Új privát üzeneted érkezett!

Azt írta az uh. tegnap, hogy fejvégű fekvés,akkor ez már csak a végleges póz,nem? Bár ezt így konkrétan nem mondták. :cry:
A gátam nem feszít.Még!

KépKép
editmaci
 
 


Oksa. Most már akkor ez így tökélyre lett fejlesztve. 8) Benne van a profilomban.
Nemsokára vége a munkaidőnek, megyek fagyizni!
Kedvenc kolléganőm lehülyézett, amiért "fagyizok idegen helyen". Ez a fagyizó, ahol 150 Ft egy gombóc. Szerintetek milyen szar lehet a fagyi? :twisted: :twisted: :twisted: Azért is hülye vagyok, mert fél tízkor akartam tegnap fagyit enni, és "hülye" férjem el is vitt volna... Lesz nemulass, amint teherbe esik. Visszakapja ezt a sok faszságot! :wink: :wink: :wink:
vbea
 
 


Egy rendes férjnek az a dolga, hogy este tízkor fagyizni vigye várandós asszonyát, nem? :wink:
Csajok, Lili kiakaszt. ma egész nap a klaviatúrát püföli. Apának már írtunk levelet. :shock: :lol: :lol:
És áruld már el, hogy Adrinak van otthon fagyigépe? Mert a lakáson kívül minden hely idegen, nem?
Meggy? Tej? Vagy még mindig csak a kóla? És még te nem vagy kívánós?! :roll:
k0im 7nghhtgntttm
iooihziii9999999999999999i ,k>lPOKO.,ÉQ
Ezt Lili írta nektek. Szerintetek látszik, hogy az apja informatikus? :oops: Nem csörgő, meg ilyenek, számítógép... :roll:

KépKép
pedina
 
 

 
 

Hali!
Semmi bajunk, minden ok! Pocok szeret nagyon autózni. Bár tuti nem megyek megint Debrecenbe! Simán 3x majdnem ütköztünk, mert annyira hülyék az emberek. Én tuti összetörtem volna a kocsit, meg magunkat is. Miskolc-Tokaj között nem nagyon vannak ennyire őrültek. Már tudom mire jó annyi körforgalom.
Vettünk pocikrémet. Milupásat. Ja és vettem a gyereknek teát, ami 4 hónaposan lesz neki jó... De olcsó volt. :lol:
Hát ma semmi bajom, de a lábam bedagadt. Érthető ennyi üléstől. De most fogok csak lepihenni.
Edit, annyira ne várd, hogy elfolyik a magzatvíz. Azt olvastam valahol, hogy az esetek 5%-ban kezdődik így a szülés. De hogy hol, ne kérdezd, mert fogalmam sincsen.
Holnap padlószőnyeget fogok takarítani, meg egy csomó minden mást. Majd eldönthetem, hogy mitől fáj a derekam. Szülök vagy csak sokat hajoltam.
Nekem kb. olyan közelinek tűnik a szülés, mint 7 hónapja. Abszolút semmi érzelem, félelem. Semmi. Kicsit várom, de nem annyira, hogy nagyon. Inkább a gyerekre vagyok kíváncsi, hogy milyen lesz.

O.
tokajkincse
 
 


Na, megpróbálom én is ezt az aláírást.

Kép
tokajkincse
 
 


Küldtem nektek képeket...
Úgy látom, ez a szalag úgy frissíti magát, hogy a tegnapi hozzászólásaimon is a mai szalag látszik, vagy nem? Mindjárt kiderül. Nekem még úgyis alakul.
Csajok, sok nőnél beindul a fészekrakási ösztön, takarít meg ilyenek szülés előtt. Orsi, ez nem fészekrakás? Najó, vicceltem.
Ma vicces lesz, egyik kollégám esküvői szertartására megyünk. Kíváncsi vagyok, bár sok kedvem nincs szőrteleníteni, hajat mosni stb. Képzeljétek, a hajam egyre rosszabb, olyan gyerekhaj. Össze-vissza göndörödik és túl selymes. Na mindegy.
vbea
 
 


Kész a takarítás. Rokonok jönnek, így nem halogattam délutánig, hanem 1 óra alatt kicsi férjemmel megcsináltuk. Jobb is így. Holnapra marad így a szőnyegtakarítás, de lehet csak hétfőre. Elég volt a porszívózás is a derekamnak, nemhogy takarítógépes szőnyegtisztítás!
Már csak 25 fok van idebent. Olyan jó. Venti sem megy, így a fejem sem fog fájni tőle.
Az alhasam kicsit fájdogált ma is, bár lassan olyan természetes lesz, hogy fel sem tűnik. Viszont a medencém is kicsit fájdogált már és a cickóim olyan érzékenyek lettek. Lehet tényleg hamarabb meglesz ez a Pocok, mint 18. Egyébként nekem is többet Pocok még, mint Marci.
A babahajat ne is említsd, Eni! A frászt kapom tőle. Eddig sem szerettem, most meg több van és pont elől, ráadásul mindkét oldalon és kis cuki göndör mindenki szerint. :?
Pocid van tényleg! A méhed készül fel és jó kis fészek lesz Emmabenedeknek.

Apa már csak ma van szabin, így tuti kicsikém most fog jönni az elkövetkezendő napokban! :D

Ja, ugye a mensi szerinti 06.30. kilőve! A következő dátum a Diósgyőri Kórház szerinti 07.02., azaz holnap! :lol:

Kép
tokajkincse
 
 


Hol vagytok?

Engem ma leginkább a hűtő környékén lehet megtalálni. Ma rámtört az éhség rémség! Reggel 6-7 szelet vajas-lekváros kalács, kakaó, banán. :shock: Délelőtt egy jó fél doboz fogalmam sincs milyen süti. Valami csokis lekváros. Délre egy nagy adag borsófőzelék, most meg két akkora szelet vajaskenyér! Sok paradicsommal. Máskor ennyit kb. 2-3 nap alatt ettem. Ja, és ugye 3 óra van! :P
Próbálok pihenni, de be vagyok sózva. Most a derekam fáj jobban. Néha a hasam alja. Valahogy úgy érzem lelkileg, hogy 3 napon belül szülök. De lehet csak azért, mert beszéltem Bettivel és sms-eztem Krisztivel. Jól vannak. Fáradtak. Zsombi nagyon hasfájós.

Kép
tokajkincse
 
 


Hali. Én ma rendet vágtam a konyhaszekrényben, főztem, fürdőszobát takarítottam. Lilit apára bíztam, én csak szoptatn jártam be hozzájuk, de úgy látom apánk kissé lefáradt. Mondta is, hogy hát ő nem gondolta volna, hogy Lili így lefárazstja az embert. Fél 10-ig aludtunk kollaktíve, ennek köszönhetően ma nem aludt még vagy csak 2 órát. :wink:
Orsi, Orsi, gyanús vagy te ezzel a nagy kajálással. lehet, hogy másodika lesz az, tényleg. :lol: Meg a pakolás, meg a mehetnék....
Szar lehet, hogy hasfájós Zsombi, én hálát adok az égnek, hogy nálunk ez kimaradt.
Nekem is egy csomó hajam lett terhesség alatt, bár amúgy se volt kevés, és nekem momentán most se hullik. Pedig azóta se szedek semmiféle vitamint...
Betti babáját hogy hívják? Ő is kisfiú, ugye?

KépKép
pedina
 
 


Hát holnap apa egész nap dolgozik. Már 6 körül elmegy és csak este 10 körül jön. Úgyhogy nem kellene szülni. Hétfőn is nappalos lesz, így hétfőn sem kellene. Jó, tudom, nem kívánságműsor! :D Kedd határeset, mert éjszakás apa. Szerda, csüt. teljesen jó! Bár ugye ideális a szombat a maga 07.08.-val. Végülis egy hét. Apának nagy öröme lenne, ha akkor érkezne! Nem gondoltam volna, hogy ilyen nyűglődés lesz ez az utolsó hónap, hiszen bármikor jöhet már. De neked Edina nem kell részleteznem ezt ugye!

Csaba Norbert a Betti kisfia. Édes kis tündérke!

Ja, még fél kiló eper is lecsúszott! Anyós megkérdezte, hogy akarok-e még vacsorázni! :lol: :shock: :lol: Ezek szerint tényleg nagy zabálást rendeztem, mert ő mindig tömött volna! Lehet nem kellene ennem már, mert éjszaka meg fogok pusztulni. Bár még a jégkrémem is ott figyel a fagyóban és nagyon kecsegtet! :roll:

Kép
tokajkincse
 
 


Sziasztok,
Mi vissza esküvőből. De jó, hogy túlvagyunk rajta. Rosszmájú leszek, megnyugtat, hogy másnak sem könnyebb. Itt pl fél órát késett az orgonista, szóval "zene" csak a szertartás végén volt. Jellemző módon egy mindenórás kismamának, nekem, illetve párjainknak nem jutott hely. Amúgy lett volna, de az emberek félnek a madárinfluenzától, vagy a hepatitistől, vagy Isten tudja, mitől, szóval a 4 fős padokba befészkeltek mindenhova 2-3-an. Hurrá.
Nálam is éhség uralkodik. Kívánós vagyok, de semmi konkrétat, csak ennék folyamatosan. Próbálom visszafogni magam, és inkább iszom egy kis joghurtot, vagy eszem dinnyét. István persze minden alkalommal iszonyat boldog, amikor azt mondom, "menjünk mekibe, menjünk fagyizni..." Ilyenkor ő is ehet. És persze rá is vigyáznom kell, mert mostanában hála égnek fogyóban van, csak tartson ki!

Orsi, Te SZÜLNI FOGSZ. Abszolút elkapott ez a megérzés az alapján, amit írsz! Ne görcsölj rá arra, hogy most ne szülessen meg, hagyd, hogy jöjjön a maga tempójában. Akkor akár még Apát is megvárhatja. Izgi. :wink: :wink: :wink:
vbea
 
 


Láttam Betti kisfiát, nagyon tündér. Ő mikor született? Olyan nagynak tűnik a képen.
Eni, mail mindjárt megy.
Lili ma 4 hónapos. :lol: Ennek örömére egész nap fenn van. :lol:
Orsi, front van...Ha nem jelentkezel, tudjuk. :lol: Mármint, hogy mit csinálsz.

KépKép
pedina
 
 


Robi nagynénije szerint is lassan szülés lesz. Állítólag lentebb van a hasam és azért eszek, mert mostmár elfér a kaja is. SZerintem nem emiatt. Férjem szerint is szülés lesz, csak hozzáteszi, hogy előbb vagy utóbb! Úgyis a gyerek diktál majd mikor akar jönni. Meg ha már kint van, utána is! :lol: :lol: :lol: Érzelmileg érzem inkább a szülést, nem a jelekből. Amúgy ma elég kis mocorgós Pocok. Állítólag ez is jel. Lehet nekem már minden az! :wink: Mindegy, kitakarítottam, jóllaktam, kicsit pihentem, cucc összerakva, szóval jöhet! Ja, megyek vacsizni! Most ettem jégkrémet ugye, mert csak olyan kis kacér volt, hogy engedtem neki! Most meg ilyen nem tudom mi a neve nokedlis-újkrumplis kaja, ami olyan, mint a krumplis tészta.
Ja, és sokat is pisilek! Lehet, ha nem is szülök meg az éjjel megpusztulok mert a gyomromat ma tuti kicsináltam. :D

Kép
tokajkincse
 
 


Sziasztok!

Még egyben vagyunk! Most nem érzem úgy, hogy ma szülnék, de ki tudja. Apa melózik, de amúgy mindenki más itthon van, ha menni kellene. Este mindent bekészítettem egy üres fiókba, ami még kell a kórházba, de még itthon is használjuk. Telefontöltő, ilyesmi!

Ma reggel arra keltem, hogy fázom. Már csak 23 fok van nálunk. Ez jobb ,mint a 30, de azért az ablakot becsuktam, maradjon csak kint már a többi hideg!

Kép
tokajkincse
 
 


Drukkolok Orsi! Te már nagyon érzel valamit! :wink: :)
HAJRÁ!
Megfűztem férjet, hogy menjünk mekibe reggelizni. Aztán csavargunk kicsit...
vbea
 
 


Gyermekem szépen vissza feljött. Most a hasam alja tök puha. Apa meg is dícsérte, hogy jó fiú, nem akar ma megszületni! Itt várom, hogy szülök, mikor kell indulni erre képes lesz ám időre 18-20-a körül megszületni. Bár miért lenne tényleg egyértelmű számomra mikor is szülök? Ugye nem volt egyértelmű a fogantatása sem, végig szinte lánynak álcázza magát. Tehát valószínű, hogy pont a szülés lesz kiszámítható! Szertintem meg fog még minket lepni valamivel! :wink:

Edina, mennyiért szoktad venni a P.O. bodykat? Mert találtam egy oldalt, ahol lehet rendelni. Ha ugyan annyi, mint amennyi Miskolcon, megrendelem. A h.u. 1100-1300 az új kollekció, 1080-1150 a mostani. Nekem csak abból kellene, mert r.u., illl. ujjatlanunk van sok, de h.u.-t alig láttam valahol is. Remélem eredetiek. kep.tar.hu/hmarti oldalon vannak fent.

Eni, folyton mekis kaját akartam az elején én is. Persze ott alig ment le valami, így Robi majdnem 2 adag kajcsit evett meg! Nem mintha bánta volna! :lol: Lehet tényleg Benedek lesz! Amúgy nekem nagyon tetszik ez a név, fel is hoztam, de a Berei Benedek mekegős Robi szerint, így el kellett felejtenem! :cry:
Szegény gyereknek mennyi neve volt már, mire kialakult a Marcell. :lol:

Kép
tokajkincse
 
 


Szarakodik a netünk..:(.
Orsi, olyan 1000-1200 körül szoktam venni a Kabócában. Egyszer vettem a Tégelben, de ott tök drága, ha nincs akció. Megnéztem az oldalt, tényleg Prince Olik, van egy-kettő,a mi Lilinek is van. Bár nekem elég egysíkúnak tűnik a mintaválaszték... Ez a virágból kirakott S betű meg a pillangó van szinte minden kislányoson. Eni! Te jártál a márkaboltban, nem? Mind ilyen, tényleg?
És ehhez még postaköltség is jön? Gondolom.
Az lesz az igazi meglepi, ha mégis lány lesz... :wink:

KépKép
pedina
 
 


Ma sógornőm is megállapította, hogy hamarosan szülök. De mi lesz, ha elfolyik a magzatvíz? Hát mondom nem nagy a valószínűsége, de ha így indulna a szülés, akkor bemegyek a kórházba, mi lenne? Mert ha így indul, akkor állítólag nem szabad mozogni, mert a köldökzsinór a nyakára tekeredhet. Ti hallottátok már ezt, mert én még nem! Amúgy is azt olvastam, hogy megfulladni nem tud, mivel ugye kap oxigént, inkább ha a végtagjaira tekeredik és megszorítja, akkor a vért zárja el az agyacskájától. De ez végig a 9 hónap alatt előfordulhat.
Ma olyan hangokat ad ki nekem a pocim! Mindtha szívószállal buborékokat fújnának bele. Olyasmihez hasonlítanám, mint a gyomorkorgás, de a méhem. Ja, meg folyik a tejcsim. Bár ez nem új dolog, már 1,5 hónapja csinálja néha.

Én találtam jó bodykat, amik tetszenek nekem. Nem hinném, hogy sok lenne a postaköltség,bár ki tudja. A postától kitellik miinden! Elméletileg 2 kg-ig fel lehet adni ajánlott levélben is, csak ha utánvétes akkor nem tudom mennyi. Megpróbálom a mailcímét előkeresni a nőcinek és megkérdezem. Ha felmegyek Miskolcra a villamosjegy lehet több, mintha ide hozzák házhoz! Ja, valaki írta, hogy érdemesebb ezekből a P.O.-ből eggyel bagyobb méretet venni, mert rossz a számozása. Te tapasztaltad ezt?
Ma nekiültem és lemértem centire a bodykat. Hát volt olyan, hogy 62 és 74 egyforma volt. Erről ennyit.

A Milupás pocikrém jónak tűnik. Még mindig nagyon ronda, de már legalább nem lilás-piros, csak piros. Robi imádja az illatát. Lehet fog használni. Az utóbbi 3 napban rengeteget nőtt a pocak.

Kép
tokajkincse
 
 


Ja, mondtam Robinak, ha ő vágja el a köldökzsinórt, előtte nézze meg milye van! Láttam a kukiját én is, ennyire azért nem nézhettem félre! Bár nem ez lenne az első eset!

Kép
tokajkincse
 
 


Valóban vegyél a Prince O.-ból eggyel nagyobbat, mint kéne. Nem rövid, inkább keskeny, de emiatt rövidnek tűnik. Lilire a 68-asok éppen jók...Tudom már miért nézik mindig idősebbnek! A babaszobán néztem a súly-magasság görbéjét: a súlya is töb, min az átlag, de a hossza kilóg a táblázatból :shock: .
A köldökzsinórral magzatvízfolyás esetén csak akkor lehet gond, ha hirtelen zúdul ki a víz,mert akkor magával ránthatja. De szerintem vízfolyással az amerikai filmekben kezdődnek a szülések, amúgy elég ritkán. :lol: Szóval csak nyugodtan. Nagyon meg kell szorulni a zsinórnak, hogy gondot okozzon.Amúgy sógornőd szerin tmit kéne tenned? Lefeküdni otthon és Robit szalajtani a helyi bábáért? :lol:
Postaköltségről annyit, hogy Sanyinak valami 500 Ft-os matrica 1600-ra jött ki utánvéttel.

KépKép
pedina
 
 


Hát mondom a posta csinál érdekes dolgokat!

Jobban szeretem én is megfogdosni a dolgokat és a vásárlás élménye is megvan, ha "élőben" veszem meg. Majd meglátjuk. Úgysem fogok itthon ülni folyton, mert van egy gyerekem! 56-62 rucija szinte mind megvan. A 68 meg ráér!

Nem tudom mit kellene tennem, azt nem mondta. Reménykedem azért, hogy itthon lesz Robi és együtt tudunk bemenni, végigcsinálni. De nem kérhet 2 hónap szabit, mert várandós a felesége. Egyet, hogy lehet szül a feleségem, egyet meg mert a gyerekkel akarok lenni.

Megint csuklik... Már nagyon fejlett tüdeje lesz!

Kép
tokajkincse
 
 


Orsi, eszméletlen nagyot nőtt a pocid!!! Nemrég irigykedtünk, hogy alig van hasad, na most bőven úgy nézel ki, mint egy mindenórás kismama. Bár én még nem "estem túl rajta", szerintem nem kell parázni a köldökzsinórtól. Egy csomó baba születik úgy, hogy a nyakán van. Nekem 3x. :roll: És itt vagyok. Ne is higgyetek el minden marhaságot. Annak idején azt mondták a szüleimnek, hogy örülhetnek, ha szellemileg ép maradok, mert fizikailag biztos nem. Koraszülött voltam, azért ezt hozzáteszem. De kutyabajom. :wink: Nem elkettyenni! És a sok marhaságot nem megenni!!! :!: :!: :!:

A Prince Oliver bodyk nagyon vegyesek. Emmabenedek első ruhadarabja, amit küldtem, az is PO. Lányosban van olyan, amin kancsó van (vagy mi a neve, amiből locsolják a virágokat), van homokozóvödrös is, és sokféle csíkos. Elmegyek már a "márkaboltba". Kívülről nem valami bizalomgerjesztő a hely, de az a hivatalos PO márkakereskedés, azt hiszem.

Lányok, tök rákattantam a mekis kajára. Már rángattam magamra a ruhákat, amikor hirtelen le kellett ülnöm. Az egészből az lett, hogy egy órán keresztül feküdtem, nyálam folyattam, nagyon szarul voltam. Ez terhességem eddigi legrosszabb hulláma volt. Mostanra enyhült csak, úgyhogy nem nagyon csavarogtam, mekiről meg szó sem volt. :cry:

Azért elmentünk a nagy baby outletbe. Még jobban utálom. Nincs ott semmi. Vagyis addig ok, hogy pelenkázófeltét van 400-ért, de ki veszi meg, ha tiszta retek (ki tudja, hol tárolták). A Brendoné az outlet, és oda hurcolja az összes selejtet. Fúj.

Férj ma már harmadjára aludt el. Akkor ki is a fáradékony? :shock:
vbea
 
 


Eni, nem tudom mit csinált ez a Pocok, de 3 nap alatt jól megnőtt! Lehet csak máshogy fordult, de bálnának nézek ki, az biztos! Nem baj, mindig ilyen kerek pocit szerettem volna, de sosem vot ilyen. Most kigyönyörködöm magam.

Kép
tokajkincse
 
 


Megnéztem Orsi a 3 héttel ezelőtti képedet. Tényleg feleakkorának tűnt a mostanihoz képest. Hááát. Drukkolok. A lényeg, hogy össze vagy pakolva, fel vagytok készülve. És ne parázz semmin! És kérlek, ezt azért közöljétek velem 6 hónap múlva! :D
vbea
 
 


EmmaBenedek szalagja most már igazán uniszex!!!
vbea
 
 


Annyira nagyon nem parázok. Csak már így az a rossz, hogy nem tudod meddig is vársz még! :lol:
A doki 3 hete mondta, hogy nagy gyerek! Akkor most mekkora? :lol:

Kép
tokajkincse
 
 


Sziasztok! :D
Tök jót pihiztem a hétvégén,de azért már jó itthon! :P
Jó hűvös volt,és elég jól is aludtam, nem is mentem csak vagy 3x-4x ki wc-re éjszakánként. :lol:

Mondjuk nem volt valami gazdaságos hétvége,mert amikor hazajöttünk látom, hogy két napig ment a ventilátor itt magának,meg még a fürdőben is égve hagytuk a villanyt! :cry:

Orsi,tényleg sokat nőt a pocakod! :D
Eni,már te is alakulsz! :mrgreen:

Engem mindenki megbiztatott, hogy biztos már csak néhány nap van hátra,nem húzom 22-ig! Sok okos nőgyógyász jelölttel találkoztam! :roll:

KépKép
editmaci
 
 


Edit, csak 4 nappal vagy utánam kiírva, úgyhogy lényegében te is szülhetsz bármikor, nem?
A Tégelben olcsó lesz a jó minőségű zenélő-forgó! Most néztem az akciós szórólapot a neten!

Kép
tokajkincse
 
 


Locsolókanna, Eni... :lol:
Na, e havi kérdésünk: Edit vagy Orsi, Orsi vagy Edit?Mármint, hogy ki szül hamarabb. :lol:
Orsi, tényleg óriási a hasad..
Voltunk sétálni, Lilit először ültettem fel a babakocsiban.Élvezte. Aztán a játszótéren néztük, hogy hogyan játszanak a gyerekek:Lilinek hódolója is akadt, egy kisfiú hívta homokozni, és végtelenül elkeseredett, amikor mondtuk neki, hogy Lili még nem tud homokozni. :lol:
Csajok, eszméletlenül hamar megnőnek ám. Lili tiszta mosoly, egyfolytában kommunikál, gügyög, kacag, forog stb. stb.. Minden nap van olyan pillanat, miért érdemes volt élni... :lol:
Nézzétek milyen nagy lányom van:
Kép
Kép

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok! :D
Megint túl vagyok egy átalvatlan éjszakán! :cry: Sebaj,lassan kezdem megszokni! :wink:
Edina,tényleg hatalmas már Lili! Olyan aranyos! És milyen nagy haja van még mindig? Nem ritkult meg neki? Anyu nekem mondta,hogy én is hatalmas frizurával születtem,csak néhány hét alatt kihullott. Az összes kiskori képemen tök kopasz vagyok! :P

Képzeljétek,hétvégén senkinek nem tudtunk már meglepetést okozni!
Gondoltam majd mindenki fogja kérdezgetni,hogy mi lesz,fiú?lány? Erre senki! :( Hát kiderült, hogy csütörtökön az anyós már mindenkit leinformált telefonon! :roll: Még jó, hogy hagyta, hogy az anyámnak én mondjam el! :shock:

Mivel még semmi "lányosat"nem vettem, ma amíg nincs olyan meleg útra kelek! :lol: Csak nem találom a Brendonos kuponokat,olyan béna vagyok. :roll: Remélem nem Imi dobta ki,mert akkor olyat kap! :P

KépKép
editmaci
 
 


Jó vásárlást Edit!
Lili haja kissé megritkult, de csak oldalt, és már az is visszanőtt. Gyakorlatilag punk frizurája van, mert a feje közepén van hosszú haja. :lol:
Anyós lelkes. Az enyém is megkérdezte, de csak azért, mert a szomszédok kíváncsiak. Megkérdeztem, hogy őt esetleg nem érdekli? :roll: Rájöttem, hogy Lilinél bajban vagyok melegebb ruhákkal, úgyhogy ősszel nagy bevásárlást kell csapni. Tudom, úgyse bírjátok megállni, de tényleg ne vegyetek egy méretből soka ruhát, mert pillanatok alatt kinövik. Lilinek van egy csomó olyan, ami csak párszor, vagy egyszer sem volt rajta...
Ha mailt küldtök esetleg, nem bunkóságból nem reagálok, csak a szolgáltatónk momentán nem engedi be a maileket...

KépKép
pedina
 
 


Edit! Én odaadnám neked a Brandon kuponokat, de Lili tegnap megkaparintotta őket, és szétrágta... :oops:

KépKép
pedina
 
 


Nekem már most van 1-2 tipegő meg body,amit szerintem nem is fogok tudni ráadni,mert ugyan 56-os,de olyan picikék. :(
Tényleg nehéz megállni, hogy ne vásárolja magát halálra az ember! :D
56-os,62-es méreteket már nem is veszek, mert azokból már van egy raklap!De annyi szép dolog van! Jobb is hogy már nem nagyon bírok mászkálni a városban! :P Azért még a Tégelben a zenélős-forgós valamit még megnézem,csak oda Iminek kell kivinni! :mrgreen:

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!

Édes kis tündér csajos Lili! Lehet, ha nektek Lilitek lesz, én szülök 11-én és akkor nektek névnap, nekünk meg szülinap lesz! :lol:

SZerencsére jól alszom. Néha mikor hasra keveredek kelt fel, hogy nem fér el így sem, ne szórakozzak! Olyan 4 körül kelek fel, mert akkor már nagyon kell pisilni.

Mit szeretnél a Brendonból, Edit?

Ja, írt a P.O. csaj. 4-5 body postaköltsége 340 ft és keddenként hozza el a rucikat. Utána postázza. Még átgondolom.
Tegnap rakosgattam ki a ruháka t és úgy gondoltam elég lesz ennyi. Csak vettem pár ujjatlan tipegőt és ahhoz kellene h.u. body. Gondolom hoznak is majd rucikat látogatók is.

Ja, így a 07.02. is kilőve. Most a védőnő szerinti 8-10 jön! Ma is teljesen semleges napon van érzelmileg, szerintem ma sem szülünk.

Kép
tokajkincse
 
 


AZért akarok várni egy kicsit én is a bodykkal, mert nekem még kb. súly sincs Pocokkal. Lehet ő is nagy lesz. Én 2200, apja 1900 g volt. Lehet összeadjuk a kettőt! Most fogadásokat kötünk a súlyáról és magasságáról! Kíváncsi vagyok ki áll majd közelebb! Hülye szülők! :oops:

Kép
tokajkincse
 
 


Hát most majdnem kihagyott a szivem! :shock: A Rossmannos újságban egy 76 db-os Pampers pelenka 6999 ft!!! :evil: Jó,hozzácsaptak egy csomag törlőkendőt,de az nagyon sok!
Nekünk a legkisebb méretű Huggies pelenkából van 2 csomag,meg kaptunk ajándékba vagy 40 db.Pamperst is hozzá! Most az anyóstól kaptunk a héten egy duplacsomagot abból az új Pampersből amit most reklámoznak (sleep &play),az 4-9 kg-ig jó! Egy darabig nem kell venni,de ez azért nem olyan sok! :cry:
Edina,nektek mennyi pelus megy el egy nap? Gondolom amikor még kisebbek akkor több,nem?

Ja,bocsi,most látom, hogy 2x76db! :roll:

KépKép
editmaci
 
 


Csak két apróságot,a melltartóbetétet,meg a teát akartam megvenni. De lehet, hogy Imi fogja tudni, hogy hol van,mert pénteken pakolt itt a számítógép körül,és itt voltak a kuponok is,de nem akarok most mindent feltúrni! :shock:
Ujjatlan tipegőt még én is szeretnék venni,mert ami van,az szinte mindegyik ujjas!

Én tegnap hittem azt,hogy megszülök,mire az autóval hazaértünk! Pedig óvatosan vezetett Imi,de belefáradtam mire hazaértünk,és a pocakom is olyan kemény volt! Szerencsére ma reggelre már jól voltam! :D

KépKép
editmaci
 
 


Hát az én szívem is megállt a Pampers árától. De még 2 csomagnak is drága. A nagy Huggies most 2800 Ft a DM-ben és a Corában is. Legutóbb olyat vettünk, az 78 db-os. Nem tudom, hogy ez 78 db-os-e, vagy a darabszámot csökkentették, és "elfelejtettek" szólni róla. Én senkit nem akarok se le- se rábeszélni semmire, de nekünk a Pampers nagyon nem jött be az 1-esnél nagyobb méretből. :evil: Amikor egy nap 6-szor öltöztettem Lilit, az azért gáz volt....Ott untam meg, és eltettem neki játszani. Majd jó lesz bele babát pelenkázni! :?
Hogy mennyi fogy? Ez változó. Általában számolhatsz úgy, hogy minden szopi előtt cserélsz, kivéve éjjel, és akkor olyan 6-8 db. De ha olyan babád lesz, aki minden szopi után kakil, akkor vagy szorzod kettővel, vagy szopi után cserélsz pelust. :idea: Amúgy az embernek ingere van folyton pelenkát cserélni, de nem kell, pl. Lilinek egy időben hobbija volt akkor pisilni, amikor alátettem a tiszta pelust. Aztán rájöttem, hogy eg ypelusban ált. nem egy pisi van, és nyugodtan be lehet csomagolni a pisis pelsuba, hiszen tényleg tök száraz a felületük..

KépKép
pedina
 
 


Most jöttünk meg a kórházból. Szegény Férj. Amúgy is hisztis kölyökként viselkedik, ha valahol várni kell... Rábeszéltem, hogy jöjjön velem, úgysem tart sokáig, a főnöke meg szabin van (nagyon nem hiányzott volna a munkahelyén). Doki kiírta a vizsgálatokat (jaj, nagyon édespofa volt ismét :wink: ), és átküldött a rendelőbe. Korrekt volt teljesen, mert kb 70 perc volt a labor (pisivel egybekötve) és az EKG. István mégis úgy viselkedett, mint akinek 2 napot kellett volna ott ülnie. Aztán hazahozott, és elviharzott dolgozóba. Szerintem soha többet nem jön velem orvoshoz. :shock: :shock: :shock:

Én meg itthon készülök a táppénzes időszakra. Mosok, dvd-zek, fogok aludni, és megcsinálom életem első zöldséglevesét, aminek semmi köze a zacskóhoz. :wink:

Lilit megeszem. Ezt már mondtam. Tényleg meg kell zabálni, annyira helyes. Tök jó, hogy írtok a pelenkáról. Nekem eddig gőzöm sincs. De mindazok alapján, amit Edi mondott, Huggiest próbálom ki a kezdetektől.

Segítsetek. Hogy fogom felöltöztetni a picit februárban? Ismerem az alapszabályt, hogy egy réteggel több mint rajtam ... :idea: Na de az mennyi? Gondolom, rövid-vagy hosszúujjú kombidressz, aztán egy vastagabb tipegő, még egy pulcsi és úgy az overall, vagy még kell valami harisnya is? Halvány gőzöm sincs, hogy milyen 56-62-es ruhákat nézzek... :?:

Majd még jövök. Edit-Orsi; HAJRÁÁÁÁÁÁÁÁ!
vbea
 
 


SAnyi velem egyszer jött el tanácsadásra, mert szabin volt. Mindig max. fél óra alatt végeztem, mert a doki folyton késett, nekem meg tudta a védőnő, hogymáshol vana dokim, behívott, megmért, vérnyomás mehettem. Na, akkor 3 órát ültünk ott. Utána mentünk UH-ra a dokimhoz, ott is voltak vagy 20-an. Úgyhogy nekem S. nem hozott ilyen szempontból szerencsét. Egyszer UH előtt talált eg yismerős apukát, és kivonultak ez autókhoz beszélgetni, és acsaj mondta, hogy rosszabbak, mint a gyerekek: hozni kell nekik enni, inni, játékot és gondoskodni róla, hogy ne unatkozzanak,mert akkor nyűgösek lesznek... :lol: Számos oka van annak, hogy nem a pasik szülnek, de szerintem ez is az egyik.
Eni! Hosszú ujjú body, hosszú ujjú tipegő, harisnya, pulcsi, overall, két sapka, pléd. Akartam neked mondani, hogy gyere MSN-re, de az se megy :twisted:
Gyerekem nyűgös... Vasalnék, de itt aludt el, és nem akarok mellette zörögni... :( :?

KépKép
pedina
 
 


Legközelebb tényleg nem viszem magammal Istvánt. :lol: :lol: :lol: Most is csak lusta majom voltam. Nem megy metró, csak pótlóbusz, és nem volt kedvem keresztülbugázni a városon...

Akkor úgy vegyek 56-62-es bodykat, hogy hosszúujjú kell kintre? Bentre a 24 fokos szobába tökéletes a rövid ujjú body, plusz a hosszúujjú tipegő. :roll: Jó, hogy mondod, Edi.

Én gépnél vagyok ma. :wink:
vbea
 
 


Pelus: azt hiszem 5 db-ot adnak a kórházban, ugye? Na, én azért csomagoltam be a cucchoz, mert nem fogok senkinek könyörögni, hogy adjon még plusz 1-2 db-ot. Mi is Huggiest vettünk, mert nem tudtuk, milyet is vegyünk elsőre 2-5 vagy 3-6 kg-ig. Ebből volt 2-5 kg-ig kis csomag, meg a liberoból. Valahogy nekem ez szimpibb volt. Lehet csak a Micimackó miatt, aminek ugye semmi szerepe nincsen a minőséget illetően. Előkerült 2 Libero minta, amit még a védőnő adott az első alkalommal, vettem dm-es mintát is. Ezalapján a Huggies nyert, így gyerek nélkül... Pamperst nem vettünk, nincs is minta. Majd kiderül mi válik be. Szilvinek jó a Pampers azt hiszem azt írta, sógornőm a Liberót szerette. Mindenesetre jó kiadás lesz havonta a pelus,az biztos.

Robi engem sokat elkísért tanácsadásra is. Szerencsére elég türelmes!

Fogalmam sincsen hogyan kell majd öltöztetni a gyereket! Meg ez az időjárás! Egyébként nem értem, hogy miért nincsen minden évszakban minden ruha. Pl. nyáron ok, hogy van vékonyka kis tipegő, de a másik 3 évszakot illetően ha azt vesszük a gyereknek mindegy, hiszen a szobában úgyis egyforma hőmérsékletet kell biztosítani, nem? Mármint télen mindenhol csak plüss rugi volt, h.u body, most meg alig van olyan bolt, ahol van h.u. body. Ebből a szempontból a Kabóca a legjobb. Ott úgy nagyjából minden van mindig! Most szerintem h.u. body+ ujjatlan tipegő vagy ujjatlan body+ h.u. tipegő itt bent a szobában, ha ilyen 23-24 fok lsz. Ha melegebb, akkor r.u. body kisnacival. Van két plédije, ha azok melegek lesznek, akkor pelus lesz takaró. Utána majd kiderül. Ha az anyjára üt, akkor majd meg akar fagyni mindig, ha az apjára, akkor nem.

Anyukám is már overallt akart venni, de nem tudta hányasat. Hát ez az, amit tényleg felesleges még megvenni, hiszen nem is tudjuk hány kiló lesz, hogyan fog fejlődni. Alacsony és ducika lesz vagy éppen a magassága miatt kell majd a nagyobb ruha! Valahogy mindig ki tudja választani azt, ami teljesen felesleges! Mondtam, hogy együtt megyünk vásárolni, mert nekem nehogy kiadjon egy csomó pénzt olyan dologra, ami sosem lesz a gyereken! Remélem lesz a látogatóknak is annyi esze, hogy 62-68-as ruhákat hoznak! vagy ne reménykedjek?

Kép
tokajkincse
 
 


Hát, nálunk nagyobb rucikat hoztak, az intelligensebbje meg megkérdezte, hogy mit hozzon és mekkorát. Kivétel anyós a 98-as tavaszi kabáttal... :shock: :wink: :evil:
Csajok, én amondó vagyok, hogy nem kell 56-os body, meg tipegő. Lili a 6. hétre kinőtte őket. És kisebb volt, mint az Editék Lilije MOST! Mi a 62-es tipik ujját felhajtottuk, a lábára meg zoknit húztam, így nem tudta kihúzni a lábát a lábfejéből és kidugni a patentok között. Nagyon leleményesek ám! :lol: i,l2,,,,,,,,,,,,,,iO2Q Meg kellett engednem, hogy írjon, mert kezdett hisztizni... :oops: Amúgy a plüss tipegőkkel nekem az a nagy bajom, hogy kiszakad belőlük a patent pillanatok alatt... :shock:
Lili első rövidujjú bodyja 68-as volt. Azt csak nyárra vettem neki. Most itthon vagy csak az van rajta, vagy semmi, csak egy pelus.
A Rossmannos és DM-es pelusok sem rosszak, én most a babatáskába Rossmannos törlőkendőt vettem, mert csak abból volt kiscsomag. Elég jó árban van, és nem is drága. Amúgy mi itthon a rózsaszín Niveát használjuk.
Overall. Mi kölcsönbe kaptunk. Arra az egy hónapra tökéletes volt, amikor kellett. A kabátja 68-as, kb. 20-szor volt rajta. 3500-ért. :evil:

KépKép
pedina
 
 


Mi is áttértünk a Huggies-ra, sokkal magasabb a derékrésze mint a pampers/Liberonak. Eddig bevált, szerintem ennél is maradok.

Orsi, nekem maradt 1-es Pampers pelusom, ha akarod postázok neked párat hogy kipróbálhasd, ez az 1-es tényleg jó volt, a többi már nem annyira jött be. Nekem a Liberótól annyiban jobb volt, hogy sokkal vékonyabb és keskenyebb, nincs akkora csomag a lába között. A Libero valahogy jóval vastagabb mindegyiknél.

Hétvégén lagziba voltunk, anyós-pajtás volt a gyerkőccel. Úgy nézett ki, hogy jöttünk-mentünk: először a Polg.Hivatalba volt utána hazaugrottunk etetni, és csak a vacsira mentünk vissza már. Hát ne tudjátok meg. 1/2 6 kor jöttünk el otthonról, anyóst hívtam majdnem félóránként hogy minden ok-e, tejcsit fejtem le + fagyóból is vettem ki hogy elég legyen. Tiszta gyomorideg voltam, hogy megeszi-e, vagy nem , mert még nem voltunk ennyi ideg távol tőle. Szerencsére megette. De én többet nem hagyom itt senkire (pedig nem volt semmi gond, nem sírt, meg semmi) de nekem úgy hiányzott!!!!! Tiszta ideggörcs voltam, mihelyt lehetett jöttünk is haza. Olyan szar volt!!!

KépKép
sz.szilvia
 
 


Edina, képzeld, Zsombor alig akar hason maradni, vagy 2 percig bírja. Mi lesz ebből.... Majd a hasamra fektetem, hátha...
Most húzza a lóbőrt... Már kezd sikongatni, kacarászni, nyomni a dumát ezerrel. Tök cuki. Olyan jó amikor már így kommunikának , én már alig várom, hogy beszéljen!!!!

Lili nagyon édes kis csaj!!! Már jó nagy!
Most nézegettem a "régi" fotókat. Zsombor is olyan sokat nőtt! Hurkásodott!

KépKép
sz.szilvia
 
 


Apropó, ki tudja hogy van a legifjabb Zsombi?
sz.szilvia
 
 


Hú,az öltöztetéssel én is bajban leszek! Magamat sem tudom néha rendesen felöltöztetni! :D
Ha ilyen melegek lesznek nem is kellenek tipegők!

Orsi,én is raktam be néhány pelust,meg egy kis csomag popsitörlőt is a kórházi csomagba,nem akarok én sem könyörögni 1-2 pelus miatt! :shock:

KépKép
editmaci
 
 


Ja,képzeljétek anyós hívott délelőtt,hogy mi újság velem, mert tegnap elég fáradtnak tüntem az autóban amikor jöttünk haza! (mint írtam nem nagyon élveztem) Már aggódott, hogy szülök! Azt mondta, hogy meg ne tegyük vele, hogy nem szólunk neki ha indulunk be a kórházba! Persze ezt az anyám is kérte! :?

KépKép
editmaci
 
 


Edit, úgy látszik minden anya ilyen! De majd ha a Te Lilid szül, akkor is legyen ez eszedben! :P

Nekünk rengeteg 56-os ruhánk van. AZt vettem is az elején ugye és sógornőmtől is szinte csak azokat kaptuk meg + 1-2 62-t.

Edina, ha lenne időd lemérnéd nekem A P.O. bodyk hosszát és szélességét? Amiből van otthon. Nem olyan fontos, mert még úgysem rendelek 1-2 hétig.

Ja, Edit lehet te el is felejtheted az 56-t mindenből, ha ekkora nagy lesz Lili!

Pici Zsombiról nem tudok semmi újat! Olyan rossz, hogy nincsen netük!

Kép
tokajkincse
 
 


Ezzel a "szóljatok, ha beindult a szülés"-sel engem sírba tudtak vinni. Minek? Hog ymég több ember idegeskedjen? Anyámat írtam már, hogy horror volt... :?
Szilvi, Lili se szeretett hasalni, nem is aludt úgy pl. soha. Én meg nem erőltettem, max. 5-10 percre hasra tettem naponta. Ahhoz képest egy hete hátról hasra fordult, azóta is egyfolytában gyakorolja. És elvileg ezt egy hónappal később kellene. :) 3 hónaposan annyira utált hason feküdni, hogy a hátára fordult, ahhoz képest most fél másodperc alatt hason van, de ha megunja, nekem kiabál, hogy fordítsam vissza, holott TUDJA!!!! :P Nagyfrász. :P
Az első távollétet nálunk is én viseltem nehezebben, nem a gyerek. Pedig az csak 2 óta fodrászkodás volt. :oops: Lili most kezd anyás lenni, már bújik hozzám, nyúl felém, ha azt akarja, hogy felvegyem, ha idegent lát, belebújik a nyakamba. :lol:
Hogy viseltétek az első szurit, Szilvi? Nekünk holnap lesz az utolsó, aztán már csak nagylánykorában kap! A BCG-je megeredt már?
Na, most telefonált anyám, mindjárt jön. Legalább lesz, aki viháncol Lilivel, én meg végre kivasalok.
Szerintem nálunk hétvégén sáskajárás lesz, egy hét múlva Lili-nap.. Pedig épp kezdtem kiheverni a babalátogatókat, amikor jött a gyereknap. Most az is elmúlt...Nem tudom, ti hogy lesztek vele, de én már annyira untama jópofizást, a standard kérdéseket és válaszokat, a készenlétben-állást, a chips, kóla, sütike-pakolgatást. De tényleg leginkább azt, hogy mindenki később jött, mint ahog ymondta. Néha szívem szerint elzavartam volna őket a picsába, hogy direkt akkorra hívtam őket, amikor Lili már evett, ébren van, vagy úgy etettem, hog yjó legyen, és képesek voltak órákkal is később jönni. :evil:

KépKép
pedina
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?