Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ági!

A többi smile-t be tudod illeszteni, ha beírod a következő parancsokat. Amelyeket a Társalgó(balfelső sarok)-formázás-egyéb formázás-képek...-clipart parancs után(táblázat) van egy index link-ben találod. Remélem megtalálod.
Szia Jolka De azért küldöm mail-be is.

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Ági mi is a mail címed? Nincs itt a táblázat. Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Tünde!
Köszi az infót, akkor megyek holnap az Új utcára. Hát nem tudom, hogy honnan veszem, hogy a P.O. márkás, mindenesetre nem a legrosszabb fajtából való és nem is noname-s. Írtam, hogy nekem nem vált be, de sokan szeretik, innen is.
Nekünk vannak S.Oliver-es dolgaink. Nagyon szeretjük, gyönyörűek. Általában vmilyen alkalomra kapta Flóra a keresztanyjától, aki nem sajnálja rá a pénzt. Mi is vettünk neki pár dolgot, de általában használtan a szomszédtól, aki szinte csak ilyenekbe öltöztette kismanóját. Mi meg olcsóbban megvettük, szép állapotban.
Anita nem volt, mert síelni ment. Szerintem ezért nem tudtad te sem elérni.

Anita2!
Nekünk nem fog működni a tv-zés. Nem is érdeklődik, meg mi sem díjazzuk még. Azt viszont nem tudom, hogy kellene maradásra bírni, mert folyton pörög, egy percre sem ül meg.
A Cora jó nagyon, nekem jobban tetszik, mint a Tesco (amit utálok egyébként). Csak hát ugye Debibe kell érte menni.

Jolka!
Én is megnéztem az Ottót. Szerintem simán van benne rád való méret, és nem is óriási. Ja, és nemsokára jösz tornázni, úgyhogy kitartás addigis!
Azért viszünk bodyt, mert azt kértek, de a P.O. jó lesz, mert láttam, hogy hazsnálnak olyat.
Flóra egyenlőre jól van, de mindenki azt mondja, hogy 7-10 nap múlva jön ki a láz vagy a kiütés. Jó lenne persze, ha egyik sem jönne elő. És újra menni kell 18. hónaposan az új rend szerint.
Itthon lesztek hétvégén?

Csilla

Kép
nycsilla
 
 

 
 

Jolka!!!
Mi is holnap megyünk miskolcra és a corába is benézünk!!
Ott is lesz ez a babafotózás szerinted??Mettől-meddig??Remélem addig még benézel és tudsz válaszolniKép
Nem semmi mit csinált manó a ciciddel!Nekem annak idején azért kellett b.védőt venni,mert a rossz technikája miatt kisebesedett és vérzett!Szóval tudom mit éreztélKép
Tünde!
Ha a PO body nem márkás akkor mi az?Az ára már így is magasan több,mint egy átlagos body!!!
Csilla!
Az S.oliver dolgok kb. mennyibe kerülnek??Csak kíváncsi vagyok,mert ha tényleg olyan drága,nem nézünk be soha!
Na csak ennyit akartam hirtelen!!
Ági
csagi
 
 


Szia Ági!

Nem tudom, hogy a miskolci Corában lesz-e fotózás. A debreceni rádóban hírdeték a fotózást. Szerintem, csak itt lesz holnap. Viszont egész nap lesz.

Szia Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Köszi Jolka!
Hátha lesz ott is,de mindegy ígyis-úgyis bemegyünk!Címem:csagi19@freemail.hu
Tünde !
Neked akartam még írni hogy a skype is elég jó,de van egy még jobb:MSN messenger!Én ezen szoktam chatelni,de van skype is!Ha gondolod keress utána mert nagyon jó!!!
Ági
csagi
 
 


Végigolvastam a heti termést. Nem kevés :-)))
És akkor most sorban a válaszok:

Jolka, még nem végleges a konyhám színe, és nem bútorlapból lesz, legalábbis nem abból az mdf-sarkosból, hanem tetszik az ún. szappanmintás, ez sima, de a sarkai szépen le vannak kerekítve. Két színből lesz, tetszik a kék is, meg a cseresznye is, de nem akarom, hogy sötét legyen. Ez a program egy kicsit korlátolt volt a színválasztékban, csak a forma miatt készült. A kék-vaj összeállításra kapásból mondták az egyik helyen, hogy az csúnya, nem használjuk, de én meg nem szeretem, hogy ha más mondja meg, hogy nekem mi tetszik. Én fogom nézegetni. Itt mondták azt is, hogy sarokba nemrakunk fiókot.Pont. Hát, én raktam. Most is van fiókom a sarokban, az újon is lesz. Meg lehet oldani. Ezért is terveztem meg én, mert ha tanácsot adnak, azt szívesen fogadom, de helyettem dönteni ne akarjon senki, csak azért, mert ő képzett lakberendező, vagy tervező, vagy mittudoménmi. Tetszik nagyon a bordó-vaj is, de rájöttem, hogy az valahogy nem illik a konyhámba. Marad a kék, vagy a cseresznye, ami a vajszín világosít. Majd meglátjuk.

Petra!
Nem tudom, milyen táblázatról van szó, bár mintha említette volna már valaki, de aztán esett több szó róla. Ha lehet, megnézném előbb, utána nyilatkozom :-))

A szoli kérdés úgy látom, megoldódott, én is így gondolom, hogy mértékkel lehet. Bár, ahogy visszaemlékszem, én egy nyáron szoptattam, de akkor valahogy nem is kívánkoztam se a napra, se a szoliba. Bizony, hóka voltam. Lehet, azért, mert a picúrt is óvni kellett a naptól, hát én se mentem :-))

Jaj, a hajhúzós gyerekek:-))
Az enyém is ilyen, de néha már az agyamra megy. meg lehet únni. Azt hittem eddig, hogy minden gyerek beéri valami plüssállattal, vagy pelussal, csak az enyém ilyen, hogy anya haja kell. Most már kezdem azt hinni, hogy ez a szopis gyerekek sajátossága. Na, de hogy még 5 évesen se hagyja abba, ez már kicsit sok. Mondanám, hogy próbáljátok leszoktatni, mert később zavaró lesz, de én is próbáltam, és nem sikerült. Volt egy elég rossz időszak, amikor húzta a hajamat elalvásnál, és még kicsi volt hozzá, hogy megértse, hogy nekem fáj. Most már észbe kap, érti, hogy nem okozhat fájdalmat, de a piszkálásról nem mond le. Ha öltöztetem, leguggolok hozzá, olvasok, tv-t nézünk, ölbe veszem, mindig egyből a hajamhoz nyúl. Reggel nehezen formába hozom a hajam, egy mozdulattal széttúrja. Lehet, ez vár rátok is, job felkészülni :-))

KépKép
simsi
 
 


folyt.köv.

Bilizés. Ki is kérdezte? Csilla?
Szóval, nálunk kimaradt a bili, egyszerűen nem volt hajlandó ráülni, én meg nem erőltettem. Különben is, azt látta, hogy mindenki a wc-re jár, természetes, hogy ő is. Eleinte ott guggoltam előtte, és fogtam, hogy bele ne essen, de hamar megtanult egyedül ülni. Csak egyszer esett bele, :-))) de nem vette el a kedvét, mi nevettünk rajta, hát ő is nevetett. 2 éves kora után szokott le a pelusról, de az is közrejátszott, hogy akkor pont németországban voltunk, és azt mondtam, hogy itt drága a pelus, nem veszek, amit hoztunk, azzal ki kell húzni hazáig, tehát tessék a budiba pisilini. Ha sikerül, kapsz egy csokit. Nem kellett ott pelust venni, és ez a csoki módszer egy darabig még itthon is működött. Persze, ez így utólag olyan egyszerűnek hangzik, pedig nem volt annyira az.

Megnéztem én is a képkereteket, nagyon jó kis oldal, csak mivel angol, én elég nehzen igazodom el rajta. Az ingyenes kertekkel sikerült képeket csinálni, és lementeni a gépemre, letölteni nem sikerült, van valami, hogy regisztrálni kell, vagy hasonló? Nem értek angolul.

Ez a makromédia panel még mindig bosszant, ahányszor belépek ide, mindig előjön. Már le is szoktam emiatt a babanet fórum böngészéséről. Nekem explorerem van, lehet, azért jön elő, de eddig nem volt, és szeretném, ha eltűnne végre, mert úgyse töltök le semmit. Lehet, írok a szerkesztőknek, hogy egyáltalán mi ez, és hagyjon engem békén :-)

Egyszer láttam egy használt ruhásnál egy st. oliver inget a fiamra. Nagyon jól nézett ki, egyből megtetszett, de mikor megláttam, hogy 2800 ft-ot kérnek érte, már nem is tetszett annyira :-)) Hiába mondta az eladó, hogy ezek újonnan milyen drágák, meg márkás, és ez nem is olyan sok érte, bla-bla, én úgygondoltam, hogy nekem nem ér annyit az a cimke, hogy megvegyem. A piacon kaptam szép ingeket, jó anyagból 1000 ft körül. Jó, nem márkás, de hordható. Úgyis összekeni, kinövi, stb. A turiban is vettem már jó inget 400-500 ft-ért. Mondtam is a nőnek, hogy max 1000-et adok az oliverert, de nem hatotta meg. Bár, biztos vagyok benne, hogy ennyiért is megvette valaki.

KépKép
simsi
 
 


Sziasztok!

Voltunk a CORA-ban. Hát.... Kép
Tele van kislány ruhákkal. _Minden piros és rózsaszín. Azért találtunk manóra is pár holmit. Inkább pizsiket és itthoni cuccokat vettünk. Ja és két huggies peklenkát. (ugyan most a sparba 2*64 v. 2*72 db most "csak" kb: 4500Ft, azért ennyit már megér).
Én eddig S.o.-ból vettem sapka, sál kestyű ( Ezt mama vette/papa fizette:3500FT Kép ) Mellény (4500ft), kordgatya (5500ft) ing (kb:4000FT) Erről már tettem fel képet anno. Egyszerűen nem tudtam ott hagyni, akkoriban kapta manó a karácsonyi pénzeket. Havi keretből és se költök ilyenekre.

Lefotózták Manót a Corába. Nagyon aranyos volt, nem akart volna eljönni onnan. KÉt helyes bácsi fényképezte. Kép

Tényleg igaz, hogy csak kisméretek voltak.
Viszont megéri az utazóágy, etetőszék...

Most megyek, majd még jövök. Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!
Mi is voltunk,most értünk haza!
Hát Miskolcon is szinte csak lányos cuccok voltak,de azok nagyon édesek!Mi csak egy plüss rugit vettünk pizsamának!Úgy imádom az ilyen lábas pizsiketKép
Simsi!
Azt hiszem nekünk még nem is volt szerencsénk egymáshozKép
Akkor ti nagyon ügyesen leszoktatok a pelusról!!
Balázs csak néha ráül,aztán megyeget bele néha pisi,de nem viszi túlzásba!Van nekünk is fellépős wc-szűkítőnk,de az nagyon nem érdekli!Majd nyáron fog eljönni annak az ideje hogy szobatiszta legyen szerintem!
A piacon én is vettem már kockás inget 1000 ft-ért!Szuper az anyaga!
Táblázat:Petra csinált egy táblázatot,amiben benne vannak a nevek,babaák születési ideje,neve meg ilyenek!
Jolka!
Kíváncsi vagyok neked beválik-e a huggies?Vagy már használtál olyat?Én múlt hónapban vettem a tescoban(most is akciós),de nem igazán tetsz. mert átfolyik rajta a pisi,míg pl. visszaérünk a boltból!!
Húúúú,azt hiszem mi nem leszünk törzsvásárlól az so. boltbanKépKépÕszintén szólva ha lenne rá sem adnék ennyit egy naciért
Na lépek,jönnek nemsokára barátok,Balu meg átment az apjával anyósékhoz.Át kell venni a "nagy" névnapi ajándékot!Tegnap volt a drágám névnapjaKépKép
Ági
csagi
 
 


Isten éltessen Balu!

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!
Akinek nagyobb gyereke van nézze meg ezt az oldalt www.jatekfesztival.hu. Jövő héten lesz, szerintem nagyon jó lesz Kép, mi biztos megyünk.
Bili: én anno úgy csináltam, hogy úgy gondoltam, kb 2 évesen érik el azt a kort, hogy tudnak szólni, így kb novemberben elkezdtem minden pelenkázáskor előhozni a bilit, és mondani, hogy abba kellene pisilni. Időnként ráültek, időnként nem, de nem nagyon sikerült bele semmi, de én kitartóan próbálkoztam. Majd január elején egyik napról a másikra levettem róluk a pelust. Reggel még a földre ment, utánna aztán bilibe, ez a következő reggel is eljátszódot, majd többet nem. Így 2 nap alatt szobatiszták lettek nappalra. Persze 1-1 baleset előfordult. Aztán éjjelre még egy pár hónapi pelus volt, de az is lassan elmaradt. Tami még tavaly ősszel is bepisilt egyszer egyszer éjszaka, de most már szobatiszták Kép. Szerintem én a kicsivel is így fogom csinálni. Jövő hónaptól előszedjük a bilit Kép.
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


írjátok már meg i tartja a baba-mama tornát, és hogy mikor hol van

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Köszi Csilla!!!!!!!
Ági&Balázs
csagi
 
 


Szóval azt mondjátok, hogy akkor 2 éves kortól hamarabb ne kezdjük el a bilizést? Csak azért gondoltunk rá, mert már folyton mutogatja a pelust, ha van benne vmi. Na, majd újra átgondolom pár hónap múlva, most egyelőre eltettük a kellékeket.
Köszi a tanácsokat mindenkinek!

Képzeljétek!
Tegnap voltunk a Mc D-ban és Flóra egy óvatlan pillanatban bent termett a konyhában. Szerencsére fiatalok voltak az alkalmazottak és nem hajították ki, hanem nagyon mosolyogva kitessékelték. Persze addigra már én is ott voltam. Ja, amúgy ügyesek voltunk: hárman voltunk vele felnőttek. Kép A végén még integetett is az eladóknak, addigra már összehaverkodtak. Amúgy olyan jó napja volt, mindenkivel barátkozott, meg szaladgált, tologatta az etetőszéket és mindneki megcsodálta. Én meg büszke voltam. Hát, hogyne már! Kép

Jolka! Ági!
Nekem nem vált be a Huggies! Én a Pamperst díjaztam, de most már a DM-st hazsnáljuk.

Melinda!
A b-m torna ott lesz a Vasutasban, de én már elfelejtettem, hogy ki fogja tartani. De majd megkérdezzük neked Jolkával. Vmi olyan csaj, akinek szintén van egy 2 éves gyereke, de hogy mennyire hozzáértő azt nem tudom. Bár biztosan nem csinálhat csak úgy vki ilyen felelősségteljes feladatot, ha nincs szaktudása. Remélem...

Cs.

Kép
nycsilla
 
 


Csilla!
Szerintem nyugodtan ráültethetitek néha a bilire!!Reggel és este amikor csupaszkodik egy kicsit!Ártani nem árt!!Ha szeret rajta ücsörögni néha az csak jó!!!
Nekünk ma meg volt az első "nagy dolog" a bilibeKép
Mondta hogy durr és láttam rajta hogy kakilni készül,gyorsan le a pelust és már ment isKépKép
A dm-est is próbáltam már,de az se volt olyan jó mint a pampers!Valakinek meg az nem válik be!
Én úgy vagyok vele hogy ha eddig vettük neki a "drága" pelust,akkor mostmár erre a pár hónapra is marad az!
Anita2!
Nagyon jó az a program!!!
Te letöltögetted utána a többi keretet is?
Én tegnap éjfélig azt csináltamKépEszméletlen jó képeket lehet csinálniKép
Tényleg csak 15 napos?
Anita1 vajon megszült?KépKépKép
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!
Újra itthon vagyunk, nagyon szupi hétvégénk volt, alig várom a következőt!
Tényleg nagyon jó ez a képkeretes program ,csak vhogy felkerült háttérképnek egy fotó,és nem tudom leszedni(nem sikerült vmi jól).De sebaj! Már csak ilyen dolgok miatt is jó lenne konyítani vmit az angolhoz!
Remélem mindenki jól van ebben az ismételten hideg, de szuper időben!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!

Újra itthon. Nem mondanám, hogy sokat pihentem a hétvégén. Mutinak segítettem, v. Manóval foglalkoztam. Perszea fiúk elvoltak. Kép Ja még nem is írtam, de vettem (végül mindent anyuék fizetek. Kép )még Manónak egy Vuk-os ágyneműhúzatot, már mindenüt kerestem. Még nekem is volt anno ilyen.

Ági!
Utólag mi is sok boldog névnapot kívánunk Balunak!
Huggies, nekünk bejött.Nem volt vele több baleset, mint a pampers-el. Sok félét kipróbáltunk már, de mindig ennél a kettőnél ragadtunk le. Nagyszülők általában pamperst hoznak. Nekem most nagyon tetszett a huggies bugyipelenkája. Sokkal stabilaban maradt Manón, nem állt el a pocakjánál. Ugyan nem bugyiként használtuk, én szétszedtem a perforációnál (még így is stabilabb mint a sima Ppelus). Eleinte azért vettem, hogy hátha könyebb pelenkázni vele, körbe jártuk a lakást míg sikerült ráadni is a pelenkákat, de ez sem jött be. Kép

Én is letöltöttem a többi keret nagyrészét.
Dóri, biztos elfogadtad, hogy tegye be tapétaként a keretet. Leszedni úgy tudod, ha megváltoztatod a hátteret/tapétát.

Bilizés, szerintem nyáron a legjobb a gyerköcöt rászokatni. Már mint inkább a szobatisztaságra. Előnybe a kertesházasok. Csak ki kell engedni a gyereket az udvarra puci fenékkel.

Én is nagyon vágyok a játékfesztiválra, csak apa nem. Kép SAjnálja rá a 1500ft/fő-t Bezzeg, ha foci lenne, de hátha meggondolja magát. na meg hát a lényeg, most anyósomékhoz megyünk a hétvégén... DE EL LEhet cserélni egy szabadhétvégével.....

Dóra!
Hol laknak a szüleid, hogy ennyire vágysz haza? Az én szüleim is nagyon hiányoznak, de már mi itt vagyunk itthon. Minden hétvégén hazamentek?

Lehet, hogy meg van a baba Anita1ék? Kép

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bekukkantottam!

Ági, Jolka: Kedvesek vagytok, hogy gondoltatok ránk! MÉg nem babázunk, de már nagyon várjuk! Jóslók sűrűsödnek, meglátjuk, mikor lesz itt a nagy nap! Csütörtökön ismét doki, meglátjuk, változott-e a helyzet méhszáj ügyileg!

Igyekszem gyakrabban beugrani, de ha van vmi, megkérem a férjem, hogy írjon pár sort rólunk!

Jolka: sajnálom a kis balesetet, amit a kis cápád okozottKépKép Jobb már?

Csilla: Nem semmi lehet Flóra,ahogy belopódzott a konyhába! Milyen kis életrevalóKép

Ági: Gratulálok a "nagy dologhoz" a bilibenKép Ügyesek vagytok!

Petra: Köszi a sóstói baba-mama torna infót! Akkor azt hiszem tudom, hol van. Az is a Fácán u., azt hiszem, ahol a gyermekorvosi rendelő is van!

Bár elég hideg lehet, szépe süt a nap! Egy picit biztos ki tudtok menni a gyerkőcökkel!Kép

Puszi:

Anita1

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


És természetesen...

Dóra: Isten éltessen sokáig, nagyon boldog névnapot kívánok!

Kép

Anita

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok,

Dóra,
Nagyon boldog névnapot kívánok.
Én is nagyon szeretek hazajárni, de nekünk itthon sokkal nyugisabb a gyerek, sőt itthon semmi hangja, jobban mondva dumálgat, kurjongat, de ahogy kitesszük a lábunkat elkezd gyanakvó képpel nézni mindent és mindenkit, de ezt már irtam korábban is(kb. 1 hónapja műveli ezt), ezért a mindenütt jó, de a legjobb otthon mondás ránk mióta Zalán megszületett nagyon igaz. Ti ugye akár több napot is eltöltötök a szülőknél? Valószinű Peti már megszokta, h. nem mindig ugyanott hajtja álomra a fejét, meg nem ugyanazt a tapétát, csillárt .... embereket látja maga körül. Én meg ugye ebből elvet csináltam, h. a gyerek csakis az ágyában aludjon, sokszor még a járókában se hagyom elaludni, ha észreveszem, h. el akar aludni szaladok vele az ágyába.

Anita1,
Én is azt hittem, h. már babáztok. SOk szerencsét a szüléshez. Várjuk majd az ifjú apuka jelentkezését.

Csilla,
Nagyon tetszik Flóra McD-s húzása. Remélem a gyanakvó korszakunkat hamarosan követi majd a barátkozós. Attól nekem is dagadna a keblem, ha a gyerekem a barátkozós fajta lenne. Nálatok volt ilyen, amikoraz egyébként tök kiegyensúlyozott, jókedvű gyerek idegen helyen átváltott kémlelőbe?

Fog. Jön a gyerekem első foga. Ezt úgy vettem észre, h. szokta harapbálni a kezem, főleg, amikor ültetem, de szombaton majdnem felkiáltottam, mintha apró tűket szúrtak volna a kezembe ... na ez gyanús lett és még csak az egyik alsó búlt ki, de látom a párja is úton van. Bár semmit nem vettem észre rajta, de ma azért azt a Dentinox-ot, amit Petra mondott megveszem. Remélem nem fogunk szenvedni a későbbiekben sem a fogakkal. Mindig azt hittem, h. majd abból fogom észre venni, h. jönnek a fogak, mert benyügizik a bébink, de egyelőre erről szó sincs.

Cora. Mi is mindössze egy 799 ft-os plüss rugival jöttünk ki, de az legalább tetszik. Igaz a 12 hónapos méretet vettük meg ránézésra és én nem tudom hogy számozzák ezeket a gyerekruhákat, de kb. 2 hónap múlva már valószinű ez sem lesz jó. SZombaton mértem le a Zalánt. 70 cm. Szerdán megyünk oltásra, akkor remélem nem felejtjük el megmérni, kíváncsi vagyok a súlyára is. Nekem még a bébicipők jöttek volna be, 1500ft, tiszta bőr és nagyon vagány, de természetesen már méretünk nem volt, csak 17-18.

Adójóváírás. Képzeljétek az elmúlt két hétben kétszer is voltam bent a m.helyemen ilyen-olyan hiv. papírokat aláírni, erre szombaton hív az egyik szintén kismama kolléganőm, h. én kapom-e a 9000 adójóváírást, mondom biztos, bár a bérpapiromon nekem sem szerepel. Na megbeszéltük, h. utánajárunk, képzeljétek elfelejtették a papirt aláíratni velünk, de azzal bíztatak, h. jövő júniusban (!!!!) egyben megkapunk 108.000 ft-ot. AZt hittem felrobbanok, férjem kétszer is szabira ment, h. én el tudjam intézni a dolgokat, erre ezt csesztek aláíratni velem. Bár még nincs pont a dolog végén, de állitólag már késő most nyilatkozni. Tudtok erről v.mit?

Pelenka. Nekem eddig egyedül a Pampers nem jött be. Egyszerűen alig tudom ráadni a gyerekre,biztos velem van a baj, de addig, amig a többi szépen illeszkedik a combjára, fenekére ennél 3-szor is igazitgatok, mire rákinlódom és pisibiztos lesz. Mondanom sem kell pisi egyikből sem jött ki hónapok óta csak ebből, nem gumis a dereka. Hogy jót is mondjak ... az esztétikai érzékemre ez hat a legjobban. Tetszenek a figurák az elején, de alig birom elhasználni azt a 31 db-os csomagot is. Én egyértelműen Libero-párti vagyok.

SZép napot.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Tünde!

Adójóváírás ügyben sohasem késő nyilatkozni.
Pl decemberben én sem kaptam, vagyis nem vették figyelembe. Most januárban pedig írtam itthon egy nyilatkozatot, hogy vegyék figyelembe az adójóváírást és a kiegészítő adójóváírást, mert hogy a jövedelmem nem fogja meghaladni az 1 milliót (ekkor jár a kiegészítő is, így nem 9000ft/hó hanem 11340ft havonta). Aláírtam, ajánlva beküldtem (mert a TB számolja el nekem az ellátásokat). És szerintem így rendben is van. Kötelesek elfogadni. Ha gondolod, átküldhetem a dokumentumot amit csináltam, csak átírod a saját adataidat. Beküldöd a munkahelyre és kész. A következő hónaptól már így kell kapnod. Így elméletileg "csak" 2 hónapod maradt el (jan-febr), amit majd a jövő évi adóbevalláskor kapsz vissza. Előbb sajna nem! De a többit még megmentheted, mert Neked se mindegy, hogy mennyit kapsz hónapról-hónapra. Na meg ne az APEH használja már a pénzedet!
majd még írok, csak ezt tartotam sürgősnek!
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Pelenka!

Dodival végig a Pampers-t használtam és meg voltam vele elégedve. Tényleg semmi gondom nem volt vele. Talán vagy kétszer folyt ki a pisi, mikor még nagyon kicsi volt.
De most...Kornéllal is ezt használom, de őszintén már kihoz a sodromból. Lassan napi program a gyerek átöltöztetése, mert folyton kifolyik hátul a kaka (nem beszélve, hgoy alig lehet kimosni a ruhából... Kép ). Agybajt birok ilyenkor kapni. A múltkor kipróbáltam a Libero-t és ott nem volt ilyen gond (csak egyszer de valószínűleg az az én hibám volt, mert nem húztam meg elég szorosra a pelust...na meg egy napi adagot kakált a gyerek Kép ). Szóval több alkalommal is határozottan látszott, hogy a derék gumírozás fogta meg a kakát. De a múltkor úgy vettem pelust (ekkor vásároltam le a 20%-os Rossmann kedvezményt), hogy egy nagy csomag Libero és egy nagy csomag Pampers. De őszintén már alig várom, hogy elfogyjon a Pamers mert azóta is naponta ruhacsere kaka alkalmával és valószínűleg maradok a Libero-nál. Bár esztétikailag tényleg megnyerőbb a Pampers. De ez nem minden. Amúgy nagyon jó volna ez is, ha raknának rá derékgumírozást!
majd még jövök
Megyek teregetni.
puszi
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Dóri!
Boldog névnapot neked!
Nincs új kép rólatok?

Tündi!
Nekem Flóra mindig barátságos volt, nem zavarta az idegen környezet. Bárhová mentünk, szétnézett, de nem "kémlelődve", ahogy te írtad, aztán pár perc múlva már otthon is érezte magát.
Tkp. azt hiszem, hogy az utcán is bárkivel elmenne, ha az kedves lenne vele. Kép
Viszont az alvással uúgy vagyunk, mint ti. Sehol nem hajlandó este aludni, csak otthon. Pedig direkt vettünk utazóágyat, ami nem öt ft volt, de semmi hasznát nem vettük. Pedig néha jó lenne, ha elaludna a nagyszülőknél, hiszen ő már nem szopizik és akkor egy kicsit lehetnénk kettesben Apával. Alig van időnk egymásra (éjjel lenne, de én hamar alvó vagyok).

Jolka!
Szerdán klub?

Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a köszöntéseket!!
Jolka! A szüleim innen 12km-re(Napkoron) Laknak, hip-hopp odaérhetünk bármikor!
Én nem bánom hogy máshol is el tud aludni Peti, sőt azt hiszem ennek még hasznát fogjuk venni!!
Most megyek, mert apa indul focizni!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon boldog névnapot kívánok Balázsnak és Dórinak!
Mi ez a 9.000 Ft adójóváírás? Még nem is hallottam róla, kinek jár?
Voltunk ma baba-mama tornán, nagyon jó volt. Négyen voltunk és persze négy baba, Bence volt a legkisebb. Nagyon jól viselte, egy kicsit nyűgösködött amikor túl sokáig volt hason, de amúgy nagyon édes volt. Ahogy felöltöztettem a torna végén, el is aludt és aludt másfél órát, ami délután elég sok, csak fél órát szokott. Mindenesetre rájöttem, hogy jó mélyen eltűntek az izmaim, ideje előszedni őket.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Adójóváírás:

Mindenkinek jár! (akinem persze nem milliós keresete van).
Az alap adójóváírás (ez a 9000ft/hó), akkor számolható el, ha az éves jövedelem legfeljebb 1,5 millió forint. E határ felett az alap-adójóváírás fokozatosan csökken, 2,1 millió forint éves jövedelem felett pedig megszűnik.
A kiegészítő adójóváírás (ez a 9000 forint-on felül még további 2340ft, azaz összesen 11340 ft egy hónapban), akkor jár ha az éves jövedelem nem éri el az 1 millió forintot. e fölött a kiegészítő jóváírás fokozatosan csökken, 1561600ft éves jövedelem felett pedig már nem jár.
Tehát összesen 11340forint adó-t nem kell havonta megfizetni, jelzem 1 milliós éves kereset alatt (hónapra lebontva max 83333ft havi jövedelemnél).
Alap esetben ezt nem veszik figyelembe(mert nem tudhatja a munkáltató, hogy neked esetleg nem lesz-e más jövedelmed, amivel együtt úgymond már elesnél a kedvezménytől) , így NYILATKOZATOT kell írni!!!!!
Én már írtam, ha kell átküldöm!

Üdv, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


ANita2,
Ahhoz képest, h. ugy indult, csak jövő júniusban kapom meg egyben a 12*9.000 ft-ot, ma már az elmaradt januárit is felvehetném a m.helyemen, ha bemennék. Magyarán elrendeződött az ügy. Futottam pár kört az igaz, na meg van még kismama rajtam kívül, akit hasonlóan nem kapta a jogos pénzét és beindultunk ....
Erről a kieg-ről meg még nem hallottam. Én febr.15-ig vagyok TGYÁS-on, onnan meg GYed, az meg max. 87500/hó. AKár még v.mennyit akkor visszamenőleg jövőre kieg. jóváirást is kaphatok? Hurrá. Eddig még a 9000 sem járt, most meg .... Az persze megdöbbentő, h. brutto 65-70-nel kevesebb lesz a 'mostani fizum' és a nettom, mégis töredékével lesz kevesebb. Tudtam én, h. igazából a 6 órás munka érné meg legjobban, szeretnék is úgy visszamenni, csak nálunk a részmunkaidő még gyerekcipőben jár.

KépKép
tuzal
 
 


MEGINT PELENKA TÉMA:

Bocsi érte csajok, hogy már megint ezt emlegetem, de azt hiszem lassan felkötöm magamat. Ma már két kakakifolyást éltünk meg... és még csak kora délután van. Ezt már nem lehet bírni. Veletek nem szokott előfordulni?! Lassan a pelenka mellé csomagolhatnának mosóport is. Direkt megszámoltam, még 59 db pelenka van (ó és még ami a "kimenős" táskába van, nem is számoltam). Majdnem egy hétig kell még kínlódnom. Õszintén, ha nem számítana minden forint, már rég kidobtam volna (több mint 3000ft lenne). Nagyon felbosszantott megint.
Lehet anno Dodinak nem volt ilyen híg a kakája? Nem tudom, de ott nem volt ilyen. Sajna nem bírja a pelenka olyan hamar beszívni a híg kakát, mint ahogy utat tör magának.
Na mindegy....megpróbálok lenyugodni. Kép
bocsi megint a panaszért.
puszika, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


ANita2,
A P. pelenkáról van szó? Tudom ajánlani a Rossmann-t, próbáljátok ki. Most is van nekünk és semmi baleset, de azért én a Liberoért tenném tűzbe a kezem.
Nyugi, lassan sűrűbb lesz a kaki.

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Anita2!
Érdekes, nekünk a pisi folyt ki, a kaki sosem, pedig a Bencéjé is jó folyékony még néha most is.

Amúgy nekünk is a Liberó vált be, a Pampers-t nem szerettem, csak elég drága. Tényleg, már akartam kérdezni, ti kértétek a DM Bababónusz kuponokat? Van benne két Liberós kupon, 500 Ft kedvezmény.
A 9000 ft jóváírás nekem sajnos vagy szerencsére? nem jár, valószínűleg ezért nem tudtam róla, de erre az évre már lehet, hogy járni fog.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Remélem, nem bánjátok, hogy írok ide egy vicces kis történetet, nekem nagyon tetszett.
Óvodában:

Hallottatok-e arról az óvónőről, aki segített az egyik gyereknek felhúzni a csizmáját? A gyerek nagyon kínlódott, hát odament neki segíteni.
Bizony nagyon megizzadt, amire a kisfiú lábára felráncigálta a csizmát, ám alighogy letörölte a homlokáról a verejtéket, a kissrác azt
mondta:
"Óvónéni, fordítva van a lábamon a csizma."
Az óvónő látta ám, hogy a gyereknek igaza van, hát gyorsan lehúzta róla, és ismét nagy kínlódások közepette, most már helyesen felcibálta a kissrác lábára, de így is nagyon nehezen sikerült. Ekkor a kisfiú megint megszólalt "Ez ám nem az én csizmám!"
Az óvónő egyre idegesebb lett, őrült tempóban lerántja a gyerek lábáról a csizmát, közben az folytatta a mondatot: "...hanem a bátyámé, csak ő már kinőtte, és ma reggel rámadta az anyukám.
Az óvónő már lilát látott, de uralkodott magán.
Ismét ráadta a kisfiú lábára a lábbelit, pedig még mindig nagyon sok tuszkolást igenyelt a művelet. Minden rendben lévőnek nézett ki, amikor az óvónő megkérdezte:
"Pistike, hova tetted a kesztyűdet?"
"Azt beletettem a csizmám orrába..."

Hát nem aranyos?

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Nem tudtam eddig jönni, mivel a flancos bill. beadta a kulcsot. Most sem tudom, mitől javult meg, eddig egérrel írtam. Kép

Csilla!
Ha minden rendben lesz, megyünk holnap a klubba. Torna lesz már holnap? Mert akkor úgy kellene öltözni.

Jön Manónak a 7. és 8. foga, de eddig nem volt semmi gond...

Adójóváírás. Októberben kértem a fizetés nélkülit és akkor aláírtam egy nyilatkozatot, hogy kérem az adójóváírást. Eddig minden rendben volt, de januárban már nem kaptam meg. Most akkor megint mehetek be a MÁK-hoz. Mindig ez van, semmit sem tudnak megcsinálni. Eddig legalább megkérdezték kérem-e. A gyed miatt is annyit kellett rohangálni, mert a munkahelyen nem tudtak semmit sem elintézni. Nekem kellett a nagy babakocsival fel-le menni a lépcsőna MÁK-nál.

Anita2!
Nekünk is kifolyt a kaka a pelusból, de mindegyikből, de mióta nem csak tejcsit kap, nincs gond.

A nagyszülőknél nekünk is szépen alszik Manó.

Na megyek mert már nyűgös. Sziasztok Jolka

m

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Jolka!
Nem hiszem, hogy megyünk ma, mert Flórának hőemelkedése van. Biztos a szuri mellékhatása, remélem, hogy nem lesz láz belőle. Bár eddig mind után az volt.
Torna nem hinném, hogy lesz, mert akkor ránk csörögtek volna.
Nem tudod véletlenül, hogy tart még az S.Oliverben a leárazás?
Több fogatok van, mint nekünk! Kép

Tündi!
Ami a THGY-t illeti, az tényleg egész jó, vagyis türhető. De a Gyed az piszok kevés. Én eddig is a maximumot kaptam, de egyáltalán nem vagyok vele megelégedve a korábbi fizetésemhez képest (még a fele sem). Szerintem te is meg fogod érezni. Csak papíron tűnik elfogadhatónak.
Milyen hamar itt van Zalán első foga!! Gratulálunk! Kép (Nekünk 5 és fél hónapig nem jelentkezett.)

Dóri!
Az igaz, hogy rengetegen kiköltöztek Nyh-ról Napkorra? (Elsősorban azért mert nagyon közel van.) És akkor így már a házak sem olyan olcsók?

Petra!
Nem tudod, hogy nektek ki tartja a baba-mama tornát?

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!
Senkinek nem kívánom az elmúlt éjszakánkat!Nem, nem Petivel volt gond, ő jó fiú volt, csak egyszer kelt fel.Érezte, h. most hagyni kell bennünket!Képzeljétek éjfélkor arra keltem,hogy minden porcikám remeg(kb. mint szülés-műtét-után).Szólni sem bírtam, csak odabújtam a férjemhez, h. még ő is melegítsen-aki erre a remegésre felébredt.Hoztam magamra még1 paplant, pedig a lakásban egyaltalan nem volt hideg, de még így is naygon fáztam.Mire megmértem a lázam, már 39fok volt.Ismerős dokit felhívtunk telefonon, szerinte valószínű h. mellgyulladás!Algopyrin, hűtőfűrdő, 10percenként lázmérés, közben egy szoptatás!Szerencsére mire etetésre került a sor lejjebb ment egy kicsita hőmérsékletem!Majdnem ügyeleten kötöttünk ki, csak nem volt petit kire hagyni.Most ment el a doki akit éjjel felhívtunk(férjem barátja)-mert a mi háziorvosunk síelni van- írt fel augmentint, meg azt mondta fejjek kitartóan.Petya most a fájós ciciből evett(nem fáj nagyon), és hiába fejem nem jön semmi belőle, pedig van még görcs benne.Szívesen fogadom a jótanácsokat!!!
Azt hiszem elég össze-vissza lett ez az írásom, de elég keveset aludtam!
Csilla!
Igen sokan költöznek ki NApkorra, remélem egyszer mi is újra ott lakhatunk majd!!Igazából nem tudom az árakat, de gondolom a jó házak már sehol nem olcsók!
Elköszönök, mert megyünk ma napkorra, h. ha beteg lennék legyen segítség, meg ott közelebb van ügyeleltes orvos is, bár remélem nem lesz rá szükség!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Rajna Beatrix tartja nekünk a tornát.

Dóri!
Szörnyű lehetett az éjszakátok, remélem, hamarosan rendbejössz!

A La leche liga oldalán olvashatsz róla: http://www.lll.hu/node/13
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Dóra!
Hogy vagy? Nem volt előjelei a mellgyuladásnak? Nem voltak megduzzadva a melleid? Egyszerűen nem tudom elképzelni, eddig még csak olvastam róla. Nagyon sajnálak. Én anno azt olvastam, hogy egy kis melegzuhany közben/után el kell maszírozni a görcsöt, és fejni/szoptatni. Anno az öregek a káposztá pakolásra esküdtek.
Nekem ilyen gond szerencsére nem volt. Tegnap is (mostanában már nem is volt) nagyon tele volt a balmellem, de megoldódott magáttól, egyszerűen spricolt kifelé a tejcsi.

Csilla!

Mi sem jutottunk el a klubba, Manó még 11-kor aludt, séta közben találkoztam az egyik aszomszéddal és eldumcsiztuk az időt.
Tegnap még ki volt írva a S.o-ba 40-50%kedvezmény, de Metropol-ig nem jutottam el. Holnap majd benézzek, hátha van valami jó ruci, ugyan most P.o vékony pulcsit akarok venni. Csak még előtte fel kell mérni a piacot. Kép

Nem tudom kiírta múltkor (Csilla /Tünde), a 18 hós oltásról. Van ilyen? Azt hittem a 3 éves oltás előtt az utolsó a 15hós. Mi még a régi rend szerint kapunk szurit, abban nem volt 18hós. Vagy igen? MÁr nem is tudom.

Tünde!

Azért irígyelek, hogy Zalán csak ugy elalszik a járókába, nekem még sosem volt ilyen, hogy játék közben bealudt volna MÁrk.

Hát igen, a gyed az tényleg kevés, főleg, hogy még ebből is vonnak adót. GYES szinte csak a havi pelusokra elég. Ha engem kérdeztek volna,én inkább a gyedet toltam volna ki 3 évre, nem pedig a gyes meletti munkát engettem volna. Tudom, hogy ezzel nem mindenki ért egyet. Gyes gyermek nevelési segély, ha dolgozom, hogy nevelem a gyereket, tudom, hogy a pénz nagyúr, de gyed( persze aki előtte dolgozott, és jó volt a keresete) még mindig több és a gyerekkel is tud foglalkozni.

Most megyek még benézzek. Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Dóri!
Részvétem! Én tudom, mit jelent, nekem is volt, rögtön, ahogy hazajöttünk a kórházból. Nekem is Augmentint kellett szednem+ahová jártam masszíroztatni (nem a mellem Kép ), ott energiával kezelték. Ja, és tiszta növényi olajfakivonatot szedtem a lázra. Már 1-2 nap után jobb lett, de addig ahányszor szopizott belőle, annyiszor sírtam. Gondolom, te is.
Ha tudsz fejni, akkor gyorsabban megoldódik a probléma, de én nem tudtam géppel (nem indult be a tejadóreflex), kézzel meg nem soká bírtam.
Kitartás!

Petra!
Beatrix aerobikot is tartott, sőt tagja volt a győztes Kenguru SE-nek. Meg néptáncos is. Állítólag nagyon profi. Most biztos kitanulta a baba-mama tornát is, hogy van egy kisfia.
Jól éreztétek magatokat? Könnyen végezhető gyakorlatok voltak? Sokan járnak?

Jolka!
S. Oliverből most jöttünk, már nincs akció. Kép Nem is vettünk semmit.
A 15 és a 18 hós oltás már Flórára is vonatkozik. Ti később születtettek, lehet, nektek megint másképpen van. Azt hiszem, most 3féle rend szerint oltják a manókat: régi, új és a kettő elegye (ezek vagyunk mi).

Cs.

Kép
nycsilla
 
 


Szia Csilla!

Igen, tudom, hogy tart aerobikot is (most is), egy barátnőm jár hozzá, úgy tudtam meg, hogy lesz a baba mama torna. Van egy kislánya is, 5 hónapos. Nagyon jól éreztük magunkat, nagyon örült Bence a többi babának. 4 mama és baba volt.
Nem voltak nehéz feladatok még csak olyan bemelegítő alkalom volt.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Petra!
Írd már meg pontosan, hogy hol és mikor van torna, mert egy barátnőm már régóta keresi, de nem talál
Köszi
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Szia Melinda!

Sóstóhegyen a Fácán utcán a gyerekorvosi rendelővel és a védőnővel egy épületben az ABC mögött, hétfőnként délután négykor. Vinni kell egy jó vastag plédet vagy polifoam-ot a babának és saját részre mert csak szőnyeg van és nincs padlófűtés, és elég hideg volt amikor voltunk, ennek megfelelően kell öltözni és öltöztetni a babát. Egyelőre ingyenes, még nem tudni, mennyibe fog kerülni.
Petra
Petra

Kép
ppetra
 
 


Petra!
Le vagyok döbbenve, hogy van neki második babája is, hiszen az első előttünk született nem sokkal. Talán ő volt az első EU-s bébi, szóval akkor kb. fél év van a mi gyerekeink között. Jó bevállalós!

Lányok!
Milyen "trendi" lett ez a "gyorsan letudom a két gyereket"! (Félre ne értsetek! Nem ítélem el! Csak én nem bírnám az 1-2 év korkülönbséget, mikor egyik pici, maásik kicsi.) Ti is így tervezitek?

Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Tündi!
Neked akartam még írni, hogy tegnap lett biztos, eddig azért nem írtam, hogy mi lépünk fel nálatok. Kár, hogy nem jöttök, mert maradunk bulizni és akkor tudtunk vona egy keveset bezsélgetni. Így remélem, Anitával is összefutok és dumálunk.
Cs.

Kép
nycsilla
 
 


CSilla,
A kolléganő, aki szervezi nagyon győzködött a bált illetően, de én egyelőre nem adnám át a fürdetés-ágybatételt még egyik nagyszülőnek sem. Kiszámíthatatlan, meg tegnap voltunk a 4 hós oltáson és azért annak pár napig kell figyelni, h. van-e v.mi utózöngéje. Amugy nem tudom ki lesz ott a kollginák közül, mert eddig tudomásom szerint senki. Kérdés akkor kikből áll a vendégsereg? Rátok azért kíváncsi lennék, de már nem módosítok, mert Zoli sem megy farsangolni, az ő cégének meg pénteken lesz a bálja.

JOlka, teszek fel járókában alvós képet, mert az elején párszor nem vettem észre és elaludt benne, de ma már tényleg nem hagyom. Jártok sétálni? Mi utoljára múlt hétfőn voltunk! Õrület.

CSípőszűrés. Akinek kötött volt a gyerekének a csípője, mikor mentetek? Nekünk tegnap szólt a dokinő, h. menjünk, h. tudjuk biztosan, h. nincs gond (úgy legyen), de képzeljétek csak egy hónap múlva van időpont, a gyerek meg már akkor közel fél éves lesz. Nem tud valaki olyan magánrendelőt stb., ahol hamarabb megnézik. Cryo klinika?
Ráadásul egyre mozgékonyabb a gyerek. Én anno kengyelben voltam v.meddig, anyukámék évekig heverték, őket megviselte, állitolag a gyerek nem veszi fel. Amugy tornáztatom Zalánt, hát remélem tényleg nem lesz gond. Képzeljétek már közel 8 kiló, ugyhogy a születési súlyát 5 hós korára neki is sikerül megduplázni, pedig azt hiszem a nagyobb súllyal születtetektől ezt nem várják el. Még mindig nem kezdtem a hozzátáplálást. Félek, nehogy a tej rovására menjen.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Pár szóra én is ideérek! Kép
Na túladtam a P pelenkán. A férjem uncsitesója (már korábban írtam róla, hogy őneki is koraszülött lett a gyerkőc) ezt használja, neki nincs ilyen gondja mint nekem, mert gondolom a tápszer miatt ott keményebb a kaki. Még nem vittem el, neki, de ott jó helyen lesz. Kép Nem is kérek érte semmit (55db), csak legalább nem kell kidobnom. Kép Tegnap délben mikor az apa itthon volt ebédelni, gyorsan felszaladtunk a Rossmann-ba és vettem egy Megapack Libero-t. Kép És csak 40 ft-ba esik darabja. A P meg minimum 50 szokott lenni. Úgyhogy mostmár boldog mindenki! Ja! De azért tegnap délben, még mielőtt megvettük a Liberot, még utoljára "összekakilta" magát a gyerek, úgy rendre, ahogy szokta. Kép Kép Kép Persze nem ő tehet a balesetről, én csak örülök, ha kakil. Kép
Jövő héten kedden megyünk a 2 hós oltásra, akkor meg is mutatom a dokinak Kornél bébi köldökét, mert érdekes. Anyós szerint lehet köldöksérv. Utána olvastam, nem vészes a dolog, de inkább nézze meg doki is. Ugyanis pár napja vettem észre, hogy az eddigiekkel ellentétben, kidudorodik a púpja. Mikor meg vissza akartam nyomni, olyan furcsa hangot aditt ki, mintha levegő, vagy folyadék lenne benne. Ezt kb kétszer tapasztaltam. Azóta is néha még kidudorodik a köldöke, de már nem annyira mint pár napja, és már levegő sincs benne. Most mintha már visszább húzódott volna, de azért majd megmutatom a dokinak kedden.
Mostanság is elég jók az éjszakák. Egyszer szokott kelni. De pl tegnap éjfélkor tettem le, és 7 után kelt. Kép
Most vagy 2 napig olyan keveseket evett, már kezdtem izgulni, hogy baj van, és persze, hogy meg fog csappanni a tejcsi is, mert ugye a keveset eszik, kevés termelődik. Még jó hogy fejtem le 3 adagocskát. De nem volt rá szükség. Tegnap este olyan 11 felé lefeküdtünkaz ágyra és odaadtam neki a cicit. Had szívja, had kapja az ingert a cickó. Kép Reggelre durranásig tele volt! Kép
Mostanság mintha egyre jobb gyerek lenne Kornél bébi. Kép Nem azt mondom, sírdogál, meg még előfordul hogy járkálni kell vele, de messze sincs olyan rossz a helyzet, mint mondjuk egy hónapja, amikor még hajnalban is kellett 2 órát sétálni vele. Kezdi felfedezni a világot körülötte, úgy vettem észre, a látása is egyre jobb. Már vissza is mosolyog rám! Ez annyira jól esik! Mintha próbálná lemásolni a gesztusokat. Már alig emlékszem Dodival hogy volt. Pedig éppen 3 éve volt. Kép
Én elég jónak találom ezt a 3 év korkülönbséget, de ugye kinek hogy. Már van annyira "nagy" a gyerek, hgoy fel tudja fogni, hogy kistestvére van, szeret segíteni. Néha egy-egy pillára előbújik belőle a féltékenység, de nem is annyira Kornéllal szembe, inkább a játékokkal kapcsolatban. Mondjuk anyósomra nagyon féltékeny. Mármint ha ő feljön, akkor nem lehet Kornéllal, hanem egyből Dodihoz kell menni a szobájába játszani. Rám nem féltékeny így. Lehet természetesebb?! Nem tudom. De nagyon jó fiú Dodi, egy angyal, úgyhogy nincs rá panaszom. Azt hittem sokkal nehezebb lesz, és féltékenyebb.
Na pusszantás
Megyek valami kaját összeütni, meg rendet rakni a konyhában, mert ugye "Szalad az egész konyha!" /nagyon csípen ezt a Nescafe reklámot Kép /
Üdv, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Ja! valaik még korábban írt a nagy súlyokról...na Dodi aztán egy hógolyó volt. Kép Kép Kép Alig fért a babakocsiba. Õ 3652 grammal született, és pl öt és fél hónaposan már 10250gramm volt. Kép Majd keresek már egy fotót róla...nyaka se volt. Kép
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!
Már jobban vagyok, azóta lázam sem volt, és tegnap este jött egy csaj aki kiamsszírozta a mellemet.Rendesen jólesett!Köszi az aggódást!
Beához én jártam régen aerobikra, nagyon szerettem.Ha nagyobbak leszünk hátha mi is eljutunk hozzá baba-mama tornára! :-))
sziasztok!
Gyönyörű ahogy szakad a hó!!!!!!!!Napkoron vagyunk!!

Kép
dora1980
 
 


Dóri!
Ki az a lány, aki segített rajtad? Mailben megírod az elérhetőségét (gondolom, vmi szoptatási tanácsadó vagy szülésznő): nycsilla@axelero.hu ?

Tündi!
Fogalmam sincs, hogy akkor kik a vendégek? De miért nem jönnek a könyvtárosok? (Vagy csak mi, pedagógusok szeretünk bálozni? Mi mindig megyünk, ha van.)
Persze a te eseted az más.
Azért sajnálom.

Kép
nycsilla
 
 


Csilla!
Hát igen, tényleg jó bevállalós Bea, a kislány is már 5 hónapos, akkor csak kb. 1 év lehet köztük.

Tünde!
Mi hétfőn megyünk, de már január elején bejelentkeztünk csípőszűrésre. Nem tudom, lehet-e máshova is menni csípőszűrésre.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Petra,
Azóta egy kismama ajánlott nekem magánrendelőt. Õ is ott volt és nagyon korrektek voltak (nyilván a pénz miatt is), de azt mondta, h. ő a kórházi csípőszürést egyébként is javasolja, h. hagyjuk ki. Mindegy most más választásom amugy sincs, mert nem akarok várni egy hónapot. Kíváncsi vagyok ezek után te milyen tapasztalatokkal leszel ott gazdagabb. Nálunk dokinő szerint Zalán egyik oldalon kicsit kötött, remélem nem lesz gond.
Mikor mentek a 4 hós oltásra? Zalán ezen nagyon kibukott, mert mindkét combba kapott és már amugyis rég aludt volna, legutóbb észre sem vette, h. beoltották. Képzeld dokinő azt mondja felejtsek el ruhát öblíteni és csak kizárólag color mosószert használjak, abban nincs enzim (ha jól emlékszem ezt mondta), mert arra különösen kényes lehet a bőre. Azt hiszem tényleg beruházok a mosódióba, mert iszonyat száraz a gyerek bőre.

Csilla,
Tényleg nem egy bulizós banda. A vendégkörre én is kiváncsi vagyok. Majd ird meg milyen volt.

KépKép
tuzal
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: