Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gabi: arik a picurkák! A fiad mintha idősebb lenne..Kép
Milyen volt a szülés? Hol születtek?
Van segítséged?

Kópé: sütni Annával is tudok és mivel szeretek megoldom. Ha kell felcsatolom(kenguru) vagy megkérem párom játszon vele,amíg bekeverem a tésztát. Amúgy nem az idő a gond, hanem az egyedül lét.
Van tuti fánk receptem..,ha kell valakinek szóljon. Nagy sikere van.

Hogy sikerült a télapózás?
Nekünk nagyon jól Kép
Zsoltival még sütöttünk is a télapónak.
Jhéten csináljuk a mkalács figurákat, kellenek a közös élmények Kép

Klarissza: örülök,hogy kiderült a babakocsi hovaléte..szerintem is szereljetek rácsot fel, de ezt is fizettesétek ki a lopóssal(anyjával),hisz miatta nincs biztonság érzetetek!
Amúgy, ha feljelentenétek nem lenne mitől félnetek..

Eri: muffin formán eddig nem volt, de beszerzek én is 1et Kép Kipróbálom , s a te recepteddel kezdek!

Ajándék ügyileg, hogy álltok?
Mi lesz az ünnepi menü?

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Pramprampram, itt vannak képek: http://web.t-online.hu/krkv/Erik/
Gabi, tündériek! A fiúcska tényleg nagyobbnak néz ki! Kép

Klarissza, msn-en sosem vagy? Megijedtél, hogy naponta zargatlak? Kép Hétfőn kivették a bölcsességfogam Kép, úgyhogy esténként még szenvedek. Majd jövő héten meglátogatunk, de ti is útbaejhettek minket Kép.

Idén először nálunk lesz a családi szenteste. Azt hittem, hogy csak az egyik ági nagyszülők lesznek ott, de mindenki lecsapott a lehetőségre, szóval nagy családi karácsonyozás lesz, így igyekszem a nagyikra bízni a menüt Kép.

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Gabi, az ikrek nagyon édesek! Kép A lányok sem egypetéjűek? (Bocs, ha butaságot kérdezek, nem vagyok egy iker-szakértő Kép)

Mzx, hol vették ki a bölcsfogadat? Maszek vagy állami? Mert enyémet tavaly nem voltak hajlandók, hiába irányított szájsebészetre a fogdokim. Azt mondták, majd ha nagyon begyullad... Hát kösz. Nem lenne mindenkinek egyszerűbb akkor kikapni, amikor még nem látok csillagokat a fájdalomtól? Kép

Sziszike, én kérem a tuti fánkreceptet! Kép

Karácsonyi menün még agyalok. Mindhárom napon itthon fogunk ebédelni, úgyhogy változatosat kell kitalálnom Kép Ha Gellért választhatna, valszeg sült krumplit kérne üresen Kép

Eltűntek, ti is írjatok!

K.
klara
 
 

 
 

Sziasztok!

Gabi, én egyszerűen képtelen vagyok megnyitni azt az oldalt, pedig most már tényleg kiváncsi lennék rájuk. Esetleg a profilodba tennél egy képet?

Tegnap voltunk agyhártya gy. elleni oltáson, "csak" egy órát kellett várnunk. Még jó, hogy most nem jöttek át a másik oldalról a tüdőgyulladásosok mint múltkor.

Mi is fogzunk! No még nem a bölcsességfogak, hanem a lánykám alsó kettője. Eléggé megszenvedjük, ugyanis napközben nem nagyon akar enni. Éjjel igen, de nem tudom az mennyire elég.

Tegnap egyébként is azzal frusztrált a doktornő, hogy nem gyarapszik eléggé (7.73 kg), januárban csináljunk vérképet és vizeletet. De ha egyszer nem kér enni, akkor mit csináljak?

Kópé
Vendég
 


Sziasztok!
Nem semmik a hármas ikrekKép
Nekem kettővel is elég komplikáltKép
Egy hete nem alszunkKép,Kamilla negyedik foga jön és ez valahogy jobban megviseli.
Enni eszik de se nappal se éjjel ne mtud nyugodtan aludni.Felordít és ezt folytatja kisebb nagyobb megszakításokkal.Panadolt és chamomillát is adok neki de csak ideig óráig hat.
Szerintem a szomszédok is hallják mert nem semmi az üvöltése a lánynak...Remélem hamarosan vége mert kezdek kimerülni.
Szegény Dini is sír éjszaka,hogy nem tud aludni KamillátólKépBiztos megkönnyebbül,hogy mehet oviba,ott legalább nyugodtan alhat.Kép
Ajándékokkal még sehogy nem állok de készülök folyamatosan csak nem jutok el sehova.
Télapó nagyon jó buli volt a férjem mhelyén és az oviban is.
Bölcsesség fogaimat(az összeset)Dini születése után kivetettem mert be volt kettő gyulladva a másik kettő meg rossz helyen nőtt.
A Mária utcai szájsebészetre kellett mennem illetve a szájsebész magánrendelőjébe de itt is ott is fizetni kellett érte.A két gyulladttat a szájsebészeten vette ki a másik kettőt a rendelőjében.Árra pontosan nem emléxem de kb 10ezer egy fog szerintem.Persze a súlyosságától függ mert azt tudom,hogy a komplikáltabbakért mintha többet kért volna mert az tulképp egy kisebb műtét volt.Mindig előre megmondta mennyi lesz.
Na megyek mert túl nagy a csend....
sziasztok
nyetus76
 
 


Nyetus, nekem is rossz helyen nőnek. Mária utcában azt mondták, akkor menjek vissza, ha már nem szoptatok... Hát még mindig igen, bár egy-két napot már ki tudnék hagyni, amíg kimegy az érzéstelenítő hatása, gondolom.
Megadnád a szájsebész nevét és elérhetőségét?
(Még az is lehet, hogy ugyanőnála voltam a Mária utcában? Ja nem, én a Sztomatológián voltam, Szentkirályiban.)
Köszi!
Klára
klara
 
 


Klára!
Dr Fodor Attila
Mária u.26604057
Magán.:
Városház u.8. 2em 8.
3185103
Szerintem nektek a szopi már nem a fő táplálék így mehetsz mert kb.fél-1nap alatt kimegy a hatása,persze nem tudom mennyire súlyos de én még szoptattam a Dinit amikor voltam.Igaz akkor ő még kicsi volt és a műtét után lefejtet adtam neki de másnap már szopott rendesen.
sok sikert!
nyetus76
 
 


Klara, sajnos nekem egy kívülről láthatatlan lyuk miatt kezdett fájni. Rendszeresen járok fogorvoshoz, így nagyon bánt, hogy így kilukadhatott. Magándokinál voltam, és szóltam, hogy szoptatok. Õ azt mondta, hogy azoktól az érzéstelenítőktől nyugodtan szoptathatok, amiket adott. A biztonság kedvéért felhívtuk a Bethesdát is, ott azt mondták, hogy 8 óra alatt ürülnek ki ezek a szervezetből, így inkább várjam ezt ki. Kaptam a gyulladás elkerülésére is antibiotikumot, amivel lehet szoptatni, ill. a gyerekorvos azt mondta, hogy ha fájna, akkor Algopirint lehet bevenni, persze minél kevesebbet. (16ezret fizettem, de először egy órát megpróbálta gyökérkezelni, de sajnos nem lehetett a helyszűke és az elcsavarodott gyökerek miatt Kép )

Kép

Kép
mzx
 
 


Klára! A tuti jó recept!
Hozzávalók: 50 dkg liszt, 1 tojás, 4 evőkanál olvasztott vaj, 1 kocka élesztő, 2-2,5 dl langyos tej, 2 ek cukor, csipet só

Fánksütés lépésről lépésre
1. Kimérjük a hozzávalókat. A lisztet átszitáljuk, ettől a tészta különösen lágy lesz. A tejet meglangyosítjuk, hogy könnyebben megkeljen majd az élesztő.

2. A lisztet keverőtálba tesszük, hozzáadjuk a tojást és a felfuttatott élesztőt, és konyhai robotgéppel összekeverjük. Az olvasztott vajat a legvégén, kanalanként adjuk hozzá a tésztához.

3. Amikor elkészültünk a gyúrással, a tésztát meleg helyre (pl. radiátorra vagy annak közelébe) tesszük és egy órán át kelesztjük.

4. A megkelt tésztát kilisztezett deszkára tesszük és kb. 1 cm vastagra nyújtjuk.

5. A kinyújtott, téglalap alapú tésztát félbe hajtjuk és mégegyszer finoman átnyújtjuk. Ez valójában maga a trükk, így keletkezik a szalag!

6. A félbehajtott tésztából könnyű kézzel kiszaggatjuk a fánkokat.

7. A fánkokat egy tiszta konyharuhával lefedjük és fél órán át tovább kelesztjük. Célszerű egy picit bemelegíteni a konyhát, különben a tészta összeeshet.

8. Ha mindent szabályosan csináltunk, a kiszaggatott fánkok közel másfélszeresükre nőttek.

9. Forró, bő olajban elkezdjük kisütni a fánkokat. Érdemes félidőig fedő alatt, majd fedő nélkül sütni, hogy a tészta mindenhol átsüljön.

10. Nagy lángon süssük a fánkot, de ügyeljünk arra, nehogy túl gyorsan megbarnuljon, mert akkor nyers maradhat a közepe.

11. Ha elkészültünk, szedjük szalvétára vagy papírtörlőre a jól átsütött fánkokat és azon melegiben szórjuk meg porcukorral. Máris fogyasztható.

Már sokszor csináltam és mindig nagy sikert aratott Kép Sok sikert és jó étvágyat hozzá Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Nem is tudom, melyik recepttel kezdjek? Kép

Zolinak újra megfájdult a füle. De most már a Bethesdába mentünk. A doki szerint korán engedte vissza a másik, és tovább kellett volna szedni az antibiotikumot. Pedig én nem kértem, hogy engedje vissza. Kép De ma voltunk ismét a dokinál, és azt mondta meggyógyult a füle. Kép Mindenesetre idén már nem megyünk bölcsibe, hogy megerősödjnek végre.

Klarissza! Bella!
Jöttök kedden karácsonyozni a bölcsibe? Kép
Ha jól tudom pont veletek együtt lennénk.
Mi megyünk. Kép Remélem most már semmi sem jön közbe.

Eri
simones
 
 


Sziasztok!

Ma kaptuk meg a nem kötelező oltás első részét.
Kiderült nem 3 alkalmas lesz csak 2, mert ez már korszerűbb,mint 4 éve.
A nap hírei:
Kibújt az első fogunk Kép
Megvettük a fát Kép
Meg vannak az ajándékok!Kép

Ti hogy álltok?

jhéten már csak sütök, főzök.

Vettem Echinacea bogyót- immun erősítő.
Azt hiszem bevállt.

Dokinőnk azt mondta ő csak a centrumban hisz..a magyar nem az igazi..bérest se,homeost se!!
Ennek ellenére vettem Béres cseppet és homeopátiás gyógyszert Kép Én hiszek benne és csak ez számít!

Mindenkinek jó készülődést!

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Az új oltási rend csak 2006 január elsején lép életbe, vagyis csak azokra a csecsemőkre vonatkozik, akik január elsején lesznek két hónaposak. (2005 október elseje után születtek)
puma
 
 


Bocs! Október 31. után születtek.
puma
 
 


Eri!
Én azt gondolom, elmegyek kedden a fadíszítésre.
Ti csak arra az egy napra jottok be?

Úgy látom, mindenki karácsonyi lázban van, nem jut ide.

Sziszike! Echinacea nagyon jó, szerintem is.
Mi cseppeket szedtunk,az nem adható gyereknek, mert alkoholt is tartalmaz. De találtam echináceás szirupot, gyerekeknek, csak pocsék az íze. Most próbáljuk ki. Te miért szeded?

Bella

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Eri:
Határidős munkáimat be kell fejezni a jövő héten, mert aztán bezár egy hétre a cég Kép Így nekünk kimarad a közös Karácsonyozás. Lehet, hogy Lackó sem lesz ott, mert tegnap belázasodott a bölcsiben. Még szerencse, hogy a férjemnek nem volt épp tárgyalása, dokihoz vitte. A doki nem mondott semmit, meg nem is adott gyógyszert. Valszeg hétvégén kiderül, hogy mi fog történni, vagy rosszabb lesz a helyzet és begyullad a torka, vagy nem. Akkor hétfőn irány a bölcsi, vagy máskülönben bébiszittert kell hívni. (Anyukám se tud leutazni, inekciókra jár.)
Amúgy megyünk haza Debrecenbe Karácsonyozni, meg nyaralni, mert a férjemnek muszáj megírni a szakdoliját. Ha itthon vagyunk, akkor szegény nem tudja írni Kép Lackó mindig nyalja a monitorját olyankor Kép

Leálltunk a vitaminszedéssel 2 hete, rögtön el is kapott Lackó valami frászt a bölcsiben Kép 3-an lettek lázasak aznap a csoportjukban.

Bella:
Ti jól vagytok? Remélem a kiscsajok legalább bírják a bacirohamot....Kép
klarissza
 
 


Sziszike!
Ajándékok már megvannak. Kép Még a sütés, főzés, takarítás vár rám is.
Pedig én most csak pihennni szeretnék, túl sok minden volt az elmúlt napokban.

Bella!
Igen, mi már csak kedden megyünk, aztán jövőre. Remélem nem lesznek végre annyiszor betegek. Kép
Akkor majd találkozunk. Kép

Klarissza!
Miért hagytátok abba a vitamint?
Jobbulást Lackónak! Kép
Kár, hogy nem tudsz jönni, de addig még megcsinálhatod a munkáidat. Kép


Eri
simones
 
 


Sziasztok!
Mi meg most jöttünk haza a László Kórházból, mindkét gyermeknek sikerült bekapnia vmi brutál rotavírust, Janka majdnem kiszáradt, 24 órán át kapott infúziót. Gellértnek inkább a láza volt nagyon magas. Járvány van az ovikban, bölcsikben. Kép
Remélem, nem esnek vissza, még nincsenek tökéletesen jól.
Nyetus, köszi az infót, Sziszike, neked pedig a receptet.
Sziasztok,
Klára
klara
 
 


sziasztok!
Látom megy a készülődés!
Én még csak a gyerkőcöknek vettem ajándékot a többit hétfőni illetve a kaja részét apa majd vmikor.
Kicsúsztam az időből mert mi is betegek lettünk.Dininek kötőhártya,szerencsére 2 nap alatt elmúlt.Kamillának torokgyuszi.A fogai jönnek folyamatosan és állítólag ez annyira megviselte,hogy hajlamos bekapni bármit.Mi is megjártuk a Beteshdát is mert az antibiotól teljesen kipöttyösödött és eléggé megijedtünk.
Ott mondták,hogy semmi baja a gyereknek csak lelkileg nagyon megviseli ez az egész.Mondtam is,hogy csecsemőphszihológushoz kéne vinni mert 2 hete nem alszik éjszaka,persze mi sem.Na azért remélem lassan jobban leszünk,szerencsére már jó a kedve.
Klára,ez a rotavírus mi pontosan?Nem ijedsz meg ilyenkor?Én teljesen belebetegszem ha a gyerekeknek van valami bajuk.
Jobbulást és kitartást mindenkinek.
Ja,ma nyílt nap volt az oviban és mézeskalácsot sütöttünk a gyerekekkel,ez legalább jó kedvre derített,olyan aranyosak voltak!
sziasztok
nyetus76
 
 


Sziasztok!

Bella: nem én szedem, ZSoltinak adom ezt. Kép

Képzeljétek készen vagyok. Minden be van csomagolva és meg van mindenkinek minden Kép

Jhétre már csak a sütögetés maradt.
Szerdától sütögetek csak, mert hétfőn rendrakás, kedden ovi karácsony. Szerdától itthon tartom Zsoltit is és együtt sütögetünk. Kép Már alig várja.

Múlt héten szerdán volt nálunk is nyílt nap..ott is mézeskalácsot sütöttek Kép

Szép napot, jó készülődést és mindenkinek jó egészséget és sok boldogságot!

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok
Sziszike- és mire adod Zsoltinak az echináceát? Bocs, ha már írtad.
Klára- már jól vagytok? Én sem tudom, mi ez a rotavírus és honnan lehet elkapni?
Klrissza-Lackó jobban van már? O nem kohog folyton? Luci ugyanis három hónapja kohécsel, szárazon, és leginkább éjjel, lehet ez csak tavasszal fog megszunni? Már nem tudok mit kitalálni, nem szornyu az egész, nappal semmi kohogés, éjjel viszont, o sem tud jól pihenni, meg mi sem.
Eri- remélem, jottok holnap! Ti szerveztetek karácsonyi ajándékot a gond.néniknek?

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Sziasztok!

Klára!
Remélem már jobban vagytok. Kép

Bella!
Megyünk. Kép A csoportból néhányan közösen veszünk nekik, remélem azt is holnap adják oda nekik. Kép

Eri
simones
 
 


Hát, kicsit jobban vagyunk, illetve Janka már sokkal jobban, viszont Gellért megint rosszabbul. Kép
Ez a rotavírus egy hányós-hasmenős-lázas borzasztóság, kisgyerekeknél gyors kiszáradást is okozhat. Valszeg a bölcsiből jött, legalábbis többen kerültek kórházba a múlt héten hasonló tünetekkel. Amúgy állítólag ilyen járvány van.
Bella, éjszakai köhögésre párásítás? Nálunk valamennyit szokott segíteni. Salvus vízzel a legjobb.
Karácsonyi ajándék a gondozó meg az óvónéniknek idén közösen megy, jobb is, mert úgysem tudunk sajnos bemenni az ünnepségre. Kép Karanténban vagyunk gyakorlatilag.
Szóval mi is "készen vagyunk", csak épp nem a karácsonyi készülődéssel Kép
Na sziasztok, legyetek jobban Kép
K.
klara
 
 


Sziasztok!

Apa otthon a kölökkel Kép Hál Isten csak egy napig volt beteg, de aznap, múlt csütörtök, mikor elhoztuk a bölcsiből, tényleg rosszul nézett ki. Nem ugrált, csak hasalt az ágyon, majdnem 39 fokos láza volt. Talán egyszer volt még csak lázas szegénykém, valahogy az oltásokat is megúsztuk láz nélkül.
Holnap már megyünk bölcsibe, a héten le kell zárnom a munkahelyemen az évet, mert elutazunk Db-be. Hurrááá! Egy hét pihi!
Mivel nem itthon Karácsonyozunk, ezért nem is kell készülődnünk. Csak Lacának kell ajándékot vennünk, anyuéknak már rég megvettem.

Eri, Bella:
Milyen volt a benti Karácsony?
klarissza
 
 


Huuu most olvasom, hogy Jankáékkal mi történt Kép
Mi meg ettől a kis láztól is szívbajt kaptunk, hát nem irigyellek.... Kép

Lackó eddig nem köhögött, most néha köhög egyet, de éjszaka ő nem köhécsel. (Pedig az apja este elfelejtette beadni a lándzsás útifűt Kép ) Tegnap 12 órát nyomtam le a munkahelyemen, és este 10 után még úgy fel voltam pörögve itthon, alig tudtam elaludni. Évvégi hajrá...már csak néhány nap
klarissza
 
 


Sziasztok Lányok!

Én most elkoszonok, elutazunk karácsonyra.
Sajnos bolcsiben nem mentunk fát diszíteni, mert éjjel lázas volt a gyerek, úgyhogy orvoshoz mentunk, hogy járjunk a végére ennek a fránya kohogésnek, meg láznek. Úgyhogy adott antibiót.
Nagyon tetszik nekem ez a Sal doki, nagyon jónak tûnik.

Klarissza-
Jó pihizést!
Eri-sajnálom, hogy nem találkoztunk, pedig nagyon szerettem volna. Milyen volt?
Klára-jobbulást a gyerkocoknek!

Boldog karácsonyt Mindenkinek!!!
Bella

Bella



Kép


Kép
bella2
 
 


Sziasztok!

Bella!
Jó volt, sok játékot kaptak. Mi össze is törtük az egyik díszt. Kép

Köszönjük a jókívánságokat. Kép
Mi is mindenkinek Boldog, békés karácsonyt kívánunk! Kép

Eriék
simones
 
 


sziasztok!

BOLDOG BÉKÉS KARÁCSONYT kívánok mindenkinek!
nyetus76
 
 


Sziasztok!

Szeretnék nektek kellemes, szeretetben gazdag, békés, boldog karácsonyt kívánni.


Kép

Puszi mindenkinek: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Bella: immunerősítésre javasolták.

További jó készülődést és sok sikert a meglepetésekhez KépKép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Mi is nagyon boldog Karácsonyt kívánunk mindenkinek! Kép

Kláráék
klara
 
 


Boldog, Békés Karácsonyt kívánunk mindenkinek!

Kópé

Egy kis vicces ajándék Kép:

KATTINTS IDE!
Vendég
 


Mindenkinek boldog, békés, vidám karácsonyi ünnepeket kívánunk! SztikeKép
Ha ügyes voltam akkor egy kép is eljut hozzátok
szti
 
 


Sziasztok!

Nálunk nagyon jól sikerült a karácsony!!!
Mindenki nagyon happy Kép

Nálatok hogy sikerült?

Ha Szilveszterig nem jönnék szeretnék nektek Boldog Új Évet Kívánni!

Puszi: Sziszike

Kép
sziszike1000
 
 


Mi is Kellemes Ünnepeket Kívánunk!

Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike, nagyon édesek! Mekkora haja van a lányzónak! Kép

Nálunk is jól sikerült a karácsony, minden nagyi és az öcsém is itt volt nálunk Szenteste. Tegnap sikerült moziba is eljutni, előző este pedig villámvacsin voltunk barátokkal, mert az esti etetésre haza kellett érni, de szuper volt így fél év után végre kimozdulni. Kép

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok Kép Kép

Zuglói Anyuka lévén szeretném a segítségetek kérni bölcsi témában. Van egy 15 és fél hós pici fiam, Balázs Kép és jövő szeptembertől vissza kell mennem dolgozni.Kép Úgy döntöttünk hogy megpróbáljuk szeptembertől a bölcsit. Tudnátok ajánlani jó bölcsit? Hogyan kell egyáltalán kérni a felvételt? Lakhely szerint kijelölt bölcsibe kell menni vagy elviekben odamegy az ember ahol van szabad hely?

Ne haragudjatok hogy ilyen kérdésekkel zaklatlak benneteket, de nagyon bízom benne hogy tudtok segíteni.

Mindenkinek nagyon kellemes pihenést és Boldog Új Évet kívánok!

Edit

Kép



Kép
[/url]
pledit
 
 


Szia Edit!

Elviekben a bölcsik nem körzetesek, bármelyikbe jelentkezhettek. Minél hamarabb érdemes elkezdeni nyomulni, mert Zuglóban kevés a bölcsi és sok a gyerek... Kép
Mi a Tihany téribe járunk (bár sajnos többet beteg a lányom, mint amennyit ott volt eddig Kép), és ha nem esik messze tőletek, akkor ajánlom is, mert nagyon jó kis bölcsi. Merre laktok? Érdemes megnézni pár szóbajöhető bölcsit, és amelyik igazán szimpatikus, oda jelentkezni. Majd írd meg, melyik mellett döntöttél.

Boldog új évet mindenkinek, sziasztok,
Klára
klara
 
 


Szió Klára! Kép

De jó hogy válaszoltál Kép
A 82-es troli útvonalán van ez a bölcsi? Mi a Paskál strandtól kb. 5 percnyire lakunk.
Mégis hogyan történik a felvétel? Fel kell hívni a dirit? Mondjuk mielőtt elkötelezem magamat azaz magunkat jó lenne szemrevételezni a gondozónéniket is.
Amúgy pont ettől félek hogy Balázs folyton beteg lesz. (A munkahelyemen meg nem nézik jó szemmel ha állandóan táppénzen van az ember .... ) Jövő szeptemberben lesz 2 éves a fiam. A Te kislányod mikor kezdte a bölcsit? Könnyen beszokott? Délutáni alvással nem volt gond?

Köszi a választ előre is Kép

Edit

Kép



Kép
[/url]
pledit
 
 


Szia Edit!
Mi is kb pont ott lakunk, ahol ti Kép Jaja, a 82-es vonalán van a bölcsink.
Igen, a dirit kell megkeresni először. Õ megmutatja az egész intézményt, a gondozónéniket, a csoportszobákat, a kertet. A Tihany tériben ritka aranyos igazgatónéni van, nagyon készséges.
Itt mifelénk van még a Jerney utcai, arról hallottam nagyon jót is, nagyon rosszat is. A Tipegő vagy milyen utcai sincs messze trolival, oda járnak a szomszédék pl, és szeretik.
Nézd meg a telefonkönyvben a Bölcsődék címszónál a XIV. kerületieket, és tájold be, hogy melyik esik útba. Aztán hívogasd fel őket, és menjetek oda a kisfiaddal együtt.
Az én lánykám októberben kezdte, és kb egy hónapot járt eddig... Februárban lesz 3 éves. A délutáni alvásig még nem is jutottunk a bölcsiben Kép Talán januárban.
Kérdezz nyugodtan, ha még valamit nem értesz. Sokan vannak itt tapasztalt bölcsisek máshonnét is, csak most az ünnepek alatt biztos nincsenek gépközelben. Kép
Szia,
Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Nálunk is nagyon kellemesen teltek a karácsonyi ünnepek, aranyosak, kedvesek voltak a gyerekek.
Aztán másnap jött a feketeleves. Ancsa lázasan ébredt. Annyira nem lepett meg a dolog, mert már néhány napja köhögött és szeptember óta minden hónap utolsó néhány napján meglepett minket egy kis gyengélkedéssel /nátha, hányás stb/ Most nagyon náthás és rondán köhög. 3 napig csak Panadolt kapott, nem is történt semmi komoly.
Ma pedig úgy tűnik, hogy be fog lázasodni és antibiotikumot kell adni, bár a doktornénink ritkán ad.
Holnap mentünk volna egy nagyobb társasággal szilveszterezni Klastrompusztára, ez számunkra most már kimarad. Remélem, hogy a jövő héten valamikor el tud majd menni oviba, nekem is mennem kell tanítani, ráadásul szalagavatóra is készülünk.
Ti hogyan töltitek a szilveszter estét?

Sziszike! Nagyon aranyosak a gyerekek, Anna olyan mint egy játékbaba.
A recepteket elolvastam, utólag majd néhányat kipróbálok.

Nyetus! Utólag is boldog névnapot kívánunk Kamillának! Hozzád hasonlóan érzek én is amikor betegek a gyerekek, szinte leáll az agyam és nem sok mindent tudok csinálni. a szünetre is annyi mindent terveztem,(rendrakás,társasjátékozás, dolgozatjavítás, óravázlatok) de ápoláson, aggódáson és családellátáson kívül sokra már nem maradt energiám.
Azért remélem hamarosan helyreállnak majd a dolgaink.

Sikerült kihasználnotok a havazás adta örömöket? Szánkózásra, hólapátolásra és hasonló finomságokra gondolok.
Boldog újévet kívánunk mindenkinek és egészségesebb évkezdést mint nálunk.
Sztike
szti
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog, egészséges új évet kívánunk!
KépKépKépKépKépKépKép
Eriék
simones
 
 


Boldog Újévet Mindenkinek!
Kép

Tegnap délután érkeztünk Debrecenből. Nyugis, pihenős volt az elmúlt 9 nap, kár, hogy az időjárás nem volt túl kegyes hozzánk Kép

Kicsit nehéz volt a ma reggeli indulás Kép Sajna ilyen az élet, Lackó a bölcsiben, mi a munkahelyünkön.

Edit:
Mi a Bácskai bölcsibe járunk Kép De úgy látom, hogy nem igazán esik útba nektek. A bölcsi maga nagyon jó, a vezetőnéni szigorú szabályokat állított fel a gondozónéniknek, úgyhogy biztos kezekben vannak a kölkök. A gondozónénikről olvashatsz a korábbi leveleimben Kép
Ja egy jótanács eszembe jutott Kép Állítólag a zuglói bölcsivezetők a felvétel előtt, tavasszal valamikor összeülnek, és azok a mamákat hátrateszik a sorba, akik több bölcsibe is jelentkeztek. Ez a bünti, az ilyen mamik gyerekeit a végén oda veszik fel, ahol esetleg marad üres hely. A szülőin mi találkoztunk ilyen mamival, szegény, eléggé el volt keseredve, hogy a végén valami egész távoli bölcsibe vették fel a kiskölkét, mert 2 helyre is beadta felvételi papírját.
Lackó is kétéves volt szeptemberben, eddig össz 3-4 napot volt még csak betegként távol. Bár ez ritka jelenség sajnos Kép és még tavaszig van néhány hónap Kép

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!

Edit!
Mi is a Bácskaiba járunk Kép, ha éppen nem beteg valamelyik.

Klarissza!
Jó nektek, hogy Lackó nem beteg. Mi sajnos most megint nem megyünk bölcsibe, mivel Zolinak ismét középfülgyulladása van.Kép Talán jövő hét szerdától mennek ismét. Kép

Eri
simones
 
 


Eri:
És a lámpázás sincs rá hatással?
Nekem kiskoromban csak a meleg sótól fakadt ki a "fülszerkezetem", Hál'Isten sosem szúrták fel.
klarissza
 
 


Klarissza!
Sajnos nem nagyon hagyja magát lámpázni. Szerencsére most már nem fáj, de még mindig van pici genny a fülében. Karácsony előtt csak azért akarta felszúrni a doki, nehogy valamelyik kollégájénak kelljen ügyeletkor foglalkoznia vele. Kép Nem hagytuk, hogy megtegye, rögtön kerestünk másik dokit.

Eri
simones
 
 


Eri:
Ja én Lackót álmában "szoktam" lámpázni, meg a körmét is úgy vágom a kis állatkának Kép
Próbáld ki, hogy este, ha elalszik, megy-e a dolog.
Hüje doki Kép

Ma reggel sírt Lackó, mikor az apukája átadta a bölcsiben, szeptemberben sírt utoljára Kép Szegény, kemény az élet...

Klarissza
klarissza
 
 


KLarissza!
Általában azon a fülén alszik. Kép
Hosszú volt ez az 1 hét Lackónak.
Mi most sokáig nem voltunk, szerintem nagy sírás lesz, mikor végre mehetünk. De én már úgy várom. Kép

Eri
simones
 
 


Klarissza, Eri, Klara Kép

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és a tanácsokat. Mindenesetre ahogy mondtátok elővettem a telefonkönyvet és egy térképet, bekarikáztam a bölcsiket hogy melyik milyen messze van, mennyire esik útba. Utazás szempontjából a Mályva téri bölcsi a legjobb.
Erről a bölcsiről nincs valakinek tapasztalata, infója?
Jókat hallottam a Bölcsöde utcai bölcsiről is. Oda nem jár valakinek a csemetéje?

Most lehet hogy bugyutának tűnik majd amit kérdezek, de tényleg miket szoktak bölcsinézőben kérdezni?


Klarissza Kép Tényleg nagyon jó hogy 3-4 napot volt beteg a kisfiad. Hol keressem , melyik hónapban a bölcsit érintő hozzászólásodat?

Eri Kép
Jobbulást Zolinak. Gyógyuljon meg mielőbb.


Üdv

Edit

Kép



Kép
[/url]
pledit
 
 


Sziasztok!

Ma végre voltunk bölcsiben meg oviban, sírás nélkül, vidáman ment be mindkét gyerek Kép
Gellérték korizni is elmentek, úgyhogy jó napja volt. Kép

Eri, kövirózsát nem próbáltad még fülre? Gellértnek az utóbbi időben 2-3-szor is elmulasztotta a fájást, tényleg nagyon jó. Igazi kövirózsa levelét kell kicsit kifacsarni.

Klarissza, enyémek sosem aludtak ahhoz elég mélyen, hogy álmukban nyiszáljam a körmüket, hajukat, netán lámpázzunk. Janka Szilveszterkor a tűzijátékok meg a petárdák hangjára is negyed-félóránként felriadt, aztán éjfélkor teljesen fel is ébredt. Kép De tényleg nagyon hangos volt...

Edit, a bölcsi-témát kb 1 év óta vesézgetjük, úgyhogy szinte minden lapon találhatsz témába vágó hozzászólást Kép Ha egyszer sok időd lesz, lapozd végig esteleg Kép
A Mályva térre Nyetus kisfia járt bölcsibe. Ha majd jár erre, biztos ír neked róla. Kép Én azt pont azért zártam ki, mert tőlünk BKV-val elérhetetlen. Mégsem egy helyen lakunk? Kép
Bölcsőde utcai: hát, valóban hallani róla jókat, de nekem nagyon nem volt szimpi, amikor megnéztem. Pedig az tényleg jól útba esne.
Legjobb, ha elmégy személyesen, és a benyomásaid alapján döntesz. Nem kell nagyon kérdezgetned, a vezetőnő magától is megmutat mindent. Persze ha valami eszedbe jut, nyugodtan felteheted a kérdést. Kép
Sziasztok,
Klára
klara
 
 


Edit!
Köszi. Kép

Klára!
Hol lehet venni igazi kövirózsát?
A körmüket én sem álmukban vágom.

Eri
simones
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?