Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kata !Ismeretlenül is jobbulást kivánok!

Lucky079
lucky079
 


Sziasztok!

No a történet: (bocsi, de már egyszer leírtam, ha nem haragusztok átmásolom, mert hosszú):

Karácsonyra kapott "talkarítószettet" mert imád nekem segíteni, mindig a nagy felmosófát meg a partfist, vödröt, lapátot hurcibálta. Találtunk egy nahyon helyeset, kis felmosófa, partvis, vödör, lapát. Ennek volt a legnagyobb sikere karácsonykor, azóta is, ha reggel felébredt, az volt az elsõ, hogy kereste, és hozta.
Na, kedden pont indultunk az egészséges rendelésre a szomszéd egy éves Olivérrel, itt volt Olivér, anyukája lenn ásta ki a kocsit a hóból. Én itt hagytam Õket a szobában, egy pillanatra kimentem teát tölteni az üvegébe. Jövök vissza, halom, sír. felkapom, orrán, száján dõl a vér. A száját már többször megharapta, de ez az orrvérzés nagyon megilyesztett. Rohanok át az Ildihez (szerencsém van, a bal oldali szomszéd gyerekorvos). Mázlim volt, pont indult, de otthon volt. Megmosdattuk, már nem vérzett, de a szája sarkán kívül egy egyforintosnyi (de csak a külseje, tehát mintha körberajzolnád) seb volt, azt hittük, az vérzett. Mentünk a dokihoz, és mellékesen megemlítettem, hogy ja, ez és ez történt. Nézi, mondja, szépen hízott, tüdeje tiszta, fogai be vanak durranva....és most azonnal megyünk a Heim Pálba, mert fel van szakadva a torka. Na, majdnem elájultam. Még jó, hogy az Andi (Olivér anyukája) volt olyan rendes, hogy elvitt minket. Gondolhatjátok, lépésben lehetett menni, szakadt a hó, Peti meg közben elaludt. Közben telefon Csabinak, jöjjön oda. Már ott várt minket, Andiék hazamentek. A dokinénink direkt felhívta a kórházat, és lebeszélte egy ismerõsével (gégész) hogy megyünk, soron kívül. Odaérünk, bemondjuk a doki nevét, közölték (ez 11-kor volt) hogy 1-kor jön, addig itt a portán várjunk. peti tejet evett 7-kor, meg ivott egy kicist a rendelõben 11 körül, nagyon örültünk. Aztán elkezdtünk egy kicsit erõszakoskodni, hogy nem egy sima mandulamûtétre jöttünk, gáz van. Na, nagy nehezen összeszedte magát, bement. (mert ez egy külön épület a gégészet). Pot a fõorvossal futott össze (szerencsére) aki rögtön megnézte. Felvettek minket a kórházba, szerencsére volt anyukás elhelyezés. Aztán ott húzták az idõt, hogy 11-kor ivott, még nem lehet altatni. Szegény már nagyon éhes-szomhjas volt, ott nyüszögött, de amúgy nem látszott rajta semmi. Végül 1-kor kapott egy nyugi-szörpöt (iszonyú rossz ízû, egy korty) amitõl megnyugodott, aztán elvitték. 1/4 2-kor jött a doki, hogy kész a mûtét, most ébresztgetik, mélyebb volt a seb mint gondolták, két öltéssel kellett összevarni. Utánna még vagy negyed órát vártunk, amire visszahozták (addig a frász kerülgetett, hogy mi van már). Szegény, nagyon kínlódott, mert ment volna(mászott) de félig aludt, meg benn volt az infúzió a kezében, arra vigyázni kellett. Nagy nehezen megnyugtattuk, elaludt. Csabi elment a cuccainkért. Rá 10 percre vizit, menjenek le az anyukák egy emeletet. Lemegyünk, ott beszélgetünk, erre egy ápoló jön: Ki a Peti anyukája? Mondom én. Akkor menjek, mert sír. Nagyon örültem, hogy mûtét után fél órával felébresztették nagyon sírt, ki akarta tépni az infúziót. Végre a nyakamba borulva megnyugodott. Na de akkor már igy ringattam már vagy húsz perce, amikor látom, nem folyik az infúzió. Kimenni nem tudtam, mert az infúzióálvány+gyerekkel elég nehéz lett volna. Kiabálni nem tudtam, mert aludt. Na végre valaki elment az ajtó elõtt, õt kértem meg, szóljon már egy nõvérnek. Kiderült, vízszintesen kell tartani a kezét. Na, leültem vele, és másfél óráig vízszintesen tartottam a mancsát. Szerencsére aludt. Szegény egy szál pelusban, betakarni nem tudtam, (20 perc múlva arra járt egy nõvét, segített.) Utánna elég sokat aludt, késõbb elég nyüsz volt, de estére már majdnem a régi volt. 8-kor szépen elaludt. 10-kor én is "lefeküdtem" de nem aludtam. A szomszéd szobában volt egy szegény halmozottan sérült kislány, (nagyon durva volt, nagyon sajnáltam) és õt óránként kb 1/4 órán át kezelték. Ugye üveg van a kórhetmek között (noha van függöny, semmit nem ér) felkapcsolták a villanyt. Szegény Peti óránként felébredt, és vagy fél óra volt, míg visszaaludt. Viszont ennek köszönhetõen nem lázasodott be, mert rengeteget ivott, Õ teán alszik vissza. Szinte két ébredésenként megivott egy 250-es teát. Na, aztán regel 4-kor azt mondta, õ köszöni, kialudta magát. Kiabált, és mutogatott nekem, hogy menjünk ki Örültek a nõvérkék, gondolhatjátok. Na, aztán 5-kor elkapta a takarítónõt, és el akarta venni a felmosófáját Addig elég ferde szemmel néztek rám a nõvérkék, hogy persze, a gyerek a felmosófával sértette meg magát (azt egybõl elfelejtették, hogy a saját játékával, nem a mocskos igazival), de látták, hogy tényleg betegesen vonzódik a felmosófához
Aztán 8-kor vizit, és hazajöhettünk. Kedden kontroll.
Amúgy teljesen rendben van, eszik rendesen, csak az éjszakák nagyon húzósak. Nagyon sírva ébred mindig (rosszat álmodik, vagy fél, nem tudom), de köztünk is nagyon-nagyon kínlódik. De reggel meg napközben semmi baja sincs. Mondjuk, rettenetesen jönnek a fogai

No, ennyi a balesetrõl. Mindent elpakoltunk, ami veszélyes lehet. Ti is vigyázzatok, mert egy sima tollat megszerez, már az is veszélyes. Riogattak, hogy mekkora szerencsénk volt, mert mi minden történhetett volna.

Ja, mégvalami: Anyós: - "majd gondlkodjak el rajta, hogy számolok el a lelkiismeretemmel, mert ez egyes egyedül az én hibám. 1.) én akartam a felmosófát. 2.) én voltam otthon vele. 3.) különben is. Szegény petike lelke most komolyan megsérült, hogy ilyen felelõtlen, gondatlan anyja van, és egész életére ki fog hatni ez az élmény.

Amikor itt voltam "Nagybeteglátogatni" pénteken, egy büdös szót se mondtak, kérdeztek a kórházról. Mintha valami nagy bûnrõl lenne szó.
Bezzeg anyuék tegnap még röhögtek is, hogy elkérte a felmosót, meg hogy felszedett egy 7 éves kislányt

Utóhangként zárójelbe jegyeznék meg egy pár sort Csabika naplójából amit az õ "gondos" anyukája írtnem szó szerint lesz, de így igaz):
- Csabika a leírtakkor 6 hónapos:
"Vacsoráztunk, Csabika Laci (após) ölében ült. Elkapta az asztalon elõtte lévõ nagy, kenyérszelõ kést, egyik kezével megmarkolta a nyelét, másikkal rámarkolt a pengére, és meghúzta. Három ujjának a tetejét levágta...." Kórház, varrás, stb.

Csak pár szó:
1.) Mit keres a nagykés a gyerek elõtt???
2.) Hogy lehetett annyi ideje egy 6 hónaposnak, hogy megfogja, egyik, majd másik kézzel, és még meg is húzza??? Amikor már nyúlt felé, vagy amikor felvette, senki nem nézett rá??????

Azt hiszem, nem kell hozzá kommentár........

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok lányok!
Boldog új évet kívánok mindenkinek!
Még mindíg nincs net-ünk. Sajna!!!!!!
Most egy ismerõsöm gépénél ülök, de elég lassú és vacak, de több mint a semmi. Remélem mindenki meggyógyult, a többiek pedig gyógyulgatnak! Nagyon hiányoztok nekem, már úgy megszoktam, hogy veletek megbeszélem a dolgaimat. Most nem is intézzük a net-et, mert úgy néz ki, hogy költözünk és akkor már az új házban lesz.
A fiúk jól vannak, bár mostanában elég sokat betegeskedtek. Úgy nézett ki, hogy Gergõnek kiveszik az orrmanduláját, de egyenlõre megúsztuk. Szóval jól vagyunk.
Sok-sok puszi Nektek és Gyerkõcöknek!!! Remélem nemsokára megint csatlakozhatok hozzátok.

TÁgi
tÁgi
 
 

 
 

Kata! Ez szép kerek történet volt!Kép Nem semmi eseményeken mentek keresztül. Akkor ezek szerint nekünk eddig mindig nagy mákunk volt, akkor is mikor Julcsi a létráról ugrott le a mûanyag csõvel a kezében ami lukat ütött a szájpadlásába, szerencsére nem a lágyszájpadlásába, így nem is volt vele különösebb teendõ az ügyeletes gégész szerint, és akkor is amikor Bánk olyan ügyetlenül esett hogy a felsõ ajkánál levõ nyelvféket sértette meg. Hálát adok az égnek meg az õrangyalainknak! TÉnyleg nagyon résen kell lenni hogy ezek a kis pernahajderek mikor mit szereznek meg! Azt kívánom csak hogy soha többé ne kelljen ilyen élményekkel "gazdagodnod". Anyóshoz nincs hozzáfûznivalóm, magáért beszél a történet vége!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

Köszönöm a jókívánságot,Kép én is ezért imádkozom, hogy ez legyen életében a legdurvább elsõ és utolsó baleset.
Nagyon megijesztettek, ugyanis elmesélték mi lett volna, ha......Kép nem is írom, rossz belegondolni isKép

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Kata: örülök, hogy nem történt komolyabb baj, bár amíg olvastam a kis történetedet a hideg is kirázott. Ennél rosszabb ne is történjen veletek. Anyóssal pedig ne foglalkozz!

Golyó
golyó
 


Sziasztok!

Én csak érdeklõdni szeretnék tõletek. Költözni szeretnénk, de még nem tudjuk, merre. Zuglóban lakunk, nagyon nem ismerjük a többi kerületet. Kispestnek is biztos van olyan jó kis zöld része, ahol nem panel lakások vannak, és kisbabával is optimális minden szempontból, gondolok a dokira, bölcsi, ovi, közlekedés. Ha tudtok ilyet, megírjátok? Elõre is köszi

Gyöngyi
gyongyicser@freemail.hu
Névtelen
 


Sziasztok!
Kata, a lényeg hogy már jobban vagytok!

Golyó milyen régen nem jelentkeztél! Mi van veletek?

tÁgi. Hova akartok költözni? Akkor addig nem is fogunk hallani rólatok? Oviban itt maradtok?


Gyöngyi. Hát az az igazság hogy Kispesten vannak a panel lakások (4, 9 és 10 emeletesek) és ezen kívül a családi házak, illetve Wekerle ahol négy vagy hatlakásos (vagy több) házak vannak, de ezek dohosak, nincs pince, rossz a szigetelésük, 100 év körüli házakról van szó, anno ezek tanácsi bérlakások voltak, na az állapotuk is olyan. Ezen túlmenõen nagyon drágák, a realitásnak megfelelõ értéküknél sokkal. Így ha nem családi házban gondolkoztok, akkor nem nagyon lenne errefelé számotokra megoldás. Mi panelben lakunk mint a többiek is itt a topicban. A környék viszont nagyon jó, jól ellátott, jó a közlekedés, sok a zöld (persze a játszóterek nagy része elhanyagolt, kutyaszaros, stb.) úgy egyébként sokkal jobb hely mint pl. a belváros. A metró sincs messze amivel viszont bárhova el lehet jutni pillanatok alatt.

Pussssz, Sasha mi van veletek?

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Hali!

Kata!
Olvastam a történetet a szerencsétlenségrõl, csak nemirtam, de a leirt együttérzés épp ugyanolyan mint a ki nem mondott!

Norcsi!
Semmi nincs velünk! Gabi 1 hete meganyafi és csak és kizárólag cicilni hajlandó! Már amikor elfogadjaKép Csütörtökön kaptuk meg a 3 hós oltást. Gabi 63 cm és 7850 g. Kis óriásKép Sajna voltam olyan hülye és az oltással megegyezõ napon akaram a saját ágyban altatást/szoktatást elkezdeni, mert az egész hátam, nyakam el van aludva és nem tudom magam kipihenni, hiába alszom akár 10 órát is. (némi szünetekkel ugyeKép Szóval aznap még simán elaludt olyan 10-20 perc üvöltés árán, de azóta nem hajlandó! Igaz nem is hagyom 2-3 percnél tovább sirniKépKép Megszakad a szívem. Azóta viszont csak velem és mindig. Általában óránként felriad nappal és akkor cici. A cumival nem lehet becsapni. Persze nehogy azt higgye valaki, hogy mindig eszik! Kortyolgat és utána cuminak használja! Már fájnak a bimbóim, mert a kis drága álom elõtti féléber állapotában rágja. Na akkor gyorsan cumi be, de annyi idõ éppen elég hogy érezzem. Olyan erõs kis állkapcsa van.
Na jó nem panaszkodom, hiszen szépen hízik, növöget, néha jó kedve van. Általában viszont sehogy sem jó és mostanában minden pelenkázást végigüvölt, pedig eddig nem csináltaKép
Na közben elmentem pelenkázni, meg ilyenek mert felébredt és itt csináltam a szobában, nem a pelenkázón és érdekes módon itt nem sir... tv függõ ku*va anyját!Kép

Na megyek
sasha

Kép
sasha
 
 


Tegnap óta változás történt a mi van velünk témábanKép
A párom is és én is torokfájással küzdünk, plusz orrfolyás és köhögés! A gyerek eddig! csak mintha be lenne rekedve! Elviszem este a dokihoz! Remélem csak túl sokat sírt, merthogy 9.-e óta, amikor belotották, azóta nagyon sírós!

Na puszilok mindenkit és gyógyulgassatok... már akinek kellKép
sasha és a 14 hetes Gábor

Kép
sasha
 
 


Sasha, mielõbbi gyógyulást Nektek a pároddal, a kis Gabónak meg azt kívánom hogy kutya baja se legyen! De vigyázz az orvossal, mert ha nem volt beteg eddig, akkor a betegrendelésen tuti összeszed valamit!Kép

Többiek jelentkezzetek gyakrabban légyszi, mert ez a jó kis topic nagyon halódik!KépKépKép

Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Mi is lejelentkezünk. Bocsi, mostanában nagyon kell Petire figyelni, ezért vagyok szórványosan. Nagyon eleven szokás szerint. Vettünk a TESCO-ban egy kifejezetten 1-3 éves korig tejcit. Érdekes, a sima tejet bármivel ízesítettem, (kakaóval, vaniliáscukorral) nem ette meg. A tápot is csak félálomban lehetett beletölteni hajnalban. Amúgy abszolút köpködött. Ezt a tejet úgy nyeli (persze kakaóval) mint kacsa a nokedlit. Reggel, este 2,5 dl simán benyel kaja utánKép Nagyon örülök neki.
Tegnap megint alakított szokás szerint. Pár napja van egy idétlen szokása, hogy nyugodtan fekszik, amíg a gatyát, zoknit pelust leveszem róla. Ahogy alul ruhátlan, felpattan, és csattogó talpakkal elrohanKép , és a lakás három bizonyos pontját (elõszobaajtó elõtt, a nappaliban a szekrény és a kanapé között, a kiságya mellett a szobájában) odapisil. Nem is kell neki, mert akkor az elsõ helyen elintézné, mert csak egy kis tócsát erõlködik mindenhová. Na, tegnap kirohan, mi még ültünk egy percet majd visszajön elven, jön vissza, fülig ér a szája, és húz engem viháncolva, kézenfogva. Na mondom, Csabi hozd a felmosórongyotKép Odavezet az elõszobaajtó elé, és visongva nekiáll ugrálni a pisiben, meg a kezével paskolni. Aztán mutatja, az elõszoba közepén egy adag kaka. Pont rohant, hogy belelépjen. Felkapom. Aztán nézem, a pólóm, a fehér gatyám tiszta kaka. Autómatiksan elengedtem. Berohan Apjához, és odatojik az orra elé a szép sárga szõnyegre. Utánna nézzük (fogalmam sincs hogy csinálta) a háta is kakás. le akarjuk venni a badiját, de ugye viháncolt mint a fene, mi meg persze szakadtunk a röhögéstõl folyamatosan. Elvittük megfürdetni, addig felpucoltama szõnyeget meg levettem a ruhámat. Utánna lefektetem a játszószivacsra pelusozni. Mondom: csabi itt valami nayom büdi még. Jó közelrõl jött, belenézek a pelusba, semmi. Na, a gyerk fordul eggyet, felkel. Pont elõtte mondom, nincs több pizsid, erre már vigyázzál. A gyerek háta, haja nyaka csupa kaka. Odakakált a játszószivacsra valahogy, még a többivel együtt, de mivel eleve szines foltos a szivacs nem vettük észre. Na, újra fürdés. De folyamatosan röhögött, és vihogott, tudta, hogy most akció van. Természetesen mi rohantunk utánna a bilivel, de nem igazán hatotta megKép csak összekente azt isKép

No megyek, túrós pogit sütniKép

Puuusz: Kata
LadányiKata (ladán
 


Norcsi!

Köszia jókívánságot!
Mára már mindkettõn orra is folyik mint a fene! Gabi szerencsére még eddig úgy néz ki megússza egy kis fikucival. Neki nem folyik, de folyamatosan száraz fikás az orra, úgyhogy napi 1 orrtakarítás minimum bejátszik!

Kata!
Nem semmi ez a Peti gyerek! Komolyan mondom olyan mint egy angyalbõrbe bújt kisördögKépKépKép És rájöttetek már,hogy miért kakál oda mindenhova? Mert ahogy igy irod tudja ám a kis csibész, hogy a bilibe kéneKépKépKép ....lehet imád fürdeniKép

Új dolog annyi van velünk, hogy Gabit nem lehet egyedül hagyni ha ébren van max 1-2 percre. Ha ennél tovább merem egyedül hagyni akkor reklamál. Nem is jó szó az hogy egyedül hagyom, hanem pl ha fekszik az ágyon én meg a látókörén kívül tevékenykedem. Játszani kell vele. Mutogatni neki a játékokat és bohóckodni, mert õ unatkozikKép Még szerencse, hogy van vagy 20 csörgõjeKép Karácsonykor betankoltunkKép
Mondjuk jó, mert 9-ig alszik, rögtön eszik (de éjfélkor még kakukkol) és akkor utána nagyon vidám! Megkínálom még olyan 11-12 körül és utána alvás van kb 2-3-ig! De utána ha 1 órát alszik egyhuzamba akkor már szerencsém van!

Na megyek
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Sasha! Hát igen, ez az idõszak Petivel is nehéz voltKép érdeklõdött, de még csinálni nem tudott semmit. Aztán jobb hijján nyafizottKép Na majd ha mászni, üllni tud, sokkal könnyebb leszKép

Nálunk annyi a hír, hogy találtunk a tesco-ban egy gyerektejet (Parmalat, 1-3 éves gyerekeknek, vitaminokban, kalciumban, stb-ben gazdag tejalapú táplálék.) A Peti a sima tejet nem itta, ez annyira megy neki, hogy 3,5 dl este reggel bevágKép

megyek, mert betojt itt valakiKép

Puszi, és tessék írni!!!!


Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Nem tüntem el, csak nem volt idõm írni, ez nem annyira igaz.Kép Inkább csak lusti voltam néha leírni azt a sok mindent, ami zajlik körülöttünk.

Még Kispestiek vagyunk, jövõ hétvégéig, talán. Szombatra foglaltam a költöztetõket.
A lakásban már doboz hegyek vannak, de ha valaki tud még esetleg valami helyet, ahonnan lehet SOS dobozokat szerezni, az szóljon.
Hanna kis tündér, egyébként néha nyafka, akaratos,, hisztis, de nem vészes.
Rágófogak sehol, szemfogak felül olyan fehérek, mintha az egész kinõtt volna már.Kép Jön-megy, szaladgál, mindent elõszed, elpakol, így egyszer 4 napig nem volt meg a telefonom se, amit elõször kikapcsolt és úgy tüntetett el.Kép
Teszek fel róla új képeket.

Remélem mindneki jól van.

ld! Olyan régen hallottam rólatok. Hogy van a kiskölyök, azóta már nagysrác, ugye?

Kata! azóta is jól van Peti? Nem kellett kontrolra vinni?

Norcsi! Ti hogy álltok betegség ügyileg? Jól van az ovisok is?

Mikor jártok sétálni? Megbeszélhetnénk egy röpke találkát valahol egy kicsi sétával, bár gondolom mindenki máskor van lent.

Puszi mindenkinek!

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Tikk! De, voltunk kontrolon, minden rendben. De a 15 hónapos oltás elhalasztva február 7.-e környékére (akkor volt a baleset, jan.7-én) mert mûtét után vár a doki 1 hónapot.

A tali jó ötletKép

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Helló!

Tiiiiiiiikkkkkk!Kép Csak nem? Már nagyon hiányoltalak! Szóval akkor még költözés elõtt álltok! Naggggyon nem irigyellek! Telefon!Kép Hanna jófej!KépNálunk meg rágófogak vannak, viszont szemfogak még csak növõfélben!
Köszi, jól vagyunk (kopp-kopp-kopp), lányok oviba járnak, mi meg Bánkkal idõtõl függõen rövidke sétákat teszünk. Ha csúszós akkor a lehetõ legrövidebbet, tekintettel a térdemre.
Tali jó ötlet. Mikor és hol? Na ez jó volt! Kicsit költõi!

Ildirõl úgy tudom hogy nem mindig jó a gépe, gondolom most ez a nemjóagép korszak van.

Kata. Akkor javulgattok, ez jóóóóó!Kép Mi ilyen gyerektejet sem ihatunk, mert teljes tej az alapja, már kitanulmányoztam. Egyszer kaptunk nagyobb mennyiséget a NOÉ-tól, na akkor a lányok orrba szájba azt itták, de én óvatos duhaj voltam, elolvastam mik vannak benne (többek között halolaj) és ettõl valahogy elszállt a kedvem hogy megkóstoljam. Ha nektek bevált akkor iszogassátok! Mondjuk Bánk még szopizik szerencsére!!!
Petinek jó húzásai vannak!:o Na az ilyenekkel vagyok úgy hogy olvasni szeretem, de idegileg már nem bírnám elviselni. Annánál még más volt, ugye "elsõ gyerek".

Sasha. Ez ismerõs. Nálam minden gyereknél így volt, illetve Bánknál ennyi idõsen még nem, mert a nõvérei elszórakoztatták (mire is jó a sok gyerek), viszont mostanábsn annyira hozzám van nõve hogy az már kissé gáz. De én szeretem, mégha emiatt nehéz is tõle külön programokat szervezni!Kép

Most megyek, puszi, és tessék jelentkezni! Mindenkinek!


Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Hai!

Tikk!
Ehh! Most szabadultunk meg a hét elején egy 72-es tv dobozától! Meg még pár kisebbtõl amit a pinyóban õrizgettünk!Kép Sorry!

Kata!

Hát igen! Ez a nyafi már nagyon uncsi, DE megvan az oka!!!!!
JÖN a KÉT felsõ metszõfoga! Ma volt itt a 10 emeletrõl a 14 hónapos kisálányával az egyik lakó/barátnõféleségKép Beszélgettünk és mivel õ tudta hol kell nézni jól felhúzta a Gabi felsõ száját, hogy az egész inye látszodott és ott dudorodik eléggé szépen! SzegénykémKép Kentem ma már neki Dentinox-al, meg sosborszesszel.
Ezt mind 8 után 10 percel kezdtemirni és már 22 óraKép Ez van. A gyerek azóta felkelt baromira fájt a foga. Bekentem neki elõször a Dentonixxal, és szépen szopogatta az ujjamat utána, de ha véletlenül hozzáért egy bizonyos ponthoz jobboldalt felül akkor veszett sírás volt a válasz, úgyhogy utána még bekentem egy kis diannávalKép Most már jobban van! Dumál, meg nézelõdik! Ja tanult új betüt! GGGGG a GGGGG ezt szokta mondani. Meg g ag, meg szokot a nyálávl gargalizálni és nagyon tetszik nekiKép

Norcsi!
Fent irtam Katának hogy miért is igényelte az "elszórakoztatást"Kép Jön a foga, ráadásul kettõ is. A felsõ 2 metszõfoga, de a jobb oldali néz ki a gyõztes befutónka, csak jöjjön ki hamar!

Na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!!

Ezek a fogakKép nálunk most a két felsõ szemfog és két örlõ van befutóbanKép De ha kijön, már 12 fogú a kölök. Nem tudjátok, volt front az éjjel? Szörnyû nyaf volt. Bocsi rángat mennem kellKép


Pusz: Kata

Norcsi! Õ se száll le rólam egész napKép
LadányiKata (ladán
 


Helló!

Kezd kihalni a topik. Húú mekkor a vihar volt az osztályomabnKépKép Egyel Katáék alatt a 2002- tõl kezdõdõben.
Hozzátáplálás kontra 6 hónapig stop.
No mindegy.

Kata!
A 12 foggal már lehet nagyokat harapniKép Sajna már nem emlékszem mi volt 24-énKép Régen volt!

Vasárnap elvittem Gabit fótózásra. Egy albumba rakják be és mutogatják reklámosoknak, meg egyebeknek a képét... talán egyszer egy pelenkareklámban viszontlátjátok, vagy egy bébikajareklámbanKép Mikor odamentünk persze csak akkor mondták, hogy 1 évig mutogatják fünek-fának... 5000 pénzért! Na mondom akkor nem! De azért megvártuk még a másik anyukát akivel mentem, mert õ kifizette a lóvét. Aztán körbenéztünk, beszélgettünk és megállapítottuk, hogy rengeteg gyönyörûszép baba és kisgyerek van! Gyönyörü kislányok, DE fiú egysem volt 3 év alatt!!!!!!! Úgyohogy átgondoltam és mégiscsak bekerült abba az albumba. Kép Ha nem kerül bele semmilyen reklámba az sem baj!

Vannak új képek a "sasha"ban
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha, nagyon aranyos a kis Gabi, megnéztem a képeket!!! Sajnos tényleg halódik a topic!Kép Úgyhogy légyszi írjatok, vagy annyi lesz...

Ez egy örökös vitatéma lesz, úgyhogy nem érdemes vérremenõ vitákba bonyolódni, aki nagyon hülye azzal úgysem érdemes.

Nekünk is 12 fogunk van, sõt most jön még alul a két alsó szemfog, illetve csak jövöget, még jó idõ lesz mire kibújik!!

Ez a reklám dolog ha bejön jó, ha nem akkor volt egy plusz kiadásod. Én nem vinném reklámstúdiókba, válogatásokra egy gyerekemet sem (pláne olvasva a Babaneten is az ezzel kapcsolatos tapasztalatokat), de ez tényleg mindenkinek a saját véleménye.

Többiek légyszi írjatok, vagy tényleg elhalódunk!KépKépKép Nem lenne jó!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


A második bekezdés a kizárólagos szoptatás kontra hozzátáplálásra vonatkozik!Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!!

Jaaa.....nálunk egész nap a -"vegyél fel vegyél fel vegyél fel" megyKép

Mi is gondolkodtunk a fotózáson, de aztán én is olvastam a babaneten a véleményeket, és elment a kedvem. Szerintem, nagyrészt úgy készülnek a pelenka/bébiétel,stb reklámok, hogy a reklámstúdióban dolgozók rokon-ismerõs-szomszéd gyerekét nézik meg elsõsorban. De ez csak magánvélemény.

A hozzátáplálás dolog miatt én is jártam már pórul, hogy kinyitottam a számat. Nem is ez volt a témája a topicnak, (anyós/após mi más) és én csak annyit írtam, hogy anyukám nem hagyja, hogy ne egyen (abban az idõben szinte semmit nem evett a peti, és én már annak is örültem volna, a szobafikuszt megeszi), és írtam, hogy anyu nem erõlteti, de ha nem eszi meg pl a palacsintát, süt neki rántottcsirkét, de nem hagyja, hogy fél napig ne egyen, és nem is tömi.
Naaa ne tudjátok meg mit kaptam!!!! Alig maradtam talpon, úgy beszéltek velem, mint egy gyerekgyilkossal. Rántottcsirkét adni 10 hónaposan???????????????? Mindenesetre, túlélte, tudom, tudom, majd ha aszmás lesz 10 évesen, emiatt van. Szóval én már kényesen kerülöm a neten a szoptatás - hozzátáplálás támákat, mert be kell húznom fülemet-farkamat, hogy Peti csak 7 hónapig szopott (teljesen egyedül hagyta abba, hiába erõltettem), és utánna tápszerrel mérgeztemKép MIndenesetre ma már tudom, kiknek köszönhetõ, a következõ gyerekem tuti szopni fog egy éves koráig.
Bár Petit elképzeltem, hogy még szopna, hogy csinálnámKép Ugye, mert mihelyt kipattan a szeme meg sem áll egy pillanatra sem. Szinte inni is menet közben iszik, (ezért néha nekimegy a falnak). Hát elképzeltem a szopitKép

No megyek, mert betojtKép

Amúgy (kopp kopp) egész jól alszik már két napja. Vasárnap éjjel csúcs volt. 8 után lefeküdt, 5-ig meg se mukkant, akkor ivott két korty vizet, alvás 1/2 7-ig, akkor mellémbújt, megkapta a kakaóját, és visszaaludt 1/4 10-ig!!!!!!!
Na mondjuk, hétfõn meg is lett a böjtje, mert délben nem tudtam lerakni, csak 1/2 3-kor sikerült. Na, 1/4 12-ig fenn volt. De éjjel (ha nem is annyira mint tegnap) de jól aludt. Most 8-kor kelt, talán visszaáll a rendszerKép

Büdi van, megyek.

Pusszancs, írjatok!

Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Kata, ne is mondd, most is itt ül az ölemben, nem lehet lerakni. Már életveszélyes mutatványokat produkál amikor éppen nem rajtam lóg, felmászik a székekre, ágynak a magas szélére, ha belóg a konyhába, na ott is rámol, csavargatja a gázcsapot (nemhiába van rácsos kapu az ajtó helyén). Szóval nem könnyû õuraságával! Délelõtt egy picit szunyált most bezzeg nem akar, pedig úgyis tudom hogy ki fog dõlni, mint tegnap is amikor volt vagy 1/4 4 mire végre elaludt, akkor viszont már 6-kor úgy kellett felverni.
Na ez az irományom annyira untatta, hogy az ölemben elaludt, és még lerakni is sikerült anélkül hogy felébredt volna!Kép
Fotózás. Az igaz hogy az ismerõs ismerõsei kerülnek be, de nem is az ami annyira elborzasztó, hanem hogy vannak olyan szülõk akik mindenáron a SAJÁT MAGUK AKARATÁNAK megfelelõen kiteszik a gyereküket olyanoknak amiket az a topic is írt (40 fokos kánikulában a másfél év körüli gyereket annak hogy õszi meg téli cuccokba öltöztetve pózoljon, és nem egy hanem sok ruhábanKép brrrr. hát nem tudom milyen szülõ az ilyen)! ez gyerekkínzás. És mindezt nem másért csak pénzért!
No comment...

Alvás nálunk még mindig úgy van ahogy volt, éjszaka többször ébred, szopi és alszik tovább. Én nagyon örülök hogy még szopizik, hiszen többnyire így is altatom el! Az biztos hogy ez a babának is meg a mamának is a legkényelmesebb megoldás! Tényleg jó lenne ha a következõ gyereknél nálatok is összejönne a hosszú ideig való szoptatás. Mondjuk hátránya is van, nem tudok drasztikus fogyókúrába kezdeni emiatt, Kata neked mondjuk ilyesmire nincs is szükséged, Te mázlista!Kép

Megyek, puszi és ugye jelentkeztek többiek Ti is?

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!!

Képzeld, Norcsi, tegnap egész nap semmit nem aludt a kölök!!!!!!!!!
Ilyen még sosem volt. Pedig nem történt semmi rendkívüli elõtte éjjel sem, meg egyébként sem. Na, elõre féltem, hogy majd 5-6-kor dõl ki, de nem, 1/2 9-ig húzta, mondjuk akkor elájult. Azért az északa a szokásos volt, 4 körül iszonyú sírással évbredt, ami fura volt, olyan volt mint ha még aludna, mert nem nyugodott meg a kezünkben mint eddig, hanem mintha kéretõzött volna vissza a kiságyba. Visszaraktam, 5 perc múlva újra éktelen sírás. A víz se kellett neki. Aztán közénk vetem, de ott is dobálta magát, sírt, felkapcsoltam a kis éjjeli lámpát, az egy kicsit jobb volt, aztán végülis a kakója volt, ami megynyugtatta. De pörgött forgott reggelig. Most meg tök jókedve van. Mondjuk ezek a fogakKép de én félek, hogy õ is "lát" és ezek a dögök éjjel jönnek, és megilyesztik. Nappal isel el beszélget egy egy sarokkal, meg integet, meg mosolyog jóval mögém........
Nem tudod, mit lehetne csinálni, hogy éjjel hagyják békén???

Na megyek, mert lebuktam, hogy netezek. Azért nagyon nyugodt fiad van, hogy elül az öledben, ha netezel . Peti szétpakol mindent, ütögreti/ráül a billentyûzetre....

a szopi meg biztos is hogy jobban fog menni legközelebb. Már ha ez a rossz kölök mellett kedvünk lesz a következõhözKép

Puuusz, rángatKép

Kata
LadányiKata (ladán
 


Kata!

Utánanézek a füstõlõs könyvemben. Vannak olyan növények, amik távol tartják a rossz szellemeketKép Mintha a bazsalikom ilyen lenne, de hogy tényleg az e arra már nem emlékszem. A könyv kölcsön van adva, de bármikor meg tudom nézni... ha ott vagyok!

sasha

Kép
sasha
 
 


Köszi Sasha! Ránk férneKép

Olvastam a sugárban "bukás" dolgot. Hááát fura, hogy nem mondtak rá semmit, az én tapasztalatom az, hogy ami sugárban jön, az sajna nem bukás, hanem hányás. Nem értem, miért nem foglalkoznak vele, ha eddig nem voltKép
Remélem, nálatok is megoldódik lassan. Azaz gyorsabban mint nálunkKép


Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Hali!

Kata!
Ja! kb másfél hete hányik sugárban és kissé turhás...
Na mindegy nem ezért irtam!
Rossz szellemek elüzésére sokfajta füstõlõvel lehet elüzni. Többek között:borókabogyó,erdeifenyõ, kerti vanília, kosztuszgyökér, mirha, orgona, szantálfa(kedvenc füstölõm!!!), tömjén, zsidótömjén.
Démonok elûzése:aloé, borókabogyó, ciprus, galba, kerti vanília, kosztuszgyökér, mandula, mekkabalzsam vagy arab balzsam, mézkerep, tömjén, vasfú, zsidótömjén.

Rituálé: Gondosan ki kell takarítani a szobát és gyújts meg egy fehér gyertyát egy felszentelt tárgy közelében, azon ahelyen, ahol a negatív erõket érzed. Több szobában is égess tömjént, amit mirhával, szantálfával aé lótusszal keversz. Mig a fütölõk égnek addig mondj magadban egy imát meg elõhívja Neked a jóindulatú szellemeket és rkd õket, hogy segítsenek elüzni a negativokat a házból.

Saját hozzáfüzésem. Szentelt tárgy lehet bármi, kereszt vagy valami ilyesmi, amiben hiszel. Füstölõket a Határ uton is tudsz venni ahol a 42-es villamos végállomása van a Non-stop mellett volt egy ilyen árus... azt hiszem még ott van, bár már rég nem jártam arra. A több füstölõ egyszerre égetése szép ki illatkavalkádot csinál, ajánlom, hogy legalább 1 órát sétáljon valaki a PetivelKépKépKép Ima? Nem tudok egyet sem, csak a Miatyánkot, de az nem hisz az ilyesmiben, mégis égetik a tömjéntKép Hát ennyi.

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Még a végén átalakulunk valamilyen spirituális topic-ká?Kép
Kata, a gyertyát én is tudom, meg a vallási témájú, hangulatú zenék hallgatása (Bach pl.). Remélhetõleg hamar vége lesz a mizériátoknak! Tényleg beszélget napközben a sarokkal? Szerencsére nálunk már nincs ilyen!!!

Sasha, tök véletlenül, de én is olvastam a másik topicban a hányásos történeteteket. Nem akarok azzal jönni hogy ugye megmondtam?! Mert ez jobb sajna nem lesz (mármint a doki), képzeld el ha ilyeneket mond már most mi lesz súlyosabb esetben! Én már tudom!Kép És elõbb kellett volna meglépni amit végülis a Bánknál már megléptem.

Drukkolok hogy ez a hányás dolog hamar megoldódjon! Remélhetõleg semmi komoly. Nem lehet hogy a most divatos fosós-hányós vírus okozza nála? Bár ennek gondolom más jele is lenne!

Most mennem kell, puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

Hehe! vuduuuuKép
Na jah! Ki a dokitok? Mi a telszáma és hol rendel? KösziKép Igazad van, dokit váltok, illetve megnézetem vele. Márcsak azért is, mert ha ugyazat mondja mint a Soós akkor ok, de ha nem akkor viszlát Soós. Te már úgyis leteszteltél pár dokitKép A gyerkõcnek állítólag nem jön a foga (majd csak akkor jön, ha már áttört!!!), szerintem meg jön, mert az inye totál ki van dudorodva, igaz még nem alul, hanem oldalt.Aztán azt mondja azért bukik mert sokat eszik (aláirom, hogy sokat eszik, de ha nem kell a kaja be sem kapja a cicimet!), de miért ereszti el a füle mellett mikor azt mondom, hogy kb másfél hete sugárban bukja vissza és akárki aki megfogja kaja után lehányja. Akár többször is képes hányni és van hogy elbõgi magát és inni kér. Eddig meg "normális" bukások voltak pici tejci a partedlin és kész! Most egy partedlit telehányik, ha jókor hajtom a szája elé! Ha nem akkor minden hányásos lesz.
Ja és a hányás eléggé nyúlós, olyan mint amikor beteg valaki és köhögi fel a váladékot, csak ez tejjel hígitott formában. Lehet nyál is...végülis. És már jópár napja eléggé nyafi és rekedt.

sasha és a ma 16 hetes Gábor

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jelentkeztem, de remélem azért nem haragszotok rám. Eljött az a korszak, hogy már a WC-re sem tudok egyedül menni, mert a kis "utánfutó" állandóan követ.
Ja és már állunk ezért a fél szememnek mindig rajta kell lenni, hogy éppen mit szélhámoskodik. Állással kapcsolatban lenne kérdésem, a ti gyerkõceitek is lábújjhegyen kezdték az álldogálást?

Sasha: már 16 hét telt el? Eszméletlen milyen gyorsan megy az idõ, csak most született. Jobbulást nektek! KépKép

Megnyugodtam, hogy nemcsak nálunk vannak problémák az alvással. Mi még mindig 8x felkelünk éjjel, mostanában meg talán még többször, mert jön a 4. fogunk.

Hát most sem tudtam sokat írni, rángatnak.

Puszi. Golyó
golyó
 


Hali!

Golyó!

Hát gyorsan elröppent az a 4 hónapKép A jobbulás rám férne! Tegnap óta iszonyat, de ma volt a tetõpontja! Fájt a fejem, torkom, ha köhögtem akkor a tüdõm! És ömlik az orromból a váladék és sosem birom üresre fújni! A gyerek ma 4x köhögött és csak egyszer azért mert félrenyelt! Az orra még üres, de nagyon remélem az anyatej megvédi!

Mi újság Norcsi? Kata?
Norcsi! HOgy áll a házatok? Nyáron már költöztök? Mi is szeretnénk! Már 2-en voltak megnézni a lakást, mert áruljuk.

Kata!
Hogy vagy? És Peti? Olyan régen nem hallottam rólatok! Mindig reménykedem, hogy összefutunk az utcán (Természetesen Norcsiékat is mindig lesemKép), de sohasem látok senkit!

Puszi, irjatok
sasha és Gabcsi

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!


Jövõhéten, ha nincs nagy sár meg minusz (mert mi már ugye kocsi nélkül járunk) akkor összehozhatnánk egy gyors talit. Olyan 10 körül mi biztosan ráérünk. No?
Mi nagyon jól vagyunk, Peti jól eszik tûrhetõen alszik (kopp kopp), okosodik, megmutatja, kezét, lábát, orrát, fülét pocakját, okos fejét, fütyijét..Kép Apázik nagyon, Anya csak néha érthetõ (ha az egyáltalán) mondja, hogy megyek, eszem. Érteni tényleg megért mindent, néha nagyon elcsodálkozunk, hogy csak egymás között mondunk valamit, gyerek eltûnik, majd hozza azt a tárgyat, amirõl szó volt.
Ha szomszédolni akar, hozza a papucsomat, rámadja, meg az Õ szandiját. Ha le akar menni, a cipõket hozzaKép
Képzeljétek, tegnap itt voltan az Andrásék, és megkértek, legyünk a Kitty keresztszüleiKépKépKép
Ja, kaptunk "csak úgy"Kép egy hûtõt a szüleimtõl. Nagyon szép, 220 l-es az alja, 50 l a mélyhûtõ. Táncolni lehet a rendes részébenKép
Menem kell, mert Peti betojt, és már nem lehet elviselni a szagot.
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Sasha! Remélem Gabó nem lett beteg! Na neeeee, áruljátok? És hova költöztök? Mennyiért áruljátok ha nem titok? Én most fellelkesültem, mert az egyik játszótéri ismerõsék adták el az övéket nemrégiben, ez egy szélsõ ház, szélsõ lakás, és még erkély sincs, és 8 milliót kaptak érte, de állítólag a 8,5-et is megkapták volna ha kicsit tudtak volna várni, de õket sürgette az idõ. Mi viszont ráérünk majd kivárni, legalább 8-at akarunk majd érte kapni, de minél többet, annál jobb!
Jobbulást nektek, sajna fejfájás nálam is volt ma, de olyan szinten, hogy lüktetett és már hányingerem is volt tõle. A Saridon viszont nagyon gyorsan helyrerakott meg egy kis lepihenés! Én sem szoktam egyikõtöket sem látni mostanában!KépKépKép

Hát pedig most jönnek a mínuszok Kata, nem akarlak elkedvetleníteni, és jön a hóóóóó!Kép Ami nem rossz magában, ha tudok babakocsizni, mert anélkül ezt a nagy gyereket cipelni, háááááát....
Nagyon ügyesen kommunikál Peti, hát igen, látszik hogy elsõ gyerek és a nap 24 órájából 25-öt vele foglalkozol!Kép Én is így voltam Annával! De szegény Bánk!Kép Na rá már korántsem jut annyi idõm!Kép
Kik azok az Andrásék ha nem vagyok indiszkrét? Mindegy, a lényeg hogy lesz egy keresztgyereketek!Kép
Hûtõhöz gratula, és fõleg hogy csak úgy kaptátok! Miért nem kapunk mi is csak úgy ilyeneket?!!!!

Puszi, és jó éjt, na és jó hétvégét, már amennyi még hátravan belõle!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Ja, házzal még nem állunk sehogy. Várnánk a jóidõt, a szemét önkormányzat aug. vége óta egészen december végéig sz..akodott az építési engedéllyel hogy a fene egye meg õket!KépKépKép Akkor meg ugye jöttek a nagy fagyok, aztán a hó, szóval mi már bízunk abban hogy a február olyan lesz mint amilyet jósolnak és elkezdhetjük végre. Naggggyon szeretnénk legkésõbb aug. végéig átköltözni. Persze addigra az egész ház nem lesz kész, de az alját teljesen készre akarjuk addigra csinálni!

Pusssz: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Hali!

Ehh gáz! Fránya önkományzat! Anyukámék telkén is már 1 éve vezetik be a villanyt, mert valami faszok vitáznak hogy ki intézze... a pénz meg benne áll, mert ugye már ki lett fizetve!

A lakást 8,2-ért áruljuk és remélem elviszik! Már 2-en is biztatnak, hogy tetszik nekik. Ennyiért hirdettük meg és nem engedünk az árból. MÉg mit nem! 2 éve lett totálisan felújítva. Mindenhol le lett kaparva a régi tapéta és új van mindenhol. A fürdõben a csempe le lett verve és új van+ járólap, a wc csempés+köves. Mindkét helyiségbe fekete gránit járólap ami nem occsó! Új csaptelepek, új kád, mosdó. Az elõszoba+konyha: linóleum feltépve helyette járólap. Konyhában én magam vakartam le a tapétát+vakolatot, hogy a csempét fel tudjuk rakni, új konyhabútor, új mindennel. Ezenkívül a konyhába be van építve a mosógépünk amit igy nem tudunk elvinni... és van egy 5 pontos nagyon komoly hevederzárunk ami nem volt egy olcsóság, mert 2féleképpen tudnak bejönni. 1: ha van olyan ereje, hogy az ajtótokot és a járólapot feltörje, mert a járólapba van süllyesztve az alsó 2 pontja, vagy ha lukat vág az ajtóba. Ezek mind maradnak. Csak egy tisztasági festésre szorul. Vesz az új tulaj 10 liter diszperzitet 2000 forintért és ki is van festve az egész lakás.
Ja és ugye panorámásKép
itt a hirdetés:[url=http://www.e-otthon.hu/megjelenit_teljes.php?id=1023496651" TARGET="_top]http://www.e-otthon.hu/megjelenit_teljes.php?id=1023496651[/url]
Mi is építkezni szeretnénk, de úgy hogy:
Ha elkelt ez a lakás akkor leköltözünk a 4. emeletre az anyósékhoz. Addig ugyanis hiába nézünk telket amig nincs kp, mert simán elhappolhatják elõlünk. Igy is lett vona egy 200 nm-es hát 150 négyszögöles telken 15 millióért itt erzsébeten a felüljáró után 2 utcával de nem volt kp igy eladták másnak.
Szóval, ha lesz kp akkor kivárni a megfelelõ telket ami elég nagy. Ha megvan a telek akkor elajduk anyósék lakását és felhúzuk egy ikerházat ilyen könnyüszerkezeteset ami 2 hónap alatt készen van és sokkal melegebb. A teleknek akkorának kell lennie, hogy az ikerház 120 nm-es alapterületen elférjen és még mellé fel lehessen húzni egy 50 nm-es házat. Ha kell akkor akár 1 évet is várunk a megfelelõre, de ha megvan akkor azonnal le kell csapni rá és nem arra várni, hogy mikor tudjuk eladni ezt a lakást. Nekünk ugyanis nincs semmilyen megtakaritott lóvénk telket venni igy muszály ilyen megoldáshoz folyamodni.

pusz
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Sasha, megnéztem a hirdetést, csábító!Kép Az nagyon jó ha ennyiért is elvinnék. Mi is úgy vagyunk vele, hogy minél többet akarunk majd érte kapni. Mi ugye alacsonyabban vagyunk mi Ti (ez kedvezõbb, tapasztalatból tudom, mivel a korábbi lakásunk IX. emeleti volt, nehéz is volt emiatt eladni), meg az erkélyünk beüvegezett, leszigetelt, járólapos, ergo van egy plusz helyiségünk. Nálunk is új kád, új mosdó, járólap (elõszoba, konyha, wc, fürdõ), csempe a fürdõ és wc-ben,és az összes szobában parketta van. Több beépített szekrény is, nem ott ahol eredetileg volt, hanem átrakva, módosítva, gusztusosabban. Szóval azokhoz képest amiket mi is megnéztünk anno, még az eredeti linóleum, meg egyéb rémísztõ dolgok,hát azokhoz képest ez egy palota. És ami még nagy elõnye lesz hogy bútorozatlanul, üresen fogjuk majd árulni, úgyhogy látja is a vevõ hogy mit vesz, és akár már másnap is költözhet ha kiperkálja a pénzt.

Szóval építkeztek?! Anyóssal? Jól meggondoltad Te ezt? Én inkább kucorognék itt továbbra is de anyósommal együtt SOHA! Még egy napra sem, nemhogy hosszabb távra. Mondjuk ha ez az egy megoldás van a kitörésre, hát nem tudom, Te anyósod... Nálunk is ilyen hevederzár van!

Azért meg ne bánkódj hogy azt az erzsébeti házat elhappolták elõletek, arrafelé iszonyú sok a nem idén barnult emberke! Én semmi pénzért nem költöznék arrafelé, sötétben életveszélyes egy hely!Kép Miért nem anyukádékkal építkeztek, ha nekik telkük is van???

Nálunk az áramot viszonylag hamar bekötötték, "csak" fizetni kellett mint a katonatiszt, és megvolt pár héten belül. Még az építkezés kezdetén be fogjuk vezettetni a gázt is, legalábbis a telekre, és akkor már tényleg összközmûvesel leszünk! Ja, még a kábeltévét kell majd bevezettetni, és ott is lesz ám kábelnet!Kép Hurrá!

Szép hétvégét mindenkinek, gyönyörû idõ van, legalábbis innen bentrõl!!!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


NOrcsi!

Most vannak itt megint! Itt alkudozik az öreg... NEM ENGEDÜNK!Kép Ráérünk!
Anyukámék telke Mondor és Gyömrõ között van, a legközelebbi buszmegálló másfél-két kilóméterre. Viz-villany nincs. Oda nem megyek még egy 1 évessel sem! Földút van és ha nagyobb esõ esik akkor járhatatlan az út hatalmas kátyúkkal. Ha hó esik akkor oda akár méteres buckák is képzõdnek az úton, szóval nem jó, meg az is el lesz adva pár éven belül.
Na közben voltak itt, már elmentek, eltelt 1 óra és eladtuk!!!Kép Nem engedtünk az árból!KépKépKépKép

pusz
sasha

Kép
sasha
 
 


Húúúú, ez gyorsan ment!Kép Gratulálok! Remélem nekünk is legalább ilyen hamar fog menni amikor már végre ott tartunk!

Mikor lesz a költözés? Anyósodéknál is van net?

Pusssz:Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

ReméljükKép Jó helyen van ez a ház! Mármint a többi panelhez képest, hiszen elõttünk két utcányi kertesház van ami elég jóKép

Kata!
Veletek mi újság? Olyan régen irtálKép Gondolom Peti leköti minden idõdet!Kép Azért pár sort néha irhatnálKép Vittétek szánkózni?

Jaj képzeljétek Gabcsi betegKép Asztmás jellegü hörghurutja van ami azért olyan ilyesztõ mert úgy veszi a levegõt ahogyan a Süsü okádja a tüzetKép Emellé még sipol és röfög és az orra is váladékozik, szerencsére nem nagyon. Tegnap, meg tegnapelõtt hõemelkedése volt, de egy negyed kúptól ma már nincs. Kapott hörgtágító szirupot amit nem tudtam lenyeletni vele, mert inkább megfullad, minthogy megigya, úgyhogy ma irt fel neki a Soós kúpot aminek ua a hatása. Ja és iszonyúan csúnyán köhög.
Néha a frászt hozza rám ahogy fuldokolva köhög....

sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha! Hát ez egyáltalán nem hangzik valami biztatóan, mármint ami Gabit illeti!Kép Nem kruppos jellegû ez a köhögés? Mert az nagyon veszélyes is lehet, és nem akarlak ijesztgetni, de annál nagyon fontos hogy pl. Spiropent (asszem ez a kúp neve) legyen otthon ha rájön a gyerekre a köhögés. Én a helyedben megmutatnám más dokinak is, a már ismert okoknál fogva. A mi gyerekdokink neve és elérhetõsége magánban szívesen, itt nem akarom kitárgyalni (még a múltkor kérdezted). Mikor lesz a költözés?

Na ez a hó jól leszakadt, labirintusokban lehet csak közlekedni, és azt is csak a snugliban levõ gyerekkel. Û

Na megyek, mert nyûglõdik...Kép

Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

Spiropent szirupot kapott eddig, de mivel nem birtam lenyeletni vele, ezért kap most valamilyen kúpot. A doki irását nem tudom kibetüzni, de gondolom valami hasonlót. Vagy az is lehet, hogy ugyanazt amit irtál mert : Spy. Theophylin vagy valami hasonló...

na megyek többre nincs idõm
sasha

Kép
sasha
 
 


Norcsi!
Megirnád a dokitok számát, cimét, stb?
Nemhogy javulna de már az elõszobába halani ahogyan lélegzikKép Annyi helyrõl hallottam már, hogy félrekezelte a gyereket. Kösz
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Picit vagyok, mert dögrováson van a gépünk. Valaki belemászott, beletett egy vírust, azt meg nem találta a gép, a hdsnet irogat, hogy õ tudjam van vírus, irtsuk ki. Írom neki, keresse már meg, mert mi nem találjuk...erre, megint: irtsuk ki, vagy kikapcsolják a netet..... na de jó.

Sasha: 8,2-ért eladtátok? Akkor a mi 59 nm-ünk a sarokkádas nagy fürdõvel szerintetek mennyit érne??
Nagyon szomorúan hallom, hogy Gabó beteg. Hát igen. Petinek is hörghurutja volt. de ez egy vírus szerintem, mert a környezõ babókon végigment. Nehezen jöttünk mi is ki belõle. Én nem tudok rosszat mondani a dokinénirõl, mert az elsõ orrfolyásnál, egy két köhintésnél, hõemelekdésnél kihívtam (aznap kezdõdött, rögtön hívtam) a helyettese egy nagyon szimpi nõ jött, és õ azt mondta (szerintem a mi dokink is azt mondta volna) hogy ere még nem kell antibiotikum. Ez volt kedden. Csütörtökön bevittem a rendelõbe, mert nem lettem nyugodt. A dokink mondta, hát igen, erre már nem elg a lándzsás utifû, kaptunk antibiotikumot. Aztán Pénteken meg olyan ronda piros lett az arca, megint mentünk. Dajnos megint nem volt a dokink, és egy másik bunkó közölte, ez hörghurut, és felírta a spiropentet. Két hétig szedtük (2,5 üveggel). 1 ml-t írt fel a hülye, a dokinéni mondta, hogy de jó, hogy elolvastam a használatit, ami a Petinek kapásból 5 ml -t (ha jól emlékszem) ír. Mondta, hogy jó, hogy a saját szakállamra nem hagytam az 1 ml-t. Aztán 23.-án bõ 2,5 hét alatt gyógyultunk meg. 4 orvos látta, (köztük a szomszéd csaj9 és ugyanazt mondták, mint a dokink. Látod, sasha, nem biztos, hogy a doki hibája. Petit az elsõ köhintésnél látta doki, mégis 2,5 hetes hörghurut lett belõle.
Én inkább úgy jellemezném a dokit, hogy nem szeret bepánikolni rögtön, és feleslegesen antibiotikumozn a gyereket. Én azt hallottam, az Istvánban (talán) dolgozott, csak lelkileg nem bírta, mert olyan részlegen volt, de nagyon jó szakembernek tartják. Nekünk hálisten még nem volt gondunk, én szeretem benne, hogy nem egy gyügyögös típus, ha nincs jó napja, nem jópofizik, és nagyon szereti a Petit. Úgy vizsgálja itthon is, meg beszélget vele, hogy látom, észrevétlenül követi a fejlõdését. Emlékszik vele kapcsolatban olyanokra is amire én nem.Kép De ez magánvélemény, senki ne haragudjon meg rám. természetesen, Sasha ha te attól nyugszol meg, hogy más is lássa a picit, vinned is kell, hiszen Õ mégiscsak picike. Én is megmutattam a szomszéd csajnak (igaz ,nem bizalomhiányból, csak mert nyugodtabb voltam, hogy minden nap meghallgatta, megnézte a torkát, hogy nem esik vissza). No, doki téma kuss.
Sasha, adsz Gabónak lándzsás utifüvet? Az nagyon jó. Meg a baby luuft balsam is nagyon nagyon jó, kifejezetten höghurutra ajánlják.
Most nem vagyok képben. Hol is fogtok lakni?? Kutyástul Anyósnál? Meddig? Na, majd jössz te is egy másik topicba, amit én mondjuk nem nagyon látogatok márKép
Norcsi! Ti hogy vagytok? Bánk miket csinál? csajok nem betegek? Oltás megkaptátok?

Mi kedden kaptuk meg az oltást. Hát, nem volt a fiatalember elragadtatvaKép De elértük a 12 kg-ot!!! és 89 cm a fiú 92-es 98-as cuccokat hordKép, úgyhogy lehet, hogy magasabb isKép
Jól vagyunk, nagyon erõszakos, akaratos mostanában, nehéz vele. A fogak jelenleg 12-nél tartanak, de úgy, hogy 9 van kinn teljesen, 3 pedig nagyon jövöfélben. Az egyik örlõ nagyon ronda, az van kinn a legjobban, meg a szemfog, de az örlõ nagyon megviseli...Kép a kajávan vannak gondok, a kakaó megyeget. Azóta bizalmatlan a fõztömmel, amióta csináltam tökfõzeléket (az elsõ számú favorit , de mint kiderült, csak kecskeméti üveges bébiételben), amire még a csabi (aki gyûlölö a tökfõzeléket) is azt mondta, hogy finom. De Anyu is (aki meg szereti). Petit kínáltam, köpködött. ÍBeleraktam a kecskeméti tökfõzelékes üvegbe, abból adtam, köpködött. Már a kanál elejére tettem a kecskemétit, hátra az én fõztömet, hát nem kiválogatta, és kiköpte?????? Azóta üveges kaját csak akkor eszik, ha kattanKép Meg úgy kell a szájjába tömni mindent, hogy legalább kóstolja meg. Nagyrészt nem klri, bár kedden sikerem volt, megette a rizst pörkölttel. De elõször úgy öklendezett, azt hittem kihánja a szemét. Ez a baj, végre elmúlt a hányós idõszak (kopp kopp) de az ilyen "kínálások" van, hogy taccsot váltanak ki. Tegnap pl. (fõleg hogy írom nem hány) 3 üveg teát megivott. Pont itt volt a szomszéd orvos csaj, segítettem neki borítékolni egy munkát, petinek örültem, mert iszogatott rohangált, jó volt. Na ja, de a nagy jóságban beküldött 7,5 dl teát. Akkor is jött ment, közben ivott, félrenyelt, elkezdett köhögni, na aztán sugárban akkorát hányt vagy 4-5 löketet, hogy csak lesett a csaj. (pedig orvos). Azt mondta, lehet, hogy refluxos, ha a köhögés ezt váltja ki. Mondom, ja, meg a 7 dl tea picikét nyomhatta a gyomorszáját. Mondjuk sajnos igaza lehet, mert amikor hörghurutos volt, szinte menetrendszerû volt a kaja utánni köhögés + hányásKép Kinövi ezt???? Vagy meg kell mûteni?? Nem szeretném. De amúgy is mindtha kevesebbszer fordulna elõ.....
Aamúgy beszélni még mindig nem, de múltkot nyitva hagytam a fürdõszobaajtót, Csabi mindig kiabálni szokott utánnam, hogy:- ajtó!!!! erre Csabit megelõzve: - Ajtyóóóóóóóóóó!!!!
meg már mindenét meg tudja mutatni, úgy is, hogy - hol a füled, és úgy is:- hol van a Peti füle? Anyáét, Apáét, postásét is megmutatja. Tud "piszét" adni, múltkor kifogyott a tea, húz ki a konyhában kezében az üres üveggel, felvágja a konyhapultra a teafõzõ melé, rámutat a teáskancsóra: -Teát!! Amúgy egyre többször találom meg az üvegét a konyhapultonKép Szóval ilyenek vannak.
Megyek, mert jönnek Anyósék szülinapozni, szendvicseket kell még csinálnom, meg elpakolni a hûtõbõl a lejárt dolgokat , mert este el leszek viszve vacsizni, aztán nehogy azt etessék meg a kölökkel. Bár drága spórolós férjem közölte, minek vacsizunk, van szendvics....A drága......Amúgy tényleg hihetetlen klassz torták vannak a CBA-ban...fájt is a szívem, hogy Petinek az a sz*r tesco-s tortája lett, mondtam, egy hasaló kacsát szeretnék. Gondoljátok kaptam? Csabi válasza: Akkor ajándék nem kell ugye?????

Ha megint nem írnék, akkor kikapcsolták a fennt emített dolgok miatt a netet. eddig is halódott a gép, úgyhogy lehet benne valami....

Megyek, megyek: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sasha, mél ment!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

"Én inkább úgy jellemezném a dokit, hogy nem szeret bepánikolni rögtön, és feleslegesen antibiotikumozn a gyereket. "

Kata!!! Nálunk ez pont fordítva volt, már a legkisebb köhintésre is ab.-ot írt. Lehet hogy azóta változott meg, vagy volt valamilyen kellemetlen következménye valakivel kapcsolatban, azóta ilyen óvatos duhaj! Olyan is volt a játszótéren az egyik gyereknél hogy majdnem ráment arra hogy ráoltott a betegségre.Kép Na mindegy, mindenki maga tudja!

Nem biztos hogy a nagy lakásotok többet ér, mert kedvezõtlenebb a beosztása. Ezeket a típusokat keresik jobban mint amilyen a Sasháéké meg a mienk is, ez tuti mert már utánaérdeklõdtem, hiszen remélhetõleg nemsokára már mi is áruljuk!Kép

Hétfõn kaptuk meg az oltást, sírdogált tõle, de semmi baja sem lett, sem piros nem lett, sem hõemelkedése nem jelentkezett. 12 fogunk van nekünk is, és 11,250 gramm pucéron. A hosszát nem tudom, olyan 82-83 lehet.

Most mennem kell, fõzõcskézek. Nem vagyunk betegek (kopp-kopp) de ezt a hóban rohangászást rohadtul unom, mert nem tudunk babakocsizni így cipelhetem a kisfiam nagy fenekét!

Puszi: Norcsi

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Kata!

Én már 2 hete voltam lent nála, hogy tösszög a gyerek.
sasha

Kép
sasha
 
 


Kata milyen rendszeretek van?
Ha windows-os akkor szerezetek cd-es virusirtot. Arrol inditsatok a gepet ugy joesellyel elkaphato a virus. Ha tiszta a gepetek erdemes tuzfalat es virusirtot folyamatosan uzemeltetni.

Sasha fianak jobbulast.
Norcsi rolatok jo volt olvasni hogy jol vagytok vegre

Napocska
Napocska
 


image {nap}
Köszi!KépKépKép Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Namégegyszer!!!
Kép

(Ez akart lenni az elõbb!)
norcsi
Lenti
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: