Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tud valaki tapasztalatbol szarmazo infot Angliaban szuletett gyermek Mo-i anyakonyvezteteserol es utlevel ugyintezeserol? A nagykovetseg weboldalan olvasottak utan meg a kedvem is elmegy attol, h magyar allampolgar legyen a szuletendo gyerkoc, de sajna egyelore nincs mas valasztasunk...

KOszi
Bigeve
bigeve
 
 


Sziasztok!

tegna ejjel 2;46kor megszuletett Leon 3478gmal es 52cmvel, mar delutan haza is jottunk :) !
most nagyon nagyon boldog vagyok :D !

Kép Kép
rima
 
 


Rima!!!!

Gratulálok!!! Miattad néztem be, és mikor az előző oldalon láttam, hogy tiéd az utolsó bejegyzés, gondoltam, hogy te jó ég, még mindig semmi, meddig húzod még? :D De látom, hogy csak egyszerűen ilyen gyorsan ment a dolog. Tökjó, hogy ilyen gyorsan haza is mehettetek! :) És ha jól értem, ezek szerint kisfiú, pedig én kislányra tippeltem! :)
Majd ha már magadhoz tértél, írj, hogy milyen volt Leon érkezése!
Millió pusssz nektek!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 

 
 

Sziasztok!

Rima, nagyon gratulálok!!! szép nagy legényke lett :) majd várjuk a bővebb beszámolót a szülésedről és a kórházi élményekről, amint kis lélegzethez jutsz! :D

Bigeve, a magyar anyakönyveztetéssel kapcsolatban nagyon rosszak a tapasztalataim. a férjem is és én is magyarok vagyunk, így Veronika is magyar állampolgár kellett, hogy legyen. azt javaslom, hogy hívd fel őket, mert a honlap kicsit elavult (már tavaly januárban az volt, amikor Veronikának útlevelet kértünk). az árak nem voltak pontosak, az űrlapok sem, szóval az a biztos, ha felhívod őket, és megkérded, hogy mi kell hozzá, és mikor lehet bemenni. ugyanis személyesen kell intézni, Londonban. tudnod kell, hogy nem akadálymentesített, szóval babakocsival nem megközelíthető az iroda, nincs pelenkázó, wc, szoptatószoba, és kézmosó sem... készülj a legrosszabbra. az irodisták aranyosak voltak, de elég sokat kellett várni (amikor mi voltunk, csak egyetlen egy idősebb hölgy rohangászott a várakozók között).
kéz- és lábtörést!

Andi, semmi gond :) szinte én sem veszem észre, hogy odabent növegszik valaki... Veronika minden gondolatomat, energiámat és időmet leköti :)

voltunk húsvétkor Párizsban, komppal meg autóval. hát az időjáráson kívül minden nagyon szuper volt! mostmár nem megyek sehova szülés előtt :)

Rima, még egyszer gratula!!! :D és írj, amint ráérsz!

napos hetet mindenkinek!

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok!

Huhh, olvasom az állampolgársági kérdést. Mi mindketten magyarok vagyunk. Így van esély arra, hogy a baby angol állampolgár legyen? Illetve én kettőset szeretnék igazából, de nyilván ugye az angol a kérdés. Én úgy hallottam, hogy itt egyből angol útlevelet fog kapni...de ezek szerint lehet ez mégsem annyira igaz.
És akármilyen is az útlevél, mikor fogja megkapni? Mert nov.1-re várom a babyt, és utána pár héttel haza szeretnék menni vele, otthon karizni is, meg minden, és majd csak vmkor januárban vissza, mivel úgysem dolgozom egy ideig. Ha esetleg útlevél csak sokára jön, van vm alternatív megoldás, hogy hazavihessem azért?
Köszi a segítséget előre is! (Bár igaz még messze van, és egyelőre a 12 heti Uh-t éljük túl)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


A tavasz meghozta az elso babat :D!
NAGYON SOK BOLDOGSAGOT KIVANOK NEKTEK A KISLEGENYHEZ, RIMA! :D
Nagyon frissen, pozitivan hangzol - biztos minden gyorsan, konnyen ment ezek szerint! Ha tudsz majd lepj meg minket egy szulestortenettel es egy par keppel is a kis Leonrol ....remelem, nem vagyok nagyon kovetelozo :roll:

Mar nagyon keso van, nem nagyon tudok irni, de majd jovok meg a heten .
puszi mindenkinek es elvezzetek ezt a gyonyoru idojarast!
mrsnoname
 
 


Hello Sensimilla,

Sajnos Angliaban olyan a torveny, h az itt szuletett gyermekek csak akkor lesznek angol allampolgarok, ha min. az egyik szulo angol allampolgar, illetve valamelyik szulo rendelkezik letelepedesi engedellyel (permanent residency permit vagy hivatalos neven INDEFINITE LEAVE TO REMAIN VISA- ILR). Regen ugy volt, h mindenki megkapta automatikusan az allampolgarsagot, aki itt szuletett, de ugy latszik, az allam rajott, h igy tul sok nemkivanatos szemely lett angol allampolgar, hehe...

Az ILR elintezesehez az kell, h min 5 eve itt legyel az orszagban es 5 eve legyen hivatalos munkahelyed, meg meg egyeb aprosag, de minden infot megtalalsz a neten. Ha minden igaz, az ILR ara kb £750, meg talan meg ehhez jonnek extra koltsegek is, nem tudom pontosan. Ha szemelyesen viszed be a kervenyt es az osszes papirt Croydonba, ahol ennek a kozpontja van, allitolag meg aznap lesz eredmeny (ezt csak a neten olvastam, nem tapasztalat).

Mi megprobalunk ezen az uton elindulni, mielott megszuletik a baba, ugyanis ferjem mar lassan 10 eve dolgozik itt, es ha minden jol megy, elvileg meg is kaphatna ezt a vizumot es akkor a magyar allam nagy szegyenere gyermekunk hamarabb lesz angol allampolgar mint magyar. Az a velemnyem, h amit a magyar nagykovetseg ill. allam muvel az anyakonyveztetessel es utlevelkerelemmel, felhaborito es nem melto egy 21. szazadi EU-s orszaghoz... Na mindegy.

Hirtelen ennyi infot tudok mondani, de hangsulyozom, en is csak ugy szerezetm ezeket, h bogarasztam a neten.
Udv
Bigeve
bigeve
 
 


Meg egy plussz info Sensie!!!

Az egyik ismerosom gyereke dec 22-en szuletett itt kinn es meg mindig varjak az anyakonyveztetes eredmenyet. Termeszetesen ez azt jelenti, h azota meg nem tudtak hazamenni, es a baba mar elmult 3 honapos!!!!!! Azota kervenyeztek es megkaptak az egyszeri hazautazasi dokumentumot a babanak, de nem tudnak mozdulni, amig meg nem jon az anyakonyvi kivonat. Es az utlevel intezeset meg el sem kezdtek (nem iz kezdhetik, amig nem jon meg az anyakonyvi ize), en a nagykovetseg weboldalan azt olvastam valahol, h annak az elintezese 6 honapot vesz igenybe!!!!!!

Nem elijeszteni akarlak, meg magamat sem, mert en is szeretnek gyerekestul hazamenni minel hamarabb latogatoba, majd ha mar ott leszunk, de keszulj fel arra, h egyelore amgyar viszonyoknak koszonhetoen ez kizarva!!!! Eljen Magyarorszag!!!! :-)
bigeve
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy belekontárkodom a beszélgetésetekbe, de végzett anyakönyvvezető vagyok.

A hazai anyakönyvezés nagyon hosszú folyamat. A külföldön történt anyakönyvi esemény hazai anyakönyvezése általában több hónapot vesz igénybe. Ha az újszülött hazai anyakönyvezése megtörént, akkor utána lehet igényelni az útlevelet. A hazai anyakönyvezéshez kell a szülők házassági anyakönyvi kivonata, a gyerek angol nyelvű születési anyakönyvi kivonata és annak hivatalos magyar nyelvű fordítása.

De pontosabb információkat a www.magyarorszag.hu honlapon találtok a jogszabálykereső fülön. Ott a 6/2003. (III.7.) BM. rendelet 81/A-D. §-ai tartalmaznak.

Remélem, tudtam segíteni minden leendő szülőnek.

További szép estét mindenkinek!

Szilvia
szvke92
 
 


Sziasztok!

No visszajottunk :D Nagyon jo volt otthon, de most ereztem azt eloszor,hogy jol esik visszajonni a mi kis hazunkba, a mi kis kornyekunkre, a mi kis megszokott vilagunkba :) Nem gondoltam,hogy egyszer igy fogok erezni. Mondjuk a csaladot meg mindig nagyon nehez otthagyni :cry:

Rima gratulalok a kislegenyhez.Ha van idod gyere es meselj el nekunk mindent :)

Sensie
En is csak elkeseriteni tudlak sajnos. Mi is kb. 2-3 honapot vartunk az utlevelre. Mondjuk en nem is akartam hazamenni ameddig nagyon picike volt. 6 honapos volt Lilyke amikor hazamentunk.

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Hello Szilvia,

Koszi az infot.
Mint vegzett anyakonyvvezeto, meg tudod nekem magyarazni, h Magyarorszagon, egy vacak 10 millios orszagban miert tart ennyi ideig az anyakonyveztetes??? Amikor semmi mast nem kell csinalni,feltetelezem, mint egy szamitogepes adatbazisba bepotyogni az angol leforditott dokumentum alapjan az adatokat, es esetleg kinyomtatni. Mi tart ezen 3 vagy tobb honapig? En ugy gondolom, de lehet, h hulye vagyok, h ez kb egy 10 perces procedura lehet, de max fel ora...

Most inteztem el Angliaban az angol jogsimat, kerek masfel het alatt elintezodott ugy, h nem kellett semmit szemelyesen bevinni, csak postan bekuldeni a magyar jogsit es a szemelyit. MASFEL het alatt egy 80 millios orszagban kepesek kiallitani egy kartyas igazolvanyt fotoval es adatokkal (plussz nyilvan be is potyogik valami nyilvantartasba, tehat legalabb dupla annyi munkat vegeznek, mint a magyar anyakonyveztetes eseteben...). EZ MIERT LEHETSEGES ITT ES LEHETETLEN MAGYARORSZAGON? Kivel van a baj? A szamitogepek nem mukodnek Magyarorszagon, vagy a hivatalnokok nem vegzik a dolgukat, vagy a posta futarszolgalata, vagy a kormany, vagy kicsoda????

Udv
Bigeve
bigeve
 
 


sziasztok megint,
nekem mar tiszta tavasz (megkockaztatom, neha mar nyar) hangulatom van...igaz ma esik az eso, de hatha marad a jo ido!

Szia bigeve, en lemaradtam eddig rolad, udv itt kozottunk :)! Jol ertelmezem, eppen babat varsz?! Van mar idosebb gyerko is?
Kicsit nekiestel ennek a szegeny anyakovvezeto Szilvinek :(. Lehet en konnyen beszelek, mert nekem van valasztasi lehetosegem, de sztem nem erdemes ennyire felhuznia magat az embernek ezen. Osszehasonlitani a ket orszagot pedig sztem felesleges, hisz van am itt is sokminden (az eletet sokkal jobban behatarolo dolog), ami nem mindig ugy mukodik ahogy kellene. Azt is mindannyian tudjuk h szulohazank nem a zokkeno-; es problemamentes hivatalos ugyek intezeserol hires. Es gondolom, az anyagiak mellett, ez is az egyik nyomos oka annak, amiert olyan sokan elhagyjak manapsag az orszagot.
De csak h vigasztaljalakh mashol sincs ez maskepp...a batyameknak Belgiumban valami kozel 2 honapba tartott atiratni az autojuk rendszamat (es nem is magyarrol belgara, hanem belgarol belgara!). Na ez aztan tenyleg rendesen megbenitja az ember eletet, hiszen addig nem tudtak a kocsit sem hasznalni :(.

Szvke92 - koszi az infokat!

Na ezt most gyorsan elkuldom nehogy eltunjon.
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Nem akarok nagyon belekeveredni, de nem emlékszem, hogy Veronikát anyakönyveztük volna az útlevélbeszerzés előtt... Szerintem érdemes őket felhívni (mármint a Londoni nagykövetséget), és akkor tuti a hiteles és legfrissebb infot kapja az ember.
Nem hiszem, hogy Veronikának lenne magyar anyakönyvi kivonata... És nem is tudom, hogy ez kellett volna-e, vagy kellene-e.

Az viszont tuti, hogy a nagykövetségi ügyintézés nem bababarát és nem is gyors. Bár azt hiszem, hogy az útlevelet egy hónapon belül megkaptuk.

Sensie, nem akarok beleszólni, de úgy tudom, hogy két hónapos kor alatt nem ajánlják a repülőzést. Szerintem majd kérdezd meg a védőnődtől. Félő, hogy rögtön születés után kell akkor útlevélkérelmet beadnod, hogy dec. közepére megjöjjön, és haza tudj a kicsivel menni.

Szvke92, akkor mi elvileg rosszul csináltuk? vagy a nagykövetség? mármint azzal, hogy a gyerek nincs anyakönyvezve otthon. merthogy csak bementünk Londonba, és rá egy hónapra megjött az útlevele. és nem kellett hónapokat az anyakönyvi kivonatra várni.

Rima, hogy vagy? megy a babázás? szoptatod? milyen volt a szülés? majd írj, ha lesz időd! nagyon kíváncsi vagyok - és szerintem a többiek is :)

Sensi, mikor lesz a 12. heti UH? próbáld elvinni a leendő apukát is, hátha az hatással lesz rá :)

üdv,
Krisztina

Kép
Kép
taram
 
 


Na, sikerult rendesebben visszaolvasnom.

Aniko, Sziszka - udv megint angolfoldon :) ! Toletek mar biztos csak a gyerekek elvezhettek jobban az otthonletet :D ! Mi is megyunk hamarosan, mar nagyon varom. Remelem akkorra az ido is megenyhul es nem kell cipelni a nagykabatot apronak es nagynak...
Aniko, jol emlekszem, h te meg tartozol nekunk fotokkal Martin babarol :wink: ?!

Andi - remelem azota meggyogyultatok! Na, akkor csak nem fogod Petit eronek erejevel megnoveszteni :wink: .
Szereti Peti a tejtermekeket? Kutatasok szerint Hollandiaban azert olyan magas az atlagmagassag, mert sok sajtot es mas tejtermekeket fogyasztanak.
En meg sokat agyalok azon h nalunk meg Tini miert no ilyen gyors utemben, annak ellenere h atlagmagassagu emberek genjeit orokolte, es eddig en is az etkezesre tudom csak fogni a dolgot. Elso gyerek leven, mar kezdettol fogva nagyon ugyeltunk a valtozatos napi etrendre. Neki sokszor tobb is mint napi 5 a gyumolcs es zoldsegadag fogyasztasa. Ezen felul minden nap kap ezt+azt a tobbi fobb etelcsoportbol is. Nincs ket egymast koveto nap, amikor ugyanazt enne. Sutivel, csokival igazandibol 2 eves kora utan ismerkedett meg jobban eloszor, de azota se kap kulonosebben, csak olyankor amikor kivedhetetlen (karacsony, husvet). Azon felul meg egyszeruen nem rakunk ki ele ilyesmit, igy nincs meg a csabitas. Ugy veszem eszre, h a fentiek eddig azt eredmenyeztek, h (eddig meg) nem lett edesszaju. Ha elebe raksz egy csirkecombot meg egy szelet tortat, o valszeg elobb fog a husi utan nyulni :lol:.
Ugyhogy neki eddig a gyumolcs volt az "edesseg". Azert irom h "volt", mert husvet ota (ugye a sok csokitojas mindenhol es mindenkitol) megtette a hatasat :(. De ugy nez ki h mar muloban van a problema es sikerult vele (valszeg a kovetkezo unnepig) elfelejtetni a csokit.
Na, jo bo lere eresztettem magam szokas szerint megint. Elnezest!
Csak kivancsi leszek h Viggoval ugyanez a modszer mukodni fog-e. Nala peldaul lassabban indult a hozzataplalas, de most mar egesz jol haladunk. Persze mar elore tartok attol, h masodik gyerek leven, o elotte mar sokkal tobb "tiltott" dolog ott lesz majd idorol idore, a noverebol kifolyolag.

Kriszti, nagyon jo lehetett PArizs! h haladtok a bolcsivel?

Xena, Timur - remelem lebonyolodott rendben a koltozes es azota mar csak a baba erkezesere kell koncentralnotok!

b
mrsnoname
 
 


Sensie, sajnalom h apacska nem a legpozitivabb :( ...de lesz ez meg jobb is!
mrsnoname
 
 


Hello Mrs Noname,

Nem estem neki Szilvinek, es remelem, h o nem is igy vette, csak egyszeruen a tenyekre kerdeztem ra, mert olyan jo lenne, ha egy szakerto megmagyarazna nekem, h miert folyik ilyen hatalmas meretu benazas Magyarorszagon.

Azt gondolom, ertheto a felhaborodasom, hisz melyik anyuka ne szeretne minel hamarabb hazavinni a babajat megmutatni a csaladnak? Arrol nem is beszelve, h amilyen ramatyak az angol nyarak, el akartam vele menekulni a jo kis magyar forrosagba-valosagba. :-)

De lehet, h kovetem a Taram altal kitaposott osvenyt es megprobalom elsumakolni az anyakonyveztetest es kapasbol utlevelet igenyelni, hatha a nagy kupiban valaki nem veszi eszre. :-) Aztan ha mar szabadon jarhatunk-kelhetunk a nagyvilagban, elintezzuk a tobbi papirmunkat is... hatha sikerul igy is - jo vicc lenne.

Amugy a babat majus 21-re varjuk, de a midwife minden egyes talalkozas alkalmaval megallapitja, h egy hettel nagyobb a hasam, mint a datum alapjan kene, szoval lehet, h hamarabb jon a gyerkoc. De ugyis lesz meg egy ultrahangom a 36. hetben, aztan az alapjan tajekozodunk majd.

Na jo napot!
bigeve
 
 


Kriszti,
ha nektek nem kellett anyakonyveztetni akkor tenyleg jol megusztatok.
Nekunk annak idejen (10 eve) a hazassagunkat is anyakonyveztetni kellett ahhoz h utana atirjak a nevemet a szemelyimben es az utlevelemben. E nelkul sztem nem is lett volna ervenyes a hazassagunk odahaza.

Bigeve,
Gratula a babahoz es a kozeledo nagy naphoz :)!
En is a kozelmultban erdeklodtem utlevelkeresrol a gyerkoknek es mar nekem is emlitettek az anyakonyvezos reszt. Tenyleg nemtom regen hogy volt, de ugy nez ki, h anelkul mar nem megy. De ha a sajat fent leirt esetunkbol indulok ki, akkor logikus is h valami vagy valaki azzal kezd el "letezni" egy orszagban, h anyakonyvezik. Anelkul pedig h legyen egy allam polgara, ha nincs ott nyilvantartva?

Hat en meg pont forditva vagyok, mert en meg nem mertem a gyerkoket egyszer sem hazavinni nyaron, pont a nagy melegek miatt. Sztem egy ilyen pici csoppsegnek sokkal elviselhetobb es kedvezobb az angol nyar mint a kibirhatatlan magyar kanikula.
Udv, b
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Nem okoskodás: minden magyar állampolgár (szerintem Ti azok vagytok) külföldön történt anyakönyvi eseményét (születés, házasságkötés, haláleset) Magyarországon anyakönyvezni kell.
A külföldön történt születést követően a gyermek nem válik azonnal a külföldi ország állampolgárává, ilyen ország csak három van a világon, amelyik a területi elv alapján adja az állampolgárságot. Nálunk az anya állampolgársága a mérvadó. Tehát ha az anya magyar állampolgár, akkor a gyermeket is magyar állampolgárnak kell tekinteni.

Azért hosszú az ügyintézés, mert tavaly április 1-je előtt a Budapest V. kerületi Polgármesteri Hivatalban végezték a hazai anyakönyvezést, de utána átkerült a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatalhoz, ahol több tízezer (!!!) feldolgozatlan ügyet vettek át.

Ehhez az is hozzájárul, hogy sokszor hiányosan adják be a kérelmeket, fel kell szólítani a szülőket hiánypótlásra, ami szintén sok időt vesz igénybe, mire minden okiratot beszereznek. Gond szokott lenni, hogy hiányzik a hiteles fordítás.

Okmányt magyar állampolgár részére az országos személyiadat- és lakcímnyilvántartás (SZL) adatai alapján lehet kiállítani. Aki nem szerepel az SZL-ben, nem tudnak részére kiállítani okmányt.

Ha valakinek még kérdése van, megpróbálok válaszolni.

Naponta látogatom ezt az oldalt, mert Timur az unokaöcsém, Xena pedig a felesége. Március 14-e óta a költözés miatt semmit sem tudok róluk :( . Minden nap nézem, hátha ide bejelentkeznek, de semmi :(.

Remélem, tudtam segíteni. Üdv., Szilvia
szvke92
 
 


Hello Szilvia,
Most h irod, en is direkt rakerestem h pontosan hol tart Xena mar a babacskaval, de csak Ricsi vonalzojat talaltam a hszs-ban, pedig mintha ugy remlene, h a kicsinek is volt kulon vonalzoja :roll: . En ugy emlekszem h Rima mogott voltak par hettel, Rimaeknal meg azota megszuletett a kis Leon nemi kesessel, ugyhogy akkor mar Xena is nagyon a finishben lehet.
Irtak meg regebben h koltozniuk is kell mindennek a kellos kozepeben, ugyhogy biztos nagyon el vannak foglalva, gondolom meg net sincs, stb....biztos jelentkeznek hamarosan, ne izgulj!
De ha te megtudnal valamit roluk csaladon belul, legyszi jelentkezz mar, mert mi is nagyon varjuk a hireket :) !

A tobbieknek irom, fokent a londoniaknak es kornyekbelieknek, h ajanlottak egy londoni lengyel maganklinikat, ahol tobbek kozott van nogyogyaszati rendeles is. Nagyon jo arakkal dolgoznak (angol viszonylatban), "csak" 50 font egy nyaki redos UH. Szinte azonnal adnak idopontot. Gondoltam elterjesztem itt is. ITt az elerhetoseguk:
www.ppc-london.com
Polish Private Clinic
1 Eastfields Road, Acton, W3 0AA
West Acton / North Acton tube station

Egyetlen negativum, h a weboldal lengyelul van (en mondjuk ki tudtam bogozni, hogy mi micsoda). Valamint a nogyogyasz nem tul jol beszelt angolul, de hat egy ilyen vizsgalatnal nem is a beszed a fontos. Amint lattam, a nogyogyaszat mellett, van naluk fogorvosi, borgyogyaszati rendeles, ortopedia es kardiologia, meg meg valami mas is, amit nem ertettem...

Mi egesz heten kint vagyunk a gyerkokkel. probalom kihasznalni a jo idot...hetvegere megint lehulest/havat igernek :( .
b
mrsnoname
 
 


Sziasztok!
Köszi a hozzászólásokat! Hát most nem lettem nyugodt, és nem is örülök. Nekem eddig mindenki azt mondta, hogy a baby automatikusan angol állampolgár lesz. Mi még csak 1,5 éve vagyunk kint, így esélytelen annak a papírnak a beszerzése is. Na majd meglátjuk. A rosszabb hír pedig ez az útlevél mizéria. Ezek szerint muszáj lesz vm ideiglenes vmt kérni, mert én nem fogok 3 hónapot (vagy többet) itt savanyodni, az tuti. Főleg, ha egyedül leszek a babyvel. 3-4 hónaposan meg már tervezem is, hogy visszamegyek dolgozni, lehet még csak part-time-ban. Úh akkor már haza sem tudunk menni. Meg karácsonyra mindenképp otthon szeretnék lenni. Áhhhhh!

Más. Ma reggel egyszer csak nem bírtam magammal, és elkezdtem Uh studiokat keresgélni. Találtam egyet itt nagyon közel hozzánk, Hendon Clinic, és ma 3kor megyek leskelődni. Most hirtelen be is paráztam, hogy mi van, ha baj van? Nem akarok rossz híreket kapni! Légyszi szurkoljatok!!!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

Csak jöttem dicsekedni, itt van Beenie...:) Ennek örömére új vonalzót is kapott. :) Sajna elég szar a minősége, mert mobillal fotóztam le a papír képet, de egyelőre csak ennyit tudtam tenni. A vonalzón tul.képp. jobban látszik, mert az kisebb és élesebb.

Minden jót nektek!

Kép
Kép

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Ja még annyit, hogy 3,4cm és egy nappal idősebbnek dobta ki az Uh gép...lehet hogy fiú lenne? Hát én azért nagyon kiscsajt szeretnék. :oops:

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!!!!

Mar jo regen nem voltam, sajnos vacakol a netunk otthon. :(
Most viszont nagyon szivbol gratulalok Rimanak a kis LEON hoz, nagyon sok szerencset es minden jot nektek!!!!!

Udv. az uj tagoknak es welcome! :)

Szilvia, akkor mar en is kerdeznek valamit.
Mi 2001-ben hazasodtunk a ferjemmel Amerikaban. Eddig meg nem jelentettuk be sehol Magyarorszagon, sot amikor Peti szuletett, akkor valahogy egyszerubbnek talaltam, hogy bementunk az onkormanyzatba alairni azokat a papirokat, hogy a ferjem neven legyen a gyerek. Vegul is letagadtuk hogy hazasok vagyunk, de nem volt kedvem akkor mar a hivatalos forditashoz ( le voltunk egve es gondolom sokba kerul?) meg mittudom en meg mi kellett volna. Inkabb mentunk a mar ismert uton, amit 5 evvel azelott a lanyommal is megcsinaltunk, na mindegy...... Akkor most buncselekmenyt kovettem el?????
Remelem nem! :)
Koszi a valaszt elore is!

Remelem megkerul Xena es Timur hamarosan!

Sensi,
Nagyon helyes kis Beenied van! :) Hogy jott ez a nev, ha szabad kerdezni?

Sziasztok, majd jovok!

Andi
andi68
 
 


Sziasztok!!!!!
Végre van netünk megint és itt vagyunk veletek. Nem tudtuk még átolvasni a hozzászólásokat, mivel még csak 2 órája örvendeztetett meg minket a BT újra vonallal, de megtesszük, amint tudjuk!
Egyet azért láttam!! [b]Rima!!! nagyon-nagyon gratulálok a kicsihez és minden jót kívánunk hozzá!!! :D [/b]
Mi még mindíg pocakosan, fájásokkal néha és még pár nappal a szülés előtt, de amint megvan írunk!
Költözés jól ment, anyukám is sokat segített, sajnos a kiköltözött lakásból sok gondunk akadt a tulajjal és landladyvel, de ezt Timur majd biztosan leírja nektek, hogy tanuljatok ti is belőle. Kezdőként elrontottuk, de majd mesélünk. De az új lakás nagyon tetszik és nagyon jó lesz a babának is. Most már türelmetlenül várjuk a következő napokat! Szorítsatok!
Sziasztok:
Xena

xena
 
 


Sziasztok!

Andi!
Köszi a dicséretet! A Beenie onnan jött, hogy patois-ul (jamaicai angol, amit a feka rasták beszélnek) azt jelenti, hogy small, little. :) És mi meg rasták vagyunk, ismerjük a kultúrát és a vallást is. :)

Xena!
Drukkolok ezerrel! Már tényleg csak pár nap van hátra! remélem könnyű szülésed lesz, majd mesélj! :)

Minden jót nektek!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

Xéna, hú de közel vagy Te is a nagy naphoz! :) nagyon drukkolunk, hogy sikerüljön a természetes szülés.
milyen az új lakás? mindenkinek van külön szobája? van kert? vagy közös kert? berendezkedtetek? a kicsinek is sikerült kialakítani mindent?

nekem sincs már sok hátra. a hétvégén átrendeztük és kitakarítottuk a két hálószobát. megpróbáltuk Veronikával a matracon-alvást, de nem akart ottmaradni. nem tudom, hogy hogyan kellene "kiszoktatni" a rácsoságyból. lehet, hogy még nincs rá készen? pedig nem forog sokat éjjel, és szépen el tud aludni egyedül. van ötlete valakinek? arra gondoltunk, hogy a férjem majd elaltatja, aztán szépen lassan minden nap hamarabb jön ki tőle. és szépen megszokja, hogy az az új ágya... van esetleg ötelte valakinek arra, hogy hol tudnék utánanézni? a google-ban sokat nem találtam róla.
lassan majd jön a kisruha-mosás, -vasalás. Veronikának is beszerzünk egy ajándékot, amit a Kistesó fog hozni neki, amikor megszületik :)

Berni, lehet, hogy ennek az anyakönyveztetésnek majd utánanézek, mert a kicsinél is jó lenne törvényesen csinálni mindent. bár ha túl macerás és hosszadalmas, akkor lehet, hogy kihagyjuk... és szegények nem lesznek anyakönyvezve otthon.

a hétvégén esett a hó. csináltatok hóembert? mi megépítettük Lajos III.-at :) tavaly készült el az első kettő.

napsütéses hetet mindenkinek!
üdv, Krisztina

Kép
Kép
taram
 
 


HO HO HO! Merry Christmas! Itt is esett ám a hó! nem is akár mennyi. Mi is azonnal mentünk hóembert építeni. A hó már elolvadt délre a mi lajosunk még nem éppen délcegen de állt a ház előtt! A járókelők jól meg is nézték.
Szóval az uj lakás szuper! kicsit kisebb és hiányzik a garázs is de sokkal melegebb, világosabb, és otthonosabb. Kert még nincs, de nem gond mert 5 percre nan tőlünk egy hatalmas zöld terület meg másik két kisebb. Vettem papírsárkányt a gyereknek. Párszor már sikerült eregetni. Szerintem jobban élveztem mint Ricsi. Neki az tetszett a lagjobban mikor leesett és rohanhatott hogy felvegyük és ujra elindítsuk. :lol: Szóval minden OK! A lakáscsere egy katasztrófa volt. A landlady egy szemét. és akkor finoman fogalmaztam.
Rima én is gratulálok. Kicsit későn de jobb később mint soha. Már lassan összeáll a napi rutin?
Taram. Mi ugy csináltuk a Ricsivel hogy előtte a kiságyból szabad kijárása volt. ezt nem minden kiságy tudja. Utána mikor megvettük a nagy ágyat akkor csak csináltam egy magasítót hogy ne essen le (mert éjjel olyan mint a propeller) és ennyi. Meg igyekeztünk otthonossá tenni. De láttad a képeket. Hát ez a mi tapasztalatunk. Meg van egy halom maci alvótársa!
:lol:
Hajrá Sensi! minden oké lesz nem kell izgulni. Kép

timur
 
 


Helloka,
na orulok, h megvan megint mindenki :D ! Xena/Timur, drukk h megszulessen a baba amig meg van itt segitseg!
Csunya landlady :( - remelem nem vagott meg nagyon-nagyon titeket!

Kriszti,
A matracon alvashoz en is az esesgatlot es kedvenc kis jatekokat tudok ajanlani. Mi 2 eves koraban vettuk le Tini agyarol az oldalakat es szerencsere siman ment (igaz, azota is ott van az esesgatlo). Bar nalunk sztem sokat segitett, h gyakorlatilag megmaradt a regi agyaban, csak oldalak nelkul. Biztos nalunk is lett volna problema, ha raadasul uj agyba is kell mennie.

Ma rakerestem erre az E106-os nyomtatvanyra, felhivtam az Inland Revenue-t is, mert en ugy ertelmeztem h ezt csak azok tudjak kivaltani akik kulfoldre mennek elni, de nem dolgozni.
IR-os neni ezt meg is erositette es o is csodalkozott h ilyet ajanlottak Mo.-on. Emlekszel meg h mire alapozva vetettek fel nektek ezt az opciot? Most mar kivancsi vagyok.

Nekunk akkor marad az EHIC. Az otthoni regi egeszsegugyi rendszer alatt mar egyszer hasznaltuk, es bar (ahogy te is irtad) gozuk nem volt h mit hova kell adminisztralni, azert elfogadtak a dokinal es a gyogyszertarban is.
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Timur, gyorsan felteszem Lajosunk fotóját. Veronika imádja a kutyákat, úgyhogy lett hókutya is :)

Kép Lajos és kutyája

Kép
Kép
taram
 
 


Szia Berni!

szinte pont egy időpontban tettük fel a hszünket :) gyorsan írok is, amíg V alszik.

az e106-os nyomtatványt úgy ajánlották, hogy tudták, itt (UK) fizetünk TB-t, és haza csak időlegesen megyünk.
ezek szerint nem jól ajánlották...

jó, hogy nálad elfogadták a kártyát. mostmár én is okosabb leszek, ha legközelebb megyünk haza. kitartok amellett, hogy nem vagyok hajlandó fizetni. mivel én sem tudtam semmit a rendszerről, ezért aztán nem voltam elég rámenős. meg ráadásul otthon olyan agresszívek tudnak néha lenni a szolgáltatók (elnézést mindenkitől, de most ideértem a gyógyszertárost, az ápolókat/asszisztenseket, orvosokat), hogy az ember nem mer ellenkezni sem.

napos hetet! Krisztina

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok!
Gyors leszek, csak annyit hogy pénteken ha minden jól megy meglesz a kis babánk és sajnos császárral. 38 hét és 6 naposan sajnos 44 cm-nek mérték a hasam, ami nagyon nagy és mindenképp császár lehet most már csak belőle. Úgyhogy bejegyeztek péntek 8 órára :( sajnos, de hát ha ez az ára mindkettőnk egészségének, akkor legyen. Kicsi keseredés azért van bennem, talán elmúlik ha meglátom a drágát.
Az előző császárból kiindulva kicsit sokáig tartott a felépülés, úgyhogy péntektől Timuron keresztül üzenek majd, de leszek! Küldünk képeket is mindenképp. Azért szorítsatok, hogy ne legyen komplikáció!
Sok puszi mindenkinek és neked is minden jót Taram a szüléshez!
Xena

xena
 
 


Jaj nagyon szuperek ezek a havas fotok mindenkitol :D ....es hihetetlen h hol van mar azota az a nagy ho!
Mi sajnos nem tudtunk aznap hoembert epiteni, mert mar ket eve hogy keszultem egy spa napra (anno szulinapi ajandek volt) es hat a vegen nem pont aznapra foglaltam le :roll:!

Xena, ahogy irod, itt azert nem csaszaroznak feleslegesen, tenyleg ne buslakodj miatta, a fo h mindketten egeszsegesen keruljetek ki a vegen.
Megy a drukk pentekre!!! NAgyon izgi, h a heten megerkezik az idei masodik baboca is a topikra :D !
Varjuk a hireket Timurtol, te pedig pihizz amennyit csak tudsz!

Kriszti, nagyon szep kek szemei vannak Lajosnak, nahat es azok a gombok :lol: ! Megvigyorogtam a hokutyat is, tok elethu.

Az E106-tal kapcs, ez mind igy is van ahogy irod, csak ugye a kulfoldon tartozkodas (ez esetben Mo.) hosszabb kellene h legyen mint csak nehany het vagy honap. Ilyen rovid idore mindossze turista odahaza az ember, azoknak pedig az EHIC jar.
Persze remelem h nem lesz nektek "legkozelebb", h meglasd h mukodik az EHIC kartya is...de tenyleg el kellene h fogadjak.

Szep hetveget mindenkinek es varjuk a hireket Ricsi ocsikejerol! b
mrsnoname
 
 


Sziasztok.

Egy kicsit off leszek, de hátha tudtok nekem segíteni.

Olyan honlapot keresek, ahonnan Magyarországra is lehetne rendelni barbie márkájú gyermekruhát.
Itt nem lehet kapni csak angliában és hátha, ti mint anyukák már találkoztatok vele.
Nagyon hálás lennék, ha tudnátok segíteni, mert én egyszerűen nem találtam semmit.
Vagyis www.amazon.co.uk-t találtam, de ők nem postáznak Magyarországra.

Nagyon örülnék bármilyen kis információnak.

p.k.agi@interware.hu

Köszönöm szépen előre is.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Helló!
Csak beköszönök.
Ma reggel 9:20-kor megszületett Dániel 4.16kg. 54 cm. Baba & Mama jól van és egészséges. Kép

timur
 
 


Timur, Xéna! Gratula a helyes kissráchoz! Nagyon édes, és látom, a tüdeje is szépen működik :) Hogyhogy egy nappal korábban a tervezettnél? Jól vagy, Xéna? Ricsi hogy fogadta?
Még egyszer gratulálok Nektek!
Üdv, Taram

Kép
Kép
taram
 
 


Xena, Timur, Ricsi
:D Szivbol gratulalok az ujabb kis csaladtaghoz!! :D Nagyon szep nevet valasztottatok neki!
Ejha, tenyleg szep sullyal latta meg a napvilagot a legenyke. :)
Ha Kriszta nem irja, en eszre sem veszem h egy nappal korabban erkezett. Hogyhogyhogyhogy?!?
Akkor ezek szerint beindult magatol a szules?
Es igy hogy lett meg Dani a vegen? Maradt a csaszi v termeszetesen?
Jaj, olyan izgisek ezek az elso napok, elvezzetek nagyon!!
puszi,
berni
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Most csak nagyon gyorsan dobok par kepet az en pici fiamrol, akit annyira, de annyira imadok!!!!
Es oriasi gratula Xenanak, Timurnak es a nagytesonak :wink: !

Az elso kepen 3oras a torpe :wink: ! Kép Kép Kép

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!
Most van gyorsan 2 percem. Tegnap már haza is jöttünk a kórházból és nagyon jól érezzük magunkat. A szülés beindult magától, elfolyt a magzatvíz csüt. hajnalban és fájások is voltak már 5 percesek, de nem engedték a rendes szülést már túl nagynak találták Danit. :( De nagyon szépen, gondosan csinálták a műtétet és az utókezelést is, rendkívül elégedett vagyok. És hihetetlenül boldog! Nagyon szép kisfiú és sikerül szoptatni is, remélem, addíg, mint Ricsit.
NAgyon szépek a képek Rima, gyönyörű kisfiú Leon!
Timur nemsokára néhány nem szülés utáni képet is :)
Addíg is olyan szép apot minednkinek, mint a miénk!
Xena

xena
 
 


Helló mindenki!
Na ez mi? Kérdezem én. Ugye most hogy megvan a baba ujjabb kérdés merült fel. Már a Ricsire is megkaptuk csak még nem fektetük be, mondván megvárjuk Dani pénzét is. Tudjátok hasonló mint otthon csak itt nem csak bankba hanem különböző társaságokba, részvényekbe is be lehet fektetni. Na erről ki mit tud?
köszi
ja és a képek a alábbi címen ahol mindig. rendszeresen bővítve!!!!!

timur
 
 


Hali!

Xena, Timur!

Nagy nagy gratula, nagyon édes kisbabátok van! Jó egészséget és sok sok szerencsét kívánok nektek!

Rima!
Leon is cuki, de nagyon!

Taram!
Mennek a drukkok!!!! :)

Üdv.
Andi
andi68
 
 


Helloka,

Rima, tundibundi a kis Leon, olyan kis formas fejecskeje van :D! Nem irtal sokat, de abbol a kevesbol is sugarzik h mekkora szerelembe estel ezzel a legenykevel es az anyasaggal. Jelentkezz majd be ahogy tudsz, es meselj h hogy telnek a hetkoznapok.

Xena, Timur
Csodas h ilyen jol sult el minden!! MEgneztem a fotokat is, nagyon edes egy csoppseg ez a Dani baba :D ! Es bar tenyleg szep sullyal szuletett, azert nekem olyan pindurkanak tunik ott Ricsi mellett.
Na es hogy fogadta a nagyfiu a kicsi erkezeset?
Biztos minden OK lesz szopi ugyben is. En azt olvastam mindenutt h masodjara altalaban tobb a tejcsi...ami nekem be is jott.

Timur,
Ugy erted h a ket srac Child Trust Fund-jat akarjatok egy helyre befektetni? Marmint h egy nev alatt fusson, vagy valami joint account-ban gondolkodtok? Ilyet lehet? Nem kulon, a gyerek sajat nevere szoloan lehet csak befektetni azt a 250 fontot?
Mi meg Antonia idejen kertuk ki hozzaerto tanacsat ezzel kapcs, aki nem nyilatkozott tul pozitivian az egeszrol, hiszen egy tipikus bankban elhelyezett CTF account nem kamatozik olyan egetveroen sokat. Viszont vigyazzatok a Ricsievel, mert en ugy tudom, h ha nem fektetitek be egy even belul, akkor az allam onkenyesen nyit neki egy un. Stakeholder account-ot.

Ferjur is pont itt volt amikor megnyitottam a fotoalbumotokat, es jot csemegezett a Silverstone-os kepeken...o is hatalmas Forma 1 rajongo :wink:.

Andi,
Emlitetted a multkor es azota mindig kimegy a fejembol megkerdezni, h miert nincs Petinek piros konyve? Az itt nem 5 eves korig letezik?! Addig pedig minden gyermek HV care alatt van a GP rendelon belul. Titeket nem vett gondozasba a helyi HV miutan regisztraltatok a GP-nel?

Tobbiek, ki merre? Sensie, ha te is fiut szulsz, akkor a 2008-at kinevezhetjuk itt a forumon a "fiuk evenek" :D!!

Pkagi, a multkor elfelejtettem irni, h bar en szemely szerint nem ismerem a Barbie markat, keress talan ra az www.ebay.co.uk -n. Ott talan vannak ujak, de hasznaltak szinte biztos. Hogy postaznak-e kulfoldre, az meg ugye az eladotol fugg. Sok szerencset!

Na futok vacsizni!
Nekunk mar csak egy hetunk van idehaza, aztan utazunk egy honapra amoda haza :) .
b
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Megegyszer koszonom a gratulaciokat es a fiam dicseretet! Most tenyleg nagyon boldog vagyok :) , nem tudom mivel erdemeltem ki ezt a kisangyalt :) ! A szules fantasztikus volt, fajdalomcsillapito nelkul(na jo egy kis gas azert belefert :wink: ), gyors volt, ha tudnam, h ilyen lesz az osszes szulesem szulok vagy 10gyereket :lol: ! Most viszont engem is az a hulye utlevel intezes aggaszt, mert juniusban hazaszerettunk volna latogatni, majd augusztusban Albaniaba, de mivel a szlovak nagykovertsegnel az intezesi ido 4honap es majus 6ra kaptam terminust, aaaah, es meg azt sem lehet, h hazamegyek es otthon intezem, mert otthon kell maradnom a picivel 3honapot, igy beleszunk zarva ebbe az orszgba egy ideig, anyukamek meg johetnek havonta...

Kép Kép
rima
 
 


Helló
Igen Berni a Child Trust Fund-ra gondoltam. Csak azért kérdeztem hátha valakinek van valami jó ötlete. De a két gyereknek két néven akarjuk befektetni csak egy cégbe, ill. szervezetbe. Most Liverpool Victoriátol kértünk tálékoztatót. Ez egy elég jó társaságnak tünik. Nem nagyon ismerjük ezeket a cégeket ezért gondoltam hogy a régebbiek tudnak valamit.
Taram HAJRÁ!!!! Szorítunk! Már nincs sok hátra!!!!

timur
 
 


Halihó!

Remélem jól megy a babázás! :)

Berni,
Még mindig nem tudom mi is az a piros könyv, nem az oltási könyv? Nekünk volt otthonról, amiben az eddigi oltások bennevannak, és amikor bementünk a dokihoz, (igazából csak egy védőnő szerű nurse foglalkozott velünk) megmutattuk. Kiírta az oltásokat, majd kitalálta, hogy mindkét gyerekenek kellene még egy plusz oltás, mert hogy itt máskor adják be, mint otthon. Én meg megmondtam neki, hogy köszönjük szépen, de mi inkább majd a magyar rendszerben oltatjuk be őket, ha már ott kezdtük. (PEti akkor volt 3 éves, így azt az oltást is be akarta neki adni)
Szóval én inkább otthon oltattam be.
Persze soha nem lehet tudni, mi van egy oltásban, erről elég sokat olvastam és ugyebár ma már elméletileg nem használnak egyik országban sem higanyos oltóanyagot, de mégis vannak problémák az oltások körül, főleg itt.

Na, ennyit erről.

Más újság nincs nálunk, csak hogy szélvihar van, de legalább süt a nap! :)

Puszika mindenkinek, külön az apróságoknak! :)

Pá!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!!!!
Szeretném ha segítségeteket kérni. Én is Angliában élek egésszen pontosan Dartfordban. A párommal babát szeretnénk...szeretném megkérdezni tőletek, hogy itt mi hogy működik, mert már rengeteg mindent olvastam,de sok minden még nem tiszta. Előre is köszike! Ja és mindenkinek gratulálok!!!! :lol: És jó nektek, már én is szeretnék pozitív tesztet :cry: !
Ja még valami, ha valaki ugyan ebben a cipőben van mint én, és itt él Dartford és környékén, szivesen talizhatunk is akár!

Szilvi
szilvilike
 
 


haliho,
mi holnap utazunk, de egy gyors bekukkot meg megejtek.

Rima - roppant bosszanto ez az utlevel ugy a piciknek :( ! remelem gyorsabb lesz mindenkinek mint ahogy azt josoljak!

Timur - ezek a befektetesi lehetosegek eleg gyorsan valtoznak, ami egy evvel ezelott jo volt, az ma mar satnya, vagy lehet nem is letezik mar az ujak szamara. Tini penze a vegen asszem a HSBC-nel kotott ki. Inkabb te szolj ha rabukkansz valami kedvezore, nalunk a fiunk csekkje meg mindig a fiokban all...
Hogy van a kis csalad?

Andi - ebben a piroskonyvben minden benne van ami a gyerko fejlodesevel kapcsolatos, nem csak az oltasok. De sztem ne tarts az itteni oltatastol, mert szinte tuti biztos h ugyanazt a fajta oltast kapna Peti odahaza is mint amit itt. Mindossze egy par gyogyszergyarto ceg van a vilagon (ilyenek h Merck, vagy GlaxoSmithKline, stb), akik altalaban foldreszenkent tartjak kezukben a piacot. Elteresek oltasfajtakban inkabb kontinensenkent vannak.

Szilvi - udv kozottunk :)! En SE Londonban elek a ket kicsimmel. Huha, most sajnos nem lesz idom reszletes leirasra, mert ezer fele van a fejem a holnapi utazas miatt :( , de bizom benne h hamarosan jonnek a tobbiek akik segitenek (bar most eleg sokan szultek, vagy mindenorasak). De nehogy eltunj :)! Addig is, ha van idod, talan olvasgass vissza az elejetol kicsit, sokmindent leirtunk mar az evek folyaman. Sztem fokent az elso 10 oldalon lesznek ilyesmi infok.

puszi mindenkinek! b
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Berni
Jo utat nektek mara. (mar biztos nem olvasod,de azert erezzetek jol magatokat)

Timu,Xena
Nagy-nagy gratula a kicsihez!!! Micsoda meretek :) Nagyon szep baba.

Rima
Te babod is gyonygyoru, micsoda haja van :)

Szilvi
Pontosan mit szeretnel tudni??? Merre van ez a Dartford?Mi kozep-angliaba vagyunk.

Sensie
Merre vagy? Remelem minden rendben van veled es a kis Beenie-vel.Nagyon jok a kepek.

Mi jol vagyunk, jo az ido mostansag szoval nem nagyon vagyunk itthon, probalunk kint lenni, amig lehet :D
Lehet belefogunk egy hazvasarlasi projektbe, akkor aztan elleszek havazva rendesen.
Mostanaban nagyon gondolkodom azon,hogy Lilyt beadjam valami nursery-be, vagy child minder-hez es en visszamenjek dolgozni egy kicsit. Egy a gond,hogy nincs munkahelyem, ahonnan elmentem szulni az fixed contrac-os volt, igy oda mar nem tudok menni(mondjuk nem is nagyon mennek)
Kinek van tapasztalata ilyen teren? Marmint,hogy most hogy tudnam osszehozni a kettot. Talalni valamit jo childcare-t + munkat keresni. Ezt a kettot hogyan lehet osszehozni. Mert hat ameddig nem dolgozok addig penzt se kapok a gyerekvigyazasra ugye?
Elore is koszi.

Sziszka

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy eltűntem! De annyira hulla vagyok mindig, hogy már nincs erőm írni ide...de azért szoktam olvasni. :)

Ma voltam 12 hetes Uh-n. Minden rendben van. De egy kész vicc volt. 45 percig voltam bent, mert először fejenállt, majd bedurcázott, hogy minek maceráljuk, és fogta magát, lefeküdt aludni, mindezt háttal nekünk, az oldalán fekve, csak hogy véletlenül se tudják megmérni a tarkóredőjét. Így egész végig ráztuk, ütögettük a hasam, csípőt riszáltam, köhögtem, semmi. Félúton kimentem sétálni 5 percet egy csoki társaságában, de ez sem ért semmit...így hüvelyi uh, ami szintén semmi...de aztán addig ráztuk, míg morcosan fordult egy picit lefele, és el tudta kapni a nő. 1,6mm, teljesen rendben van, orrcsont látszik. Utána a vértesztet nem is akartam megcsinálni már, de végül csak bementem. Iszonyatosan irtózom a tűtől, és féltem, hogy hazafele el fogok ájulni, és senki nincs velem. De végül megúsztam, nem is volt olyan vészes. Ja és 6,6cm, kb 2-3 napnál idősebb ez alapján, mint a számítások szerint. :) Akkor lehet, hogy kiscsaj? :) Jajj de jó lenne! :)
Na megyek is aludni...

Ja, ezt ki nem hagyhatom!
Rima és Xéna! Gyönyörűek a kissrácok, jó babázást nektek!

Sziszka! Köszi szépen a hiányolást!

És egy kép máról....a durcás hátmutogatósról... :D

Kép

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó ilyen boldog szüléstörténeketek olvasni, mielőtt rám is rámtör a szülés :D

Xéna, tök jó, hogy ilyen elégedett voltál mindennel. Ricsit ugye otthon szülted? Mostmár össze tudod hasonlítani, hogy milyen volt itt és otthon. Szerinted? Gratula a szoptatáshoz! Ricsit meddig szoptattad? Sokszor az anyukák olyan gyorsan feladják. Mert ugye nagyon fáj. Bár a másodiknál már biztosan edzettebb az ember.
Remélem nekem is menni fog Kistesóval is. Veronika 15 hónapos koráig szopizott. Már majdnem 4 hónapos terhes voltam, amikor abbahagyta. Milyen a másodikkal? Azzal is fáj? Vagy már tényleg edzett vagy?

Rima, nagyon édes a kisfiad! És gratula a szuper-szüléshez! A gáz Neked használt? Emlékszem, hogy én is kipróbáltam, de nem használt, és nem volt türelmem hozzá egy idő után. Nekem a kád meleg víz vált be, az volt az igazi jó fájdalomcsillapító.

Andi, egy kicsit megrémisztettél. Miket hallottál az itteni oltásokról? És hol olvastad, hallottad? Hol tudok én is jobban utánanézni?

Üdv körünkben, Szilvi! Szerintem is az a legjobb, ha visszaolvasol. És esetleg ha konkrét kérdéses van, azt teszed fel. Mert a rendszerről egészében egy egész regényt lehetne írni... :) Nagyon szívesen segít bármelyikünk!

Sziszka, nekem ebben semmi tapasztalatom nincs. Veronikát mondjuk beadtuk mi is nursery-be. Nem vagyok benne biztos, hogy bármi támogatást kapsz a nursery-re, ha elkezdesz dolgozni. Szerintem csak dolgozol, és fizeted a nursery-t. Sokszor viszont nem éri meg dolgozni, mert annyiba kerül a bölcsi, mint amennyit keresel :( Jah, és a bölcsit több hónappal előre le kell foglalni, hogy tuti legyen a gyereknek helye, viszont azt nem biztos, hogy sikerül összehozni, hogy onnantól kezdve Te is találj munkát...
Nekem ennyi a tapasztalatom.

Sensie, miért kellett vérmintát csinálni? Csak a szokásos vérvétel? Vagy a dawn-kórral kapcsolatos?

Nekem már csak három hetem van hátra... Mostmár minden kimosva, kivasalva, átrendezve, kitakarítva, átalakítva, összerakva, szétszedve :) Szóval készen vagyunk. Egyedül a Veronikára vigyázás az, ami még hibádzik, mert egy nap nem ér rá az a barátnőm, akire számítottam. De így is elég sok szervezés volt körülötte. Május 10-re reggelig van "ügyeletben" az első barátnőm, aztán május 10. után egy másik, de csak hétvégén meg estétől reggelig, mert napközben egy harmadik barátnő fog rá vigyázni... És 17-e reggeltől estig (amikorra végülis ki vagyok írva) egy negyedik barátnőt kell megkérni. Kicsit se bonyolítottuk túl :)

Kinél hogy volt ez? Már akinél nincsen itt nagyszülő kéznél...

Napos hétvégét!
Taram

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok!

Sziszka! Hat nehez igy ovit meg munkat talalni, nem tudom h mukodik, tamogatast kaphatsz az allamtol, az ovi 80%at kifizethetik, ha mindketten legalabb 16orat dolgoztok/het, de ehhez eloszor munka kell, anelkul meg az ovi fullba kerul, igy nm egyszeru... de szerintem Andi mindjart segit, o itt szamomra a megmento :wink:

Berni! Remelem, h nagyon jol erzitek magatokat :) ! aztan majd kerunk kepeket :wink: !

Sensie! Latom nagyon kislanyt szeretnel! Hat akkor szoritok, h egy kis hercegnod szulesen, bar megsugom, h hidd el nm fog szamitani a neme, csak az h a tied es kislany, kisfiu imadni fogod, mi vmi 5percig nem is tudtuk, h mi, csak osszevissza csokolgattuk es aztan esett le :lol: :lol: :lol: !

Taram! Hogy megy Veronikanak az ovi? nem, nemhasznalt a gaz, csak ketszer szippantottam belole, de szerencsem volt, h konnyu es gyors szulesem volt :)! Miert fajt a szoptatas? nekem max az elso ket szivasnal faj, de az sem mindig....olyan izgi, h lassan kibujik a kisteso :) , hogy erzed magad igy a finishben?

Xena! Anyukad meg itt? Ricsi nem feltekeny? mindig nezem a linketeket, h nincs e uj kep :) !

Andi! Hogy vannak a gyerkocok? Munka? Haza nem keszultok/ amugy engem is erdekel az oltasos dolog! most jol ramijesztettel :shock: !

Kép Kép
rima
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: