Új privát üzeneted érkezett!

Anita2,
Eszméletlen Dodi súlya. És most mennyi? Látom lassan a te életed is egyre 'könnyebb', de az biztos, h. sokat jelent, amikor már elkezd figyelgetni a bambino, mert egyre jobban leköti magát. Nekem mostanság annyi a dolgom, h. pakoljam körbe sok plüssel és elnézegeti, forgatja, megrágja őket... elvan velük.
A köldöksérv, amennyire tudom ált-ban magától rendeződik, de ha mégis .... rutin egynapos műtét, természetesen ne legyen rá szükség.

Csilla,
Mennyi a 87500 netto-ja? Plíz. Te januárban már ezt az emeltet kaptad ugye? A 11 kilót meg hozzáadom és máris tudni fogom miből 'élek' még másfél évig. Az ado.hu-n már kiszámoltattam, de azt hiszem attól több, mint ami ott jött ki, mert tőlünk nem vonnak eü-t ... ott 71 körül jött ki, tehát ugye ettől több?

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!
Adókedvezmény: én úgy tudom, hogy eltörölték, csak 3 gyerekesekre maradt meg, így a családi pótlék emelkedett valamennyivel.

Csípőszűrés: apáéknál van, de oda is jó előre be kell jelentkezni.

Nagyon élvezem a havat, megyünk szánkózni Kép
Én nagyon élvezem, hogy kicsi a korkülönbség a csajok között Kép
Sziasztok

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Csilla!

Attól is függ, hogy milyen ellátást kapsz. Ha THGYS-t, akkor csak a 18% adó jön le a bruttóból (de adj még hozzá 9000ft-ot)=nettó 80750ft. Ha viszont már Gyed-et, akkor a 18% adón kívül még levonnak 8,5% nyugdíjjárulékot (itt is ugyanúgy kapod a 9000 ft adójóváírást, tehát az még add hozzá a nettóhoz)= 73312ft.
Ez nem a családi kedvezmény. E a 9000 ft lenne úgymond az, hogy a minimálbér "adómentes". Vagyis ez váltja ki.

Dodi most 18kg és 104 cm. Szépen megnyúlt ahhoz képes, hgoy milyen kis dugó volt. Kép

Ha tudok még segíteni ellátás ügyekbe, szóljatok, hátha tudom a választ. Szeretem bújni a HVG adós és tb-s különszámait. Ezeket mindig megveszem. Kép "Szakmai" ártalom?!?!

puszika
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 

 
 

Anita2,
Jó lett volna, ha ismerlek korábban, mert voltam olyan hülye, h. már szept. 1-jén elmentem Tgyás-ra, fogalmam sincs miért gondoltam, h. nekem jobb lesz, ha minél előbb meglépem ezt. Zalán pedig csak 23-án született meg (28-ra voltam kiirva), tehát magyarul a jövő hónapban kb. 25 ezerrel lesz kevesebb a pénzem az okoskodásom miatt.

Melinda,
Lehet, h. ez a Tóth doktor ott rendel (Ér u.), de csak 3 hét múlva van időpont ott is. Még igy is 10 nappal korábban van, mint a kórház.

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Ma még csak most jutottam ide gép elé. Apa kivette a hét utolsó kétnapját. Így most egész napra két fiam van. Kép
Ugyan Zolko sokat segített ma, mert vállalta a főzést és a mosogatást (férfi munka lett az utóbbiKép )
Ma bevittük Manót a T.o-ra bemutatni a Zolko kolleganőinek. Végre meg volt a kötelező vizit.

CSilla!
Mi végül a nenedent-el mosuk Manó fogát. Nagyon élvezi, még a fogkrém íze is ízlik neki, pedig a Gabi fogkrémtől nincs jobb. Kép Ugye? Emlékeztek még az ízére?

Tünde!
Megnéztem a járókás képet. Nagyon szép baba Zalán. Neki is nagyon jól áll a piros szín. Nektek is Trombi garnitúrátok van? Sajna nekünk pont a pléd nincs meg, nem lehetet akkor kapni, de összes többi meg van. Nagyon szép, csak a takarója nagyon nagy és merev.

SÉta: Mi minden nap járunk, eddig a hideg miatt két napot hagytunk ki (kb. kéthete). Kell is a friss levegő neki. na meg már nagyon várja reggel, hogy induljunk.

Csípőszűrés: Mi a korházban voltunk(sztk meletti lapos épület), meg voltam vele elégedve. a védőnő tanácsára 1 hóval hamarabb jelentkeztem be. Nem voltunk 5 percnél többet. Kartonozó (max. 2 perc volt) utána egyből beengettek minket. A kisbabások elsőbbséget élveznek.

HÁt igen a gyed csak 73eft, nálunk apa kapja a családipótlékot, végül is teljesen mindegy, közös a kassza. Holnap megyünk a MÁK-hoz a adójóváírát intézni. Kép

Na megyek mert sorba álllás van gépnél. Kép

Jó éjt!

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Jó reggelt mindenkinek!
A fiuk még alsznak, így van egy kis időm.

Tünde!
Öblítőt mi sem használunk. Nekünk is mondta a doki, hogy csak színes mosószert használjunk, nem baj, ha sárga(ígyis)marad a fehér ruha. Na persze... Fehéret fehérítővel, a színest színes mosógéllel mosom. Ráadásul a foltos fehéreket először kézzel, majd egy félnapot áznak a flóraszeptben, majd ez után mosom (főzöm )ki.Így sem mindig tökéletes. Kép
A színeseknek már nem veszem a drága folteltávolító vackokat, egyszerűen cif mosogatószerrel dörzsölöm át. Olcsóbb és még a folt is eltünik. Tehát az egészből azt akartam kihozni, hogy így sincs Manónak semmi baja. Csak alaposan kell öblíteni. (sok is lett a csatorna és melegvíz díjunk).

Az én bőröm például nem bírja a selymet, műszálat.. ,csak a pamutot. Erre is csak nagy nehezen jött rá anyu. Bölcsis koromba megvette a flancos selyem bugyikat, hogy majd milyen jól fog kinézni, ha kivilan a kisruha alól. Na igen a sejhajom egyből piros lett, a végén már levelt, a doki pedig csak írta rá a különböző krémeket, de semmi. Anyu már szégyelt bölcsibe vinni, hogy mit szólnak majd ott, nem ápolja talán rendesen a gyereket?! Akkor érkezett az áruházba (nem volt akkor még hiper/szuper market, nem volt választék)pamut bugyi, mint minden anyuka ő is beszerzett párat. És láss csodát, egyik napra a másikra elmúlt.

Pl a krémeket sem bírom, nagyon ritka amikor sminkelem magam. Csilla, megvettem a johnsons-os barnítót. Először a karomat kentem be, semmi változás, majd egy héttel rá mindenütt. Reggelre tele volt a combom apró piros foltokkal. Sajna nekem nem jött be. Tehát maradt a természetes napfény. Majd nyáron fűnyírás közben lebarnulok. Kép

Tünde én csak azt tudom ajánlani, hogy kisérletezz mitől lehet Zalán bőre száraz, úgy is te fogsz rájönni.

Ajaj, már megint szómenésem volt. Bocsi Kép

Szép napot nektek!
Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

28. hetes kismama vagyok, aki első kisbabáját várja. Régóta olvasom ezt az oldalt. Remélem nem gond! Mivel elég tapasztalatlan vagyok, jól jönnek a hasznos információk.

Első kérdésem a doki választás lenne. Elég nagy dilemmába vagyok. Debrecenbe van az orvosom, vagyis oda járok vizsgálatra, mivel itt nem ismertem senkit. Sajna a jó ismerősnek is megvan a maga hátránya. Az időpont egyeztetéssel mindig nagy a probléma. A férjem dolgozik, nem szívesen engedik el a munkahelyről, engem pedig nincs aki vigyen a dokihoz. Elég távol van a munkahely. Anyósomék laknak Nyíregyházán, és elképzelhető az is, hogy itt fogok szülni. Mit csináljak? Elég fura helyzet, mivel nem helyben vagyunk. Anyóséktól csak át kellene sétálnom a kórházba. Kiváncsi vagyok a véleményetekre. Vagy ilyenkor lehet változtatni? Mi van, ha mégis Debrecen lesz közelebb abban a pillanatban?

Én már táppénzen vagyok. Egyébként a párommal egy helyen dolgozunk. A munkahelyen nekem se mond senki semmit! Ha én is nem kérdek rá az adókedvezményre, nem kapom. Azt mondták, hogy nekem nem jár. Igaz nem értek hozzá, de ahogy számoltam, igenis jár. Jól jön az a 9000Ft. A TGYÁS-t nekem kell igényelni? És a Gyed-et? Mikortól? Vagy a munkahelyen szólnak? Gond, hogy táppénzen vagyok? Bírtam volna dolgozni, de volt egy migrénes fejfájásom, amit ki kellett pihenni, és a főnök azt mondta az a tiszta, ha táppénzre íratom magam! Egyébként nem egy nyugodt munkahely, úgyhogy jobb is így.

Még nem vettünk a babának semmit, csak az árakat nézegettük. Babakocsit érdemes újat venni? Vagy használtan jót ki lehet fogni? Itt van ilyen bolt? Ami jó, annak igen borsos az ára.
Csilla! Az én sógorom is ott volt az osztálytalálkozón. Azt hiszem!
Jó sok kérdést tettem fel! Remélem segítettek. Várom tanácsaitokat.
Üdv mindenkinek!
Ági
ágimanó1
 
 


Szia Ági!

Üdv a körünkben!

Doki: ez nehéz dió. Én a helyedben helyi orvost választanék, mert tényleg nagyobb esélye van annak, hogy NYH-n szülsz. És főleg minél nagyobb lesz a pocakod, annál nehezebb lesz a mozgás és járkálás is. Gondolj erre is. Én pl már mikor növögetett a hasam, utáltam autózni. És persze már a 36. héttől jönnek az NST-k és ha netalánátn túlhordanád, akkor meg naponta kell bejárni ilyen-olyan vizsgálatokra. És szerintem Debrecen ehhez messze van. Persze a Te dolgod, meg a Te döntésed, de ha már egyszer kérdezted?! Kép

Az nem baj, hogy táppénzen vagy. Ugyanis ezen ellátások (táppénz, thgys,gyed) alapja, a tavalyi évi fizetés. Attól függ mióta vagy táppénzen. Ha az idén kezdted, akkor a tavalyi fizetést veszik alapul, ha már december óta táppénzen vagy, akkor meg a 2004-es fizu az alap. Ebből számolna valami átlagot, és úgy állapítják meg, hogy annak a 70%-a a bruttó ellátás. Ha a unkahelyed kifizetőhely, akkor Neked úgymond semmire nincs gondod, a kifizetőhelynek el kell intéznie minden ellátást. Persze ez ügyintézőtől is függ. Az én régi munkahelyemen pl tényleg mindenre gondja volt az ügyintézőnek, nagyon körültekintő volt. (én voltam az asszisztense ezért ez a szakmai ártalom). Lehet adókedvezmény alatt a családi kedvezményt értik. Nem? Mert a 9000 ft igenis jár, ha nem éri el az éves fizud várhatóan a 1,5 millió forintot. Esetedben, hogy táppénzen vagy, sokkal jobban játsz, ha a TGYÁS-t a szülés napjától igényled. Ez jár 168 napig. Utána pedig a GYED jön a gyerek 2 éves koráig. Mint már írtam, a TGYÁS-ból csak adót (18%+9000) vonnak, a GYED-ből adót(18%+9000ft) és nyugdíjjárulékot(8,5%). Neked csak annyi a dolgod, ha megszülsz és meglesznek a papírok (anyakönyvi kivonat, TAJ kártya és lakcímazonosító), felhívod a munkahelyet és egyeztetsz velük, hogy mikor mehetnél, amikor nem kell sokat várni, vagy csak küldjék ki a papírokat (nekem szerencsém volt anno, mert anyukám vitt be mindent és alá is írta helyettem, nekem a lábamat se kellett kitenni. De mondom ez ügyintézőtől is függ.) Aztán már ki tudod számolni, hogy mikor jár le a 168 nap. Esetleg feljegyzed és előtte egy héttel majd megint betelefonálsz, gofí szeretnéd rendezni a GYED-et. Mert ki tudja ott mennyire figyelnek rá. Attól is függ, hány embert foglalkoztat a munkahely és erre mennyi ügyintéző van. Tényleg! Hol dolgoztál? Ha szabad kérdezni.
Babakocsi. Én az elsőnél újat vetem, de nem a drága fajtából, ah jól emlékszem 32 ezer volt. Most is ezt használom. De semmi baja nincs, mert Dodival is vagy 9-10 hónapos koráig használtam. Utána bicajoztunk. Kép Szerintem Kornél bébinél sem lesz másként.
Én csak egy használt cuccokat áruló boltról tudok (he még meg van), a Régi Kelet áruháznál van az a fényújság ami mutatja az időt, meg az a két kocka Kép Szóval ott kell bemenni a járdán az emeletes házak felé és ott van végül is a kocka mögött. De nem tudom, hogy meg van-e még.
Na mostmár megyek, mert Kornél óhajt.
Remélem tudtam segíteni.
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Szia Ági/Ágimanó!

Üdvözölek én is.
Láttom a profilodba, hogy tanár vagy. Tanárként is dolgoztál? Mert akkor neked a MÁK fogja intézni a TgyÁS-t és a gyed-t is. Mindig szólnak majd a munkahelyen keresztül, ha lejár pl. A TGYÁS. De igaz mindig oda kell figyelni mikor mit kell kérni, mert magától nem jár. NÁlunk szülés után apa ment be a papírokkal és mindent elintézett. Csak a munkahelyem volt elég béna. Ma mentem volna az adójóváírást intézni, mert mint mindig rólam elfeltkezdtek a nyilatkozatnál. Mák-nál sajna nem is volt ma ügyfélfogadás. Kép

Én is Debibe jártam dokihoz. Neked ki az orvosod? Kenézy-be/Klinikára jársz?
Úgy volt, hogy a Kenézy-be szülök, csak már nem jutottunk odáig. Ráadásul a fogadott orvos konferencián volt. Kép De én nagyon meg voltam elégedve a Nyíregyi szülészettel is. Engem mindig vitt Zolko a vizsgálatokra, vagy ha nem tudod jönni akkor Mutival, vagy v.m barátnővel. Szerencsére nem kellett egyedül mennem.
Én a Szülés előtti pillanatban váltottam dokit. Kép Szerencsém volt.


Babakocsi: Mi is újat vettünk. Kocsi vásárlás előtt érdemes átgondolni, hogy mennyit fogod használni, kocsiba be kell-e rakni...
Mi a Szent István utcán a Létiből vettük. Nagyon kedves és segítőkész az eladó. VÁlaszték van bőven. A miénk 51eft(mikadó) volt, de még mindig ennyi. És minden van hozzá, kivéve hordozzó, Nekünk bejött. Főleg most ebben a nagy hóban könnyű vele közlekedni. Kép Jó nagy a kerekei.

Szia Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


SZiasztok,

Ágimanó,
Üdv. Jó, hogy bejelentkeztél. Akkor te is húrkás vagy? vAgy csak a dokid? ANno, én leirtam ezzel kaspcsolatos érzéseimet, mert húztam Debi felé , de igy utólag azt mondom, h. sokkal többet paráztam volna, h. mikor indul be a szülés, odaérünk-e stb. miatt, ha ott szülök. Ha Nyh. mellett fogsz végül dönteni hamarosan határozz, mert pl. az én dokim állítólag nem fogad már a terhesség végefelé pácienst, de nyilván lesz azért aki elfogad. Vannak jó dokik itt is, csak itt többe kerül a szülés, mint Debrecenben. Az NST-re járós időszak is amellett szól, h. minél közelebb legyen a kórház a lakhelyedhez.
Ha terveztek több gyereket is, szerintem érdemes beruházni, mi legalábbis ezt tettük/tesszük. A babakocsit meg azért az első évben szerintem elég sokat használjuk (na ez alól kiv. volt nekünk az elmúlt 3 hét :-(((). Az amerikai bababolt szerintem, amit Anita írt, de én ott még sosem láttam használt cuccot. Én azon a környéken lakom és biztos tudnék használt cikkes bababoltról, de nem tudok. van egyáltalán ilyen NYh-án? Interneten nagyon jó áron, jó használt dolgokat kínálnak, de azok általában budapestiek kínálják és azt hiszem úgy nem ruház be az ember nagyobb dologba (főleg használtba), h. nem látja. Tudom neked ajánlani a Brendon kuponakcióit, mindig vannak babakocsik, nekünk is így lett elég jó babakocsink, elég jó áron. 23-tól, pedig már NYH-án is nyitnak üzletet.
Kívánom, h. a hátrelévő 12 hét is könnyen, gyorsan teljen.

JOlka,
Ugye azért én még ne mossam Zalán két kis fogacskáját, amik még ki sem bújtak teljesen? Mikortól kell?
A csípőszűrés miatt mérges vagyok, h. nem hívták fel a figyelmemet erre, h. ilyen sorbanállás van, pedig akárhányszor nézte a gyerekorvos mondta, h. egyik oldal kissé kötött, akkor szerintem különösen kellett volna ennek a dolognak minél előbb a végére járni. Köv. gyereknél már fogom tudni. Nagy öröm.
A gyerekünk bőre tényleg baromi érzékeny, ha már egy kis műszál van a ruhában a böre rögtön észreveszi. Most kaptunk glicerines mosakodót, meg Fenistil cseppet adok neki. Remélem javul a helyzet. Márk bőre gondolom nem ennyire érzékeny azért vagy ennyire bátor a mosószerekkel. Azt hiszem tényleg beruházoka mosódióba.
Petra, légyszi ird meg még 1* hol rendeljem?
Tényleg Trombink van (most néztem meg a katalógusban a nevét, már erre nem emlékeztem), de én a huzatot vettem meg, mert valóban szerintem is nagyon kemény volt a paplan és vettem külön puha paplant, amit belehúzok, fejvédőnk van és a pléd. Amugy a pesti brendonban láttam, h. millió része van még a garnitúrának, ami még a katalóguban sincs benne, de épp elég drága volt ez a pár darab is és gyorsan lebeszéltem magam. A falvédője nagyon tetszett, de mivel egyelőre Zalán a hálónkban lakik, oda meg minek?
Tényleg a piros, különösen a meggypiros szín a kedvencem, mert jól áll neki és nem is lányos tőle a gyerek. Apa azt úgysem engedné, nagyon faksznis ha a legkisebb gyanút észreveszi a gyereknek vett ruhán, h. lányos beütésű.
Mi továbbra sem merészkedünk ki az utcára. Szellőztetek ezerrel, bár ez nem ugyanaz.

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Ági én is üdvözöllek Kép
A doki választásról én hagy ne írjak, de egyébként ha nincs orvosod, akkor is el fognak látni maximálisan Kép.
Babakocsi: én használtan vettem a Kelet apróban rengeteg hírdetés van, majdnem új volt, csak 1 ikerpár használta előttünk, és negyede volt a bolti árnak.
A Kelet áruháznál lévő használt bababolt már megszűnt Kép. Az Incédi soron van egy, de csak akkor voltam benne, amikor nyitott.

Tudja valaki közületek, hogyan kell kitölteni az adóbevallást? Én sajno s önadózó leszek, és fogalmam sincs, hogy mit, és hogyan kell kitöltenem. Segítség!!!!!!!

Jolka!
Mi nem vagyunk allergiás típusok, a csajok sem azok, eddig akármit kentem rájuk semmi bajuk nem volt, viszont nemrég vettem egy Johnson testápoló olaj gélt, mind a 3 kiütéses lett tőle, erre úgy gondoltam, hogy majd én elhasználom, egyszer bekentem vele magam, egy hétig viszkettem Kép.

Csilla!
Az hogy a baba bőre száraz nem biztos, hogy allergia, lehet alkati is, valamint lehet, hogy a fürdető, amit használsz szárítja a bőrét. Nagyon jó testápolókat csinálnak a gyógyszertárakban illatmenteset.

Tóth László valóban nálunk rendel az Ér utcán.

Én nem tudok súly adatokkal szolgálni, már nagyon régen mértem őket, de mind a 4-an kb egysúlyban vannak valahol 14-15 kg körül, csak a kicsi kb 10-15 centivel alacsonyabb a nagyoknál. Lassan ugyanakkora ruhát fog hordani, mint a nővérei, majd vehetem a 3 egyforma ruhákat Kép.

Sziasztok jó hétvégét
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


De jó! Mindenki a gép előtt ül Kép

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Sziasztok Anita2, és Jolka!
Köszönöm a sok jó tanácsot. Nagyon örültem, hogy visszaírtatok!

November végén mentem el táppénzre. Végig a 2004-es béremet veszik alapul? Ez nem fog változni? Az nagy kár. A Tgyás-t ha szülés után kérem jobban járok? Vagy mindenképp előtte kell igényelnem?

Tanárként dolgoztam, egy kis faluban. Nyíregyházától 2 óra az út. Ha nincs nagy forgalom! Az jó, ha a munkáltató végzi el a papírmunkát, de az adónál is, ha én nem kérdek rá a 9000 Ft-os adójóváírásra, akkor én sem kapom! Pedig jól jön. Mivel ez a negyedik év, hogy dolgozunk, nem olyan sok a fizu. Számoltunk, és még a páromnak is jár valameddig. Ha ennek én nem nézek utána, akkor egyikünk sem kapja! Szóval nálunk nem olyan segítőkészek az emberek.
Nem nagyon értek hozzá, de ennek épp utána olvastam. Ezt a táppénz dolgot meg végképp nem értettem! Azt nem gondoltam, hogy 1 hónap miatt nem a tavalyit veszik figyelembe.
Ha akkor nincs az a fejfájásom, vagy az iginő azt mondja, hogy pihenjek 2-3 napot, akkor lehet, hogy csak januártól mentem volna táppénzre. Másik oldalról meg jó, mert kíméltem magam, és a vizsgálatokra sem szívesen engedtek volna el.
Így el tudtunk menni 4D uh-ra is. Fantasztikus volt. Az édesapját teljesen levette a lábáról.
Egyébként a Kenézybe járok. Eddig egy volt osztálytársamhoz, akivel 8 évig egymás mellett ültünk ált. suliba. Õ azt mondta túl közel állok hozzá, ajánl egy függetlent, de ott lesz ő is mellettem. Persze azóta nem tudtunk úgy időpontot egyeztetni, hogy mellettem lett volna. Az új dokival szintén nehezen megy az egyeztetés. A múltkori telefonbeszélgetés után teljesen kiakadtam. Elkezdtem sírni, hogy ilyen nincs. Ezért gondoltam, hogy jobb lenne Nyíregyházán egy magán. Nehéz. Nekem eddig csalódás a doki, de remélem találok egy jobbat. Sajna nálam a pakliba van az is, hogy Debrecen közelebb lesz.
Jolka! Nem volt gond az utolsó héten választani dokit?
Babakocsit tegnap mi is a Létibe néztünk. Persze a legdrágább tetszett a páromnak is. Minden van hozzá, még mózeskosár is, csak borsos. Ma kimentünk a Tescoba megvenni a Harry Potter és a Félvér Herceget (lehet nevetséges, de én csípem), és szétnéztünk a baba osztályon. 24-ért volt 3 funkciós. Elég jól nézett ki. Persze még csak nézelődünk.
Milyen az a P.O. body?
Ja, csak hétvégén tudok jelkezni, vagyis kérni tanácsokat, mert ilyenkor vagyunk anyóséknál. Esetleg egyszer egy héten a munkahelyen, de ott nem mindig néznek jó szemmel az emberre.
Puszi
Ági
ágimanó1
 
 


Szia Ágimanó!

Szülés már elindült mikor dokit váltottunk. Kép Nem volt semmi gond. Nagyon rendesek voltak velünk. Szülésfelkészítő tanfolyamra ide jártunk, nem volt semmi kifogása sem Kenézynek. Viszont ott gáz nincs. Előtte azért gondold át kérsz-e v.m fájdalomcsillapítót.

Tényleg, lányok ti csináltattok anno szülésmenetet (v. hogyhívják?)?

P.o (prince olivér) egyik legjobb minőségű, viszonylag olcsó márkás bady. Szinte minden bababoltba meglehet venni, csak az ára változó. Nem mindenkinek jön be.

Én a te helyedben megszakítanám a táppénzt. Csak beszéld meg a főnököddel, még pár nap is jó lenne. Csak lassan indul a influenza járvány és ilyenkor jobb kerülni a gyerkőcöket, na meg a folyosói szaladgálást.Én is táppénzen voltam tavaly decemberbe, de januárban még visszamentem fél hónapot dolgozni.
Szülés után igényeltem meg a tgyást. szinte u.annyi mint a táppénz. De ha tanárként dolgozzol akkor biztos neked is a maximált gyed fog járni.

Tünde!
Apa nálunk is nagyon érzékeny a lányosabb dolgokért. Kép
Szerintem nyugottan kiviheted a kicsit sétálni. Manó is úgy néz ki mint egy tini ninja teknős. Kép

Melinda!
Én is önadózó vagyok, csak nekem van egy jó könyvelőm. (anyósom) Neki kisvarsányban van irodája, naményi és a környéi dokikat Õ könyveli, neked már biztos messze lenne.

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Melinda!

Én is magam csinálom az adóbevallásomat már ötödik éve. Ha tudok, segítek. Én a net-ről töltöttem le a programot és azzal csináltam most másodszor. Kép
itt a cím:
http://www.apeh.hu/cgi-bin/lap.php?id=prog/pr2006

Töltsd le a abev2006telep.exe file-t és jóval lentebb kb az oldal közepén a 0553 file-t.
Ezek segítenek a kitöltésben. Leírás a 0553.pdf file-ban van ez a tájékoztató.

De ha kérdezel lehet tudok segíteni. Kép
Üdv, Anita

Babakocsi: Csak jól emlékeztem arra a használt boltra. Kép Egyébként a babakocsinkat tényleg az amerikai-ba vettük, vagy mi is a neve?! Kép De ehhez sem volt hordozó. Azt külön egy használt boltban vettük itt Tiszavasváriban (szóval ilyen németes turiba, nem tudom NYH-án vannak.e ilyenek). Szóval a bébéhordozó onnan van, nagyon jó állapotban, 2500ft(!!!) volt. Kép
Mennem kellene mákot darálni, mert az apa mákos copfocskát óhajt vacsira. (nálunk a mákos tészta copfocskából szokott lenni Kép Érdekes. Mi?) Kép
pusszantás
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!
Csilla!
Hát,bevallom őszintén ha nem annyi idős lennék amennyi,egy percet sem gondolkoznék azon hogy jöjjön a második!KépSzerencsére ezt apa is így gondoljaKépDe azért simán ráérünk még vele!!Szeretnénk 3-at majdKép
Tünde!
Annyira zabálnivaló Zalán az alvós képen!!!KépTényleg jól áll neki a piros!!Meg minden másKép
Mi is ott voltunk csípőszűrésen a kórház mellett!Először 4 hónaposan voltunk(2004.szept.12)!Nekem nagyon nem tetszett az hogy onnan el kellett menni a gyerekosztályra röntgenre,ami persze jó messze volt.Ráadásul voltak vagy 20-an előttünk, plusz még megvárni a leletet.Minimum 2 órát töltöttünk ottKépOnnan vissza a dokihoz a lelettel,természetesen épp ebédidő volt.Akkor azt mondta kötött a csípője.Betétes rugit kellett használni és 1 hónap múlva visszamenni.(2004.okt.20)Akkor ugyan ez a macera,öltözködés le-fel,átvinni,röntgen,vissza...Még mindíg kötött volt így 2 hónap múlva megint vissza.(2004.dec.10).Még egy röntgen és végre egészségesnek nyílvánítottákKép
Nekem kicsit elegem lett ebből a hurcolkodásból!Azt hittem a rugi gátolni is fogja a mozgásban,de nem! avval tanult meg átfordulniKép
Időpontot mi is egy hónappal előtte kértük először,a védőnő szólt annak idején!
Ezeket azért írtam le,mert szerintem is jobban jársz ha elmész máshová,én is azt tettem volna ha tudom hogy ez lesz!
Hol fog nyílni a Brendon?????
Anita!
Egyre többen panaszkodnak a pampersre és én sem igazán vagyok most vele kibékülve.Megfogadtam hogy jövő hónaptól nem veszek,mert állandóan kifolyik a pisiKépPedig tényleg ez a legszebb,de minek ha ilyen sz.r.
Dóra!
Nagyon sajnálom ami történt veled!
Nekem is volt egyszer ilyen amikor 1-2 hüs volt BalázsKépDe nekem annyira nem volt vészes!40 fokos lázra ébredtem éjjel és fáztam nagyon.Apa dolgozott,nem szóltam senkinek,csak fizesruháztam magam.Egyszer kelt Balázs,szopizott,jól kifejtem aztán reggel jól voltam.
Én a kórházban kézi mellszívóval csináltam,de itthon már nem tudtam mert annyira sebes volt.Ezért muszály voltam megtanulni a kézi fejést,így csináltam kb. egy éves koráig.Néha még most is kéne reggel,de lusta vagyokKép
Ági!
Én is üdvözöllek ittKépKépGratulálok a pocaklakótokhoz!!KépKép
Tudjátok már hogy fiú vagy lány?Neve?Kép
Szerintem is az a legjobb ha a közelben van a kórház!Szerintem dokit bármikor lehet választani(biztos nem mindenkinél),de az tuti csak a pénzre hajt!
Babakocsit én inkább újjat vennék,nem mindenhol olyan drága!A brendonos kuponakciók tényleg tök jók,meg a tescoban is néha van akciós(bár azok elég kicsik ahogy elnéztem).De ami ott van bababolt a kelet-áruházzal szemben,én láttam ott múltkor már 25-30 ezerért is.
Melinda!
Nekünk(apának) az adóbevallást anyósom csinálja,úgyhogy nekem fogalmam sincs róla hogy kell,de Anita biztos ért hozzáKépKép
Rólatok lehet valahol képet látni?Olyan kíváncsi vagyok az ikrekreKépKép

Voltunk szerdán a maxx-ba!Tényleg jó kis turi!!Az eladók nagyon rendesek(mindenhová ilyenek kellenének).Balázs szépen eljátszott ameddig mi nézelődtünk.Igaz kicsit drága,de jó dolgok vannak.Beleszerettem a kis asztalkába+székekbe,ki is néztem a net-en és apával is közöltem.Ha felköltözünk veszünk olyatKép
Megyek ebédelek,vagy inkább reggelinek nevezném mert ma még nem voltam éhesKép
Rakok egy friss képet!
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Nekünk is azt mondta a doktornő, hogy kötött a Bence csípője, de már az első vizsgálatkor mondta, hogy 4 hónapos korában vinni kell szűrésre, érdekes, hogy nektek nem mondta. Majd beszámolok a tapasztalatainkról.
Kedden megyünk a négy hónapos oltásra. Nem is tudtam, hogy két oltást kapnak négy h. korban. Lett valami szövődménye Zalánnál? Tényleg nagyon szép a fényképen Zalán.
Én innen rendeltem a mosódió-héjat: http://www.hunza.hu/indiai.php A postaköltség miatt még egy ezrest számolj hozzá!
Bence olyan jól alszik ebben az enyhe időben, tegnap is 3 órát aludt kint aztán még bent egyet. Mi sem sétálunk, mert lehetetlen ebben a nagy hóban, de kiviszem én havat hányok ő meg nézelődik aztán elalszik.

Szia Ágimanó!
Üdv közöttünk, jó hogy ránk találtál! Fiú v. lány a pocaklakód? Hogy fogják hívni, ha nem titok? Hogy viseled a terhességet?
Én nem fogadott orvossal szültem, mert az enyém táppénzre ment, de az ügyeletes is nagyon jól ellátott, minden nap meglátogatott és a kórház is nagyon jó, nekem nagyon jók a tapasztalataim. Babakocsit mi is használtan vettünk, a Keleti Apróból.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!
Melinda!
Nekünk a gyermekorvos már az első alkalommal közölte, hogy ha lehet, ne használjunk Johnson termékeket, ezért nem is próbáltuk, de ha nektek sem jött be, nem is fogjuk.

Ági!
Tényleg ekkora macera ez a csípőszűrés! Előre várom akkor a hétfői napot! Hová kell menni pontosan? A Pazonyi úton lesz a Brendon, a Tescoval szemben. Már én is nagyon várom, kiváncsi vagyok rá.

Tettem fel Bencusról egy új képet, annyira imád fürdeni, és fényképezkedni is ;-))
Petra

Kép
ppetra
 
 


Petra,
Zalán nincs ennyire húrkás és majdnem 8 kiló, akkor Bence mennyi lehet? Nagyon édes.
Betétes rugit nektek javasoltak már a kötött csípőre? A mi estünkben már elhangzott, h. lehetne ... esetleg ... stb., na én meg még nem vettem, mert mentem gyógyszertárba, onnan küldtek gyógyászatiba, ott sem volt ... maradt a torna. Gondolom amúgy a betétesrugit is kiirják, ezért nem értem ha igy félhangosan megjegyzi a gyerekdoki, h. talán .... akkor én mitévő legyek. Elég sokat tornáztatom Zalánt, érzem, h. a bal oldala kötött kissé, de szerintem már javult. Nagyon kíváncsi vagyok a csípőszűréses tapasztalatokra.
Végülis ma, jó 10 nap után mégis mentünk sétálni, egész járhatóak a járdák, meg a mi babakocsinknak elég nagyok a kerekei ... hólánc nem is vittem ... na meg nincs is.
Oltás ugyan mint irtam korábban most nagyon nem tetszett Zalánnak, de a világon semmi utózönge, a helyét sem találom, most a bal oldalra kapta, amit esetleg figyelni kellene, de tényleg hál'istennek semmi.

Ági,
A Maxx tényleg jó, bár drága, viszont szoktak 30%-os akcót csinálni és még akkor is sok jó dolog van.
Brendon. Én is az internetes oldalukon láttam, h. Pazonyi u. 41. alatt nyílik, vagyis én a STop-shopra tippelek.
Köszi, h. leirtad a csípőszürős rémtörténetet, de ti legalább megúsztátok a rugival, én nem bánnám, ha az sem kellene, de a kengyeltől meg kiráz a hideg. Na remélem nem lesz gond. Nagyon jó a kép, Balázs meg lassan ő maga ís szám.gépezni fog, amilyen nagyfiú.
Tudom ez üres frázisnak tűnik, de olyan szép mindenki bambinója.
Csilla Flórájáról v.melyik nap láttam meg az alvós képet, ha Zalán nem lenne 1 évvel fiatalabb mennénk udvarolni, de gondolom nem a fiatal pasikra fog bukni.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el, csak rossz volt a szgépem.
Mostanában nagyon sok minden elromlik körülöttünk. Először a mosógép, aztán a számítógép, végül a telefonom. Remélem, több már nem lesz...

Dóra: mellgyulladáson én is átestem vagy egy hónapja. Nekem úgy kezdődött, h egy délután mindkét mellem nagyon elkezdett fájni, estére pedig belázasodtam (39 fok) és mindenem fájt. Olyan gyenge voltam, hogy sírtam a tehetetlenségtől. A férjem ment el a gyógyszertárba homeopátiás láz- és fájdalomcsillapítóért. Másnap mentünk dokihoz, nekem is Augmentint írt fel, és szintén fejni kellet. 2-3 nap alatt jöttem rendbe.

A csípőszűréssel kapcs.ban meg tudnátok mondani, hol van a magánrendelő, ahová vihetem 4 hósan a gyereket? Én se szívesen várnék fél napot a kórházban. És esetleg nem tudja valaki, hogy UH-t csinálnak-e priviben? Jövő7-en kell mennünk a nephrológiára kontrollra, és ott is nagyon sokat kell várni.

Ágimanó: Nekem volt fogadott orvosom és szülésznőm is, mind2vel meg voltam elégedve, ha érdekel, dobok egy mélt a nevükkel.

Tettem fel friss képet Ádámról.

Üdv, Annamari

Ádimama
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a sok hasznos tanácsot! Aranyosak vagytok. A párommal bementünk az Amerika boltba (vagy valami ilyesmi), és a Pelikánba. A Pelikánba a nénike teljesen ránk akart tukmálni egy kocsit. Õrület! Elképzelés már van. Mindenképp olyan kell, ami teljesen vízszintesre dönthető. +egy hordozó az autóba. Még van idő.
Tünde!
Nem vagyok hurkás. Nem Debrecenből származunk.
Ági, Petra!
A Klinikán voltunk 4D ultrahangon. Az ultrahangos a nyakát merné rá tenni, hogy kislány. 18. hetesen is kislányt mondtak. Egyébként 26-án voltunk, van kép is a babáról, csak nem a gépen. Mindegy, hogy fiú, vagy lány, csak egészséges legyen! Mindkét részről első unoka!
Egyébként a kismamaságot jól viselem. Az elején szédelegtem, hánytam, de nem gond! Vashiányos voltam, vagy vagyok. Aztán tényleg a második harmad volt a leggondtalanabb. Igaz a pocimról levettek egy anyajegyet. Az kellemetlen volt. 3,5 cm-es vágás. Egyre jobban nő a pocim, és húz a seb. Azt hiszem, nehezen gyógyul. Fáradékonyabb vagyok, és egyre többször kell mennem az illemhelyre.
Jolka!
Nagyon aranyos vagy! Nem értettem milyen bodyról írtok! Még eléggé analfabéta vagyok ilyen szempontból. A Kenézybe nincs gázos fájdalomcsillapító? Csak gerincbe szuri? Te mit kértél? A munkahelyre nem szívesen állnék vissza! Nagyon kicsi a tantestület, mint már írtam. A sulit hamarosan összevonják a következő várossal. Félő, ha visszaállok, ki is rúgnak, mivel tudják, hogy rám már nem számíthatnak! Annyit nem ér!

Üdv mindenkinek!
Ági
ágimanó1
 
 


Ági!
A pelikánról már írtak múltkor a többiek,a nő kicsit gyagya állítólagKépSzerintem érdemes lesz majd benéznetek a Brendonba ha megnyílik,hátha lesz valami nyitási akció!
Rakok egy képet a profilomba,az is olyan body,bár nem a legszebb.
Megyünk vacsizni fincsi derelyétKép
Ági
csagi
 
 


Jó reggelt Lányok!

Hú, nem is mertem még ma tükörbe nézni, biztos jó karikás a szemem. A tegnapi nap marag volt a pokol. Drága Kornél gyermekemet, délelőtt fél 11-kor vettem ki az ágyból és éjfélkor raktam le. Több mint 13 óra..... Szinte egész nap fent volt, nem tudom mi lehetett a baja. Persze beszunnyadt néha, de csak 10-20 max 30 percre. Már este totál kivoltam. Egy fél óra kimenőm volt az este, akkor az apával elmentünk a Penny-be, Kornélt pedig anyósra bíztauk. Persze átaludta, míg oda voltunk. Hazajöttem, elpakoltam a vásárfiát, és már hallottam is, hogy lent sír. Úgyhogy folytatódott a nap. Persze alig láttam az egyik kedvenc filmemből így valamitis. Este 10-kor már csak egy hajszálon múlt, hogy fel ne kössem magamat. Csúnyáh hangzik, de tényleg így éreztem. Nektek nem szokott néha betelni a pohár? Mikor már nem tudtok mit kezdeni a gyerekkel! Vagy csak én vagyok ilyen béna? Szóval úgy gondoltam, lehet sok a nyüzsi a gyereknek, bementünk a hálóba, ott csend és nyugalom van. Lefeküdtünk az ágyra, cicire csatlakoztattam és próbáltam pihenni. Kornél elcsócsálgatta a ciciket, de nem aludt. Aztán végre 11-kor elaludt rajtam. gondoltam várok, míg jó mélyen nem alszik, és közben elszunnyadtam és is a fotelban. Fél 12-kor ébredtem. Betettem Kornélt a kiságyba és kimentem a konyhába inni. Mire visszamentem, a drága már ordított. Hát mondom ez nem lehet igaz, az életben nem kerülök ágyba. Elkezdtem bőgni mint az állat. Azt hiszem írtam már, hogy mióta megszültem, egyszerűen nem tudtam sírni. Ha akartam is, csak folytogatott, de úgy igazán nem tudtam...na most sikerült! Meg is könnyebbültem kicsit. És kezdődött megint a műsor. Ordított szegény rendesen, szerintem már hulla fáradt volt. Végül éjfélre megint elszundított, és már nem kelt fel. Most meg fél 9 . Azóta alszik. Persze lehetne mondani, hgoy akkor 8 óra alatt kialudtam magamat, de ehhez napok kellenek, hogy túl legyek a dolgon. Nagyon nehéz nap volt!
Bocsi csajok, hogy így kipanaszkodtam magamat, de kicsit megkönnyebbültem, hogy elmondhattam.
Remélem a mai nap jobb lesz, mert vendégeket várunk. A Ház szalad, a fejemről nem is beszélve...
Pusszantás, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Pelikán: csütörtökön voltunk, és képzeljétek, nem a tulaj volt, hanem egy fiatal csaj, aki nagyon kedves volt. Aki arra lakik érdemes arra sétálni, és amikor nem az idősebb nő van, be lehet menni :-))

Tünde!
Bence is 8 kg körül van, bár már vagy 2 hete nem mértem. Lehet, hogy Zalán hosszabb (magasabb:-)) azért kevésbé hurkás. Mi az első perctől használjuk a rugi pelust, mi is kaptuk, amúgy nem tudom, hol lehet venni én is gyógyszertárra tippeltem. De milyen gyerekorvos az ilyen, aki csak úgy félvállról megemlíti, hogy lehet, hogy lehetne hordani, hát ilyet még nem is hallottam!! Állítólag minél hamarabb használjuk, annál jobb, és most még nem zavarja a mozgásban.

Annamari!
Nagyon édes Ádám a fényképen!

Ágimanó!
Hogy fogják hívni a kislányotokat? Örülök, hogy jól viseled a pocis létet a kisebb problémáktól eltekintve.

Ági!
Balu is nagyon édi a képen!

Anita2!
Remélem, a mai napotok jobb lesz, mint a tegnapi volt, nem irigyellek, Bence azért ilyet sosem csinált, hogy egyhuzamban 13 órát ébren legyen. Persze, hogy nálunk is betelik néha a pohár, nem vagy béna Bence pl. újabban este a fürcsi után nem akar enni, a tv-t akarja nézni. Jó kis küzdelem, de azért fél óra alatt általában elalszik.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Voltam ma fényképet csináltatni a diákigazolványhoz, és mivel gyönyörűen sütött a nap, és kellemes idő is volt, vittem magammal Ádit is. Szépen aludt a babakocsiban, úgyhogy bementünk a Skálába, vettem egy pár body-t meg rugit, nagyon ranyosak, bár nem volt vmi nagy a választék. Hazafelé pedig bementünk a Kicsi Pony-ba (nem szeretem ezt a nevet) és végre megvettem a játszószőnyeget. Nagyon tetszik Ádámnak, jól eljátszogat rajta Kép. Örülök neki nagyon.

Anita2: Ilyen nálunk is volt, teljesen együttérzek veled. Ádám az első két hónapban szinte semmit nem aludt nap közben. Durva volt. De hála az égnek túl vagyunk rajta, egész jó alvó lett a gyerek.
De motanában ő is azt csinálja este, mint Petra Bencéje. Pedig annyira nem akartam, hogy érdekelje a TV. Mostmár napközben be se kapcsolom, inkább rádiót hallgatunk, vagy beteszek vmi cd-t.

Az előző hsz-emben feltett kérdéseimre senki sem tudja a választ?

Petra: Bence is édes. Én nem mertem bevállalni azt a dézsát, mi kiskádban fürcsizünk, mostmár élvezi is.

Üdv, Annamari

Ádimama
 
 


Annamari!

Csípőszűréshez nem tudok hozzászólni. Dodit egyáltalán nem vittem ilyesmire anno, még eddig Kornél bébivel sem kellett menni.

Hát csajok azt hiszem, most vagyok kibukva. Eddig a mai nap sem valami hú de jó, bár most alszik a bébi. Voltunk kint levegőzni is, de csak az udvaron, fogtam az ölembe Kornélt. Mihelyst beletettem a kocsiba, 5 perc múlva ordítás. Közben végre elkezdtem paradicsom levet főzni, mert már régóta kívántam, erre az is kifutott, lehetett átönteni másik fazékba, meg gázt takarítani. Néha a sírás környékez még napközben is. Úgy látszik átestem a ló túloldaláta. Eddig nem tudtam sírni, most meg... De már meg jönnek a vendégek, nem sok kedvem van hozzájuk. úgyhogy nem tudok pihenni.
pusszantás
Üdv, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!
Nagyon elfáradtam! Egész nap vakoltunk és festettünk a párommal. Fürdő, konyha, spájz. Nehéz volt, és éreztem, hogy fáj a derekam. Õrület!
Ági!
A Pelikánba többet nem megyek. Olyan erőszakos volt az a nő. A Léti szimpatikusabb volt.
Petra!
Talán Dóra lesz a neve a kisbabánknak, de még nem 100%!
Annamari!
Elküldhetek a doki nevét. Átvesz? Csak kell Nyíregyházán egy orvos, mert nehézkes lesz átmenni Debrecenbe.
Anita2!
Szerintem jó néha a sírás, és az is, ha leírod bánatod! Én sajna jó tanácsot nem tudok adni. Remélem már nyugodtabb Kornél baba.
Én is hamar elsírom magam. Például ma is, mert nehezen jött le a tapéta! Jó mi? Sokkal érzékenyebb vagyok, mint voltam!
Megyek pihizni!
Puszi mindenkinek!
Ági
ágimanó1
 
 


Akkor kellene a mélcímed, a profilodban nincs benne.

Ádimama
 
 


sziasztok új mamák!

Nekem annak idején nem volt fogadott orvosom, így is akartam. A védőnő is helyeselte. Kicsit megrémített az elején, ahogy be akartak szervezni a magánrendelőbe, névjegykártya, meg ha gondolom, ott keressem, stb. Hát nem gondoltam úgy. Jártam az sztk-ba, Ágostonhoz, mert ő volt körzetileg kirendelve, hála a sok magánrendelőnek, alig kellett várnom, max 3-an voltak előttem, a doki ráért, rendes volt, alapos, és nem várt el pénzt. Apás szülésünk volt, ezt lehetett fogadott doki nélkül is. Az ügyeletes szülésznő, és az orvos is maximálisan álltak hozzánk, igazán kellemesen csalódtam. Utólag adtam mindkettőnek valamennyit, persze, kevesebből úsztam meg, mintha magánrendelésre jártam volna. Ezt amúgy ki is fejtettem a 2001-es talán szept-i kismamában, megjelent a levelem. A megmaradt pénzből pedig pelenkázót, babakocsit, hordozót, stb-t vettem.
Én kerestem akkor használt cuccokat, de nem találtam, csak olyat, ami ingyen se kéne. A babakocsit az Emberke bababoltban vettük, a kossuth utcán. (megvan ez még?) Etetőszék is onnan volt. A ruhái elég drágák voltak, de egyéb dolgokat jó áron adta. Kicsit sokat beszélt a boltos bácsi, de nem olyan rémisztően, mint a pelikán, (ami akkor még a piac mellett volt.) Oda elvből nem is megyek, miután megpróbált hülyére venni, és más történeteit hallva, belőlem nem lesz bevétele.
Ja, és Anita!
Mással is előfordult, hogy ennyire kibukott, velem is, jó régen volt, az igaz, de sokszor nem tudtam mit kezdeni a gyerkőccel, nem tudtam, miért sír, vagy nyekereg, mi a baja, pedig nekem második, és mégis. Volt olyan, hogy úgy éreztem, hogy bevágom a kiságyba, azt sírjon, de szerencsére ilyenkor ott volt apa, és átvette tőlem. Neki nagyobb türelme volt akkor. (most már nem mindig) Kaptam is tőle, amikor olyanokat mondtam a picinek, hogy kiraklak az erkélyre a hóra, mert csak sírt, sírt, és szerintem meg semmi baja nem lehetett. Így utólag csak mosolygok magamon, de akkor nagyon rossz érzés volt, hogy nem vagyok ura a helyzetnek.

A csípőszűréshez miért kell magánrendelő? Az sztk-ba időpontot adnak, és viszonylag tartják is. Választhatsz, hogy melyik orvoshoz kéred. Mi elég sokat jártunk az ortopédiára, és nincs rossz tapasztalatom. Igaz, mindig reggelre 1-2-ra kértem időpontot. Egyszer elküldtek röntgenre is, visszajöttünk, beszóltam, hogy itt vagyunk, soron kívül behívtak.
Szóval, nekünk nem volt rémálom.

KépKép
simsi
 
 


Korkülönbség:
Minden tiszteletem az olyan anyukáké, akik bevállalnak gyorsan két kicsit. Nem lehet könnyű. Azt is tegyük hozzá, hogy családi háttér, nagyik nélkül nem is lehetne. Szerencsés, aki ilyen nagyi-háttérrel rendelkezik. Mi csak egymásra számíthattunk a párommal, mindig, és most is. Talán nyáron kapok 1-2 hét gyerekfelügyeletet, de ki tudja, még mi lesz addig. A gyerekem hozzá van szokva, hogy csak anya van. Nagyon anyás, ez elég fárasztó néha. Én pl. a továbbtanulásról is lemondtam annak idején, mert úgy éreztem, egyedül nem lehet a gyerek mellett.
Én úgy terveztem, hogy ha két gyerekem lesz, akkor legalább 6 év lesz köztük. Végül lett 11. Ennek is vannak előnyei, higgyétek el!
De sokáig azt hittem, nem is akarok másodikat. Aztán egyszercsak ez megváltozott. De nem bántam meg, egy percig sem. (csak néha, amikor a fejemen táncol :-)))))

KépKép
simsi
 
 


Ági!

Babakocsit szerintem bababoltban vegyetek, és valahol közép áron érdemes. Én a tesco, metroban kaphatókról, és piacosról (ott is van!)olcsókról nem sok jót hallottam, gyenge a minőségük, egy gyereket bír ki, a végén már lötyög a kereke, stb. Én nem venném meg. Egyik barátnőm kapott ilyet ajándékba, metróból, és a második gyermekének újra venni kellett, mert használhatatlan lett. Az se mindegy, hogy használtan el tudod-e adni, vagy mehet a kukába. Babahordozóról szintén ezt mondom. Vagy 2-3 éve volt az interspárban nagyon olcsón babahordozó. Vitték is az emberek. Talán mond valamit, hogy használt boltokban egyet sem láttam belőlük, azóta sem, pedig azt hittem tele lesz minden. Szemben a márkásakkal, amit azért több gyerek is használhat. Nekünk most Concord autósülésünk van, használtan vettem, egy gyerek használta előttünk, (rajta van a gyártási éve) Most vettem rá új huzatot, nagyon tetszik, olyan, mint egy új.

Most már ígérem, befejezem, de ha ideszabadulok a géphez, nekem muszáj egyben leírni az egész heti hozzászólásaimat :-)))))

KépKép
simsi
 
 


Sziasztok!

Végre gép elő jutottam. Nálunk is vendégek voltak ma. Most pedig kaptam apától 20 percet. Kép

Anita2
Nálunk is "ügyelet" volt tegnap. Márk is kb:24 órakor aludt el. Nyafis volt, és szerintem nagyon fájhatott a fogacskái.
Mindenkinek vannak rosszabb napjai, ezért ne keseregj el. Ilyenkor ülj le a kicsivel és ne foglalkozz semmivel és senkivel sem.
A babkocsiba lehet, hogy azért sírt mert még nem szokta meg. Próbáld meg ringatni egy kicsit. Sokszor mi úgy megyünk az utcán, hogy az első két kerekein rázom a kocsit. Nálunk bevált, Manó egyből bealszik tőle. Míg hanyatt feküdt a kedvenc játékával és falevelekkel (most sajna nincs) foglalta le magát.

Pelikán: Most anyu rendelt tőlem egy Lamaze játékot, és csak itt kapható, tehát jövő héten megpróbálok bemenni. Remélem hamar végzünk. Kép

Ágimanó!
Jó nagy munkába vagytok! Azért vigyázz magadra!
Akkor most ti hol laktok?
Én végül gáz kértem fájdalomcsillapításnak. Nekem nagyon bejött. Kép
A Kenézyben nincs gáz. EDA-t azt adnak bármikor. Más fájdalomcsillapítást az ottani dokim kizárta, mivel már a baba is kap belőle. Az itteni dokim, pedig az EDA-ról beszélt le, mivel lassítja a szülést. Pedig ezt akartam először, mivel a család női tagjai nagyon nehezen szültek, és féltem...
De végül is nagyon könnyű, gyors szülésem volt.

Tünde!
Elfelejettem írni. A Nenedentet már az első fogacskáknál lehet használni.

Megnéztem mindenkinek az új képeit. Mindegyik nagyon szuper.

További kellemes hétvégét mindenkinek!

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok csajok és üdv az újaknak!

Nem tüntem el, csak két napos tréningen voltam Egerben, ami szuper volt. Annyira élvezem ezeket az órákat, azt sem bánnám, ha csak ilyenek lennének előadások helyett. Micsoda feszültséglevezető!!
Utána meg fellépés volt, ami 1 szám kivételével nagyon jó lett. Persze ki tudja, mit mond a közönség?! Teszek egy táncos képet a profilomba, de a többit is megnézhetitek a szokott helyen, a képtárban, most van vagy 40.

Tünde!
Nem volt vmi fergetes hangulat, pedig mi nagyon igyekeztünk: a fellépés után spontán elkezdtünk (fellépő ruhában) táncolni és az indulásnak tök jó volt. De csak indulásnak, mert inkább ettek-ittak, bezsélgettek a vendégek. Azért nem volt rossz, de mulatósabb bbálokon is voltunk már.
Anita sem volt. Vizsont rengeteg ismerős arc és nemcsak könyvtárosok, hanem technikai dolgozók is. Ez külön tetszett. És néhányan nagyon beindultak, korra való tekintet nélkül, amit én igazán értékeltem.
Nagyon köszönöm, hogy megdícsérted Angyalkát, mi is különösen szépnek találjuk, de sosem mondjuk, mert úgy véljük, hogy elfogultak vagyunk. Amúgy nekünk is tetszik Zalán, úgyhogy tudod: ilyenkor még nem számít a korkülönbség! Kép

Jolka!
Mi az a Nenedent! Biztosan írtátok már, de annyit írtatok, hogy nem bírtam végigolvasni. Lusta disznó vagyok!

Ági!
Megírod mailban, hogy ki a sógorod, aki ott volt a találkozón? (nycsilla@axelero.hu)
Mondjuk, így ha végiggondolom, csak 3 olyan o.társam van, akinek fiútesója van, úgyhogy nincs sok eshetőség, de borzasztóan kíváncsi vagyok!
Esküvői képeket nem láthatunk a neten rólatok?

Melinda!
Nem én írtam, hogy száraz a bébi bőre, hanem Tündi. Nekünk tök jó, semmi baj vele.
Volt farsangotok az oviban?

Képzeljétek!
Úgy néz ki, hogy tényleg megúsztuk egyszeri hőemelkedéssel ezt a 15 hós oltást. Úgy örülök, mert eddig mindig lázas volt.
És a fogai is egyre több helyen kezdenek dudorodni, most vagy négyet tapintok egyszerre, de ezért sem nyűglődik nagyon, csak 1-1 este.
És tiszta ügyes: tök jól el volt, míg 2 nap is suliban voltam. Mondjuk a a nagyszülők nélkül ez nem sikerülhetett volna. De jó, hogy vannak! Én nem is tudom Simsi, de egyedül tutira belerokkantam volna! (Ügyes vagy!)


Kellemes vasárnapi sziesztát!

Cs.

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a tanácsokat a doki választásról, és a babakocsiról! Most már kezd összeállni a kép! Én is csak a páromra számíthatok! Ketten oldunk meg mindent!
Jolka!
Mire a baba születik, szeretnénk itt maradni Nyíregyházán. De addig köt a munkahely, ott szolgálatiba lakunk, és csak hétvégén tudunk egy kicsit dolgozni!

Szeretnénk konyhabútort csináltatni, ma volt a mester, de olyan árat mondott…
Hát nem tudom. 128*180-as, sarok, és 165e Ft. Lehet én nem vagyok tisztába az árakkal, de nekem ez egy kicsit sok! Főleg, hogy jön a kicsi, és még semmit nem vettünk! Bár előre nem is szeretnék! Max. kiságy, amit kapunk, és a babakocsi.
Ti mit szóltok ehhez az árhoz? Reális? Szerintetek van olcsóbb mester?

Csilla! Küldöm a nevet!

Puszi mindenkinek! Kellemes hetet mindenkinek!
Ági
ágimanó1
 
 


sziasztok!
Itthon vagyunk, kicsit hosszúra nyúlt a ˇhétvégénk".Szerda óta anyáéknál voltunk, nagyon jó volt, Petike nagyokat aludt a friss levegőn.Tegnap az erdőben voltunk egy családi barátnál ebédre, ott is kint aludt a babakocsiban, nagyon élvezte.Reggel 9-13.00-ig aludt, evett, majd 15.00- 17-ig megint aludt.Ezek után féltem az estétől!De nem kellett volna, mert kb 22.00kor elaludt és 5.15-kor kelt fel!Ez nem semmi volt.Amióta kint voltunk a nagyszülőknél minden nap délelőtt és délután is kint aludt a levegőn, jó hosszúakat!Azt hiszem ezt itthon is bevezetjük!Én már teljesen jól vagyok, szerencsére hamar átment rajtam! Mához egy hétre keresztelő, úgyhogy lesz mire készülni a héten.(ezért már csütörtökön ismét megyünk falura!ui. ott lesz minden)

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Nagyon szép voltál a bálon, látszik, hogy jól éreztéttek magatokat.
Míg Egerben voltál, pici lány akkor most a nagyszülőknél aludt, v. a szülők mentek hozzátok? Ilyenkor nincs vitta melyik nagyinál legyen?
Nenedent: Ez egy gyermekfogkrémből és puha szilikonsörtékkel rendelkező, gyűszűformájú, ujjra húzható fogkeféből áll. ezzel mosom Manó fogait. Nagyon élvezi, már amikor meglátja nyitja ki a száját. Kép
Kb: 1400Ft, szerintem receptre nem lehet kapni.
Emlékszel, még a klubba beszéltünk róla, hogy ki mivel mossa a gyerkőc fogait. A csajok az Elmexet mondták, én ezt találtam.

Ágimanó!
Konyhabútorral kapcsolatban nem tudok segíteni, Simsi is mestert keresett még nem rég. Talán ő tud tanácsot adni.

Simsi!
Korkülönbség: Mi úgy terveztük, hogy Manó és a tesó között 3 év lesz, és majd kb:7 múlva jöhet a harmadik. Hogy mire kiszáll a két első gyerkőc, legyen még egy kis gyerek velünk otthon. Mire ő is külön életet kezd élni, addigra ott lesznek az unokák. Kép Szerintem ezt még ezerszer átrágjuk.
Az öcsém és köztem 7 év van, de sose nőttünk fel egymáshoz. Külön utakat jártunk, más volt az érdeklődési körünk, de nagyon jól megvagyunk. Tini koromban állandóan őrá kellett vigyázni, "rettegtem", hogy ne legyen semmi baja sem.
MÁrkót én sem akarom hetekre ( napokra sem)lepaszolni a nagyszülőknek, esteleg majd kisikolás korában. Nem azért szültem, hogy más nevelje fel. Anyósom már kérdezte, hogy nyáriszünetbe (az idén) Mennyi időre maradhat ott Manó. Semennyira, egy 15-17 hós gyereket nem fogok magára hagyni, főleg, hogy még valószínű szopizni fog. Már a gondolat is rossz, hogy távol lenne tőlem. Persze ha valami közbejönne ,akkor ott az apukája, v. a Muti.

Dóra!
Mennyi idős most Petike?
Van alvókája a kicsinek, akkor sok mindenre haladsz otthon.

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Jolka!
Én a gyerekfelügyelettel ha lehet nem terhelem a nagyobbikat, persze, ha nincs más megoldás, akkor vigyáz a kicsire, de nem túl sűrűn. Oviba se ő megy érte, eddig kb. 2-szer kértem meg, hogy hozza haza. Neki is megvan a saját külön élete, meg a kicsinek is. Ennek ellenére ők elég jól megvannak egymással, szerintem pont ezért, mert nincs állandóan igénybevéve a nagyobbikom szívesen foglalkozik a tesójával. Ha meg úgy gondolja, akkor elvonul a szobájába, és bezárja az ajtót. Gyerekkoromban az én tesóm is állandóan rám volt "akasztva" pedig nálunk csak 3 év volt. Sokszor szerettem volna külön menni valahová, de nem engedtek, csak ha a tesóm is jött velem. Most teljesen külön utakon járunk, alig találkozunk, olyan, mintha nem is lenne tesóm. Sajnos. Ez sem jó. Nem tudom, az enyéim hogy lesznek majd.

15hónapos gyereket én sem szívesen engednék napokra, ebben egyetértek veled. De talán ovis-iskolás korában már igényli a gyerek a változatosságot. Én gyerekkoromban imádtam a nagyimnál lenni, elég sokat voltunk ott.
De van olyan ismerősöm, nem is egy, aki állandóan az anyjára hagyja a gyereket, ha takarít, ha vásárol, ha szórakozik, nagyi megy az oviba, na, ilyenkor már felmegy az agyamban a pumpa, hogy akkor minek szült? a nagyinak? Ez a másik véglet.Bosszant, pedig semmi közöm hozzá.

Ági!
Én is konyhabútor tervezésben vagyok. Nem tudok mit mondani az árra, függ attól, hogy milyen elemek vannak, és miből készül. Összehasonlításként az én sarkom 168x270, és erre a balla bútor adott egy 140e ft-os ajánlatot, egy bútoriroda pedig 240e-t. A balla bútornál vannak viszonylag olcsó, elemes bútorok, meg is tervezik, (lengyel) de nekem egyáltalán nem tetszettek az elemek. Egy óriási sarok, és kicsi, 30 cm-es ajtók. Meg az anyaga sem tetszett annyira. De azért egy próbát megér, hátha te mást szeretnél. Egyébként, meg ha megvan az elképzelés, meg kell kérdezni sok-sok mestert, mert nagyon eltérő árakat adnak meg. Én a szobabútornál (fenyő) már egyszer végigjártam ezt, és ilyen árakat kaptam: 113e, 103e, 92e, 48e. Ráadásul ez utóbbi díszléces ajtókat csinált, míg a többi csak simát. Gondolhatod, melyik mellett döntöttem. A bútor 1.o. lett.

KépKép
simsi
 
 


Jolka!
Úgy volt, hogy pénteken anyósoméknál volt, szombaton meg anyunál. De szombaton már a férjem is ott volt neki egy biztos pontan. Mondjuk mindkét nagyszülőt imádja és ők sem vitáznak, mert úgyis én döntök, hogy kinél legyen. (Általában, mikor ki ér rá vagy ki kevésbé fáradt. Anyukám hosszabb távon is jobban bírja, anyósom hamarabb fárad el vele.) Estére pedig itthon voltam és én vacsoráztattam, fürdettem, tettem le aludni, reggel vele keltem. Jól bírta és most hála istennek egy darabig nem kell nélkülöznie, ui. egyelőre nincs konzultáció.
Én még nem fogkrémezem a gyerek fogát azóta sem, pedig már 6 van Kép, lehet, hogy kellene?!

Ágica!
Azt miért írtad, hogy csak magatokRA SZÁMÍTHATTOK?

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!
Voltunk a játékfesztiválon, rengetegen voltak, de a lányok nagyon élvezték. Kb 4 órát töltöttünk ott, szerencsére a közepén volt egy bábelőadás, és akkor egy kicsit megpihentek, de egyébként a 4 órát végigjátszották. Óriáscsúszdáztak, bébidombra másztak, ugrálóvárban ugráltak, rengeteg fajátékkal játszottak, estére olyanok voltak mint 3 kifacsart citrom, el is aludtak hazafelé, féltem, hogy nem fognak aludni, de megfürödtek, vacsi, és már mentek is az ágyba. Másnap anyáéknak mesélték az élményeket, még a bábelőadásra is emlékeztek, olyan jó volt látni, hogy felhőtlenül jól érzik magukat. Nagyon szép du volt.

Csilla!
bocs azt hittem te írtad, hogy száraz Flóra bőre. Még nem volt farsang, majd pénteken. Gerda bohóc, Tami meg Katica lesz, kölcsönzőből hozzuk a jelmezt.

Képzeljétek keddre anyáék elvállalták a gyerekeket, úgyhogy Valentin napon elmehetünk vacsizni, és élvezhetjük az estét, mert ott aludhatnak Kép. Jó lesz egy kicsit kettesben Kép.

Ági!
Babahordozó: nekem evenflow van, és nagyon jó, mert van hozzá egy talp amit be lehet kötni a kocsiba fixen, és a hordozó csak belekattan, így sokkal kényelmesebb Kép, ezzel a talppal.
Mennem kell, dolgozom Kép
sziasztok
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Sziasztok!

Megértük Bence 3. átaludt éjszakáját, annyira örülök, hogy ilyen jól alakulnak a dolgok.
Voltunk csípőszűrésen, mindent rendben találtak nála. Kb. 2 percet vártunk, bent voltunk 5 percet és már jöhettünk is. Nagyon kedves volt az orvos, vigyorogtak egymásra Bencével. Szóval jó tapasztalattal gazdagodtunk és megnyugodtunk végre, hogy minden rendben.
Holnap oltás, jó sűrű a programunk!

Tünde!
Most néztem, nekünk a kórházi zárójelentésen is rajta van, hogy 4 hónaposan menni kell szűrésre és a telefonszám, ahol be kell jelentkezni.
Átvettük mi is a Hipp-es csomagot a Rossmannban. A férjem kérdezte is, hogy mikor adok már enni Bencének?? Mondtam, hogy most is adok :-)

Csilla!
Tényleg jól nézel ki fellépő ruhában!

Most mennem kell, felkelt Bence!
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok

Petra,
Jó nektek megkönnyebültetek gondolom. Holnapra protkóval mégis szereztünk időpontot magánrendelőbe csipőszürésre.
Bence meddig hordta az ejtőernyős szerkót? AZ egyik kismama ismerős hívja igy, mert én még nem is láttam közelről ilyet.
Ez volt a szerencsétek, h. nem volt szükség uh-ra, mert másképp ti is járkálhattatok volna és Ági történetét olvasva nem megy pikk-pakk a dolog.
Nyugi, az oltással nem lesz gond nálatok sem, mert már a múltkor sem volt, szerintem erre is vannak érzékenyebb bébik és kevésbé, de ti már ugy tűnik nem vagytok azok.

Csilla,
Engem is megleptél a laza kis ruciban, nagyon jól nézel ki. A könyvtárba szerintem sosem igy jöttél, akkor tuti emlékeznék rád. Az ismerős arcok alatt könyvtárosokat értettél? Én gondoltam, h. Anita sem megy. Kirándulni, meg egyéb programokra is mindig ugy mentünk, ha a másik jött, én meg ugye most kiestem. Na, azért nem vagyunk összeragadva, csak igy volt jó mindkettőnknek.
Gondolod, h. Flóra, aki lassan már a pelenkát is leteszi foglalakozna egy ilyen kis 'pisissel'? Na majd kiderítjük, mert szertnék majd menni én is a klubba, de nekünk még nem megy az ülés sokáig.
Ja, még annyit, h. irigyellek a két Nyh-án lakó bevethető nagyszülő miatt.

Babahordozó. Lányok, akik most készültök megvenni én is nagyon ajánlom a bázistalpas babahordozót, mert nem kell állandóan fűzögetni a biztonsági övet, csak egyszer, amikor beteszed a kocsiba és onnantól kezdve csak egy pattintás, a Graco-nak is van ilyen. És azzal is egyetértek, h. talán a babakocsiba érdemes beruházni, ráadásul a jó babakocsit később el lehet adni, természetesen bukik rajta v.mennyit az ember, de pl. én ma is láttam több kismamat, aki küzdött a hóval, gyerekestől pakolta a kocsit a hóakadályokon, szóval amikor használod már nagyon nem mindegy, h. mennyire szolgál ki a kocsi, na meg pl. mivel Zalán télen volt pici a textilmózes is egy áldás volt (csak egy tipp). Biztos hallottátok már, de leirom hátha mégsem, h. a babakocsinál, főleg, amikor még pici a bébi nagyon jó, ha látod menet közben, vagyis v. a tolókar fordítható v. mint a mi kocsinkon a kupola.
Jó éjt.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Na ma voltunk tanácsadáson. Kornél bébi 6600gramm és 58cm. Szépen gyarapodik. Kép
Az oltás elmaradt, mert nem volt oltóanyag. Még reggel indultak érte. De ha tudták, hogy kedden oltás, miért nem hozták el hétfőn. Nem értem. Úgyhogy nem is vártuk meg, mert após vitt fel kocsival, ők meg készültek menni NYH-ra és nem akartam nagyon feltartani. A dokit viszont megvártam, emrt köldöksérvre gyanakodtam Kornélnál. Azt mondta a doki az jobban kijön, de ő is észlelte amit mondtam. Ugyanis ha sír, akkor picit kidudorodik a köldöke(olyan mintha megtelne levegővel), és ha megpróbálom benyomni, úgymond leereszt. Hallani, hogy kijön belőle a levegő és a köldöke bent is marad. Azt mondta ne csináljunk vele semmit. De jövőhéten csak viszem oltásra és akkor megkérdem, hogy nem-e kellene elvinni a belgyógyra. Biztos ami biztos. Mert azért csak aggaszt, hogy honnan jön az a levegő, és hová távozik. Mert szerintem befelé a hasüregbe megy. Vagy mit tudom én, nem értek hozzá.

Nagyon tetszett neki Kornél bébi, jól elfogdosta, meg szagolgatta, azt mondja olyan jó baba szaga van. Kép Hát őszintén a sok büdös cigánytól odakint minden jobb. Annyian voltak! Õrület! Talán egy vagy két magyar gyerekes volt, megy vagy 20 etnikum. De ötnél több gyerek nem volt köztük. Jönnek olyan kisérettel! Meg is jegyezte a doki mikor bent voltunk, hogy mit hisznek ezek, melegedő van ott? Kép Persze nem vagyok rasszista, de tényleg büdösek. Persze köztük is van kivétel. De a szegénység nem egyenlő a koszossággal. Nem? Bár szerintem némelyikük több pénzt kap, mint mi, mert van annyi gyerekük, és most hogy emelték a csakádi pótlékot, jobban járnak. Na mindegy. Csak sokat kellett várni és úgy megtelt velük a helyiség. Mármint a szagukkal.
Megint kipanaszkodtam magamat. Bocsi.
Amúgy úgy érzem már elég jól vagyok. Mármint lelkileg. Mintha megint kezdeném könnyen venni a dolgokat. Kép
pusszantás, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!
Hallottátok, h. jövő csütörtökön nyílik a Brendon!Tudtam h. lesz, de azt hittem még később nyit!Kíváncsi leszek a választékra!!Lesz vajon nyitási akció? Így könnyebb lesz kihasználni a kuponokat, ha itt lesz helyben a bolt!!!Aki leghamarabb eljut számoljon be milyen volt!!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!

Tünde!
4 hónapig hordta Bence,de nem volt rajta egész nap, csak napi pár órát és én is tornáztattam. Megvolt az oltás, szegény Bence nagyon sírt, annyira sajnáltam, de aztán hamar megnyugodott. Reméljük, nálunk sem lesz semmi komplikáció.

Anita2!
Nem irigyellek, hogy ilyen sok cigány van a rendelőben, én sem kedvelem őket, legalábbis a legtöbbet. Nálunk szerencsére egy sincs és tömeg sincs, jó kis hely. Hátha nem köldöksérve van Kornélnak, ha azt mondta a doki. Szorítunk neki!

Dóra!
Szerintem lesz nyitási akció, én mindenképp megnézem.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Amikor Debibe nyílt a Brendon, akkor minden 10eFt fölötti vásárló kapott egy jénai tálat és pár babaápolási szert(mintát csak). De semmi más nem volt olcsóbb, mint a többi Brendonba. Jénait még csak 1x használtam. Kép
Most már nagyon kiváncsi vagyok milyen lesz.

Anita2!
Szerencsére nálunk nem ilyen gázos a tanácsadás. Nekem eddig csak pozitív élményem van. Sőt... Néhány kisebségi anyuka jobban vigyázz a gyerekére mint a többi. Legutóbb egy 16 éves kiscsaj volt ott, de a pici nagyon szép volt, ápolt és hófehér pólyába hozták. Van néhány anyuka ("magyar")aki rongyos mackó gatyába hozza a gyerekét. Akkor akadtam ki, mikor az egyik csaj a 6 hetes gyerekét hozta Mackó gatyába, még be sem takarta, látszott szerencsétlen gyereken, hogy fázik. Jó azért ez nem télen volt, de akkor is. Igazad van, a szegénység nem indok, hogy valaki ápolatlan legyen.

Valentin nap: Készültök már? Én vettem Zolkonak egy inget és egy kardigánt, tehát valami hasznosat.Vacsi pedig még csak tervbe.
Nálunk gyerkőcös "ünnep" lesz. Kép

CSilla!
Klub holnap?

Sziasztok
Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Megint én!

Teszek fel egy doksit (mármint, ha sikerül). Ez egy jó kis fejtörős játék, ha ráértek érdemes vele bíbelődni. Egy kis agy torna jó tesz. Kép Kiváncsi vagyok ki mennyi idő alatt csinálja meg. Nekem 1/2 óra kellett és még Manó is fejemen mászott. Kép

<!--attachment: _t_h_z_van-359871.doc*mime_msword.gif*application/msword*21.5*C%3a%5cDocuments+and+Settings%5cMi%5cDokumentumok%5c%f6t+h%e1z+van%2edoc*%26Ouml%3bt+h%e1z+van%2edoc --><center><pre>
KépC:\Documents and Settings\Mi\Dokumentumok\öt ház van.doc
Öt ház van.doc (21.5 k)</pre></center><!--/attachment-->

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Na a fejtörőt majd megnézem, ha lesz időm. Kép

Ünnep?! Én nem vettem a páromnak semmit, már elköltötte a rávalót (vett egy tv-t). Sajna a vacsi is elmarad, mert anyós nem vett nekem husit. Kép Ünneplés négyesben. Jól hangzik. Mi?
Kép Kép Kép

puszi Nektek Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Hú, valamelyik nap sikerült egy szuper pillanatot elkapnom. Kép

Kép

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!
Jó régen nem írtam már, bocsi, de eléggé zsúfoltan telnek napjaink, és éppen csak visszaolvasni van időm... vagy azt sem...

Csak szólni akartam, hogy a Brendon a Pazonyi úton lesz, vagyis már áll rajta a tábla, tegnap reggel szúrtam ki a buszról. Szóval, van a Stop shop, mellette a TTL szőnyegbolt és a lámpán túl közvetlen a főút mellett egy új épület, sárgára van festve és hatalmas tábla van rajta... mi is szándékszunk elmenni majd Kép))

A másik ami miatt akartam írni, hogy önadózók vagytok-e... mert a páromék zeneiskoláját egy alapítvány tartja fenn és gondoltam, hátha van olyan köztetek, akinek nincs konkrét célja az 1 %-os adóval... ha érdekel benneteket az adószám, nagyon szívesen elírom. (a zeneiskolás gyerekeknek vesznek hangszereket, karbantartják őket, kottákat vesznek, ilyesmi)

Egyébként nálunk minden rendben, csak mikor Simsi írta, hogy milyen jó lenne korizni menni, akkor a kolleganőim hívtak a fedett koripályára. Sikerült egy akkora "seggest" vágnom egy óra óvatoskodás után, hogy a jobb kezem megzúzódott, no meg a fenekem tört össze emberesen.... szal nem sok hasznát vettem egy ideig...

Kristóf fiam egy hete bilibe kakál, ez nagy újság és öröm nálunk, mert sokat kínlódtunk az üggyel.

Kistesó ügyben várakozó állásponton vagyunk, még nem tudjuk, van-e.Ha megtudok valamit, feltétlen szólok...

Megpróbálok mostmár többször jönni, hátha hozzá tudok szólni a beszélgetésekhez... Kép
Ha nem, akkor meg olvasgatok csak sutyibanKép

UI: hallottatok már valamit a bárányhimlő elleni oltásról? Menniyre tartjátok jónak beoltatni ilyesmi ellen a gyerkőcöt?

Szép estét mindenkinek:

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Anita!
Nagyon aranyos és hatalmas Kornél!! És szerintem Dodival le se tagadhatnák egymástKép
Zs

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: