Új privát üzeneted érkezett!

Akkor ezek szerint rettentő jól álcáztam magam!!!!!!!! :D :twisted: :D :twisted: :D :twisted: :D :twisted:

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!!!! Parfümvásár!!!Részletek itt, akit érdekel:
http://www.gportal.hu/portal/lkverus/
Árak mennek lejebb is, a rendelés mennyiségétől függően!!!


Hogy vagytok?? Remélem nincs betegség, mindenki jól van!?
Nálunk Ági beteg lett kicsit, fülfájás, nátha...de amúgy jól van.
Várjuk a jóidőt, sok napsütéssel, és sok bicajozással!!!!
Hogy vagy szinagy?

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Hahóóóóóóóó

mi vagyogatunk :) Míra,majd Apája végül tegnapra Bálint is bárányhimlős lett :) :(
Míra ár a héten oviba jár,2 hétig itthon,aoja ma már ment dolgozni,kicsi pasim meg csak nő :)
amúgy vagyunk csak már unom h. vki mindig beteg :evil:

pusz

KépKép
viranka
 
 

 
 

Sziasztok!

Verus, köszi kérdésed, jól vagyok, bár már a növekvő poci okoz egy kis ülés-és fekvésbeli kellemetlenséget :( Tegnap voltunk kórház látogatáson, a szülésznő megmutatta a szülőszobát. Szerencsére elég barátságos, nem fehérek a falak, hanem tejeskávé-szerű, képek vannak és az egész elég otthonos. Sajnos a kórtermeket nem tudta megmutatni meg az egyágyas szobákat sem, bár az egyágyast első szülőnek nem is ajánlotta. Jött velem apa is, neki is elmondta mire kell számítani, merthogy apás szülést szeretnénk. Jövő héten még megyek egy uh-ra, utána jönnek a ctg-k. Hát dióhéjban ennyi :)
Közületek szült valaki edával? Itt a Klinikán nem igazán pártolják, a szülésznőm sem. Vélemények, tapasztalat?

Szegény Viranka, ez a bárányhimlő nem kímélt titeket! Ezek szerint még a párodnak sem volt sosem, hogy most elkapta? És az mitől múlik el? Még jó, hogy te tartottad a frontot :)

KépKép
szinagy
 
 


hali!!!
Virinka!!Mi még nem voltunk bárányhimlősek!!!Kérhetnénk belőle, vagy már késő??????
Szinagy!Tök jó lehet az a szülöszoba, nekem gázos zöld vol, meg fehér csempés.....hát jó növögetést! Én imádtam ezt az időszakot, kis hasam volt, és valahogy jó...hiányzik is kicsit, de ami késik, nem múlik...:)
Jó éjt mindenkinek!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


bocsi Viranka, hogy félreírtam a neved, már későn vettem észre!!!!Bocsi!!!!:)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Verus!
Bálinton még nem pörkösödnek a hólyagok még fertőz :) emiatt még karanténban vagyok vele :( biztos szeretnéd? :) ha igen fussunk össze vhol,és adunk kicsi vírust nektek :) :)

KépKép
viranka
 
 


már próbáltuk így elkapni, de nem sikerült....azért lehet nem mennék utána ennyire:)de jó lenne túlleni rajta most inkább, mint nyáron...meg sulis időben....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Szilvi:
én a harmadik babánál sem tágultam rendesen és a végén adtak EDA-t, utána félórán belül megszületett a baba. Teljesen ellazította a lenti izmaimat :)

én soha nem lennék közös szobában senkivel, ha még egyszer szülnék!!!

és a legfontosabb: ne hidd el, hogy ha nincs Veled éjszaka a baba, akkor jobban tudsz pihenni, ezzel csak azt lehet elérni, hogy éjjel tápszert kap és lehet, hogy soha többet nem tudod rendesen szoptatni!! ez drasztikusan hangzik, de egy csomó anyuka jön haza úgy, hogy : "nincs tejem, úgyhogy tápszerezni kell!!"
erről tudnék mesélni, ha bármikor szopis segítségre van szükséged szólj bátran!!

Vera:
na, akkor nem úszták meg a többiek sem... :? , legalább ezt letudtátok!!

Verus:
milyen az új munkahely?? még mindig tetszik??
mikorra tervezitek a 3. babát?? :wink:

Nálunk köhögnek a kiscsajok, mondjuk én is kicsit...

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!

Verus! Ezek szerint lesz még harmadik bébi? De izgi! :)

Tündi!
Köszi a tapasztalatokat! Érdekes, hogy az edáról általában azt mondják, hogy elnyújthatja a szülést, mert fájásgyengeség léphet fel, mégis eddig a legtöbb ismerősöm, aki edával szült, hozzád hasonlóan azt mondta, hogy miután megkapta, hamar megszült. Hát ebben a kérdésben nehéz okosnak lenni, én sem tudom még, hogy legyen. Igaziból úgy szeretném, ahogy majd a helyzet adja, csak az a baj, ha nem lesz bent anesztes, aki beadja, akkor nem fogok tudni kérni akkor sem, ha végül szeretnék. Így meg előre le kellene beszélnem, hogy szeretnék, viszont úgy érzem, mindenképpen meg akarom próbálni természetes úton és csak lehetőségnek szeretném az edát, dehát ez nem biztos, hogy összejön :(

Szívem szerint én is egyágyas szobába mennék, de mivel azok a szobák fent vannak a másodikon, a szülőszobák és a kórtermek pedig a félemeleten, nagyon el lennék szeparálva, és a csecsemősök nem jönnének fel hozzám. A szülésznő szerint először szülőnek nem jó egyedül és azért ebben lehet valami. Remélem nem a legszörnyűbb gárdát sikerül kifognom. A babát nem tervezem leadni éjszakára sem, pontosan az általad is említett okok miatt. A szopis segítséget előre is köszönöm, ha szükségem lesz rá, élni fogok vele :)

KépKép
szinagy
 
 


Szinagy!

én EDA nélkül szültem a gyerekeimet szóval gőzöm sincs milyen érzés :).Bálintnál pl. már tudatosan figyeltem a tolófájások közt a levegővételre s próbáltam teljesen kizárni a külvilágot ez sokat segített :)
Én meg 1 ágyas szobába nem mennék,főleg akkor nem ha az első gyerekemet szülném.Ki tudja milyen csecsemőst fogsz ki,segít-e a szoptatásban.Ha szerencséd van akkor olyan szobatársad lehet aki még segíteni is tud,barátok lesztek :) Míránál így volt,csecsemősök már bocsánat de le se tojták az embert,az 5.gyerekét szülő anyuka mutatta meg h. is csináljam :shock:

Tünde!
legalább ezen túl vagyunk :) igaz,de Bálintot sajnálom nagyon,bár meglepően jól tűri és már a hátán száradnak a pettyei :) viszonta mi rossz,h. most nem kenhetem semmivel a bőrét,nem lehet a fürdővizében sem semmi így már megint kezd smirglifeje lenni :(

Többiek????????????????????????

KépKép
viranka
 
 


Szilvi:
én úgy terveztem, hogy nem kell EDA, de mivel nem tágultam 6 óra alatt semmit és az oxitocin sem hatott jól, így a szülésznő ajánlotta, hogy hátha...
az a legérdekesebb, hogy a fájdalomból mindent éreztem, csak kb. 1 óra múlva "bénult" meg az alsó részem

Hát, én az első gyereknél olyan "szuper" tanácsokat kaptam a csecsemősöktől, hogy egyáltalán nem tudtam szoptatni, rögtön adták a bimbóvédőt, amitől nem volt elég inger a mellnek, így a gyerek hiába erőlködött nem jött semmi, persze én is azt hittem nincs tejem...
Aztán a másik kettőnél már kiképeztem magam :D
www.lll.hu

Ma voltam egy hatóanyag szemináriumon.
A lényeg, hogy csak olyan kozmetikumokat szabad használni, amiben olyan anyagok vannak, amit a bőr is előállít (csak nem jó arányban), a kiegyensúlyozott működést kell segíteni a kozmetikumokkal.

A legtöbb készítmény 80%víz, hogy ez ne romoljon meg kell bele sok tartósítószer, ez így büdi lenne, ezért raknak bele parfümöt, a végén pedig 1 ezrelék normális anyagot...

A táplálékkal a káros anyagok 40, a bőrön át a 70%-a szívódik fel :!:

Kérdés:
vajon megenné-e valaki azt a krémet amit az arcára ken???
nincs olyan hülye, hogy ennyi vegyszert megegyen, akkor miért keni fel?????

Szóval én majd ha megnyitom a kozmetikát, garantáltan hasznos anyagokkal fogok dolgozni (már alig várom... :D )

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Erről jut eszembe:
már a babákat is elárasztják kozmetikumokkal, amitől aztán úgy tönkre megy szegény bőre, hogy az allergiákat, ekcémákat alig lehet elmulasztani

ha valakinek van kedve írja le a kozmetikumai (babáé is) összetételét és segítek kielemezni, na eldugulok... :)

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde!

inkább elküldöm mélben :) mi bőrgyógyász által felírt krémet használunk :)
izgi lehetett :) mikor is nyitod a kozmetikádat? sminktanfolyam jó?

BArbara,Trapista,GYöngyi???????????????????????????????

KépKép
viranka
 
 


Sziasztok!!!!

3. bébi még távlati:)De egy év múlva már szeretnék kismama lenni esetleg....
Munkahely jó, főleg így egy hét betegszabi után.....:)(Ágival itthon voltunk takonykór miatt, na ilyen a Vecserka, nem hív vissza kontrollra 3 nap múlva, inkább ad egy-két hét itthont)

Tünde!!!Tök jó hogy ilyeneket tanulsz! Én magam keverem a kézkrémemet a patikában(honlapomon az összetétel), és a gyerekek kréme is csak ilyen natur....ált. ung. refrig. De arckencének a forever aloe lila krémet használom, és attól semmi baja a bőrömnek, minden mástól pöttyös voltam:)
Ha csak "bevizsgált", természetes kencéket fogsz használni, tuti hozzád járok majd!!!Van egy barátném, aki kozmetikus volt Vácon, aztán elcsábította egy cég, és már nem műveli, és ő nagyon jó termékekkel dolgozott....tök natur volt, algás...stb.az olyant nagyon birom. Nehéz igazán jó terméket találni, amitől mondjuk 10 év múlva nem rohad le a bőröd.... :D Mit szólsz az avon Planet Spa termékeihez???Szeretem azokat, bár tuti tök károsak!
Na jó éjt mindenkinek, és szép napos, tavaszi hetet!!!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok,

Bocsi kicsit eltűntem :oops:
Viranka , nem lehetett semmi , hogy majdnem az egész család bárányhimlős lett. Mostanában hallottam már egykét esetet , amikor felnőtt korban újra elkapták pedig gyerekkorban is átestek rajta. Nálatok a férjed most volt először himlős?
Bálintnak jobbulást!

Szinagy, én kaptam EDA-t bár nagyon nem akartam . De miután felváltva mondogatta szülésznő és a doki , hogy szerintük kellene , beleegyeztem. Sajnos nálam nem jött be, mert így is műtét lett belőle. :cry:
De az tuti , hogy ha lehet a következő babánál is megpróbálom elkerülni.
Mi hárman voltunk egy szobában , és nagyon nagy mázlim volt, mert tényleg rendes csajokat fogtam ki. Szerintem , első babásként egyágyasban biztos depressziós lettem voltam. A csecsemősök szinte semmit nem segítettek , ahogy Viranka írta le se tojtak. Pedig nem is egy helyen szültünk ….
Szóval ez mindenhol így van, de fel lehet készülni rá . Nálam az volt a baj , hogy én nem számítottam erre és el sem tudtam képzelni , hogy esetleg a szoptatás sem fog rögtön menni. De sokat segítettek a szobatársaim és persze az is , hogy éjjel nappal együtt voltunk a kiscsajommal . Így mire hazajöttünk a kórházból minden simán ment.

Igaz nekem még nincs olyan nagy rutinom mint a Tündének vagy a Veráknak ,de ha segítség vagy tanács kell bármiben én is szívesen segítek.

Tünde, én is mindig szörnyülködöm, amikor meglátom egy egy krémnek az összetevőit.Zsófival még mindenből gyógyszertárit használunk pont emiatt. Mostanában kezdtem én is keresgélni a natur kozmetikai termékeket csak ezek iszonyat drágák. A régi kozmetikusom Ilcsi néni termékeit használta és nekem az nagyon bejött , viszont már nagyon régen voltam nála .Esetleg nem tudsz valakit itt a környéken , aki ezekkel a termékekkel foglakozik ?
Tényleg neked van már elképzelésed , hogy mit fogsz majd használni ?

Ikverus , most vettem észre a first csomagolásán , hogy felbontás után 3 hónapig lehet használni . Ez tényleg így van ? Én régebben több mint egy évig használtam . Ja és köszi megkaptam Nyuszikától a pénzt.

Barbara édes lehet az árnyékot kergető Angi… :lol:

Pusza mindenkinek, betegeknek jobbulást!

KépKép
trapista
 
 


Trapista!!!Nyugodtan használhatot felbontás után egy évig is, esetleg tartsd hűtőben, én is egy évig használtam még!!!!!Ezt muszáj ráírni, mert ezzel kivédnek mindenféle anyagbeli változási lehetőséget(pl. gyógyszereken a mellékhatás) Szóval nyugodtan használhatod!!!!Én még hűtőbe se tettem, semmibaja nem volt!!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Először egy érdekes eset:
Anyósom volt egy bio bemutatón és kapott is ajándékot, szuper sampont, az összetétele:
aqua (víz), sodium laureth sulfate (habosító anyag), sodium clorid (konyhasó), 5 féle kémiai tartósítószer, parfüm, 2 féle szinezék (CI....)

Szerintetek hol az aloe vera?????

az, hogy valamire rá an írva, hogy "natur vagy természetes" termék, azt is jelentheti, hogy van benne egy csepp növénykivonat...

Sajnos még 1-1,5 év, mire kezdeni tudok, viszont nyár elején megyek cukorgyanta tanfolyamra és azt már onnantól szeretném csinálni... :!: :D

Cégek (teljesség igénye nélkül) amik jónak tünnek egyelőre:
Dr Baumann, Dr Hauschka, ILCSI, Neways, Phura, Lyl
DM-es Babylove fürdető!!!

Dumakeszin vagy egy ILCSI refencia kozmetika, Ilcsi honlapon lehet utánkeresni

Verus:
én is vettem már FLP-s dolgokat, de pl. a dezodorban triclosan van, ami az EU-ban 2 éve tiltott mert májtoxikus, a gélben meg tartósító van, amire nálunk Dorina allergiás (bevétel után piros foltos lett az egész arca)
az Avon-nál egy barátnőm dolgozott (nem üzletkötőként), ő elmondta, hogy mik vannak benne, erről inkább most nem beszélnék... :shock:

én most csak azt kutatom, hogy mivel tudok majd segíteni a bőrnek, hogy egészséges legyen, mert attól majd szép is lesz (fordítva nem működik) :)

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


az előbb lemaradt:
az ajándék sampon neve: Aloe vera sampon

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde!kössz az infókat, kb. erre számítottam!!Az aloés dezodor amúgy meg szar is szerintem, mert én érzem magam büdinek tőle, és az már gáz.....:) De van aki esküszik rá!Hát akármit nem kenek magamra....
Dmes babacuccokat szeretjük, bár már nem vagyunk babák:) Majd megkérdem a barátnőmet, mivel dolgozott, mert az tényleg jó volt, tényleg természetes, és nem láttam árulni sehol.. kiváncsi vagyok a Te véleményedre is!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Verus: oké, kíváncsi vagyok!!!
Egyébként egy érdekesség: ha elkezd valaki tényleg bio dezodort használni, akkor egy ideig azért lesz büdi, mert a méreganyagok távoznak, ha beáll a szervezet egyensúlya, akkor elmúlik
ha pl. méregtelenítesz, akkor először rosszul leszel, fáj a fejed, jönnek a pattanások...stb, a méreganyagok ahogy mozgolódnak/ürülnek ezt okozzák

Vera:
smink tanfolyam nagyon jó!!! :)

Már alig várom, hogy jó idő legyen, akkor talizhatnánk!!! :D

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!

Csecsemősökről azt mondanám, és ez nem csak az én tapasztalatom, h kérni kell tőlük a segítséget. Mondjuk ki kell választani, h kitől érdemes.
Bababarát kórházban is volt, aki a műszakjában körbement a kórtermeken, érdeklődött, volt, aki ki sem mozdult az újszülöttosztályról. De én azért az ilyen nem-kimozdulósokat is megkértem, segítsenek mellre tenni a babát (odamentem és az újsz.osztályon szoptattam), mert vhogy nem vette be elég mélyen a szájába a cicit és sebesedni kezdett. (És nem az első csemetém, hanem a második. Miután az elsőt két évig szoptattam. Mindig lehet vmi meglepi.) Gyakorlatilag odajártam szoptatni, így sikerült elérni, h mire hazamentem, már nem sebesedett a mellbimbóm.

1-többágyas: elsőnél nagyon szerettem volna egyágyast, h a férjem hármasban lehessünk. (Ott csak a folyosón lehettek a látogatók.) Végülis egész jó szobatársak voltak, csak a lényeg, h a rooming-inben kölcsönösen el kell fogadni, h a babák olyanok, h sírnak. :)

Érdekeseket írtatok. Tünde, én szeretem a Dove-ot, az biztos nem túl jó a bőrnek, igaz? Tudsz vmi jót ajánlani?

Régebben írtatok Aloe Veráról, ha jól emlékszem. Fülfájásra vettünk most egy Activatort. Állítólag belsőleg is használható. Tudtok erről vmit?

Barbara, hát Angi nagyon édes lehet! Mi a fiammal árnyékfogózni is szoktunk, feladat: rá kell lépnie az árnyékomra. Jó móka, de inkább fűben, mert néha nyilván gurul a földön.

Viranka, remélem, jól vagytok már!
leovica
 
 


Viranka: mire gondolsz? tusfürdő, krém...??

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Bocsi, Leovicának szántam az előzőt :oops:

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


micsoda pörgés :lol:

Vera! ++++++++++++

Szinagy! szerintem az a lényeg, hogy úgy állj, hozzá ahogy írod: majd meglátod mi lesz. s ilyet már olvastam, hogy előre el kell dönteni, de sztem bármi lesz, lesz megoldás is 8) .
Én kétágyasban voltam, s jobban örültem volna ha nem. nem volt nagyon gáz, de :roll: ... mindegy túléltük. én ugyanott szültem először ahol Viranka, s én kaptam segítséget - bár az is igaz, hogy a harmadik csecsemős volt aki végre használható tanácsot adott.

Tünde! azt nem is tudtam, hogy saját kozmetika is lesz. izgi :lol: s mi az a cukorgyanta? vmi speckó gyantázás?
én itthon avonokat használok. amikor még kozmetikushoz jártam ő Ilcsizett, s nagyon szerettem. (most a kozmetikus annyira lát, hogy rohanok, s gyorsan szőrteleníts :lol: )

Leovica! de jó hogy jelentkeztél :lol:

gyerkőcnél mi vagy gyogyótárit, vagy a weleda termékeket használtuk/juk.

mi is épp most fejeztünk be egy hurutus dögség leverését :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


sziasztok!
Leovica! Activatort lehet belsőleg is, attól függ mire, és kinek! Pl. lázra, fájd. csillapítónak, görcsoldónak! Utóbbira nekem nem volt jó, de lázra jó volt gyerekeknek(próbátuk) Amúgy fülgondra az a legjobb, vagy a first!Egyből elmulazstotta.(nekem fogfájásra is nagyon jó volt)

tünde! Még nem tudtam megkérdezni,de igyekszem!!!:)Télleg! Mi a cukorgyanta???

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Még fontos!Leovica! Rettentő rossz íze van! Gyerknek kicsit kinzás....:)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok.
Hú de jó ez a kis kozmetikai eszmecsere, :D de azért had védjem meg egy kicsit az aloes dezodort.( én néha ezt használom felválta babahintőporral)
Igaz ugyan , hogy tartalmaz triclosant, de szerintem még így is kevésbé kártékony mint a többi 24 órás izzadáságátló. Nagyon sok kozmetikai termék tartalmazza ezt a szert, többek között egy csomo márkás fogkrém is , mint pl Blendamed vagy a Colgate. Persze azért jobb ezeket is mellőzni..
Egyébként ez az egész izzadsággátlás baromi egészségtelen dolog , ahogy Tünde is írta így méregtelenít a szervezetünk és szabályozza a testhőmérsékletünket Mi meg vagyunk olyan lükék , hogy eltömítjük a verejtékmirigyeket , és így megakadályozzuk azt is hogy a káros méreganyagokat kiizzadjuk. :roll: Ha innen nézzük a dolgot ,akkor minél hatékonyabb egy izzadásgátló , annál károsabb a szervezetünknek.

Tünde arra én is kíváncsi lennék mit mondanak nektek a suliban a Dove termékekre. Én is ilyen tusfürdőt és testápolót használok és nagyon szeretem. De ha van tuti naturkozmetikai tipped szívesen váltanék. :wink:

Verus végre volt pár percem átnézni a honlapodat , szerintem nagyon jó . Érdekes dolgokat gyűjtöttél össze.

KépKép
trapista
 
 


Akkor közkívánatra :lol:

Cukorgyanta: a lényege, hogy a pasztát kézzel kell felkenni a szőr növekedésre ellenkezőleg, lehúzni pedig a szőrnövés irányába, így nincs betört szőrszál, nincs gyantaallergia, a szőr sokkal később nő ki, a cukorpaszta meleg vízzel lemosható...
szóval nincs vegyszer, rövidebb szőröket is hatékonyan el lehet távolítani
viszont külön 2 napos tanfolyam kell hozzá, utána lehet vele foglalkozni
picivel drágább, mint a sima gyanta, viszont teljesen bőrbarát

A kozmetikumokat nem márka, hanem az adott termékben lévő anyagok szerint kell megítélni

A legtöbb cég nagyon olcsó anyagokat tesz a termékekbe, pl. egy 10 ezer forintos krémben kb. 300,- az alapanyag, a többi a reklám, szállítás, csomagolás

A tényleg hatékony és bio termékek pedig azért nem olcsók, mert normális/drágább anyagok vannak benne

Itthon mi csak a DM-es babylove (kék dobozos) fürdetőt használjuk mind az öten!!, abban minden oké!! 549,-
Ilcsit, DrBaumann-t csak kozmetikusnál lehet kapni, de van egy tiszta termékeket gyártó cég:

www.neways.hu

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Napozáshoz: Weleda

Ezeket az anyagokat tartalmazó termékek (teljesség igénye nélkül) kuka:


RÁKKELTŐ ANYAGOK:

BHA vagy BUTILHIDROXIANIZOL (kémiai antioxidáns)–örökítő sejteket kárositó allergén

BHT vagy BUTILHIDROXITOLUOL (kémiai antioxidáns)

C.I.20040 (sárga színező)

C.I.42053 (zöld színező)

C.I.42090 (zöld színező)

C.I.42520 (lila színező)

C.I.45170 (piros színező)

COCAMIDOPROPYL AMINEOXYDE (tenzid)

DICHLOROMETANE (oldószer)

DICHLOROPNENE (tartósító)

FORMALDEHYDE (tartósító, fertőtlenítő)

OCTYL METHOXYCINNAMATE (uv szűrő) – mellrák!

SODIUM LAURETH SULFATE (sampon, tusfürdő, fogkrém, habképző) - rákkeltő gyanús

STYROL (oldószer, körömlakk)

TEA vagy TRIETHANOLAMINE (emulgeátor)

TOLUENE (oldószer, körömlakk lemosók)

TRICHLORETHANE (sprayk)

TRICLOSAN (tartósító, fertőtlenítő, fogfehérítő, lepedék eltávolító) – máj és vesetoxikus, 2005.dec.31.-el betiltva!

Aztán az összes kőolajszármazék:
petrolatum liquidum, petrolatum, mineral oil...

Tartósítók:
... paraben

ezt érdemes elolvasni:

http://www.antalvali.hu/009_miert_nem_f ... termekeket

szóval lehetne erről ódákat zengeni, hogy a cégeknek nem érdekük, hogy egészséges legyél... :(

Trapista: írd le a Dove összetevőt és leírom mi micsoda benne!!! :)

Barbara:
örülök, hogy meggyógyultatok
nálunk a csajok szerencsére nem voltak betegek, de köhögés és orrfolyás azért mindig van... :?

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Nagyon okos kis dolgokat írtok!!!!! Egyetértek Trapistával, tnyleg csak elnyomjuk a sok szarral a szagokat, és eltömjük csak magunkat, és az izzadság normális dolog, amivel meg kellne tanulni együtt élni!!! Nekem volt egy nagyon jó dezodorom, ami engeddet, hogy az izzadság kijöjjön, csak a szagot semlegesítette, de már nem látom árulni! Valami kristály volt, nevére nem emlékszem. Még Bpen vettem gyógyszertárban, és majd egy évig használtam az egy üveget....aloés nem tom miért nem jön be nekem, néha még próbálkozok vele, de 3-4 óra múlva zavar, hogy izzadok,pedig nem szoktam alapból. Biztos sok a méreganyagom:):)Kéne tisztítanom.....Amúgy ha valakinek kell egy jó tisztítás, akkor nagyon tudom ajánlani a Naturland salaktalanító filteres teát! Nagyon pattanásos voltam egy időben, és 2 havonta ittam egy hétig minden nap 2X 2 filtert...egész nap pisilni jártam, még több pattanásom lett, aztán minden eltünt, azóta alig jön elő 1-2 db. Azóta ezt ajánlom mindenkinek a patikában, és visszajönnek megköszönni, mert használt a kamasz lánynak-fiúnak....stb. Szóval ezek jó dolgok, és a tea nem drága......:)
Bár már nem dolgozok patikában, de nagyon hiányzik...:( Azért a mostani munkahely is jó, de naggyon más, és nagyon csendes....nagyon uncsi. De a gyerekekért van.
Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Tünde jól "megmérgeztél" ezzel a témával . :lol:
Nagyon jó az oldal amit belinkeltél , kicsit beleolvasgattam . És persze jól elkeseredtem , hogy mennyi szemetet használnok . Megnéztem szinte minden terméket amit hirtelen találtam . És egykét kivétellel mindet azonnal ki kellene dobálnom. :shock: ( Dove kuka)
De ez nem is lenne baj , ami jobban elkeserített , hogy már Zsófit is mérgeztem :? . Pedig tényleg nagyon kevés kencét használok . Kiderítettem, hogy a gyógyszertári fürdető sem jó hosszútávon, a sudocrémnek is a kukában lenne a helye , a popsitörlőkendőkröl nem is beszélve. Ja és még örülhetek hogy biopelust használunk. :roll:
A dunakeszis Ilcsi kozmetikát már én is kinéztem , de jobban örültem volna ha valaki személyesen is tudta volna ajánlani. Mert sajna az hogy valaki ilcsivel dolgozik nem garancira arra hogy jó is. Azért lehet , hogy kipróbálom majd ...
Cukorgyanta izgalmasan hangzik …

KépKép
trapista
 
 


Trapista:
örülök, hogy "megmérgeztelek"... :lol:
én ki is dobáltam mindent, minek húzzam a dolgot, jó szívvel már nem használnám... :(
Úgysem lehet mindent kiküszöbölni, de legalább amit tudunk tegyünk meg :)
Patrícia nálunk már minden kozmetikumnak olvasgatja az összetevőjét :D

babáknak:
www.biobaby.hu
ellenőriztem az összetevőket és oké minden!! :)

Nálunk is készül a játszótér a kertben, úgyhogy ha lesz megint tali, jót lehet majd játszani

Barbara:
Nektek bevállt a tietek?? Angi szereti???

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Halihó

Hű ez nagyon jó téma, engem is érdekel, csak még nem volt időm irni.

Tünde

A Dove miért kuka, mi van benne ami nem jó? Tudom , Kriszta is ezt kérdezte, csak nem itt válaszoltál... :) De én is használok.
Amúgy leirnád, hogy miket használsz? Már ha nem titok.:) Mert te már legalább belemélyedtél a témába.
Az hogy a Sodium Laureth Sulphate rákkeltő gyanús, mit jelent? Kuka vagy sem? Mert pl. minden fogkrémben benne van. AKkor mivel mossak fogat? Meg ahogy irtad minden habfürdőben, tusfürdőben ,samponban,stb.,stb.
És a mosószerekről tudsz valamit?
A kajákról nem is beszélve. Mirelitek és társaik, kólák, tartós élelmiszerek....

Kriszta

A biopelus pontosan mit is jelent? Textilpelus?

Én egyelőre nem mélyedtem annyira bele ezekbe a dolgokba, de a szelektiv hulladékgyűjtést legalább már elkezdtem. Mert nem csak a kajákon, kozmetikumokon keresztül mérgezzük magunkat, hanem azáltal is, hogy mérgezzük a levegőt, a vizeket, a földet.
Olvastam AL Gore könyvét a Globális felmelegedésről. Bár lehet hogy ezt már emlitettem korábban.Nagyon ajánlom mindenkinek, sok olyan dolog van benne, ami arról, szól, hogy a hétköznapi kisemberek=mi :) hogyan tud segiteni a globális felmelegedés lassitásában.
Ha valakit érdekel a könyv szivesen kölcsönadom, döbbenetes képek és tények vannak benne. SZerintem tanitani kéne általánosban. Valszeg nem véletlenül kapott Nobel-dijat a pasi.

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Tünde, tényleg jó, h szóbahoztad. Nyugtalanító, de mégis az a jobb, ha most váltunk, mint ha mondjuk ötvenévesen vmi ronda kórral kell küzdenem, ahelyett, h a gyereknek drukkoljak az érettségijéhez... :?
Ehhez mit szólsz?
Dove Deodorant:
Cyclomethicone, Aluminium Zirconium Tetraclorohydrex GLY, PPG-14 Butyl Ether, Steraryl Alcohol, Talc, Hydrogenated Castor Oil, PEG-8 Distearate, Glycerin, Silica, PArfum, Helianthus Annuus, BHT, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Mthylpropional, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxicitronellal, Isoeugenol, Linalool

Nyuszika, nekem meg megvan Al Gore filmje. Érdekel?

Mi amúgy nagy százalékban lebomló pelust használunk. (Sensan biofóliás)

Füredtőkrém (Hydrophil Nonionicum) mért nem jó hosszú távon? Én abban bíztam meg leginkább. :(
leovica
 
 


Ágota:
Teljesen igazad van, hogy mindenre kell(ene) gondolni!!!
Mi itthon a férjemmel mostanában nagyon sokat beszélünk erről, hogy mennyi mindenben kell változtatni
Most kitaláltuk, hogy biogazdaságból fogjuk hozni a husikat (direkt nekünk vágják frissen innen 250 km-re, mangalica, szürkemarha, bivaly), ha valakit érdekel szóljon, küldök árlistát és csak a benzinbe kell beszállni kb. 1000,-al, és a környékbelieknek tudunk hozni a terehautónkkal

SLS: A Sodium-Laureth-Sulfate alkoholos változata a Sodium-Lauryl-Sulfate-nak. Kevésbé irritáló, azonban komoly kiszáradást okozhat. A Sodium-Laureth-Sulfate és a Sodium-Lauryl-Sulfate is a tisztítószerekben vagy a samponokban található anyagokkal reagálva rákkeltő nitrátok és dioxidok keletkezéséhez járulhat hozzá. Csupán egyszeri hajmosással nagy mennyiségű nitrát kerülhet a vérkeringésbe.

cyclomethicone: szilikon olaj, korlátozottan ajánlott
parfum: illatanyag, a leggyakoribb allergének egyike
BHT: kémiai antioxidáns, állatoknál minden esetben rákot okozott
glycerin: A bőr alsóbb rétegeiből a bőr felületére vonzza a nedvességet, és ott is tartja azt, hacsak a levegő nedvességtartalma el nem éri a 65%-ot. így a bőr belülről kifelé haladva fokozatosan kiszárad.

Aztán van benne néhány jó összetevő, de ez olyan, mint egy tiszta pohár vízben pár csepp méreg, senki nem inná meg... :(

Fürdetőkrém (HN): fő alkotórésze a vazelin, ami kőolajszármazék, hosszú távon teljesen tönkre teszi a bőrt, mivel nem szívódik fel, a bőrön záróréteget képez, eltömíti a pórusokat
vízzel nehéz lemosni, mert nem oldódik vízben...

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok,

Na azért nem hagyott nyugodni a gondolat , és megkérdeztem egy vegyészmérnök ismerősömet aki egy nagy multinál dolgozik. Szerinte az nagyon túlzás , hogy rákkeltőek illetve mérgezőek lennének egyes termékek . Ugyanis nagyon kis mennyiségben vannak jelen (1% nál is kevesebb) az általunk boncolgatott szerek.
Persze azért a veygész beszélt belőle, de megnyugtatásképp mondta , hogy náluk az egész család Dove- ot használ.
Szerintem igaza lehet , mert tényleg a gyártást is ismeri és biztos nem használna káros termékeket.
Ettől függetlenül én is azt vallom , hogy biztosan sokkal de sokkal jobb és egészségesebb ,ha valaki tiszta kozmetikumokat használ. ( A legjobb az lenne , ha nem is használnánk mást a szappanon kívül ... )
Sőt abban , hogy a dekorkozmetikumok nagyon súlyos egészségkárosodást okoznak 100% ig biztos vagyok. Szóval ezeket kellene első körben mellőzni .

Nyuszika, a textil pelus lenne a legjobb, de erre még nem vettem rá magam . Talán majd a következő gyerkőcnél. Előtte változtatni kellene a mosási szokásaimon, mert igazából úgy lenne értelme az egésznek , ha már természetes anyagokat használnék a mosáshoz is. Sajna amiket most használok egyik sem felelne meg a környezetkímélő elvárásoknak.
Így maradt a boltban kapható pelus( moltex, dm es mikor melyiket tudom beszerezni. )

Leovica, te hol veszed a pelusokat?

Tünde , tök jó ez a hús beszerzés ötlet. Sajna én nagyon finnyás vagyok és nem nagyon szeretem a disznó, marha húst . Egyedül a kolbász illetve a szalámi amit megeszek. Abból viszont téynleg jobb lenne ilyen megoldást keresni.
De azért érdekelne az árlista , esetleg elküldenéd priviben ?
Mi a tejet ,tejtermékeket vesszük egy gazdától , hetente egyszer hozza a szomszéd nénihez. Ez biztosan nem bio , de azért mégis jobb mint a bolti. Sajnos én ezt sem szeretem , de férjem és majd remélhetőleg a Zsófi is ezt fogja inni.

KépKép
trapista
 
 


Kriszta

Melyik cégnél dolgozik a vegyész ismerősöd? AZért kérdezem, mert én pont annál a multinál dolgoztam, amelyik többek közt a Dove-t is gyártja és forgalmazza...:) de a vegyészethez nem értek, kontroller voltam.
Egyébként az nekem is eszembe jutott ,hogy azért talán ezekből a káros anyagokból valszeg irtó kis mennyiség van a termékekben... persze azért jobb vigyázni.

Leovica

Köszi ,Al Gore filmje nekünk is megvan.:) Meg a könyv angolul és magyarul is.:)

Tünde

Nem irtad le ti miket használtok. Vagy ezeket a New Ways, meg Ilcsis cuccokat, amiket irtál? Ilcsi terméket hol lehet beszerezni? Néztem a honlapjukat, de nem nagyon találtam erről semmit.

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Trapista:
melyik multi-nál dolgozik az ismerős??? :wink:
egyébként lehet, hogy 1 termék csak pár % rossz dolgot tartalmaz, de ezek összeadódnak, mert ugye csak egyetlen napon használunk: fogkrémet, sampont, hajbalzsamot, tusfürdőt, arckrémet, folyékony szappant, mosogatószert...
A kínai piacon semmiképpen nem szabad dekort venni, mert nehézfémmel szennyezett mind!!! :( :roll:
Tulajdonképpen onnan indult az egész, hogyha már kozmi leszek, akkor olyat adjak a vendégeknek ami jót tesz és tiszta :P

Mi sem eszünk disznóhúst, a marhát szeretjük, csak ritkán kapok jót, a csirke és zöldség beszerzési forrás is folyamatban van :)

Zsófi szopizik még?

Barbara:
nagyon eltűntél, remélem jól vagytok!!!! :!:

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Ágota: egyszerre írtunk :lol:
Amit itthon használunk
Tusfürdő: DM-es Babylove kék
Sampon: felvert tojás (nem ér röhögni.... :lol: )
Arckrém: jövő héten megyek DrBaumann-ékhoz, azt próbálnám meg. Ilcsit csak kozmetikustól lehet, mert ismerni kell hozzá a pontos bőrtípust!
Napkrém: Weleda
Mosogató: Frosch
www.drbaumann.hu
Fogkrém: folyamatban

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


csak gyorsan annyi, h bio zöldséget-gyümölcsöt-gabonát mi több család együtt hozatunk, megkérdezhetem, ha érdekel vkit, sztem be lehet szállni.
leovica
 
 


Trapistának: Budáról, a Csalogány u-ból. http://babyfun.vasarlas.origo.hu/lista. ... &siteNum=1

(én elsőnél textileztem, most ezt)
leovica
 
 


Tünde

Hát megakadt a szemem a tojáson mi tagadás...:)
A gyerekeknek is azzal mosod? És tisztit, meg oldja a zsirt is? Mert az én hajam pl. marha gyorsan zsirosodik.3 naponta kell mosnom.:(

Ja, még egy kérdés.
A Body Shop termékeket ismered? Én nagyon szeretem őket, gyakran veszek valamit, ha Angliában járunk, kár hogy itthon nincs boltjuk.

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Hajápolásról cikk:

http://www.hirado.hu/nyomtatas.php?id=242966


Nem mosom nekik tojással, Alverde (DM) sampon is jó :)

Az én hajam tök jó a tojástól, nem száraz, nem zsíros

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Ágota ,Akkor valószínű kollégák voltatok :wink:
Body Shop termékek szerintem is jók ( bár már jó régen volt , hogy én is használtam :cry: ) Vizsont pár éve ,benyelte a céget a Loreal , sőt ha jól emlékszem tavaly sajnos meghalt a hölgy aki alapította. Szóval lehet , hogy azóta már változott a minőség.
Tényleg az fura , hogy még nincs iylen üzlet mo.-n.

Tünde sajnos Zsófi már 11, 5 hós kora óta nem szopizik :cry: , de még tejet se nagyon iszik. Szóval most a köztes állapot van tápi illetve tejpép reggel és este . Ja és néha főzök neki kakaót.
Ez a tojásos hajmosás nem semmi. :D

Leovica köszi a linket , már én is vásároltam a Csalogány utcában . De nem tudtam , hogy ezt a fajta pelust is árulják. Lehet ki is próbáljuk majd .

Barbara voltatok zenebölcsiben ? Képzeld mi megint elaludtunk :oops:

Többiek ?

KépKép
trapista
 
 


sziasztok!
csak egykezesen :)
misitől veszitek a pelust :shock: és tényleg jók ?mert én anno kicsit furin néztem a kukoricás pelenkás szórólapjára :oops: de ez vagy 5 éve volt :) s érzékeny bőrüek is használhatják?bálint a dmes pelustól kiütődött, happy-t (auchan)használunk eddig bejött :)
tünde!
bálint mostani testápolója:acidum salicylicum,locoid 0,1%,ung.hydrophil nonion. ezek mit mondanak neked? s nem ez lesz a végleges,majd jövő héten megyünk és akkor újra beszélgetünk a bőrgyogyódokival :) s miért csak a bepanthen popsikrémtől szép a fiam popója? az ung.infantumtól állandóan kipirosodik :shock: pedig gyógyszertári :shock:
s száraz hajra is jó a tojás?s mennyit kell készíteni egy tojgli elég félhosszú hajra?

no eddig volt türelmes kicsipasi :9

pusz vera

KépKép
viranka
 
 


Kriszta

Megirod a nevét priviben? Bár én már nem vagyok a cégnél, de 13 évet lehuztam náluk, igaz ebből az utolsó 5-t már inaktivan....:)

Tünde

Szóval amúgy a hajadra semmi mást nem használsz, vagy ez amolyan pakolás-kúra szerűség?

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Tojás sampon :)
1 tojást tálban felverek, bevizezem a hajam, a tojcsit beledörzsölöm és jól!! kimosom, szóval ez megy sampon helyett most (félhosszú hajra 2 kell)
aztán majd veszek valami fincsit Ilcsi nénitől :)

Trapista:
Bettina is pont 11.5 hónapig szopizott! Utána sokáig Sinlac-ot adtam neki, kb, másfél éves korától tápit, most is azt iszik
tejet kajával kap, a sláger nálunk (férjemnél is!!! :D ):
Tejbe beleszórok zabpelyhet, ezt megfőzöm (mint a tejbegrízt), ha sűrű, akkor ízesítem mézzel, cukorral, kakaó megy a tetejére

Vera:
acidum salic.: szalicilsav, hátránya, hogy progresszív hatású, vagyis a bőrben felhalmozódik, csak rövid ideig célszerű használni
locoid: szteroid tartalmú, a fennálló bőrgetegséget nem gyógyítja, csak gátolja a szárazságot, hámlást, csak nagyon rövid ideig szabad alkalmazni
ung. hyd.nonion: hatóanyagot nem tartalmaz, annál több kőolajszármazékot, tartósítót, mellékhatás nincs, de a bőrlégzést gátolja!

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Vera: homeopátiás dokival beszéltetek már?
az a baj, hogy ha ennyire érzékeny Bálint bőre, akkor ezek a krémek átmeneti javulásre jók csak, hosszú távon lehet, hogy belső okot kell keresni (nem komoly dolgokra gondolok!!!!)

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Vera, nekünk kicsit érzékeny bőrűek a gyerkők (seborrheára hajlamosak), és bevált a kukoricás pelus. De ki az a Misi? Mi Budán vesszük.

Tünde, és arról mit gondolsz, h popsikrém vagy nem? Én a fiamnál vhogy egy idő után fölöslegesnek éreztem, és egyszerűen alig használtam.

Szinagy, hogy vagytok?
leovica
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: