Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Üdv.Minden Újnak és a Régieknek is. Lackó ma 11 hetes és alvásigénye már kevesebb, mint az enyém.A hasfájós babák anyukájának csak annyit, hogy mi Fannival mindent kipróbáltunk, az összes gyógyszertári cseppet, teákat, grape watert, masszirozást...semmi nem jött be.Kemény 6 hónapig tartott, de még sétálni se tudtam vele normálisan.Most Lackóval ugyanezt végigjátszom.Kész zombi vagyok.
Ma voltunk csípőszürésen.Kész horror volt a 2 gyerekkel.
A szeptemberi találkozót szervezi vki?Hol lesz???
Megyejk, mert Fanni megint éhes.

Üdv.
Gabi
taga
 
 


Hello!

Sziszi: Mi is jártunk a narancsligetbe még tavaly nyáron, csajok is szerették! Most gondolkodom, hogy januártól Tamikát átviszem magánoviba...de ez sokmindentől függ!

Gabi: Szegényke! És kb. mennyit sír egy nap? Mert Sebinek is fáj a pocija, mi espumisant használunk meg iszik pici mecsek baby teát is, meg van melegítő párnánk is. Elég jól elvagyunk...max. 10 perc és mindig megnyugszik (kop-kop-kop) Csak nem itt voltatok gyártelepen? Én nagyon gondolkodom, hogy elviszem a telkibe egy teljes kivizsgálásra...uh-ok meg csipő. Nem bírom a várakozást sajnos...

Tali: Volt róla szó, hogy Sziszikénél...De én szivesen bemegyek Csepelre is, bár ilyen hosszú uton még nem voltam a picivel egyedül kocsival.

Ritus: :) Én saját magamnak szoktam eltüntetni a begépelt sorokat!

mamiblue
 
 


Hűűűű, alig győzöm visszaolvasni, annyit írtatok! :D

Ritus, Garamvölgyi dr-nál szültem. Aznap én voltam az egyetlen, de amíg bent voltam, minden nap 3-4-en szültek, úgyhogy szerintem kezd beindulni! Ma is elég sokan voltak, mondjuk nem tudom, hogy csak a vizsgálatok miatt, vagy azért mert ott is fognak szülni... Mindenesetre bíztató!

Judit, igen a Schöpf-ben voltam. 13.30-ra kértem időpontot, 13.20-kor behívtak, 13.30-ra már kint is voltam... :) Ha a csípőszűrésen nem néztek UH-gal, azt is megcsinálja a doktornő! A szám, ahol be lehet jelentkezni hétköznap délelőtt: 476-4494. TAJ-szám, újszülött záró kell. Meg bejelentkezni az ablaknál :)

Elfogyott a tejem így estére, most mit csináljak???? A teát már kiköpi :( :cry: :cry: :cry: :cry: A gyógyszertárban csak receptre adják ki!!! :(

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 

 
 

Hello!

Most nézem, hogy mit írtam tegnap...nem is espumisant, hanem infacolt használunk, igaz ugyanaz a hatóanyaga!

Jazmin: Irass a gyerekorvossal tápszert! Asszem nekem is kell majd, mert kevés lesz a tejcsim...:( Pedig azt hittem, hogy most nem fog kelleni.

Jazmin: És oda az is mehet, aki nem ott született? fizetni kell? Illetve mennyit?

mamiblue
 
 


Hello Mindenki!

Úgy pörögtök, hogy nem is bírtam mindent visszaolvasni.. :)
Sajnos nem vagyok túl jól, kétszer bevéreztem. A orvosom talált egy 6 cm-es cisztát a petefészkemen, de állítólag a baba jó van, él , ver a szíve..
Csak a folytonos vérezegetéstől csupa aggódás az életem..
Ráadásul 2 napja elkezdtem sokat hányni, így most táppénzen vagyok.
Nagyon el vagyok kettyenve.. :(

Próbálok még kicsit visszaolvasni, meg elküzdeni a hányingert..

Sziasztok!
Erika
taria
 
 


Sziasztok!

Judit:Infacolt is próbáltuk,semmi eredmény.Most már teát se tudok neki adni, mert elutasítja a cumisüveget is.Lehet, hogy a tej is kevés lesz neki, mert éjjel van amikor 2 óránként kell fel.ill. nem kevés, mert van még, amikor abbahaggya a szopást, csak lehet, hogy már kevésbé tápláló.Így 11 hetesen már több, mint 6 kg /és 3450g-mal született/.
Gyártelepen voltunk szűrésen.Egyszerűen nevetséges, hogy a felnőtt rendeléssel egyidőben van, és hetente csak 1 nap.Arról már ne is beszéljek, hogy a folyoson olyan meleg volt, hogy ömlött rólam a víz, pedig csak egy blúz volt rajtam, bent pedig tárva nyitva volt az ablak, és ott kellett levetköztetni a gyerekeket.Szóval, ha megfázás nélkül megússzuk, akkor örülhetünk.
Múlt héten a SOTE-n voltunk hasi ultrahangon.Az se volt semmi, de legalább normálisan vannak megszervezve a dolgok.

Taria:remélem, nem lesz semmi baj.A vérzések miatt nem javasolta a doki, hogy feküdj, és felejtsd el a munkát egy darabig?

Tud vki olyan tánctanfolyamot vagy vmi mozgáskoordinációs tanfolyamot, ahova már 3 év alatt is lehet gyerekeket vinni.Egyszerűen már nem bírom Fanni tempoját.Le kellene vmivel kötni az energiáját.

Anikó! Te hogy bírsz a két gyerekkel most, hogy a nagy már suliba jár???Össze tudod hozni kettőjük napirendjét?

Szép napot Mindenkinek!

Gabi
taga
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, próbálok közben vissza olvasgatni én is. Rengeteg tételt kidolgoztam a héten, de még mindig van. A vizsga a nyakamba, és még isten igazából nem is tanultam. De hát a királykisasszonytól nem egyszerű. Folyton utánoz, dumál. Egyszerűen zabálni való.

Üdvözlet minden újjonnan érkezőnek!

Taria:Kitartást, pihenj sokat és próbálj ne izgulni!

Jázmin, Judit! Örülök, hogy rendeződtek a szelek Sebiénél és Boginál! Mi is használtunk infacolt, de mi a büfézés miatt mert Kitti meg nehezen büfizett.

Gabi: Nem lehet egyszerű Fannival, igazi géppuska lábú lehet. Ezer fiú veszett el benne. Kiváncsi vagyok milyen lesz ezek után Lackó! A szelekhez meg kitartást még van 4 hónapod! :)
Ez csak vicc volt!!

Fleur: Egyben vagy még??

Most megyek csinálgatom a tételeimet!

Puszi mindenkinek! Barbara
kutasi kitti
 
 


Sziasztok!

Judit: Köszi az üzidet. Lehetséges, hogy a Szinte dokinál voltam Gyártelepen ultrahanon? Szemüveges, fekete-őszes haj, idősebb korosztály? Hol van helyileg Miklóson a rendelője? Mindent meg tud ott csinálni (ultrahang,ctg....), vag beküld a korházba?

Gabi: Kisfiammal 1 évesen jártam a Campona mellé tácra.Tudod ott van az a Szabadidőközpont. Nagyon tetszett neki, szerette. Egy héten egyszer volt, meg kéne érdeklődnöd, hogy most van e. Én tavaly télen jártam oda, vagy az Oázisban van most zenebölcsi azt hiszem péntekenként. A dokinőnél láttam kiírva.

Erika: Jobbulást és pihizzél sokat. Nem kell majd visszamenned kontrolra?

Jázmin: Mikor nekünk kellett tápszer még recept nélkül is adtak a patikába, igaz drágább volt. Szerezzéél be mindenképpen.

Hasfájósok: Az én kisfiam kezdettől fogva hasfájós volt és sajna csak 1 hónapig volt tejcsim.A BEBA tápot írták fel neki, teljesen felpuffadt tőle, alig tudott kakilni.Használtam én is mindenféle csodacseppet, szélcsőt.....stb. A dokinő nem engedte, hogy tápszert váltsak, mert azt mondta, hogy a BEBA a legjobb.Nos 2 hónap után önhatalmúlag HUMÁNÁRA váltottam recept nélkül, és csodák-csodájára megszünt minde gondom, a gyerköc aludt éjszaka, kakilt rendesen és nem fájt a hasa. Mondanom sem kell gratuláltam a dokinak.
Érdekességként: A rendelő tele volt BEBA tápszer poszterrel. Vajon mennyi jutalékot kapnak a dokik a gyógyszergyártoktól a felírt tápszerek után? Hát én utánajártam.....RENGETEGET. Érdeklik is őket, hogy mit kínlódik tőle az a szegény csöppség!!!

Sziszi


Kép

Kép
csuresz
 
 


Sziszi: Aha, lehetséges, mert kedden ott szokott lenni! Igen Uh-ra a kórházba jártam hozzá, de 10 percnél többet ott sem vártam rá soha. Mikor ügyeletes, akkor mentem, felhívtam és már jött is!
Én úgy tudtam, hogy 4 hónap alatt csak a BEBA van tápszer, a HUMANA nem csak 4 hótól adható? Neked melyik gyógyszertárban adtak recept nélkül...annyira félek, hogy egyszercsak itt üvölt majd a drágám és nem tudok neki mit adni. Pedig most a téli hónapokban nagyon jól jönne neki az anyatej védelme...
Dél-pesti egyébként innen tőlünk kb. 30-40 perc kocsival, én azért is mentem oda, mert oda egyedül is be tudtam menni, Pestre belvárosba mehettem volna tömegközlekedéssel vagy férjem kellett volna ugráltatnom.

mamiblue
 
 


Megint én...

Taria: Pihizz sokat! Az elsővel én is vérezgettem ez nem is olyan ritka! Drukkolok neked, hogy ne legyen semmi gond!

Gabi: Miklóson a polgármesteri hivatallal szembeni suliban van tánc. Ugyanaz tartja mint nekünk itt tökölön...az ovikban ki szokta tenni, hogy mikor és hol van pontosan! Nekem tildusom nagyon szereti, de Tamikám nem...azért néha ő is bemegy. 5000 Ft 1 évre. heti 2-szer 3/4 óra!

Egyébként abban teljesen egyet értek, hogyha kínozza vmi szegény gyereket, akkor váltani kell. Én pld. egyáltalán nem iszok most tehéntejet és azóta nem volt olyan hosszan pocifájás....1 hete!:)

mamiblue
 
 


Szia Judit,

Nagyon sokfajta tápszer van amit lehet már kezdettől fogva adni. Csak az előre elkészített tápszerek (ilyen van a humánának is pl.) azok amiket 4 hónapos kortól lehet adni. A rendes portápszert nyugodtan megveheted. Nem tudom, hogy most kapsz e vény nélkül tápszert, de kérdezd meg a patikust.

Sziszi


Kép

Kép
csuresz
 
 


Sziasztok!

Előre is bocsi, mert nagyon rég nem jártam erre, néha azért olvastalak titeket.

Gratulálok az új kis jövevényekhez és üdvözlöm az újakat!

Demeter dokiról: én is nála szültem 2 éve, illetve hozzá járok kb. 11 éve. Szerintem jó doki, de tényleg sok a betege. Én a klinikára jártam be hozzá és engem mindig fogadott ha hívtam, de ez lehet, hogy csak annak köszönhető, hogy az első betegei egyike vagyok.

Tápszerről: mi is a Beba-t használtuk, nekünk bevált. A falusi patikában biztosan adnak, de az Auchanban is van (azt nem tudom, hogy mindegyik fajtája-e, mi a kettesnél jártunk amikor rátaláltam) és ott sokkal olcsóbb.

Hasfájás témában szerencsére nincs sok tapasztalatom.

Egyébként mi jól vagyunk, Cintus egyre többet magyaráz, gyakran németül. Mindjárt két éves. Rohan az idő. Most kint vagyunk németben, de az októbert otthon töltjük. Van egy foglalásunk a Kolping Hotelbe. Voltatok már ott?

Mindenkinek jó babázást!

Jó éjt!

Andi
jazmin2005
 
 


Sziasztok!

Bogi teljesen ellustult, nem hajlandó a tejcsi "végét" kiszopizni, ellenben a cumisüvegről nem lehet lerobbantani (a mecsek teát kapta belőle, meg kora esténként az aznap lefejt tejet amikor ciciből elfogyott). Úgyhogy döntöttünk, semmi cumi és semmi cumisüveg... Már most baromi nehéz, 5-6 kiskanálnyi tejet pótlásként elfogad, utána leizzadásig üvölt - de csak az én kezemben. :oops: :oops: :oops: Ma egész nap sírt nálam, csak az apja kezében volt hajlandó megnyugodni - egyáltalán csöndben maradni. Közben szopi vége felé üvöltés, cicikiköpés :( Annyira el vagyok keseredve, hogy én magam is meglepődtem... Félek az éjszakától, mert kapott játszócumit elalváshoz, hogy ne a kezét szívja véresre... És most azt sem kap... Holnap ráadásul teljesen egyedül leszek, Laci nyelvvizsgázik és suliban van :(

Judit: Iszom a Laktoherbet, a cumisüveg elhagyása miatt a tápszer kilőve (nem hagyja abba a tejcit ha kapja a tápszert?). A schöpf-ben a járóbeteg-ellátás továbbra is ingyenes, azaz nem kell az ultrahangért fizetni, akárhol is szültél!!!

Taria, sajnálom a vérezgetést, de bízom benne, hogy nem lesz semmi gond! Csak pihenj sokat és csak magaddal és a picivel törődj!

Gabi, a felnőtt-ortopédiára kellett mennetek? De remélem, hogy azért előrevettek benneteket!!

Barbara, nagyon irigyellek a tanulásért… (ha anyám ezt hallaná :D) De nagyon ügyi vagy! Szólj ha majd vizsgázol, küldjük a drukkokat!!! Csajszi édes lehet a gagyogással!

Fleur: Szerintem már Lili-zik! Már időben van nagyon, ráadásul rengeteg front volt mostanában…

Sziszi: Az a baj, hogy már nem lepődöm meg semmin, már ami az egészségügyre vonatkozik. Állítólag ez a legnagyobb üzlet… a bankok után :(

Na lépek, remélem bírom ma idegekkel és energiával…
Sziasztok! (és bocsi, hogy ilyen hosszú voltam) :)

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Sziasztok, ide értem ma végre.

Taria, sajnálom én is hogy ezt történt veled, most tényleg magaddal s a picivel foglalkoz csak semmi stresz, jó sok pihi. Amugy a dokidtól kérhetsz mondjuk utrogesztránt ez egy bogyó én ezt szedtem, mivel nekem is volt egyszer a terhesség elején pár pötyöcske. Valami mást is szedtem de most nem ugrik be a neve. de ne aggódj minden rendben lesz. És szedd a vitaminokat mindenképpen elevit, folsav, magne b6 stb...

Nos tápszerről nem tudok infókat, mvel mi csak tejcsit eszünk.

Gabi: az Oázisban beindult a Ringató, az itteni anyucik nagyon szeretik, azt mondják ami pénteken van az nagyon jó. Időpontokat nem tudok, de a recepciós biztosan tud.

Jasmin én a maci kávét ittam, hogy legyen tejcsi ezt a szülésznőm mondta, itt Miklóson a COOP-ban lehet kapni. Nekem a szopizás utáni fejés is segített úgy csináltam, hogy mindketőt mnden etetés után 15-15 percig.


Ja, igen ha nem a kijelölt kórházban szülsz akkor kell a kórháznak fizetni???????????


Ritus
ritus28
 
 


Hello!

Andi: Az nagyon jó, hamár ilyen kicsin megtanulja a nyelvet! Kolpingba mi májusban szeretnénk menni, mikor Sebi már nagyobb lesz, remélem kapunk helyet! De állítólag nagyon jó!

Ritus: Bárhol szülhetsz, nem kell oda menni, ahová tartozol és nem kell fizetni sem!

Férjem pont most mondta, hogy igyak a csajoknak a Maci kávéjából! Egyébként a malátára mondják, hogy a tejtermelésnek!

mamiblue
 
 


Hello!

Férjem elküldtem patikába, ott azt ,mondták neki, hogy csak a BEBA HA-ra kell recept, a többi kapható recept nélkül is! Ott is azt mondták a BEBA 1 a legjobb, de csak HUMANA 1-est tudtak adni, ami újszülötteknek is adható...

mamiblue
 
 


Sziasztok,

Judit: Ha úgy érzed, hogy a tejcsivel nem lakott jól a pici, nyugodtan adjál neki kiegészítésként tápszert. Arra viszont ügyelj, hogy először mindenképp cicizzen, utána tápszer. Nekem a végén mikor már csak 1 üveg/nap tejcsim volt, akkor is lefejtem és odaadtam neki. Tomi elfogadta a cicit és a cumisüveget is, nem volt gond. A doktornő biztos ellenezni fogja a tápszert, mert az nincs olyan egészséges mint a tápszer. A tapasztalatom a következő: Mivel nekem csak 1 hónapig volt tejcsim kénytelen voltam tápszerezni. Azt mondták biztos betegesebb lesz majd a Tomi gyerekként, sőt az asztma és allergia is kijöhet, mert nem lesz elég erős az immunrendszere. A sogornőm majdnem 2 éves koráig szopiztatta a gyerekeit és ha hiszed ha nem krupposak és mindenféle alergiájuk van, egyfolytában folyik az orruk. Nos ezek minket (kop-kop-kop) elkerültek.Csak el kell olvasni a tápszeres doboz hátulját mennyi vitami van bennük. Ennek a fele csak akkor kerül bele az anyatajbe, ha olyan vitamindús kajcsikat eszik az anya. Én szerintem nem kell tartani a tápszerektől.

Andi: Mi voltunk a Kolpingba, amikor a kisfiam 5 hónapos volt. Nagyon tetszett mindannyiunknak. Most Kehidára szeretnénk menni, azt is kipróbálni a télen.

Sziszi


Kép

Kép
csuresz
 
 


Megint én,

Van egy pár hiba az előző írásomban, bocsi, de a kisfiam egyfolytában zaklat a dokis táskájával, hogy megvizsgál. Lehet nem is ártana, de azért remélem tudjátok értelmezni a levelemet. Na megyek a kis dokimhoz.
Puszi mindenkinek.

Sziszi


Kép

Kép
csuresz
 
 


Sziasztok!
Mielőtt adnátok tápszert tényleg próbáljátok meg a szopi után fejést, hátha serkenti picit a tejcsit még, és a laktoherb teát egyideűleg. Ha így sem megy, mindent megtettetek, jöjjön a tápszer, ami egyébként tényleg nem olyan rossz, mint ahogy azt sokan mondják. Én is ismerek tápszeres babát akinek erős az immunrendszere és anyatejest is aki sokszor megbetegszik. Ezen én is sokat rágódtam, sőt utáltam magam amiért nincs több tejem, sírva adtam neki a tápszert, de mikor láttam, hogy jó neki, és elégedett tőle, én is megnyugodtam. Kinek mikor fogy el a teje, az tényleg változó. Egyébként én sokat idegeskedtem sajnos, szerintem az is közrejátszott. :( Úgyhogy nyugi Anyukák, mindent jól csináltok!!! Nagyon jó Anyák vagytok! :wink: üdv Bea
bey78
 
 


Sziasztok újak, Bea vagyok, üdvözlök mindenkit! A tesóm is vérezgetett az elején, és mégsem lett baja a keresztlányomnak, szerencsére. Egy kicsit most tényleg foglalkozz olyannal Taria, ami kikapcsol, hogy nyugtasd magad és a Babádat. Drukkolok, hogy minden jól alakuljon! Bea
bey78
 
 


Sziasztok!!!

Olyan katasztrofális volt a tegnap délután, hogy valami elképesztő... :oops: :oops: :cry: :cry: Délelőtt minden oké volt, 10-ig aludtunk, addig 3 óránként tessék-lássék módján, de evett rendesen (10ml-nél nem hagyott bent többet), délután viszont kezdetben 2 óránként a végén már félóránként akart enni... De hát ugye miből, mert hiába figyeltem oda a folyadékfogyasztásra, hiába pihentem, nem volt elég a tej - a keze folyamatosan a szájában volt és kínjában azt szivogatta... Ha a tegnapot kellene jellemeznem, akkor nem szólt másról csak a sírásról és az enni-adni-próbálokról. Aztán 11-kor kiájult és 3-kor kelt fel farkaséhesen. Szépen evett és elaludt. 7-kor (bár kőkemény lett a cicim a tejtől) nyammogott egy keveset és visszaaludt - 120-at fejtem ki belőle, tehát nem sokat reggelizett. Óra szerint nemsokára kelni fog, kíváncsi vagyok, most hogyan fog enni.

Szóval a legnagyobb probléma az, hogy nem jó technikával szopizik és ráadásul nem igazán van odáig a ciciért - szerintem ha rajta múlna, cumiisüvegből enne reggeltől estig :( :cry: :cry: :cry:

Nem messze tőlünk az egyik háznál állatokat tartanak. Tegnap megszámoltam, 19 !!!!! légy volt bent nálunk, hiába csak azok az ablakok voltak nyitva, amiken szúnyogháló van...

Na megyek és köszönöm mindenkinek a jótanácsokat!

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Hello!

Jázmin: Nekünk is vannak rosszabb napjaink! igazából hiába alszik éjjel, néha annyira mocorog meg nyöszörög, hogy nem tudok aludni tőle, mert mindig azt hiszem, hogy éhes, de hiába adnám neki, nem kell! ma éjjel pld a hasamon aludt jó 1 órát...gondolhatod...nagyon kényelmetlen volt, de csak ott nyugodott meg. Aztán meg hajnali 3-tól óránként kelt. Viszont ma délelött olyan jókat nézelődött! Betettük a hordozóba, amíg apa haját megnyírtam és tök jól elvolt!

Én is eldöntöttem, megyünk pihizni májusban! A május elsejei hosszú hétvégére foglaltam helyet! Nagyon szeretem ezeket a helyeket, voltunk már Bükkfürdőn és Zalakaroson is...csak átöltözünk a szobában és lesétálunk a medencékhez, és hatalmasakat fürdünk!:) Remélem Sebinek is teszeni fog, már 7 hónapos lesz akkor!

mennem kell, megyünk sétálni!:)

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Épp most regisztráltam, úgyhogy üdvözlök mindenkit!
Okt. 25-re várjuk első babánkat, Kornélkát!
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy melyik dokinénit ajánljátok? Van-e olyan Miklóson, aki homeopátiázik?
Biztos hamarosan összefutok majd sokatokkal sétáltatás közben, esetleg Baba-Mama klubon, nyitott vagyok mindenre.
Ja, és még egy kérdés! 21-én, pénteken lesz a Sárgaházban valami délelőtti program a szoptatással kapcsolatban. Megy valaki? Tudjátok, hogy mikor kezdődik?

Köszi a válaszokat!

Mégegyszer üdv mindenkinek!

Reni
rerereni
 
 


Hello!

Reni: Üdv! Biztos van homeopátiás doki, de sajna nem tudom melyik az,de itt írta már vki!
Hol fogsz szülni? És merre laktok?

Ez a szoptatásos dolog engem is érdekelne, megnézem, hátha fent van a miklósi honlapon az időpont!

mamiblue
 
 


Sziasztok,


Reni, itt Miklóson a Lakos Piroska doktonő, homeopátiázik, de ő csak Szerdán rendel, mivel 3 kisgyermekes anyuka, van helyetesítője, akiről hallottam ilyet is olyat is. Mi a Kuritár Anikóhoz járunk, s én megvagyok elégedve vele.

Pénteken a sárgaházban tényleg lesz annyatejes rendezvény, sajna mi nem tudunk menni, mert elutazunk, pedig úgy volt, hogy megyünk. Előadások lesznek, meg vér-cukor mérés stb. azt hiszem 10-től kezdődik. a Baba-mama klub keddenként lesz a sárgaházban, oda is megyünk majd.

Üdv. Ritus
ritus28
 
 


Sziasztok!

Üdvözlet Reni közöttünk!

Kittikém megfázott a hétvégén, kedden voltunk vele dokinál. A torka piros és csúnyán köhög, kaptunk rá gyógyszert! Képzeljétek ma vagyok 30 éves! :)
Apától állítólag nagy meglepít kapok, egy kedves ismim árulta el!Nagyon várom már! :)
A tételekkel elég jól haladok, de már tanulgatni is kellene!

Mi is a Lakos Piroskához járunk Kittivel dokihoz! Amúgy én megvagyok a helyettesítőjével is elégedve (Varga Rózsa), elég szimpi ő is!Sőt a Lakos féle popsi krémet használjuk Kittinek, azt is tudom ajánlani mindenkinek!

Most lépek én is!

Barbara
kutasi kitti
 
 


Sziasztok!
Hű de gyarapodunk!!! :D
Szia Reni, csatlakoznék én is a kíváncsiak táborához!!! :)

Judit, teljesen megértelek! A legkifacsartabb pózokban tudok maradni én is akár órákig is, ha 1-2 óra sírás után végre rajtam elalszik! És orvul ki is használom ezt az időszakot, legalább kényelmesen tudok benne gyönyörködni, arról már nem is beszélve, hogy most még bírom, de még hízik 2-3 kilót és már nekem is kényelmetlen lesz... és olyan gyorsan elmúlik - még hagyja magát dédelgetni...
a Kolpingról hallottam már, de nem drága? Én is szívesen spórolnék egy kis hétvégi pihenésre :D Bár Laci bejelentette, hogy jövőre meglátogatjuk a nővérét megint az USÁban - persze ha anyagilag belefér... 2 éve már voltunk kint, és nem kevés pénzbe került az az 1 hónap... :S Bár kimehetnénk... :D :D

A pénteki program részletesen (a védőnőmtől kaptam hétfőn):
Kezdés 10.00
Előadások: 1., Az élet első órájának jelentősége 2., Táplálkozás terhesség és szoptatás idején
Foglalkozások: Csecsemőmasszázs, Filmvetítés, Kézműves foglalkozások, Játszósarok
Nyitott tanácsadó: Vérnyomás-vércukor-koleszterin-testsúly mérés, magzati szívhang hallgatás
Kerekasztal beszélgetés: Minden ami a szoptatással kapcsolatos - tapasztalt anyukák közreműködésével
TOTÓ értékes nyereményekkel...

A csecsemőmasszázs engem érdekel, úgyhogy több mint valószínű, hogy elmegyek. Bogit addig itthonhagyom Lacinál :D

Később még benézek, addig legyetek jók! :D

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Sziasztok!

Köszi a programot, meg a doki infot!
Én ott leszek pénteken Anyuval, mert őt is érdeklik ezek. Ő a II-es nőin (Üllői út) dolgozik, mint csecsemősnővér már kb. 15 éve. Szóval én ott is fogok szülni. A dokim Ács Nándor! Pont olyan, mint amilyet álmodnék. Kedves, halkszavú, mindig mosolyog, egyébként magas, jóvágású, fiatal stb. Múltkor bevittem Anyut dolgozni éjszakára, és este 9 körül összefutottam vele a klinikán, épp egy császár után volt, ugyan olyan higgadt, mosolygós, mint mindig... Nem beszél túl sokat, bár én sem vagyok nagyon kérdezős. Épp ma mondta a szüléssel kapcsolatban, hogy minden úgy lesz ahogyan csak szeretném... Azthiszem mindenki erre a mondatra vágyik 1 hónappal a szülés előtt...

Ja, mi a Dobóban lakunk nagyon közel az ovihoz.

Szóval akkor pénteken!

Reni
rerereni
 
 


Sziasztok!

Reni: Nekem anyósom lakik a Dobó István útról nyíló Török utcában.
Amig tavaly be nem költöztünk a házunkba, addig mi is ott laktunk nálluk a tetőtérben majdnem 8 hónapot. Inkább nem kommentálok részleteket! Ti melyik részén laktok?


Barbara
kutasi kitti
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek Cintus bárányhimlős. Múlt hét pénteken kezdődött nála, de már kedd óta nem jöttek újabb pöttyök. Ő rendhagyó módon valószínűleg az apjától kapta el, akinél az itteni bőrdokinak ezt nem sikerült felismerni. Adom neki a fenistil cseppeket, amitől szerencsére nem vakargatja magát.

Barbara! Boldog Szülinapot így utólag és jobbulást Kittinek!

Reni! Gondolom az előzőekből már rájöttél ki vagyok. Mi is a Lakos Piroskához járunk dokihoz. Szerintem ő jó, meg a helyettese is szimpi, eddig azt hiszem kétszer voltunk nála, de csak oltáson. További jó babavárást neked!

Gabi! Az oázisban mi is voltunk már kétszer ezen a zeneovin. Nekem nagyon szimpi, októberben tervezünk menni minden héten és gondolom a sárga házba is megyünk majd. Te mit tudsz addig a kismanóval csinálni, amíg a nagyot viszed? Oviba végülis sikerült Fannit beíratni.

Nem is írtam múltkor, hogy a szobatisztasággal egész jól haladunk, már csak alváshoz van Cintuson pelus. Tegnap nagyon ügyi volt, mert egy áruház játszóházában a rengeteg labda között kiabálta, hogy pisi. Azt hittem nem jutunk el a wc-ig, de sikerült.

Andi
jazmin2005
 
 


Sziasztok!

Kitti, ne haragudj, milyen bunkó vagyok!!!! :oops: :oops: Boldog születésnapot! Legalább még 2x ennyit kívánok egészségben, boldogságban, szeretetben gazdagon! Hogy ünnepled? Volt meglepi? Kicsilánynak jobbulást!!

Nahát Andi, nagyon ügyes a kislányod!! Még pár hét, és talán estére sem kell már a pelus... :)

Akkorát sétáltunk ma, hogy ihaj (majd leszakad a lúdtalpam :(). Láttam sok kisbabás anyukát útközben, gondolkodtam, hátha valaki a fórumról... :lol: :lol: :lol:
Szép napot mindenkinek!

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Sziasztok csajszik!

Egy ideig most nem tudtam gép elé ülni, már alig vártam, hogy olvashassam mi van veletek.

Reni: A dokinőkről csak annyit, hogy a Kuritár Anikó, akihez egyébként mi is járunk, teljesen ellenzi a homeopátiát. Én már többször bepróbálkoztam nála a homeopátiás kérdéseimmel, de elutasította, hogy ez csak egy ujjabb bogyó amivel pénz tudnak kicsalni a gyógyszergyártók az emberek zsebéből, így aztán nem erőltettem tovább a dolgot nála. Őt ne válaszd, ha homeopátiázni akarsz.

Barbara: Én is kívánok neked sok boldog szülinapot :D .Kittikének jobbulást.

Jázmin: A Kolping valóban nem egy olcsó kiruccanás. Ajánlom, igaz kényelmetlenebb, de ne a Kolpingban szálljatok meg, hanem egy környéken lévő appartmanban, sokkal olcsobb, és némelyikben még félpanzió is igényelhető.

Andi: Gratulálok a fél szobatisztasághoz. Képzeld az én kisfiam is már kezd szobatisztává válni. Nála csak az a gond, ha pucéron van elmegy szó nélkül magátol pisilni a wc-re, de ha kisnadrágot adok rá egyszerűen elfelejti, hogy nincs rajta pelus és szépen bepisil. Szóval nem lesz nála egyszerű a teljes szobatisztaság.

Na mostmár leírom, hogy velem mi volt az elmúlt napokban:

Elmentem ultrahangra (7.hétben voltam akkor) és megállapították, hogy a pici 5 hetesnek megfelelő nagyságú, hát persze én kellő képpen ideges lettem. Elmentem a dokimhoz , aki az mondta menjek el mégegy ultrahangra október 1-én, hogy megállapíthassák a terhesség pontos korát (hetét). Pont megakartam volna kérdezni tőle, hogy nagy gond e, hogy két héttel kisebb a pici mint kéne, de kint a váróban elájult egy kismama, így engem szépen kitessékeltek. Így most írtó ideges vagyok, hogy most baj, vagy nem baj?????? :( .Nem volt valakinek hasonló esete? Nyugtassatok meg ti egy kicsit, ha lehet.

puszi

Sziszi


Kép

Kép
csuresz
 
 


Sziasztok!
Barbara Isten éltessen sokáig!!!!!!!!
Csatlakozom, Kittikének jobbulást kívánok. Nem szeretem ha egy kismanó beteg, és még elég visszafogottan fogalmaztam.Annyira sajnálom őket és tehetetlennek érzem magam. :x Valaki ebből a parázásból igazán kigyógyíthatna, mert a barátnőm már röhög, ha a játszótéren köhög egy baba, én bepánikolok, és pakolok, hazafelé véve az irányt. :roll:
Csuresz, a másik barátnőm, aki nemrég szült, neki volt ilyen a terhessége, de ő sokat idegeskedett, és végíg figyelték. Pár hetet sietett a kislánya, de egészséges, semmi baja. Ez egy eset, ettől lehet eltérő a tiéd, de ha visszagondolok, nálam is vol 1 hét differencia néha ultrahang alapján.
Jázmin: Lilu ma oltást kapott, és annyira hasonlított egy baba Bogikára, hogy rákérdeztem. Hát nem Ti voltatok... :? Jó lenne már tényleg összefutni valahol. Mindenkire gondoltam .
Üdv: Bea
bey78
 
 


Bocsi csajok, hogy így eltűntem. Jelentem szeptember 13.-án 14:25-kor 3060 grammal és 54 cm-el megszületett Lili baba :) Gyönyörű szülésem volt. Minden simán ment és 3 nap múlva már ki is pakoltak minket a kórházból.

Néhány kép:
http://www.kep.tar.hu/gikan

Majd még lesznek, csak nem töltöttük le.

És a születésünk története közkívánatra:
1190407265.9292.doc

Sziasztok Ritus, Csuresz és Reni! De jó, hogy bővülünk :)

Csuresz
Gratulálok a mini bébihez :) Húú akkor nagyon közel laktok ám hozzánk :) (mi Jókai u. Profihoz közel)
Én az Istvánban szültem. És a doki privát rendelésére jártam. Néha előfordult, hogy várni kellett kicsit 1-2 órát, ha valaki szült, de csak akkor. Ha érdekel szívesen megadom a dokim elérhetőségét. Én nagyon nagyon meg voltam vele elégedve és tuti legközelebb is nála szülök.
Jelenleg bárhol lehet szülni térítés mentesen.

Taria
Kitartás, nyugi minden rendben lesz.

Jázmin
Fúú az gááz. Sajnálom, hogy így szenvedtek picúrral.

Barbara
Boldog szülinapot! Mi volt a nagy meglepi??

Rám meg asszem rámtört a baby blues, a francba, pedig úgy gondoltam engem elkerül majd. Nem olyan vészes, csak mindenen bőgök. Pl, hogy el kell pakolnom a kismami ruháimat és már nincs pocakom, és rám tört, hogy úgy hiányzik, pedig milyen hülyeség, mert hát ott szuszog a kis drága a kiságyban.
Aztán meg, hogy mi lesz jöv. héten egyedül (apa ugye már megy dolgozni), hogy a babakocsival alig lehet közlekedni az ajtón ki be, meg a boltokba ki be, meg ilyenek.
Meg babóka sírt, mert fáj a poci....na szóval érdekes állapot.

Volt már nálunk a védőnéni, aki egy tünemény és tegnap előtt elmentünk a gyerekorvoshoz, ez volt az első sétánk :)
Leesett a köldökcsonk és már 1 hetesek vagyunk! :) Úgy megy az idő.

Azért a férjem nagyon rendi, mert fel lett készítve erre az időszakra és egyáltalán nem tart hülyének :) sőt próbál gőzerővel vigasztalni és rögtön jobb kedvem lesz tőle. Elég röhejes, amikor egyszerre bőgök és röhögök.

Picike délelőtt állati jókat alszik van, hogy 4 órát is egyben este meg csak 2-2 órákat hajlandó 2 szopi közben. Végül mellettünk landolt az ágyban estére erre az első 1-2 hónapra, mert a védőnéni szerint ilyenkor még nem jegyzi meg a dolgot és nem fifikázik, csak a mami közelségére vágyik. Én meg nem tudtam aludni mikor a kiságyban volt, mert minden pisszenésre ugrottam és állandóan azt lestem lélegzik e még.

Na szóval így vagyunk. Puszi nektek majd még jelentkezem.

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Jajj azt elfelejtettem írni, hogy annyira édesek vagytok, hogy gondoltatok ránk és szorítottatok nekünk!! Jól esett!

KépKép
KépKép
fleur
 
 


hello!

Felur: Gratulálok! És tapasztalatból mondom..., hogy egy nyugodt kisbabát kívánok!:)
Jó, hogy ilyen szép emlékeid maradnak a szülésről, sajnos nekem csak a második volt teljesen komplikációmentes! De az eredmények tökéletesek!

Barbara: Boldog szülinapot!

Bea: Már úgy várom, hogy használhassam a hintát! illetve, hogy Sebi használhassa, biztos tetszeni fog neki.

Sziszi: mi alapján számoltad a 7. hetet? Ha csak mensi alapján, akkor simán elképzelhető a 2 hét csúszás. Én mikor Sebivel először mentem , már azt hittem 11. hétben vagyok, de csak 9,5 hetes volt! És tényleg, az alapján augusztus 14-re voltam kiírva...18-án szültem. De a két kislányomat is 3-4 nappal hordtam túl, ugyhogy valószínű stimmelt! Remélem nem lesz semmi gond nálatok sem!

Pénteken sajna semmiképpen nem tudtunk volna menni, mert csajok köhögnek. Remélem hétfőn már tudnak menni oviba, mert kicsit nehéz 3 kölyköt körülugrálni!

mamiblue
 
 


Fleur: Hát, megható... Jó volt olvasni a történeted! Végre nem egy rémsztori! És a képek hozzá... Ez tényleg simán ment! Gratulálok! Igazi álomszülés (-nek tűnik így, a 9. hónap elején...)
Sok Boldogságot! És köszönjük, hogy megosztottad velünk!

Szia Andi! Eltartott egy darabig, de rájöttem ki vagy! A jazmin2005 egy kicsit bekavart, észre sem vettem az aláírásod, de így már ok. Jobbulást Cintusnak! Ha már 1x túl kell ezen esni, nem is olyan rossz ez az életkor...

Anyatejes világnap: Ez a Helga védőnő egy tünemény! Nagyon szimpi, tetszik a hozzáállása! A többiről no comment.

Jó hétvégét mindenkinek! Szép időnk van! :)

Reni
rerereni
 
 


Sziasztok!

Hát először is köszönőm mindenkinek a köszöntést!!
:) A meglepi az vacsora lesz ma este, ahova a barátaink is elkisérnek vagyis kirúgunk a hámból. Én biztos, mondtam is a férjemnek, hogy kellően megfogom ünnepelni a szűlinapomat! :D
Illetve kaptam 3 olyan gyönyörű virágot (cserepes) amit már hónapok óta kinéztem magamnak, csak az ára elég húzos volt. Kittikémet a hétvégén elszálásoltunk a keresztszüleinél! Így miénk apával az egész hétvége!! :)

Fleur: Hát nem is tudom, hogy mit mondjak!! 30 éves létemre bizony megkönnyeztem amit olvastam. Remélem sok-sok örömötök lesz Lilla babában. Jaj és gyönyörű!! :)

Sziszi: Nállunk is Kittike kissebb volt a korához képest! Szerintem ne aggódalmaskodj!!

Judit: Jobbulást nektek is, csak Sebike nehogy beteg legyen!

Reni: Nekünk egy ideig a Helga volt a védőnénink! Szerintem is nagyon tüneményes csajszi. Csak mi elköltöztünk a Török utcából a mozi mellé, és az már nem az ő körzetéhez tartozik. A mostani védőnönkről jobb nem is beszélni, kb egyszer volt kinn nállunk látógatóba. De szerencsére nem hiányzik!

Most megyek csajok készülődni!! Mindenkinek szép hétvégét!

Barbara
kutasi kitti
 
 


Fleur: Gratulálok a kis Lillához!!! Jól sikerült gyerek. :wink:
Sok boldogságot kívánok neki, s nektek hozzá! Bea
bey78
 
 


Mamiblue
:) kösz. Hát örülök, hogy legalábba 2. komplikáció mentes volt.

Reni
Örülök, hogy tetszett és azért is írtam le, mert én is sok elborzasztó rémstory-t olvastam és az olyan rossz. Tudnotok kell, hogy nem csak szörnyű
lehet egy szülés. És ha tényleg minden komplikáció mentes, akkor csak hozzáállás kérdése. Mindenkinek bíznia kell magában, a társában, a szülésznőjében és az
orvosában. És + hozzáállás. Ez volt a titkom :)

Barbi
Kép a szép virágokról?? Most már kiváncsi lettem.
Köszi a dicsit, te kis 30 éves :) jövőre én is követlek :)

Bey
Köszi.

KépKép
KépKép
fleur
 
 


Sziasztok!

Fleur, gratulálok! Tényleg szép szülésed volt! A kislány gyönyörű!!! Jó egészséget kívánok mindkettőtöknek!

Kitti, finom volt a vacsi?? :lol: :lol: :lol: :oops: A virágokat én is meglesném! :)

Rerereni, én nem tudtam mégsem elmenni, mert Lacit vidékre hívták melózni pénteken, úgyhogy nem mertem megkockáztatni babakocsival a rendezvényt. Ha már egy előadást érdemes volt meghallgatni, akkor már megérte elmenni, nem? Miért mondtad, hogy a többiről no comment?

Lekopogom, Bogi abbahagyta a hasfájást, én meg már nem görcsölök azon, hogy mennyit eszik... Hetente egyszer lemérem, aztán annyi. Éhen halni nem fog... Védőnéni azt mondta, nagyon kis gömböc lett mostanában... Múlt hét hétfőn 5050 gr. volt, kiváncsi leszek, mennyit mutat holnap a mérleg... :)
Egy mai kép :) Csak hogy nehogy összekeverjétek mással :) Ja igen, október 9-én megyünk 1 hónapos oltásra... :(
Kép

Holnap kicsit bővebb leszek...
Jujj, még hozzá sem fogtam a szakdolgozathoz :( :( :(

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Hello!

Jazmin: Szuperül tarjta a kis buciját! :) Mi is most megyünk méretszkedni, szerintem kb. 5 kiló lesz! Nagyon jó, hogy már nem fáj a pocakja, szerencsétek van, hogy nem tartott ki 3 hónapig! Változtattál vmit az étrendeden? Én még mindig azon görcsölök, hogy biztos azért fáj a pocija, mert én nem azt eszem amit kéne!

Nekünk tegnap volt az első házassági évfordulónk! Én is kaptam egy szép csokor virágot.:)

Szaladok, mert öltöznöm kell!

mamiblue
 
 


Jazmin: Bőre is sokkal szebb lett! Lehet, hogy ez összefügg a pocifájással? Mert Sebinek most nagyon csúnya a bőre!

mamiblue
 
 


Sziasztok! :)

Judit, igazából csak a tejet hagytam el kb. 2 hétre (a többi tejterméket mértékkel fogyasztottam), aztán visszatértem napi 2-3 dl erejéig hozzá...
A sógornőm meg a dokinéni szerint a kiütések a tejen átmenő hormonoknak is köszönhető. Egyik napról a másikra tűntek el a foltok Boginál, lehet, hogy Sebinél is hasonló lesz! Kitartás!

Tegnap elkezdtem a szakdolgozatomat... :D :D

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Hello!

Jazmin: Ügyes vagy, majd meglátod, csak elkezdeni volt nehéz!:)
Én nem merek megint tejet inni, már joghurtot, sajtot sem eszem ,pedig imádom mind a 2-őt, sőt a tejfölt is!

Kop-kop-kop...most úgy néz ki mérséklődött a pocifájás. Szerencsére éjjel még mindig alszik, csak 2-3-szor kel fel enni! :)

Ritus: Látom írtál a hoxa-n is a miklósi forumra! Téged nem érdekel a baba-mama torna? Illetve van itt vki aki jár oda? Én bizti meg fogom nézni csak legyen egy kicsit nagyobb Sebi!

mamiblue
 
 


Sziasztok,

Fleur: Hát gratulálok neked, szép munka "szülés" volt. Öröm volt olvasni a soraidat. Én nagyon megkínlódtam a kisfiammal, de most, hogy olvastam történetedet, reményt adott, hogy lehet még könnyű szülésem a másodiknál.

Jázmin: Nagyon édes a picikéd, kis mosolybaba, és persze nagyon erős. Nekem is ilyen hamar tartotta magát, képzeld öt hónaposan egyedül ült, és hat hónaposan már felállt butorba kapaszkodva. 9 hónaposan meg már egyedül ment, aminek nagyon örültem mert ebből kifolyólag rendkívűl önállóvá vált.

Judit: Gratulálok a házassági évfordulótokhoz. A barátnőm babájnál is volt tejkiütés, és szerencsére hamar elmúlt , tényleg csak kitartás. Ajánlom, hogy azért ne szüntess meg minden tejterméket az étrendedből, mert az neked sem lesz jó a későbbiekben (ha sokáig nem fogyasztasz tejterméket és újból elkezded hasmenést okozhat).A felnőttek több, mint 70%-a laktózérzékeny úgy, hogy nem is tudja. Másrészt a babának is rengeteg kálciumra van szüksége, ami a tejtermékekben megtalálható.
Én amikor a kisfiam 3 hónapos volt kezdtem el járni baba-mama tornára, amit a Helga védőnéni tartott. Én úgy tudom most is tart még. Nagyon jó volt, rengeteg anyukával találkoztam és persze mindig sokat tudtunk dumcsizni órák után. A gyerekek pedig rendkívül élvezték a sok dalt és mondókát amit közben mondtunk.
Helga nagyon jó védőnő, bármilyen próblémám volt a picivel mindíg segítőkész volt.

Sziszi


Kép

Kép
csuresz
 
 


Hello!

Sziszi: Igen, lehet, hogy vissza kéne hozni legalább a joghurtot...hátha. Végülis ha enélkül is fáj a pocija valamennyire, akkor lehet, hogy nem is emiatt van. Egyébként azért szedek calcium készítményt 2 fajtát is!
Reménykedhetsz, nekem is a 2. szülésem volt a legkönnyebb, pedig ő volt a legnagyobb 4450 gr....leggyorsabb is volt, szóval olyan klassz!
Mennyi idős kortól lehet menni erre a baba-mama tornára? 3-4 hótól lehet már vagy nem érdemes még olyan picin?Azért is akarok menni, mert gondolom jó dolgokat lehet ott tanulni, amit otthon is meg tudsz csinálni!

Matilda már a kórházban felemelte így a fejét, mivel arctartással született és a hátizmai nagyon meg voltak feszülve.:(

mamiblue
 
 


Sziasztok,

Fleur: először is neked szeretnék gratulálni a babádhoz, nagy szép babuci.

Judit: igen írtam oda is, dehát nincs ilyen nagy mozgás. Menni akarok a babatornára kettő is van az egyik szerdán a másik pénteken. Bármilyen korban mehetsz sőt szerdán akár pocakosok is. Pénteken kor szerint vannak elosztva a gyerekek.

A tejkiütésben nekünk is volt részünk pár hétig Zsombinak nagyon csúnyák voltak, a doki írt fel neki egy krémet az hozta rendbe. Azt mondják az erős tejtől van, de kitudja.

Sziszi: az a babatorna hol van, vagy van még egyáltalán??

na megyek hív a gyermek.

Sziasztok: Ritus
ritus28
 
 


Hello!

Hát..mindenki ezt mondja...de mit jelent az hogy erős a tej? Mit egyek vagy ne egyek, hogy ne legyen! Már azt is mondták ne egyek bablevest...hát nyilván nem eszek, az eszembe se jutott, hogy bármilyen puffasztó kaját egyek...
Tényleg, hol van a torna...nem a sárgaházban? Vegy lehet, hogy vmelyik suli tornatermében?

mamiblue
 
 


Kedves szigetszentmiklósi anyukák!

[b]Ringató[/b] foglalkozást tartok a Sárgaházban - a Városi Könyvtár és Közösségi Ház épületében keddenként délután 4 órától.

(Talán olvastátok egy korábbi bejegyzésemet, 2 hete az OÁZIS-ban kezdtem el, de 2 foglalkozás után inkább másik helyet kerestem a Ringatónak.)

Nagy nagy szeretettel várlak Benneteket, ha 3 év alatti kicsitek van, ha van kedvetek együtt énekelni, játszani, mondókázni! Alsó korhatár nincs, hiszen itt a gyerekeknek semmit nem kell csinálniuk - a minta adás inkánbb Nektek, szülőknek szól, hogy egy kicsit felfrissüljenek a régi dalocskák, mondókák, játékok - ezért már várandósok is járnak hozzánk.

Ha szeretnétek egy kicsit többet tudni a Ringatóról, kérlek látogassatok el a www.ringato.hu weboldalra, ahol sok információt olvashattok erről az országos zenepedagógiai programról.
A bemutatkozásomat és minden elérhetőségemet megtaláljátok a Foglalkozások helye, ideje menüpont alatt Szigetszentmiklósnál!

Szeretettel várlak Benneteket:
Timi

Timiringató
timiringató
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: