Új privát üzeneted érkezett!

Én sem akarom eröltetni, csak ajánlott lenne nekünk is az a 10-15 perc....
Az első szurinál felsírt igaz, cserébe lepisilte a dokinénit....:-))))) De semmi tünete nem volt a szurinak. A BCG-je 2 keresztes lett.

Csuklás ellen nem tudsz vmit? Este mikor elaludna rájön...

A babalátogatókkal én is így voltam!!!!! Standard kérdések...
A készenlétben-állást én is utálom, mikor próbálom úgy időzíteni az etetést, hogy jó legyen.... sőt, volt olyan családtag aki megállt felettem szoptatás mözben..... nem szeretem, ma már magamra zárom az ajtót, ha úgy vn.

KépKép
sz.szilvia
 
 


Na azt nagyon nem szeretném, ha ott bámulnák,ahogy szoptatok! :? De biztos lesz 1-2 "tapintatos" rokon!

KépKép
editmaci
 
 


Azt már most tudom, hogy szoptatás alatt nem akarok mást a szobában , max. a férjemet. Valahogy nőket sem! De ez csak álom!

Szilvi, neked volt valami jellemző szülés előtt? Valami megérzés, ilyesmi?

Most folyton a bordámon tapos! Nem akar elférni! Meg megint folyik a tejem, vagy olyasmim. Eddig csinálta néha, de most napi rendszerességgel. Ha bepakolnék egy melltartóbetétet tuti nem folyna! :lol:

A látogatókat majd meglátjuk. Szerintem itt a falubeliek mégcsak be sem jelentkeznek, simán rámtörnek! A barátnőimnek bármikor örülök! Rokonok is olyan távol laknak, hogy ha egy évben 2x látom őket már jó! Persze mindezt most mondom tök kipihenten. Lehet napi 4 óra alvás után nem így gondolom!

Kép
tokajkincse
 
 

 
 

Szilvi, jó, hogy megint itt vagy! :)
Edi, tudod, hogy eddig is minden elismerésem a sok járkálás elviseléséért. Beszéltünk erről sokat. Sajnos, eléggé antiszociális természet vagyok, olyan ember, aki csak kevesek között érzi igazán jól magát. Én tuti nem fogom élvezni a babalátogatókat. Sajnos, be kell vallanom, hogy előre terhes még a család egyes tagjainak látványa is. :( :? Próbálok Tőletek tanulni, és tényleg egyetértek abban, hogy ragaszkodni kell a megbeszélt időpontokhoz. Persze az is hülyeség, hogy ennyit agyalok ezen. Csak tényleg röhej, hogy majd akkor mindenki elkezd érdeklődni... izgi. Ne aggódjatok, babás lányok jöhetnek minden mennyiségben!

Nálatok senki nem lepődött meg a babán? Én lepadlóztam, amikor valamikori legjobb barátnőm csodálkozott azon, hogy máris??? :shock: :shock: :shock: Én meg: "mire várjak?" Még most is barátnőm, nincs harag, csak több ezer mérföld választ el kettőnket egymástól már két éve. Szóval meg volt lepődve.

A problémátokkal én is szembesülni kényszerültem. Mármint hogy NINCS BABARUHA, csakis nyári. Ezt Férj könnyen elintézte annyival, hogy "elvégre nyár van". Na de a babaruha spec pont nem az a témakör, amit az ember mindig csak adott évszakban vásárol. Mindegy.

Megnézem a zöldséglevest. És eszem. Még jövök vissza. :wink:
vbea
 
 


Eni,hogy sikerült a leves? :D
Nekünk nem lepődtek meg a híren,mert mindenki sejtette,hogy esküvő után "rákapcsolunk" a témára! Az anyós meg az anyám bőgött, a sógornőm: MÁÁÁÁR???,De ezt tudjátok olyan kedves mosollyal az arcán!
Valahogy én is úgy érzem most, hogy szoptatás alatt csak esetleg Imi legyen velem.Most ha belegondolok még az anyámat és az anyósomat sem látnám szívesen!

Babaruha: én még egy normális tipegőt is alíg találok most,mert mindenhol csak napozók vannak! :(

Orsi,a P.Oliver bodykat honnan lehet rendelni,megnézném én is,de én nem találtam csak egy béna oldalt,ahol semmi nem nyílik meg! Én a Kabócába még mindig nem jutottam el! Gyalog olyan messze van a Plaza! :P

KépKép
editmaci
 
 


P.o. : kep.tar.hu/hmarti Ha kell megírom a csaj címét.

Szerintem vannak olyan anyukák, mint Edina, aki tök normálisan végiggondolja mi kell a gyereknek és csak azt veszi meg. AZtán vannak a többiek, azaz Mi, akik nem tudunk ellenállni semmi helyes dolognak! Én télen akartam vásárolni a nyári gyerekemnek. Eni, te most fordítva! :lol: Edina most vesz 68-as bodyt a 4 hónapos lányának. Az én fiamnak már van 74 is, pedig még pocaklakó! Ja és tegyük hozzá, hogy nem lakunk Miskolcon, tehát nem is nagyon tudok vásárolni! Ez még mind márciusi termés! :P Hülye nőszemély vagyok, tudom! De milyen jól járnak velünk a boltosok!

Kép
tokajkincse
 
 


Irtó finom a levesem! Azt kell mondanom, hogy bármi, amibe belefogok (kajacsinálásról beszélek), az összejön. Nem bántani akarom anyukámat, de ő bármit képes elszúrni 30 év gyakorlattal is. A végén meggondoltam magam, és belezúdítottam egy tejfölt, ami kissé kicsapódott, de tök fincsi lett. Befejezem, elvégre ez nem Stahl főzőfóruma... :roll: :wink: :shock:

Nekem sem kell se az anyám, anyósom meg pláne nem szoptatáskor. A sógornőmet hamarabb a közelembe engedném ilyen esetben. De az más. Bárkit csak akkor engedek, ha gond van, és segítségre van szükségem. Én ilyen süni vagyok. De nem változom, sokat csalódtam már. :cry:

Az egyik ember, akiben eddig legalább megbíztam, teljesen az agyamra megy, és nagyon úgy néz ki, hogy végleg elegem lesz belőle hamarosan. Teljesen magára haragít. Ez nem a terhességgel együttjáró pzsichés ingadozás. Szó szerint lehülyézett, amiért jön a baba. Mindent jobban tud (gyereke még tervben sincs). Szóval mindegy.

De itt a férjem, egy csomó tervem, és vannak barátaink. És mostanában egyre több "új ember", akikben felfedezek valami nagyszerűt. :!: :!: :!:
vbea
 
 


Így van Orsi,minket össze lehetne kötözni! Nekem is van már 74-es tipegőm! :D Kb.két hónapja igértem meg az uramnak, hogy mostmár TÉNYLEG nem ceszek semmit4 Azóta a bodykat kb. a duplájára halmoztam,szaporodtak a tipegők,és vettem már 3 napozót is! :mrgreen:

KépKép
editmaci
 
 


Köszi,Orsi! Azt hiszem ezt kár volt megnéznem! :P

KépKép
editmaci
 
 


Döbbenet, hogy ennyi a szabadidőm! Már 3 filmet "megnéztem". Vagyis betettem, és végigment. Én meg neteztem, főztem, olvastam, szalvétaképeket csináltam... Mi a tökért találták ki a munkahelyet? Ott egy hét alatt nem teszek ennyit.

Most Bryan Adams van terítéken az egyik koncert dvd-jével. Legalább nem kell a férjemnek elviselnie ilyenkor. Érthetetlenül áll azelőtt, hogy Bryan Adams, Robert Redford és Clint Eastwood a kedvenceim, és ő még távolról sem hasonlít egyikre sem. C'est la vie! :wink:
vbea
 
 


Szilvi! Csuklásra Cebion. C vitaminos csepp, savanyú, ettől nem csuklanak, de napi 6-8 cseppnél nem szabad többet. Vagy a sima citrom. (Ne levet, mert az tele van adalékokkal.)
Szoptatás magánügy. Van, aki nem zavar, van, aki igen. De én is úgy voltam vele, hogy ha netán volt nálunk valaki, és akkor kellett, akkor elvonultunk. Egyrész persze, tök természetes dolog, másrészt azonban a melleim akkor is a melleim, ha lóg rajat egy csecsemő, azaz nem mutogatom bárkinek, bármikor... :mrgreen: :mrgreen:
Eni! Ugye milyen jó otthon lenni? Love Actually megvolt már?
Lili már 74-es bodykat hord...A 68-asok épphogy jók még rá. :oops: Nem akarlak benneteket elkeseríteni, de júliusi babáknak nem volt elhamarkodott lépés napozót venni? :lol:
Lili kacag. Úgy igazán babásan, gyöngyözve, gurgulázva. :lol: És vasalás közben 8-szor hallgattuk mega Süsüt meg a Mézga-családot. Amikor a Süsüs tüzet okád a dalban, hogy ááááááá, akkor Lili is közölte, hogy óóóóóó. Először azt hittem, hogy véletlen, de minden alkalommal megismételte.
Anyámnak nem volt hajlandó megmutatni, hogy hogy fordul hasra, most hogy elment, Lili első dolga: hasra. :lol: Biztos úgy gondolta, hogy nem tartozik ez mindenkire. :lol:

KépKép
pedina
 
 


Orsi, nekem nem volt semmi megérzés stb. szülés előtt ha jól emlékszem. Sőt ugye írtam, hogy előző nap az NST sem mutatott semmit.
Babarucikkal , ami van remélem kihúzzuk a nyarat, én előre nem veszek semmit meg, mert olyan gyorsan nő Zsombor, hogy tutira nem lenne rá jó. Főleg hogy méret és méret között is van különbség, így szerintem én majd centivel megyek vásárolni.

KépKép
sz.szilvia
 
 


Jól van, már teljesen belekeveredek a számokba! :D

Nekünk is van egy napozónk. Hátha augusztusban lesz még jó idő. Esetleg szeptemberben. Többet nem vettem. Lehet esetleg bodyban is, ha annyira kánikula lenne!

Gyermekem nem lefelé száll, hanem felfelé mászik! Úgy befeszít itt fent a cickóm alatt! Közben a hasam alján is rendezkedik valamit, mert kaparászik. Néha úgy belesnék hozzá! Nem tudom milyen pózokban találnám! Gyomromat megint rúgja, ami nálunk a fordulással van összefüggésben. Remélhetőleg nem óhajt visszafordulni medence fekvésbe!

A szoptatás olyan baba-mama dolog. Pláne ha bénázok ne nézze senki! Védőnőm nagyon aranyos, remélem segít, ha gondunk lesz! Én ebből az egy szobánkból nem tudok sehová vonulni, úgyhogy kénytelenek lesznek a vendégek kimenni!

Kép
tokajkincse
 
 


Orsi, mi "is" 30 nm-en élünk, és még maradunk is egy darabig. Fokozottan érvényes a "mindenki csak addig marad, amíg a baba ritmusához képes alkalmazkodni". Nálam nem működik az elfordulok és szoptatok. Tényleg bensőséges dolog, na. Én sem megyek senki után a wc-be, ha értitek, mire gondolok. Sőt, a házasélet is természetes, mégis a normális emberek mellőzik ilyenkor más emberek társaságát. Van egy baráti házaspár. A gyerek másfél éves, de még olyan szinten szopik, hogy anyatejet csak mellből kap. Szóval számomra ez döbbenet. Na, ott is mama előkapta a mellét a társaság előtt, merthogy "természetes". Most az egy mellékes dolog, hogy a csaj nem esztétikai élmény, dehát mégiscsak ott voltunk 28 nm-en nyolcan, ebből 4 felnőtt férfi. Szerintetek? Én égtem a női társadalom nevében. :o :o :o

Edi, a Love Actually még nem volt meg, a jobb élményeket akkorra tartogatom, amikor 100%-osan filmeket szeretnék nézni. Most csak betettem, és ment a háttérben. De volt közte Hugh Grant... :wink:

Augusztusban megyek Kőszegre "nyaralni" férjjel, és hasbabával. Lehet, hogy átugrunk Ausztriába, majd megnézem ott (is) a rucikat.
vbea
 
 


Csajok!
GÖRÖGSZÉNA és KECSKERUTAFŰ. Ezt a két teát jegyezzétek meg, mert az egyik szülésznő szerint ez a kettő "csinál" tutira tejet. A laktoherb okozhat egyes babáknál némi hasfájást. Azt ne kérdezzétek, hogy fenti kettőt honnan lehet beszerezni. Csak tipp.
vbea
 
 


Remélem még lesz olyan jó idő,hogy lehet rá napozót adni; de ha úgy fognak fűteni mint tavaly akkor nekünk télen is azt kell majd hordani! :D
Orsi,nekem is inkább fent szokott feszíteni,mintha állon akarna rugni! :)

Ennyi teát,életemben nem ittam,mint amennyinek elébe nézek! Ezekről én még nem is hallottam! A málnalevelet is már két helyen néztem,és nem volt sehol! :(

KépKép
editmaci
 
 


Kezdem kicsit furcsán érezni magam... Alig csúszott le egy kis kaja és víz. Legszívesebben kihánynám! Pocim keményszik, Pocok mocorog. Kicsit fájdogálok. Lefekszem, mert nem hagy ülni!

Kép
tokajkincse
 
 


Orsi,hogy telt az éjszakád?
Én azt álmodtam, hogy itthon elfolyt a magzatvizem! Gyorsan fel is ébredtem ellenőrizni. :D Utána ahogy visszaaludtam a következő kép már az volt, hogy ott ültem a szülőszobán Imivel,és számoltuk a fájások közötti időt! :P Fura volt.

Ma kell mennem az utolsó tanácsadásra! :( Remélem hamar végzek.

KépKép
editmaci
 
 


De hamar kelt mindenki! Lili is hatkor addig motoszkált, meg piszkálta az arcomat, hogy már nem tudtam visszaaltatni szopival se.
Éjjel negyed egykor a hülye telefonon elkezdett riasztani, nekem meg az jutott félálomban eszembe, hogy mi van már, ki szült meg? :lol: Egyébként csak szólt, hogy egy hét múlva Lilinek névnapja lesz. De miért negyed egykor?! Én állítottam be ilyen idiótán?! Más mondjuk nem nagyon. A hülye netük még mindig szarakodik, tegnap azt mondták a caracomosok, hogy "szerelnek". Überfasza. Pl. tegnap 10, azaz 10 percre volt mail, így legalább a beérkezetteket le tudta tölteni.
Orsi?
Ja, Edit! Én minden nagyobb lélegzetvételű pisinél azt hittem, hogy a magzatvizem is folyik, továbbá ugye nagy pocival előfordul, hogy úgy érzed, hogy kipisilted magad, és amikor megpróbálsz feltápászkodni a wc-ről, az előrehajolástól még jön némi matéria. Na, első alkalommal 10 percig gondolkodtam azon, hogy ez vajon pisi, vagy magzatvíz? :lol: :lol: Persze aggodalmamat Sanyival is megosztottam, akinek az utolsó 1 hónapban minden testi tünetemre az volt a kérdése: menjünk? :lol: :lol: :?

KépKép
pedina
 
 


Ma megyünk az utolsó szurira. :?

KépKép
pedina
 
 


Eni! Most írtam neked mailt, erre elszállt. Majd szétvet az ideg, úgyhogy majd....Megint leállt az a tetű mailszerver.

KépKép
pedina
 
 


Itt vagyunk!

Éjjel jobban telt , mint az este. Annyit nyűglődtem. Megint előjött a "régi" probléma. Bal oldalon valamit nagyon nyom a gyerek, nem tudok feküdni. Háton szintén. Jobb oldalon csak, de most az sem volt jó. Ha ültem akkor pedig a gyomrom fájt, de nagyon. Na, a gyomrom most is fáj, leginkább hánynék, de semmi nincsen benne! A gyerek meg ezerrel mozog, de minden oldalon nagyon feszítve tolja ki magát. Rossz, na! Robi ma éjszakás, itthon van. Szegény teljesen tehetetlen! Magam sem tudom hogyan lenne jó, nemhogy ő! A hátam is nagyon fáj, de most az egész. Mondtam, hogy ez nem tudom mi, de én ezt nem akarom két hétig, inkább szülök! Ma mi is megyünk védőnénihez.
Egyébként este elaludtam és most keltem fel 7.45 körül. Pedig pisilni kell mindig korábban, de ma nem. Délelőtt is próbálok pihenni. Ülni nagyon rossz, mert a hátam be akar szakadni és mondom a gyomrommal sincsen kibékülve a gyerek. Edit számát tudom, ha megszülök, neki úgyis szólok! De szerintem még szenvedek pár napot!

Kép
tokajkincse
 
 


Ez a hátfájás nem semmi! És a gyomortünetek is nagyon gyakran előjönnek szülés előtt (anyukám anno azt hitte, gyomorrontása van, közben szült).
Amit már te is untig tudsz, Orsi, hogyha rendszeresen elkezdődnek a fájások, akkor esetedben azonnal kórházba!
Drukkolunk.
vbea
 
 


Csá csajok!

Na, ma rendeltem szerda-csüt.-péntekre a Food Expresstől (Glücky menüt). Kíváncsi vagyok milyen lesz.
Valakinek van már vmilyen tapasztalata ? Nekem ismerőseim rendelik, és azt mondták jó. (bár nem ezt a menüt eszik)

KépKép
sz.szilvia
 
 


Nálunk is ismerős anyukák rendelték, állítótlag egész tűrhető. Én is gondolkodtam rajta, de amíg nem volt időm/energiám főzni, addig anyu főzött ránk, most meg már Lili elfoglalja magát annyi időre, amíg valamit összeütök. Ilyenkor úgyse kell a nehéz kaja, egy kis rizottó, főzelék akármi meg hamar kész van. Amúgy én nagy sütöbajnok vagyok. :oops: Tepsibe bevágok mindent, általában hús-krumpli-zöldség, befűszerezem és betolom a sütőbe. Hamar megvan és szeretjük is.
Orsi, tudod, hogy tipikus tüneteket produkálsz? Kíváncsi leszek mit mond a védőnő. Amúgy én is hányni akartam, amíg rendszertelen fájásaim voltak...A szülésznő erre azt mondta, hogy hányjak nyugodtan. :lol:

KépKép
pedina
 
 


Hát kedzek reménykedni én is, hogy hamarosan meglesz Pocok. De ezek a fájások is rosszak voltak. Akkor milyenek lesznek a rendesek? :?: :shock: :?: Legrosszabb az lesz, ha nem tudok mozogni. Most is addig forgolódtam, míg jó nem lett valahogy! Robi elment a szőlőbe permetezni. AZóta semmi bajom. Lehet a végén nem is lesz apás szülésünk, mert sokkal nyűgösebb és kezelhetetlenebb vagyok ha velem van. Annyira szeretne segíteni, de nem tud, hiszen azt sem tudom, hogy magamon hogyan segítsek, mert ismeretlenek ezek a dolgok számomra is. Anyós is bejött még este, hogy keltsük fel őket, ha valami van. Szóval készülnek ők is!
Átgondoltam miket ettem, de semmit szinte. Csak sültkrumplit és husit. Abból is nagyon keveset. Na, majd mond valamit a védőnő. Most csak du. kell mennem, mert jön az ide tartozó doki és meg kell néznie. Hátha kapok még egy dátumot! :)

Nálunk a kaját anyósnál kell rendelni! :lol: Szerinte neki annyi dolga van, hogy főzzön és mosogasson. Oké! Ha lemegy a mosógépünk hitele, akkor mosogatógépet akarunk venni, de persze hallani sem akar róla. Neki van ideje! De ez volt a mikróval is. Hetekig csak nézegették, most meg többet használják,mint mi. Mára valami levest kértem, hátha jó lesz a gyomromra!

Kép
tokajkincse
 
 


Most néztem a Coraban lesz Aventes poci krém 2000-ért, de 200 ml. Szóval az jó árban lesz. Gondolom jó is lehet, hiszen Avent.

Edina, te miben fagyasztod/fagyasztottad a tejcsit? Vettél ilyen Via poharakat? Mennyiszer lehet azt felhasználni? Mert ugye azt írja, hogy többször.

Megyek segítek férjnek kocsit mosni!

Kép
tokajkincse
 
 


Szilvi,
A munkahelyünkön a büfét leszámítva nincs más táplálkozási lehetőség. Büfé meg természetesen szendvics és süti. Lényeg, hogy mi is rendelünk kaját. Én már a Food Express-től is kértem egy időben. Mindegyik korrekt árban, minőségben pedig kifogástalan. Szeretem a "dobozos kaját". Már rég nem arról szól a készétel, mint régen. Tényleg megtalálhatja az ember a neki megfelelőt.
Ha megérkezik Emmabenedek, maradok a rendelésnél, ha nem is minden nap. Nekem nem nagyon tudnak majd besegíteni, vagyis nem akarom, hogy 30 nm-en legyünk gyerekkel, meg anyával meg anyóssal... Inkább "kisegítem" magam ilyen módszerekkel.
vbea
 
 


Ma majdnem felálltam és mentem haza - végleg. Azt hiszem, ha ez így folytatódik, tényleg az lesz, ahogy Orsi is írtad, hogy itthagyom az egész kócerájt, és nagyívben teszek arra, hogy másnak hogy kényelmes (munka átadása stb). Jött az egyik kollégámnak egy 10 kilós csomagja a postázóba. Jellemző az itteni emberekre, hogy a postát naponta 2x én hurcibálom fel ("te vagy a titkárnő!!!"). Ma szóltam kedves kolleginának, hogy menjen le a dobozáért. Visszahallottam, hogy állítólag menni akar a főnökömhöz panaszkodni, hogy mekkora egy here vagyok, aki nem hozza fel az ő dobozát... Kíváncsi lennék a főnököm arcára, amikor mindezt közli vele. :lol: :lol: :lol: Amúgy egy akkora here vagyok, hogy ezt a bizonyos kolléganőt felszedem a buszmegállóba munkába jövet, ha ott áll.
Most tudom, mit fogok kapni, hogy IGEN, TEGYEK MÁR RÁ EGY NAGYOT! :idea: :!: Tudom.
vbea
 
 


Orsi,
Mégis, te az autómosás folyamatának melyik részletében veszel részt szülési fájdalmak közepette??? :shock: :shock: :shock:
vbea
 
 


ja, és buszmegállóban (nagy N-nel!)
vbea
 
 


Konkrétan ő mosta, én néztem! :lol: Meg néha tartottam a csövet, de egyébként túl sok hasznomat nem vette. Kitaláltam, hogy takarítsuk ki takarítógéppel a belsejét, de le lettem szavazva! :cry: Most teljesen jól vagyok, bár nem ettem még semmit ma,csak egy kakaót ittam és most teát.

Hívott a védőnő, hogy ma nincs doki! Na, így jártam, nem nézünk Marcit Uh-n! De lassan már remélhetőleg bármikor láthatom, csak bújna már elő! :wink:

Szomszéd néni szerint vastag a szám nagyon. Na, minden tünetem megvan, DE MIKOR SZÜLÖK????????????

Eni, igen, én már rég leléptem volna, mert kicsit makacs vagyok és önző is!

Kép
tokajkincse
 
 


Orsi! Sima 2 decis műanyagpoharakat vettem, és azokat sterilizáltam kettesével összeraktam, mert egyszerre a kettő csak nem törik szét, lefóliáztam, ráírtam a dátumot és így ment a fagyasztóba.
Eni! Az elméletemet ismered: húzzál már haza a picsába...Tudod, nekem is csak egy ember tudta a munkahelyen, hogy terhes vagyok, és "megkért",hog yvigyem már át a nyomtatót egy másik irodába, mertott tönkrement, és aneki annyira sürgős dolga van. Na, én itt jöttem el táppénzre. :? Azért remélem, hoy ha legközelebb ott áll a buszmegállóban, az a minimum, hogy integetsz neki, és elhúzol mellette. Hátah esik. Vagy van ott egy pocsolya. 8)

KépKép
pedina
 
 


Na megjöttem a tanácsadásról!
Már jól rám ijesztettek,mert átakart zavarni a megyeibe a doki.Szerinte magas volt a vérnyomásom(140/100),dagadt a bokám(mondjuk még aki nem terhes annak is).Küldetett sürgős vizeletet,de az szerencsére negatív lett! De olyan képpel nézett rám, mintha a halálos diagnózisomat közölné!Azt mondta,ha pozitív a vizelet akkor sürgőséggel át a megyeibe! Így szerencsére ráérek csütörtökön menni!Írt fel Dopegytet azt kell szednem! :(
Én meg amíg az eredményre vártam kitaláltam,hogy átszambázok a dokimhoz,rendezi a vérnyomásom,a dagadt bokám, és meg is szüleszt ha már ott vagyok! Hát nem!

Orsi,nekem már kb.két hete mondják, hogy vastag a szám! :D Kiváncsi vagyok milyen lesz szülés előtt!!

KépKép
editmaci
 
 


Eni! Tényleg otthon a helyed!!!!Ne most akarjanak már fizikai munkát végeztetni veled! Pont elég lesz neked a következő 7-8 hónapban Emmabenedeket cipelni! :D

KépKép
editmaci
 
 


Edit! Én ugyanígy jártam. Egy alkalom után Dopegytet írtak?! Nekem 3 napig volt 170/100 :!: :!: :!: :!: :!: , amikor elkezdtek gyógyszerezni. Ha lehet egy javaslatom: ne kezdd el szedni: inkább nézed meg a vérnyomásod többször naponta, ha van lehetőséged, és ha tényleg magas, akkor szedd a gyógyszert, de így ez felelőtlenség a doki részéről is. Egy alkalom után. És a 140/100 amúgy is határeset. Nekem azt mondták, hogy ha ismétlődik: BE KELL FEKÜDNÖM MEGFIYELÉSRE! Nem gyógyszert adtak. Szerintem beszélj Cziákyval mindenféleképpen!

KépKép
pedina
 
 


Amúgy ez nem a LőKös doktor? Nekem ő diagnosztizálta 36 hetesen a terhességi hypertóniát...Utána meg gyógyszer nélkül végig 120/80 volt, csak a műtőben ugrott fel...

KépKép
pedina
 
 


Nem,a Sólyomvári doktornő volt. Én is azon gondolkodtam, hogy kikérem Cziáky véleményét,mert ha most meg nagyon leszalad a vérnyomásom akkor attól leszek rosszul ebben a melegben!
Ráadásul rá van írva a papírjára,hogy ödéma képződést idézhet elő! Az meg már van,minek fokozzam! :lol: Én leginkább azért csodálkoztam,mert végig a terhesség alatt 130/80 és 140/ 90 között mozgott a vérnyomásom. Azért ez még nem olyan nagy kiugrás!

KépKép
editmaci
 
 


Hát, az tényleg nem kiugrás. Akkor meg pláne nem kéne túllihegni. Az lesz tényleg a legjob, ha beszélsz Cziákyval. Ilyenkor sajnos az orvosok már hajlamosak minden terhsséggel járó elváltozást betegségként kezelni.
Lassan felébresztem Lilit és megyünk a dokinénihez. Még szopizni kéne meg felöltözni... :D

KépKép
pedina
 
 


Igen, ismerem a véleményeteket ezzel kapcsolatban, teljesen egyetértek. Én vagyok egy bamba majom, hogy nem ezzel "kezdtem". Tudjátok, tényleg bíztam abban, hogyha szólok a főnöknek, egy hét múlva már lesz valaki, akit nyugisan betaníthatok (=ülök mellette két hétig). Ehelyett két hét eltelt bármiféle előrelépés nélkül. Ja, és azt még nem tudom, hogy a vérképemtől mennyire áll fel a doki haja. Nekem meggyőződésem, hogy vérszegény vagyok. Persze az eredményeket még nem láttam.
Manapság tényleg minden apró dologért pánikoltatják a kismamát, de ez csak a doki empatikus képességein múlik. Bármilyen tünet esetén a lehetséges "legrosszabbra" kell gondolni, és így kell, "fentről lefelé" kizárni a felmerülő diagnózisokat. Azt hiszem, így csinálják. Igen elhamarkodott szerintem is egy egyszer mért "magas" vérnyomás miatt rögtön pánikot kelteni. Ahogy leírtad, ez az volt. Én MINDENBEN az általam választott dokimra fogok támaszkodni, különben, ha mindenkit meghallgatnék (védőnő, körzeti), és egymásnak ellentmondanának, meg is hülyülnék. :?
vbea
 
 


Azt elfelejtettem írni, hogy bár ez az orvosi gyakorlat a diagnózisok feltételezése tárgyban, de ezt a pácienssel nem kell megosztani, amíg ők sem látnak bizonyítékot. Ez a legnagyobb butaság. Anno az egyik doki közölte anyámékkal, hogy agydaganatom van. Aztán két héttel később már leukémiás voltam. Most nem taglalom, de a vége mégsem lett ennyire drasztikus. És élek. Az extra adag paráztatás egy pár doki szerint azért lett jellemzőbb az orvosok körében, mert rohamosan nő a műhibaperek száma. Ezt próbálják elkerülni a "lehetséges veszélyek felsorakoztatásával". Ha bármilyen látszatja lenne annak, hogy védek bárkit is, hát nem ez volt a célom.
Edit, a dokiddal beszélj!!!
vbea
 
 


Megjöttünk. Védőnéni szerint nem szülünk....
Jó, akkor nem szülök. Várok türelmesen! Mást úgysem tehetek. Azt mondta, ha magas lenne a vérnyomásom, vagy gond lenne a pisivel, akkor írány a kórház. De tökéletesek az adataim. Pocok tök jól elvan odabent. Hát ennyit a tüneteimről. :? Súlyt nem is mér már, mert sosem változik. :P

Kép
tokajkincse
 
 


De eltűntetek!

Kép
tokajkincse
 
 


Sziasztok!
Olyan jól aludtam, fél kilenc körül ébredtem! Persze voltak kisebb megszakítások, :lol: de magamhoz képest ez nagyon jó!
Viszont álmodtam egy csomó hülyeséget; és kivételesen nem a szülésről!

Tegnap az anyóssal voltunk kint a városban, vettünk még két tipegőt.Egy itthonit,meg egy szebbet amiben hazahozzuk. Ez volt a mániája, gondoltam ő is élvezze ki a vásárlás örömét!
Azt hiszem kezdődnek a telefonálgatások ezerrel.Tegnap kerestek hárman "egyben vagy még" kezdetű mondókával,az anyós meg már ma is hívott! :shock: Azt hiszem ezek csak sűrűsödni fognak!

KépKép
editmaci
 
 


Jó reggelt! Edit, igyekezz magad nem felhúzni rajtuk. :? Sanyi attól kapott agybajt, hogy napközben hívott, és folyton foglalt voltam. Mindig azt hite, hogy őt hívom, mert szülök. :lol: Vagy elromlott a telefonom.. :roll:
Ez annyira tetszik: valami szép, amiben hazahozzuk. Amiben mi hoztuk haza Lilit, azt látÉs látta a nővér, aki öltöztette, én meg Sanyi. :? És legalább valami olyat vettetek, amit max. még keresztelőre tudsz ráaadni, de addigra meg kinövi? :wink:
Lili tegnap nagyon nyűgös volt, remélem csak az oltás hatása volt. Nekem úgy tűnik, mintha kevesebb lenne a tej, de a dokinéni szerint nem úgy néz ki a gyerek... :cry: Remélem még vagy 2-3 hónapig neki lesz igaza. Mert Lili a pépeset nem nagyon eszi...Tápszertmeg nem szeretnék. :( Nem fejtem azóta, hogy ez a vízmizéria volt, Lili meg a múlt héten a meleg miatt nem nagyon evett, most szerintem a hormonjaim is próbálkoznak már, de remélem visszaáll a mennyiség. Most elkezdtem fejni, hogy legalább este tudjak majd neki pótolni, ha kell, mert amit a fagyasztóból vettem ki - kiköpi.... :cry: Egyszer megitta a fagyasztottat, már másodszor köpi ki. :( Majd keverem neki pépbe, hátha. Amúgy a dokinő azt mondta, hogy barackot adjak neki, ha az alma meg répa megfogja a pociját. A baracklevet szereti, csak a cumit mindig eltömíti neki. Ma veszek egy Aventes varázsitatót, hátha tud már inni belőle. :? Amúgy passzolok, hogy van-e gyümölcsleves cumi...

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok!!!
Edit, már azt hittem, hogy szülsz! Most meg Orsi nincs... :wink:

Edi, nem mondok olyat, hogy szerintem... de szerintem biztos van gyümiléhez alkalmas aventes cumi. Lehet, hogy nagyobb lukú, vagy ilyesmi. De ismered az oldalt? www.pro-mama.hu

Ma reggel ismét végighallgattam kedvenc kolléganőmet, amint áradozik a barátnőjéről, a "másik kismamáról", miszerint kutya baja, ő nem fogja fel ilyen drasztikusan a terhességet, mint én (értitek, ez felfogás kérdése, biztos csak szomatizálok vazze), és ő BEZZEG végig dolgozni fog. :? :roll: Tököm kivan ettől a bezzegezéstől. Leszarom. Én meg szarul vagyok, májfoltos vagyok, mit májfolt? Kék-lila folt van az arcomon, mintha otthon vernének. Dagadnak a lábaim. Ennyi. És megyek táppénzre, már Istvánnak is elege van a munkahelyemből... :!: :?:
vbea
 
 


Persze,hogy olyan ruhát vettünk amit csak egy alkalommal lehet ráadni! :roll: Én a saját pénzünkből biztos nem ilyet vettem volna,sőt nem is vettem volna külön erre a célra! :lol: Még ha látja is valaki,kinek mi köze hozzá, hogy mit adok a gyerekemre!

Edina,azok a cumik sem jók,amin több lyuk van? Az nagy kár, hogy Lili nem szereti a fagyasztott tejcsit,mert elég sokat eltettél.
A gyümileveket te készíted,vagy bébiitalt adsz neki?

Eni,ez nálunk is így volt.Mindenki olyan tökéletes kismama volt-rajtam kívűl -,hogy azt hittem valamit rosszul "csinálok".Amikor semmi panaszom nem volt,akkor KELLETT volna lenni,most meg,hogy nyűglődöm,most kellene panaszmentesnek lennem! Miért jó ez, hogy csesztetik az embert!? :oops:

KépKép
editmaci
 
 


Eni! Hogyne ismerném :-).Még regisztráltam is. :-D
Én bezzeg kismama voltam. Pláne, hogy annyira nem voltak tüneteim, hog ycsak félidősen vettem észre, hogy terhes vagyok :oops: . Engem meg hülyének tart mindenki, hogy hogy nem lehet ezt észrevenni. Mindenkinek nem fogom magyarázni, hogy miért nem, pláne nem annak, akinek már eleve van magában egy elmélete. :? Hajra, Enike, hazafelé. Már megy az MSN-em... :wink:
Edit, csak a lyukak száma változik, az átmérője nem.Úgyhogy több lyukon jöna cucc, csak épp a rostok eltömítik a gyümilé esetén.
Nekünkis van egy fehér selymebtétes, fodros, szalagos tipegőnk, barátnőméktől kapta Lili. Anyukám szerint abban a legszebb :? . És persze Lilinek is abban a legkényelmesebb, nem? Nem tudom, hogy a nagyik miért hiszik, hogy egy babának úgy kell mindig kinézni,mint az újságokban? Engem azért álltak körül a faluban, hoy a 2 hónapos gyerekemen nem tipegő volt, hanem egy kétrészes, melegítő-szerű cucc és zokni. "Ilyen kicsiknek is van már zokni?! " :shock: :shock: :mrgreen: :mrgreen: :|
Bébiitalt adok neki, mert őszintén szólva félek én ezektől a piaci és bolti gyümölcsöktől. A bébipapi meg ugye elvileg szigorú ellenőrzésen megy kerezstül. Én Kecskemétit meg Hipp-et és Humana-t szoktam venni. Ezek biogyümölcsök, meg nincs benne hozzáadott cukor. Amúgy ezek annyival "rosszabbak", hogy nem tiszta gyümölcs, van bennük némi rizsliszt, a pürésítéshez.
Szoktam neki banánt pépesíteni anyatejjel, de azt se igazán szereti. Most még csak a levek mennek.

KépKép
pedina
 
 


Szerintem tök jók ezek a bodys,nadrágos szerkók; vannak olyan jók mint a tipegők! Én is fogok olyat adni rá,az biztos!

Hát,igen,ezek a mindenhonnan behozott gyümölcsök ki tudja milyenek?! Meg nem is lehet ellenőrizni,hogy hányszor voltak permetezve,valamitől csak szépek azok az almák meg barackok! :(

KépKép
editmaci
 
 


Ilyen alapon a hippes stb készítmények legalább tutifixek. :wink:
vbea
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?