Új privát üzeneted érkezett!

Hajni!
Pedig ott van a kerületetekben, a Csokonai Művelődési Házban (Eötvös utca 64-66) Kép

Eri
simones
 
 


ÉLJENÉLJENÉLJEN!!!
Kép Kép Kép
klara
 
 


Én is kaptakm sms-T Éljen az uj topik bébi!!!!! Na és az anyucikája meg az apucikája isKépKépGratulálunk!! Vigyázzatok magatokra!! Gondolom amennyi ideje lesz mostanában a Katinak,keveset fogunk a részletekről hallani!!Kép De várunk türelmesenKép
Eri!! Szépek a babócáid!!-és isten hozott itt miköztünkKép Mindig is csodáltam az ikres anyukákatKép
Többieknek nagy pusszantás most húzok mert álmos vagyokKép pá ildikó
Kellemes hétvégét!!
evetke
 
 

 
 

Sziasztok!

Katiéknak gratulálok én is a babához. KépKép

Evetke!
Köszi. Kép

Eri
simones
 
 


Sziasztok,
És volt már vki közületek a zeneházban? Nem tudjátok mennyi idős gyerekkel érdemes menni?
Nekem most 13,5 hónaposak az ikreim és épp itt lakunk az Eötvös u-ban, közel a Csokonaihoz.
Ha vki tud mondani vmi jót erről a zeneházról, szivesen elnéznék a fiúkkal. Mikor van?
Köszi
Marcsi
zsobu
 
 


Szia Zsobu!
Rég írtál az ikres fórumra. Örülök, hogy itt találkoztunk. Kép
Mi voltunk a múlt héten a fiúkkal. Kép 1 éves kortól írja. Szerintem gyertek, próbáljátok ki, és ha tetszik nektek, akkor járjatok. Kép Az 1. órát csak utólag kell fizetni, mikor a bérletet veszed. Szerdán 1/2 11-11-ig gyertek inkább, akkor kevesebben vannak. Most mi is arra megyünk. Kép Az elsőn 3/4 10-1/4 11-ig sokan vannak.
Akkor már megvolt az 1. szülinapozás. Utólag is Boldog Szülinapot! KépKépKépKép
Mi van veletek? Mennek már a fiúk?
Ha van kedved írj, ide vagy az ikresbe. Kép
Akkor lehet, hogy szerdán találkozunk? Kép
Szia
Eri
simones
 
 


Szia Eri!
De jó, hogy így emlékszel rám. Ez jól esik. Ari vagy. Hát nem túl jó nekünk a szerda, mert akkor járunk 11-re egy másik helyre. Amikor kicsik voltak akkor voltunk ilyen korai fejlesztőnél, és most Ő is tart ilyen foglalkozásokat, és a múlt héten kezdtük. Bár megmondom őszintén én nem szivesen járok, mert kint van a francban. Jobb lenne ez a zeneház. Hát majd meglátom mit tehetek. Hátha máskor is tudná tartani a nőci a foglalkozást. Jó lenne. Egyébként a fiúk már mennek, de persze csak kapaszkodva, bútorról bútorra haladnak. Nagyon kis ügyesek. Szerintem karácsonyra már tuti járni fognak egyedül is. Csak szerdán van a Csokonaiban ez a zeneház?
Egyszer majd csak eljutunk, és akkor talizunk.
Te fiaid hogy vannak? Hogy bírsz velük? Szívesen hallanám, hogy most miket csinálnak 2 évesen, kiváncsi lennék. Egyre könnyebb lesz? Esetleg írj egy pár sort, ha van kedved az emilemre.
Üdv
Zsobu
zsobu
 
 


Sziasztok!

Hétfőn voltunk kardiológián és Alexa szívével minden rendben van! Olyannyira, hogy még kontrollra sem kell visszamennünk! Szóval a fél évvel ezelőtt gyanított szívbetegség mára már kizárva! Zörej az maradt, de az legyen a legkevesebb. Olyan, de olyan jó érzés ám! Ráadásul annyira kis ügyi volt a lánykám! Mondjuk kapásból úgy indított, hogy az EKG egyik csipeszkéjét egy mozdulattal leszedte magáról KépAztán az UH-on meg a lábaival átkulcsolta a drnő kezét. Kép

Veletek mizujs?

Hajni
tigribigri
 
 


Hát senki sem örül velem?! Kép
tigribigri
 
 


Tigri, dehogynem! Kép Csak mire idejutunk... Kép
Evetke, a babaszobán láttam, hogy van egy eladó overálotok. Megnézhetném Jankának, megvan még?
Katitól lesz beszámoló? Kíváncsi vagyok nagyon!
Eri, később is be lehet szerinted kapcsolódni a Zsebibabába? Egyszer úgy elmennék Jankával, de most nem jött össze.
Pussz, K.
klara
 
 


Sziasztok!

Zsobu!
A kicsiknek van szerda de., a nagyoknak hétfő du. Ahova jártok az meddig van?
Ügyesek a fiaid, nemsokára szaladhatsz utánuk. Kép
Az e-mail címed nem tudom, így ide írok pár sort. Kép
A fiaim mozgásban nagyon ügyesek. Mindenhova felmásznak, még a kerítésre is. Beszélni nem nagyon hajlandóak. Pedig mindent megértenek. Néha az a gyanúm, direkt nem beszélnek. Kép Az utcai motorozás felér egy kis futással. Nagyon merészek. Nekem most nincs segítségem, így azért fárasztó. Viszont egyre jobban eljátszanak egymással. Újabban leveszik a pelust és így szaladgálnak. Kép Bilit még csak játéknak használják. Kép Még mindig nem alusszák végig az éjszakát, és szopiznak még. Kép

Hajni!
Ez jó hírKépKépKép

Klára!
Persze, jöhettek bármikor. Kép Már szeptemberben kezdték, de mi csak most voltunk másodszor. Tegnap is jöttek újak.Kép GyertekKép

Eri
simones
 
 


Sziasztok lányokKép
Itt a "fekete leves"Kép Meló hegyek ugyhogy szeretlek titeket de most 1-2 napig nem vagyok és leszekKép Tigri látod!!!-mondtuk mi neked,de persze ez igy most megnyugtatóbbKépAlexa frankó kis csajKép Meg ezek a picik még kattognak-csattognakKép a mi dokinénink mindig igy fogalmazottKép!!!! Ügyik vagytok!! Az a 86 lilásosra gondoltál ugyiKép az maradt meg még NikirőlKép Az se most voltKépElvileg igen mert egy csajszi lefoglalta csak valahogy elfelejtett vissza szólniKép Ha belefér és még várunk egy hetet akár kölcsön is adom szivesen ha jó rátok,csak már nem akarom hogy ha mégis előkerül gond legyen belőle okésKépAztán randizunk!!!! Tigri neked is várom az időpont egyeztetésedetKép
Üdv ikres anyukák!!! Remélem szeretni fogtok itt köztünkKép Egyszer meséljetek hogy telik egy ikres napKép-kétfelé figyelniKép HUUUUU nem semmi!!
Na léptem! Kelemes hétvégét!! hétfőn bekukk.
Kati!!!-reméljük minden okkKép Azért köszönj be egy mondatra ha hazamészenKép LÉcccciiii
puszi ildikó
evetke
 
 


Sziasztok!Kép

Itt vagyok. Minden rendben nálunk. Zsombor nagyon jó fiú. Csak alszik és eszik. Sírni nem nagyon szokott, remélem ez így is marad.
Október 8-án született 9 óra 44 perckor, császármetszéssel. 3800 gramm és 57 cm volt a születési súlya és hossza.
Csütörtökön kell visszamennem varratszedésre, jó lenne ha utána kicsit könnyebb lenne nekem. Már nagyon csinálnék valamit.
Bence nagyon szereti Zsombort. Állandóan símogatja és puszilgatja.
Most ennyi, majd jövök!
Puszi mindenkinek és köszönöm a drukkokat.

Kaplár Kati
kfk
 
 


Szia Kati!

Gratula mégegyszer a nagyfiúhoz, olyan helyes pofija van! Kép Kép Kép

Puszi
Hajni
tigribigri
 
 


Kati, nagyon sok szeretettel gratulálok én is!!! Gyönyörű ez a nagyfiú! Köszi a képeket is!
Evi, jaja, arra az overálra gondoltam. Jövő héten ha átugranánk megnézni? Ha jó, akkor megvenném ugyanúgy, mintha másnak adnád, ne hülyéskedj. Kép
Betegségek elkerültek benneteket? Elég sokan elkapták a takonykórt meg a hányóst is az ismerősök közül.
Eri, jövő héten megcélozzuk a Zsebibabát!
Tigri, Alexa hogy alszik mostanság? Fogak miatt meg ne aggódj, amikorra kell, kinő úgyis mindenkinek. Kép
Puszi, Klára
klara
 
 


Halihó!!!Kép Hát hun az a kép én nem látom((((((( Vagy kimaradtam a szórásból????? Gratula mégegyszer!!! -és igy tovább!!! Tigri irtam neked mailtKép
Klárus várlak szeretettel előző nap zsirozzuk le ha lehetKép csütörtök kilőveKép puszi ildikó
evetke
 
 


Evetkém, mit szólnál a holnaphoz? A Zsebibaba után? Tehát 11 után. Mert akkor két legyet ütnék egy csapásra, útba esne jövet-menet. Ha jelentkezne mégis a csaj az overálért, akkor lemondok róla. Kép
Eri, holnap Zsebibaba? Képzeld, tegnap felétek jártunk (Huszt utcát jól tippelem?), és találtunk egy remek babaruha-turkálót. Nektek saját játszótok van a házban? Kép
Tigri, Kati, jól vagytok?
Puszi, Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Klára!
Igen Kép, holnap Zsebibaba, a fél 11-esre megyünk. Kép Az az utca. Kép Erre gondolsz? http://www.lilliput.hu/ Vettél is valamit? Mi még nem voltunk a turkálóban. Szerencsére van most ruhánk, férjem egyik kollégájától. De a Telepesen van itt egy másik bolt, a lottózó mellett. Ott is vannak gyerekruhák, de azok szerintem újak.
A házunknak tényleg van saját játszója. De nem a nagyobbik udvar, ami 2 háztömbhöz tartozik, hanem a 3. Ennek kisebb az udvara, csak 6 lépcsöház. De van 2+2 hinta, 2 libikóka, csúszda, homokozó, mászóka és sok gyerek. 3 hótól iskolásokig. Kép
Egyébként itt a Huszt utcában 4 ikerpár van. 2 lány és 2 fiú. Pedig nem nagy utca. Kép A porcelánon pedig van egy vegyes páros. Kép

Ildikó!
Ikres nap Kép Azért a többgyerekesenek sem lehet könnyü. Szerencsére a saját udvarunk zárt Kép, nemúgy mint a közeli játszó, ahol hiányzik a kerítés egy része. Ott aztán tényleg kétfelé szaladnak. Nem is sürün megyünk oda. Az udvarunkban viszont az egyik fiam felmászik a kerítésre. Képes lenne kimászni is. Tornásznak a csúszdán, ezt a nagyoktól tanulták. Mindig kitalál valmelyik valamit, aztán a másik is utána csinálja. Így aztán mellettük nem lehet leülni, unatkozni Kép. Folyton figyelni kell öket. Kép Ráadásul nagyon merészek. Az alvás a legtöbbször egyszerre van, legfeljebb valamelyik elöbb felkel. Csak néha felébreszti a másikat is, hogy játszon már vele. Egyidöben beosztották, és felváltva aludtak. Kép Mostanában kezdenek vitatkozni is. Szóval nem unalmas, és persze fárasztó, pláne segítség nélkül. Kép De már nem is tudom másképp elképzelni. Én meg azt nem tudom milyen egy gyerekkel. Kép

Eri
simones
 
 


Eri, nem tudtunk elmenni... Kép Nagyon szomorú vagyok. Az történt, hogy az én drága kislányom felébredt hajnalok hajnalán, aztán 8 után bealudt, és felébreszteni sem tudtam. (Nem volt szívem, olyan édesen szunyált.) Ez abszolút nem jellemző, nappal sajnos egyáltalán nem szokott aludni, délelőtt meg végképp nem. Kép Pedig napok óta készültem erre a programra, hogy végre valami... Pont félkor persze felébredt Kép
Ja, és a múltkor kérdezted a bölcsis játszóházat, ahol mama is ott lehet a babákkal: Újpalotán van ilyen, a Kanga-klubban. Ha jól tudom, minden délelőtt lehet menni, és nem is drága. Ha egyszer eljutok oda, írok részleteket, jó? Vagy menjünk együtt? (Ha beköszönt az igazi rossz idő, asszem, odaszokunk. Kép)
Arra a turkálóra gondoltam, amelyik az Öv utca felé a ltp sarkán van. A másik a ruhajavítóbéli? Ott is van használt is. Vettünk is egy-két dolgot, szépek és nem drágák.
Irigykedem a saját játszóra, ez kész főnyeremény az ikrekkel. A hiányzó kerítésű játszó a Kerékgyártó? Kép Azt ismerjük. A fiam ennek ellenére nagyon szeret oda járni. Meg a Vezérre is, bár az túl forgalmas helyen van. De legalább ép a kerítés
Kép
puszi, Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Klára!
Majd legközelebb. KépKép Viszont egy kis ikertali volt ma ott. Zsobu/Marcsiék és még egy lányikres, így 3*2 iker. Kép
Pontosan hol van ez a Kanga klub? Rossz idöben jó lesz majd. Kíváncsian várom, hogy milyen. De akár mehetünk együtt is. Esetleg valaki ismeri?
Igen, a Kerékgyártóra gondoltam. Kép A Vezér egy kicsit messze van. Ez a saját játszó tényleg nagyon jó. Sokszor elég velük le és felmenni a harmadikra. Kép

Eri
simones
 
 


Eri, a Kanga Klubtról ezt találtam: Programok a Zöld Klubban (XV. Hartyán köz 3.)
Kanga klub
A már évek óta működő klub olyan kisgyermekes anyukák számára nyújt találkozási lehetőséget, akik kellemes környezetben
szeretnék eltölteni hétköznap délelőttjeiket, ahol nyugodt körülmények között beszélgethetnek egymással, megosztva a GYES-es
lét sok apró örömét, gondját, baját. A klubban szobai és szabadtéri játékok, homokozó, tisztálkodási lehetőség áll a gyerekek és
szüleik rendelkezésére. Keddi napokon 10 – 12 óráig kézműves műhely működik, csütörtöki napokon gyermekpszichológus
válaszol a mamák kérdéseire. A klub házigazdája hétköznap 9 órától 13 óráig várja az anyukákat. Tagsági díj: 400 Ft/hó.
Hát igen, nem lehet egyszerű közlekedni az ikrekkel. Kép Pláne, ha mindketten motoroznak pl. De önmagában a 3-ra felmenni is komoly sportteljesítmény, nem?
Remélem, a jövő héten összejön a Zsebibaba, valamikor meg a Kanga. (Csupa Micimackós név Kép)
Puszi, Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Klára!
Jó ez a kerület. Kép Micimackós. Pláne ha a Kanga is olyan jó, mint a Zsebibaba. Kép
A piros 73-assal tudunk oda menni. Viki hátamon, Zoli a kis babakocsiban. Kép Ez nekem is jó kis testedzés. Kép

Eri
simones
 
 


Sziasztok!

Én még csak várom az első babámat (20+3), aki kislány lesz és örülök, hogy megtaláltam ezt a topic-ot, mert sajnos nem ismerek errefelé senkit (pedig már 2 éve itt lakunk). Ha nem baj néha azért benézek majd hozzátok és követem az eseményeket. Eddig csak a 2005 tavasz kisbabák topic-ba jártam és remélem itt is olyan jó a társaság mint ott.

Üdv Mindenkinek!

Maya
maya29
 
 


Szia Maya!
Üdv a topicban!
Merre fele lax? Én ebbe a topicba nem sürün irok, de olvasgatom a fejleményeket. Én inkább az iker topicba szoktam néha néha irogatni. Nekem 14 hónaposak lesznek az fiaim.
Hogy bírod a terhességet?
Üdv
Zsobu
zsobu
 
 


Szia Zsobu!

A Legénybíróban lakom.
Egész jól bírom a terhességet nem voltam hányós sem, és eddig szinte semmi problémám nem volt. Úgy néz ki, hogy Kirával is minden OK és szépen fejlődik.
Először nekem is 2-en voltak, de még nagyon az elején kiderült, hogy mégis csak 1 baba marad meg.
Hogy bírod 2 babával? Nem nehéz nagyon?

Üdv.:

Maya
maya29
 
 


Lányok!

Találtam egy ilyen levelet az erről-arról-ban
(!!! Gyermek megtakarítás. Help !!! ):

"Sziasztok!
Gondolom mar mindenki azzal a problemaval szembesult, hogy milyen "gyermek megtakaritasi" format valasztani. A konkret cel az lenne, hogy a gyermek szuletesetol 18 eves korig tovabbi tanulasara kb. 5-6000 ft-ot felretenni. Mindenhol nagyon "nyomul" az AB-Aegon MONEY-MAXX, de nem akarok fejest ugrani az elso ajanlatba....
Szeretnem kerni a velemenyeteket, hatha mar valaki jartas ebben a temaban es tud ajanlani jo feltetelekkel/szolgaltatasokkal rendelkezo megtakaritasi format.
Valaszukat elore is koszonom!
sipas "

Én Pénzügyi tanácsadással foglalkozom és tudok ajánlani többféle lehetőséget is. (Nagyon jók, pl. az Ösztöndíj program - ez teljesen új).

Amennyiben érdekel valakit a dolog, hívjatok fel és megbeszélhetünk egy talit, ahol elmondom a lehetőségeket.

70/386-7131

Szívesen segítek bárkinek ingyenesen, akinek ilyen jellegű problémája van. Hívjatok bizalommal.

Üdv.:

Maya
maya29
 
 


Sziasztok!
Szia Maya, üdv itt! Mostanában eléggé pang itt az élet, de hátha sikerül felráznod bennünket. Kép
Hol fogsz szülni? Jó babavárást!
Eri, tegnap megint ott jártunk a Lilliputban, vettünk Jankának egy overált - jóllehet, Gellértnek akartunk (de akkora nem volt - ahogy máshol sem nagyon Kép). Sasoltunk, hátha pont meglárunk titeket, járt is arra rengeteg kisebb-nagyobb gyerek, de ikrek nem (illetve talán egy nagyobb, vegyespáros, de nem biztos). Pedig most már kíváncsi lennék rátok. Nem lakunk messze egyébként, a Csömöri másik oldalán, kb ugyanannyira tőle, mint ti. Kép A babakocsi/hátihordóbeli elhelyezkedést nem akarják a fiúk váltogatni? Kép
Evetke, kilátszol már a melóból meg a babavigyázásból? Kép
Kati, hogy telnek a napok a két fiúval? Vagy Bence az oviban van? Nem beteg?
Tigri, te is jó rég nem írtál, Bettyről nem is beszélve. Kép
Klára
klara
 
 


Sziasztok lányok!!
Tegnap kb fél órán keresztül"meséltem" nektek aztán a gép letiltottKépminden elszálltKép.SAjna fáradtosos vagyok ugyhogy most csak a lényeget!! Üdv mindenkinek ill. Mayának főleg hiszen ő került ideKépGratula a babához!!
Rengeteg melóm van.)Kép ki sem látszom belőle!!Holnaptól pedig jövőhét végéig itt lesz a Nagyim velünk, ugyhogy vegyétek igazoltnak a távollétemetKépHát most hirtelen ennyi legyetek jók vigyázzatok magatokra puszi ildikó
evetke
 
 


Sziasztok!

Maya!
Üdv a topikban. Kép Nekem is ikreim vannak, szintén 2 fiú és ma 2 évesek. Kép

Klára!
Tegnap nem voltunk kint. De. esett, du. pedig jött anyós köszönteni a fiúkat. Kép
Az elhelyezkedést ők váltogatnák, de az egyik fiam majdnem 2 kilóval könnyebb. Inkább őt cipelem. Kép
Reméljük jövő héten a Zsebi babán találkozunk. Ma kaptak a fiúk egy fakirakót, és vajon milyet? Kép Hát Kanga és Zsebi baba Kép

Jó éjszakát!
Eri
simones
 
 


Eri, olvastam az ikres topikban, hogy szülinapotok volt! Utólag is Isten éltesse a fiúkat! Dupla fülhúzás Kép
Sziasztok, Klára
klara
 
 


Szia Klára!
Köszönjük. KépKép

Eri
simones
 
 


Szia Mindenki!

Vagyogatok, de csak olvasóüzemmódban!

Üdv minden kedves új topiklakónak! Látom Maya, hogy az Istvánban fogsz szülni, az én Alexám is ott született decemberben!Kép

Evetkével randiztunk egyik nap Kép, kár hogy annyira sietett!

Klárus, ha jól tudom nektek Ikeás etetőszéketek is van. Szerinted hány éves korig használható biztonsággal? Az érdekelne, hogy mennyire fél el benne egy nagyobb gyerkőc.

Amúgy jól vagyunk, sokat sétálunk ha épp nem esik, és minden szembejövő embernek integetünk, vagy közöljük, hogy vau-vau. Kép

Eri boldog szülinapot az ikreknek!Kép

Puszi
Hajni
tigribigri
 
 


Sziasztok!

Köszönöm lányok a kedves fogadtatást.
Ti mint gyakorló anyukák biztosan tudtok nekem segíteni.
A kérdés: Milyen babakocsit érdemes venni?
Mivel több a 4 funkciós mint a 3?
Mindenképpen hordozósat szeretnénk, ami autósülésnek is használható (bár még nincs autónk - vagy így nem érdemes? hamar kinövi?).
Milyen a jó kerék? Nagy, felfújható? Miért jó a bolygósított kerék (nem akadályoz?)?
Könnyen összecsukható kellene, ami nem nehéz. (nem vagyok túl erős) A markolatban jó ha állítható magasságú és átfordítható (vagy ez nem lényeges)?
Milyen extrákat érdemes kérni hozzá? (táska, napernyő, esővédő, lábzsák, bevásárlóháló)
Kérlek írjatok véleményeket és segítsetek a döntésben, ha valaki tud jó típust/modellt (esteleg árral) akkor szívesen venném a javaslatokat/ tapasztalatokat.

Eri boldog szülinapot az ikreknek!

Előre is kösz a segítséget!

Üdv.:

Maya
maya29
 
 


Sziasztok!
Gratulálunk az új babócának Kép
És üdv az újaknak is Kép

Maya, nem láthattalak ma a Mézeskalács téri Spárban?

Babakocsi: mi bolygóssal kezdtünk, de hamar lecseréltük fix-nagykerekűre. Addig amíg pici a baba, szerintem előny, ha szemből is tudod tolni.
Mi táskát külön vettünk, mert a kocsikat kölcsönbe kaptuk.
Babaülés: már 10 ezerért lehet újat kapni, de szerintem használtat is érdemes nézni, mert a pár hónapos baba nem nagy kárt tud tenni benne.
A Bergonnak van egy nagykereskedése a Szentmihályi úton, 306-4954. Van autósülésük és etetőszékük is. Szerintem egy sétát megér. Mellette pedig van egy kisebb bolt, ott is elfogadhatóak az árak.

Rólunk: két napja erősen szenvedünk a fogunktól, jelenleg a legérdekesebb játékunk az ajtókitámasztóműanyag. Imád táncolni, valamelyik este a megasztárt végigtáncizta. 2 hétig betegeskedtünk, torok és fülgyulladásunk volt. Most mennem kell, mert már reklamál a családom....
betty77
 
 


Helló Maya!

A 4 funkciós babakocsi az a típus amihez hordozó is jár, rákatt. és kész. Nekünk nincs kocsink, nem is lesz, így ezt kilőttük. Néha jól jött volna, mikor autóval hurcoltak minket ide-oda, de megoldottuk anélkül. Viszont a kórházból valamiben haza kell hoznotok, szóval gondold meg kell-e. Nekünk mózes volt kölcsönbe, kézbe talán újszülöttet inkább ne autókáztassatok.

Jó kerék azoktól az utaktól függ, amiken közlekedsz majd vele. Tehát itt a városban a kisliftes panelekben és tereken szerintem megfelel a kis kerék is. Ha görönyös, túrás utakat tervezel inkább nagyobb kerekek kellenek.
A bolygósított kerekeket le is lehet fixálni, tehát ha zavar egy mozdulattal ki tudod iktatni. Szerintem nem fog zavarni, mert jó vele kanyarodni.

Én is be voltam zsongva az átfodítható tolókarú kocsikra, azért is praktikus az első időkben, mert látod a bébit szemben magaddal, ráadásul a napocska nem süt a szemébe ha átfordítod. Viszont roppant kevés márkát lehet átfordítani. De lehet kapni helyes kis napernyőket.

Táska megoldható egy sima hátizsákkal, vagy babakocsi szatyorral. Esővédő hasznos. Lábzsák téli babáknál nagyon kell. A legújabb babakocsik meg már mind nagy bevásárlóhálóval rendelkeznek.
Az sem utolsó szempont, hogy könnyű legyen, és laposra összecsukható.

Viszont egy mélykocsit talán olyan 6 hós korig használsz mélykocsinak, és utána már a baba ülni akar, ezért a háttámla állíthatósága sem elhanyagolható.

Mi egy kis kínai olcsó babakocsival indítottunk, imádtam. Aztán, amikor Alexa ült nem volt neki kényelmes és vettünk egy sportkocsit. Nagyon meg vagyok vele elégedve! Graco a márkája és 2-3-4 funkciósban is lehet kapni, szerintem minden igényt kielégít. Az újpesti Megatoysban rengeteg féle márkájú babakocsit kaphattok, nagyon sok akciós szokott lenni. Érdemes egy eladót kifaggatni róluk. De vannak jó kocsik pl. a Minimanóban is.

2 kép segítségül, az elsőről és a mostaniról.
A kínai:
Kép

A Graco sportkocsi itt:
http://babanet.hu/album/main.php?album=2809&page=3&image=67401

Bocsi a szóf...ért, de én is örültem anno a hasonló infóknak. Ja és persze ez az én véleményem a bkocsikról, a többiek lehet, hogy máshogy gondolják.

Puszi
Hajni
tigribigri
 
 


Hali! Na akkor a babakocsikról: Kép
Ha most kezdeném a babázást és tudnám, hogy több gyerkő is használja majd, akkor vennék egy IGAZÁN JÓ babakocsit!!! Akár használtan is, az mindegy, de tényleg jó legyen! Vagyis 1. KÖNNYŰ - nem csak kilóra, hanem könnyen megfogható is, kézreessen.2. kényelmes a babának: vízszintesig dönthető, könnyen állítható a dőlési fokozat, nem nyeklik össze, ülni is jó benne; ne legyen túl szűk sem, legyen lábzsák A tolókar magassága jól kézreessen. Szerintem jó az átfordítható, a napernyőcske nem elég, plusz ha lejtős terepen tolod, a baba fejébe megy a vér, ha lefelé haladtok, és nem állítható át. Kép
Bolygókerék jó dolog, bármikor fixálható (míg el nem romlik Kép)
Liftes házba nem fér be akármi, pl a Bergonok ált. túl nagyok. Felfújható kerekű túrakocsi városba felesleges luxus. Mélykocsi akkor jó, ha kertes házban laknátok, és sokat aludna benne a kertben a babó. Bár erkélyen is használható e célra.
Én asszem Peg Peregót vennék, ha most vennék, vagy valami kis tutit, de jól megnézném. Kép Van egy-két topik e témában, érdemes megnézni!
És sportkocsit majd úgyis fogsz venni később külön, mert a legkisebb többfunkciós is nehéznek bizonyul egy 10 kg körüli babával+csomagokkal. Esernyőkocsi kelleni fog, de csak úgy 7 hónapos korától.
Még fontos szerintem (a későbbiekben), hogy legyen a kocsin testvérfelálló. Kép
Travel Systemet (autósüléseset) nem vennék, azokhoz állítólag nem olyan jó autósülés jár úgysem. De ha nem lenne autónk, egyáltalán nem vennék autósülést. Inkább mózeskosaras babkocsit, amelynek a mózesában hazavihető a bébi a kórházból.
Tigri, etetőszék: az ikeás az tökéletes. Gellért tavaly még belefért. Kép Abszolút nem borulékony, biztonságos, könnyen tisztítható, kényelmes és nem utolsó sorban olcsó!
Na ennyi, remélem, valamennyit azért segítettem.
klara
 
 


....úgy látom a babakocsi mindenkit felpörgetett. Kép
Klára:igazad van abban, ha még egyszer újra lehetne kezdeni. Mi már hármat kipróbáltunk, de ebből kettő csak kölcsönben volt/van. Így mondjuk olcsó volt kisérletezni. De az biztos, hogy utólag jön rá az ember, hogy számára melyik is az ideális.
betty77
 
 


Ha újra lehetne kezdeni, akkor és ha milliomos lennék, akkor ilyen babakocsim lenne:
http://www.matti.hu/cam_babakocsik.php?menu=Combi%20Family

Klárus, köszi!
tigribigri
 
 


Ja az ára akciósan 100eFt...
tigribigri
 
 


Sziasztok!

Hajni! Kép Maya! Kép
Köszönjük KépKép

Babakocsi:
Látom nem könnyű a választás az egyeseknél sem. Kép
Mi jó sokáig nézegettük a boltokat, mire kiválasztottuk a Peg Perego Duettet. Ez bolygós, ill. fixálható. Nagyon szeretem. Kényelmes, tudunk sétálni a környéken. Még az új Volvo fekete 7-es busszal is lehet vele közlekedni. De vettünk 2 esernyőre összecsukhatót is. Kép Könnyebb tolni az ikerkocsit, mint a húgom fix egyes babakocsiját.
Maya szerintem attól függ hol laksz, milyen környéken, terepen. Esetleg akarsz majd kocogni a babakocsival. Kell-e sokat cipelni lépcsőn, netán fel a lakásba, beférjen a tárolóba. Buszozni fogsz vagy autóval mész inkább. Bevásárolni autóval mész vagy babakocsival. És persze van egy nagyon fontos szempont, a pénztárcád. Mennyit tudtok áldozni a babakocsira.
Nézz körül a boltokban. Próbáld meg ott tolni őket. Kép
Azt a pletyit hallottam, hogy nemsokára bezárják az újpesti megatoyst.Kép

Eri
simones
 
 


Helló!

Eri én meg azt a pletyit, hogy a Brendon megvette a Megatoys-t és minden marad a régiben. A Götz bolt fog megszűnni benne.
Azt nem tudom tudjátok-e, hogy nyílt egy új Kenguru Kids bolt az újpesti víztoronnyal szemben, a Stop Shopban.

Pusz
H
tigribigri
 
 


A Götz-ben ebben a hónapban mindent féláron adtak....
Prince Oliver bodyk 450 Ft-ért.... stb stb
betty77
 
 


A Götz már talán be is zárt. A soroksári megatoys marad. Brendon megvette a konkurrenciát. Kép
Milyenek lesznek az árak majdKép

Eri
simones
 
 


Mi bakancsot vettünk 2500ért a Götzben, de ruhák már nem voltak. Azaz volt overáll 14e-ért-minusz 50%, de így is nagyon durva...
tigribigri
 
 


És biztos bezárt mát a Götz? Kép Bakancs az nekünk is kéne! Meg overál Gellértnek, de lehetőleg nem 14-ért, se 7-ért. Mondjuk legyen 3, de inkább 2! Kép
Eri, holnap megint megcélozzuk a Csokonait, bár olyan kínos, hogy csak most megyünk először. Na mindegy. Amúgy sokan szoktak lenni?
Jó éjt, K.
klara
 
 


Sziasztok!

Klára!
Pénteken voltunk ott, és mintha az lett volna kiírva a kirakatban, hogy 21-én bezárt. De az üzletet nem néztük meg.
Változó. Múltkor a 3 ikerpár már ugye mindjárt 6 gyerek. Kép De volt még hely. Megnézitek milyen. Kép

Eri
simones
 
 


Sziasztok!

Van egy eladó hordozókendőm használatival 3500 Ft-ért ha érdekel valakit. e-mail: virgile@freemail.hu

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
virgike
 
 
 


Sziasztok!

Evetkém, hogy bírod a nagyizást? Niki-Gergő?
Balázs-Bálint?

Maya kinél fogsz szülni az Istvánban és mikor?

Puszi
Hajni
tigribigri
 
 


Kép

Elővettem megint egy ronda szemet, mert megint elvesztetek!!!!
tigribigri
 
 


Halihó!!!
Hát Nagyika ma vissza ment!!Kép Nem volt könnyű de mégis jó volt!!! Sajna itthon maradtunk,pedig utazáshoz készűlődtünk!! Niki hajnal óta hányKépGergő szerda éjjel csinálta ugyan eztet,éreztem hogy nem usszuk meg.EvvanKép A meló megy ezerrel most hogy benn maradtam a rostán muszály tutira csinálni időre!! Sajnálom hogy keveset irok!! De amint az idő ugy engedi pótolom 1000-el
puszika kellemes hétvégét ildikó
Kép
evetke
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?