Új privát üzeneted érkezett!

SziasztoK!

Nem tud valaki egy jó cipzárost itt Dunakeszin? Táskában , meg utazóágy tartójában kellene cserélni.

Köszi!

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Bölcsi: mi tavaly májusban írattuk be Benit 2009 őszi kezdéssel, akkora 175. helyen álltunk, a másik bölcsiben a 138. helyen. Aszonták, semmi jelentősége a sorszámnak, nem ez alapján döntenek.

De a Fóti úti, vagy milyen bölcsi elég elszomorítónak nézett ki, kint sehol egy játék, talán egy kis házikó volt a miniudvaron, bent a gyerekek sírtak a rácsos ágyban, szóval nem jött meg a bizalmam... :oops:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!
Én a Coránál varrattam fel a nadrágomat, és ott cserélnek cipzárt is.

Kép
Kép
giga1
 
 

 
 

A fóti Coránál?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, régebben már olvasgattam, de most jutottam el odáig hogy hozzászóljak.
Alagliget II-n lakok.
Az én kislányom (Nikolett) tavaly nyár közepén született.

Megyek veletek tüntetni az óvodáért és a bölcsiért!

Ne vigyétek a Cora-ba a varrnivalókat, én több mint 15 éve hobbivarrónősködök, baráti áron megcsinálom Nektek. :)
Itt nézhetitek meg az eddig varrásaimat:
http://picasaweb.google.com/sztothtimea/Hobbivarras#

Üdv.
Szalkainé Timi

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Szia Sorenyes!

Nagyon jók a cuccok, főleg a babzsákfotel (puff)! :P Gratula!
igna
 
 


Uxi!
Igen a fóti Coránál gondoltam, de közben kiderült, hogy van közelebb is (sorenyes). :wink: :D

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Örülök ha nektek is tetszik a hobbim! :)
Összedobtam egy honlapot, itt megtaláljátok az elérhetőségeimet (mobilszám, stb.) Amúgy az Illyés Gyula utcában lakok.
http://sites.google.com/site/hobbivarras/

Amihez még hozzászólnék:
Régebben téma volt, hogy mi a teendő, ha kevés az anyatej.
Nos, nekem is kellett kezdetben növelnem a tejmennyiséget. Én különféle tanácsok hatására két dologgal kísérleteztem:
1. érzelmileg lazának lenni, amennyire lehet. A feszültséget, ha van, le kell vezetni, fizikai mozgással, amivel tudod.
2. gyakori szoptatás, amennyire lehet. A mellbimbó több ingerlése növeli a tejmennyiséget már 3-4 napon belül! Ezért például a bimbóvédő káros.

Az eredmény?
A lányom 6,5 hónapos, 9,2 kiló (3,77-tel született), és ebből a 9,2 kilóból 5,5 kiló színtiszta anyatej. :) És még mindig szinte kizárólagosan szopizik, cicimániás.
Aki nem hiszi, győződjön meg róla. :)

Üdv.
Titix

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Sorenyes, táskában is tudsz cipzárt cserélni?
Másfél éve kaptam egy hátizsákot, eddig tartott a cipzárja, pedig vigyáztam rá, sosem terheltem túl. :cry:
Meg az utazóágyunk tartója lenne a másik, na az nem bírta sokáig, szinte az első használatkor kipurcant benne a cipzár. :shock:


Megnéztem a honlapodat, nagyon tetszenek a munkáid :D .

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


A Kisfaludy utcában nyílt egy magánnapközi. Meg sem néztem, de egy ismerős monda, hogy nem olyan drága, mint a többi, kérdezzem meg. Hát... a két gyereknek havi 110 ezer Ft lenne kedvezménnyel, mivel a második gyerekre már csak 50 ezret kell fizetni a 60 helyett... Persze itt is van önkormányzati támogatás, de gondolom szokás szerint úgy van meghúzva a határ, hogy akinek jár, az meg nem tudja megfizetni a 30 ezerrel kevesebb összeget sem. :shock:

Én ezt nem értem, az önkormányzat úgy gondolja, ezzel letudja a kötelességét, s nem kell bővíteni az ovihelyeket?! :roll: :shock:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Jó árak vannak, nem mondom. Zsófi ugyan nem megy bölcsibe, de nem bántam volna, ha háromévesen oviba járhat majd :roll:
Vendég
 


Jövőhéten szerdán megyek majd egy kört. Megnézem a magán ovikat, bölcsiket. Ha érdekel titeket utána írhatok infókat.

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Uxi: meg kéne néznem a táskát és azt az utazóágy tartót, milyen vastag. Vékonyabb táskákkal és farmerokkal elbírok.
Ha túl vastag, ismerek egy helyet Pesten (azt hiszem Újpalotán van, majd megkérdem), ahol vastag táskában is cserélnek cipzárt, jó áron. Én már csináltattam ott ezt-azt.

Azt tudjátok, hogy Dunakeszin hol vannak jó cipzár (rövidáru) boltok?
1. A Lukoillal szemben a zebránál a Peters Textil.
2. Pár házzal arrébb Vác felé egy sárga épületben nememlékszemmianeve.
3. A Gyártelep vasútmegállónál a Madách utcában a lufis.
4. A Barátság úton a nagy kínai áruház mögött az 5 emeletesek aljában. Itt lehet jó hosszú cipzárokat is kapni.

Felháborító és elfogadhatatlan, hogy az önkormányzat nem teljesíti a törvényi kötelezettségét, illetve hogy hány bőrt akarnak lehúzni a fiatal párokról. Azért szívunk, mert a drága önk anno hagyta, hogy valaki sikkasszon, elvigye a lóvét amit az óvodákra szántak, és most széttárja a kezét, hogy nincs péz. Vállalja szépen a felelősséget!!! Nekünk semmi közünk hozzá, hogy elbénázták!!! Oldják meg!!! Szerintem megérne egy TV ügyvédjébe való beküldést! A járda, játszótér és a vízelvezetés meg a többi üggyel együtt. Az utóbbi Titeket nem érintett? Bakker, azért fizessünk mi büntetést, mert anno az önkormányzat illetékese megadta a használatba vételi engedélyt egy szabálytalanul kialakított csatornára... :evil: És legközelebb mi lesz, a házunkat is le akarják majd bontani?????!!!

Bocs kicsit elszállt az agyam.

Sorenyes

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Én nyáron végigjártam a magánbölcsiket! Nincs olcsóbb, mint amit Uxi írt. Pontosabban egy van, ahol a tulajnak ikrei vannak, és nagyobb testvérkedvezményt ad, mint a többiek, de ennyi. Úgyhogy végül itthon maradtam, mert két gyerekre képtelenek vagyunk kifizetni a magánbölcsit.

Az önkormányzatnak ez így teljesen jól megéri. A vállalkozásként működő magánbölcsik, ovik munkahelyet jelentenek, fizetik az adót az önkormányzat felé, "megoldják" a város gondját. A támogatás, amit magánintézménybe járó gyerekek után fizetnek pedig töredéke annak, amibe ugyanez a gyerek kerülne az önkörmányzatnak, ha általa fenntartott intézménybe járna. Szóval mi a fejünk tetejére is állhatunk, amíg ennyi érv szól a magánintézmények mellett, addig nem fogják bővíteni az állami helyeket. Pénz beszél... :evil: :? :(

Arról nem beszélve, hogy az önkormányzatnál azt hiszik, ez az állapot ideiglenes, és pár év múlva nem lesz majd ennyi kisgyerek Dunakeszin.

Én nagyon félek attól, hogy az enyémeket most még oviba sem veszik fel... Pedig nagyon kell már nekik a közösség!

Andi, mi talán ismerjük egymást, nem?

Sorenyes, megnéztem az oldalad én is, gyönyörűek a munkáid!

Anikó

KépKép
paniko
 
 


Sziasztok lányok,

Anikó,
Igen, egyedül kicsik vagyunk az önkormányzattal szemben. De ha jobban összeállnánk mi kismamák, több eséllyel elindíthanánk valami változást. Nem szövetkezni akarok, csak elérni azt, ami nekünk alkotmányos jogon jár.
Deák Ferenc is elért valamit, igaz a passzív ellenállással... :) Szerintetek nekünk erre milyen lehetőségünk lenne? Ne fizessünk adót? :)
És gondolom a következő önkormányzati választáson meg kell nézni, kire adjuk le a szavazatunkat.
Vagy próbálkozott már valaki a képviselőnknél? Régebben a Dunakeszi fórumon ilyet is olvastam... Meg lehetne újra próbálni. Akár valahogy borsot törni az orra alá. A nők sok mindenre képesek ha bíznak magukban!!!

Lusta vagyok visszaolvasni, leírta valahol valaki azt, hogy magamról hol tudok képet betenni a bal oldali sávba? Örömmel venném ha elnavigálna. Bocsi.

Köszi
Sorenyes

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Anikó, dede, ismerjük egymást :)
Vendég
 


Sorenyes, ez egy Nike sporthátizsák, szerintem viszonylag vastag.
Az utazóágy tartója vékony orkánszerű, szerintem azzal nem lenne gond.

A Madách utcában a lufis az a kreatív hobbiüzlet?
(ez van hozzánk legközelebb, mi nem Alagon lakunk, hanem a Tóváros melletti régi részen).

Képet úgy tudsz betenni, ha a lap tetejére mész, a segédletek felirat melletti fület lenyitod, ott van a profil, s abban lehet képet feltölteni.- Figyelj a méretre, elég kicsit enged csak.

Én is szeretném, ha Emi mehetne ősztől oviba. Már 4 éves lesz októberben, nagyon igényelné a társaságot. Magánintézményt nem tudunk megfizetni. :?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Panndi, most látom, hugicát vártok? :D Gratula hozzá! :D

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Köszi szépen :)

Bizony, kislány megint :wink:
Vendég
 


Szia Uxi!

Ugye most az a kérdés hogy nem lenne-e egyszerűbb egy helyre vinned a két varrnivalót? Mert ha a hátizsák vastag, akkor csak az utazóágytartó lenne az én feladatom... :)
Megkérdem azt az Újpalotai táskavarrót. Szólok ha jutottam valamire.

Igen, a lufis a kreatív hobbiüzlet. Van rövidárujuk is. Többször volt már hogy csak náluk találtuk meg ami kellett. A múltkor még méterre vehető cipzár is lett volna, ha el nem fogyott volna... :)

Köszönöm a navigációt! Jól eldugták a profil menüpontot, kereshettem volna órákig... A képet próbáltam 10 kb-ra lekicsinyíteni. Eddig nem sikerült. Hogy a pikulába lehet egy normális színes képet ekkorára kihozni úgy, hogy még élvezhető is legyen???

Ismeritek a brainstormingot (ötletroham)? Szerintem ilyet kéne csinálnunk, és együtt csak kisütnénk valamit, hogyan lehetne megoldani az ovikérdést, vagy hatni a polghiv-ra...

Én is gratulálok Panndinak a hugicához. :)

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Sorenyes, van Irfanview -etek?
Mert azzal tudsz úgy kicsinyíteni, hogy beírod a pixelszámot, hányszor hányasra szeretnéd, s akkor tuti fel lehet tenni a képet.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Uxi!

Letöltöttem az Infranview-t. Azzal sikerült. :) Köfi.
Eddig Photoshoppal próbálkoztam, nem ment. Pedig hát ügyes progi-nak hinné az ember.

Szóval akkor lányok, brainstorming?
A feladat: óvodakérdés megoldása.
Alapvetően szerintem kétféleképpen lehet megcsinálni: 1. az önkormányzatot megzabolázzuk, 2. megoldjuk magunk.
Alapszabály: minden ötletet, ami eszünkbe jut, le kell írni. Nincs ítélkezés, a legbolondabb és a legabszurdabb ötlet is kell, mert lehet hogy generál egy kivitelezhetőbbet.
A végén majd szelektálunk.

Hogy áttekinthető legyen, aki hozzáír az ötletlistához, másolja elé az eddigi ötleteket.

Elkezdeném:
1. Passzív ellenállás (éljen Deák Ferenc)
2. Megtagadjuk az adófizetést
3. Hypós beöntésben részesítjük az illetékeseket
4. Odavisszük a gyerekeinket a polghiv elé és kórusban bömböltetjük őket (az én lányom jó hangosan tud sírni)
5. Amit leszámláznak nekünk a magánoviban, azt továbbszámlázzuk az önkormányzatnak és behajtjuk
6. Ügyvédet fogadunk az alkotmányos jogaink érvényesítésére...

...

Ti jöttök!

:) :) :)

Sorenyes

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Sorenyes, nyitunk egy magánnapközit :D.
És akkor rájövünk, hogy tényleg nem lehet olcsóbban kihozni, mint amennyibe most kerül. :wink:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Igen, ez nekem is eszembe jutott. :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, azt hiszem igaza van sorenyesnek. Ha tényleg nem teszünk semmit, miért is tennének bármit? Valóban mindannyiunk gyereke magánintézménybe fog járni 2-3 évesen?? Erre egy pillanatig sem gondoltunk, amikor kiköltöztünk ide, hiszen nyilván mindenki a kicsik miatt költözött ide, hogy normálisan, nyugodtan, jó levegőn nevelkedhessenek. Nézzétek meg, minden talpalatnyi helyet eladtak már, hogy gondolták? :roll:
Én nem vagyok egy forradalmár típus és vezéregyéniség, de sorenyes eléggé annak tűnik.. :P És - úgy tűnik, szükségünk is lesz egy ilyen egyénségre, különben tényleg bármit meg lehet itt velünk csinálni vagy tenni, főleg a semmit-tevést és csinálást..

Ötletem nem sok van, de az 1-es és 3-as pont kivételével használhatónak és talán kivitelezhetőnek tűnnek sorenyes felvetései. Köszönjük!

Szerintetek?

Angi
igna
 
 


Sziasztok!
Uxi, Ági! Mikor fáradtan munka után hazaesem, és Botival végigjátszom azt az intenzív 3 órát, úgy gondolom, egyáltalán nem sok az a pénz, amit a bölcsiért fizetnünk kell. Nem tudom milyen nehéz dolga lehet a gondozónéniknek annyi sok kis eleven poronttyal, mikor mindegyik minden 5 percben mást szeretne játszani. Persze az én fizumból sajnos így nem sok marad, arra elég, hogy az árfolyamváltozást túléljük két hitelnél. De azért az is adjuk hozzá, hogy sokkal többet kap egy kisgyerek magánintézményben.

Uxi! Aki tényleg azért válassza a munkát, mert megélhetési gondjai vannak, és csak magánbölcsit talál, annak azért adnak támogatást. Mi is kapunk 20 ezret. Ez az átlagos összeg, amire számítani lehet, ha az egy főre jutó a nettó 90-es határ alatt van.

Ovival kapcsolatban próbálok bizakodó lenni, ha nem sikerül, majd az Önkormányzatnál hagyom Botit, míg dolgoznom kell. :wink:
De azért annak is örülni kell, hogy van már gyógyszertár, orvosi rendelő, aszfalt, járda, buszmegálló, 50-es tábla a Reptérin. Nem tudom, de lehet, hogy más lakóparkoknál sem megy ez gyorsabban, csak erre nem voltunk felkészülve, mielőtt költöztünk volna.

Juli

Kép
b.j.
 
 


Sziasztok!

Igen, Angi jól vette észre, én nem vagyok egy belenyugvós típus. :D Soha nem voltam az. De előfordulnak olyan dolgok, amikben egyedül nem sokra megyek. Kell a támogatás. Mint pl. most, ha akarnánk valamit. Kérdés, hogy tényleg akarjuk-e, vagy csak panaszkodni szeretnénk.
Ha az önkormányzatnak törvényi kötelessége, hogy biztosítsa az ingyenes óvodai ellátást a gyerkőcöknek a városban, valamint hogy például az épületek szabályosak legyenek, akkor nem fogadunk el olyan kifogásokat, hogy bocs most meghalt a tamagocsijuk és arra kell költeniük a pénzünket.
Szerintem eleget fizettünk a lakásainkért, abból kellene hogy teljen óvodára is. Igen, már fizettünk érte a házak, a telkek megvásárlásával!!!
És ha az önk nem képes ilyen feladatokat ellátni, akkor kérdem én: minek van??? Csak hogy élősködjön rajtunk?

Vagy Ti nem úgy gondoljátok?
Igen, tudom, egy bizonyos határig kell belátónak lenni az önkormányzattal szemben, csak az a kérdés, hogy hol az a határ. Mert amikor súlyos tízezrekkel károsítják meg havonta a családokat, meg balesettel veszélyeztetik őket, az már nem elfogadható.

B.J., Szerintem a gondozónénik fel vannak készítve a sok apróság irányítására. Azért hívják őket gondozóknéniknek. :)

Egyébként Fóton a Walldorf és a katolikus óvodáról mi a véleményetek? Én jókat hallottam róluk.

Mellékelem az újpalotai táskajavító elérhetőségét. Remélem sikerül. Aztán ha találtok jobbat, én is várom. :)

Kép

Titi[/img]

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Egyet értek veled Sorenyes. Én szerintem először is ki kéne deríteni, hogy kit lehet zaklatni az Önkormányzatnál óvoda kérdésében. Aztán lehetne neki írni egy levelet, hogy legyen szives tájékoztatni minket anyukákat az épülő óvodákról, hogy mikor lesznek készen, hogy hány férőhelyesek lesznek, és hogy hol lesznek.

Én úgy tudom, hogy a fóti ovikba már 2 éve megszüntették azt, hogy más városból felvehessenek gyerekeket. Az ottani fizetős ovikról nem tudom, hogy milyenek. Ez a Walldorf és a katolikus fizetős?

Kép
Kép
giga1
 
 


A Szent Erzsébet egyházi óvodát 2010-re tervezték, a Posta utcában 2007-ben épült új, s ígérték a Játszóház Óvoda bővítését. Az Önkormányzatnál aki a támogatásokat is intézi, biztos tud bővebb felvilágosítást adni. Elérhetőségét aki kéri, megküldöm priviben, nagyon korrekt a hölgy.
Bízzunk benne, hogy nem az lesz a vége, mint a többszáz aláírásos játszóteres kérvényünkkel.

Juli

Kép
b.j.
 
 


Halihó!
De pörög itt az élet :D
Nálunk Bercinek most úgy néz ki, h sikerült (1év után) protkós helyet találni az egyik kerületben. Így ősszel megyek vissza dolgozni. Jöv. héten kell mennünk megbeszélésre a bölcsibe.
Pár dolgot akartam írni:
Láttátok, h a Zsezsi helyén március 4-én CBA nyílik. :D
A Zsezsit pedig újra nyitották. Ha átmegyünk a síneken a match-nél, akkor jobbra az első utca. Pont szemben látszik. :)
Azért ha lassan is, de talán előbb-utóbb élhetőbb lesz a környék. Bár még igen messze vagyunk a kényelmestől.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sorenyes, nagyon köszönöm a címet!

Juli, azért írtam, hogy hamar rájönnénk, nem sok nekik az a havi 60 ezer. Csak nagyjából végigfuttattam egy számítást, főleg, ha bérli valaki az épületet, nem nagyon tudja olcsóbban kihozni, ha tisztán csinálja. (bejelentett alkalmazott(ak), stb.
Viszont még támogatással is kb annyit vinne el egy hónapban, hogy a fizetésemből egy gyesnyi összeg maradna, akkor meg minek?
Főleg, ha két gyerekre kell kifizetni. Ha a kicsit nem veszik fel bölcsibe, nyilván a nagyot sem fogják oviba, mivel úgyis itthon vagyok a kicsivel.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Az is eléggé dühítő, hogy fagyok esetén nem sózzák a repülőtéri utat, egyáltalán. Tegnap reggel a férjem konkrétan lépésben tudott kijutni a kocsival a Fóti útig, mert tükörjég volt az úton, pedig nem hajnalok hajnalán megy, hogy ne tudták volna addig megcsinálni. Hihetetlen, hogy ennyire lesz.rják az itt élőket...

Kép
Kép
giga1
 
 


aki gondolja: www.anyatanya.hu dunakeszis kismamák, anyukák...
ZÁRT fórum! (regisztráció után lehet jelentkezni a csapatba)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Uxi! Nekünk már azért a gyesnyi összegért is megérte, mert szükség volt a pénzre. Meg nekem nem volt hova visszamenni, és féltem, hogy 3 év kihagyás után sehova se kellenék. Mikor Boti 1,5 éves lett, akkor kaptam meg a diplomám, így szerencsére inkább azt nézték, és a munkatapasztalatom, minthogy mellesleg van egy poronty is otthon. Boti azonnal alkalmazkodott, nekem meg 2 év múlva is biztos ugyanolyan nehéz lett volna az elszakadás.
Ági! Engem is elszomorított az időjárás! Bár januárban volt vészesebb, akkor pont a bölcsi előtt fordultam keresztbe, mikor szerettem volna leparkolni, hogy bevigyem a gyereket a kocsiból. :? Szóval nem csak a lakóparki utak voltak jegesen hagyva.

Juli

Kép
b.j.
 
 


Sziasztok!

Örülök hogy itt azért alakulnak a dolgok. Nem belenyugodni, lányok, keresni és találni! :-)

Jó hír hogy az önkormányzatnál azért foglalkoznak a dologgal. És hogy korrekt a hölgy.

A Walldorf óvi és suli teljesen más, mint amit megszoktunk. Fizetős ugyan, de nem annyi mint egy magánintézmény, hanem amennyit tudsz. Plusz a szülők tartják fent az iskolát, ők intézik az ügyeket, stb. Szóval szülői közösség is van. És az oktatási rendszer is más, nem a lexikális tudásra mennek rá, hanem a kreativitás fejlesztésére, az életre való felkészítésre. Az egyik szomszédunk, aki gyerekekkel foglalkozó szociális munkás, az egekig magasztalta. És többen mások is nagyon dicsérték. Én komolyan gondolkozok rajta, hogy mi oda mennénk, ha sikerül. Van egy csomó lexikális tudás a fejemben, amivel nem tudok mit kezdeni, viszont nagyon sok területen most kell fejlődnöm, hogy az életben helytálljak. Lehet hogy jó lenne a lyánykámat ettől megkímélni.
http://fotiwaldorf.hu/

A fóti katolikus oviról annyit hallottam, hogy egy helybeli ismerős kismama (nemtom hogy tevékenykedik-e itt a fórumon :-) ) oda járatja a kisfiát, sokat foglalkoznak velük, jó helyen van a gyerek, szeret oda járni.

A reptéri útra simán kéne még egy trafi is. Amíg fel nem fedeznék, sokat lehetne vele keresni. ;-)

Titi

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Traffipax: egyszer talán a Dunakeszi Polgár vagy más helyi lap a kezembe keveredett, s abban olvastam, hogy melyik nap, hol volt traffipax. Szokott lenni a Fóti úton és a Reptérin is. Érdemes lenne odafigyelni a Rehab előtti 40-es táblára is. Engem sokszor hátulról nyomnak, ha lemerészelek lassítani 50-re. Részben idetartozik, hogy nálunk már büntetik 15K-ra a körforgalmakban parkolókat is.

Juli

Kép
b.j.
 
 


Sörenyes, tényleg jó a waldorf, de érdemes átgondolni, ha valóban oda szeretnéd vinni majd a gyereket. Van felvételi, és nem a gyereket felvételiztetik leginkább, hanem a szülőket. És fix havi, heti programok vannak, amik kötelezőek ( családi vasárnapok stb). Na meg olyan megkötések, h otthon nem tartotok tv-t, nem nézitek, számítógép se, mesék is csak olvasva stb. De nem is ez még az átgondolnivaló, hanem, h egy teljesen más rendszerű oktatás ez. Ha egyszer ide bekerül valaki, akkor ha menet közben bármi okból iskolát kell váltani, nem fogja tudni megállni a helyét. Van gimi végéig ez. Ovi még annyiból esetleg ok, h az iskolát normál rendszerben kezdi. De mivel már az ovi is más, így adódhatnak ebből is problémák. Kemény dió.
És nehogy bárki félreértse. Nem akarok senkit lebeszélni róla. Csak arra próbálok rávilágítani, h nem szabad "divatból" dönteni, nagyon-nagyon át kell rágni a dolgot!! Hosszútávú döntés.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sorenyes, nem nagyon mennék ebbe bele, csak a Waldorfhoz még valamit. Nem hangoztatják, de eléggé jelen van benne egy világnézeti színezet is. (Rudolf Steiner és munkássága). Unokatesómek Waldorf pedagógusok,úgyhogy volt alkalmam beszélgetni velük erről.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Antropoz%C3%B3fia

Csak amiatt bátorkodom megemlíteni, hogy a katolikus óvodát is szóba hoztad. Hát a kettő világnézetileg elég távol áll egymástól. Persze ha ez nem zavar, akkor vedd úgy, hogy nem szóltam :wink: .
Nem tudom, mennyire van benne a köztudatban.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!
Én egy sződligeti anyuka vagyok és csak azért zavarok itt, hogy egy játékra invitáljalak Benneteket. Lehet, hogy már hallottatok róla vagy részt is vettetek benne.
A Könyvkukac nevű pilótajátékról van szó, melynek lényege, hogy el kell küldeni egy könyvet egy kisgyereknek, aztán a játék lehetőségét egy levélen keresztül átadni hat másik 0-6 éves kisgyereknek. Így, ha nem szakad meg a lánc rövid idő belül a Ti gyermekeitek is sok-sok könyvet fognak kapni. Max. 36-ot. Nagyon fontos, hogy a lánc ne szakadjon meg, a gyerekek ne csalódjanak, ezért is keresek olyan megbízható anyukákat, akik biztosan részt szeretnének venni a játékban. Ha valakit érdekel, akkor írja meg nekem, és én leküldöm a levelet.
Üdv:
Andi

nyuszimajom
 
 


Sziasztok!

Érdekes, akikkel a Waldorfról beszéltem, egyik sem említette, hogy nem lehet TV-zni... és hogy internetezni sem (mondjuk ez utóbbi nagy hátrány lenne, mert napjainkban az internet nélkül a lehetőségek radikálisan lecsökkennek)... ráadásul az egyiküknek mindkét gyereke Fótra jár... Élete legjobb döntésének tartja a Waldorf sulit.
És ha néha-néha TV-zünk itthon (mert mondjuk felnőtt embernek tartom magamat, aki képes kiválasztani a hasznos műsorokat), akkor mit tudnak tenni? Elfenekelnek? :)
Tudom hogy csak bizonyos pontokon lehet másik suliba, óviba átmenni. Mert máshogy foglalkoznak a gyerekekkel. És azzal is tisztában vagyok, hogy részt kell venni a szülői közösségben. Persze ez azoknak való főleg, akik kötetlen munkaidőben dolgoznak.

Akkor most hogy is van ez?

De ha nincs más lehetőség Dunakeszin, ahová felvennék a gyereket... vagy nagyon drága, mint ahogy már sokan írtátok... Akkor mi van??

Titi

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Még annyit, hogy szerintem a gyerek elsődleges bázisa a szülők. Az óvoda, iskola egy másodlagos szempont. A lurkó akkor fogékony túlságosan az ottani hatásokra, ha a szülők nem elég felnőttek, nem elég érettek, nem tudják helyesen kezelni őt. Nekem eddig a horror gyerekkorom ellenére is sikerült elég jól gondozni a lyánykámat, mert akartam és kialakítottam a hátteret (kineziolgia, gyereklélektani ismeretek, stb.). A jó hír, hogy a készség szerintem bárkinek tanulható.
És akkor már majdnem mindegy, milyen ideológiájú óvodába vagy iskolába jár.

Trafi: tisztában vagyok a mostani öngyilkos tempókkal. De a jó hír itt is az, hogy vannak olyan emberek is, akik betartják a szabályokat. Tehát nem egyértelműen fekete a világ.

Más téma: nem tudtok véletlenül megbízható asztalost mondjuk 5 km-es körzeten belül?

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Én tudok egy asztalost, szépen dolgoztak, nekünk a konyhabútort csinálták, de nem tudom, mennyire megbízhatóak. Nekünk nem volt gondunk velük, de másoktól hallottuk, hogy csúsztak, nem végezték el rendesen a munkát időre stb.
Ha nem találsz mást és érdekel, megadom az elérhetőségüket.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sorenyes, ha egyelőre nem terveztek kistesót, akkor úgyis felveszik. Ha meg kistesója lesz, nem olyan nagy gáz ám, ha otthon van ő is. Nekem mindkettő itthon van, s bár beírattuk Benit bölcsibe a férjem kedvéért, én igazából nem szeretném, ha menne.S ha nem veszik fel, Emit sem fogom oviba adni jövőre sem. Vagy esetleg csak fél napra. Egyrészt könnyebb is két gyerekkel itthon, mint egyel, másrészt... na ez hosszú lenne,a gyerekek meg bontják a lakást.Majd máskor.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Uxi!

Érdekel az asztalos. Megírhatod itt, de akár priviben is: sztothtimea@vipmail.hu.
Bár most csak 1-2 apróság kéne tőlük, mert a mi jól bevált asztalosunk elég messze van, nem éri meg addig elmenni. Jó lenne alternatíva.

Tervezünk kistesót, úgy jövő ősszel. :) De ha az van, amit itt a fórumon sokan írnak, hogy már a megszületése előtt be kell iratni a gyerkőcöt, akkor én előrelátóan tervezek. Szeretném, ha lenne választásom, ha a lyánykám mondjuk unatkozni fog, akkor mehessen közösségbe.

Titi

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Hát nekünk nincs tévénk, máris egy pipa. Bár azért nagyon remélem, hogy felveszik Keszire oviba a gyerkőcöt! Sajnos annak ellenére sem biztattak, hogy nincs kistesó, mindketten dolgozunk, minden fillérünk ki van számolva, és már eleve közösségből menne Boti, nem kell beszoktatni.

Asztalos a mi házunkban is van, bár nem nagyon ismerem. Meg tudok még a szomszéd utcában is egyet, ő mondjuk volt is nálunk ajánlatot adni, csak aztán nem tudtuk vállalni anyagilag.

Juli

Kép
b.j.
 
 


b.j. írta: Sajnos annak ellenére sem biztattak, hogy nincs kistesó, mindketten dolgozunk, minden fillérünk ki van számolva, és már eleve közösségből menne Boti, nem kell beszoktatni..


Ezt konkrétan az oviban mondták, hogy még lehet így sem veszik fel? :shock: Mert akkor én el sem megyek beiratni Emit...
Vagy amiatt mondta, hogy nem lesz még meg a betöltött 3 éve, mikor ovis lesz?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi! Igen, a központi oviban. Mondták, hogy az 5 éveseket már muszáj felvenniük, és kevés a férőhely. :( Az nem baj, hogy novemberben tölti a 3-at, csak annyi, hogy ha felveszik, akkor ő a szülinapját követő nap kezdhet. 3 éves kor alatt nem engednék a szabályok. Szóval nem minden ovis kezd szeptemberben.

Juli

Kép
b.j.
 
 


Ez azért elég gáz, hogy még így sem biztos, hogy felveszik. :shock:
Én továbbra is azon agyalok, mi lesz itt, ha ezek a gyerekek iskoláskorba lépnek?

Egyre inkább hajlok rá, hogy az ovit is majd Bp-n oldjuk meg.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Sovány vigasz, hogy a zuram ma reggel hallotta a zajládában, hogy támogatni akarják a családi háznál történő ovik kialakítását. Merthogy az önkormányzatok nem győzik.
Hát nemtom hogy ez Titeket érint-e. Az én lyánykám talán már bele fog esni, de nem bizti.

Ki kéne valahogy vívni, hogy ha az állam nem teljesíti a törvényi kötelességeit, akkor az állampolgártól se lehessen adót követelni.
Nem akarunk ez ügyben aláírást gyűjteni? :) Seres Mária mintájára.

Titi

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


És mit hallott?
Valamit én is olvastam, hogy a családi napköziket szeretnék támogatni, de alig volt róla infó.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: