Új privát üzeneted érkezett!

Éva: Mi úgy terveztük eleinte, hogy nem megy bölcsibe, csak majd oviba, mert szerettem volna én megtanítani ezekre, meg látni, ahogy elsőnek csinál ilyeneket.
Babatársaságba meg szoktunk azért elég sokat menni, így azért neki is megvan a kis társasági élete! :wink:
De hát ez van, persze ha lesz olyan lehetőség, hogy csak délelőtti bölcsi, vagy valami hasonló, akkor inkább azt.
Persze azért nem féltem én a bölcsitől, csak még maradnék vele inkább kicsit! :D

Aztán majd a talit se felejtsük el! :wink:

Hahóóóóó, többiek, megint jó pangás van itt!

Ma voltam vizsgázni Szombathelyen! Lányok, én nemtom, honnan van rajtam ekkora balszerencse! Kihúztam egy olyan tételt, ami rosszúl volt kidolgozva (egy részét megkaptam a tételeknek). Még puskázni is lehetett volna, de mivel tanultam, kihagytam ezt a lehetőséget, és fejből írtam az egész tételt. Erre minden mondatomnál belémköt a csaj, hogy ez nem igazán így van, ez nem jó def. ide. Már a felénél elszállt minden önbizalmam. Jól meg is húztak. Ebben az dühít a legjobban, hogy tudtam az összes tételt, apa még ki is kérdezte. Aztán másokét is megnéztem és nekik is ez a verzió van, nem csak nekem. És én meg belenyúltam az egyetlen sz@rba! De annyira dühítő, hogy most tényleg tudtam az összes tételt. És ezért leutaztam Szombathelyre jó sok pízért, 4kor keltem, csomó időm elment tanulásra, ... Ááááááááááááá

Jól kezdődik az Újévünk! :evil:

Kép
kernico
 
 


Sziasztok!
Niki: Sajnálom a vizsgádat, ez tényleg baromi dühítő és még ráadásul ami a legrosszabb ilyenkor, hogy veheted elő az egészet még egyszer! Én is megbuktam a múltkor gazdaságtörténelemből. Életem első főiskolai vizsgáján. Tök jól indítottam a tanulmányaimat, mi? És hánynom kell, ha rágondolok, hogy még egyszer (kétszer) neki kell állni megtanulni. PFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚJ!
Éva: tudom, én is állandóan hasonlítgatom Mátét, de szerintem ez természetes. De ismerek olyan gyereket, aki 1-2 hónappal fiatalabb Máténál és még semmit nem mond.
Kinga

Kép
németh
 
 


Kinga: legalább nem csak én utálom már ennyire az egészet.

Én is hasonlítgatom Kiarát, pláne amikor még nem volt foga, ... de annyira nem izgat már a dolog, biztos fogom is még, de úgyis a saját ütemében fog fejlődni!

Hááááát, valami tényleg lehet rajtunk, mert reggel apa ment dolgozni, és elszállt a féke! Azt mondta, szerencsén múlt csak, hogy nem ment bele másik kocsiba. :shock: Még jó, hogy nem tegnap a csajjal. Meg aztán még ezt is megcsináltatni! :evil:

Mi meg karira kaptunk kiskonyhát, és a csajom rendesen főz rajta. Keveri a lábasban a cuccot a merőkanállal, és aztán kóstolás. Utánna nekünk is meg kell kóstolni, aztán megint keverés, kóstolás. Annyira édes! És vigyorog közben, hogy milyen jót főzött! :D :D :D :D

Kép
kernico
 
 

 
 

Ja, és le ne maradjon: tereget a lányom! Eddig csak ott téblábolt körülöttem, és rázogatta a ruhákat és adta, ma meg fel volt rakva az alsó rács is és elkezdte pakolni rá a zoknikat, ...! Annnnnyira édes volt! :D :D
Tényleg tiszta házias lesz! :lol:

Kép
kernico
 
 


Niki, nagyon ügyes a kiscsaj! Mostantól egyre inkább az lesz, én teljesen ledöbbenek időnként miket csinál Samu, miket ért meg, mi mindent összekombinál... Nagyon látványosan fejlődnek 1-2 éves koruk között is, persze előtte is (sőt!), de most olyan házias, önállósodós értelemben :) És tegnap teljesen levett a lábamról: vacsi után közölte, hogy "finom volt". Be is vágott egy óriási adagot (bolognai).
De olyan hirtelen lett csecsemőből öntudatos kisfiú. Valahogy rövid volt az átmenet :) Nemrég született meg az unokatestvére, és annyira nagynak tünik mellette - pedig most született ő is :)

Csajok, sajnálom a rosszul sikerült vizsgákat, lesz ez még jobb!
És persze a tönkrement féket is. Bosszantó...
No, lépek, holnap hosszú lesz a nap.
Többiek, hova tüntetek? Merre járnak a csepeli anyukák?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Ha valaki most olvassa a babanetet, akkor nézzen ki a holdra. Szabályos kör van körülötte, jó nagy, és olyan, mintha a körön belül ki lenne tisztulva az ég, kívűl meg homály, nem látszanak a csillagok se. És szerintem nem fénytörés, mert szabályos, és nem fokozatosan van, hanem fényes a kör. Nagyon furi, de szép!

Kép
kernico
 
 


Sziasztok!

Éva: fincsi? Ez aranyos lehetett nagyon! :D

Én vagyok itt csak?
Pedig ilyen jó időben még talizhatnánk is, ha nem vagytok betegek!

Na jó, akkor mesélek magunkról :wink: :
Tegnap voltunk játszóházba a Lurdy-ba, jó volt, csak rengetegen voltak. Uncsitesóékkal voltunk, és megyünk majd még szerintem, de csak hétköznap!
Ma meg olyan szépen sütött a nap, lementünk játszóra, meg megnézni a hattyúkat a Dunaparton, annyira csípi őket, hogy alig lehet ilyenkor elhozni!
Hová szoktatok menni ilyenkor? Valami ötlet kéne, mert lassan semmi inger nem éri a csajt! :oops: A nagy hidegben annyi volt a séta, hogy be a kocsiba, aztán valahol ki!
Ja, meg szombaton babaúsztunk is! Az is nadon jó volt!

Írjatok már, egyedül uncsi ám! :(

Kép
kernico
 
 


Halihó!
Bocsi Csajok hogy eddig nem jöttem :( nem mentegetözöm ! Annyira de annyira lusta vagyok szerintem ilyen téli fáratság vagy tavaszi.....
Meg Apávfal is kicsit össze kaptunk így még ez is fokozta a rossz kedvem! Na de rólam ennyit

Dorinának kijött a felső 2 foga tök egyszerre jött a 2, kicsit szenvedtünk vele de a lényeg hogy kinn van szal már 4 fogunk van :lol: olyan kis nyuszmuszos :D
Na és ami a legédibb elkezdett nagyon dumálni mondja hogy TETETETE meg DÁDÁDÁDÁ egyszerüen imádom!!!!

NIKI
Kiara édes lehet ahogyan tereget , nem sokára már segíteni is fog tudni neked :D
Ötletem az sajna nekem sincs semmi hogy hova lehet menni már én is ezen gondolkodom mert 1 kicsit már uncsi a környék.... :roll:
De a Dunaparton a hattyúkat lehet mi is meglessük :D

Évi
Hát igen Samu nagyon nagyfiú már de azért ennyire hogy közölje fincsi a hami :D Biztos nagyon meglepödtél,hogy ilyen kis okos.

Na mostanra ennyi voltam mert Dorina sikít meg tépkedni akarja a virágot :twisted:

De ha ilyen szép idő marad már ma már nincs olyan napsütés akkor beszélhetnénk a taliról!!!??? Hm??
Vendég
 


Sziasztok!
Detty: jó, hogy előkerültél! :D Nagy gratula a fogakhoz, na meg persze a dumáláshoz!
Niki: úgy látszik igazi házias nagylányod van! Egy-két év és semmi dolgod nem lesz otthon! :lol:
Évi: Na látod, írtad, hogy Samu miért nem mond mondatokat, aztán tessék! A finom volt az egy igazi mondat!
Nálunk semmi újság, járok vezetni, már nagyon unom, szegény anyu is jól bele van már fáradva, hogy mindig jönnie kell. Már túl vagyok a rutinvizsgán, most már be fogok jelentkezni az egészségügyire is. Mátéval mi is nagyokat uncsizunk itthon.
Ja, képzeljétek: úgy néz ki, hogy eladjuk a lakást és elköltözünk Üllőre, ott szeretnénk családi házat építeni.
Kinga

Kép
németh
 
 


Sziasztok!

Niki, kitartás, azért időnként bekukkantunk :)
Sajnos Samu beteg lett, no nem nagyon, de nem mehet közösségbe egy ideig: kötőhártyagyulladás, elég fertőző sajnos. Szerencsére nem lázas, meg alapvetően jó kedvű, kicsit talán hamarabb elálmosodik... Szóval mi most egy hétig nem nagyon mozdulunk ki itthonról. Hiába a jó idő, ami tényleg egy talira is alkalmas lehet...
Lurdys játszóházról már hallottam. Azon kivül, h tömeg volt, milyen?

Detty, örülök, h bekukkantottál, gyere gyakrabban, akár gondüzőként is. Új fogakhoz gratulálok!

Kinga, nocsak, micsoda hírek. Nem sokáig voltatok csepeliek... De persze egy családi ház azért nagyon jó dolog. Előbb-utóbb mi is azt szeretnénk. Már elkezdtétek árulni a lakást? É miért éppen Üllő?
Jó éjt!
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Na végre! Hipp-hipp hurráááááá! :lol: :lol: :lol:

Detty: Örülök, hogy jöttél végre! Gratula a fogakhoz, nekünk még mindig csak 3 van, azóta szenvedünk a 4.-el, most is úgy raktam le aludni, hogy tövig a szájában a keze, bekentem neki, de folyton sír miatta, nem érhet semmi hozzá. De már egy ideje ez van, és már akkora mint a 3., csak rajta van még egy vékony hártyányi íny. Nem akar kitörni. Biztos jó erős az ínye, de meg is szenved miatta most! :roll:
Apával összezörrenés :roll: , de sajna mindenkinél előfordul!
Én mostanában olyan hisztis pics@ tudok lenni, hogy ... nemtom mitől! :oops:
Húú, már Dorina is jó nagy lány, lassan ő is 1 éves lesz!

Kinga: vezessél, csak vezessél! :D
De irigykedek most! Én is szoktam nézegetni házakat, egyenlőre még csak álmodozom, de olyan jók vannak. Pedig tuti, ha majd költözünk egyszer, akkor valahová mi is Pest környékére, de nem Bp., és apa már ki is talált mindent, hogy majd napenergia, meg cserépkályha, meg ilyenek lesznek majd nekünk! :D Majd meglátjuk ... olyan messze van még! :(
Milyen a ház, meséljél!

Éva: szegény Samu! És ezt honnan vettétek észre, nem is tudom mi ennek a tünete. De jó, hogy jól viseli! Sok-sok gyógypuszi neki!

Kép
kernico
 
 


Ja, lemaradt: Lurdys játszó óriási. Bár kicsit sokba kerül szerintem (20 perc 400 forint, azaz 1 óra 1200 forint), de van babasarok, és az egész jó. Igazából ez nagyobbaknak szuper, mert olyan mászó mindenféle van, hogy még engem is csábítana! :oops: De jó volt!

Tali jó időben persze, hogy mehet, találjatok ki egy időpontot, amikor jó, mert mi általában mobilisak vagyunk, azaz bármikor bárhová :wink: ! De rossz időben mehetünk játszóházba is akár, én ezt a csepeli Mikkamakkát (asszem ez volt a neve) is megnézném egyszer szívesen!

Kép
kernico
 
 


Hopp, már megint én, a változatosság kedvéért! :lol:

Képzeljétek Kiara meg napok óta egyedül mászkál. Mászik egy kicsit, de csak addig, amíg valahol meg tud kapaszkodni a felálláshoz, utánna már megy. Sőt, annyira belelkesedett, hogy ha hozzánk jön, már szaladni is próbál! :D :D :D :D
Eddig azért a tuti kedvéért fogni kellett a kezünket, most meg már ő is itt mászkál! :D

Ma meg Kiara egyedül játszott szinte egész nap. Nem jött nyafizni, hogy vegyem fel, semmit. Na jó, néha jött megkeverni ő is a pörit, aztán ment vissza játszani! :shock: :shock: :shock:
És még az ebédet is egy szó nélkül megette, nem akart elmászni, csak evett és vigyorgott!
Szóval ma jó napunk volt! :D :D
Csak én vagyok hulla!

Csajok?

Kép
kernico
 
 


Niki, de jó, az ilyen napok aztán feltöltik energiával az ember lányát. Nagyon ügyes Kiara az önálló mászkálással és az elmélyült játékkal is. A pörikevergetésről nem is beszélve :)

Kötőhártyagyulladás - sajnos rögtön észre lehet venni, mivel tök piros lesz a gyerköc szeme, plusz gennyezik is, azaz nagyon csipás, annyira, h össze is tud ragadni... De van erre nagyon jó szemcsepp, ami hamar tünetmentessé tesz, de ettől függetlenül sajnos elég fertőző még a dolog egy ideig.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Niki
Kiara jól bele húzott 1-2 hónap alatt már neki is jön a 4. fogacskája nagyon kis édi lehet ha van kép tegyél fel a fogacskákról, mindjárt én is dobok 1 -et bár csak az alsók látszanak mert a felső 2 még csak most tört át.De mi is meg szenvedtünk értük,bár neki nem fájt csak baromira viszkedett és sokat tömte a pelust meg a cumit a szájába nah meg szenvedés volt az esti alvás is a viszkedés miatt. De túl vagyunk rajta szerencsére , állítólag már csak a szemfogak a szenvedösek a többi már simán kibújik,nekünk az alsókkal nem volt semmi egyszer csak kijött de ez a felső ÁHHHHHHHHHHHHHH!!
Hisztis picsa hát én eléggé az vagyok de rám is mostanság tört rám...
de most megpróbálok jó kislány lenni és nem hisztizni :oops: :roll:

Kinga
Nagyon jó nektek hogy költöztök én is szívesen laknék családi házban .....
Gondolom hogy uncsi mindig vezetni járni de gondold azt hogy milyen jó is lesz ha meg lesz a vizsga és tudtok jönni menni Mátéval.

Évi
Samu mr jobban van? Hogy viseli szegényke a betegséget?
Hála istennek eddig minket még elkerült a betegség , nem is tudom hogy fogom én viselni ha beteg leSZ Dorina.
Ez az infulenza is a rémálmom...... :twisted:

Jaj Niki majd elfelejtettem Kiara nagyon ügyi ha már pörit is főz :lol: :lol: :lol:

Na azt hiszem Csajok ennyi , most jöhettek ti :lol:

Ja és akkor teszem a fogacskás képet remélem nem bánjátok :wink: Kép
Vendég
 


Helló!
Detty: nagyon szép a Dorci! Nálunk egyébként pont fordítva volt, az első fogacskáknál egy-egy éjszaka volt húzós, a hátsónál be is lázasodott Máté. Elég lassan haladunk a fogzással még hiányzik min. 5 db. És mostanában a fogmosás tiszta őrület. Üvöltés+hiszti. Úgy kell lefognom, hogy meg tudjam kicsit sikálni neki. Távol van nagyon az alapos megmosástól. Hogy lesz ebből önálló fogmosás?

Niki: na most már akkor még jobban gondolkodom, hogy Kiara legyen a menyem, aki ilyen házias.... :lol: Nagyon ügyes a mászkálással (is)! Gondoltam ma is rád, mert valahol a Királyerdőben voltunk vezetni. Úgyhogy mostanában csak óvatosan a sétálással!

Éva: jobbulást Samunak!!!!!!!! Igen, már úgy néz ki, hogy meg is veszik a lakást, és azért Üllő, mert Anyósom ott lakik meg a Sógornőmék + a fő indok, hogy családon belül tudunk venni ott telket. És itt még amúgy sem olyan drágák a telkek, mint pl. Érd (én ott laktam és Anyu, Tesómék ott laknak), Törökbálint meg ezek a helyek, néhol már 30 milliót kérnek egy normál méretű telekért. NORMÁLISAK?! :roll: Úgyhogy most nagyon izgi, hogy ha megkötjük, akkor ezerrel kell igyekezni a tervezéssel, meg mindennel, meg egy ideig biztos albérletben fogunk lakni, ami nagyon sz@r lesz, de hát valamit valamiért. Mátéért mindent! És ti merre mennétek?

Ja, és csajok, ti fent vagytok az iwiw-en?
Kinga

Kép
németh
 
 


Detty: Nagyon édes Dorina, azok a kis fogak! Majd keresek ilyen képet én is, csak hát nekünk csak fent van, azokat meg nehezebben látni ugye! :roll:

Éva: Samu jobban van már?

Kinga: Még mindig nagyon irigy vagyok! :wink: De jó nektek! 30 milka? Hát ezek betegek! Még Dunakeszin a hátsó szomszéd árulta a telkét (minitelek, se víz, se gáz, se semmi bevezetve) 15 millióért, és ez már 5 éve. Na az sem volt normális,
ráadásul nem lakóövezetben, hanem nyaralórészen!
Óóóóó, akkor nem nagyon megyünk sétálni! :lol: :lol: :lol:

Képzeljétek, tegnap majdnem megállt a szívem! Van ez a kerek kis sütike babáknak! Hát az nem akar gyorsan olvadni, és a csaj benyelt egyet. Aztán megakadt a torkán! Már csak azt láttam, hogy nem kap levegőt, és nem fog visszajönni a cucc, bárhogy erőlködik! Gyorsan fejjel lefelé fordítottam, kicsit megráztam, és visszajött szerencsére. Úgy sírt utánna! Nekem meg úgy dobogott a szívem! Nagyon megijedtem!

Kép
kernico
 
 


Ja, Kinga: fent vagyok: Kerekes Nikolett rámkeres, bejelölsz? Detty már felvett!

Kép
kernico
 
 


Helló!
Niki, Detty: bejelöltelek benneteket.
Egyébként én tökre azt hittem Niki, hogy ti kertes házban laktok. Nem tudom miért. Atya Isten ezeket a fulladásos dolgokat én sem bírom, Máté meg a múltkor az almát nem bírta lenyelni. És csak kerekedett meg könnyesedett a szeme... Aztán jól hátbavágtam kétszer és kijött. :roll: Aztán meg azért is sírt szegény mert nem tudta, hogy miért ütöttem meg.
Isteni időnk van, nem?

Kép
németh
 
 


Kinga: visszajelöltelek! Tök csini vagy! Máté meg cukor!
Kertesben lakunk, itt Királyerdőben, de anyáék tetőterét építettük be, ami eleve nem túl nagy, szóval ha jön még egy gyerkőc majd, nemtom mi hová költözünk apával!
Meg hát anyákkal lakunk ... na, ugye azért egy kis távolság jót tesz a kapcsolatoknak, ők meg itt laknak alattunk! :roll: Meg a kert sem nagy, ráadásul a kutya mindenhová odasz@rik, nem lett rászolva! ... Szóval azért mennénk sajátba, én még saját panelnak is nagyon örülnék, de apa ragaszkodik a vidéki kerteshez!
Máténak is megakadt az alma? Gááááz, úgy félek az ilyenektől!

Kép
kernico
 
 


Sziasztok!

Fulladásos sztori: na ilyen nálunk is volt már néhányszor, időnként borzasztóan mohó tud lenni a gyerek. Én pedig szerzek néhány ősz hajszálat...
Amíg enni tanult Samu, gyakoribb volt, bár mostanában is produkált ilyet.

Kinga, az tök jó, hogy már vevő is akadt a lakásra...
Akkor már értem Üllőt. Izgi :) És igen, nekünk is ez a dilemmánk: nagyon elszálltak a telekárak Bp környékén. Egy ismerősünk Biatorbágyon vett nagyon kedvezményesen telket (kicsit, éppencsak telek, 700 m2) 16 millióért és ennél kevesebbért építik rá a házat (mondjuk a pár egyik fele építész, és így elég olcsón ki tudják hozni, meg nem is nagy a ház, kb 80m2-es lesz). Mindenesetre elképesztő árak vannak...

Samu ma már bölcsiben, gyógyultnak nyilvánítva.

Ja és iwiw-en is vagyok, megírom mindjárt pü-ben nektek a teljes nevemet :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!
Niki: köszönjük :P Szerintem igaza van Apának, hogy vidéki kertesbe menjetek. Legalábbis én is azt hittem, hogy tök mindegy, mert majd járunk a játszóra, de azért ha lenne kert, biztos, hogy nem mindig oda mennék. Meg legalább nem kéne a fél házat levinni azért a két óráért amit ott töltünk. Meg mondjuk nekem abból is elegem van, hogy minden hétvégén ebédidőben, amikor Máté alszik valaki vagy fúr vagy kalapál. Nem is értem, hogy hogy lehet valakinek ekkora falfelülete, hogy még mindig van rajta hely?! :evil:
Éva: örülök, hogy Samu meggyógyult! Igen, Biatorbágy is nagyon felkapott lett. Hát nem lenne hátrány nálunk sem egy jó építész. :? Egyébként én úgy vagyok vele, hogy nem mindig az a legjobb ami felkapott. Érdből tudok kiindulni, én nem szerettem ott lakni egyáltalán. Bár azóta már sokat változott. Ti merre gondolkodtok?
Detty: veletek mi újság? Hogy van Dorci?
Kinga

Kép
németh
 
 


Na mi van csajok? Megláttátok a képeimet az iwiw-en és már nem is mertek írni?! :lol:
Na jó, elmesélem, hogy ma voltam dokinál. Megdícsért, mert nagyon szép pé-m van. Tessék szurkolni, hogy Máténak most már legyen kistesója!
Holnap megyünk adásvételit kötni, már kész idegbetegek vagyunk Apával a sok bonyolult Jelzálog és Egyéb Kellemes Társai ügyek miatt.
Máté ma nem ette meg a zöldborifőzelékemet. Eléggé a szívemre vettem. :?
Na megyek aludni.
Azért majd jelezzetek!
Kinga

Kép
németh
 
 


Sziasztok!

Kinga :) Persze, megijedtünk... :) Nem tudom, h mi az a pé :oops: (na jó, sejtem). És biztos hamarosan beköltözik egy újabb babó a pocidba.
Adásvételi hercehurcát nem irigylem, én is utáltam, de hát a végcélért nagyon is megéri. Meddig maradtok Csepelen? És hova mentek albérletbe, amíg épül a ház?
Samu is csinál ilyet: egyszer imádja a főztömet, máskor kiköpi...

Niki, hát igen, mi is kertes, akár vidéki családi házról álmodunk. De majd ennek is eljön az ideje.

Detty, nagyon jó az a kép, amit feltettél Dorcilányról. Mi van veletek?

Mi éljük a szokásos hétköznapjainkat, annyi különbséggel, hogy a párom már több mint egy hete külföldön van (munka). Hát, nem egyszerű... Samu szerencsére OK, bölcsit szereti továbbra is. Most nem beteg, és kezd nagyon huncut lenni, direkt szívat :)
Jó éjt!
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Mi meg rájöttünk, hogy mitől volt ilyen kis hisztis a csajszi! Kijött a 4. fog, de nem az, amire számítottunk, hanem egy felső rágófog! Így most felül elöl van 3, és ez hátul. Vicces a sorrend! :wink:

Kinga: naná, lefagyott a gép, amikor megnéztem az iwiwet, azért nem is tudtam jönni! :lol: :lol: :lol: Dehogy is! Állandóan rohangálunk, adó-hoz gyed igazolást intézni, babázni, munkahelyre papírokat bevinni szintén adóhoz, ... holnap itthon leszünk, de jön barátnőm, aki egy ideje spanyolban él, és hozza Raul-t is! :D
Én tudom, mi az a pé! :D :D :D (peteérés, ugye, hogy ugye?)

Éva: Az nem lehet egyszerű, apa nélkül sokáig! Azért nekem annyiból könnyebb volt nyáron, hogy legalább pár órára hazajött aludni általában, ez azért a lelkivilágomnak jót tett! :D

Akkor beszállok én is, Kiara is egyik nap megeszi a főzimet, aztán másnap mondjuk már kiköpi. Van, hogy az első falatnál, amikor mindig mondom neki, hogy "hú, ez fincsi", ő meg bólogat, hogy nem, aztán kitúrja a szájából az egészet! Na az nekem sem esik jól! :roll: Ilyen esetekre azért van itthon üveges babakaja!

Kép
kernico
 
 



OFF
Ha van kedvetek kitölteni ezt (nagyon rövid), az segítség lenne nekem. Köszönöm szépen!

hordozo
 
 


Na sziasztok!
Most akkor megnyugodtam. :lol:
Éva: és mikor jön haza Apa? Addig is kitartás! Egyelőre nem tudom, hogy meddig maradunk, mert fennforgás van a jelzálogjogok miatt. :evil: Az is lehet, hogy örökre itt maradunk. Ha sikerül, akkor Üllőn szeretnénk bérelni egy házat/lakást, amíg épül a házikó.
Niki: gratula a fogacskákhoz! Raul csak nem egy helyes fiatalember Kiara korosztályából?! Nem ám lecsapja a Máté kezéről a jövendőbeli menyemet!
Detty: :?:
Jézusom a rizi-bizi!
Na megyek!
Puszi

Kép
németh
 
 


Kinga: nem, Raul a barátja, még nincs gyerekük! Most voltak itt, és nagyon rendes a pasi. Tanult szavakat a Kiara "első szavaim" könyvéből, együtt gyakorolták, hogy strandlabda, karikatorony, kanál, ...! :lol: :lol: :lol: :lol:
De hamar összebarátkoztak, utánna Kiara már neki hordott mindent, meg megmutatta az összes játékát! De tényleg nagyon normális a srác!

Viszont tegnap amíg én az OEP-nél szórakoztam, Kiara ráesett a lábára, utánna nem nagyon akart ráállni. Megnyomkodtam neki, de sehol nem jelezte, hogy fájna, nincs bedagadva, semmi elváltozás. Ma már sétál vele, de nem viszi túlzásba, meg néha hamarabb felemeli, azaz nem akar sokáig rá támaszkodni. Szerintetek el kéne vinnem dokihoz? Mert én abból indultam eddig ki, hogy azért az influenzások közé nem szívesen vinném be, és nem látható semmi, és nem is húzza el ha nyomkodom, sehogy nem látszik és így szerintem csak azt mondaná, hogy pihentessük! Vagy nem? Orvoshoz kéne menni ilyennel?

Húú, lányok, asszem Kiarának jön most még foga, ahogy elmentek és nem foglaltam le minden percét, a keze folyamatosan a szájában, és sírás ezerrel. Bekentem dentinox-szal, kicsit jobb lett, most meg alszik. Nemtom melyik viseli meg ennyire, de nagyon szenved!

Kép
kernico
 
 


Niki: vicces lehetett a szótanulás! :lol:
Máténak akkor fájt ugyanígy a lába, amikor járni tanult. Ő is ráesett a térdére. Nem mert mászni sem vele, mert akkor még menni csak alig-alig tudott. Én elvittem a gyerekorvoshoz, aki elküldött a Heim Pálba, megröntgenezték és semmi baj nem volt, csak féltette. És legalább 2-3 hétig nagyon féltette és nem merte használni. Szerintem ha nincs bedagadva meg nem kék-zöld és használja is, akkor nincs nagy baj. De ha megnyugodnál, hogy lássa orvos, vidd el a Szabó Mária egészséges rendelésére. Igaz az csak szerdán van. De addigra lehet, hogy el is múlik. Egyébként a Heim Pálba azt mondta a doki, hogy gondoljak bele, hogy ha én megütöm a lábamat, én is húzom, meg sántikálok vele és ha nem muszáj nem rohangálok. És mondjuk ebben tökéletesen igaza volt. Úgyhogy szerintem nyugi.
A fogára meg ha nagyon nyügi éjszakára adjál neki egy kis Nurofent. Én nem nagyon vagyok híve a begyógyszerezésnek, de Máté első rágófogánál én adtam neki, mert jobb volt így mindkettőnknek. :?
Na most meghallgathattad a nagy öreg és bölcs mindenttudó Németh Kinga jótanácsait. Uff.
Puszi
Kinga

Kép
németh
 
 


:lol: :lol: Köszönöm nagy öreg, bölcs, mindenttudó, gyorsanválaszló Németh Kinga mester! :lol: Uff

Pont ezért nem akarok én sem rohangálni a dokihoz, csak mindjárt hétvége, akkor meg nem is tudnám vinni. De most este már jobb volt, egész rendesen ment!
Múltkor adtam estére neki Nurofent, de ma megvárom, ha alszik rendesen akkor jó, ha nem, akkor én is adok neki, mert nagyon szenvedett!
Máté lábféltése ari! :D

Azt hittem apa holnap itthon lesz kicsit, és aludhatok reggel, erre menni kell, mert ők csinálják az Operabált. Legalább lesz píz, de az alvásom megint elhalasztva jövő hétre! :roll: Pedig már jó hulla vagyok, apa háta miatt ugye én csinálok itthon mindent(!), meg most 2 ember körül ugrálni! Kicsit fárasztó! Aaaaaludniiiii akarok!!!!
Na megyek is, legalább ma korán lefekszem!

Kép
kernico
 
 


Helló!
Na hogy aludtatok? Kiara mennyit alszik napközben? Tegnap rám is olyan fáradtság jött rám ebéd után, hogy letettem Mátét, én is gyorsan ettem pár falatot, aztán mosogatás és mindenféle rendrakás nélkül eldőltem. Apa keltett a telefonjával, és már 14 óra volt. :oops: Este meg emiatt alig bírtam elaludni. Mondjuk járt az agyam a lakáseladáson is.
Kinga

Kép
németh
 
 


Kedves mindenki!


Érdi anyuka vagyok, és szeretném eladni a kislányom hordozóját, amit 4X használtunk.



ár: 10000,-Ft

tel: 30/3100056

Kép
g.erika
 
 


Kinga: éjszaka meglepően jól telt, nem ébredt, csak reggel! De fog sincs sehol, bár kicsit jobban kint van az a rágó! Napközben vagy 2szer alszik, 10-12ig, aztán 16-17ig, bár ez a ritkább, hogy reggel vissza akar menni még, vagy ebéd után 2órát kb., de az meg még kevés neki, és akkor este nagyon nyügi szokott lenni!
De ma is tiszta kis hiszti volt időnként! Passz, hogy miért, viszont a lába rendben! :D És még a krumplistésztát is megette! (az élet apró örömei :lol: )

Mennyi idősen szoknak át kb. napi 1szeri alvásra?

Ááá, apa holnap is dolgozni fog, meg ... szóval jövő hét végére várhatom, hogy alhatok kicsit! délután meg már nekem nem megy, bármennyire fáradt vagyok! :(

Éva:
Samu? Bölcsi?

Detty: nem úgy volt, hogy többször jössz? :wink: Mi újság veletek?

Kép
kernico
 
 


Niki, nem tudom, hogy mikor szokott át 1X-i alvásra. Szerintem ő már hamarabb. Azt tudom, hogy tavasszal, amikor 1 éves lett és elkezdtünk a játszóra járni már csak 1X aludt. Eleinte 10-14-ig, aztán most meg 12-14-ig kb. De fel szoktam kelteni, mert egyébként meg elaludna ki tudja meddig és akkor meg volt már, hogy este fél 11-kor is még ugrált az ágyában meg sikongatott. :twisted: De ez teljesen gyerekfüggő. Van aki meg nem is alszik 1 éves kora után. Úgyhogy mi szerencsések vagyunk.
Kinga

Kép
németh
 
 


Sziasztok!

Samu is egy éves kora körül (talán előtte egy kicsivel) szokott át a napi egyszeri alvásra. És akkor ő is nyomott egyben akár 3-4 órát is, sőt mostanában is tud akár 3 órát aludni.
De ezen ne izgulj, vannak ismerős gyerekek, akik másfél évesen is inkább 2x aludtak kevesebbet. A bölcsiben a 13-15 hós gyerköcök többsége még 2x aludt egy nap.

Apa ma éjjel jön haza. Sajnos csak a hétvégére, de ez is valami...
Megyek is, egész délután főztem (munka után), fáradt vagyok.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, Kiara megtanult fújni! "Felfújjuk együtt" a strandlabdát, és amikor főztem a brokkolit, husit, odajött kóstolót kérni, és mondtam neki, hogy még meleg, meg kell fújni, és megfújta, aztán ette csak le a kanálról! Annyira édes volt! :D :D :D
Meg ma ráadtam a kis hátizsákját, meg az óriási mamuszát, és le sem akarta venni, illetve amikor levette, már vetette is vissza. Itt rohangált - már amennyire menni tudott a mamuszban, óriásiakat lépve - a lakásban, hátán a zsákja! Majd meg zabáltam!

Öcsém meg jól járt. A mostani viharban lefújta a szomszéd kutyahelyéről a palatetőt, és rádobta öcsém kocsijára, jót odacsapkodta többször is, tiszta karcolás lett az autó. Most akarta eladni! :roll:

Köszi, egyszer csak majd átszokik. Mondjuk mostanában megint hamar befárad reggel, úgyhogy be is rakom aludni mindig.

Másik kérdésem is van ám! :wink: Fogmosással hogy áll a két nagy fiú? Én reggelente együtt mosom vele a fogunkat, de este csak odaadom rágcsálni. De azt nem engedi soha, hogy én csináljam, kiveszi és rágja tovább inkább. Hogy tanítjátok őket? Ja, és az én fogamat azt mosná rendesen, szóval a mozdulat megvan neki, csak nem a sajátján!

Na jóccakát, apa ma sincs itthon, majd reggel jön csak! :( Váltják egymást ezek az apák!

Kép
kernico
 
 


Sziasztok!

Kiarának gratulálok az új tudományokhoz! Édes lehet, ahogy fújja a labdát, brokkolit, és rohangál a mamuszban hátizsákkal.
Öcséd autóját sajnálom.

Fogmosás: én esténként adtam /adom Samunak a fogkefét a fürdőkádban kb 1 éves korától. Reggelente még ritkán, de ez is lassan szokás lesz. A dörzsölés már nagyon profin megy, de köpni nem tud, pontosabban viccesnek találja, meg utánoz is lelkesen, de valójában nem köp ki semmit (pl. a vizet, fogkrémet).

Úgy tünik, megint beteg lett Samu. Most ránk jár a rúd... Náthás (vizes orrfolyással), köhécsel, tüsszög, de hőemelkedése / láza nincs, étvágya van, meg a kedve sem rossz - így most dilemmázok a bölcsin. Nem egyszerű eset. A bölcsiben azt mondták, náthával még mehet a gyerek, de ha hőemelkedése van, akkor már nem...
Közben meg a dokinéni rendelésére se szívesen megyek ebben az influenzás időben, mert ha eddig nem is, akkor ott tuti benyal valami komolyabbat.
Meg persze azt sem szeretném, ha mást is megfertőzne. Meg túlaggódni sem akarom a dolgot. No, most légy okos :)
üdv:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!
Éva: jó kérdések ezek! :D Szerintem hívd fel a drnőt. De gondolom mostanra már úgyis csináltál valamit. Jobbulást nektek!
Niki: nálunk minden este ordítás van a fogmosásból, mert nem engedi, hogy a felső metszőfogait megmossam. De rágcsálni nagyon szereti a fogkefét, van, hogy egy nap többször odaadom neki. Köpni szintén nem tud.
Gratulálok a fújáshoz! :D
Kinga

Kép
németh
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk szurin, egész jól viselte, de amikor beleszúrták a tűt, meglepődött, és azt mondta, hogy Auuu, utánna meg pityergett kicsit de nem volt vészes. Lemérték: 9400 gr pelussal, és 77 centi. Március 5.-én megyünk vissza majd a 15 hós szurira is, aztán egy időre letudva.

Kullancs ellenit ki adatja-adatta be? És az hogy van? Hány darab, mennyibe kerül, meg ilyenek, tudjátok? Én be szeretném, mert mint tudjátok, itt a Dunaparton előfordul nyáron kullancs, és ha majd rohangál, nem szeretném, hogy valami baja legyen. Én parázok a kullancsoktól! Pfujjjjjj :x

Köszi a fogmosásot válaszokat, próbálkozunk.

Éva: Samu jól van már?

Ja, dokinéni jól meglepődött, hogy felül van 4 fogunk, lent meg semmi, de fent már örlő is van. De mondta, hogy semmi baj, mert alul látszanak, hogy vannak, úgyhogy majd jönnek azok is, ha akarnak! :roll:

Kép
kernico
 
 


Niki: én be akarom adatni. Azt hiszem majd tavasszal kell. De a többit elfelejtettem. :( Na meg a tavasz is itt van már.
Most megyek mert nincs jó kedvem. És nem is tervezem, hogy jobb lesz a közeljövőben. :twisted: Szarakodunk az adásvétellel. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
németh
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, apának teljesen beállt a háta, annyira, hogy az átfordulásokhoz is én segítek neki, a wc-re meg kúszás. Nagyon szenved szegény. Ééééés, mivel nem ide van bejelentve, a körzeti nem jött ki délelött. Azóta telefonálok mindenhová, de leráznak, hogy akkor nem az ő felelőségük, meg most nem tudnak kijönni, ... na végre a délutános körzeti mondta, hogy este rendelés után kijön, és különben is, ez az ő dolguk, nem érti miért sz@rakodtak velünk egész nap. :evil: :evil:
Kiara meg tiszta nyügi, egész nap a lábamon lógott, és sírt, közben főzni, apához rohangálni, segíteni, ... :roll: Most a csaj alszik, apának meg mondtam, hogy hagyjon most békén végre 5 percig. :oops:
Nagyon kész vagyok ma! :(

Kinga: neked jobb már a kedved, megoldódott? Mi (volt) a gáz? Azzal nállunk is szórakoztak! :roll:

Kép
kernico
 
 


Gyorsan még képet is dobok fel: :wink: Bocsi, sok leszek!

Kép

Merülés után kiérkezés:

Kép

Pihizünk egyet:

Kép

Mozizunk :wink: : (kupit ne nézzétek :oops: )

Kép

Kép
kernico
 
 


Helló!
Jaj nagyon édi! A mozizósnál meg lehet zabálni! :P Apa rendbe jött már?
Nekünk meg visszaléptek a vevők, úgyhogy egyelőre maradunk. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép
németh
 
 


Kinga: vevők :evil: Legalább foglalót adtak? És az üllői telek, így nem tudjátok megvenni, vagy most hogy lesz? Szegények!
Apa háta kicsit jobb, már néha lemegy bagózni is! :roll: Sajna ehhez idő kell, és pihenés!

Én mondjuk már nagyon nehezen bírom, apához ugrálás (nem a legjobb beteg :roll: ), Kiara a lábamon, főzni, mosni, takarítani, ... mindig van valami. Pont ma érzem azt, hogy ez már most nagyon sok! :( De majd csak jó lesz!

Kiarának meg lehet jön megint foga, mert piros a popsija, és megint állandóan a szájában matat, és most nyáladzik is! :roll: Persze ehhez azért nyügi is, úgy sajnálom szegényt, mert most nincs annyi türelmem sem.
Na jó, nem is irkálok, mert csak ontom itt a depi hangulatot!

Kép
kernico
 
 


Nem adtak foglalót. A telek meg már a mienk, mert végül is ajándékozási szerződés lett belőle, aztán persze majd kifizetjük ( :roll: ), csak így jobb volt az adók miatt.
Na a bagózás az már a biztos gyógyulás jele. Én is cigiztem, úgyhogy tudom! Tényleg nem lehet könnyű most neked, tudod nálunk is volt hátas történet a télen... Ezek a férfiak! Borzasztóak betegen! :? Kiarának nagyon beindultak a fogai! Pont a legjobbkor, mi? Nekem is sokszor van lelkiismeret-furdalásom Mátéval kapcs., amikor nem igazán a legtürelmesebb anyuka vagyok. De szerintem nincs senki olyan, hogy mindig tutujgatós, játszós meg türelmes.
Na kitartás!
Kinga

Kép
németh
 
 


Kinga: az gáz, mármint, hogy még a foglaló sem maradt meg nektek. Most akkor vevőkeresés?
Bagózás: tudom, én is cigiztem, és most amióta nem anyatejes a csaj, néha elszívok egy szálat. Tudom, hogy nagyon nem kéne, de ... erről ugye leszokni nem lehet, csak abbahagyni! :oops: :oops: És úgy utálom magam érte, de ...
De akkor jó, hogy nem csak nekem nincs határtalan türelmem. Mármint az a jó benne, hogy nem egyedül vagyok vele, mert néha tényleg olyan bűntudatom van.

Éva, Kinga: bentre mit adtok a lábukra? Kiarának csak csúszásgátlós zokni van rajta (az a szilikontalpó a Kenguru Goldból), de most meg mindenhol azt olvasom, hogy egyenes talajon, azaz bent is adjunk rá cipőt, szandit. Tudom, nyáron majd a füvön mezítláb lesz, de bentre cipő? Ti szoktatok? Ezzel a láb témával annyira ellentéteseket hallok, hogy csak kapkodom a fejem. Meg mindenhol azt olvasom, hogy ha cipőt veszünk, akkor 1 centivel nagyobbat, mert az jó 2-3 hónapig, és annyi jó, hogy mozogjon benne azért a lába, de a bokájánál fixen tartsa. Mi vettünk 1 centivel nagyobb cipőt, erre unokatesómék leb@sztak, hogy miért a gyerek cipőjén spórolunk. De nem spórolni akartam! :roll:
Szóval cipőtémában osszátok légyszi az eszet nekem! :wink:

Detty, Gurulka? Nagyon eltűntetek!

Kép
kernico
 
 


Jó napot!
És te nem félsz, hogy visszaszoksz rá? Egyébként én is sokat gondolok rá! :oops:
Igen, vevőkeresés. Megint meghirdettük. Ha tudtok valakit, akinek kellene egy tök szuper, álom, vissza-nem-térő-ajánlat lakás akkor ajánlom a magunkét!
Észosztás: na az 1 cm még nem hallottam. De ez a cipőtéma tényleg nevetséges. Én bentre vettem neki mamuszt, azt levette a lábáról. Kaptunk egy benti cipőt, az fűzős, nem veszi le, csak beleizzad a lába. Az meg nem annyira egészséges. A szomszédasszonyom szandit ad a gyerekére, csak Máté már kinőtte a nyárit, azért meg nem fogok venni, hogy bentre is legyen egy. Szóval marad a félmegoldás: reggel felvesszük a cipőt aztán az első pelusozás után elfelejtem visszaadni és akkor zokniban marad. :lol:
Ma jöttem rá, hogy holnap be kell iratkozni a suliban. Még épp időben, nem? Meg vezetni is megyek. (Kár, hogy hányós emotikon nincs itt balra...)
Puszi
Kinga

Kép
németh
 
 


Kinga: de félek tőle, de mostanában annyira ki vagyok merülve, meg tiszta ideg vagyok apa meg pénzkérdés miatt, hogy nagyon jól esik. Tudom, hogy tiszta hülye vagyok, meg ha jobb lesz kicsit is a helyzet, nem fogok, meg hát tesót is szeretnénk majd, úgyhogy van miért is nem dohányozni. Amikor arról volt szó, hogy kezdjünk bele a babaprojectbe egyből letettem elötte simán, mert volt értelme. Mondjuk nem akarok visszaszokni, de néha annyira jó most. Bár szégyenlem is magam rendesen miatta, de most nincs lelkierőm. Meg semmilyen erőm!

Ja, apa háta ma megint nagyon rossz. Kezdődik az egész elölről. Most kérünk a dokijától beutalót, mert az idegsebészetre csak a saját reumása adhat állítólag. Anyós próbálja intézni. Remélem összejön, mert ... nagyon kivagyunk!

Ha hallok valamit szólok, de hírdessétek mindenhol. Neten, ...

Cipő meg: volt egy szandija, az tépőzáras, szétszedi, a masnit dupla csomóra kötöm, kibontja(!) :roll:

Suliba már beiratkoztam szerencsére, már le is küldtem mindent, még az OEP-nél is voltam igazolásért már, hogy ne kelljen fizetni! Nagyon ügyes vagyok! :lol: :lol: :lol:

Kép
kernico
 
 


Helló!
Remélem sikerült elintézni Apa dolgait! Na meg főleg, hogy ne fájjon neki.
Én most sokat sírtam ma, mert nem tudom, hogy terhes vagyok-e vagy nem. Kicsit beleőrültem már ebbe a kistesó projektbe.
Megyek is mert csak a f..................-ságaimat írogatnám. :roll:
kinga

Kép
németh
 
 


Kinga: nyugodtan panaszkodd ki magad, ha az jól esik! Én itt vagyok, és meghallgatlak! Ha más nem is nagyon jár erre mostanában! :wink:
Nekünk elég macerás volt, mire Kiara összejött, mert PCO-s vagyok/voltam, de akkor jött, amikor nem stresszeltem már magam rajta, hogy miért nem (apa akkor halt meg + szakdolgozatot írtam, így eszembe sem jutott, csak 5 héttel később tesztet csinálni). Tudom, milyen nehéz nem erre gondolni, de ásd bele magad valamibe, mondjuk lakáseladás, új ház tervei, csempe színe, hol van jó áron ... (nem okoskodni akarok, de hátha segít kicsit)

Apának most kaptunk új gyulladáscsökkentőt, aztán holnap hívjuk az Amerikai úti klinikát, ott volt a dokija, kérünk időpontot, valahogy majd bevisszük. Majd megkérem öcsémet!
Kiara meg ma is egész nap a nadrágomat rángatja, hihetetlen. Vettünk nyáron mosogatógépet, hogy ne legyen olyan macerás, hát az nem is érdekli, ha mosogatok, akkor azért elvan, de ha próbálnék bepakolni a gépbe, egyből jön, és a koszos cuccokat rántgatja ki, hiába szólok neki. Mosogatnék én szívesen már, de most meg mosogatószerem sincs itthon. Na majd holnap veszek!

Többiek! Csak ketten tartjuk a frontot? Vagy túl sokat panaszkodunk, és inkább nem is jöttök! :wink: Gyertek már és írjatok!

Kép
kernico
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?