Új privát üzeneted érkezett!

benettke írta:
Viccet félretéve van már "tuti" helyszín, de nem akarok nyilatkozni az illetékes helyett Kép


Anikó bevállalja? ;)

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!

Végülis akkor lesz helyszín, mert már készülnek a csomagok :wink: :D

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Mikulás lista

Levente
Maja, Ákos
Ábel, Luca
Boró, Zéti
Tami, Edó
Dóra
Zorka, Tamara
Ati

Akkor eszerint állítjuk össze a csomikat. Jó?

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 

 
 

Sziasztok!

Felébresztettek a gyermekeim és nem tudok visszaaludni, gondoltam, most én is benézek egy kicsit.

Adri!
Amit írtál az oviról (általában) és a pedagógusokról, azzal teljesen egyetértek. Azzal is, hogy ha az egyik gyereknek bejön egy adott óvónéni, a másik gyereknek nem biztos. A mi óvónéninket pl. szerintem a legtöbb gyerek szereti a csoportból, nekem is szimpatikus, de Gergőnek annyira nem jön be. Most, hogy Németországban van egy hónapot, egy idősebb nyugdíjas kolléganő helyettesíti, amolyan tyúkanyó típus, és úgy látom, mintha Gergő szívesebben menne így oviba.

Reni!
A barátnőm kisfia is viselkedett így egy időben, mint Ati. Sokszor, még egy boltba sem tudott bemenni vele vásárolni, mert már attól is komoly sírásba, hisztibe kezdett. Ő eröltette a társaságba járást, de ez nem mindig jött be, mert gyakran annyira rosszul érezte magát a kisfiú, hogy csak nyűgösködött, sírt és így az lett a vége, hogy rövid idő után inkább hazamentek. A barátnőm már teljesen kétségbe volt esve, hogy az ő fia milyen antiszociális, és hogy később majd biztos komoly beilleszkedési problémái lesznek. Tavaly, 3 éves korában próbálta beszoktatni az óvodába, de nagyon nem ment. Szerencsére meg tudta oldani, hogy még egy évet várjanak az ovival, és láss csodát a kisfia nyitott lett, a többi gyerekkel közvetlen, barátságos, és néhány nap alatt teljesen beilleszkedett az óvodai csoportba. Úgy látszik ő 3,5-4 évesen lett érett arra, hogy társaságban is teljesen fesztelenül, oldottan tudja magát érezni.
Ők egyébként jártak cinire és babatornára. Szóval én is azt tanácsolom, hogy járjatok folyamatosan társaságba, de ha Ati nagyon nem érzi jól magát valahol, akkor ne erőltesd annyira az ottmaradást. Idővel lassan-lassan, majd megoldódik ez a problémátok.

Mikulás.
Mi évek óta a szomszédunkhoz jártunk mikulásozni, mert nekik volt saját bejáratott Télapójuk, és mindig meghívták az utca összes gyerekét. Idén sajnos elmarad náluk a miku party, mert a Télapójuk elutazott külföldre, úgyhogy ha nem bánnátok mi is szívesen becsatlakoznánk az általatok szervezett talira, ha még beférünk létszámilag, meg persze, ha olyan időjárás lesz, hogy gyalog is el tudunk menni.

Emőke, Kata!
Pont egy tuti mézeskalácsreceptet kerestem, mert a tavalyi alkotásunk annyira nem jött be. Annyira dicsérik a többiek a ti recepteteket, hogy most hét végén ki is próbálom.

Két kép a fiaimról:

Tomi kibontott egy zacskó pudingport a hátam mögött, amíg elkészítettem a rántást
Kép

Gergő egyik kedvelt elfoglaltsága, a tenyérlenyomat készítés
Kép

Erika

Vajon az én vonalzóim miért nem látszódnak? Mit csináltam rosszul?

Kép
Kép
ermika
 
 


Erika, a felső kép :shock: :lol: Tominak biztos nagyon tetszett!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára almi 2011.03.03 13:29-kor.
almi
 
 


Majácskának Kívánunk




Kép

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Nagylány Maja( :shock: :D ) és Katus nagyon boldog szülinapot Nektek!!!!


A gyerekeknek pedig bőkezű Mikulást!!! :D

Anita
putyu
 
 


Évi, jól megvezettél :lol:

Na akkor sorban: Katusnak mára Vikinek holnapra, aztán Borkónak, Juditnak, Tamarának és Majának nagyon boldog szüli és névnapokat kívánok a héten!!!! :lol: :lol:

Anita
putyu
 
 


Visszavonom, mégsem csatlakoznánk a mikulás partyhoz. Sajnos Tomika elég ramatyul ébredt a délutáni alvásból :( . Hányt és közérzetileg kissé gyenge, elesett. Merem remélni, hogy csak gyomorrontás (láza nincs), de nem kockáztatom, hogy esetleg vírusos gyerkőccel induljak holnap társasásgba.

Erika

Kép
Kép
ermika
 
 


Húha, mennyi ünnepelt :-) Mi is minden születés és névnaposnak minden szépet és jót kívánunk!

Még nem érkeztem válaszolni :oops: , de holnap este megyünk mi is fárasztani a Mikulást :-) Hova kell menni? :-)

Erika, nagyon édes Tomi pudingporosan :-) Ábelnek is a kézlenyomat készítés mostanában az egyik kedvenc elfoglaltsága :-)
Remélem nem írom későn, talán a receptben nincs, hogy kb 3-5 mm vastagságúra érdemes nyújtani a tésztát és 180 fokon előmelegített sütőben szoktam sütni, 10 perc alatt megsül, az utolsó adagok még hamarabb.

Anita, hiányolunk, ritkán írsz. Boginak, hogy tetszik a suli? És Boti frappáns beszólásaiból is adhatnál újabb ízelítőt

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Sziasztok!

Mi ma elkezdtük Maja szülinapjának 1. ünnepi felvonását. (a család több részletben tud csak jönni, persze ez mindig 1 tortát von maga után :roll: )
Bocsi, de csak most tudtam a géphez ülni.

Akkor holnap 5 órakor várjuk itt nálunk a Télapót!
Piros bácsi fél 6-ra érkezik, úgyhogy légyszi addig mindenki érjen ide. Sajnos külön szoba nincs, ahova eldughatnám :roll:, mikor ideér, már be is jön.

Aki nem tudja a címem, jelezze, pivátban megírom.

Évi,
Beszéltél a Télapóval ugye? Mondtad hogy sajna nincs lehetőség az öltözködésre? Köszi

Katus,
Ez úton is, még egyszer köszi a szervezést!

Erika,
Tomit nagyon sajnálom, jobbulást Neki! Viszont a csomagot már megvettük. Hogy tudom eljuttatni?

Aki kért üdítőt az hozza a pénzt is :wink:

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Katus,

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!!

Anita,

Köszi, de engem lehúzhatsz a listáról, júliusban névnapozok:)

Anikó,
Nálunk még reggel kiderül mi lesz, ma Zorka kicsit köhögött, gondban vagyok azzal is, hogy vigyem-e holnap oviba illetve délután a bulira.
Nem akarom, hogy összefertőzze a bandát.
Ha reggelre nem lesz rosszabbul, akkor az oviba elviszem, hogy legalább ott találkozzon a Mikulással, aztán meglátom hogy van, de szerintem mi is kihagyjuk a délutánt:(

Minden kis és nagy betegnek jobbulást. Mikor lesz már tavasz??? :roll:
Vendég
 


Sajnos, mi is betegeskedünk, én már péntek óta elég ramatyul vagyok, és most már Dórinak is folyik az orra, ill. köhög. Így ha csak valami csoda nem történik velünk, holnap mi is itthon maradunk.

Pénteken este kb 3 év után először eljutottunk valahova Zolival kettesben. még pedig a KMO-ban Republic koncertre. Pechemre persze ilyenkor kell lebetegednie az embernek, de úgy voltam vele, hogy betegség ide vagy oda elmegyünk. Főleg úgy hogy Dóri az anyukáméknál aludt. Ez olyan jól sikerült, hogy mikor szombaton érte mentünk, alig akart velünk foglalkozni, és haza se akart jönni. Mivel a bulizás nem segített a gyógyulásban, sőt... (de nagyon jó volt), így nem erőltettünk, és ott hagytuk még egy éjszakára.
Meglepően simán ment minden, bár az első éjszaka 4-szer is felsírt, és engem keresett, de gyorsan megnyugodott, és aludt tovább. (ez egyébként itthon is gyakori, még mindig, hogy ennyiszer felriad) A második éjszaka, pedig már rögtön nagyit hívta.
A mi romantikus estéink pedig egy lábas kamilla főzet társaságában, ill. állandó orrfújások közepette telt. Ami összejöhetett még ezen kívül, az össze is jött. :twisted: :twisted: :twisted:

Közben míg nem bírtam aludni, azon gondolkoztam, hogy milyen egyik pillanatról a másik fejlődnek minden téren a gyerekek.
Két hete este még csak velem volt hajlandó elaludni, az éjszakákról pedig ne is beszéljünk. Délutánonként szökőévben egyszer elaltathatta vagy az anyukám, vagy a Zoli.
Egy hete jött az első változás. Miután voltunk a Bálint Ágnes Emlékházban, és megvettük neki a Mazsola, és Tádé DVD-t, amiben kifigyelte, hogy Mazsoláék is egyedül alszanak el, ő is ügyesen elaludt délutánonként egyedül, és este pedig néha hagyta, hogy Zoli altassa el. Ez hatalmas lépés volt nála, nem is hittem, hogy ezt még az idén megérjük. Majd most meg minden különösebb gond nélkül ott maradt anyuéknál, ahol egyébként még sose aludt (csak nagyon kicsi csecsemőként), mert még délutánonként se tudtam én se ott elaltatni, mindig haza kellett jönnünk alvásidőben.
Ráadásul még ma is alig bírtuk hazacsábítani. Nem semmi!!! :lol: :lol: :lol:

Úgyhogy Reni, látod, egyszer minden csoda megtörténik, csak győzzük kivárni! Egyébként hozhatod hozzánk is Atit, hisz nálunk már voltatok párszor, és egész jól bírta. Majd Dóri kezelésbe veszi, anyáskodik egy kicsit felette.

Gyerekszáj:
Este apjával bohóckodtak, grimaszoltak.
- Apa, hogy nézel ki?
- Na, hogy?
- Mint egy fába szorult féreg! (Ezt hol hallotta???)

Majd miután az Orsiék Mikujától kapott egy babakocsit, kiosztotta a szerepeket:
Én most anyuka leszek, és sétáltatom a kisbabámat, mert ő most már befejezte a szopizást, és aludnia kell. Anya te is cicis (= szoptatós) anyuka leszel, és tolhatod a másik babát. Apa te pedig ... cica leszel! :?: :?: :lol: :lol:

Katus, Viki, Maja!
Kép

Boró!
Ez úton is boldog 1. névnapot kívánunk!
Kép

Holnapra pedig mindenkinek jó bulizást! Remélem, azért nem döl ki mindenki, és marad dolga a piros ruhásnak!

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Sziasztok!

Hűha!
Mennyi ünnepelt, én meg csak a Maját tudtam, Őt is rosszul :oops: Anikó megvezetett azzal, hogy ma tortát sütött :) Ez nem fordulhatna elő, ha mondjuk átköltöznénk az Anyatanyára :wink:


MINDEN MOSTANÁBAN ÜNNEPLŐ KIS- ÉS NAGY- FÓRUMTÁRSUNKNAK KÍVÁNUNK MINDEN SZÉPET ÉS JÓT!


Kép


Anita!
Köszi! Még anyósom is elfelejtette, mert ugye a naptárak többségében benne sincs :evil: Mi mindig direkt olyat veszünk, amiben Zéti is Boró is benne van...ha már sikerült ilyen nem túl népszerű neveket választanunk :roll:


Adri!
Dóri sztem a "fábaszorult féreg" kifejezést Zétitől hallotta :lol: Ő szokta mondani amikor Boróka sír :)

Ja, és ma nálunk is történt egy kisebb csoda: Zétiről este vettük le a majdnem reggeli pelust szárazon! (hozott is neki a mikulás Thomas-os alsónacit :wink: ) Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy reggel a kaki becsúszott neki, pedig már hetek óta nem történt ilyen :roll: Rohant szegénykém a biliért, de már késő volt :(

Anikó!
Igen, beszéltem a télapóval :P Húúúúúúúúú, azt nem mondtam neki, hogy nincs lehetőség átöltöznie, (mentségemre legyen mondva, az utcán voltunk és épp akkor ért a házunk elé a vecsési télapó, s rövidre akartam zárni, mert ciki volt, hogy telefonálgatok előtte :oops: ) de sztem már miku szerkóban jön :D Holnap azért még rácsörgök! Nagyon aranyos, jó sokat beszélős mikulásunk lesz sztem :wink:
És igen, 1/2 6-ra érkezik.

Viszont lehet, hogy én is kimaradok a buliból, mert nálunk meg én vagyok carul...ha holnap is így érzem magam nem megyünk, illetve én nem megyek, remélem Apa elviszi a sarjakat :roll: Sokan leszünk/lesztek aránylag kis helyen, senkit sem szeretnék megfertőzni!

Na, megyek gyógyulni...

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Az ünnepelteknek mi is kívánunk nagyon boldog születésnapot és névnapot !!!

Anikó!
Elküldenéd a telefonszámodat? Egyik nap, amikor mindketten megyünk oviba a gyerekekért, tudnánk találkozni, hogy átvegyem a mikuláscsomagot.
Most ugyan az is eszembe jutott, hogy végül is Gergővel lehet, hogy el tudnék menni, mert anyukám itt lesz, és tud vigyázni Tomira. Persze ez csak akkor, ha a picurkám nem lesz nagyon rosszul, mert akkor inkább én szeretnék mellette lenni, de bízom benne, hogy ma már kutya baja sem lesz. Tegnap estig semmilyen ételt, még egy kis száraz kekszet sem volt hajlandó elfogadni, csak vizet ivott. Aztán lefekvés előtt azért az esti szopi megvolt, majd pár perc múlva minden visszajött szegénykémnek. Az éjszaka viszont nyugodtan telt, még mindig alszik. Remélem már túl vagyunk rajta.
Telcsi számot akkor kérek mindenképp, hogy tudjam jelezni hogy lesz, mint lesz. Köszi.

Emőke!
Köszi a kiegészítést a recepthez. Hétvégén mégsem volt időm nekifogni, hogy elkészítsem, de a héten szerintem mindenképp hozzálátunk.
Neked, illetve azoknak akiknek csemetéje szereti a tenyér- és talplenyomat készítést, illetve ujjbeggyel pötyögtetést, festegetést ajánlom az alábbi oldalt:

http://funhandprintart.blogspot.com

Erika

Kép
Kép
ermika
 
 


Betegeskedőknek jobbulást!

Anikó, ok 5-re ott leszünk!

Erika, köszi a linket, szuper :-) Ezzekkel el leszünk egy darabig :-)

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Katus!
Nagyon boldog szülinapot kívánunk!
Kép

Boró,
Boldog névnapot kívánunk!
Kép

Csajok,
És én még izgultam hogy hogy férünk el délután..... :shock: :roll:
Ne csináljátok már! Azért remélem jön valaki.
Kép

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Jó reggelt Mindnekinek!

A szülinaposoknak mi is Nagyon Sok Szépet Kívánunk! A névnaposoknak is!
Évával beszéltem, hogy mi is mennénk a Mikis bulira, de sajna mi is betegségre hivatkozva lemondanánk..vagy mindegy, mert beteg lesz mindenki?..hehehe... persze nem mennénk mi sem fertőzni a még ép gyerekeket! persze ha van csomi nekünk is, azt majd átvesszük.. Anikó -én kérnék majd priviben címet az üdítők miatt!

Erika! Jók a képek! Valami spéci festéket használtok a lenyomatkészítéshez? Még nincs isőm odakattintani sem.. bocsi..
Mindenkinek folyik az orra..Bogi 1 hetet járt oviba..kicsit köhécsel, nekem a hangom is elment.. sokszor kelek Lizához is,sajna ő is elkapta..egészséges rendelésre akartam menni, de így délután megyünk a Lakos dr. -hoz..

Szép napot Nektek! ..Legalább süt a nap!!!!!! :D
mankalak
 
 


Wiki!

NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!

Boróka,

BOLDOG NÉVNAPOT!!!

Mi tuti nem megyünk délután, oviba sem vittem Zorkát, éjjel nagyon csúnyán köhögött. Persze most reggel óta egyet sem köhögött, de ha egyszer nekikezd fél óráig nem tudja abbahagyni:(
Vendég
 


Manka,
Sajnálom :(
Priviben írok mindjárt címet. Még nincs hír az üdítőkről mikor hozzák, de ha eltudnál szaladni a pénzzel azt megköszönném. És akkor a mikulás csomit is odaadom.

Judit,
Zorka akkor nem is találkozik idén a mikulással? :cry:

Viki,
Boldog szülinapot kívánunk mi is :D
Kép

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Tomika jó nagyot aludt éjszaka, és most úgy tűnik jól van. Enni ugyan még nem akar, de a reggeli anyatej nem jött vissza, és a közérzete is jó. Úgyhogy mi Lakos doktort azt hiszem kihagyjuk. Úgyse mondana mást, mint sok folyadék, és pár napig diéta.
Ha Gergőt sikerül időben felébreszteni a délutáni alvásból (egy mormota a fiam, négy évesen még 3 órákat alszik délután), és időben el tudunk indulni, akkor ott leszünk a miku partyn.

(Manka) Anikó!
Semmi speciális festék. Sima temperát használunk a kézzel, lábbal festéshez.

Erika

Kép
Kép
ermika
 
 


Reni,
Orsi üzeni, hogy szívesen elhoz Titeket hozzánk.
Ha jó Nektek 5kor előttük.

Erika,
Ha még sem sikerül eljönnötök, majd eldobom a csomagot oviba menet-jövet :)

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Sziasztok!

Én meg úgy tűnik meggyógyultam :shock: :lol: Igazán nem értem a dolgot, de örülök :P ! Mondjuk este bátor voltam és megittam egy Neocitrant (mivel szoptatok nem nagyon merek semmit bevenni).

Kicsi és nagy betegeket sajnálom és kívánok nekik gyors gyógyulást!!!

Képzeljétek nemrég egy akkora darab jeges hó csúszott le a tetőről a teraszra, hogy ha éppen ott van valami/valaki tuti nem ússza meg sérülés nélkül :( Szóval vigyázzatok!!!

Mindig elfelejtem írni: a múlt héten voltam DM-ben és egy csomó parfüm 50%-os áron van+ ha van DM pontgyűjtő és beváltod a pontokat 25%-os kuponra, akkor még az is lejön belőle. Sajna nem volt időm megnézni milyenek vannak :( , mert gyerkők Apával a kocsiban vártak.

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára almi 2011.03.03 13:29-kor.
almi
 
 


Reni, írni akartam a szobatisztasághoz. Ábelnél most azt a módszert alkalmazom, hogy minden egyes alkalommal, amikor nem a pelusban, hanem a wc-ben landol a "nagy dolog", ragaszthat egy thomasos matricát egy füzetbe, amit erre a célra kapott. Eddig nagyon lelkes :-) Majd beszámolok mennyi matrica után állt át teljesen :-)
De először el kellett ahhoz jutnia, hogy meg tudja különböztetni, mikor mi történik a pelusban.

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Anikó, köszönjük a vendéglátást!!! Egész optimista lettem. :-) Feloldódott volna teljesen, még max 30 perc kellett volna neki :-) Az autóban már magyarázott hangosan, hogy mi történt nálatok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára almi 2011.03.03 13:30-kor.
almi
 
 


Anikó, Katus, köszönjük. Nagyon jól éreztük magunkat. Katus, a Mikulás fantasztikus volt, és a krampusz is :-) Azt ne meséld el azért neki, hogy itthon, amikor apa megkérdezte, hogy kivel találkozott, a "Tamarával, Edókával, ott volt még Ákos, Maja, Zéti, Boróka ..." felsorolás legvégén szerepelt csak a Mikulás :D olyan összefüggésben, hogy "odamentem a Mikuláshoz és hosszasan néztem a puttonyát" :D

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


SZiasztok!

Nagyon köszönöm a megemlékezést mindenkinek :D

Wiki,
BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!

Meséljetek, milyen volt? Képeket is hozzatok. Lécci-lécci :D

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


sziasztok,

én is köszi! Anikónak külön köszönöm a gyönyörű tortát. :) inkább nem is mesélem el, milyen rosszul voltam egész nap. én egyelőre nem vagyok bátor, mint Évi.

Borókának, nagyon boldog 1. névnapot!

mi is várjuk a képeket...

Viki

KépKép
KépKép
wiki12
 
 


Sziasztok!

Anikó!
Köszönjük, hogy helyet biztosítottál a Mikulás bulinak!

Katus!
Köszönjük a "jófej" Mikulást :) Már a jövő évit (mármint nem engem) is megbeszéltük vele :wink:

Tőlem képeket ne várjatok! A Zuramnak sikerült kereken 5 (!) darabot készítenie :evil: ...2-t nem minősítenék, a maradék 3 meg :?

Emőke!
Jó, hogy írod ezt a matricás trükköt :P Mi eddig gumi, vagy pez cukorkát adtunk Zétinek...már amikor eszébe jutott kérni :wink: , de mostanában inkább csak játszadozott vele, nem nagyon ette.

Reni!
Sztem nincs Atival semmi gond...hamar feloldódott és már el is vegyült a többiek közt :)

Kuki :P : én megmutatnám egy dokinak... Zétinek tavaly szept-ben egy ici-pici részen nem jött fel, ott láthatóan le volt neki tapadva...ezt a sérvműtétekor a doki megoldotta :lol: Itt rendel kedden du.-onként a szakorvosi rendelőben, a neve Bognár Zsolt, tündéri gyereksebész (sztünk). Én azt gondolom, hogy ha megmutatod neki és meghallgatod a véleményét az nem árthat.

Egyébként jó, hogy -mint oly sokminden másban- ebben sincs egységes állásfoglalás :?

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Reni!

Én sem tudok konkrét tanácsot adni. Gergőnél szintén nagy dilemmában voltam mit csináljak, mert neki is le volt tapadva egyik oldalon, de szerencsére magától megoldódott. Leírom azért a mi esetünket.
Én elkezdtem neki mozgatni 6 hónapos kora után, minden fürdés után egyszer-kétszer de csak amennyire a bőr engedte, nem feszegettem, nem erőltettem. Aztán elmentem Lakos doktorhoz és megkérdeztem tőle, hogy ez jó-e így. Erre ő „Anyuka ennek egész hátra kell jönnie, húzza meg bátran”, és úgy lerántotta, hogy egy ici-picit berepedhetett, mert mire hazaértünk vérzett egy kicsit, de láthatóan abszolút nem fájt neki. Aztán nem tudom, hogy ettől a berepedéstől hegesedhetett –e egy kicsit és azért, vagy azért mert egy idő után Gergő sem engedélyezte nekünk ezen műveletet, de letapadt neki az egyik oldalon. Amikor kicsit nagyobb lett (kb. 2,5 éves kora körül) annyit tettünk, hogy megmutattuk neki, mit kell csinálni, és elmondtuk, hogy próbálja meg akkor saját maga mindig megtisztítani magának fürdéskor, amennyire tudja. Aztán nem foglalkoztunk többet a dologgal, csak időnként ellenőriztük, hogy változott –e valami. Persze arra azért figyeltünk, hogy ne legyen ott semmi olyan ami esetleg gyulladást okozhatna. Egy jó darabig semmi változás nem volt, aztán pont most néhány hete a negyedik szülinapja körül, Apa a fürdésnél megnézte, hogy mi a helyzet, és lám a letapadás teljesen megszűnt, pedig én nem láttam, hogy Gergő nagyon próbálkozott volna a probléma feloldásában. Lakos doktor már 3 évesen küldte volna a sebészetre, hogy szakítsák fel neki, de én halogattam a dolgot, és így, hogy megoldódott a probléma, nagyon nem bánom, hogy nem mentünk.
Más részről viszont egy ismerősöm szintén várt, és náluk nem oldódott meg. Gyulladás, fertőzés ugyan sosem lépett fel, az orvos a kisfiú 7 éves korában mégis sebészeti beavatkozást javasolt. Egy másik ismerősnél, pedig a kisfiú négy éves korában gyulladás lépett fel, és akkor szakították fel neki, meg tisztították ki. Szóval látható, ahány gyerek annyi eset.
Én egyébként több helyen is azt olvastam, hogy 3 éves korig lehet várni a sebészeti beavatkozással.

Erika

Kép
Kép
ermika
 
 


Sziasztok!

Remélem valaki fotózott :D Egyébként picit féltem, hogy mit szóltok majd Józsihoz, mert elég eredeti figura, de ezek szerint bejött? :D Örülök, nagyon.

JAj, mi is matricáztunk az elején Ancsival, kb 1 hétig kérte a matricákat, aztán már nem. Mi a fürdőszoba ajtóra ragasztottunk egy lapot és arra gyűjtötte.

Azért örülök, hogy nincs fiam (még:)), mert nem kell a kukitémával stresszelnem... remélem hamar megoldódik a problémátok, Reni.

Szeretnék Nektek egy programot ajánlani jövő keddre. 10-től a gyerekkönyvtárban (Károly utca 12) lesz a december havi hordozós klub, de nem csak olyan anyukákat várunk, akik hordozzák a babáikat, hanem mindenkit :D A mostani alkalomra eljön Werner KAti szoptatási tanácsadó, ha valakinek szüksége van rá, ad tanácsokat is mindenféle ügyben.

GYertek, jó hangulat szokott lenni :D
(a terembérleti díj miatt a belépő 200 FT - kérdezzetek, mesélek még)

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!

Katus,
Még egyszer köszi a télapó szervezést! Annyira jó, hogy ilyen befolyásos vagy, hogy az IGAZI télapót ide tudtad hívni :D
Majd priviben add meg légyszi az emil címét, mert kért képeket.

Felrakom a képeket:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Katus,
De egyszerre :lol:
De jó hogy írtad a hordozós klubbot. Én máris kérdeznék.
A barátnőm kapott egy ilyen hordozót. Te ismered? Hogy működik?
Én teljesen értetlenül néztem :oops:
Nekem totál instabilnak tűnik a dolog, no meg a barátnőm se meri ebben hordozni. Tuti rossz a technika :roll:
Kép Kép

Köszi,
Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Anikó,
de jó, köszi a képeket :D Majd átküldöm az e-mail címét, ha megszereztem :D

Ez nekem egy erszénynek tűnik és csípőn hordoznék benne már egy ekkora babát. Keresek képet.


Kép

A varrott rész legyen a baba hátán, a lábai a mama derekánál, egyik elől, másik hátul, az erszény anyaga pedig a baba térdhajlatában legyen, felül pedig lapockáig érjen fel.

itt egy videó is: http://www.youtube.com/watch?v=LrkqK0X4tBY

Mekkora egyébként a barátnőd kisbabája? 5-7 kiló alatt lehet elől is hordozni erszényben, de ez a bölcsőtartás sem rossz, csak nem túl jól vette fel az erszényt.
[/img]

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Tényleg szuper volt ez a télapó buli!! KÖSZI, KÖSZI!!!

A télapó egyenesen szuperszónikus volt, elképzelni sem tudtam volna jobbat.

Köszi a csomagot is, szuper dolgok vannak benne és olcsó is volt. Ügyesek vagytok.

Ezermillió bocsi minden télapóbulin résztvevőtől de ott még semmi bajom nem volt (érzetre), itthon viszont kb 2 óra múlva már tök szarul voltam. Iszonyatosan fájt a torkom és a fejem, mára nagyrészt csak a torokfájás maradt meg de nyelni nem bírok, olyan szinten. Bocsi.

Így viszont megúszták a csajok a mai ovit mert reggel nem bírtam felkelni amiatt, hogy sz@rul aludtam.

Anikó!
Jók lettek a képek :)

szandrakiss
 
 


Szandra, jobbulást! Én is szarul lettem estére, tök megfáztam :(
Mondjuk tuti nem tőled kaptam el ;)

Emőke!
Szuper a hajad :D

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!

Mi is mégegyszer köszönjük a télapó bulit, én nagyon jól éreztem magam, óriási volt a télapó (szó szerint is :wink: ). Levit már nem hozta nagyon lázba, mert már előző nap is találkozott vele délelőtt is és délután is, sőt már pár nappal korábban is. De mióta látta, hogy a vecsési télapó polgárőr autóval érkezett, azóta csak azt emlegeti, hogy "APÓ - AUTÓ" :D

Nekem is van néhány képem, ugyan egészen hasonlítanak Anikó képeihez, de azért felteszem őket:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Szegény Ákos, többször is reménytelenül próbálta odadni bárkinek a sajtos tallért, hogy botsák fel neki, még a Télapónak is odanyújtotta...

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Reni,

Nálunk a kuki kb "félállásban" van, de addig simán fel tudom neki húzni, legutóbb mikor mutattam a doki néninknek azt mondta, hogy annak ellenére, hogy azért még egy kicsit le van tapadva, nem lesz vele gond, mert az már látszik, hogy nincs szűkülete. De én azért Attit lehet hogy elvinném ide a vecsési sebész bácsihoz, akit Évi mondott, mert Ő legalább tényleg ezzel is foglalkozik napi szinten...

Holnap jöttök akkor velünk a 9.45-ös bukfencre??? Csak mert akkor 9.30-ra értetek mennénk, hogy még legyen idő berakni a gyereüléseteket is. Átküldöm priviben a számom, hogy meg tudjuk beszélni :wink:

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


És nem utolsó sorban:

MINDENKINEK - KICSIKNEK és NAGYOKNAK - AKIK MOSTANÁBAN SZÜLI ILLETVE NÉVNAPOZNAK, MINDEN JÓT KÍVÁNUNK!!!

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


De szuper Mikulásotok volt!!!!!!!!!! :D
Mi még jó, hogy nem mentünk, bár nagyon gondolkodtam rajta tegnap.... Botond mára nagyon elkezdett köhögni, délben haza is jöttünk az oviból, a héten már nem megy, remélem ennyivel megússzuk és nem lesz szövödményes (köszönöm ezt a sok kedves anyukának akinek annyira fontos dolgai vannak, hogy feltétlen le kell ráznia a gyereket, nehogy egészséges legyen :twisted: )

Egy kérés, Botond nagyon szeretne egy ilyet a jézuskától :http://teszvesz.hu/item1355755168_toy_story_buzz_figura_es_tusfurdo_egyben.html a CBA-ban nézte ki, de mire egyedül visszajutottam már nem volt :-( és ott csak 2500Ft volt, valamelyik nap kiadta a google egy webáruházat úgyanennyiért, de már nem találom, ha valakivel szembejön megköszönném, ha szólna :)

Anita
putyu
 
 


Sziasztok!

Na, korai volt az örömöm...mégsem vagyok teljesen jól :? Ég a mellkasom, hol a hideg ráz, hol meg úgy érzem megégek, és köhögő rohamaim vannak. Ma ismét ittam Neocitrant :oops:

Mindannyiónknak gyors gyógyulást!

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Sziasztok!
A Szüli és Névnaposoknak sok Boldogságot!!! a betegeknek jobbulást!!! Mi már kezdünk kilábalni belőle, de oviba még nem járunk..sajnos most ez a köhögős, torokfájos dolog sokhelyről visszaköszön, nálunk most Apa betegedett meg. Hangom már van, a nózim még folyik. A gyerkőcök köhögnek néha, az orruk folyik..de minden szuper.. klassz lehetett a buli, -tényleg kár, hogy kihagytuk.., de nem akartunk "fertőzni", --
Anikó megcsörgettelek-én voltam a 20-as szám..majd még hívlak, ha lesz időm!...

Most indul a karácsonyi készülődés.. nálam..egyenlőre még csak fejben... ti, hogy álltok-? Miket szoktatok sütni? Mikor melyik rokonhoz mentek? Megvan már kinek mit vesztek? Szoktatok egyáltalán vagy elszöktök a világ elől?

Kérdés: Van valakinek aqua doddle -vel kapcsolatban tapasztalata? Mennyire játszható? szeretné egy 4 éves lányzó?
Ancsa
mankalak
 
 


Jobbulást a kis és nagy betegeskedőknek ! Mi is beálltunk a sorba a gyerekekkel :-( Alig aludtunk vmit, szegény Luca olyan náthás. Ráadásul ma du elég sokat kapkodott a bal füléhez, meleg sót kapott rá, most egy kicsit jobban van.

Katus, köszi, nekem is nagyon bejön, nem bántam meg a változtatást :-)

A karácsonyi készülődéssel kapcsolatban egy kérdés. Van vkinek tapasztalata, hol lehet itt Vecsésen vagy a környéken "visszaváltható", "konténeres" fát venni? Át akarunk állni környezetbarát ünneplésre :-)

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Tök jó lehetett a buli, sajnálom, hogy lemaradtunk :(.

Lányok, tömjétek magatokat vitaminnal, mert nagyon durva ez a mostani taknyos-köhögős vírus, a fiúknál másfél hétig tombolt, az Uram még mindig pocsékul van, és a nagyszülők is elkapták a fiúktól, anyósomnál arcüreggyulladássá fajult a dolog :(.

Emőke, nem tudom, hogy legközelebb hol van ilyen lehetőség, de nekem az is tetszik, amit az ikeában csinálnak: 4990 Ft a fa, de kapsz egy 4000 ft-os vásárlási utalványt, és minden eladott fa helyett ültetnek egy újabbat.

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


na basszus, pont én vagyok laptetőn :shock:

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 



Sziasztok!

Emőke!
A monori Oázis kertészetben tavaly volt ilyen lehetőség, gondolom idén is van.

Kata!
Úgy hallottam az Ikeás fák most nem túl szépek :?

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Szandra!
Éppen beelőztél :lol:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Szandra, akkor az IKEA-ba nem megyünk :(
Évi, viszont az Oázisba igen :):
Az Oázisban vásárolt cserepes élő fenyőt visszahozhatja, és levásárolhatja a fa árának felét. Kölcsönözhető fenyők 4590 Ft-tól!
http://www.oazis.hu/akciok/712

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: