatok a fejembõl, úgyhogy megyek aludni.
Hali sziszi
levus
 
 


Sziszi!

Elvileg a Kispesti uszodában van bébiúszás, de nem jókat hallottam róla. A viz tisztaságát, a melegségét vonták kétségbe és az úszás óra alatt bárki bemehet a vízbe. Bár hogy kitõl hallottam azt már elfelejtettem, de tuti itt a netetn.

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Sziszi! Üdv neked és Levinek! A te fiad 2 évvel és 3 nappal késõbb született, mint a kisebbik fiam Gergõ (2000. 11. 04.)szintén az Istvánban. Megnéztem a képet, aranyos nagyon!
Babaúszást még Kõbányán a Kõbányai uszodában tudok. Nincs messze, azt hiszem a 68-as busz visz oda.

Norcsi! Köszi az infót. Még mindíg nem tudom, hogy mi legyen. Ma várni kellett a vezetõ ovónénire, mert a múlt héten nem voltunk és lemaradtunk a befizetésrõl és ma akartam pótolni. Néztem az 5-ös csoportot. Egy fiatal alacsony fekete hajú ovónéni volt velük. Így elsõre nem tünt borzalmasnak. Szépen, határozottan beszélt a gyerekekkel (bár lehet azért, mert figyeltem). Az egyesben én még csak egy ovónénivel tudtam találkozni. Magas, vékony, õszes hajú. Õ is elég kedvesnek tünt. Rájuk gondoltál? Szorít az idõ, mert május 5-én van a beiratkozás.
Az esetleges költözés nem változtat az ovódán, mert Gyál a kitûzött célpont. Nincs messze és dolgozni is ezen az útvonalon kell mennem. De egyenlõre csak terv marad, mert apu még nem adta el az örökölt házat. Szerintem õk sem költöznek az idén, mi pedig nélkülük nem tudunk menni. Úgy terveztük, ha apuéknak bejön a dolog, akkor is várunk mi azzal a költözéssel, mer biztosak akarunk lenni abban, hogy õk is tényleg akarják, hogy mi építkezzünk a telkükre. Illetve a papírmunka (tervezés stb.) sem megy rögtön. A házat pedig csak akkor tudjuk felépíteni, amikor õk a nyaralójukban vannak, mert a lakásunk árából szeretnénk építkezni és addig lakhatunk az õ házukban. Szóval ez még csak terv, mert egy-két dolog közbeszólt a szüleimnék.

Sasha! Ahogy neked nem sok élményed maradt az oviról, úgy remélhetõleg az ovónõnek sem jutsz minden nap az eszébe. Miért csúfoltak?

Kata! Hol néztetek házat?

Orsi! Hol vagy?

Remélem nem hagytam ki senkit! Hirtelen annyian lettünk. Tök jó!

TÁgi
tÁgi
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó hogy megint új taggal bõvülünk, Sziszi üdvözöllek én is a csapatban!Kép Tök jó, hogy nemrég még a haldoklással küzdött a topic, de most végre úgy tûnik hogy beindul!

Ági. Az õszes hajú ovónéni az aki nem lesz már jövõre (állítólag, õ csak idénre ugrott be), a fekete hajú a kiabálós, legalábbis én már hallottam mikor ordított a gyerekekkel. Nem tudom mit javasolhatnék, de nyugodt szívvel egyiket sem!Kép

Sziszi én az egész bébiúszásról nm hallottam jó dolgokat, márpedig ezt elég illetékes mondta még mikor a nagylányom megszületett, egy akkor szült ikres anyuka aki mellesleg bébiúszásoktató is volt. Mondta hogy õ a saját gyerekeit sem fogja bébiúszásra tanítani, az okokat is elmondta, hosszú, a lényege semmi értelme. Viszont a fertõzésveszély nagy. A Kispesti uszodával kapcsolatban no comment, úgy összeszedte Anna a vírusos szemölcsöt ott, hogy vagy másfél évig tartott mire kiirtottuk, és most meg Julcsin jött ki még Anna révén!Kép Oda én nagy gyereket sem vinnék ezek után, nemhogy kicsit. Fõleg hogy az hogy kavargatják a kismedence vizét az édeskevés!
Túrázás nem lesz vészes, fõleg ha nem babakocsival mentek, mert az nehézkes, fõleg a Határ útnál ahol általában nem szoktak az ember segítségére sietni! De biztos minden simán fog menni!

Na megyek, mert szokásos reggeli készülõdés, már két gyerek fenn van, Annát is kelteni kellene....

Pusssssz: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Naaa!
Tegnap voltunk dokinál, Gábor végre megkapta az 5 hós oltásokat. Elmeséltem mi volt a pulmonológián, hogy összeakasztottam a bajszomat a dokinõvel. A mi dokink meg legalább elmagyarázta, hogy miért akarta az a másik doki, kezdjem el az elválasztást... A folyadék (anyatej) könnyebben visszajön, mint a pépes. Na de ezért nem fogom elválasztani! Múlt héten nem is váltottam ki amit felirt, csak tegnap, miután megtudtam mire van. A neve cordinax és a gyomorszájat szûkíti, mivel állítólag a bukós babáknál nem zár teljesen jól. Úghyhogy tegnap óta kapja azt a lötyit.
Gábor 9770 g és 69 cm. Én többször is 73 cm-ert mértem, 2 fajta mérõszalaggal, és egyszer anyós, egyszer a párom fogta a gyerket.
Olyan jót röhögtünk a dokival. Dokinéni fogja a fecskendõt, közelít a kicsi combja felé. 6-7 cm távolságban volt a tû tõle, mikor kicsi fiam égtelen visításba kezdett... Megjegyezte, hogy az szúr, fáj és júj Biztos nem kellemes. Elég hamar megnyugodott. Jól elmaszíroztam az oltás helyét, így szerencsére nem dagadt be neki, u tána kapott szopit és jöttünk. Kapott lázcsillapító kúpot itthon, meg most is, mert vonás nélkül 38,4 volt a popóban a hõje. Most alszik.

Ági!
Azért mert kövér voltam már akkor is...

Puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Tegnap megvolt a "kirándulás", nem babakocsival, hanem kendõben vittem be. A babakocsink akkora batár, hogy csak sétára alkalmas, max alacsonypadozatú buszra tudok felszállni vele (pl 194-es, ezzel már gyakoroltuk a buszozást). Szóval Levi teljesen el volt bûvölve, mindent alaposan megszemlélt, a villamoson és a metron is. Bent persze nagy sikerünk volt, mindenki megcsodálta. Du. elvitt az öcsém minket a MegaToys-ba, a Kenguru Gold-ban elvertem egy rakás pénzt babaruhákra - a szülés elõtt örökölteket most nõtte ki a manó, úgyhogy kénytelen voltam. A férjem azt mondta, hogy nem is akarja hallani a végösszeget, még jó, hogy az öcsémmel voltunk, így nem szólt rám senki, hogy elég legyen már. Annyi szép cucc volt...
Sasha, Ági, Norcsi. Kösz az infokat. Egyébként nekem is fenntartásaim vannak bébiúszás ügyében, pont a fertõzésveszély miatt. Páromnak is sikerült már egy-két dolgot összeszednie uszodában.
Sasha, mi minõsül "vészes" bukásnak? Levi is rendszeresen visszabukik, fõleg játék közben, amikor le nem áll a keze-lába.
Ma próbáltunk elõszöre krumpi-répa "fõzeléket" enni. Séta közben egyszer csak visszajött egy adag belõle. Dédi szerint ne aggódjak. (ez azért kicsit máshogy néz ki, mint amikor a tejcsi jön vissza)

Hát egy kicsit szómenésem volt (És még annyi mindent tudnék írni, de most jött haza a párom és azt mondta, hogy "Ki olvassa el?"). Bocsi

Ti hogyan töltitek a húsvétot? Vannak valamilyen bevett szokásaitok? (Elsõsorban a gyerekek szempontjából. Jövõre már nekünk is ki kellene találni valamit, hogy ne sikkadjon el ez az ünnep. Most még jöhet a pihenés barátokkal a Börzsönyben)

Hali sziszi
levus
 
 


Sziasztok Anyukák!

Köszi mindenkinek a véleményt együttalvás kérdésben. Igen, én is arra hajlok, hogy legyen a pici velünk az elején, aztán majd meglátjuk hogy meddig, és hogy hogyan mûködik.

Szia Sziszi! Gratulálok a csodaszép kisfiadhoz, nem gyõztük csodálni milyen helyes. Én még nem vagyok anyuka, csak immáron veterán kismama, és már alig várjuk hogy megszülessen a pici babánk (május közepe).

TÁgi, itt vagyok, itt vagyok. Most néhány napig nem tudtam netezni, mert úgy be voltam táblázva, minden nap be kellett mennem az István kórházba. Egy kicsit meg is rémísztettek az UH-n, hogy korához képest kicsi a baba. Majd kedden voltam CTG-n, meg a dokinál, õ is ott pánikolt, hogy pici a baba és hogy egyek rengeteg fehérjét, mert baj lesz. Hát ezen annyira besokkoltam, hogy most kétkézzel nyomom magamba a túrót,tejet,halat stb, csak semmi baja ne legyen az én babócámnak. Szerintetek is annyira pici a babánk (36.héten fej 8,5cm, becsült súly 2400g)? Ja és 3.5hét alatt 350g-ot szedett fel, és arra is csak csóválták a fejüket, hogy kevés, és hogy közelít a kritikus alsó határhoz. Szóval ezen bõgicséltem itt a héten magamnak, de remélem csak rémísztgettek, és minden rendben lesz. Vizesedek, megy felfelé a vérnyomásom, fehérjét is találtak a vizeletben kétszer is, hát remélem azért minden OK lesz. Viszont rengeteget kell járnom ellenõrzésre, ami fárasztó (fõleg BKV-val, ja persze helyet soha nem adnak át, sõt még löknek is az emberen hogy menjen beljebb, vagy gyorsabban ugorjon le a buszról stb. Kiakasztó.)

Kata, egyik ismerõsünk Soroksáron vett egy csodaszép házat, a múltkor látogattuk õket (ott is van egy 7 hónapos baba), és el voltunk hûlve olyan szép és tágas, kerttel, garázzsal. És rengeteg beépített bútor is tartozott a házhoz, szóval nagyon jól jártak. Majd megkérdezem a férjem, hogy pontosan mennyiért is vették, bennem csak az maradt, hogy ott csóválták a férfiak a fejüket, hogy nagyon megérte. Ez Hév vonalon van, bár elég lent van, a környéket meg nem ismerem, de eddig nem panaszkodtak. Kívánom, hogy mielõbb megtaláljátok azt a helyet, amit szeretnétek!

Sasha, hát igen ez a bölcsõhalál para minket is utolért, utánaolvasok. És köszi a Kenguru Gold-os infot is. Úgy örülök, mert már lassan mindent beszereztünk a babinak, vagy kölcsönbe megkaptuk, és már nem kell boltról boltra járnom, hogy mi, hol, mennyibe kerül. 68-as méretig ki vagyunk stafírungozva. Örülök, hogy Gábor állapota javult, és már egy újabb oltáson is túlvagytok, klassz.

Norcsi, megrémísztett az a történeted, hogy egy baba 9 hónaposan meghalt. Jézusom, innentõl kezdve folyton örökkön-örökké aggódni fogok? Egyszer egy barátnõm azt mondta - akkor mi még csak nagyon vágytunk egy babára, de csak nem akart megfoganni jó ideig - hogy elõször mi nõk azért aggódunk hogy lesz-e társunk, majd hogy lesz-e gyerekem, aztán meg hogy jó oviba, suliba jár-e, stb. Szóval mindig lesz aggódnivaló. Ez a mondása mindig eszembe jut.

Most hogy ilyen jó az idõ, sokat vagytok kint a gyerekekkel?

BéOrsi
béorsi
 
 


Sziasztok!

Sasha. Jó hogy végre túlestetek az oltáson, és hogy nagyobb gond nélkül! Mi jövõ héten megyünk (vagy utána) a kullancsos oltást adatom be mindháromnak. Mostanság akarom majd kiváltani az oltóanyagot, csak el kéne menni a receptért a doktornõ már félrerakta.

Sziszi, írjál nyugodtan elolvassuk, legfeljebb nem válaszolunk azonnal!Kép Egyébként írjál magatokról többmindent, hadd legyünk képben. Rólunk meg a többi régi topiclakóról mindent elolvashatsz a régi hozzászólásokban!
Rólunk ugyanitt az ismerjük meg egymást alatt a Norcsi és kis családja topicon belül vannak képek. Húsvét. Nálunk bevett szokás hogy a nyuszi eldugja az ajándékot valahova és húsvét vasárnap reggel indul az ajándék-keresés. Itthon nem annyira mókás mint mondjuk anyóséknál a kertben, vagy Anyukámék telken (ahol most is vannak a lányok) meg ilyenkor végigjárjuk a rokonságot, fõleg akiknek kertjük van, úgyhogy jó sokmindent össze szoktak gyûjteni!Kép Jövõre már a kertben fogjuk mi is eldugdosni a nekik szánt ajándékot. Nálunk ilyenkor nem annyira csokit kapnak (azt megkapják másoktól kilószám) azt is persze, hanem mindenféle hasznos és jópofa ajándékot aminek örülnek. Bánk most pl. fog kapni marokzsírkrétát, jó nagy, meg tudja ragadni, meg ruhaféléket, hózentrógert, ilyesmit. A lányok ceruzát, zsírkrétát, gyurmát, hajgumikat, ruha-féléket, szóval sokmindent. Majd kialakul nálatok is jövõre ne félj!

BéOrsi. Igen, mindig van mi miatt aggódni! Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond, és ez mennyire így van!!! Igen, engem is megrémísztett, nem véletlenül tettem ki a két lányt a macerának amivel a bölcsõhalál-vizsgálat jár!Kép De megnyugodtam, de azért Bánknál már kihagytam. Viszont velem alszik, így álmomban is mindig figyelem, bár már szerencsére a bölcsõhalál rizikós idején túlvagyunk (ez egy éves korig szokott elõfordulni) na de azért van számtalan dolog miatt aggódnivaló miatta is, a lányokról meg ne is beszéljek!!! Hát ez a baba-méret elég kicsi, szintén nem rémísztgetésbõl, de engem pont azért fektettek be Julcsival a 34. héten mert kisebb volt a koránál. A nagyobb lányom 2,5 éves volt és mégis kénytelen voltam a kórházban dekkolni emiatt a diagnózis miatt több mint egy hónapig, mindennap vizsgálták a babót, a lepényt, a szívhangot, majd a 38. hét betöltésével megindították a szülést és nem is lett nagy a babám valóban, mindössze 2540.- gramm volt, pedig azt mondták már akkor hogy lesz vagy 3 kilós is. Hát nem lett. Úgyhogy örülj annak hogy nem utaltak kórházba rögtön mint ahogy velem tették, mondjuk legalább biztonságban voltunk, de akkoris rosszul esett ez a befektetés. Azértis gondolom hogy tényleg kicsi a babád mert Bánkot viszont a 38. hétre szültem spontán szüléssel és õ így is 3300 gramm volt. Meg a vérnyomás, fehérje, vizesedés a toxémia tipikus tünetei. Nagyon vigyázz magatokra és az elsõ gyanús jelnél irány a kórház, mert sajnos szintén saját tapasztalat hogy a vérnyomás úgy fel tud szaladni hirtelen hogy észre sem veszi mindig az ember. Toxémiánál vagy annak gyanújánál meg automatikus a császár, meg nagyon kicsi babánál is, úgyhogy erre is fel kell készülni lelkileg. A Julcsinál engem is mindenképpen császározni akartak, de mivel volt egy halvány kis esély arra hogy rendesen is megszülhetem (nyitva voltam már két ujjnyira akkor meg az elsõ szülésem is simán és gyorsan zajlott) így legyintettek egyet és rámhagyták. Majdnem császár lett a vége, mert rossz lett a szívhang aztán mégis gyorsan kibújt mindössze két óra vajúdás után mielõtt még a mûtõbe vittek volna. Drukk-drukk és ezeket nem rémísztgetésbõl írom, csak azért mert inkább a kórház minthogy baj legyen! Nem tudom milyen az orvosod, az enyém nagyon figyelt rám és inkább túlbiztosította a dolgokat nehogy baj legyen. Szóval vigyázz magatokra és kívánom hogy komplikációmentes legyen a terhesség vége és a szülés is!

Puszi mindenkinek, sziasztok: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Kedves Norcsi, köszönöm szépen amiket nekem írtál. Vigyázunk magunkra, járunk ellenõrzésekre, és reméljük a legjobbakat, vagy legalább gond ne legyen. Jó lenne elkerülni a kórházi befektetést, de ha kell, hát legyen. Én is inkább a biztosítsuk túl a dolgot, mintsem hogy baj legyen a végén híve vagyok. Szerinted attól, hogy picurka a baba, attól fejletlen is? A bölcsõhalál-vizsgálatot külön kell kérni? És az mivel jár a babának?
És mégegyszer nagyon köszi, bár meg nem nyugodtam, de olyan jólesett hogy komolyan vetted a kérdésem. Bocsánat mindenkitõl, de most olyan szomorkás vagyok (létezik szülés elõtti depresszió?).
Jó húsvéti készülõdést kívánok mindenkinek! Sajnos mi most így nem indulunk útra, pedig minden rokonunk vidéken van, és hozzánk sem jönnek, így elleszünk a kispapival kettesben és a pocakkal. Pedig olyan jó lenne egy kiskertbe kiülni, és nem bezárva lenni egy panellakásba.
Na tényleg elnézést, úgy látom csak sopánkodok itt ma, pedig tényleg nem kéne. Tehát megyek.
Vigyázzatok magatokra!
Pusz: BéOrsi
béorsi
 
 


Szia Orsi!

Sajnálom hogy most kicsit magad alatt vagy!Kép De már hamarosan babázhatsz és ezért nagyon irigy-irigy!Kép Az fantasztikus lesz, feledtet mindent,hidd el!KépSzóval az nem feltétlenül jár retardációval ha kisebb. Az én lányom pl. ugye írtam milyen kicsi volt, ja és 48 centi (a nagylányom 55 cm volt a fiam 53), de formás, jólfejlett baba volt. De a méhlepény széle el volt meszesedve, ennyi telt tõle és kész. Az orvosok tagadták, de én majdnem biztosra veszem hogy a diab.diéta miatt volt, mindegy ez nem lényeg. Szóval a lényeg az az, hogy két hónap múlva már nemcsak hogy behozta a rendes súllyal született kortársait, hanem le is hagyta õket, de még mennyivel, mindenki azt hitte nagy súllyal született. És most sem 4 évesnek néz ki hanem legalább 5-nek, úgyhogy ha rendesen szopizik majd (és miértis ne tennéKép akkor nagyon hamar behozza a lemaradást. Ezek a picik sokkal szívósabbak mint gondolnánk, és sokkal nagyobb bennük az életösztön, azértis evett már akkor a kórházban két-háromszor annyiakat mint a nagyobb babák. Na visszakanyarodva, ha a 2500 grammot meghaladja és a 38. hét után születik akkor már koraszülöttnek sem minõsül. Mondjuk ez nálunk is így volt, de a terhességi diabéteszem miatt jobbnak látták ha mégis a koraszülött osztályra kerül ahol vizsgálgatták jobban, meg szerintem sokkal szuperebbül foglalkoztak vele mint a normál csecsemõosztályon. Hátulütõje az volt hogy nem lehettünk együtt, de majdnem bármikor bemehettem hozzá!Kép Az orvosok ott viszont nagyon fantasztikusak voltak!Kép Szóval a bölcsõhalál vizsgálatot csak speciális kórházbakban végzik, a Heim Pálban és a Madarász u.-i gyerekkórházban. Mindkettõt kipróbáltuk, Annával a Madarászban voltunk, egy egész nap volt, ezerféle szarabbnál szarabb vizsgálattal jár, de végülis a vége jó, márminthogy megnyugtat. Ott nem volt ott-éjszakázás. A Heim Pálban ott kell tölteni egy éjszakát is, és egy gép nézi végig alvás közben hogy van-e légzésleállás ha csak pillanatokra is, van-e reflux, ilyesmiket. Itt is sok vizsgálatot végeztek, röntgen, vérvételek, vizelet, szemvizsgálat, neurológiai vizsgálat, EKG, meg még amit nem tudok. Ingyenes, de elõre be kell jelentkezni. A Heim Pálban egy külön szobában csak a baba volt meg én, lehetett fürdetni, úgy mint otthon. Szóval nagy macera de engem megnyugtatott, fõleg mert a szakápolótól nagyon sokmindent megtudtam amit máshol valahogy "elfelejtenek" reklámozni. Valahova a bölcsõhalálos topicba leírtam már, próbálj meg rákeresni.
Azért ne szomorkodj hogy "kettesben" ünnepeltek, hidd el, nagyon hosszú ideig nem lesztek már így!Kép Ez a jó oldala. A rossz hogy a rokonokat kihagyjátok, de azért egy telefon is sokat segít a dolgon. Igen, kert az nagy hiány a panelnél, ezt szenvedtük meg már mi is mióta. Szegény gyerekek csak a kutyaszaros homokban kotorászhatnak, a fûrõl nem is beszélve, meg mindenhol üvegcserép borzalom ami az összes játszóteret jellemzi!Kép Na hogy egy kicsit felvidítsalak, küldök egy nyuszit, ezzel kívánva mindenkinek kellemes ünnepet (hátha már nem járok addig erre).

Kép

Puszi mindenkinek, és többiek veletek mi van? Kata, régen nem írtál!!! Ez nem rád vall!Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok !

Vagyok vagyok, csak itt a jó idõ, kevesett vagyunk itthon.
De Apu elég beteg, így most ezzel foglalkozik mindenki.
Megfázott kb egy hónapja, nem feküdte ki, kétoldali tüdõgyulladása lett,
amit ráadásul nem is vettek rögtön észre, aztán nem javult, elküldték CT-re
arra meg minden csúnyát írtak (miliaris gócok, fibrózis, 5 mm-es
nyirokcsomók, stb.....Kép ), ráadásul a lépe is meg van nagyobbodva, ennek
alapján a tüdõgyógyász beutalta egy egyhetes kivizsgálásra a Korányiba,
holnap megy egy újabb röntgenre, és akkor kap idõpontot. Az is ijesztõ, hogy
január óta 10 kg-ot fogyott, ráadásul már 10 éve cukros, 5 éve inzulinozza
magátKép
Mondjuk, az az egy vigasztal talán, hogy nagyjából egy éve az üzemorvosuk elküldte Õket (Anyu Apu egy helyen dolgozik) egy teljes kivizsgálásra, ott is volt tüdõszûrés, és teljes kivizsgálás (teljes ultrahang, Anyunak nõgyógyászat, mamográfia, Apunak prosztatavizsgálat, meg minden egyébb), így abban reménykedem, túl nagy bajt nem találhatnak.......remélem.......
A nagymamám ráadásul náluk lakik, aki Apu anyukája, és szegény egész nap jajveszékel, Anyukám meg amúgy is olyan elveszett Apu nélkül, és most eléggé fél, így még a mama is vészmadárkodik.......jajj, jó lenne már egy pár héttel idõsebbnek lenni...

Most estünk haza aMargit-szigetrõl, hulla vagyok, mert gyalog mentünk jöttünk Peti csupa kosz........

Sziszi: A bébiúszásról nekem is rosszak a tapasztalataim, nekem nem a fertõzéssel, mert csak egyszer voltunk, hanem a módszerrel. Mindenesetre a Matesz Csillához (vizipók úszósuli talán?) semmiképpen ne menjetek az Újhegyi usziba. Ha érdekel miért, megírom bõvebben.
Szombaton utazunk Poroszlóra a Tisza-Tó partjára egy falusi-turizmusos házba, ahol hatalmas kert, homokozó, csúszda, pulyka, kecske, tyúkok, kacsák,kutyák, olyan cicák, amik megállnak a piciknek, jó levegõ csend........ez vár ránk három napig.......Kép
Már egy fél éve lefoglaltuk nagyon vártam, most nagyon beárnyékolja Apu betegsége, mindig Rá gondolokKép


Orsi:Hát, én is pici voltam, mégis itt vagyok, és semmi bajom. Ne izgulj, az csak rosszabb. Minden rendben lesz. Ha véletlenül valami gond adódna, akkor meg hipp-hopp kikapják, és majd idekinn megnõ, és vigyáznak Rá. Én is azt mondom, inkább ellenõrizzenek gyakrabban, mint hogy bajotok legyen. Nálam is mázli volt, hogy benn voltunk a kórházban, amikor leesett a szívhang. Utánna meg tényleg behozza a lemaradást, hidd el. Amúgy az aggódásról: Mindig van min. Kérdezd meg a lányokat, én már mi mindenen paráztam itt. Elóször a PKU szûrés. Majd a hasi, agyi ultrahang. Majd a bölcsõhalál, a hányások, az elinduláskori esések. A nagyobb balesetek, a téli hörghurut.....aztán majd jönnek a gyerekbetegségek, az ovi, a suli, az elsõ csaj/pasi, az érettségi, a jól választott-e társat, a boldog-e, jól boldogul-e az életben, az a kis rüfke(meny) eteti-e rendesen, stb stb stb.........
Szóval: attól a pillanattól kezdve, ahogy Õ megszületett, amíg mi élünk, minden gondolatunk Õfelé forog, mindegy, hogy fél éves, vagy negyvenkettõ....mert szülõk vagyunk hála az Istenek....Kép


Puszi, kellemes ünnepeket, mert holnap már készülõdöm az utazásra, fõzök, meg ilyenek.
Van valami olyan kaja ötletetek, amit megfõzhetek elõre, nem veszti el a jó ízét,(gondoltam egy nagy tepsi rakottkrumplira elõször, de az megmakkan három napig) a Peti is megeszi? Akár kétféle is jó, mert kevesebbet fõzök akkor. Vagy valami amit könnyû ott összedobni? Bár ezt ha lehet kihagynám...

Mennem kell füdteniKép

Puszzz: Kata
LadányiKata (ladán
 


Helló!

Jelentem ma reggelre áttört Gabi 2 alsó középsõ foga! VÉGRE, mert már kezdtem zombisodniKép Bár koránt sincs vége, mert az a gyanúm hamarosan 3 v. 4 fogú lesz, mert a felsõ inye is nagyon duci és ma este is megvolt már a cirkusz.

Orsi!
Remélem csak arról van szó, hogy õ ilyen kicsi testalkatú... Bár nagyon toxémia gyanús vagyKép Szoritok, hogy minden rendben legyen, és ahogy anyósom monta, ráér idekinn is megnõniKépKépKép

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Ma nagyon jó napom volt!!! A Tomi dolgozott, a Bence oviban volt, a Gergõt kivitték anyuék a telekre. Egyedûl voltam! Voltam a Kõbányai piacon (már ezer éve nem voltam). Két rokont köszöntünk a hétvégén + gyerekeknek ajándék húsvétra, szóval volt mit vásárolnom. Jobbnál-jobb ruhák vannak. Tudtam volna mit venni magamnak.
A piac után nem volt kedvem otthon maradni és még csavarogtam egy kicsit. Nagyon jól esett a piciny lelkemnek ez a nap.

Sasha! Gratula a fogakhoz! Akkor elõre láthatóan még nem fogtok nyugottan aludni. Nálunk annó a fogzás nem volt vészes. Szerencsénk volt.
Gergõm alszik mostanában elég nyugtalanúl. Sokszor felébred, néha csak azt kéri takarjam be, v. kisérjem ki a wc-re, de legtöbbször mellé kell bújni és még úgy is nyugtalanúl alszik tovább. A szerda éjjel maga volt a pokol! Hosszú nyûglõdés után 2 órakor úgy döntött, hogy õ nem alszik. Reggel 6 óráig nem bírtam visszaaltatni. Akkor kidõlt és délig aludt. Fogalmam sincs, hogy mi volt vele. Tegnap éjjel jól aludt, mivel délben kelt így napközben nem tettem le aludni, estére kifáradt. Ma éjjel nem tudom mit produkál,remélem aludhatunk végre.

Kata! Nagyon irigyellek az utazásért. Kaja: fasírt rizibizivel, v. elõre lesütsz húst. Más most nem jut eszembe.

Orsi! Próbálj meg pihenni. Remélem minden rendben lessz!!!
Szerintem pont jó lessz, hogy ketten töltitek a húsvétot a pároddal.

Sziszi! Hát a húsvét nem tartozik a kedvenc ünnepeim közé, de a gyerekek várják. Nálunk nincs hivatalos forgatókönyv. A párom elviszi a gyerekeket a nagymamákhoz, rokonokhoz locsolkodni. Az én anyukám szokott a végére maradni, mert mindíg kint vannak a telken és mi is a kertben szoktuk eldugni az ajándékokat.

Bocsi, hogy többet nem írok, de nagyon fáratt vagyok. Jó éjszakát mindenkinek.
TÁgi
tÁgi
 
 


Sasha! totál pénteki hangulatom van. Ezért elírtam a napokat, nem szerdán volt a rossz éjszakája a Gergõnek, hanem kedden.
A fene, még csak holnap lesz péntek!

TÁgi
tÁgi
 
 


Sziasztok!

Orsi, köszi a dícséretet. Csak csatlakozni tudok a lányokhoz, ne aggódj, a baba biztos, hogy behoz minden "lemaradást" a születés után. (Anyukám mesélte, hogy én is koraszülött voltam, de egy fél év után már alig mert velem bemenni a dokihoz, mert messze lehagytam a kortársakat növésben - õ meg otthon volt betegszabin szegény "kis" koraszülött kislányával). Egyébként szerintem is élvezzétek ki az édes együttlétet kettesben apócával, mert késõbb... Szerintem, ha tudtok menjetek sétálni - Margitsziget, Hajógyári-sziget, vagy fel a Várba. Kéz a kézben, andalogva... Nagy pocival ugye máshogy nem is lehet.
(Persze ne sokat, csak amennyi jól esik, de nekem pl. bejöttek a séták - még a vajúdás elsõ felében is itt totyorogtunk a József Attilán, most meg még a nap is süt.)

Norcsi, megnéztem a képeket, nagyon aranyosak a gyerkõcök! A karácsonyi arcfestéseket Te csináltad? Király!
MAgunkról? Nem is tudom hirtelenjében mit is. És 26, a férjem 30, fiunk 5 hó. 4 és fél éve lakunk itt Kispesten, 1,5 éve házasodtunk össze. (Akkor indult a gyerekprojekt). Férjem családja itt lakik Kispesten, anyukámék ERzsébeten, úgyhogy jó, hogy mindenki a közelben van. Van egy FANTASZTIKUS dédink (párom nagymamája) három gyereket - köztük egy ikerpárt, 4 unokát (+ még van 2, de õk ritkán voltak vele) nevelt fel. Most már 3 dédunoka is van. Szellemileg, fizikailag, teljesen friss, abszolút optimista beállítottságú (pedig sok csúnya dolgot megélt életében). Azt hiszem mindenkinek csak azt kívánhatom, hogy ilyen legyen idõs korára. Minden szerdán megyünk hozzá, õ vigyázz Levire, én meg elmegyek tornázni.
Régebben nagyon sokat kirándultunk, barlangásztunk, bicikliztünk. Szeretnénk majd szerezni valahonnan bicikli utánfutót és akkor már Levivel is mehetünk. Most már itt a jó idõ, szerencsére! Mostanában azon szenvedek, hogy meg kéne írni a másoddiplomámat - pontosabban a szakdolit. Szept a végsõ határidõ, de már sajnos nem nagyon érdekel, ígyhát elég nehezen szánom rá magam. Pedig nem szabadna veszni hagyni ezt a két évet! Ráadásul tanulmányi szerzõdésem volt a céggel, nem is tudom, hogy mi lesz a következménye, ha nem írom meg a szakdolit. Levi jövõjével kapcsolatban az biztos, hogy csellózni fog tanulni - azért nem akarunk zenészt nevelni belõle, de ismerek egy nagyon jó csellõ tanárnénit. (Õ tanított engem is.)
Egyébként kérdezzetek, hogy mire vagytok kíváncsiak.
A húsvéti válaszokat köszönöm. Nekem is ilyen kerti-ajándék keresõs emlékeim vannak gyerekkoromból. De ez csak addig volt, amíg élt a nagymama. Bérházban, a gangon ugye mégsem lehet.

Azt hiszem már el is vetettem a bébiúszás ötletét. Egyébként, Kata, én gyerekkoromba a Csilla nénihez jártam úszni, meg táborokba nyáron. Én jól éreztem magam a Vizipókok között. (Hú, így utána számolva, 12-14 éve volt) De így visszaemlékezve, elég kemény nõ volt.
Ez a Poroszlós dolog nagyon jól hangzik. Egyszer voltunk az Õrségben biciklizni, ott is egy ilyen tanyán szálltunk meg. Isteni kecskesajtot készítettek! ÉS voltak csüngõhasú kismalacok, meg akkor született egy kisgida is. Ha Levi nagyobb lesz, mi is ilyen helyekre fogunk járni nyaralni. Ill. szerintem vidéki nagymama híján, a nagyobb gyereket oda kéne adni magában is ilyen helyre. Bár nem tudom, hogy ezt hogyan lehet majd kivitelezni, hogy megbízhatóak is legyenek a háziak, és a gyerek is biztosan jól érezze magát.
Kaja: nekem a stefánia vagdalt (középen a tojás) szokott bejönni. ÉS jó húsvétolást, pihenést Nektek Poroszlón!
Sasha, gratula Gábor fogaihoz. NAgyon nyûgös az ilyen idõszak? (VAgy ez egy naív kérdés volt ?) Már elõre félek, amikor LEvi is kezdi.
Mivel még most is éjszaka kétszer kelünk, ha még nyüglõdés is társul hozzá... De hát ha ez az ára, ezeknek a kicsi fogaknak
Ági, azért egy kicsit irigyellek az önálló napért, meg a vásárlásért. (Nem vettél magadnak semmit?!)

ERrõl jut eszembe, tapasztalt anyukák, a szülés után mennyi idõ alatt nyertétek vissza az eredeti alakotokat? Vagy legalábbis mikor jöttek rátok a régi ruhák? Attól félek cserélhetem le a teljes ruhatáramat néhány számmal nagyobbra! Hétvégén voltunk egy esküvõn, hát nem volt nagy választékom! Csak az egyik kismamaruha jött rám, mellben az is alig.

LAssan elkezdem a készülõdést az utazásra. MA du. megyünk Zebegénybe.

Mindenkinek kellemes húsvétolást és pihenést kívánok!
hali sziszi
levus
 
 


A sárga mosolygósat hogyan csináljátok? Az enyém csak egy kis feketécske lett!

sziszi
levus
 
 


Sziasztok!

Kata, apukád miattKép Drukkolok hogy minden rendben legyen. Igen, tudom hogy milyen sz@r tud lenni így egy ünnep, hogy az ember bizonytalanságban van, és anyukádnak sem lehet könnyû egy sipítozó anyóssal nehezítve a dolgot. De majdcsak rendbejön minden és Ti pedig pihenjétek ki jól magatokat!Kép

Sasha, fogakhoz gratula, de a neheze még hátravan!Kép Ld. szemfogakkal kapcsolatos hónapok óta tartó õrületünk...

Ági. Jó lehetett az egyedül töltött nap! Ezért kicsit irigy vagyok!Kép Éjszaka miatt viszont nem irigyellek. Lehet hogy front-érzékeny, vagy akkor már kezdett telihold lenni, asszem azon az éjszakán én is nagyon keveset aludtam, órákon át csak forgolódtam.

Sziszi. Köszi hogy írtál magatokról! Ja, és a dícséretet is!Kép Igen, én festettem ki õket, bár Julcsit nem volt könnyû, ráadásul a végén még bõgni is kezdett, ott a könnyek nyoma az arcán! Nagyon aranyos a Te kisfiad is!KépMibõl kéne szakdolit írnod? A csellózás biztos klassz dolog lehet. Én nem tanultam zenét, de a lányomat mindenképpen taníttatni akarom mert a zenesuliban azt mondta az énektanárnõ hogy ritka tehetséges kislány!Kép Hát tanulmányi szerzõdés: az benne van hogy mi a helyzet arra az esetre ha nem vagy nem idõben teljesíted a vállalt feltételeket. Sajnos nagy valószínûséggel vissza kell fizetni a tandíjat, vagy legalábbis egy részét. Az Õrségben mi tavaly nyáron voltunk, és szerintem ezt a tanyát is meglátogattuk de csak kirándulási célzattal, nagyon szép volt meg jó is csak nagy volt a kosz meg sok a légy, úgyhogy azért nem bántam meg hogy megszállni nem ott szálltunk meg!Kép De az Õrséget imádom, vissza is akarunk majd menni mindenképpen valamikor! Ez az eredeti alak visszanyerése dolog jó kérdés. Elsõ gyerek után még elég könnyen, nade aztán.... Nekem fõleg a szoptatás tesz be, hormonálisan ilyenkor hízom meg, szülés után mindig filigrán vagyok magamhoz képest mert terhesség alatt sokat szoktam fogyni a kényszer-diéta miatt, de a szoptatás alatt visszajön, tán még több is. Most éppen itt tartunk. Tornázni meg igencsak lusta lennék...
Fejecskékhez egymás után kell ütni a : és a ) jelet, a vigyorgóhoz meg a : és a O jelet. Szomorú pedig : és ( jel.

Sziszi és Kata nagyon jó pihenést kívánok a zöldben, és mindenkinek boldog húsvéti ünnepeket!KépKépKépKépKépKépKépKépKép
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Hátha megismertek még... Kép
Szeretnék boldog Húsvétot kivánni mindenkinek! Jó utat az utazóknak, sok locsolót Kép a maradóknak! Vagy ezt inkább ne? Kép
Üdvözlet az újaknak, én régi bútordarab vagyok itt, csak "kissé" eltûntem a Babanetrõl. Talán visszatérek néhanap Kép
Norcsi, ház? Kilóg a nyelvetek? Jó ilyen melegben sódert lapátolni Kép
Kata, kistesó? Jó lesz az a 3 nap vidéken Kép
Sasha, mi még a fogak áttörése elõtt vagyunk, de már alig alszunk Kép Krisztikénél is nehéz volt, neki különben most jön a 19. és 20. foga (januárban volt 3 éves!), szóval nem eccerû.

Írok magunkról egy kicsit:
Krisztát nagyjából ismeritek Kép csak mostanság még egy "kicsit" akaratosabb. Igyekszem ép elmével kibírni Kép Õsszel ovis lesz (Kata, amikor találkoztunk és mi kint maradtunk a téren, aznap irattam be, teljesen ötletszerûen). Nagyon várja már, csakúgy, mint a sátorozást és pecázást, amit hónapok óta ígérgetünk, de még nem tudtuk megvalósítani az idõjárástól. Különben nagyon segítõkész, ma õ mosogatott és a ruhákat is szépen kiválogatja, elpakolja a helyére. Teljesen önállóan tud öltözni (ha akar), csak a cipõjét nem tudja még megkötni (kifûzni viszont annál inkább Kép). El ne felejtsem: õ veteményezett a nagyanyja kertjében is Kép
Bálint holnapután 9 hónapos fogatlanka. Kedves és nyugodt alapvetõen, bár néha már kimutatja a (nemlétezõ) foga fehérjét. Felkapaszkodik, föláll, támaszkodva járkál és beszél Kép : apa, baba, aja, gyeje, mama, pápá és fõleg hoppá. Persze éjjel is szopizik minimum 2x, szóval túl sok alvásról nem beszélhetek Kép

Talán mostanság már találkozunk is? Vagy nem jártok ki a megszokott terünkre? Ha szerveztek vmit, írjatok nekem lécci az általatok ismert címemre, mert nem biztos, hogy jövök ide, vagy kinyitom a profilomban lévõ postafiókot Kép

puszi:
ildikó
ldildi
 
 


Szia Te elveszett "régi bútordarab"!KépKépKép
Kilóg, gondolhatod milyen jó!Kép Bár azóta én nem voltam, de így is meglátszik az akkori reggeltõl estig tartó kemény munka eredménye, a jobb kezem határozottan izmosabb mint a másik!Kép Ja, csak ígérgetünk, ígérgetünk Krisztának, mi? Hát milyen szülõk az ilyenek, hogy hitegetik szegény gyereket!Kép Idõjárás már remek egy ideje!Kép (No most folytatom úgy félórás altatási ceremónia után...)
Szóval ügyi a lány, csak így tovább. Én is már alig várom hogy konyhának nevezhetõ konyhám legyen ehelyett a lyuk helyett, ahol sajna a segítõ kezek sem férnek el!Kép
Kisfiadhoz képest az én fiam szókincse mindössze pár szóban tér el, gondolom közrejátszik hogy nem igazán jut szóhoz a két nõvére mellett!Kép Na majd ha õ is beindul beszédileg, asszem kapkodhatom majd a fejem!Kép Szopizás éjjel is, ismerõs. Olyan cicifüggõ, hogy csak na... Ki szokott hámozni, közben mondja hogy dzidzzzziiiiii!Kép
Mi rendeszeresen fogunk lejárni a tudod hova, úgyhogy ott megtalálsz majd minket, egyébként meg telefonon is tudunk egyeztetni. Lányom meg majd megírják mikor tudnak csatlakozni!

Puszi, és további kellemes ünnepet!
Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok !

Na, megjöttünk, jó volt, Peti macskát kergetett két napig. Nameg a pulykakakas tett rá mélyebb benyomást, mindenáron meg akarta fogniKép A tehenektõl se félt, inkább azok tõle...

Viszont úgy néz ki, nem ússzuk meg a bárányhimlõtKép
Csütörtökön voltunk Dóri barátnõjénél, akinél ott volt vendégségben a hat éves rokon kislány. Kb 11-re értünk oda, 3-ig voltunk ott, a kislány mondjuk nagy ívben kerülte a Petit, mert zavarban volt. Utánna kimentünk a Margit-szigetre. Ma telefonál a Timi (Dóri anyukája), hogy ne menjünk locsolni, mert a Szasza (a rokon kislány) szombat reggelre bárányhimlõs lett, és mivel Dórival együtt fürdött, meg aludt, nameg ma is ott van (már úgyis mindegy alapon) Dóri biztosan elkapta.
Az lenne a kérdésem, szerintetek, mi elkaptuk? Minden bárányhimlõ egyforma? Mert a Szaszának s kiütéseken kívül nincs baja, nem is lázas. Vagy mindenképpen magas lázzal jár, mint Norcsi nálatok? Azt tudom, 2-3 hét, amire kijön. Most tiszta para leszek három hétig. Norcasi, Bánk hány napig volt lázas, és hány napig volt nagyon vakaródzós??? Mennyibe kerül az az aloe-verás spray? segítsetek, most ki vagyok akadva........ha terhes leszek ebben a hónapban ,az a babának árt????????????????

Pusz: Kata
LadányiKata (ladán
 


Helló!

Id!
Jó hallani felõletek, nagyon régen nem láttalak se itt, se az utcán. Pedig tekergettem a nyakam, hátha összefutunk, mint régebben, de sajna hiábaKép Kriszti nagyon ügyi. Bálintnak meg elõbb-útóbb kibújnak a fogai. Gábornak már kijött 2. Alul egyszerre bújtak ki. De a felsõ is jön nagyon. Hogy ott kettõ azt nem tudom, de szenved vele piszkosul.

Norcsi!

Ha a legelsõ fogak kibújása ilyen fájdalommal jár a Gabinál bele se merek gondolni a szemfogakba... ajaj, tuti nem alszunk akkor.

Kata!
Voltál már bárányhimlõs? Ha igen akkor semmi baj, védett vagy és veled a baba is. Én sajna nem vagyok terhes, tegnap megjött a 36. napra. Remélem nincs baj, hogy ilyen hosszúra nyúlt, hiszen elõtta 28 naposak voltak. Talán csak a szopi miatt. Remélem. Nem hiszem hogy többféle himlõ létezne, inkább azt gondolom, hogy minenki más és másként jön ki. Mint nálam. 1 éves korom elõtt kaptam el és kb 3-5 pöttyöm volt. Láz sehol.

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Sasha! Az a baj, nekem is csak pár pöttyöm volt...akkor elkaphatom újra? Nem hiszem....
Figyi ! Azért én még bizakodnék ezzel a 36 napos mensivel, mert Petinél is úgy volt, hogy 2001 januárjában késett 10 napott (elõtte sose) és csak pár napot volt meg, és gyenge volt. Figyeld, neked milyen. Na, a köv. hónapban meg se jött, Petit minden uh. 2-3 héttel idõsebbnek mondta, noha a szülés várható idejét nem módosították. Mégis elõbb jött egy héttel, és gyanúsan túlhordottnak nézett ki....
Mondjuk, ez még a második mensid, nem ? Az még lehet zavaros.... de hátha...KépKép

Puszi: Kata

egyébként már beletörödtem, hogy jövõ csütörtöktõl várhatóak a pöttyökKép
LadányiKata (ladán
 


Sziszi:

Igen, nem is a Csilla nénivel van bajom, meg az úszásoktatással, de azért egy két hónapost nem kell tanítani úszni.....
Amikor ott voltunk az egy-két éveseket láttam, akik már régóta odajárnak, üvöltve bõgtek, de csak lenyomták a víz alá, és tolták a víz alatt végig, amikor kibukott, üvöltött, megfordították, és a zokogó gyereket zutty vissza a víz alá, második hossz.....
Na, ez nem tetszett. Természetesen nagyobb korban nem árta rend, a fegyelem...de mintha Csilla néni úszatta volna át a Balatont pár éve egy nagyon pici gyerekkel (talán 3-4 éves?? maximum, mert botrány volt belõle)...

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: