Új privát üzeneted érkezett!

Kata
Nagyon cuki kiscsávó Geri,igazi kis pasi

Ildi Amúgy rendes volt Sch. ,hogy azonnal fogadott és megnyugtatott.Lehet olvasta mit álmodtál! :lol: :lol: :lol: :wink:
Vendég
 


Kata, tünemény Geri fiú. Ő is milyen nagy már, nagyon gyorsan megy az idő.

Ma volt a védőnénink, minden rendben van, szépen növöget Roni baba is. Kifakadt a bcg oltása, és tejcikiütései vannak. Na meg egy pattija is az állán, mint nekem. :D Férjecském tiszta para ezektől, állandóan azt kérdezi hogy ez mi, mitől van és hogy nem baj-e. Már az agyamra megy, vettem neki egy könyvet, ezekre mind választ kap. :) Én általába tudom mi miért van és nem aggódok, de ő :roll: ! Ja a legnagyobb parája a koszmó....férfiak
Kicsit sárgának találta a védőnéni, azt mondta ha jövőhéten se múlik akkor hívjuk a ygerekdokit, de sztem nincs gond mert akkor már a múlthéten mondta volna a doktorbácsi.

madiani
 
 


Ani
Hát ezek az apukák,tényleg nagyon aggódnak mindenért-de ez így van rendjén.reméljük védőnéni,csak rosszul látta és nem sárga Roni.
Megnéztem az albumodat,hát csodálatosak vagytok,nagyon cuki bébi a kisfiad.Az a homlokráncolós nagy cumis... hát az is szupi.Na meg a nevetős...jobbnál jobb fotók.Kisfiad már lassan csak fényképezővel az arcod előtt ismer meg,annyi fotó készül róla.De tudom,minden pillanatot szeretne az ember megörökíteni,-ezzel mi is így vagyunk. :wink:


Most megyek a dolgomra
Puszi Mindenkinek
Vendég
 

 
 

Sziiiiiiiiijjjjjjjjjjjassztok!!!!
Külső-belső-középső méhszáj 1 ujjnyira nyitva, mikor BB meglátott azzal fogadott, hogy "hú, de fel vagy dagadva, te mindjárt szülni fogsz"- (kedvesebben is mondhatta volna :wink: ) - a vizsgálat után is azt mondta, most már bármikor jöhet Bencus. De az összebújással még várjunk vasárnapig, mert hétfőtől dolgozik :wink: :P Jaj, úgy fel vagyok villanyozva és úgy örülök :P :P Persze mióta szedem a homeos bogyókat fájásom egy szál se :shock:

Ildi,
nagyon-nagoyn örülök, hogy minden rendben!!! Pihizz, amennyit csak bírsz!!! Méhszáj megnyilhat (legalább is nekem azt mondták a kórházba, hogy ezeket ne csináljam, mert tovább nyílhat) üléstől, ülés felpolcolt lábbal-tól, lépcsőzéstől, állástól - nyomja a baba, gugolástól, emeléstől, erőlködéstől. Szóval elég ha fekszel és levegőt veszel, akkor nem lesz semmi baj :P :P :shock: De a külső hónapokig nyitva lehet, az nem gond, ne tars tőle. Ettől Bencus még jó sokáig bent fog maradni!!!!!

Kata,
édes kis fickód van!!!! Olyan cuki a haja és olyan kis csibész mosolya van!!!! Köszi a képeket!!!

Ani,
mi a könyv címe amit Apának vettél???? Bár nálunk apa még nem parázik, de nálunk az anyósnak kellene legalább két példány belőle :P :P

Kriszta,
jó, hogy jöttél, a mamádnak pedig jobbulást, remélem minden rendben lesz vele!!!!! S gyere gyakrabban!!!!

Gabi,
hogy te miket nem tudsz, nem lennél a dúlám a szülésnél??? :P :P A szülésznőm, megint szabira megy és szombaton a helyettes sem lesz elérhető :shock: - jól jönne egy kis segítség Bencusnak, bár reméljük nála először csak a feje jön :P

Judy,
hogy van anyukád? Normalizálódik a vérnyomása??? Hogy bírja a kórházat? És te a rohangálást és a srácokat otthon???

Tündi,
remélem hamar javulnak az atkák és Barnika is "megbocsát" neked!!! Kíváncsi vagyok, ha beszélgettek, mit fog szólni. S biztos, hogy ő is parázik a dokiktól, pláne ha rajtad is látja, hogy félsz. Édes kis lurkó ő, csak most keres valakit biztos, akire haragudhat! De tuti SZERET!!!!

Kismamik aranyérrel: kaptam hemorid kenőcsöt, ezt állítólag lehet használni, a kúpját csak szülés után. Recept nélküli, majd beszámolok a hatásáról :wink:
Vendég
 


Ildi,
mindkét címre átküldtem, légyszi nézd majd meg, hogy átment-e, mert elég nagy lett :shock: - minden eddig összgyűjtött anyagomat becsatoltam :oops: , lesz miben mazsoláznod :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Pár kép Ibiék kisfiáról, később jövök, ha apa elment dolgozni(éjszakás sajnos)!



Kép

Kép

Kép

Kép


És egy Szilvi Levijéről és Martinról:


Kép
Vendég
 


Chrissyy

Köszi a képeket!Milyen cuki ez a Gergő baba-édes pufi pofija van!Jó nagy baba!
Aranyos Levi és Martin egymás mellett-azért nem semmi a méretkülönbség :D

Nati
Hurrá Bence baba hamarosan kibújik!!!!Ha ilyen szépen tágugatsz,nem lesz gond.
Kicsit fájdalmas lenne ,ha Bence felvenné a Superman figurát és előre nyújtott kezekkel bújna ki :wink: Nem tudom jól járnál-e velem,edig csak kecskét ellettem :lol:

Na sziasztok
Vendég
 


Dobok néhány képet,aztán mostmár tényleg húzok:
Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Néhány kép a piciről! Születés után 5 perc.

Ibolya talán pénteken hazajöhet... :)


CSÁ mindenkinek. Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
nibcsike
 
 


Gabi,
a szülésznő ösztön biztos benned van :P :P
hű, micsoda képek Noelről!!!! Szívtipró!!! és az elnyúlós kép az úszógumiban - fantasztikus :P

Kriszti,
köszi a képeket, nagyon édes Gergő és a két fiúcska is egymás mellett. Tényleg jó ez a méretkülönbség!!!! :wink: :wink:

Zsolt,
köszönjük a képeket, tündéri Gergő babátok van!!!! Drukk helyek hogy pénteken otthon is családdá váljatok!!!!! Pusziljuk Ibit!!!!
Vendég
 


Sziasztok! Jó estét!

Gabi :) a link az aláírásodban arról tanuskodik hogy Noel is jól ismeri már a fényképezőgépet. Szupik a képek, apácskámnak is és nekem is az utcsó teccik a legjobban.

Nati, én is fel voltam puffadva már a topictalin is és még majd 3 hétig váratott magára Roni.

Könyv: Spock doktor csecsemő és gyermekgondozása

Chrissy, köszi a képeket.

Ibi, Zsolt nagyon szépek vagytok. Köszi a képeket (rakom is a tábliba). Szép nagy baba Gergő. Mi is abba a szobába szültünk :), előjöttek az emlékek.

madiani
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok.

Kata! Sajna nem voltam ott a nagy fogásnál. Bizony szereti Martin a fürcsit, itthon is alig tudom kiszedni a kádból. Merre mentek nyaralni és mennyi időre? Várjuk majd a képeket. Nagyon aranyos Geri a képeken.

Ildi! Nincs mit, szívesen tettem. Jó mindent időben összepakolni. Nekem anno azt mondták, hogy a 32.héttől legyen összekészítve.

Bessy! Jó, hogy jöttél. Hogy vagy? Nemsokára érezni fogod a picurotok mocorgását. Még nem mutatta meg magát a kis pocaklakótok?

Márti! Ezt a mosolyt! Haláli, tündéri! Szépen növöget ő is.

Enikő! Gratulálok a sikeres eredményeidhez, ügyes vagy. Most már csak pihizned kell.

Nati! Aranygaluska, nyamiiiiiiii, nagyon szeretem, jó régen ettem már.

Kriszta! Nagyon jók a képek, szépek vagytok. Aranyosak a lurkók is egymás mellett. Jó kis súlyban van már Réka. Engem is érdekelne, várom a privit!

Gabi! Tök szupi képeket tettél fel Noelről. Nagyon kis édi ő is.

Bocsi, akit kihagytam!

Jó éjszakát mindenkinek!!!
Vendég
 


Sziasztok Kedveskéim :D !

Ne hari, hogy csak most jelentkezem, még mindig szar az én gépem, úgyhogy most is apáéról írok, csak az elöbb fértem hozzá. A lényeg, hogy most csak egy pocak képpel jövök aztán holnap beszámolok bővebben meg Leviről is teszek képet.

Ibolya és Zsolt gratulálok a gyönyörű csöppségetekhez, jó egézséget és még minden jót kívánok az egész családnak!!!!!!

Apropó nagyon köszönöm a gratukat! Sok puszi mindenkinek majd jövök még ahogy tudok.

Kép

Nst
vikike_
 
 


Sziasztok

Köszi a kép dicsiket!

Vikike
Hogy Te milyen vékony vagy!De azért már nagyon szépen gömbölyödik az a poci!

Zsolt
Ibolyának hatalmas pocija volt :shock: ,nem csoda,hgy ekkora lett a Ti kis Geri bébitek!Tündéri baba!Nagyon szépen köszönjük a képeket!

Ani
Mi is a mályva színű szobában szültünk,csak akkor még nem volt ilyen szupi állítható szülőágy :wink:
Hát igen...én is sok fotót csinálok :wink:
Vendég
 


Jó reggelt! :D
Ma kész lesz a remekmű!!! :D
Már nagyon várom,és azonnal teszek Nektek képet! :D
Kata!
Örülök,hogy megoldódtak a kakigondok!
Szép nagy fiú már Geri is! :D
Hány kg most?
Tesó!
Köszönöm a dícséretet,Noel is csodaszép kissrác :D ,nagyon szuperek a képek! :D
Vikike!
Várjuk a képet a kis szívtipróról! :) Nagyon szép pocakod van :D
Krixta!
Nagyon édi Réka baba,már kibújt a fogacskája,már kocog a kanál? :D
Judy!
Teszt???? :roll:
Anyukáddal minden rendben?
Tand!
Mi újság? :roll: :)
Ani!
A szobánk naggyából így volt,csak a gyerekszobába átraktuk Bencust! :)
Ja,meghát még nincs minden visszapakolva!
Nagyon édes kisfiad van! :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Ja,és persze,Chrissy!
Köszönjük a képeket Ibolya babájáról,nagyon szép kisbaba! :D
Talán meglátogattad Ibolyát?
Levi és Martinka is nagyon cukik,tényleg hogy látszódik a különbség! :D
Zsolti!
Neked is köszönjük a képeket! :D
Tényleg hatalmas hasa volt Ibinek! :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Sziasztok!

Nati! Nagyon szépen köszönöm. Mindkét e-amil címemre megérkezett. Kinyomtattatom apácskával, aztán úgy könnyebben olvasgatok fekve.
Hű, Te akkor tényleg bármikor szülhetsz. Sokat gondolok Rád.

Képzeljétek, egyik fősulis szobatársam tegnapra volt kiírva, hajnal kettőkor elkezdett fájdogálni, 8kor bement a kórházba, 10kor felvitték a szülőszobába, és pontosan 20:00kor megszületett Nagy Márk 3800grammal, 54cm-rel.
Fél 9kor a csajszi már sms csatát folytatott velem, annyira jól volt.

Vikike! Te tényleg nagyon vékony vagy, de látszik, hogy valami nődögél már szépen abban a pociban.

Zsolti! Köszönjük a képeket! nagyon aranyos kisfiatok van!!! Drukkolok, hogy pénteken hazamehessetek.
Én is abban a szobában szeretnék majd szülni, ha lehet.

Gabi! Hogy Noel ismilyen szép kisfiú. Pici kecske szopizik?
Ilyenkor nem is tudjátok fejni a tejcit?

Ani! Örülök, hogy minden rendben volt a védőnéninél(illetve mikor ott volt). Én is megnéztem a képeket. Hát tüneményes kissrácot láttam.

Kata! Garinek milyen édes kis ruhácskái vannak. És a kalapos kép... szupi.

Chrissy! Hát nem tudom, hogy jövő héttől össze tudom-e pakolni a kórházi táskám, mert jövő héten jön egy szaki, tapétázza a szobát, szőnyegcsere lesz stb. Készül Bence baba szobája. És ha megvan, akkor kezdünk rohangálni ezt is, azt is beszerezni.

Tegnap taliztam Alízzal a szülésfelkészítőn. Amint tud, jön, ha jól emlékszem, még két hetet dolgozik. De jó nagy pocija van már most a 28.héten.
n.k.ildi
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Ildi: Bizony fárasztó a semmittevés is, de kitartás :)

Kata: Nagyooooon édi Geri baba :) I Lova Daddy cuccban zabálni való :)

Judy: Mi újság anyukáddal? Hogy van? Mikor mész vérvételre? Mikor lesz meg az eredmény?

Gabi: Aranyos a doki? remélem, most azt hallottam kettőt sme pislogok már le is rántják neki ... :( Szóljak a dokinak hogy meg ne próbálja csak úgy puff?
A dokiról meséltem neki nem fél. Izgul azért de nem hiszem hogy félne, de ha hirtelen csinálnak valamit se szó se beszéd bennem sem fog megbízni a továbbiakban. Ettől félek.

Ani: Az én párom is begyulad mindentől, de hogy utánanézzen a dolgoknak azt nem. Ezért haragszok is rá sokszor.

Nati: Ez nagyonizgalmas. De jó... :) Szóval akkor hétfő körül érkezik Bencus?

Babák tüneményesek :) Levi tiszta Szilvi vagy csak én látom így?

Vikike: Pofátlanul vékony vagy ;) (irigység tudod) , a pocid nagyon szép. Látom nődögél a Manócska :) Gratulálok a kukishoz.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Ja, és Gabi! Lehet igazad van..ezért fogadott Sch ilyen gyorsan.... :lol: :lol: :lol:

Enikő! Schwarczi szabin lesz a 21.-ével kezdődő héten. Lehet tudod, de inkább szólok.

Lehet Velem szeretne valahova elmenni.... :lol: :D

na jó, nagyon kipihent vagyok, megyek feküdni.

Tündi! Szerintem is tiszta Szilvi Levi. Nagyon hasonlít rá.
Szerintem a doki csak elmondja amúgy, hogy mit fog csinálni, és nem egyből csinálja. de ha gondolod, beszélhestz vele előtte, hogy ezt vagy azt nem szeretnétek ha csinálná(egyből)
n.k.ildi
 
 


Tesó
Már nagyon várom a képeket a szobáról!!!

Ildi
Ilyenkor még nagyon erős a tejcije a kecskének,na meg nem akarjuk,hogy a kicsi éhes maradjon.Kb. 1,5 hónap múlva már fejjük,addigra már a kicsi is eszik mást is.

Tündi
Tegnap rosszul írtam.A doki a gyereksebészeten Dr Kelemen Miklós-nekem nagyon szimpi volt.A férjem unokatesójának a kisfiának nemrég csinálták,ő most 7 éves.Azthiszem Móron csinálta neki,ha jól emlékszem a Kerekes doki.Szondával csinálták,ez azt jelenti,hogy egy drót végén egy kis gömb van(kb mint a nagyfejű gombostű) azt bedugja a bőr és a makk közé és körbe vezeti így elválasztja a bőrt a makktól.A kisfiúnak nem fájt,sőt amikor hazamentek fogta felhúzta a bőrt,hogy megmutassa apukájának.Szóval ne izgulj.Mond el a dokinak,hogy kicsit tartassz a dologtól,legyenszíves elmagyarázni hogyan fogja csinálni....biztos nem úgy fog neki esni.
Vendég
 


Gabi: Bár így lenne. Izgulok nagyok :) Remélem a nyelvére is rá tud nézni és tud mondani valamit.
Barni mondjuk nyafis ám, ám félti a kukiját, nem hiszem hogy ő meg se mukkanna, de oda fogunk figyelni :)
Elég ebből sokat dumcsiztam erről a témáról Sorry :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Ani,
megnéztem a képeket, szupik!!!!!! Az Ivános nagyszerű, hogy nevet Roni, hihetetlen!!!!!!!!!!

Gabi,
nálad is garázdálkodtam, nagyon klasszak a Noelről készült képek is!!!!! Nagyon tetszik, hogy először hetente, aztán havonta vannak képek!!!!
Hogy van a kiskecske??? Esetleg neve is van??? :P

Szóval akkor ragaszkodjak a májva színű szobához??? Mi még nem voltunk szülőszoba látogatáson, így fogalmam sincs melyik milyen - csak a vajúdót ismerem, de azt alaposan :shock:

Ildi,
pihizz sokat, meglátod a Te Bencusod is meghálája! Hát, nem irigyellek a jövő heti mizéria miatt :oops: Nem fogsz unatkozni az biztos!!!! Lesz segítséged?????

Tündi,
te mész vagy a párod viszi Barnit holnap a sebészhez? Hát, nem irigyellek, nagyon nehéz egyben megnyugtatni és felkészíteni a várható dolgokra :shock: . De ügyes anyuka vagy, menni fog, nem félj, nem fog benned csalódni!!!!!!!

Vikike,
Te leszel a topic legcsinibb kismamija!!! irtó helyes pocid van, nagyon szép és formás!!!!! Várjuk a többi képet is!!!!!

Andesz,
már nagyon kíváncsi vagyok a nagy műre. Én is meghagytam egy szabad falat, lehet Gabit elhívom nyaraljon nálunk egy ideig Noellel :P Nagyon tetszenek a rajzai!!!!!! :P :P
Patrik már otthon van? Megy valahova a nyáron?

Lányok,
volt valakinek egy ujjnyi nyitott méhszája a vizsgálatok idején még szülés előtt????? Utána mikor szültetek???? Bocsi, de én már nem emlékszem :oops: :shock:

Van valamilyen vérvétel is a végén, nem??? Arra ki adja a beutalót és mikor van???
Vendég
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan dobok egy születéstörténete, aztán megyünk anyuékhoz. Este jövök, és visszolvasok.
Bocsika

Roni története szeptember 6-án kezdődött, ugyanis számításaim szerint akkor fogant. Majd 18-án (barátnőm szülinapján) pozitívat teszteltem, melyet már sejtettem hogy kétcsíkos lesz, mivel előtte csináltam jósló teszteket (szépen erősödött). Talán az 5. pozitív teszt után bejelentkeztem a dokihoz, NKM (nem kell megjönnie) napjától számítva egy hónapra. Életem leghosszabb hónapja volt. Megvizsgált, látta a petezsákot, de életre utaló jelet még nem. Ezután jött életem leghosszabb két napja. Ugyan visszarendelt a doki egy hét múlvára, de én addig nem bírtam. Felkerestem egy másik orvost aki két nappal később fogadott is. Nagyon féltem, izgultam, de a sok bíztatás babanetről és BTO-ról megtette hatását és bíztam az én Kincsemben hogy ott van kapaszkodik és velünk marad. Az UH-os vizsgálat első percében azt mondta az orvos: nyugodjon meg Anita, ott van a kis maszat, és látja dobog a szíve. Csodálatos volt ezt hallani.
Megkezdődött az a csodás kilenc hónap melyből csak egy-két részt írok, különben egy regényt kéne kiadnom. Az első pár hónap izgalommal és félelemmel telt, hisz a legkritikusabb az első 12 hét. Gyötört az émelygés, na meg nyaggattak a rokonok, ismerősök hogy miért nincs még pocakom (egészen a 20. hétig semmi nem látszott). Csak elértük a 12. hetet. Végre elkezdődött a mágikus 2 trimeszter (ez a legproblémamentesebb része az állapotosságnak). Nekem nem így volt, begörcsöltem, nem tudtam mi a baj. Rohantunk a dokihoz, megállapították hogy több vesekövem is van, melyekkel a babó miatt nem tudnak mit kezdeni. Várni kell, ha kijön akkor jó, ha nem akkor szenvedjek és tömjem magam görcsoldóval, nehogy idő előtt beinduljon a szülés. Most már ha kérdezik hogy tényleg egyforma-e a vesgörcsös fájdalom a szüléssel mondhatom hogy nem.
Nem kaptam semmi gyógyszert, egyszerűen sok folyadékot kellet innom, mely meg is tette hatását, 3 vesekövet pisiltem ki. Azóta nem volt se görcsöm se kaviccsal nem találkoztam, de fel fogok keresni egy urológust, biztos ami biztos, de ez már egy másik történet.
A 3. trimeszter szépen alakult, hatalmasat nőt a pocim, mindenki meg volt elégedve. Jók voltak az eredményeim. A végén már nehéz volt menni és beszélni egyszerre, na meg a lépcsőzés is gondot okozott. Icipicit vizesedett a lábam, amire alma fogyasztását ajánlották. Na ettől sok lett a savam és majd szétmarta a nyelőcsövem, de erre is találtam megoldást.
Az utolsó pár hétbe voltak jóslófájásaim (gyenge mensis görcsre tudom hasonlítani), de ezen kívül semmi jele nem volt hogy Kincsem világra szeretne jönni.
Eljött a nagy nap előtti nap, május 26-a (csak 4 percen mullot, de ezt majd késöbb). Délelőtt még Viki barátnőmnél voltam és mondtuk a kisfiának, hogy csalja már ki Ronit a pocimból. Anycáméknál ebédeltem, majd haza mentem, délután otthon voltunk a férjemmel. 17 óra felé éreztem egy erősebb fájást, de nem jött utána több, gondoltam szundítok kicsit. Férjecském el is ment otthonról. Aludtam egy órát, majd felkeltem, neteztem mint mindig. 18:30-kor megint jött egy fájás, aztán megint, 5-10 perces időközönként. Nem is gondoltam arra hogy ez már az, míg Gáborom haza nem ért és látta ahogy fújtatok. Mérte nekem az időt és folyamatosan azt kérdezte miben segíthet (imádom). Beültem a kád melegvízbe, hogy lássuk mi lesz a folytatás. Erősödtek a fájások, ekkor tudtam hogy hívnunk kell a szülésznőt. Hívtam, nem vette fel, újra hívtam megint nem vette fel. Ajjaj mondom most mi legyen. Hívtam a dokit, egyből felvette. Mondtam mi a helyzet. Kérte hogy menjünk be a korházba, épp ügyeletes volt. Megbeszéltük hogy megvizsgál, de ha még sok van vissza akkor haza enged. Bementünk, az úton már 3 perces fájásaim voltak. Megvizsgált a doki, és közölte hogy ebből baba lesz, nem megyünk sehova. Felvették az adataim, 21:30-kor vettek fel a korházba. Közbe visszahívott a szülésznőm, de szerintem ő tudta már, hogy szülünk mert úton volt. Gáborom kint várt és hívta a családot. Szerencsém volt, csak egy nő vajúdott az egyik szülőszobán, nem volt tömeg. Mostanában sajnos jellemző hogy tömve van a korház. Megkaptuk Fehérvár legjobb szülőszobáját, és ott vajúdhattam tovább. Gáborom is beöltözött és bejött, megérkezett a szülésznőm is. Megvizsgált a doki, 4 ujjnyira nyitva voltam, burkot repszetettek és kezdődtek a jó erős fájások. Feküdtem, álltam, sehogy nem volt jó. Idő a zuhizásra vagy a labdára-ülésre már nem volt. Férjem szenvedett. Nem bírta elviselni, hogy nem tud segíteni a fájdalmamon. Elfordult hogy ne lássam, ahogy könnybelábad a szeme. Fájások között nagyon jól éreztem magam, mondtam neki hogy menjen nyugodtan ki ha rossz neki, nem akarom hogy rossz emlék legyen. Biztattam, hogy nem kell aggódnia Bea (szülésznő) ott van és segít nekem. Nem ment ki, lelkiismeretesen adagolta nekem a homeopátiás bogyeszokat. Beürüsödtek a fájások, felfeküdtem az ágyra, ez úgy 23:00 körül lehettet. Megvizsgált a szülésznő, hívta a dokit, ő is rám pillantott. Teljesen eltűnt a méhszáj. Együtt mondták, hogy ebből még ma baba lesz. Visszakérdeztem, hogy tényleg itt tartunk már, nem mertem hinni a fülemnek. Jöttek a fájások rendesen, a doki még kiment a másik vajúdó nőhöz (ugye írtam már? épp ügyeletes volt a dokim). A szülésznő mondta, hogy nyugodtan nyomhatok ha jön a fájás. Én nyomtam azzal nem volt gond. Gáborom tartotta a fejem, nagyon jó volt. 23:30 körül beöltözött a szülésznő és már a doki is ott maradt. Szülésznő bebújt a lábam közé gátat védeni. Nem vagyok benne biztos, de talán az 5. nyomásra kint is volt Roni. Nem kellet gátat metszeni, mert szépen tágult és Bea is segítet. Sajnos viszont az utolsó tolásnál elhúztam magam, így nem tudta tartani a gátat, és az kicsit berepedt (2 öltéssel kellet összevarni).
És megérkezett: 2008.05.27-én 00:04 perckor. Azonnal a mellkasomra tették. Gyönyörű volt. Gáborom pedig sugárzott a boldogságtól. Elvágta a köldökzsinórt, megtisztogatták kicsit, megmérték: 3130g és 54 cm, majd bebugyolálták és visszaadták. Pár perc után elvitték megfürdetni, az újdonsült apukát vele küldtem. Mondtam a dokinak, hogy tőlem akár jöhet a következő. Erre ő rárakta a kezét a hasamra, és viccelődve azt mondta, hogy most nincs több.
Ezután én megszültem a lepényt, majd összevarrtak. Mire befejezte a doki Ronit is visszahozták. A szülésznő segített cicire rakni, és addig ott is volt míg a 2 óra le nem telt. Akkor elvitték éjszakára a csecsemő megőrzőbe. Én lezuhiztam, és bevittek a korterembe. Gáborom pedig haza ment. Néztem az órát úgy hajnali 2 lehetet. Egy percet se aludtam, járt az agyam, újra és újra átéltem az egészet.
Reggel 6-kor kaptam meg a Kincsem és azótais együtt vagyunk.
Összességében gyönyörű szülésem volt, mindenkinek ilyet kívánok. Nagyon sokat segített a férjem, minden tiszteletem az övé. Bea pedig, a szülésznők gyöngye, a hálám örökké üldözni fogja.

madiani
 
 


Ani
Gyönyörű a szüléstörténeted!Nagyon megható volt és lélekben én is átéltem újból Noel születését.Köszi!

Nati
A májva színű szoba a legutolsó a folyosón,a dokik és a szülésznők is azt szeretik a legjobban,mert nem zavar senki,nem látni hogy mászkálnak a folyosón.Abban a szobában van dobogó is,ott lehet széken is szülni.Nem tudom most már mennyi új ágy van,de gondolom az elsőt amit kapott a kórház,azt ide rakták be(lehet,hogy már a többiben is újak vannak).Tehát,ha lesz rá lehetőség,biztos Te is abban a szobában adsz életet a kicsi Bencének. :wink:
Vendég
 


Most csak annyi, hogy

Nati! Nekem a 35.héttől egy ujnyira volt nyitva a belső méhszájam és 37+4-en szültem. De ha nem megyek be megnézetni magam, akkor biztos maradt volna még Martinka, csak ment el a nyákdugó nagyobb mennyiségben a délelőtt folyamán és a doki mondta, hogy a biztonság kedvéért nézessem meg, max hazaküldenek. Így is lett volna, ha nem indulnak be a fájások.
Vendég
 


Lányok! Megvolt a sebészet. Barnika üvöltött :( Annyira bízott mindenkiben a doktornőben, és ott feküdt az ágyon, apja a kezét fogta, (lefogtam, én meg csak annyit tudtam mondani az üvöltő kisfiamnak hogy Tudom. Kiabálta hogy fáj!
Sejtes letapoadás volt elméletileg nem vészes de megrázó élmény volt. Mondták hogy ki i smehetek de én nem akartam otthagyni.
Szóval kész vagyok

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Na itt volnék. Anyuéknál vagyunk, lepasszoltam Ronit, tudok kicsit írni.

Andesz, akkor jól emlékeztem. Köszike
Ildi, köszi neked is. Tényleg sokat pihiztél 
Tündi, jaj istenem, sajnálom hogy rosszul sült el, annyira rossz lehet.
Sztem is tiszta Szilvi, Levi baba.
Nati, köszike. Mi is meglepődtünk amikor Ivánnál folyamatosan nevettet, nagyon cuki volt. Nekem az utcsó vérvételre a Bea hozott beutalót, sőt ő is vette le. Én átvittem a laborba, majd másnap megint a Beához mentem az eredményért, és vittem a dokinak. Sajna most így fejből nem tudom mikor nyiltam ki, de majd otthon megnézem.
A szülőszoba tényleg jól felszerelt, bár nekem nem sok mindenre volt szükségem.
Átnéztem a történetet, hát egy-két dolgot kihagytam, de asszem ennek már nincs is jelentősége.

madiani
 
 


Sziasztok!

Ani! Annyira szép a történeted, hogy folytak a könnyeim. Nagyon megható volt.
Ilyenkor, ha lepasszolod Ronit, akkor mennyi időre?

Tündi! Sajnálom, hogy így sült el a dolog. Próbálj megnyugodni!

Nati! Lesz-e segítségem? Én nem fogok csinálni semmit szerintem, max inni-ennivalót hozni - vinni.
Meg majd az én dolgom lesz Bence baba dolgait bepakolni a szekrénybe(majd ha meglesz).
És ha kész lesz minden, majd rakok képet, de ez szerintem jövő hét utánni hét lesz.

Ha meglesz kisBencéd, utánna már én következek. :shock:

Tegnap óta, mióta többet fekszek, ezerrel jön a tejcim. Egyszer ilyen sárgás valami, egyszer meg átlátszó féle. Ha megjön Apácska elmegyünk venni eldobható melltartóbetétet. Bár ha már ott leszünk, veszünk szopis melltartót is. Na meg szopis hálóingem sincs.
n.k.ildi
 
 


Ani,
hát ez csodálatos!!!! Én is sírtam!!!! Bár napok óta bármikor, bármin tudok sírni, de ez a történet nagyon-nagyon megható volt!!!!!!!! Köszönjük!!!!!

Tündi,
jaj Istenem, de szőrnyű lehetett!!!!! Akkor ezek szerint visszahúzták neki? Pici kis Barnus, egy darabig biztos nem lesz bizalma a dokikhoz!!! Nem fog téged hibáztatni, hidd el, nem te okoztad neki a fájdalmat!!!! Remélem engedi, hogy összebúj vele este!!!!

Ildi,
látod, mit tesz egy kis pihenés :wink: Akkor nem te fogsz takarítani, meg pakolgatni, az jó hír!!!!! Kellemes vásárlást!!!!

Kriszti,
köszi az infót, akkor ezek szerint mégse holnap szülünk...

Te csináltál gátmasszázst? Mert most ezt nem tudom, hogy nyitott méhszájnál lehet-e gátmasszázst csinálni, nem nagy-e a ferőzésveszély???? Gondoltam egy próbát megér, de most ezen töprengek...

Gabi,
köszi, akkor a mályva színűre szavazok én is, elvileg a szülőszéket is ki szeretném próbálni, mindent meg akarok tenni a tágulás és a gátvédelem érdekében :wink: úgy tudom, hogy még csak egy jobb minőségű szülőszoba van, valószínű akkor ez lehet a mályva :wink:
Te nem akartad kipróbálni a széket???

Ani,
nálad sem jött szóba a szülőszék???
Vendég
 


Tündike
Nagyon sajnálom a pici fiadat.De reméljüök holnapra már mindent elfelejt.Szája rendbe jött már?A nyelvét megnézték?

Nati
Szerintem sima orbáncfűolajjal nyugodtan csinálhatod a gátmasszázst,az antibakteriális,de kérdezd meg a szülésznőt.
Jól emlékszel,szerettem volna kipróbálni a széket,csak aztán mégse úgy jött ki a lépés.Egyrészt azért mert folyamatosan folyt az oxitocin infúzió,másrészt azért mert Mariann mondta,hogy próbáljuk ki a kéjgázt,de ehhez fel kellett feküdnöm az ágyra.Ott az a félig ülőhelyzet nagyon kényelmes volt és úgy éreztem,hogy ha mégse válna be a szék nem lennék képes fájások közepette felvonszolni magam az ágyra.
Vendég
 


ja képzeljétek,anyósom már kiakaszt:mindenáron bilit akar venni -Noelnek,mert állítólag a sógorom már 9 hónaposan szobatiszta volt.Szerintem rosszul emlékszik,én ezt elképzelhetetlennek tartom,hisz a szobatisztasághoz olyan idegrendszeri érettség kell,amilyen még nincs egy 9 hónaposnak.
Na mindegy holnap vesz neki egy bilit,mert nem bír magával.
Vendég
 


Gabi,
tuti rosszul emlékszik!!!! Kizárt, hogy 9 hónaposan valaki szobatiszta legyen, amikor még nem is ismeri se a pisi kaki fogalmat, se beszélni nem tud, se járni - miért pont bilzni tudna.
Ah, ezek az anyósok.... Nekem édes cuccokat túrt ma - hímzett terítőt, amivel akár egy poharat is le tudok teríteni, egy székre való párnahuzatot és egy kisebb terítőt.
Szerintetek meg lehet mondani neki, hogy ilyenekre nincs szükségünk????? Megbántani nem akarom, mert olyan jószándékkal veszi...
Vendég
 


Gabi!!Semmiképp se biliztessétek Noelt!Ne hagyd magad!!Csak árt anyósod ezzel a picinek!!Martinkával most kezdtük el,de még ő sem produkált semmit!
Vendég
 


Köszi csajok az együttérzést.Ja és ezt olvastam a kismama oldalán:
Számtalan testi-lelki tényező befolyásolja, mikor szabadulhatunk meg végre a pelenkáktól, s hogyan viszonyulnak a gyerekek a bilihez.
A szobatisztaság felé vezető úton az egyik első lépés, hogy a kicsi észrevegye, megérezze az ingert. Ez kétéves kor előtt ritkán fordul elő, ezért teljesen fölösleges ennél korábbi időszakban bilire száműzni a gyerkőcöt. Nem ritka még ma sem, hogy a már ülni tudó babát bilire ültetik a szülők, és nagyon megdicsérik, ha véletlenül belepisil vagy belekakil. A gyerek látja a felnőttek örömét, de nem ért az egészből semmit, hiszen valami olyanért kap dicséretet, amit nem ő csinált: a dolog csak megtörtént vele. Szobatiszta tehát nem lesz sokkal hamarabb, mint ahogy szoktatás nélkül lett volna, viszont egyet biztosan megtanul: a kakilással, pisiléssel, illetve a nem kakilással, nem pisiléssel kiválóan tudja irányítani a családot. Örömet és bánatot tud okozni vele, indulatokat képes kiváltani. Olyan eszközt kap a kezébe, amivel később bizonyára élni is fog: a széklet visszatartásával, vagy éppen rendszeres bepisiléssel bünteti majd szüleit, ha indulatait más módon nem tudja kiélni.


Nati
Milyen vagy!Miért nem tetszenek azok a kis csinos hímzett terítők :lol: Te szegény :D
Megmondani meglehet,de hiába mondod finoman,úgyis rosszul fog neki esni,de lehet soha többet nem turkál neked semmit.Gondolom nagyon bánnád :wink:
Vendég
 


Na csajok mostmár lépek,lassan fürcsizünk.

Jó éjt mindenkinek
Vendég
 


Készen vagyok :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Húúú!Tesó!
Nagyon szupi lett!!!!Gyönyörűen kifestettétek!
Vendég
 


Andesz!Ez valami gyönyörűű!!Nagyon ügyesek vagytok,Gabival együtt!Mit szóltak a gyerekek?Bencus nézegeti??

Vikike!Szép pocakod van!!

Nati!Nekem szülés előtt 1 héttel lett 1111-es a méhszájam.

Ani!Megható a szüléstörténeted,mindíg pityergek,amikor elolvasok egyet!

Tündi!Nagyon sajnálom Barnikát,hát lehet,hogy majd a 2 éves kötelező orvosi vizsgálaton megmutatom Martinka kukiját a dokinak,és ha azt mondja vigyük el a sebészetre,elmegyünk.Talán akkor még nem fogja fel annyira mi történik vele,és talán el is felejti.
Mi volt aztán?Gondolom huzogatni kell,hogy ne tapadjon le megint.Csíp neki pisiléskor?Megnyugodott valamennyire a kisfiad?Jajj szegénykém!! :(

Ibi és Zsolti,gyönyörű kisfiatok van,és így képeken nagyobbnak tűnik mint amekkora valójában!! :D
Vendég
 


Andesz!!!!!
Nagyooooooooooon jóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!! Nektek lányok új pálya után kellene néznetek!!!! írtó ügyesek vagytok!!!!!!
Andesz, egyedül festetted, vagy Apácska segített????

Gabi,
ezt az örömszerzős dolgot már én is olvastam, sőt azt is, hogy aztán ezzel "zsarolja" később a szüleit, azért nem nagyon lehet jutalmazni, ha sikerül a produkció. Ne de majd Alexa Martinkájánál megtanuljuk, hogy mit hogyan kell csinálni, mire én odajutok, ti már ebben is profik lesztek!!!! :wink:

Alexa,
köszi az infót, akkor ezek szerint még ráérünk :wink: . Legalább egy kicsit élvezhetem is a várandóság végét, az elmúlt 3 hét amúgy is inkább para volt mitn élvezet :wink:
HOgy van Martinka?? VAn még szerelnivaló a lakásban???

Ma megvolt az első gátmasszázs :shock: Hát, nem lesz a kedvenc időtöltésem, az biztos, de mindent megteszek :roll: ha ez segít :wink:

Kata,
az olajnak is marhajó színe van!!!!! :shock: Először bizarr volt, de aztán hozzászoktam. Köszönöm még egyszer!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Vikike! Jó, hogy jöttél! Nagyon szép pocid van és tényleg tök vékony vagy. Várjuk Leviről a képeket!

Tündi! Sajnálom Barnikát, mielőbbi felépülést kívánok neki.

Nati! Én nem csináltam gátmasszázst, sőt tornára se jártam, málnalevél teát is alig ittam, homeos bogyót sem szedtem mégis gátmetszés nélkül szültem. De amit jónak látsz, nyugodtan próbáld ki. Én szóltam, hogy szülőszéken szeretnék szülni.

Ani! Nagyon jó volt olvasni a szüléstörténetedet, teljesen beleéltem magam, megható volt.

Ildi! Nem muszáj a 32.héten összepakolni, ezt csak ajánlották. De a 36.héttől jobb, ha nagyjából minden készen áll.

Andesz! Igen, voltam bent Ibinél Szilvivel. Pont úgy jött ki az etetés mindkettőnknél, hogy együtt be tudtunk menni. Levi 4400gramm volt kedden. Ibi nagyon örült, meglepi volt neki, mert nem szóltam neki, hogy megyünk. És valóban tiszta Szilvi Levi!
Basszus, de gyönyörűek a képek, nagyon ügyesek vagytok. Irigyellek benneteket, hogy ilyen jó a kézügyességetek. Szuper!!!
Vendég
 


Jó reggelt! :wink:

Andesz, Gabi: I R I G Y -I R I G Y -I R I G Y -I R I G Y -I R I G Y -I R I G Y !!! :D :D :D :D :D :D :D
Olyan ügyesek vagytok!!! Én is akarok ilyen kézügyességet!! Persze nekem sosem lesz... Szóval gratulálok, irigylésreméltóan szép, amit csináltatok!! Szóval bizniszeljünk??? "Eladjalak" benneteket??? :wink: Mármint a munkáitokat....

Vikike, de szépen kerekedik már a pocid!! Megmondom őszintén, hirtelen, amikro ránéztem a képre, fordítottan próbáltam nézni :oops: , és elég furcsán nézett ki a pocid... :wink: aztán rájöttem, hogy én barom, fordítva nézem.... :lol: Kisfiú... akkor férfiuralom lesz nálatok teljesen. Nem baj, majd a harmadik.... :shock: ???????? kislány lesz!! :P

Tündi, szegény Barnus.... Mi van most vele? Elutasító még veled? Mesélj róla!

Ani, szép volt a szüléstörténeted. Remélem elmentetted, és majd pár év múlva is könnybelábadt szemekkel fogod olvasni!! :)

Chrissy, mentek még valahová pancsikolni??

Mi Balcsira Szabadi-Sóstóra megyünk, ott van nyaralónk. Apa jövő héten szabin lesz, ott leszünk végig. Persze majd megyünk erre-arra, pecázni is el akarunk menni, de még nem tudjuk, hová.

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Köszönöm a dícséreteket! :D
Hááát,ez tényleg nagyon melós,jól elfáradtam!
Nati!
Segített az egyik barátnőm,aki itt lakik a szomszédba,Ő is nagyon jól rajzol! :D
Apácska azért nem is tudott volna segíteni,mert azért kell a kézügyesség! :D
Ani!
Tényleg nagyon szép volt a szüléstörténeted :)
Lányok,tegnap este,anyu beszkenelte,Patrik kiskori képét,itt annyi idős volt,mint most Bencus! :D
Szerintem nem is annyira hasonlít már Rá.mint picinek! :D
Mindjárt felrakom :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Kép Kép

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Nati, akkor mégiscsak gátmasszázsoltok??? :roll: Igen, elég bizarr színe van az olajnak!! :lol:

Judy, mi újság anyukáddal?? A srácokkal bírsz még??

Gabi, érdekes ez a bilis dolog. Persze szerintem sokan megdicsérik a gyerkőcüket, amikor beleprodukál!! :lol:
Megvan már a bili?? :twisted: Remélem anyósod már meg is próbálta ráültetni Noelt, és ő pedig TERMÉSZETESEN belepisilt, sőt parancsszóra bele is kakilt! :wink: :evil: Szerintem mondd meg az anyósodnak, hogy mutassa meg Noelnek, hogyan kell bilizni!! :lol: :lol: :lol:

Ildi, milyen melltartóbetétet vettetek?? Nekm a csajok itt ajánlották a DM-eset, nagyon jó! És szopis melltartót is sikerült venned??

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Andesz!
Patrik már picinek is szívtipró volt! :lol: Nem akarod Bencus képét is mellé rakni?? Úgy jól össze lehetne hasonlítani!! :wink:

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Jó reggelt!

Éjszakánk ma jobb volt hála hogy gyógyulnak az aphták. Pipi elkezdett nagyon csípni szegénynek :( Azt hittem megúsztuk de nem. Nagyon sajnálom szegénykét.

Gabi: Anyósodon nem csodálkozom. Nálunk a két nagyi is ilyen és a falramászok tőle. Amit írtál az igaz. Ninc sértelme idő elött bilire ültetni, mert ha nem érzi hogy kel neki pipilni vagy más, addig csak véletlen lesz. Anyósod meg rosszul emlékszik ahogy a nagyik általában. Mindent siettetni akarnak. Énmár megfogadtam hogy mielőtt megszületik kicsi lányom beszerzek két könyvet a nagyiknak.

Andesz: Nagyon szép lett a fal!!!! :) Én is akarok ilyet!!!!
Ez hihetetlen! nagyon nagy a hasonlóság, nem hiába :)

Alexa: Igan megnyugodott de a kukijához nem szabad nyúlni! Álmában húztam neki egyet rajta, nem ébredt fel rá, de amikor kamillával kicist meglegyintettem arra igen. Csípte az is, pedig kamillázni kellene neki.
Még most is rosszul vagyok az egésztől.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Tündi,
hát, nagyon drukkolok, hogy mielőbb gyógyuljon az a kukacocska, remélejük estére már jobb is lesz!!!! Azért ügyesek vagytok ám, hogy túlestetek rajta, gondolj bele, ez később csak rosszabb lett volna....

Andesz,
kb mennyi idő alatt festettétek ki a képeket? Még mindig nyitva a szám, annyira ügyesek vagytok, igazi remekmű mind!!!!

Kata,
de jó, mentek nyaralni :P Érezzétek nagyon jól magatokat!!!! Szerinted beleteszed Tökit a balcsiba? Hugicád is megy veletek??
Hát, igen, kipróbáltuk :shock: . A színe zavar a leginkább, nomeg tényleg feszít, s az se túl kellemes érzés, de meglátjuk, meddig tart a kezdeti lelkesedés...

Andesz,
szerintem hasonlítanak, csak a szemük színe más!!! De mindkettő szívtipró, hihetetlen!!!!!

Kriszti,
add át üdvözletem legközelebb Szilvinek légyszi!!! Nagyon édes Levi baba és tényleg tiszta Szilvi :wink: Martinka mellett pedig teljesen eltörpül, pedig ha jól emlékszem ő sem volt kicsi baba :P Mikor is költöznek??
Vendég
 


Majd megpróbálom egymás mellé tenni a képeket,csak azt nem tudom mekkorára kicsinyitsem le,hogy egymás mellé kerüljenek! :roll:
Szerintetek?
Nati!
hétfő,kedd,egész délután,estig
szerda,csütörtök,szinte egésznap csináltuk,vagyis a barinőm csak délutánonként jött! :D
Tündike!
Nagyon sajnálom Barnit,ez sajnos majdnem minden kisfiúnál gondot okoz! :?
Patrikkal is el kell mennünk,mert van egy nagyon picurka hely,ahol a makk aljához oda van tapadva a bőr!
Voltunk már vele dokinál,és aranyszívem feszegeti,de mégsem jön le ! :?
De mondom,végülis csak pici helyen!
Patriknak amúgy 1 évessen megcsinálták,amikor sérvel műtötték,és altatás alatt,ezt is megcsinálta a doki!

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Andezs: Most esz a fene! Lehet hogy várni kellett volna. Ha a szájával altatják akkor lehet hogy altatásban megcsinálták volna és nem kellett volna megszenvedtettnünk a drágámat.
Patrikot látta háziorvos? Mennyi idő után tapad le megint?

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?