Új privát üzeneted érkezett!

És még pár kép, aztán már tényleg vége:

Kép ű


Kép

Kép

Kép

Kép
bogen
 
 


igérem estig már nem fárasztalak Titeket ilyenekkel...

Kép
bogen
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom a fejfájós klubhoz! :?

Juti! Hogy alakultok? Mikor mentek egyhós státuszra? Annyira jó, hogy ilyen közel van egymáshoz a két csajszi! :D

Hajni! Gratula az egyedül álláshoz! :D

Orsi! Gratula Boginak a berrrrrrrrrrrrrrrregéshez! :D
Április 1-2 még vállalsz pedit?

Kriszti! Várlak titeket is szeretettel! :D

Buli... hát én még valszeg mindig kihagyom... :lol: Pedig itthon olyan jókat táncikálok/kornyikálok egymagamban. :oops: Illetve van közönségem! :lol:

Mia! Néztem múltkor a videóidat... A kórházban apa fürdette Patrikot? :roll: Jobbulást Neked is!

Lini! Na milyen volt a hétvége?

Zsandi! Várjuk a híreket! :D
Családfa... Tesóm anno csinált valamit, de nem tudom, hogy mennyire mélyen ásta bele magát, vagy csak kötelező volt valamilyen tárgyból... rákérdezek Neked...

Brigi! Hozzám bejön a postás! :wink: Egyébként járókán-ágyon kívül nem nagyon tudok más megoldást én sem, illetve Gézut már elég korán bent lehetett hagyni egyedül, amíg kiszaladtam mondjuk a pizzáshoz, vagy ha csomag érkezett... de nem tudom, milyen a Ti házatok, mennyire lehetne Dorcit bent hagyni egyedül... Mondjuk most hogy jön a jó idő, egyszerűbb lesz a helyzet!
Játszón voltunk szombaton, csak mi délután... jó sokan voltak, Gézu csak sasolt, tisztára meg volt illetődve. :lol: Aztán föl is támadt nagyon a szél... :(

Szilvi! Akkor majd ha talizunk, megmondod, milyen adatok kellenek a horoszkóphoz? :oops: Szalonképességgel nem hiszem, hogy gond lenne! :wink:

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 

 
 

Bogi! Pedig tök jók ezek a képek! :D Drukk a tesóhoz! :wink:

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Kriszti,
Most van a beíratás áprilisig úgyhogy siess gyorsan. Kell az oltási könyve, anya-apa munkáltatói igazolása, jövedelemigazolás és a lakcímkártya.

Bogi,
Bem téri oviról nekem nincs infóm viszont készülj arra hogy lehet nem veszik fel a fiadat ha nincs érdi lakcímetek.

Orsi,
Bubunak nagyon Boldog szülinapot kívánunk és manó küld neki egy nagy puszit :D

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Bubu!Boldog szülinapot kívánok!

Ma ittthon punnyadunk.Legalább most ki tudtam mosni 2 adagot is,nem csak egyet.Aztán mikor Dorina evett,mondom kihasználom a rohangálás mentes időszakot,felmosok.Mikor ránézek Dorcira,az egész feje maci sajtos.Azzal kenegette magát,mert kiszáradt a bőre. :roll: Apám!!! :)

Szilvi!Jajjj!Most már csak jó jöhet!!!!Hogy vagytok?

Hajni!Gratula az álláshoz!
Ok a szerda!Ha jó idő lesz,lemehetnénk a játszóra.Elvileg Apa itthon lesz.Nem tudom rá ér-e,mostanában 1000 felé szakad.Tegnap is itthon volt,de szinte nem is láttuk egymást.

Zsand!Én csak regisztráltam egy családfás oldalon,de nem tudom hogy kezdjek hozzá.Egy csomó utánajárás.Ki,mikor született,hol,stb.Pedig engem érdekelne.

Mia!Masszír:AZ nem történt meg!Még mindig szűz vagyok. :oops:
Fejből mesélek,de mindig ugyanazt kell. :?

Kriszti!Nekem is sok midim van.Lehet,ugyanazok,mint Neked. :)
Nem tudok lekeríteni,mert az egész lakás egy rész. :) De köszi az ötletet.Az lenne jó,ha visszakerülne a járóka.

Dolli!Majd akkor én is behívom a postást. :) :wink: Nem tudom,mit szólna a Zuram!Így is gyanus vagyok,annyit emlegeti Dorci.
Gézu olyan kis nyugodt.Őt én is bent merném hagyni egyedűl.Dorci meg olyan kis dinka. :) Igen,jó időben könnyebb lesz.Télre meg már csak jobban lehet benne bízni.Elvileg akkor már Diósdon leszünk,ott meg nem lesz lépcső sem.
Én is szívesen meglátogatnálak Titeket.Mondjuk jövőhéten valamikor.
És szólj,ha esetleg délelőtt mászkáltok és csatlakozhatunk.Délután hánykor szoktatok menni?


Arra gondoltam,hogy májusban tarthatnánk egy gyereknapot!???

Kép
tierno
 
 


Bogen!Részemről küldhetsz még ilyen képeket.

Ez is jó. :)
http://juj.hu/cikk/botrany-kiszel-tunde ... ngedtek-be

Kép
tierno
 
 



Kép
tierno
 
 


Sziasztok!

Voltam uhun. illetve uhura mentem, de csak megvizsgált és szerdán kell mennem uhura 9,30ra.
Pedig már annyira vártam:(((((

MA elvittem Dorinát az 5 éves státusz vizsgálatra. A hallásvizsgálaton 6ot rontott 4 még az elmegy kategória. Azt mondta a védőnő, hogy vigyem egy hónap múlva vissza, de én nem 1 hónapozok, hanem szerdán leviszem a gégészetre és kérek ott egy hallásvizsgálatot!!!
Nekem már feltűnt, hogy hangosan hallgatja a tvt, de tudtam lesz ez a vizsgálat és gondoltam majd ettől teszem függővé, tehát ezért nem várok:)))

Szóval mehetek szerdán 9,30ra sztba és ha elhozom az oviból a gyerkőt mehetek vissza: :twisted:

Mia!
És körbejártad a családfa témát??
Gratula a sütőtökhöz, hol kaptál mostanság sütőtököt? vagy üvegeset adtál Patriknak?
Dorina picibe se szerette a s.tököt és most sem, nálunk az őszibarack volt a nagy kedvenc:))

Bocsi, de nemtom ki :oops: valaki írta, hogy megkérdezi a tesóját. Köszönöm szépen!!!

Brigi!
A családfás oldalon lehet családfát kutatni vagy az olyan mint az ismikeresős, hogy akik regisztrálva vannak azokat találod meg???

Sziasztok, kellemes délutánt!!
Vendég
 


Most ilyen növényt készülök beszerezni:)))

http://www.youtube.com/watch?v=9rtGVUpVjUw
Vendég
 


Zsandi! Sajna rosszul emlékeztem, nem a tesóm kutatott. :oops: Apu írogatta össze, amit tudott, de majd rákérdezek tőle is, hogy hogyan működött,honnan szedte, nem tudom, hogy akkor az mennyire volt profi dolog... Nővéremben bíztam, mégiscsak régész-történész, de ezek szerint őt annyira nem izgatta a dolog. :lol:

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Eddig tettem-vettem, fejem a szetszakadas kuszoben...

Gyerek is nyoszorog, bar az 1 oras eteteshez kepest mar angyal-baba. Olyan hepajt vert ki hogy azt sem tudtam mit csinaljak, a fulemre tegyek vedoallarcot vagy a fejembe huzzam hogy tompuljon a hang!


Kriszti:
aham, a pocegodor megoldas pont a kakalas miatt lenne idealis, mar olyanokat produkal hogy csak nezek .... ;)

Most L, Patrik visit...... hamit akar!

sünciboglya
 
 


csajok, nekem valami lemaradt, sem Patrik sütőtök evését sem Hajniék új állását nem olvastam :( Lehet kimaradt egy oldal????????

Mangora

Kép
mangora
 
 


Szia Dolli
akkor már jókat esztek:) majd én is mérek egy próbát.
A héten jön a védőnő, majd megkérdezem kell-e mennünk státuszra, vagy elég ha itthon mérjük.
a gyerekdoki még kijön azt mondta 1 hónaposan is.
amúgy megvagyunk, vannak jobb és rosszabb napok. én is a boldog felmosórongynak érzem magam.
úúúúúúgy elmennék már egy fodrászhoz pl....

zsand
nekem is vissza kell vinnem Gellértet, mert neki se lett jó a hallásvizsgálata. de én nem csodálkoztam mert mindig hurutos :roll: mi voltunk pár hónapja fül-orr-gégésznél meg spec hallásvizsgálaton is, az rendben volt, csak a védőnőnél nem mondott vissza semmit a magnóról.

postás. hozzánk nem tud senki bejönnni, mert nincs csengő :roll: :oops: most vettünk végre, de hogy mikor lesz felszerelve :roll: :roll:

brigi
elköltöztök Diósdra? de jó Nektek:)

puszi

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


vagy csak ennyire felületes vagyok???? :(:(:(

Mangora

Kép
mangora
 
 


Én meg magamba roskadtam Tesóm miatt megint! :cry: :cry: :cry:

Úgy néz ki a diagnozis: Antiszociális személyiségzavar, szociopata!

Most ilyenkor bele kell törődni hogy ilyen, ez van ezt kell szeretni????


Az antiszociális személyiség öt kiemelt jellemzője:


1. A bűntudat hiánya vagy gyengesége

2. A frusztrációs tolerancia hiánya, ami azonnali kívánság kielégüléshez párosul

3. Önző egocentrizmus, amely kapcsolatteremtési képtelenséget okoz

4. A bűntudathiányból fakadó aszociális és antiszociális, társadalmi normát és hagyományt nem tisztelő magatartás

5. Tapasztalatból való tanulás képtelenség, ami a büntetés hatástalanságát eredményezi.



A Hare-féle kutatóskála részletesebben felsorakoztatja az antiszociális zsmélyiség jellemzőit:

1. Simulékonyság, felületes kedvesség, báj

2. Pszichopátia, vagy korábbi hasonló diagnózis

3. Egocentrikusság, nagyzásos önértéklés

4. Hajlam az uralomra, alacsony frusztrációs tolerancia

5. Kóros hazudozás, csalás

6. Szélhámosság, becsületesség hiánya

7. Büntudat, megbánáa hiánya

8. Érzelmek szegénysége, emocionális mélység hiánya

9. Parazita életstílus

10. Keménység, empátia hiány

11. Gyenge viselkedéskontroll

12. Promiszkuitás a szexuális kapcsolatokban

13. Korai gyermekkorban jelentkező viselkedéses problémák

14. Reális, hosszútávú tervek hiánya

15. Impulzivitás

16. Felelőtlen szülői viselkedés

17. Több házasság

18. Fiatalkorú bűnözés

19. Feltételes szabadlábra bocsátásnál magatartásproblámák

20. Saját tettkért érzett felelősséghiány

21. Sokfajta törvényszegés

22. Az antiszociális magatartás nincs közvetlen kapcsolatban az alkohol- és drog abuzussal
Vendég
 


Orsi! Baccus! :( Elment a tesód szakemberhez? Bizti mindenre van megoldás...., lehet segíteni Neki! És ha elment szakihoz, akkor az már fél siker, mert esetleg belátja, hogy gáz van... Bár amiről múltkor beszélgettünk... Sajna ezt a területet annyira nem ismerem..., de utánanézek Neked! (Sajna csak másfél évet végeztem el pszichon. :oops: )
Áh! Na előzetesben nem mondok semmit... kavarognak a gondolatok. Puszi

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Jaj Orsi, nagyon sajnálom!
Azért valami kezelés csak van erre is!
Mitől alakul ki az ilyen? Vagy ő régen is ilyen volt???

Mangora

Kép
mangora
 
 


Dollika!

Elment mert elküldte a barátnője, mikor kezdtek kiderülni a hazugságai! :?
Össze vissza hazudott a dokinak is! :cry:

"Az antiszociális személyiségzavarral rendelkező emberek alapvető jellemzője a terápiára való motiváció teljes hiánya. Ennek következtében az ilyen zavarral rendelkezők háromnegyede soha sem részesül kezelésben. Magában ez az attitűd a sikeres kezelés legnagyobb kerékkötője. Az antiszociális személyiségtől a környezet szenved. Magának a rendellenesség tulajdonosának nincs betegségtudata. Kezelésre a környezete irányítja (munkahely, családtagok, iskola)."

"Kicsi az esélye az antiszociális magatartás terápiás beavatkozással való megváltoztatására. Egyetlen vigasz az lehet, hogy a tünetek 40 éves kor után enyhülnek. Eltűnni nem fognak teljesen, de mérséklődnek."

Az még 5 év! :shock:



Dollika nagyon aranyos vagy! Annyira összetörtem ebben az egészben, úgy sajnálom a szüleimet, már 4 hónapja rajtuk élősködik, közben nincs olyan nap hogy ne derüljön ki valami tesómról, Apukámat úgy féltem! :(
Közben meg a tesómat szeretem és vissza tudom vezetni mi válthatta ki benne ezt a betegséget!
Annyira szeretnék visszamenni az időben és valahogy megóvni őt!
Egész gyerekkoromban rettegtünk a szüleimtől, én 15 évesen túl tudtam lépni ezen, Ő nem! És annyira igazságtalan, hogy emberek ugyanonnan indulnak, de nem tudhatjuk hogy az élet kinek mit ad, mit vesz el........ :cry:
Tudom, hogy meg akar változni tesóm, de nem tud!
Vendég
 


Andi, köszi hogy szólsz, fel is hívom őket! Bár nekünk csakaz egyik jöhet szóba, mert a másik nagyon messze van!
Azért a jelentkezést beadom, aztán majd meglátjuk mi lesz...

Bogi, megmértem Marcit, a belső talphossz kb 10 centi, úgyhogy már valóban a 2. méret kell, már ha nem csak pár hétre tervezek :D:D:D
Megnézem ebből a kínálatot majd, hogy melyik lenne jó mintára!
Tényleg, amúgy most ti hol laktok, bocs ha már írtad...

Mangora

Kép
mangora
 
 


mangora írta:Jaj Orsi, nagyon sajnálom!
Azért valami kezelés csak van erre is!
Mitől alakul ki az ilyen? Vagy ő régen is ilyen volt???


Az antiszociális személyiségzavar a népességnek mintegy két-három százalékát érinti. Az antiszociális személyiséget néha szociopatának is szokták nevezni.
A kutatási eredmények szerint az antiszociális személyiségnek vannak genetikai alapjai. Ugyanakkor a zavar kialakulásának esélyét növeli, ha a gyerek rendszeresen kábítószerező és alkoholizáló, vagy bűnöző életmódot folytató emberek között nő fel, illetve kaotikusak a családi viszonyai, elhanyagolják vagy durván bántalmazzák gyermekkorában.

Apámék nem ittak, de nem volt olyan nap hogy ne vertek volna össze!
Tesóm szerintem azt nem bírta elviselni, hogy azt látta hogy engem ver Apám! :cry: Anyám halála után úgy érezte csak mi maradtunk egymásnak és Ő vigyázott rám! Szerintem nem magát sajnálta hanem engem!
Vendég
 


Orsi, ez olyan ismerős nekem is :( Sajnos nekem anyukám ivott és ebből volt otthon mindig a balhé :( Az ő halála hozta meg a családi békét sajnos :(
Bár mi öcsémmel megúsztuk, de én is inkább voltam neki anyja, mint testvére...:(

Mangora

Kép
mangora
 
 


Van valam iötletetek, hogy Marcival hova lehetne elmenni pár napra, ami nyugis hely, de van babáknak medence? Ilyet szeretne apa :)
Ja, és még van 30.-án lejáró üdülési csekkünk, amit jó lenne felhasználni? :)

Mangora

Kép
mangora
 
 


Orsi, még annyi, hogy tudod, ami nem öl meg az erősebbé tesz!!! Ezt tartsd mindig szem előtt!
Talán tesódnak valami olyan hely kellene, mint egy szanatórium, kicsit olyan lehet ez, mint a függőség, az ember tagadja, a környezete meg szenved tőle :(

Mangora

Kép
mangora
 
 


Orsi! Bocsi! Reméltem, hogy tudok valami biztatót írni! Sajnálom! :(
Azért utánanézek, mert érdekel... A pszichopátiáról tanultam, szociopátiáról csak érintőlegesen.
Amire gondoltam, azt írtad le, hogy nincs betegségtudat, és így nehéz a terápia. Meg amit múltkor beszéltünk nővéremről is, hogy elmegy ugyan szakihoz, de csak játéknak veszi azt is, játszmázik.
Nem is tudom mit írjak akkor! Küldök egy hatalmas ölelést Neked!!!

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szasztok!

Köszönöm lányok! Remélem alakulgatok, ma egész nap pörögtem, pakoltam, szortíroztam, annyi sok szemét lett, minden feleslegest kidobálok! Azt hiszem kell ez a felfrissülés, aztán nagytakarítás s minden jó lesz!

Hajni, gratula Lilinek! Nagyon ügyes!!!!!!

Bogi, az a tulipános-balettos kép nagyon széééép, tetszik! :lol:
Hajrá tesóprojekt!

Brigi, köszi, remélem már alakulunk....

Zsandi, apukám egyszer elkezdte a családfáját felállítani, ő összeírta akit ismert, meg az anyukától kérdezett, régi papírjai voltak mamának, elég sokáig eljutott.... Kérdezgesd a rokonokat hátha.... vagy vannak olyanok is akik direkt ezzel fogalkoznak!

Kriszti, jó kis pörgös hétvégétek volt!!!!! Milyen társast szoktatok játszani?
Kolping, az bababarát hely, mi nyáron voltunk nekünk nagyon bejött, Orsiék télen, nekik nem.... nézd meg a neten esetleg

Mimi, Regi jobban van? :wink:

Orsi, sajnálom ezt a tesódolgot! 40évesen mi változik, hogy enyhülhetnek a tünetek? Remélem azért javulni fog!!!!!!
sylph
 
 


Dolli, írtam pü-t! Jó gondolkodást!!!! Nem olyan egyszerű összeszedni az eseményeket :wink: visszamehetsz egészen a gyerekkorodig !!!!!!
sylph
 
 


Jajj csajok!!!!!!!! Kiadagoltam a mosószódát!!!!!!

5-5kiló: Orsi, Zsandi, Mimi, (én)
2-2kiló: Lini, Krisza, Gabi
1-1kiló: Brigi, Dolli

Vettünk egy 25kg és egy 4kg-sat 5650 és 1260Ft :arrow: 6910/29 :arrow: 238 Ft-ra jött ki kilója....
sylph
 
 


Csajok, nagyon köszi!!!

Dollika, hidd elmost többet érek az öleléseddel, mint valami szakdolgozattal!Nagyon kösziiiiiiiiiiiii!

Igazából rájöttem, hogy túl sokat agyaltam ezen a témán, visszamentem a múltba és az túlságosan felkavart!
Olyan jó, hogy két Apám volt! Egyiktől rettegtem 15 éves koromig, és van a mostani, akit imádok és mindent megosztok vele és nagyon büszke vagyok Rá!
A régi Apám megszünt lézetni 1994 januárjában, vele együtt megszünt a régi Orsi is!(lehet, hogy én vagyok pszichopata??? :lol: )
Tesóm nem lépett túl ezeken a dolgokon! :(

Kriszti! Húúú mennyire igazad van! Szerintem minden egyes probléma amit elénk tár az élet, építőleg hat ránk! :wink:
A mai nappal is tanultam valamit! :wink:
De legalább tudom, hogy szeretem a tesómat és szeretném ha tudná, hogy rám számíthat és én mindig bízni fogok benne, hogy meg tud változni!

Szegénykém, akkor Neked is volt egy gyerekkorod! :cry: :cry: :cry:
Vendég
 



Orsi! Nem is szakdolit akartam írni! :wink: Csak úgy szeretnék valami biztatót találni Neked! És igazad van, a mai nap erre igazán jó volt, hogy rájöjj, mennyire szereted a tesód, még ha nagyon nehéz is a mindennapokban...
És Nekem is intő jel lehet a történet... Majd pénteken mesélek. :roll: :wink:

Puszi, próbálj nagyot aludni, az alvás helyrebillenti a dolgokat a buksinkban! :wink:

Kép
Kép
tekiroll
 
 


sziasztok

Most nem olvasok vissza, mert fáj a fejem és a szemem is. De miért mindig este?

Orsi: mindig el felejtek neked válaszolni. :oops: A délután nekünk jobb lenne. Délelőtt ELVILEG alszik Lili, így azt nem merném megbolygatni. 3ra elméletileg indulás készek lennénk. Neked hogy lenne jó?

Hajni: 10-től 11ig játszón vagyunk utána egy kis séta és húzok fel, hogy le tudjam tenni Lilit. Aztán imátkozom, hogy a szomszéd ne zajongjon. :wink:

Hétvégén olyan jó volt Lili, mint egy angyal! Aztán este meg is volt a böjtje, fél12től hajnal 4ig hol ordított, hol nevetve játszott :shock: Ha ma is ez lesz kiugrom az erkélyen! :? Cegény szomszédokat sajnálom, az alattun lévőt csak :lol: a felső megérdemli!! :oops: Neeeem viccelek. De de megérdelmi. Vagy nem? őőőőőőő

Megyek felfrissülök és felkészülök az éjszakára :?

Lini
Kép
kicsi lini
 
 


Dolli: koszi, mar jobban vagyok, a kohoges alabb hagyott. :) Szerencsere nalam gyorsan jon-megy az ilyesmi. :)

Korhazi furdetos video:
Ezt tulajdonkeppen azert vettuk fel hogy ne rontsuk el otthon.:D:D:D Volt egy fogadott csecsemos noverunk, o csinalt es mutatott meg mindent. :) nagyon profi volt!
A furdetest mindig apa csinalja, ez az o reszortja, + az este 8-as etetest. Gyerek meltatlankodik is ha esetleg ram marad a furdetes. :D:D:D Imadja amikor apja torli szarazra es rakja ra a hintoport. :D



Bogi: aham, az erdi lakcim kell az ovihoz, bolcsihez. Es itt van a kutya elasva, hogy csak a nyomorult valasztas utan lehet lakcimet valtoztatni. (nagyon-nagyon merges szmajli)

Valasztas monnnnnyon le!!! :evil:


Brigi:
Dorci es a sajtos hidratalas! :D:D:D:D Te, ebbol a lanybol kozmetikus lesz !!!! ;)

Masszir: ah, nalunk az sincs, pedig el tudnam kepzelni a sexet, elojatekot ilyesmivel.... Vagy akarmit csak lenne mar elojatek! LEgalabb 1 percecske. :( Anelkul kedvem sincs semmihez.
Jah en is szuz vagyok! Legalabb is a szules utani alkalmakat egy kezemen meg tudom szamolni.... :S


Postas: Ha jokepu, en is behivom!!! ;)

zsAndi: csaladfa: az ismerosom aki megkert hogy segitsek, Szlovakiabol szarmazik es mivel nem beszelem a nyelvet nem tudok igazan segiteni, angolul pedig (ami az anyanyelve) o is tud keresni. Szegeny azert gondolta hogy tudok segiteni mert hogy regen magyarorszag resze volt az a tajek ahonnan o szarmazik.
Hehe, a sajat csaladfam valahogy hidegen hagy :D:D:D

Sutotok: Nahat, ma Patrik bezabalt egy haromnegyed uvegnyi sutotok-almat. Este meg tavozott belole alul szinte emesztetlenul.... narancssarga szinben es ugyanolyan allaggal mint megette.... ilyenkor mi van?

Egyebkent megvettuk az Univer osszes termeket (a zoldseges micsodakat is) amit 4 honapos kortol lehet adni....szoval van repertoar rendesen. :D
Az az erdekes, barmit adok neki, megeszi elsore gond nelkul. Nem fura ez???


Orsi: tesodat lehet kezelni (es kell is!). Sok idobe es kitartasba kerul, a csaladnak nagyon oda kell figyelnie ra, de lehetseges a gyogyulas. Terapia kell neki+gyogyszeres kezeles. De talan van benne eleg hajlandosag es vegigcsinalja!

Ha elmondod neki hogy szereted, oriasi erot adsz neki a valtozashoz!!!!!!!

sünciboglya
 
 


Sziasztok,

Megint csak gyorsan van időm írni, mert rohanok mindjárt dolgozni.

Orsi: Most nagyon kemény leszek, amit írni fogok, de azt gondolom, hogy fontos: MAGADDAL FOGLALKOZZ és NE VEDD FEL A TESÓD PROBLÉMÁJÁT! Tudom, hogy ez nem egyszerű, de saját magad érdekében elengedhetetlen. Nem Te vagy érte felelős, hanem saját maga.
Persze segíteni azt kell neki, meg támogatni...de azt is csak akkor, ha hagyja! És nem erődön felül!!!
Ez a diagnózis kemény...de mivel nincs betegségtudata, meg kell várni, hogy ő érezze szarul magát...és ő kérjen segítséget...biztos, hogy lesz ilyen...lehet, hogy sokára és lehet, hogy kemény időszakok után....
...sajnos sok ilyen és más problémával találkoztam, találkozok folyamatosan. Ezért merek ilyen kemény dolgokat kijelenteni. (szociális munkás vagyok, problémás gyerekekkel foglalkozom....)
Remélem NEM bántottalak meg...egyáltalán nem ez volt a szándékom!!!! Van 3 gyönyörű szép gyerkőcöd, saját családod ők legyenek az elsők! Az pedig, hogy mi van a lelkedben...biztos, hogy nem egyszerű!!! Sőt...DE minden ilyen krízis egyben lehetőség, hogy tapasztaltabbá, erősebbé tegyen és ELŐREVIGYEN!
(Na, azt hiszem itt az ideje, hogy befejezzem a "szakmai észosztást".)

Mangora: Most a 2. kerületben lakunk egy pici tetőtéri lakásban, abban a családi házban, ahol én felnőttem...a szüleim fölött...ugyan külön lakás...DE ...mégsem vagyunk valóban magunk!!!!
Nézz körül cipő ügyben...aztán majd kitaláljuk, hogy mikor de kimegyek Érdre és fel is tudja próbálni Marci, hogy tényleg jó-e?

Mia: Tudom, hogy kellene az Érdi lakcím, de arra gondoltam, hogy a beiratkozáskor már meglesz az adásvételi szerződésünk és hátha az elég az ovinak. Ott látszik, hogy a ház legkésőbb szeptember közepére megépül...az ovi meg nekem novembertől kéne...tehát mire oda járna Balázs, addigra tuti, hogy Érdiek lennénk...de akkor ez szerinted nem elég???

Hú, csajok....ma ráálltam a mérlegre és sajnos már 3 számjegyű amit mutatott!!! Totál kiakadtam. Hogy a csudában fogyjak le?
Fáj a derekam, fáj a térdem....még normális tornába sem merek belevágni.
Van vmi jó ötletetetk?


Szép napot Nektek ezzel a képpel:


Kép

Kép
bogen
 
 


Sziasztok

Orsi
hát sajnálom hogy ilyen rossz gyerekkorotok volt :roll: :roll: tesód ügyeit is....de talán van remény...

Bogi
Jók a képek:)

Mia
sütőtök, nyami...én úgy szerettem....kölkeceket egy idő után letiltották róla, mert sárgák lettek :lol: :lol:

Lini
hát ez keméyn lehetett éjszaka...és mitől lehetett?

teszek fel képet a fészekaljról Kép Kép Kép

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok!

Judi, nagyon édesek a fiúk a kis hercegnővel!!!
Sütőtöktiltás :D:D:D

ZsAndi, nem is kérdeztem, hogy azért hogy az uh elmaradt, remélem a doki mindent rendben talált!!!
Ha apa ennyire érdeklődő, akkor szerintem tényleg érdemes lenne elvinned egy 4D-re, sőt, szerintem Dorina is élvezné :wink: Persze ez csak egy ötlet!!!

Orsi, hogy vagy ma lelkileg??? Tudtál aludni éjszaka?
Ha lefárasztottad Miát, azért gyere!!!

Lini, az esti fejfájás oka nálam legtöbbször a fáradtság :( A rossz éjszakát sajnálom :( Nem lehet, hogy a foga jön Lilinek és azért nyűglődik ennyit???
Marci egyfolytában az ujjait rágja, néha úgy ledugja a torkán, hogy elkezd öklendezni, néha meg a két keze egyszerre van a szájában :D:D:D Olyan kis muris, és persze nyálzik, mint egy jólnevelt bernáthegyi :D:D:D Szerintem ez nála a fog miatt van, mert az ujjait vörösre rágcsálja, de bezzeg rágcsa nem kell neki...

Mia, Marci a banánra kattant rá, úgy szoktam neki adni, hogy kis gyümölcslével összepürésítek pár szelet banánt és azt kanalazza. Almát is próbáltam, de azt nem eszi annyira... Na persze, gondolom az nem elég édes neki :D:D:D Mert a tápszert is csak úgy eszi meg, ha van benne GW, de már elkezdtük az elvonókúrát, már egyre kevesebbet kap bele :D:D:D
Ja, és hogy egybe jön ki az azért van, mert nem tudja még megemészteni a szervezete... Még nem elég fejlett a bélrendszerük. Én is látom a nagyobb banándarabokat egyben a pelusban és a kaki színe is banánszínű zöldes darabokkal :D:D:D
Ma lemegyünk a védőnőhöz méreckedni, mert apa aggódik, hogy keveset eszik a gyerek, és rákérdezek hogy mi van ilyenkor, le kell-e állni vagy sem!
Ja, mielőtt elfelejtem! Az úszáshoz kell a gy.dokitól egészséges igazolás is!!!

Bogi, nekem az is jó, ha majd a bulira elhozod, amit kinézek, írok róla privit majd mert apának is meg szeretném mutizni előtte!
Felpróbálni? Hmmm... Szerintem nem kell, a középső méret lesz a befutó (a 18-tól) és szerintem hamarosan belenő, ha ilyen ütemben fejlődik, ha meg nem, akkor még majd benevezünk egy kisebbre is (vagy lehet, hogy alapból kérek majd egy kisebbet meg egy nagyobbat), na jó, nem fárasztalak itt a hülyeségeimmel titeket :D Ezt majd priviben!
De tényleg mondd már meg hogy szólítsunk, úgy rémlik a legelején írtad a neved, de az bennem nem maradt meg :( Bocsi!!!
Hát, azt nem csodálom, hogy a szülőkkel majdnem közös lakás nem a célotok!!!

Szilvi, mosószódáért mikor lehet menni? Vagy hogy legyen?

Andi, bölcsi infót köszi. Fel is hívtam az Aradi utcait, hozzánk az van "közel" és azt mondták áprl. 15-ig van beiratkozás!
Bogi, szerintem te is menj utána az ovinak, mert itt azt mondták, hogy egy évben csak egyszer van beiratkozás, mi is novembertől járnánk!

Délelőtt tornáztam megint kicsit, de most nem volt kedvem tornázni, ezért AB_ROCET + LEG MAGIC + ugrókötelezés volt! Hát, jól elfáradtam, pedig csak ligthosan ment, olyan punnyatag vagyok :D:D:D

Mangora

Kép
mangora
 
 


Brigi: a játszóra csak babakocsival tudunk menni mert Lili még csak hintázni tud. Ha meg foglalt a hinta én nem tudom már órákig tartani Lilit, mert baromi nehéz a drágám. :oops: :wink:

Most csak ennyi...délután megyünk Dokihoz mert Lili mostanában ha kicsit megerőlteti a hangját ( sír, köhög, sikongat..) olyan hangot ad, mintha hirtelen nem kapna levegőt. Nem is tudom, hogy írjam le, mint az öregek amikor már sípol a tüdejük és levegőért kapkodnak. Először azt hittem csak játékból csinálja de már nem valószínű. Remélem nem asztmás.... :roll:

Hajni
KépKép
piriczkihajni
 
 


Kriszti: és mit mondtak a bölcsiben? Felveszik MArcit? HA mi jövő júniustól akarunk járni akkor jövő áprilisig kel jelentkezzünk ugye? Nem szeretnék lemaradni...

Hajni
KépKép
piriczkihajni
 
 


Hajni, szerintem hívd fel őket, érdemes megkérdezni!

http://www.erdcenter.hu/pub/ec/public/s ... enyek.html

Itt megtalálod a telefonszámukat!

Azt mondták a felvételre, hogy a most beadottak közül választják ki a befutókat, tehát egyáltalán nem automatikus, még lehet be sem kerülünk így sem :(

Remélem tényleg nem asztma, tényleg nem árt, ha megnézi a doki. Majd írj, hogy mi volt!

Mangora

Kép
mangora
 
 


Hajni,
Júniusban nem fogják felvenni csak szeptembertől, mert csak ősszel lehet kezdeni és akkor jövő március-áprilisban kell beíratnod. Elvileg egy héten egy új gyerek kezd és az adott év végére beszokik mindenki már nem borítják fel a csoportot.

Kriszti,
Szívesen. Gondoltam hogy ti az Aradi utcaihoz tartoztok mert az van közelebb. Ja és azt most újítják fel úgyhogy szép is lesz.

Juti,
Milyen nagyon hasonlít egymásra a két fiú :D Hozzátok mikor lehet menni babanézőbe?

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Sziasztok,

Orsi: sajnálom tesódat, nem is tudom mit mondjak...... Szerintem se emézd magad miatta, bát tudom, hogy ez nem olyan könnyű.

IMÁDOM A HIDEG FRONTOT!!!!! Jeeeeeeeeeeeeee
Este olyan jól aludt Lili, most is alszik! Jeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Végre kivasaltam most még összepakolok gyorsba!
Mi lesz velünk nyáron ha ilyen nehezen viseli Lili a meleget??????

Na húzok míg nyugi van.

Hajni: voltatok dokinál? Jöttök erre valamikor?

Lini
Kép
kicsi lini
 
 


Andi, még nem jártam a bölcsi környékén, úgy tűnik csütörtökön le tudunk menni délelőtt,akkor majd megnézem. Az jó, hogy fel is újítják :D

Lini! Még az jutott eszembe, hogy Lili a meleg frontot nem bírja vagy a meleget sem? Mert pl Marci a meleget nem bírja. Ilyen időben én adnék rá egy vékony sapkát még, de annyira ordít, hogy melege van és ha leveszem megszűnik a hiszti, úgyhogy nem viseli már magán a sapit (és érezni is a kis fején, hogy meggyullad :) ).
Na, ebből csak annyit akartam kihozni, hogy próbáltad-e már vékonyabban öltöztetni. Nálunk pl az éjszakai alváson az is sokat segített, hogy vékonyabb pizsi van rajta és kevesebb takaró. Eddig mindig hosszú ujjú volt rajta, már csak rövid ujjú és eddig pléd + paplan volt, most már elhagytuk a plédet! Nekünk most így bevált, de én sem tudom mit fogok még levenni róla ha bejön a kánikula :shock: :shock:

Képzeljétek, nem is írtam még, de tegnap megkaptuk az önkormányzattól a baba csomagot!
Tényleg jó nagy csúszásban vannak, majdnem 5 hónap! De tök jó dolgok vannak benne és a Béke téri bababoltban ki is lehet cseréltetni, ha valami nem tetszik :)

Mangora

Kép
mangora
 
 


Csak egy gyorsat, mert mindjárt indulnom kell a nagyokért!


Linike! Jó a délután, csak akkor nem lehetne csüt, vagy péntek? Mert holnap úszni megyünk!

KI JÖN HOLNAP ÚSZNI?????

SZILVIKE????
ANDIKA?????
MIA
ORSI


Emgem utolért a tavasz és a fáradtság! :shock:
Köszönöm a hozzászólásokat Tesós ügyben! Olyan aranyosak vagytok! :cry:

No de nem kesergek tovább, attól sem nekem, sem Tesómnak nem lesz jobb! :wink:

Délután kövök írok részleteset, most megyek és feltankolom magam kávéval, mert alig látok ki a búrámon! :lol:

Miát össze-vissza vertem, majd holnap meglátjátok usziban! :lol:
Mia élsz még????? Remélem nem fütyürészve mosod az ablakokat vagy pakolod el a tonna kivasalt ruhát, mert akkor tutira Te szívtad le az energiámat! :lol: :lol: :lol:
Annyira édes baba Patrik! IMÁDOM!
Legközelebb a nagyi masszíroz és én felügyelek! :wink: :lol:

KÁVÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉT AKAROK!
Vendég
 


Sziasztok!

Naná,hogy alvás időre sütött ki a nap. :roll:
Dorcimmal ma kitakarítottunk,olyan aranyosan segített.Ebédre zöldbab volt,nem akarta megenni.Kicsit összenyomkodtam,mondtam neki,ez baba bab.Egyből nyitotta a száját. :)
Megcsináltam a Vitalitást.A hasazást csak félig tudtam,mert fájt még.

Zsand!Mi volt az Uh-n?Minden rendben?Tegnap miért nem csinálta meg?Most mennyi idős is vagy?

Juti!Annyira nem örülök Diósdnak,mert nem a sajátunk és nem állandó. :( Tényleg hogy hasonlítanak a fiúk egymásra!Milyen aranyosak így együtt.

Szilvi!De jó,hogy nekem is hoztál!Hol lesz az átadás?

Kriszti!Nekünk 2 éve csúsznak a csomaggal.Írtam email nekik,nem válaszoltak. :?

Hajni!Holnap akkor találkozunk?Akkor reggel beszélünk.Voltatok dokinál?Mit mondott?

Megyek,fölébredt Dorci.Lehet kinézünk a játszóra.

Kép
tierno
 
 


Bacca meg! Lilinek tüszős mandula gyulladása van. :cry: :cry: Ami a Doki számára is furcsa mert Lili nem lázas, nem köhög, nem folyik az orra, van étvágya, jól alszik éjszaka.... szóval semmi baja. Kívülről. De belenézett a torkába és teljesen ledöbbent. Kaptunk antibiotikumot ( Erythrotrop-persze nincs benne a használati útmutató így a neten kellett megnéznem, hogy kell higítani :evil: ) és egy hét múlva vissza kell mennünk.
Viszont azt elfelejtettem megkérdezni, hogy itt a környéken azért vihetem-e sétálni? :roll:

Hajni
KépKép
piriczkihajni
 
 


Andi: köszi a bölcsi infót. Sokat segítettél mert így most tudom, hogy spórolnom kell, hogy kihúzzuk a júniustól szeptemberig tartó időt. :roll:

Hajni
KépKép
piriczkihajni
 
 


Hajni, szerintem ha nem lázas Lili, akkor viheted levegőre!
Jobbulást neki és még jó, hogy észrevetted, de addig örülj, míg nem viseli meg a szervezetét annyira! Erős kiscsajszid van!

Brigi, hogyhogy nem kaptátok meg??? Megírjam ki küldte a levelet hozzá, hogy konkrétan őket tudd megkeresni??? :twisted:
Mi kimentünk a teraszra levegőzni most délután :D Valahogy mászkálni nem volt kedvem :D

Voltunk méreckedni, Marci nem nagyon hízott, még minidig "csak" 6600 gramm, ami azt jelenti, hogy 1 hét alatt csak 7 dekát hízott... Nem is eszik olyan jól, mint ahogy kellene. Azt tanácsolta a védőnő, hogy mivel már eszik gyümölcsöket (banán meg alma), így délelőtt meg délután kínáljam meg két etetés között uzsi meg tízórai gyanánt egy pár falat gyümölccsel, mert az savat csinál és jobb étvágya lesz... Mert valószínű, hogy hajnalban is azért kel össze-vissza, mert napközben nem eszik eleget (volt, hogy csak 450 milit evett egy nap, ami az ő súlyához elég kevés :shock: )
Úgyhogy ma már volt alma uzsira, de olyan fintorogva ette meg és csak pár kanálnnyit, szerintem kicsit savanykás volt az alma és ő még az édeshez van szokva :D:D:D Szerintetek melyik az az alma, ami édesebb picit, hogy ne fintorogjon tőle? Mert a banánt azt eszi ám kétpofára :D:D:D Az bezzeg nem savanyú neki :D:D:D
Ja, és azt mondta a védőnéni, hogy kezdhetjük a barackot meg a sütőtököt is, de hol kapok ilyenkor barackot? :shock: Mert még sütőtök csak akad, bár az sem annyira már... :lol:

Mangora

Kép
mangora
 
 


Lányok, tudtok fodrászt ajánlani itt Érden?
Képzeljétek az enyémet megműtötték és április vége előtt nem fog dolgozni, így muszáj valahova elmennem, mert már nagyon hosszú és lenőtt a hajam...

Ja, és ha valaki ráér eljöhetne velem Marcizni is közben :wink:

Mangora

Kép
mangora
 
 


Hajni: most akartam írni, hogy pénteken találkozhatnánk, már csak kicsit folyik Lili nozija. Holnap nem is megyünk ringatóra, hogy nehogy elkapjunk valamit.
Én a helyedben vinném Lilit sétálni, de játszóra nem mennék, mert nem csak ő fertőzhet meg mást, hanem ő is összeszedhet valami plusz bacit. Mondjuk én elég bacifób vagyok. :oops: :lol:

Orsi: csüti vagy péntek? Nekünk mindegy, nincs progink.

Hogy kell használni a mosószódát? nekem nem szedte ki a foltokat. Igaz fehérebb lett, de a foltok maradtak. :? Lehet keveset tettem bele?

Kriszti: én nem teszek Lilire takarót, mert utálja. De most vékonyabb pizsi van rajta :wink: Reménykedem. Ma egy igazi angyal volt. A mai napunk tökéletes volt!!! :D
Csak apa nyüglődött, már be is aludt. Szerintem fájhat a buksija, akkor utálatos ennyira :cry: JAj az öregedés nem tesz neki jót. :lol:

Lini
Kép
kicsi lini
 
 


Mangora: A GOLDEN és a STARKING alma volt az, ami annó Balázsnak nagyon bejött, mikor elkezdtem a hozzátáplálást... meg én csináltam azt is, hogy a lereszelt almába tettem egy kis anyatejet és úgy azért jobban ette...de keverheted banánnal is...

Kép
bogen
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: