Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok. Ideértem de csak kicsit maradok, és rohanok tovább.

Zsóka: bocsi, nem tudhattam, hogy te alapítottad a topikot. :? Mesélj légysz magadról, szeretnék többet tudni, a profilból nem sok minden derül ki. :)

Timi tesó: 4nap..... elég zűrös. :roll:
Csütörtök:reggel majd megyünk kirándulni, kikapcsolódni.Ébredés után apa nem bírt lábra állni, dupla lett a bokája. :cry: Orvos sehol, akihez tartozik. :roll:
Péntek: zintén maradt az előző nap. :roll:
Szombat: végre van orvos+szuri. Délután jobb lett, sétált egy kicsit, de nem mentünk sehová.:?
Vasárnap: végre reggel nem volt gond, délelőtt még egy szuri, ez már gyengébb hatású. Délután lementünk Jászberény felé, és este 18h körül haza is értünk.
Ekkor jött a zűz a zűrben: 19-24h-ig csuklott apa, úgy hogy minden mentesítőt kipróbáltunk. Kihívtam az ügyeletet is, mire kiértek volna, abbahagyta a csuklást. Szerinted aludtunk éjszaka?
Se mi, se a fiam. 01h lett, mire Levi is elaludt és reggel 06hig folyamatosan. Ilyet most csinált elősször. :lol: Hétfőn menni kellett Bercelre, és most értem haza reggel 08h tól. Elég volt ennyi kirándulás.

Meséljetek csajok, mi a helyzet. Kb olyan beszámolót kérek, mint én írtam most.
Este jövök. [img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 013.26.jpg[/img]

Nem rémisztés. :lol: [/quote]

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Kép

Ezt akartam előbb, de most tette fel. :roll:

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


[quote="thimó"]
írta:
thimó
Általánosságban elmondható, hogy a lányok nyugodtabbak, "könnyebben kezelhetőek", mint a fiúk?Mennyire érezhető különbség van a viselkedésük között? Gabi, Zita, Ildi, Zsóka- nektek van erről tapasztalatotok. Szóval? :lol:

Zsóka!
Neked a gyerkőcök a Waldorf suliba fognak járni?
A mindennapok hogy telnek? Kicsit bővebben is mesélhetnél nekünk. :lol:
Timi


Timi, a 4 gyerekem közül a lányom a legnehezebb eset :). Önfejű, makacs (mint az anyja, hehe), nem lehet érvekkel hatni rá. A nagyfiam (lassan 9 éves) sokkal jobban kezelhető, és ahogy most látszik, a többi fiú is olyan lesz, mint ő.
Igen, úgy tűnik, h a gyerekek oda fognak járeni. Muszáj volt lépnünk, ui. a körzetesítés miatt az iskolát Hollókőn betagozták (vagymi) volna Szécsényhez, ezt pediug nagyon nem akartuk (mi szülők), sok hátránnyal járt volna (pl óvoda megszűnne, az iksolában meszűnne a napközi - Zsunyba kellene átjárniuk; tanítókat bocsátanának el stb stb), inkább létrehoztunk egy alapítványi iskolát. És ez az alapítv. iskola Wladorf lesz. Gyertek el pénteken, sztem nagyon érdekes és hasznos lesz - és elgalább találkozunk :).
Pásaztón most összevonják az iksolákat, és hát izé, elég sok ott a kisebbség is, Hollókőn pedig a kis létszám miatt (most az iskolában 12-en vannak a 4 osztályban) nagyon jól tudnak velük foglalkozni, a fiam imád iskolába járni, tanulni (most másodikos).


Mindennapok: hadakozom a 4 lurkóval :). Este altatáskor elalszom vewlük, aztán vagy felébredek vmi épeszű időben és tudok még váltani a zurammal is két szót, vagy alszom reggelig. Most is mennem kell, a lányom uzsonnát kér :).

Zsóka
zsóka
 
 

 
 

Sziasztok!

Zsóka
üdv. ujra közöttünk. Már milyen nagy a Te legkisebbed is, gyorsan telik az idő :wink: :wink:

Lánytéma: csatlakozom Zsókához, genetika v. nem Adri nálunk is kezelhetetlenebb :shock: :shock: viszont babának egy álom volt :D :D :D Ő sokkal több "hülyeséget" csinált, állandó készenlétben kellett vele lenni :twisted: :twisted:

Na rakok egy pár képet gyorsan :wink:
Kép
Kép
Kép Kép
És végül hárman együtt :wink: :wink:
Kép

Ja, topictali, én is benne vagyok, egyébként mindegy, hogy hol, csak valami szuper hely legyen ahol a nagyobb gyerkőcök is tudnak játszani.
Pásztón tudok ilyen helyet, de mondom máshol is lehet :D :D

Jó éjszakát!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi!

Először is gratulálok a kis, vagyis inkább nagy lányodhoz. Nagyon szép baba. Nagyon tetszik az akép ahol hárman vannak, látszik , hogy Adri és Krisztián is mennyire örülnek a hugicának.

Remélem jól vagy Te is, sajnos két napja nem voltam itt fenn, s most vissza sem olvastam még a két napot.

Én még mindig nem tudok ide képeket varázsolni, de a Myvip-en van fönn rólunk egy pár, ha érdekel titeket ott meg tudtok nézni minket Nagyné Rózsa Zsuzsanna néven.

Puszi Nektek
Szuzy

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!!!

Végre én is idejutottam :wink:
Szóval nagyon jó volt anyáéknál, mindenki jól érezte magát :lol: Csütörtökön megálltunk Gabinál, megnéztük Esztert. Gyerkőcöknek nagyon tetszett, Dani állandóan be akart menni hozzá, mindig a kilincsen lógott :lol: Aztán meglátogattuk Adrit és Krisztiánt, végre sikerült őket felköszönteni :wink: Pénteken Lili egész nap kertészkedett anyával, nagyon élvezte, h ő is kapálhat meg gereblyézhet :lol: Dani is egész délelőtt kint szaladgált én meg kitakaritottam a lakást :wink: Este kicsit szét néztünk Gyöngyösön... Szombaton elmentünk Parádra a cifra istállóba. A gyerkőcöknek nagyon tetszettek a lovak és a hintók. Persze vásárolni is kellett, Dani labdát kért Lili pedig egy kerámia lovat és egy játék lovat... Persze már az oviba is vitte magával és lelkesen számolt be a hazajövetele után, h a barátnője és annak huga is ilyent szeretne :lol: :lol: :lol: Szegény anyjuk nagyon örülhetett neki, már igy is teljesen rájuk ragadt Lili pónimániája :lol: :lol: :lol:
Parádról hazafelé szerencsénk volt mert Mátrafüreden éppen elcsiptük a kisvonatot, igy én és a barátnőm (ő is jött velünk) na és persze a gyerkőcök azzal mentünk Gyöngyösre, apa meg autóval "kisért" minket :wink: Vasárnap már csak pihi és játék volt, 3-4 között indultunk haza...
Ma pakolós nap volt, vasaltam és kimostam két adag ruhát -többet nem tudok teregetni, pedig még lett volna.... :?

Gabi
De fura Eszteren látni a kedvenc ruhadarabokat :lol:

Zsóka
Merre szoktál járni Starjánban?

Timi
Nálunk Lili kicsinek sokkal nyugisabb volt mint Dani, pedig már Rá is azt mondták, h izgága, örökmozgó, viszont ahogy nől egyre kezelhetetlenebb... Dani meg egy kis zsivány :lol: Sztem gyereke válogatja ki mennyire nyugis, kezelhető :wink:

Most elköszönök, fáradt vagyok és estére hozzám is elért a fejfájás... :?

Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Most próbálkozom....

Kép

Kép
thimó
 
 


Délelőtt már írtam és mire elküldtem volna, már nem műkdött a Bnet. :twisted:
Leírom mégegyszer és bízom, hogy el is megy...

Gabi!
Eszti- ha lehet ilyet mondani- még szebb, mint a kórházi képeken volt. A színes rucikban igazi kis tündér. :lol: Na és persze az sem mellékes, hogy túl van a pocin kívüli életének első hetén is. :D
Nagyon helyesek együtt a tesók. Krisztiánnak az a nézés... :lol:

Ildi!
Na, akkor eseménydúsra sikeredett számotokra az a pár nap. Sok-sok élmény, ez kell a gyerekeknek. :wink: :D

Ezt most elküldöm, majd folytatom..

Kép

Kép
thimó
 
 


Sikerült!!!!!

Szuzy!
Jó, hogy benéztél. :D Jó nagy lakásotok van. :wink: Szilárd hogy van? Fogacskák kínozzák még?

Zsóka!
Hadakozol a gyerekekkel: :lol: :lol: :lol: Biztos nem lehet könnyű megszervezni a dolgokat... :wink:
Egy ismerősnél 5 gyerek van és ő mondta, hogy nincs az az ételmennyiség, amit el ne tudnának tüntetni a srácok. (nagyok már: a legkisebb is 6 éves) Voltak nálunk szombaton és hát tele volt velük a ház... és az a zsongás, pedig nem is kiabáltak(annyira).

Van egy jó kis oldal, mindenkinek ajánlom, ill. ajánlanám, mert nem tudom, hogy lehet ide úgy beszúrni, hogy innen is megnyitható legyen. Segítsetek!!!!! :!:
Egy nagycsalád csinálja, igazán tartalmas: receptek, gyereknevelés, tapasztalatok, riportok olyanokkal akiknek sok gyerkőc van, egészség stb... Nekem kedvenceim közé tartozik... :wink:
Zita, te lehet, hogy ismered: Élet és család a címe. Feltennéd, ha ismered és megkérlek?

Most ez megint megy...

Kép

Kép
thimó
 
 


http://www.eletescsalad.hu/ :shock: :shock:
Visszavonom a segítségkérést, mert sikerült!! Nézzétek meg, van mit olvasgatni!

Zita!
Mi újság? Nem tudtál már jönni tegnap: :(
Pedig várom ám a beszámolót,hogy haladtok a kertrendezéssel....

Móni!
Jobbulást a párodnak! :wink: Nem unatkoztatok, kár, hogy nem jobb elfoglaltságotok akadt. :wink:

Rólunk: A gyerekek teljesen jól vannak, holnap ovi. :lol: Bár még Dávid mindig nem hivatalosan, mert az oltást csak jövő héten kapja. :wink:
A tévénk elromlott: :lol: :cry: :twisted: Nincs Minimax: :wink: - a fiúkon elvonási tünetek jelentkeztek. Nem bírnak magukkal és most a rossz idő miatt az udvarra sem mehetnek. :wink:

Írjatok ti is.... :D

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi! Sajna fog még mindig csak kettő. Tegnap volt egy nyugis éjszakám, nem ébredt föl csak hajnalban. Erre én nem tudtam aludni valamiért.... Egyébként elég hisztis szegény most is. Azt sem tudja mit dugjon a szájába...

Üdv Zsókának. Hát azt hiszem én nem lennék alkalmas 4 gyerkőc nevelésére. Így minden tiszteletem a Tiéd! Én max kettőre vállalkozom, de még az sem biztos, lehet, hogy megállunk egynél.

Móni! Sajnálom, hogy ilyen rosszul sikerült a várva várt négy nap. Sajnos van amikor minden össze jön. Remélem a párod lába már helyre jött. Mitől lehet ilyen sokáig csuklani? A múltkor volt a tv-be, hogy egy amerikai csajszi kb 5 hétig csuklott, s nem tudtak vele mit csinálni. Hát baromira kimerítő lehet a dolog. Evés, alvás, vajon hogy sikerül így?

Gabi! A Krisztiánnak úgy látom én is, nem kell a szomszédba menni egy kis huncutságért.. Nagyon szépek így együtt. Nagyon boldogok lehettek.

Lány-fiú téma: a nővéremnek van egy nagyfia (14év) és egy kislánya (9év). Hát náluk kicsi korban a kisfiú nyugis, álombaba volt. Később is ilyen maradt, és sokkal érzékenyebb lelkű mint a kislány. A kislány sokkal rafináltabb, nyüzsgősebb. Most már, hogy a fiú kamaszodik a szülei szerint rossz, de szerintem sokan szeretnék, hogy ilyen "rossz" fiuk legyen.

Na puszi Nektek
Szuzy

Ildi! Nektek úgy látom minden nagyon jól sikerült. Irigykedem is egy kicsit. Olyan régen voltunk kirándulni valahol. S azt hiszem nem is egy hamar fog össze jönni a dolog. De remélem nyáron lesz egy hét nyaralásunk nekünk is. Úgy tervezem visszük a nagyikat is, hogy azért pihenni is tudjunk Szilárdtól. Jászárokszállásra gondoltam, mert ott szép csendes kis strand van, s nem is drága. És a férjem haverjáéknak van ott nyaralójuk..

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Timi
Jót nevettem a Minimaxos trükkön :lol: :lol: :lol: Nyáron vendégeink voltak Marosvásárhelyről, ők is ezt a módszert alkalmazzák a lányuknál (mondjuk ő már 9 éves), csak iskolai szünet idején müködik, mikor suli van a "csunya bácsik" törlik a tv-n lévő csatornák közül :lol:

Szuzy
Megnéztem a képeket a myvipen!! Nagyon csinik vagytok, Szilárd pedig láthatóan egy igen huncut kisfiu :lol: :lol: Nagyon aranyos a képeken :wink: Jászárokszállásra Gabiék is szoktak járni, bár a legutóbbi nyaralásuknak rossz vége lett, szegény Krisztián összeszedett vmi gombás fertőzést a strandon :(

Napközben csak olvasni "ugrottam" be, apa szabin van :wink: Ma kitakaritottam a spajzot, holnap nekiesek a gyerekek ruhás szekrényének :twisted: Nagyon nem szeretem csinálni, de muszáj mert rengeteg ruhájuk van és sokat kinőttek már, alig férünk a szekrényben :?
Hétvégén szülinapozunk, lassan arra is készülni kell... Még a karácsonyi üvegmatricák diszitik a lakást :oops: , dehát volt jobb dolgom is... Ja, tegnap már belelkesitettem Lilit, h tojásokat fogunk késziteni husvétra! A héten meg is veszek hozzá mindent :wink: Ugy gondoltam, h idén nem fogok csokit venni, mindenki az általunk elkészitett diszt kapja :wink: Még tavaly láttam az ötletet a Deko tv-n és nagyon megtettszett :lol:

Megyek, elteszem magam estére... Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok, jó reggelt.

Szuzy:apa már jobban van sokkal, de tényleg pocsék volt hogy akkor lett beteg, amokir nem kellett volna. :? Megsúgom, neki volt a legrosszabb, ő is örökmozgó, mint a fia. :lol:

Ildi:0írtad a palotási cifra istlót, hogy ott voltatok. Szerinted Levi jól érezné magát ott? Akkor elmennénk mi is oda, sajna nem vagyok járatos jó helyen ügyében.
Tényleg, teljesen elmúlt a barihimlőtök?

Zsóka: bocsi, ha tudsz írj magadról le egy pár dolgot. Szertnék többet is tudni rólad. Többieket nagyából ismerem, de tégedet sajna még nem. Köszi.

Gabi: nagyon aranyos Eszter és a képek alapján, jobban érzi magát otthon. :lol: Szépek együtt a gyerekek. Magatokról apával is tehetnél fe képet. :lol:

Timi: köszi, ari vagy. Mostmár minden sinen van, gondolkodom a húsvéton erősen, hová kellene elmenni.Remélem nem jön közbe semmi. :roll:

Zita: jól eltüntél. Remélem nem bújtál bele a kertbe nagyon. Várj egy kicsit, lesz még jobb idő is.

Csajok, nektek volt hasfájós a gyerkőc?
Tegnap hajnalban nekikezdte az ordítást a fiam. Kikakiltattam, majd 5perc múlva, alidt mint a bunda. Mostanság az a sláger, napközben alszik 20percet, este viszont fél6tól nem bírsz vele. Második napja maradt el a fürdés a bealvások miat. De így viszont majdnem átalussza az éjszakát. Mitől van? Tudtok segíteni?

Na megyek egyenlőrelassan apa is kelni fog. Majd jövök. Puszi mindenkinek.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Móni segíteni nem tudok, csak okoskodni, arra meg biztos nincs szükséged...
Korábban többet aludt napközben? Nálunk is van úgy, hogy Szilárd fél óra alvás után fölébred, ilyenkor ha épp a közelben vagyok és észre veszem akkor vissza altatom. S még utánna alszik egy órát is. Ha viszont nem veszem mindjárt észre, akkor már nem tudom vissza altatni. Ő még kétszer alszik, de és du is 1,5 órát általában. Igaz reggel most is 5-kor kelt, szopizott, aludt 5 kemény percet és 5,30-tól föl volt, játszott. Majd reggeliztünk és 8-kot tettem ismét le aludni.
Ha nem aludja ki magát este vele sem lehet birni, bár ha kialudja is már olyankor nagyon nyügös.

Ildi! Látom Lilike hamarosan 4 éves lesz. Készül valami meglepi a számára?

Gabi! Hogy birod az első napokat otthon? Bele rázódtál már a három gyerkőc "kiszolgálásába". Biztosan nagyon nehéz lehet. Írtad a férjed otthon marad egy hónapig. Az jó, legalább segít Nektek. Más segítségre számíthatsz? Mondjuk Anyósod, Anyukád?
Remélem azért pihenni is tudsz kicsit.
Tényleg jó lenne egy fotó az egész családról!

Na sziósztok, megyek főzök..

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!
Ma megint nem volt netünk :evil: :evil: most állították át a gépet, és ha mindegyikkel mindenhol végeznek akkor fognak gyorsítani :? már mióta ezzel szórakoznak :evil: :evil:

Köszönöm jól vagyunk. Már két este fürdés előtt voltam egyedül a 3 gyerkőccel. A kicsi eléggé nyugodt, vele nem sok gond van, viszont a két nagy most rászokott a verekedésre :roll: :roll: egyik sem hagyja ám magát :x :x
Nekem muszály volt visszarázódni, a párom többnyire Krisztiánt foglalja le, én meg végzem a napi teendőket. Anyósom dolgozik.
Szerencsére egyenlőre az éjszakák sem annyira rosszak, összességében 6és fél 7 órát tudok pihenni. Apa meg fel sem ébred, mert nem sírva kel a pici :D

Anyuék sajna messze laknak :cry: :cry: így ők segíteni nem tudnak csak ha lennt vagyunk, akkor viszont sokat :wink: :wink:

Szuzy
mi ahogy Ildi is írta szoktunk lejárni Jászárokszállásra, szeretjük. Sajna az ottani környék megnézésére még nem igazán tudtam rávenni a páromat :twisted: de nála már ez is jó, hogy napokra elmegyünk valahová :D :D

Timi
nálunk is néha Adrikának elsőbb a tv mint az, hogy odajöjjön hozzám köszönni, és puszit adni :? :? Ő is tiszta "mesebolond"

Ma reggel mi Krisztiánnal kisértük le Adrikát, hát olyan jól esett a friss levegőn lenni :D :D Na persze mire hazaértünk a kicsi fiam nadrágja tiszta víz lett, mert egy-egy pocsolyát megnézett közelebbről :shock: :shock: :shock:

Móni
ilyen rendhagyó korszakok, nem alvással szerintem minden gyerkőcnek vannak. Legalábbis nekünk is voltak :shock: :shock:
MOstanában Krisztián sem mindíg akar aludni. viszont ha kinnt van a levegőn utána nincs gond általában :wink: :wink:
Lehet, hogy nektek is az idő tett be, gondolom nagyon nem voltatok kinnt az elmúlt 2 napban.

Na megyek amíg alszanak a kicsik elteszem amit kivasaltam.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi-Zita nagyon hiányoztok!
:lol:

Ildi!
Mi is lomtalanítunk-takarítunk. :wink: Legnagyobb örömömre apa végre-valahára bepolcozta a "gardróbot". :D Ide már csak olyan holmik fognak kerülni, amit ténylegesen hordunk. :wink:
Van egy aranyszabály(szerintem van benne igazság) úgy szól: amit 1 éve nem hordtál-használtál, attól válj meg, mert már nem is fogod. :wink:

Nem tudom, szeretitek-e az Ikeát. Én egy okból nagyon szeretem, azért mert szuper ötleteik vannak tárolásra. Szoktam nézegetni a honlapjukat...

Olvasok most egy könyvet: Puccparádé a címe. Tudományos takarítás! Ha elolvastam beszámolok róla nektek. Van benne egy-két megfontolandó tanács.

Ez a Deko-tv nagyon jó lehet. Kár, hogy nálunk nincs. Hallottam már mástól is, hogy szuper műsorok mennek rajta.

Lili szombaton lesz 4, Beni pedig 5 éves! :lol:

Én húsvétkor kirándulni szeretnék menni. Remélem, összejön. Nem nagyon komálom ezt a locsolós témát (lánykoromban sem) :lol:
Szerintem, hülye egy hagyomány. :wink:

Gabi!
Biztos nem figyelmetlenül olvastam, mert nem is tudtam, hogy a férjed otthon lesz veletek 1 hónapig. Ez nagyon jó. :lol: Én Dávid születésekor úgy jártam, hogy Apa, csak 5 napra maradhatott szabin és ezt el is használta akkor amikor még mi a kórházban voltunk. :cry: Így igazán izgalmas volt egy kicsivel és egy picivel hirtelen egyedül maradni. Fóleg, hogy az első itthon töltött héten a férjem pont délutános volt. A két gyerek fürdetése okozta a legnagyobb fejtörést(Beni is csak 2 éves volt és ekkor még pelusos) Aztán még magam is meglepódtem, hogy milyen jól boldogulok egyedül... :wink: Sőt, még főzni is tudtam stb... Persze voltak nehezebb időszakok is, de túléltük. Emlékszem, néha még azt sem tudtam, milyen nap van... :lol: :lol:

Szuzy!
Talán, ha Szilárd idősebb lesz, a többi fog kibújása már nem fogja annyira megviselni. Legalábbis az én fiaimnál így volt. :wink: Dávid már nagyobbacska volt, amikor is jött neki hátul valami rágófogacska és mindig puszit kért rá (ami persze megvalósíthatatlan volt) , mert fájt neki. Amikor már a maguk módján eltudják mondani, hogy mi a baj és mi fáj, akkor egy kicsit könnyebb, nem érzi magát az ember olyan tehetetlennek. Addig meg marad a találgatás és próbálkozás. :wink:

Móni!
Nekem már 1 éves koruk után nem voltak hasfájósak a gyerekek. (pici korukban igen :cry: )
Fontos, hogy rendszeresen legyen széklete, mert az bizony hasfájáshoz vezet gyereknél-felnőttnél egyaránt. Nekünk-meséltem már-Benikénél vannak kakis gondjaink, ezért kap naponta 1X 5 ml LAEOVOLAC szirupot. Nekünk gyógyszerész ezt javasolta. Segít a nagydolgokban, de mégsem hashajtó és nem is szokik hozzá a szervezet. Te mire tippelsz, mitől fáj Levi pocakja?

Alvásgondok: hát, én úgy vettem észre, hogy nagyon kell a gyerekeknek a napközbeni alvás. Volt nálunk is, hogy a kicsi sem aludt napközben, de nem volt jó senkinek. A gyerek rettenetesen nyűgös volt du és este, túlpörgött.
Az én véleményem, próbáld meg őt visszaszoktatni a "normális "napirendre. Könnyebb lesz neked is és neki is.
Éjszaka átalvása: nálunk a 3 éves Dávidnál sem mindig jön össze. Szinte már megszoktam... :wink:

Na most ismét jó sokat írtam.. :oops:

Sziasztok!

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Ildi!
Bocsi, Beni csak vasárnap lesz 5 éves. :wink:

Ajándék megvan már?
Én szerettem volna a srácaimat elvinni szülinapi ajándék gyanánt a Tropicariumba, de Apa nem akar menni.. :cry:


Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Gabi!

Most látom csak, hogy te közben már írtál. :D

Én elintéztem az Invitelt! Ma kaptam tőlük egy normális internetszámlát és egy elnézést kérő levelet. Komolyan mondom, a sok bosszúság után nagyon jól esett, hogy elnézést kértek és elismerték, hogy hibáztak.

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok.
Szuzy: nincs gond amit írtál, de nálunk nem mindíg jön be.Eddig ha reggel 6-7körül kelt, nyugis nap volt, aludt délben egy órát és estig kibírta.Most a sok utazástól is lehet, hogy nem találta magát, gondolom. Utólag okos az ember. :lol:

Timi: pocak ügyben nagy gond nincs, annyira, új kaját nem kapott.Reggel és este van tejcsi, napközben pedig tea folyadéknak. Még éjszaka is teázik Levi.és nappal normális kaja van. Utazáskor is próbálom megoldanii, de volt már olyan, hogy visszaköszönt amit megevett. :cry:

Töröm a fejem rendesen, hogy mit kellene csinálni. Éjjel ahogy kapot kúpot, kipucodott a pocak, kukába vitte a csomagot, ivott egy kis teát és reggelig aludt mint a tej. 3/4 6körül ébredezett. Segített kávét csinálni(másképp nem lettem volna képbe) és ment ébreszteni az apját. Tök aranyos volt, megettem őt.

Egyenlőre megyek, majd még benézek. Holnap zsúfolt napom lesz, jönnek is hozzánk délután, megpróbálok azért benézni, mi újság.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Zita-Timi
A bgyarmati bicós boltban kb. milyen árban vannak a gyerek bicók??? Mi ma szétnéztünk, hát elég huzósnak találtuk, 18e ft-ba kerül az a méret ami nekünk kell!!! Az egyik eladó apa ismerőse, azt mondta, h szokott lenni használt bicójuk is, az 8e ft körül szokott lenni és csak jó állapotu, ált. náluk vásároltat szoktak bevenni. Ha lesz szól, de ha ujonnan is tudnánk hasonló árban venni, akkor mégiscsak jobb lenne....

Timi
Már én is figyeltem, h a gyerkőcöknek egy nap különbséggel van a szülinapjuk :wink: :lol:
Husvétot én is utálom, apa is, de sajna az ő rokonsága nagyon hagyomány őrző (nem csak husvétkor, minden ilyen "összeföffenős" ünnepen :lol: ) és ha kihagynánk akkor nagy sértődések lennének... Anyáék megértik, nekik akkor van ünnep, ha ott vagyunk :wink: Tavaly próbáltuk egy nap alatt lerendezni és husvét hétfőn el mentünk kirándulni Szloviba, de ugy eláztunk, h a gyerekeket bugyira kellett vetkőztetni az autóban. Természetesen itthon ragyogó napsütéses idő volt :?

Móni
Dani éjszakánként alszik rosszul :? Pedig olyan 4-5 hónapos korától már teljesen átaludta az éjszakákat, de kb. ősszel jött egy időszak mikor megint felébredt, aztán többször is és muszáj őt hozzánk venni mert egyből riad, ha leteszem a kiságyba. A védőnőm azt mondta, h szte a szopi miatt van, még nagyon igényli a közelségemet :lol: Hát ha ez kell neki :lol: Addig szopizzon amig csak lehet, nekem sem teher és neki is sok előnnyel jár :lol:

Szuzy
Vasárnap szülinapi buli lesz nálunk, jönnek anyáék, anyósomék és sógornőmék (Gabiék idén kimaradnak, vagyis ha jól emlékszem eddig egy alkalommal tudtak itt lenni a többi rokonnal egy napon :lol: ) Eredetileg bicót szeretnénk venni neki, föntebb leirtam mik a feltételei: ne 18e ft-ba kerüljön! Ha addig nem sikerül venni akkor egy társasjátékot fog kapni, lotti karotti a neve. A multkorában láttuk egy ismerősnél, nagyon jópofa és az ő korosztályának készült... Ja, és persze lesz torta, marcipán lovacskával a tetején :lol:

Ma sikerült kipakolnom-átpakolnom Dani szekrényét. Apa ledöbbent mennyi ruhát szedtem ki belőle :lol: Egy nagy doboznyi utazni fog Gabiékhoz, vagyis majd több, mert holnap Lili ruhái következnek :wink: Ugyhogy Gabi, tudom nem örülsz neki, de készülj!!!!
Ja! Ma beszaladtunk a Tescoba és vettem Lilinek 3 farmergatyót, darabját 119 ft-ért :lol: :lol: :lol: Vittem a barátnőmnek is egyet, na és sógornőm legkisebb lányának is kettőt :lol: Ennyi pénzért!!!!

Na és még egy érdekes a végére! A barátnőm kislányának ma van a szülinapja és a nővére ma reggel 6-kor szülte meg a kisfiát!! :lol: Milyen klassz, az unokatesóknak egy napon lesz a szülinapjuk :lol: A pláne, h eredetileg is erre a napra volt kiirva, de 35 hetesen azt mondták elég kicsi a baba (akkor 2200g-ra tippelték) és eltolták a kiirás napját 24-re :!: Na én ettől teljesen padlót fogtam, mit számit 3 nap??? A lényeg, h 3500g és 54cm lett a baba! Nem is értem miért kell folyamatosan a baba sulyával stresszelni a kismamákat :x

Na mára befejeztem, szép kis regényt irtam :lol:
Jó éjszakát mindenkinek!!!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Ildi! Akkor jól sikerült a vásárlás. Nekünk is jó lenne kifogni hasonló akciókat. De nekem valahogy soha nem sikerül. Innen meg most nem fogunk felutazni Starjánba.

Bicó: Biztos örülne neki a Lili. Énis néztem ki Szilárd szülinapjára egyet. Kicsi, műanyag, többfunkciós. Lehet hintáztatni, aztán ha átállítom oda megy ahová tolom (van rajta toló szerkentyű, amihez nem kell lehajolni, s van ilyen "karima szerű, hogy ne tudjon belőle kiesni). Aztán ha nagyobb lesz, át lehet állítani, hogy oa menjen ahová ő irányítja. Rendesen pedálozható. Ára 10e Ft. Lilinek ez már biztos nem lenne jó, mert elég kicsi. (bár lehet)
A lovacskás tortának is biztos örülni fog. Főleg, hogy ugye imádja őket.

Timi! A próféta szóljon belőled! Remélem én is, bár azt mondják a hátsó rágófogak kibújása még fájdalmasabb.
Viszont ha meg tujda már mondani mi a baja, valóban könnyebb lesz. Legalábbis ebben bízom. Olyan rossz érzés amikor nem tudod mi a baja, hogyan segíthetsz rajta. Tiszta lekibeteggé tesz.

Most látom csak a kis Beni is 5 éves lesz. Hát ő már nagy fiú. És mindkét gyerkőc márciusi. Hát gondolom ez a hónap nálatok sem unalmas. Nem beszélve a kiadásokról...

Gabi! Nagyon ügyes vagy. Amikor én haza jöttem körülöttem volt mindenki, még is úgy éreztem nem tudok megfelelni a feladtanak. Anyám itthon volt egy hónapig. Így főznöm nem kellett, takarítanom se, csak a bébivel foglalkozni. Mégis gyakran még enni sem volt időm. Most már csinálok mindent, de nem tudom, hogy több gyerkőccel is birnék e. Bár lehet, hogy ha már az egyik nagyobb akkor nem igényel ennyi figyelmet, s azt mondják ha kettő van valahogy az aggodalmo is más. S gondolom akkor nem igen van idő kézben altatgatni, ringatgatni a picit. Azt szokja meg és úgy is elvan. Nekem nagyon hozzá lett szoktatva a kézhez, így most nehéz. A szó szoros értelmében. Majd le szakad a derekam néha. (már 49kg fogytam, álatlában 55-56 vagyok) Ő meg ugye már több mint 8 kiló.

Zsóka! Nem csodálom, hogy 4 gyerek mellet nincs időd benézni ide.

Na sziósztok
Szuzy

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Elnézést az eltűnésért, de annyi minden összejött, hogy nem jutottam géphez az elmúlt napokban. Ma kicsit csitultak a hullámok, így visszaolvastam, írni viszont csak kutyafuttában tudok…

A 4 napos ünnep nálunk is szuper jól sikerült, rengeteget dolgoztunk, férjem is itthon volt, és 2 nap anyum+nagyim is jöttek segíteni. :D Sajna szántva még nincs ( a kedves szántó még nem talált ide :x ), csak az udvart csináltuk és a garázsok lettek lomtalanítva kipakolva. Egész nap levegőn voltunk, szinte csak enni és aludni mentünk a házba. :wink:
Aztán sajna jött a feketeleves, mert a gyerekek szép sorban lebetegedtek. :( Vasárnap reggel a fiam sántikált, majd a nap végére már csak vonszolta magát. Először csak azt hittük hülyéskedik vagy figyelemre vágyik, azért csinálja, de hétfőn reggel már nem bírt lábraállni, délre meg sírt a fájdalomtól így a traumatológián kötött ki: izomzúzódás… :cry: Így a héten itthon maradt, szigorúan pihiztetnie kell a lábát. Másnap már rá tudott állni, ma reggelre már csak sántított, hála Istennek szépen gyógyul. :D A nagylányom hétfőn belázasodott, vmi vírusos fertőzés, amit sikerült a bébinek is átadnia. :( A picinek 17 órán keresztül nem ment le a láza ( áltban 38-39 volt, mikor lement, akkor „csak” hőemelkedés), rettenetesen nyűgös volt, a gyógyszert alig bírom beletukmálni ( ugye ő csak múlt héten kezdett a szopin kívül enni)…
:( Hétfő, kedd, szerdán is orvosnál voltunk, négy éjszaka alig aludtam valamit, mert mindig kellett legalább egy gyerekhez kelni, tegnap délutánra fogytak el a tartalékaim, szörnyű volt…. :cry:
Viszont ma reggel már szinte a megszokott nyugis éjszaka utáni kelés volt, csak a picihez keltem és talán csak 3 szopira, szóval úgy néz ki visszaáll a régi rend és egészség. :D

Most a lakást kell még rendbehoznom, + éktelen mennyiségű ruhát vasalnom és pakolnom és valamit főzni is. Apósomék reggel disznót vágtak, ha más nem, egy hurkát kisütök… :wink:
Ezek után természetesen azonnal jövök és írok! :wink: :lol:

Mindenkinek szép napot! (Nálunk újra süt végre!!-minden értelemben.) :D

Ildi + Timi! Bicajjal kapcsolatban: priviben küldök nektek telefonszámot és azon érdeklődhettek, ok? :wink:
zichy
 
 


Szia Zita!

Igazán sajnálom a gyerkőcöket. Nagyon rossz nézni, ha valami bajuk van, s hiába akar az ember, nem tud rajta azonnal segíteni. Remélem most már szépen rendbe jönnek, s Neked is lesz időd éjszaka pihenni. Mert azt látom, hogy napközben nem igazán tudsz ennyi munkától. Ha nem lenne a 3 gyerkőc, Neked akkor is lenne bőven mit csinálni.

Most már Szilárd is hamarosn fölkel a délelőtti szundikából, így mennem kell. Olyan szépen süt itt is a nap, hogy biztosan megyünk mi is sétálni.
Mindenkinek szép napot!
Szuzy

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Zita!
Sajnálom, hogy így összejöttek a betegségek: :cry: Rémálom tud lenni az ilyen időszak. Nehéz lehetett, jó, hogy túl vagy(tok) rajta!
Süt a nap!!! :lol: :lol:

Disznóvágás: :lol: :lol: :lol: Nagyon finom a sült hurka, használd ki és ne főzz! Próbálj meg pihenni is , mert ha te kidőlsz, akkor tényleg vészhelyzet lesz! A lakás rendbehozatala és ruha elpakolása megvár. Vigyázz, ne készülj ki! :!:
Gondolom, téged sem fenyeget az a veszély, hogy bárki megcsinálná helyetted a házimunkát. :wink: :lol:
Gyógyuljatok meg teljesen! :lol: :lol:

A telszámot megkaptam, köszi!

Most ez megy, mert nem tudom mikor folytatom...

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Ma megvolt az első sétánk a kicsivel, itt is szupi idő van :D :D
az viszont tuti, hogy egyedül úgy nem indulok el majd levegőzni, hogy a kicsi fiam traktorral jön :roll: :roll:
Tibi nem győzött trappolni a fiatalúr után :lol: :lol:
A bicikli azért lassabban megy neki, azzal mentünk mikor már pocakosan nem tudtam futkosni utána, na meg előkerül majd a roller is, gondolom én naívan :wink: :wink: :wink:

Bicilki: na az én fiam is szereti nézegetni a pótkerekes bicókat. Ezzel egy bajom van, kb. most nyáron tudná használni, utána kinövi, a nagyobb mérethez meg még kicsi :roll: szóval valószínűleg idén marad a 3 kerekű :D

Szuzy
ha bicót vesztek jól nézzétek meg. Némelyik annyira gyenge. Ami barátnőméknek van, azt pl. alig lehet hajtani, túlpörög és ráadásul bukik, szóval veszélyes. Nekünk régi fajta jó erős vázas van, azt még Adrikának vettük a Kicsi bizibe használtan, de ez strapabíró :D
És az az egy biztos, hogy a második gyereknél már máshogy viszonyul az ember a dolgokhoz a 3-nál meg még megfontoltabb. Pl. a kórházban éjjel amikor óránként kelt kényelmesebb lett volna magamhoz fektetni őt és úgy etetni, esetleg otthagyni magam mellett, de nem. Folyamatosan az volt bennem, hogy inkább csücsülök az ágy szélén, és úgy etetem, de itthon úgysem lesz idő meg lehetőség annyi babusgatásra, na meg egyikük sem volt babaként közénk szoktatva, így őt sem fogom. Azt az időt amit aludhatok, azt szeretem nyugodtan tenni :wink: :wink:

Zita
gyógyuljatok meg minnél előbb.
Krisztián is megfázott. A hétvégi jó időben 5 percenként rohangált ki-be. Tegnap volt a dr. nő megnézni a kicsit megnézte őt is, még a torka sem piros (kop-kop-kop), szóval elég a köptető az orrtisztitás, és alváskor balzsam. :D

Timi
Beninek lesz tortája? Ha igen Te sütöd?

Na megyek beszedem a tegnap mosott ruhákat :? :? utűána meg főzök magamnak egy kis vadast, nyusziból :D :D terhesen nem tudtam megenni, de most megkívántam :wink: :wink:

További szép napot:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok csajok. Ki merre van?

Ma úgy elszontyolodtam délután.
Timi te laksz Bgy közelében?
Okt végén beszakadt az út párom kocsija alatt, elmentünk ügyvédhez. Ajánlottak egyet Bgyarmaton, normális 30-35körülit. Ma fel akartam hívni, hol tart az ügyünk+akadt egy kis probléma, mit tegyünk. Ki van kapcsolva a telcsije egész nap. kerestem másik telefonszámot az ő nevéhez. Felvette az ügyvéd anyja és közölte, holnap temetik a fiát. Tüdőgyuszi+szövődmény, apja orvos és mégsem tudtak segíteni rajta. Több sem kellett a családnak+várni kell ki veszi át az ügyet. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Ezen kívül elég jól telt a nap.A fiam szétcsipkodta a kezem, most ez a sláger.
Ildi, neked is csinál ilyet Dani?

Holnap jövök, addig is jó éjt.
Megrázó nap volt.
Kép

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Móni
Nem semmi a történeted :cry:
Dani nem szokott csipkodni, viszont csapkod. Ez a legujabb szokása. Ha vmiért rászólok láthatóan megsértődik, dühös lesz és rám szól, h hagy abba, közben pedig csapkod. :roll: Én meg ugye nagy szigoru anya nem birom megállni nevetés nélkül mert olyan muris ahogy eljátsza a nagy dühöset, erre ő egyre hangosabban kiabálja, h hagyd abba.... :lol: Tudom nem szabadna nevetni rajta, de sokszor nehéz megállni :oops:
Te milyen teát adsz Levinek?

Gabi
Azért ha jól választjátok a bicót nem egy év alatt fogja kinőni a gyerek :wink: Ami nekünk van az a legkisebb, még simán jó lenne Lilinek, de már Danira is gondoltunk és azért szeretnénk még egyet...

Zita
Köszönöm az infót :lol:
Disznóvágás.... hmmmm.... Régen anyáék szinte minden évben vágtak, volt, h kettőt is egy évben. Na és apa nagyszülei is. Sajna mostmár senki, de néha nagyon hiányzik a hurka, imádjuk.... Üzletben soha nem veszek mert az nem az igazi, a legtöbb szinte ehetetlen. :?
Gyerkőcöknek gyors jobbulást kivánok!!! Átérzem a helyzeted, két hete még én is ilyen szörnyü napokat éltem át :(

Szuzy
Ilyen triciklit Lili is kinézett magának :lol: Persze ő már bőven kinőtte ezt a variációt :wink:
Nem biztos, h a rágófogakkal meg fog szenvedni Szilárd. Lilinek a 3-4. fog jött ki nagyon nehezen, aztán ugy jöttek a rágók, h véletlenül vettem észre, h valami virit hátul az inyjén.... Daninak meg előbb kibujtak mint a két kismetsző (azok jöttek utoljára :shock: )

Timi
Téged is elkapott a takaritási láz? :lol: v. szoktatod Dávidot az oviba? :wink:

Ja, Móni! Tegnap voltam a Jutkánál, hát szerintem Roland nem lehet nagyobb Levinél, pedig ugye ő egész szép sulyban született. Olyan kicsi Danihoz képest!!! Még ő sem érte el a 10 kg-ot, ugyhogy ne izgulj!

Ma sikerült összepakolnom Lili szekrényét is igy a pakolásokat egy időre letudtam... A mi ruháinkra is ráférne, de egyszerüen nincs hely, a beépitett szekrényünket át szeretnénk épiteni, h normálisan tudjuk használni (most a nagy része csak lomtárnak jó :? ), de ehhez kell apa sógora is, ő az ezermester. :wink:

Sztem holnap is csak este tudok jönni, készülni kell a vasárnapra, bevásárlás, takaritás + holnap este "vendégek" is jönnek :? Eredetileg holnap akartunk az oviba vinni üditőt, rágicsát Lili szülinapjára, de elfelejtettünk bevásárolni :oops: Sebaj, majd hétfőn bepótolják :lol:

Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Picim elaludt, a nagyok szépen játszanak én meg igyekszem pótolni a sok-sok lemaradásomat (most épp a neten). :wink:

Szuzy!
Itt is írom, hogy nagyon helyesek vagytok!!!!! Jó volt képeket látni rólatok! :D :D :D

A jókívánságokat és az együttérzést köszönöm mindenkinek, olyan jólesett! Már lényegesen jobban vannak a lurkók, hála Istennek! :D

Bicajokról még: mi is úgy szerettünk volna triciklit,sztem szuper találmány, de amikor kellett volna sosem volt. :? A fiunknak anno vettünk a corában ilyen pótkerekes kisbicajt, de az csak nyeklett-nyaklott, míg a férjem kivágta a kukába. :x Ezek után mentünk a kereskedésbe, hát ég és föld a különbség, mostmár csak onnan veszünk ilyesmiket. Lehet a tavaszra a fiúnak kell majd eggyel nagyobb méret, majd meglátjuk. :roll:

Móni!
Ezen az ügyvédes sztorin teljesen kibuktam, mert rengeteg ismerősöm van ott, és nem hallottam még a dologról. :( (NA persze, mert bő 1 hete az orvoson kívül semmi társadalmi életet nem élek.)Már utánakérdeztem és várom a fejleményeket, de még ha nem is az ismerősöm, akkor is rettenetes!!!! :cry:
A 4 napotokat sajnálom. :(

Gabi!
Tüneményesek a lurkók a képeken!!! Örülök, hogy Eszter ilyen széepn alkalmazkodik a családjához, nagy áldás, hogy ilyen nyugodt baba! :D
Otthoni teendők, levegőzés: én is így voltam a lányok után. :wink: Mikor a nagyobbal hazamentünk, még át sem öltöztem, nekiálltam mosogatni, a picivel meg, emlékszem délután jöttünk is vissza a városba, mert a kisfiam zongitanárnőjével kellett beszélnem. (Mikor meglátott pocak nélkül majd elájult, és büszkén mutogatott a suliban, hogy milyen fitt mama vagyok – persze pirultam rendesen. :oops: ) De akkor is jó érzés volt, mert a kórház után már nagyon hiányoztak a mindennapi kis dolgaim. :wink:

Alváskor Krisztiánnak milyen balzsamot használsz??? (Nagylánynak is jó lenne, mert ma is teljesen bedugult a nózija éjjel.) :?:

Timi!
Na, igen, valahogy senki sem rohan hozzánk házimunkázni. :wink: De igazából nem vészes, ha nem lennék néhány dologban szinte mániás, nyikkom sem lehetne. A nagyok szépen elpakolnak már maguk után, néhány felszólítás ( maximum kiabálás :oops: :oops: :oops: ) után, a férjem pedig ha már nagyon gáz a helyzet, a pakolós dolgokat bevállalja (pl. a lomtár – fedőneve: kamra- kitakarítása).
Csak hát a mi otthonunk mérete is Szuzyék lakásával vetekszik, bár csak kb. a kétharmadát lakjuk most, mert a többi rész felújítás alatt, teendő mindig akad. :?

Dávidnak oltás megvolt?

Szuzy!
Fiacskámmal én is hasonlóan voltam, mint te. Igazából nekünk az első 6 hét volt nehéz, pedig rengeteg segítségem volt akkor.Aztán ahogy nőtt, belerázódtam a dolgokba, és mire totyogott, már nagyon élveztem minden közös pillanatot. Mondanám, hogy adok pár kilót, de én is a tartalékaimat élem. :wink: ( Viccen kívül: azért vigyázz magadra!!! :!: )
Fogacskák: én is azon a véleményen vagyok, hogy nem bizti, hogy a későbbiek fájni fognak.

Ildi!
Akciós farmer: nagyon jól kifogtad!!! :D
Hurka: annyian írtátok, mennyire szeretitek, hogy szívem szerint elküldeném nektek. Szégyen, de nálunk nem igazán fogy, tegnap a férjem meg sem kóstolta. :oops: :oops: Anyósom mindig rengeteget hoz, hiába nem kérjük. A tegnap kapottakat is valószínűleg tovább fogjuk ajándékozni, ne menjen kárba…. :( :oops:

Zsóka!
Ha olvasod: jó volt hallani felőletek! :D


Tali: nekem tetszik az ötlet, de a tavaszunk már teljesen be van táblázva. Mi talán nyáron tudnánk ilyenben részt venni, de biztosat nem metek mondani.

Mennem kell, mert a kicsim kiabál, a nagyok meg főzőcskézni akarnak. Jaj! Kép
zichy
 
 


Sziasztok!

Tegnap úgy elszaladt fölöttem a nap, hogy azt vettem észre, hogy 9 óra. :wink: - ezért nem sikerült folytatnom, pedig a szándék megvolt. :D

Ildi!
Igen, eltaláltad, takarítottam. :) Az egyik szobát sikerült teljesen: szőnyegfelszedés-porolás, ablakpucolás, függönymosás, a parketta felmosása az ágyak mögött-alatt is, sőt még a szobát át is rendeztem, ha már úgyis mozgatni kellett a bútorokat. :wink: Ha lett volna falfestékem, még a falakat is lefestettem volna...
Nagyon szeretem, ha teljesen ki van takarítva, nemcsak ott ahol a papok táncolnak. :)
Az az igazság, hogy nagyon lassan haladtam, mert a két fiú folyamatosan "segített". Mindenáron ablakot akartak pucolni... Létrára másztak stb. Biztos vagyok benne, hogy tudjátok miről beszélek::. :lol: Végül kiegyeztünk, a szőnyegporolásban közreműködhettek. :wink: Mondanom sem kell, hogy a porolón marakodtak. :lol:
Közben délután vendég is érkezett, aki fél 8-ig maradt. Közben a férjem is hazaért és pizzát kért vacsira, amit a fiúk igencsak helyeseltek. :wink: Így este még nekifogtam dagasztani...

Elküldöm, mert megyünk ebédelni...

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Zita! Nagyon gyönyörűek a gyerkőcök, ez a kép zabálni való, s bizony Te sem panaszkodhatsz.

Képzeljétek: Ma Szilárdnak zöldbabot adtam krumplival és husival ebédre. Már máskor is kapott ilyet. Most kb 1/3-nál elkezdett tőle kicsit fuldokolni, mire én gyengéden hátba veregettem, ő sugárban kihányta az egészet. Nem volt utánna nyafi, semmi, de én megilyedtem. Igaz nem volt krémesre turmixolva, voltak benne kicsi darabok is, de már egy ideje szokott így is kapni.. Hát egy ideig biztos nem fog ilyet kapni. És ismét krémesre turmixolok mindent.

Timi! Ügyes vagy és nagyon szorgos. A szőnyeg felvétele sajna nálunk egyenlőre elmaradt, és még más is.... de majd kicsit később pótoljuk. Bár én segítség nélkül hozzá sem kezdek ilyeneknek egyenlőre.

Gabi! Amit én kinéztem is a Kicsi Biziben volt, remélem majd akkor is lesz belőle ha venni szeretnénk. Én egyébként ezt a boltot szeretem a legjobban az itteni baba boltok közül, mert széles a kínálata, minden van amit szeretnék és árban is jó. Mi még használt dolgot nem vettünk, viszont szerencsénk volt, mert az unokatesóktól sok mindent örököltünk.

Móni! Ne izgulj a Levi súlya miatt. Mi rendes súllyal születtünk. (3280gr) és 8 kg körül vagyunk. Szerintem mi sem fogunk háromszorozni a szülinapjára. Fél éves koráig nagyon hízott, de azóta, hogy állandóan mászik, meg nem áll egy pillanatra sem-szinte alig hízik 20 dkg-ot egy hónapban.

Ildi, Timi!

Jó szülinapozást Nektek a hétvégére. A gyerkőcöknek meg Nagyon Boldog Szülinapot kívánok! Puszi a kis Lilinek és Beninek!

Sziasztok
Szuzy

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Én is megnéznélek titeteket, de mi az myvip? Sejtésem van, olyan mint a iviw, tehát meghívós? :wink: Vagy nem?

Szuzy!
Jó, hogy az ijedtségen kívül, nincs más baj. :D Tudod, aminek ki kell jönni, az ki is jön a gyerekből. :wink: Én a husit csak teljesen összeturmixolva mertem adni a rágófogak kibújásáig. A krumpli, meg ilyesmi, az más, mert ugye az puhára fől, de a husi... :wink: Az is lehet, hogy a zöldbab szálas része akadhatott meg Szilárd torkán, nem? Csak tippelgetek..
Azért ne hagyj fel a darabos kajákkal sem, szoknia kell, hogy nem teljesen pépes minden.
Beninek egyszer cukorszem akadt meg (már nagyobbacska volt), hát én is nagyon megijedtem... Ja, és olyan nem egyszer volt, hogy túl sok valamit tömtek a szájukba(kifli) és öklendeztek tőle.. - úgy kellett az ujjammal kikaparni a szájukból. :wink: Aztán megtanulták, hogy mennyi az a mennyiség, amit még megtudnak forgatni a szájukban. :)

Nem érdemlek dicséretet a takarításért, mert ilyen alapos takarítást csak évi 1-2 alkalommal szoktam. :oops: :wink: Ilyenkor előkerülnek az ágy mögül elveszettnek hitt dolgok. :wink:

Csatlakozom az előttem szólókhoz, nekem is az első fiúval volt a legnehezebb, főleg az első hónapok.Sok-sok aggodalom,görcsölés olyan dolgokért is, ami a második gyerkőcnél már semmiségnek számított. Meglátod majd te is , ha lesz kistesója Szilárdnak. :lol:

Gabi!
Gratulálok az első közös sétához! :D Kár, hogy elromlott az idő. :roll: Nálunk esik-reggel óta fáj a fejem. Úgy látszik, öregszem, mert megérzem a frontokat. :lol: :twisted: Eszter nem nyűgösebb, ha változik az idő?
Beninek is lesz tortája, de nem én sütöm.(azt sem) Sacher vagy mi a neve. Nagyon finom, nem krémes, csak kívülről van rajta egy marcipánréteg és csoki. Belül lekvárral vannak a lapok ragasztva. Aranyos volt Beni, mert azért kért ilyet,hogy nekem kedveskedjen. :D :D Ilyen tortát kaptam a férjemtől 30.születésnapomra is, ez a kedvencem. A marcipánfigurát Beni holnap fogja kiválasztani rá. :D
Én nem nagyon tudok kevert-piskotaszerű tésztákat sütni. Ért már egy-két kudarc, azóta nem igen próbálkozom. :cry: A férjem szerint csak kifogás, hogy nem jó a sütőm.. :x :roll: Bár most hétvégén sütöttem meggyes sütit (kevert tészta) nagyon fini lett. Nem kellett bele csak 1 tojás, ezért mertem próbálkozni... :roll:

A pocsolyát az én gyerekeim is szeretik, főleg Dávid. :wink:

Kép

Kép
thimó
 
 


Zita!

A mániákkal tessék felhagyni! :lol:
Nekem az volt, hogy nem szerettem(tudtam) koszos edényt hagyni a mosogatóban este. Vacsora után még 8-9-kor is nekifogtam elmosogatni. Aztán a férjem felhívta a figyelmemet- teljesen jogosan, most már beismerem-hogy inkább vele és a gyerekekkel kéne töltenem az estéket és nem mosogatással. Ő csak este van itthon hétköznap,ez az egyedüli időszak mikor mindannyian együtt lehetünk.
Mosogatni pedig másnap reggel is lehet... Most már lelkiismeretfurdalás nélkül hagyom ott a vacsi után a maradványokat, max. engedek rá vizet, hogy ne száradjon rá. :oops: :lol:

A házon nekünk is mindig van mit csinálni. Úgy tudok örülni, ha valami alakul-készülget. Most az előszoba (még mindig) :lol:

Tök jó a nagycsaládos smaley. :D Mit főztek végül a gyerkőceid? :lol:

Ildi!
Hú, nálatok akkor jó nagy buli lesz! :D Nálunk csak szerény, családi szülinapozás lesz. Képeket majd teszel fel?
Vettetek végül is bicajt? Beni is hétfőn fog szülinapozni az oviban.

Móni!
Hát tényleg tragikus, ami történt az ügyvédetekkel :cry: .
Én személyszerint nem lakom messze Bgy-tól, de Zita az aki igazán szoros kötődéssel bír iránta. :wink:
Beszakadt az út a párod kocsija alatt??? :shock: :shock:

Zsóka????

Megyek, mert megigértem a srácoknak, hogy ruhát hajtogatunk. Gondolhatjátok: :roll: Viszont annak örülhetek, hogy fiú létükre igazán segítőkészek. :)

Sziasztok!
Kellemes hétvégét mindenkinek! :lol:

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Szuzy!
Köszönjük a jókívánságokat!
:D
Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok.

Timi:szégyeld magad hogy megszöktél a chaten.

Megmondom őszintén, nehezen találtunk rá, erre az ügyvédre, egy másik ajánlotta, lévén úgyis Bgy-n lesz a tárgyallás.Ahogy az anyukája elmondta, mi történt, majdnem sírtam, sőt egész nap, még ma is ott járt az agyam. :cry:

Ildi:Jutka fián nem csodálkozom, Jutka sem volt kövér alkat. :lol:

Zita, privibe megírom a nevét, hátha úgy ismered.

Képzeljétek, egyre többmindent beszél Levi, sőt érthetőbb módon. Ha indulunk valahová, jön a cipővel, de ruha méég nincs rajta.Akabát újába egyedül dugja a kezét. Ma azzal szórakozot, hogy bírja leszedni magáról a melegítőt. Egyszer sikerült is. :lol:
Rendesen örültem, látta hogy tetszik és mosolygott rajta. Másik szórakozása ma, peluscsere után nem engedte hogy ráadjam a ruhát, forgolódott, stb, közben kinevetett.

Na megyek csajok, valahogy észre kell térnem. Sajna most vagy szerzek új ügyvédet, vagy pedig megvárom, kit rendel ki az ügyvédi kamara. Szerintetek?

Jó éjt és szép álmokat.

Utólag: ha vkinek volt szülinap v névnap, ISTEN ÉLTESSE SOKÁIG!
Bocsi.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Móni: :oops: :oops: - szégyellem magam, de tudod a fiaim....
:D
Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Ildi
látod én leszek az első aki köszönti Lilikét :twisted: :twisted: :twisted: a kicsi unokatesó gondoskodott a korai köszöntésről :wink:

Szóval Lilikének nagyon boldog szülinapot!!!!!!!
Kép
és persze jár a hercegnő is :wink: :wink:
Kép

Na megyek aludni talán visszaaludt a kiscsaj :wink: Jó éjszakát!
Kép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Na és közben kerestem még pónit is :wink: :wink:
Kép

Most már tényleg megyek :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szép Jó reggelt!
Gabi remélem még tudtál sokat aludni a korai ébredés után. Szilárd ma is 5,30-kor kelt. Korábban kelek mint amikor dolgozni jártam.
Nektek ez már biztos megszokot (2-3gyerkőccel) de én úgy szeretnék egy nagyot aludni. Legalább egyszer-egyszer.

Ildi!
Boldog szülinapot a Lilinek még egyszer!

Timi!
Igazad van, mert pont egy szálas részt vettem észre a szájában, és már nyúlni is akartam érte, de már késő volt....
Szerencsére utánna kutya baja sem volt. Délután pedig 3 órát aludt!!!! Igaz 3 felvonásban, de akkor is.. Persze este így egy órával később volt fürdés, szopizás,alvás.

Móni! Aranyos lehet a kis Levi baba. Szilárdot egy ideje alig tudom tisztába rakni vagy öltöztetni, mert közben is hasra vágja magát és már mászna is tovább.

2.-3. gyerek: a tesóm is azt mondja a másodikkal már könnyebb, ahogy Timi is írta, ő is azt mondja akkor már nem izgulta magát mindenen halálra. Én meg az előzmények miatt szerintem még jobban féltem, aggódok miatta. Írtam már nektek, hogy örökös hasmenéssel küzdök. Három hetes korától 5 hónapos koráig minden nap ment a hasam. Akkor elkezdtem szedni egy homeos nyugtatót utánna elmaradt, de most is előfordul azért egy héten egyszer-kétszer. Nem beszélve arról ,hogy szerintem a gyomorfekélyem is (így tavasszal) kiújulóban. Szóval egyébként is izgulós tipus voltam, amire még egy lapát volt a jó kis stresszes munkahelyem..

Timi! Aranyos a Beni, hogy a szülinapján sem önzősködik, hanem az anyukájának akar kedveskedni. Sütni én is utálok. És igen is fontos a sütő, mert régebben nekem is minden piskótám össze esett, amióta villanytűzhelyem van azóta jól szokott sikerülni. Kop-kop-kop....

Na szép hétvégét mindenkinek
Szuzy

Kép
szuzy
 
 


Ildi!

Lilikének születésnapjára:

http://gportal.hu/portal/szilajszelid/

Boldog születésnapot! Kép

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Hűha micsoda időpontban írtál: :mrgreen:
Hogy vagytok? Nem lett nyűgosebb a pici erre a vacak időre?

Szuzy!
Jaj, szegénykém! :cry: Hasmenés,gyomorfekély: :cry: Azért, ahogy telik az idő, jobb valamivel ez a stresszes állapot?(megértem, hogy az előzmények is hozzájárultak, szerintem sokan így lennénk...) Vigyázz magadra!
Köszi, hogy mellémáltál sütő-ügyben. :lol: Villanytűzhely: ez kellen nekem is.

Sziasztok!

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT LILINEK!!!


Kép Kép
zichy
 
 


BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT BENINEK!!!

Kép
zichy
 
 


Sziasztok!

Nálunk ma meg sem nyikkant a net.... Elég dühösek voltunk a férjemmel, mert ugyan ritkán van ilyen, de mindig szombaton és mindig akkor, mikor nagyon kellene. Kép

Olyan jó ez a szülinapozás, picit irigykedem az érintettekre. :wink: Majd meséljetek, hogy sikerültek a "bulik"! Kép

Sok gyerek: tegnap volt egy film a Spektrumon: Ikerözön. Valami szenzációs volt! Egy ausztrál házaspárnak egy 3 éves, négy 1,5 éves és három alig fél éves gyerekeik voltak! :shock: Látta valaki? Nagyon lazán vették az akadályokat, irtó szimpatikus volt az egész család - bevallom, van mit tanulnom tőlük (főképp, amit te is írtál, Timi). :lol:
Néha nálunk is összegyűlik egy kisebb csapat, és általában én pesztrálok minden lurkót, és bizony én is olyanokat gondolok akkor, hogy minden elismerés azoké, akik ezt minden nap, főállásban csináálják. Fárasztó nagyon,. de a feelingje semmihez sem fogható. :wink: :D :D :D

Azt hittem tudok írni, de felébredtek a gyerekek, zsivaj van megint. :roll: Csak sajna nem tudom mikor jövök legközelebb, mert a jövő hét nagyon necces, de majd igyekszem. További kellemes hétvégét mindenkinek!!!! :D
zichy
 
 


Sziasztok!

Csak most jutottam ide, de nagyon fáradt vagyok... Ez az egy hátránya van a családi ünneplésnek, takaritás, készülődés. Gyerekek szerencsére anyósoméknál voltak, mi apával takaritottunk (pedig hányszor megfogadtam, h ilyenkor csak nagyjából mert a buli után ugyis kezdhetek mindent előlről :? ), megcsináltam a kukorica és a krumpli salátát. Holnap rántok ki csirkemellet és lesz fasirt (ez csak mirelit, a multkor vettünk és egész finom, gondoltam most is jó lesz :wink: ) na és egy kevés krumplipüré. Ráadásul mindig kifogjuk, h akkor kell órát állitani mikor Lili szülinapját ünnepeljük :lol: Kelhetünk 1 órával korábban :? Bicót még nem vettünk, de majd utólag megkapja, most egy társasjátékot fog kapni: lotti karotti a neve. Az egyik ismerősnél láttuk és nagyon jópofa, az ő korosztályának készült.

Köszönjük a szülinapi üdvözleteket, holnap fogom megmutatni Lilinek (ma reggel látta Gabiét, de ugye a többit még nem)

Timi
Köszi a linket, el is mentettem :lol: Biztos nagyon fog tetszeni Lilinek és persze apának is :lol: Bevallom én is ritkán mosogatok el este :oops: De teljesen igaza volt a férjednek, én is azért hagyom. Ált. 5-6 körül ér apa, utána eszik+ többnyire a gyerekek is, semmi kedvem a pakoláshoz mikor egész nap nem látom! Na és ugye a fürdésre kell készülni, pakolás, ágyazás... tényleg mindig megvárnak a koszos edények :lol: :lol: :lol:

Szuzy
Zöldbabot én éppen ezért nem nagyon adtam nekik! Szinte kivédhetetlen, h szálkás legyen! Mondjuk én nem sokáig turmixoltam, már az inyükkel nagyon ügyesen rágtak, ugyhogy csak villával törtem át nekik a kaját, a husit meg apróra csipkodtam :wink: Nincs is gond a rágásukkal :lol: , bár Dani is szokott fuldokolni a mohósága miatt, akkor a Timi által már emlitett "taktikát" alkalmazom, kikotorászom a torkából, ha nem megy akkor lenyomom és megitatom.
Én is izgulós vagyok, de nem ennyire. Nekem ált. utazás előtt-közben szokott hasmenésem lenni, bár mostanában szerencsére elkerült ez a kellemetlenség :wink: Nem próbáltál még Aloe Vera-t inni a gyomrodra? Az egyik ismerősöm most kezdett el a Forever termékekkel foglalkozni, tegnap voltak nálunk és bemutatták szinte az összes terméküket. Tényleg szinte mindenre van termékük és csak természetes anyagból készülnek!

Ha érdekel itt sok mindent megtudhatsz az aloe jótékony hatásáról
http://aloe.projektinfo.hu/index.php?op ... 2=bevezeto

Móni
Dani is elszökik előlem öltözés közben :lol: Mondjuk a legjobban fürdés előtt szeret huncutkodni mikor már meztelen, visszaszökik a szobába és az ágyunkon hancurozik. Apa mindig hessegeti, h anya oldalára menjél, de eddig mindig ő járt pórul mert kétszer az ő oldalát pisilte le :lol:

Zita
Sajna nem láttam azt a müsort, de még olvasni is sok volt ennyi gyereket :lol: Én is irigylem akik ennyi gyerekkel jobban boldogulnak mint én.
Bezzeg a magyarok! Egy másik topikban szerzett tapasztalatok alapján 1-2 "csekélység" kell hozzá: Naponta házhoz vitetni az ebédet, hetente 2 nap a bejárónő kitakarit+vasal. Hát igy nekem sem esne nehezemre többet foglalkozni a gyerekekkel :? Ja és egész nap a gép előtt ülni, ugyanis volt aki egész nap folyamatosan irogatta a hozzászólásokat 3 gyerek mellett!!!

Na azt hiszem elteszem magam holnapra, majd teszek fel képeket is, ha minden jól megy még este :wink:

[color=red]Beninek Boldog Szülinapot kivánok![/color
]
Kép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szép jó reggelt!

Timi! Benikének Boldog Szülinapot kívánok.

Ildi! Egyetértek veled, ami a buli előkészületeit illeti. Vagyis fárasztó a sütés, főzés, pakolás. És persze ha elmentek a vendégek kezdődhet a mosogatás, pakolás, takarítás. De azért nem hagynám ki!

Ittam sokáig aloe gélt. A két terhességem között vagy 7 hónapig. Akkor jó is volt. Most is ittam vagy 2-3 hónapig, de sajnos a hasmenésem még erősödött tőle...Így abba hagytam.

Bejárónő: hozzánk is jöhetne, de sajnos inygen nem dolgozik, fizetni meg tudnánk neki.... Kaja: szerencsére hétvégén mentesítve vagyok a főzés alól. (anyós, anyám besegít) Most is mindjárt indulunk Anyukámékhoz Tarra.

Na szép napsütéses napot mindenkinek!
Szuzy

Myvip: olyan mint az iwiw. Kell hozzá meghívó is, de nem kell rá várni, úgy tudom, hogy bármikor küldhető. Kér valaki? Ha igen a nevét és email címét küldje el: rozsazsuzsanna@freemail.hu-ra.

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!



BENI, BOLDOG SZÜLINAPOT!
Kép

LILIKE ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG
Kép

lEGYETEK JÓK, KÉSŐBB JÖVÖK.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


sZIASZTOK!

BENI
NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!
Kép
és persze az ajándék :wink: :wink:
Kép

Itt ma szupi idő van :wink: :wink: sétáltunk is egy jót délelőtt

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a köszöntéseket! :lol:

Szuzy!
Én kérnék szépen meghívót. Küldöm az emailt! :lol:

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Ildi! Timi! Milyen volt a szülinapi buli?
Várom az emailt és küldöm a meghívót (lehet, hogy csak este) Most nem enged be a Myvip. Ha megkaptad légyszi jelezz vissza, mert állítólag nem mindig sikerül.

Most megyek terigetni...van egy csomó mosni valóm.
Sziasztok

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Látom mindenhová beköszöntött a jóidő. Sehol senki? Lányok eddig én voltam a "leglustább" ezen a "fronton".

Milyen volt a szülinapi sütizés az oviban? Gondolom tegnap még ezerrel lehetett pakolni a bulik után. Remélem ma már itt lesztek.

Éjszaka alvás kevés volt, remélem ma jobb lesz a gyerkőc. (nem volt itthon Chamomilla, s tessék meg is volt a hatása)

Sziasztok

Kép
szuzy
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?