Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Évi! Az agyhártyagyulladás elleni oltással én várok egy kicsit, mert egy éves kor felett már csak egy szurit kap, nem kettőt.
Szopizással nálunk detto ugyanaz a helyzet, mint nálatok. A reggeli első szopi kivételével 2-3 perc és kész is vagyunk. Azalatt a 2-3 perc alatt is állandóan izeg mozog, matat kezével lábával, a szeme sarkából nézelődik másfelé. Eleinte próbálkoztam noszogatni, a szájába adni a cicit többször, de nem kell neki, ráadásul ilyenkor begorombult, hogy a höye anyja miért nem fogja fel, hogy nem kell több és jó nagyot belém harapott. Szerintem ez is életkori sajátosság náluk, mert ők már szeretnének sok mindent csinálni és nem maradnak nyugton. Valahol olvastam is erről egyébként...
Napszemüveges Olin mi is röhögünk, ahányszor ráteszem Kép Kép Egyébként jó hogy vettem, mert a babakocsiban nagyon rühelli a gyerek, ha a szemébe süt a nap, így meg legalább a nap miatt nem nyüszög, ha megyünk valahová.

Oli most napok óta nagyon vidám és jó kisbaba, állandóan vigyorog, tök jól elvan a játszószőnyegen, csak legyen mindig valami matatnivalója.

Most már én is kezdek helyrejönni. Végre már a fogam sem fáj. Jól megszenvedtem vele, két hétig fájt.

Emmának boldog névnapot kívánunk!

Kép

Kép
vrucsincá
 
 


Cipó! Valahogy sejtettem én ezt a novembert...
Sebaj, inkább többször kívánunk ennek a Leányzónak minden szépet és jót, mint kevesebbszer.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.05.28 22:47-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Most tudok egy kicsit írni, utána Tibi dolgozik jó sokáig.
Ildi: akartam mondani, hogy Oli hogy kikerekedett. Jól látom? Olyan kis husi lett, nem?
Ma megint hasznát vettem a bébikompnak, szerencsére délután jó idő lett, így kint teregettem, füvet nyírtam, addig Ákos elvolt vele (füvet mindig én nyírom, meg általában a ház körüli munkák is rám maradnak - már amiket meg tudok csinálni - mert Tibinek annyi a munkája, hogy azt se tudja, melyikbe fogjon). Egyébként Ákos elég nyűgi mostanában, folyton rajtam mászik - meg utánam. Ma is borult 2x, jó nagyot. Hát nem tudok vele mit csinálni, majd csak megtanul esni Kép
Ma nem tudom, mikor lesz lefekvés, mert még mindig a már említett délutáni 2 alvással küzdök. Aludt ugye 2-3ig, így persze 6-kor elájult, 1/2 8-kor ébredt. Szóval 9 előtt el sem kezdem a fürdetést. Valahogy be kellene állítanom a délutáni 1x-i alvásra (persze délelőtt is 1x alszik).
Lassan összejöhetnénk újra, jó lenne már találkozni (erről jut eszembe, tegnap találkoztam Szilvivel az új munkahelyén bibibí, mindjárt első munkanapján Kép).
Jó éjszakát mindenkinek! Sziasztok!
Évianyu
 
 

 
 

Na de izgi!Szilvi el tudod már árulni,hogy hol dolgozol?
Dávid is már 2 napja elég nyügi.Lehet az időt érzi,vagy én fogom már csak arra.Dávid is ha a kompba van elég sokáig elvan.Persze a virágaim levele cakkos,az asztalterítőn nem hagyunk semmit stb...
Szombaton evett pár falat halat.Apa megrágta neki,és úgy adta.Én pedig kis morzsákat adtam neki a fonottkalácsból.Gyakorolja a rágást a kis egérfogaival.Ma csináltam neki krumplit,répával,túróval,sajttal.Úgy ízlett neki.
Na most kell mennem .

Jó éjszakát!

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Hali!
Hát ezt nem gondoltam volna, hogy egy sor sem születik egész estig.
Na majd én!

Aagassi!
Gyönyörű a keresztlányotok, biztos kis csibész is, látszik a szemein a huncutság.

A mi napjaink elég egyhangúak.
Emma kúszik-mászik, jön utánam ordítva, ha kimegyek a szobából. Max.délelőtt alvás után van el magában kb. 20 percet. Ha odaülök mellé, akkor addig küzd, amíg fel nem tud kapaszkodni, és feláll. Félek, hogy ebből még akkora bukták lesznek!!
Tényleg bukta, de ennék, imádom a langyos, porcukros, baracklekváros buktát, jujjjjj!!!
Babakocsizni újabban nem szeret, mindig meg akar fordulni benne. Vissza kell adnom a kölcsönkapott kocsit, ezért vettem a neten egy PP babakocsit, olyat, mint amilyen a Borié volt még régen. Remélem olyan szép állapotban van, mint a képen. Még az is jó benne, hogy kétirányból tolható, hátha lát a lányom, akkor nem fog nyüsszögni.

Akarnék venni kompot is, mert talán abban jól ellenne kinn az udvaron, amíg én matatok. Igaz, hogy elég egyenetlen a talaj, nem tudom, hogy jó ötlet-e venni?
Évi te valami márkásat vettél Ákosnak?
Anita, nektek milyen van, tegyél fel képet!

Emma is kapott már kalácsot, picire összenyomiztam a falatot és elmajszolgatta. Mikor vacsizunk, őt is kiültetjük közénk, akkor rendszeresen kap egy kenyérhéjat és azt rágcsálja.
Foga még mindig nincs egy darab sem.

Ha jó idő lenne jövő héten, akkor találkozhatnánk a Déry kertben is, nem?
cipó
 
 


Angi:nekünk egy sima mezei kompunk van,mint amilyen még az én időmben volt.Mert apa egy vasárnap beidegesedett,hogy nyűglődik a gyerek,és csak a tesco volt nyitva,ott pedig csak ez az egy fajta volt.Kép
Mi van veletek csajok?
Szilvi:Új munkahely milyen?

Dávid eldőlt és bealudt:Kép


Írjatok!!!!

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!

Angi: én magam felé fordítva tolom Ákost, szerintem ilyen korban még az a fontos, hogy téged lásson, így is tud nézelődni. Ákossal nincs semmi baj a babakocsiban (lekopogom), órákig elvan. Tegnap pl lementünk a tescoba babakocsival, vásároltunk, Tibi jött értünk autóval, mert nem tudtam volna mindent hazatolni, amit vettem. 1 óra volt az út a városon keresztül.
Bébikomp ügyben teszek egy képet.
Kép
A miénk brevi típusú, bár azért vettem ezt, mert ez volt az Ortutays bababiziben. Nekem az volt a szempont, hogy állítható magasságú legyen, mivel Ákos nem egy kis csöppség, széles kerete legyen alul, és minél több kereke (ennek 6 van). Használtan volt 6ezer, de nagyon jó állapotú.
Egyébként Ákos is ilyen utánam mászós-nyavalygós, bár mostanában mintha alábbhagyott volna a nyavalygással (ezt is gyors lekopogom), többször egész jól elvan magával. Amikor kapaszkodva feláll egyre ügyesebb, eleinte nagyokat esett, mostanában már ritkábban esik, napról-napra ügyibb. Az étkezéssel sincs gond, és éjjel is szépen alszik. Bárcsak így maradna!!!
Pár napja áttört alul a második foga is, olyan kis pici fogilija van, mint egy kis rizsszem.
Most aludt el Ákos, úgyhogy megyek kondizni, sziasztok!
Évianyu
 
 


Sziasztok!

Andi! A keresztlányka nagyon édes Kép

Persze a kis haverjaink sem maradnak le... mármint Dávid és Ákos Kép
Szeretem nézegetni a képeket. Ha nincs időm írni, néha akkor is megkukkantom a topikot, hátha van kép. Olyan édesek ezek a kölkök Kép

Végre meggyógyultunk. Oli kedve változatlanul nagyon jó mostanában Kép és az alvókája is megjavult, ma pl. majdnem 9 volt hogy felkeltünk, mármint legelőször szopizni. Ezt szeretem nagyon Kép

Eladtam az elektromos hintánkat, mert már kinőtte Olivér és állandóan megállította a lábikójával. Helyette vettem egy ajtófélfára szerelhetős rugós hintát. Nagyon nagyon bejön a gyerkőcnek Kép Akkorát hancurozott benne... Lépegetett, pörgött, ugrált, viháncolt...

KépKép
KépKép

Jövőhéten egy tali nálunk? Mit szóltok hozzá? Kinek mikor lenne jó?

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!
Emma megbetegedett. Vírusos gégegyulladás, a Csécs dr.nő nézte meg, mert a Vass délelőtt volt és akkor még csak néha köhögött, viszont ebéd óta (amit egy-az egyben kihányt) egyfolytában köhög. Most elalvásnál szinte megállás nélkül. Valami borzalom hallgatni, és nem tudok mit csinálni. Calcimuscot kapott, meg Sinecodot és Rectodelt kúpot kellett neki adni estére. De csak köhög és köhög, már adtam neki lándzsást, tettem vizes ruhát a kiságyra, párologtatok neki borókaolajat és egyelőre nem csillapodik. Reménykedem, hogy csillapodni fog, ha nem borzasztó éjszaka elé nézünk. Ráadásul holnap Anyuval lesz, mert mi megyünk Szarvasra a Bori táncversenyére (1.) Nagyon izgulunk, de most már tuti, hogy nem fogok aludni éjszaka.
De legalább az Emma tudna aluszkálni!!

Majd írok holnap, hogy mi újság.
Mindenkinek jobb éjszakát!
cipó
 
 


Hello Csajok!

Angi! Jobban van Emma? Remélem nem volt olyan nagyon szörnyű az éjszakátok. A köhögésben az a legsz@rabb, hogy létfontosságú dolgokban zavarja a bébiket (evés, alvás stb.) Nekünk is volt egy éjszakánk, amikor fél óránként keltünk fel éjjel arra, hogy köhög a gyerek. Szerencsére miután kiköhögte magát mindig vissza is aludt.
Borikának drukkolunk a táncversenyhez. Majd számolj be arról is, hogy milyen volt!

Szilvi! Ha akad időd Te is írj! Gondolom most a munka mellett kevesebb idő marad a netezésre... Kíváncsian várom, hogy milyen munkát sikerült szerezned és hogy tetszik-e az új munkahely.

Olyan szép idő van Kép Ebéd után csapunk egy nagy sétát.

Évi, Anita! Ti is írjatok ám! Kép

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!

Én is tegnap összefutottam Szilvivel az új munkahelyén.Látod Ildi milyen titokzatos a Szilvi munkahelye?

Ildi:Nekünk szerintem mindegy melyik nap lesz a tali.Eddig még nincs semmi konkrét programunk a csavargáson kívül.

Dávid mostanában napközbe elég sz@rul aludt.Mindig el kellett mennünk egy kicsit kocsikázni,ha azt akartuk,hogy aludjon egy jót.Elindult az autó és nem telt bele 2 perc,és már aludt is.De most délelőtt elég jól belehúzott.Már másfél órája alszik.Hozzáteszem,hogy egy polóba meg rövidgatyába,mert nálunk már 27 fok van a lakásba.

Nyáron meg fogunk dögleni.Nem tudom,hogy a klímát hogy fogjuk tudni használni az idén a gyerek miatt.

Ma vettem spenótot Dávidnak.Ebédre azt kap krumplival,répával meg sajttal.Most hogy eszik már sajtot,túrót,egész jól megeszi amit kotyvasztok neki.Holnap anyuéknál kap húslevest csirkemellel,krumplival,répával meg cérnametélttel.Azt olvastam hogy már kaphat,ha ízasítés előtt veszem ki a dolgokat.Kíváncsi leszek hogy fog reagálni.
Tök jó,hogy már ennyi mindent ehet.Már 2 hete nem kapott bébikaját.Én csinálom neki a kajáját.Gondoltam jövő héten kap zöldborsót.Ildi te azóta adtál már Olinak?Jó meló lepaszírozni,ugye?

Hú de sokat írtam már.Húzzatok bele ti is egy kicsit az írásba!

Angi:Milyen volt az éjszakátok.Remélem jobb,mint amilyenre számítottál!

Szép napot mindenkinek!Mi ma délután lehet egy kicsit elmegyünk pecálni.Dávid legalább levegőzik egy jót.

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!

Ma belevágtam a fejszém a nagytakarításba ablakpucolással, függönymosással egyetemben. Úgyhogy ma nem unatkozom. Most Ákos alszik, ezért kicsit pihi, de ha felébredt elvisszük sógornőmékhez - ők fognak rá estig vigyázni -, és mehet a meló.
Remélem Ákos jól fog viselkedni Kláriéknál, mert szeretném, ha ezentúl többször elvállalnák.
Ma van 11 éve, hogy megismerkedtünk Tibivel. Mondtam is neki, hogy még senkivel nem jártam ilyen sokáig Kép
Úgy látom, Ákosnak jön fölül is a foga, de érdekes, hogy a bal fölső-első és a mellette lévő (nem a másik nagy). Most lehet, hogy rosszul látom, de tök olyan. Majd meglátjuk. Mindenesetre adom neki a kamillás golyókat, és ha egész nap nagyon nyűgi volt, akkor kap éjszakára Viburcol kúpot is.
Angi: mi újság?
Ildi: a tali tök jó lenne, nekünk jövő héten a szerda és a péntek jó. Hétfőn vizu, kedden megyünk ki Csanádra a plébihez keresztelő ügyben, csütörtökön meg uszi (áttették keddről). Egyébként most is voltunk úszni, féltem, hogy a két hét kiesés (árvíz) miatt nem fogom tudni leúszni azt, ahol tartottam (30 hossz), de sikerült. Majd kipróbálhatjuk az új ugri hintát?
Ákos egyre kevesebbet szopizik, nem tudom mi van vele, ma reggel pótolnom kellett neki tápszerrel, szerintem már kevés tejem lehet (nyilván a ritka és rövid szopik miatt), sőt az egyik cicimben alig, a jobbikban van inkább, de már nem sok. Szinte már csak reggel és este (ez többször kimarad) van, és elég kevés ideig tart. Úgyhogy lehet, lassan vége. Nekem egyébként még mindig nem jött meg, már 1,5 éve Kép Lehet, hogy már nem is fog? Kép
Na megyek, vasalok, azt lehet csöndben is ... Kép
Évianyu
 
 


Sziasztok!

Áruljátok már el nekem is, hogy hol dolgozik a Szilvi, ha már rajtam kívül mindenki találkozott vele, akkor titkos nem lehet Kép

Ma olyan jó napunk van, annak ellenére, hogy hétvége van, amit egyébiránt utálni szoktam Kép
9-kor keltünk fel, főztem, ebédeltünk, majd elmentünk apával sétálni, aztán lementünk a partra, kiültünk egy kicsit a Pub-ba a barátainkkal. Oli olyan aranyos volt. Másfél óra hosszáig szó nélkül elvolt a babakocsiban, nézelődött, játszott, aztán mikor hazajöttünk el is aludt az ágyikójában. Igazi "minta gyerek" Kép

Anita! Én 6 hónapos kora óta csinálom azt, hogy a levesből kiveszek Olinak ezt-azt. Eleinte csak a zöldségeket, most már husit is és fokhagymát vagy a vöröshagymát is kiveszem és abból van a papija, amit egyébként imád a lelkem.
Zöldborsópaszírozás? Grrrrrr... Szerencsére a múltkor annyit csináltam, hogy még mindig van a fagyasztóban két adag. De ha az elfogy, akkor az Univernek van üveges Bio zöldborsó főzije, amit ugyancsak szeret Oli, úgyhogy kihagyom a paszírozgatást.

Kép
vrucsincá
 
 


Szép jó reggelt!
Frissen, kipihenten máris szebb az élet!!
Hú lányok, iszonyat kimerítő volt a tegnapi nap.
Reggel 6-kor indultunk Szarvasra, izgultam, mint állat, (Bori is, nem lehetett hozzászólni), kva meleg volt a tornacsarnokban, no klíma, és ehhez napfénytető, fél 11-kor versenyeztek, de jól sikerült, megvan a bronzfokozat. Két hét múlva, Pesten indulnak az ezüstfokozatért. Nagyon izgi!
Addigra kell új ruhát varratni, mert ez nagyon meleg, meg cipőt is venni, ez így együtt kb. 16-18e forint. Biztos jó sportot választott a lányom????!!!!

Emma jobban van, bár még köhög, azért inkább hétfőn megmutatom még a Vassnak is.

Mindenkinek jó hétvégét! Sztem ma egész nap kinn leszünk, úgyhogy majd holnap bekukk!
Itt egy kép a már boldogságos versenyzőkrőlKép
cipó
 
 


Sziasztok!

Angi! Emma meggyógyult már? Borikáéknak gratula! Kép

Talira nekünk jó a szerda délután.

Évi! Persze, hogy kipróbálhatjátok a hintát. Lehet állítani a magasságát is és a szélességét is. Oli nagyon imádja Kép
Ahogy írtad az ablakpucolást, megfordult a fejemben, hogy nekem sem ártana, de aztán hamar ki is vertem a fejemből a gondolatot Kép Pucolja majd az új tulajdonos... Annyira nem koszosak, márciusban megpucoltam őket. Ez az a házimunka amit a legjobban utálok, mármint az ablakpuceválás. Szerencsére az új lakásban sem lesz sokkal több ablakunk.
Na megyek, mert "szopi idő" van és az nem tűr halasztást a kis Váicsnál Kép
Írjatok!

Kép
vrucsincá
 
 


Hali!
Emma már jobban van, de még köhög, csak most már jó szaftosakat. Visszavittem ma de.a Vasshoz, azt mondta, hogy már nem hallani a gégegyulladt köhögést, jó úton van a kilábalás felé.
De mostantól mindig kell, hogy legyen itthon rectodelt kúp,köptető és köhögéscsillapító, mert ez visszatérő betegség, és elég hirtelen és súlyos tüneteket produkál.
Ez van.

Voltam pedikűrben Vaskúton, addig a sógornőm volt az Emmával. Olyan klassz, már lélegzenek a lábacskáim!!
Emma mindenhol fel akar állni, ált.sikerül is neki, a mászás már tökéletes és elég gyors, úgyhogy elkezdünk felfelé pakolni!

Tali nekünk a héten nem a legszerencsésebb, de megpróbálunk igazodni a többséghez.
Holnaptól elmegy Apánk egy hétre, úgyhogy kipróbálom az egyedülálló családanyák sorsát, sejtem, hogy nem lesz az esetem!

Még jövök
Pá!Kép
cipó
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van!!

Ildi! A Rossmannba voltam dolgozni, egy pár napot, de nem jött össze. Majd személyesen elmesélem a részleteket.

Angi! Gratula a lánykádnak! Nagyon csinos a
képen!
Kihez jársz pedikűrbe? Én leszoktam róla, magamnak is tök jól meg tudom csinálni.
Most, hogy már megint időmilliomos vagyok lehet a tali nálunk is! Ildi ha gondolod lehet már ezen a héten is, vagy most már ne variáljak?
A következő legyen inkább nálunk?

Pá!
szelva
 
 


Szilvi!
Nem tudom, hogy az a nőci milyen pozíciót tölt be a Rossmannban, állandóan vagy a pénztárnál van, vagy a sorok közt járkál és telefonál olyan mütyivel a fülében, na attól agyvérzést kapok pillanatok alatt.Ezért nem járok oda, csak ha nagyon muszáj. Kinyír az a nő!
Most voltam először Vaskúton ennél a nőnél, az Emesénél dolgozik, bevallom nem jegyeztem meg a nevét. Én magamnak nem igazán tudom megcsinálni, mert elég benövősek a körmeim, inkább szakember, mint sebészet, viszont lakkozni én szoktam itthon.
Meg voltam elégedve, sztem elég precíz és gyors.

Csütörtökön délelőtt nekünk végképp nem jó, mert a türrös babatali lesz.
A péntek meg a suli miatt nem jó.

Pá!
cipó
 
 


Sziasztok!

Szilvi! Sajnálom, hogy nem jött össze a munka. Vagy ne sajnáljam? Majd elmondod... Kép
A talira már elhívtam a barátnőimet is, úgyhogy ha lehet, akkor most nálunk legyen. Következőleg természetesen szívesen megyünk hozzátok is Kép
Évi, Anita mi újság nálatok?

Kép
vrucsincá
 
 


Ildi:Velünk nem sok minden történt.
Nekünk jó a szerda,vagy nem arról volt szó legutóbb?
Hogy áll a lakásotok?Haladnak vele?
Én is adtam már Dávidnak a húslevesből dolgokat/répa,krumpli,husi/csak most több levet tettem bele neki,meg cérnametéltet.De nem nagyon tetszett neki a cérnametélt.Viszont szombaton csináltam neki spenótot krumplival,répával,sajttal.Nagyon bejött neki.

Ma besétáltunk a városba Dáviddal.Végig nézelődött ülve,pedig aludnia kellett volna,mert álmos volt.Még benéztünk a barátnőmhöz a butikba egy órára.Ott is elbohóckodott.Rátettünk egy bébinapszemüveget,de fél percig nem tűrte meg.Oli hogy viseli?
Aztán csak hazafelé a Déry kertnél aludt el.

Angi:Emma nagyon ügyes!
Borinak gratulálunk:Kép

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk ám mi is, csak tegnap este olyan fáradt voltam, hogy nem volt már humorom írni. Ákos újabban visszaállt a 6 órás kelésre, úgyhogy most írok.
Vasárnap a gyerekekkel Cstöltésen voltam, Tibi itthon maradt dolgozni. Vittem játékokat, babakocsit, bébikompot (megint hasznát vettem), tele volt a csomagtartó. Este 7 után jöttünk haza.
Tegnap meg délelőtt kondiztam, 1-kor Virágért mentem oviba babakocsival, aztán elsétáltunk a vizuba, majd a Rossmannban bevásároltam bébiételből, irány haza. Ettem, Ákosoztam, mire épp le tudtam volna ülni, irány vissza a vizu, onnan Déry kert, ott voltunk majd 7 óráig. Ákos hintázott, csúszott-mászott a homokban, vittem enni-inni, uzsizott, szóval jól elvoltunk. Mire hazajöttünk lógott fülem-farkam. Vacsi, fürdetés, mire ide ültem 10 óra volt. Azt még nem is mondtam, hogy fejnem is kellett, mivel ott tartunk, hogy Ákos már akkor sem nagyon akar szopizni, ha csöpög a tej... szóval éreztem a cicimen, hogy gond lehet, ezért inkább lefejtem.
Úgyhogy itt tartunk. Uszit visszatették keddre, úgyhogy ma megyünk plébi után, 6ra.
Ildi: szerdára hirdettél időpontot, vagy mindenki jön, amikor tud? Mert mi kb 3 után tudnánk menni, mert Ákos akkor kel.
Ildi: ha a Vaterán eladsz vmit, és átutalták a pénzt, akkor postán ha feladod a csomagot, mennyibe kerül a díja? Ha tudsz, válaszolj erre még ma, majd elmesélem, miért.
Angi: gratulálunk Borinak, biztos büszke vagy rá!
Most mennem kell, mert Ákoska itt nyúmászkodik a lábamon.
Évianyu
 
 


Sziasztok!

A tali nekünk szerdán lenne jó. Csütörtökön megyünk Pestre, úgyhogy az már nekünk sem lenne jó.
Én fél 3-ra gondoltam, de úgy jöttök, ahogy tudtok. Várunk mindenkit szeretettel!

Évi! A postaköltség attól függ, hogy mekkora a dolog, ha megmondod, hogy miről van szó, pontosan megmondom mennyibe kerül a feladás. Írd meg e-mailben! Most változtak ismételten a postai díjak márc. 1-től. Nekem már fejben van a díjszabás, annyit postázunk amióta megvan a gyerek Kép Szerdán gyertek, amikor Ákoska felébred!

Anita! Házon lassan tető lesz. A lépcsőnk már megvan. Szinte már megvan a konkrét belső terv is. Konyhabútor megterveztetve, csempe, szaniter, csaptelepek, ilyesmik kiválasztva. Lassan indulhat a buli Kép mármint a konkrét meló. Elsietni felesleges a dolgot, mert nyáron még a lakópark középső részére felhúznak egy társasházat, én pedig addig nem akarok beköltözni, amíg ott dolgoznak és nagy gépek mászkálnak stb.

Képzeljétek! Olinak kibújt a bal felső fogacskája is. Tegnap éjjel kb. 6x sírt fel, amit egyébként nem szokott, csak akkor csinálta, amikor jöttek az alsó fogacskái, úgyhogy gondoltam van valami. Reggel kotonyászkodtam egy kicsit a szájában és hát bizony már meg is pattant az íny és ott a kis fehér vonal Kép Kétfogú ördögről át kell keresztelnünk háromfogúra Kép

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!

Ildi végülis nem titkos, egy görkorcsolyát szeretnék venni Virágnak szülinapjára, olyan régifajta, négykerekűt, aminek állítható a hosszúsága. Úgyhogy kb egy kisebb cipősdobozba belefér.
Ez a fogzás most nálunk is aktuális, szegény Ákosnak egyszerre jön a bal fölső és a mellette lévő, majd szerdán megmutitjuk. Nyűglődik is szegény rendesen, ő is felsír éjjel többször, de szerencsére nem kel fel, visszaalszik.
Most mennem kell, de még jövök!
Évianyu
 
 


Évi! Mivel az nincs két kilogramm, ezért fel lehet adni ajánlott levélként. Nem tudom mennyi lehet a súlya, ha belefér csomagolással együtt 750 grammba, akkor 570.- Ft, ha nem akkor 660.- Ft a postaköltség. Ha viszont mindenképpen csomagként szeretné feladni az illető, akkor sima standard csomagban 690.-

Kép
vrucsincá
 
 


Azt elfelejtettem írni, hogy ezek értékbiztosítás nélküliek, de felesleges értékbiztosítással feladni, mert az ajánlott levél és a sima standard csomag esetében is, ha elveszne a posta a feladási díj 15-szörösét fizeti kártérítésként.

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!

Ildi: sajnos nagy a valószínűsége, hogy holnap nem tudunk menni, mert ma Ákos betaknyosodott, és kicsit köhögcsél is. Holnap elviszem orvoshoz, mert még nem volt beteg, és igazából nem tudom, mit csináljak, mit adjak neki. Most lehet, hogy nem vírusos, csak nátha - ami nem fertőző -, de azért inkább nem megyünk, nehogy valaki izguljon Kép
Jó éjszakát mindenkinek, holnap majd jelentkezem.
Évianyu
 
 


Sziasztok!

Évi! Ákos gyógyuljon meg gyorsi! Remélem nem vírusos...
Angi, Szilvi, Anita! Ti jöttök azért, remélem!

Kép
vrucsincá
 
 


Mi megyünk majd.Azt nem tudom,hogy hány körül,mert Dávid alvókája kiszámíthatatlan.
Kép

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!
Mi délután nem tudunk menni, sajna.
Elég sűrű a programunk, a két nagyobb gyerek minden délután megy valahova, ahová természetesen még vinni kell, vagy hozni.
Majd legközelebb!
Képeket csináljatok!
cipó
 
 


Sziasztok!

Hát, mehettünk volna a talira a doktornő helyett!
Ákosnak nem piros a torka, nincs semmi baj sem a fülével, sem mással. Calcimuscot kell neki adnom (lehet, hogy valami virágporos allergiája van?), meg szívni a nóziját (szerencsére azt sem kell sűrűn). Szóval minden OK.
Milyen volt a tali? Kár, hogy nem mentünk...
Most megyek, mert Virág még nem feküdt le, rám vár, hogy bújjak hozzá. Úgyhogy jó éjszakát!
Évianyu
 
 


Egész nap semmi, mizújs?
cipó
 
 


Szia Cipó!

Az Irgalmasok útján (a Konzumtól a Széchenyi térre menő utca) van a Pinokkió játékbolt a bal oldalon. Néhány házzal fölötte be kell menni egy kapualjon, itt van a Foxtrott nevezetű "táncos" bolt. Be kell menni a kapualj végére, itt van egy üveges ajtó, ha nincs nyitva kaputelefonozni kell. Ha átjutottál az ajtón, utána rögtön jobbra be egy másik ajtón és fel az I. emeletre, itt van a bolt. Nem tudom hogy itt tudsz-e majd megfelelő cipőt venni (mert ugye azt méretre készítik), de minden mást is van a boltban, úgyhogy gondolom ők tudnak majd segíteni. Katának mi is itt szoktunk vásárolni.

Üdv.: Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok Csajok!

Már senki sem ír???

Anita, Szilvi! Köszi, hogy szerdán eljöttetek. Aznap este fáradt voltam, nem volt energiám kicsinyítgetni a képeket, tegnap meg Pesten voltunk. Majd ma megcsinálom és átküldöm. Évi! Sajnálom, hogy nem jöttetek.

Tegnap elég húzós napunk volt. Reggel 5-kor keltem megszopiztattam Olit, fejtem egy nagy adag tejcsit és indultunk Pestre. Oli itthon maradt a mamával. Most először hagytam így itthon. Sík ideg is voltam egész nap Kép óránként csörögtem a mamának, hogy mi a helyzet itthon.
Voltunk az Ikeában megterveztetni a konyhabútort. Képzeljétek, a kész Ikeás elemekből többe kerülne ugyanaz a bútor, mint amit méretre készítenének nekünk. Ezen csodálkozom..., azt hittem az egyedileg készített dolgok drágábbak.

Csilla nem talált nekünk jó állapotú Römer autósülést kinnt Hollandiában, én viszont találtam egy klasszat a babaszobán, tegnap el is hoztuk, úgyhogy a hordozó most már végleg elfelejtve nálunk. Ma kipróbálásra is kerül az ülés, kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni Oliuraságnak Kép

Kép
vrucsincá
 
 


Ildi:Köszönjük szépen még egyszer a vendéglátást!
Nekem se volt eddig időm írni,de látom,hogy más sem vitte túlzásba.És Oli nem hiányolt tegnap egész nap?Gondolom a mamával játszottak egész nap.

Évi:Mi van veletek?Tegnap láttunk titeket .Itt sétáltatok velünk szembe,mi meg pont mentünk el autóval.Integettem,de nem figyeltél erre.

Szilvi:Még sem tudom így hogy ki a hugod,pedig biztos ismerem.Másra gondoltam,aki a N.Szilárddal járt,de az itt lakik a Barán.Ha van kedved küldj egy képet rólaKép

Azért írjatok csajok!!

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Feldobok pár képet:Kép
Õ Fanni.Az egyedüli kislány a bababulin.Tévedek.Még egy lány volt,de ő már nagylány.Igaz Anna?




Kép
Dávid rendet rak a fiókba.

Kép
"Ezt szeretem,mikor apával megyünk csavarogni."

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!

Mostanában nem nagyon volt időm írni, állandóan úton vagyunk, vagy itthon teszem a dolgom. Estére meg olyan fáradt vagyok, hogy már csak az ágy érdekelKép
Voltunk többek között Csanádon is, jövő szombaton lesz a gyerekek keresztelője egybekötve Virág szülinapjával. Jövő héten lesz anyák napi műsor is, jönnek ide hozzánk az ovisok ünnepelni, tortát kell sütnöm stb. Szóval jövő héten is elleszek.
Anita: Dávidnak kint van a fölső két foga? Nagyon cuki!
Ildi: csak az Ikeában voltatok? Teszel majd képeket a babataliról?
Angi: veletek mi újság? Mentek mostanában Pécsre?
Tegnap este összejöttünk a csajokkal a parton dumapartira, tök jó volt, 11 után értem haza. Végre ittam jegeskávét. Bár mondtam a csajoknak, hogy én csak fagyit kérek Kép
Tibi elvitte most Ákosomat sógornőmhöz, úgyhogy kitakarítom a kinti kamrát és tárolót, meg füvet nyírok, 5 felé hozzuk haza, addigra kész kell lennem.
Megyek, vár a munka. Teszek képet Ákosról, amelyiken (talán) látszik az alsó két fogili.

Kép
Évianyu
 
 


Csajok!Nagyon pörögnek itt az események!
El akartam olvasni a leveleiteket,de látom,hogy nem maradtam le semmiről.
Mi van veletek?Mindenki lent van a szigetbe ilyen remek időbe?

Ildi:Majd ha ráérsz átküldöd a képeket?

Azért írjatok!

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!

Senki sem ír? Pedig most aztán tényleg vacak az idő, elég bentülős.
Ehhez képest most jöttünk haza, voltunk lennt a Szikla Sörkertben, 9-12-ig. Virágommal mentünk, később csatlakozott hozzánk Tibi is Ákossal. Volt fellépő énekes bohóc, készítettünk krepp-papírból virágokat, gyöngyöt fűztünk, ragasztottunk, volt ügyességi vetélkedő, virslit ettünk, forró csokit ittunk. Hát jobb lett volna, ha nem esik, de sátor alatt és bent a sörkertben el lehetett viselni, Ákossal sem volt semmi gond.
Jó lenne, ha délutánra elállna az eső, legalább egy kicsit le tudjunk menni megnézni a kirakodást, játékokat...
Írjatok!!!
Évianyu
 
 


Megvagyunk mi is, csak nagyon nyüszis napjaink vannak. Én már mindent a fogára fogok, még mindig nem bújt ki, kora hajnalban többször sírva ébred, cumi vissza és elalszik, de már csak rövid időre, és fél hétkor indul a nap.
Apa ezen a héten nem lesz, most délután indult. Strapás lesz nélküle!
Pláne úgy, hogy az elkövetkezendő két reggel fél nyolckor már az isk.fogászaton kell lennünk, hogy kihúzzák Bori két fogát, már egy húzáson túl van, azt szuri nélkül kapta ki, de nem nagyon fájt, azt mondta. De a hátralevő kettőhöz már szurit kap, én megint jobban izgulok, mint Õ. A fogszabályzóhoz kell kiszedegetni a fogakat, ami már nagyon útban van és még tejfog. Csütörtökön meg irány a röntgen, és készítik a fogszabit. Legalább a gyerekeinknek legyen szép fogsoruk, ha már nekünk Apával ilyen csálé. Nekem is javasolták kamaszkoromban, de akkoriban még elég égő volt, most meg szinte divat.

Szóval ennyi, ha éppen alszik kb. 1/2 órát az Emma , akkor behozom a lemaradásomat a házimunkában, vagy nekiesek a számvitel könyvnek, úúgyhogy esélyem sincs, sem visszaolvasni, sem lépést tartani.

Azért majd bekukkantok rátok!
cipó
 
 


Cipó!
Te voltál szerdán reggel fél 8-kor a Lehoczki Editnél?
vikimano
 
 


Cipó!
Ti voltatok Emmával és Borival szerdán reggel 8 körül a Lehoczki Editnél?
vikimano
 
 


Sziasztok!

Hát tényleg elég sz@r idő volt ma. De mi csavarogtunk, vagyis a vadászházban volt a majális. Fini kis kakaspörivel!

Évi! Mi is készültünk ma a Sziklába, de nem mertem elindulni.Féltem, hogy elázunk.
Mi tegnap voltunk a szigetbe Annával, mindent kipróbált, ugrált, körhintázott, cirkuszban is voltunk. Kép
Cirkuszban már nem voltam ezer éve, olyan volt mint gyerekkoromban! Kép

Ui.: Ildi köszi a vendéglátást, akkor legközelebb nálunk!?

Pár kép vasárnapról.


Kép

Kép

Kép
szelva
 
 


Vikimanó!
Milyen régen írtál?!
Hát én már nem tudom, hogy melyik nap voltunk, de Emmával és Borival voltam reggel, az bizti.
Hol láttál minket? Csak nem ott dolgozol? Vagy te is , mint páciens?

Szilvi!
Jól néztek ki Annával! Reszkess Anya, ha jönnek a pasik!
cipó
 
 


Cipó!
Nem ott dolgozom, gyökérkezelésre járok. Csak rögtön beugrott, amikor megláttam a kezedben Emmát, hogy csak Ti lehettek! Veled szemben ültem. ( farmer naci, fehér felső ). Szóval én már ismerlek:-)
Szelva! Jók a képek!
vikimano
 
 


Sziasztok!

Tiszta depi vagyok két napja, ezért nem volt kedvem írni sem.
Na de most összekapom magam Kép
Felteszem a képeket.
Anita! Ha nem gond, most nem küldözgetem mailben, innen lementhető mind. (Jobb egérgomb, kép mentése másnéven)

Kép
Kép
Kép

Olit most letettem a játszószőnyegre, csak a foteltől nem látok rá. Ezalatt a fél perc alatt, amióta itt ülök, magára borította a játszószőnyeget, lerúgta a zokniját és a meztelen kis talpával próbálta lerúgdosni a konvektorról a párologtató részét Kép Dolgozik a gyerek keményen Kép

Szerdán elviszem a Vandához Olit. Mostanában már mászna ő, ha hasra teszem, teper is a lábaival ezerrel, csak a kezével nem tudja magát sem felnyomni, sem húzni. Megnézi, ártani nem árthatok vele.

Szilvi! Jók a képek! Látom Anna jól érezte magát Kép

Na megyek, mert ez az őrült gyerek szétszedi a konvektort...

Kép
vrucsincá
 
 


Ildi!
Hogyhogy te mész a Vandához és nem Õ jön hozzátok?
Nekünk azt mondta, hogy Õ a saját környezetében szereti látni, hogy mit csinál a baba! Idegen helyen nem biztos, hogy uo., mint otthon.

Emma már annyira belejött a mászásba, hogy mindennap mosok fel mindenhol, mert már teljesen bejárja lakást.
Kedvenc továbbra is az újság, zsepi,számítógép zsinórjai, bármilyen kis gyösz a szőnyegen, és a cipő,papucs részleg.
Szóval minden, ami elvileg a nem szabad kategóriába esik.
cipó
 
 


Angi! Azt mondta a telefonban, hogy ő már nem megy házhoz, mert olyan sok gyerek van, akivel foglalkozik... Úgy látszik már nem számít az idegen környezet Kép Kép
Mindegy...
Kíváncsi vagyok mit mond majd.

Kép
vrucsincá
 
 


Hát igen ez így elég furi!
És hová kell vinned, mert én úgy tudom, hogy ők most építkeznek és az anyukájáékkal laknak.
Majd írd meg mi volt, mert én is kíváncsi vagyok.
cipó
 
 


Sziasztok!

Elsétáltunk Ákossal a Rossmannba, vannak kkméti bébiételek pár féle akciós 129 Ft-ért, ami most eszembe jut: brokkolis csirke, zöldséges csirke, paradicsomos csirke, paradicsomos hal, sütőtökös máj stb. És ma kezdődik egy pontgyűjtési akció, 1000 Ft-onként adnak egy matricát, 10 matrica után a következő vásárlásnál 20% kedvezmény az általad vásárolt árukra. Gondoltam szólok, egész jó! Mondjuk mi bébiételezünk, úgyhogy nekem mindenképp megéri.
Ildi: én is kíváncsi vagyok, mit mond Vanda, majd írd meg. Egyébként ez a saját környezet szerintem nem sokat jelent, főleg olyan gyereknél, amelyik nem megy. Amikor hozzánk járt, csak a szoba közepén voltunk, és azt bárhol meg tudta volna csinálni, amit csinált. Szerintem. Egyébként az új házukban már lesz "maszírozó szoba", ezt mi neveztük el így Tibivel, mivel láttuk a terveket a gáz miatt. Biztos sok gyereke lehet, mert azt mondta, havonta eljön megnézni Ákit, de áprilisban nem volt. Végülis nem gond, én úgy látom, Ákos rendben van. Õt már fekve le sem lehet fotózni, csak akkor fekszik, ha alszik. Vagy ül, vagy mászik, vagy áll. Most már állásból vissza tud ülni 10-ből 9-szer, egyszer bukta lesz a dologból meg sírás. Ha fogom a két kezét, lépegetve közlekedik. Bár ez még nem olyan igazi lépegetés, még nyiklős-nyaklós, nem is szoktam sokat csinálni vele, csak néha-néha. Nálunk is favorit az újság megy a zsinórok, de nagy kedvenc még a papírkosár Virág szobájában, vonalas telefon zsinórja, Tibi irodájában a fiók húzogatás és hasonló finomságok Kép
Most már kibújt fölül két foga egyszerre, na de nem ám a két nagy, hanem a bal nagy és az az melletti. Ez érdekes, általában nem így szokott.
Ami még szintén szuper (Kép), hogy reggel 6-kor kel, most már egy jó pár napja, úgyhogy este 10-kor én már alszok.
Tegnap délután mi is voltunk lent a szigetben, Virág fölült mindenre, ami mozgott Kép 2 órán keresztül szórakozott, utána nyomott egy vattacukrot, este pedig elaludt a mese alatt Kép Én sajnos nem vittem fényképezőt, mostanában mindig itthon felejtjük, de a keresztelőről biztos lesz kép. Akkor majd teszek.
Egyenlőre ennyi jutott eszembe, szép napot!
Évianyu
 
 


Évi!
Jó hogy szóltál az akció miatt. Bár Emma általában házi kosztot eszik, azért mindig van itthon, arra az esetre, ha nincs idő főzni.
Ma délután elszaladtunk a városba, Emma a babakocsiban meguzsizott, banánt adtam neki apró falatonként, lecsúszott az egész.
Ez már jó, mert legalább nem kell hazarohangálni kajára.
Ma már negyedszer alszik az Emma, de mindig max. 3/4 órát. Így Õ is nyűgös,meg én is, mert nem tudok semminek nekikezdeni, mert mire odajutok, már fel is kelt.

Szerintem (a maszis témához visszatérve) az elején mindenképp jobb a hazai környezet, ezt látom Emmán, mert ha máshol vagyunk és teszem le a földre, akkor csak kb. negyed óra múlva indul meg, addig csak figyel, helyzetfelmérést tart. De lehet, hogy csak az én lányom viselkedik így.
Azt is mondta a Vanda, csak már elfelejtettem, hogy mikortól, hogy TB támogatott lesz ez a fajta gyógytorna is. Végre eljutottunk idáig is.

Évi!
Hol keresztelkedtek, bizti írtad már, de elfelejtettem, és ki lesz a keresztszülő?
Nagy dínom-dánom meg minden?

Pá!
cipó
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: